PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Basketbol Türkiye Kupası 1. Maç | Tofaş 76 - 69 Trabzonspor Medical Park

Sayfa : [1] 2

danger00
15.09.2010, 13:00
Gruplar belli oldu ;

A Grubu (Balıkesir): Banvit - Erdemir - Aliağa Petkim - Mersin BŞB (10-12 Ekim)
B Grubu (Ordu): Efes Pilsen - P.Karşıyaka - Antalya BŞB - Olin Gençlik (9-11 Ekim)
C Grubu (G.Antep): F.Bahçe Ülker - Bornova - Tofaş - M.P. Trabzonspor (9-11 Ekim)
D Grubu (Antalya): Beşiktaş C.T- Türk Telekom - G.Saray C.C - Oyak Renault (10-12 Ekim)

Yayın : TBF Sitesi WebTV

Cengiz Çubukcu
15.09.2010, 13:07
en azından 2. olarak gruptan çıkabiliriz , tabi 1 numara problemini aşabilirsek....

Gökhan KAN
15.09.2010, 13:08
Bornova'dan kurtulmadık bir türlü. Her yerde karşımızda. Birde Fener varmış abovvv..

crazyman_61
15.09.2010, 13:11
tek maçlı eleme mi yoksa herkes 3 maç mı yapacak?
gruptan iki takım çıkıyorsa şansımız var

Ahmet ÇOLAK
15.09.2010, 13:13
fener 1. o kesinde 2.lik için 3 takımda eşit güçte umarım çıkmayı başarırız.. bu arada A grubu çok basit D grubu çok zorlu bir grup nasıl böyle eşleştiler anlamadım..

yigits
15.09.2010, 14:04
D Grubu ölüm grubu olmuş. :)

Since1912KsK
15.09.2010, 15:42
toplam 3 maç oynanıcak ilk 2 takım gruplardan çıkıcak geçen sene böyleydi..

a grubunda lider banvit olur diğer takımlar aşağı yukarı aynı güçteler 2. hiç belli olmaz.

b grubunda efes pilsen mağlubiyet almadan kapatır karşıyakada andre'nin sakatlığı nasıl etkilicek takımı bakalım daha erken 2. yi tahmin etmek zor orda ama karşıyaka 1 adım önde diğerlerinden..

c grubunda trabzonun işi zor tofaş sonuncu olur fenerbahçe mağlubiyet almadan bitirir grubu trabzon - bornova maçını kazanan gruptan çıkar ama bornova geçen seneki kadrosunu koruyup takviye yaptı (geçen sene play off oynadılar.)

d grubu muhteşem olmuş oyak dışındaki 3 takımda liderlik için kapışır birşey söylemek zor d grubu için. :)

Burçak
15.09.2010, 16:04
bizim gurup zorlu

Kazım Uzunboy
15.09.2010, 16:08
Fb'ye yine aynı tarifeyi uygularız umarım.

Şu Bornova da başımıza bela olmasa iyi..

winner
15.09.2010, 16:40
İyi gruptayız.

Gruptan ilk ikinin çıkacağı düşünülürse rakiplerimiz bornova ve tofaş.Daha ne olsun.

B ve D grupları çok zorlu. A kolay bir grup olmuş orası da olabilirdi.

Maçların tarihleri de düşünülürse fb ülkerin milli oyuncularının takıma katılışı,hazırlanmak,falan,filan belki bir sürpriz yapabiliriz.

pReN@_61
15.09.2010, 16:54
İnşallah gruptan çıkarız.Başarılar Trabzonspor...

yaranozlu
15.09.2010, 18:20
yemişim fenerini, bordo-mavi; sarı-lacivert gördü mü acımaz, futbol basket fark etmez, gerekirse bir çıkarma da antepe yaparım :)

macka61
15.09.2010, 19:27
çok zor bir gruba düştük inşallah başarılı oluruz

Oğuz ZEYTİN
15.09.2010, 22:44
Öncelikle hayırlı olsun camiamıza.

Bir gün, "Trabzonspor'un basketbol takımı olacak ve Birinci ligde oynayacak" deseler zor inanırdım. Neyse ki o günler gerçek oldu. Türkiye Kupası'ndaki grubumuz da belli oldu.

Gaziantep çekişmeli maçlara ev sahipliği yapacak. Rakiplerimize saygı duyalım, ancak genele bakıldığında futboldaki kura şanssızlığımız, basketbolda şimdilik yok; yani göreceli olarak kolay bir grup.

Yeni bir takımız. Hem ligde yeniyiz hem de kadromuz yeni. Kısacası bize lazım olan şey; zaman. Bir de oyun kurucu :)

Tekrar hayırlı olsun...

HER ZAMAN HER YERDE
ŞAMPİYON TRABZON!!!

.....
16.09.2010, 01:54
İnşallah İlk 2 arasına gireriz.

Ben anlamıyorum ama takımlara bakınca gireriz gibime geldi :)

Hürgün Aygün
16.09.2010, 02:03
Zor grup inşallah çıkarız...

Bıyıklıoğlu
16.09.2010, 02:07
...........................

Mehmet S. Pervan
16.09.2010, 02:52
2010-2011 Sezonu Erkekler Tükiye Kupası Eleme Turu Kura Çekimi Polat Renaissence Otel’de yapılan törenle gerçekleştirildi.

Kura çekimi sonrasında ekibimiz Fenerbahçe Ülker, Tofaş ve Bornova Belediyesi'nin bulunduğu C Grubu'nda yer aldı. Türkiye Kupası'nda C Grubu müsabakaları 9-10-11 Ekim tarihlerinde Gaziantep'te oynanacak.
2010-2011 sezonu Türkiye Kupası grupları şu şekilde oluştu:

A GRUBU
Balıkesir (10-11-12 Ekim)
Mersin BB
Erdemir
Banvit
Aliağa Petkim

B GRUBU
Ordu (9-10-11Ekim)
Pınar Karşıyaka
Olin Edirne
Efes Pilsen
Antalya BB

C GRUBU
Gaziantep(9-10-11Ekim)
Fenerbahçe Ülker
Tofaş
M.P Trabzonspor
Bornova Belediyesi

D GRUBU
Antalya (10-11-12 Ekim)
Galatasaray Cafe Crown
Türk Telekom
Oyak Renault
Beşiktaş Cola Turka

mashal61
16.09.2010, 02:59
Dün Düsseldorf maçıydı sanırım çok amatörce hatalar yaptık. Son saniyede yediğimiz 3'lükle yenildik. Eğer bu takım bu şekilde oynamaya devam ederse hiç de öyle takip edilesi bir takım değil, kusura bakmasınlar.

Çetin
16.09.2010, 04:06
kağıt üstünde çok zor bir kura değil ama takımın son durumu ve 1 numara olayı düşünüldüğünde dikkat edilmesi gereken rakipler durumu ortaya çıkıyor :)

POYRAZ
16.09.2010, 04:56
Haydi hayirlisi bakalim.

Recep Alkan
16.09.2010, 07:52
Çok zor bir grup...

arifemre
16.09.2010, 08:05
şu bornovayla da her yerde yolumuz kesişiyor :)

ÜNAL YILMAZ
16.09.2010, 11:05
Bizim grup fena sayılmaz Bornova bize ters gelen bir takım.Fener maçı hariç diğer takımları günümüzde olursak yenebiliriz.Bana göre bu turnuvada rakiplerimizi 70 sayı ve altında tutabilirsek gruptan çıkabiliriz.12 DEV ADAM bunu başardı bizde başarırız. Selam ve Sevgilerimle Ünal YILMAZ:alkış:

tsburak08
16.09.2010, 11:09
şu bornovayla da her yerde yolumuz kesişiyor :)
Gerçekten ya,bu sefer intikamımızı alıcaz.. Grubumuz zor ama bu gruptan çıkıcak güçteyiz.

Mustafa Umut
16.09.2010, 11:20
rakiplerimiz zor..umarım çıkarız..

bu gruptan çıkmamız demek takımımızın ilerki zamanlarda birçok başarı elde edeceği demektir :)

Paksoy
16.09.2010, 11:23
Dün Düsseldorf maçıydı sanırım çok amatörce hatalar yaptık. Son saniyede yediğimiz 3'lükle yenildik. Eğer bu takım bu şekilde oynamaya devam ederse hiç de öyle takip edilesi bir takım değil, kusura bakmasınlar.
kardeşim naptın ya,bi dur

Recep Alkan
16.09.2010, 11:26
Ulan en kıytırık grup maçları da Balıkesirde oynanacak.

Atakan
16.09.2010, 13:15
Fenerbahçe ile aynı gruptayız.Her yerde yenmek olmaz.:)

Mehmet Dinç
04.10.2010, 13:04
Türkiye kupası maçları bu haftasonu oynanacak, yayıncı kuruluş daha belli olmuş değil, bir iki gün içerisinde belli olacaktır.Umarım Ntv Spor maçları yayınlar da biz de izleme fırsatını buluruz.

Takımımızın sağlıklı bir hazırlık dönemi geçiğrdiğini söylemek çok zor, o yüzden turnuvayı galibiyetsiz bitirme ihtimalimiz yüksek.

Beklentilerinizi buna göre ayarlayın bence.

Murat'
05.10.2010, 21:00
Türkiye Kupası'nda Maç Programı Belli Oldu (http://salsabasket.blogspot.com/2010/10/turkiye-kupasnda-mac-program-belli-oldu.html)

9-12 Ekim tarihleri arasında 4 farklı ilde düzenlenecek olan Türkiye Kupası Eleme Grubu maçlarının programı belli oldu. Henüz sponsoru bulunmayan (hatta büyük olasılıkla sponsorsuz yapılacak olan), yayıncı kuruluşu belirlenmeyen organizasyonda 4 güne sıkıştırılmış 24 maçın programı şöyle:

9 Ekim Cumartesi
14:00 Pınar Karşıyaka - Antalya BŞB (Ordu)
16:00 Olin Edirne - Efes Pilsen (Ordu)
18:00 Fenerbahçe Ülker - Bornova Belediye (Gaziantep)
20:00 Tofaş - Medical Park Trabzonspor (Gaziantep)

10 Ekim Pazar
14:00 Mersin BŞB - Aliağa Petkim (Balıkesir)
14:00 Efes Pilsen - Pınar Karşıyaka (Ordu)
16:00 Erdemir - Banvit (Balıkesir)
16:00 Antalya BŞB - Olin Edirne (Ordu)
18:00 Türk Telekom - Oyak Renault (Antalya)
18:00 Medical Park Trabzonspor - Fenerbahçe Ülker (Gaziantep)
20:00 Galatasaray Cafe Crown - Beşiktaş Cola Turka (Antalya)
20:00 Bornova Belediye - Tofaş (Gaziantep)

11 Ekim Pazartesi
14:00 Banvit - Mersin BŞB (Balıkesir)
14:00 Pınar Karşıyaka - Olin Edirne (Ordu)
16:00 Aliağa Petkim - Erdemir (Balıkesir)
16:00 Efes Pilsen - Antalya BŞB. (Ordu)
16:00 Fenerbahçe Ülker - Tofaş (Gaziantep)
18:00 Oyak Renault - Galatasaray Cafe Crown (Antalya)
18:00 Medical Park Trabzonspor - Bornova Belediye (Gaziantep)
20:00 Beşiktaş Cola Turka - Türk Telekom (Antalya)

12 Ekim Salı
13:00 Mersin BŞB - Erdemir (Balıkesir)
15:00 Banvit - Aliağa Petkim (Balıkesir)
17:00 Galatasaray Cafe Crown - Türk Telekom (Antalya)
19:00 Oyak Renault - Beşiktaş Cola Turka (Antalya)

reisoğlu61
05.10.2010, 21:20
en azindanfener maci fbtv verir

Murat'
05.10.2010, 21:23
Aslinda Tofas maci icin baslik acacaktim ama uc gun pes pese oynanacak maclari tek bir konu basliginda konusmanin daha dogru olacagini dusundum.

Hasan YAYLI
05.10.2010, 22:47
çok zor bir gruba düştük inşallah başarılı oluruz

İzmir deki turnuvadan sonra açıkcası pek ümidim kalmadı,3. olsak iyidir ogrupta

Mehdi
06.10.2010, 10:46
İlk gördüğümde verdiğim tepki.

Yine mi Bornova!

Murat'
06.10.2010, 12:13
Vay be iki gun sonra macimiz var ama buralarda yaprak bile sallanmiyor.

Simdilik yayinci kurulus bile belli degil, buyuk ihtimalle maclar canli yayinlanmayacak.

Dunya ikincisi Turkiye'nin haline bakar misiniz.

Çetin
06.10.2010, 12:18
Federasyon başkanı olacak lümpen siyasi mesajlar vermek yerine kendi işini düzgün yapsa belki maç yayınları bu saate kadar belli olurdu ama işte malum ilişkiler..

Murat'
06.10.2010, 12:21
Turkiye Kupasi ile ilgili bir iki kelam edelim bari.

Bildiginiz gibi hazirlik donemini buyuk sikintilarla gecirdik, yeterince hazirlik maci bile yapamadik, sakat oyuncularin coklugu yuzunden antrenmanlarda bile bese bes mac yapamadik.Bu sikintilari goz onune alarak diyorum ki Turkiye Kupasi maclarinda galibiyet almamiz oldukca zor.Bekleyip gorecegiz, umarim yanilan ben olurum.

Su basligi yonetici arkadaslardan birisi 1. Mac | Trabzonspor Medical Park - Tofas olrak degistirip mac tarihini ve saatini ekleyebilir mi, boylece daha cok ilgi ceker.

Murat'
06.10.2010, 12:49
Bende Turkce karakterler olmadigi icin basligi duzgun yazamadim, yoneticilerden birisi duzeltirse iyi olur.

Takimimiza basarilar bu arada.

Necmettin ALTUNTAŞ
06.10.2010, 13:00
ligde başarılı olup olamıyacağımızın bir ölçüsü olabilir bu maçlar.

Çetin
06.10.2010, 13:57
bu maçlar bizim için hazırlık maçı gibi geçecek, çünkü hazırlık döneminde tam kadro olamadık maalesef. takıma böyle negatif bakmayalım bence.

Murat'
06.10.2010, 14:00
Negatif bakmamak lazim Cetin'in soyledigi gibi, tabi ki bir de beklentileri yukseltmemek lazim.

EmreYavuz61
06.10.2010, 14:16
bizim maçı tv veriyormu?

Emre7
06.10.2010, 23:02
maçların ihalesi dalen devam ediyor bildiğim....

Murat'
07.10.2010, 10:10
Maca kalmis iki gun yayinci falan belli degil hala, bu saatten sonra da maclarin yayinlanabilecegini dusunmuyorum acikcasi, takimimizi izlemek bize haram arkadas, kalkip Antep'e falan mi gitsem acaba.

Oğuz ZEYTİN
07.10.2010, 11:06
Ve beklenen gün geldi (sayılır). Birinci lige adım attığımız 2010-11 sezonundaki ilk resmi maçımız Tofaş'la.

Sezon öncesi bizim için hareketli geçti. Önce beklenti üstü transferler, ardından sakatlıklar, Evren'in gidişi ve Vuk'un gönderilmesi, sonra Rasic ve Snow hamlesi, hazırlık maçlarındaki iyi mücadele fakat yenilgiler (hele ikinci Karşıyaka maçı)...

Tüm bunları incelerken ıskalamamak gerek ki; henüz takım olamadık. 13 kişilik kadronun yarısı sakat, nasıl takım olabilirsiniz ki zaten?

Ama son iki haftadır İstanbul'da neler oldu-bitti öğrenemedik ( en azından sakat oyuncularımız Caner-Hadi durumlarıyla ilgili bilgimiz yok).

Koç Yakan, çalışmalar başlaman önce en az 12 hazırlık maçı oynayacağız demişti, planlanan şekilde geçiremedik yazı.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen dengeli bir kadromuz var. Açıkçası Snow hakkında derinlemesine bilgim yok, tanıyan arkadaşlardan-internetten yaptığım araştırmalarda Chatman'den ziyade biraz daha Greer tarzı oyunu var. Onun kadar şutör değil. TBL standartları düşünüldüğünde yanında Rasic'le birlikte zorlanmayacaklardır.

Takıma yönelik eleştirilerden biri pivot yetersizliği. Jamison-Mutlu'nun ne iş çıkaracağı soru işareti çoğu kişiye göre? Jamison, sakatlıktan kurtulduysa, özellikle hücumda sağ dipteki birebirinden faydalanacağızdır. Mutlu ise yerli pivot azlığında en uygun isimlerden biri. Şahsen kendisine güveniyorum. Dış şutunu ne kadar geliştirmiş olsa da, içeride boğuşarak oynamasını tercih ederim. Rasic-Ersin-Obasohan gibi atıcılar varken Mutlu'yu içeride daha çok beslemek gerek.

Beklentilerimizi gerçekçi tutmak gerek, bu gruptaki zayıf halka (bugün için) biziz. Yine de takımın en iyi mücadeleyi göstereceğinden şüphem yok. Üçlü averaja kalabilcek tek galibiyetle bile tur atlanabildiği düşünüldüğünde...

NEDEN OLMASIN? ;)

bordo61
07.10.2010, 15:24
İlk maç geldi çattı.

Aynı gün hem ödül töreni hemde maç var :D

Oğuz ZEYTİN
07.10.2010, 20:27
Türkiye Kupası maçları D-Smart SPORTS TV'de!!!

Ayrıca federasyonun resmi sitesinde...

MP Trabzonspor'umuza başarılar... (Rakiplerimizin ve diğer tüm takımların sakatlıksız maçlar çıkarmalarını temenni ederim.)

Murat'
07.10.2010, 20:43
Simdiden dort gozle bekliyorum mac programini, bizim Fener maci buyuk ihtimalle yayinlanacaktir, belki bir surpriz olur Bornova macimiz da yayinlanir.

Murat'
08.10.2010, 13:15
Bu mac icin canli yayindan umutlu degilim acikcasi ama pazar gunu oynanacak Fener maci kesinlikle canli yayinlanacaktir.

Oğuz ZEYTİN
08.10.2010, 13:20
Murat, sadece cumartesi günkü TOFAŞ maçımız canlı yayınlanacak.

Yayın programı için: http://www.turkbasket.com/sayfa/index.php?option=com_content&view=article&id=1868:te-tvde-spor-toto-kupas&catid=37:teknosa-tuerkiye-kupas&Itemid=397

Oğuz ZEYTİN
08.10.2010, 13:22
Ordu'dan 4, Antalya'dan 5, Balıkesir'den 3 fakat G.Antep'ten sadece 2 maç yayınlanacak.

Murat'
08.10.2010, 13:31
Murat sadece bu akşamki TOFAŞ maçımız canlı yayınlanacak.

Yayın programı için: http://www.turkbasket.com/sayfa/index.php?option=com_content&view=article&id=1868:te-tvde-spor-toto-kupas&catid=37:teknosa-tuerkiye-kupas&Itemid=397

Su programi bulmak icin yirtiniyordum sabahtan beri cok sagol Oguz.

Fener - Ts maci nasil olur da yayinlanmaz diyorum.

Tofas sansli iki maci yayinlanacak.

Bu arada Oguz mac bugun degil yarin.

Oğuz ZEYTİN
08.10.2010, 13:37
Su programi bulmak icin yirtiniyordum sabahtan beri cok sagol Oguz.

Fener - Ts maci nasil olur da yayinlanmaz diyorum.

Tofas sansli iki maci yayinlanacak.

Bu arada Oguz mac bugun degil yarin.

Haklısın, bu hafta o kadar yoğundu ki anlatamam. Uykusuz kaç günü birbirine bağladım, inan hatırlamıyorum. Foruma da uğrayamadım doğru düzgün.

Hemen düzelteyim onu, diğer arkadaşlara yanlış bilgi ulaşmasın.

Murat'
08.10.2010, 14:26
Wright'in sakatligi duzelmis galiba ama Turkiye Kupasi maclarinda gorev almayacak buyuk ihtimalle.

Hadi ve Caner'in sakatligi hakkinda pek bir bilgim yok umarim onlar da duzelmislerdir.

Yarin bizi zor bir karsilasma bekliyor, yabancilarimizdan birisi benchte baslayacak o da buyuk ihtimalle yeni transferimiz Snow olacaktir.

Ben Alaeddin Hocanin Rasic,Ersin,Obasohan,Jamison,Hakan Yapar besi ile baslayacagini dusunuyorum maca.

Gerci takimimizi su ana kadar bir kere bile izleyemedim, sadece ufak bir tahminde bulunuyorum.

Takimimiza basarilar, diger arkadaslara da sesleniyorum, haydi arkadaslar birazcik da burasi ile ilgilenelim.

Murat'
08.10.2010, 15:25
Genel bolumune alinmasi daha iyi oldu.

Maci yarin saat 20.00' da www.tbl.org.tr (http://www.tbl.org.tr) adresinden ve video.tbf.org.tr adresinden izleyebilecegiz.

Özkan Şentürk
08.10.2010, 15:29
Alınabilecek olası mağlubiyetler sonrası umarım olumsuz bir hava oluşmaz burada.Zira takım kimyasını yakalamak bu kadar kısa sürede mümkün değil.Mutlaka eksikler, uyumsuzluklar olacaktır.

Bilhan Özhan
08.10.2010, 15:49
bizim takimin ismi medical park mi oldu

Murat'
08.10.2010, 15:56
bizim takimin ismi medical park mi oldu

Evet isim sponsorumuz Medical Park.

Murat'
08.10.2010, 16:12
Spor Toto Türkiye Kupası Tanıtım Toplantısı Düzenlendi
10/08/2010 01:23 PM
Spor Toto’nun, basketbolda Türkiye Kupalarının yeni isim sponsoru olduğunun duyurulduğu basın toplantısı, Ataköy Sheraton Otel’de düzenlendi.
http://www.tbf.org.tr/icons/ecblank.gif td { font-family: Georgia; font-size: 12px; }p { font-family: Georgia; font-size: 12px; }
Spor Toto’nun, basketbolda Türkiye Kupalarının yeni isim sponsoru olduğunun duyurulduğu basın toplantısı, Ataköy Sheraton Otel’de düzenlendi.

Ataköy Sheraton Otel’in Ceremony salonunda düzenlenen basın toplantısına Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Türkiye Basketbol Federasyonu Asbaşkanı İmran Işıldar, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar, Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Ali Özsoy ve Türkiye Basketbol Federasyonu Ligler Direktörü Ahmet Araşan konuşmacı olarak katıldı. Toplantıda ayrıca A Milli Takım Baş Antrenörü Bogdan Tanjevic, Türkiye Basketbol Federasyonu Dış İlişkiler Sorumlusu Dr.Emir Turam, Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş, Spor Toto yetkilileri, basın mensupları ve davetliler de yer aldı.

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/12c1ff0fe48114d8c22571f40046cdb8/73f8c1f0974d1f9ec22577b600391a63/Blob/0.45E?OpenElement&FieldElemFormat=jpgAçılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Türkiye Kupası’nın, Spor Toto Türkiye Kupası adı altında oynanması ile ilgili olarak yapılan anlaşmadan dolayı bir araya geldiklerini söylerken, “Türk sporuna çok büyük destek veren, son dönemlerde finansal açıdan da destek sağlayan Spor Toto teşkilatının yeni bir desteğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Basketbol camiamızın adına, Türkiye Basketbol Federasyonu’na 2010 FIBA Dünya Şampiyonası boyunca göstermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Kulüplerimizin de bu anlaşmadan yarar sağlayacağı düşüncesiyle herkese hayırlı olmasını diliyorum. Mücadele edecek olan takımlara başarılar dilerim ve teşkilat başkanımıza da huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/12c1ff0fe48114d8c22571f40046cdb8/73f8c1f0974d1f9ec22577b600391a63/Blob/1.351A?OpenElement&FieldElemFormat=jpgTürkiye Basketbol Federasyonu’nun 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda çok profosyonel bir şekilde çalıştığını söyleyen Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar ise yapmış olduğu konuşmasında, “Türkiye Basketbol Federasyonu ile Spor Toto, paralel düşüncelere sahip olduklarını düşünüyorum. Futbol Federasyonu ile Süper Lig anlaşmasından sonra çok büyük bir hasılat elde ettik. Oradan elde ettiğimiz gelirleri biz amatör braşlarda değerlendirmeyi düşünüyorduk. Türkiye Basketbol Federasyonu her türlü desteği ve yatırımı hak ediyor. Alt yapısı ve Türkiye genelindeki sporcu yaygınlığı, hem de ülkemiz adına anlamını da gördüğümüzde heyecan duyuyoruz. Biz de Spor Toto olarak el sıkışmaktan ve aynı paralellikte çalışmaktan gurur duyuyoruz. Daha önce bir bedel ödüyorduk, şimdi Spor Toto olarak mağlubiyet ve galibiyetlere de %50 ile %100 arasında artan bedeller ödeyeceğiz. Aynı yükseliş ve gelir artışını lig başladığında da taşırız. Türkiye Basketbol Federasyonu, Spor Toto Türkiye Kupası için çok büyük bir centilmenlik örneği göstererek bizden bedel istemedi. Bunun yanında kulüplerimizin gelirlerinin %50 ile %100 oranında destek olmamızı istedi. İddiaa ile gelirlerimiz arttı. Daha önce büyük sıkıntılar yaşanmasına karşın şuan katrilyonlarca hasılat elde eden ve bunun karşılığında da vergi ödeyen bir kuruluş olduk. Bu bütün Federasyonların desteği ile gerçekleşti. Ayrıca 3.5milyonu aşan iddiaa oyuncuları ile oldu. Türkiye Basketbol Federasyonuna bir kez daha teşekkür ediyorum. Nice Dünya Kupası madalyaları ve nice kupalar alacağız. Türkiye Basketbol Federasyonu ve diğer federasyonların yanındayız. Her 1 liralık mali kaynağın yerine gittiğinin sevinci ve güveni ile yaşıyoruz. Başta Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel olmak üzere basketbol camiasına teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/12c1ff0fe48114d8c22571f40046cdb8/73f8c1f0974d1f9ec22577b600391a63/Blob/6.4AE8?OpenElement&FieldElemFormat=jpgTürkiye Basketbol Federasyonu AsBaşkanı İmran Işıldar ise, Spor Toto’nun Türkiye’nin çok önemli bir kurum olduğunu söylerken, “Gelirlerini spor faaliyetlerinden elde eden bir kurum ve bunu da cömertçe spora veriyorlar. Bu anlamda kendilerine teşekkür ediyoruz. Basketbola olan katkıları gelecekte de devam edecektir. Bu vesileyle basketbol camiası kamuoyunu saygı ve selamlıyor, katılımcılara başarılar diliyorum” ifadesini kullandı.

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/12c1ff0fe48114d8c22571f40046cdb8/73f8c1f0974d1f9ec22577b600391a63/Blob/11.4688?OpenElement&FieldElemFormat=jpgTürk Basketbolu için güzel günlerden birini daha yaşadıklarını kaydeden Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Ali Özsoy, “Güzel günlerin sayısı ve oranı artıyor ki bu da bizi mutlu ediyor. Türk basketbolunun arkasındaki itici güçlerinden biri olan Spor Toto, bu anlaşma ile daha da ön plana çıkıyor. Mutluluğumuz sonsuz. Bu bizim en önemli organizasyonlarımızdan bir tanesi. Son yapılan format ve statülerle takımlarımız açısından da sezon öncesi için önemli organizasyonlardan biri olarak gözüküyor. Bundan sonraki dönemde de kadınlarda Mart, erkeklerde ise Şubat ayında 8’li finallerle kupanın sahibi belli olacak. Spor Toto’ya katkıdan ve bu beraberlikten dolayı teşekkür ediyoruz. Türkiye Basketbol Federasyonu, kulüplerine ve takımlarına Avrupa’da maddi anlamda destekte birinci ise, tüm FIBA ve diğer yerlerde de bahsediliyorsa bunun da en önemli nedeninin Spor Toto olduğunu söyleyelim. Başta Spor Toto olmak üzere yayıncı kuruluş ve sponsorlarımıza teşekkür ediyorum. Dört ilde buluşmak dileğiyle” dedi.

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/12c1ff0fe48114d8c22571f40046cdb8/73f8c1f0974d1f9ec22577b600391a63/Blob/16.406A?OpenElement&FieldElemFormat=jpgTürkiye Basketbol Federasyonu Ahmet Araşan, geçtiğimiz yıl hem elemelerde hem de finallerde üst üste oynanan maçların büyük bir çekişmeye sahne olduğunu söylerken, “Bu yıl da aynı heyecanının artarak devam edeceğini düşünüyoruz. 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda A Milli Takım büyük bir sevinç yaşattı. Bu oyuncular, Federasyonumuzun çalışması ama öncelikle de liglerdeki mücadele ile bir yerlere geldi. Bu oyuncuları yine izleyeceğiz. Bütün seyircileri salonlara davet ediyorum. Sports TV’den, Fenerbahçe TV ve Galatasaray TV’den de maçlar yayınlanacak. Bu maçları takip etmenizi tavsiye ediyorum. Gaziantep ve Ordu’da 9 Ekim, Antalya ve Balıkesir’deki karşılaşmalar da 10 Ekim’de başlayacak. Takımlarımıza başarılar dilerken, 2010 FIBA Dünya Şampiyonası ve Türkiye Kupası’nda bize destek olan Spor Toto Başkanına ve teşkilatına da teşekkür ederek, takımlarımıza başarılar diliyorum” açıklamasında bulundu.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, kendisine yöneltilen bir soru üzerine, 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nın ardından çok önemli bir sorumluluğun GSGM ve Spor Toto’yu beklediğini söylerken, “Basketbolun köylerde, okullarda oynanması, sporun yaygınlaştırılması için bir dizi çalışma hazırlıyoruz. İki ile üç hafta içerisinde bunu detaylı bir şekilde açıklayacağız” açıklamasında bulundu.

Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar ise, ''Basketbol Federasyonumuz kulüplere yapılan gelirlerin artırılmasını istedi. Daha önce isim hakkı olarak 20 bin lira kadar bir para ödüyorduk. Türkiye Kupası'na katılan takımlara mağlubiyet halinde 30, galibiyet halinde ise 40 bin lira para ödeyeceğiz. Yaptığımız hesaplara göre 3 milyon liraya yakın bir kaynak aktarmış olacağız'' diye konuştu. Türkiye Basketbol Ligi'ne de ileride isim sponsoru olabileceklerini kaydeden Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar, ''Şuanda spora destek veren büyük bir kuruluş, isim sponsoru. Spor Toto Teşkilatı olarak Türkiye Kupası'na olduğu gibi Birinci Lig'e de isim sponsoru olmaktan gurur duyacaktır. Günü geldiğinde biz de teklifimizi ileteceğiz'' şeklinde konuştu. Tesisleşme konusunda da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2010 FIBA Dünya Şampiyonası'nın ardından kendilerine talimat verdiğini kaydeden Uçar, ''Başbakanımız, hem futbol hem de basketbol için düne kadar hiç ulaşılmamış semtlerdeki sahalara kadar imar edilmesini istemişti. Bu konuda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz'' dedi.

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/12c1ff0fe48114d8c22571f40046cdb8/73f8c1f0974d1f9ec22577b600391a63/Blob/21.4CAC?OpenElement&FieldElemFormat=jpg

Bilhan Özhan
08.10.2010, 16:40
Evet isim sponsorumuz Medical Park.
peki kac seneligne ve ne kadar miktara? pek icime sinmiyo medical park isim sponsoru ama neyse

Murat'
08.10.2010, 16:46
Medical Park'in yonetim kurulu baskani Muhammer Usta Trabzonlu ayni zamanda basketbol yonetimimizde de yeraliyor.Sponsorlukla ilgili detaylari pek hatirlamiyorum, zaten maddi anlamda ne kadar destek verdiklerini de onlardan baska kimse bilmiyor, anlasma da 3 senelik bir anlasma galiba.

EmreYavuz61
08.10.2010, 16:49
skytürk felan veriyormu maçı?

Murat'
08.10.2010, 16:52
skytürk felan veriyormu maçı?

Ustte de yazdigim gibi yalnizca Tofas macimiz canli yayinlanacak bu maci kacirirsaniz takimimizi izleyebilmek icin uzun sure beklememiz gerekebilir o yuzden izleyin bu maci.

Mac D-Smart platformunda yeralan Sports tv'den yayinlanacak buyuk ihtimalle sifreli olacaktir.Ama uzulmeyin hemen cunku video.tbf.org.tr adresinden de izleyebileceksiniz maci.

Bu arada kupanin isim sponsoru da Spor Toto.

EmreYavuz61
08.10.2010, 17:03
Ustte de yazdigim gibi yalnizca Tofas macimiz canli yayinlanacak bu maci kacirirsaniz takimimizi izleyebilmek icin uzun sure beklememiz gerekebilir o yuzden izleyin bu maci.

Mac D-Smart platformunda yeralan Sports tv'den yayinlanacak buyuk ihtimalle sifreli olacaktir.Ama uzulmeyin hemen cunku video.tbf.org.tr adresinden de izleyebileceksiniz maci.

Bu arada kupanin isim sponsoru da Spor Toto.

hımm..abi sports tv dediğin mi toaf maçı..? valla oysa ben hiç izleyemiycem net kotalı :) peki lig ihalesi felan yapıldımı spormax devammı ?

Murat'
08.10.2010, 17:15
hımm..abi sports tv dediğin mi toaf maçı..? valla oysa ben hiç izleyemiycem net kotalı :) peki lig ihalesi felan yapıldımı spormax devammı ?

Evet Tofas maci,

Federasyon baskani yayinci kurulusla anlastiklarini soyledi ama bu yayinci kurulusun kim oldugunu daha aciklamadi.Buyuk ihtimalle Spormax olacaktir, gecen senelerde oldugu gibi Sky Turk'ten bazi maclar sifresiz olarak yayinlanacaktir.

Murat'
08.10.2010, 18:40
Takımımız kupaya hazır

http://www.trabzonsporbasket.com/resimler/buyukler/1850082165609.jpg Takımımız Gaziantep’te başlayacak olan Türkiye Kupası hazırlıklarını İstanbul’da tamamladı.
Takımımız ilk maçını yarın (cumartesi) Tofaş ile oynayacak. Gaziantep Karataş Şahinbey Spor Salonu’nda oynanacak müsabaka saat 20.00’de başlayacak.

Alaeddin Yakan yönetiminde Pamukspor Tesisleri’nde yapılan son idmanda sakatlıkları devam Ali Karadeniz ve Caner dışında tüm oyuncular yer aldılar. Hazırlıklarını İstanbul’da sona erdiren takımımız bugün 20.00’de Gaziantep’e geçecek ve burada maç saatini beklemeye başlayacak.

http://www.trabzonsporbasket.com/resimler/buyukler/4325317165610.jpg http://www.trabzonsporbasket.com/resimler/buyukler/4881725165609.jpg

Hasan Habip Özbay
08.10.2010, 18:40
tecrübe olur bize fazla bişey bejlemej biraz hayalcilik olur

Oğuz ZEYTİN
08.10.2010, 19:21
Wright'in sakatligi duzelmis galiba ama Turkiye Kupasi maclarinda gorev almayacak buyuk ihtimalle.

Hadi ve Caner'in sakatligi hakkinda pek bir bilgim yok umarim onlar da duzelmislerdir.

Yarin bizi zor bir karsilasma bekliyor, yabancilarimizdan birisi benchte baslayacak o da buyuk ihtimalle yeni transferimiz Snow olacaktir.

Ben Alaeddin Hocanin Rasic,Ersin,Obasohan,Jamison,Hakan Yapar besi ile baslayacagini dusunuyorum maca.

Gerci takimimizi su ana kadar bir kere bile izleyemedim, sadece ufak bir tahminde bulunuyorum.

Takimimiza basarilar, diger arkadaslara da sesleniyorum, haydi arkadaslar birazcik da burasi ile ilgilenelim.

Muratcığım, yazacaklarımı sana cevap gibi algılama lütfen. MEsajındaki bir husus üzerinden açıklama yapmak istiyorum.

"Ben Alaeddin Hocanin Rasic,Ersin,Obasohan,Jamison,Hakan Yapar besi ile baslayacagini dusunuyorum maca."

Bir söz vardır: "Başlayan değil, son iki dakikadaki (ya da bitiren) beş"...

Bunun altındaki mana şu: Sınırsız oyuncu değiştirmeler olduğundan mühim olan parke üzerindeki 5. Yani kimin başladığı çok da önemli değil.

Yalnız şöyle bir durum var: Koç kenardakileri güçlü tutmak için çeşitli varyasyonlar geliştirebilir.

Mesela senin tahmini beşinden yola çıkalım: Rasic-Ersin-Derrick-Hakan-Jamison...

Bu durumda kenarda iki PG (ilker ve Snow) kalırken hiç kanat oyuncusu olmayacak.

Dengeyi kurmak adına İlker-Rasic-Derrick-Hakan-Jamison olursa, bencten Snow(PS-SG)-Ersin(SG-SF)-Mutlu(C)'yu getirebilir.

Veya 12'nin 5'li tüm kombinasyonları (en fazla 3 yabancılı)... Artık kaç çıkıyorsa :)

Beşi belirlerken kenardan getireceklerimizi de gözetmeliyiz (Burada haddimi aşıp Yakan'a yol göstermek gibi bir yola sapmak istemem, sadece şahsi düşüncemdir). Yani ilk nokta, pozisyonlar.

Diğer bir husus ise kanatlardaki oyuncuların savunma-hücum, penetre-şut dengesi. Uzunlarda ise iç-dış, yüzü dönük-sırtı dönük oynama becerileri.

Beşler oluştutlurken bunlara da dikkat etmek gerek. Bu demek değil ki, Ersin-Deriick yanyana oynamaz. Niye oynamasın!? Futbolu çok bilenler "Sergen-Tümer, Alanzinho-Yattara yanyana oynamaz" derler, varsın çok bilsinler. Basketbolumuzda Mutlu-Jamison da oynar, Snow-Rasic de... Çok sorun değil. Hatta yeri geldiğinde avantaj bile olabilir.

"Oyun Teorisi" ilgi alanlarımdan beri. Belki basketbolun bu bilinmeyenli iki oyunculu satranç vari yönünü abartmış olabilirim.

Sadece sesli düşündük. Dediğim gibi onlarca çeşitleme yapılabilir. Senin belirttiğin de bunlardan biri. Hatta ideal olanlarından...

Murat'
08.10.2010, 19:31
Sevgili Oguz yazdiklarini cevap gibi algilamadim oncelikle onu soyleyeyim, bize verdigin bilgilendirici mesajlar icin tesekkurler.

Bildigin gibi takimin herhangi bir macini izleme firsati bulamadim ilk 5 tahminimi hazirlik maclarinda cikan bese dayanarak soyledim.

Kim cikarsa ciksin onemli degil, ilk macimizi kazanalim baska da bisey istemiyorum.

Bu arada Caner ve Wright Turkiye kupasi boyunca forma giyemeyecekler galiba.

Oğuz ZEYTİN
08.10.2010, 19:51
Ben sana teşekkür ederim dostum. Benim de isteğim kazanmak, sanki fırtına öncesi sessizliği yaşıyoruz. Ve yarın akşam Tofaş karşısında fırtına esecek gibi.

Caner 'in ayak bileğinde sanırım bir sorun vardı. Düzelmemiş henüz. Wright içinse, kupa maçlarını kaçıracağı önceden açıklanmıştı. Hadi düzelmiş galiba...

Benim merakım açıkçası Jamison hakkında. Neler yapabilecek diye sabırsızlanıyorum bir taraftan...

Murat'
08.10.2010, 20:03
Umarim bu sessizlik dedigin gibi firtina oncesi sessizliktir.

Taraftarin ilgisi yok maca yalniz, ben cok daha fazla ilgi bekliyorum gerek burda gerekse diger sitelerde.

Neyse alacagimiz bir galibiyet burdakileri de heyecanlandirir ne diyelim.

Murat'
09.10.2010, 11:46
Bu arada yarin oynayacagimiz Fenerbahce Ulker maci icin iyi bir haber vereyim size.

Mac bildiginiz gibi saat 18:00'da.

Fenerbahce Tv'den naklen yayinlanacak.

Valla icimden Fenerbahce Tv'ye tesekkur etmek geliyor onlar sayesinde maci izleyebilecegiz.

Kaynak da burasi

http://www.fenerbahce.org/fb2008/detay.asp?ContentID=21109

Tarafli yayin olacak ama yapacak birsey yok.

Uğurtan
09.10.2010, 11:50
İlker'in cezası bu maçlarda başlamıyor mu?

Murat'
09.10.2010, 11:57
Evet, Ilker bu maclarla cezasini cekmeye baslayacak.

evrents
09.10.2010, 12:32
Bugünkü maçı hiçbir tv vermiyor mu?Yarınki maçın naklen yayınlanması da(fb tv) sevindirici bir haber.

Murat'
09.10.2010, 13:08
Bugünkü maçı hiçbir tv vermiyor mu?Yarınki maçın naklen yayınlanması da(fb tv) sevindirici bir haber.

Bugunki maci video.tbf.org.tr adresinden veya D-Smart Sports Tv kanalindan izleyebilirsiniz.

Emre7
09.10.2010, 15:17
internet üzerinden (TBF) maçı izlemek isteyenler şuan Antala - Karşıyaka maçı veriliyor kesinti yok ama yayın yok kötü. dikkat edin. Planınızı erkenden belirleyin

Murat'
09.10.2010, 16:16
Bir sekilde maca ilgi olur diye dusunuyordum ama olmayacak gibi, burasi cok sessiz.

Neyse maci izlemek isteyenler icin iyi bir haberim var, maclar sifresiz olarak yayinlaniyor turksattan.

10969 V 30000 5/6 frekansindaki D-Smart paketi icinde yeralan Sports Tv'den izleyebilirsiniz macimizi sifresiz olrak.

Ayrica yarinki macimiz da Fener Tv'den naklen yayinlanacak.

Gümüshane
09.10.2010, 16:36
Arkadaslar suana kadarki Durum nedir Basketbolda? Ligde hic Mac yaptikmi yoksa ilk Macimizmi?

Murat'
09.10.2010, 16:40
Arkadaslar suana kadarki Durum nedir Basketbolda? Ligde hic Mac yaptikmi yoksa ilk Macimizmi?

Lig daha baslamadi gelecek hafta oynayanacak maclarla baslayacak.

Bu mac Turkiye Kupasi gruplarinda oynayacagimiz ilk karsilasma, yarin Fenerbahce ile pazartesi gunu de Bornova Belediye ile oynayacagiz.

yorumsuz6117
09.10.2010, 16:42
Bu Sports Tv Türksatta varmış ama ben bulamadım. :(:)

Gümüshane
09.10.2010, 16:44
Lig daha baslamadi gelecek hafta oynayanacak maclarla baslayacak.

Bu mac Turkiye Kupasi gruplarinda oynayacagimiz ilk karsilasma, yarin Fenerbahce ile pazartesi gunu de Bornova Belediye ile oynayacagiz.

Tesekkürler..

Murat'
Bir sekilde maca ilgi olur diye dusunuyordum ama olmayacak gibi, burasi cok sessiz.

Neyse maci izlemek isteyenler icin iyi bir haberim var, maclar sifresiz olarak yayinlaniyor turksattan.

10969 V 30000 5/6 frekansindaki D-Smart paketi icinde yeralan Sports Tv'den izleyebilirsiniz macimizi sifresiz olrak.

Ayrica yarinki macimiz da Fener Tv'den naklen yayinlanacak.

Bu Sports Tv Türksatta varmış ama ben bulamadım. :(:)

Burda yazdigim frekanslarla ara, biraz ugrasirsan bulabilirsin.

D-Smart paketinin icinde yeraliyor.

.....
Haydi TRABZONSPORUM göster kendini.

Futboldaki başarıları basketbolda bekliyoruz.

İnanıyoruz bunu yaparsın.

Murat'
09.10.2010, 18:46
Ufak bir duzeltme yapmak istiyorum, yukardaki mesajimda macin sifresiz yayinlanacagini soylemistim.Bunu Pinar Karsiyaka - Antalya macinin sifresiz yayinlanmasiyla soyledim.

Yayinci kurulus ne hikmetse Efes - Olin macinin ilk yarisinin bitimine 5 dakika kala sifreye girerek hevesimizi kursagimizda birakti.

Ama yine de maci netten video.tbf.org.tr adresinden ya da www.tbl.org.tr adresinden izleyebilirsiniz.

Ömer Kibar
09.10.2010, 18:54
Güzel bir başlangıç yaparız inşallah..

Asi Çaykaralı61
09.10.2010, 19:05
Maçı izlemek için link atar mısınız

Murat'
09.10.2010, 19:48
Grubumuzdaki diger macta Fenerbahce Ulker Bornoca Belediye'sini 80-57 maglup etti.

Fenerbahce gercekten de cok guclu, yarin isimiz cok zor.

Yiğit SARI
09.10.2010, 19:51
Bizde oynamayacak kimse var mı ?

macka61
09.10.2010, 19:55
Murat kardeş verdiğin tbf sitesinde hiç bir şey göstermiyor şuan acaba maç saatinde mi açsam

Murat'
09.10.2010, 19:55
Wright ve Caner sakatliklarindan dolayi, Ilker Turel de cezasi dolayisiyla forma giyemeyecekler.

Oruç
09.10.2010, 19:56
Maç yayını var mı ? Sadece takım kadroları, istatistikler çıkıyor.

Murat'
09.10.2010, 19:57
Murat kardeş verdiğin tbf sitesinde hiç bir şey göstermiyor şuan acaba maç saatinde mi açsam

Tbf'nin insafina kaldik yapacak birsey yok, bekleyecegiz.

Bu arada sadece 10 kisilik kadro ile cikacagiz karsilasmaya, Ismet'e de sans vermeyecegini dusunursek rotasyonda yalnizca 4 oyuncu kullanacagiz.

Isimiz zor.

Yiğit SARI
09.10.2010, 19:58
Wright ve Caner sakatliklarindan dolayi, Ilker Turel de cezasi dolayisiyla forma giyemeyecekler.

Ohooo bu maçtan bişey beklemiyorum o zaman :D

Murat'
09.10.2010, 20:02
Sports Tv siferiz yayinda su anda, ben tvye geciyorum.

Kanalin frekansi yukarki sayfada var.

Simdi voleybol maci var kanalda, o biter bitmez bizim maca baglanacaklardir, dua edelim de mac hemen bitsin.

O yuzden yayina gecemiyor tbf'nin internet sitesi.

Yiğit SARI
09.10.2010, 20:05
Hala bitmedi voleybol maçı

Murat'
09.10.2010, 20:09

Oguz'a takilacagim simdi,

benim tahmin ettigim besle basliyor Alaeddin Hoca,

Baska da sansi yoktu zaten acikcasi.

Bu arada mac basladi, kanaldaki voleybol maci da simdi bitti.

Sports tv basliyor canli yayina.

Ilk atistan sonra sifreye girdiler maalesef.

Web sitesinde herhangi bir yayin yok maalesef.

samet aslan
09.10.2010, 20:13
yayını kestıler uydudan netten nerden takip edebiliriz.

Asi Çaykaralı61
09.10.2010, 20:15
Yayın şifreye girdi
Maç kaç kaç bilgisi olan var mı

BDiler61
09.10.2010, 20:16
Pek parlak başlamadık maça durum 10-3

Volkan Yavuz
09.10.2010, 20:17
14-6 gerideyiz

Alihan Ertürk
09.10.2010, 20:18
SPORTS Tv benim bildiğim kadarıyla D-Smart dünyasından. :)

Volkan Yavuz
09.10.2010, 20:18
14 -9 gerideyiz iki tane 3 lük attik

ve bitane daha14-12

Eren Karaahmetoğlu
09.10.2010, 20:19
İnternetten izleyemiyor muyuz??

Hüdai Pervaneli
09.10.2010, 20:19
14-12 gerideyiz

UğuR
09.10.2010, 20:20
14-12 mağlubuz

samet aslan
09.10.2010, 20:20
netten izleyebileceğimiz bi site falan yokmu ?

macka61
09.10.2010, 20:21
16 12 oldu

Volkan Yavuz
09.10.2010, 20:21
obasaohan 2 tane 3 lük atti. alvin snow da bitane 3lük

UğuR
09.10.2010, 20:22
http://live.tbf.org.tr/TBF/netcasting/default.asp?game_number=11004&microsite_scope=undefined

macka61
09.10.2010, 20:23
18-14 oldu ve top kaybı yaptık

samet aslan
09.10.2010, 20:24
anlaşıldı bu maçıda izleyemeyeceğiz...

UğuR
09.10.2010, 20:25
İsmet oynuyor ...

danger00
09.10.2010, 20:29
ilk çeyrek skoru 25-16 tofaş lehine

Özge
09.10.2010, 20:29
Basit top kayıpları yapıyoruz.

Tunç Tosun
09.10.2010, 20:31
İsmet oynuyor ...

http://live.tbf.org.tr/TBF/netcasting/default.asp?game_number=11004&microsite_scope=undefined

Buraya bakılırsa daha süre almadı.

Alihan Ertürk
09.10.2010, 20:31
Lig maçlarını yine Spormax & SkyTürk mü yayınlayacak ?

Ahmet Başkaya
09.10.2010, 20:33
Dışardan iyi oynuyoruz . Jamison attı 27-20

Burçak
09.10.2010, 20:34
http://live.tbf.org.tr/TBF/netcasting/default.asp?game_number=84&microsite_scope (http://live.tbf.org.tr/TBF/netcasting/default.asp?game_number=84&microsite_scope)=

bari burdan skor takibi yapın..
Açılan sayfada sağ alt köşeden ikinci sayfaya geçin . bizim maç 2. sayfada..

samet aslan
09.10.2010, 20:34
ersin daha şimdiden 4 le di...

Ahmet Başkaya
09.10.2010, 20:35
ersin daha şimdiden 4 le di...

Evet zaten oyuncu sayımız az bu çok kötü oldu .

Alihan Ertürk
09.10.2010, 20:36
http://video.tbf.org.tr/canli-yayin-izle/canli

samet aslan
09.10.2010, 20:38
11 sayı oldu fark...

Ahmet Başkaya
09.10.2010, 20:38
Jamisonla tutunmaya çalışıyoruz .

Yiğit SARI
09.10.2010, 20:44
Çok kötüyüz

Murat'
09.10.2010, 20:44
Felaket tellalligi olacak ama yarin fener bizi dagitir.

samet aslan
09.10.2010, 20:45
sanırım farka gıdecek bu maç hala takım olamamışız ersin 4 dakikada 4 faul aldı. hiçmi savunma yapılmıyor anlamadım gitti..

Talat YAVUZ
09.10.2010, 20:46
Felaket tellalligi olacak ama yarin fener bizi dagitir.

yok kardeşim katılıyorum sana tarihi fark olur ve gorursun ulusal medya bunu manşetten verir:cool:

TSezgin61
09.10.2010, 20:49
kupa önemli degil. lige iyi baslasak

Yiğit SARI
09.10.2010, 20:50
İlk yarı bitti 7 farkla gerideyiz

danger00
09.10.2010, 20:50
ilk yarı skoru 43-36 tofaş lehine

samet aslan
09.10.2010, 20:51
en azından 7 sayı farkla bitti ilk yarı bu sevındırıcı haber ikinci yarı inş toparlarlar ...

Yiğit SARI
09.10.2010, 20:52
Kopma noktasındayken bi nevi döndük . Defansta yokuz sanki

Volkan Yavuz
09.10.2010, 21:01
Hedefimiz Ligde kalmak olmali! Cünkü daha ilk senemiz!

Yiğit SARI
09.10.2010, 21:02
2. yarı başlıyor

danger00
09.10.2010, 21:05
rakip 9 da 1 ile oynarken biz 10 da 5 le oynamışız üçlüklerde.
buna rağmen geride olmamız da boyalı alanda rakibe oranla çok kötü olmamızdan kaynaklanıyor.
pota altımızı yol geçen hanına çevirmişler.

Batuhan
09.10.2010, 21:07
http://video.tbf.org.tr/canli-yayin-izle/canli

Alihan bu linki vermişsin ama sanki çalışmıyor gibi ?

Yiğit SARI
09.10.2010, 21:08
Uzun adam şart

Alihan Ertürk
09.10.2010, 21:10
Alihan bu linki vermişsin ama sanki çalışmıyor gibi ?

TBL'nin resmi sitesinden aldım bu linki. Burada yayınlanacağı yazıyordu.

Bende açmadı maçı ama Dns ayarlarımda problem var diye açılmadı sandım, sen de izleyemiyorsan demek yayın yokmuş. :)

bestrafer
09.10.2010, 21:10
Obasohan transferi oturmuş gibi gözüküyor.

Ayrıca Hadi'nin de sadece ilk yarıda 7 ribaunt alması dikkat çekici bence.

danger00
09.10.2010, 21:13
farkı 5 e kadar indirdik
2 top kaybı-boş hücum tekrar 9 a çıktı

Yiğit SARI
09.10.2010, 21:16
Bu Serhat Büker ne işe yarar ?

bestrafer
09.10.2010, 21:17
Rasic de çok üçlük kaçırıyor. Çok formsuz galiba.

Murat'
09.10.2010, 21:21
21/9 ikilik, 18/6 de ucluk isabeti ile oynuyoruz.

21/9 sayisi gercekten de felaket bir oran.

Uğurtan
09.10.2010, 21:22
Takım gayet iyi..

Bunca sorunlu hazırlık dönemi ve beraber doğru dürüst çalışamamak, maç yapamamak göz önüne alındığında..

Ayrıca ciddi katkı verecek Wright düşünüldüğünde bence gayet iyi başa baş denebilecek bir performans ortaya koyuyor..

Düzelir herşey.. ;)

samet aslan
09.10.2010, 21:22
ersinin maçın basında 4 faul alması butun dengelerı bozdu... ve oyuna gırdı 5 yide aldı..

Yiğit SARI
09.10.2010, 21:23
Şuan çoğu şey olumsuz gözüküyor . Hele savunmamız rezalet

Murat'
09.10.2010, 21:24
Bu arada Ersin besledi, skor da 57-49.

samet aslan
09.10.2010, 21:25
henuz cok vakıt var savunmayı sertleştırebılırsek oyuna ortak olabiliriz...

Eren Karaahmetoğlu
09.10.2010, 21:25
Haydi çocuklar. 6 sayı kaldı.

Özge
09.10.2010, 21:26
Obasohan takımı sırtlıyor.Şutları çok iyi gerçekten.

Yiğit SARI
Yabancı hakkımız var mı daha olması lazım ? Acilen bi uzun alırlarsa çok güzel olur

danger00
3. periyot sonu 58-52 tofaş lehine

samet aslan
09.10.2010, 21:27
obasohan oturmus gıbı rasıc ilk maçlara göre iyi 7 sayı 4 sayı wrıght da göndugu zaman daha dişli bi takım olabiliriz...

Murat'
58-52 bitti 3. periyot.

Bakalim son periyotta neler olacak.

Bu arada Obasohan'in ortalamalari gercekten cok iyi.

ccd6167
kupa macı onemlı degıl..
ama lıgte sıkıntı olmayacaktır..hem takım daha ıyı motıe olcakır hemde tarfatarın destegıyle maclar daha rahat olur...ıcerıde 10-11 mac kazansak bıze yeter...

Yiğit SARI
09.10.2010, 21:28
Son çeyrek başladı

Murat'
Ulan en az 50 kere tikladim su tbf'nin sitesine belki yayina baslarlar diye ama yok iste.

Boyle terbiyesizlik olmaz.

Batuhan
58-56 bitti 3. periyot.

Bakalim son periyotta neler olacak.

Bu arada Obasohan'in ortalamalari gercekten cok iyi.

Canlı anlatımda 58 - 52 bittiğini yazıyor :confused:

yorumsuz6117
Maçı izleyebileceğimiz bir yer var mı ?

Ahmet Başkaya
09.10.2010, 21:30
Hadi 4 e indi fark .

Murat'
09.10.2010, 21:30
Canlı anlatımda 58 - 52 bittiğini yazıyor :confused:

Yanlis yazmisim kusura bakma.

yorumsuz6117
09.10.2010, 21:31
58-54 oldu.

samet aslan
09.10.2010, 21:31
Ulan en az 50 kere tikladim su tbf'nin sitesine belki yayina baslarlar diye ama yok iste.

Boyle terbiyesizlik olmaz.

sports tv nın yayınını verıo o site kanal şifreli olduğu için yayın yok...

Ahmet Başkaya
09.10.2010, 21:32
Serhat'da 5 ledi.

Murat'
09.10.2010, 21:34
Benchte yalnizca iki oyuncu kaldi, o yuzden bu macin donmesi zor.

yorumsuz6117
09.10.2010, 21:36
Obasohan 2 serbest atış başarılı 60 - 56

samet aslan
obasohan sırtlıo takımı 21 sayı helal olsun walla 4 sayı kaldı...

Ahmet Başkaya
Obasohan 2'side girdi fark 4 hadi çocuklar.

Eren Karaahmetoğlu
DÖNECEK.

:)

Kaldı 2 sayı.

Ve top bizde.

Volkan Yavuz
09.10.2010, 21:37
2 ye indi fark

Ahmet Başkaya
Hakaaaaaaaann :)

Hadi hadi geliyoruz .

Özge
Ve yakaladııık.Haydi çocuklar.

yorumsuz6117
60-58 oldu top kaybı yaptılar ardından.

Eren Karaahmetoğlu
Eşitlik geldiiiiiiiiiii

Yiğit SARI
09.10.2010, 21:38
5:48 | 60- 60 dÖndÜk

samet aslan
top bizde eşitlik şansı...

Murat'
60-60 oldu.

Heyecanlandim valla, hadi cocuklar cevirin su maci.

Volkan Yavuz
60 a 60güzel!! ,ola aldilar. böyle maca bakamiyozya

yorumsuz6117
Hakan Yapar yaptı 60 - 60 :)

Mola Tofaş

Ahmet Başkaya
09.10.2010, 21:39
İştee buu ... 1 faulleri de fazla ilerde işe yarayabilir .

samet aslan
bu gazla alırız bız bu macı geri dönüş böle olur işte .. :D

Murat'
Ilkan Karaman ve Ruzic'in dorder faulu var, haydi bakalim sunu avantaja cevirelim.

Ahmet Başkaya
09.10.2010, 21:40
Şimdi çok dikkatli olmak lazım öne geçersek bırakmayız maçı .

Özge
Bu top kayıplarını hep yapıyoruz off.

yorumsuz6117
62-60 top kaybı yaptık ardından. :(

musberdo
09.10.2010, 21:41
bu embesil spikeri nerden buldular yahu.......adam bizimkilerim isimlerini telaffuz edemiyor..:mad:

Burçak
Tofaş şaşırdı belliki. alalım şu maçı

Ahmet Başkaya
Çok saçma 4 sayı .

Yiğit SARI
Fark yine 6 oldu savunma diye bişey yok takımda

Murat'
Maci izleyemiyoruz ama anladigim kadariyla cok basit top kayiplari yapiyoruz.

samet aslan
bu kadar kolay hata yapılmaz yahuu gene 6 sayı oldu fark...

Eren Karaahmetoğlu
Bir anda 66-60.

..

yorumsuz6117
09.10.2010, 21:42
66-60 .....

Volkan Yavuz
olamaz 6ya cikti fark yine

musberdo
takımızda 2.ligde bile oynayamayacak oyuncular var...... acilen yerli kaliteli oyuncu takviye lazım....

yorumsuz6117
09.10.2010, 21:43
Hadi mahvetti maçı.

samet aslan
09.10.2010, 21:44
maç biter arkadaşlar burdan kıyısına kadar geldik sonunu getiremedik maalesef...

yorumsuz6117
takımızda 2.ligde bile oynayamayacak oyuncular var...... acilen yerli kaliteli oyuncu takviye lazım....

Nerden izliyorsunuz maçı ? :)

Ahmet Başkaya
maç biter arkadaşlar burdan kıyısına kadar geldik sonunu getiremedik maalesef...

Durun yahu :)

Volkan Yavuz
09.10.2010, 21:45
10 fark oldu tamam koptuk

samet aslan
obasohan tek başına maçta tuttu bizi ona yardım eden bir iki oyuncunun cıkması lazım...

yorumsuz6117
Obasahan 3lük 24 sayısı oldu 70- 63 ama kıymeti kalmadıki. Hadi sağolsun. :):(

Volkan Yavuz
09.10.2010, 21:46
7 ye indi fark obasohan ucuyooo

yorumsuz6117
09.10.2010, 21:46
Obasahan yine attı 26 sayı. :)

Ahmet Başkaya
09.10.2010, 21:47
72-65 .......

Çok kötü değiliz Wright çok şeyi değiştirir bu takımda .

Ama yerli kaliteli oyuncu şart .

Özge
09.10.2010, 21:47
Obasohan sazı eline aldı:)İyi transfer olduğunu belli ediyor hemen:)

Ahmet Başkaya
09.10.2010, 21:48
2 atış kullanacağız 2si girerse 5 e iner fark .

saffet61
09.10.2010, 21:48
maçı nereden izliyorsunuz

Osman Yavuz
09.10.2010, 21:49
72-65 .......

Evet Ahmet iyi tespit.Kısa Türk oyuncumuz yok yine aynı şekilde pivot eksikliğimiz net görülüyor.Dediğin gibi Wright bu takımı 2 vites yukarı çıkartır.Ligin 2. yarısında bambaşka bir Trabzonspor izleyebiliriz.

yorumsuz6117
Obasahan'ı çıkarttı nedne acaba :(:)

Ahmet Başkaya
2 Sini de attı obasohan fark 5 .

Batuhan
09.10.2010, 21:50
Keşke Porto Riko'nun pivotunu alabilseydik. Bu sene bir Çin takımıyla anlaştı kendisi :(

yorumsuz6117
Obasahan tekrar girdi. 74- 67

Özge
72-65 .......

Wright değil Ali Karadeniz o:DŞaka bir yana gerçekten Wright'ın gelmesi çok şey değiştirir.Takımda ona ihtiyaç var ayrıca uzun bir pivota ihtiyacımız var.

yorumsuz6117
09.10.2010, 21:51
40 saniye kaldı artık dönmez.

leavemealone
09.10.2010, 21:52
wright neden oynamiyorki ?

Eren Karaahmetoğlu
Yenildik malesef.

Ahmet Başkaya
Evet yenildik büyük ihtimalle göze şimdilik en çok batan .

Rakipte 5 oyuncu çift hanelere ulaşırken , bizde sadece iki oyuncu geçti çift haneleri .

Obasohan kaliteli oyuncu olduğunu ispatladı . Bu sene Wright ile en büyük kozumuz olacaktır .

Takım çok çok kötü değil .

Ama Yerli bir oyuncu kesinlikle şart , yerli oyuncularımızın hepsi 2. lig seviyesinde .

Çok basit hata yapıyoruz , alıştıkça lige düzelecektir .

Yiğit SARI
Geçmiş olsun

Selçuk Aydın61
09.10.2010, 21:53
69..........76 :(

yorumsuz6117
76 - 69 Maç Sonucu

samet aslan
adamlarda 5 oyuncu çift sayılara ulaştı bizde sadece 2 oyuncu skora katı yapacak oyuncular lazım ersinin oyunun basında faul problemıne gırmesı butun dengelerı bozdu wrıght ın donusu cok sey degıstırır...

Serdær
09.10.2010, 21:54
Oyuncu almamız önemli tabi ki.

Fakat takım savunması inanılmaz derecede kötü.

Sertlik yok.

Alan Savunmasını bırakın adam adama savunma bile yapamıyoruz.

Savunma konusunda çok büyük zaafiyetlerimiz var.

Yiğit SARI
Türk oyunculardan katkı alamıyoruz

Ahmet Başkaya
Rasic'in de performansı bu değil yüzde elli ile oynuyor daha o da kendine gelirse özellikle dış bölgeden takımın potansiyeli artacaktır .

Umarım Wright'i sakatlık fazla etkilememiştir .

macka61
09.10.2010, 21:55
sağlık olsun takımın bu kadar eksiğe reğmen iyi hazırlık kampı geçirmemesine rağmen maçı bırakmaması mutlu etti beni bunlar ilk deneyimlerimiz zaten kupada fazla bir iddaamız yok

Yiğit SARI
09.10.2010, 21:56
Bi yerli uzun bide yabancı uzun alalım . Bunlardan biri atletik olsun

Özge
09.10.2010, 21:56
Basit top kayıplarımız bu maçta da gerçekleşti her zamanki gibi.Farkı indirecekken açılmasına neden oluyor.En büyük sıkıntılardan biri de benchte oyuncu olmamasıydı.

Murat'
09.10.2010, 21:57
Neyse saglik olsun diyelim,

Rasic 7'de 1 ucluk atti cok kotu bir oran.

Maci izleyemedigim icin yorum yapmak istemiyorum.

Obasohan 28 sayi ile simdilik takimin en onemli oyuncu oldugunu gosterdi.3/5 iki sayilik 7/4 de uc sayilik isabeti yakaladi, 10 serbest atisin hepsini de sayiya cevirdi.

Bu arada ilginc bir istatistik 22'de 21 serbest atis oranimiz, gecen seneki en onemli hastaliklarimizdan bir tanesiydi serbest atislar.

Acaba Ersin Gorkem'in kafasi bir seylere mi takilmis, daha macin basinda dortledi adam, olacak is degil.

Serdær
09.10.2010, 21:59
Birçok arkadaşın dediği gibi yerli oyuncularımız 2.lig düzeyinde oyuncular.

Takıma eğer iyi kaliteli yabancı oyuncu alıyorsan yerli oyuncularında iyi kalitede veya kaliteye yakın olması gerekiyor.

Fakat ne yazık ki Türk oyuncular yeterli değil.

Doğan Hakmeyez bunları görüp gerekli transferleri yapar umarım ..

Yiğit SARI
Obasohan çok yerinde transfer bu gerçek . Rasic 'de kendi performansını sergilerse çok iyi olacak ama Snow konusunda kararsızım çok külolu yeterince kıvrak değil kolay adam eksiltemiyo sanki

Özkan Şentürk
Rasiç'in 1/7 lik 3 lük yüzdesi garip olmuş.Oysaki dünya şampiyonasında sırpların en yüzdeli üçlük atan oyuncusuydu.Ayrıca maç boyu toplam 26 üçlük denemişiz.

Takımın hucumdaki temel oyuncusu Wright gelince işler değişecektir.Ayrıca Obasohan 10 sayısını faullerden çıkarmış, bu onun içeriyi de zorladığını gösterir.Bugünün en iysiydi sanırım.Yerlilerden de biraz katkı almaya başlarsak takım rayına girecektir.

musberdo
09.10.2010, 22:02
Snow.......- Berbat.....2.lig de zor oynar....Dodo nun büyük hatası gibi geldi bana
Mutlu.......- Çooook kötüüüüüü
Serhat.. ...- Çooooooook kötüüüü
Rasiç .......-İnsan biraz sorumluluk alır......(Teodosiçi arıyor gibiydi)
Jamison....- Ancak yedek olur......

Keşke iyi bir pivot alabilsek....Wright tam pivot değil çünkü 4 numarayı daha iyi oynuyor...(eğer sağlıklı olursa)

Tofaş yenilgisinin sebebi Obasohan ın yanında skor katkısının kimseden gelmemesi....ve Çok ağır oynuyoruz....Zamanla daha iyi olur mutlaka....ama Yunus Çankaya gibi 2-3 kaliteli yerli almalıyız...ve bir Pivot....Dodo ne olur jamison ve snow u gönder ve yerlerine Drew Nicholas ile HAİSİLİP veya VUJCIC i al.........ne olurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.....
:):):)

Yiğit SARI
09.10.2010, 22:04
Jamison mı yedek olur ? Uzunlardan hangisi ondan iyi ? :D

Hele Serhat . Ne işe yaradığını anlamıyorum bi türlü anladığım güzel top kaybediyor ve güzel faul yapıyor

Murat'
09.10.2010, 22:05
2. macimiz yarin Fenerbahce ile saat 18.00'da Fener tv'den naklen.

Bu sefer gercekten yayinlanacak merak etmeyin.

Turk oyuncularimizin yeterli olmadiklari gorusune ben de katiliyorum, Olin'e bakiyorum adamlarin ikinci ligden yalnizca bir oyunculari var kadroda.

Tabi bu bir de maddi durumla alakali, belki de butcemiz buna yetiyordur.

musberdo
[QUOTE=Yigit SARI;1917181859]Jamison mı yedek olur ? Uzunlardan hangisi ondan iyi ? :D

uzun yok takımda zaten.................Dodo alacak ya...:):):)

Yiğit SARI
2. macimiz yarin Fenerbahce ile saat 18.00'da Fener tv'den naklen.

Bu sefer gercekten yayinlanacak merak etmeyin.

Korkunç bir maç olacak :D

Uğurtan
09.10.2010, 22:06
Onu alalım bunu alalım..

Peki bütçe ne?

Futbolla karıştırmasak..

Takım 5'e 5 idman bile yapamamışken.. Bence gayet iyi bir oyun..

Düzelecektir her şey..

Yerli bir 2 numara takımı rahatlatabilir onun dışında elbette her yere bende daha iyilerini isterim ama istemekle oluyor mu?

Murat'
09.10.2010, 22:07
Korkunç bir maç olacak :D

Gercekten de oyle olacak.:D

Yiğit SARI
09.10.2010, 22:09
Onu alalım bunu alalım..

Peki bütçe ne?

Futbolla karıştırmasak..

Takım 5'e 5 idman bile yapamamışken.. Bence gayet iyi bir oyun..

Düzelecektir her şey..

Yerli bir 2 numara takımı rahatlatabilir onun dışında elbette her yere bende daha iyilerini isterim ama istemekle oluyor mu?

İstemekten başka bişey gelmiyor elimizden ne yapalım :D Yerli 2 numaradan önce bi uzun alsak daha iyi olur sanki :D

musberdo
09.10.2010, 22:10
fener maçında minimum 20+ sayı farkı yeriz ve bunu göze alarak maçı seyretmek lazım.....çok kalite farkı var takımlar arasında ve bu haksızlık TRABZONSPOR için.......
Umarım Sadri ŞENER Fener maçını seyreder....

Murat'
09.10.2010, 22:11
Birisi su Fener macinin basligini acabilir mi acaba, ben acmak istemiyorum cunku klavyem el vermiyor.:)

Uğurtan
09.10.2010, 22:12
İstemekten başka bişey gelmiyor elimizden ne yapalım :D Yerli 2 numaradan önce bi uzun alsak daha iyi olur sanki :D

Uzun ihtiyacımız kısa kadar elzem değil bence..

Bu benim görüşüm..

Jamison'u kaç maç seyretmiş insanlar yazıyor burada bilmiyorum ama bence fazla izlememişler..

Snow'a berbat diyenler adamın attığı imza kurumadan maça çıkmış el insaf..

Çok komik bulduğum kadar bazı yorumları aynı ölçüde gülüyorum..

Bütçe sorunumuz olmasın mali yönden sıkıntıları aşalımı düşünürken insanlar oturulan yerden onu alalım bunu alalım kolaycılığını görmek üzücü..

Ama hayat size güzel neticede.. ;)

musberdo
09.10.2010, 22:14
ArkadaŞlar....... Evet bu İŞe soyunduysak en İyİsİnİ yapmaya ÇaliŞalim...İdare etmeyelİm.......futbolda 1 sene oynamayip yatan adama mİlyonlarca euro verebİlecek bÜtÇe varsa....varsin o adam 1 sene daha yatti saysinlar ve o parayi basketbola harcasinlar.....bu hem taraftarin hem de trabzonspor adinin hakkidir......

Yiğit SARI
09.10.2010, 22:15
Ali Karadeniz gelsin takım rahatlar biraz :D

Snow'u bu maç eleştirmeyeceğim evet . Ama külosu sorun bence

Ahmet Başkaya
09.10.2010, 22:16
Uzun ihtiyacımız kısa kadar elzem değil bence..

Bu benim görüşüm..

Jamison'u kaç maç seyretmiş insanlar yazıyor burada bilmiyorum ama bence fazla izlememişler..

Snow'a berbat diyenler adamın attığı imza kurumadan maça çıkmış el insaf..

Çok komik bulduğum kadar bazı yorumları aynı ölçüde gülüyorum..

Bütçe sorunumuz olmasın mali yönden sıkıntıları aşalımı düşünürken insanlar oturulan yerden onu alalım bunu alalım kolaycılığını görmek üzücü..

Ama hayat size güzel neticede.. ;)

Kimse kötü bir niyet beslemiyor yahu :)

Sanki alalım diyenler tüü yuuh diyor ...

Herkes bildiği kadarıyla yorum yapıyor , evet bencede 1 yerli oyuncu alınmalı 2 numara veya 5 numara ama tam bir 5 numara , 4-5 karışımı değil .

Takım gün geçtikçe üzerine koyacaktır .

Rasic'in ısınması ve Wright'in gelmesi ile çok daha iyi bir takım izleyeceğimizden eminim .

bestrafer
09.10.2010, 22:18
Hoba daha ilk maçtan başlamış çok bilmişler... :)

Durun abiler. Galeyana gelmeyelim.
-Berbat bir hazırlık kampı geçirdik. Hazırlık maçlarında 40 sayıyı bile göremez olmuştuk.
-Snow'un hazırlık kampı dahil ilk maçı. Oyun kurucu mevkisi için her şeyden önce adaptasyon gerekli.
-Rakip toplam 12 kişiyken biz 10 kişi çıktık maça.
-Ersin Görkem çok erken 4'ledi.
-Michael Wright hazırlık kampının en başarılı oyuncusuyken talihsiz bir sakatlık geçirdi, bu maçta da oynayamadı.
-Rasic çok kaçırdı. Ama gerçek performansının %50'sini bile koymadığını herkes biliyor.
-Bench'te oyunun yönünü direk çevirebilecek ve sayı yükünü üstlenebilecek bir oyuncu yoktu.

Ama olumlu şeyler de vardı elbette. Biraz Polyannavari bir yorum gelebilir size bunlar ama :) :

-İlk resmi maçta 69 sayıya ulaşmak hiç fena değil bence.
-Obasohan inanılmaz bir katkıda bulundu. En hazır transferimiz diyebiliriz.
-Serbest atış yüzdesi 21/22. Benim bu sene hiç sıkıntı çekeceğimizi düşünmediğim yüzdeydı. Bu maçta da bunu gördük. Türk Milli Takımı'nın ve geçen seneki Trabzonspor'un ulaştığı yüzdeyi hatırlarsak gayet iyi bir yüzdeyi yakaladık bu maçta.
-Hadi'nin ribaunt konusundaki katkısı çok hoşuma gitti. Ama basit hatalar yapması ile ilgili yorumlar gördüm. Maçı izleyemediğim için bilmiyorum.

Kısa bir özet geçersem;
Maçta her şey bizim aleyhimizeydi. Tofaş genç oyuncularından ve yabancılarından oldukça olumlu katkı alan bir takım. Onlara karşı galibiyeti pek zannetmiyordum. Ama maç içinde toparlanmayı başarabilen bir yapıyı gördüm az da olsa. Sakatlar erken iyileşirse, oyuncular takıma adapte olursa ve takıma 1-2 katkı yapılabilirse bu sezon başarılı bir Trabzonspor izleyebiliriz.

Uğurtan
09.10.2010, 22:20
Kimse kötü bir niyet beslemiyor yahu :)

Sanki alalım diyenler tüü yuuh diyor ...

Herkes bildiği kadarıyla yorum yapıyor , evet bencede 1 yerli oyuncu alınmalı 2 numara veya 5 numara ama tam bir 5 numara , 4-5 karışımı değil .

Takım gün geçtikçe üzerine koyacaktır .

Rasic'in ısınması ve Wright'in gelmesi ile çok daha iyi bir takım izleyeceğimizden eminim .

Yok Ahmet ben önden söyleyeceklerimi bir söyliyeyim..

Parkede çimde koşturuldukları kadar rahat koşturmam bunları..

Hiç heves etmesinler hiç hemde.. ;)

Çok pis bozarım ve bozduğumu anlamazlar bile..