PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evren Büker ile Yollar Ayrıldı

mavidere
16.09.2010, 18:28
BEKO Basketbol Ligi'ne yaptığı flaş transferle hazırlanan Medical Park Trabzonspor'da şok gelişme. 800 bin TL'lik sözleşmesinin Ağustos ayında alması gereken ödemesinin yapılmadığını ileri sürerek, Bordo-mavililere ihtarname çeken Evren Büker, bugün takımının Antalya kampını terketti. Skytürk'de bu konu ile ile ilgili soruları yanıtlayan Medical Park Trabzonspor Genel Menajeri Doğan Hakyemez, ''Menajerlik yaşamımda böyle tip olaylar yaşadım. Evren ödemelerde yaşanan ufak bir sıkıntının ardından bize haber vermeden kulübe ihtarname çekip, kampı terketti. Bu sorunlarını bize gelip söyleyebilirdi. Trabzon'da herkesin yeri dolar. Taraftarımız rahat olsun, takımda hiçbir sorun yok. Artık Evren Büker bu kulübün kapısından bile giremez.'' şeklinde görüş bildirdi.

kaynak : http://tinyurl.com/388htr2
ayrıca http://salsabasket.blogspot.com/

Nihal Ayvaz
16.09.2010, 18:32
Takıma yararlı olacaktı bu yönden kötü oldu ama böyle sorumsuz davranacaksa baştan gitmesi iyi oldu.

Trabzon'da herkesin yeri dolar.

Aynen öyle..

Uğurtan
16.09.2010, 18:38
Hayda...

Guard pozisyonunda eksik varken İlker'in de cezası mevcutken..

Çok sıkıntı oldu bu olay..

Herkes kadrosunu da kurdu nasıl dolacak merak ediyorum..

macka61
16.09.2010, 18:59
vallah işler iyi gitmemeye başlıyor biran önce çaresine bakılmalı

pReN@_61
16.09.2010, 19:01
Haydaaa...Bütün aksilikler üst üste mi gelir kardeşim.

Atakan
16.09.2010, 19:01
Tek milli basketbolcumuz.Gitti ha.

mavidere
16.09.2010, 19:16
Milli takım kadrosuna girseydi 1.500.000 TL + Ağaoğlu'ndan bir ev + 500 cumhuriyet altını alacaktı.. Bu paranın yanında 800.000 TL devede kulak gibi...

sem61
16.09.2010, 19:23
takımda bir tek parasını alamayan evren mi
tabiki hayır
peki diğerleri neden kaçmıyor
nedeni basit evren bize geldiğinden dolayı pişman olmuş
yolu açık olsun .
bidaha buraya mümkünse gelmesin ... yaptığı yakışmadı ...

Kazım Uzunboy
16.09.2010, 19:28
Yakında alırız haberini.

xxx ile anlaştı diye.

Tunç Tosun
16.09.2010, 19:32
Doğan Hakyemez e tebrikler, çok iyi laf etmiş.

Ali Tunahan Güllü
16.09.2010, 19:34
Trabzon'da herkesin yeri dolar. Taraftarımız rahat olsun, takımda hiçbir sorun yok. Artık Evren Büker bu kulübün kapısından bile giremez.

Çok güzel söylemiş Dodo.

h@msi61
16.09.2010, 19:37
Muhtemelen bize geldigine pisman oldu, Trabzon'u begenmedi vs. ve kacmak icin yer ariyordu.

Murat'
16.09.2010, 19:39
http://trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/5328-1O9R1T8I.jpg

Su fotografa baktigim zaman yolunda gitmeyen birseylerin oldugunu anlamistim zaten.

Neyse yolu acik olsun ne diyelim.Yonetim de yenire getiremeyecegi kontratlari yapmasin bir daha.

Eren Karaahmetoğlu
16.09.2010, 19:50
Yorum yapmayacağım. Herşeyin hayırlısı.

Özge
16.09.2010, 19:56
Çok istemiştim gelmesini ve geldiğinde çok sevinmiştim.Takıma yararlı olacaktı belki ama böyle bir şey yaptıysa kendi kaybetmiştir.Doğan Hakyemez çok doğru söylemiş;)

Atılay
16.09.2010, 19:56
Adam haklı beyler Trabzonspor'a geliş nedeni zaten para yüzünden

Hazar_
16.09.2010, 19:58
Fenere gitse veya cimboma geri dönse bomba olur.

The Legend
16.09.2010, 20:48
demek hayırlısı buymuş.

Miraç Atalay Çiftçi
16.09.2010, 20:56
Dodo ya güvenim sonsuz.

Hotaman
16.09.2010, 21:04
İyi düşünülmeden alınmış bir kaç kararın sonucu olmuş Evren açısında.
Kalsın sağlıcakla.
Bizde yolumuza yürümeye devam edelim.

hewit
16.09.2010, 21:05
Evren gitmek istiyordu belki... mühim olan bu değil. Mühim olan genelde taraftarın da onayladığı şark kurnazı kafalı yöneticilerdir.

Sözleşme süs değildir, sözleşme şartlarına uymayan taraf klüpken oyuncuyu(gitmek için bahane arayıp aramaması buradaki ahmaklıkları değiştirmiyor) kamuoyu önüne atmak ahlaklı bir davranış değildir.

Parasını ödeyemedik o da gitti dersin en fazla, "sözünün" arkasında durmayan kişi olarak söylenen bu laflar utanılması gereken pişkinliklerdir. ama utanmayız, alışmışlık var.

KUTADGU
16.09.2010, 21:15
Hep çok erken konuşuyoruz.

Değil mi?

Alihan Ertürk
16.09.2010, 21:20
Daha yeni gelmemişmiydi ?.. :rolleyes:

Oğuz ZEYTİN
16.09.2010, 22:36
1) Trabzonspor Basketbol, maddi planlamasını ne şekilde yapmıştır? Yıllık bütçemiz net olarak nedir? Oyuncu ücretleri, ödemeler, diğer tahmini giderler ne kadar olacaktır? Kurumsallığın dört temel şartından biri olan ŞEFFAFLIĞIN işlemesi için bunları öğrenmek istiyoruz!

2) Evren Büker, geldiği kulübün Trabzonspor olduğunun farkında olamamış. Yasal olarak haklıdır.

Fakat...

Aynı durumdaki abisi, neden/niçin/ne sebeple takımda kalmıştır?

Veya abisi sıkıntı yaşamazken, kendisi nereye gitmek uğruna kampı terketmiştir?

Dün takımla maça çıkan oyuncu bugün kampı terketmez!!! Ödeme sorunu bir günlük sorun değildir!

3) Burada Doğan Hakyemez'i savunmak, Evren'i taşlamak bize bir şey kazandırmaz! Bu insanların HEPSİ geçici. Temellerini atmakta olduğumuz Trabzonspor Basketbol takımının kalıcı olması için biz taraftarların soğukkanlı olması gerekir.

Yetkililerden ricamız, bizleri aydınlatmaları, bilgilendirmeleri. Gidenin ardından kapıyı kapatmak çare değil... Bugün Evren, yarın bir başkası olmasın...

Murat'
17.09.2010, 00:08
Evren Büker'in Avukatı Konuştu (http://salsabasket.blogspot.com/2010/09/evren-bukerin-avukat-konustu.html)

http://4.bp.blogspot.com/_z3jic9EVfvM/TJJ-gMj_UwI/AAAAAAAAIgw/JDzdid7MR7E/s320/evren.PNG (http://4.bp.blogspot.com/_z3jic9EVfvM/TJJ-gMj_UwI/AAAAAAAAIgw/JDzdid7MR7E/s1600/evren.PNG)Evren Büker'in ödemelerin yapılmaması gerekçesiyle takımının Antalya'daki kampını terk etmesi ve kulübe ihtarname çekerek sözleşmesini tek taraflı feshetmesi, basketbol gündemine bomba gibi düştü bugün. Yine ilk kez Salsabasket'ten okuduğunuz bu haberin ardından sıcağı sıcağına Doğan Hakyemez'in açıklamaları geldi konuyla ilgili. Özetle Evren'i sildiğini belirtti. İşin bir de diğer tarafı ve onların da söz hakkı vardı. Bu bağlamda Evren Büker'in avukatı Salim Baki'ye ulaşıp, ondan da gerekli açıklamaları aldık. Evren Büker adına kulübe ihtarnameyi çeken avukat Salim Baki'nin açıklamaları şöyle:

'Evren Büker ile kulüp arasında federasyon sözleşmesi imzalanmadı henüz. Sadece imzalanmış bir protokol var ve bu protokolde de oyuncunun alacağı ücret, bu ücretin ödeme planı gibi detaylar var. Artı olarak bir de ücretini alamaz ise oyuncunun serbest kalmasını sağlayacak madde var. Bu protokol gereği yapılması gereken ödemelerin hiçbir şekilde yapılmamasından ötürü Evren mutsuzdu ve ayrılmak istiyordu. Bu nedenle de kulübüyle henüz yapmadığı tek tip sözleşmeyi yapmayacağını belirtip, benim aracılığımla kulübe ihtarname çekti. Böylece de Medical Park Trabzonspor ile yollarını ayırmış oldu. Durum bundan ibaret.' Salsabasket özel haberidir.

JoseDeLaCruz
17.09.2010, 09:15
kimsenin trabzonspor camiasından büyük olmadığı bir gerçektir. artık yapılacak hamle alt yapıdaki oyunculara daha fazla önem vermek, yapılacak tecrubeli oyuncu transferleriyle birlikte gençleri de kaynaştırarak geleceğin takımını yaratmaktır. umarım ilk senemizde işler sıkıntılı gitmez ve bu ligde kalıcı oluruz. dışardan bakınca trabzonda işler sıkıntılı gözüküyor. inşallah başarılı oluruz.

ÜNAL YILMAZ
17.09.2010, 09:38
Evren Buker geçen sezon Beko Basketbol Ligini en formda kapatan oyunculardan birisiydi ve mükafatını Milli Takıma çağrılmakla almıştır.Ama onun yaptığı bana göre çok büyük bir basiretsizliktir.Doğan HAKYEMEZ'le görüşseydi sorununu halledebilirdi çünkü her kulübün transfer taksitleriyle ilgili ödeme problemi olabilir.Düşünün Ömer AŞIK gibi bir oyuncu geçen sezonu bu yüzden oynamadan kapatmıştır.Bize kendisini kulüpten üstün gören sporcu lazım değil ve hiç gelmesin.Kendisine (Galatasarayla anılıyor)bundan sonraki camiasında başarılar diliyorum.Selam ve Sevgilerimle Ünal YILMAZ..:alkış:

Şahinoğlu
17.09.2010, 09:55
Sanırsın çok ahım şahım adam kendi kaybeder , onun kalitesinde adam bulunur merak edilmesin ha yerli olurmu derseniz yerli bi elin parmağını geçmez guard sayısı ama yabancı oyuncuyla açığı kapatabiliriz bu sene şampiyonluğa oynamadığımız gerçeğinide varsayarsak üzülecek bi durum yok.

Cengiz Çubukcu
17.09.2010, 10:15
Evren Büker'i tartışmak ve ona giydirmek değil esas sorun, niye daha sezon başlamadan bu duruma gelindi onu sorgulamalıyız...

Ertan 51
17.09.2010, 10:28
Bazen haklı da olsan haksızsındır,Evren arkadaşınki de böyle bir durum işte.Paran felan kalmazdı be koçum,demekki geldiğine pişman olmuşsun ve ilk fırsatı değerlendirip tüymüşsün.
Doğan Hakyemez bu işin piri,güzel konuşmuş,gerekli takviyeyi de yapacaktır.

Murat'
17.09.2010, 11:27
Evren Büker'i tartışmak ve ona giydirmek değil esas sorun, niye daha sezon başlamadan bu duruma gelindi onu sorgulamalıyız...

Bence de konusulmasi gereken Evren degil bu konu olmalidir.

Daha sezon baslamadan bu gibi sorunlar yasanirsa ilerleyen gunlerde daha buyuk krizler patlak verebilir.

Su anda yalnizca Medical Park'in sponsorlugu ile ayakta kalmaya calisan bir takim var ortada.Medical Park bizden sonra Galatasaray'a ve Antalyaspor'a da sponsor oldu acaba bu yuzden bir sikinti mi var yapilan odemelerde.

Tunay ERDEM
17.09.2010, 12:16
Bu sene düşeceğiz gibi geliyor bana. Evren gitti diye değil, sıkıntılar daha şimdiden başgösterdiği için...

Oğuz ZEYTİN
17.09.2010, 12:21
Bjk Ct, senelerdir para ödemez oyuncularına. Hafta boyunca oyuncular idmanları boykot eder, çıkar hafta sonu maçı alırlar.

Hemen düşmek-çıkmak konuşmak anlaşılabilir değil.

O ki takımda ödeme sıkıntısı var, neden diğer oyuncular dün evren gibi gitmedi? Mesela abisi Serhat?

Kardeşi basıp gidiyor, kendisi kalıyor. Ona ödeme yapılmış mı yani? Yoksa Evren'e bir yerlerden teklif mi gelmiş?

Kimin nereye gideceğini, kimin düşüp, kimin çıkacağını Zaman gösterir!!!

* Bir galibiyetle, bir transferle şampiyon oluyoruz senelerdir (!)

Evren'in gitmesiyle de küme düşeriz, kesin!

Sabır!

SEDAT
17.09.2010, 12:23
- Basketbolda Çok İyi İşler Yapıcağımızı Düşünüyorum , Hemen Herşeyde Olduğu Gibi Karaları Bağlamaya Gerek Yok..

- Evren Kendini Kobe Zannetmiş Biraz O Kadar , Herhalde Milli Takımdan 1,5 Trilyonu Alamayınca Ona bozulmuştur ..

Emre ÖZTÜRK
17.09.2010, 12:26
Evren çıktığın kapıdan geri dönemeyeceğini unutma.Bakalım hangi kolpa takıma imza atacaksın.Çok merak ediyorum bu takımı.

halil ibo
17.09.2010, 12:34
Sadece protokol yapılması da yaşanan olaydaki garabetlerden sadece biri.
Kadronda düşündüğün bir adamla niye sözleşme yapmıyorsun ?

Samet Yildirim
17.09.2010, 13:26
D.Hakyemez ne yaptigini iyi biliyordur.

Oğuz ZEYTİN
17.09.2010, 16:28
''Ortada resmi bir sözleşme bulunmuyordu. Sadece kulüple yapılmış bir protokol bulunuyordu. Bu protokolde ödeme planı ve ödemelerin yapılmaması halinde oyuncunun serbest kalacağı şeklinde bir maddeler vardı. Kendisi, Trabzon'dan Haziran -Eylül arası yaklaşık 250 bin TL'lik alması gereken ödemenin yarısını bile alamadı. Evren duygusal bir çocuk. Kulüp içindeki bu sıkıntılar kendisini de mutsuz kıldı. Takımdaki diğer oyuncuların da aynı ruh haliyle olması moralini iyice bozdu. Huzursuz olduğu bir ortamdan ayrılması son derece doğaldı ve bana ayrılmak istediğini bildirdi. Biz de kulübe ihtarnama çekerek, yollarımız ayırdık. Evren Büker geleceği olan bir oyuncu olduğu için olumsuz etkilenmemesini isteriz. Trabzonspor camiası da kulüp yapılanması ve organizasyon gücüyle çok iyi bir kurumdur. Böyle bir olayın yaşanması onların kamuoyundaki çizdiği imaja olumsuz bir etki yapacağını sanmıyorum.Evren'in en kısa zamanda başka bir kulüple anlaşması önünde resmi bir engel bulunmuyor'' dedi.

Bu arada Evren Büker'in menajeri Engin Bayav'dan alınan bilgilere göre Türkiye'den birkaç kulüp yıldız oyuncuyla yakından ilgilenirken, henüz kendilerine resmi bir teklf gelmedi. Bayav, İspanya, İtalya ve Rusya'dan 3 takımın da Evren'le ilgilendiğini açıkladı.

turkbasket.com

*

O ki başkaları da aynı durumda -ki birisi kardeşi- neden onlar o gün maça çıkarken Evren sırtını dönüp gitti? Profesyonellik bu mu oluyor şimdi?

Resmi sözleşme imzalamadığın takımdan HANGİ YASAL HAKLA para istiyorsun? O ki resmi sözleşme yok, para niye olsun? Havadan bahşiş mi dağıtıyor Trabzonspor?

Gelelim, "Trabzonspor camiasının çok iyi olmasına"... O ki bu kadar iyi durumda, neden oyuncunun morali bozuluyor? Aksayan bir ödemede basıp gidiyor...

Kaldı ki Haziran -Eylül döneminin büyük çoğunluğunu milli takımda geçirmedi mi Evren? Takımımızın kampına ne zaman katıldı? Ağustos'un son haftası... Yani takımla daha bir aylık çalışma yapmadan ve resmi sözleşme imzalamadan, 3-4 aylık para isteyeceksin, sonra da vermediler diye gideceksin: Güle güle...

*

Zaman geçtikçe anlaşılmaktadır ki, Evren'e başka takımlardan teklif var. O da yasal boşluktan faydalanarak gitti.

Yolu açık olsun.

(Şahsen, üzüldüm. Gelmesine ne kadar sevindiysem, gidişini de üzüldüm. Ama böylesi daha iyi oldu.)

Oğuz ZEYTİN
17.09.2010, 17:05
basketdergisi.com'dan Can'ın yazısı

*

Gündemimiz ne kadar da değişken: Daha dün Dünya Şampiyonası’nı konuşurken şimdi de Evren Büker’in Trabzonspor’dan ayrılışını konuşuyoruz…

İnsanlar, “Tanjevic devam eder mi?”, “Bu başarı nasıl büyütülebilir?”, “Şimdi olimpiyat için neler yapmalıyız?” sorularına yoğunlaşacağına, “Primler çok” diye kafa ütüleyip sansasyon sevdiğini dile getiriyor.

Peşinden de Evren Büker olayı gelince; bıraktık Dünya Şampiyonası’nı Trabzon’da neler olduğunu araştırıyoruz.

Beşiktaş Cola Turka da yaşamıştı bu sorunu, tıpkı diğer tüm Türk takımları gibi… Kepez bu yüzden ligden düşmedi mi? Hatta çok önemli takımlar oyuncuları arasındaki uçurum kontratlar nedeniyle sıkıntı yaşamadı mı?

Türkiye’nin bir sorunu bu ve sadece basketbolda değil… Her yerde…

Şimdi Trabzonspor’a gelelim… Yeni kurulan bir takım. Medical Park’ın desteğiyle bir bütçe oluşturuldu. Ciddi oyuncular alındı, hedef yükseltildi. Hatta hatırlarsınız Aydın Örs şubenin başına geçiyordu Fenerbahçe son anda devreye girmeseydi.

Bunların hayali bir bütçeyle oluşup oluşmadığı soru işareti. Ki geçen yılın yükselen değeri Evren Büker ile 800 bin TL’lik sözleşme imzalamak önemli bir işti.

Bu parayla takım kuranlar var…

Yanlış anlaşılmasın; Evren bu parayı haketmiyor demiyorum. Önemli bir para verilmiş. Ali, Veli önemli değil…

Rixos Cup’a dönelim ki burası ateşin yandığı yer. Olayın tanıkları anlatıyor.

Evren kontratından daha önce 110 bin TL almış. Gelecek hafta da 90 bin TL daha alacakmış.

Ancak o ya da bu sebepten mutsuz olan, muhattap bulamadığını, kendini keyifsiz hissettiğini yakın çevresine ileten Evren, alacağının gecikmesi üzerine kulübe avukatı aracılığıyla ihtarname çekiyor.

Takımla birlikte kahvaltı ederken ihtarname gelince Evren kulüple ipleri koparıyor ve maça çıkmayıp kampı terkediyor.

Yaygara bundan sonra kopuyor ve kim haklı kim haksız tartışması başlıyor?

Trabzon kendilerine haber vermeden böyle bir eyleme giden Evren’e kızgın. Hele ki milli oyuncunun bir kulüple anlaşıp gitmesi söz konusuyla bunun etik olmayacağını dile getiriyorlar.

Trabzonlular Evren’in ruh halini anlatması halinde başarılı guardın gitmesine izin vereceklerini söylüyor.

Hakyemez ise muhattabın kendisi olduğunu, Evren’in araması halinde yardımcı olabileceğini belirtiyor.

Trabzon’da para ödemekte zorlukların yaşandığı, ABD’lilerin de alacağının olduğunun altın çizmek gerekiyor.

Bir de olaya Evren’in penceresinden bakalım…

Daha sezon başı, önemli bir kontrattaki bedel aksatılıyor ya da aralıklarla ödeniyor. Belli ki mutsuz olan Evren de ayrılma yolunu seçiyor. Özgür bir oyuncu Evren ve gitmek istiyorsa kimse karşısında duramaz. Bu yolla gitmesi herkesi memnun etmedi belki ama bu da onun seçimi…

Evren yurtdışından gelen tekliflerden birini kabul edebilir. Tabii bu sırada Banvit’in de başarılı oyuncuya olan ilgisi aşikar.

Peki ya Evren yurtdışına gidip oradan Banvit’e giderse…

Etik mi değil mi karar sizin…

Bence… Evren daha güzel bir şekilde takımdan ayrılıp, “Mutlu değilim, gitmek istiyorum. Teklif de var” dese, daha iyi olurdu sanki…

En azından herkes şuanda kendisini, Trabzon’u ve Banvit’i konuşmazdı.

CAN İŞBAKAN

*

Oğuz ZEYTİN
17.09.2010, 17:08
Alican Yaylıcı / Hürriyet

Geçen sezon Galatasaray Cafe Crown forması altında ortaya koyduğu perforsmans ile takdir toplayan ve sezonun sona ermesi ile Beko Basketbol Ligi'nin yeni temsilcilerinden Medical Park Trabzonspor'a iki yıllık imza atan Evren Büker, üç aydır parasını alamadığı gerekçesi ile sözleşmesini feshetti.

Konu ile ilgili hurriyet.com.tr'ye konuşan MP Trabzonspor Genel Direktör'ü Doğan Hakyemez, Evren Büker'e adeta ateş püskürdü.

Evren’in, yönetime haber bile vermeden kamptan ayrıldığını söyleyen Hakyemez, "Basketbol hayatımda böyle bir şey görmedim" dedi.

İşte Doğan Hakyemez'in açıklamaları: Her oyuncu bir takıma transfer olduğunda kontrat şartları bellidir. Evren'in de ödemesi bir kaç gün gecikti. Kendisi bizimle hiç konuşmadan, tahminen başka bir takımla anlaşarak, bize haber vermeden kamptan ayrıldı. Bizimle bir kez olsun konuşmadı bile. Belli bir parayı da aldı zaten. Kendisi, Türkiye'nin en pahalı oyuncularından biri. Ben basketbol hayatım boyunca ilk kez böyle bir şey gördüm. Şimdi Evren hangi takıma gidecek bilmiyorum ama eğer Türk takımlarından birine giderse bu hiç de etik olmaz."

Evren Büker, 12 Dev Adam'ın Dünya Şampiyonası öncesinde açıklanan geniş kadrodaydı. Daha sonrasında kadrodan çıkartıldı.

İsmail Coşgun
17.09.2010, 18:04
Gidene kapı açık! Bir kaç ay ödeme gecikti diye arkasını dönecek sporcunun zaten bize vereceği hiçbir şey olamaz! Doğan Hakyemez ve teknik ekip işini iyi bilir!

Murat'
18.09.2010, 02:33
Bugune kadar hic kimse nedense bu olayin asil nedenini cozmeye calismadi.Taraftarda, Dodo'da isin kolayina kacip Evren'i suclu ve hain ilan ettiler.Bir oyuncuyu bu sekilde taraftarin onune atmak bu kadar kolay olmamali.Bugune nasil gelindi, gecen senelerde durum nasildi eski basketbolcularimizdan birisine samimi bir sekilde sordum ve aldigim cevaplar hic de ic acici degil.

Birisini suclayacaksak onun gercekten suclu oldugundan emin olalim bence, kendimizi bir de onun yerine koyarak dusunelim tartalim, bu gibi olaylarda objektif davranmayi artik ogrenmemiz lazim.

Gelelim asil konumuza, Evren'in gidisine neden olan olay tabi ki de kulubun icinde bulundugu maddi durum bunun baska bir aciklamasi yok.Kulubun kaynaklari neler ben gercekten de cok merak ediyorum, Dodo cikip 4-5 milyon dolar diyor ama bu paralar nerden geliyor bunu soyleyemiyor iste.

Arkadaslar benim aldigim duyumlara gore kulup maddi olarak kotu durumda, gecen seneki oyuncularimizin tumune gecen seneden kalma borcumuz varmis, isin kotusu iki sene onceki oyuncularimiza bile borcumuz varmis ama onlar makhkeme yolunu deneyip kulupten alacaklarini almislar.Oyuncularimizin hicbirisine zamaninda odeme yapilamamis, odemelerin 3 ay geciktigi bile oluyormus.Verilen sozlerin bircogu tutulmamis vs vs.Herhangi birimizin almasi gereken parayi zamaninda alamadigini dusunun, kendinizi oyuncularin yerine koyun.Bu oyuncular profesyonel, bu isi gonul bagiyla yapmiyor.Eger bir soz verdiysen bunu tutacaksin.

Simdi biz gelmisiz daha gecen sene bizi Beko Basketbol Ligi'ne tasiyan oyuncularimiza alacaklarini vermeden Evren'e 800 bin liralik kontrat onermisiz, olacak is mi bu soyleyin.Takimin butcesi benim anlayabildigim kadariyla pamuk ipligine bagli.Evren de kulubun icinde bulundugu maddi durumu anlayinca ilk firsatta gitmeyi tercih etti, kendi kararidir saygi duymak lazim.

Bence Volkan ve Firat'in gidisinde de sure alamayacak olmalari hikaye, bunun altinda da yine para ile ilgili sikintilar vardir mutlaka.Oyunculari oyle ters bir zamanda biraktik ki, her takim kadrosunu olusturdu su anda kulup bulmak icin epey bir ugrasiyorlardir.

Bence asil suc yerine getiremeyecegi sozleri verip daha sonra bu takimi kamuoyunun onunde kucuk dusurenlerdir.Bu olay bizim imajimizi daha lig baslamadancok kotu etkilemistir.Baska takimlar da odeyemiyor gibi bir lafi da kesinlikle kabul etmiyorum, bu kesinlikle bir bahane olamaz.

Bu takim eger bu sekilde saglam temeller uzerine kurulmazsa omru tahmin edemeyecegimiz kadar kisa olur.Her zaman kizacagimiz ilk kisi oyuncular olmasin.

Oğuz ZEYTİN
18.09.2010, 11:44
saLsa'dan Anıl Abi'nin yazısı...

http://salsabasket.blogspot.com/2010/09/evren-buker-konusunda-sesli-dusunelim.html

Evren Büker'in Trabzonspor ile anlaşması, transfer döneminin en erken ve belki de en ses getiren hamlelerinden biri olmuştu. Alacağı yıllık ücret, birçok yerli oyuncu için örnek teşkil edince bir süreliğine durgun bir yerli transfer piyasası izlemiştik hatta. Şimdi aynı Evren, bu kez parasını alamadığı gerekçesiyle takımından ayrılarak düştü basketbol camiasının gündemine. Olayı duyurduk, iki tarafı da dinledik, şimdi sakin sakin ama sesli sesli düşünelim bakalım olanı biteni.

İşe Trabzonspor tarafından bakarak başlayalım, zira oradaki analiz en basit olanı. 1. lige yükseldikten sonra birçok sponsor buldular, üst sıralar için mücadele edecek bir kadro da kurdular, amma velakin beklenmedik bir maddi kriz içerisinde buldular kendilerini. Oyunculara daha ilk aydan alacaklarını zamanında ödeyemediler. Hatalılar mı? Evet hatalılar.

Diğer cephede durum nasıl? Evren'in her maaşlı çalışan gibi maaşını alamadığında mutsuz olması doğal, kafasını basketbola verememesi de kabul edilebilir. Peki kulübe ihtarname çekmeden önce ya da sözleşmesindeki maddeyi kullanarak çıkışını araştırmadan önce kulüpteki yetkililerle görüşmesi daha etik olmaz mıydı? Bence olurdu. Bunu zaten kendisine de söyledim ama cevabı 'Mutsuzdum, olmayacağını anladım' oldu genç oyuncunun. Takımıyla kampta iken bir taraftan bunu kurgulaması, ihtarnamenin kulüp yetkililerine ulaştığı zaman da kamptan ayrılması, ister istemez olayın diğer tarafındaki insanlar için hoş olmayan bir sürpriz oldu. Çünkü abisi dahil tüm takım arkadaşları da kendisiyle aynı durumdaydı ve var olan sorun kişisel değil geneldi. Haliyle böyle kişisel bir girişimi takım sorumluları içerisinde kimse beklemiyordu. Diğer bir yandan, oyuncunun böyle bir yasal hakkı varsa kullanmaması için de bir sakınca yoktu.

Buraya kadar olan kısmın muhakemesi kolay, yorumlaması da. Belki gitmeden önce bir yetkiliyle konuşmasının daha etik olacağına katılmayabilirsiniz ama ben olsam öyle yapardım diyerek bağlayayım o kısmı. Sonuçta istifa ederken bile bir istifa mektubu veriliyor, el sıkışılıyor, etik ayrılıklarda. Sözleşmede yazan ve çıkışı için tüm yasal hakkı kendisine tanıyan madde değişecek değil ya, konuştuktan sonra da gidebilirdi.

Neyse, dediğim gibi buraya kadar olan kısmın yorumlaması kolay. İşi asıl bulanıklaştıran ortaya sesli bir şekilde atılan iddia. O da Evren'in önce bir takımla anlaşıp, sonra kulübüne ihtarname çekip çıkış yolunu aradığı. Böyle bir şey var mıdır, yok mudur bilemem, kimsenin günahını da alamam, haddime değildir. Sadece ortada sesli biçimde dillenmiş bir dedikodunun biraz daha sesli halde telaffuzu ve üzerinde düşünülmesi için gerekli ortamı yaratma çabasıdır yaptığım.

Düşünüyorum.. Bir yandan Evren böyle birşey yapmaz diyorum, diğer yandan herkes takımını kurmuş, yerli transferi için sezon kapanmışken, bir yerden garanti almadan bu denli sağlam bir kontrattan bu kadar kolay kaçılmaz diyorum. Sonra biraz daha düşünüyorum, basketbol camiasının göründüğü kadar temiz olmadığı, menajerlik sistemi, yurtdışındaki bir takım üzerinden hülle, o, bu, şu geliyor aklıma, bırakıyorum düşünmeyi. Hayırlısı diyorum, hem Trabzonspor hem de Evren için.

Serdær
18.09.2010, 12:07
Konu hakkında geniş bir yazı yazacağım fakat Dodo olduğu sürece güvenim sonsuz.

Dolayısıyla taraftarların üzülmesine panik yapmasına gerek yok.

Kaybeden Trabzonspor değil Evren olur ..

Oğuz ZEYTİN
18.09.2010, 12:09
Eğer Evren iddia edildiği gibi hülleyle Banvit'e gidecekse, ayıp eder.

Biz kendisini efendi bir SPORCU olarak görmüş, tanımış ve sevmiştik.

Şu iki günde, olanları kabullenmek zor olacak.

(Rasic transferi kesinleşti, resmiyeti kaldı. Sakatlarımız dönünce ve belki ekstra bir gard takviyesiyle taş gibi takım oluruz. Ama zaman lazım. Maddi sorunları da ya yönetim içinden ya da ismini taşıdığımız sponsorlar vasıtasıyla çözmemiz lazım, acilen!)

Çetin
18.09.2010, 12:49
basketbol camiası futboldan beter pislik içindedir sebebi de basketbolun hem futbol kadar göz önünde olmaması hem de basketbolu taki peden kişi sayısının futbol kadar çok olmamasıdır. hani böyle sürekli akraba evliliği yapan köyler en sonunda doğurganlıklarının ve çeşitliliğin azalmasıya daha çoğalamazlar ya basketbolun içinde de böyle bir dolu pislik iğrenç adam var. yani en başında basketbol federasyonu başkanı gelir, gerçekten burda bu adamın yaptığı bazı şeyleri yazsak insanlar inanamaz böyle karakterde bir insanın nasıl bu işin tepesinde olduğuna dair. sözün özü basketbolda futbol kadar renkler konuşmaz, para ve ilişkiler çok belirleyicidir. evren bey hiç kusura bakmasın bu camiayı her türlü şeyle suçlarsınız ama bu kulüpte bir kişinin parası kalmış diyemezsiniz. sanırım kendisi geldiği camianın farkında değildi. ikinci ligde beko'daki birçok takımın salon doluluk olanından daha dolu salonlara oynadı bu takım (abartmıyorum her maç %100) gayet yüksek bir kontrata bu takıma geldi. evet kendisi iyi bir oyuncu şimdi gittikten sonra "kötüydü zaten" yalanını söylemek bize yakışmaz ama çok mu iyi bir oyuncuydu? iddia ediyorum 25 yaşındaki evren hiçbir takımda efsane bir isim olamaz, nba'e de gidemez kim yüksek bir kontral önerirse orda oynar basketbol hayatı da böyle biter. sporla ilgilenmek gariptir. oyunculuk belki 10 yıl sürecek bir aktivite ama oyunculuktan sonraki kısım 30-40 yıl sürebiliyor. futbolda ogün,abdullah gibi isimlere bir baksın misal nerde şimdi bu adamlar? ya da sırf bizden örnek olmasın tanju'ya baksın bir. ya da hemen önümüzdeki örnek fatih tekke. bu isimler asla aktif spor yaşantıları sonrasında başarılı olamayacak isimlerdir. iddiam günün birinde çürütülür diye düşünülüyorsa tarihten 10 tane örnek vereyim hemen :) neyse konuyu çok dağıttım şöyle bitireyim; para kazanılır, kariyer yapılır, maçlar döndürülür ama o "adamlık" var ya adamlık. işte o asla değişmez, nasılsa öyle gider. sana bu adamlığınla başarılar diliyorum en yüksek parayı verenin düdüğü çalacağı kariyerin boyunca.

Tayfun
18.09.2010, 14:10
Gidene yol vereceksin!

ma5561
18.09.2010, 14:50
bizim için önemli deyil kardeşlerim yeri dolar demekki niyeti bozukmuş doğam abime son derece güveniyorum ne derse doğrudur.abisi ne yapacak bakalım.saglıcakla kalın

Murat'
18.09.2010, 18:59
basketbol camiası futboldan beter pislik içindedir sebebi de basketbolun hem futbol kadar göz önünde olmaması hem de basketbolu taki peden kişi sayısının futbol kadar çok olmamasıdır. hani böyle sürekli akraba evliliği yapan köyler en sonunda doğurganlıklarının ve çeşitliliğin azalmasıya daha çoğalamazlar ya basketbolun içinde de böyle bir dolu pislik iğrenç adam var. yani en başında basketbol federasyonu başkanı gelir, gerçekten burda bu adamın yaptığı bazı şeyleri yazsak insanlar inanamaz böyle karakterde bir insanın nasıl bu işin tepesinde olduğuna dair. sözün özü basketbolda futbol kadar renkler konuşmaz, para ve ilişkiler çok belirleyicidir. evren bey hiç kusura bakmasın bu camiayı her türlü şeyle suçlarsınız ama bu kulüpte bir kişinin parası kalmış diyemezsiniz. sanırım kendisi geldiği camianın farkında değildi. ikinci ligde beko'daki birçok takımın salon doluluk olanından daha dolu salonlara oynadı bu takım (abartmıyorum her maç %100) gayet yüksek bir kontrata bu takıma geldi. evet kendisi iyi bir oyuncu şimdi gittikten sonra "kötüydü zaten" yalanını söylemek bize yakışmaz ama çok mu iyi bir oyuncuydu? iddia ediyorum 25 yaşındaki evren hiçbir takımda efsane bir isim olamaz, nba'e de gidemez kim yüksek bir kontral önerirse orda oynar basketbol hayatı da böyle biter. sporla ilgilenmek gariptir. oyunculuk belki 10 yıl sürecek bir aktivite ama oyunculuktan sonraki kısım 30-40 yıl sürebiliyor. futbolda ogün,abdullah gibi isimlere bir baksın misal nerde şimdi bu adamlar? ya da sırf bizden örnek olmasın tanju'ya baksın bir. ya da hemen önümüzdeki örnek fatih tekke. bu isimler asla aktif spor yaşantıları sonrasında başarılı olamayacak isimlerdir. iddiam günün birinde çürütülür diye düşünülüyorsa tarihten 10 tane örnek vereyim hemen :) neyse konuyu çok dağıttım şöyle bitireyim; para kazanılır, kariyer yapılır, maçlar döndürülür ama o "adamlık" var ya adamlık. işte o asla değişmez, nasılsa öyle gider. sana bu adamlığınla başarılar diliyorum en yüksek parayı verenin düdüğü çalacağı kariyerin boyunca.

Verilen sozlerin tutulmamasi yine ayni sekilde gecen seneki oyuncularinin hepsine borcun varken Evren'e 800 bin dolarlik kontrat onermek, turk oyuncularin alacaklari dururken yabancilara aman gidecekler korkusuyla odeme yapmak da buyuk adamlik gercekten de.Yonetimi gercekten kutluyorum.

bench
20.09.2010, 00:31
yani cidden insanı yazmaya tahrik ediyorsunuz o kadar kendimi tutmak istesem de.
kısa konusacagım...
evren'in verdiği haklı direnci burada kınayan/yadırgayan arkadaşlar fırat & volkan'a kapı gösterilirken neredeydi?
çok sık giremiyorum foruma ama eğer yazılmışsa biri bana link verebilir mi.zira bununla ilgili bir başlık dikkatimi çekmedi.
...
oyuncu kulübe dik durursa "tu kaka",kulüp oyuncuya zulmederse 3 maymun;görmedim duymadım konuşmadım...
hadi ordan allah aşkına...
evren,iki tarafında anlaştığı her zaman bu kulübe istediği kapıdan istediği kadar girer buna emin olun ve kimsenin borazancılığını yapmayalım...ucuz söylemlerle de taraftarı fişeklemek hiç doğru bir politika değil,sadece gerginlik yaratır.

Murat'
20.09.2010, 00:45
yani cidden insanı yazmaya tahrik ediyorsunuz o kadar kendimi tutmak istesem de.
kısa konusacagım...
evren'in verdiği haklı direnci burada kınayan/yadırgayan arkadaşlar fırat & volkan'a kapı gösterilirken neredeydi?
çok sık giremiyorum foruma ama eğer yazılmışsa biri bana link verebilir mi.zira bununla ilgili bir başlık dikkatimi çekmedi.
...
oyuncu kulübe dik durursa "tu kaka",kulüp oyuncuya zulmederse 3 maymun;görmedim duymadım konuşmadım...
evren,iki tarafında anlaştığı her zaman bu kulübe istediği kapıdan istediği kadar girer buna emin olun ve kimsenin borazancılığını yapmayalım...ucuz söylemlerle de taraftarı fişeklemek hiç doğru bir politika değil,sadece gerginlik yaratır.

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1917155482&postcount=4513

Abi bu mesajimda kendi capimda yazmaya calistim birseyler.

Ama cok haklisin, Volkan ve Firat kapinin onune koyulurken nerdeydik.

Cengiz Çubukcu
20.09.2010, 09:56
kısa konusacagım...
...

Sayın Bench , Fırat ve Volkan konusunda size sonuna kadar katılıyorum... bu oyuncular gönderilecekse en azından sezon başlamadan olmalıydı ... peki yazmak için bu kadar niye beklediniz? lütfen bildiğiniz şeyleri burada paylaşın....

İHTİLALL
20.09.2010, 17:22
Futbol tabiri;Dakika bir,gol bir.

Evren olayı;Dakika ,daha sıfır gol bir..

Fırat'ı da sepetlemişlerse,

Hatta iki!..

Oğuz ZEYTİN
20.09.2010, 21:30
Oyak Renault ile çalışıyormuş Bursa'da.

Kaynak: mixbasket

bordoylamavi
22.09.2010, 19:59
basketnblu bilmem ama futbolda bile büyük kulüpler zamanında ödeme yapmazlar. bi yerden para gelir ödeme yaparlar. bu çoğu takımda vardır. hnagi takım günü günüe ödemeleri yapmıştır ki evren böyle bi beklentiye girmiştir.

Çetin
22.09.2010, 20:21
demek ki basketbolu hiç takip etmesek ülkemizin basketbol camiasında asla ama asla ödeme sorunu olmadığını bilirdik(?) hiçbir kulüp ödeme zorluğuyla karşılaşmaz basketbolda çünkü hem sponsor gelirleri hem yayın gelirleri hem federasyon katkıları falan zamanında tıkır tıkır ödenir. tarihte sadece bizim takımızda böyle bir ödeme sorunu olmuş, oyuncu da beklemek yerine gitmeyi tercih etmiş biz de bu durumu türk basketbolunda olan (keşke hiç olmasın dediğimiz) bir durum olarak ortaya koyduk ama hemen ultra profesyonel yorumlar gelmiş :) eh ne diyelim temiz basketbol için ilk adımı bizim kulüp atmış olsun

Murat'
22.09.2010, 22:39
Sorun aslinda odeme sorunu da degil, ciddiyetsizlik meselesi.

Daha once de soyledigim gibi taaa ilk sezondan alacaklari var eski oyuncularimizin, gecen seneki kadronun ise tumune borcumuz var halen.

Sen bu durumdayken Evren'e 800 bin liralik kontrat onermemeliydin zaten.

Volkan ve Firat'a yapilanlar varken nerdeydiniz ey arkadaslar.

Bu konuda sizleri birazcik olsun objektif olmaya davet ediyorum.

Cengiz Çubukcu
22.09.2010, 23:22
Sorun aslinda odeme sorunu da degil, ciddiyetsizlik meselesi.

Daha once de soyledigim gibi taaa ilk sezondan alacaklari var eski oyuncularimizin, gecen seneki kadronun ise tumune borcumuz var halen.

Sen bu durumdayken Evren'e 800 bin liralik kontrat onermemeliydin zaten.

Volkan ve Firat'a yapilanlar varken nerdeydiniz ey arkadaslar.

Bu konuda sizleri birazcik olsun objektif olmaya davet ediyorum.

peki Murat bir şeyi merak ediyorum, Fırat veya Volkan niye çıkıp bir açıklama yapmıyorlar? böyle bir duruma futbolcunun biri düşseydi hemen gazetenin birine açıklama yapardı...

Murat'
22.09.2010, 23:42
peki Murat bir şeyi merak ediyorum, Fırat veya Volkan niye çıkıp bir açıklama yapmıyorlar? böyle bir duruma futbolcunun biri düşseydi hemen gazetenin birine açıklama yapardı...

Cengiz abi, kendimizi kandirmayalim, kimin merak ettigi var basketbolu Trabzon'da(basin olarak soyluyorum)

Bu oyunculardan birisi gitse, Trabzonspor bize boyle boyle yapti dese kim haber yapar ki ?

Cengiz Çubukcu
22.09.2010, 23:45
Cengiz abi, kendimizi kandirmayalim, kimin merak ettigi var basketbolu Trabzon'da(basin olarak soyluyorum)

Bu oyunculardan birisi gitse, Trabzonspor bize boyle boyle yapti dese kim haber yapar ki ?

en azından sen ben haberdar oluruz, sanki Evren Büker gitti de Trabzon basınında haber mi oldu? bence esas mesele basketbol camiasından kaynaklanıyor, sürekli iç içe oldukları için kapıyı vurup çıkamıyorlar....

Volkan Yavuz
23.09.2010, 01:01
Yaw bu baslik kapansin yeter.Rasic geldi.

Çetin
23.09.2010, 01:14
ben hangi konuda objektif olmalıyım onu anlamadım :) yani şöyle bir anlayış mı var ; "evren'in gitmesini yanlış bulanlar, fırat ve volkan'ın gidişini doğru buluyor" ? hayır ben basketbol liginin durumundan bahsediyorum, bir sürü kulüp bu ligde ödeme zorluğu yüzünden kadrolarını değiştirmek zorunda kalmadı mı daha önce? ilk yarı ile ikinci yarı beşleri arasında 1 oyuncu ortak olmayan takımlar olmadı mı? ben demiyorum ki trabzonspor bu yola girsin falan diye ama trabzonspor büyük bir camiadır. bakın ne diyorum camia. paralarını elbet alacaklardır, hele bu kulüp başarılı olsun ne sponsor desteği gelecek daha. ben gemiyi bu kadar erken ve maalesef ligimizde sıradan olan ödeme zorluğu yüzünden terkeden birini eleştiriyorum hepsi bu. ha ben yanlış biliyorumdur bizim ligimiz beko basketbol ligi değil de nba ise -ki orada da ödeme sıkıntıları oluyor- özür diliyorum :)

Oğuz ZEYTİN
23.09.2010, 10:39
Muratcığım,

Volkan ve Fırat konusunda bilgilendirildik mi? Ne kulüpten ne de oyunculardan bir açıklama geldi mi? Böylesine bir ortamda "onlar gönderildiğinde neden konuşmadınız" diye sorgulamak doğru mu sence?

Ben de o zaman daha eskiye gideyim: "Umut Tınay gönderildiğinde neden kimse ses çıkarmadı? Melih, Kerem, Orçun gönderildiğinde..."

Evren'in hataları olduğunu görelim artık. Bu demek değil ki yönetim kusursuz. Belli ki, bir sıkıntı var. İşte objektiflik arıyorsak en objektif bakış açısı bu değil mi?

(Bence bu konu çok uzadı. Son yorumumdur).

Oğuz ZEYTİN
23.09.2010, 15:55
Son yorumumdan sonra bir haber verip kaçayım:

Evren GS Cafe Crown'a dönmüş.

Yorum filan yok...

@ Cengiz Abi

Şimdi Caner Topaloğlu hiç süre alamaz. ( Evren-Shipp-Shumpert-Melih-Haluk)

Gelsin kutsal topraklara... :)

Çetin
23.09.2010, 16:01
eh konu da bu şekilde "tatlıya" bağlanmış oldu :) beko basketbol ligi tarihi boyunca nakit akışında sorun yaşayan ilk takım taraftarı olarak bu "dürüst" basketbolcumuzdan özür dilemeyi borç biliyorum kendi adıma :)

Oğuz ZEYTİN
23.09.2010, 16:06
Artık gittiğine göre başlığı rafa kaldırabiliriz bence.

LazAnisT
23.09.2010, 16:14
İsabat olmuş bizden ayrılması

İsmail Alkan
23.09.2010, 16:58
Böyle bir oyuncunun bize faydası olmazdı. Geldiği yere gayet etik bir şekilde geri dönmüş ! Kendisine ve gittiği kulübüne hayırlı olsun.

Ağabeyisi Serhat Büker bizim oyuncumuz, üstelik canını dişine takarak mücadele eden ender oyunculardandır.

Konunun daha fazla konuşulup kaşınması Serhat'a ve dolayısıyle takımımıza zarar vereceği için başlığı kapatıyorum.