PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tribünler neden bos?

hakantpl
29.08.2004, 19:07
TRABZONDAKI ARKADASLAR GENÇLER MAÇIMDA TRIBÜNLER DOLMAMMIS YAKISTIRAMASIM SIZE TRT MAÇI VERIYOR DITE BÖLE STAD BOS KALMAMALIYDI !

Guests
29.08.2004, 19:56
bence de kalmamali gercek taraftar stadyumda olur

Guests
29.08.2004, 20:04
kale arkalari hariç doluydu

Muhalif
29.08.2004, 20:05
ya giris yaparken biraz dikkat edelim bence.. trabzondaki arkadaslara yakistiramadim ne demek adam zorla kolundan tutup milleti maça mi götürecek.. hem sonra az olabilir ama 90 dk susmadi bugün taraftar ben çok begendim sahsen..

Emin
29.08.2004, 20:10
Gelenler yeter. Baksaniza çekirdek yemeye gelenler gelmemis

Kul
29.08.2004, 20:12
ilk yari stad bostu anlamiyorum bizim milleti ikinci yari kapilar açilinca hangi yüzle stada giriyor...taraftar dedigin maç biletini alir takimina hem maddi maçta bagirarak manevi destegini verir... bu arada stada biletini alarak futbolcularimiza destek veren taraftarlarimiza çok tesekkür ederim...

TURHAN
29.08.2004, 20:14
ilk yari stad bostu anlamiyorum bizim milleti ikinci yari kapilar açilinca hangi yüzle stada giriyor...taraftar dedigin maç biletini alir takimina hem maddi maçta bagirarak manevi destegini verir... bu arada stada biletini alarak futbolcularimiza destek veren taraftarlarimiza çok tesekkür ederim...

evet beles merakismileys/smiley11.gif

Erhan|TS
29.08.2004, 20:20
stad dolu degildi ama kiev macindan daha ii bagirildi..smileys/smiley2.gif

saglam
29.08.2004, 20:33
Kesinlikle seyirciKiev maçindaki kadar iyiydi.
Çekirdekçi tarftar istmiyoruz deriz ya hepsmileys/smiley1.gif
Saha kenarinda ÇIT ÇIT kuruyemislerinin reklami vardi.
Bu da gösteriyor ki; yönetim çekirdek yeme olayini destekliyor.smileys/smiley4.gif
Saka yaa...

A.Hilal Çakıroğlu
29.08.2004, 20:33
maça gittigimde de stadin bos olmasina çok üzülüyorum. bugün de tv.de bos görüp üzülsek de gidenlerin hakkini yememek lazim iyi tezahürat vardi burdan hepsini net duyduk. umarim 1-2 hafta sonra ordayimhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley2.gif

#10 Fietra
29.08.2004, 21:49
Kesinlikle seyirciKiev maçindaki kadar iyiydi.
Çekirdekçi tarftar istmiyoruz deriz ya hepsmileys/smiley1.gif

Aynen.

Ayrica TRT evimizdeki maçlari vermesin.Millet evde veya kahvehanede bedava maç izlemeyi çok seviyor.Deplasman maçlarimizi versin.Maçin ilk dakikalarinda bkatim Çilginlar yok sonra 30-40 kisi gelmis.

lazkaya
29.08.2004, 22:15

evet beles merakismileys/smiley11.gif

Arkadaslar bu uygulama her zaman yapiliyor mu?Öyleyse çok yanlis.Yani millet kizacak ama ben de olsam beklerim ikinci yari girerim.Sirf stad dolsun die milleti belese içeri almamalilar.

ts_fan
29.08.2004, 22:22
evet bugün maça gittim yazdiginiz gibi stat dolmadi ama maça gelenlerden de Allah razi olsun, iyi bagirdi herkes...birde burdan sunu söylemek istiyorum her maç bu sekilde bagiralim stat dolmasada olur...ben bugünkü taraftarin elinden geldigince bagirip takimi sahiplenmesinden memnunum...velhasil kelam gerçekten iyiydik...smileys/smiley2.gif

l-m
29.08.2004, 22:25
Yazik...Ben olsam fatih tekkenin yerinde oynamiyorum kardesim derim.ulan avrupada sirf fatihi izlemek için o stad doldurulur yahu.Trt verecekmis de maçi bilmemne...

Kusura bakmasinlar ama Trabzon'daki taraftar fenerle,cinconla ugrasacagina adam gibi tezahürat yapmayi ögrensin.50 kisi bagiriyor koca stadta,ayiptir yahu.Takim 3-1 önde,stres yapiyoruz tribünler sessiz.Kardesim o anda lazimsin takima,gol olunca herkes gol diye bagirir.Rakibi bogacaksin.Bilmemne fenerbahçe diye bagirmayi da biraksinlar artik...Acziyetin ifadesi.fener kimdir ki 3-0 önde oldugumuz maçta adi geçsin.Küfür etmektense bütün taraftarin söyleyebilecegi tezahüratlar bulalim.Besiktas kümeye tezahürati hostu onun disindakiler rezalet.Kiskis cinler kiskis yallah cinler yallah diye tezahürat yapilacagina bilmene fenerbahçe..çok çalismak gerek çok...

unyelimetin
29.08.2004, 23:52
Tribünlerde büyük bosluklar vardi ama maçin büyük bölümünde hiç durmadan tezahürat yapanlarin da agzina saglik diyorum.

Bos tribünlerde az sesin bile kapalida yanki yapmasindan yararlandik bu maçta.http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley2.gif

UmutBaykan
29.08.2004, 23:56
Bence stadin dolu olmasi sart degil..Sagolsun taraftarimiz hiç susmadi...Helal olsun.Hele o son dakkalar...smileys/smiley32.gif

tsligenc
30.08.2004, 00:29
bagirmaakkla trabzonsporumuzun cebi dolmaz arkadaslarrr....

maca gidemiosak en azindan 100.000 uyeden olalim olduralim...

ts clublardan formalardan alalim...

gokdeniz ve fatih gibi yildizlarin paralari nasi odenecek??

gitmesinnler demeyi biliorrzzz HADE PAMUK ELLER CEBE!!!

Guests
30.08.2004, 00:46
trabzon'da yasayan, trabzonsporu çok seven 10.000 kisi oradaydik...

ne güzel..! hep boyle olsa keske; takimin üzerinde stres yapmadan sevgisini gösterebilecek insanlara ihtiyacimiz var.... avniaker'de of'ama,puf'lama,aglama zamanlari bitti...!

çekirdekçi amcalar..!lütfen artik maçlara siz gelmeyin,çocuklarinizi gönderin...

Bordomavi08
30.08.2004, 01:18
Maça giden herkesin agzina saglik. 1 saniye susmadan bagirdi herkes.Bir dahaki maç yine dolar bu stad.

irfanparlak
30.08.2004, 01:41
bu maç bence de tezahürat açisindan özellikle maraton için diyorum iyiydi hatta bu seneki maçlar arasinda en iyisiydi o çekirdekciler gelipte oturun maçi izleyemiyoruz bayrak sallamayin göremiyoruz diye zirlayacaklarina her maç böyle gelmesinler stad bos kalsin daha iii , bizim onlara ihtiyacimizin olmadigi bugün ortaya çikti hatta birakin ihtiyaci onlar bu taraftarin önünü kesiyo gelmesinler ...

#10 Fietra
30.08.2004, 01:42
trabzon'da yasayan, trabzonsporu çok seven 10.000 kisi oradaydik...

ne güzel..! hep boyle olsa keske; takimin üzerinde stres yapmadan sevgisini gösterebilecek insanlara ihtiyacimiz var.... avniaker'de of'ama,puf'lama,aglama zamanlari bitti...!

çekirdekçi amcalar..!lütfen artik maçlara siz gelmeyin,çocuklarinizi gönderin...

Katiliyorum.Çekirdekçi amcalar siz gidecekseniz numarali.Veya hiç gelmeyin o parayla çocugunuzu yollayin.

My
30.08.2004, 02:40
Belki seyirci sayisi ii diildi ama orada olan gerçek taraftarlar bugün muhtesemdi smileys/smiley32.gifBen artik suna inaniyorum Trabzon' daki seyircimiz bu takimin ne deerini biliyor nede futboldan anliyorlar. Bu takim yalniz brakilmamali. Yarisi bos tribünleri haketmiyor Trabzonspor...! Istanbul' daki maçlarda tribünlerin haline bakin bide ligin liderinin, ligin en ii topunu, en heyecanli topunu oynayan takimin tribünlerine. Tekrar tekrar takimini yalniz brakmayan, brakmadii gibide çok güzel bir sekilde destekleyen gerçek taraftarimiza sonsuz tesekkürler... smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Cenkhan
30.08.2004, 02:53
Görünüm olarak bostu tribünler ama destek açisindan dolu stadlardan daha doluydu. Ben seyahat öncesi maça gidemedim ama gerçekten Tv'den izlerken çok mutlu oldum. Maçtan önce futbolcularin çiçek atma olayi olmus. Kiev çok sey kaybettirdi ama bir o kadar da kazandirdi galiba.

perfectstorm
30.08.2004, 10:22
özellikle 70. haftadan sonra taraftarlar çildirdi adeta.destek müthisti ama durduk yerde iste samp. iste taraftar diye bagirmaktan vazgeçsinler artik. bir baba hindiyi hiç söylemiyorumsmileys/smiley4.gif

Guests
30.08.2004, 10:26
özellikle 70. haftadan sonra taraftarlar çildirdi adeta.destek müthisti ama durduk yerde iste samp. iste taraftar diye bagirmaktan vazgeçsinler artik. bir baba hindiyi hiç söylemiyorumsmileys/smiley4.gif

70. haftami smileys/smiley2.gifdakika olarak düzelt istersen

perfectstorm
30.08.2004, 10:32

hafta demisimsmileys/smiley9.gifdakika yani,anlayinsmileys/smiley36.gif

$FIRTINA61$
30.08.2004, 11:11
arkadaslar trt de statdyuma bakdim dün ve bizim baskan bir fax geldi ve demiski bizim evimizde oynadigimiz karsilasmalari göstermeyin diye

trt yani kizmayin bos bosuna evimizdeki maclari vermeze

Gerisbase
30.08.2004, 12:12
arkadaslar trt de statdyuma bakdim dün ve bizim baskan bir fax geldi ve demiski bizim evimizde oynadigimiz karsilasmalari göstermeyin diye

zaten bu gidise dogru Digitürk vericek bizim Macimizi Trt gitsin Bjk macini göstersin....

Guner_Ahmet
30.08.2004, 12:16
Her sey guzel tamam da , trabzonda maca giden arkadaslara bi sorum olacak. perfectstorm un da yazdigi gibi destek (istisnalar disinda) 70. dakikadan sonra muthisti. Neden taraftar takimi costuracagina takim taraftari costuruyor????????

Eger malup durumda olsaydik ne olurdu? Bir seyirci rezaleti daha yasarmiydik?

Ne demek istedigimi BJK macini izleyenler anlamistir !!

20 yil bekledik neden 20 hafta sabredemiyoruz????

Neden?

l-m
30.08.2004, 12:23
Bizim taraftarin en büyük handikapi sonuca göre bagirmasi.bir kere takim gerideyken takimi atesleyemiyoruz.dün aksam bejeke maçina baktim,adamlar küme düsecekler hala bizden çok bagiriyorlar.Bu arada stadin dolmayisi tv ekranlarinda çok kötü görünüyor.Sanki 2.lig takimi,kardesim en güzel futbolu oynuyoruz,takimin en çok destege ihtiyaci oldugu maç sen stadi doldurma,sonra da fenere küfret.çekirdekçi amcalar hem oturmak hem de maraton orta üst blokta oturmak istiyor.dolayisiyla onlar oldugunda tezahürat olmuyor ama suç yine bizde.gel sen istanbul tribünlerinde bagiran taraftarin arasina gir de oturun desene bak bidaha oturun diyecek cesaret birakiyorlarmi adamda...

Tribünlerin bos olmasi Trabzondakilerin sampiyonluga hala inanmadigini gösteriyor,bence...

#10 Fietra
30.08.2004, 12:24

Baskan hakli deplasman maçlarimizi versin.

denizgrsy
30.08.2004, 12:34
yaw stad dolu falan degildi maratonda bile bosluklar vardi!takim 4x4 yapmis,fatih,gökdeniz gibi yildizlar vartrübünler hala bos!trt nin maçlari vermesi nasil bahane olur!!!eskiler 70 li yillarda ki sampiyonluklarda Avni Akeri anlatirlar da pes yani!!!ya hayret be kardesim götü boklugs bile dolduruyor trübününü,fenerde 50milyon bilet fiyati koyuyor stad ful!!!olacak ismi stadin trt yi bahane ederek bos birakilmasi,,,gençler maçinda ki davadaslarimiza teprikler,mükemmeldiler!!!

Akin-61
30.08.2004, 13:44
Dayimin dügünü dolayisi ile maçagidemedim çok üzüldüm.. ama Tv den maçi izledim gerçekden stad bos olsun böyle taraftar olsun yavas yavas çekirdekçiler alamancilar gidiyor.. birdahaki maça olay tamamdir. maraton çok güzeldi.. bu sirada "enizgrsy" kardes Bizim tutupde Fb ile karsilastirma onlarin alayi zengin zübbeleri.. taraftar çokbüyükbir moral bozuklugu içinde bende içinde olmak üzere belki stadin bos birakilmasi dogru deyildi ama maraton 10 milyon Taraftar zaten yenilginin sokunda ve maçida TRT de verince böyle oluyor.. umarim birdaha olmaz ama sagi solu suçlamakda yersiz.

perfectstorm
30.08.2004, 14:58
her maçta destek böyle olsunda ,varsin yarisi dolu olsun hiç önemli degil,çekirdekçilerin yerini,bagiran taraftarlar alir..bu arada lig tv. daha hiç bir maçimizi vermedi ne yapmaya çalisiyo bu salaklar..!

Bülent Şirin
30.08.2004, 15:27
Sevgili Arkadaslar,

"her maçta destek böyle olsunda ,varsin yarisi dolu olsun hiç önemli degil,çekirdekçilerin yerini,bagiran taraftarlar alir"

Diye yazan Perfecstrom'a katiliyorum. Zaten ben de bu fikri merkez alan bir yazi yazacaktim, kendisi benden erken davrandi sagolsun. Buradaki mesajlarin hepsini okuyamadim. Eger paralel düsünceler açiklayan baska arkadaslar varsa onlara da tesekkür ediyorum.

Sevgili Arkadaslar, sampiyonluga yürüdügümüz 1995-1996 sezonunda bile 3-5 bin seyirciye oynadigimizi ne çabuk unuttuk? Hem de o muhtesem kadronun her maçta futbol resitali vermesine ragmen... Böylesi bir D.Kiev hüsranindan sonra bu kadar seyirci gelmesi, daha da önemlisi bu kadar destek vermesi, tavirlarindan hep sikayetçi oldugumuz, hâttâ zaman zaman hirpalama derecesinde elestirdigimiz Trabzon seyircisi için az gelisme degildir.

"Sampiyon olmadan bir daha maça gitmeyecegim" diyen nice gafil arkadas taniyorum. "Sen maça gitmezsen nasil sampiyon olacak bu takim?" diye sordugumda, baska bir dilde konusuyormusum gibi yüzüme bakan...

Onlar ne yazik ki, denizin içinde yasayip da denizin farkinda olmayan baliklar gibiler. Bir bilseler Trabzon'da alinan bir nefesin ne demek oldugunu... Bir anlasalar Avni Aker'e girdikten sonra, oturacagi yeri önce öpen gurbetçinin psikolojisini... O zaman her sey ne kadar güzel olacak, bir idrak etseler...

Hepinize kucak dolusu sevgiler...

SDanışmaz
30.08.2004, 15:29
Tribünler dolu olup kimse tezaurat etmececegine,çogu bos olup tezaurat eden olsun

Salih61
30.08.2004, 16:18
Kardesler biliyorsunuz simdi findik zamani oldugu için çogu millet maçi köyünde televizyondan izledi...Ben de öyle yapmak zorunda kaldim....

Saygilarimla....

ümit
30.08.2004, 16:35
Arkadaslar maça gidipte destek olanlarin haricindeki,trabzonda yasayan taraftarlar takimin sampiyon olacagina inanmiyor,takimini bizler kadar sevmiyor.Insan sevdiginden ne kadar ayri kalabilir?2 haftada bir o stada gidipte 90dk tezahürat yapmak zor geliyor insanlara.Ama son haftalar oldugunu düsünelim stad tiklim tiklim.Neden kardesim daha önce nerdeydin?Iyi valla sen sezon boyunca gelme, ya derbi maçta yada takim sezon sonunu iyi getirebilmisse son maçlara git.Iyi valla,oldu canim...Bu davaya inanmiyorsan hiç gelme kardesim.Ha, gelsende rahat durmuyorsun ki!!Takim geri düsünce basliyorsun homurdanmaya.Neden?Çünkü hosuna gitmiyor.Belkide verdigin paraya aciyorsun.Bence sen taraftar olamazsin.Taraftar herseyden önce takim geriye düsünce devreye girecek.Herser güllük gülüstanlikken herkes taraftarlik yapar.Kiev maçindan önce yazmistim."takim geriye düserse daha çok destek olmaliyiz"diye.Ama nerde adamlar 10 kisi kalmis,bastiriyoruz görüntü var ses yok.Onun için herkes suçlu ararken birazda kendine baksin.GS'nin avrupa basarilarindaki en büyük payi taraftar destegidir.Adamlar maçi izlemiyor sadece destek veriyorlar.Malesef biz böyle degiliz.Geri düsersek susuyoruz.Sevdigimizin geri düstügünü görüyoruz ama onu kaldirmak için birseyler yapmiyoruz.Sadece seyrediyoruz.Bizim önce bunlari asmamiz gerekiyor.Bu takima, bu sitedeki herkesin oldugu gibi benimde canim fedadir.Biz bu takim ugruna ne cenazeler kaldirdik Samsun Çarsamba ilçesinde.Ben takimimi seviyorum.Gerçekten seviyorum.Gruplar birlesecekti ama olmadi galiba.Herkesin davasi ayni ise neden olmuyor?Tamam çilginlar çok iyi.Ama kale arkasinda varliklari belli olmuyor.Neden maratona gelmiyorlar.Neden maratonu herkes elele veripte Trabzon'un 12.adami yapmiyorlar.Bu isler birlikle olur.Gerçek taraftar sayimiz az ama birleserek daha faydali olunabilir.

Herseyin daha iyi olacagina inanalim,ama bunlari bizlerin yapabilecegini unutmadan.Bütün gerçek taraftarlara;

Saygilarimla;

smileys/smiley1.gifsmileys/smiley9.gif

Cenkhan
30.08.2004, 16:47
Yahu Tv'den yorum yapmayin arkadaslar. Geçen sene Istanbul maçina gittiniz mi? O maçi taraftar aldi bu kadar diyorum. Siz bakmayin kale arkalarina mikrofon konan stadlara. Bizim maçlarda farketmissinizdir ses bir artiyor bir azaliyor neden? Taraftar iyice cosunca sesi kisiyorlar. Bence taraftar iyi de nerede ne bagiracagini biliyor mu? Onu tartisiriz.

CeSS
30.08.2004, 17:09
Malesef taraftar sonuca göre hareket ediyor. Yenik oldugumuz zamanlarda takimi ateslemek yerine sövmeyi tercih edenler cok. bjk seyircisi dün 4-0 da nasil bagiriyordu ? antep seyircisinden fazla sesleri cikti. adamlar onun askina 3 gol bulduAR. TIPKI YILLAR ÖNCESI Trabzon bjk Basbakanlik kupasinda biz 4-0 öndeyken bile bjk seyircisinin sesinin bizden fazla cikmasi gibi. eziklerle kendimizi kiyaslama yapmiyorum ama bir mac sonucuna göre degisken bir taraftar gurubunun olmasinida hazmedemiyorum.

KAYBOLMAYAN TARAFTAR ISTIYORUM !...

bulutus
30.08.2004, 17:22
Takimlarin taraftarlari icinde en cok besiktas taraftarini taktir ediyorum, herifler 90 dakika hic susmuyor. Bizim taraftarinda öyle olmasi gerek.

Badaloğlu
30.08.2004, 18:01
Maç Cumartesi olsa bende kalacaktim ama maalesef Istanbula dönmek zorunda kaldim.Az ama gayretli seyircimiz vardi.Yanliz hindibaba hindi tezahüratinda çok hgüldüm vede yillar öncesine lise yillarina döndüm desem yeridir.nerden çikti bu Hindi?

Bu arada gerçekten takimimizi sonuna kadar destek veren herkese sonsuz tesekkürler ama Istanbul takimlarina maç oynanirken küfürlü tezahürata anlam veremedim.Zira Maç Gençlerbirligi maçi!...

Kiraly
30.08.2004, 21:07
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

Sanirim burada biraz haksizlik yapiyor gibime geliyorsunuz.Daha hönüz moral bozuklugunu üzerin den atamayan taraftar,üstelik birde acik kanaldan mac yayinlaninca maca pek ragbet göstermemesi gayet normal.Bunun birde ekonomik yanini düsünmek lazim,insanlarin bir cogu haftada iki maci kaldirabilecek maddi anlam da güce sahip degiller.

Birde tezahürat konusu,simdi burada orta yas ve üstü taraftardan bunu beklememek lazim.bu is genclerin isi dünyanin her tarafin da böyle.Hicbir yerde Türkiyedeki gibi tezahürat sekli yok,galiba bunu biraz degistirmek lazim.Nasil olacagini sorarsaniz,avrupa sampiyonasi finallerini seyretenler görmüstür türbünlerin civil civil halini.Futbol bir show futbolcularda onu segileyen aktörler buna paralel türbündeki seyirci de bunu tamamlamasi lazim.öyle koro halinde sarkilar türküler söylemekle,halay cekmekle,küfür etmekle bu isi iyi yaptigini sananlar dan olmamak icin,sessizce maci seyreter gerektigi yerde alkisimi tutarim.

</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

61_TS_1967
30.08.2004, 21:17
ziya hoca gunesimizsin gokdeniz kardesimizsin pankarti cok guzeldi

taraftarlar dernegismileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

lazkaya
30.08.2004, 22:29
ziya hoca gunesimizsin gokdeniz kardesimizsin pankarti cok guzeldi

taraftarlar dernegismileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Helal olsunsmileys/smiley32.gif

canavar
31.08.2004, 01:16
Kardeslerim Unutmayalim Bu Takimin Ayakta Durabilmesi icin EKONOMIKLazim Buda Maca Bilet Alip Gitmekle Olur Takimin Lisansli Ürünlerini Almakla Külübe Üye Olmakla Yani Kim Nasil Yardim Ediyorsa Sagolsun

Unutmayalimki Rakiplerimiz Senede Forma Starak 40 Milyon Dolar Gibi Rakamlar Elde Ediyorlar .

Örnek: Bayer München Senede

Forma vs gibi esyalarin Satisindan 250000 000?

Seyirciden 150 000 000? Gelir Elde Ediyor

#10 Fietra
31.08.2004, 01:24
Ülkenin ekonomik durumu belli.Al demek kolay.

peja
31.08.2004, 02:20
Kardeslerim Unutmayalim Bu Takimin Ayakta Durabilmesi icin EKONOMIKLazim Buda Maca Bilet Alip Gitmekle Olur Takimin Lisansli Ürünlerini Almakla Külübe Üye Olmakla Yani Kim Nasil Yardim Ediyorsa Sagolsun

Unutmayalimki Rakiplerimiz Senede Forma Starak 40 Milyon Dolar Gibi Rakamlar Elde Ediyorlar .

Örnek: Bayer München Senede

Forma vs gibi esyalarin Satisindan 250000 000?

Seyirciden 150 000 000? Gelir Elde Ediyor

Biraz abarttin sanirim rakiplerimiz demissin,türkiyede hangi takim 40 milyon dolarlik gelir elde edebilir forma satisindan.Bayern münchen konusunu hiç sormayayim 250mil euro ha!

Önce bir TSCLUB magazalarini bir yayginlastirsinlar ondan sonra gereken ilgiyi görür diye dsünüyorum.

Harun
31.08.2004, 11:57
Diger rakiplerle bizi kiyaslamak yanlis olur.Ama ben su düsünceye hiç katilmiyorum neymis efendim;Trabzondaki insanlarin iki maçi kaldiracak kadar maddi durumlari yokmus.Hiç bir sey demiyorum.

murat
31.08.2004, 12:36
1 Manchester United, 254 miljoen euro
2 Juventus, 220 miljoen euro
3 AC Milan, 202 miljoen euro
4 Real Madrid, 194 miljoen euro
5 Bayern Munchen, 164 miljoen euro
6 Inter Milan, 164 miljoen euro
7 Arsenal, 150,8 miljoen euro
8 Liverpool, 150,6 miljoen euro
9 Newcastle United, 140 miljoen euro
10 Chelsea, 135 miljoen euro

dunyanin en cok kazanan takimlari boyle....

Forma satisindan 250 milyon euro kazanan takim yok suana kadar....

Onur1967
31.08.2004, 13:14
Tamam bayernin merchandising ürünlerinden korkunç geliri var ama!

O ne kardesim 250 mlyn euro biraz abartmadin mi kardesim

Neyse Istanbul'da açilacak 1 veya 2 TS CLUByilda 5-6 milyon dolarlik satis yapar bence gerçek olani bu. Türkiyeye gelince; hiç bir kulübünbirakin 40 mlyn euroluk forma satisini bu kadar geliri yok Allah askina neyse bence hemen Istanbul'a TS CLUB'lar açilmali...

BordoMavi Sevda
31.08.2004, 17:48
Öncelikle sunu iyice anlamamiz lazim arkadaslar.
Bizim Karadeniz insani çabuk sinirlenir ve
sinirlendigi zaman en küçük bir hatada patlar.
Örnegin 1-0 yenik götürdügümüz bir maçta sinirlenir.
Kazara skor 2-0 olursa o zaman istenmeyen küfürlü
tezahürat baslar. Bu durum her pas hatasinda daha
da artar. Olur ki skor bu durumdayken en iyi
oyuncumuz da olsa bir futbolcumuz gol kaçirsin
taraftar herseyi siler atar ve o futbolcuya küfüre
baslar (Örnek vermeme gerek varmi, Gökdeniz).
Ama açikcasi Besiktas taraftarina imreniyorum.
Adamlar tribünden topa degmeyerek maçi
çeviriyordu. Bizim taraftarimizda böyle destek verirse
gerçek taraftar olur. Gol oldugunda 4 yasindaki
yigenimde Goll diye bagirip alkisliyor. Önemli olan
takimi kötü oynarken tesvik etmek. Bir de
Trabzonspor'umun evimizde oynadigi maçlar neden
dolmaz anlamam. Trabzon sehrini ülke gündemine
tasiyan tek olay TRABZONSPOR'umun kazandigi
basarilar. Ee bunu kabul ediyorsak neden gidip o
çocuklara destek olmuyoruz. Takim basarili olursa
Trabzon'a daha fazla yabanci gelmiyecek mi? Sehrin
geliri daha fazla artmiyacak mi? Bunlari
düsünerekten herkesi Trabzon'daki sova davet
ediyorum. Tabi bilet parasiyla :))

aydants
31.08.2004, 17:53
Takimimizin yaninda olalim ama bunu tabiki ekonomik durumu iyiler için diyebiliriz!!!!!Ama çokta belesçi var bunuda görmemek mümkün degil yanii

trapezus61
31.08.2004, 18:20
Trabzondaki taraftara olan inancimi her maç biraz daha kaybediyorum... insallah yanilirim

corleone
31.08.2004, 18:34
anlamiyorum böyle taraftarimiz var takimina bagli takimi için yeri gelince kavga edebilecek ama is maça gitmeye gelince her maça giden fanatik kardeslerimiz disinda gerisi yagmur, maçin tv den verilmesi, zevksiz maç ...bahanesiyle maça gelmiyorlar böyle taraftarlik olmaz geçen sene ist.sporla yapilan kupa maçinda hafta içi olmasi nedeniyle ise gitmeyip maça gelen bür sürü insan taniyorum ben de çok önemli dersimi birakip gitmistim maça taraftarlik fedakarlik isteyen bir olaydir hiç yakismiyor öyle bos tribünler... hele de istanbuldan izlerken insana çok aci geliyor..

Emorfo
02.09.2004, 14:24
Trabzon gelsin bütüm maçlarini Istanbulda oynasin hazir Olimpiyat Stadi bos ve bütün eksikleri tamamlanmis her maçini enaz 50 bin kisiye oynar. Süper olurdu. :)

Ligin son haftasi Istanbulspor maçini Olimpiyata aldirirsak yillar sonra gelen sampiyonlukla 10 binler Olimpiyata dolar tasar..

CaMoKa
02.09.2004, 14:26
sanırım daha öncede başka bir topictemi idi hatırlamıyorum bahsetmiştim
bu trt adı altındaki toplumun maçları şifresiz diğer bir tabirle beleş
vermesi insanların maça gitme arzusunu kırdı

electrix
02.09.2004, 15:22
Arkadaslar az önce baska bir topice de yazdigim gibi sadece Gençlerbirligi maçina bakarak tribünler bos degerlendirmesi yapilmasin lütfen.O maç istisna idi.Bu yil daha önce oynadigimiz lig ve Avrupa maçlarina bakarsaniz tribünlerin dolu oldugunu görürsünüz.Bundan sonraki maçlari da hep beraber yasayip görecegiz.O tribünler yine dolacaktir.Hiç merak etmeyin.Ama tabiiki önemli olan tika basa dolu olmasindan çok, takima gereken destegin verilmesi.

Atmaca
15.10.2004, 18:37
http://www.hurriyetim.com.tr/displayimage/0,,154650,00.jpg

Yorumsuz !

selhus
15.10.2004, 19:31
VALLA BEYLER KIMSE KENDINI KANDIRMASIN BESIKTAS MAÇINI IZLIYORUM STADDA SADECE UGULTU VAR. BASKA BISEY YOK. YA BIDE BODO MAÇINDA BESIKTAS TRIBÜNLERINE BAKIYORUM. GAYET ANLASILIR VE NET OLARAK DUYULUYOR. BUNDA TRIBÜN LIDERININ OLMAMASI BASI ÇEKIYOR BENCE ÇOK KAFADAN SES ÇIKIYOR OLMASI BÜYÜK HANDIKAP BIR TANE TRIBÜN LIDERI OLUR ONDA TELSIZ OLUR DIGER YARDIMCILARIYLA BU ISI ÇOK GÜZEL GETÜREBILIR. TELSIZ DEDIGIN MELET KAÇ PARAKI.

TURHAN
15.10.2004, 20:59
konyanin hasilatinin bizden fazla oldugunu gormek uzuntu veriici ama orasi buyuksehir 2.5milyon nufusu var vetam bilmiyorum ama sanayiside vardir.Trabzon sehri buyumeden ve sanayilesmeden fazla bi çözüm beklemiyorum

umraniye
15.10.2004, 22:12
hakikatten sampiyonluga oynayan takimin derbi maçinda bile dolmamasi tribünlerin çok üzücu saygilarimla

Poyraz
15.10.2004, 22:15
yav takim super ama hala stad dolmuyor her macta,kici kirik diyarbakir bile nerdeyse gecen sezon boyunca bizle ayni taraftari toplamis,cincon yedi yüzbinlerde rezilbahce dort kusur binlerde biz ise yuz kusur binlerdeyiz

Poyraz
15.10.2004, 22:19
ÖNÜMÜZDEKI HAFTA OYNANACAK OLAN cincon MACININDADA STAD DOLMAYACAK,AH ULEN TARAFTARA CEZA OLARAK TRABZONDA OYNANACAK FENER MACINI CEKECEKSIN OLIMPIYATA SEKSEN BIN TRABZONSPORTARAFTARI TOPLAYIPTA TÜRKIYENIN BUGÜNE KADAR EN BÜYÜK TEZAHURATI OLMAZSA ADIMI DEGISTIRIRIM

umraniye
15.10.2004, 22:19
aynen öyle,,, galiba trabzonda ekonomi çok kötü durumda

Guests
16.10.2004, 10:04
yönetimin stati doldurmak için herhalde çalismalari vardir. böyle gitmez çünkü.

Emorfo
16.10.2004, 10:45
Taraftari olmayan Gençlerbirliginin hasitlatinin bizden çok olacagini sanmiyorum. Bu verilerin kaynagi neresidir. Hürriyet gazetesinin asparagas haberlerinden biridir yine.

Atmaca
16.10.2004, 11:03
Bu haber Hürriyetten ama Devlet bakani tarafindan aciklanan gercek resmi rakamlar.

Atmaca
16.10.2004, 11:05
Birde gecen yil Genclerin Avrupada oynadigi birsürü mac vardi.Rakamlarda onlarinda etkisi olabilir.

ErDoCLG
16.10.2004, 11:43
bizim insanlar harbi nankör
maçi aman televizyon vermesin kafadan
5 bin kisi kaybettin demektir
hakikaten çok üzücü

Nytre
16.10.2004, 12:50
arkadaslar trabzon ekonomisi gerçekten kötü ama bilet fiyatlarida yüksek!...

adam kalearkasina 5 milyondan daha fazla vermior! veremez de!...maraton desen onu da 10milyon yapior! çok bence...trabzonsporun avni akerde oynadigi maçlarda destek istiyorsa kulüp biraz fedakarlik yapacak kale arkasi tribunu 4 maratonu 8 yaparsa o stat her maç dolar bence. trabzonspor yonetimi ne koparirsam kardir düsüncesinde oldugu sürece stadin dinomakiev maçindaki kadar dolmasi bundan sonra zor olabilr. kapali tribununu ne yaparsa yapsin zaten orada kombineli adamlar daha çok.

ama bilet fiyatlarini düsürmesi gerekior kulubun..

Emorfo
16.10.2004, 13:19
zaten adam gibi gelir gelmiyor staddan kale arkasini 3 maratonu da 7 milyon yapsinlar enazindan full çeksin stad..

ful bir stad rakibe korku salar ve atmosferde iyi olursa her maçini kazanirsin.

Analyzer
16.10.2004, 15:58
Katiliyorum. Ekonomi kurallarina göre fiyatlar arz-talep dengesine göre olusur. Düsürsünler bilet fiyatlarini, stad dolsun. Madem hasilat gelirimiz düsük en azindan seyirci destegimiz yüksek olsun.

l-m
16.10.2004, 16:17
Kulüp öncelikle stadi sölen havasina sokacak gelismelere imza atmali.Seyirci golü görmek için direklerin önüne oturmaya çalistigindan maça 3 saat öncesinden girmek zorunda kalmamali,küfür son bulmali ve tezahüratlar hep bir agizdan yapilmali kisacasi adam ailesiyle gelip maçi izleyebilmeli yoksa biletleri bedava bile yapsan yine o stadi dolduramazsin.Maalesef ekonomik açidan Trabzon Istanbul ile karsilastirilamiyor.Adamlar en dandik maçinda bile kale arkasini 20 milyona doldurabiliyor,bunda ekonimik farkin yaninda üstte saydigim nedenler de var.Yönetim stadi stad haline getirmeli ve insanlarin eziyet çekmeden stada girip maçi izleyip evine dönmesini saglamali.Türkiye'de maalesef bu sartlarda bi stad yapilamadi henüz,bilet fiyatlarini asagi çekmek de beni üzüyor,Istanbulda oldugumdan vay 5 milyonluk bilete bile stadi dolduramadiniz satasmalarini ekonomi seklinde açiklayamiyor insan.Stadi doldurmaktan önce taraftar gibi TARAFTAR toplamanin yollari aranmali.Saygilar.

Faik Yılmaz
16.10.2004, 16:48
bence bilet fiyatlarinin daha ucuz olmasi gerekir.trabzon insanlari arasinda 20 milyonu maça ayirabilen fazla insan yok.

TURHAN
16.10.2004, 17:39
taraftar hakkinda cok sey söyleniyor ama tek dogru bence egitim ve gelisim sart...

ozcilingir
17.10.2004, 07:21
Ayda 2 maç, SEBAT maçi da dahil olursa 4 maç , aylik bilet gideri 80 milyon. Yol parasi yemek v.s toplam 120 milyon/ ay maç harcamasi .

TRABZON sehrinde bu masrafi yapacak fazla adam yok ,olmadigi kombine satislarindan belli, yani tamamen maça gitmek için kasasindan para ayirankisisayisi kombine kadar .Diger kisim günlük olanaklarina göre, maç günü hava sarti, ekonomik durumu, ulasim durumu v.s. dikkate alarak maçlara gitmektedir. Bir ayri gurupda kulüpden bedava bilet isteyen gurupdur. bu gurubun parasi yoktur, vardir bilemem ama mutlaka parasiz bilet istegiyle devamli kulübü rahatsiz eden guruplar ,her maça eninde sonunda parasiz girerler.sayilarida istanbul takimlarininkinden çok daha azdir. Bu sartlar altinda FB maçi hariç stadimiz dolmaz. Sampiyonluga giderken son haftalar dolar.Zaten takim tribünden parasal katkiyi fazla beklemiyor. sampiyonluga giden takimin maç bsiletlerini düsürürsen adam yol parasini karsilayip belki köyünden aksam saatinde olan maça gelir.

TRABZON sehrinde aksam saati maç oynanmasinin dezavantajida, çevre ilçe ve illerin kasaba ve köylerinden gelecek taraftarin gece yarisinda evlerine geri dönmeleri ve bu geç saatte ulasimin çok zor olmasi sebebiyle,seyirci sayimiz düsüktür.

saygilarimla

$FIRTINA61$
17.10.2004, 11:06
BILELERI BIRAZ DAHA UCUZ YABMASI LAZIM YOKSA ZOR

Murat BAYRAKTAR
17.10.2004, 11:12
Trabzon'da yasamak zor... Orada yasayanlarin geçim kaynaklari kisitli... Siz biletleri yüksek yaparsaniz nasil gelecek.... Ayrica taraftarta eski istek yok... Kulüpün birseyler yapip taraftarin stada gelmesini saglamalidir... Su anda mükemmeliz yinede taraftar yok... Sadece basari gerekmiyor... Taraftarla kulüp içiçe olmalidir... Degisik aktiviteler yapmalidir...

Atmaca
20.10.2004, 17:22
ÖNÜMÜZDEKI HAFTA OYNANACAK OLAN cincon MACININDADA STAD DOLMAYACAK,AH ULEN TARAFTARA CEZA OLARAK TRABZONDA OYNANACAK FENER MACINI CEKECEKSIN OLIMPIYATA SEKSEN BIN TRABZONSPORTARAFTARI TOPLAYIPTA TÜRKIYENIN BUGÜNE KADAR EN BÜYÜK TEZAHURATI OLMAZSA ADIMI DEGISTIRIRIM

Gecen sene kupa finaline 50 bin geldi.Inanin her hafta istanbulda mac olsa Trabzondakinden daha az seyirci gelir maclara.Ankarada 5 bin kisi gelmis maca.Neden bukadar az.Trabzondan daha fazla Trabzonsporlu yok mu Ankarada, üstelikte 3 ayda 1 ancak seyretme imkani var takimlarini.

Çebi
20.10.2004, 19:43
Gayse maçi Bilet Fiyatlari:
Açik B : 10.000.000 TL
Açik A : 10.000.000 TL
Maraton : 20.000.000 TL
Kapali : 40.000.000 TL
VIP 2 : 80.000.000 TL
VIP 1 : 150.000.000 TL

bejeke maçi kadar seyirci gelir ancak...

Çagman
20.10.2004, 21:05
hayden TrübünLere

Lazio61
20.10.2004, 22:54
bu maçta geröekten taraftar sov olmali..organize olmali bizimkiler..stad gelin gibi süslenmeli..pankartlar her yere asilmali..vedee maça gidenler sivil degilde yani bordomavi formalari atkilari alip gitmeli...statda görsel sov olmali...o zaman maçi 12.adam kazandirir iste..

#10 Fietra
20.10.2004, 23:46
Ilgi büyükmüss

TSMareNero
21.10.2004, 04:28
ben seyirci faktörünü bilbao da gördüm, bizim bi eksigimiz yok onlardan. stadlara daha cok genc gitmeli(akli basinda) hergün üc sigara az icseler mac biletini cikarirlar herhalde, sonucta iki haftada bir mac oluyor sehirde, olmazmi...smileys/smiley2.gif

Çebi
21.10.2004, 13:21
<TABLE =metin cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD>

BIR BILETLE IKI MAÇ IZLICEZ!!!

Trabzonspor-Galatasaray Maç Biletlerini Saklayin!
http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/biletixbilet.jpgSevgili Trabzonsporlular;

23 Ekim 2004 Cumartesi günü H.Avni Aker Stadyumu?nda oynanacak olan Trabzonspor-Galatasaray Türkiye 1. Süper Futbol Ligi 10. hafta karsilasmasina bilet alan taraftarlarimiz 11. haftada H.Avni Aker Stadyumu?nda oynanacak olan Diyarbakirspor karsilasmasinda davetlimiz olacaklardir.

</TD></TR></T></TABLE>
<DIV align=center>http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/trans.gif</DIV>Trabzonspor-Diyarbakirspor maç biletlerinin satisa çikmasiyla H.Avni Aker Stadyumu?nda bulunan ana bilet gisesine Galatasaray maç biletiyle gelen taraftarlarimiz Diyarbakirspor maç biletini hiçbir ücret ödemeden teslim alacaklardir. Her iki maçin tribünü ve koltugu ayni olacaktir.

Trabzonspor-Galatasaray maç biletini Diyarbakirspor maç biletleri satisa çikana kadar saklamanizi rica ederiz. Sizlere hediye edecegimiz biletler sadece stadyum ana gisesinden Galatasaray maç biletleri teslim edilmek suretiyle alinabilecektir.

Saygilarimizla

Trabzonspor Kulübü

<DIV align=right>21.10.2004 11:26:00</DIV>

augustus
24.10.2004, 10:49
Bu takim kimin için sampiyon olacak?bir bilete iki maç seyredilebildigi halde tribünleri tam olarak dolduramayan ve zerre kadar çoskusu olmayan bu izleyici kitlesi için mi sampiyon olacak?bazen düsünüyorumda taraftar olarak sampiyon olmayi falan haketmiyoruz.

$FIRTINA61$
24.10.2004, 12:15
noldu bizimkilere böyle ya gecen sezon sampiyonluk idamis yok bjk macin doldurdular stadi niye simdi degil

Baraka
24.10.2004, 21:01
son 2-3 senedir fb maçlari disinda stadi full görmüyorum ne oldu bu millete anlamiyorum , küçükken babam maçlara götürürdü saat 2-3 deki maçlara 10 da 11 de giderdik hemde derbi olmayanlara saat 7 deki büyük maçlara 12 de gidip 1 de stad da oldugumu hatirliyorum.Gerçekten özlüyorum o günleri.

POYRAZ
24.10.2004, 21:06
REZIL BAHCEHER MACI 50 BINE OYNUYOR YARIM TRILYONLUK HASILAT YAPIYOR,TAMAM TRBZONLA ISTANBULUN NUFUSU BIR DEGIL AMA KOSKOCA SEHIR 25 BIN KISILIK BIR STADI DOLDURAMAZMI,SAMPIYON OLMAK ISTIYORSAK HER MAC FULL OLMALI

$FIRTINA61$
24.10.2004, 22:34
REZIL BAHCEHER MACI 50 BINE OYNUYOR YARIM TRILYONLUK HASILAT YAPIYOR,TAMAM TRBZONLA ISTANBULUN NUFUSU BIR DEGIL AMA KOSKOCA SEHIR 25 BIN KISILIK BIR STADI DOLDURAMAZMI,SAMPIYON OLMAK ISTIYORSAK HER MAC FULL OLMALI niye olmuyo anlamiyom

alitemelli
26.10.2004, 02:47
ondan sonra onlar zengin biz fakir...tabi olur adam lar orjinal forma aliyo...stad zaten fulll çekiyo...para basiyolar walla billa....biz nasil alallim bi forma 70milyon...düz renkler 50 milyon...çok pahali..durumumuza göre tabii

TSMareNero
27.10.2004, 05:27
yapamayacagimiz birsey degil hepsi olurda biraz kendimizi, cebimizi zorlamamiz lazim. baska nerelere fuzuli harcamalar yapiyoruz ama kulübümüze sira gelince hep ihmal, hep ihmal...

hani bizim eski baskan eski yöneticilerimiz, sirf secim zamani ortaya cikiyorlar. hepsi biraz yardim yapsa sorunumuz cok daha azalir diye düsünüyorum.smileys/smiley7.gif

ümit
27.10.2004, 09:10
Maçlarda tüketilen çekirdek paralarini toplarsaniz çok iyi seyler yapabilirsiniz.Formada alinir hatta kale arkalari bile revize edilebilir..smileys/smiley7.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley5.gifsmileys/smiley18.gif

61_TS_1967
27.10.2004, 19:34
biletler cok pahali baska takimlara gore ucuz olabilir ama ben liseye giden bi taraftar olddugum oyle her maca gidemiyorum.Paramaca verdigim zaman okulda ac geziyorum.Maca gidenler,n cogu da benim gibi olandugu stad dolmuyo

psikopatlaz
28.10.2004, 04:43
arkadaslar maalesef bunlar aci gercekler orjinal urun satisimizin azligi yuzunden magazalarimiz cogalacagi yerde azaliyor ve istanbul takimlariyla mesafe gunden gune artiyosmileys/smiley19.gifbence bu gidisati yanlizca gercek trabzonsporlular cozer cekirdek citlemeye stada gelenler degil

TSMareNero
28.10.2004, 04:49
bi öneri yapsakda stadlarda cekirdegi yasaklasak. yoksa odami klüb kasasina gidiyorsmileys/smiley36.gif

Guests
28.10.2004, 07:58
bence kulüp olarak bir çekirdek fabrikasi kuralim. ve haftanin belli günleri statda çekirdek günleri düzenleyelim smileys/smiley2.gif

KRAL_1967
28.10.2004, 21:58
TARAFTAR DEDIHIN HER MACA GELMELI TV VERIYORA YINE GELMELI EHER GERCEK TRABZON SPORLUYSA BEN ANKARADA OTURUYORUM VE CALISIYORUM ANK DAKI TRABZONUN HER MACINA GIDIYORUM BILET NE KADAR OLURSA OLSUN ELIMDE OLSA TRABZONDAKI MACLARA DA GELIRIM TRABZONDAKI TARAFTARLARIMIZA SESLENIYORUM TV VERSE MACI KUME DUSSEK BILE HER MACINA GIDELIM BAHRALIM SESIMIZ KISILSIN COSALIM DAVULLAR CALALIM BORDO MAVI BAYRAKLAR ACALIM BU TAKIMIN BIZE YANI GERCEK TRABZONSPORLULARA IHTIYACI VAR smileys/smiley32.gifKRAL_1967

TSMareNero
05.11.2004, 11:08
bakin arkadaslar, taraftarlarimizin iki hafta gibi bir süreleri vardi asagi yukari. cok merak ediyorumfebe gelince neler olacak. ben hala daha taraftarlarda bir bölünmüslük vardixe düsünüyorum. nerde bizim derneklerimiz 90 dk. tezahürat yapamazmi bizim taraftarimiz. söylediklerime gercek taraftarlar alinmasin ltf. ben kizdigim o cekirdekciler.

birde elimde bi imkan olsa su mac günleri her kahvehaneye bir kilit vururum. stad da mac var o stadin karsisindaki kahvede seyrediyor. Trabzon gibi bir sehir 25 bin taraftari toplamasi lazim iki hafta da bir.

hey gidi eskiden millet agaclara cikardi...

ama cekirdekciler size helal olsun, almanlarin macta bira icmesi gibi cekirdek citletiyorsunuz. helal. smileys/smiley32.gif

Emin
05.11.2004, 12:02
GS maçinda yapilan promosyana ragmen maraton tirübününün her iki tarafinda özellikle deniz tarafindaki kisminda bosluklar kaldi. Yani stad yine tam dolmadi. Diyarbakirspor maçindaki promosyon daha etkili oldu ve stad doldu. Bu platformdan her zaman Trabzonsporun Trabzon sehrinin takimi oldugunun atesli savunucularindan biri olmama ragmen. son Trabzon ziyaretinde gördüm ki canim sehrim Trabzon takiminin kiymetini hala bilmiyor. Bizden çok daha büyük bir liman sehri olmasina ragmen Mersinin Trabzondan daha az taninmasinin nedenini bilmiyor.

Allah akil fikir versin.......

Harun
13.02.2005, 17:29
arkadaslar bugün malatya maçina bilet alirken ayri içeri girerken ayri sikinti çektik koskoca kale arkasina bir kapi yapilmis kapidan içeri girene kadar on kisiyle dövüs yapacaktim...ben bugün maça bes dakika geç girebildim ama benim arkamdakiler 15 20 dakka sonra girdi ya kapilar erken açilsin ya da kale arkasina bi tane daha kapi yapilsin... adam bu yüzden maça gidesi gelmiyo tam bi iskence yani...

Bu sorun simdimi ortraya çikti.Yani daha önce böyle bir sikinti yokmuydu?

POYRAZ
13.02.2005, 19:04
Acin kapilarin hepsini mactan 4 saat önce insanlar rahat rahat mac seyretsinler,Avrupada macin baslamasina 1 saat var stadda kimse yok ama macin baslamasina 15 dakika kala bir de bakiyorsun ki stadda 60 bin kisi var bu neden Türkiye de olmaz ki?

Emorfo
14.02.2005, 17:19
Malatya maçinda tribüler baya iyidi. Trabzonspor iyi futbol oynadikça tribünler bos kalmaz. Ancak iyi günde kötü günde o tribünler her zaman dolmali..

POYRAZ
14.02.2005, 18:22
Kimse merak etmesin Malatya macinda tribünlerde alisilagelmisin disinda fazla insan vardi,artik takima ve taraftara yeni bir hava geldi,Gencler macinida alirsak öbür hafta Avni Aker ful cekecek.

oflubozkurt
14.02.2005, 18:43
Konu disinda mesaj yazmayin.Kendini tanitmak istiyorsaniz bunun için ayri bir baslik var.

İleli
16.02.2005, 05:42
gozumu uyku tutmadi trabzonumun eski maclarindan birini seyredigim dedim baktim aston villa macinin kaseti duruyor dolapta neyse maci seyrediyorum dakika 76 oldukucuk orhan kafayla topu mermi gibi soktu kaleye 1-0..ozaman avni aker koltuksuz tika basa agzina kadar dolu bos yok30.000kisi vardi belkide golden sonra kameralar cilginlari maratonu gosteriyor millet piskopat olmus birbirine vuruyor birbirinin ustune biniyor ezilen ezilene mesaleler yaniyor eyy gidi gunler smileys/smiley19.gif..nerde o eski avni aker nerde o eski atmosfer nerde o eski taraftar simdiye bakarsak degil daglar DENIZLER kadar fark var abi ESKI GUNLERICOK OZLEDIM BENsmileys/smiley19.gif!

BUGORUNTULERI IZLEDIKTEN SONRA 1 KEZ DAHA ASIK OLDUM TRABZONSPORUMAsmileys/smiley32.gif

ümit
16.02.2005, 10:19
Eski günleri o ortami yapacak olan yine taratarlardir.O stad çevre ilçelerden gelenlerde olmayinca çok zor doluyor.Bence yönetimin ve taraftar gruplarinin o çevreleride Avni Akere çekmenin bir formülünü bulmasi üretmesi gerekiyor.Aslinda bilinçli taraftara hiç bir sey gerekmez ama neyse...

Taner Gündoğdu
16.02.2005, 15:31
çok zor birsey degil aslinda. her ilden yada ilçeden (arz-talep meselesi) otobüsler kaldirilir ve toplu halde gidilir. tabiki bilinçli taraftara bu gerekmez ama unutmayin ki türk olarak en önemli özelliklerimizden bir tanesi üsengeç olmamiz.smileys/smiley36.gifeger klüp bi kolaylik yaparsa taraftar sayisi artar

UmutBaykan
16.02.2005, 15:37
smileys/smiley4.gifBu hafta tribünler gerçekten çok güzeldi.Çok mutlu oldum stadin ful olmasina

andrei07
17.02.2005, 21:21
SENOL GÜNES GELDI BUNDAN SONRA HERHAFTA DAHA FAZLA INSAN GELIR

61viya
19.02.2005, 14:58
smileys/smiley4.gifBu hafta tribünler gerçekten çok güzeldi.Çok mutlu oldum stadin ful olmasina

aynen ben de..süperdi..smileys/smiley17.gif

ama orda olup da,stadimiza gitmeyen insanlar öyle tuhafima gidiyor ki..o mabette nefes alabilmek..inanilmaz biisey olsa gerek..bunun hayaliyle yasayan insanlari düsünüp,doldursunlar stadimizi...yalvariyorummmmmmmmmmmmmmm

crazyboy
19.02.2005, 16:35
sampiyonluk atesi yeniden yandi stad bundan sonra full ceker

Berk Akçay
19.02.2005, 21:20
evet avni aker eski günlerine dönmek üzere az kaldi

FaRoZ_ÇaGrI
21.02.2005, 18:26
NEDEN MI?CUNKI nedeni su idi...trabzonspora olan guven kalmamisti.bilmem hatirlarmisiniz ama d.kiev macindan sonra g.birligi maci vardi ve ben genc farozlulardan olarak o maçda 1000 kisi bile zor vardi...ama simdi ise guven ve yeni transferlerle en onemlisi SENOL GUNESIN gelmesiyle daha farkli oldu hersey...tek bisey var simdi yenilmeden SAMPIYON OLMAK...HEPSI BU GENÇ FAROZLUsmileys/smiley32.gif

Berat
21.02.2005, 20:37
bence bu hafta tamamen dolacak stad..tiklim tiklim!! keske o atmosferde maçijn tamamini izlemek nasip olsasmileys/smiley19.giftrabzondaki arkadaslar, çok sanslisiniz..o takimi 2 haftada 1 seyretme sansiniz var,,bu sansinizin kiymetini bilin.. O stadin bos kalmasi yakkismiyor..TS Istanbul Inönü'de idman yapsa bile en az 10,000 kisi olur..o kadar büyük özlem çekiyoruz...

****BALIKCI****
21.02.2005, 20:45
http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif ANKARALILAR OLARAK ELIMIZDEN GELENI YAPTIK INSALLAH MABEDIMIZ TAMAMEN DOLAR VE TARAFTAR VE FUTBOL SHOW OLURhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

ramirez
24.02.2005, 18:29
bizler ist da 40 milyon verip ts maçina gidiyoruz.. trabzon da 10 milyon verip insanlar gitmiyor.. ya insanlar fazla önemsemiyor trabzonu yada baska bir is var.. ve de bir not.. oturarak maç seyredilir ama gol atarken de elindeki çekirdegi biraksin stad da ki kardeslerimiz.. özetlerde gördüm bunu....

emrebey
25.02.2005, 03:40
ahhh ahhh 1000 km civarinda bi yerlerde trabzonumun maci olacakta gitmicem gidib ölene kadar bagirmassam fenerli oluyim ahh gurbet ahhh

Crazy_OfLu61_
26.02.2005, 17:24
Valla tribünlerin bosluguna bise diyemem ama doluyken bile tribünlerin bagirmamasindan çok sikayetçiyim.

Emorfo
26.02.2005, 17:27
Valla tribünlerin bosluguna bise diyemem ama doluyken bile tribünlerin bagirmamasindan çok sikayetçiyim.

Ilkokul çocgu gibi herseyi bastan ögreniyoruz. Bir dönemim Avni Aker cehenneminde öncetribünleri doldurmayi basaracagiz, sonra dolan tribünleri güzel tezahüratlarla takima destek veren bilinçli taraftar yapacagiz. Ne günlere kaldik...

Harun
26.02.2005, 18:27
Trabzonun sehir yapisini fazla bilmiyorum ama hemen hemen herkezin temel sorunu maddiyata dayandiriliyor.Yani maddi açidan etkilenerek tribünlerin dolmadigi söyleniyor.Sizce bu ne kadar dogru? Bana kalirda bu isin kolayina kaçmadir.Ben nezaman böyle bir seyi savunsam hemen Istanbula Tabzon' bir tutup kiyaslama yapanlar var maalesef.Ben demiyorumki 25 binkisilik Avni Aker her maçta full olsun.Zten bizim stada ortalama 15binkisi gittiginde dikkat edin tribünler dolu gözüküyor.Ama koskoca Trabzonda çok ama çok komik rakamlara dahi satilan kombinelerde 15 bin kisiyi bulamiyoruz.Ama is sigara alkol ve bu tip bos ve zararli seylerdegeldiginde paranin hesabi bile yapilmiyor.Bunlar hep bilinen seyler ama isine anlayanadavul zurna saz...

l-m
26.02.2005, 18:44
Trabzonun sehir yapisini fazla bilmiyorum ama hemen hemen herkezin temel sorunu maddiyata dayandiriliyor.Yani maddi açidan etkilenerek tribünlerin dolmadigi söyleniyor.Sizce bu ne kadar dogru? Bana kalirda bu isin kolayina kaçmadir.Ben nezaman böyle bir seyi savunsam hemen Istanbula Tabzon' bir tutup kiyaslama yapanlar var maalesef.Ben demiyorumki 25 binkisilik Avni Aker her maçta full olsun.Zten bizim stada ortalama 15binkisi gittiginde dikkat edin tribünler dolu gözüküyor.Ama koskoca Trabzonda çok ama çok komik rakamlara dahi satilan kombinelerde 15 bin kisiyi bulamiyoruz.Ama is sigara alkol ve bu tip bos ve zararli seylerdegeldiginde paranin hesabi bile yapilmiyor.Bunlar hep bilinen seyler ama isine anlayanadavul zurna saz...

Harunum Trabzondakiler hep maddi açidan zayif oldugumuzu dile getirse de bu sadece mazeret. Bakin hiçkimse bizim kale arkamiz istanbuldaki takimlarin kale arkasi gibi 25 milyon olsun demiyor,25 milyona kale arkasi KOMBINESI satiliyor,keza yönetim tribün sov olmasi için bedava bilet dagitiyor,bileti alanlarin parayi nerede yediklerini dahi söylemek istemiyorum,Trabzon'un nüfusu da az ama eskiden dolan stad simdi neden dolmuyor.Bakiniz sehir merkezinde 200.000 kisi var, kisaca bu 200.000'in içinde maç günü ve saatinde isi olan,maçla ilgilenmeyen,parasi olmayan,hasta olan vs. her tür insan var fakat çevre ilçelerden gelecek olanlarla o stadta her maç 20.000 kisi olmasi lazim, stadin dolmamasinin iki nedeni var:

1. Trabzon'daki taraftarin sampiyonluga ciddi manada inanmamasi
2. Trabzon'da rakip takimin ve dolayisiyla taraftarinin yoklugu

1. maddeyi nasil asabiliriz bilmiyorum ama Trabzon sehrinin yedigi darbeyi hemen hiçbir takim taraftari yememistir,her final maçinda hüsran yasanmasi gerek sehri gerekse takimi olumsuz etkilemis ve nasil olsa sonunda bir aksilik çikacak düsüncesi yerlesmistir. Basari gelmeden bu kirilamaz bukirilmadan da basari gelmez,kisaca paradoks.

2. maddeye gelince rakip takim olmayinca sehirde taraftarlar arasinda bir rekabet olmuyor,örnegin adam sokaga çiktiginda hiçbir x rakibinin taraftari gelip "maç biletleriniz 5 milyon olmasina ragmen stadi dolduramadiniz,bizim en ucuz yer 25 milyon ama yenilsek bile stad doluyor" demiyor,taraftari atesleyecek bir unsur yok yani,herkes Trabzonlu,herkes Trabzonsporlu,yerel gazeteler zaten takimi destekliyor buradaki Istanbul gazeteleri gibi insani sinirlendirip hirslandirmiyor. Kisaca Trabzonspor yendigi zaman adam gidip takilacak bir rakip bulamiyor, eskiden de böyleydi ne degisti diyebilirsiniz. Eskiden insanlar onca olumsuzluga ragmen her maçi kazanacagimizaöylesine inaniyorlardi ki ne olursa olsun maça gidiyorlardi. Simdi adam maça gidiyor,2 saat kuyrukta,maça giriyor,oturdugu yerden stad görünemiyor çünkü ilkel direklerimiz var hala, maçtaki belesçi takimi(parazit diyorum ben onlara) adami rahatsiz ediyor, bir de takim dönüm noktasinda maglubiyet alinca insanlari ondan sonrasi ilgilendirmiyor. Sözün yanlis anlasilmamasi için önceden uyariyorum,bize gerekli olan seyi söylüyorum,stadimizin yenilenmesi gerekiyor, ama hepten yikilmasi ama çok ciddi birrestorasyon,artik nasil olacaksa,bu süre içerisinde evimizdeki maçlrimiz IStanbul'da oynanacak ve Trabzon'daki taraftar yarim sezon boyunca maça gidemeyince iste o zaman takimin degerini anlayacak,en basitinden ben Trabzonda iken Trabzonun kadrosunu sayamazdim,gittigim maç sayisi ya 1 ya 2 idi ama su anda Trabzonspor ile yatip onunla kalkiyorum.

Birçok seyin degeri eldenuçup gidince anlasiliyor...

Fatihtekke61
26.02.2005, 19:07
Arkadas trabzonsporlular´da maca gidecek para yok genelde, ama su son maclarda eskisinden daha fazla seyirci geliyo bu sevindirici birsey ama gozume carpan sey stad bazen doluyo ama tezahurat yok, seyirci takimi ateslemesi lazim olmuyor boyle!"!!

hep birlikte yapmaliyiz bunu!smileys/smiley2.gif