PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Dev" prime dava!

Tolga Okumuş
16.09.2010, 21:29
Dünya Basketbol Şampiyonası'nda ikinci olan A Milli Basketbol Takımı oyuncuları ile teknik kadroya 28,5 milyon TL prim verilmesi işleminin, Anayasa'nın eşitlik ilkesiyle yasal gerçeklere aykırı olduğu gerekçesiyle yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle dava açıldı.

Ankara Barosu avukatlarından Sedat Vural tarafından, Ankara 15. İdare Mahkemesinde açılan davanın dilekçesinde, Basketbol Milli Takımının başarısına karşılık, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın toplam 28,5 milyon TL'nin, Başbakanlık Örtülü Ödeneği'nden ödenmesini sağladığı, bu tutarın çek olarak sporculara ve teknik kadroya ödendiği anımsatıldı.

Yapılan bu ödemenin, Anayasanın ''eşitlik'' başta olmak üzere temel ilkelerine aykırılık yanında, toplumsal vicdanda da ciddi sorgulama ve tartışmalara neden olduğu savunulan dilekçede, 5018 sayılı ''Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanununun'' 24. maddesinde, ''Örtülü Ödenek'' kapsamına giren harcamaların ne amaçla ve nasıl yapılacağının belirtildiği aktarılarak, ''Bu yasal hüküm içeriğinde de görüleceği üzere uluslararası spor karşılaşmalarında ilk 3 dereceye giren sporculara ödeme yapılacağı hüküm altına alınmamıştır'' ifadesi kullanıldı.

Dilekçede, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün ''Spor Hizmet ve Faaliyetlerinde Üstün Başarı Gösterenlerin Ödüllendirilmesi Hakkındaki Yönetmeliği'' uyarınca Basketbol Milli Takım sporcuları ve teknik kadronun ''Cumhuriyet altını'' ile ödüllendirildiği belirtildi.

Prim verilmesi işleminin, ''hukuk devletine ve Anayasa'nın eşitlik ilkesine aykırılık taşıdığı'' ileri sürülen dilekçede, ''Davalı Başbakanlığın dava konusu kararının, yasalarımıza aykırılığı yanında idari işlemin unsurları, yani yetki, sebep, konu ve maksat yönünden de hukuka aykırı olduğu ortadadır. Bu nedenle de idari işlemin iptali ve yürütülmesinin durdurulması talebiyle idari yargıda dava açılması hukuksal bir zorunluluktur'' görüşü savunuldu.

Dilekçede, Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından 14 Eylül'de, Türkiye'de yapılan Dünya Basketbol Şampiyonasında ikinci olan basketbolcular ile teknik kadroya ''Örtülü Ödenekten'' 28,5 Milyon TL verilmesine ilişkin işlemin Anayasa'nın eşitlik ilkesi ile yasal gerçeklere aykırı olduğu gerekçesiyle yürütmesinin durdurulması ile iptaline karar verilmesi talep edildi.

Kaynak : Ajansspor

SEDAT
16.09.2010, 21:32
- İnşallah İptal Edilir Çok Doğru Bi Dava Olmuş..

Muhammed
16.09.2010, 22:44
Kesinlikle iptal edilmeli rezalet resmen. 3. olmuş Litvanya milli takımının primi sadece 4300 euro imiş. Şu bizdeki prime bak. Ne de zengin ülkeyiz ya. Bir öğrenciye 200 tl verirken adamın tüm sülalesini araştıran ülke ne de kolay veriyor 30 trilyonu.

OLCAY ÇAKIR
16.09.2010, 22:47
Çeki iade etmelerini bekliyorum...

Mustafa ÖZDEMİR
16.09.2010, 22:48
bu parayı almaları ayıp zaten...

Oğuz ZEYTİN
16.09.2010, 22:59

Olcay Abi,

Maç sonrasında "MADDİ - manevi" diye tezahürat yapanlar, bizim 12 cüceler... İade edeceklerini sanmıyorum.

Belki gözlerini açıp geçen hafta kendilerine destek olan insanların, onların bu dilenir hallerine gösterdiği tepkiyi görürlerse, iade akıllarına gelir.

Muhammed
16.09.2010, 23:07
Olcay Abi,

Maç sonrasında "MADDİ - manevi" diye tezahürat yapanlar, bizim 12 cüceler... İade edeceklerini sanmıyorum.

Belki gözlerini açıp geçen hafta kendilerine destek olan insanların, onların bu dilenir hallerine gösterdiği tepkiyi görürlerse, iade akıllarına gelir.

İşin acı olan kısmı "maddi manevi" açıklamasını yapan Hidayet'in yıllık 9 milyon dolar alıyor olması:(

Cengiz Çubukcu
16.09.2010, 23:08
ankara barosu avukatı Sedat Vuralı bu davranışından dolayı tebrik eder kendisinin sonuna kadar yanında olduğumu belirtmek isterim...

Misina
16.09.2010, 23:53
Selçuk Çebi'ye Selçuk Aydın'a Şenol Güneş'e Ne Verildi?

Murat'
17.09.2010, 00:30
Olacak is degil gercekten de tam 1 milyon $.

Maddi, manevi diye ortaligi inleten Hidayet Turkoglu yilda 8 milyon $ kazaniyor.

Gercekten de cok ama cok dusundurucu.

Ben babamdan para isterken bile utaniyorum, bu adamlar piskin piskin para istediler.

OLCAY ÇAKIR
17.09.2010, 00:34
Çek bozdurulmuş, hesaplara geçmiştir.

İptalden ziyade, iade çalışır bu aşamadan sonra.

Ama sanmıyorum artık, resmen üzerlerine yattılar...

Şimdi bu işin; veren ve alan kısmı var...

Bundan sonrasına forum kuralları gereği girmiyorum...

Verilmesini de, alınmasını da aynı şiddetle protesto ediyor, kınıyorum...

Paksoy
17.09.2010, 00:42
Hidayet ,geçen sezon toronto seçiminin sebebi para olduğu tescillenmiş oldu, yarı finale çıkmış bir takımın oyuncusu maçdan sonra maddi manevi destek ,demesinin akla mantığa sığar yanı yok,
-milli takım için oynamak bile şereftir ,orda olduğun için dua et

,Toronto'da hesaplar tutmadı zarar etti,

-Bu olay için Hıncal Uluç'un söylediklerini dinlemenizi tavsiye ederim:)

Uğurtan
17.09.2010, 00:48
Ben katılmıyorum..

Çok büyütülen bir mevzu olduğunu düşünüyorum..

Hidayet'in çok fazla paraya taktığını sanmıyorum..

Takım kaptanı olduğu için bu konuda öncülük etti sadece..

İnsanların aldıkları parayı nereye ne şekilde verdiklerini de bilemeyiz..

Ben hakettikleri inancındayım.. Kendi adıma helal olsun..

Paksoy
17.09.2010, 00:52
Ben katılmıyorum..

son maddi manevi söylemi(maçdan hemen sonra) çok açık bireysel olduğu açık açık görünüyordu,

Paksoy
17.09.2010, 00:53
Takım kaptanı Hidayet Türkoğlu’nun kazanılan maçların ardından, “Maddi ve manevi destek bekliyoruz” şeklinde açıklamalar yapması da çok konuşuldu. Siz Hidayet’in destek çağrılarıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?
Çok çirkin bir açıklama. Taksim’de yürümekten nefret ediyorum. Çünkü İstiklal Caddesi’ne daha girdiğin andan itibaren kirli sakallı kötü kılıklı biri geliyor “Hıncal ağabey bir sakal atsana” diyor. “Sakal” dediği tiner ya da şarap parası... Hidayet’in konuşması sırasında birebir o adamın hali geldi gözümün önüne. Başbakana, “Bana bir sakal atsana Başbakanım” diyor. 50 milyon dolarlık transfer yapan bir adam Başbakana ‘Bir sakal at’ diyor. Bu takımda milyoner olmayan yok. 12 Dev adam’ın 12’si de milyoner. Türk parası ile milyoner ya da dolar ile milyoner. Ama sonuçta milyoner! Dünya Kupası finaline çıktığın zaman aklına ilk gelen “Bize para ver Başbakanım. Bir sakal at” oluyor. Çok ayıp. Ben Hidayet adına utandım.
Hoş olmadığı şuradan da belli. Ertesi gün Ortaköy’de otururken herkes gelip bana bunu söyledi. Sokaktaki adam da bunu konuşuyor. Herkes bunu konuşuyor. Türkiye’de 1.5 lira bulamayan insanlar var. 1.5 milyon bahşiş.
İkincilik priminin miktarı ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Çok bulan var, “Hak ettiler” diyenler var.
Türkiye’de bir yasal sistem var. Kimin ne kadar alacağı orada yazar. Onun ötesinde bir ikramiye verilecekse Ali Ağaoğlu gibi cebinden verirsin. Bu birer buçuk milyon lirayı da Başbakan’ın kendisinin verdiğini düşünüyorum. Benim vergilerimle değil. Benim vergilerimle verilecek ödül “Ödül Yönetmeliği’nde” yazılı.
Bunun bir kuruş üstü özeldir. Birer buçuk milyon lira Başbakan’ın kişisel vaadidir. Ben böyle anlıyorum.
500’er altın resmi olarak verildi. Kimse benim vergilerimle vaatte bulunamaz. Eğer devletin bütçesinden ödenecekse bu halkın parası. Ama Mustafa Koç ikramiye verecek, Tuncay Özilhan ikramiye verecek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ikramiye verecek; bunlara ben karışmam.”

HINCAL ULUÇ

Emirhan Makul
17.09.2010, 00:59
Ben katılmıyorum..

Evet Belki Abiler kızabilirler bana ancak Bende böyle düşünüyorum biz böyle takmazdık insanların aldığı paraya başarılarını konuşacağımıza aldığı paranın miktarına takmış durumdayız adamlar 2. oldu farkındaysanız sonuna kadar hak ettiler bence.

Paksoy
17.09.2010, 01:06
arkadaşlarım diğer sayfada yazdığı gibi,3.litvanya 4,900 geçen olimpiyatların 2.olan ispanya 120.000 almış, utanmasalar baştan pazarlık yapacaklar, final maçına çıkacak bir takım maçı düşünür,napacaklarını düşünür, bizimkiler cukkayı düşünüyorlar, canlı yayında bas bas bağırıyorlar,

Muhammed
17.09.2010, 01:18
Ben katılmıyorum..

Abi elbetteki bir miktar primi hakediyorlardı. Ama bu rakam sacma sapan bir rakamdır.

Uğurtan
17.09.2010, 01:20
Katılmak ya da fikrimize istinaden ikna etmek zorunda değilsiniz..

Ben böyle düşünüyorum, ben katılmıyorum demiştim..

Ayrıca Hıncal'ın söylediği gibi o ekipteki herkes Hidayet gibi kazanmıyor da ayrıca..

Ve..

Sen henüz Litvanya, İspanya gibi basketbol ülkesi olamadan bu dereceyi yaptın..

Litvanya yapsaydı inanın bizim kadar süpriz olmazdı.. Bunu basketbolu bilen sizler de iyi biliyorsunuz..

Ben bu konuda eleştiri yapmam.. Ben hakettikleri inancındayım.. Kendi adıma ve beni bağlar görüşüm..

Uğurtan
17.09.2010, 01:22
Abi elbetteki bir miktar primi hakediyorlardı. Ama bu rakam sacma sapan bir rakamdır.

Muhammed,

Çekin üzerine rakamı, dudaklardan dökülen vaadi de Hidayet istemedi herhalde..

Pazarlık yapmadı bu çocuklar..

Bu söylendi.. Bu söz verildi..

Bence yine de hak ettiler..

Hidayet ve Ersan dışında bu takımda kariyerli çok kazanan bir isim yok gerçek manada..

Futbolla karıştırıyor bir çok kişi durumu..

Ayrıca yaptıkları dilencilik değildi.. Sadece bir espriydi..

Karşılığını buldu sadece..

SEDAT
17.09.2010, 01:34
- Başbakan Kendi Parasından Verseydi Ya , Öyle Milletin Maaşından Kesilen Parayı Bende Dağıtırım ..

- Hatta Ben Öyle Paralar Veririm ki Dahada Spor Yapmazlar O Sporcular , İhya Ederim...

Hazar_
17.09.2010, 02:08
@Uğurtan;

Milliler başarılı oldu ödülü haketti ama elini vicdanına koy bu miktar içini rahat ettiriyor mu senin.Bu bir..
Orta da bir çifte standartın olduğunu düşünmüyormusun.Nevin'e haksızlık yapıldığını mesela?Bu da iki..

Ve lütfen "Kendi adıma ve beni bağlar görüşüm" diyerek mesajlarını alıntıyanlardan kaçma.Forumsa burası tartışacağız değil mi?

Hazar_
17.09.2010, 02:13
edit..............

Oğuz ZEYTİN
17.09.2010, 02:26
Kimsenin aldığı parada gözümüz yok! Sapla saman karıştırılıyor sanırım.

Hak edip etmediklerini tartışmıyoruz ki; bize yaşattıkları sevinç ve gururun karşılığını biz, ekran karşısında odaklanarak verdik. Analarımızın duasıyla karşılığını ödedik. Deniz otobüslerinde kaptanlarla tartıştı bu millet yolculukta basketbol maçı seyretmek için...

AYIP olan şu: Kazanılan maç sonrası herkes sevinçle coşarken, aralarına Irmak'ı alıp "MADDİ manevi" diye resmen dilenmeleriydi. Buna daha eleme turunda başladılar. Ortada fol yok yumurta yok yani.

Bunun anlamı şudur:

"Siz paradan haber verin, ona göre oynarız".

Güzel bir şaka olsa, bir seferde kalırdı. Ama sonradan tekrar ettiler.

Genç milli takım-ümitler olsa, "toy bunlar, boşver der geçersin. Hepsinin kazandıkları malum.

İşte yine zenginin malı bu garip bigben'in çenesini yordu, uzattım.

Sözün hülasası; aldıklarında gözümüz yok, lakin istekte bulunmaları hiç hoş olmamıştır.

(EK: Ödülün miktarı hiç umrumda değil, dilenene ha 5 vermişsin ha 15...)

Uğurtan
17.09.2010, 04:30
@Uğurtan;

Milliler başarılı oldu ödülü haketti ama elini vicdanına koy bu miktar içini rahat ettiriyor mu senin.Bu bir..
Orta da bir çifte standartın olduğunu düşünmüyormusun.Nevin'e haksızlık yapıldığını mesela?Bu da iki..

Ve lütfen "Kendi adıma ve beni bağlar görüşüm" diyerek mesajlarını alıntıyanlardan kaçma.Forumsa burası tartışacağız değil mi?

Kaçmıyorum..

Nevin demişsin..

Atletlerimize de ödül verilsin tabiki..

Ama kıyas olmaz..

Ona bakarsan Nevin Fenerbahçe'nin sporcusu futbolcularla aynı ücreti mi alıyor?

Hayır..

Dünya basketbol şampiyonasında final oynamaktan bahsediyoruz arkadaşlar..

Çok çabuk küçümsediniz olayı..

1 milyara yakın izlemiş.. Bu ülke turizme ne kadar reklam harcaması yapıyor haberiniz var mı?

Ve hiçbiri de bu denli insana ulaşmıyor.. Bu bile yeterli sebeptir..

Ödenen ücret ne?

Kişi başı 1,5 milyon tl.. Yahu Süper ligde anadolu kulüplerinde en dandik adam alıyor bunu..!

Ayrıca hala dilendikleri kanısında değilim..

Esprinin dozu kaçmış öyle gözükmüş olabilir..

Ama bu onlardan kaynaklanmadı.. Elemelerde bir maçtan sonra sanırım Yunan maçından sonra böyle birşey çıktı Hido'nun ağzından..

Sona paylaşım sitelerinde orda burda bi slogana dönüşünce her zaferimizden sonra espri olarak oldu..

Ben dilenme olarak görmüyorum.. Ama bu benim görüşüm.. Kaçmak için değil diğer görüşlere de saygılıyım..

Cengiz Çubukcu
17.09.2010, 08:21
parayı veren haksız çünkü 1,5 milyon prim olmaz , oyuncunun 2 senede kazandığını adama 10 günlük bir turnuva sonucunda veremezsin ... bu mebla 200 bin tl olsa buna kimsenin sesi çıkmazdı....
parayı alan oyuncular da alış şekilleriyle haksızlar, bu kadar aleni yüzsüzlük olmaz....

Dursun Kaplan
17.09.2010, 10:03
Ülken de o kadar işsiz aç insanlar varken göstere göstere milyonluk çekler vermek çok abes.
Sanki çok az paralar kazanıyorlarmış gibi bir de üstüne ev, milyonlar, altınlar almalarına ne gerek var ?

Şampiyon olan ABD'li oyunculara neler verildi acaba ? Bilen varsa mutlaka cevap beklerim. :)

oflubektas
17.09.2010, 10:05
Davanın kabul edileceği falan yok. Avukatların reklam yasağı vardır ve bu kural çok sıkı şekilde uygulanır. Bu meslektaşım da sırf kendi reklamını yapmak için bu davayı açtı. Bari basketbolla ilgili bir kurumun vekaletini alsaydı da dava biraz daha devam eder, düşük bir ihtimal de olsa kabul edilebilirdi. Adamı daha fazla kahraman yapmanın anlamı yok.

Bu primin haklılığı ve gerekliliği ise tartışılmalıdır. Neticede halkın parası gidiyor. Verilen çekle adam başı 1 milyon civarında para aktarılıyor. Aynı şeyi şampiyon olan amerikan milli takımı için düşünebilir misiniz ? Üstelik Durant, Odom ve Billups hariç diğer tüm oyuncular Hidayet'in yarısı kadar kazanmıyordur.

Hüseyin İlkin
17.09.2010, 10:09
AYIP olan şu: Kazanılan maç sonrası herkes sevinçle coşarken, aralarına Irmak'ı alıp "MADDİ manevi" diye resmen dilenmeleriydi. Buna daha eleme turunda başladılar. Ortada fol yok yumurta yok yani.

Hedo'nun geçen sezon Portland - Toronto olayını bilirsiniz, pek şaşırmadık o yüzden.

Oğuz ZEYTİN
17.09.2010, 10:13
Hedo'nun geçen sezon Portland - Toronto olayını bilirsiniz, pek şaşırmadık o yüzden.

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1917148209&postcount=573

28TS61
17.09.2010, 10:15
takimi turnuva boyunca destkeleyen taraftarlarimizada prim verilsin istiyorum. en cok taraftar hakediyor

Taner Uykuçeken
17.09.2010, 11:33
rakam büyük mü, evet büyük

bireysel sporlarda başarılı olanlar böyle ödüllendirildimi hayır

haksızlık var mı evet

AMA Futbol Milli takımının bugüne kadar doğru dürüst hiç başarısı yokken aldığı primlere neden hiç laf söylenmedi (Bkz, Terim dönemi)

neden davalar açılıp paralar geri istenmedi

Paksoy
17.09.2010, 12:49
Davanın kabul edileceği falan yok. Avukatların reklam yasağı vardır ve bu kural çok sıkı şekilde uygulanır. Bu meslektaşım da sırf kendi reklamını yapmak için bu davayı açtı. Bari basketbolla ilgili bir kurumun vekaletini alsaydı da dava biraz daha devam eder, düşük bir ihtimal de olsa kabul edilebilirdi. Adamı daha fazla kahraman yapmanın anlamı yok.

Bu primin haklılığı ve gerekliliği ise tartışılmalıdır. Neticede halkın parası gidiyor. Verilen çekle adam başı 1 milyon civarında para aktarılıyor. Aynı şeyi şampiyon olan amerikan milli takımı için düşünebilir misiniz ? Üstelik Durant, Odom ve Billups hariç diğer tüm oyuncular Hidayet'in yarısı kadar kazanmıyordur.
rudy gay,yıllık 16 milyon dolar alıyor,reklam sponsor 30mılyon yapar ,diğer oyuncularda bundan farksız değildir,

61viya
17.09.2010, 13:13
Davayı açan amcama saygılarımı sunuyor ve yerden göğe kadar haklı olduğunu şahsim adına belirtmek istiyorum.

Az önce, amcayı dinledim kanalın birinde. O da bizler gibi Türkiye Cumhuryeti vatandaşı ve o da bizler gibi sevinçten dört köşe olmuş gelen her galibiyet sonrası. Basketbolcularımızın bizi gururlandırdığı, ödüllendirilmesi gerektiği gerçeğini inkar etmiyor yani. Ancak, ısrarla belirttiği nokta şu: Anayasa'da durumla ilgili bir madde var. Ve bu maddeye göre de ödüllendirilme durumları var zaten. Nedir? 500 Cumhuriyet Altını. Bunun dışında verilen primin gerekssizliğine vurgu yapıyor amcam. Mmeura 2 lira fazla vermemek için yeri geldiğinde taklalar atan siyasilerin, bu boyutta bir prim vermesinin haksızlığını savunuyor. Kaldı ki, işi memur boyutundan uzak tutmak gerektiği düşüncesindeyseniz, adamın ısrarla belirttiği ikinci bir durum da şu : Bundan önce, farklı dallarda göğsümüzü kabartmış, Türkiye'yi muhteşem başarılarla temsil etmiş sporculara neden aynı muamele yapılmadı. Ki bu noktadır bu admı gözümde haklı çıkaran. Eşitlik ilkesine aykırılık!

İade edeceklerini kesinlikle sanmıyorum.

Kendimizi diğer sporcuların yerine koymak, kafi bence onları anlamak ve bu davanın haklılığını idrak etmek için.

UğuR
17.09.2010, 13:27
bEN MİLLİ TAKIMDA prime karşıyım.Özellikle profosyonel olan milliler için geçerli bu söylediğim....
Ben bu ülkeye 18 ay askerlik yaptım. Karşılığında ise kuruş almadım. Verilen kuş kadar olan maaşıda almadım. Cebimden de bir sürü harcama yaptım hem de hatırı sayılır. 15 günlük bir turnuvayla 2 triyon para al hem de her birşeyin varken. Olmayana verse hadi neyse. Biz zengin olanı milti zengin yapıyoruz.

Özge
17.09.2010, 13:30
Maç sonu sevinçlerinde yaptıkları bence işin esprisiydi.Ödülü hakettiler tabi ama bu miktar çok fazla.

Uğurtan
17.09.2010, 13:40
Bu ülke Fatih Terim'in aldığı ücreti meclise taşıdı..

2 milyon euro alıyordu.. Ki ortalama bir kulübün teknik direktörü daha fazla alırdı..

Fatih Terim'i günahım kadar sevmesemde o konuda tek sözüm olmamıştır.. Normaldi..

Bugün Hiddink'e 4,5 milyon euro verilirken neden ses çıkmıyor.. Fark ne?

Bizim ülkemiz çok komik ve alem bir ülke..

ABD'ye prim verildimi ülkesinde deniyor yaa daha ne diyim ki :)

Sen o seviye bir çıkta önce.. Prim de vermezsin sende :)

Fatih ÖZDEMİR
17.09.2010, 13:43
Bu para verilmemeli diyen arkadaşları veya abilerimi anlayamıyorum.

Yıllarca ülkemizde gerek furbol gerekse basketbol takımlarımızın Almanya, İspanya, Amerika 2. 3. liglerinden alınan oyunculara milyonlarca dolar para aktarıldı. Çoğu klüp bu nedenle tarihe karıştı.

Şimdi ise memleketin spor dallarında en büyük başarısını gösteren evlatlarımıza, abilerimize verilen 1.5 milyon Tl'yi eleştiriyoruz. Hidayet'in, Ersan'ın, Semih'in ve diğerlerinin bu paraya ihtiyacı yok zaten oyuncularımız bu paranın büyük miktarını bağışlıyor. İsimlerini duyurmak istemedikleri için medyaya yansımıyor. Genç oyuncular bu meblağları görüyor ve basketbola bir kez daha sarılıyor.

Kısaca eleştirileri anlayamıyorum.

Oğuz ZEYTİN
17.09.2010, 14:07
Son yazım

*

“DEV”E – CÜCE

Basından: “ Yalova – Yenikapı seferini yapan Kanuni Sultan Süleyman feribotu yolcuları, A Milli basketbol takımımızın maçını izlemek istemişler, fakat yayıncı TV kanalı açılmayınca yetkililerle tartışmışlar. Kaptan, feribotun güvenliğinden endişe etmiş, 25 dakika rötar yaşanmış.”

Şaşırtıcı değil mi? Bir basketbol maçını izleme talebi kavga sebebi oluyor ülkemizde. Sayın İsmet Badem’in yıllardır bıkmadan usanmadan şehir şehir dolaşıp konferanslar vermesi, ülke sathında gençlerimize basketbol sevgisi aşılasa da, genel anlamda bu uyanışın tetikleyicisi “12 Dev Adam” markasıdır. Anadolu’nun birçok noktasında açılan “ 12 Dev Adam Basketbol Okulları”, miniklerin ilgisini çekmiştir. Çünkü artık hayallerinde Hidayet’e, Mehmet’e, Mirsad’a, İbrahim’e, Ersan’a yer açmışlardı.

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası da, basketbol tarihimizin dönüm noktalarından biri, belki de en önemlisi. Takımımızın finale kadar ilerlemesi, aileleri ekran başına kilitledi. 30 Ağustos’ta Zafer Bayramı’nı artık coşkuyla kutlayamayan milletimiz, 31 Ağustos’taki Yunanistan galibiyetiyle kenetlenmişti. Ramazan Bayramımız öncesinde çeyrek final maçında Slovenya’yı darmadağın eden oyuncularımız, milletimize bayram hediyesi verirken insanlarımızın mutluluğu hiçbir şekilde ölçülemezdi. Ve yine bayramımızın son günü, Sırbistan’ı geride bırakıp finale yükselirken, tarih yazılıyordu. Annelerimizin duası, çocuklarımızın haykırışları ve belli etmemeye çalışsalar da babalarımızın gurur gözyaşları…

Her şey onlar içindi…

Ta ki, “MADDİ manevi” destek taleplerine kadar. Tüm ülke, maç sonrası zafer kutlaması yaparken, oyuncularımız kaptanlarıyla birlikte canlı yayın röportajlarında “MADDİ manevi” destek beklediklerini söylüyorlardı. Bunu, final maçı sonrası söyleseler bir nebze anlaşılır. Ama henüz eleme turu maçı sonunda, yani daha somut bir başarı elde edilmemişken oyuncularımız bizleri şaşırtmıştı. Çoğunluk espri olarak algılamak istedi. Çünkü MİLLİ formayla mücadele etmenin bedeli olmayacağına inanıyorlardı. Fakat bir kereyle kalmadı, tekrarlandı. Gittikçe sempatiden uzaklaşıldı. Hele yetkililerimizin açıkladıkları ödül miktarı toplumun tepkisini çekti. Dünya üçüncüsü Litvanya’nın açıkladığı ödül oyuncu başına 4300 Avro, 2008 Olimpiyat ikincisi İspanya’nın oyuncu başı 120 bin avro iken, bizde verilecek olan 1,5 milyon TL yadırgandı.

Türkiye Cumhuriyeti büyüktür, bunu kimse tartışamaz. Devlet, sporcusuna destek olmalıdır. Ama memuruna 40 TL zam verirken, sporcularımızın ödüllendirildiği bu meblağ epey uçuktur.

Bizler, oyuncularımızın başarısıyla gurur duyduk, mutlu olduk. Kendilerine sonsuz teşekkürler. Aldıkları paralarda da gözümüz yok, Allah daha çok versin.

Sonuç olarak, kameralar karşısına geçip “bize maddi destek verin, biz de ona göre oynayalım” demek hiç hoş olmamıştır. Hele MİLLİ forma giyen oyunculardan hiç beklenmeyen bir davranıştı.

Başarılarıyla DEV yaptıklarımız, “MADDİ – manevi” ile CÜCE olmuşlardır.

Saygılarımla

17 Eylül 2010

Serdær
17.09.2010, 14:30
Bizim Türk Milleti de bir acayip .

Finale çıktılar ; Televizyonda Federasyon Başkanı Turgay Demirel 12 Dev Adama Başbakanımız 1,5 Milyon TL para vereceğini söylüyor..

Ondan sonra Türk Milleti ; Anaların ak sütü gibi helal olsun , bu parayı hak ediyorlardı zaten diyor.

Üzerinden çok zaman geçmeden , bu para verilir mi ? Bu kadar parayı kim kime veriyor diye söyleniyor ?

Ya baştan verirken tepkini koy yada sus !

peker61
17.09.2010, 14:34
Bu tür tartışmalar çok abes adamlar dünya kupası finali oynamış haketmişler futbolda başarı olmadan verilen pirimlere bakın helal olsun onlara ..

Melek
17.09.2010, 14:38
Ödüllendirilmesi güzel cezbedici bir düşünce sürekliliğide olsun isterim ama el insaf yahuu bu kadar abartmaya gerek yok tabi kendi cebinden çıkmayınca dağıtması saçması kolay...

Orhan Aydın
17.09.2010, 15:08
Bizim Türk Milleti de bir acayip .

Finale çıktılar ; Televizyonda Federasyon Başkanı Turgay Demirel 12 Dev Adama Başbakanımız 1,5 Milyon TL para vereceğini söylüyor..

Ondan sonra Türk Milleti ; Anaların ak sütü gibi helal olsun , bu parayı hak ediyorlardı zaten diyor.

Üzerinden çok zaman geçmeden , bu para verilir mi ? Bu kadar parayı kim kime veriyor diye söyleniyor ?

Ya baştan verirken tepkini koy yada sus !

Bence analarının sütü gibi diyenler daha sonradan tepki koymadılar,

Onlar diğerleri:)

15 milyon eurodan fazla para yasal raya oturmadan nasıl çıkış yapıyor hala sinirliyim

Serdær
17.09.2010, 15:20
Bence analarının sütü gibi diyenler daha sonradan tepki koymadılar,

Onlar diğerleri:)

15 milyon eurodan fazla para yasal raya oturmadan nasıl çıkış yapıyor hala sinirliyim

Orhan,

Bunun çetelesini ne sen nede ben tuttuk.

Fakat ikimizde biliyoruz ki , bizim milletimiz o anki heyecanla herşeyi doğal karşılayıp daha sonra yadırgıyor.

Bunu kimse gözardı edemez.

Hazar_
17.09.2010, 15:21
Bu ülke Fatih Terim'in aldığı ücreti meclise taşıdı..

2 milyon euro alıyordu.. Ki ortalama bir kulübün teknik direktörü daha fazla alırdı..

Fatih Terim'i günahım kadar sevmesemde o konuda tek sözüm olmamıştır.. Normaldi..

Bugün Hiddink'e 4,5 milyon euro verilirken neden ses çıkmıyor.. Fark ne?

Bizim ülkemiz çok komik ve alem bir ülke..

ABD'ye prim verildimi ülkesinde deniyor yaa daha ne diyim ki :)

Sen o seviye bir çıkta önce.. Prim de vermezsin sende :)

Hiddinkin ücretide mecliste tartışıldı.

OLCAY ÇAKIR
17.09.2010, 15:22
Bu başlık genel'e yakışır.

Orhan Aydın
17.09.2010, 15:35
Orhan,

Bunun çetelesini ne sen nede ben tuttuk.

Fakat ikimizde biliyoruz ki , bizim milletimiz o anki heyecanla herşeyi doğal karşılayıp daha sonra yadırgıyor.

Bunu kimse gözardı edemez.

Haklısın abi ama mesela ben hiç helal olsun yakışırrr felan demedim:)

Oğuz ZEYTİN
17.09.2010, 15:43
Tartışılan nedir?

Ödüllendirilmeleri mi? Hayır!

Bu zaten yasalarla belirtilmiş bir durum, kimse niye ödül verdiniz demiyor!

1) Öncelikle oyuncuların maç sonrası kameralara "bize MADDİ manevi destek olun" sözleri

Şampiyona devam ederken edilen bu sözler, ayıptır! Milli forma altında bu konuşulmaz. Zaten başarılı olursanız yönetmelik gereği alacaksınız.

2) Ödül miktarı

Daha iki hafta önce memurlarla masaya oturan hükümet, aynı güler yüzü neden onlardan esirgemiştir? Yıllarca çalışmış kamuluya 40 TL zamn çok görülürken, bu gençlere milyonların verilmesinin tepki toplamasından doğal ne olabilir?

* Toplumun tepkisi bunlaradır. Yoksa başarılarından dolayı gurur duymayan zaten yok! Kendilerine teşekkür etmeyen de...

Olguları karıştırmamak lazım...

Orhan Aydın
17.09.2010, 15:52
Tartışılan nedir?

Ödüllendirilmeleri mi? Hayır!

Bu zaten yasalarla belirtilmiş bir durum, kimse niye ödül verdiniz demiyor!

1) Öncelikle oyuncuların maç sonrası kameralara "bize MADDİ manevi destek olun" sözleri

Şampiyona devam ederken edilen bu sözler, ayıptır! Milli forma altında bu konuşulmaz. Zaten başarılı olursanız yönetmelik gereği alacaksınız.

2) Ödül miktarı

Daha iki hafta önce memurlarla masaya oturan hükümet, aynı güler yüzü neden onlardan esirgemiştir? Yıllarca çalışmış kamuluya 40 TL zamn çok görülürken, bu gençlere milyonların verilmesinin tepki toplamasından doğal ne olabilir?

* Toplumun tepkisi bunlaradır. Yoksa başarılarından dolayı gurur duymayan zaten yok! Kendilerine teşekkür etmeyen de...

Olguları karıştırmamak lazım...

Eyvallah abi,

Alınan oksijenden vergi kesilirken, işsizlik alıp başını giderken demokrasi zırvalarıyla halkı uyutanlar, 15 milyon euro üstü bir parayı keyfen 15 kişiye veriyor.

OLCAY ÇAKIR
17.09.2010, 15:57
Oğuz, eline sağlık kardeşim...

Samet Yildirim
17.09.2010, 16:26
Davayi dogru buluyorum.

Gürescimiz sampiyon oldu nerde prim ?? Yüzmede sampiyon olduk 1 ay önce ismini bilmiyorum nerde prim ?? yapacaksan esit olacaksin....Esitlik yok su an...

Milletin parasiyla ödül veriliyor tmm ver ama kardesim emeklinin zamina gelince 2 kurusun hesabini yaparlar...memura zam planinca 3 kurusunun hesabi yapilir...3-5 kurusun hesabi yapildigi yerde milletin parasiyla böyle bir ödül olmaz...

Basbakan kendi cebinden böyle prim vermek istiyorsa versin ama devletin parasini veremez öyle kafasina göre...

Ödül nedir ?? Milli takimda oynamalari bence zaten en büyük ödül...

Peki bu dünya ikinciligi tek baslarina mi aldilar ?? Salonlari dolduran ve onlara inanilmaz destek verenlerede ozaman ödül vermen lazim onlarin ödülleri nerede ??

Dava yüzde yüz dogru bence..

winner
17.09.2010, 16:36
Türkiye'nin tanıtımına katkı.

Peki o zaman Nuri Bilge Ceylan, Fazıl Say ve ismini zikredemediğim sanatçılar ne olacak...

Ne olacak, bırakın ödüllendirilmeyi uluslararası bir turnuvanın açılış töreninde dünyaca tanındığı halde sırf muhalif olduğu için Müslüm Baba'ya tercih edilecek...

OLCAY ÇAKIR
17.09.2010, 16:38
En büyük yalanlardan biri de Türkiye'nin tanıtımı yalanıdır.

Bir tanıtamadık gitti şu güzelim ülkemizi...

Oğuz ZEYTİN
17.09.2010, 16:41
Bu ödülün siyasi taraflarını konuşmamızda sakınca yoksa (forum kuralları gereği) onları da konuşuruz.

Olayın altında neler var aslında?

Turgay Demirel'in, Şampiyona öncesi başbakana 12 Eylül'de ÇİFTE zafer sözü!

Dört şehrin salonlarında da NTV'nin reklama girdiği mola ve devre aralarında yapılan şovlarda/anonslarda "şunu şöyle yapıyor muyuz" sorularının cevabı hep Evet'ti... (Sinekten yağ çıkarmıyorum, olanı söylüyorum, isteyen istediği gibi anlamakta özgür, ne de olsa 5 gündür daha özgür ve daha demokrat bir ülkede yaşıyoruz ;) )

Başbakanın, katıldığı TV programlarında konu referandum maddeleriyken sporcuları canlı yayına almalar, karşılıklı iltifatlar... "Hidayetciğim"... "Sayın Başbakanım" ...vs. vs.

1,5 milyon az bile!

Orhan Aydın
17.09.2010, 16:44
Oğuz abi, ÇİFTE ZAFERden haberim yoktu:)

Sözlüklerde şöyle bir bakınız vardır: (Vay anam vay neler dönmüş serhat ya)

Oğuz ZEYTİN
17.09.2010, 16:58
Oğuz abi, ÇİFTE ZAFERden haberim yoktu:)

Sözlüklerde şöyle bir bakınız vardır: (Vay anam vay neler dönmüş serhat ya)

Orhancığım,

http://canlidizi.com/Kanal-D-Ana-Haber-Bulteni-Izle_473_1282856400_2.html

http://salsabasket.blogspot.com/2010/08/12-eylulde-cifte-zafer-sen-ne-diyorsun.html

Google'da aratabilirsin... Yorumlarım dışında yazdığım her şeyin belgesi vardır.

sessizkral_1
17.09.2010, 17:01
son maddi manevi söylemi(maçdan hemen sonra) çok açık bireysel olduğu açık açık görünüyordu,

Hidayet türkoğlu Nba da inanılmaz paralar kazanıyor.Kesinlikle öncülük ettiğini bende düşünüyorum.

Birde şu açıdan bakıyorum.

Aileler görsünler başarılı basketçilerin neler kazandığını

belki çocuklarını bu yönde desteklerler.

Milli takımın dünya 2. si olmasının bu ülkeye kattığı maddi ve manevi değer en az 10 katıdır bunuda bilin.

SEDAT
17.09.2010, 17:21
- Valla Kusura Bakmayında Ben Konuyu Her Daim Tartışırım , Öyle Adam Başı 1.5 Trilyon Primmi Olurmuş..

- Bordroma Bakınca Ssk'ya 800 küsür Para Kesildiğini Görüyorum Aldığım hizmet İse Kıçı Kırık İlaçlara 5 tl Yerine 1tl Veriyorum , Senede Bir Defa Oda , Keşke Hiç İşim Düşmese O Ayrı..

- Ama Dişimi Dahi Yaptıramıyorum , Neden Pahalıymış Vesselam Felan Filan Hikayeler , Diş Gibi Bir Sürü Şey Var Ödenmeyen..

- Diyeceksiniz ki Ne Alaka , Çok Alakası Var Biz Keriz Değiliz Tamamı , Çok Hakettiklerini Düşünen Varsa Satsın evini Arabasını Versin Hidayet Ve Arkadaşlarına..

- Öyle Milletin Parasını Babamda Dağıtır , Sabah 06:30 Da Kalkıp Akşam 18:30 da İşten Çıkanlar Daha İyi Anlayacaktır...

Emrullah
17.09.2010, 17:28
Çok gereksiz tartışmalara giriyor ve enerji kaybı yaşıyoruz. Milli oyuncuların niyetlerini bilemeyiz. "Para için mi oynadılar yoksa milli bir şuur için mi?" diye niyet okuyamayız. 28 milyon büyük bir para olsada şu varki 28 milyon versen millilerin yaptığı reklamı ya-pa-maz-sın. Marjinal faydası yüksek bir iş yaptılar. Yani 28 milyonun kat be kat karşılığı var.

Daha az bir rakam da verilebilirdi, bu noktada bonkör davranılmış olabilir, ama bunu dava etmenin, mesele etmenin bir manası yok. Gereksiz bir dava, gereksiz bir tartışma Türkiye için.

sogutlulu61
17.09.2010, 18:40
yurtdışında aşırı derecede tanıtım sağlandı bu organizasyonla.amerikada bile türkiyeyi tanımayan birçok vatandaş varken türkiyeden haberdar oldular.bu şampiyonadaki basketbol arenalarını yaptıranlar ve bu turnuvayı türkiyeye alanlar çok büyük bir iş becerdi.sonrasında da 12 dev adam tarih yazdı.bunun ödüllendirilmesi son derece normal.

EMRAH ERTEMOĞLU
17.09.2010, 18:49
yazık günah .:)

Alibeyoglu
17.09.2010, 18:50
yokdan yere suni gündem yaratmak

Mert67
17.09.2010, 23:20
http://www.sporx.com/digersporlar/halter/nurcandan-dunya-rekoruSXHBQ206805SXQ

Aynı primi Nurcan'a da verin.

ummufarah
18.09.2010, 00:15
Ben bu paranın hakedildiğini düşünmüyorum ve üzülüyorum.1.5 milyonluk ne yaptılar?
Babam hep der,bu paralar haram diye.Farklı düşünmüyorum!

Miraç Atalay Çiftçi
18.09.2010, 01:32
2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nda 2. olan Basketbol Milli Takımımız’a Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından verilen 28.5 milyon TL’nin kaynağı belli oldu.

Radyospor’dan Aydın Cingöz’ün edindiği bilgiye göre; basketbolculara ödenen toplam 28.5 milyon TL'lik prim Başbakanlık'ın örtülü ödeneğinden değil, Spor (http://www.hurriyet.com.tr/spor/) Toto Teşkilat Başkanlık'ından verildi.
Spor (http://www.hurriyet.com.tr/spor/) Toto Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre; Başbakan’ın talimatıyla Basketbol (http://www.hurriyet.com.tr/spor/basketbol/) Milli Takımı’na verilen 28.5 Milyon TL Başbakan Recep Tayyip Erdoğan (http://www.hurriyet.com.tr/index/recep_tayyip_erdo%C4%9Fan/)'ın talimatıyla Spor (http://www.hurriyet.com.tr/spor/) Toto'nun bütçesinden karşılandı.

Cengiz Çubukcu
18.09.2010, 08:38
KRSTIC: KEŞKE BEN DE TÜRK OLSAYMIŞIM
Sırbistan Milli Takımı’nın NBA patentli pivotu Nenad Krstic, bugünlerde keşke diyor. 12 Dev Adam’ın aldığı 2 milyon 70’er bin TL’lik primi duyan 27 yaşındaki basketbolcu, Sports Illustrated’dan Jack McCallum’a yaptığı açıklamada “Ah, ah... Keşke Türk olarak dünyaya gelseydim” ifadelerinin kullandı. Krstic turnuvada 6 maçta 13.5 sayı ve 7.5 ribaunt ortalamasıyla oynadı.

SEDAT
18.09.2010, 09:47
- Şampiyon Olan ABD'li Basketbolcuların Aldığı Prim 25 Bin Dolar :) Şaka Gibi

Nebiye
18.09.2010, 09:50
Ben katılmıyorum..

Miktar cidden çokmuş şu anki durumlarımız gözönüne alınırsa ama yine de bende Uğurtan gibi düşünüyorum ve başlıktan çıkıyorum hemencik :)

Ali Tunahan Güllü
18.09.2010, 15:20
Evet bize yaşattıkları mutluluk paha biçelemez.Aldıkları para helal olsun ama bu para nerden karşılanıyorsa karşılansın bu kadar olamaz.
İşi memlekitimimizde o kadar işşiz var olayına çevirmek istemiyorum ama yaşadığımız ülkenin sosyal yapısı belli.Z
Zaten Ağaoğlu birer tane daire verdi.
Prim verilsin doğrudur ama bu gerçekten çok fazla.Bu oyuncular 1 senede ne kadar alıyor acaba?
Bide Hido'nun 'maddi ve manevi' lafı bir kere söylemeyeliydi.O yüzden bu kadar çok konuşuldu.

Paksoy
18.09.2010, 15:25
- Şampiyon Olan ABD'li Basketbolcuların Aldığı Prim 25 Bin Dolar :) Şaka Gibi
biz ABDden daha zengin ülkeyz ,bu karşılaştırma olmamış, Sedat abi:)

Paksoy
18.09.2010, 18:57
Hidayet,para hep ikinci planda kalmıştır,ama destekleri bekliyoruz,lafa bak

-

SDanışmaz
18.09.2010, 20:32
Yanlış hatırlamıyorsam Hidayet Yunanistan maçı sonrası röportaj yaparken bütün takımı toplayıp "Bu gençlerin maddi manevi arkasındayım" gibi bir cümle kurmuştu. O röportajdan sonra da maddi manevi espirisi devam etti.

Ben verilen parayı hakettiklerini düşünüyorum.
Uğurtan'ın yorumlarının altına da imzamı atıyorum.

Mert Oğuzlu61
18.09.2010, 23:01
Yanlış hatırlamıyorsam Hidayet Yunanistan maçı sonrası röportaj yaparken bütün takımı toplayıp "Bu gençlerin maddi manevi arkasındayım" gibi bir cümle kurmuştu. O röportajdan sonra da maddi manevi espirisi devam etti.

Ben verilen parayı hakettiklerini düşünüyorum.
Uğurtan'ın yorumlarının altına da imzamı atıyorum.

litvanyalılar prim olarak 4.800 € vermişler, ülkede millet meteliğe kurşun atar hale geldi çok zengin bir ülke olsak anlarım ama şu para + lüks evler... bu adamların çok mu ihtiyacı var ? kişi başı 1.5m TL toplamda 28 milyon TL !!!

az para mı, nevin yanıt ı hatırlayanınız var mı ? birkaç gün önce dünya şampiyonu oldu bir güreşçimiz, hatırlayan var mı ? onlara ne kadar prim verildi acaba ???

hidayet özellikle, bu adam senelerdir nba de para içinde yüzüyor zaten, kazandığımız zaferlerden sonra çıkıp ''bu takım maddi(!) manevi herşeyi hak ediyor'' demesi hiç hoş olmadı, gerçekten rezil bir yorum ..

o parayı verseydiniz ya mehmetçik vakfına felan, çok mu ihtiyacınız var sanki ?

EMiRHAN61
19.09.2010, 04:08
bence büyük bi başarı gösterdiler.

lakin bence şampiyonluğun gelmemesinin sebebi de primlerdir.

bu primler yerine türkiyede daha başarılı bi nesil yetiştirmek adına bi alt yapı çalışmasına yatırım yapsalar daha iyi olmazmıydı?

İskender66
19.09.2010, 10:25
Gereksiz bir dava olduğunu düşünüyorum. Bence bu davanın altında siyasi nedenler var. Forum kuralları gereği oralara hiç girmeyim.
Millilerle sevindik. Bu rakamı reklama versek yine de bu kadar etkili ülkemizin tanıtımını yapamazdık. Olay fazla abartıldı. Bugüne kadar yapılamayanı başardık ve finale çıktık. Belki bir daha çıkamayacağız. Bu para analarının ak sütü gibi helaldir. Kendi namına bu para da hakkım varsa da helal olsun.

SEDAT
19.09.2010, 10:54
- İskender abi Bu Olayı Siyasete Bağlamasaydı Gerçekten Çok Şaşırırdım :)

Kadir
19.09.2010, 10:59

Ahhahahah :D

Arkadaş bu memlekette insanlar devlet memuru olup maaş almak için sınavlara giriyor, sınavlarda sorular çalınıyor, insanlar kafayı sıyırıyor bunalıma giriyor..

Ama basketçilerimize baksana hemen alıyorlar arkalarına maddi manevi desteği..

Prim elbette verilsin ama böyle saçma sapan paralar değil verilmesi gereken.

Helal benim güzel ülkeme..

Turgut Altun
19.09.2010, 11:06
rakam büyük mü, evet büyük

bireysel sporlarda başarılı olanlar böyle ödüllendirildimi hayır

haksızlık var mı evet

AMA Futbol Milli takımının bugüne kadar doğru dürüst hiç başarısı yokken aldığı primlere neden hiç laf söylenmedi (Bkz, Terim dönemi)

neden davalar açılıp paralar geri istenmedi

Bende sizin gibi düşünüyorum. Ne futbolda ne de basketbolda böyle abartılı primler olmamalı. Ama malesef oluyor.

Bu turnuvanın 1 milyar kişi tarafından izlendiği büyük reklam getirisi olduğu bu paranın reklam getirisinin yanında önemsiz kaldığını söyleyenler var.

Bir ülkeyi temsil hakkı verilmiş insanlar, o formayı taşımanın gururu ile yetinmeyi bilmeliler.
Yönetmeliklerdeki ödüller yetersiz geldi sanırım. Her maç sonrası dillendirildi bu söylem.

Devlet adına bu prim, bu ödül verilecekse Basketbol Federasyonuna verilir, yeni tesisler, salonlar, oyuncular yetiştirilsin gerekli yatırımlar yapılabilsin diye. Yoksa 5 bilemedin 10 sene içinde bu oyuncuların hiçbiri kalmaz o takımda. Bu başarıyı tekrarlamak, daha iyilerini başarmak için maddi manevi desteğe ihtiyacı olan basketbolcuların kendisi değil, bağlı oldukları Basketbol Federasyonudur.

Mustafa
19.09.2010, 11:29

İskender abi başbakanın yaptığı bir şeyi beğenmese gerçekten çok şaşırırdım bende.

Ahmet Başkaya
19.09.2010, 13:37
Şimdi bu para türk lirası olarak kaç papel ?

Bir öğretmen bu parayı kaç senede kazanabilir ?

Mustafa
19.09.2010, 13:56
Ahmet öğretmenin işi zor.Bu parayı boşver maaş alması için bile okulu bitirecek,kpss sınavına girecek.Eğer ki girdiği sınavda soruları çalınmamışsa ataması yapılması için torpil sırasına girecek.Torpili kuvvetliyse bir okula atanacak sonra sıra maaş almaya gelecek.Bu parayı değil maaş almaları bile hayal yani.

Ahmet Başkaya
19.09.2010, 14:05
Ahmet öğretmenin işi zor.Bu parayı boşver maaş alması için bile okulu bitirecek,kpss sınavına girecek.Eğer ki girdiği sınavda soruları çalınmamışsa ataması yapılması için torpil sırasına girecek.Torpili kuvvetliyse bir okula atanacak sonra sıra maaş almaya gelecek.Bu parayı değil maaş almaları bile hayal yani.

Yahu bazen o kadar salak saçma hareketler yapılıyor ki anlayamıyorum .

Afedersin benim memurum işçim mal gibi çalışacak , yeri geldiğinde para alamayacak ..

Sen hem çalışıyorsun , hem alkışlanıyorsun hep göz üstündesin ...

Her türlü yerde 1.sınıf insan muamelesi görüyorsun ...

Ve üstüne bu kadar para alıyorsun yuh yani ...

Lise 3 de basketbol takımımızla şampiyon olmuştuk ve bir çeyrek altın vermişti müdür okul bütçesinden ...

İyilik söylenmez ama bizde birleştirip iki aileye erzak göndermiştik ...

Şimdi bu kadar paradan kaç aile doyar ?

İsraftır .

KERİM
19.09.2010, 14:12
Bu adamlar milli duygu için mi oynadı? Yoksa Para için mi?

28.5M

SDanışmaz
19.09.2010, 14:24
Irmak Kazuk'la yapılan bir röportajdan:

- Son olarak senin de yakından tanıklık etmiş olduğun bir durum var. Hidayet'in "maddi, manevi destek" isteğine bazı kesimler tepki gösterdi. Sen bu konuda ne düşünüyorsun?

Bu konuyu Hidayet açtığı için insanlar "Hido zaten şu kadar para kazanıyor, ayıp" şeklinde yorum yaptı. Mantıkta doğru, ama ben yine bir takım bireyi gibi yorum yapacağım. Ben Hido’nun sadece sözcü olduğunu düşünüyorum. Bu ülke insanının çektiği sıkıntılar ortada ancak şu da gercek: Bu sonuç Türk spor tarihinin en büyük başarısı. Miktar hakkında yorum yapmak bana düşmez, fakat bu tarihi başarı da karşılıksız kalmamalıydı.

İskender66
19.09.2010, 15:10
Bu ülkede siyasete bir şekilde bulaşmayan konu var mı acep? Hemen her konuda konu bir şekilde ideolojik olarak ve o doğrultuda ele alınıyor. Niyetler ve hedefler o oluyor. O yüzden bizler de bu konunun da amacımın siyaset yapmak ve iktidarı yıpratmak olduğunu düşünüyoruz doğal olarak. Sizin dediğiniz gibi olsun ve diyelim bu davanın siyasetle hiç bir bağlantısı yok ve amaç hükümeti yıpratmak değil. O zaman elimizi vicdanımıza koyup objektif bir şekilde düşünelim. Bu parayı sürekli şakayla karışık dile getiren ve diğer arkadaşlarının sözcülüğünü yaptığını söyleyen ve bu işe öncülük eden Hidayetdi. Bu konuda sanki hükümet suçluymuş gibi göstermek bence yanlış. Eğer ortada bir yanlışlık varsa basketbolcularımızın hiç mi kabahati yok? Konunun başarımızın dışına çıkıp prim muhabbetine çekilmesi hem milli basketbolcularımızı üzer hemde ülkemizde onlarla sevinmiş bizleri. Birde şu açıdan bakalım. Bu prim bundan sonra gelecek yeni nesil sporcularımızı teşvik edebilir. Onlarda bu hedefe ulaşmak için daha azimle ve özveriyle çalışmak için motive edebilir. Olaylara dar pencereden bakmak ve sığ tartışmalara girmek yerine geniş pencereden bakıp olayların birde bu yüzünü görebilsek daha iyi olmaz mı?

Kadir
19.09.2010, 15:33
Bu para genç oyuncuları teşvik eder demişsiniz..

Genç oyuncuların yetişmesi için alt yapı yatırımı olarak kullanılsaydı bu para nasıl olurdu peki?

Yahu ortada bir mallık var bırak partizan tarafınıda kabul et. Korkma günaha girmezsin.

İskender66
19.09.2010, 15:35
Bu primi sürekli dile getiren basketbolcularımızın bu çeki iade etmelerini düşünmek boş bir hayal bence. Basketbolcularımız bu konuda bu kadar istekli olmasaydı hükümetin bu kadar yüksek meblağı vereceklerini sanmıyorum. Kısaca özetlersek; Biri istedi diğeri verdi. Alan razı veren razı mantığı..

İskender66
19.09.2010, 15:36
Bu para genç oyuncuları teşvik eder demişsiniz..

Genç oyuncuların yetişmesi için alt yapı yatırımı olarak kullanılsaydı bu para nasıl olurdu peki?

Yahu ortada bir mallık var bırak partizan tarafınıda kabul et. Korkma günaha girmezsin.
Benim dememle bu para tekrar devletin kasasına girecekse tamam basketbolcularımıza söyleyim iade etsin paraları. Benim eleştirdiğim nokta bu değil. Bu konu üzerinden konunun siyasete kayması..

Mert Oğuzlu61
19.09.2010, 16:12
İŞTE ABD'NİN PRİMİ

ABD, kendi basınına göre B takımıyla geldiği Türkiye'de 12 Dev Adam'ı yenerek yenilgisiz Dünya Şampiyonu oldu. MVP Kevin Durant'in önderliğinde bu başarıya ulaşan NBA yıldızlarına bu birincilik için 25'er bin dolar verildi.
2008 Olimpiyatları'nda altın madalya kazanan Rüya Takım da aynı primle ödüllendirilmişti

şampiyon takımın oyuncularına 25 er bin $, 2. olan dev adamlarımızın aldıkları para kişi başı 1.5m TL ...

3. olan litvanyalıların oyuncularına kişi başı 4.800 €, 2. olan dev adamlara 1.5m TL.

millilere verilen primin duyulmasından sonra sırp krstic in sözleri herşeyi özetliyor aslında : ''keşke Türk olsaymışım !''

:)

SEDAT
19.09.2010, 16:39
- Ama Çıkıpta Ülkemizin İçinde Bulunduğu Koşullar Göz Önünde Bulundurduğumuzda Bu Prim Çok Yüksek , Daha Makul Bi Prim İstiyoruz Deselerdi , O Zaman Dahada Büyürlerdi..

- Herhalde 300 bin tl Alasalar Hiç Bu Konular Konuşulmazdı , Zaten altındı , evdi , İyi Bi Para almış Olucaklardı..

- Neymiş Hükümeti Yıpratma Çabasıymış , Eğer Şuan Başbakan Başkası Olsaydı Görün Bakalım Yine Aynı Tepkiyi Veriyormuyuz , Vermiyormuyuz..

- Arada Sırada Bazı İnsanları eleştirmeyi Deneyin Bu Kadar Korkmayın ...

Serdær
19.09.2010, 17:35
İŞTE ABD'NİN PRİMİ

ABD, kendi basınına göre B takımıyla geldiği Türkiye'de 12 Dev Adam'ı yenerek yenilgisiz Dünya Şampiyonu oldu. MVP Kevin Durant'in önderliğinde bu başarıya ulaşan NBA yıldızlarına bu birincilik için 25'er bin dolar verildi.
2008 Olimpiyatları'nda altın madalya kazanan Rüya Takım da aynı primle ödüllendirilmişti

Türk Basketbolcusunun belki hayatında birkez Dünya Şampiyonasında final oynayıp aldığını primi , NBA oyuncuları yaptıkları sözleşmelerde 6 ayda kazanıyor ..

Bıyıklıoğlu
19.09.2010, 19:42
Davayı açanları ellerinden öpüyorum.

Bu ülkenin prim için 28.5 trilyon verecek parası var ise ekonomiside süperdir demektir o zaman.

Sen bu adamlar bir üstün hizmet yaptılar kategorisine koyup (500 altında dahil) kişi başı 2 trilyon para veriyorsan bu ülke için bu vatan için gazi olanlara,şehit olanların ailelerine de vermiş olduğun aylıklarıda arttıracaksın kardeşim.Hizmetin en büyüğünü vatan için onlar yapıyorlar.Yoksa bu onlarda üstün hizmet kategorisine girecek birşey olarak görülmüor mu?

Tunay ERDEM
19.09.2010, 23:12
Sevinirken, çıldırırken iyiydi yaa... Şimdi her şey bitti yaa, şampiyon da belli oldu nasıl olsa geçti hepsi. Bizim millet de az yanar-döner değil.

ummufarah
19.09.2010, 23:14
Bu ülke için ayağını kaybetmiş bir gaziye,ayağını 1.5 milyon liraya geri verebilir misiniz?Ya da elini,ya da psikolojisini?Hangi gazi bu parayı aldı bugüne kadar?Ya da hangi şehit annesinni yürek acısını dindirir 28 milyon lira? Sen, babasını kaybetmiş,evin tek erkeği ve geçim kaynağı delikanlıyı gönder terör yuvasına,canını versin bu ülkeye sonra da çık basketçiye hizmet parası ver!
Basketçiler zaten bir dünya para kazanıyor,bir de çıkıp 2.oldular diye nedir bu prim?
Tarih şampiyonları yazar,ikincileri değil!

Kadir
20.09.2010, 00:54
Bu ülke için ayağını kaybetmiş bir gaziye,ayağını 1.5 milyon liraya geri verebilir misiniz?Ya da elini,ya da psikolojisini?Hangi gazi bu parayı aldı bugüne kadar?Ya da hangi şehit annesinni yürek acısını dindirir 28 milyon lira? Sen, babasını kaybetmiş,evin tek erkeği ve geçim kaynağı delikanlıyı gönder terör yuvasına,canını versin bu ülkeye sonra da çık basketçiye hizmet parası ver!
Basketçiler zaten bir dünya para kazanıyor,bir de çıkıp 2.oldular diye nedir bu prim?

Saygılarımla katılıyorum. Kimileri çok " hamasi " diyerek geçmeye çalışabilirler bunu ama bu gerçeğin ta kendisidir!

Paksoy
20.09.2010, 01:07
katılıyorum:alkış::alkış:

Asıl milli mücadeleyi verenler ve bu davada hayatından ellerinden kollarından gözlerinden vss.. olan insanlar kenara atılıyor,

arkadaşlar şunu es geömeyin, bu para Tükiye için çok çok büyük para ,hani arap krallarının,halkı açlık sefalet içindeyken parise 8 10 uçakla gelmesi gibi bişey,

Ahmet Başkaya
20.09.2010, 02:12

Bunun üzerine laf söyleyecek olan var mı acaba ?

İskender
20.09.2010, 12:56
keşke bu işi sessiz sedasız yapsalardı, hevesimizi kursağımızda bıraktılar..

Murat GENEL
20.09.2010, 13:00
Dünya Basketbol Şampiyonasının önemini kavramalıyız öncelikle..Dünyadaki bir numaralı basketbol organizasyonu Olimpiyatlardır..Sonrasında Avrupa Şampiyonası gelir..Dünya Şampiyonası 3. turnuvadır..O yüzdendirki Kobe,Lebron gelmemiştir Türkiye'ye..O yüzden Avrupa Şampiyonasında oynayn Gasol gelmemiştir Türkiye'ye..O yüzdendir Litvanya ilk dünya üçüncülüğüne 40.000 Lira prim verirken sen milyon dolarlar sayarsın..

pReN@_61
20.09.2010, 13:17
Davanın sonucu belli oldu mu?

Ali Tunahan Güllü
20.09.2010, 16:05

Gerçekten çok doğru.
Bu kadar 'abartı' bir hayli fazla.
Şampiyon olsalar bile bu miktar 'aşırı' fazla.

Samet Yildirim
20.09.2010, 16:08
Tanitim cok yüksek oldu felan filan diyen arkadaslar var.

Peki Nurcan halterde Sampiyon oldu dünya rekoru kirdi, tanitim okadar yüksek olmadiysa sucu ne ??

Cok örnek var...

Dursun Kaplan
20.09.2010, 16:17
Selçuk Aydın diyorum o zaman ben de.

Dünya şampiyonu adam. Kimin umurunda ?

KERİM
20.09.2010, 17:08
İddaalı konuşmak istemem ama o kadar para bana verilseydi, ülkemi düşündüğümde o para boğazımdan geçmezdi.

ummufarah
20.09.2010, 17:36

Olayın diğer boyutu;bir gazi bir şehit yakının ilk kurduğu cümle şudur,"Vatan sağolsun"..
Bizim basketçilerse ilk cümlelerinde "maddi destek" ifadesini kullanabiliyor!
Vatana hizmeti kim ediyor,kimdeki vatan kimdeki para sevgisi siz görün!

Mustafa
20.09.2010, 20:50
Benim anlamadığım başka bir konuda şu ülke tanıtımı.Kime tanıtmaya çalışıyoruz biz hala ülkemizi.Dünya üzerinde tanınmayan bir ülke miyiz.

Gürkan
20.09.2010, 21:20
Verilen para kimin parası, kim kime kimin parasını veriyorda verilmesi bu kadar normal oluyor ?

Berat
20.09.2010, 23:07
"ABD'de şampiyonluk primi 25'er Bin USD" haberinin kaynağı nedir?

Doğru da oalbilir tabi ama bana biraz ortalık karıştırmak için yapılmış bir haber gibi geldi.

Fatih
20.09.2010, 23:38
Ben katılmıyorum..

Katılıyorum.

Paksoy
21.09.2010, 00:21
"ABD'de şampiyonluk primi 25'er Bin USD" haberinin kaynağı nedir?

Doğru da oalbilir tabi ama bana biraz ortalık karıştırmak için yapılmış bir haber gibi geldi.
Haber doğru,TV'lerde konuşuldu hatta

-Ben siyasetçi,sanatçı,yada Türkiye'nin tanıdığı bir kişiden, şunu demelerini bekliyorum,basketbolcularımız 'bu paraları,şehit ailelerine ,yada Mehmetçik vakfına bağışlayacaklarına eminim'

OLCAY ÇAKIR
21.09.2010, 09:53
Bu savurganlıktan daha fazla kanıma dokunan bu işi hoşgörmek...

Hakikaten anlamakta güçlük çekiyorum.

Türkiye'nin tanıtımı denen şey koca bir yalan ve kandırmacadan ibarettir.

Gerçekten üzülerek takip ettiğim bir başlık.

Ha unutmadan, bir o kadar da hoşuma giden başlık.

28 trilyon kolay unutulacak bir mevzu değildir.

Konuşulmasını bile istemiyorlar verenler.

İzah edemiyorlar çünkü.

Halter, Güreş bekliyor şimdi sırada.... Çıkın bakalım işin içinden...

SEDAT
21.09.2010, 10:06
- Eğer O Parada Benim Hakkım Varsa Haram Olsun...

Dursun Kaplan
21.09.2010, 10:10
- eğer o parada benim hakkım varsa haram olsun...

+ 28.

. .

winner
21.09.2010, 10:13
dün tbf başkanı bir tv programına bağlandı paranın örtülü ödenekten değil, gsgm ve sport toto ile önceden yapılan anlaşmalar dolayısıyla ödendiğini söyledi.

bıçaklanmış bir insanı hasta yatağında sorgu odasında ki zanlı gibi sıkıştıran basın mensupları! soramadılar hiç bir şey bunun üzerine.

ne anlaşması ne parası kardeşim?devlet adına milli takımla böyle bir anlaşma yapılabilir mi? neyin parası bu? ödülse bu işler yönetmelik ile belli değil mi bunun dışına nasıl çıkılabilir.bu kurumlar özel sektör mü ki böyle paraları ödemeyi taahhüt edebiliyor.

konuştu ve gitti.geriye yine kocaman bir hiç kaldı.

Dursun Kaplan
21.09.2010, 10:27
Sibel'den gümüş madalya

Dünya Halter Şampiyonası'nda Sibel Şimşek, koparmada ve toplamda ikinci oldu.

http://media1.ntvspor.net//C/I/66/sibelhbr_07EGX.jpg

Dünya Halter Şampiyonası'nda bayanlar 63 kiloda mücadele eden Sibel Şimşek, toplamda 241 kilo kaldırarak gümüş madalya aldı.
Antalya Expo Center'da süren şampiyonada Sibel Şimşek silkmedeki ilk hakkında 130 kilo kaldırdı. İkinci ve üçüncü hakkında başarısız olan Şimşek, toplamda 241 kilo ağırlığa ulaşarak gümüş madalya aldı. Şimşek, şampiyonayı koparma ve toplamda aldığı 2 gümüş madalya ile kapattı.

ŞİMŞEK: BUNDAN SONRAKİLER ALTIN OLACAK

Sibel Şimşek, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen yıl dünya üçüncüsü olduğunu hatırlatarak, ''Herkese söz veriyorum bundan sonrakiler altın olacak'' dedi.
Şimşek, ikinci kez dünya şampiyonasında mücadele ettiğini belirterek, ''Hedefim dünya şampiyonluğuydu ama ikinci oldum. Geçen sene de kıl payı kaçırdım, bu sene de kıl payı kaçırdım. Bunlar bana tecrübe oluyor'' diye konuştu.
Antrenörlerini bundan sonra çok iyi dinleyeceğini ifade eden Şimşek, ''Artık burnumun dikine gitmeyi bırakacağım, büyüklerime kulak vereceğim. Bunların hepsi bana tecrübe oluyor, kendimi tekrarlamayı bırakacağım'' dedi.

Ntv Spor

Aylin Daşdelen'den iki gümüş, bir bronz madalya

Antalya'da düzenlenen Dünya Halter Şampiyonası'nda Aylin Daşdelen, 53 kiloda 2 gümüş, 1 bronz madalya kazandı.

http://media1.ntvspor.net//C/I/65/aylin_dasdelen_600_0EHZX.jpg
Dünya Halter Şampiyonası'nda 53 kiloda yarışan Aylin Daşdelen, silkme ve toplamda gümüş, koparmada ise bronz madalya kazandı.
Antalya Expo Center'da süren müsabakaların ikinci gününde 53 kiloda yarışan Aylin Daşdelen, koparmada 90 kilo ile bronz madalya kazanmasının ardından silkme mücadelesi için podyuma çıktı.
İlk hakkında 115, ikinci hakkında 117 kilo kaldıran Aylin Daşdelen, üçüncü ve son hakkında 121 kilo kaldırdı. Milli sporcu, kendisinden sonra podyuma çıkan Çinli Xiaoting Chen'in 122 kiloda başarılı olması üzerine altın madalyayı kaçırdı.
Koparmada 90, silkmede 121 kilo kaldıran Daşdelen, toplamda da 211 kilo ağırlığa ulaşarak, dünya ikincisi oldu. Daşdelen, şampiyonayı 2 gümüş, 1 bronz madalya ile tamamladı.
Silkmede 122 kilo ağırlığı kaldırarak altın madalya kazanan Çinli Xiaoting Chen, toplamda da 222 kilo ile dünya şampiyonu oldu. Silkmede Japon Hiromi Miyake 113; toplamda ise Dominik Cumhuriyeti'nden Yuderqui Contreras 206 kilo ile bronz madalya kazandı.

'Cep Herkülü' Naim'in, Nurcan Taylan gururu

Olimpiyat ve Avrupa zaferlerini Dünya şampiyonluğu ile taçlandıran Nurcan Taylan'a "Cep Herkülü" Naim Süleymanoğlu'ndan büyük destek geldi.

http://media1.ntvspor.net//C/I/65/naim_taylan_600_GGNLV.jpg
Olimpiyat ve Avrupa şampiyonluğunu Antalya'da dünya şampiyonluğu ile taçlandıran ''halterin kraliçesi'' Nurcan Taylan'a en büyük destek ''Cep Herkülü'' olarak anılan efsanevi Türk halterci Naim Süleymanoğlu'ndan geldi.
Antalya'da devam eden Dünya Halter Şampiyonası'nda, 3 altın madalya ile dünya şampiyonu olan Nurcan Taylan'ı, Naim Süleymanoğlu kutladı. Halterde erkeklerde Türkiye'ye ilk kez olimpiyat şampiyonluğunu getiren Süleymanoğlu ve bayanlarda ilk kez olimpiyat şampiyonu olan Nurcan Taylan, şampiyonanın düzenlendiği Antalya Expo Center'de biraraya geldi.
48 kiloda koparmanın ardından silkmede 121 kilo kaldırıp, dünya rekoru kırarak altın madalyaya ulaşan, toplamda da 214 kiloya ulaşarak şampiyonayı 3 altın madalyayla dünya şampiyonu olarak tamamlayan Taylan'ı ilk tebrik edenlerden biri Süleymanoğlu oldu.
1988 Seul, 1992 Barcelona ve 1996 Atlanta Olimpiyatları'nda altın madalya kazanan ve ''Cep Herkülü'' olarak anılan efsanevi Türk halterci Süleymanoğlu, Nurcan Taylan'ın başarısıyla büyük mutluluk yaşadığını söyledi. Süleymanoğlu, ''Antrenmanlarda kendisini takip ediyorduk, çok çalıştı ve bugün bunun karşılığını altın madalyalarla aldı. İnşallah 2012 Olimpiyatları'nda da altın madalya alır'' diye konuştu.
Süleymanoğlu, Taylan'ın başarısının diğer sporculara da moral olacağını vurguladı.
1994 yılında İstanbul'da Dünya Şampiyonası'na katıldığını ve dünya rekoru kırarak şampiyon olduğunu anımsatan Süleymanoğlu, ''O aklıma geldi. Nurcan'a bize o günleri yaşattığı ve hatırlattığı için teşekkür ederiz'' dedi.

* * *

Sibel Şimşek, Aylin Daşdelen ve Nurcan Taylan. Bu başarılı sporcularımıza ne yapılacağının takipcisiyim.

Üstelik altın madalya kazandırdılar ülkemize. Türkiye'nin tanıtımı açısından müthiş bir olay bu.

Cengiz Çubukcu
21.09.2010, 10:34
''Türkiye'nin tanıtımı denen şey koca bir yalan ve kandırmacadan ibarettir.'' vallahi ne denir ki Olcay Abi , yüzde yüz haklısın....

Oğuzhan İnce
21.09.2010, 11:32
avrupa şampiyonu güreşçilere tofaş veriyordular diye hatırlıyorum ben :)
o da 3 ya da 4 sene sonra elinize geçiyor zaten,neyse mesele o değildi di mi(:

pazarkapılı
21.09.2010, 14:47
maddi manevi hertürlü fedakrlıgı bekliyoruz diyen kaptanı olan milli takıma yapılan fedekarlık bu kadarcık büyütmeye gerek yok....

kamuya personel olmayı bekleyen,atanmayı düsünen,hakdan adaletten esitlikten bahseden arkadaslar size de yazıklar olsun diyorum....

Süleyman Eruyar
22.09.2010, 10:07
Bir ödül verilmeliydi ancak şu şartlarda bu kadar ödül vermek büyük yanlış.
verilen tepkilerin haklılığı yüksek olacak ki Basketbol Milli Takım oyuncuları ödülün % 30 ' unu hayır kurumlarına bağışlamaya hazırlandığı iddia ediliyor,

Paksoy
22.09.2010, 10:33
Hidayet aldığı 1.5 mılyon primin %35 kısmı vergi ile ABD ye gidecekmiş

Bdeniz_61
22.09.2010, 16:10
Zaten başarı karşısında takım ödüllendirecekti ve ödüllendirildi.Bunun üzerine bir de başbakanın çek vermesi gereksiz olmuş.

Hani verildi diyelim bunu - tabi takımın rızasıyla olacak şey - bir yere bağışlayabilirlerdi ve çok da yakışı kalırdı.

Bekir
22.09.2010, 16:35
1.5 trilyon ne demek anlamak güç,Şampiyon da olsalar yüksek bir prim vermek çok gereksiz..

Organizasyon Zaten Türkiye'de yapılıyor 2. olmanın Türkiye'nin tanıtımına ne kadar katkısı olabilir ki??

Ayrıca Türkiye tanıtılıyor da basketçiler tanıtılmıyor mu??
Bu başarı sonrası daa yüksek paralarla transfer olcaklar Basketçiler...

ilhan
22.09.2010, 16:40
Şu olimpiyatlarda madalya kazanıp ülkenin gururu olacağım diye debelenen sporcularımıza üzülüyorum. Altın madalya aldıkları sırada, istiklal marşı okunurken gururdan gözyaşlarına boğulmalarını da anlamıyorum. Niye ağlıyorsunuz ki? "maddi manevi hebele hübelee hübeleyyy te teyy" diye sevinç naraları atın yahu.

*

Maç sonları "maddi manevi" diye sevinç gösterilerini ben işin esprisi olarak görüyordum. Ama harbi harbi suyunu çıkardılar primin. Devletin malı deniz arkadaş.

Hazar_
22.09.2010, 16:47
Nurcan Taylan'ın son dönemde elde ettiği başarılar sonucu aldığı ödüllerin toplamı da 4trilyonu bulmuş.

EMiRHAN61
22.09.2010, 20:10
afet bölgelerini yeniden rehabilite etmek için ayrılan bütçeler ?

sportif başarı primleri?

Ahmet Başkaya
23.09.2010, 14:27
Şu olimpiyatlarda madalya kazanıp ülkenin gururu olacağım diye debelenen sporcularımıza üzülüyorum. Altın madalya aldıkları sırada, istiklal marşı okunurken gururdan gözyaşlarına boğulmalarını da anlamıyorum. Niye ağlıyorsunuz ki? "maddi manevi hebele hübelee hübeleyyy te teyy" diye sevinç naraları atın yahu.

*

Maç sonları "maddi manevi" diye sevinç gösterilerini ben işin esprisi olarak görüyordum. Ama harbi harbi suyunu çıkardılar primin. Devletin malı deniz arkadaş.

Harbiden işi bilmiyolar ... Niye ağlıyorsun arkadaş , hocanı al yardımcılarını al bağır Maddi , Manevi diye ...

Tanjeviç'deki düzgünlüğü herkeste istiyorum zaten 400 milyar alıyorsun yahu neyine yetmiyor ...

Ben hala oyuncularımızın çıkıp paranın fazlasını bağış yapmalasını bekliyorum .

Paksoy
23.09.2010, 14:32
Nurcan Taylan'ın son dönemde elde ettiği başarılar sonucu aldığı ödüllerin toplamı da 4trilyonu bulmuş.

Nurcan Taylan'dan 'Ödül' Sitemi
http://www.stratejikboyut.com/images/news/17337.jpg
Dünya Halter Şampiyonası'nda 3 altın kazanarak dünya rekorunu kıran milli sporcu Nurcan Taylan'dan sitem kokan sözler:
18 Eylül 2010 / 21:15

İLGİLİ HABERLER
» Nurcan '3 ALTIN' Alıp Tarihe Geçti (http://www.stratejikboyut.com/haber/nurcan-3-altin-alip-tarihe-gecti--43318.html)

16 yıldır sporcuyum basketçilere verilen ödülün yarısı kadar param yok..

Antalya'da düzenlenen Büyükler 2010 Dünya Halter Şampiyonası'nda dünya rekoru kıran Nurcan Taylan, basketbolcuların kazandığı ödüllerin yarısını bile kazanamadığını söyledi.
Antalya'da EXPO Center'da düzenlenen Dünya Halter Şampiyonası'nda dünya rekoru kıran Nurcan Taylan, kendi ülkesinde tarih yazdığını bu sonucu almak için 10 aydır günde 8 saat çalışarak hazırlandığını ifade etti. Ayak üstü gazetecilerin de sorularını cevaplayan Nurcan Taylan'a dünya rekoru kırdığı için ne kadar ödül aldığı soruldu. "'Büyük rakamlar, büyük ödüller açıklanmış değil. Dünya rekoru olduğu için ödülüm farklı olabilir." diyen Taylan, dünya rekoru kırmasına rağmen kendisinin bir sponsoru bulunmadığını söyledi.
Taylan, rekor kırarak madalya kazandığını, ama kimseden bir tebrik telefonu almadığını da belirtirken ayrıca kendisinin 2012 Olimpiyatlarına hazırlandığını aktardı. Türkiye'de amatör branşların desteksiz kaldığını aktaran dünya rekoru sahibi Taylan, "Değerli büyüklerimizden gerçekten bizleri desteklemelerini, 2012 olimpiyatları için sponsorluk yapmalarını rica ediyoruz." dedi.
Dünyada ilk altın madalya sahibi olduğu ayrıca Avrupa'da da 15 altın madalyası olduğunu ifade eden Nurcan Taylan, ödül yönetmeliğinin ne olduğunu tam bilmediğini söyleyerek, basketbolculara verilen ödüllerin yarısını bile 16 yılda almadığını açıkladı.
Maddiyatın kendisi için önemli olmadığını da ifade eden Nurcan Taylan, "Bizim için manevi duygular daha önemli bizi gönülden destekleyen dualarını esirgemeyen Türk halkına başarılarımı armağan ediyorum." diye konuştu.
Taylan, Dünya ve Avrupa şampiyonu olmasına rağmen kimsenin kendisine ev hediye etmediğini de sözlerini ekledi.

Hazar_
23.09.2010, 14:51
Nurcan Taylan'dan 'Ödül' Sitemi
http://www.stratejikboyut.com/images/news/17337.jpg
Dünya Halter Şampiyonası'nda 3 altın kazanarak dünya rekorunu kıran milli sporcu Nurcan Taylan'dan sitem kokan sözler:
18 Eylül 2010 / 21:15

İLGİLİ HABERLER
» Nurcan '3 ALTIN' Alıp Tarihe Geçti (http://www.stratejikboyut.com/haber/nurcan-3-altin-alip-tarihe-gecti--43318.html)

16 yıldır sporcuyum basketçilere verilen ödülün yarısı kadar param yok..

Antalya'da düzenlenen Büyükler 2010 Dünya Halter Şampiyonası'nda dünya rekoru kıran Nurcan Taylan, basketbolcuların kazandığı ödüllerin yarısını bile kazanamadığını söyledi.
Antalya'da EXPO Center'da düzenlenen Dünya Halter Şampiyonası'nda dünya rekoru kıran Nurcan Taylan, kendi ülkesinde tarih yazdığını bu sonucu almak için 10 aydır günde 8 saat çalışarak hazırlandığını ifade etti. Ayak üstü gazetecilerin de sorularını cevaplayan Nurcan Taylan'a dünya rekoru kırdığı için ne kadar ödül aldığı soruldu. "'Büyük rakamlar, büyük ödüller açıklanmış değil. Dünya rekoru olduğu için ödülüm farklı olabilir." diyen Taylan, dünya rekoru kırmasına rağmen kendisinin bir sponsoru bulunmadığını söyledi.
Taylan, rekor kırarak madalya kazandığını, ama kimseden bir tebrik telefonu almadığını da belirtirken ayrıca kendisinin 2012 Olimpiyatlarına hazırlandığını aktardı. Türkiye'de amatör branşların desteksiz kaldığını aktaran dünya rekoru sahibi Taylan, "Değerli büyüklerimizden gerçekten bizleri desteklemelerini, 2012 olimpiyatları için sponsorluk yapmalarını rica ediyoruz." dedi.
Dünyada ilk altın madalya sahibi olduğu ayrıca Avrupa'da da 15 altın madalyası olduğunu ifade eden Nurcan Taylan, ödül yönetmeliğinin ne olduğunu tam bilmediğini söyleyerek, basketbolculara verilen ödüllerin yarısını bile 16 yılda almadığını açıkladı.
Maddiyatın kendisi için önemli olmadığını da ifade eden Nurcan Taylan, "Bizim için manevi duygular daha önemli bizi gönülden destekleyen dualarını esirgemeyen Türk halkına başarılarımı armağan ediyorum." diye konuştu.
Taylan, Dünya ve Avrupa şampiyonu olmasına rağmen kimsenin kendisine ev hediye etmediğini de sözlerini ekledi.

Geçen gün Ntvspor'da Spor Toto Teşkilatı başkanı Bekir Yunus Uçar vardı canlı yayında.O söyledi.

Bu sporlarda ki gecikmelerin sebebinin doping kontrol sistemi olduğunu söyledi.4 trilyona yakın ödül olduğunu da..
Bu arada Futbol milli takımımızın dünya kupasında final oynaması,veya final oynayıp kazanması halinde basketbolda verilen primin 5-10 katı arasında bir prim alabileceğini söyledi.

O kopyalayıp yağıştırdığın haber nerenin haberi ?

Ahmet Başkaya
23.09.2010, 14:59
Yahu hem amatör branşlara ilgi yok diye yakınıyorsun , niye olimpiyatlarda yüzücümüz ü şunumuz bunumuz yok diyorsunuz ...

Hem de zaten gençlerin eğilimi en fazla olan 2 spora full yatırım yapıyorsunuz ...

Mal mıyım , futbola veya baskete yönelmek varken Halter'i seçeyim ...

Ben kendi adıma daha çok gurur duyuyorum bu amatör branşlarda başarı kazandıkça ...

Sen hakkını helal et Nurcan yine de .

Paksoy
23.09.2010, 15:10
Geçen gün Ntvspor'da Spor Toto Teşkilatı başkanı Bekir Yunus Uçar vardı canlı yayında.O söyledi.

Bu sporlarda ki gecikmelerin sebebinin doping kontrol sistemi olduğunu söyledi.4 trilyona yakın ödül olduğunu da..
Bu arada Futbol milli takımımızın dünya kupasında final oynaması,veya final oynayıp kazanması halinde basketbolda verilen primin 5-10 katı arasında bir prim alabileceğini söyledi.

O kopyalayıp yağıştırdığın haber nerenin haberi ?
stratejikboyut.com diye biyerden,

Oğuz ZEYTİN
23.09.2010, 16:05
Milli formayı ödül alma kapısı haline getirenlere yazıklar olsun!

Bir de yalandan "70 milyona yaşattığımız sevinç bize yeter" demiyorlar mı?

70 milyondan biri olarak cevabım:

"Başarınızla sevindik evet, fakat devletin kasasındaki trilyonlara göz dikmenize sonuna kadar HAYIR!"

"O ki bizim sevincimiz yeterli size, kim olduğunuzu hangi toplumda yaşadığınızı hatırlayın! Bu kadar tepkiyi görmezden gelmeyin..."

"28 trilyon kişi başı 100 liradan 280 bin çalışana zam olarak dağıtılır. Buna su gibi ihtiyacı var insanların. Peki sevgilü-haşmetlü devlet büyüklerimizin kamu çalışanlarına bahşettiği büyük lütuf ne kadar? Kocamaaan 40 lira!"

Yönetmelik 500 altın diyorsa amenna, peki ekstra çekler? Aynı hoşgörüyü öğrenciye, memura, emekliye, binlerce açığa rağmen atanamayan öğretmenlere, işçiye, çiftçiye de bekleriz...

Samimiyseniz...

Samimiyet mi? Hıhı evet;)

bknz. 12 Eylül'de çifte zefer için sayın Erdoğan'a söz verdik. İmza: Turgay Demirel

Paksoy
23.09.2010, 16:27
Milli formayı ödül alma kapısı haline getirenlere yazıklar olsun!

Bir de yalandan "70 milyona yaşattığımız sevinç bize yeter" demiyorlar mı?

70 milyondan biri olarak cevabım:

"Başarınızla sevindik evet, fakat devletin kasasındaki trilyonlara göz dikmenize sonuna kadar HAYIR!"

"O ki bizim sevincimiz yeterli size, kim olduğunuzu hangi toplumda yaşadığınızı hatırlayın! Bu kadar tepkiyi görmezden gelmeyin..."

"28 trilyon kişi başı 100 liradan 280 bin çalışana zam olarak dağıtılır. Buna su gibi ihtiyacı var insanların. Peki sevgilü-haşmetlü devlet büyüklerimizin kamu çalışanlarına bahşettiği büyük lütuf ne kadar? Kocamaaan 40 lira!"

Yönetmelik 500 altın diyorsa amenna, peki ekstra çekler? Aynı hoşgörüyü öğrenciye, memura, emekliye, binlerce açığa rağmen atanamayan öğretmenlere, işçiye, çiftçiye de bekleriz...

Samimiyseniz...

Samimiyet mi? Hıhı evet;)

bknz. 12 Eylül'de çifte zefer için sayın Erdoğan'a söz verdik. İmza: Turgay Demirel

Turgay demirel, basın toplantısında,bu ödül için önceden anlaşılmıştı,ded,

Mehmet DEMİRKOL; Bir gazetecide o basın toplantısında sormazmı neyin anlaşması kimle anlaşma ne anlaşması? diye

Oğuz ZEYTİN
23.09.2010, 16:54
Der tabii ki Paksoy.

Dilimiz o kadar güzel ve zengin ki... "Çevir kazı yanmasın", "minareyi çalan kılıfını hazırlar"... vs.

Dünya Şampiyonası'nı ülkemize getirmesi büyük olaydır, saygılar.

Fakat...

Bu dünya şampiyonasının daha iyi hale getirilmesi için çalışması gerekirken FIBA Avrupa başkanı olmak için yaptığı kulislerden kimin haberi var?

Kendi şahsi planlarını Mayıs 2010'da (şampiyonadan 2-3 ay öncesine kadar) öncelikli gören federasyon başkanının savunulacak pek de tarafı yok.

Bu adam daha geçen sene şampiyon olan Efes'in kupasını neden vermediğini açıklayamadı!

Mahmut Uslu'yla birlikte Türk basketbolunu geri götürmüştür bu adam.

Sporu ülke sathına yayması gerekirken İstanbul'a hapsetmiştir.

Bu adamdan memnun bir tane antrenör var mı?

Hangi sporcu bu adamın kararlarından memnun? (FBli Preldzic. Hayt huyt derken, milli takıma gelecek derken, Fb'ye yabancı oyuncu kontenjanı açılıyordu).

Neyse...

Bildiklerimiz bu kadar. Kimbilir bilinmeyenler neler?

* NOT: Milli takımın, dünya şampiyonasına ödül vaadiyle katılması başka bir skandal.

Hazar_
23.09.2010, 17:09
Milli takım dünya ikincisi olmuştu dimi.
İşin içine kısa sürede ancak böyle edilir.

Oğuz ZEYTİN
23.09.2010, 17:15
Hazar,

Öyle bir Dünya ikinciliği ki bu, sokaklara dökülüp kutlayamadık. Trabzon'da, Taksim'de, Kızılay'da, İzmir'de...vs. Trabzonlusu, Gslisi, Bjklisi... Hepsi bir araya gelip kutlayamadık.

Neden?

Ertesi gün başbakanlığa çek almaya gittiler! Karşılıklı şakalar falan...

Sonra, kutlama Reina oldu galiba (emin değilim). Kimlerle, halkla mı?

Hayır, jet sosyete ile!

İşte bu kandırılmıştır bana koyan!

Bu konuda daha önce de yazdım: Aldıkları para da gözüm yok, daha çok kazansınlar. Ama ne galibiyetleri kutlayabildik ne de derecemizi...

Hazar_
23.09.2010, 17:25
Türkiye'nin tanıtımına katkı yaptığını düşünenler 28 milyon hakedilmiş bir paradır diyenler acaba şuan yurtdışında nasıl tanınıyodur.?İma etmiyorum sadece merak ediyorum.Daha taze tabi ama insanlarda heyecan yok.Dünya ikinciliğinin getirdiği istek,atmosfer yok.Böyle devam edilirse , önümüzde ki sene Avrupa şampiyonasında olası bir başarısızlıktan sonra ikincilik falan kalmaz tarih olur gider.

Paksoy
23.09.2010, 19:02
500 senedir tanıtamadık kendimizi,

SEDAT
23.09.2010, 20:40
500 senedir tanıtamadık kendimizi,
- Tanındık Tabi Hemde Ne Biçim..acaba Ponpon kızları Göremeyince Ne Hissetti Tanıtmaya Çalıştıklarımız.

Harun-61
24.09.2010, 02:33
- Harun Erdenay;

Engin Atsür, Fatih Solak vb. gibi Kadro'dan cikarilan oyuncularda primden yararlanacak.

.

pazarkapılı
24.09.2010, 14:58
unutun tüm dediklerimi,yıkın diktiğiniz heykellerimi.... meğer hersey yalanmış....

Dursun Kaplan
06.10.2010, 09:31
Dünya Şampiyonu olan Kenan Sofuoğlu'na ne verilecek acaba ?

Bırakın ödülü adamı arayıp teşekkür edildi mi acaba ?

2. Lig futbolcusu kadar kazanan bir sporcu dünya şampiyonu oluyor. Bu durum basketbol takımının medyada yer aldığı kadar yer almıyor haberlerde. Üstelik o basketbol takımı 2. oldu 28 milyon lirayı kaptı.

Bakınız Kenan Sofuoğlu şampiyon oldu, 1.oldu. Giydi Osmanlı kavuğunu göstere göstere zafer turunu attı.Televizyonlara o kavukla röportaj verdi.

Alın size Türkiye tanıtımının babası !