PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kocaelispor'da 3. Lige Düşme Tehlikesi

Bıyıklıoğlu
21.09.2010, 22:18
İki yıl içinde önce Süper Lig'e, ardından da Bank Asya'ya veda eden Kocaelispor'un, eski oyuncusu Jestroviç'e parasını ödemediği için başı büyük dertte.
FIFA, 3 Ağustos’ta TFF’ye gönderdiği belgeyle 6 puanının silinmesini istediği Kocaelispor için yaptığı son toplantıda küme düşürme kararı aldı.

Futbol Federasyonu’nun Körfez ekibi hakkındaki puan silme kararını açıklamasının ardından, Yeşil-Siyahlılar borcunu ödeyemezse 3.Lig’e düşecek.

Kurulduğu günden bu yana sayısız başarılara imza atan Kocaelispor, gün geçtikçe eriyor. 2 yıl içinde önce Süper Lig’den, ardından da Bank Asya’dan düşen Yeşil-Siyahlılar, eski futbolcularına olan borçlarından dolayı köşeye sıkıştı. 2008-2009 sezonunda 9 maçta forma giyen Nenad Jestroviç, Türkiye’den ayrılınca 260 bin Euro’luk alacağı ödenmediği için FIFA’ya gitmişti. 3 Ağustos’ta Türkiye Futbol Federasyonu’na uyarıda bulunan FIFA’nın gönderdiği belgede, Kocaelispor’un 6 puanının silinmesi ve bu yapılmazsa FIFA’nın TFF’ye karşı tavır alacağı ifadeleri yer alıyor. Bu gelişmenin üzerine harekete geçen Kocaelispor Başkanı Muammer Çelik’in, Jestroviç’in menaceri Mehmet Aygun’a ödeme planı sunduğu, ancak Körfez ekibinin 50 bin Euro’luk taksitleri içeren ödemeyi de yapamaması üzerine FIFA konu hakkındaki kesin kararını verdi.

Tutoriç de FIFA’ya gitti
FIFA’nın, Kocaelispor’un bir alt lige düşürülmesini kararlaştırdığı belirtilirken, TFF’nin de Yeşil-Siyahlılar’a daha fazla zaman tanımayıp, puan silme kararını önümüzdeki günlerde açıklaması bekleniyor. TFF’nin bu kararı açıklamasından sonra ise FIFA’nın bu kez de, Kocaelispor’un küme düşürülmesiyle ilgili belgeyi federasyona göndereceği belirtildi. Üstelik sıkıntı bununla da bitmiyor, Jestroviç ile aynı sezonda takıma gelen Tutoriç’in de 347 bin Euro’luk alacağından dolayı FIFA’ya gittiği öğrenildi.
İşte Fıfa'nın yolladığı o belge
http://foto.fanatik.com.tr/news/LinkImage/fft30mm1187124.jpg
Kaynak:Fanatik

ilhan
21.09.2010, 22:19
Yazık.
Çok çok çok çok çok yazık.

Koskoca Kocaelispor kulübü be... Hiç mi sahip çıkmaz Kocaeli'li iş adamları, dernekler, belediye vs. vs. ?

Gökhan KAN
21.09.2010, 22:24
260 bin euro nedir ki arkadaş. Koskoca Kocaeli şehri bu parayı bulamıyor mu..

Melek
21.09.2010, 23:22
Çok üzücü gerçekten,en son Kocaeli deplasmanını hatırlıyorum çokta keyifliydi bizim açımızdan şimdi bu durumda olması üzücü :(

Kazım Uzunboy
21.09.2010, 23:24
Ödesinler arkadaş!

Kulüpten başka kaynak mı yok koskoca Kocaeli'de?

Uğurtan
21.09.2010, 23:27
Hiç üzülmüyorum..

Çok şeyler hatırlıyorum..

Sefa Sirmen'ler falan filan..

Eden bulur arkadaş..

Vkgz
21.09.2010, 23:40
260 bin euro nedir ki arkadaş. Koskoca Kocaeli şehri bu parayı bulamıyor mu..

işbilmez 3-4 yöneticinin yaptıgı işbilmezlikleri neden koskoca şehir ödesinki?
kuluplerin tüzükleri toptan değişmeli

Fatih
21.09.2010, 23:51
Tüm Anadolu kulüplerine ders olsun bu olay.

Gökhan KAN
21.09.2010, 23:53
işbilmez 3-4 yöneticinin yaptıgı işbilmezlikleri neden koskoca şehir ödesinki?
kuluplerin tüzükleri toptan değişmeli
Hocam olan olmuş artık. Bundan ders alsınlar ve bu parayı bulsunlar. Aynısı bize olsa elimizi cebimize atmazmıyız.

Vkgz
22.09.2010, 00:01
son 5 yılın yöneticilerini şehirden kovmak şartıyla atarız elimizi cebimize tabi :)

Burçak
22.09.2010, 00:58
Bu gidişata bakılırsaeski ve yeni yöneticiler arasında herkes arasında önemli sorunlar hizipleşmeler var..

pReN@_61
22.09.2010, 01:24
Güç bir durum..

Bıyıklıoğlu
22.09.2010, 01:39
Biraz takımı inceleyelim...

Bu takım en son galibiyeti 13 Aralık 2009 tarihinde kendi evinde Mersin İdman Yurdu'nu 1-0 yenerek almış.

Yani 10 aydan fazla bir zaman önce.

Takımın kadrosuna bir göz atalım.
Anıl Erdebil-1990 doğumlu altyapıdan gelen bir oyuncu.
Ahmet Kutluer-1991 doğumlu altyapıdan gelen bir oyuncu.
Ali Bayraktar-1985 doğumlu Denizlispor ile 2 sezon önce sözleşmesini feshettikten sonra Kocaelispor'a gelmiş.
Ayhan Yıldırım-1977 doğumlu Karşıyaka ile sözleşmesini feshedip geçen sezon Kocaelispor'a gelmiş.
Burak Halil-1992 doğumlu altyapıdan gelen bir oyuncu.
Cem Sinan Vergül-1978 doğumlu Giresunspor ile 2 sezon önce sözleşmesini feshettikten sonra Kocaelispor'a gelmiş.
Damir Yüksel-1984 doğumlu Trabzonspor ile sözleşmesini feshedip geçen sezon Kocaelispor'a gelmiş.
Ensar Çetinkaya-1990 doğumlu altyapıdan gelen bir oyuncu.
Ercan Ağaçe-1977 doğumlu Diyarbakırspor ile sözleşmesini feshedip geçen sezon Kocaelispor'a gelmiş.
Erdal Doğan-1992 doğumlu altyapıdan gelen bir oyuncu.
Gökhan Bozkaya-1981 doğumlu Giresunspor ile sözleşmesini feshedip geçen sezon Kocaelispor'a gelmiş.
Gökhan Meral-1991 doğumlu altyapıdan gelen bir oyuncu.
Hamd Baha Yıldırım-1991 doğumlu altyapıdan gelen bir oyuncu.
Hamza Mutlu-1986 doğumlu altyapıdan gelen bir oyuncu.
Metin Erol-1987 doğumlu altyapıdan gelen bir oyuncu.
Onur Alkan-1990 doğumlu altyapıdan gelen bir oyuncu.
Onur Türk-1988 doğumlu Suadiye Belediyespor'dan(amatör takım)geçen sezon transfer edilmiş.
Orhan Alemdar-1981 doğumlu geçen sezon Pendikspor'dan transfer edilmiş.
Samet Katanalp-1992 doğumlu altyapıdan gelen bir oyuncu.
Serdar Topraktepe-1976 doğumlu 2007 yılından beri takımda.
Serkan Demirol-1989 doğumlu altyapıdan gelen bir oyuncu.
Uğur Daşdemir-1990 doğumlu altyapıdan gelen bir oyuncu.
Uğur Durmuş-1988 doğumlu geçen sezon Balabanspor'dan(amatör takım)transfer edilmiş.
Uğur Yasan-1979 doğumlu Gebzespor ile 2 sene önce sözleşmesini feshedip Kocaelispor'a gelmiş.
Yunus İlgen-1990 doğumlu altyapıdan gelen bir oyuncu.

Teknik Direktör: Soner Alp-Teknik Dİrektör olarak ilk olarak Sapanca Gençlikspor ile başlamış.Ve 6 ayda Maltepespor'un başında kalmış.Geçen sezon Kocaelispor'da yardımcı antrenörlük görevini yapmış.2003 yılından itibaren Boluspor-Adanaspor-Yimpaş Yozgatspor ve Kocaelispor'da yardımcı antrenörlük görevi yapmış.

Takımdaki 25 oyuncunun 16'sını altyapıdan gelen oyuncular ile amatör transfer olan 2 oyuncudan oluşuyor.

Bu takım bu sene hiç transfer yapmamış olduğunu da görüyoruz.

Bir tuğlada sen koy kampanyasının tam tarihini bilmiyorum ama sanırım 2 sene önce başlatılan bir kampanya idi ve bu kampanya ile resmi sitedeki rakama göre kulübe 194.925 TL para aktarılmış.

Benim görüşüme göre bu takım bu sezonda bu kadro ile zaten küme düşer.Parayı ödeyemeyeceğide aşikar.Sadece 260 bin euro ile iş bitmiyor.Diğer oyuncu da Fıfa'ya şikayet etmiş 347 bin euroda o futbolcuya verilmesi gerekiyor.Yaklaşık Türk parasına çevirirsek şu anda kendi futbolcularına alacaklarını katmazsak(ki vardır alacakları futbolcuların)1.3 milyon acil paraya ihtiyaç var.Yanlış yönetimlerin faturasını Kocaeli şehiri çekmiştir.Bu takımın kendisine gelmesi çok zor.Dışarıya diğer kurumlara borçları ne kadar bunu da bilmiyoruz.Kocaelispor için en hayırlısı bence Göztepe'nin ve Karagümrük'ün uygulamış olduğu modeli uygulaması.Eğer yanlış bilmiyorsam kulüp amatöre düşünce iflas etmiş oluyor ve borçlarından sanırım kurtuluyor.Bunu böyle biliyorum.Eğer yanlış bilgi de veriyorsam şimdiden özür diliyorum.

Mustafa ÖZDEMİR
22.09.2010, 07:55
türkiyeye bakan kocaeli bir kocaelispora bakamadı .kendileri açmıştı bu pankartı...

Murat GENEL
22.09.2010, 11:09
70 trilyon borçları varmış..Vay be..Göztepe gibi amatöre gidip borcu temzilenecek heralde gidişat o yönde..

Fatih
22.09.2010, 12:12
Birileri elini cebini attığı sürece değişen hiçbirşey olmayacaktır.Acaba o pankartı açan sözde taraftarlar kulüpleri için ne yapmışlar?

Kubilay ŞAHİN
22.09.2010, 12:46
Birileri elini cebini attığı sürece değişen hiçbirşey olmayacaktır.Acaba o pankartı açan sözde taraftarlar kulüpleri için ne yapmışlar?

Çok güzel bir soru..

Ayrıca Park parası toplanıp klübe gönderiliyor hesapta..

28TS61
22.09.2010, 15:17
Kurulduğu günden bu yana sayısız başarılara imza atan Kocaelispor.

vay be

Hüseyin Bağdat
22.09.2010, 15:25
Bu gün bu haberle ilgili konuyu açmayı düşündüm ama vazgeçtim. kocaelispor günden güne eriyor. İki yıl önceki başkandan kalan borçlar kulübü tamamen iflas noktasına getirdi. Şimdiki başkan çırpınıyor ama elinden birşey gelmiyor. Validen,belediye başkanından yardım istiyorlar onlar ve hiçbir sanayi kuruluşu destek vermiyor. Taraftar birşeyler yapmaya çalışıyor onlarda bölünmüş durumda. Hodri Meydan destek verdikleri başkanı iftifaya davet etti. Bu gün çıkan haberlere göre 6 puanı silindi. Bir ay içinde para ödenmezse küme düşürülecek. Bu parayı ödemekle sorun bitmiyor diğer iki sırp futbolcunun doyası sıra bekliyor. Üç futbolcu için yaklaşık 1-1,5 milyon gerekiyor...

Burda artık yüksek sesle Kocaeli Körfez Spor'la birleşme konusu konuşulmaya başlandı.

Maalesef Kocaelispor bitme noktasına geldi bile...

Misina
22.09.2010, 18:21
Sanayi potansiyeli Türkiyeye bedel olan koskoca Kocaeli kentinin siyasileri bürokratları sivil toplum örgütü temsilcileri uyuyor.Anlaşılan artık takımın gerçek sahibi taraftarda Kocaelisporu kafasında bitirmiş.

Peleray
22.09.2010, 18:29
inş. kurtulur bu durumdan kocaeli.

metehan
22.09.2010, 18:42
Kocaeli gibi bir kent için çok büyük bir ayıp. Ama vakti zamanında "TS kümeye" diye bağırmıştı Kocaelilier de. Bunu yapan şehirleri ve takımlarını ibretle izliyorum ve izlemeye de devam edeceğim.

EmreYavuz61
22.09.2010, 19:10
bende üzüldüm kocaeliye bu durum için fakat taki ts kümeye diye bağırdıklarını öğrenene kadar..daha beter olsunlar!!!

Sinan Akyıldız
22.09.2010, 20:28
Tesislerinde su akmadığı gerekçesiyle ilçe amatör takımının tesislerinde antreman yapacak kadar düşen bir kulüp için 260 bin avro çok iyi para açıkcası .

Kubi ; O park parası Musanpark'tan peşin 5 milyon TL olarak ilk anlaşma sırasında alındı 5 yıl için . Velhasıl uçtu gitti yani yıllar evvel :)

Açık söylemek gerekirse bir zamanlar sempati ile takip ettiğim Kocaelispor benim için bir şey ifade etmiyor artık . Umarım kurtulurlar düştükleri bu durumdan ...

İlker Akçay
22.09.2010, 20:46
Türkiye'nin şehirsel bazda kişi başı gelirin en yüksek olduğu il Kocaeli ve sayısız sanayi kuruluşu ile zengine ev sahipliği yaparken bu hallere düşmesi gerçekten hüzün verici.

Cafer Bulur
22.09.2010, 21:22
Zamaninda ayagini yorganina göre uzatmama politikasinin sonucu,cok üzücü bir durum.

Sanirim bu borclar serhan gürkan isimli baskanin zamanindan kalma,yanlisim varsa düzeltin.

Hüseyin Bağdat
23.09.2010, 12:02
Zamaninda ayagini yorganina göre uzatmama politikasinin sonucu,cok üzücü bir durum.

Sanirim bu borclar serhan gürkan isimli baskanin zamanindan kalma,yanlisim varsa düzeltin.

Ayağını yorganına göre uzatmama durumundan çok başkanın kulüpten nemalanması durumu söz konusu...

Evet Serhan Gürkan isimli başkan bitirdi sayılır kulübü. Ondan sonra gelenlerde birşey yapmadı ama onun para yediği konuşuluyor. Hatta mahkemelik bile oldu, cezaevinde yattı bir süre...

Mustafa ÖZDEMİR
23.09.2010, 14:02
yazıklar olsun böyle başkanlara.koskoca kocaelisporu bitirdi adam ...

Bıyıklıoğlu
26.09.2010, 00:18
http://i1009.hizliresim.com/2010/9/26/88.jpg

Ve sonunda bu da oldu.Kocaelispor'un resmi sitesi de kapandı.Sanırım mali durumun ne kadar kötü olduğu iyice bellidir.

Bıyıklıoğlu
26.09.2010, 00:37
BASIN AÇIKLAMASI (HODRİ MEYDAN)

Camiamızda arka arkaya yaşanan rezilliklerden sonra Hodri Meydan Taraftarlar Derneği olarak bu açıklamayı yapmak zorunlu hale gelmiştir.

Mevcut Başkan Muammer Çelik ve yönetimi geçtiğimiz sezon lisans izninin alınmasında büyük çaba harcamışlardır.

Buna saygımız sonsuzdur.

Bu saygının sonucunda 22 maçtır 3 puan yüzü görmeyen, küme düşen bir kulübün yönetimine dünyada eşi benzeri görülmeyen bir biçimde destek olduk.

Türk Telekom maçına kadar tribünlerden en küçük olumsuz bir tepki bile göstermedik.

Ama Cuma günü yaşanan ve tüm ulusa rezil olduğumuz o olay sonrasında dernek olarak bir karar aldık. Ve tesislerde futbolcularla personelle yöneticilerin alınmadığı tarihi bir toplantı yaptık. Onlara sadece bu camiada artık yalanın olmayacağını ve taraftar için, forma için, onurları için mücadele etmelerini istedik. Çanakkale Dardanel maçı öncesi ve sonrası yaşananlar bu toplantının sonucudur.

Bu saatten sonra mevcut başkan ve yönetiminin Kocaelispor’a yarardan çok zarar vereceğine inanıyoruz.

Kocaelisporluluğundan kuşku duymadığımız Muammer Çelik’in kulübün önünü açmasını ve kongre kararı almasını istiyoruz.

Zaten mevcut yönetim kurulu da istifa ettiklerini basın yolu ile deklare etmişlerdir.

Kocaelispor Kulübü hiçbir zaman sahipsiz kalmamıştır.

Kalmayacaktır da.

İnancı olamayan zafer kazanamaz…

İlker Akçay
28.09.2010, 13:58
"Kocaelispor'u kurtaracak" diye gösterilen Eurolar sahte çıktı

13:41 | 28 Eylül 2010

http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2010/09/28/-kocaelispor-u-kurtaracak-diye-gosterilen-eurolar-sahte-cikti-843890.Jpeg
ERGÜN AYAZ - KORHAN UZUN - İZMİT -KOCAELİ- DHA
Tarihinin en büyük krizini yaşayan ve şuanda Türkiye (http://www.milliyet.com.tr/index/Turkiye) İkinci Ligi Kırmızı Grup'ta 6 puanları da silindiği için eksi 4 puanda bulunan Kocaelispor (http://www.milliyet.com.tr/index/Kocaelispor)'da inanılmaz olaylar yaşanıyor. Bir süre önce kulübü satın almak istediğini belirterek basın toplantısı düzenleyen ve daha sonra sahtekarlıkla suçlanarak yöneticiler tarafından dövülen Fuat Donay'ın basın toplantısında "Bu paralar Kocaelispor'u kurtaracak" diyerek gösterdiği çanta dolusu euroların sahte olduğu anlaşıldı. Fuat Donay, kız kardeşi Fatma Çullu ve arkadaşı Hüseyin Yümer bugün yeniden gözaltına alındı.

Yaşadığı ekonomik kriz (http://www.milliyet.com.tr/index/ekonomik%20kriz) nedeniyle tamamen çıkmaza giren Kocaelispor'da geçtiğimiz Mayıs ayında eski başkanlardan Serhan Gürkan, şimdiki başkan Muammer Çelik ve yöneticilerden Ahmet Tandoğan sahtekarlık (http://www.milliyet.com.tr/index/sahtekarlik) iddiasıyla tutuklanmış biray sonra da tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmişlerdi.

Bundan 15 gün önce de Antalyalı işadamı olduğunu söyleyen Fuat Donay adlı şahıs Kocaelispor Klübüne gelerek milyonlarca lirası olduğunu belirtip kulübü satın almak istediğini söyleyerek incelemelerde bulunmuş, külüp başkanı Muammer Çelik ile birlikte düzenlediği basın toplantısında bir çanta dolusu para göstererek bu paraların Kocaelispor Kulübünü kurtaracağını öne sürmüştü. Ancak bir kaç gün sonra işadamının gösterdiği bu paraların sahte olduğu anlaşılmış Muammer Çelik de bazı yöneticilerle birlikte onu ve arkadaşı olduğu belirlenen Hüseyin Yümer'i hastanelik edene kadar tekme tokat (http://www.milliyet.com.tr/index/Tokat) dövmüştü.

Kocaelispor'da bu inanılmaz gelişmelerin ardından polis Fuat Donay'ın basın toplantısında gösterdiği çanta içersindeki Eurolara el koydu. Merkez Bankasına yaptırılan incelemelerde bu paraların sahte olduğu belirlenince Fuat Donay ile birlikte kız kardeşi Fatma Çullu ve arkadaşı Hüseyin Yümer bugün "Parada sahtecilik (http://www.milliyet.com.tr/index/sahtecilik)" suçuyla gözaltına alındı. Donay ve beraberindekiler bugün Kocaeli (http://www.milliyet.com.tr/index/Kocaeli) Adliyesi'ne sevk edildi.

zafer6161
28.09.2010, 17:13
http://lh6.ggpht.com/_uN8EzBsKl8o/SZNQ0X0ZYiI/AAAAAAAABU8/KDcP9AAvUis/%5BUNSET%5D.jpg?imgmax=800

yazık oldu bu taraftara

Tatar Kemal
28.09.2010, 18:29
Türkiye'nin en zengin kurumu Tüpraş, kocaelispor'a destek olsa yeter. ne de olsa kocaeli'de faaliyet gösteriyor. bu tür kurumlar destek verecek ki ülkemizde futbol bir yerlere gelebilsin. sadece taraftar desteğiyle yürümez bu işler.

Mustafa ÖZDEMİR
28.09.2010, 19:11
işte muhtemelen bizde dahil birçok klübümüzün düşeceği durum .bakın ibret alın...

Kaya
28.09.2010, 19:43
Diyecek bir şey yok...

http://www.kocaelispor.org.tr/KS/destek_verenler.php

Mustafa ÖZDEMİR
28.09.2010, 20:30
Diyecek bir şey yok...

http://www.kocaelispor.org.tr/KS/destek_verenler.php
allah yardım etsin .kocaelide o kadar fabrika var .kaç tanesi acaba o listede ...

Hasan61
28.09.2010, 21:03
Kocaelispor'un borcu nedir bilmiyorum.
Ama Kocaeli fabrikalarının yıllık gelirinin yanında ağza bile alınmayacak kadar küçük olduğuna eminim.

Allah yardımcıları olsun...

Efendioglu
28.09.2010, 21:09
Vallahi garip bir durum

Mehdi
29.09.2010, 09:11
Nedir bunların başına gelen arkadaş.

Atılay
29.09.2010, 10:14
BMN olarak aramızda para toplayıp bizde gönderelim 3-5 ne gönderebilirsek

Hüseyin Bağdat
29.09.2010, 10:23
Kocaelispor'a sempatim çok büyüktü. Her maçlarına giderdim. Bizim maçta bize edilen küfürlerden sonra sempatim azaldı. Ondan sonra hiçbir maçlarına gitmedim...

Kocaelispor'da son yıllarda belirsizlik oluştu. Serhan Gürkan başkanlığında bu belirsizlik çok arttı. Alınan oyunculara çok yüksek ücretler ödendi. Bizim 600 bin verdiğimiz oyuncuya 1 milyon verdiler. Hiç oynamayan Fatih Akyel dünyanın parasını aldı. Bunlar gibi kaşar futbolcuları değerlernin üzerinde paralar verildi. En kötüsü sırp oyunculara verilen paralar. Şu an bunun sıkıntısı çekiliyor. Üç futbolcuya toplam 2 milyona yakın borç var ve hepsi fifalık. Bu borçlar 31.10.2010 tarihine kadar ödenmezse küme düşürülecek...

Şu an yönetim boşluğu var. Yöneticiler istifa ediyor,taraftar başkanı istifaya davet ediyor başkan istifa etmemek için direniyor. Kendi çebinden 3 milyon nakit,2 milyonu çek 5 milyon para harcadığını söylüyor,bunu çıkarma gayretinde...

Kocaelispor'a kentin ileri gelenlerinden hiçkimseden yardım gelmiyor. Ne siyasiler,ne ticaret odaları,nede fabrikalar yardım etmiyor. Tesislerde yemek bile zor pişiriliyor. Taraftar desen maçlara bin kişi ancak gidiyor. Kaç kere yardım kampanyaları düzenlendi hiç kimse oralı bile olmadı. Protesto yürüyüşleri düzenlendi 200 kişi ancak aktıldı...

Kocaelispor son hızla Aydınspor,Göztepe,Zonguldak yolunda ilerliyor...

halil ibo
29.09.2010, 11:29
Yazık...
Birinci lige çıkışımızı bir yıllık mücadelemizi gözardı edip
tıpkı Bursa'yı biz şampiyon yaptık dememiz gibi kendi maçlarına bağlasalar da,bağlamasalar da gerçekten rakibimizden puan almasalar lige yükselişimiz bir sene sonraya kalacaktı,neticede çorbada onlarında tuzu vardı.Sırf bu yüzden bile onlara sempatim vardır.
Ancak kötü yönetilmenin sonucu ortaya böyle bir tablo çıkıyor.Allah muhafaza etsin.

Misina
29.09.2010, 12:45
Kocaelispor en büyük varlığı ve sebebi olan Seyircisini de kaybetti anlaşılan.

Murat GENEL
29.09.2010, 20:21
Bence Kocaeli'deki taraftarlaarı gerçek Kocaelisporlu arakdaşları yok saymak ayıbın alası..Adamlar cebindeki son parayı veriyor klübüne..TFF 2.ligde gidiş geliş 2000 km yapıyor sevadı ugruna ( Of Deplasmanı ) .. gerçekten acayip can sıkıcı bir durum..İnşallah en kısa sürede hakettikleri yere gelirler..

Bırakın artık şu ülkede sadece 5-6 taraftarın var oldugu palavrasını..

Misina
29.09.2010, 20:42
Of Deplasmanında Kocaeli taraftarı yoktu.

Murat GENEL
29.09.2010, 20:55
Of Deplasmanında Kocaeli taraftarı yoktu.

gideceklerini okumuştum..Düzeltme için teşekkürler..

''Bundan yıllar önce maçları CİNE 5 verirken sefa sirmen erol aksoy ile anlaşmış dev bir çanak anten vasıtasıyla tüm İzmit maçları ücretsiz izliyordu,birgece birisi elinde baltayla çanak anteni parçaladı,o adam şimdi Kocaeli büyükşehir belediye başkanı,ve bahaneside tutti frutti programıydı''

''İktidar partisinin Kocaeli milletvekili bakanının,kombine satıcak valiye,bu işlere karışma diye aba altından sopa gösterdiği bi şehirden bahsediyoruz.''

''stadın ismi ismet paşa
tesisin ismi sefa sirmen
en iyi dönem sefa sirmen
sehirdeki tek muhalefet olabilcek kitle kocaelispor taraftarı gerisi koyun sürüsü''

''yardım gecesi yapıldı zaten sefa sirmen kocaelispor sayesinde milyarları götüren sefa sirmen kocaelispor sayesinde millet vekili olan sefa sirmen 2 milyar bağışladı saolsun varolsun oysaki oğlu istanbulda karı kızla gezerken bu parayı bahsis diye bırakdıgınıda iyi biliriz ya neyse ustadım serefsiz dolmuş bu sehir ne biz anlata biliriz ne siz anlıyabilirsiniz o kadar diyim sen anla elimden gelse imkanım olsa 1 dk yasamam bu sehirde artık o kadar bet o kadar lanet bir yer olduki izmit acayip doldum arkadas ....''

bu da Kocaelili arkadaşların yorumları..

Murat GENEL
29.09.2010, 21:18
Sezonun açılış maçı Agustos'un sonu ramazan ayındaki Urfa deplasmanı otobüsle..Yazık günah şu adamlara..

http://img84.imageshack.us/img84/2112/37325383.jpg (http://img84.imageshack.us/i/37325383.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Türk Telekom maçlarındaki Kocaeli'li arkadaşlar 2 otobüs eleman gitmiş..

http://img180.imageshack.us/img180/268/1309201006.jpg (http://img180.imageshack.us/i/1309201006.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Misina kardeşim Of'a da organizasyonun gerçekleştirileceğini ama hafta içinde yaşanan gelişmelerin organizasyonu iptal ettiğini söylediler..

Enes
29.09.2010, 23:22
Kocaelispor en büyük varlığı ve sebebi olan Seyircisini de kaybetti anlaşılan.

Kemik tayfa yerinde duruyor aslında fakat şehirde heyecan yok....

Misina
30.09.2010, 09:26
Kemik tayfa yerinde duruyor aslında fakat şehirde heyecan yok....

Yerinde duruyor olabilir ama eski heyecanı isteği taraftar da kaybetti gibi.Yoksa itici güç taraftar Sanayisiyle Türkiyeye bedel olan Koceli şehrinin börokratları milletvekilleri sivil toplum örgütü temsilcilerine bu derdi çözdürürdü.

Borç olarak net rakamı bilmiyorum ancak basında 70-80 milyon lira gibi bir rakamdan bahsediliyor.Kocaeli şehrinin potansiyeli bu parayı 10 kere öder.Ama umursayan olursa

Hüseyin Bağdat
30.09.2010, 10:42
Kocaelispor’da şok gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bu kez de futbolcular idmana çıkmama kararı aldılar

http://www.bizimkocaeli.com/img/icon_yazdir.gif (http://www.bizimkocaeli.com/27959-haberyazdir.html)http://www.bizimkocaeli.com/img/icon_ihbar.gif (http://www.bizimkocaeli.com/bizimkocaeligazetesi-haberihbarhatti.html)http://www.bizimkocaeli.com/img/icon_msn.gif (http://www.bizimkocaeli.com/27959-haberipaylas.html)http://www.bizimkocaeli.com/img/book_google.gif (http://forum.bordomavi.net/#)http://www.bizimkocaeli.com/img/book_fb.gif (http://forum.bordomavi.net/#)http://www.bizimkocaeli.com/img/book_digg.gif (http://forum.bordomavi.net/#)http://www.bizimkocaeli.com/img/book_del.gif (http://del.icio.us/post)http://www.bizimkocaeli.com/img/icon_rss.gif (http://www.bizimkocaeli.com/rss.html)

Kendilerine verilen hiç bir sözün yerine getirilmemesi üzerine dayanacak halleri kalmayan Kocaelispor (http://www.bizimkocaeli.com/ara.php?keyword=Kocaelispor&tip=0)lu futbolcular akşam saatlerinde bir toplantı yaparak bundan sonra idmanlara çıkmama kararı aldılar.

SADECE MAÇTAN ÖNCE
Aylardır parasızlık çeken kendilerine verilen hiç sözün tutulmadığı gören ve tesislerde yemek bile bulamayan Kocaelispor (http://www.bizimkocaeli.com/ara.php?keyword=Kocaelispor&tip=0)lu futbolcular bundan sonra sadece maçlardan bir gün önce antrenmana çıkacaklar ve maçlara da böyle çıkacaklar. Kocaelispor (http://www.bizimkocaeli.com/ara.php?keyword=Kocaelispor&tip=0)lu futbolcular akşam saatlerinde aldıkları bu kararı kamuoyunda açıkladılar.

İşte Kocaelispor (http://www.bizimkocaeli.com/ara.php?keyword=Kocaelispor&tip=0)lu futbolcuların açıklaması;
Bizler Kocaelispor (http://www.bizimkocaeli.com/ara.php?keyword=Kocaelispor&tip=0) formasını giyen futbolcular olarak, Çarşamba akşamı idman sonrasında yaptığımız toplantı neticesinde ortak bir karar aldık.
Bizlerin son 2 senedir Tesislerin içinde yaşamadığı skandal, çekmediği çile kalmadı.
Bunların çoğunu dışarı yansıtmadık.
Bizleri normal şartlarda mücadele eden bir takımın futbolcusu olarak görüp eleştiren, sahaya çıkması bile mucize olan bu takımın futbolcularını yerden yere vuranlara karşı bile sesimizi çıkarmadık.
Bunları da Kocaelispor (http://www.bizimkocaeli.com/ara.php?keyword=Kocaelispor&tip=0) formasına ve taraftarlarımıza duyduğumuz saygıdan yaptık.
Taraftarlarımız dışında bir Allahın kulunun uğramadığı tesislerde, bir onur savaşı veriyoruz.
Ama görünen o ki, bu savaşı sadece biz veriyoruz.
Aslanlar gibi sahaya çıkıp, ama iyi ama kötü mücadele ediyoruz.
Maçtan sonra evine gitmek için 10 TL, 20 TL dolmuş parası isteyen, muhatap bulamayıp aç susuz tesiste kalmak zorunda kalan genç kardeşlerimizle, evlerine çoluk çocuğuna bir şey götüremeyen, kiralarını ödeyemeyen, altlarındaki arabalarını satan tecrübeli arkadaşlarımızla bu savaşı veriyoruz.
Biz böyle mücadele ederken, bin bir zorlukla aldığımız 1 puana taraftarlarımızla çocuklar gibi sevinirken, 6 puanımızın sırf bizi yönetenlerin gafletinden silindiği ve en önemlisi gelecekle ilgili en küçük bir umut ışığının olmadığı, hatta küme düşürülme tehlikesi kapımızda iken bile kimsenin kılını kıpırdatmadığı bir ortamda, futbolcular olarak artık maddi manevi her anlamda tamamen tükendiğimizi, bu nedenle idmanlara gelmeyeceğimizi, verilecek cezaya da razı olduğumuzu deklare ediyoruz.
Ancak sadece maçtan önce yapılan kamplara katılıp, oynanacak maçlara çıkacağız.
Bu karar sonrasında Adana Demirspor`la oynayacağımız maç öncesi Cuma akşamı kampta toplanacağız.
Son olarak, İzmit (http://www.bizimkocaeli.com/izmit-Haberleri.html)`te biz futbolcuların aldığı paralar ile ilgili hayal mahsulü dedikoduların dolaştığı bizlere kadar gelmektedir.
Bizlerin geçen sezondan bu yana bu kulüpten ne kadar para aldığı veya alamadığı kulüp muhasebesinde mevcuttur.
Kimsenin bir şey bilmeden, bazı art niyetli insanların kente yaydığı dedikodulara inanarak yorum yapmalarına gerek yoktur.
Kocaelispor (http://www.bizimkocaeli.com/ara.php?keyword=Kocaelispor&tip=0) forması giyen futbolcular olarak Muammer Çelik yönetiminde aldığımız paralar aşağıda yazılıdır.
Şüphesi olanlar bunu kulüp muhasebesinden teyit edebilir.

FUTBOLCU ÖDEMELERİ
Serdar Topraktepe: 43.000 TL (23.000 TL geçen sezon, 20.000 TL Mehmet Öztonga`nın bonservis ücretinden)
Ercan Ağaçe: 4.200 TL (4.200 TL geçen sezon, bu sezon yok)
Uğur Yasan: 13.200 TL (5.000 TL sini kendisi kombine bilet satarak)
Cem Sinan: 19.000 TL (4.000 TL geçen sezon, 15.000 TL Mehmet Öztonga`nın bonservis ücretinden)
Aydın Yıldırım: 11.650 TL (Bu paranın tamamı geçen sezon alındı)
Ali Bayraktar: 27.250 TL (10.250 TL geçen sezon, 17.000 TL bu sezon)
Metin Erol: (Para almadı. Ev içi tadilatı yapıldı.)
Orhan Alemdar: 5.000 TL (Bu sezon)
Kalan diğer tüm genç futbolculara 250-500 TL arası Davraz kampında dağıtılmıştır.
NOT: Başkanımızın yerel gazetelerde taraftarlarımızın getirdiği 15.000 TL ile ilgili “onlar primi hak etmedi” şeklinde üzülerek okuduğumuz bir açıklaması olmuştur. Taraftarlarımızın prim adı altında verdiği para tesislerde tüm personel, tüm futbolcular ve teknik heyet olmak üzere toplam 70 kişiye dağıtılmıştır.
Kocaelispor (http://www.bizimkocaeli.com/ara.php?keyword=Kocaelispor&tip=0) camiasına duyurulur.
KOCAELİSPORLU FUTBOLCULAR

Bıyıklıoğlu
30.09.2010, 19:27
Son gün 3 Ekim...

Hüseyin Bağdat
01.10.2010, 11:24
Son gün 3 Ekim...

Yanlışlıkla yazmış olabilirsiniz. 3 Ekim değil 31 Ekim...

Futbolcular antremana çıkmıyorlar. Evlerine dağılmışlar. Maçtan iki gün önce kampa girecekler. Bu bütün maçlar için geçerli olacakmış. antremana çıkmadan maçlara çıkacaklar...

Futbolcular ve başkan karşılıklı birbirini suçlamaya başladılar...

obastar41
01.10.2010, 18:56
çok yazık yaaa

Bıyıklıoğlu
01.10.2010, 20:03
Yanlışlıkla yazmış olabilirsiniz. 3 Ekim değil 31 Ekim...

Futbolcular antremana çıkmıyorlar. Evlerine dağılmışlar. Maçtan iki gün önce kampa girecekler. Bu bütün maçlar için geçerli olacakmış. antremana çıkmadan maçlara çıkacaklar...

Futbolcular ve başkan karşılıklı birbirini suçlamaya başladılar...
Hüseyin Abi gazetede 3 Ekim diye okumuştum abi.Fıfa'ya ödenmesi gereken paranın ödeneceği son gün 3 Ekim diye.Yanlış yazmış olabilirler,bende yanlış okumuş olabilirim:)

Misina
03.10.2010, 23:01
Sahipsiz yönetimsiz parasız pulsuz paf takım ağırlıklı idman yapmadan maçlara çıkan Kocaelispor bugün ligin iddialı ekiplerinden Adana Demirsporu 2-0 mağlup etti.

Bıyıklıoğlu
17.10.2010, 02:27
Kocaelispor Kulüp Başkanı Muammer Çelik bugün ofisinde düzenlediği basın toplantısında 8 Kasım tarihinde kogre yapacaklarını açıkladı. Çelik; son gelişmeler hakkında da açıklama yaptı.

Muammer Çelik'in basın toplantısında yapmış olduğu açıklamalar:

Kocaelispor’da taraftar sözcülüğünden başlayıp, yöneticiliğe kadar her kademesinde aşkla, sevgiyle mücadele verdim. Hizmet ettim.
İster taraftar, ister yönetici, ister basın mensubu kim olursa olsun samimiyetle, alçak gönüllülükle, kimseye yukarıdan bakmadan maddi, manevi her soruna hiç hayır demeden çözmeye çalıştım.

Deprem sonrası çok sevdiğim Kocaelispor’dan uzak kalmak zorunda kaldım. Bu uzun aradan sonra, aslında olmamam gereken bir zat-ı muhteremle yönetime girdim. Yıllardır 2.ligde mücadele eden Kocaelisporum aynı yıl şampiyonluk yaşadı. Bu benim için tarifi edilmez bir mutluluktu. Ancak o zat-ı muhteremin yaptığı yanlışlara göz yummadığım için Süper Lige çıkmış Kocaelisporumdan istifa ettim.

TEŞEKKÜR BEKLERKEN YERDEN YERE VURULDUM

Kocaelispor’da dürüstlüğü, şeffaflığı yaratacağım diyerek suç duyurusunda bulundum. Ardından kendimi cezaevinde buldum. İnanamadım. Ama bu kentte insanlar, bu şikayeti yapmasaydım bu konuları yıllardır bilemediği gibi yine bilemeyecekti. Teşekkür beklerken yerden yere vuruldum, yorumlar yapıldı, Kocaelispor’a bir lira vermeden hava atanlar, konuşanlar, Kocaelispor’un başkanına ‘Bu adam’ diye hitap etti. Onurumu haysiyetimi tartmaya gücü yetmeyen kişinin konuşması, birileriyle birleşip ayak oyunları oynamaya çalışanlar, bu camiaya ihanet eden, Kocaelispor hainleridir.

Lisansların çıkartılamadığı 2. yönetim dönenimde basında bu takımdan bir şey olmaz diyenler dediklerini ne çabuk unuttular? Bu yönetimlere neden bana yapılanlar yapılmadı. Hem de 2. yönetim görev süresi boyunca elektriği, gazı kesilmiş, erzakı olmayan bir kulübü günleri dolmadan bırakıp kaçtılar. Yönetici olmadan tesislere gidip bayramda insanlar mutsuz olmasın diye para dağıttım.

5.5 TRİLYON HANGİ YÖNETİM BU KULÜBE VERDİ

Kimsenin ailesini, işini, hayatını riske edip, 8 saatlik yardım toplama gecesinde 150.000 TL’nin toplandığı bu kentte, adam gibi arkadaşlarımla çıktım kendi cebimden 3.200.000 TL nakit 2.498.000 TL çek vererek o tarihte şampiyonluğa oynayan Konya, Altay, Karşıyaka ve Çanakkale Dardanel’in 600.000 TL ile 800.000 TL lisans borçlarını kapatamadığı yerde ben 15.000.000 TL olan kulübümüzün lisans işini halledip, transfer izni aldım.

SÖZDE HEYKELİMİZ DİKİLECEKTİ...

Bu yönetim ve benim için bu kent heykeli dikilecek insanlar dedi. Sonra bu insanlar yerden yere vuruldu, yönetimi bırakın istifa edin diye, cıvata yönetim, başkan benzetmesine layık görüldü. Bu hitaplar kulübün bu hale gelmesine sebep olanlara değil de, hayatlarını ortaya koyanlara söylendi! Lisansları çıkarttığımızda vaktimiz çok kısıtlıydı. Bir yıl önce burada başarılı olmuş, gelirken de kimsenin itiraz etmediği oyuncuları aldık. Ama tek adamlık yapmamak uğruna aldığım bazı kararları, arkadaşlarımı kırmamak adına uygulamadım. Hayatım boyunca hiç yaşamadığım, aklımın ucuna bile gelmeyen sportif başarısızlığı yaşadım.

Bu sene takımı elde tutmak için, sezon başı kombine biletler bastırdık. 2.000.000 TL gelir elde edeceğimizi düşünüyorduk. Maalesef ancak 200.000 TL civarında satış yapabildik. Belediye başkanlarına, kaymakama herkese bilet götürdüm, destek istedim. Locaları reklam tabelalarını satmaya çalıştık. Bugün Körfezspor’un stadında bir sürü reklam varken, bizde sadece 3 tane reklam var. Orada belediye başkanı, Kocaelispor’da ise içinde Kocaelispor sevgisinden, aşkından başka hiç bir şey olmayan Muammer Çelik vardı.

CEZAEVİ SIRASINDA HİÇBİRŞEY YAPILMADI

Bu arada hiç beklemediğim bir anda kendimi cezaevinde buldum. Cezaevinde geçen 34 gün çok pahalıya mal oldu. Dışarıya çıktığımda futbolcularla anlaşılmamış, kampı hazırlanmamış, malzemesi alınmamış bir Kocaelispor’la karşı karşıya kaldım. Çıktığım gün hemen bu konuları halletmeye çalıştım. Futbolcularla anlaştım, kampı ayarladım. Malzeme işi için şirketimin çekini verdim. Yönetimdeki arkadaşlar verebileceği tüm maddiyatı hem de büyük riske girerek lisans çıkartılma döneminde vermişti. Onlar da tıkanmıştı. Zaten hiç bir yönetim kulüp için bu kadar nakit para vermemiştir. Dolayısıyla 27 Haziran’dan sonra ekonomik olarak çok sıkıntı çekmeye başladık.

BİZİ DOLANDIRICILARA İNANDIRMAK ZORUNDA BIRAKTILAR

Bu dönemde benim tanımadığım ama bu şehirde yaşayan ve Kocaelispor camiasının yakinen tanıdığı bir arkadaşımız bize Vedat Göksu’yu getirdi. Bir diğeri Fuat Dolayı getirdi. Biz zor günümüzde bu isimleri kurtarıcı olarak gördük. Ancak yanıldık. Kocaelispor’a sahtekarların sahip çıkmaya çalışması bizim değil bu kentin ayıbı olmalıdır. Herkes bu insanların umut olduğunu basında yamadı mı? Kimse bu insanlar kim diye sormadı. Neden peki? Çünkü herkes kulübün bu bataktan çıkarılması umudunu taşıyordu. Şimdi soruyorum neden bizlere sahip çıkılmadı? Neden bizler bu sahtekarlara muhtaç hale getirildik? Ey Kocaelisporluyum diyenler, ey bu kentin dinamikleri, bu soruya lütfen cevap verin.

SERHAN GÜRKAN'A DAVA AÇILACAK

Biz her dönemde Kocaelispor’u kurtaracak birileri varsa gelsin yardımcı olalım, kogreyi beklemeden yönetimi verelim dedik.
Sırplar olayını defalarca açıkladım. Bütün gerçekleri Engin İpekoğlu ve Mirkoviç biliyor. Zat-ı muhterem gazetelere çıkıp hala ahkam kesiyor. Benden birinci adam olmayacağını söylüyor. O zaman soruyorum. O zamanki yönetim olmasa kendisi ne olurdu? Biz para bulurken o başkan koltuğunda benim verecek param yok diye kaç defa istifaya kalkıştı. Şimdi çıkmış ahkam kesiyor. Bu kulübün bir kuruşunu yiyen çocuğundan çıksın diyor. Benim şikayetimle açılan ve hala süren bir dava var, bekleyelim görelim. O zaman kimin ne yediği, ne yaptığı ortaya çıkacaktır. Ayrıca 15 gün önce hesapları kontrol ederken KEV’den alınan 250.000 TL’nin kulüp hesaplarında olmadığını fark ettim. Aynı gün yine KEV’den alınan 394.250 TL’nin hesaplara 352.500 TL olarak işlendiğini, 41.700 TL’nin eksik olduğunu gördüm. Bunun üzerine 291.000 TL parayı kendisinden resmi yazıyla istedim. Pazartesi akşamına kadar kendisinden haber bekleyeceğim. Eğer haber gelmezse belgeleri avukata verip, dava açacağım. Bu parayı azı dişini söker gibi ondan alacağım.
Yine bu zat-ı muhterem Serge Djiehoua (Antalyasporlu futbolcu) ile ilgili vizesinin olmadığını bu nedenle gönderildiğini söylüyor. Bu kadar büyük yalan olur mu? Aynı futbolcu 2 gün sonra Antalya’ya gidip, nasıl oynadı o zaman? Bu oyuncu sırf ben getirdiğim için gönderildi.

ÖNERDİĞİM OYUNCULAR ALINMADI

O sene iç transferleri ben yaptım. Thum, Youla, Krita ve Potarski gibi oyuncuları da önerdim. Alınmadı. Youla’nın menajeriyle Fransa’dan arabayla Austurya’ya geldim, almadı. 800.000 TL maliyeti olduğu için demiş, böyle yalan olmaz maliyeti o kadar değildi. Bu kulübün tarihinde ilk defa lisans yasağı olması kendi suçudur. Bir senede kulübün borcunu ikiye katladı. 25.000.000 TL gelir olan yerde 15.000.000 TL lisans borcu bıraktı. Kocaelispor’u toplam 40.000.000 TL zarara uğrattı. Ligden düştük.

TAKIMI BATAKLIĞA SOKTULAR

Onun yarattığı bu borçla bizler kulübü kurtaracağız diye hayatımızı yok ettik.
Zat-ı muhteremin yarattığı bu borca 3.000.000 TL nakit 2.498.000 TL çek kestik. Ondan sonra içerideki futbolcularımıza para dağıtamadık. Bunu her konuşmamda, basında açıkladım. Futbolcular ne yaptı peki? Sanki ben para ödedim diye açıklama yapmışım gibi çıktılar karşı suçlamalar yaptılar. Ondan sonra bir daha çıkıp ikinci açıklama yapıp, idmana çıkmıyorlar. Hiç bir futbolcu başkanı ve yönetimi hakkında bu şekilde konuşma yapamaz. Bu cesareti gösteremez. Burada taraftar, basın demedi ki ‘-Evet para alamadınız haklısınız. Ama bu şekilde açıklama yapmanız yanlış’. Lisanslar çıktığında bir tane alamadık. Maç kazanabilseydik, başarı gösterseydik belki, -belki diyorum çünkü bu kente güvenim kalmadı- belki yardım alırdık.

PARASIZLIKTAN DİSİPLİNSİZLİK OLUŞTU

Bu oyuncular peki bu cesareti nereden aldı? Onu da açıklayayım: Bugün transfer yapamıyoruz. Maddi açıdan yıprandık, tikendik. Ben güçlü olsaydım, o açıklamayı yapabilirler miydi? Ben onlara bu kadar müsemmalı davranmasam, ağabey-kardeş ilişkisi olmasa, mesafeyi korusaydım bu saygısızlığı yapma cesaretini gösteremezlerdi.

BU KULÜBÜ GERÇEKTEN SEVENLER BAŞKAN OLMADANDA BU PARALARI ÖDERLER

Midesinden konuşanlara sesleniyorum. Biz kongre kararını aldık. Ama gerçekten bu kulübü kurtarmak isteyenler varsa kongreyi beklemesinler. Sırplara 350.000 TL, 700.000 TL futbolculara, 100.000 TL personele, 230.000 TL malzeme işini halletsinler hemen başkanlığı bırakırım. Ama niyeti başka olanlar sakın heveslenmesin. Ceketi, kravatı çıkardım. Bugüne kadar hep haksız şekilde üzerime gelenlerle onların kulvarında mücadele etmeye hazırım. Onlara bu kulübü bırakmayacağım.

ÇALIŞARAK BU GÜNLERİ AŞACAĞIM

Basında çıktığı gibi maddi manevi büyük zarara uğradım. Ayağıma kadar gelip kredi vermek için uğraşan bankalar şimdi üstüme geliyor. Arabama, evine haciz geliyor. Ben bugün bindiğim arabalara yıllardır biniyorum. Altında sonradan araba görenler bunu ağzına alıyor. Şu anda 3 tane jeepim, girin internete altımdaki aracım haciz altında. Oğlumun, kızımın, benim evimin satışları istendi. Ancak çok açık söylüyorum. Benim bir işim var. Çalışarak bunları zamanla yerine koyarım. Ama Kocaelispor’un zamanı yok. Kocaelispor bitiyor. Benim şu anda düşündüğüm kendi durumumdan çok Kocaelispor. Kocaelispor’un parasızlık yüzünden 3.Lige düşmesidir. Bu kent buna müsaade etmemelidir. Bu konuda Sırp futbolcularla görüştüm. 50’şer bin Euro’dan 150.000 Euro verirsek, geri kalan ödemeyi Mart ayından başlayarak 10 taksite bölebiliriz. Avukata da 30.000 TL ile 50.000 TL arası bir ödeme yaparak dosyayı kapatabiliriz. Burada para direkt futbolcular davet edilerek verilebilir.

KENT BÜYÜKLERİMİZE SESLENİYORUM

Sayın Büyükşehir Belediye Başkanıma, Sayın Valime, Sayın İlçe Belediye Başkanlarına, Sayın Sanayi Odası Başkanına, Sayın Ticaret Odası Başkanına sesleniyor. Valimizin elinde 1 milyon TL’lik kombine var. Büyükşehir Başkanımız, daha önce kulüpten alacağı olanlar yüzünden reklam veremiyor. O zaman Kocaelispor A.Ş. üzerinden bu desteği verebilir. Sanayi ve Ticaret Odası üyelerinden bir defaya mahsus çok küçük bağışlar toplayarak ciddi destek bulabilir. Bunlar iki saatte yapılacak işler. Ben kendilerinden rica ediyorum. Kocaelispor için bunlar yapılsın. Toplanan para kendilerinin kuracağı bir heyet tarafından alacaklılara ödensin. Kocaelispor’un zamanı yok. Öyle zamana yayılmış projeler bu kulübü kurtarmaya yetmez.

KOCAELİ HALKINA SESLENİYORUM

Kocaeli halkı, bu takım sizin. Yüz binlerce işçimiz, memurumuz var. Birer TL yevmiyenizden sendikaya bir defaya mahsus verseniz, esnafımız çok küçük bağışları kendi derneklerinde toplasa ne küme düşürülürüz, ne futbolcu personel derdi kalır. Parayı da gelin kendiniz dağıtın. Bu takımın elinden tutun.

Sivil toplum örgütlerimize de seslenmek istiyorum:
Lütfen bir heyet oluşturun. Kocaelispor için toplanacak parayı bu heyet yabancı sporculara, avukata, şuan futbol takımında oynayan futbolculara personele ve malzeme borçlarına bizzat kendiniz verin.

Hayatını bu kulüp için mahveden bana, vermeyin. Ama lütfen bu kentin en büyük kurumunu Kocaelisporumuzu sizler kurtarın.

TARAFTAR BANA SÖYLEDİKLERİNİN 10'DA 1'Nİ BU KULÜBÜ BATIRANLARA SÖYLEMEDİ

Buradan taraftarlarımıza da çok kırgın olduğumu belirtmek isterim. Ben ilk taraftar derneği başkanıyım. Hodri Meydanı o zamanki arkadaşlarla beraber yarattık. Beni onursal başkan ilan ettiniz. Bu kulübü bu hale getiren zat-ı muhterem hayatımızın kurtuluşu olan Süper Ligden düşmemize sebep olurken bana yapılanları hiç biriniz ona yapmadınız. Aksine desteklediniz.

Üstüne Bank Asya’ya düştüğümüz yıl aday değilim deyip bir gecede aday olmaya karar veren, lisansları çıkartmadan, takıma kamp yaptırmadan 850.000 TL’lik malzeme alıp ödeme yapmadan ve benim bu borç yüzünden 150.000 TL çek verip, icralık olmama neden olan bu insana yine destek verdiniz.

Ben sizlerin isteği ile kendimi mahvetmek pahasına bu göreve geldim. Kulübü kurtarmaya çalıştım. Bu kadar maç almayan takımda ben mi çıkıp oynayacaktım. Tüm bunlara rağmen ben taraftarımı seviyorum. Çünkü ben de taraftarım. Bu şehirde öleceğim. Mezarım bu şehirde olacak. Benim ailem gerçek bir Kocaelisporludur. İki aydır takım maça çıksın diye tesislerin, takımın tüm harcamalarını cebimden karşıladım.

BENİM REKLAMA İHTİYACIM YOK

Bu kulüpte kalpten, hayatında ikinci bir takımı olmayan, her şeyiyle Kocaelisporlu bir başkanınız var. Hiç bir reklama ihtiyacım yoktu. 25-30 yaşında değilim, hiçbir zaman da bu kulüpten nemalanmadım. Yalnızca Kocaelispor’u sevdim.

Sizden tek isteğim bundan sonraki maçlarda takımına sahip çıkmanız. Maç biletlerini 1 TL’den satacağız. Kapılara kutular koyalım. Gösterelim büyük Kocaelispor taraftarlığımızı. O kutuları bağışlarla dolduralım.

Benim hala burada olmamın altında başka nedenler arayanlara da çok açık konuşuyorum. Burada parasını, geleceğini kurtarmak için duran şerefsizdir, onursuzdur. Ben burada oynanan Bizans oyunlarına karşı duruyorum. Kocaeispor’u kurtarmak için duruyorum. Başka bir niyetim olduğunu düşünenleri vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum.

Süleyman50
22.10.2010, 17:06
kocaelispor gibi iyi bir taraftara sahip bir kulubün bu durumlara düşmesi gerçekten üzücü...

Bıyıklıoğlu
27.10.2010, 21:22
Kocaelispor’a Amatör Lig Tehdidi (Son Gün Pazartesi)

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaelispor (http://www.mackolik.com/Takim/18/Kocaelispor)'dan alacağı bulunan 3 yabancı futbolcu için pazarlığın sürdüğünü söyledi.

Vali Ercan Topaca, makamında yaptığı açıklamada, Kocaelispor (http://www.mackolik.com/Takim/18/Kocaelispor)'dan alacağı bulunan 3 yabancı futbolcunun avukatı ve Kocaelispor (http://www.mackolik.com/Takim/18/Kocaelispor) Kulübü Başkanı Muammer Çelik arasında görüşmelerin sürdüğünü, ancak henüz anlaşmaya varılamadığını belirtti.

Alacağı bulunan Jestroviç, Tutoriç ve Dusan'ın dosyalarının FIFA'da olduğunu anlatan Topaca, şöyle konuştu:

''Arkadaşlarımızla görüşmeler devam ediyor. 3 tane futbolcu var biliyorsunuz. Tutoriç, Jestroviç ve Dusan. Jestroviç'in dosyası şu an FIFA'da, Kocaelispor (http://www.mackolik.com/Takim/18/Kocaelispor)'u ligden düşürme konusu olan dosyadır. Ancak Tutoriç'in de dosyasıyla ilgili karar verilmiş, 347 bin Avro. O da gündemde. Dusan'ınki de 2-3 ay içerisinde gündeme gelecektir. Bu görüşmelerin uzamasının bir nedeni de bu üç futbolcunun da avukatı aynı. Pazarlığı bu üç futbolcunun önümüzdeki dönem gündeme gelmesi muhtemel dosyalarıyla ilgili yürütüyoruz. Miktar konusunda anlaşma sağlanmış değil. Tahmin ediyorum yarın öğleye kadar en geç Pazartesiye kadar anlaşma veya anlaşmazlık şeklinde sonuçlanacak. Bizim temennimiz anlaşmayla sonuçlanması. Federasyonla sürekli görüşme halindeyiz. Kocaelispor (http://www.mackolik.com/Takim/18/Kocaelispor) adına bu para toplam 1 milyon Avronun üzerinde. Normal ödenmesi gereken, ama normal pazarlıkla bunu aşağıya çekme imkanı var. Kocaelispor (http://www.mackolik.com/Takim/18/Kocaelispor) amatör lige düşürüldüğü takdirde bu paralar futbolculara ve avukata ödenmiyor.''

Vali Topaca, çok yüksek rakamlar istendiği takdirde ödeyemeyeceklerini bildirdiklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

''Zaten elimizde böyle bir para yok. Makul bir şey olursa biz arzu ediyoruz. Makul bir rakama çekilemezse ödeyemeyeceğimizi bildirdik.

Tabi ben kulüp başkanı değilim. Direkt olarak, vali olarak içinde olmak istemiyorum. Pazartesi mesai bitimine kadar ödenmediği takdirde Kocaelispor (http://www.mackolik.com/Takim/18/Kocaelispor) amatör lige düşürülecek. Buna da gönlümüz el vermiyor.

Hukuken çok ciddi sıkıntılar da var. Kaynağı bulsanız bile kulübe aktarma konusunda sıkıntılarımız var. Kongrede oluşacak yeni yönetim bunları bize hiç düşürmeden kendisi kendi sistemi içerisinde çözer ve Kocaelispor (http://www.mackolik.com/Takim/18/Kocaelispor)'u inşallah birinci ligde de görürüz. Ama bu sorun çözülmüş değil, yarın anlaşmazlıkla da sonuçlanabilir. Anlaşma yapılmazsa ödeme yapılmazsa küme düşme ihtimali var.''

Enes
28.10.2010, 19:29
28 Ekim 2010, Perşembe - Kocaeli Valisi Ercan Topaca’nın girişimleri sonucu Sırp futbolcuların avukatlarıyla anlaşma yapıldı, Kocaelispor küme düşmekten kurtuldu

ÇİFTE BAYRAM VAR
Bugün hem 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı`nı, hem de Kocaelispor`un kurtuluşunu kutluyoruz. Kocaelispor`un sırtında adeta bir kambur olarak taşıdığı Sırp futbolculardan Kocaeli Valisi Ercan Topaca`nın girişimleriyle kurtulduk. Sırp futbolcuların avukatlarıyla görüşen ve anlaşan Topaca, hepmize çok güzel bir bayram hediyesi verdi.

BÜYÜKŞEHİR ÖDEYECEK
Kocaelispor`u küme düşmekten kurtaran Kocaeli Valisi Ercan Topaca yaptığı açıklamada mütevaziliğini korudu, Kocaelispor için herkesin çok büyük destek verdiğini söyledi. Topaca, “Sırp futbolcular için ödenecek olan 500 bin TL`yi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi pazartesi günü ödeyerek, büyük bir kadirşinaslık örneği gösterecek” dedi.

Bıyıklıoğlu
28.10.2010, 19:40
Hadi hayırlı olsun.Umarım Kocaelisporu yönetenlere bu bir ders olur.