PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spor Toto Süper Lig 7. Hafta | Trabzonspor 1 - 0 Beşiktaş

Sayfa : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

mashal61
28.09.2010, 13:33
Quaresma: Serkan ve bir orta saha oyuncusuyla etkisiz hale getirilebillir.
Guti: Ceyhun ile adam markajı yaparak özellikle ara paslar atmasının önüne geçilebilir.
Ernst: Ofanstaki etkinliği takım savunmamız içinde sönüp gidecektir zaten.

Badaloğlu
28.09.2010, 13:46
------------------------Onur---------------------------

--- Serkan------ Glowaçki------Egemen----- Cale--------

----------------------Ceyhun--------------------------

- ----------Selçuk-------------------Colman------------

---Yattara--------- Alanzınho--------------- Engin-----

----------------------Umut----------------------------

Bu takım Beşiktaş'ı yener...

Burada Yattara, Alanzınho'nun performansları eğer iyi olursa Beşitaş önümüzde duramaz.Tabi Engin'de geçen haftadan daha iyi olması kaydıyla...

Tangerine Dream
28.09.2010, 13:51
O takım hükmen mağlup olur.:)

sessizkral_1
28.09.2010, 13:51

Burada Yattara, Alanzınho'nun performansları eğer iyi olursa Beşitaş önümüzde duramaz.Tabi Engin'de geçen haftadan daha iyi olması kaydıyla...

Son 3 haftadır sahada varmı yokmu belli olmayan "alanziho ve umutu" sahaya sürüp bana göre gol atamasa dahi çok iyi performans gösteren Teofiloyu kesmenize katılmıyorum.

Jaja kesinlikle Alanzinhoyu sabaha kadar keser.Jajanın alanzinhoya göre en büyük artısı daha fazla oyunun içinde var ve topu alanzinhodan 5 kat daha verimli kullanıyor.

Teofilo ise Umuta göre çok daha iyi bir forvet.tartışmam bile.Kadronun diğer kısımlarına ise katılıyorum.Örneğin Yattara kesinlikle ilk 11 başlamalı.

Ha Şenol hoca bir önceki hafta vasatın üstünde performans gösteren (ki geldiğinden beri en iyi performansı.Kendisinden hiç haz etmem) Burak'ı kesip yattarayı koyarmı o ayrı bir tartışma konusu.

danger00
28.09.2010, 13:52

muhakkak yener, ne de olsa bir kişi fazla olacağız.:)

Badaloğlu
28.09.2010, 13:55

Ulen Alanzınho'ya kadroda yer bulacağız diye düştüğümüz duruma bak...

:)

biltrabzon
28.09.2010, 13:56
-----------------------Onur---------------------------

--- --- - -jaja------- -------------- Engin-----

Serdar Dilekoğlu
28.09.2010, 13:56
yattara mutlaka ilk 11 de başlamalı. Yattara nın 2. yarı oyuna giripte maç çevirebileceğini düşünmüyorum. Bu maç tamamen ortasaha mücadelesi olacak. Ortasahası güçlü olan bu maçı alır ve bol gollü bir maç bekliyorum.

Gökçebey
28.09.2010, 13:58
Ahmet Suat hocanın hikayesi geldi aklıma(yanılmıyorsam Sarıyer). Başkan takıma çok müdahale edince, hoca tavla oynayalım, kim kazanırsa takımı kursun diyor. Hoca bilerek yeniliyor tabi, başkan kadroyu yazıyor kağıda. Hoca bakıyor, bu kadroyla dünyanın bütün takımlarını yeneriz diyor. Başkan şaşırıyor. Hoca cevabı yapıştırıyor; ne de olsa 13 kişi. :)

Emin Danışmaz
28.09.2010, 14:05
Alanzinho'nun atağa çıkarken kaybettiği topların bize dönüşecek ani kontralara sebep vereceğini bilmeliyiz.Öncelikle orta sahada baskılı oyun kurarak aralara atacağımız toplar bizi sahadan galip çıkaracaktır.

Ömer Faruk61
28.09.2010, 14:06
her cümlene katılıyorum ve neden katıldığımı avatarına bakınca anladım:)
bunca hoca değiştiğinde aklımda kalan bi Vahid di sanırım..

eyvallah abi.Vahid hoca 6 ay gibi kısa bir sürede benim hafızama kazınmıştır.Dobra olması ve dik duruşuyla.Bazı Renktaşlar sevmez kendisini ama.Dediğim gibi TRABZONSPOR gibi oynarsak barça gelse farketmez.:D

şenolkılınç
28.09.2010, 14:29
AÇik sÖyleyeyİm bu maÇtan Çikacak 1 puan bİzİm İÇİn İyİ olur fb maÇi gİbİ dÜŞÜnmeyelİm bu maÇi evet bjk ye atilan her ara top arkaya adam sarkitilir ama o topu attirmiyor bjk o zaafinda dÜzelme var tekke yİ oynatacaklar bÜyÜk İhtİmalle 5 dk bİle olsa o sahaya sokarlar tekkeyİ

Dursun Kaplan
28.09.2010, 14:32
Cale cezalı değil mi ? :)

Geldiğinden beri sorun oldu bu zaten. :D Her maç cezalı adam neredeyse. :p

Gökhan KAN
28.09.2010, 14:39
Maçtaki en önemli nokta Schuster'in savunmayı önde mi kuracağı. Buna göre maçın skoru şekillenir.

ilhan
28.09.2010, 15:01
selçuk-colman ve arkalarında ceyhunla oynarsak guti'nin pek nefes alabileceğini düşünmüyorum,

kaldı ki ligde defansın arkasına atılan toplardan gol yediğimizi de hatırlamıyorum(varsa uyarın beni),febe 2,sivas 1,manisa 3,hepsinde bariz müdahale hatası var.

sadece liverpool attı orada da top tesadüfen cole'un önünde kalmıştı.

guti çok iyi topçu olmakla beraber çözülebilir bir sorun bana kalırsa,farabi'nin dediği gibi q7 nin driplingleri ve ernst'in son ana kadar düşmeyen mücadele gücü ve oyun zekası bizi zorlayacak sanıyorum.

Ama şu var Onur abi,

Bizim bu 3 adamımızda oynamayı seven adamlar. Yani oynatmamaktan ziyade oynamayı seviyorlar. Bunu kendi lehimize iyi kullanmalıyız.

Bu ligde en fazla pas yapan iki takım var. Biri biziz, diğeri bjk. İki takımda topla oynamayı seviyor. Bu vesileyle orta sahalar kilitlenebilir. Seyir zevki olarak beklenenin aksine çok kısır bir maçta olabilir.

Orta saha kilitlenirse bireysel olarak ön plana çıkacak olanlar sonucu belirler. O yüzden umarım Yattara, Alan ve Engin gününde olurlar.

lazzz61
28.09.2010, 15:13
Jaja diorum baska bişey demıyorum :D

şenolkılınç
28.09.2010, 15:13
Emİn ABİ bİ konuda gerÇekten Çok İyİ bİr teŞhİste bulunmuŞ bİz bİreysel olarak ÇikiŞlarda Çok top kaptiriyoruz colman alan yattara engİn selÇuk bunlar tek baŞlarina Çikarken Çok top kaptiriyor bİr ÇÖzÜm bulunamadi buna 1-0 yenİlİp ernst İn attiĞi golÜ hatirlayin en basİtİ buna ÇÖzÜm bulunamadikÇa İŞmzİ zor

muhammets
28.09.2010, 15:15
Beşiktaş maçında Yattara,Teofilo ve Jaja 11'de başlamalı.

magicyattara
28.09.2010, 15:15

Süpersin valla..:)
Bence de ideal takım budur..Jaja yerine değişik alternatifler denenebilir..bu takımda Ceyhun dahil hemen tüm orta saha ve forvet adamları gol bulabilir..
Bu takım bjk'yi yener..

arananadam61
28.09.2010, 15:20

kesinlikle yener hatta fark atar

61li
28.09.2010, 15:28
O değilde ciddi ciddi sezonun en güzel karşılaşması olacak :)

Sezonun En iyi iki takım karşı karşıya..

ilhan
28.09.2010, 15:30
Süpersin valla..:)
Bence de ideal takım budur..Jaja yerine değişik alternatifler denenebilir..bu takımda Ceyhun dahil hemen tüm orta saha ve forvet adamları gol bulabilir..
Bu takım bjk'yi yener..

Kanatlardan pozisyon bulamaz çok pozisyon veririz o kadroyla çıkarsak.

cihatöztürk
28.09.2010, 15:38
kasımpaşa maçımız hangi stadda oynanacak halen belli deyil

bjkyi yenip haftayada inönüde kasımpaşaayı full stad önünde yensek

ne güzel olur :)

yorumsuz6117
28.09.2010, 15:39
http://www.internetspor.com/foto-galeri/3279-p18/turk-tarihinin-en-iyi-kadrosu.html

Şu beyin özürlülerin yaptıkları kadroya bak Türk tarihinin en iyi kadrosunu yapmışlar güya. Tuncay var Hami yok. :D

magicyattara
28.09.2010, 15:42
Kanatlardan pozisyon bulamaz çok pozisyon veririz o kadroyla çıkarsak.

Bu takım bjkden gol yemez..bence bu yıl ki zaaflarımızdan birisi;Şenol hocanın ısrarla kanatları kullanmak istemesi..elde ki malzeme kanatları kullanmaya müsait değil..ama bu demek değil ki yukarıda ki takım kanatları kullanamaz..

Sağ kanata geri dönemeyen Yattara'yı koyup,sol kanata alakasız adam Umut'u koyup,Teo ile tek forvet çıkmak,takım savunmasına büyük darbe vuruyor..bizim takımın en önemli özelliği iyi mücadele edip,rakibi güçsüz bırakıp bir adım öne geçmesiydi..bu kadro onu yapar..

Yani sana katılmıyorum İlhan..:)

Cihat K
28.09.2010, 15:43
http://www.internetspor.com/foto-galeri/3279-p18/turk-tarihinin-en-iyi-kadrosu.html

Şu beyin özürlülerin yaptıkları kadroya bak Türk tarihinin en iyi kadrosunu yapmışlar güya. Tuncay var Hami yok. :D
arda bile var ne zaman tarihe geçtiyse arda

Çağatay_
28.09.2010, 15:48

Şenol Güneş yok :D

zafer6161
28.09.2010, 15:51
Trabzonspor - Besiktas 2,43 3,17 2,77
favori biziz

İlker Akçay
28.09.2010, 15:53
Bu tarz değerlendirmeler son 20 yıl ve nostalji olarak ikiye ayrılmış şekilde yapılsa daha uygun olur zira Türk futbolunun birçok önemli ismi bu kadroda yer bulamamış (bkz:Şenol Güneş,Ali Kemal Denizci,Can Bartu,Lefter Küçükandonyadis,Şükrü Gülesin vs vs)

ilhan
28.09.2010, 15:53
Bu takım bjkden gol yemez..bence bu yıl ki zaaflarımızdan birisi;Şenol hocanın ısrarla kanatları kullanmak istemesi..elde ki malzeme kanatları kullanmaya müsait değil..ama bu demek değil ki yukarıda ki takım kanatları kullanamaz..

Sağ kanata geri dönemeyen Yattara'yı koyup,sol kanata alakasız adam Umut'u koyup,Teo ile tek forvet çıkmak,takım savunmasına büyük darbe vuruyor..bizim takımın en önemli özelliği iyi mücadele edip,rakibi güçsüz bırakıp bir adım öne geçmesiydi..bu kadro onu yapar..

Yani sana katılmıyorum İlhan..:)

Ben bu takım kanattan atak yapamaz ve çok pozisyon verir diyorum. Çok gol atar ya da gol yer diye bir şey demedim. :)

Sonuçta rakip geçen seneki bjk değil. Quaresma canı sıkıldıkça kanat değiştirip geçtiği kanattan etkili ortalar yapan bir isim. İzlediğimiz maçlarda görüyoruz.

Ne Engin ne de Jaja kanatlarda oynamayı sevmiyorlar. Forvet arkasını daha çok sevip oraya kayıyorlar. Gerçi Jaja oynadığı her maçta o mevkide oynadı. Engin'de oynadığı maçlarda dikkat edersen hep o bölgeye taşıyor topları. E bu durumda kanatları kim savunacak?

*

Yok eğer gol yemeyecek bir kadro oluşturuyoruz diye bir düşüncesi varsa hocanın Barış'ı Sezer'i falanda oynatsın. Kanatlardan pozisyon verdiğimiz sürece kale sahasında etkili ortalar göreceğiz.

90 dakika direnirsin maç 0-0 gider, 90. dakikada bir duran toptan gelirler gol yiyebilirsin. Futbolda "şu kadroyla çıkarsak" mutlaka "gol yemeyiz" diyebileceğimiz bir durum sanmıyorum ki olsun. Rakip kim olursa olsun.

Ligin en çok pas yapan ve en çok pozisyona giren iki takımının maçı olacak.

Samet Yildirim
28.09.2010, 16:01
Glowacki hala doktor kontrolünde calisiyor buda demek oluyor ki glowacki bu macta yok yani ceyhun stoperde oynayacak...

Samet Yildirim
28.09.2010, 16:05
----------Onur---------
Serkan-Ceyhun-Egemen-Cale
--------Selcuk-Colman----
Yattara-----jaja-----engin
----------teofilo--------

Glowacki hala doktor kontrolünde calisiyor yani oynamasi cok zor...

biltrabzon
28.09.2010, 16:26
---------------------------------onur--------------------------

---serkan-----------ceyhun------------egemen-----------cale

---jaja------------baris-------------selcuk-------engin---

- colman-

- umut-

Birtan Karaman
28.09.2010, 16:30
Daha durun bakalım Pazar'a daha çok var adam oynayacak duruma gelir belki...

Jaja inşallah Bjk maçını bekliyordur her maç olduğu gibi bu maçta ona güveniyorum hücum hattında.

nesta61
28.09.2010, 16:30
SUNU ACIK VE NET goruyoruzki yattara kenardan gelince katki sagliyamiyor , bjk macinda isimiz hayli zor kazanirsak ortak oluruz kaybedersek cok sey kaybederiz ...

-------onur

serkan--glo--egemen---cale ( ferhat )

yattara--ceyhun-- selcuk--engin

-------------colman---------------

-------------teo----------------

Suat Saruhan
28.09.2010, 16:34

Onu

Serkan Golvaçki Haci egemen Cale

ceyhun

yattara colman selcuk umut

haciteo

Ahanda kadro çıksın oynasınlar bu taktikle olmazsa arafilboy foroz taktiğine dönsünler maci alırlar..

Keleşoğlu
28.09.2010, 16:34
glowacki nasıl olmaz anlamıyorum hani sivas maçında sahadaydı?

sivas maçı geçti, manisa maçı geçti, kayseri maçı geçti bjk maçında da yok bu nasıl bir sağlık ekibidir?

anlamıyorsanız bu işten bırakın gidin Allah aşkına. geçen sene de 2 hafta oynayamaz denen yattara sezon boyu yoktu

Burak Sahin
28.09.2010, 16:38

hala alanzinho mu :(

Burak Sahin
28.09.2010, 16:45
-----------------------------------onur----------------------------------
-----serkan----------glo----------------------egemen----------cale------
------------------------------ceyhun------------------------------------
-----------selcuk----------------------------------colman---------------
---yattara------------------------jaja--------------------------engin-----
-----------------------------teofilo---------------------------------------

kadro böyle olmali jaja alanzinhodan en az 10 gömlek üstün teofilo gol atmasa bile yavas yavas kivamina geliyor ligi taniyor kesin oynamasi lasim jaja serbest yattara ileriye dogru engin geriye dogru ama mutlaka ceyhun nun oynamasi lazim bu aradada serkan ve cale nin ne pahasina olursa olsun koruduklari sag ve sol kanati birakip ileri cikmamalari lazim cünkü degil türkiye nin avrupanin en iyi dripling yapan adami q7 affetmez ceyhununda guti ile birebir oynamasi hatta biraz sert oynayip onu oyundan düsürmesi lasim dua ederm schuster nobre nihatla baslasin fener macindaki gibi nobre glo ve egemenin kucaginda kaybolur ama bobo öyle degil ben schusterin asagi yukari fener macindaki gibi cikacagini tahmin ediyorum yalniz ernst dikkat etmek lazim.... insallah futbol sansi yanimizda olur.......

Samet Yildirim
28.09.2010, 16:51
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5459-9R3A2H2R.jpg

Bu 3 lü sahada olmali...

Serdar Dilekoğlu
28.09.2010, 16:52
Birde ben kadro yapayım sizlere
------------------------------------onur--------------------------------
--Serkan--------------------------Glowacki------------------------Egemen

-alanzinho ----- ------------jaja ------selçuk-------colman------------engin

---------------------yattara--------------------------------teo-----------

Burak Sahin
28.09.2010, 16:52

Bu 3 lü sahada olmali...

aynen altima imzami atarim

Burak Sahin
28.09.2010, 16:54

bu kadro 3-5-2 bu sistem kalkali yillar oldu en son lucescu bu sistemle besiktasi sampiyon yapmisti 2003 demi ne renkdas sen yine 4 lü defans kardosu yap bence

Cemalettin Taşkın
28.09.2010, 16:55
kesinlikle jaja sahada olmalı psikolojik olarak beşiktaşı etkileriz :)

hakan arıkan korkar kesin :)

Serdar Dilekoğlu
28.09.2010, 16:55
bu maç ortasaha maçı olacak yoksa bende her zaman 4-4-2 taraftarıyım ama bizim ortasaha şuan ligin en güçlüsü

Burak Sahin
28.09.2010, 16:59
bu maç ortasaha maçı olacak yoksa bende her zaman 4-4-2 taraftarıyım ama bizim ortasaha şuan ligin en güçlüsü

renkdas senin o kadroyla sahaya cikmak demek intihar demek en az iddia ediyorum 5 gol yeriz orta saha diyorsun orta sahada kesicisiz oynamak besiktasa karsi intihar demek

muhammets
28.09.2010, 16:59

Bu 3 lü sahada olmali...

Aynen katılıyorum 3 silahşör...

Harun CAN
28.09.2010, 17:01

BJK nin Deli ibrahim ve Q7 si bizim sağ tarafı felç ederler bu kadroyla.. :) Güzel bir kadro mesela iç sahada kontraatak oynayamayan bir takıma karşı ancak yapılabilir.

Serdar Dilekoğlu
28.09.2010, 17:02
orta göbek 5 linin saha içinde olması gerekiyor diye düşünüyorum

Emrah Akcagöz
28.09.2010, 17:07

-----------------------------------onur----------------------------------
-----serkan----------glo----------------------egemen----------cale------
------------------------------ceyhun------------------------------------
-----------selcuk----------------------------------colman---------------
---yattara------------------------jaja--------------------------engin-----
-----------------------------teofilo---------------------------------------

kadro böyle olmali jaja alanzinhodan en az 10 gömlek üstün teofilo gol atmasa bile yavas yavas kivamina geliyor ligi taniyor kesin oynamasi lasim jaja serbest yattara ileriye dogru engin geriye dogru ama mutlaka ceyhun nun oynamasi lazim bu aradada serkan ve cale nin ne pahasina olursa olsun koruduklari sag ve sol kanati birakip ileri cikmamalari lazim cünkü degil türkiye nin avrupanin en iyi dripling yapan adami q7 affetmez ceyhununda guti ile birebir oynamasi hatta biraz sert oynayip onu oyundan düsürmesi lasim dua ederm schuster nobre nihatla baslasin fener macindaki gibi nobre glo ve egemenin kucaginda kaybolur ama bobo öyle degil ben schusterin asagi yukari fener macindaki gibi cikacagini tahmin ediyorum yalniz ernst dikkat etmek lazim.... insallah futbol sansi yanimizda olur.......
Statü mü değişti..:confused:

Kadrolar 12'şer kişilik de..:)

Hakan Karadirek
28.09.2010, 17:08
Orta sahayi kalabalik tutmak lazim bence.

mehmets61
28.09.2010, 17:09
onur
serkan glo egemen cale

yattara selçuk ceyhun engin

colman

teo

komdere
28.09.2010, 17:30
Statü mü değişti..:confused:

Kadrolar 12'şer kişilik de..:)

Yok artık lebron james

komdere
28.09.2010, 17:41
Oyunda kimin oynadığından çok kimin nasıl oynadığı önemlidir.
Bazı futbolcularımızdaki anormal düşüşler puan kayıplarına yol açtı.
Bu maçta hersinin hırslı ve istekli olacağından şüphem yok.
O zaman mücadele, topa sahip olmak isteyen, pozisyon üreten iki takımın maçına döner ki, Glowacki'nin oynaması durumunda defans yönünden ibre bizi gösterir.
Bizi hiç boş geçmeyen Bobo'nun balını kırmak, her topa basmak lazım.
Tabi bir de her ne olursa olsun oyun disiplininden kopmamak.
Burada da seyirciye motivasyon anlamında çok iş düşüyor.
Sonuçta zor bir maça çıkacağız ama eski yıllara göre çok daha iyi bir takımımız var.
Yeter ki doğruları sahaya yansıtalım...

Hürgün Aygün
28.09.2010, 17:44
Glowacki hala doktor kontrolünde mi ya?

Samet Yildirim
28.09.2010, 18:08
Glowacki hala doktor kontrolünde mi ya?
Dün malesef öyleydi bugünde öyle olur heralde.

Çağatay_
28.09.2010, 18:13
Can Karyağdı bugün de doktor kontrolünde dedi..

Serdar Dilekoğlu
28.09.2010, 18:15
bu maç Türkiye liginin şuan en iyi iki takımının mücadelesi olacak bizim takımda tüm oyuncular oyuna katkı sağlayabiliyor ama bjk belli başlı oyuncuların formunda olmasına bağlı. Bizde bir kişinin hatası tüm takıma yansıyabiliyor.En büyük sorunumuz bu

Murat Keçeci
28.09.2010, 18:18
Bjk geçen seneye göre daha dengeli bir takım oldu geçen sene ernst-fink gibi oyuncularla sadece defans yapıp ofansta zorlanıyodular şimdi ernst-aurelio ile hem o mevkinin kalitesini arttırdılar hemde guti ve quaresma ile de ofansı dengelediler.

Kilit mevkiler ernst-aurelio ile selçuk-colman arası onlarda bu mevkideki oyuncuların oyun içindeki sürekliliği ve sertliği daha iyi bizimkilerinde teknik kapasite olarak bariz bir üstünlüğü var.Kendi sahamızda oynamanın avantajıyla bizde bjk kadar sertleşmeliyiz quaresmayı kanatta ikili sıkıştırmalara almalıyız guti içinde orta sahada kalabalık olup atacağı pasları kesebiliriz.Bobo konusundada dikkatli olmalıyız yakalarsa atar özellikle bize karşı çok etkili oluyor sebebi defansımız hem ağır hemde gol atamayınca psikolojik baskıya giriyoruz disiplin kayboluncada rahatça golünü atıyor bize karşı attığı gollere herkes bakabilir üstün bir yetenek gerektiren goller değil bizim ikram ettiğimiz goller oda bunu iyi değerlendiriyor.

Bizim için gol atmak önemli yakalayacağımız fırsatları değerlendirmeliyiz yoksa uzun süreçte selçuk-colman oyundan düşer ernst-aurelio veya necip öne çıkar ozamanda orta sahaya barış ceyhun gibi oyuncuları koymamız gerekir koysak da oyunda dengeyi sağlasak da skora gidemeyiz bu oyuncularla yani önceden işi bitirmek gerek.Fizik kondisyonumuzu yüksek tutmak için ayağa etkili pas yapmaya devam etmeliyiz.

Ofansta kayseri maçında zorlandık çünkü hucuma çıkarken kanatlara açılması gereken oyuncular açılmakta ağır kaldılar orta sahayı hızlı geçemedik.

Ceza sahasına orta kesilirken ön direğe koşmalı bizim oyuncular çünkü yattaradan başka orta kesebilecek adam yok yani diğer oyuncularımızın keseceği ortaların yüzde 80 i ön direğe gidecektir.

Duran top konusundada dikkatli olmalıyız kayseri maçında yediğimiz gol çok acemiceydi.

Teofiloya orta sahadan sürekli destek olunmalı tek başına kalırsa şutları cılız olduğu için gol atma olasılığı düşük ceza sahasının etkili noktalarında topla buluşturmalıyız onu.jajaya da şut imkanı yaratacak pozisyonları hazırlamalıyız idmanlarda şut çalışmasından önce o şutları çekecek alanları oluşturma çalışmaları yapmalıyız.maçlarda şut çekmek öyle idmandakı şut çalışmalarına benzemez şut çalışmasından önce o şutu çekecek alanları oluşturacak çarpraz koşular driblingler gibi konuları çalışmalıyız sen idmanda istediğin kadar şut çalış o pozisyonları bulamadıktan sonra neye yarar ki

Maçları giriş gelişme ve sonucu olan bir yazı gibi düşünmeliyiz önce girişi yapmalıyız sonra o girişe göre bir gelişme oluşturup olayı sonuca bağlayıp yazının başlığını koymalıyız.

magicyattara
28.09.2010, 18:27
Ben bu takım kanattan atak yapamaz ve çok pozisyon verir diyorum. Çok gol atar ya da gol yer diye bir şey demedim. :)

Sonuçta rakip geçen seneki bjk değil. Quaresma canı sıkıldıkça kanat değiştirip geçtiği kanattan etkili ortalar yapan bir isim. İzlediğimiz maçlarda görüyoruz.

Ne Engin ne de Jaja kanatlarda oynamayı sevmiyorlar. Forvet arkasını daha çok sevip oraya kayıyorlar. Gerçi Jaja oynadığı her maçta o mevkide oynadı. Engin'de oynadığı maçlarda dikkat edersen hep o bölgeye taşıyor topları. E bu durumda kanatları kim savunacak?

*

Yok eğer gol yemeyecek bir kadro oluşturuyoruz diye bir düşüncesi varsa hocanın Barış'ı Sezer'i falanda oynatsın. Kanatlardan pozisyon verdiğimiz sürece kale sahasında etkili ortalar göreceğiz.

90 dakika direnirsin maç 0-0 gider, 90. dakikada bir duran toptan gelirler gol yiyebilirsin. Futbolda "şu kadroyla çıkarsak" mutlaka "gol yemeyiz" diyebileceğimiz bir durum sanmıyorum ki olsun. Rakip kim olursa olsun.

Ligin en çok pas yapan ve en çok pozisyona giren iki takımının maçı olacak.

Bu takım pozisyon vermez İlhan..kanatlarda sadece Cale ve Serkan'ı düşünme..Engin-Colman ve Ceyhun'dan birisi mutlaka kademelerine girer..Quaresma gibi nicelerini seyrettik biz..hele arkasından bek de atağa çıkarsa tadından yenmez..
En son hatırladığım bjk maçında adamlar 8 kişi defanstan çıkmamıştı..bir çıksınlar bakalım neler olacak..:)

Ömer Faruk61
28.09.2010, 18:37
Glowacki Beşiktaş maçına...
28 Eylül 2010 / 18:32
Güneş ''Glowacki hafta sonu oynanacak olan Beşiktaş maçında bizimle olmayacak. ''
Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş, Polonyalı oyuncu Glowacki’nin hafta sonu oynanacak olan Beşiktaş maçında yer almayacağını söyledi.

Güneş,Glowacki’nin sakatlığının büyük oranda düzeldiğini ancak ağrılarının hafif şekilde devam ettiğini belirterek, “Glowacki hafta sonu oynanacak olan Beşiktaş maçında bizimle olmayacak. Sakatlığı geçti ancak ağrıları sürüyor. Lige Beşiktaş maçından sonra milli maç nedeniyle lige ara verilecek. Bu nedenle risk etmeyeceğiz. Tam sağlıklı olarak aramaza dönmesi gerek” dedi.

Çok kötü oldu bu Ceyhun mu Mustafa mı şimdi??

Hürgün Aygün
28.09.2010, 18:41
Bana göre hoca Ceyhun'u stopere çekicek Giray tam kırmızı kart görücek zamanı buldun!

Fatih
28.09.2010, 18:42
Bana göre hoca Ceyhun'u stopere çekicek Giray tam kırmızı kart görücek zamanı buldun!
Bence tam zamanında görmüş Ceyhun'u Giray'a tercih ederim.:)

EmreYavuz61
28.09.2010, 18:43
tüh ya kötü oldu bu..ceyhun-colman-selçuk orta sahası olmayacak...ceyhun büyük ihtimal stoper oynar..barış olabilirmi ilk 11de? veya yine son 3 maçtaki sistemmi olur?

Ömer Faruk61
28.09.2010, 18:45
Vallahi Ceyhundan açıkçası ağır kalır diye korkuyorum.Birde çok agresif oynuyabiliyor.Bir Kırmızıda o yemesin Stoperde.

silentpain61
28.09.2010, 18:46
----------------------------------onur----------------------------------

--serkan----------------ceyhun-------------egemen---------------cale--

--yattara---------------selçuk--------------colman---------------engin--

---------------------------------jaja------------------------------------

---------------------------------teo------------------------------------

Turgay Atalay
28.09.2010, 18:47
Daha maça 4-5 gün var hemen telaşa verdiniz ortalığı. Bence Glo sahada olacaktır.

Paksoy
28.09.2010, 18:48
Daha maça 4-5 gün var hemen telaşa verdiniz ortalığı. Bence Glo sahada olacaktır.
bende öyle düşünüyorum

Turgay Atalay
28.09.2010, 18:49
Ceyhun stoper olacak kadar hızlı ve atik bir adam değil, Glowacki olmazsa Tayfun diye bir oyuncumuz var. Bu adamın gerçek yeri stoper,olmadı Mustafa var. Ben Ceyhunu oraya koyacağını hiç ama hiç zannetmiyorum

Atakan
28.09.2010, 18:58
Onur-Cale-Serkan-Egemen-Glowacki-Ceyhun-Colman-Selçuk-Yattara-Umut-Teofilo 11'i şuana kadar en iyi oynayan kadromuz.Zorunlu olmadıkça değiştirmemeliyiz.Glowacki oynar büyük ihtimal.Umut yerine Engin olabilir ama benim düşüncem şimdilik bu yöne.Takım kötü giderse de Jaja-Alanzinho-Engin-Burak gibi silahlarımız da var.

Alihan Ertürk
28.09.2010, 19:00
Zor maç. Hem de çok zor. Ne yaparız, nasıl yaparız bilmem ama mutlaka bu maçı kazanmalıyız.

Eren Karaahmetoğlu
28.09.2010, 19:07
Of Glowacki of.

Turgay Atalay
Eğer Glowacki oynamazsa, Şenol Hocanın şu 11 le çıkacağını düşünüyorum

----------------------Onur------------------

Serkan------Tayfun-------Egemen--------Cale

-------------------Ceyhun------------------

Yattara-----Selçuk--------Colman-------Engin

-------------------Teofilo-------------------

Süleyman Eruyar
Glowacki Beşiktaş maçına...
28 Eylül 2010 / 18:32
Güneş ''Glowacki hafta sonu oynanacak olan Beşiktaş maçında bizimle olmayacak. ''
Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş, Polonyalı oyuncu Glowacki’nin hafta sonu oynanacak olan Beşiktaş maçında yer almayacağını söyledi.

Güneş,Glowacki’nin sakatlığının büyük oranda düzeldiğini ancak ağrılarının hafif şekilde devam ettiğini belirterek, “Glowacki hafta sonu oynanacak olan Beşiktaş maçında bizimle olmayacak. Sakatlığı geçti ancak ağrıları sürüyor. Lige Beşiktaş maçından sonra milli maç nedeniyle lige ara verilecek. Bu nedenle risk etmeyeceğiz. Tam sağlıklı olarak aramaza dönmesi gerek” dedi.

Çok kötü oldu bu Ceyhun mu Mustafa mı şimdi??

Bu haber doğrultusunda CEYHUN defansta, TAYFUN ( sakat değilse ) sağ tarafta göbekte SERKAN-COLMAN-SELÇUK üçlüsünün görev alması daha mantıklı gibi..

Ömer Faruk61
28.09.2010, 19:13
Bu haber doğrultusunda CEYHUN defansta, TAYFUN ( sakat değilse ) sağ tarafta göbekte SERKAN-COLMAN-SELÇUK üçlüsünün görev alması daha mantıklı gibi..

Tayfun sağ bek oynarsa orası otoban olur.Cale zaten yeteri kadar kötü birde Tayfunu beke koymak intihar olur.

Bence böyle çıkarız.Glo son dakika süprizi ile oynaması hariç.
Onur

Serkan Ceyhun(Mustafa) Egemen-Cale

Selçuk Barış(Ceyhun) Colman

Yattara Teo JAJA

iskenderunlu
28.09.2010, 19:20
inanın Hataydan oraya gelmeyi çok istiyorum offf offf

saffet61
28.09.2010, 19:35
glonun olmaması kötü oldu
------------------------------onur----------------------------
barış a.-------------egemen------------ceyhun-----------cale

---------------serkan b.------selçuk--------colman----------

yattara-----------------------------------------------jaja(engin)

-------------------------TEOFİLO------------------------------

ilhan
28.09.2010, 19:46
Bu takım pozisyon vermez İlhan..kanatlarda sadece Cale ve Serkan'ı düşünme..Engin-Colman ve Ceyhun'dan birisi mutlaka kademelerine girer..Quaresma gibi nicelerini seyrettik biz..hele arkasından bek de atağa çıkarsa tadından yenmez..
En son hatırladığım bjk maçında adamlar 8 kişi defanstan çıkmamıştı..bir çıksınlar bakalım neler olacak..:)

"Pozisyon vermez" çok ciddi bir iddia Murat abi. Bu dediğine inanıyor musun? Ben şahsen inanmıyorum. Rakip kim olursa olsun, yine bir şekilde pozisyonlar veririz, veriyoruz. Pozisyonlarda gol yeriz ya da yemeyiz orası ayrı. Ama 6-1 kazandığımız Sivas maçında da ciddi pozisyonlar verdik.

En yakın örneği Kayserispor maçında da verdik. Göbekten alan yara yara geldi kale ağzına kadar.

*

Önce durdur sonra vur taktiğine karşıyım. Rakibi pas trafiğinle yor, sonra vur taktiğine varım. :)

Asi Çaykaralı61
28.09.2010, 19:47
Eğer Glowacki oynamazsa, Şenol Hocanın şu 11 le çıkacağını düşünüyorum

Serkan------Tayfun-------Egemen--------Cale

-------------------Ceyhun------------------

Yattara-----Selçuk--------Colman-------Engin

Bencede bu kadro ile oynamalıyız
Glowacki olsaydı stoperde daha da iyi olurdu

Cafer Bulur
28.09.2010, 19:48
Kazanmamiz sürpriz olur.

Ama haftanin sürprizini gerceklestirmeye de adayiz.

bkandil
28.09.2010, 19:51
Hele yenelim de ister sürpriz olsun ister başka bir şey.
7 kişilik ekiple maçı izlemeye gidiyoruz, o zahmetin üzerine galibiyetten başkası eziyet gelir...

ilhan
28.09.2010, 19:52
Kazanmamız neden sürpriz olsun Cafer abi? Son maçta kötüydük kabul ediyorum. Ama ligde o kadar da kötü değiliz. Niye sürpriz olacak kazanmamız? Barça ile falan oynamıyoruz yahu.

bangkook_61
28.09.2010, 19:55
Trabzonspor un Beşiktaşı yenmesi ne zamandır sürpriz oluyor ? Cafer in boş yorumları her zamanki gibi. Bir çeşit totemse tutmuyor çoğu zaman.

Cafer Bulur
28.09.2010, 19:55
Kazanmamız neden sürpriz olsun Cafer abi? Son maçta kötüydük kabul ediyorum. Ama ligde o kadar da kötü değiliz. Niye sürpriz olacak kazanmamız? Barça ile falan oynamıyoruz yahu.
Bjk gittikce artan bir performans sergilerken biz gittikce sirandanlasiyoruz.

Bu gercekler isiginda sürpriz olur kazanmamiz ama ekliyorum,futbolda sürpizler vardir ve her zaman da olacaktir.;)

Atakan
28.09.2010, 19:58
Liverpool maçını kazanmamız süpriz değilken Beşiktaş maçını kazanmamız süpriz ise daha diyecek bir şey yok.

Mustafa ÖZDEMİR
28.09.2010, 19:58
onlar korksun ...

ilhan
28.09.2010, 20:05

Bu gercekler isiginda sürpriz olur kazanmamiz ama ekliyorum,futbolda sürpizler vardir ve her zaman da olacaktir.;)

Hangi gerçekler yahu? Kendinin bile inanmadığın varsayımları gerçekler olarak görüyorsun. Kime göre gerçekler Cafer abi bunlar? Ya da Türk Dil Kurumuna göre "gerçek" kelimesi ne anlam taşıyor?

Futbolda sürprizler vardır. Her zaman olacaktır. O yüzden bjknin bizi yenmesi de sürpriz olur.

Asi Çaykaralı61
28.09.2010, 20:06

Abi bence sürpriz olmaz biz alnımızın teriyle maçı kazanacağımıza inanıyorum
Stoperde ben ilk başta sorun olur diye düşündüm ama düşününce ceyhun var bazı kişiler tarafından ağır kalabiliceği düşünülüyor.Mustafa var o da genç 23 yaşına girdi dün.İlk defa bir resmi maça çıkacak Trabzonspor forması ile eğer maçda oynarsa .Tayfun'un normalde oynadığı bölge stoper ama o da sakatlıkdan yeni kurtuldu
Ben Tayfun - Mustafa - Ceyhun hangisi oynarsa oynasın formanın hakkını vereceklerine inanıyorum
Beşiktaş maçı bizim içi takımımız için çok önemli Hadi TRABZONSPOR'um sana inancımız ve güvenimiz tam maçı kazacağız ALLAH'ın İzniyle İnşallah

cahana
28.09.2010, 20:13

Serkan-------???---------Egemen--------Cale

--------------selçuk------colman------------

---umut------------engin-----------jaja-----

Muhalif
28.09.2010, 20:15
Büyük takımlar arasındaki maçlarda (kadro kalitesi birbirine yakın olarak ele alırsak) sürprizden ziyade sahasında oynayanın avantajı olur benim bildiğim. Saha avantajı bizde. Ama sanırım huzur Beşiktaş'ta. Bu tip maçları ya huzursuzluktan çıkmak isteyen takım kazanır, ya da huzurlu ve iyi giden takım gelir yener gider. Her şey bizim oyuncularımızın isteğiyle alakalı bence. Zira bireysel olarak ele alındığından Beşiktaş'tan kötü bir oyuncu kadrosuna sahip takım değiliz. Ama ben Beşiktaş'ı takım olma konusunda bizden önde gördüğümden maçta ibrenin onlardan yana olduğunu düşünüyorum. Beraberlik yeterli benim için şu şartlarda.

Cafer Bulur
28.09.2010, 20:17
Hangi gerçekler yahu? Kendinin bile inanmadığın varsayımları gerçekler olarak görüyorsun. Kime göre gerçekler Cafer abi bunlar? Ya da Türk Dil Kurumuna göre "gerçek" kelimesi ne anlam taşıyor?

Futbolda sürprizler vardır. Her zaman olacaktır. O yüzden bjknin bizi yenmesi de sürpriz olur.
Bjk nin gün gectikce artan performansi,bizim ise haftadan haftaya düsen performansimiz,bunlar gercek degil mi?

sessizkral_1
28.09.2010, 20:18

Evet futbolda süprizler vardır.

Örneğin geçen yıl bjk ye karşı tek kale top oynadık 2-0 yenildik..

Futbolda süprizin ne demek olduğunu bilenlerin mekanındasınız.Hoşgeldiniz.

ilhan
28.09.2010, 20:20
Bjk nin gün gectikce artan performansi,bizim ise haftadan haftaya düsen performansimiz,bunlar gercek degil mi?

Ama bu maç öyle heybeden bir maç değil. Büyük maçların sonucu belli değildir. Hiçbir sonuç sürpriz sayılmaz. Bu maçın havası başka olacak. Eğer Şenol hoca takımı bu maça "çıkış maçımız" olarak hazırlarsa neden yenemeyelim ya da neden sürpriz olsun?

Soruna gelecek olursak "futbolda mutlak doğru" yoktur. Son maçta oynadığımız futbol kötüydü kabul ediyorum. Ama performansımızın düştüğüne inanmak istemiyorum. Çünkü takımın performansını skor tabelasına bakarak yorumlamıyorum ben.

Mustafa Umut
28.09.2010, 20:22
Jaja-Teofilo-Ceyhun 3'lüsü kesin oyunda olmalı..

Cafer Bulur
28.09.2010, 20:22
Evet futbolda süprizler vardır.

Örneğin geçen yıl bjk ye karşı tek kale top oynadık 2-0 yenildik..

Futbolda süprizin ne demek olduğunu bilenlerin mekanındasınız.Hoşgeldiniz.
Ayrica büyük takim oldugumuzu da düsünmüyorum.

Büyük kulübüz ancak henüz büyük takim olamadik.

Takimin istikrar sorunu büyük takim kategorisine girmemizi engelledi.

Cafer Bulur
28.09.2010, 20:24
Ama bu maç öyle heybeden bir maç değil. Büyük maçların sonucu belli değildir. Hiçbir sonuç sürpriz sayılmaz. Bu maçın havası başka olacak. Eğer Şenol hoca takımı bu maça "çıkış maçımız" olarak hazırlarsa neden yenemeyelim ya da neden sürpriz olsun?

Soruna gelecek olursak "futbolda mutlak doğru" yoktur. Son maçta oynadığımız futbol kötüydü kabul ediyorum. Ama performansımızın düştüğüne inanmak istemiyorum. Çünkü takımın performansını skor tabelasına bakarak yorumlamıyorum ben.
Ayrica savunmada sorunlarimiz var ve bjk ofansta cok etkili bir takim.

Glo oynamazsa ki öyle görünüyor,savunmada sikinti cekecegimiz asikar.

Egemenle ilk defa birarada oynayacak olan partneriyle bjk ye karsi isimiz cok zor olacak.

biltrabzon
28.09.2010, 20:26

glowacki nin olmayisi cok kötü.engin in geri dönmesi takim icin extra güc.bu maci engin alacak sen rahat ol.

Asi Çaykaralı61
28.09.2010, 20:27
glowacki nin olmayisi cok kötü.engin in geri dönmesi takim icin extra güc.bu maci engin alacak sen rahat ol.

İnşallah maçı alalım da golü kim atarsa atsın

biltrabzon
28.09.2010, 20:29

cok komiksin.biz büyük takim degilsek türkiye de büyük takim yok o zaman.mesele istikrarsa tek büyük bursa mi oluyor?onunda avrupada hali icler acisi.demekki mesele trabzonspor un meselesi degil.türk futbolunun hastaligi istikrarsizlik.bunu trabzonspor üzerine yikmamda art niyetten baska bir sey yok.

Bülent Bayraktar
28.09.2010, 20:31
oynayacak oyuncu GİRAYDAN daha kötü olamaz diye düşünüyorum,
genç Mustafamı yoksa maç nerdeyse 2 yıldır forma giymeyen Tayfun mu?

ilhan
28.09.2010, 20:32

Glo oynamazsa ki öyle görünüyor,savunmada sikinti cekecegimiz asikar.

Egemenle ilk defa birarada oynayacak olan partneriyle bjk ye karsi isimiz cok zor olacak.

Ben sahadaki mücadeleden ziyade hocaların taktiklerinin maçta ön plana çıkacağına inanıyorum. Schuster maçı 3. bölgede yani bizim sahada oynamak isteyecektir. Bunu uygularlar ya da uygulayamazlar bilemeyiz. Ama bulacağımız boşlukları iyi değerlendirip skora gidersek bizim için rahat bir maçta olabilir.

Evet hücum bölgesinde çok iyiler ve çok fazla yaratıcı oyuncuları var. Başımıza iş açabilecek isimleri de var. Ama bizimde var.

Kazanıp rüzgarı tersine çevireceğiz.

sessizkral_1
28.09.2010, 20:32

bir noktada katılıyorum.İstikrar sorunumuz var.Ancak bunun sebebi skor endeksli değil futbol endeksli bir oyun anlayışımızdan kaynaklanıyor olabilir.

Yani çift ön libero ile bjk nin 2 yıl önceki şampiyonluğu gibi her maç 2-3 pozisyon ama hiç gol yemeden 1 gol atarak maç kazanan bir takım olabiliriz.Ama bunu kim ister?

Bu arada istikrar sorunu dezavantaj ancak büyük maç takımı olmaya başladık.Buda Avantaj.

Fb,gs,bursa maçlarını aldık arka arkaya sırada bjk var.

BJK MAÇI ÇOK KRİTİK BİR MAÇ BU MAÇI KAZANIRSAK ÇÜNKÜ, ÖNÜMÜZ AÇIK.Rakiplerimiz zorlu fikstürlere giriyor biz biraz rahatlıyoruz.Aşağıda mağlup oluruz diyebileceğiniz bir takım varmı ? (geçen yıl olsa gençler ve gaziantep derdim ama onlarda bu yıl fıs)

17.10.2010 Kasımpaşa - : - Trabzonspor TSL
24.10.2010 Trabzonspor - : - Gençlerbirliği TSL
31.10.2010 Konyaspor - : - Trabzonspor TSL
07.11.2010 Trabzonspor - : - Galatasaray TSL
14.11.2010 Bursaspor - : - Trabzonspor TSL
21.11.2010 Trabzonspor - : - Eskişehirspor TSL
28.11.2010 Gaziantepspor - : - Trabzonspor TSL
05.12.2010 Trabzonspor - : - Bucaspor TSL

sessizkral_1
28.09.2010, 20:33

Bjk nin ofans etkinliği bizim sivas maçındaki oyun anlayışımızla oynarsa oluyor.Yani ofansif bir kadro ile çıkarsa.

Onların bahsettiğiniz ofansif etkinliğinin yüksek olduğu maçlardada DEFANSİF sorunları vardı.

Yani bizim yaşadığımız sorunları onlarda yaşıyor.Mesela bizim manisa maçıyla onların istanbul bb maçları benzetilebilir.

Mustafa ÖZDEMİR
28.09.2010, 20:39
bir noktada katılıyorum.İstikrar sorunumuz var.Ancak bunun sebebi skor endeksli değil futbol endeksli bir oyun anlayışımızdan kaynaklanıyor olabilir.

Yani çift ön libero ile bjk nin 2 yıl önceki şampiyonluğu gibi her maç 2-3 pozisyon ama hiç gol yemeden 1 gol atarak maç kazanan bir takım olabiliriz.Ama bunu kim ister?

Bu arada istikrar sorunu dezavantaj ancak büyük maç takımı olmaya başladık.Buda Avantaj.

Fb,gs,bursa maçlarını aldık arka arkaya sırada bjk var.

BJK MAÇI ÇOK KRİTİK BİR MAÇ BU MAÇI KAZANIRSAK ÇÜNKÜ, ÖNÜMÜZ AÇIK.Rakiplerimiz zorlu fikstürlere giriyor biz biraz rahatlıyoruz.Aşağıda mağlup oluruz diyebileceğiniz bir takım varmı ? (geçen yıl olsa gençler ve gaziantep derdim ama onlarda bu yıl fıs)

17.10.2010 Kasımpaşa - : - Trabzonspor TSL
24.10.2010 Trabzonspor - : - Gençlerbirliği TSL
31.10.2010 Konyaspor - : - Trabzonspor TSL
07.11.2010 Trabzonspor - : - Galatasaray TSL
14.11.2010 Bursaspor - : - Trabzonspor TSL
21.11.2010 Trabzonspor - : - Eskişehirspor TSL
28.11.2010 Gaziantepspor - : - Trabzonspor TSL
05.12.2010 Trabzonspor - : - Bucaspor TSL
kağıt üzerinde yenilme ihtimalimiz var denecek maç sayısı az ama manisa maçına kim yeniliriz gözüyle bakardı...

Cafer Bulur
28.09.2010, 20:41
Cok iyimsersiniz arkadaslar,ben sizin kadar degilim,olamiyorum.

Ayrica bu maci mutlaka kazanmak zorunda olmamiz bizim icin dezavantaj.

Kazanmaya bu kadar sartlanmamaliyiz,bu takima ve camiaya zarar verir.

Testi kirilmadan önce tedbirini alacaksin,manisa ve antalya yi yenecektin ve bu maca rahat cikacaktin.

Bedavadan puanlari dagit ve dagitirken yürüyecek halin olmasin ve bjk maci yanastiginde ben bu maci mutlaka kazanmaliyim de.

Yillardir hep böyle yaptik ve hepsinde de hüsrana ugradik...

Efendioglu
28.09.2010, 20:42
alın bu maçı uşaklar

sessizkral_1
28.09.2010, 20:43
kağıt üzerinde yenilme ihtimalimiz var denecek maç sayısı az ama manisa maçına kim yeniliriz gözüyle bakardı...

Manisaspor'un ofansif gücü anadolu takımlarından çok daha iyi.Simson,isaac,makukula.Şenol hoca malesef bunu düşünmedi ve çok ofansif bir kadroyla çıktı.Manisayı ayrı tutuyorum.Bence manisadan diğer istanbul takımlarıda korkmalı.Yeni teknik direktörle ve makukula ile iyi bir hava yakaladılar.

Cafer Bulur
28.09.2010, 20:49
Manisaspor'un ofansif gücü anadolu takımlarından çok daha iyi.Simson,isaac,makukula.Şenol hoca malesef bunu düşünmedi ve çok ofansif bir kadroyla çıktı.Manisayı ayrı tutuyorum.Bence manisadan diğer istanbul takımlarıda korkmalı.Yeni teknik direktörle ve makukula ile iyi bir hava yakaladılar.
O havalarini yakinda söndürürler.;)

Hadi makukula ve simpsonu anladikda isaac kim,bizde ofsayttan cikmayan isaac bizim macta ne yapti mesela?

sessizkral_1
28.09.2010, 20:54
O havalarini yakinda söndürürler.;)

Hadi makukula ve simpsonu anladikda isaac kim,bizde ofsayttan cikmayan isaac bizim macta ne yapti mesela?

cafer hocam seninle sabaha kadar tartışsak değişen birşey olmaz.İsaac ın bizim maçta birşey yapmamış olması neyi değiştirir.Geçen yıl büyük maçlarda neler yaptı isaac.

Manisa konusunda bu sadece benim fikrim değil.Bir çok spor yorumcusu başta Mehmet demirkolda Manisaspor yenilgisinin çok abartılmaması gerektiğini düşünüyor.

Siz hep olumsuz şeyleri konuşuyorsunuz.

Bizim kayseri ile berabere kalmamızı eleştirirsiniz.

Manisaya yenilmemizi eleştirirsiniz.

Fener manisayı yenince adamlar işi biliyor olur.(ki manisa ligin ilk maçlarında hiç hazır değildi makukulada yoktu.ayrıca bu manisa geçen yıl son anda şampiyonluğu kaçıran FENERİ YENDİ !)

Fener kayseriye yenilince..bunla ilgili msj yazmazsınız.

vs.vs..

cihatöztürk
28.09.2010, 21:00
fatih tekke sesleri duyulmaz artık bu maçda herhalde

duyulmaz dimi?????

Cafer Bulur
28.09.2010, 21:01
cafer hocam seninle sabaha kadar tartışsak değişen birşey olmaz.İsaac ın bizim maçta birşey yapmamış olması neyi değiştirir.Geçen yıl büyük maçlarda neler yaptı isaac.

Manisa konusunda bu sadece benim fikrim değil.Bir çok spor yorumcusu başta Mehmet demirkolda Manisaspor yenilgisinin çok abartılmaması gerektiğini düşünüyor.

Siz hep olumsuz şeyleri konuşuyorsunuz.

Bizim kayseri ile berabere kalmamızı eleştirirsiniz.

Manisaya yenilmemizi eleştirirsiniz.

Fener manisayı yenince adamlar işi biliyor olur.(ki manisa ligin ilk maçlarında hiç hazır değildi makukulada yoktu.ayrıca bu manisa geçen yıl son anda şampiyonluğu kaçıran FENERİ YENDİ !)

Fener kayseriye yenilince..bunla ilgili msj yazmazsınız.

vs.vs..
Su anda fb ölcü degil,bursa yi ele alalim.

Elini vicdanina koy ve cevap ver,hikmet karaman ilk macini deplasmanda bursa ya karsi oynasaydi 3 gollü bir galibiyetle dönebilirmiydi?

Sen öne gecmene ragmen yürüyerek oynamaya devam ettiysen,senol hocanin deyimiyle rakibin fizik gücüne teslim olduysan elestirilmeyi haketmiyormusun?

Biz manisa ya karsi kafa olarak sahada degildik ve yenildik,rakibin gücünden degildi bu.

Keza antalya maci,ilk 45 dakikada takim galibiyet adina hicbirsey yapmadi yahu.

Hadi kaysri macinda puan kaybini hos gördük ama besiktas macina mutlak kazanmak zorunda olarak cikmak takimin gecen haftalarda kazanmak icin herseyini ortaya koymamasinin sonucudur.

Rasim YILMAZ
28.09.2010, 21:03
Giray kırmızı , Glo sakat... Bu iyi olmadı.

Bizim çıkacağımız kadrodan çok Beşiktaş nasıl çıkacak bu önemli.
Sağ bekleri yok. Erhan'ı oynatırmı? Yabancı Hücumcularından birini kesip ,sağa Toraman'ı Zaponun yanına Ferrariyimi koyar? Yoksa Üzülmezi sağ bek mi oynatır?

Nihat mı oynar Holosko'mu? Holoskoyu oynatırsa Forvete Mert Nobreyi koymak zorunda. Birde Hilbert var tabi...
Yani son bir saate kadar , Beşiktaş'ın kadrosuna göre kadro yapalım diyemeyiz..:)

Biz işimize bakalım...

.....................Onur.....................
Serkan.....Ceyhun........Egemen....Cale
.........Selçuk.............Colman........
Engin.............Jaja............Umut
..............Teofilo....................

Mustafa Umut
28.09.2010, 21:08
bu maçı alırsak rakiplerimize göre çok çok avantajlı duruma geçiyoruz..

istanbulda olsa en kötü beraberlik derdim ama avni akerde mutlak kazanmamız gereken bir maç..

kısacası 2010-2011 'in en keskin virajı..

sessizkral_1
28.09.2010, 21:10

Elini vicdanina koy ve cevap ver,hikmet karaman ilk macini deplasmanda bursa ya karsi oynasaydi 3 gollü bir galibiyetle dönebilirmiydi?

Sen öne gecmene ragmen yürüyerek oynamaya devam ettiysen,senol hocanin deyimiyle rakibin fizik gücüne teslim olduysan elestirilmeyi haketmiyormusun?

Biz manisa ya karsi kafa olarak sahada degildik ve yenildik,rakibin gücünden degildi bu.

Keza antalya maci,ilk 45 dakikada takim galibiyet adina hicbirsey yapmadi yahu.

Hadi kaysri macinda puan kaybini hos gördük ama besiktas macina mutlak kazanmak zorunda olarak cikmak takimin gecen haftalarda kazanmak icin herseyini ortaya koymamasinin sonucudur.

Valla onu bilmem ama Şampiyonluğa giden bursayı yenen istanbulu aynı sene 6-1 biz yendik.

Bursa örneğini vermişsiniz.

SİZİN şu Bursaspor'u real madrid gibi görmenizide anlamıyorum.

Şuan 6 da 6 yaptılar.Ama bu onların iyi oynadığı anlamınamı geliyor.Bizim 6 tane attığımız sivas 80. dakikaya kadar bursayı yenebilirdi.Bu adamlar değilmi bucasporu bile zar zor yendiler.İyi futbol.Biri çıksın desinki bursa iyi futbol oynuyor.Antep maçı sabaha kadar oynansa anca 1 gol olurdu.Oda verilmeyen faulden oldu.

Bjk ve Bursa kesinlikle bizden Fikstür olarak çok avantajlıydılar bunu kullandılar.Ben bursanın oyunu rakip sahaya yıktığı bir maç hatırlamıyorum mesela.Bursanın en büyük avantajı ofansif anlamda çok etkinliği olan takımlarla karşılaşmadılar.Gs ile oynadıkları maçta bile gs ofansif anlamda berbattı.

3-4 hafta sonra size bunu çok daha iyi anlatacağım.Örnekleriyle.Çünkü bursanın düşüşü başlamış olacak.

Detaylar Fikstürde gizli.

Bu arada takımın mental sorununa katılıyorum.Tempomuz düştü.Bunda medyanın gazıda etken.Nasıl olsa herkesi yeneriz şampiyonluğun en büyük adayıyız modu bence takımı bu noktaya getirdi.Ama bu puan kayıplarının erken olması bir açıdan takımın kendine gelmesi için fırsat olabilir.Bjk maçı bir çıkış olabilir.

Hakan Karadirek
28.09.2010, 21:10
Yattara'yi bu maca kafa olarak hazirlamak lazim. "Quaresma senden daha iyi oldugunu soyluyor" dedinmi, Yattara baslar oynamaya.

sessizkral_1
28.09.2010, 21:11
Giray kırmızı , Glo sakat... Bu iyi olmadı.

Bizim çıkacağımız kadrodan çok Beşiktaş nasıl çıkacak bu önemli.
Sağ bekleri yok. Erhan'ı oynatırmı? Yabancı Hücumcularından birini kesip ,sağa Toraman'ı Zaponun yanına Ferrariyimi koyar? Yoksa Üzülmezi sağ bek mi oynatır?

Nihat mı oynar Holosko'mu? Holoskoyu oynatırsa Forvete Mert Nobreyi koymak zorunda. Birde Hilbert var tabi...
Yani son bir saate kadar , Beşiktaş'ın kadrosuna göre kadro yapalım diyemeyiz..:)

Biz işimize bakalım...

.....................Onur.....................
Serkan.....Ceyhun........Egemen....Cale
.........Selçuk.............Colman........
Engin.............Jaja............Umut
..............Teofilo....................

Umut kanat olarak sahada yok olup gidiyor.

Büyük maçlarda Yattara oynamalı.Ama illa yattara kesilecekse zaten bana göre GEÇEN HAFTA futbol hayatının en iyi maçlarından birini çıkaran Burak umutu her şekilde keser.

Alihan Ertürk
28.09.2010, 21:12
BJK maçında Mustafa Yumlu da oynayabilir savunmada. Bence daha iyi olur Ceyhun'dan. :)

Şöyle bir haber de var; http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=79083

cihatöztürk
28.09.2010, 21:13
mustafa yumlu oynasın abi ne olacak

Atakan
28.09.2010, 21:17
Glowacki olmadığına göre ideal kadro ile çıkamayacağız. O zaman Ceyhun stoperde oynar, Barış Ceyhun'un yerinde oynar.Ama buna sıcak bakmıyorum.Mustafa veya Tayfun da oynayabilir ki Tayfun A2 maçlarında oynuyordu.Eğer hazırsa oynar.Fenerabhçe maçının 11'den Glowacki olmayacak sadece.Gerisi aynı olsun.Alanzinho'nun düşüşte olması sebebiyle Umut oynayabilir yerinde veya Engin.Ama benim beklentim:
Onur-Serkan-Tayfun-Egemen-Cale-Ceyhun-Selçuk-Colman-Yattara-Umut(Alanzinho)-Teofilo

Kazım Uzunboy
28.09.2010, 21:19
Ceyhun'dan daha iyi olur bencede.

Cafer Bulur
28.09.2010, 21:19
mustafa yumlu oynasın abi ne olacak
Soguk suya atilmis olur,bizde mactan sonra bir soguk dus daha yapariz.:)

Mustafa Umut
28.09.2010, 21:20
bu maçta değil de bundan sonraki maçlarda şans verilmeli bende yumluya

cihatöztürk
28.09.2010, 21:27
Soguk suya atilmis olur,bizde mactan sonra bir soguk dus daha yapariz.:)

bişey olmaz cafer abi koy oynasın ya

bu zamana kadar hep bu düşüncede olduğumuzdan alt yapıdan bi tane adam çıkmadı..

magicyattara
28.09.2010, 21:28
"Pozisyon vermez" çok ciddi bir iddia Murat abi. Bu dediğine inanıyor musun? Ben şahsen inanmıyorum. Rakip kim olursa olsun, yine bir şekilde pozisyonlar veririz, veriyoruz. Pozisyonlarda gol yeriz ya da yemeyiz orası ayrı. Ama 6-1 kazandığımız Sivas maçında da ciddi pozisyonlar verdik.

En yakın örneği Kayserispor maçında da verdik. Göbekten alan yara yara geldi kale ağzına kadar.

*

Önce durdur sonra vur taktiğine karşıyım. Rakibi pas trafiğinle yor, sonra vur taktiğine varım. :)

Bizim takım Kayseri'ye pozisyon bile vermedi..fenere ve sivas'a da vermedi skor olarak rahatlayana kadar..Ankaragücü'ne de..
Bjk takımı ofansta bence sıkıntılı bir takım..santraforları yok..ben kolay kolay pozisyon bulamayacaklarına inanıyorum..ama adamlar 1 pozisyon bulur onu da gol yaparlarsa zaten diyecek bir şey yok..geçen yıl öyle kazandılar mesela..bu kez sıçrayamayacaklar..

r9emre
28.09.2010, 21:28
Ceyhun'u stoper oynatacağını ve yine otomatikman 2'li orta saha ile çıkacağını düşünürsek bu maçın kesinlikle izlenmemesi gerektiği kanısı orta çıkıyor.Ama bir ihtimal Mustafa Yumlu'yu oynatır ve Ceyhun'u orta sahada oynatır.Doğrusu ben 3'lü orta saha için Barış Ataş'a da razıyım.3'lü orta saha hattıyla oynayalım,Colman ile Selçuk azıcık rahat etsin başka bir şey istemiyorum.

magicyattara
28.09.2010, 21:32
BJK maçında Mustafa Yumlu da oynayabilir savunmada. Bence daha iyi olur Ceyhun'dan. :)

Şöyle bir haber de var; http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=79083

Mustafa Yumlu'yu bir iki kere Karadenizspor'da izlemiştim..bana Trabzonspor'da oynar havası vermemişti..ağır ve güçsüz bir oyuncu izlenimi almıştım..açıkçası oynaması bana göre risktir bizim için..dezavantajdır..

irfanb
28.09.2010, 21:33

Madem ölcü Bursa;
Cafer sen de elini vicdanina koy ve cevap ver.
Süper Kupa finalinde Bursaspor`u 3 gollü bir galibiyetle yenecegimize kim inanirdi?

erhank
28.09.2010, 21:46
Ben onu bunu bilmem, bu maci kazanmamiz lazim. Yoksa bir darbeyi daha ne bu takim nede ben kaldiramam. Özelikle gurbette yasayanlar bunu daha iyi anlar. Buradaki les kargalarinin agzini kapatmamiz lazim, kendilerini real madrid le karistirmaya basladilar.

Muhammed
28.09.2010, 21:50
İleride Yattara-Jaja-Teo üçlüsü ile oynamalıyız. Yattara her ne kadar son 2 hafta kötüde olsa bu maçı alabilir bize. Maçtan önce büyük ihtimalle basının yapacağı Quaresma şişirmeleri Yattara'yı oldukça hırslandıracaktır bu maç için.

sessizkral_1
28.09.2010, 21:51
Mustafa yumluyu böyle kritik bir maçta oynatmak kritik hatalar yaparsa onun adına yıkıcı olabilir.Başarılı olursa inanılmaz özgüven kazanır ve önü açılır.Ama bu riske değermi ?

saffet61
28.09.2010, 21:57
Mustafa yumluyu böyle kritik bir maçta oynatmak kritik hatalar yaparsa onun adına yıkıcı olabilir.Başarılı olursa inanılmaz özgüven kazanır ve önü açılır.Ama bu riske değermi ?

deger...........

Cafer Bulur
28.09.2010, 21:58
İleride Yattara-Jaja-Teo üçlüsü ile oynamalıyız. Yattara her ne kadar son 2 hafta kötüde olsa bu maçı alabilir bize. Maçtan önce büyük ihtimalle basının yapacağı Quaresma şişirmeleri Yattara'yı oldukça hırslandıracaktır bu maç için.
Bahsettigin 3 lü oynarsa takimin direnci yeterli olmayabilir,3 üde topsuz oyunda hic yok.

Bu macta en fazla 2 forvet kaldirabiliriz bence,teo ve jaja yeterli olur.

Cafer Bulur
28.09.2010, 22:00
Madem ölcü Bursa;
Cafer sen de elini vicdanina koy ve cevap ver.
Süper Kupa finalinde Bursaspor`u 3 gollü bir galibiyetle yenecegimize kim inanirdi?
Bir cicekle bahar gelmeyecegi gibi 1 galibiyetle de hersey toz pembe olmaz irfan abi.

Neden inanilmasinki 3 gollü bursa galibiyetine,yarin oynasak ben yine inanirim.

Ama bu durum bursa nin bizden daha istikrarli,dolayisi ile daha iyi oldugunu degistirmiyor.

Özgür60
28.09.2010, 22:04
kayseriyi kayseride yenmek gerçekten zor iş bize karşı oynakları son 6 maçın ikisi beraberlik dördü kayserinin galibiyetiyle sonuçlandı bizim bir kayseri deplasmanı ve manisa senromumuz var bunlar bize ters geliyo birtürlü tutmuyo ama bu hafta bu takım varını yogunu ortaya koyacak ve o muhteşem taraftarıyla beşiktaşı eliboş günderecegine adım gibi eminim.

magicyattara
28.09.2010, 22:09
kayseriyi kayseride yenmek gerçekten zor iş bize karşı oynakları son 6 maçın ikisi beraberlik dördü kayserinin galibiyetiyle sonuçlandı bizim bir kayseri deplasmanı ve manisa senromumuz var bunlar bize ters geliyo birtürlü tutmuyo ama bu hafta bu takım varını yogunu ortaya koyacak ve o muhteşem taraftarıyla beşiktaşı eliboş günderecegine adım gibi eminim.

Kayseri'nin ters geldiği falan yok da son 5 yıldır biz ortalarda yokuz..:)adamlar bizi hala içerde yenememişler..5 mağlubiyetimizin 4'ü son 5 yılda..

Hasan61
28.09.2010, 22:10
Manisa mağlubiyetinin telafisinİ kayseri,bjk gibi zor maçlarda yapabiliriz ancak.
Kayseri'de yapamadık bu maçta yaparız inşallah.

Serdar A
28.09.2010, 22:16
Bugün bjk forması giyseydi Trabzon maçında banko oynayabilecek Barış'ın taraftarınca tamamen ikinci planda tutulması da son derece dikkat çekici bir konu .

Mehmet Ç.
28.09.2010, 22:17
Bu mactan puan istiyorum, ama Benin icin önemli Plan eski futbolumuzu oynamamiz. Suanki Lig. Tablosu kötü mü? Hayir! Ama Son Iki mactaki futbol beni kahr eden. Herzamanki futbolumuzu oynarsak yenilelim Farm etmez, ama oynanam futbol berbat ve sezon basindaki trabzonspor a Yakismiyor

Cafer Bulur
28.09.2010, 22:24
Bugün bjk forması giyseydi Trabzon maçında banko oynayabilecek Barış'ın taraftarınca tamamen ikinci planda tutulması da son derece dikkat çekici bir konu .
Bari atastan mi bahsediyorsun?

ThePatriot61
28.09.2010, 22:26
Bu mactan puan istiyorum, ama Benin icin önemli Plan eski futbolumuzu oynamamiz. Suanki Lig. Tablosu kötü mü? Hayir! Ama Son Iki mactaki futbol beni kahr eden. Herzamanki futbolumuzu oynarsak yenilelim Farm etmez, ama oynanam futbol berbat ve sezon basindaki trabzonspor a Yakismiyor

Gecen sezon süper oynadik adamlar ileriye cikamadi ama kaybettik. Bu sefer hem güzel futbol hemde güzel bir skor bekliyorum. Yenilmemiz lazim. Avni Akerde ve hele eziklere yenildigimiz zaman acaip sinirleniyorum. Avni Akerde kimseye puan vermemiz lazim.

Ömer TOPAL
28.09.2010, 22:27
mustafa yumlu o bölgenin oyuncusu ise bence oynasın..Ceyhunun orda oynaması nasıl bir risk ise mustafanın denenmeside aynı oranda risk olacaktır..Kimbilir belki harika olucak....Denemek gerekiyo...Ona verilecek fırsatı degerlendirir diye düşünüyorum

Fatih ÖZDEMİR
28.09.2010, 22:30
Bence Glo'nun iyileşmesine de gerek yok ( çok önemli oyuncu o ayrı iyileşmesini isterim elbette ) alt yapıda A2'de genç oyuncular var. Onlardan biri şans bulursa sevinirim.

Cafer Bulur
28.09.2010, 22:30
Gecen sezon süper oynadik adamlar ileriye cikamadi ama kaybettik. Bu sefer hem güzel futbol hemde güzel bir skor bekliyorum. Yenilmemiz lazim. Avni Akerde ve hele eziklere yenildigimiz zaman acaip sinirleniyorum. Avni Akerde kimseye puan vermemiz lazim.
Güzel futbol falan hikaye,en kötü ihtimalle yenilmemek önemli.

Gerekirse 90 dakika rakibe mahkum oynayalim ama yenilmeyelim yenelim en önemlisi bu.

Güzel futbola prim vermiyorlar,ayrica skor tabelasinda üstün oldugun zaman güzel futbol oynamis gibi oluyorsun.

Cafer Bulur
28.09.2010, 22:31
Tayfun oynayamaz mi stoperde?

Mac eksikligi var,o da büyük bir sorun...

ilhan
28.09.2010, 22:32
Bizim takım Kayseri'ye pozisyon bile vermedi..fenere ve sivas'a da vermedi skor olarak rahatlayana kadar..Ankaragücü'ne de..
Bjk takımı ofansta bence sıkıntılı bir takım..santraforları yok..ben kolay kolay pozisyon bulamayacaklarına inanıyorum..ama adamlar 1 pozisyon bulur onu da gol yaparlarsa zaten diyecek bir şey yok..geçen yıl öyle kazandılar mesela..bu kez sıçrayamayacaklar..

Haklısın abi. Biz hatta geçen senede pozisyon falan vermedik. Yediğimiz gollerin hiçbirisi organize gelişen ataklardan olmadı. Hatta karambole yedik.

Santraforları yok dediğin adamlarda Bobo'nun top saklama, adam geçme, hava topları ve savunma arkalarına çok iyi deplase olma gibi özellikleri var. Öyle hantal bir adamda değil. Güçlü ve ikili mücadelelerin çoğunda ayakta kalıyor.

Bu sezon ligde bizimle beraber en çok pas yapan ve en çok pozisyona giren takımla oynayacağız.

Gökhan KAN
28.09.2010, 22:34
İyi ve göze hoş gelen futbolun Allah cezasını versin. Ben 3 puan istiyorum.

Cafer Bulur
28.09.2010, 22:36
Haklısın abi. Biz hatta geçen senede pozisyon falan vermedik. Yediğimiz gollerin hiçbirisi organize gelişen ataklardan olmadı. Hatta karambole yedik.

Santraforları yok dediğin adamlarda Bobo'nun top saklama, adam geçme, hava topları ve savunma arkalarına çok iyi deplase olma gibi özellikleri var. Öyle hantal bir adamda değil. Güçlü ve ikili mücadelelerin çoğunda ayakta kalıyor.

Bu sezon ligde bizimle beraber en çok pas yapan ve en çok pozisyona giren takımla oynayacağız.
Gecen sezonki bjk ile bu sezonki bjk arasinda daglar kadar fark var, bu sezon cok daha iyiler özellikle ofansif anlamda.

En büyük sikintilarinin savunmada oldugu ortada ama ne yazikki bizimde savunma zaaflarimiz az degil.

Daha az hata yapan takim kazanir,Umarim gününde olur oyuncularimiz.

Furkan Dündar
28.09.2010, 22:37
İyi ve göze hoş gelen futbolun Allah cezasını versin. Ben 3 puan istiyorum.

trabzonspor ligin en göze hoş gelen futbolunu oynuyorlar.
yok futbolu cok zevklı
yok cok pas yapıyor
yok o
yok bu
lider kim
lig sonunda kim sampıyon oluyor
guzel futbola kupa vermıyorlar..

bu maçta YENILMEMELIYIZ!!!!
derbilerde galibeyete devam etmelıyız

en zor secım defans olacaktır ama yuzde 80 ceyhun oynar
ılerde bu maçta JAJA oynasın
alanzınhoyu falan gördük tamamen boş adam.

Fatih ÖZDEMİR
28.09.2010, 22:37
Yenilmemek olayını anlayamadım ben hala. Hani 1 puan almışsın ya da hiç alamamışsın. Hep bu Fatih Terim'in işleri bunlar. "Yenemiyorsan, yenilmeyeceksin" dedi durdu senelerce. İspanya beraberliğe oynayarak mı şampiyon oldu? Barcelona Madrid'e 1 puan için mi gidiyor?

Futbolun varoluş amacı seyir zevkidir. Ama 1 puan alalım futbolsuzda olur diyorsak Avrupa'da gösterirler adama 1 puanı.

Harun CAN
28.09.2010, 22:38
Şenol Güneş hata yapmassa BJk ye karşı kazanabiliriz. Bence Schuster in hamleleri ve sistemi belli burda önemli olan Şenol Güneşin ne yapacağı.. Ayrıca Sivas maçında sahada olur denilen Glowackinin haala oynayamıyor olması da tamamen rezalettir. Fakat kulüpte son yıllarda bu hep böyle olduğu için nedense hiçbir yönetici bunu irdeleme ihtiyacı hissetmedi şimdiye kadar.

h@msi61
28.09.2010, 22:38
Kayseri'nin ters geldiği falan yok da son 5 yıldır biz ortalarda yokuz..:)adamlar bizi hala içerde yenememişler..5 mağlubiyetimizin 4'ü son 5 yılda..

Ligde yenemedilerse de hoca musfettesi Halilhodzic zamaninda Gokhan Unal'in 3 goluyle Turkiye kupasinda 3-0 yenmislerdi.
Ayrica Manisa'ya da sendromumuz oldugu dogru, daha once de hem icerde hem de disarda cok fazla puan kaybettik o takima. Senol hocanin bir onceki gorevi de Manisa maciyla bitmisti zaten.

Cafer Bulur
28.09.2010, 22:39
Alanzinho yu hic sevmem,hic de begenmem.

Ama bugün cok dogru bir sey dedi,taraftarimiza bizden daha cok is düser diye.

Gercekten de taraftarimiz skora bakmaksizin takimi ateslemeli,sonuna kadar desteklemeli.

Artik takimla bütünlesmeli taraftarimiz...

Furkan Dündar
28.09.2010, 22:39
kayseri maçında pozısyon vermedik dıyoruz ama duran toptan yedıgımız golde bal gbi goldu ..
vermıyoruz posızyon ama ne yapıp edıp salak bı gol yıyoruz

Ömer TOPAL
28.09.2010, 22:41

şu kısmı hoş ki ; Bu sezonun en çok atanı ile en az atanı arasındaki maçı nası kaybettiysek bu maç için ümitlerim arttı :)

bbyanik
28.09.2010, 22:41
.................................onur............. .....................

serkan...........mustafa...............egemen..... .........cale

.................selçuk.....................colman ..................

yattara...................... jaja..............................engin

...............................teofilo............ .......................

Harun CAN
28.09.2010, 22:42
Yenilmemek olayını anlayamadım ben hala. Hani 1 puan almışsın ya da hiç alamamışsın. Hep bu Fatih Terim'in işleri bunlar. "Yenemiyorsan, yenilmeyeceksin" dedi durdu senelerce. İspanya beraberliğe oynayarak mı şampiyon oldu? Barcelona Madrid'e 1 puan için mi gidiyor?

Futbolun varoluş amacı seyir zevkidir. Ama 1 puan alalım futbolsuzda olur diyorsak Avrupa'da gösterirler adama 1 puanı.

1 puan da iyidir lafı maçtan sonra uydurulan bir züğürt tesellisidir. 1 puan için maça çıkan bir takım maç sonunda 3ün 1 ini alır ancak :)

Uğur Erdoğan
28.09.2010, 22:42
tam dişimize göre rakip aslında beşiktaş dikkat edilmesi gereken 3 oyuncusu var
özellikle guti defansın arkasına enfes paslar atıyor
Querasma zaten ne yapacağı belli
ve Bobo
bu 3 oyuncuyu oynatmassak maçta mutlak galip biziz

hadi hayırlısı

Serdar A
28.09.2010, 22:43
Bari atastan mi bahsediyorsun?kadrodaki tek barış o .

Eğer Ceyhun stopere çekilirse ;

Selçuk--Barış--Colman
Yattara--Jaja
Teofilo

olabilir .

biltrabzon
28.09.2010, 22:43
ya dünyada pozisyon vermeyen takim var mi?bir isim verinde ögrenelim nasil pozisyon vermediklerini.jaja,yattara,colman,selcuk,teofilo, engin,alanzinho,umut ve ceyhun vasati assinlar besiktas falan viz gelir.süper oynamasinlar sadece vasatin üzerine ciksinlar yeter.korkmayin bu kadar.

Paksoy
28.09.2010, 22:45
Glowacki kesin yok mu?

Furkan Dündar
28.09.2010, 22:47
kadrodaki tek barış o .

Selçuk--Barış--Colman
Yattara--Jaja
Teofilo

olabilir .

bu mantıklı

Serdar A
28.09.2010, 22:48
Şu bir gerçek ki bjknin önde oynamasını engellemek ve Gutiye rahatça oyun kuracak alan bırakmamak için orta alanda dişe dokunur 3 isimle başlamamız kuvvetle muhtemel . Sezona başladığımız ideal düzende bu mantıktaydı . Bjk maçında 4 hücumcu ile sahaya çıkacağımıza pek ihtimal vermiyorum .

okg_53
28.09.2010, 22:51
Şu ana kadarki ligte bu sene çıktığımız maçlar içinde, ilk 11 i en çok muamma(belirsiz) olan maç bu maç. Şenol hocaya Allah kolaylık versin. sebebi ise şu;

Çizgi halide olan ve ortasahaya yakın kurulu olan bjk defansına sızması için Alanzinho mu ?
Ne zaman ne yapacağı belli olmayan Yattara mı ?
Kayseri maçında formda olan Engin mi ?
Büyük umutla beslediğimiz karga avcısı Jaja mı ?
Aynı şekilde son maçta iyi olan ve her iki kanadıda kullanabilen Burak mı ?
Takımın Dinamosu , tecrübeli oyuncumuz Umut mu ?
Teo nun yeri garanti o kesin.

Savunma yapısındada belirsizlik var.
Stoperde mevkinde oynaması muhtemel Ceyhun mu ?
Ceyhunun yerine ortasaha da ve tekniği yüksek bjk hücum oyuncularına karşı hırçınlaşacak Barış Ataş mı ?
Ortasahada iyi işler yapacağına inandığım ancak quaresma faktörü yüzünden yine sağ bekte oynaması gereken Serkan mı ?

Bence bu maçta kimse 11 yapmasın boşuna :) çünkü kimseninki tutmaz.
Ancak şuna eminim Savunmada Ceyhun oynar, Mustafa değil.

bu arada aramıza tekrar hoş geldin farabi .

ilhan
28.09.2010, 22:52
şu kısmı hoş ki ; Bu sezonun en çok atanı ile en az atanı arasındaki maçı nası kaybettiysek bu maç için ümitlerim arttı :)

Ömer abi, bu maçı kazanmamamız için hiçbir sebep yok ki. Oyunumuzu oynayalım yeter.

Ben yeneceğimizi düşünüyorum.

Cafer Bulur
28.09.2010, 22:53
kadrodaki tek barış o .

Selçuk--Barış--Colman
Yattara--Jaja
Teofilo

olabilir .
Yattara degilde engin oynarsa kadro tam olur,hem de direncli olur.

Ibrahim üzülmeze karsi yattara nin etkili olabilecegine inanmiyorum.

Harun CAN
28.09.2010, 22:55
Şu ana kadarki ligte bu sene çıktığımız maçlar içinde, ilk 11 i en çok muamma(belirsiz) olan maç bu maç. Şenol hocaya Allah kolaylık versin. sebebi ise şu;

Çizgi halide olan ve ortasahaya yakın kurulu olan bjk defansına sızması için Alanzinho mu ?
Ne zaman ne yapacağı belli olmayan Yattara mı ?
Kayseri maçında formda olan Engin mi ?
Büyük umutla beslediğimiz karga avcısı Jaja mı ?
Aynı şekilde son maçta iyi olan ve her iki kanadıda kullanabilen Burak mı ?
Takımın Dinamosu , tecrübeli oyuncumuz Umut mu ?
Teo nun yeri garanti o kesin.

Savunma yapısındada belirsizlik var.
Stoperde mevkinde oynaması muhtemel Ceyhun mu ?
Ceyhunun yerine ortasaha da ve tekniği yüksek bjk hücum oyuncularına karşı hırçınlaşacak Barış Ataş mı ?
Ortasahada iyi işler yapacağına inandığım ancak quaresma faktörü yüzünden yine sağ bekte oynaması gereken Serkan mı ?

Bence bu maçta kimse 11 yapmasın boşuna :) çünkü kimseninki tutmaz.
Ancak şuna eminim Savunmada Ceyhun oynar, Mustafa değil.

Herşey iyi güzel de ben Burak Yılmaz ın her iki kanadı bırak tek bir kanadı bile kullanabildiğini görmedim. Bu maçta Burak Yılmazın oynaması demek Yattara korkusu olmayan deli İbrahimin Q7 ile beraber bizim sağ tarafı ve hele hele Serkanı felç edercesine bindirmeler yapması demek. Yattara varken Burak yılmaz adı geçmemeli her ne olursa olsun...

Paksoy
28.09.2010, 22:55
-------------------onur------------------
serkan-----egemen-------ceyhun----cale

-----colman-----selçuk-----engin------

burak---------------------------jaja---

---------------umut-------------------

ben Şenol hocadan böyle bir kadro bekliyorum,Umut yerine Teo olabilir,
orta 3lü Ceyhun olmadığı için Engin'i orda oynatabilir,

Mustafa Umut
28.09.2010, 22:56
----------------ONUR------------------
SERKAN----CEYHUN----EGEMEN----CALE
----SELÇUK----BARIŞ A.----COLMAN----
--------YATTARA-------JAJA-----------
---------------TEOFİLO----------------

aklın yolu 1 :)

Edittt: Jaja'nın performansına göre Jaja-Engin değişikliği olabilir..Ayrıca Yattara kötü olursa ve Burak Kayseri maçındaki gibi olursa Yattara-Burak değişikliğide olabilir..

Ömer TOPAL
28.09.2010, 22:58
Ömer abi, bu maçı kazanmamamız için hiçbir sebep yok ki. Oyunumuzu oynayalım yeter.

Ben yeneceğimizi düşünüyorum.

aynen..hiçbir şüphem yok...Biz biz olalım yeter

Cafer Bulur
28.09.2010, 22:58
Bu mac senol hoca icinde cok önemli.

Iyi bir dizilis ve taktik ile 3 puani alirsa büyük bir özgüven ve kredi kazanir kendisi.

Bu da ilerleyen haftalarda oldukca isine yarayacaktir.

Cafer Bulur
28.09.2010, 23:00
Biz de mac secmiyor degiliz.:)

Normal maclarda ancak mac günleri yogunluk olurken derbi maclarda yogunluk pazartesiden basliyor.

Bu durumda futbolcularimiz mac seciyor diye hayiflanmayalim.:)

Tolga Kurt
28.09.2010, 23:00
Glowacki kesin olarak yok..

___________Onur______________
Serkan__Mustafa__Egemen__Cale
_________Ceyhun_____________
___Selçuk_________Colman_____
Yattara_________________Enginn
__________Teo_______________

Maçı kazanmak için ceyhun selçuk colman 3lüsü iyi pas yapıp rakibi yormalı.. Zaten Beşiktaş bizim gibi takımlara karşı zorlanacak bir kadrodan oluşuyor. Pas yaptıkmı bşiktaşn şansı yok..

Cafer Bulur
28.09.2010, 23:05
Glowacki mümkünse bu maca yetistirilmeli.

Ne bileyim gerekirse igne ile oynasin,daha sonra milli ara var.

Glo dan baskasi bizi bu macta kurtaramaz...

Harun-61
28.09.2010, 23:05
Mustafa Yumlu'nun oynamasini arzu ediyorum...

belki sansini cok iyi degerlendirir.

:cool:

kaptans
28.09.2010, 23:06
bence en ideal kadro orta saha kalabalık olacak şekilde krulan fizik gücü yüksek futbolcularımızla oynayacağımız kadro olacaktır bu maçta açıkçası beşiktaşı fizik gücümüzle yenmeliyiz...bu adamlar perşembe belkide çok zorlu yoruldukları bi maç oynayacaklar sonra yolculuk üzerine yolculuk bakın istanbul avusturya istanbul trabzon ARTI 1 maç ......bunlar düşünülmeli hepsi birer birer adamı yoran konsantreyi dağıtan şeylerdir ŞENOL hoca buna dikkat edecektir eminim...şimdi kadro yapısı olarak bana kalırsa şu onbirle bu beşiktaşa karşı bariz üstünlük kurarız...

onur

serkan mustafa egemen cale

ceyhun selçuk

burak colman engin

teo

yattara iyi oynamak için elinden geleni yapacağına söz verirse burak yerine tabiyki yattara....jaja lazım diyeceksiniz bencede lazım bunun 1 adım ilerisi ceyhun çıkar colman oraya geçer colman yerine jaja oynar hepsi performanslarına ve beklentilerine göre kombine edilebilir...

Bahattin Aydın
28.09.2010, 23:07
Futbolcularımız gerçekten istedikleri takdirde bu maçı kazanırız.Ancak 1 maç iyi 1 maç kötü değil her maçı istesinler.Beşiktaş maçında olası bir mağlubiyet geçen senelerdeki gibi 5. haftadan sonra taraftarın şampiyonluk hayalini bir sonraki seneye bırakacaktır.Umarım kayıpsız atlatırız ve futbolcular kendine gelirler.

Mert Oğuzlu61
28.09.2010, 23:09
________________onur_________________

__serkan___ceyhun_____egemen_____cale

_____________selçuk___barış

___yattara________jaja_______colman

_________________teo

glowacki yi şu maça yetiştiremeyen işe yaramaz doktorlarımıza en içten dileklerimle...

şu maçta m.yumlu oynamaz, oynamamalı... yapacak bişey yok, en iyisi budur.

Tolga Kurt
28.09.2010, 23:10
bir anda forma bulan genç oyuncular genelde ilk maçlarında başarılı olmuştur.. Stoperde Mustafa oynamalı

Emrah Akcagöz
28.09.2010, 23:40
Stoper için bu kadar tartışmaya gerek yok Cale bile oynar orda..:)

Emrah Akcagöz
28.09.2010, 23:45
Biraz fantastik olacak ama ;

--------------Onur-----------

Serkan--Egemen--Cale--Engin

Benim savunma hattım bu..

ftunsal
28.09.2010, 23:45
onur

serkan egemen cale

ceyhun selçuk

jaja colman engin

burak umut

T.B_1461
28.09.2010, 23:46
------------Onur
Serkan-Giray-Egemen-Cale
-----------Ceyhun
--------Selçuk-Colman
-------------Jaja
----------Umut-Teofilo

Emrah Akcagöz
28.09.2010, 23:50
------------Onur
Serkan-Giray-Egemen-Cale
-----------Ceyhun
--------Selçuk-Colman
-------------Jaja
----------Umut-Teofilo
Giray kırmızı kart cezalısı..:(

Hakan Karadirek
28.09.2010, 23:55
Takımımızın Beşiktaş'la oynayacağı müsabakanın bilet fiyatları belli oldu. Yarın (çarşamba) satışa çıkarılacak biletler ilk gün sadece Taraftar Kart sahiplerine satılacak.

Bilet fiyatları şöyle:

TRİBÜN | Bilet Fiyatı

AÇIK 25,00 TL

TÜRK TELEKOM (MARATON) 50,00 TL

MİSAFİR TAKIM (TÜRK TELEKOM) 50,00 TL

KAPALI KENAR (A,D,E,H) 80,00 TL

KAPALI ORTA (B,C,F,G) 120,00 TL

VIP2 00,00 TL

VIP ÖZEL 400,00 TL

ftunsal
28.09.2010, 23:59
onur

sekan egemen cale

ceyhun selçuk

colman

jaja engin

umut burak

bu kadro sağ ve sol kanat ta adam kaçırmaz.
göbekte derin pas yaptrımaz . ilktoplara basar.
sıfır pozisyon vererek maçı alır.

TABİİ KEYİFLERİ İSTERSE...

erkankoc
29.09.2010, 00:10
sag bekte engin oynarsa duman oluruz:)

erkankoc
29.09.2010, 00:17
Tam olarak dediğin nedenle Guti artık eski Guti değil ilhanım. Artık futbol "koşmasına, mücadelesine gerek yok oyun görüşü yeter" oyuncularından herkes mücadele edecek toplu hücum toplu savunma dönemine geçti. Mourinho'nun Guti ve Raul'u yollamasının nedeni de bu zaten. Hatta Van der Vaart'ı yollamasının nedeni de bu. Mesut Özil Van der Vaart'tan çok mu teknik çok mu zeki? Hayır. Daha çok koşuyor, daha hızlı, daha kuvvetli..

Guti artık büyük takımlarda oynayabilecek bi adam değil. En fazla Türkiye ligi gibi fizik gücün zayıf olduğu liglerde yıldız olur. Alex'le bu bakımdan çok benzerlik gösteriyorlar. Aşağı yukarı aynı kalitede 2 topçudur bence Alex ve Guti. İkisinin de en verimli olduğu yılları geçti artık..

Colman'la kıyaslama konusuna gelirsek saha içinde bildiğimiz oyununu oynayan Colman Arjantin milli takımında düzenli olarak forma giyer. Ama zaten genelde güney Amerikalı futbolcuların ortak problemi bu istikrarsızlık. Şuanda Colman'ın Avrupa pazarı 5 milyondan başlar. Guti'yi ise bonservissiz alacak takım 3-5 tanedir. Tabi bu demek değildir ki Colman o eski Guti'den iyi oyuncu. Aralarında derece farkı var bir kere. Zamanındaki Guti'yle değil şimdiki Guti'yle kıyaslama yaparsak ikisinin de artı ve eksi yönlere ortaya konabilir ama. Yine de takımına ikisinden birini al deseler Guti'yi seçerim ben. İstikrarsızlık baş bela..

renkdas mesut ozilmi fazla kosuyor , hicmi izlemedin..teknik olabilir ama gucde yok mucadelede...ayrica gutiyi colman selcuk gibi kisilerle kiyaslamak futbola ihanettir bence:) guti bizim takimda olsaydi ilah yapardik tapardik herhalde....ben bjk yi sirf quaresma ve guti yuzunden seyrediyorum..digerleri benim icin futbolcu bile degil...trabzonsporuda asik oldugum icin seyrediyorum ,icindekilerin hic önemi yok

S.DEMİRCİ
29.09.2010, 00:34
glo yoksa.....

serkan egemen ceyhun cale
selçuk barış colman
jaja teo engin

yattaranın formsuzluğunun devam ettiğini düşünüyorum...

ayrıca farabinin barış konusundaki fikirlerine katılıyorum...

@FLU
29.09.2010, 01:11
arkadaşlar ceyhun çok agır bir oyuncu , aynı zamanda faul konusunda ayarı yok kesin penaltı yaptırır bence , o yüzden kesinlikle mustafa bu maça hazır edilmeli ve oynatılmalı ceyhun da ön libero da sahada olmalı

serkan --- mustafa --- egemen --- ferhat
---------------- ceyhun ---------------

savunma hattı kesinlikle böyle olmalı ceyhun stoper de bizi yakar

Hakan Karadirek
29.09.2010, 01:41
Barca modeli ;

,,,,,,,,,,,,,,,,,,Onur,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Serkan,,Mustafa,,Egemen,,Cale
,,,,,,,,,,,,,,,,Ceyhun,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,Colman,,,,,,,,Selcuk,,,,,,,,
,,,,,,Yattara,,,,,,,,,,,Jaja C.,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,Teo,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

nesta61
29.09.2010, 04:40
kalecii hakan , schustere bu hafta beni oynatma demis zuhjahahahahahah , JAJA nin adi yetti galiba formsuzlugunu bahane etti JAJA kesin sahada olmali piskolojik etkiler zaten 45 metre hahahaha

Robbie Fowler 9
29.09.2010, 07:30
Maçın favorisi kesinlikle Trabzonspor...

T.B_1461
29.09.2010, 08:09
Giray kırmızı kart cezalısı..:(
Çıkmış aklımdan.

------------Onur
Serkan-Mustafa-Egemen-Cale
------------Ceyhun
--------Selçuk-Colman
-------------Jaja
----------Umut-Teofilo

Sufyu_41
29.09.2010, 08:47
Bence bu maçta jajayı 11 e almaz.Defanstakesinlikle ceyhunu oynatacaktır.Derbi olmasaydı ozaman mustafayı oynatırdı.

61yusuf
29.09.2010, 09:41
derbi maçlarında şenol hoca geldiğinden beri güzel oynuyoruz
bu maçta öyle olacaktır
bjk'yı avni aker' gömeceğiz

Emrah Akcagöz
29.09.2010, 09:53
sag bekte engin oynarsa duman oluruz:)
Bende solbeke koydum zaten..:D

Erol Koç
29.09.2010, 10:01
Ceyhun mu Mustafa mı?

http://www.haber61.net/images/news/27534.jpg
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5454-6Q4U6W3L.jpg

Şu an için savunmanın ortasında forma giymek için iki aday var: Ceyhun ve Mustafa
Trabzonspor'da üstüste alınan kötü sonuçlar, pazar akşamı oynanacak Beşiktaş maçının önemini bir kat daha arttırdı. Bu arada Glowacki'nin sakatlığının geçmemesi savunmada yeni arayışlara yol açtı.

"Ceyhun mu? Mustafa mı?" sorusu henüz yanıtını bulmuş değil ancak bu konuda Yattara'dan çok ilginç bir işaret geldi. Mustafa Yumlu'nun doğum günü pastası kesilirken genç futbolcunun yanında bulunan Yattara müjdeyi de verdi: "Tebrik ediyorum A takıma geldin. Bu hafta oynayacaksın, tebrik ediyorum!"

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=66533

Serdar A
29.09.2010, 10:15
Mustafa olurda bu maçta sahaya çıkıp bariz hata yapmadan maçı tamamlarsa yeni bir stoper daha kazanırız .

Geçen sezon bir kaleci kazandığımız gibi .

Sol kanattaki sıkıntıyı bir kenara bırakırsak ( zira kanatta oynayabilecek fazlaca isim olmasına karşın , yeterli formu yakalayanı yok ) kadro derinliğinin olmadığı tek alan savunmanın ortası . O sebeple Mstafa'nın kazanılması ligin ilerleyen haftaları için kritik bir öneme sahip .

Hatırlasınız , Ersun hocamızla şampiyonluğa gidilen sezonun 3. çeyreğinde Giray Ceyhun gibi oyuncuları sezon başından hazırlayamamanın verdiği kadro zaafları ile anormal puan kayıpları yaşanmış ve hedeflerin gerisinde kalınmıştı . Daha önemlisi hocanın görevine son verilmişti .

Bana göre Mustafa'nın vitrine çıkarılacağı maç , bu maç değildir . Ancak Şenol hoca takdirini bu yönde kullanırsa da takdir ederim . Zira kadro adaleti açısından da sıra Mustafanındır .

iso_4939
29.09.2010, 10:19
Futbolcularımız gerçekten istedikleri takdirde bu maçı kazanırız.Ancak 1 maç iyi 1 maç kötü değil her maçı istesinler.Beşiktaş maçında olası bir mağlubiyet geçen senelerdeki gibi 5. haftadan sonra taraftarın şampiyonluk hayalini bir sonraki seneye bırakacaktır.Umarım kayıpsız atlatırız ve futbolcular kendine gelirler.

zaten bu macıda kaybedersek bır daha cok zor toparlanırız inş.yenerızde bızde futbolcularda kendıne gelır...

ilhan
29.09.2010, 10:20
Benim bu maçtaki stoper adayım Tayfun. Kendisini sağ bekte beğenmiyorum. Ama o adam stoperde oynar. Umarım bu maçta Egemen-Mustafa ikilisinden ziyade Egemen-Tayfun ikilisini izleriz.

Tatar Kemal
29.09.2010, 10:23
bobo'lu bjk'ya karşı savunma hattımız iyice düşmüş oldu. glo oynamazsa bobo'yu durdurmamız imkansız. egemen tek başına bobo'yla başedemez. inşallah maç gününe kadar düzelir.

Trabzon34
29.09.2010, 10:24
Liverpool ve fener maçları sebebiyle yorgun olduğumuz Antalya maçında puan kaybetmemiz normaldi..
Kendi sahasında gol bile yemeyen formda bir Kayseriyle deplasmanda berabere kalmamız da çok anormal bir sonuç değil aslında.. ha tabii ki gönül isterdi bu maçları kazanmayı ama bu iki maçı içinde bulunduğu şartlarda "kazanamamak" çok moralimizi bozmamalı.. Manisa mağlubiyetini ise bir yol kazası olarak görmek istiyorum. 6-1 likl galibiyet sonrası takımda yaşanmaması gereken bir rehavetin getirdikleriydi. "Oynamadan" kazanılmayacağını çok acı bir dersle öğrendi oyuncularımız.. Ve kesinlikle kaybetmememiz gereken bir maçtı. Ama olan oldu. Geçmişe dönemeyeceğimize göre geleceğe bakalım.
Öncelikle bu maçı kazanabileceğimizi düşünüyorum. Ve eğer ki kazanırsak, geleceğe daha umutlu bakabiliriz.
Yanlış bilmiyorsam bu maçtan sonra bir milli maç arası var. O arada da zorlu bursa maçına konsantre olabiliriz diye umuyorum. yani hepinizin bildiği bir gerçeği tekrarlamak istiyorum. Önümüzdeki 2 maçı kazanırsak her şey değişebilir. O yüzden bu dönem umutsuzluk değil umut zamanı. Takımı elbette eleştirelim ama "her şey bitti" havası uygun değil. Takımdaki oyunculara tepki de düzeyli olmalı. Sonuçta bu kadroyla yolumuza devam edeceğimiz unutulmamalı.
Kayseri maçındaki oyuna bakıp karamsar olan dostlarım bu takımın oynadığı liverpool ve fener maçlarını düşünsün.
Sonuçta o maçları da bu oyuncular oynadı. Hiç bir takım her maç iyi oynayamaz. Her maçı kazanamaz.
Ben takımdaki oyuncularımız elllerinden geleni yaparsa kazanabileceğini, kazanamaza bile destekleyeceğimi söylüyorum. Çoğunluğumuzun benzer görüşte olduğunu umuyorum.
Şimdi destek zamanı.

ünsalyılmaz
29.09.2010, 10:52
liverpool maçı sonrası antalyada hemen hemen herkes bir beraberlik bekliyordu.. kayseride ligin en iyi takımlarından bitanesi.. deplasmanda yine 1 puan iyi bu açıdan.. ancak içerdeki manisa mağlubiyeti kötü sonuç.. bunu bjk maçıyla telafi etmemiz gerekiyor.. çok zor geçecek ancak galibiyet kesinlikle şart..!! biz taraftar olarak 90 dakika takımımızı en iyi şekilde destekleyelim.. gelecek olası kötü sonuçta neler yapabileceğimizi tartışırız..

halil ibo
29.09.2010, 11:07
Hepsinden önemlisi şu anda Bursa hariç kronometre sıfırlandı.Yeniden başlıyoruz diyebiliriz.
Bizlerdeki umutsuzluk ve karamsarlık takıma yansırsa kötü.Bir maçla takımı şampiyon yaptığımız gibi bir maçla da küme düşürüyoruz.Şenol Hoca gerekli moral motivasyonu yükler taraftarda stadyumda takımına sahip çıkarsa yara almadan çıkarız kargalarla yapacağımız maçtan.

Furkan Dündar
29.09.2010, 11:45
Bence bu maçta jajayı 11 e almaz.Defanstakesinlikle ceyhunu oynatacaktır.Derbi olmasaydı ozaman mustafayı oynatırdı.

niye bu jaja 11 oyuncusu değil mi yedek kalsın diye mi aldık
bence 11 oynamalı

Emrah Akcagöz
29.09.2010, 11:46
bobo'lu bjk'ya karşı savunma hattımız iyice düşmüş oldu. glo oynamazsa bobo'yu durdurmamız imkansız. egemen tek başına bobo'yla başedemez. inşallah maç gününe kadar düzelir.
Bobo kim bir C.ronaldo mu yoksa Messi mi yoksa Nani mi yoksa Pato, Robinho,Ronaldinho veya İbrahimovic mi..?

Egemen kim ligin kalas savunmacılarından biri mi..?

bkandil
29.09.2010, 12:02
Bilet alabilen var mı?

Murat Altun
29.09.2010, 12:34
Bencede jaja ilk 11 başlamalı Hehe 40 m den gol atmasın diye özel önlem almaları gerekir :D

Arda'
29.09.2010, 12:45
tayfun iyileştiyse glowackinin yerine oynamalı bence

Çağatay_
29.09.2010, 12:48
Tayfun neden hiç kullanılmadı sakatlığı devam ediyor falan diye haber de yok :S

reco_55
29.09.2010, 14:10
Bilet fiyatlarının geri çekilme sebebi nedir.Fenerbahçe maçı maraton 100 beşiktaş maçı maraton 50.Güzel taktik valla yenilgi ve beraberlikten sonra indirin tabi biletleri...

Asi Çaykaralı61
29.09.2010, 14:15
Tayfun un sakatligi hakkinda bilgisi olan var mi ?

okg_53
29.09.2010, 14:17
Tayfun tamamen iyileşti, hatta a2 takımla ve 1461 ile yapılan 1-2 maçta formada giydi ancak 1.5 sezondur resmi maç yapmaması büyük handikap, bence oynamamalı.

Gökçebey
29.09.2010, 14:23
Bilet fiyatlarının geri çekilme sebebi nedir.Fenerbahçe maçı maraton 100 beşiktaş maçı maraton 50.Güzel taktik valla yenilgi ve beraberlikten sonra indirin tabi biletleri...

Gurbetçiler geri döndüler. :)

Asi Çaykaralı61
29.09.2010, 14:36
Haydi TRABZONSPOR um sana güvenimiz tam bu maci kazanacagimiza sonuna kadar inaniyoruz

KERİM
29.09.2010, 14:40
Ne kadar doğru?

Glowacki oynamayacak (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor/glowacki-oynamayacak/482478880609)

Takımımızın Fenerbahçe ile oynadığı lig müsabakasında sakatlanan Polonyalı oyuncumuz Glowacki'nin Beşiktaş karşısında sahadaki yerini alamayacağı açıklandı. Takımdan ayrı olarak düz koşularını sürdüren sporcumuzun yanı sıra cezalı olan Giray da pazar akşamı forma giyemeyecek.
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs648.snc4/60863_471324354047_282128269047_6727715_5344357_n. jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=6727715&fbid=471324354047&op=1&view=all&subj=482478880609&aid=-1&auser=0&oid=482478880609&id=282128269047)

mhayri
29.09.2010, 14:42
Buyrun transfer politikamızın veya sağlık heyetimizin iflası...
Neresinden tutsan elinde kalıyor...

KERİM
29.09.2010, 14:46
Haber doğruysa Glowacki ve Giray olmıyacak. Peki böyle önemli bir maçta Egemen in yanında kimi oynatacağız?

danger00
29.09.2010, 14:47
Haber doğruysa

doğrudur herhalde:)
http://trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=5468#Icerik

Hasan Habip Özbay
29.09.2010, 15:01
hakemden başka hiçbir kimseden korkum yok mustafa yumlu oynar kral olur bakın görün yıllar önce gene bir bjk maçında ogün temizkanoğlu metine karşı oynamış ne o maçtan sonra herkes ondan bahsetmiş ve devamıda gelmişti hayırlısıyla 2 fark olur ama golde yeriz

kaan aydın
29.09.2010, 15:05

Nedir 8taş korkusu anlamadım?
Aslında merak ettiğim bu korkumu,sempati mi?;)

omer61
29.09.2010, 15:08
trabzonspor'un yenilirse eğer, şenol güneş'in istifasının gündeme geleceği maç.

Cilgin1986
29.09.2010, 15:08
Bu maci alacaz baska yolu yok!

omer61
29.09.2010, 15:09
Nedir 8taş korkusu anlamadım?
Aslında merak ettiğim bu korkumu,sempati mi?;)

abi imzanın "7'n bitirdin şeklinde olması gerekmiyor mu? lakin seninki, yedidin bitirdin beni diye okunuyor." :)

kaan aydın
29.09.2010, 15:12
Hepsinden önemlisi şu anda Bursa hariç kronometre sıfırlandı.Yeniden başlıyoruz diyebiliriz.
Bizlerdeki umutsuzluk ve karamsarlık takıma yansırsa kötü.Bir maçla takımı şampiyon yaptığımız gibi bir maçla da küme düşürüyoruz.Şenol Hoca gerekli moral motivasyonu yükler taraftarda stadyumda takımına sahip çıkarsa yara almadan çıkarız kargalarla yapacağımız maçtan.

:alkış::alkış::alkış:

Olay budur kendine güvenmek ve bu duyduğun güveni stattan sahaya yansıtmak.Tek problemimiz bu,bunu çözersek istanbulun en ezik takımı 8taşı çimlere gömeriz..
Bu sinerji ile sahaya çıkarsak Mustafa YUMLU,boboyu yer bitirir..
Biz Trabzonsporuz,bu takımın neler başardığını görmek bu kadar zor mu?

Olumsuz mesaj yazanlar lütfen bu olumsuzlukları kendi küçük dünyalarında yaşasınlar buraya,yansıtmasınlar.
Biz kargaları ezeceğiz inanmayan maçtan sonra forumdan ismini sildirsin...

kaan aydın
29.09.2010, 15:14
abi imzanın "7'n bitirdin şeklinde olması gerekmiyor mu? lakin seninki, yedidin bitirdin beni diye okunuyor." :)

Aynen,değiştirdim.;)

Cilgin1986
29.09.2010, 15:15
Simdide besiktaslilar federasyonu protesto ediyor pazar günü oynaniyor diye mac, persembe Avrupa maclira oldugundan dolayi....

Samet Yildirim
29.09.2010, 15:17
.................................onur............. .....................

serkan...........ceyhun...............egemen..... .........cale

.................selçuk.....................colman ..................

yattara...................... jaja..............................engin

...............................teofilo............ .......................

Keske Glowacki olsa...

kaan aydın
29.09.2010, 15:49
Simdide besiktaslilar federasyonu protesto ediyor pazar günü oynaniyor diye mac, persembe Avrupa maclira oldugundan dolayi....

Herifler federasyonu protesto ediyor.
Ya biz ne yapardık,
Bu yönetim ne kadar basiretsiz,kimseye söz geçiremiyorlar,kimse bizi takmıyor,herkes bize karşı,herkes bizden nefret ediyor vs. vs.

Nasan olsun gerçek anlamda taraftarı olan takımları..

Serdar A
29.09.2010, 16:05
Ya biz ne yapardık,
Bu yönetim ne kadar basiretsiz,kimseye söz geçiremiyorlar,kimse bizi takmıyor,herkes bize karşı,herkes bizden nefret ediyor vs. vs.

Protesto edilince ne olacak ? Federasyon mahcup olup aman mı dileyecek ?

Ya da tersten soralım , Trabzonspor taraftarı federasyonu protesto için yürüdüğünde ele ne geçti ?

Taraftarlık eylem gerektirir , bu tarz kuru gürültü üretmek değil .

cihatöztürk
29.09.2010, 16:09
Bu maçı kazanırsak kasımpaşa maçımız inönüde olmaz herhalde :)

Nihat Güneş
29.09.2010, 16:13
İnancımız motivasyonumuz tam olsun kurtulamaz bjk elimizden. Rakibi abartmanın alemi yok. Seyretmesek Boboyu Messi sanacağız.

Beşiktaş balonunu patlatmanın vakti geldi. :dvl:

Cihat K
29.09.2010, 16:14
hakem kuddusi müftüoğlu

Cihat K
29.09.2010, 16:16
İnancımız motivasyonumuz tam olsun kurtulamaz bjk elimizden. Rakibi abartmanın alemi yok. Seyretmesek Boboyu Messi sanacağız.

Beşiktaş balonunu patlatmanın vakti geldi. :dvl:
aynen ya sıradan bir anadolu takımına bile 3-4 pozisyon veriyor bjk bu kadar abartmaya gerek yokhttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon7.gif

cihatöztürk
29.09.2010, 16:16
maçın hakemi kuddusi müftüoğlu

kaan aydın
29.09.2010, 16:18
Protesto edilince ne olacak ? Federasyon mahcup olup aman mı dileyecek ?

Ya da tersten soralım , Trabzonspor taraftarı federasyonu protesto için yürüdüğünde ele ne geçti ?

Taraftarlık eylem gerektirir , bu tarz kuru gürültü üretmek değil .

Benim anlatmak istediğim bjk lilerin bizimkiler gibi kendilerini değilde farklı bir kurumu protesto etmeleriydi.Biz olsak kendimize savaş açardık..
Taraftar olmanın farkı işte..

Serdar A
29.09.2010, 16:26
Benim anlatmak istediğim bjk lilerin bizimkiler gibi kendilerini değilde farklı bir kurumu protesto etmeleriydi.Biz olsak kendimize savaş açardık..

Evvel yıllarda Trabzonspor taraftarının federasyon binası önündeki gösterisi ya da daha evvelden Trabzon'daki 10binlik yürüyüş neyin nesiydi ? Hangi fark ?

Bjk taraftarların yıllardan bu yana kaç oyuncuyu yiyip bitirdiğini , yönetimlerine karşı takındıkları siyaseti , iç kargaşalarını kanlı bıçaklı hesaplaşmalara dökmelerini ve malum grubun adının kulübün adının önünde kutsiyete sokmalarını görmeden kuru bir kalabalığın tepkisini ve onların yalakası bir kaç yazar-cık arkadaşın alkışlarıyla gaza gelmek bence önemli bir taraftarlık farkıdır .

Haklısınız , taraftar olmak ile taraftar olmak arasında fark var .

Ali Tunahan Güllü
29.09.2010, 16:30
Kuddisi Müftüoğlu hakem.

Volkan
29.09.2010, 16:34
ilk yarı yattarayla başlayıp jaja ,teofilo, engin ilk 11 oynaması lazın

kaan aydın
29.09.2010, 16:42
Evvel yıllarda Trabzonspor taraftarının federasyon binası önündeki gösterisi ya da daha evvelden Trabzon'daki 10binlik yürüyüş neyin nesiydi ? Hangi fark ?

Bjk taraftarların yıllardan bu yana kaç oyuncuyu yiyip bitirdiğini , yönetimlerine karşı takındıkları siyaseti , iç kargaşalarını kanlı bıçaklı hesaplaşmalara dökmelerini ve malum grubun adının kulübün adının önünde kutsiyete sokmalarını görmeden kuru bir kalabalığın tepkisini ve onların yalakası bir kaç yazar-cık arkadaşın alkışlarıyla gaza gelmek bence önemli bir taraftarlık farkıdır .

Haklısınız , taraftar olmak ile taraftar olmak arasında fark var .

Peki o taraftar topluluğunun liverpool'u yendiğini,desibel rekorları kırdığını veya bursalıların maçın başından sonuna kadar futbola hiç bakmadan, bıkmadan usanmadan tüm stad olarak yaptıkları katkıları ne yapacağız.
Biz maçı izlerken futbolcumuza küfrederiz,maçtan sonra takımın teknik direktörünü eleştiririz,sonra yönetime bi kalay.Sonra da taraftarım oldu canım..
Oraya yazmakla olmuyor taraftarsan farkını belli edeceksin.

Muhammed
29.09.2010, 16:48
Arkadaşlar bu maçta Bobo'yu nasıl tutacağız ? Yer bitirir bizi. 10 tane gol atar bize. Bence Şenol Hoca 11 oyuncumuzuda Bobo'nun üzerine bire bir markaj vermeli:eek:

Cemalettin Taşkın
29.09.2010, 16:54
kuddusi yi süper kupa maçından hatırlıyoruz.

biz gol atana kadar devamlı bursaspor lehine düdkler çaldı faullerimizi vermedi her yaptığımız faule sarı kart gösterdi. biz golü atınca uysallaştı.

çok kötü hakem tercihi olmuş.

Cemalettin Taşkın
29.09.2010, 16:57
aynı zamanda geçen sezon 2-0 yenildiğimiz maçı da kuddusi yönetmiş.

Tangerine Dream
29.09.2010, 17:06
Ya biz ne yapardık,

Peki o taraftar topluluğunun liverpool'u yendiğini,desibel rekorları kırdığını veya bursalıların maçın başından sonuna kadar futbola hiç bakmadan, bıkmadan usanmadan tüm stad olarak yaptıkları katkıları ne yapacağız.
Biz maçı izlerken futbolcumuza küfrederiz,maçtan sonra takımın teknik direktörünü eleştiririz,sonra yönetime bi kalay.Sonra da taraftarım oldu canım..
Oraya yazmakla olmuyor taraftarsan farkını belli edeceksin.

Bütün bu mesajlarınızı ardı ardına sıralayınca aklıma bir önceki sayfada kullandığınız "sempati" kelimesi geldi.:)

Hürgün Aygün
29.09.2010, 17:15
Glowacki'nin olmaması bizim açımızdan çok kötü oldu.Ceyhun Colman Selçuk ne güzel 3 lü orta saha olucaktı.

Ilelioglu
29.09.2010, 17:26
Benim ilk on birim söyle...

---------------------Onur-------------------

Serkan-----Mustafa---------Egemen-----Cale

-------Selcuk-------Ceyhun------Colman-----

Yattara (Burak)-------------------------Engin

----------------------Teo-------------------

Böyle maclarda cok kosup mücadele etmek gerekiyor, sürekli pres yapmak lazim, disiplini elden birakmayarak sakin olmak gerekiyor..

Onun icin ben olsam Yattara'yi ikinci yariya saklarim...:);)

Gökhan KAN
29.09.2010, 17:29
Kadroları 12 kişilik yapmakta moda oldu..:)

Ömür Karadeniz
29.09.2010, 17:30
Evet bugün çarşamba ve maça 4 gün daha olmasına rağmen Trabzonspor inceden şimdiden kıyılmaya başlandı.Federasyon bu maça kuddisi müftüoğlunu vererek kıyımın ilk adımı atılmış oldu.Bakalım kıyım nasıl devam edecek.

Ilelioglu
29.09.2010, 17:30
Kadroları 12 kişilik yapmakta moda oldu..:)

..............:D

yorumsuz6117
29.09.2010, 17:33
İman gücüyle yenecez inş.