PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oyun içi müdahale ve oyuncu değişiklikleri

Yağızhan Sağnak
17.09.2010, 22:48
Bu konuyu sadece bu maç için açmıyorum; önceden beri açmaya yelteniyodum, kısmet bugüneymiş.

Şu frikikleri kimin kullanacağı hala belli değil.Birisi yok ben der, ötekisi darılır.Gördük Selçuk ve Yattara'nın tartışmasını oyundan çıkarken pazı bandını bile Selçuk'a götürmedi Yattara.

Yahu skor 1-2, belli Manisa 9-10 kişi defansla maça başlıcak, Jaja gibi fizik gücü yüksek bi' oyuncuyu çıkarıp, hangi akla hizmet Ali'yi alıyosun.Umut oyunda dururken ne zaman ne yapacağı belli olmayan Yattara'yı çıkartıyorsun.

Yemin ediyorum spikerin Umut dediğini 5-6 kere duymuşumdur.Ve bu adam nerdeyse 90'' oynadı.Ha bide dalga geçer gibi 80 küsürlerde Umut çıkartıyorlar da Ceyhun'u sokuyorlar.

Kimse akıl verdiğimi sanıpta, Şenol Hoca'dan daha mı iyi biliyosun demesin.Bunu 90 yaşında Fadime nine de görüyor.

Maçı hakkıyla kazanan Manisaspor'u da tebrik ederim.

magicyattara
17.09.2010, 23:03
Maçtan çıkması gereken adam Teo idi..Umut sol kenarda ciddi ciddi açık gibi oynamaya başladı..yapma Şenol hoca gözünü seveyim,bitirme şu adamı..koşan mücadele eden tek forvetimizi böyle harcama..Umut böyle biter gider..

Teo çıkmalıydı dedim..ilk yarı sonunda forvet hattına Umut çekilip Teo-Ceyhun değişikliği yapılmalıydı..mücadele eden Manisa takımına aynı sertlikle cevap veremedik bu takımla maalesef..

000061
17.09.2010, 23:33
Bu mağlubiyet çok iyi oldu... Kendimizi görmemiz açısından. Ömer hocanın dediği çıktı : Sen bu kadar boşluk bırakarak bu oyunu her takıma oynayamazsın...

SEDER
17.09.2010, 23:36
şenol bilmiyor sadece biliyor gibi gözüküyor..bilseydi umutu bir dakika oynatmazdı..oyun kilitlenmişken oyunu kanatlara açacak oyuncu alırdı..en azından umut varken yattara çıkmazdı..

Reha
18.09.2010, 02:37
Malesef Hocam hakkında sizin söylediklerinizi söylesem ceza alırdım.Neden alırdım? Reha olduğum için...Liverpool'a elenmek isteyen'de oydu;puan kayıplarının sorumlusu da kendisi!
Hocamın inanılmaz artıları var.Laf söyletmem.Ama avrupadan elenişin baş sorumlusu ve oyuncu değişikliklerinde ki hatalar kendisinindir.
Pek sevilmem buralarda ama, doğrusu bu!

Emo91
18.09.2010, 02:47
ne kadar cabuk degerlerimizi satiyorsunuz ya, hemde senol günes gibi bir degerimizi!

hersey hocada bitmiyor arkadaslar, abiler!

kendinize gelin, kaybedilmis birsey yok ortada, herkez puan kayip edicek.

liverpoola elendiysek elendik, bize destek olmak düser, lütfen yapmayin.
kalecimiz onura da güvensizlikler basladi, herkezin bir formsuzlugu olur.

arkadaslar en ic duygularimla diyorum: BU TAKIMI AYAKLANDIRMAK TARAFTARA DÜSER

EmreYavuz61
18.09.2010, 02:49
ne kadar cabuk degerlerimizi satiyorsunuz ya, hemde senol günes gibi bir degerimizi!

:alkış::alkış::alkış:

ugurozturk
18.09.2010, 02:51
sizin gibi taraftar olmaz olsun.. çektiniz mi hemen isyan bayrağını.. şenolhoca liverpoola elenmek istemiş..

beyin taktırın da öyle yorum yapın biz de saygı duyalım..

EmreYavuz61
18.09.2010, 02:52
sizin gibi taraftar olmaz olsun.. çektiniz mi hemen isyan bayrağını.. şenolhoca liverpoola elenmek istemiş..

bunada...:alkış::alkış::alkış:

EmreYavuz61
18.09.2010, 02:54
şenol bilmiyor sadece biliyor gibi gözüküyor..bilseydi umutu bir dakika oynatmazdı..oyun kilitlenmişken oyunu kanatlara açacak oyuncu alırdı..en azından umut varken yattara çıkmazdı..

şu yoruma bak ya sen çok biliyorsun dimi...:mad::mad::mad: şenol hocaya biliyor gibi gözüküyor demiş ya olacak iş değil nasıl insanlar vary a!!

ugurozturk
18.09.2010, 03:02
şenol hoca da belki şu anda keşke jajayı degilde umutu cıkarsaydım, ya da umut yerine engini alsaydım diyordur.. ama sonuçta biz de o da bilemezdi... hoca da futbolcular biz de yaşayarak ogreniyoruz hepimiz..

bence bu mağlubiyet çok hayırlı oldu... ne basın artık fazla şişirir bizi, ne de futbolcuların .otu kalkar bundan sonraki ilk galibiyette.

Harun CAN
18.09.2010, 03:03
Kenarda Burak gibi vasıfsız bir oyuncun ve zar misali iyi günü mü kötü günü mü belli olmayan bir Alanzinho varsa JAJA ve YATTARA gibi sonucu heran değiştirebilecek 2 adamı bu kadar erkenden oyundan alan bir teknik direktör kesinlikle çuvallamıştır an itibariyle..

sametaydin
18.09.2010, 03:03
Bence değişiklikler yerindeydi. Ama skor 1-0 iken alanzinho jajanın yerine oyuna girseydi oyun farka gidebilirdi. Onun dışında oyuna olabildiğince müdahale etmeye çalıştı. Değişklikler yerindeydi bana göre. Ama şu var ki takım bu maça iyi hazırlanamamış. Şımarmışlar heralde bugün çok iyi değildik. Bu halde bile maçı alabilirdik ama olmadı.

Reha
18.09.2010, 03:08

Terbiyesizlik yapma,terbiyeni takın.Takınmıyorsan,ben taktırmasını bilirim!!!

Reha
18.09.2010, 03:10

Daha yaşın genç,okuduğunu anlıyamaman normal diyicem de,aynı şeyi 30 yaşındaki abinde anlıyamıyorsa o zaman suç sende değilmiş kardeşim.Sen nedersen de,artık alınmam!!

Harun CAN
18.09.2010, 03:14
şenol hoca da belki şu anda keşke jajayı degilde umutu cıkarsaydım, ya da umut yerine engini alsaydım diyordur.. ama sonuçta biz de o da bilemezdi... hoca da futbolcular biz de yaşayarak ogreniyoruz hepimiz..

bence bu mağlubiyet çok hayırlı oldu... ne basın artık fazla şişirir bizi, ne de futbolcuların .otu kalkar bundan sonraki ilk galibiyette.

Engin varmıydı kadroda ? Milli maç arasında Giresunla oynanan maçta oynayabilecek duruma gelmiş bir engin in haala kadroda olmaması ve Umutun ısrarla orda kullanılması çok saçma.. Jajanın olmadığı bir takımda Umut solda sıfır kalır.Bugün Umutu besleyen tek adamdı Jaja ve o çıkınca Umut herzamankinden daha çok saçmaladı..Biz yaşayarak öğrenebiliriz ama Hoca dediğin yaşamadan da öğrenecek. o zaman Hocayla bizim ne farkımız varki !!!

sametaydin
18.09.2010, 03:14
Malesef Hocam hakkında sizin söylediklerinizi söylesem ceza alırdım.Neden alırdım? Reha olduğum için...Liverpool'a elenmek isteyen'de oydu;puan kayıplarının sorumlusu da kendisi!
Hocamın inanılmaz artıları var.Laf söyletmem.Ama avrupadan elenişin baş sorumlusu ve oyuncu değişikliklerinde ki hatalar kendisinindir.
Pek sevilmem buralarda ama, doğrusu bu!

Usta bence liverpool maçında hocanın bi hatası yok. Bizi ve fenerbahçeyi uefa dan eleten federasyondur iddia ediyorum. Kimse bu konuyu dillendirmedi ama bence çok önemli bi konu. liverpool ile oynadık fb nni de avrupa maçı var ts-fb maçı ileri bir tarihe ertelenebilirdi. Her neyse zaten yoğun maç programında yorulan takım. 2. maçta yağmurun yağmasıyla ağırlaşan zeminde ilk yarıda idare tti. Fakat 2. yarıda çok oyundan düştük. olay bu yağmur ve federasyon bence. Diğer bir faktör de bence umut. Eğer o 2. maçta umut gibi her zaman diri kalabilen mücadeleci bir oyuncumuz sahada olsaydı o maçı çıkarabilirdik belkide turu da geçebilirdik. Her neyse sonuçta şenol hocanın pek bi hatasını göremiyorum ben.

Oyuncu değişiklileri de bana göre doğru. Yattaranın oldğu kanattan ihmal sonucu 2 gol yedik. Alınması doğru. Jaja iyi değildi. Umut ceyhun değişikliği ortasahayı öne yıkmak için bir değişiklikti sanırsam. Ben bi yanlışlık göremedim.

hodlu
18.09.2010, 10:11
Bu başlığı Şenol hocaya hakaret sayıyor ve kapatılmasını öneriyorum...

Sercan Yaylı
18.09.2010, 10:20
kim ne derse ne desin bu maçı bence şenol güneş verdi her yenilgi sonrasında yattaraya yükleniyor bence bu takım en iyi oyuncusu yattaradır..
yattara oyundayken rakip takımın sol tarafı ileri cıkamıyor çünkü karşılarında yattara var hucum daha cok yattarının hucumlarını önlemeye çalışıyor ne zaman yattara cıkıyor rakip takımın soldaki futbutbolcuları rahat bir şekilde oyun oynuyorlar ben liverpool maçınında bu sekilde verildiğini düşünüyorum...

Ve umut bulut beyfendiyi kazanmak için trabzonsporu kaybediyoruz , HOCAM umuta verdiğin şansı maç içinde neden yattaraya vermiyorsun bu umutta ne var senin gördüğünü biz neden göremiyoruz neden her fırsatta yattarayı alıyorsun umutu almıyorsun...

lazibere
18.09.2010, 10:22
Hata hatadır, hatayı kım yaparsa yapsın eleşritilmelidir..

Jaja-UMut- teo-

3ü birden ilk onbirde oynamaz..

Sivas maçında oynamadı mı diyeceksniz, oynadı oynadı ama o maçta jaja birşey yaptı mı...10 dakikada ölü toplardan yaratılan pozisyonlarla goller gelmeseydi, belki bu hüsranı o maçta yaşayacaktık..

Neyse

Klasik sistemden vazgeçemezsın Şenol hoca..

Şimdi idda ediyorum

Bundan sonra bu taktikle maça çıkacak mı göreceksınız, çıkmayacak...

Her neyse

Lig'in dibidekı bir takıma 3 gol yiyerek yenilen bir takımın, şampiyonluk konuşması için çok erken.. Hocası değişmiş diye, oturup bizi ve sistemimizi çalışmış diye bir takıma mağlup olacaksak maalesef biz ezbere oynuyoruz demektir..

Daha ciddi maçlarda, skor avantalı yakalayamadığımız maçlarda, geriye düştüğümüz maçlarda nasıl oynanması gerektiğini çalışmamız lazım..

Antalaya'dan ders çıkardık demesinler çıkarmamaışlar..Hiçbir ders almamışız, Sivas bizi kandırdı bu kadar

lazibere
18.09.2010, 10:33
*******************ONUR*************************** ***

SERKAN*********GLOVOCKİ*********EGEMEN***********F ERHAT

********************CEYHUN************************ ****

***********SELÇUK***************COLMAN************ ***

YATTARA******************************************U MUT( ENGİN)

************************TEOFİLO******************* ***

4-1-2-3 sisteminde oynamamız lazım. Fenerbahçe ye nasıl oynadıysak.
Bu sistemde Maça içersinde duruma göre Selçuk geriye çekilerek 4-2-1-3 olabilir...

Kime yer açmak istiyorsan Şenol hoca, bu sisteme göre çıkar- sok.. ama Lütfen Forvetten orta saha- Forvetten sol açık yaratmaya kalkma..

Dursun Kaplan
18.09.2010, 10:35
Dün akşam Umut Bulut'un ikinci yarı da sahada olmaması gerekirdi bana göre. Sahada hiç bir varlık gösteremedi. Oyuncu değişiklikleri konusunda neden bu denli yanlış ve geç davranıyoruz anlamıyorum.

Özcan DUMAN
18.09.2010, 10:40
Geçen haftaki galibiyetten dolayı kadroyu bozmadan sahaya çıkardım dedi maçtan sonra Şenol hoca. Haklı da sayılır.

Ama hafta içi yönetimdeki çalkantılar ister istemez futbolcunun motivasyonunu bozmuş, ki takımdaki iştahsızlığı ben buna bağlıyorum.

Şenol hoca gelirken hepimiz demedik mi en az 5-6 sene takımın başında olmalı, başarı elbet gelecektir diye. Daha senesi dolmadan saçmalamanın alemi yok.

Taraftar asli görevini yapmalı. Takıma sahip çıkmalı, onu ateşlemeli, 12. adam görevini layıkıyla yapmalıdır.

Şartlar ne olursa olsun...

lazibere
18.09.2010, 10:40
Dün akşam Umut Bulut'un ikinci yarı da sahada olmaması gerekirdi bana göre. Sahada hiç bir varlık gösteremedi. Oyuncu değişiklikleri konusunda neden bu denli yanlış ve geç davranıyoruz anlamıyorum.

Jaja ile beraber oynatacağım dersen, Umut gibi seri bir adam sahada kaybolur gider... Şenol hoca bir fala açayım dedi ama maalesef tutmadı

Dursun Kaplan
18.09.2010, 10:42
Jaja ile beraber oynatacağım dersen, Umut gibi seri bir adam sahada kaybolur gider... Şenol hoca bir fala açayım dedi ama maalesef tutmadı

Abi ben Umut'un seri bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum.

lazibere
18.09.2010, 10:46
Geçen haftaki galibiyetten dolayı kadroyu bozmadan sahaya çıkardım dedi maçtan sonra Şenol hoca. Haklı da sayılır.

Ama hafta içi yönetimdeki çalkantılar ister istemez futbolcunun motivasyonunu bozmuş, ki takımdaki iştahsızlığı ben buna bağlıyorum.

Şenol hoca gelirken hepimiz demedik mi en az 5-6 sene takımın başında olmalı, başarı elbet gelecektir diye. Daha senesi dolmadan saçmalamanın alemi yok.

Taraftar asli görevini yapmalı. Takıma sahip çıkmalı, onu ateşlemeli, 12. adam görevini layıkıyla yapmalıdır.

Şartlar ne olursa olsun...

:) eleştirmek, saçmalamak değildir..
Umarım bu söylediklerinizi Kötü oynayan bir futbolcuya ana avrat küfrettiklerinde de savunabilirsiniz..

Elebette kı uzun süreç sabredeceğiz ama 5 yıl boyunca yenildiğimiz maçlardan sonra sessiz sedasız evimizin yolunu tutmamızı da beklemeyin, hataya hatalısın demek lazım...

12. adam hiç bir zaman görevini yapmamıştır. onlarda futbolcular gibi maç içersinde umutsuzca mağlup mu olacaz acaba diye beklemekten başka hiç bir şey yapmadı, Ligin dibindekı takıma deplasmanda oynuyorsun havasını verdirip hata yaptırtamayan ve baskı altına aldıramayan taraftar taraftar değildir...Şu ligde kendi saha avantalını kullanamayan bir takım varsa buda biziz..

Taraftar maç içinde, tribünde kımı değitirsem diye Şenol hoca'nın yerine düşünerek tamamlıyor her maçı... Antronör gibi:))e

Travelair
18.09.2010, 11:19
Oyuncular Şenol hocanın dediklerini sahada yapsalardı skor böyle olmazdı. Herkes keyfine göre davrandığından Manisapor da bu disiplinsizlikten faydalandı. Olan bu. Yoksa hocanın değişiklikleri değil bence

bordoylamavi
18.09.2010, 11:52
artık şenol hocanın değişikliklerini ezberledik. daha bi tane tahminim yanlış çıkmadı. e hoccam bi kere de değişik bişi yap. yaratıcı bişi yap. geçen hafta b anda 3 0 öne geçemsek o maç o kadar rahat olur muydu. yine gitti bu maça ful hücum kadoyla çıktı. ceyhunun ilk onbirde olması şarttı. ama 80 de alırsan hiçbişi değimez hocam.
bu artada frkiklerin atılması konusu da ayrı konu. topun başına geçen oyuncularımı mahalle çocukları gibi ben atacam ben atacam şklinde birbirleriyle kapışıyorlar. kim erken hareketlenirse o atmış oluyo. ve şrnol güneşin sesi çıkmıyor.