PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Camiasına Temkin Çağrısı | Testi Kırılmadan

ozturk
15.09.2010, 09:55
Ligin henüz 4. haftasındayız.Takımımız oynadığı 7 resmi maçta çok güzel bir futbol ortaya koydu.Güzel sonuçlar aldı.Ancak ligin henüz daha başı. Lig uzun maraton.
Geçen yıl şampiyon son hafta belli oldu.Mazimizde son haftalarda veya ikinci yarıdaki 2-3 maç nedeniyle kaybedilen şampiyonluklar var (1995-1996, 2004-2005, 2008-2009).

Lige yapılan müthiş başlangıç sonraları ulusal medya abartılı haberleri hep yapıyor.

Futbolcularımızla, teknik direktörümüzle,yönetimimizle, taraftarlarımızla ulusal ve yerel medyanın abartılı övgüleri karşısında rehavete kapılmamalıyız.Rakiplerimizin ligdeki olumsuz durumlarını "kesin kazanırız" havasına sokmadan çalışmalıyız.Bu konuda tüm Trabzonspor camiası temkinli olmalıdır.

Testi kırılmadan...

7 geliyor 7

Trabzonspor, yıllar sonra ilk kez bu kadar ihtişamlı bir havaya kavuştu. Takımın yıldızları forma için birbiriyle savaşırken, disiplinli yapı Bordo-Mavililer'i 7. şampiyonluk için havaya soktu.

http://img821.imageshack.us/img821/663/25511907.png (http://img821.imageshack.us/i/25511907.png/)

Yakın geçmişte yaşadığı kaoslarla daha sık anılan, ancak teknik direktörlük görevine Şenol Güneş’in gelmesiyle birlikte havası bir anda değişen Trabzonspor’un özgüven dolu pozitif futbolu, camiayı tam anlamıyla havaya soktu. Rakibi kim olursa olsun kendi oyun felsefesinden asla taviz vermeyen deneyimli antrenörün öğrencileri, otoriteler tarafından şimdiden Süper Lig’in en büyük şampiyonluk adaylarından biri olarak kabul ediliyor. Karadeniz ekibinin taraftarlarını mutlu eden bir başka nokta da takımdaki yıldızların form durumu. Bu yönde de Trabzonspor, uzun bir aradan sonra hayli renklenmiş durumda. Savunmasında ve kalesindeki uyumla göz dolduran Bordo-Mavililer’de Yattara, Teofilo, Colman, Alanzinho ve Selçuk gibi etkili isimlerin yüksek performansı direkt olarak skorlara yansıyor.

Üretkenliği arttı

Daha önceki sezonlarda Umut Bulut’un ayağından gelecek gollere odaklanan ve alternatif çözümler açısından zorlanan Trabzonspor, arzulanan hücum çeşitliliğini de yakaladı. Üstelik son transfer Jaja’nın, Umut Bulut’un henüz devreye girmediğini, Engin, Burak ve hatta Zafer Yelen’in de şans beklediğini hatırlatmakta fayda var. Kısacası tüm bu olumlu gelişmeler uzun yıllardır şampiyonluk hasreti çeken Trabzonlular’ı 7. zafer için havaya sokmuş durumda.

http://fanatik.ekolay.net/7-geliyor-7_3_Detail_35_194527.htm

toksoy61
15.09.2010, 10:06
ben ulusal basından değilde ts taraftarının hemencecik gaza gelmesinden çekiniyorum. 2 sene önce kaybettiğimiz konya ve denizli maçlarındaki atmosferi biliyorum. nasıl olsa kazanırız havaları, rakibi beğenmeme, stadta çıt yok, insanlar maça zamanında bile gelmiyordu. sonra gol yiyince küfürler hakaretler. gidişat yine bu yönde. sivas maçındada aynısı oldu. taraftar stada gelmiyor zamanında. takımına başlangıçtan itibaren sahipte çıkmıyor. maç 3-4 olunca göya bağırıyor sanki ne işe yarayacaksa.

şenolkılınç
15.09.2010, 10:07
Bu konuda sana katiliyorum ama ŞÖylede bİr gÜvencİm var kendİme gÖre o Şampİyonluk kaybedİlmİŞ kadrolar Şu an gÖrev baŞinda ve benİm gÖrdÜĞÜm kadariyla az Çok ders ÇikartmiŞlar ama temkİnlİ olmakta fayda var tabİ sonuÇta lİgde bu sene ana gÖre sadece bİz deĞİl İyİ top oynayan baŞka ekİplerde var

ozturk
15.09.2010, 10:09
Herşeyden önemlisi ligin henüz 4. haftası..

Burçak
15.09.2010, 10:11
Tek maç olarak bakalım olaya.
her maç final olsun. 3 puan olsun.
Sezon sonu ise...

oflu engin
15.09.2010, 10:38
hangi temkinli olmaktan bahsediyorsunuz.ben temkinli memkinli olamam arkadaş.ben büyük Trabzonspor'un büyük taraftarıyım.elimizden kaçan değil hile ile alınan şampiyonlukları kaçırdık.yoksa gaza gelipte kaçırmadık biz bu şampiyonlukları.son kaçırdığımız yönetimin beceriksizliği yüzündendi.
daha ne kadar temkinli olmamız gerekiyor.sivasa altı at gaza gelmeyin rakibe saygı.lıvorpoolu neredeyse elinde kaçır tesadüf.ankaragücünü yen yedeklerle çıkmıştı.fb yi hallaç pamuğu gibi dağıt neredeyse maçı verecektik.bune yahu.biraz özgüveniniz yerine gelsin be kardeşim.bizi bu saatten sonra davet edeceğiniz tek şey şenol hoca ile istikrar olsun bunun haricinde hiçbir davette yokum.keyfini çıkaracağım.siz bildiğinizi yapın.
büyük bir ihtimal manisayada bir düzüne gol atarız.kayseri bizim rakibimiz olamaz bjk ya ilk tekmeyide biz atarız.tahminim ilk yarıyı yenilmeden bitiririz.

Badaloğlu
15.09.2010, 10:39
Bizi ilerde bekleyen bana göre en büyük tehlike, Aralık ayındaki seçimler olacaktır... Sezon ortasında yapılacak bu seçimlerde olası bir yönetim değişikliği takımın havasını bozmazsa, şampiyon olmamamız için hiç bir neden yok.

Gerçi bunları konuşmak için daha çok erken... Ama bizim ülkemizde bir maçla şampiyon ilan edildiğimiz gibi bir maçla kümede düşürülürüz.

Remzi
15.09.2010, 10:40
Bu seçimler neden hep sezon ortası yapılır bu saçmalığı bir türlü anlamıyorum. Bu bir tek bizde böyle galiba.

ozturk
15.09.2010, 10:46
hangi temkinli olmaktan bahsediyorsunuz.ben temkinli memkinli olamam arkadaş.ben büyük Trabzonspor'un büyük taraftarıyım.elimizden kaçan değil hile ile alınan şampiyonlukları kaçırdık.yoksa gaza gelipte kaçırmadık biz bu şampiyonlukları.son kaçırdığımız yönetimin beceriksizliği yüzündendi.
daha ne kadar temkinli olmamız gerekiyor.sivasa altı at gaza gelmeyin rakibe saygı.lıvorpoolu neredeyse elinde kaçır tesadüf.ankaragücünü yen yedeklerle çıkmıştı.fb yi hallaç pamuğu gibi dağıt neredeyse maçı verecektik.bune yahu.biraz özgüveniniz yerine gelsin be kardeşim.bizi bu saatten sonra davet edeceğiniz tek şey şenol hoca ile istikrar olsun bunun haricinde hiçbir davette yokum.keyfini çıkaracağım.siz bildiğinizi yapın.
büyük bir ihtimal manisayada bir düzüne gol atarız.kayseri bizim rakibimiz olamaz bjk ya ilk tekmeyide biz atarız.tahminim ilk yarıyı yenilmeden bitiririz.

Neden 26 yıldır şampiyon olamadığımızın en önemli sebeplerinden biri de sizin gibi düşünen taraftarlar. Ben de buna değinmek istedim. Bu düşünceye..

İnşallah yanılırım, ama...

İHTİLALL
15.09.2010, 11:28
Bizi ilerde bekleyen bana göre en büyük tehlike, Aralık ayındaki seçimler olacaktır... Sezon ortasında yapılacak bu seçimlerde olası bir yönetim değişikliği takımın havasını bozmazsa, şampiyon olmamamız için hiç bir neden yok.

Gerçi bunları konuşmak için daha çok erken... Ama bizim ülkemizde bir maçla şampiyon ilan edildiğimiz gibi bir maçla kümede düşürülürüz.

Düşündüğün şeye bak!..:)

Çok rahat ol Ahmet'iğim,daha kötüsü olamayacağına göre,

Kim gelirse gelsin,gider bu takım evelallah..

Takımın performansının,yönetimle bir alakası yok bence,hata ters orantılı,

Onların icraatı Broos vs.,

Hatta çomak sokmaya devam ediyorlar,Umut olayında olduğu gibi..

Şenol hoca istifadan dönmüş,bir gazeteye göre..:(

Murat Altun
15.09.2010, 12:28
Acaba maç sonalrında takımın soyunma odasına gidişi Kolbastı oynanmaması filan temkinli davranalım havaya girmeyelim düşüncesinin bir sonucu mu? Bırakın hava yakalamışken coşkuyu yaşayalım Nasılsa bir maç kötü oynayınca bizim çok bilen teknik direktörlerimiz başlıyor hemen şu berbat heme gönderilsin bunun takımda işi yok hoca gitsin vs Milli maç sonrası Onur a sallayanlar bile oldu bu forumda Colman selçuk şu bu acilen gitsin diyen kaç kiş vardı bu forumda
Bırakın temkini memkini şampiyon olalım yada olmayalaım bu coşkuyu şimdiden yaşamanın güzel futbolu bol golü kutlamanın sevincini yaşamanın bunu şampiyonluk öyküsüne coşkusuna dönüştürmenin ne sakıncası var

Gerisini zaten Şenol hocam en iyi şekilde yapar merak etmeyin futbolcuları o işler medayanın abuk haberleri herzaman var

Manisayada bu futbolu oyanyıp golleri sıralarsak Yine eskisi gibi rakipler dizleri titreye titreye sahaya çıkar Bırakın coşalım :)

Mira_61
15.09.2010, 12:50
''Şampiyonluk'' kelimesini anmayalım mümkünse.Sükut sükut ilerleyelim.:)
O kelimenin uğursuz olduğuna inanıyorum.Ne zaman dilimize dolasak kursağımıza tıkandı hevesimiz.

Emre Dumangöz
15.09.2010, 12:59
hep beraber bu yükü kaldırcamıza inanıyorum futbolun güzellihide bu fizik teknihin ne kadar önemliyse zeki ve sakin olmakta bir okadar değerli yani birazda bizde bitiyor iş numaralıda cok boşluklar vardı kapalı birzdaha canlanması lazım

Fatih Özkan
15.09.2010, 13:21

Yönetimin zerre kadar katkısı yok yani öyle mi ? :rolleyes:
Haklısın...
Sen de haklısın! :rolleyes:
Ne zorunuz var yönetimden yana anlamıyorum!

Bera B.
15.09.2010, 13:33
Yazıya kısmen katılıyorum kısmen katılmıyorum.

Taraftara büyük iş düşüyor bu sezon. Takım olarak her daim "şampiyon olacağız" bilincinin hissettirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çekingen olmaya gerek yok, bu sezon şampiyon olacaksak biz olacağız. Takım her daim bu bilinç içinde olmalı, açıklamalarda şampiyonluktan vs sürekli bahsedilmeli, kısacası rakiplerin gözü korkutulmalı ve sinerji sağlanmalı.

Taraftara gelince de, biz de şampiyon olacağız düşüncesinde olmalıyız ancak bunu takımımıza baskı olarak yansıtmamalıyız, homurdanmalara yer vermemeliyiz.

yigits
15.09.2010, 14:01
Ben de böyle düşünüyordum ama kulüpte içime bu konuda su serpen bir isim var...

Şenol Güneş...Onun olduğu takımda asla rehavete kapılma olmayacaktır,oyuncuları maç maç hazırlayacaktır buna eminim.

Armağan Dere
15.09.2010, 14:03
Trabzonspor bangır bangır ŞAMPİYONLUĞA KOŞUYOR.....şu 3 maçı alalım ilk yarı namağlup lideriz..görün de bakın

Badaloğlu
15.09.2010, 14:53

Takımların performansı nasıl yönetimlere bağlı olmaz!!! Her hangi bir işyerinde patronlar iyi olmazsa, şirketin işleyişini doğru dürüst sağlamazsa, sıkıntıları, sorunları çözmezse o iş yerşinde işler yürür mü?

Senin dediğin gibi öyle olmuyor ağabey... Ne çabuk unuttuk Haşim Sayitoğlu, İbrahim Hacıosmanoğlu çekişmesini... Vakti zamanında yönetimde değilmiydi bu isimler? Başkan Nuri Albayrak olmasına rağmen bu isimler Trabzon'un ve Nuri başkanın önüne geçmedi mi? Bu isimlerin çekişmesi yüzünden yönetim bölünmedi mi? El ele kol kola seçim zaferi pozu veren bu isimler daha sonra birbirine düşman olmadılar mı? İstifalar yaşanmadı mı? Bu durum, takımın oynadığı futbola ve saha sonuçlarına yansımadı mı? Camianın hedeften uzaklaşmasına neden olmadılar mı? Futbol sadece sahada mı oynanıyor zannediyoruz?

Yani kısacası kim gelirse gelsin takım senin dediğin gibi çıkıp takır takır topunu oynamıyor öyle... Futbolcular, senden benden daha fazla düşünürler yönetim ve yöneticileri... Zira ekmek yiyorlar bu işten.

Şimdi ağabey sen bu yönetimi beğenmiyorsun diye, geçmişte yaşadığımız sıkıntılarıda unutacak değilim... Vakti zamanında bu takıma Fatih Akyeller, Musampalar, alınmadı mı? Kim aldı bu adamları?

Beğenmediğin bu yönetim, gene senin beğendiğin Şenol hocayı bu takımın başına getirdi. Bu yönetimin yanlışları yok mu? Var tabi ama önemli olan burada olaya bakış açımız. Sen nasıl görmek istersen öyle görürsün.Önemli olan objektif olabilmek...

Biz taraftarız ve hangi yönetim gelirse gelsin bu takımdan desteğimizi çekemeyiz. Her zaman ve her türlü, her şartta takımımıza destek olmalıyız. Ama Trabzon öyle bir yer ki, bütün siyasiler istiyorki bizim kontrolümüzde olsun bu takım.Hatta tribünler bile artık siyaset kovalar oldu. Niye? Çünkü işin içinde para var!!! Para için karakterini satanlar, para için şahsiyetini satanlar, siyasilere yalakalık yapanlar, Allah'a yakın, bana uzak olsunlar...

Hatta siyasiler Trabzonspo'dan uzak dursunlar, mümkünse Trabzon'da meydanda nutuk atarlarken boğazlarını hiç biri Trabzonspor atkısı takmasın, istiyorum...

İHTİLALL
15.09.2010, 15:27
Takımların performansı nasıl yönetimlere bağlı olmaz!!! Her hangi bir işyerinde patronlar iyi olmazsa, şirketin işleyişini doğru dürüst sağlamazsa, sıkıntıları, sorunları çözmezse o iş yerşinde işler yürür mü?

Senin dediğin gibi öyle olmuyor ağabey... Ne çabuk unuttuk Haşim Sayitoğlu, İbrahim Hacıosmanoğlu çekişmesini... Vakti zamanında yönetimde değilmiydi bu isimler? Başkan Nuri Albayrak olmasına rağmen bu isimler Trabzon'un ve Nuri başkanın önüne geçmedi mi? Bu isimlerin çekişmesi yüzünden yönetim bölünmedi mi? El ele kol kola seçim zaferi pozu veren bu isimler daha sonra birbirine düşman olmadılar mı? İstifalar yaşanmadı mı? Bu durum, takımın oynadığı futbola ve saha sonuçlarına yansımadı mı? Camianın hedeften uzaklaşmasına neden olmadılar mı? Futbol sadece sahada mı oynanıyor zannediyoruz?

Yani kısacası kim gelirse gelsin takım senin dediğin gibi çıkıp takır takır topunu oynamıyor öyle... Futbolcular, senden benden daha fazla düşünürler yönetim ve yöneticileri... Zira ekmek yiyorlar bu işten.

Şimdi ağabey sen bu yönetimi beğenmiyorsun diye, geçmişte yaşadığımız sıkıntılarıda unutacak değilim... Vakti zamanında bu takıma Fatih Akyeller, Musampalar, alınmadı mı? Kim aldı bu adamları?

Beğenmediğin bu yönetim, gene senin beğendiğin Şenol hocayı bu takımın başına getirdi. Bu yönetimin yanlışları yok mu? Var tabi ama önemli olan burada olaya bakış açımız. Sen nasıl görmek istersen öyle görürsün.Önemli olan objektif olabilmek...

Biz taraftarız ve hangi yönetim gelirse gelsin bu takımdan desteğimizi çekemeyiz. Her zaman ve her türlü, her şartta takımımıza destek olmalıyız. Ama Trabzon öyle bir yer ki, bütün siyasiler istiyorki bizim kontrolümüzde olsun bu takım.Hatta tribünler bile artık siyaset kovalar oldu. Niye? Çünkü işin içinde para var!!! Para için karakterini satanlar, para için şahsiyetini satanlar, siyasilere yalakalık yapanlar, Allah'a yakın, bana uzak olsunlar...

Hatta siyasiler Trabzonspo'dan uzak dursunlar, mümkünse Trabzon'da meydanda nutuk atarlarken boğazlarını hiç biri Trabzonspor atkısı takmasın, istiyorum...

Belki tuhaf gelecek ama,

Benim mesajıma karşılık olarak algılanabilecek yazının,

Tamamına katılıyorum,hem de harfiyen...

Yanlız bir hata var,Şenol hocayı beğenmediğimi ,kim,nerede,ne zaman söylemiş?..

Senin gibi bir tecrübe,böyle önemli bir detayı varsayım olarak almamalı,bence..

Bu yönetimin ,belki de tek doğrusu Şenol Güneş'tir.

Ama bu,bir plan ve program değildir.Bilmem ne Cafer,bez getir vaziyetinde ,yalvar yakar getirme durumunda kaldıkları hocadır Şenol Güneş..

On beşe yakın hoca ile görüşüp sadece Samet ve Broos Hocaları ikna edebilmiş(Abdullah Avcı ve Ertuğrul Sağlam , detaya bile girmeden kibarca reddedenlerden sadece ikisi)onları da yüzüstü bırakıp,rezil rüsva etmişlerdir.

Hatta ,imza töreninden sönra bu dahi yöneticilerŞenol hocaya müzeyi gezdirmeye kalkmış"siz ne diyorsunuz yahu,o kupaların zaten çoğunu ben kaptan olarak aldım" cevabı ile ,apışıp kalmışlardır.:)

Bir önceki yönetimi savunan tek bir mesajımı gösteremez kimse ,bu arada,

Onlar "ibra edilmeyerek" gerekli bedeli de ödediler,önemli ölçüde.

Siyasilerin kulübe yılan,çıyan gibi sızmalarından bende tiksiniyorum Ahmet,

Lakin siyasetin dik alasını ,bence mevcut yönetim yapıyor,hemde kulübün her kademesinde.

Bir önceki yönetim ile bu yönetim arasındaki tek fark,

Bu yönetimin onların beş katından fazla borç yapması ve Şenol hocanın bu yönetime nasip olmasıdır.Al birini vur ötekine.

Bir önemli fark daha var bu yönetimle,önceki yönetim arasında,

Bu yönetim ile BMN in arası,önceki yönetime göre daha iyi anladığım kadarı ile,en azından bazı BMN üyeleri ile.:)

Badaloğlu
15.09.2010, 17:58
Belki tuhaf gelecek ama,

Benim mesajıma karşılık olarak algılanabilecek yazının,

Tamamına katılıyorum,hem de harfiyen...

Bu yönetimin ,belki de tek doğrusu Şenol Güneş'tir.

Ama bu,bir plan ve program değildir.Bilmem ne Cafer,bez getir vaziyetinde ,yalvar yakar getirme durumunda kaldıkları hocadır Şenol Güneş..

On beşe yakın hoca ile görüşüp sadece Samet ve Broos Hocaları ikna edebilmiş(Abdullah Avcı ve Ertuğrul Sağlam , detaya bile girmeden kibarca reddedenlerden sadece ikisi)onları da yüzüstü bırakıp,rezil rüsva etmişlerdir.

Hatta ,imza töreninden sönra bu dahi yöneticilerŞenol hocaya müzeyi gezdirmeye kalkmış"siz ne diyorsunuz yahu,o kupaların zaten çoğunu ben kaptan olarak aldım" cevabı ile ,apışıp kalmışlardır.:)

Bir önceki yönetimi savunan tek bir mesajımı gösteremez kimse ,bu arada,

Onlar "ibra edilmeyerek" gerekli bedeli de ödediler,önemli ölçüde.

Siyasilerin kulübe yılan,çıyan gibi sızmalarından bende tiksiniyorum Ahmet,

Lakin siyasetin dik alasını ,bence mevcut yönetim yapıyor,hemde kulübün her kademesinde.

Bir önceki yönetim ile bu yönetim arasındaki tek fark,

Bu yönetimin onların beş katından fazla borç yapması ve Şenol hocanın bu yönetime nasip olmasıdır.Al birini vur ötekine.

Bir önemli fark daha var bu yönetimle,önceki yönetim arasında,

Bu yönetim ile BMN in arası,önceki yönetime göre daha iyi anladığım kadarı ile,en azından bazı BMN üyeleri ile.:)

Ağabey, senle polemik yapacak değilim.Yanlız şu yukarda yazmış olduğun satırları yanlış anladığını söylemek zorundayım.

Beğenmediğin bu yönetim, gene senin beğendiğin Şenol hocayı bu takımın başına getirdi.

Şu yazdığımdan nasıl böyle bir sonuç çıkardın? Senin gibi bir tecrübe böyle bir yazıyı okuyupta nasıl anlayamaz? Hayret valla...

Burada nerde bir varsayım var? Ne dediysen bende destekler mahiyette yazmışım, sen yönetimi beğenmiyorsun ama aynı yönetim beğendiğin bir hocayı takımın başına getirebiliyor, diyorum! Ama sen okuduğunu yanlış anlayarak olayı BMN'nin, Trabzonspor yönetimdeki bazı yöneticilerle aramızın iyi olmasına kadar getirdin. Ne alakaysa...

Ağabey, bir şey soracağım... BMN'nin şimdiki Trabzonspor yönetimi ile arasının dahada iyi olmasını istemezmisin? Ya da bizim aramızın iyi olmasından sen bundan rahatsız olurmusun? ya da aramız kötü olsa daha mı iyi olur? Eğer aramızın kötü olmasından Trabzonspora fayda gelecekse, bu durum saha sonuçlarına yansıyacaksa, hemen aramızı bozmayada hazırım, ben kendi payıma...

Sende biliyorsunki Nuri başkan döneminde BMN'de dahil, tüm taraftar gurupları, bütün camia, tek vücut olup onu başkanlığa eller üstünde getirmedik mi? Hatta Trabzonspor tarihinde eşi benzeri görülmemiş şekilde oy alarak, gerçekleşmedi mi bu operasyon? Ama ne oldu? sonraki dönemlerde yapmış oldukları yanlış icraatlarla, 2. adam pozisyonundakilerin şahsi çekişmeleri takımı ve kulübü felakete götürmedi mi? Bu durumdan dolayı sadece bizlerin değil tüm camianın, taraftarların tepkilerini çekmemişlermiydi?

Sadece şimdi değil, BMN olarak o dönemdede Trabzonspor'un yönetimde tanıdıklarımız vardı. Her dönemde de olabilir... Bundan daha normal ne olabilir? BMN sanalda olsa bir kurum ve bizlerinde bu kulübe üye olduğunu unutmayın! BMN olarak bizde bu camianın bir parçasıyız. Bu parçada herkes gibi bizlerinde Trabzonspor için atan kalplerimizin, tanıdıklarının olmasından daha normal ne olabilir? Yarın sende kulüpte yönetici olabilirsin.O zaman seni tanıdığımız halde tanımamazlıktan mı geleceğiz? Ya da gelmelimiyiz? Trabzon küçük bir yer ve herkes birbirini tanıyabilir.Bu çok normal değilmidir?

Ağabey tekrar ediyorum alıntı yapıpta cevap yazmanı istemiyorum.Eğer yazacaksan özelden yaz.Biz kimsenin uşağı değiliz... Trabzonspor'u babamın oğluda doğru yönetmezse, karşısında bizleri bulur. Kendi adıma 1 oyum var doğru yönetmeyenlerin aleyhine gider oyumu veririm. Burada milletin her türlü sıkıntısını çekiyoruz ama karşılığında bu tarz imalarından rahatsız oluyorum bilesin...

yağız61
15.09.2010, 18:19
ciddiyet her şeyin ilacıdır ??? gerisini teferruattır.

halil ibo
15.09.2010, 18:26
Ne temkini Allah aşkına ! Taraftar olarak bizlerin,tüm camiamızın,eski başkanlarımızın,eski yöneticilerimizin,milletvekillerimizin (parti ayrımı yapılmaksızın),temkinli olmaya hakkı yoktur.
Hep yüksek perdeden,başımız dik olarak haykırmalıyız.:7'ye yürüyoruz hatta koşuyoruz diye.
Taraflı tarafsız tüm kesimleri inandırmalıyız şampiyon olacağımıza ama önce kendimiz inanmalıyız.

Temkinli olması gereken,ayakları yere basması gereken teknik ekip ve futbolcularımızdır.
Rakip küçümsemeden,sözleşme zamanı haricinde yani antremanlarda ve sahada profesyonellikten ödün vermeden,aldığını anasının ak sütü gibi helalinden kazanmak için gerekli mücadele futbolcularımız tarafından verildiği sürece problem çıkmaz.
Teknik ekibimiz zaten Şenol Güneş liderliğinde ligimizi ve futbolcularımızı yakınen tanımaktadırlar.Yani burada sorun yok gibi.

Son bir hatırlatma emek hırsızlarına ! Geçen sene Bursaspor'un yanında oldukları gibi bizim yanımızda olmalarını istemiyoruz.Sadece adaletli düdük çalsınlar yeter !

Külünkoğlu
16.09.2010, 08:44
Allah Allah...

Ahmet ben öyle düşünecek şerefsiz ve namussuzların bu forumda olmadığını düşünüyorum. Yoksa yanılıyor muyum ?

Yok canım, biraz dikkat biraz araştırma yanlışı da doğrultur. Buna rağmen doğrulmuyorsa yapacak birşey yok demektir.

İHTİLALL
16.09.2010, 12:00
Hoşgörüne sığınarak,buradan yazayım izninle,

Özür yazımı herkes görsün diye.

Ahmet'çiğim ,Şenol hocayı beğenme konusunda,yazılı bir mesajı yanlış anlamışım,

Çok özür dilerim.

Yeminle ,şimdi farkettim.Ve üzüldüm.

Zaten ,o kelimeyi,daha doğrusu ,bana inanılmaz anlam hatası yaptıran algılama yanlışını yapmasaydım,

Yazına "eyvallah kardeşim" derdim,o kadar..

Tekrar yazıyorum,Nuri başkan yada ,bir başkası beni ilgilendirmez ve Nuri Albayrak'ın ibra edilmemesi taraftari idim.

Belki öyle anlaşılmıyor ama ,her başkan ve yönetime ,kendimce aynı mesafedeyim.

Yönetime yönelik eleştirlerimden bir tanesi de,ibra edilmemenin hukuki takibatının yapılmayışı idi,hatırlarsan.

Yönetimle iyi ilişkiler konusunda,bu alınganlık niye anlamadım?

Tabi ki ,daha da iyi olmalı,ben forumdaşlarımla kahvaltı yaparken,kulüp başkanının teşrif etmesinden,bir Trabzonsporlu olarak onur duyarım.

Hatıra ormanında kürek sallayan asbaşkanı,saygı ile selamladığım tek yer ,belki de o fotoğraftır.

Bu çok güzel birşey,yani ve BMN nin samimiyetini ve gücünü gösterir,bence.

Her yerde söylüyorum zaten,BMN forumuna üyeyim ben,siz de üye olun ,kaliteli ve güzel bir "Trabzonspor ortamı" diye.

Yönetimle BMN nin arasının iyi olması,hatta bazı üyelerin daha da iyi olması,çok güzel bir şeydir,bana göre yani,

Belki benim kadar fazla eleştirmezin,hepsi odur, o da anlaşılır bir şeydir ki,özellikle sen zaten bana göre,benim kafadarımsın.

O hoş olmayan,nitelemeyi sana kim yaparsa,onun kendi terbiyesizliğidir.

Yanlış anladığım için,tekrar özür dilerim.

İHTİLALL
16.09.2010, 12:04
Bu arada,ben de,

Kastedilen işleri yapacak ,

Namussuz,şerefsiz ve aşağılıkların,BMN forumunda ve her hangi bir kademesinde olduğuna inanmıyorum.

İnansam zaten ,burada ne işim var?..

AKSOY_61
16.09.2010, 12:06
Trabzonspor bangır bangır ŞAMPİYONLUĞA KOŞUYOR.....şu 3 maçı alalım ilk yarı namağlup lideriz..görün de bakın

+61
Böyle bişey mümkün gerçi bir de antep deplasmanı var.

oflu engin
16.09.2010, 12:27
Neden 26 yıldır şampiyon olamadığımızın en önemli sebeplerinden biri de sizin gibi düşünen taraftarlar. Ben de buna değinmek istedim. Bu düşünceye..

İnşallah yanılırım, ama...

bu kadar basit ve saçma tespitine ne denir onuda adını bilmiyorum.

benim içimdeki güven duygusu,zamanında şampiyon olan takımdaki güven duygusundan fazla birşey değildir.nasıl olduda bizden sebeb şampiyon olamadı dediğin bu düşünce bu başarıları bu kupaları kazandı.ben bu güven duygusunu bu efsanelerden aldım arkadaş ben büyük Trabzonspor taraftarıyım.takımım küme düşmemeye oynarkende büyük düşünürüm.yirmi puan fark varkende şampiyonluk hayali kurarım.
bencede asıl sizin bu gaza gelme korkunuz temkinli olma korkunuz yüzünden bu hallere düştük desek nasıl olur.belkide senin açtığın başlığın tam tersi bir başlık lazım bu büyük taraftar gurubuna.
herşey iyi giderken takımda sorun yokken gelene gidene üçbeş sallarken sen tutupda bu taraftara ,aman temkinli olalım aman gaza gelmeyelim diyerekmi şampiyonluk anahtarını kullanacaksın.asıl senin dediğin korkakca bir düşüncedir.sessiz sesiz kimseyi uyandırmadan ilerlediğim kadar ilerleyim sonunda olursa olur mantığına yakındır bu davetin.
bencede takıma güvenen hocasına güvenen ve buna gerçekten inanan benim gibi bayrağını çıkarır her maç şampiyonluk havasında takımını takip eder ve bu örnek verdiğin haberlerdende övünerek rakiplerle şampiyonluk yarışı hesabı yapar.
senin gibi düşünüp her sene şampiyon olmaktansa kendim gibi düşünür ne zaman şampiyon olursam o zaman kutlarım.ama senin gibi temkinli kutlamam emin ol

ozturk
16.09.2010, 12:34
bu kadar basit ve saçma tespitine ne denir onuda adını bilmiyorum.

benim içimdeki güven duygusu,zamanında şampiyon olan takımdaki güven duygusundan fazla birşey değildir.nasıl olduda bizden sebeb şampiyon olamadı dediğin bu düşünce bu başarıları bu kupaları kazandı.ben bu güven duygusunu bu efsanelerden aldım arkadaş ben büyük Trabzonspor taraftarıyım.takımım küme düşmemeye oynarkende büyük düşünürüm.yirmi puan fark varkende şampiyonluk hayali kurarım.
bencede asıl sizin bu gaza gelme korkunuz temkinli olma korkunuz yüzünden bu hallere düştük desek nasıl olur.belkide senin açtığın başlığın tam tersi bir başlık lazım bu büyük taraftar gurubuna.
herşey iyi giderken takımda sorun yokken gelene gidene üçbeş sallarken sen tutupda bu taraftara ,aman temkinli olalım aman gaza gelmeyelim diyerekmi şampiyonluk anahtarını kullanacaksın.asıl senin dediğin korkakca bir düşüncedir.sessiz sesiz kimseyi uyandırmadan ilerlediğim kadar ilerleyim sonunda olursa olur mantığına yakındır bu davetin.
bencede takıma güvenen hocasına güvenen ve buna gerçekten inanan benim gibi bayrağını çıkarır her maç şampiyonluk havasında takımını takip eder ve bu örnek verdiğin haberlerdende övünerek rakiplerle şampiyonluk yarışı hesabı yapar.
senin gibi düşünüp her sene şampiyon olmaktansa kendim gibi düşünür ne zaman şampiyon olursam o zaman kutlarım.ama senin gibi temkinli kutlamam emin ol

geçen sene sivas maçından sonra da böyle atıp tutmuştunuz ama sonra geldi diyarbakır, manisa yerle bir etti hayallerinizi. ben bunu kasdediyorum.

Sizin gibi taraftarlar hep var olacak ondan şüphem yok. Size rağmen camia özellikle teknik direktör ve futbolcular temkinde ısrarcı olmalıdır..

Kaldı ki temkinli olmakla büyüklükten bir şey kaybedilmez. mesela liverpool un buraya gelirken bizden çekinmesi onların büyüklüğüne zarar mı verdi? hayır. Galibiyetleri abartıp da ligin başında kendimizi şampiyon ilan edersek lig sonunda 5. sırada buluruz kendimizi..

Bekleyelim görelim. İnşallah yanılırım.

oflu engin
16.09.2010, 13:30
geçen sene sivas maçından sonra da böyle atıp tutmuştunuz ama sonra geldi diyarbakır, manisa yerle bir etti hayallerinizi. ben bunu kasdediyorum.

Sizin gibi taraftarlar hep var olacak ondan şüphem yok. Size rağmen camia özellikle teknik direktör ve futbolcular temkinde ısrarcı olmalıdır..

Kaldı ki temkinli olmakla büyüklükten bir şey kaybedilmez. mesela liverpool un buraya gelirken bizden çekinmesi onların büyüklüğüne zarar mı verdi? hayır. Galibiyetleri abartıp da ligin başında kendimizi şampiyon ilan edersek lig sonunda 5. sırada buluruz kendimizi..

Bekleyelim görelim. İnşallah yanılırım.

arkadaş kafanda bir sorun edinmişsin ve bu sorunda benmişim gibi yazıp durma.saptamaların yanlış bunuda kabul et.ben hiç bir yenilgiden sonra takıma giydirmedim giydirmemde.yenilsede yensede bu değişmez bendetürkiyenin en büyüğü olduğumuzu düşündüğümüz bir durumda senin dediklerinle bağdaşmıyor.
ayrıca git sivas başlığına bir bak bakalım maçtan önce ne yazmışımmaçı 6-1 alırız dedim ve hiç temkinli değildim.senin gib temkinli olanlara inat yazmayada devam edeceğim.hiç temkinli davranmıyacağım büyük Trabzonspor ve taraftarı sahada olunca.manisa maçındada temkinli olmayacağım en az üç atarız ama ben beş bekliyorum.
ersun yanal dönemindede temkinli olma durumu karşısında ben inatla yedi geliyor başlığından hiç çıkmadım.çünkü inanıyordum.eğer bu temkinli olma durumu olmasaydı ve biraz daha cesaretli olsaydık şampiyonluğu bizim gibi sizde telafuz etseydiniz şampiyonluk kaçınılmaz olacaktı.nasıl kaçırdığımızı anlatmama gerek yok heralde.temkinli olma adına bu takım hazır değil safsataları ile yapılamayan takviye ile kaçmıştı.
senin gibi taraftarda hep var olacak yapacak birşey yok.yanlız benim yaptığımdan birşey kaybetmessin.ama senin yolunda yüreğine bir ürperti düşer ayakların titrer senin dediğinle final göremessin.temkinli temkinli ortalarda dolaşırsın.benim gibi düşünenlerde yirmialtı yıldır şampiyon olamasada finalde görür her zamanda zirvelerde dolaşır.

ayrıca abarttığımız bir durumda yok.ama küçümsenecek bir durumda yok.son yılların en iyi başlangıcını yapmışız.ezeli rakibi üç golle yollamışız.yenilmemişiz yenilecek gibide durmuyoruz en kötü halimiz antalya ondada yenilmemişiz.ayrıca gs yi yenen ve en hazır takımlardan biri olduğu otoritelerce söylenen sivasa altı tane atmışız.bu kadar şeyi yapan bir takım için gazetede çıkan haberi biraz fazla abartmadınızmı.iki senedir aynı kadrodan beklediğimiz başarıyı şimdi tam oturmuşken başındada şenol hoca varken yaptığınız bu davranışı ve bana yakıştırdığınız bu durumu anlamsız buluyorum.yenilsekte berabere kalsakta ben buraya gelip takıma futbolcuya hocaya sallamam yapım değil.benim Trabzonsporluluk anlayışımda bu dediklerinize yer yok.

ozturk
19.09.2010, 14:20
.manisa maçındada temkinli olmayacağım en az üç atarız ama ben beş bekliyorum.

maçtan önce inşallah yanılırm demiştim ama yanılmadım maalesef. bu mağlubiyette sizin gibi dşünen taraftarlarımızın da payı büyük.. siz böyle rehavete girerseniz futbolcu ve td ne yapmaz ki...

xxxxxxx
19.09.2010, 14:41
sakin olmalıyız bir maç kaybettik sadece

oflu engin
19.09.2010, 16:32
maçtan önce inşallah yanılırm demiştim ama yanılmadım maalesef. bu mağlubiyette sizin gibi dşünen taraftarlarımızın da payı büyük.. siz böyle rehavete girerseniz futbolcu ve td ne yapmaz ki...

sen ancak bunu yapabilirsin işte yazdıklarımdan cımbızla işine geleni alırsın ben demiştim düsturu ilede güzelce insanları''sizin gibi taraftar''diyede etiketlersin.
en azından ben suçlama yapmıyorum sırf biz temkinli olmadık diye td ve futbolcular ne suç işlemişler
takımına ve kendine güvendi diye farklı beklentiler içinde olduk diye bu takımın yenildiğine inanıyor ve tezin doğruluğunu buna dayıyorsan sana diyecek lafım yok.
ben niye yenildiğimizi biliyor olmama rağmen sen bunu öğrenemeyeceksin sırf temkinli olma adına hep suçlu arayacak yanlış yerlerde sorunu arayacaksın.aramızdaki fark bu.bu yenilgi ile bizim temkinli olup olmama arasında hiç bir bağlantı yok yenilginin sebebi açık açık ortadadır.sen demiştin diye olan birşey değil bu.bu yenilgide seni kesinlikle haklı çıkaran birşey yok.sadece bir yenilgi aldık o kadar yenilgi almamıza sebeb olan sorun daha öncede var olan bir sorundu.bunun senin dediğin gibi etiketlediğin''sizn gibi taraftarlar''ile bir alakası yok.
defans hatası,kademe hatası,teomu kaçırdı kalecimi yakaladı,şenol hocanın kendisininde dediği gibi hata yaptım konusu,ha bunları konuş tartışalım ama dediğin kişilerden ve temkinli olmakla bir alakası yok.yani bu maçın kaybedilmesinin sebebi ben ve benim gibi takıma güvenip fark bekleyenlerle bir alakası yok.bu takım böyle olduğu surece karşımızda kim olursa olsun farklı bir skor beklerim tıpkı fb maçında olduğu gibi ben bu maçtada beş altı bekledim ama kaçanlar haneye yazılmıyor.demekki neymiş ben fb gibi takımada fark beklerken bunu yapabileceğini gösteren bu takım varmış.ben bunları beklerken kaza olma ihtimalinide düşünürüm.ve buda beklentilerime sekte vurmaz.
kayseri maçımı üç ihtimalden sadece biri var aklımda galibiyet bir olursa iki beklerim oda olursa fark beklerim.temkinli temkinli maç seyredemem beraberlik iyidir diyemem.böyle yaparsan şampiyonluğu bırak hayalini kuramaz bu yarışın içinde bile olamassın.yada ne tadı kalır nede tuzu.büyüklüktende bahsedemessin.

Kasım Hilal
21.09.2010, 19:42
Vallhi ben de inanıyorum bu yıl şampiyonluğa..
Geçen yılda da ümidim vardı ve bence onca çalkalanmalarqa rağmen ligi iyi bitirdik.
Bu sene ümidim daha çok..
Manisa maçı nazar boncuğumuz olsun...
Evvel Allah'ın izni ile ligi tepede bitrmememiz için hiçbir sebep yok..
Rakimlerimizin tamamından daha takım gibi oynuyoruz, bence daha iyi bir teknik direktörümüz var ve en iyi kalecinin de bizde olduğuna inanıyorum..
Yalnız Glowacki'nin iyileşmesi şart..
Onun gibi bir stopere ekmek-su kadar ihtiyacımız var..
Bir de sağ bek olan bir sağ bek ile sol açık olan bir sol açık bize yeter..
Olmasa da idare ediyoruz ama olsa tam olur..
Yanarım yanarım da o Ömer Aysan'a yanarım hala.. Keşke aklını başına devşirseydi de bu camiadan olmasaydı..

atf61
21.09.2010, 22:19
abi ulusal basının gaz vermesi neymiş...bu kaçıncı yıl yaaa benim bildiğim her sene şampiyonluğa oynuyoruz....artık tecrübeliyiz bizi etkilemez

ozturk
20.10.2010, 10:11
abi ulusal basının gaz vermesi neymiş...bu kaçıncı yıl yaaa benim bildiğim her sene şampiyonluğa oynuyoruz....artık tecrübeliyiz bizi etkilemez

İnşallah etkilemez.Ama iki galibetle de şampiyon olunmaz.Ligin henüz çok başı.Her maça aynı ciddiyetle başlamalıyız.Yoksa mehter takımı gibi 2 ileri 1 geri gideriz.Bu da bir işe yaramaz.

izzet
01.11.2010, 14:06
Degerli Arkadaslar,

bir Taraftar olarak gözlemledigim üzere, Oyuncularimizin ve Taraftarimizin acik bir Rehavet sorunu var.

Farkli kazandigimiz, yada Seri Yakaladigimiz bir Dönemde bile, "kücük" Takimlara karsi zorlaniyor, hatta Puanlar keybediyoruz. Kendine asiri Güven, Lakayit ve Simarikliga dönüsebiliyor bazen. Ayni sekilde alisilmis üstünlük saglanamadiginda, oyuncularimizi inanilmaz bir Stres basiyor.

Bu sadece bu sezona has bir durum degil. Eger Ersun Yanal döneminde kacan Sampiyonlukta kaybedilen Konya ve IBB maclarini hatirlarsaniz, bana hak vereceginizi düsünyüorum.

Rehavet sorunu ayni sekilde Taraftarida etkisine almis gibi gözüküyor.

Buna en somut ve güncel örnek olarak Genclerbirligi macini gösterebiliriz. Ilk yarida geride kalan Takimimizin Yuhalanip Protesto edilmesi, Ikinci yarida cosmasini düsünürsek, veyahut Forumdaki Mac basligini okursak bunu daha iyi anlayabiliriz.

60 sayfa Protestolar, kötü elestiriler ve akil vermeler, kendini iki Gol sonasi "Sampiyonluk süreci baslamistir" Yorumlarina birakiyor aniden. Forumdaki Seviyenin dibe vurdugu anlar, "sadece" iki gol ile kendini Bayram havasina birakiyor...

Ne olursa olsun: Bir mac ile Sampiyon olunmaz, ayni sekilde bir mac ile Yaristan kopulmaz. Ne olursa olsun, anlik Sonuclarla Takimimiza olan destegimizi azaltmayalim.

Bugün Konya Macini kaybedebiliriz. Kazanabiliriz. Beraberede Kalabiliriz.

Ama Mac sonrasi Tepkimizi Sakin kafa ile verelim. Hersey Ölcüsünde birakalim.

6mSjnu7nyy8

Ne yazikki 60 sene önce Taraftar olan bu Ninemiz kadar Sagiduyulu olamiyoruz. Herkese Örnek olur Insallah.

Saygilar ve Selamlar...

ozturk
10.11.2010, 09:31
Piyonlar ve Şah

Trabzonspor, liderliğe ulaşırken toplumun bakışı ve yönlenme merkezi iyi etüd edilmeli ve toplum bilinci buna göre oluşturulmalı.

Kim ne derse desin haklı…

Ne eleştiri getirirse getirsin, neye, kime hata bulunursa bulunsun ortada bir gerçek var…

Trabzonspor’un 27 yıllık şampiyonluk özlemi, toplumu; Doğrudur, şampiyon olamamaya alıştırdı…

Nereye kadar koşarsan koş, nereye kadar kovalarsan kovala bu kanıksanmayacak bir gerçek ve bu gerçeğin hikayesi de 1996 yılında yazıldı…

Fenerbahçe’ye kaybedilen sadece bir sezonun şampiyonluğu değil, geçmişin mirasını yemenin, geleceğe ipotek koymanın da ağır faturasıydı…

Bu faturayı dönemin yönetim kurulu ve teknik heyeti bana göre fazlası ile ödedi…

Aynı sezonun sonunda yoğun eleştirilerle kulübün anahtarının teslim edilmesinden, anahtarı teslim alanların istikrarı göz ardı ederek teknik heyeti göndermesinin hikayeleri çok yazıldı…

Daha sonra her sezona yeni umutlarla, yeni vaatlerle, yeni yapılanmalarla giren Trabzonspor’da günümüze gelene kadar bir dizi teknik adam, 5 başkan, 9 başkan adayı ve yığınla yönetim kurulu üyesi geldi geçti.

“Değişelim” derken, başkalaştığımızın, yabancılaştığımızın hiç kimse farkına varamadığı gibi, bu erozyonun sonucunun 1996 yılında kaybedilen şampiyonluğun yarattığı travmadan kaynaklandığını da ortaya koyamadı. Ya da bu travmanın etkisini fark edemedi…

Bugün gelinen noktada aynı döneme dönüşün fragmanları sergileniyor…

Sezonun 11. Haftasında elde edilen liderliğin, sezonun sonu gibi görünmesi Trabzonspor camiasının bize göre en tehlikeli hamlesidir. Geriye döndüğümüzde Şenol Güneş’e gelene kadar iki kez Türkiye Kupasını kazanmış, iki kez de Şampiyonlar ligi kapısından dönen Trabzonspor, bu kayıpları ile kaybetmeye alışır bir psikolojinin içine girmiştir.

Bugün beklemek, sessiz kalmak, takımın aldığı sonuca göre yönlenmek işte bu psikolojinin yani; 1996 yılında kaybedilen şampiyonluğun yarattığı travma ve sonrasında ki artçı şoklardır…

Toplum bilinci içinde var olan en önemli gerçek, insanlar seslendirmese de “acaba” kuşkusudur. Bu kuşku insanı öylesine kemirir, öylesine benliğini prangaya vurur ki kurtulmak imkansızdır…

Zafer çığlıkları atarken dikkat edilmesi gereken en önemli gerçek, toplumun yönlendiği hedeftir. Bu hedefe vücudu ve söylemi ile yönlenmek yeni travmalara yelken açmaktır…

O zaman bu toplum, bu kitle sadece eylem ve söylemi ile değil, düşünceleri ile de bu zorlu sürece katkı sağlamalıdır…

Düğünde oynayıp, cenazede ağlama rolü üstlenen çığırtkanlar gibi rol yaparak bu takımın ve kulübün yanında olduğunu göstermek, takımı ve kulübü yalnız bırakmaktan daha tehlikeli bir eylemdir…

İşte bu nedenle Trabzonspor, bugünkü liderliğini sezon sonuna taşıyacaksa, bunda toplumun eylem ve fikir bütünlüğüne ihtiyacı vardır. Çünkü şampiyon olacak Trabzonspor’un forması içindekilerin tamamı yarın bu memleketten gidecek. Geriye, yani bize kalacak olansa Bordo mavi forma ve şampiyonluk olacak. O zaman Trabzonspor’un şampiyonluğuna sahada oynayan futbolcudan çok bizim ihtiyacımız var…

Trabzonspor’un, 1996 yılında yaşadığı travmadan kurtulması ve yoluna “Büyük Trabzonspor” olarak devam etmesi için, futbolcunun gayretinden çok “Trabzonsporluyum” diyen herkesin gayretine ihtiyacı var…

İsterseniz 27 yıldır şampiyon olamayan bir takımın hala on küsur yaşlarında taraftarı olduğunu bir sorgulayın.

Peki gelecek on yıllardakiler Trabzonsporlu olacak mı?

O zaman, İstanbul’un üç büyüğünü yendik diye sezonu kapatmayalım…

Unutulmamalı ki; Piyonları yemeden, şaha ulaşılamazsınız…

Kaynak : SPOR61.NET

Burçak
10.11.2010, 10:39
Yazı çok güzel. teşekkürler.
herkesin bu yazıyı okuması gerekli.
Önemli olan ligin sonunda lider kalabilmek.
asla ve asla hiç bir rakibi küçük görmeden saygı duyarak çıkmalıyız maçlara.
bizim için nasılsa takılır bunlar diyenler kendileri takılmaya devam ediyor.
ama biz yinede onları görmezden gelip ufak adımlarla merdivenleri çıkmaya devam etmeliyiz.
ligin sonu yaklaştığında puan farkını biz açtıkca tutuşmaya başlayacaklar.
biz sadece işimize bakalım. bu yoldan dönüş yok ;)

Uğurtan
10.11.2010, 15:40
Kendi adıma öyle birşeyler olmuş bitmiş havasında değilim..

Temkinliyim..

Çok güzel yıllar gördük sonu hüzünle biten..

İnşallah sonu güzel biter bu kez..

:)