PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Basketbol Türkiye Kupası 1. Maç | Tofaş 76 - 69 Trabzonspor Medical Park

Sayfa : 1 [2]

musberdo
09.10.2010, 22:21
[QUOTE=Uğurtan;1917181880]Uzun ihtiyacımız kısa kadar elzem değil bence..

Jamison'u kaç maç seyretmiş insanlar yazıyor burada bilmiyorum ama bence fazla izlememişler..

Snow'a berbat diyenler adamın attığı imza kurumadan maça çıkmış el insaf..

Çok komik bulduğum kadar bazı yorumları aynı ölçüde gülüyorum..

Bütçe sorunumuz olmasın mali yönden sıkıntıları aşalımı düşünürken insanlar oturulan yerden onu alalım bunu alalım kolaycılığını görmek üzücü..

Jamison geçen sene harikalar yarattı da biz başka maçlar mı seyrettik...tv de verilen bütün maçlarını seyrettim kardeş ve sana tavsiyem diğer maçlarda oynayan pivotları seyretmen...(her maçta 20-30 yemek hoşumuza gidecekse bilmem)
Snow iyi olsaydı karşıyakadan gönderilmezdi ...adam tosuncuk gibi olmuş...umarım 2-3 hafta sonra Jordan olur...biz de alkışlarız...ama görünen köy de kılavuz istemez.....
Ha sen yine gülmek istiyorsann keyfin bilir.........Fener maçından sonra sen gülebilirsin.....ama biz gülemeyeceğiz.....

Orhan Aydın
09.10.2010, 22:21
Türkiye kupası ve Fenerbahçe sempatik geliyor :) lakin bu sefer öle olmayacak gibin:(

durito
09.10.2010, 22:22
Bu kadronun takım olması en azından ligin 2. yarısını bulur. Hatta bu yılın tamamını lige hazırlık ve adaptasyon olarak geçirmekte fayda var. Bence şimdilik can sıkmaya gerek yok.

Fener maçı da aynı şekilde olacaktır, muhtemelen fark yeriz... Ama bunu namus meselesi haline getirip tepki göstermek manasız olacaktır. Transfer derdinde değilim. Bu kadro otursun, takım olsun, bu seneyi atlatalım bana yeter de artar bile. Şu aşamada yerli oyuncular açısından cazip değiliz bunu kabul etmek gerekir. Bunun için bir iki sezonu atlatıp iddialı olduğumuzu hissettirmemiz gerekiyor. Mali meseleleri de bunun yanında çözerek tabi...

Ahmet Başkaya
09.10.2010, 22:22
Yok Ahmet ben önden söyleyeceklerimi bir söyliyeyim..

Parkede çimde koşturuldukları kadar rahat koşturmam bunları..

Hiç heves etmesinler hiç hemde.. ;)

Çok pis bozarım ve bozduğumu anlamazlar bile..

:) İyi bakalım .

Dodo bu ligde bu işi iyi bilenlerden bu arada bizim gördüğümüzü o da görüyordur .

Yiğit SARI
09.10.2010, 22:24
Türkiye kupası ve Fenerbahçe sempatik geliyor :) lakin bu sefer öle olmayacak gibin:(

Çoook zor çok :D

musberdo
09.10.2010, 22:25
Kimin bozuk para olduğunu zaman gösterir......öyle hava atmakla artistlikle bu işler olmaz....önce efendi olmak lazım....adam olmak lazım...büyüklere saygı lazım.....değil mi uğur kardeşşşşşşşşşşş:cool:

Ahmet Başkaya
09.10.2010, 22:27
Kimin bozuk para olduğunu zaman gösterir......öyle hava atmakla artistlikle bu işler olmaz....önce efendi olmak lazım....adam olmak lazım...büyüklere saygı lazım.....değil mi uğur kardeşşşşşşşşşşş:cool:

Ne kullanıyorsunuz ? :eek:

Özkan Şentürk
09.10.2010, 22:28
Transferden çok şuanki kadronun paralarını zamanında ödeyebilirsek bu kadro yine de ilk 6 içinde kalacaktır ki bu ilk sene için hiçte fena değildir bence.

Tabi konu Trabzonspor olunca illa en iyiyi istiyoruz ama biraz sabır.Bu sene lige ısınma senesi.

bestrafer
09.10.2010, 22:29
Jamison geçen sene harikalar yarattı da biz başka maçlar mı seyrettik...tv de verilen bütün maçlarını seyrettim kardeş ve sana tavsiyem diğer maçlarda oynayan pivotları seyretmen...(her maçta 20-30 yemek hoşumuza gidecekse bilmem)
Snow iyi olsaydı karşıyakadan gönderilmezdi ...adam tosuncuk gibi olmuş...umarım 2-3 hafta sonra Jordan olur...biz de alkışlarız...ama görünen köy de kılavuz istemez.....
Ha sen yine gülmek istiyorsann keyfin bilir.........Fener maçından sonra sen gülebilirsin.....ama biz gülemeyeceğiz.....
İşte bir şeyi karıştırıyoruz. Avrupa basketbolunda 3-4 yıllık, kalıcı kontratlar olmamıştır. Hele ki yabancı oyuncular konusunda daha da acımasızdır bunlar. Her oyuncu 1-2 sene oynar. Sonra gider başka takımda forma terletir. Hele öyle bir şey ki, bazı oyuncular aynı ülkenin en sıkı ezeli rakiplerinin hepsinde forma terletmiştir. Partizan'dan Kızılyıldız'a, Panathinaikos'tan Olympiakos'a, Efes'ten Ülker'e, Fenerbahçe'den Efes'e bir çok oyuncu transfer oluyor. O yüzden şunu anlamalıyız. Basketbol futbol gibi bir oyun değil. Bir oyuncu ne kadar iyi oynarsa oynasın 1-2 yıl oynadıktan sonra gider.

NOT: http://www.tblstat.net/pd.asp?p=1375 Burada Alvin Snow'un Karşıyaka'daki performansı mevcut. Karşıyaka'da çok güzel bir sezon geçirmiş gerçekten.

Murat'
09.10.2010, 22:32
Ilk 6 falan bunlar bence gercekten su an icin biraz ucuk hedefler.

Sizce takim bunun icin ne kadar hazir, en onemlisi taraftar ne kadar hazir.

Evet Trabzonspor'un adinin gectigi her yerde iddaali olmali, ama bu sefer birazcik olsun sabredelim, hem biz taraftarlar icin hem de takim icin hazirlik yili olacaktir bu sene.

musberdo
09.10.2010, 22:51
Ilk 6 falan bunlar bence gercekten su an icin biraz ucuk hedefler.

Sizce takim bunun icin ne kadar hazir, en onemlisi taraftar ne kadar hazir.

Evet Trabzonspor'un adinin gectigi her yerde iddaali olmali, ama bu sefer birazcik olsun sabredelim, hem biz taraftarlar icin hem de takim icin hazirlik yili olacaktir bu sene.

Arkadaşlar inanın ki aslında çok farklı düşünmüyoruz..ben de sabır konusunda hemfikirim...hemen şampiyonluk beklemiyorum....
Sadece dediğim şudur ki....Basketbol Futbol gibi değil.....İyi yatırımla çok daha kısa sürede -En yüksek başarı demiyorum......ama iyi bir başarı seviyesi tutturulabilir.-
Bahsettim sadece uygun ve doğru tercih yapılması gerektiğidir....
İstatistiklere göre oyuncu alınmaz,(Snow un 3-4 sene önceki istatisklerine göre aldıysak vah ki vahhhh)...mutlaka istatistik önemlidir ama herşey değildir....
Çok para vermeden de kaliteli ve uygun oyuncular bulabilirdik....Karşıyaka nasıl buluyor hersene ....veya Dodo Antalyadayken nasıl bulmuştu...sadece onu söylüyorum....tabiki Türkiye ve Eurolig şampiyonluğu isterim...ve bunun içinde beklerim......
Tofaş ı hatırlarmısınız bilmem David Riverslı,Rashard Grifit li kadrosunu...kaç sene salladılar zirveyi...Avrupa da final oynadılar....(yeri ve yabancı oyuncuları çok kaliteliydi,genç de vardı tecrübeli de....ve çok uzun yıllar beklemediler....)
neden aynı şey Trabzonspor umuz için olmasın....ve bu bütçe dedikleri gibi atla deve değil....kimse Kobe yi alıp getirsinler demiyor....

Ama İnşallah herşey güzel olur......ve Trabzonspor Basketbolda uzun yıllar zirvelerde oynar....

Uğurtan
09.10.2010, 22:55

Beni bu forumda bir çok insan tanır, ne olduğumu da bilir artislikle işim olmaz..

Ama sizin baya bir alakanız var ;)

Daha yeni katıldığınız oluşumda hep ben bilirim edasıyla yazmamanızı biraz daha desturla başlamanızı öneririm..

Yoksa bu maceranız çok kısa olacaktır..

Tecrübeyle sabittir.. :rolleyes:

musberdo
09.10.2010, 23:05
Beni bu forumda bir çok insan tanır, ne olduğumu da bilir artislikle işim olmaz..

Ama sizin baya bir alakanız var ;)

Daha yeni katıldığınız oluşumda hep ben bilirim edasıyla yazmamanızı biraz daha desturla başlamanızı öneririm..

Yoksa bu maceranız çok kısa olacaktır..

Tecrübeyle sabittir.. :rolleyes:

Tanınmak çok iyi bişey değildir her zaman.....artistlik yapana ne yaptığını söyledim sadece....önce yazıklarını okumanı tavsiye ederim....yeni katılıp katılmadığım seni ilgilendir mi...sanmam.....destur isteyecek birisi varsa o ben değilim...(bozarım anlamazlar lafını hatırlatırım)..maceram kısa olmuş uzun olmuş........Rabbim bilir kimin macerası uzun veya kısa olacak.....
Ha elinde bi güç varsa burada yazdırmam triplerine giriyorsan...insanlar hakettiği gibi yönetilirmiş...sizi buraya yönetici yaptılarsa zaten buralarda kalmayı istemem.... Yine de Allah a emanet ol kardeş.....

Bu arada tek derdim Trabzonspor un başarılı olmasını istemek ....bazılarının ki gibi forumlarda efeliğe soyunmak değil..selametle.....:)

erolizmts
09.10.2010, 23:09
15-20 sayı ortalaması ile oynayan Michael Wright'ın takıma katılacağını düşününce fazla kötümser bakmamak gerekiyor. Wright'sız kaybettiğimiz her maçta attığımız sayıya +15 sayı eklemek daha gerçekçi bir gözlükle bakmaktır.

Bugün Tofaş'a 7 sayı farkla yenilmemize rağmen, çift raklamlı hanelere ulaşabilecek bir başka skorer oyuncu ile Tofaş'ı devirebileceğimizide görmüş olduk. Wright'ın lige sağlam başlamasını dilemekten başka bir şey gelmez elimizden.

Samet Yildirim
09.10.2010, 23:56
Takim beraber hic calisamadi dogru dürüst yeni kurulan bir ekip icin cok önemli bu.

Yabancilarimiz sakatllik gecirdi. Rasic daha yeni yeni...Wright daha baslayamadi diyebiliriz...Snown daha dün imza bugün mac oda cok yeni...Jamison sakatlik gecirdi yeni yeni toparlaniyor...

Olumsuzluklar pesimizi birakmadi insallah yakinda olumluya döner ve takimimiz hep beraber calisir ozamanda sonuclar cok farkli olacakdir...

"Göklere hemen cikariyoruz yerin dibinede hemen sokuyoruz"...ortasi yok bizde....

Oğuz ZEYTİN
10.10.2010, 00:07
Futboldaki hastalık basketbola daha ilk maçtan sıçramış: Gözümüz aydın olsun!

- Transfer!

İlk maç bu! "Gard alalım, uzun şart, 2 gerek..." Başka? "Onu gönderelim, bu adam ikinci lig oyuncusu..." Ne kadar kolay söyleniyor bunlar...

Şu maçı doğru dürüst kim seyretti merak ediyorum.

Yerli pivot isteyenlere sorarım: Kim gelsin? İsim versin, boşta hangi yerli uzun var?

Veya diğerleri...

Takımımız çok ama çok sıkıntılı bir hazırlık dönemi geçirdi. Bu akşam da faul sorunları yaşadık. Buna rağmen maçı 60-60'a getirdik, olmadı. Oynadıkça daha iyi seviyeye geleceğiz.

Sabır!

danger00
10.10.2010, 00:11
Çekişmeli Maçı Tofaş Kazandı
09.10.2010 22:11

Spor Toto Türkiye Kupası Elemeleri’nin C Grubu’nda yer alan Tofaş, ilk maçındaki rakibi Medical Park Trabzonspor’u zorlu bir mücadelenin sonunda 76-69 mağlup etmeyi başardı.

Tofaş, Spor Toto Türkiye Kupası Elemeleri’nin C Grubu’ndaki ilk maçında karşılaştığı Medical Park Trabzonspor’u 79-69’luk skorla geçti. Dördüncü periyodu büyük çekişmeye sahne olan mücadelede Tofaş’tan Austin Melvin Nichols, ‘Spor Toto Maçın Yıldızı’ seçildi. Gaziantep’teki Karataş Şahinbey Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Nuri Öcal, Türkiye Basketbol Federasyonu Asbaşkanı ve Merkez Hakem Kurulu Başkanı Metin Şahin veTBF Genel Sekreteri Ali Özsoy da izledi.

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/bddbb8b0f5e6486fc2257206004154f8/f13ff17fe4aba178c22577b700696a88/Blob/0.394?OpenElement&FieldElemFormat=jpgTofaş, Harold Jamison’ın birini sayıya çevirdiği serbest atışlar sonrası İnanç Koç ve Austin Melvin Nichols’un basketleriyle 5-1 öne geçti. Hakan Yapar’ın başarılı atışının ardından Tomislav Ruzic’in devreye girmesiyle Tofaş’ın serisi 12-2’ye çıktı. Rakibine Derrick Obasohan’ın çabasıyla dur diyen Medical Park Trabzonspor, üst üste hücumlarda bulduğu üçlük isabetleriyle skoru 14-12’ye getirmeyi başardı. İnanç Koç ve Mutlu Demir’in karşılıklı basketlerinden sonra Tofaş; Tomislav Ruzic-Jason Rowe ikilisiyle farkı 6’ya yükseltti. Bordo-Mavililer, periyodun son dakikasına girilirken Obasohan ile sayılar bulsa da İlkan Karaman ve Austin Melvin Nichols ile skor üretmeye devam eden Tofaş çeyreği 25-16 üstün tamamladı.

İkinci periyot Medical Park Trabzonspor’dan Serhat Büker’in turnikesiyle açılırken Can Altıntığ’ın basketine de Harold Jamison üçlükle karşılık verdi. Fakat Tofaş’tan İnanç Koç ve Onur Aydın’ın üçer sayısı Karadeniz ekibinin arayı kapatmasını önledi. Durum 33-20 olduktan Jamison’un basket faulüne yine Onur ve İnanç’tan yanıt geldi. Bordo-Mavililer, Aleksandar Rasic’in üçlüğüyle skoru 37-26’ya getirdi. 2 dakikalık suskunluğu da Tofaş’tan Tomislav Ruzic’in 4 sayısı bozdu. Harold Jamison’un basket faulüne İlkan Karaman’dan cevap geldi. Medical Park Trabzonspor devrenin son 1 dakika 4 saniyesinde Rasic, Alwin Eugene Snow ve Jamison’un sayılarıyla 7-0’lık seri yakalamasına rağmen ilk yarıyı 43-36 geride kapattı.

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/bddbb8b0f5e6486fc2257206004154f8/f13ff17fe4aba178c22577b700696a88/Blob/5.56E?OpenElement&FieldElemFormat=jpgKaradeniz ekibi üçüncü periyodun başında Derrick Obasohan ile etkili olurken Tofaş; Austin Melvin Nichols, Jason Rowe ve İnanç Koç ile aradaki farkı korudu. Hadi Özdemir’in üçlüğüyle skoru 50-45’e getiren Medical Park Trabzonspor, Austin Melvin Nichols’un art arda basketlerini engelleyemedi. Tofaş, Jason Rowe’nin turnikesiyle farkı yeniden çift hanelere çıkardı. Çeyreğin son dakikasına girilirken serbest atışlarla durumu 57-49 yapan Bordo-Mavililerde Derrick Obasohan’ın üçlüğü periyodun skorunu belirledi: 58-52.

İlk iki dakikası Harold Jamison ve Austin Melvin Nichols’un karşılıklı sayılarıyla geçilen final periyot Derrick Obasohan’ın isabetli serbest atışlarıyla sürdü. Hakan Yapar’ın hızlı hücumdaki turnikesiyle farkı 2’ye düşüren Medical Park Trabzonspor, yine Hakan’ın pota altı basketiyle 60-60 eşitliği sağladı. Aldığı moladan İlkan Karaman’ın basketiyle dönen Tofaş, Jason Rowe’un çaldığı topu turnikeyle bitirmesiyle 4 sayılık avantaj yakaladı. Bir basket de İnanç Koç ile bulan Tofaş, rakibine mola aldırdı. Mola sonrası Austin Melvin Nichols’un üçlüğü skoru 70-60’a getirdi. Fakat Bordo-Mavililerden Derrick Obasohan’ın yanıtı gecikmedi. Takımlar son 2 dakikaya 72-65’lik skorla girdi. Kalan sürede Obasohan’ın çabasına rağmen Austin Melvin Nichols’ın gayretiyle farkın kapanmasına izin vermeyen Tofaş, 79-69’luk galibiyete ulaştı.

SALON: Karataş Şahinbey

HAKEMLER: Mehmet Keseratar, Ozan Çakar, Yener Yılmaz

TOFAŞ (79): Jason Rowe 12 (1 ribaund- 3 asist), Austin Melvin Nichols 20 (5 ribaund- 5 asist), Can Altıntığ 2 (4 ribaund- 3 asist), İnanç Koç 15 (6 ribaund- 3 asist), Tomislav Ruzic 10 (8 ribaund), Can Özcan 2 (2 ribaund), İlkan Karaman 10 (2 ribaund), Fırat Töz (1 ribaund), Selim Saygın, Onur Aydın 5 (5 ribaund)

MEDİCAL PARK TRABZONSPOR (69): Aleksandar Rasic 7 (3 ribaund- 5 asist), Hadi Özdemir 3 (10 ribaund- 2 asist), Mehmet Ersin Görkem (1 ribaund), Hakan Yapar 6 (7 ribaund), Serhat Büker 2 (2 ribaund), Derrick Obasohan 28 (4 ribaund- 2 asist), İsmet Alkan, Alwin Eugene Snow 8 (3 ribaund- 2 asist), Harold Jamison 13 (2 ribaund), Mutlu Demir 2 (1 asist)

1. PERİYOT: 25-16
2. PERİYOT: 18-20
3. PERİYOT: 15-16
4. PERİYOT: 21-17

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/bddbb8b0f5e6486fc2257206004154f8/f13ff17fe4aba178c22577b700696a88/Blob/12.4554?OpenElement&FieldElemFormat=jpg

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/bddbb8b0f5e6486fc2257206004154f8/f13ff17fe4aba178c22577b700696a88/Blob/29.3F94?OpenElement&FieldElemFormat=jpg

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/bddbb8b0f5e6486fc2257206004154f8/f13ff17fe4aba178c22577b700696a88/Blob/60.44BC?OpenElement&FieldElemFormat=jpg

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/bddbb8b0f5e6486fc2257206004154f8/f13ff17fe4aba178c22577b700696a88/Blob/79.2BB0?OpenElement&FieldElemFormat=jpg

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/bddbb8b0f5e6486fc2257206004154f8/f13ff17fe4aba178c22577b700696a88/Blob/96.1E?OpenElement&FieldElemFormat=jpg

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/bddbb8b0f5e6486fc2257206004154f8/f13ff17fe4aba178c22577b700696a88/Blob/115.35AE?OpenElement&FieldElemFormat=jpg

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/bddbb8b0f5e6486fc2257206004154f8/f13ff17fe4aba178c22577b700696a88/Blob/136.3C02?OpenElement&FieldElemFormat=jpg

tbf.org.tr

Oğuz ZEYTİN
10.10.2010, 00:15
Üstteki haberde skor yanlış yazılmış: 79 değil 76 yedik.

Cengiz Çubukcu
10.10.2010, 00:20
kimse forma ve şorlar hakkında yorum yazmamış, ben çok beğendim :)

EmreYavuz61
10.10.2010, 00:22
evet formalar benimde hoşuma gitti..mavi ağırlıklı iyi olmuş ayrıca armada baya büyük oda ayrı bi güzellik:)

reisoğlu61
10.10.2010, 00:46
yarinki fener macicini fbtv canli verecekmis

Ömer SEVİNÇ
10.10.2010, 00:55
Bizim taraftar basketbolu futbolla aynı şekilde değerlendireceği için bu takımın çok başarılı olabileceğini sanmıyorum.

Oğuz ZEYTİN
10.10.2010, 10:14
Ömer Üründül vari bir yorum olacak, olsun razıyım: "Daha fazla asist yapan, KAZANIR!"

Dünkü maçta ribaund ve asist sayıları dengedeydi. Dolayısıyla yukarıdaki iddiayı geçerli kılacak anlamlı bir farktan bahsedemeyiz.

Fakat dikkat çeken nokta şuydu: Topu içeri geçirmekte güçlük çektik. Aslında Jamison'ı (bazı arkadaşlar beğenmese de sağ dip birebiri çok etkili bence) beslediğimizde skor bulduk.

Ancak onu ve Hakan'ı unutup dışarıdan taş attık. Çizgi gerisinden 26 şut denedik. Özellikle Rasic'in isabet bulamaması hücumda zorlanmamıza sebep oldu.

Bu arada Tofaş ise sürekli potayı zorladı. Zaten dışarıdan %14'le oynamalarına rağmen maçı kazanmalarının sebebi de bu.

Emre7
10.10.2010, 10:29
maçı izleyemediğime 1 kez daha pişman oldum. 3 kişi yok aynı fikirde olan.
ancak şu aşikarki ilk sene orta sıralar kafi beklentimi bu yöne çektim.
Olsun öğreniyoruz...