PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şampiyonlar Ligi 2009 - 2010 | Şampiyon İnter

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

Osman Yavuz
07.05.2009, 00:50
Aynı lafı babam şöyle yorumladı

Ümit Özattan beter orta yapanlarda varmış:DSorma Cem diyorum ya bugün Alves'in yerinde Tayfun oynasa daha iyi ortalar yapardı.Adam katil olsa bu kadar atağı katledemezdi.:D

Mehmet Fırat
07.05.2009, 00:53
İlker Yasin'in gole tepkisi süperdi;

"Iniesta, ve Londra yasta!" :D

Cem Akyüz
07.05.2009, 00:56
İlker Yasin'in gole tepkisi süperdi;

"Iniesta, ve Londra yasta!" :D

Ya Essien'in golünde dakika 51 mi dedi ben mi yanlış duydum

seyyah61
07.05.2009, 00:58
Messi, aynı bugün olduğu gibi, Ferdinand-Vidic ikilisi arasında ezilecektir. ;)
Metzelder - Cannavaro ikilisinden iyi degil bu ikili.

Ben burdan şunu anladım..Defans yapmak hatta iyi defans yapmak taktikten sayılmıyor..Hayret gerçekten..

Biz Ziya Dogan'a niye küfrediyorduk?

Mehmet Fırat
07.05.2009, 01:01
Metzelder - Cannavaro ikilisinden iyi degil bu ikili.

Bunu söylediğinize göre ManU'nun maçlarını pek takip etmiyorsunuz. :)

Gökhan KAN
07.05.2009, 01:02
Chelsea ile Trabzonu bir tutma..Onlar defansı iyi yapıyor gerektiğinde hücumuda..

Paksoy
07.05.2009, 01:06
manu alır bence çünkü savunması chealse kadar sağlam ..barça kadar da kollektif tehlikelim oyuncıları d var...

Osman Yavuz
07.05.2009, 01:13
Bize yaptırmaya çalışıp da böyle savunma yaptıramadığı için.:D

Harun Karadeniz
07.05.2009, 01:13
Barcam Manu(silgi değilmiydi bu ya) 'yu param parça edecek.

Kubilay ŞAHİN
07.05.2009, 01:29
hee Geldik Büyük Finale...:)

seyyah61
07.05.2009, 01:31
Bunu söylediğinize göre ManU'nun maçlarını pek takip etmiyorsunuz. :)
Barca macina kadar Real Madrid de yenilmiyordu.
Vidic özellikle hata yapmaya meyilli bir oyuncu.
Liverpool ile oynadiklari maclarda yaptiklari hatalari unuttunuz herhalde.

Gökhan KAN
07.05.2009, 03:13
Tek şutla final: 1-1

Ve Roma'da final oynayacak diğer takım da belli oldu. 27 Mayıs'ta Roma Olimipiyat Stadı'nda finalin adı Manchester United ile Barcelona oldu. Şampiyonlar Ligi'nde yarı final rövanş karşılaşmasında iki dev ekip Chelsea ile Barcelona kozlarını paylaştı. Stamford Bridge'de oynanan müsabaka 1-1 sona erdi ve Barcelona mucizevi bir şekilde finale adını yazdırdı.Nou Camp'ta 0-0 beraberlikle biten ilk maçın rövanşında Barcelona'ya turu getiren golü 92. dakikada İniesta kaydetti. Michael Essien'in 9. dakikadaki golü ise tur için yeterli olmadı. Barcelona da ise Eric Abidal maçın 66. dakikasında kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı.
Bu sonuçla 27 Mayıs'ta Roma'da oynanacak final maçında Manchester United'ın rakibi Barcelona oldu.
ESSİEN'DEN ERKEN BAZUKA
Şampiyonlar Ligi Yarı Final rövanş maçında, Barcelona'da sarı kart cezalısı Puyol, sakatlıklarından dolayı Marquez ve Henry; Chelsea karşısında forma giyemedi. İki takımın birbirlerine yeni yeni üstünlük kurma çabasındayken Essien'in mükemmel golü Chelsea'yi henüz 9. dakikada 1-0 öne geçirdi.
Chelsea sol kanatta Lampard, Malouda ve Ashley Cole üçgeninde paslaştıktan sonra, Lampard ceza alanı sol bölgesinden ortasını yaptı. Savunmadan seken topu henüz havadayken ceza sahası dışından sol ayağıyla tamamlayan Essien topu köşeye nişanladı ve meşin yuvarlak ağlarla buluştu.
http://www.sporx.com/img/2009/05/061241641871.jpg
CHELSEA BU KEZ KORKAK OYNAMADI
Stamford Bridge'de top yine ilk maçtaki gibi Barcelona'nın ayağındaydı ama golü bulan Gök Mavililer oyunu istedikleri gibi domine etme şansı yakaladı. Barça'da savunmada mecburen Yaya Toure görev yaparken; Chelsea, Anelka ve Drogba ile pozisyonlar buldu. Saha avantajıyla ilk maça nazaran daha aktif bir futbol ortaya koyan İngilizler topu orta alanda tutmayı başardı. İlk yarıda Barcelona'nın hiçbir şutu kaleyi bulmadı.
BARCELONA 10 KİŞİ
Gol bulmak zorunda olan Barcelona, savunmada daha fazla açık verdikçe Drogba ile Anelka'yı daha fazla pozisyona soktu. Maçın 66. dakikasında Chelsea savunmasının uzun topunda defansın arkasına sarkan Anelka ceza alanı içine girmek isterken Abidal'ın darbesiyle yerde kaldı ve hakem Ovrebs Fransız oyuncuya kırmızı kartını çıkardı.
BARÇA'NIN KALEYİ BULAN TEK ŞUTU GOL OLDU
10 kişi kalan Barcelona son 25 dakika duran top dışında tehlike üretemezken, 90+2. dakikada İniesta'nın golü ise Stamford Bridge'i yıktı. Maç boyunca 13 şut çeken Barcelona'nın hiçbir şutu kaleyi bulmazken; İniesta'nın ceza alanı dışından çektiği sert şutu ise ilk kez kaleyi buldu ve top ağlarla buluştu.
Herkes Chelsea finalde diye beklerken, İniesta'nın mükemmel şutu Barcelona'yı finale gönderdi. 27 Mayıs'ta Roma Olimpiyat Stadı'nda Manchester United'dan sonra finale çıkan diğer takım ise Barcelona oldu.

Muhammet
07.05.2009, 08:45
Essien hakikaten çok güzel bir gol atmış. :) Guardiola'nın da sevinci unutulmaz.. :D

magicyattara
07.05.2009, 09:03
Essien'in attığı golün de şans olduğundan bahseden yok.
Maçı bu duruma getiren o gol oldu.Erken gelen gol ve bunu koruyabileceğini bilen bir Chelsea.

Maçın hakemi bence penaltı pozisyonları hariç-ki ilk ele çarpmada penaltı düşünülebilir- takdir haklarını Chelsea takımından yana kullandı.Barça'nın kaptığı toplarda faul kararları vererek Barça'yı oyundan soğuttu.

1-1'in turu getirdiğini bilerek sabırla atacağı golü bekleyen bir Barça vardı dün gece.
Maç sona doğru yaklaştıkça Barça bilhassa Messi ile Chelsea'nin daha çok üstüne gitmeye başladı ve 90+3'te de olsa golü atarak turu aldı.

"İniesta ve Londra Yasta" gerçekten harika olmuş.

ManU maçı ne olur bilinmez ama Victor Valdes dün gece ki gibi oynarsa Barça Kupaya daha yakın.

Kadir
07.05.2009, 09:12
İniesta'nın golüne Yattara atmış kadar sevindim vallahi :)

Barca alır kupayı .

İlyas Özdemir
07.05.2009, 09:48
son yılların en müthiş kupa finali olacak gibi
bol göllü olsun ama kupayı Barça alsın

Birtan Karaman
07.05.2009, 10:04
Finaldeyiz . :)

Henry'i Aradık Bu Maçta .

Cengiz Çubukcu
07.05.2009, 10:08
Futbolun adaleti varmış :) herkes gibi ben de barcelonanın golünden sonra çok ama çok sevindim...finali de barça alsın....ama messi messi gibi oynasın...

Sacit
07.05.2009, 10:17
süper oldu, süperr..

iniesta'yı hüseyinle takas etsek!!!!...

ççç

Viva Barça

Muhammet
07.05.2009, 10:53
Yalnız şimdi baktım da İniesta'nın golü de bence Essien'inkinden aşağı kalır değil.. :)

Neyse, Barca'mız kazandı. Mutluyuz. :D Burada muhabbetleri görünce daha da mutlu oldum. ççç

Kadir
07.05.2009, 10:58
Abi olur mu ya ? İniesta'nın golünde Messi pozisyonu hazırları ve gol pasını verdi .
Ama Essien'in golünde pozisyon tamamen bal sonucu doğdu .

not:tarafsız değilim

pReN@_61
07.05.2009, 11:02
Şampiyon Manchester.:)

Hüseyin Bağdat
07.05.2009, 11:08
Kim kazanırsa kazansın nede olsa ikisinide sevmem:)

Melek
07.05.2009, 11:36
süper oldu, süperr..

iniesta'yı hüseyinle takas etsek!!!!...

ççç

Viva Barça

Üstüne umut-gökhan da veririz ablam ya :D:D:D

Melek
07.05.2009, 11:38
Beklediğim oldu en başından beri bu finali hayal ediyordum bende sizler gibi iniest golden sonra bir ara kolbastı oynasa diye gözümün önüne geldi valla :D:D

Barça ya yakışıcak kupa sonra da biz alıcağız zaten ligde de alıcak kupayı oh ohhh

Paksoy
07.05.2009, 11:53
barça yı okadarda abartmayındün gördük messi yi resmen kilitlediler.manu savunmasıyla hücumuyla süper takım manu alacak göreceksiniz :D

ts_61
07.05.2009, 12:05
Maçın sonunda dediğim tek şey bir gün biz de bırak kazananı, kaybeden tarafta olabilecek miyiz? İNŞALLAH!

Paksoy
07.05.2009, 12:05
abidal, dani alves final maçında cezalı

Great White
07.05.2009, 12:09
Dünkü Chelsea-Barca maçını izlerken bir kez daha gördüm ki bizler burada Tolunay, Ünal, Giray diye isyan ederken koskoca Barca' nın başındaki Guardiola da bunlardan pek de matah bir tip değilmiş yani..

Ben Barca' yı ömrümde bu kadar silik, etkisiz ve çaresiz görmemiştim açıkçası.

Tam 80 dakika sahada resmen dağılan, tek bir pozisyon dahi bulamadan maçı tamamlayan ve hakemin vermediği penaltılar ile maçı götüren Barca' ya tek bir hamle bile yapma gereği duymadan kenardan buzhane balığı gibi boş boş baktı durdu sahaya..

Son saniyede o defans hatasında top Messi' nin önüne düşmese rezil olacaktı ama ballı herifmiş, yalan yok..

Bu arada maçı izlerken bir de şunu fark ettim..

Buralarda birkaç kişinin yıldızlığını bile tartıştığı Yattara' nın çeyreği kalitesinde orta yapabilen tek bir adam yokmuş koskoca Barca' da..

Buna her yaptığı ortayı bırak Eto' nun kafasına nişanlamayı ceza sahasını bile tutturmayı beceremeyen Messi ve Alves de dahil yani, o derece:)

Gürkan
07.05.2009, 12:15
Kim kazanırsa kazansın nede olsa ikisinide sevmem:)

Ben ikisinide severim ama katılıyorum kim kazanırsa kazansın. :D

Birtan Karaman
07.05.2009, 12:20
Alves'in Şutları Beni Bitirdi :)

Messi'yi İyi Marke Ettiler .

Mehmet Fırat
07.05.2009, 12:27
Barca macina kadar Real Madrid de yenilmiyordu.
Vidic özellikle hata yapmaya meyilli bir oyuncu.
Liverpool ile oynadiklari maclarda yaptiklari hatalari unuttunuz herhalde.

Real Madrid'in oynadığı lig ile ManU'nun oynadığı lig aynı mı? Hangisi, bir defans oyuncusu için daha zor?

Ayrıca Vidic demişsiniz; şu an ManU ligde 1 maç eksikle liderse ve Şampiyonlar Ligi'nde finale çıkmışsa, bunu %80 Vidic'e borçludur. :)

Muhammet
07.05.2009, 12:29
Yüzde 80 mi? Mehmet naaptın? Hani Ronaldo Rooney Giggs vs?

:)

Mehmet Fırat
07.05.2009, 12:33
Yüzde 80 mi? Mehmet naaptın? Hani Ronaldo Rooney Giggs vs?

:)

Onların devri geçen seneydi.

Bu sene ManU öyle bir defans yapıyor ki, ileri uça fazla görev düşmüyor.

Ama haklısın, %80'e Ferdinand da girebilir. :)

Muhammet
07.05.2009, 12:33
Tabi sen daha iyi bilirsin. O kadar takip etmiyorum ben. Yine de şaşırmadım değil yani.. :)

Murat Erdem
07.05.2009, 13:00
İniesta'nın golünde öyle bağırdım ki, size abartı gelir, yan koltukta oturup kendi halinde el işi yapan 5,5 aylık hamile eşim hafif şiddetli düşük tehlikesi yaşadı...viva BARÇA !!!

Serdær
07.05.2009, 13:17
Öncelikle Barcelona'yı tebrik ederim.

Barcelona'nın finale çıkmasını istiyordum ve oldu..

Chelsea'nin turu kaybetmesinin tek sebebi Hiddink'tir.

Bu kadar aciz,korkak futbol oynatılmaz.

Barcelona 10 kişi kalmış hala 11 kişi defans yapıyor.

Hucumdan Drogba'yı çıkartıyor Belletti'yi koyuyor.

4-6 taktiğiyle oynayıp maç kazanmak olmazdı.

Barcelona'nın ayağa pas yapmasına hayran Alves'in ortalına yuh dedim.

Final maçına gelirsek ;

ManU olarak 2 sene üst üste Chelsea yenmek zevkli olmazdı.:)

Barcelona'yı yenmek gerçekten çok zevkli olacak.

Guardiola Marquez,Alves ve Abidal eksiğini nasıl kapatacak bilmiyorum.

Ronaldo'yu artık kim tutar bilemeyiz :)

tuncay1984
07.05.2009, 13:41
abidal, dani alves final maçında cezalı

o alves mi nedir yüz tane orta yapti
hepsi berbat sonunda bi düzgün orta geldi gol oldu
TD iyi dayandi ona sabretti bizim hoca olsa hemen alirdi disari demekki adamini biliyor ne macti ama be final güzel olacak manu cin setti gibi defans yapsa bile
barca parcalar

Emre ÖZTÜRK
07.05.2009, 13:46
valla unıted ın kesinlikle kazanacağini düşünüyorum.Barca chelsea maçlarındaki gibi oynarsa unıted zaten farka boğar...Alves ve abidal de büyük eksik...
Sene başından bu yana desteklediğim chelsea nın dramatik bir şekilde elenmesi beni üzdü.
Drogba ya geçen sene fenerbahçe maçlarında çok gıcık olmuştum.Barça maçlarıyla beraber drogba dan iyice nefret ettim.Bu kadar gol kaçırmaya hakkı yok o essien e terry e yazık!!!!!
hakem de iğrençti ayrıca

kupa unıted ın

Cem Akyüz
07.05.2009, 14:03
http://www.youtube.com/watch?v=KGhZ456rJAE

Gerçekten süper gol attı iniesta Guardiola'nın sevincide görülmeye değer:)

Hüseyin İlkin
07.05.2009, 15:37
Bence Chelsea'nin buralara gelmesinin ve Barca ile dişe diş bir seri oynamasının birinci nedeni Guus Hiddink'tir. Büyük hoca vallahi. :)

Bu arada bugün sınıftada epey bir bölünmüşlük vardı kimin hak ettiği konusunda. :D

Muhammet*
07.05.2009, 15:56
İniesta londra yasta!...

Berk
07.05.2009, 16:37
Tam ümitler tükenmişken son dakikada gelen golle evi bizimkilerin başına yıktım.:D

Gerçekten o an muhteşemdi, bu takımı, bu kulübü yürekten seviyorum.VIVA BARCELONA!!

macka61
07.05.2009, 16:39
3 kupada bizim bu sene inşallah

Erbay
07.05.2009, 16:47
Chelsea'nin turu hak ettiğini düşünüyorum. Barcelona pozisyona girmeden golü attı ve finale gitti. Messi beni hayal kırıklığına uğrattı iki maçta da. Ronaldo-Messi karşılaştırmasında Messi'nin puanını epey düşürdüm :) Alves yok Abidal yok. Ronaldo sağdan başlar solsan bitirir. Alex Ferguson Guardiola'ya futbol dersi verir, Man Utd kupayı alır :D

ÜNAL
07.05.2009, 16:50
Barça'nın kupayı almasından yanaydım,fakat dün gece hakemin Chelsea'ye yaptıklarından sonra Man.U. alsın :)

seyyah61
07.05.2009, 17:59
Chelsea ezdi diyenler tekrar seyretsin.

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=56982512

Sonra 0-0 biten ilk maci da seyretsinler.

Ayrica Abidal'in kirmizi kart pozisyonunu da gözden gecirsinler.
Anelka ayaklarini birbirine takti resmen.
Hakem de yedi.
Son dakikadaki penalti pozisyonu da yoruma acik.
Hakem verseydi niye verdi demezdim.
Ama cok kisa bir mesafe ve kolun omuz alti bölümüne carpiyor top.

Hüseyin İlkin
07.05.2009, 18:03
Dakika 90, Barcelona'nın kaleyi bulan şut sayısı 0. Evet yanlış duymadınız sıfır.

http://acetobalsamico.blogspot.com/2009/05/kac-penalt.html

İlk ikisi garanti penaltı diyorum. Diğerlerinde bir şey yok. Siz ne diyorsunuz?

Öztürk Adem
07.05.2009, 18:07
Ne mac oldu ama :D :D:D en azından tutugumuz takım kazandı:D

Birtan Karaman
07.05.2009, 18:15
Barcelona Alır Kupayı .

Daha iyi Oynarlar . Eksikler Düşündürücü Ama Barcelona Bu :)

Karşıdakide Manchester United :) Süper Bir Maç Olacak .

Tam Bir Final .

Great White
07.05.2009, 18:18
Bana göre maçta sadece bir tane penaltı vardı..

O da Pique' nin eliyle yaptığı temas..

MuratJ
07.05.2009, 18:24
Barcam Manu(silgi değilmiydi bu ya) 'yu param parça edecek.
Evet silgi, finalde barçanı silip atıcak! ;)

Ligde şampiyonlar ligide yine bizim olacak!
Forza Manchester United!!

M.S.SOFU
07.05.2009, 18:40
chelsea ye o kadar çok kızdım ki...
kapitalizmin eseri,sadece para için oynayan sefil bir takım işte...
bi kültürü bile yok,anca bu akdar şerefli bi şekilde oynayabildiler
ilk maç kapan 2. maç 1 gol at sonra yat
ohhhhhhhhhhh....
iyi oldu size....
o maça para verip girenlerin hakkını vermediniz,alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste...
aslında maç gecesi çıkıp chelsea li topçulara diyeceksinki:alın kardeşim final değil kupa sizin ama gelin erkek gibi oynayın...
ohhhhhhhhhhhh
çok iyi oldu çok..
hak eden kazand....
burdan hakemi vermediği penaltılar için takdir ediyorum...

karatasof
07.05.2009, 18:50
Açıkça söylemek gerekir ise İspanya'da fırtına gibi esen Barça güçlü ingiliz takımı karşısında zorlanacak gibime geliyor.Bu da bize şu an dünyanın en güçlü liginin İngiltere olduğunu gösteriyor.Üç gün önce İspanya'nın devi R.Madrid'i evinde sürklase eden Barça,Chelsea'nin elinden kısmet golü ile kurtuldu.Elbette Final maçlarının havası çok daha farklı olur.Bu maçın iki ingiliz takımı yerine bu şekilde sonuçlanması seyir zevki açısından iyi bir maç olacağının işaretini veriyor.Gönlümüz Barça'dan yana ( tamamen renklerin kardeşliği ) ancak iyi bir maç olması da dileğimiz..

Erbay
07.05.2009, 19:21
Dakika 90, Barcelona'nın kaleyi bulan şut sayısı 0. Evet yanlış duymadınız sıfır.

http://acetobalsamico.blogspot.com/2009/05/kac-penalt.html

İlk ikisi garanti penaltı diyorum. Diğerlerinde bir şey yok. Siz ne diyorsunuz?

Drogba'nın pozisyonları hariç hepsi penaltı.

TS61_NL
07.05.2009, 19:21
Cok manyak bir mac oluyor, bu gidisle bir ingiliz finaline daha taniklik edebiliriz lakin Chelsea tahmin ettigimden cok daha iyi oynuyor. Ama belli olmaz, gercek bir "Avrupa finali" isteyecek yetkililer bu yuzden Barca-Manu finali olmasi daha olanak ama su an Chelsea 1 adim onde....

Zor da olsa tahminim tuttu....

Orhan Aydın
07.05.2009, 21:09
ronaldo nun performansı çok önemli olacak finalde en azından skor açısından:D

Muhammet*
07.05.2009, 21:13
Hakem kırmızı karttan sonra kendi aerodinamiğini kaybetti...

Semih Aydın
07.05.2009, 21:39
Alves, Abidal ve Marquez'den başka eksiği var mı Barcelona'nın ?

Oğuz B.
07.05.2009, 21:39
barça 6 -1 i yazar ;)

hos_cocuk61
07.05.2009, 21:40
M.unıted kupayı çok rahat bir şekilde alıcak buma eminim. Eğer dün Chelsea değilde rakibi Liverpool olsa idi Barcelona rezil olurdu

Hüseyin İlkin
07.05.2009, 22:10
ÖLÜM TEHDİTLERİ ALIYOR

http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/76941_1_090507210438.jpg

Şampiyonlar Ligi'ndeki Chelsea-Barcelona maçında düdük çalan Norveçli hakem Tom Henning Ovrebo, İngilizler'den ölüm tehditleri alıyor!..

İngiliz basınında yer alan habere göre, Chelsea ile Barcelona arasında oynanan Şampiyonlar Ligi yarı final rövanş maçını yöneten Norveçli hakem Tom Henning Ovrebo, aldığı ölüm tehditleri nedeniyle İngiltere'den ayrılmak zorunda kaldı.

Drogba ve Ballack tarafından maç sonrası çok şiddetli bir şekilde eleştirilen hakem Chelsea taraftarlarının hedefi haline geldi.

Polis, Ovrebo'nun ülkeyi terk etmesinden önce hakemin can güvenliği nedeniyle otelini değiştirtmek zorunda kaldı. Polis ayrıca, 42 yaşındaki hakemin internet yoluyla ölüm tehditleri aldığını açıkladı.

Oslo polisi tarafından yapılan açıklamada ise, "İnternetten postalanan şeyleri dikkatle inceliyoruz. Ovrebo'nun hayatını tehlikeye atacak bir şeye izin vermeyeceğiz" dedi.

Eski hakem Graham Poll ise Radio 4'e yaptığı açıklamada, "Hakem taraftarların kendisine zarar verebileceği nedeniyle polis eşliğinde otelini değiştirmek zorunda kaldı. Bence bu büyük bir rezalet" diyerek konu hakkındaki görüşlerini belirtti.

Maraton

Selman
07.05.2009, 22:27
Finalde iyi ki Liverpool gelmedi.ManU'yu elemek daha kolay olacak ;)

KERİM
07.05.2009, 23:52
penaltılara gider gibime geliyor

Gökhan KAN
07.05.2009, 23:57
Chelsea maçındada aynı şeyi diyordunuz bütün Barçalılar tek şut atabildiniz..Chelsea maçının tekrarı olur Romada..Barça pozisyon dahi bulamaz..;)

Bülent Şirin
08.05.2009, 00:02
Buradaki hemen herkesin durumun idrakinde olduğunu görüyorum ama ben yine de tekrarlayayım: Arkadaşlar, bu maçın sonucu sadece bir takıma duyduğumuz sempati ya da antipatiden çok öte anlamlar taşımaktadır. 1982 Dünya Kupası finallerinde bir çoklarına göre tarihinin en iyi Brezilya Milli Takımı’nın katenaçyo oynayan İtalya’ya elenmesi, üstüne üstlük İtalya’nın gidip bir de şampiyon olması hatırlayanların içinde hâlâ kanayan bir yaradır. Futbol tarihinin önemli kırılma anlarından biri olmuştur o sonuç. Arkadaşlarla özel sohbetlerimizde sık sık dile getirdiğim bu tespiti yıllar sonra NTV’de yayınlanan yabancı bir belgeselde o turnuvada oynamış olan Zico’nun ağzından da işitmiştim.

Evet, her zaman olduğu gibi kazanan örnek alınmış, bütün dünya savunma futboluna yönelmiş, futbolseverler için tribünde ve ekran başında sıkıntılı dönemler başlamıştı. 1986 Dünya Kupası’nı Maradona kurtardı ama 1990’da ortaya konan berbat futbol herkesi isyan ettirdi. FİFA futbolda kural değişiklikleri yapmak zorunda kaldı. Şu kaleciye pasın yasaklanması filan o dönemin eseridir.

Hasıl-ı kelâm, futbolun yeniden seyredilir hale gelmesi yıllar sürdü. Hiddink’in dehasını teslim ederim ama Chelsea’nın Barcelona karşısında her iki maçta da ortaya koyduğu futbol, yaşı yeten ve hafızası yeterince güçlü olanlara katenaçyo halüsinasyonları göstermiştir zannederim. Dolayısıyla İniesta’nın golü sadece Chelsea’yi elememiş, futbolun karabasanına da okkalı bir tokat yerine geçmiştir.

Şimdi finalde futbolu çirkinleştirmeden oynayan, keyifle seyredilen iki takım oynayacak. Dünya gözüyle Cruyff’u, Neeskens’i Barcelona forması altında seyretmiş bir sempatizan olarak gönlüm Katalan takımından yana ama futbol adına hangisinin kazanacağının fazla önemi yok.

Zaten Avrupa’da final oynamak ile şampiyon olmak arasında bizim algıladığımız kadar büyük bir fark görülmüyor. Bir kaç yıl önce Real Madrid'in eski başkanlarından birine şu soru sorulmuştu: "Real Madrid'in yeniden Şampiyonlar Ligi finalinde görmek sizin için ne anlama gelir?" Yaşlı adamın cevabı şu oldu: "Mutlu bir şekilde ölmek"...:)

Özge
08.05.2009, 00:09
Hiç öyle düşünme :)

Can basten
08.05.2009, 00:09
@ Bülent abi

Başarıya ulaşan defansif futbol anlayışları için o kadar geriye gitmeye gerek yok ki. İşte daha birkaç sene önce Yunanistan'ın kazandığı Avrupa şampiyonluğu...

Dünyada o sistemi örnek alan bir Ziya Doğan oldu en azından. :D

Gökhan KAN
08.05.2009, 00:17
Ben büyük takımların defansif futboluna karşı değilim..En azından ellerinde skoru değiştirebilecek bir sürü oyuncu var....Ayrıca defansif deyipte geçmeyelim..Sürekli defansta durmuyorlar...Topu defanstan çıkardıkları anda saniyede rakip sahaya yerleşip basıyorlar herkesi kendi mevki özellikleri kullanmaya başlıyor...Bunları izlemek bence zevkli...Ama Yunanistanın yaptığı çok ayrı bişey..Defansif oynuyorlardı ama ellerinde göz zevkimize hoş gelecek ne futbolcuları vardı ne başka bişey..Saçma sapan bir gol atıp üstüne yatmaktı onlarınki..Aynı şeyi Yunanistan değilde İspanya yapsaydı çok farklı gelirdi gözümüze...

Hüdai Pervaneli
08.05.2009, 00:21
Icimden barca geciyor Ama kupayi MAnu alicak Onalri kalecisi Daha GUVENLI VALDESDEN

ibrahimkaya
08.05.2009, 00:34
manchester olması iyi oldu
en azından futbol oynanır.chelsi gibi 180 dakika 11 kişi kendi sahasında oynamaz

Mustafa Kara
08.05.2009, 00:58
barça alır gider. Nasılsa renkdaşlarımız :D

Ömer Kaya
08.05.2009, 01:08
2 takımıda sevmiorum :) maç iptal edilsin:)

Gökhan KAN
08.05.2009, 01:15
Manchester katı bir defans yapar..Pozisyonları kaçırırlar..Barça tek şut atamaz..Hakem Manunun penaltılarını vermez..Barça 90+3 de tek şutla golü atar kupayı alır..Maçtan sonra Ferguson yaptığı açıklamada kendimizi soyulmuş gibi hissediyoruz der olur biter..

Paksoy
08.05.2009, 01:20
___________van der saar___________
g nevılle cidic ferdinand evra
(pıque) (puyol) busques) (sylvınho??)

ronaldo schols carrıck parkjs

(messi) (xavı) (yaya toure) (ınıesta)

berbatov rooney
(henry) (eto o)

tevez keita
giggs gudjonsen
anderson bojan
nani hleb
velbeck
hagraves
oshea
fletcher
rafael

Semih Aydın
08.05.2009, 21:37
İki takımda lig şampiyonu oldu diyebiliriz...
güzel bir maç izleriz inşallah

Orhan 55
08.05.2009, 21:41
Barcaleno Manchestere Cehhennem yaratcak

beta61
08.05.2009, 22:12
muhteşem finalllllll futbolun efendilerinin sahne alması muhteşem olacak

Tolun
09.05.2009, 12:54
Barcelona ManU'yu parçalar

Alihan Ertürk
09.05.2009, 12:56
Barcelona 3-2 Manchester

Galibiyet golü son dakikada gelecek ;) Messi az önce öyle söyledi telefonda :D

Semih Aydın
09.05.2009, 12:59
Vay Messi :D

Murat'
09.05.2009, 13:03
Bu maç bana öyle geliyor ki 90 dakika ile bitmez...Uzatmalarla bu maçı Barcelona alır diyorum ben...

Muhammed
09.05.2009, 17:47
Hakem ölüm tehditleri alıyor. Ölmeyide haketti bence.

Manu61
10.05.2009, 19:12
Tabiki Barcelona'nın kazanmasını arzuluyorum ama şöylede bir durum var M.United İngiliz ve Barcelona ingiliz takımlarına karşı berbat oynuyor buna Chelsea serisi ve Arsenal kupa finalide dahil bu yüzden biraz temkinliyim..

Berk
10.05.2009, 19:24
Ronaldo beyefendinin marifetlerini göreceğiz finalde.Ya da göremeyeceğiz, bu yüksek bir ihtimal..:)

Gökhan KAN
13.05.2009, 16:20
Olay hakem konuştu!

Şampiyonlar Ligi'nde Barcelona ile Chelsea arasında oynanan Şampiyonlar Ligi yarı final rövanş maçını yöneten ancak verdiği kararlarla İngiliz ekibinin büyük tepkisini çeken Norveçli hakem İngiliz basınına konuştu.

http://www.ajansspor.com/resim/TomHenningOvrebo.jpg

Verdiği kararlarla Chelsea'li taraftarların Şampiyonlar Ligi'nden elenmenin tek sorumlusu olarak gördüğü Norveçli hakem Tom Henning Ovrebo İngiliz The Guardian Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, "Küçük bir olaydı. Büyütmeye gerek yok. Sonuçta maç oynandı ve geride kaldı. Bu maçın kariyerimi etkilemesine müsaade etmeyeceğim" dedi.

Ovrebo, maçla ilgili hiçbir pozisyon hakkında konuşmayacağını ifade ederek, "O maçla ilgili olarak hiçbir şekilde konuşmadım ve konuşmayacağım. Olanlarla ilgili olarak yorum yapmayacağım. Şu anda Norveç'te yöneteceğim maçlara ve geleceğe odaklanıyorum. Chelsea-Barcelona maçından sonra sokaklarda daha çok ilgi görüyorum" dedi.

42 yaşındaki tecrübeli teknik adam, 7 yaşından beri futbolun içinde olduğunu vurgulayarak, "Neden futbolu seviyorum? Neden sevmeyeyim ki? 7 yaşından beri futbolun içindeyim" diye konuştu.

Hakem olmanın zor olduğunu ancak yaşanan birçok tartışmaya karşın hala görevine en iyi şekilde motive olduğunu ifade eden Ovrebo, maçlarda kontrolü sağlamak için bir psikologdan yardım aldığını ve hakemlikte psikolojik desteğin çok önemli olduğu belirtti.

Mehmet Fırat
26.05.2009, 11:24
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_vq_ronaldo.jpg

Roma'da imparator kim olacak?

Barcelona ile Manchester United arasında Roma'da oynanacak Şampiyonlar Ligi finalinde, iki takımın en büyük kozları Arjantinli Lionel Messi ile Portekizli Cristiano Ronaldo olacak.

FIFA Yılın Futbolcusu seçiminde ilk iki sırayı alan Manchester Unitedlı Ronaldo ile Barcelonalı Messi, Avrupa'nın en büyük kupası için yarın kozlarını paylaşacak. Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Messi, bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde attığı 8 golle, ''Gol Krallığı'' sıralamasında birinci durumda bulunuyor. Messi, ayrıca yaptığı 5 asistle de takımının finale çıkmasında büyük pay sahibi olurken, asist sıralamasında da takım arkadaşı Xavi Fernandez ve Bayern Münih'in Fransız futbolcusu Frank Ribery'nin ardından 3. sırada yer alıyor. Lionel Messi, bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde 11 maçta forma giyerken 837 dakika sahada kaldı. 9 kez maçlara ilk 11'de başlayan, 8'inde de sahada 90'ar dakika kalan Messi, 8 gol atıp, 5 asist yaptı ve sadece 1 sarı kart gördü.

RONALDO 4 GOL ATTI
Manchester United'da forma giyen Cristiano Ronaldo ise takımı adına Şampiyonlar Ligi'nde bu sezon 4 gol attı. Berbatov ve Rooney ile birlikte Şampiyonlar Ligi'nde takımının en golcü futbolcusu olan Ronaldo, 32 şutla, ligin en çok şut atan futbolcusu oldu. Ronaldo da Messi gibi Şampiyonlar Ligi'nde 11 maçta görev alırken, 920 dakika sahada kaldı. 1 sarı kart gören Portekizli futbolcu, 10 maça ilk 11'de başladı, 9'unda 90 dakika sahada kaldı.

MANU'DA 20 YABANCI VAR
Şampiyonlar Ligi finalinde İspanya'nın Barcelona takımıyla karşılaşacak olan İngiltere'nin Manchester United takımının kadrosunda 20 yabancı futbolcu bulunuyor.
İngiliz ekibinde 4 futbolcuyla Brezilyalılar başı çekerken, 2'şer Portekizli, İtalyan ve İrlandalı, birer de Hollandalı, Polonyalı, Fransız, Sırp, Kuzey İrlandalı, Galli, Güney Koreli, İskoç, Bulgar ve Arjantinli oyuncu forma giyiyor.

EN GOLCÜLERİ
Manchester United'ın bu sezon Şampiyonlar Ligi'ndeki en golcü futbolcuları Cristiano Ronaldo, Dimitar Berbatov ve Wayne Rooney oldu. 3 futbolcu da takımlarına ''Kupa 1''de 4'er gol kazandırırken, Manchester United'ın finale kadar yükselmesinde büyük pay sahibi oldular. İngiliz ekibinin bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde attığı 18 golün 12'si bu üçlüden gelirken, diğer golleri ise Carlos Tevez (2), Ji-Sung Park, Ryan Giggs, John O'Shea ve Nemanja Vidic kaydetti.

YAŞ ORTALAMASI 24.93
Barcelona ile Roma'da dev finalde karşılaşacak olan Manchester United'ın kadrosunun yaş ortalaması 24.93. Manchester United takımının en yaşlı oyuncusu Hollandalı kaleci Edwin van der Sar. 38 yaşı ile takımın en yaşlı futbolcusu unvanını elinde bulunduran van der Sar, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde 82. maçına çıkacak. 35 yaşında olan İskoç futbolcu Ryan Giggs ise Şampiyonlar Ligi'nde bugüne dek oynadığı 114 maçta 24 gol attı. 34 yaşındaki Paul Scholes ile Gary Neville de takımın tecrübeli futbolcuları olarak dikkat çekiyor. İngiliz takımının en genç futbolcuları ise 17 yaşındaki Federico Macheda ve Davide Petrucci ile 18 yaşında olan Rafael, Fabio ve Welbeck.
TAKIM KADROSU
Manchester United'ın takım kadrosu şöyle:
Kaleciler: Edwin van der Sar (Hollanda), Ben Foster, Tomasz Kuszczak (Polonya), Ben Amos.
Savunma: Gary Neville, Patrice Evra (Fransa), Rio Ferdinand, Wes Brown, Nemanja Vidic (Sırbistan), Fabio (Brezilya), Rafael (Brezilya), John O'Shea (İrlanda), Jonny Evans (Kuzey İrlanda), Richard Eckersley.
Orta saha: Anderson (Brezilya), Ryan Giggs (İskoçya), Ji-Sung Park (Güney Kore), Michael Carrick, Nani (Portekiz), Paul Scholes, Daniel Welbeck, Darren Fletcher (İskoçya), Darron Gibson (İrlanda), Rodrigo Possebon (Brezilya), Davide Petrucci (İtalya).
Forvet: Cristiano Ronaldo (Portekiz), Dimitar Berbatov (Bulgaristan), Wayne Rooney, Carlos Tevez (Arjantin), Federico Macheda (İtalya).

BARCA'NIN 371. SINAVI
Barcelona, Manchester United ile oynayacağı Şampiyonlar Ligi finaliyle Avrupa kupalarındaki 371. maçına çıkacak. İspanyol ekibi, Avrupa kupalarında bugüne dek oynadığı 370 maçta 203 galibiyet, 85 beraberlik, 82 de yenilgi alırken, 709 gol attı, kalesinde de 374 gol gördü.
''Barca'', Şampiyonlar Ligi'nde ise yaptığı 133 maçta 73 galibiyet, 35 beraberlik, 25 de yenilgi elde etti. Katalan ekibi, Kupa 1'de 254 gol atıp, 140 gol yedi.

MÜZESİ KUPALARLA DOLU
Dünyanın en iyi kulüpleri arasında yer alan Barcelona'nın müzesinde çok sayıda kupa bulunuyor.
1991-92 sezonunda Şampiyon Kulüpler Kupası'nı kazanan Barcelona, 2005-06 sezonunda Şampiyonlar Ligi, 1978-79, 1981-82, 1988-89 ve 1996-97 sezonlarında Kupa Galipleri Kupası, 1992 ve 1997'de UEFA Süper Kupası, 1958, 1960 ve 1966'da da Fuar Şehirleri kupalarını müzesine götürdü.
LİGİNDE ŞAMPİYON OLDU
Barcelona, İspanya'da bu sezon lig şampiyonluğu ve Kral Kupası'nı kazanırken, 3. kupayı da müzesine götürmek için Şampiyonlar Ligi finaline çıkacak. Barcelona, İspanya'da 19 lig, 25 ulusal kupa, 2 ulusal lig kupası, 7 de ulusal süper kupa elde etti.

ÜÇ FUTBOLCU CEZALI
Barcelona ile Manchester United arasında oynanacak Şampiyonlar Ligi finalinde, 3 futbolcu kart cezaları nedeniyle forma giyemeyecek. Barcelona'da 2, Manchester United'da ise 1 futbolcu, sarı ve kırmızı kart cezaları olduğu için dev finalde forma giymekten mahrum kalacak. Barcelona'da, Chelsea ile oynanan yarı final rövanş maçında kırmızı kart gören Eric Abidal ile sarı kart görüp cezalı duruma düşen Daniel Alves, Manchester United karşısında takımlarını yalnız bırakacak. Manchester United'da ise Arsenal ile yapılan yarı final rövanşında kırmızı kartla cezalandırılan Darren Fletcher, takımdaki yerini alamayacak.

ligtv.com.tr

Final yaklaştı. Heyecan dorukta. :cool:

Hüseyin İlkin
26.05.2009, 11:26
Finali İsviçre'li Busacca yönetecekmiş..

Mehmet Fırat
26.05.2009, 11:29
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_vq_SampiyonlarLigi004.jpg

Avrupa'nın en büyüğü belli oluyor

2008-2009 sezonunda Avrupa'nın kulüpler bazında en büyüğü yarın İtalya'da belli olacak.

Şampiyonlar Ligi finalinde İngiltere'nin Manchester United ile İspanya'nın Barcelona takımları, başkent Roma'da karşı karşıya gelecek. Finalistlerden Manchester United'ın daha önce bu organizasyonda 3 kupası bulunurken, Barcelona ise 2 kez mutlu sona ulaştı.

EN ÇOK KAZANAN REAL MADRİD
İspanya'nın Real Madrid takımı, 1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1966, 1998, 2000 ve 2002 yıllarında olmak üzere toplam 9 kez mutlu sona ulaşarak, Avrupa'nın en büyük kupasını en çok kazanan takım oldu. Mor-beyazlılar, 1962, 1964 ve 1981 yıllarında yaptıkları final maçlarında ise sahadan yenik ayrılarak kupaya uzanamamışlardı.

39 FARKLI TAKIM FİNAL OYNADI, 21'İ KUPA KAZANDI
Avrupa'nın kulüpler bazında en büyük kupasında şimdiye dek 39 farklı takım final oynarken, bunlardan 21'i kupayı müzesine götürme başarısı gösterdi. Kupayı Real Madrid 9, Milan 7, Liverpool 5, Ajax ve Bayern Münih 4'er, Manchester United 3, Benfica, Inter, Juventus, Nottingham Forest, Porto ve Barcelona 2'şer, Aston Villa, Borussia Dortmund, Celtic, Kızılyıldız, Feyenoord, Hamburg, Olympique Marsilya, PSV Eindhoven ve Steaua Bükreş de 1'er kez kazandı.

İspanya'nın Barcelona ile İngiltere'nin Manchester United takımları yarın İtalya'nın başkenti Roma'da oynayacakları Şampiyonlar Ligi finaliyle birlikte, Avrupa kupalarında 10. kez karşı karşıya gelecek. İlk olarak 1983-84 sezonunda Kupa Galipleri Kupası'nda karşılaşan iki ekibin bugüne dek yaptığı 9 karşılaşmada Manchester United 3, Barcelona ise 2 kez kazanırken, 4 karşılaşma ise berabere sonuçlandı. Bu eşleşmelerde İspanyol takımı 15 gol atarken, İngiliz ekibi ise rakibine 14 golle yanıt verdi.

18 YIL SONRA FİNALDE KARŞILAŞIYORLAR-
Manchester United ile Barcelona, tarihlerinde ikinci kez bir Avrupa kupası finalinde karşı karşıya gelecek. İki takım daha önce 1990-91 sezonunda 15 Mayıs 1991'de, Hollanda'nın Rotterdam kentinde Kupa Galipleri Kupası finalinde karşı karşıya gelmiş, İngiliz ekibi Hughes'ın attığı 2 golle rakibini 2-1 yenerek kupayı müzesine götürmüştü.

Avrupa'nın önde gelen kulüplerinden Barcelona ve Manchester United, yarın oynayacakları Avrupa Şampiyonlar Ligi finaliyle tam 18 yıl sonra bir Avrupa kupası finalinde karşı karşıya gelmiş olacak.

İKİ TAKIMIN MAÇLARI
Barcelona ve Manchester United'ın Avrupa kupalarında birbirleriyle oynadığı maçlar ve sonuçları şöyle:
1983-84 - Kupa Galipleri Kupası çeyrek final:
Barcelona-Manchester United: 2-0, 0-3
1990-91 - Kupa Galipleri Kupası final:
Barcelona-Manchester United: 1-2
1994-95 - Şampiyonlar Ligi grup maçları:
Barcelona-Manchester United: 2-2, 4-0
1998-99 - Şampiyonlar Ligi grup maçları:
Barcelona-Manchester United: 3-3, 3-3
2007-08 - Şampiyonlar Ligi yarı final:
Barcelona-Manchester United: 0-0, 0-1

9 FİNAL; 5 İNGİLİZ, 4 İSPANYOL...
İspanyol ve İngiliz takımları, Avrupa kupaları tarihinde 9 kez karşı karşıya gelirken İngilizler 5, İspanyollar ise 4 kez mutlu sona ulaştı. İngiliz takımlarından Tottenham Hotspur, Chelsea, Liverpool (2) ve Manchester United, İspanyol takımları ile oynadıkları finalleri kazanırken, İspanyol takımlarından Valencia, Real Zaragoza, Sevilla ve Barcelona da finallerde İngiliz ekiplerine üstünlük kurmayı başardı. İngiliz ve İspanyol takımlarının Avrupa kupalarında oynadığı final maçları ve sonuçları şöyle:
1963 - Kupa Galipleri Kupası:
Tottenham Hotspur-Atletico Madrid: 5-1
1971 - Kupa Galipleri Kupası:
Chelsea-Real Madrid..............: 2-1
1980 - Kupa Galipleri Kupası:
Valencia-Arsenal.................: 0-0 (5-4 penaltılarla Valencia)
1981 - Şampiyon Kulüpler Kupası:
Liverpool-Real Madrid............: 1-0
1991 - Kupa Galipleri Kupası:
Manchester United-Barcelona......: 2-1
1995 - Kupa Galipleri Kupası:
Real Zaragoza-Arsenal............: 2-1
2001 - UEFA Kupası:
Liverpool-Deportivo Alaves.......: 5-4
2006 - UEFA Kupası:
Sevilla-Middlesbrough............: 4-0
2006 - Şampiyonlar Ligi:
Barcelona-Arsenal................: 2-1

ligtv.com.tr

Harun-61
26.05.2009, 11:30
Abidal ve Alvesin cezali olmalari Barca adina hicte iyi degil.

fakat herseye ragmen alacagiz maci ;)

Viva Barca.

tuncay1984
26.05.2009, 11:45
barca 3-1 manu

Muhammet
26.05.2009, 12:31
Allahım yarabbim. Maç başlarken otobüse binmek üzere yola çıkacağım. Trabzon mu CL finali mi? Sorulur mu? :)

ApoCaN28
26.05.2009, 12:46
Aslında Kırmızı kart haricinde görülen sarı kartlarda cezalı olmasa futbolcular daha güzel finaller olabilir..

Alihan Ertürk
26.05.2009, 12:47
Maç ne zamandı ?

tuncay1984
26.05.2009, 13:07
carsamba günü
cuma namazindan sonra:)

Mustafa Çolak
26.05.2009, 13:18
Güzel Oynayan kazansın, kısır bi mac olmasında biras futbola doyalım

macka61
26.05.2009, 16:07
barcelonanın kazanacağını düşünüyorum inşallah zevkli bir maç olur

Muhammet*
26.05.2009, 16:43
Gönlümden geçen:barça kazansın.

Mayls
26.05.2009, 16:54
Allahım yarabbim. Maç başlarken otobüse binmek üzere yola çıkacağım. Trabzon mu CL finali mi? Sorulur mu? :)
CL finali çççççç
Tamam sustum :o
İyi oynayan kazansın diyorum ben. Ve şüphesiz şu anda dünyanın en iyi futbolunu Barcelona oynuyor :p

Birtan Karaman
26.05.2009, 18:42
Barça Alır .

:cool:

Oğuz B.
26.05.2009, 18:49
barçalayacaz az kaldı ;)

Muhammed KOÇ
26.05.2009, 23:05
MAN UTD alacak ;)

Hüseyin İlkin
26.05.2009, 23:07
Sezonun avrupa kısmında son önemli maçını izleyeceğiz. Tadını çıkaralım. Barca kazansın, mutlu olalım.. Her ne kadar ikinci yarı final maçından sonra finale çıkması gereken takım olmadıklarını düşünsemde..

Serdær
26.05.2009, 23:09
Bir ManU olarak yarın gece Barçalıları burda görmek istiyorum :D

Sadullah KAPICIOĞLU
26.05.2009, 23:24
manu alır, almazsada canı sağ olsun. :D

Mehmet Fırat
26.05.2009, 23:40
Aslında keşke anket konsaydı başlığa.

Şimdi koyulsa geç olur sanırım. :o

Cem Akyüz
26.05.2009, 23:47
Çok güzel bir maç olacağından eminim..Gönül isterdiki kendi sahamızda finali United'e karşı oynayalım ama olmadı penaltılarda arsenal'e elenmiştik..Yarın umarım Barcelona kazanır kendi sahamızda hiç sevmediğimiz ingilizlerin kupayı kaldırmasını kabul edemem son olarak Totti'nin lafıyla bitireyim..İngilizler Roma halkı sizden nefret ediyor:)

Hüdai Pervaneli
26.05.2009, 23:49
Iyi Olan kupayi alsin

Mustafa
27.05.2009, 01:21
Barca zorlanmaz bence.

Paksoy
27.05.2009, 01:25
manu alır rahat alır.. manu yere bakan yürek yakan takım

Osman Yavuz
27.05.2009, 01:27
Çok güzel bir maç olacağından eminim..Gönül isterdiki kendi sahamızda finali United'e karşı oynayalım ama olmadı penaltılarda arsenal'e elenmiştik..Yarın umarım Barcelona kazanır kendi sahamızda hiç sevmediğimiz ingilizlerin kupayı kaldırmasını kabul edemem son olarak Totti'nin lafıyla bitireyim..İngilizler Roma halkı sizden nefret ediyor:)
Yani Romalılar ve Totti İngilizleri sevse sende sevicen onları .ççç

Cem Akyüz
27.05.2009, 01:51
Yani Romalılar ve Totti İngilizleri sevse sende sevicen onları .ççç

Yok Osman Abi sevmem zaten onlarda sevmiyor sevemezlerççç

Emirhan Makul
27.05.2009, 01:56
http://ads.maksimum.net/advertpro/servlet/file?id=5630 (http://ads.maksimum.net/advertpro/servlet/click/zone?zid=406&cid=4449&mid=5579&pid=9&default=false&random=27947266&timestamp=20090527015508&test=false&referrer=http%3A%2F%2Fwww.sporx.com%2Findexozel_pr estitial.php%3Furl%3D%252F%253F&redirect=http%3A%2F%2Fwww.nesine.com%2Fadv.aspx%3F advid%3D156)

Terzioğlu
27.05.2009, 03:39
Kesin konusuyorum bu kupa Barca'nin.

Muhammet
27.05.2009, 05:33
Radyo yayını olacak mı? :D

macuka
27.05.2009, 08:07
2-1 barca alir.. iddiacilar bu kiyagimida unutmayin...tuyo saglam yerden:)

Uğurtan
27.05.2009, 09:14
Barça yine BARÇALAYACAK.. ;)

Adem Erdoğan
27.05.2009, 09:23
Gönlümüz her zaman barça dan yana fakat kırmızı domatesler alacak gibi.

ilhan
27.05.2009, 09:24
Süsleyelim başlığı :)

http://www.resimresimler.com/data/media/1342/Barcelona.jpg

Ali İhsan
27.05.2009, 09:33
Hocası iyi olan alır...

UğuR
27.05.2009, 09:33
Barça karşıtı olarak mecburen Manu yu destekliyorum....

Uğurtan
27.05.2009, 09:37
Süsleyelim İlhan'ım ;)

http://img43.imageshack.us/img43/7785/messiy.jpg
http://img43.imageshack.us/img43/3707/etoo4f.jpg

Mehdi
27.05.2009, 10:09
Barça'lı olarak maçtan ümidim yok.Kupa Manchester'ın.Karanti.:)

Orhan Aydın
27.05.2009, 10:11
gönlüm barça dan yana .manu finallerde hiç kaybetmemiş zevkli br maç olur inş ama bence bol gollü bir maç olmaz hayırlısı olsn diyelim:)

deepmavi
27.05.2009, 10:11
http://images.mirror.co.uk/upl/m4/mar2009/3/5/champions-league-trophy-417827602.jpg

Şampiyona 110 milyon Euro

İtalya’da oynanacak 2009 Şampiyonlar Ligi finali para basacak.
Kupayı kaldıracak takım kasasına 110 milyon Euro koyacak, finalin Avrupa’da yaratacağı ekonomik etki 310 milyon Euro’yu bulacak.
Dünyanın önde gelen futbol kulüplerinden Barcelona ve Manchester United, bu gece Roma’da hem 2009 Şampiyonlar Ligi kupası hem de 110 milyon Euro’luk gelir için karşı karşıya gelecek. UEFA Şampiyonlar Ligi Resmi Sponsoru MasterCard tarafından yaptırılan araştırmaya göre, Roma’da oynanan finalin Avrupa ekonomisine toplam katkısı 310 milyon Euro’yu bulacak. Dünyanın sayılı spor ekonomisi uzmanlarından Simon Chadwick’e yaptırılan "MasterCard Spor Ticaretinin Kalbi" araştırmasına göre, finalde karşılaşacak Barcelona ve Manchester United artan takım değeri, alınan ödül, sponsorluk anlaşmaları, televizyon yayın hakları ve sezon bilet satışlarında yaşanacak artış nedeniyle ekonomik fayda sağlayacak. Kazanan takımın 110 milyon Euro’luk gelir elde edeceği final maçı sonrası kaybeden takım da 65 milyon Euro kazanacak.

Şampiyonlar Ligi’nin final ekonomisi

Kupayı alan kulübün kazancı 110 milyon Euro’yu geçiyor.

Kupayı kaldıran takımın şehri 15 milyon Euro gelir sağlıyor.

Kaybeden kulüp kasasına 65 milyon Euro koyacak.

Final şehri Roma’nın geliri 45 milyon Euro’yu geçecek.

Finalin ekonomik etkisi 310 milyon Euro’yu bulacak.

UğuR
27.05.2009, 10:12
http://picsrv.manutd.com/?fif=/manu/img_10_29023_1462.jpg

UğuR
27.05.2009, 10:14
Evet şenlendirelim başlığı.....

http://picsrv.manutd.com/?fif=/manu/img_10_28960_4694.jpg

Harun-61
27.05.2009, 10:28
dün arkadasimdan Telefon geldi,

bilet ve Ucak dahil kisi basina 169 €'ya 3 bilet var dedi.

istemiyorum dedim :) o da baskasini aramis.

bu arada Viva Barca ....

Keleşoğlu
27.05.2009, 11:28
barça alır banko

seyyah61
27.05.2009, 12:08
Öyle haber yapiyorlar ki sanki finalde galip olan 110 milyon euro aliyormus gibi anlasiliyor.
Sampiyonlar liginde oynadiklari maclarin toplaminda alinan para bu.
Ve eminim icine ev sahibi takimlarin seyirci hasilatini da eklemistirler.

Melek
27.05.2009, 12:27
Tam destek Barça 3 kez kupamızı alıcağız...

Erdem Keser
27.05.2009, 12:55
BARCELONA
Victor Valdes
Caceres
Puyol
Pique
Sylvinho
Yaya Toure
Xavi
Iniesta
Messi
Henry
Eto'o

http://homepages.nyu.edu/~sjp354/FCBarcelona0809.jpg

Eze eze yenecez.

LazAnisT
27.05.2009, 13:18
İlk yarı berabere biter.İkinci yarı Machester alır ama gönlüm Barcelonadan yana

Berk
27.05.2009, 13:21
Dani Alves olsaydı çok iyi olacaktı bizim için ama farketmez.Bu eksik sadece fark atmamızı engelleyebilir.Manchester için en iyi sonuç tek farklı yenilgidir..

Sacit
27.05.2009, 13:29
BARCELONA
Victor Valdes
Caceres
Puyol
Pique
Sylvinho
Yaya Toure
Xavi
Iniesta
Messi
Henry
Eto'o

Eze eze yenecez.

VİVA BARÇA

los puercos manu

Cem Akyüz
27.05.2009, 14:07
Manchester United'lı olduğu düşünülen bir İngiliz taraftarın, kalçasına aldığı bıçak darbesi nedeniyle hastaneye kaldırıldığı ve tedavisine başlandığı öğrenildi.

Mağdurun, kaldığı otel yakındalarında 4 kişinin saldırısına uğradığı belirtildi.

İngilizlerin Roma'ya daha önce yaptığı son üç ziyarette, bıçaklarında dahil olduğu kavgalar yaşanmıştı. Bu yüzden İtalya'nın başkentinde güvenlik önlemleri en üst seviyede.

Polis'in olayı araştırdığı açıklanırken, Bazı İngiliz taraftarların alkolün etkisiyle taşkınlık yaparak tutuklandığı da belirtildi.

Erbay
27.05.2009, 14:13
Gönlüm Manchester'dan yana. Alves ve Abidal'ın olmaması iyi. Sylvinho hücumda sürpriz yapabilir ama Ronaldo'yu durdurmada ne yapar bilmiyorum. Tevez sonunda ilk 11'de. Bu sezon çoğu maçta yedek kaldı neden acaba hâlâ anlamış değilim. Henry'nin iyileşmesi iyi olmadı :) Muhteşem 3'lü yine sahada olacak. Ama United'da Tevez-Rooney-Ronaldo üçlüsü var. Geçen sene bu 3'lü inanılmaz biçimde yer değiştirmelerirek rakibi sersemletiyordu. Bir anda Ronaldo en ileride, Rooney solda, Tevez sağda olabilir. Evra geçen sene Messi'yi frenlemişti. Bu sene iyi çok daha zor. Scholes yine gömer de yeneriz inşallah :D

http://img20.imageshack.us/img20/5382/scholes.jpg (http://img20.imageshack.us/my.php?image=scholes.jpg)

tuncay1984
27.05.2009, 14:22
birgün böyle TS barca veya manu
finali olurmu yok yahu sampiyon olam,iyoz

Muhammed KOÇ
27.05.2009, 14:35
ManU 3 - 1 BaRçA

RONALDO(2), scholes - messi

Murat'
27.05.2009, 14:50
Çok iyi bir maç olur umarım...Kupayı da Barcelona alacak gibime geliyor...Haydi Barça göreyim seni...

Hüseyin İlkin
27.05.2009, 14:55
Burası Barca'lı kaynıyor. :D Avrupa'da Liverpool dışında öyle fanatikliğim yok. Ama İspanya'da Barca'lıyız tabii ki. Manchester'ı yensinler şöyle, hatta eze eze yensinler. :)

ÜNAL
27.05.2009, 15:46
Man U. alır maçı:ok

Dursun Kaplan
27.05.2009, 15:47
Man U. alır maçı:ok

Katılıyorum Ünal'ım sana. :p

Kazım Uzunboy
27.05.2009, 16:15
Dev final öncesi kan aktı!

Roma'da Avrupa Şampiyonlar Ligi´nde bu gece Manchester United ile Barcelona arasında oynanacak final karşılaşması öncesinde şu ana dek 2 kişinin bıçaklandığı, 11 kişinin de göz altına alındığı açıklandı.

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/5/18_256222_roma-olay423.jpg

Manchester United ile AS Roma taraftarları arasındaki eski düşmanlık, final karşılaşması öncesinde iki kişinin bıçaklanmasına neden oldu. Roma Emniyet Müdürlüğü, dün gece Roma’nın sayfiye beldesi olan Ostia’da bir barda çıkan kavgada, biri İngiliz diğeri ABD’li olmak üzere iki kişinin bıçaklandığını açıkladı. Olayla ilgili olarak 20-22 yaşlarında olan dört İtalyanın göz altına alındığı kaydedildi. Saldırganların, ABD vatandaşını Manchester United taraftarı sanmaktan dolayı bıçaklamış oldukları bilgisine de yer verildi.
Vatikan yakınlarındaki Risorgimento meydanında ise bir İngiliz taraftarın bıçaklanmasının ardından hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Polisin yaptığı kontroller sırasında üzerlerinde cop ve sopa bulunan üç İspanyol taraftar da gözaltına alındı. Campo di Fiori meydanında 19 ve 45 yaşlarındaki iki İngiliz taraftar da sergiledikleri taşkınlıklar nedeniyle göz altına alındılar.

Dört İngiliz taraftarın, Roma’nın ünlü Veneto Caddesi’nde Cafe de Paris’de sahte Avro ile hesap ödeme girişimi de karakolluk olmalarını beraberinde getirdi. Zanlıların sahte para kullanmak ve polise direniş gerekçesiyle gözaltına alındıkları kaydedildi.

İtalyan polisi maç öncesinde şu ana dek tutuklanmış olan kişilerin toplam sayısını 11 kişi olarak açıkladı. Olağanüstü güvenlik önlemlerine rağmen, bazı taraftarların marketlerden satın aldıkları biralarla dün geceden bu yana yürürlükte olan içki yasağını zaman zaman ihlal ettikleri de gözlendi.

www.fanatik.com.tr (http://www.fanatik.com.tr)

Muhammet
27.05.2009, 18:22

Kurtlar Vadisi Roma.

Özge
27.05.2009, 18:34
Forza ManU:)Kupa bizim olacak.

Erdem Keser
27.05.2009, 18:40
Forza ManU:)Kupa bizim olacak.
Bu sizin için uzunca bir süre tatlı bir hayalden öteye geçemeyecek:cool:

Bu arada siz kimdiniz ?

boztepeliyasin
27.05.2009, 18:46
biz alamadıktan sonra kim alırsa alsın ne önemi var.gerçi ben ts yi orda hayal bile edemiyorum. ama ingilizleride sevmem:)

Mehmet Fırat
27.05.2009, 18:47
Forza ManU!

Bu maçı alacağız. İnanıyorum. :)

tsliyim
27.05.2009, 19:32
serdar bali akşamki maçın yorumcusu olsun diyenler ? :D

Selman
27.05.2009, 19:35
Bu sizin için uzunca bir süre tatlı bir hayalden öteye geçemeyecek:cool:

Bu arada siz kimdiniz ?

Kilit soru.Özge'nin yerine cevabı ben veriyim.Onlar Barca'nın karşısında kim varsa onu tutarlar.Çekemezlik böyle birşey:D

3. kupa da bu akşam geliyor;)

Yalçın Ulusoy
27.05.2009, 19:37
Manu alır tartısmayın:D

Muhammed KOÇ
27.05.2009, 19:37
serdar bali akşamki maçın yorumcusu olsun diyenler ? :D
ilker yasinden iyidir :D:D :p

Alihan Ertürk
27.05.2009, 19:38
Bu akşam Barcelona destekçisiyiz ;)

Hüdai Pervaneli
27.05.2009, 19:39
Man U Rahat Alir

tsliyim
27.05.2009, 19:50
ilker yasinden iyidir :D:D :p

christiano ronaldo gol mol kaçırırsa serdar bali değnekle kovalar onu :D

Hotaman
27.05.2009, 19:53
Messi'den şov bekliyorum. Bu maçı alacağız, Manu'ya şans tanımıyorum:tsbayrak:.

otuken55
27.05.2009, 20:04
sınıfın bütün parasını manu ya bastık:)
tutarsa trabzon gezisi yapacağız,böyle bir manyaklık nasıl yaptık biz?barça'nın ikibekinin de olmaması gaza getirdi biziz:)

onur-ts
27.05.2009, 20:17
Barcelona'ya güveniyorum.haydem Barça barçala ve kupayı al.Henry ve Iniesta iyileşti.iyi haber.Puyol da var.bekler yok ama olsun Barca 2 yese 5 atar:D

headshot ve lonely ile iddiam da var ayrıca.dondurmasına girdik.onlar manu dedi ben barca.yarın dondurma yiyecemmm:D:D

Hüseyin İlkin
27.05.2009, 20:20
barça'nın ikibekinin de olmaması gaza getirdi biziz:)

Tek canımı sıkan nokta. Puyol geçecek sağa, Keita sola, Toure tandeme. Geride her yer bozulacak. Bu dörtlünün hücuma desteği de çok az olacaktır, belki de hiç. Keita'nın yerinde Sylvinho oynadı diyelim, onun da savunması zayıf. Alves ve Abidal'i özledim.. :)

otuken55
27.05.2009, 20:23
içimde bir his var vidic gol atacak

İskender66
27.05.2009, 20:37
Gönlümüz bordo-mavinin şampiyonluğıundan yana. Haydi Barca. Yen şu manuyu ve kaldır kupayı. Bu sene yüzümüzü bari sen güldür.

Orhan Aydın
27.05.2009, 20:45
içimde bir his var vidic gol atacak

renktaş keşke sınıfça basmasaydınız yatarsa kötü olur:)

sessizkral_1
27.05.2009, 20:52
Manu Barçalar !

Miraç Atalay Çiftçi
27.05.2009, 20:54
Ya çok gol olacak ya da hiç. İki ihtimalde de ManU'nun kazanması dileğimiz. Barça ve Pep'in sistemi seneye kendini daha iyi gösterip Cup1'i Katalunya'ya götürebilir.

Manu61
27.05.2009, 21:02
Barcelona İngiliz takımlarına karşı pek başarılı değil ama umarım bu akşam kupayı kazanır..

lazooo28
27.05.2009, 21:05
eksigimiz cok ama kupa bizim

rengimiz yeter ;)

MuratJ
27.05.2009, 21:19
defans hattında ciddi eksikleri var barcelonanın. kupaya yakın taraf biziz ama bu işin favorisi olmaz gercekten de! :)
umarım manchester'ımız şamp ligi kupasını üstüste kazanan ilk takım olacaktır(ben üstüste baskasının kazandıgını hatrlamıyorum, kazandıysada onlardan biri olacagız işte)
sag bek alves yok sol bek abidal yok. puyol-toure-pique-sylvinho olabilir barcanın defansı bizim oyuncularda bu defansı ciddi sıkıntıya sokabilecek oyuncular.
neyse izleyip görecegiz

Kazım Uzunboy
27.05.2009, 21:27
Çoğunluk ManU'dan yana sanırım..

Benim oyum Barça'dan yana.

Hüseyin İlkin
27.05.2009, 21:28
Kadrolar belli olmuş bu arada..

Barca'nın defans hattı, Puyol-Toure-Pique-Sylvinho.

Remzi
27.05.2009, 21:29
Benimde gönlüm bu gece Barça'nın kazanmasından yana:)

Terzioğlu
27.05.2009, 21:30
Her iddiaya varim ki bu kupayi Barca alacak.

ilhan
27.05.2009, 21:30
Barçalayacağız derken Barçalanmayız umarım. :)

ibrahimkaya
27.05.2009, 21:31
wamos barca
iniestaaaaaaaaaaaaa

ibrahimkaya
27.05.2009, 21:31
zor ,güzel ama barcanın(bizim) kazanacağımız bir maç olacak:D

MuratJ
27.05.2009, 21:32
Kadrolar belli olmuş bu arada..

Barca'nın defans hattı, Puyol-Toure-Pique-Sylvinho.
tahmin ettigim olmuş, manchester forvetlerinin yanında ağır kalıp hata yapabilir bu defans hattı.
kupa %51 manchester'ın diyorum ben! inşallah ta öyle olur.

Muhammet*
27.05.2009, 21:33
müthiş maç obir maç olucak...

ugurTS1989
27.05.2009, 21:37
basladı:)........................

NeoTs
27.05.2009, 21:38
Barca nin kazanmasini istiyorum ama Manchester alir buyuk ihtimal

Hüseyin İlkin
27.05.2009, 21:39
Bu saate kadar Kayıp Prenses'i verdiler, yuuuuh. :)

Anıl C
27.05.2009, 21:42
arkadaslar link atabilecek olan varmı?
şuan tvden izleyemiyorumda

Fatih
27.05.2009, 21:42
Muhteşem bir organizasyon var Roma'da.

Hüseyin İlkin
27.05.2009, 21:46
Ooo Rıdvan abi var, spikerler açısından tek artı.. :)

Fatih
Manu iyi başladı.:)

Mehmet Zeki
Hadi Barca.

Mehmet Zeki
27.05.2009, 21:47
Aman allahim.. Ronaldo sakin atma.

Hüseyin İlkin
27.05.2009, 21:54
Dakika 9, Ronaldo'nun üçüncü şutu..

Hüseyin İlkin
27.05.2009, 21:54
Gooooooooooooooooooooooool. :)

Erdem Keser
27.05.2009, 21:55
Goooooooooooooooooooooooooooooooooool

Mustafa K. Demirbaş
27.05.2009, 21:55
gollllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllll ETOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Selman
27.05.2009, 21:56
Goooooooooooolllllllllllllllllllllllllllllll :D

Bu bir:)

Erdal
27.05.2009, 21:57
Hepimiz bordo maviyiz :)

Koray
27.05.2009, 21:58
Maçtan sonra Ronaldo artistinin yüzünü görmek istiyorum...

Kazım Uzunboy
27.05.2009, 21:58
Barça takmış bir tane. :)

Sacit
27.05.2009, 22:01
Viva Barça

Forza SAMUEEEELLLLLL ETO'OOOOO

Cabri61
justin linki var mı arkadaşlar?

Erdal
Hakem taraf tututyor yahu...Bizim renkler hep mağdur hep mağrur çok şükür :)

Oruç
27.05.2009, 22:04
Ilker Yasin neresiyle maç anlatıyor anlamadım. Ronaldoya Rooney diyor. Fletcher'ın yokluğu için O'shea büyük eksiklik diyor geri. Iyice bunadı artık.

Hüseyin İlkin
27.05.2009, 22:04
Offf, az daha giriyordu. :) İki geliyor, iki..

Erdal
27.05.2009, 22:06
Kopya işini sevmem ama Barça'nın kopyası olabiliriz. Messi yi bulduk...Alan...Sırada 10 adam var :)

Sacit
Ilker Yasin neresiyle maç anlatıyor anlamadım. Ronaldoya Rooney diyor. Fletcher'ın yokluğu için O'shea büyük eksiklik diyor geri. Iyice bunadı artık.

ççç ççç ömer üründül yok mu !!

Selman
Şu ronaldo'nun tipe bak yahu, nasıl sinirleniyorum yüzünü görünce:)

Mustafa K. Demirbaş
27.05.2009, 22:08
İlker yasin taktı milletin yaşına yok o ,8 yaşındaydı yok diğeri 18 yaşındaydı

magicyattara
27.05.2009, 22:08

Onda ki bunama uzun yıllardır var ama idare ediyor:))))

Erdal
27.05.2009, 22:09
Değilmi Selman bir de Eto başkana bak...Ne kadar insan :)

Taner Uykuçeken
27.05.2009, 22:11
Kopya işini sevmem ama Barça'nın kopyası olabiliriz. Messi yi bulduk...Alan...Sırada 10 adam var :)

Erdal abi ben sana bugün transfer başlığında yazdım sol açık isteyince sen ama arkadaşlar biz onu uygulayamayız diye karşı çıktı yanlız benim Messi'm Barış Alan'ı ben Henry pozisyonunda oynatırım ortaya gezen bir forvet lazım ama Fatih gibi 3 tanede çok iyi pas yapabşlen orta saha tamamdır :)

Erdal
27.05.2009, 22:12
Fukayama Komünizm yıkılınca "tarihin sonu" demişti ya...Futbolun sonu bu yahu...Kazansalarda kaybetselerde futbolun sonu :)

magicyattara
27.05.2009, 22:13
Avantaja bıraksaydı Messi 2'yi yazardı.

Kazım Uzunboy
27.05.2009, 22:16
Olacak, olacak..

İlk yarı 2-0 olacak..

Erdal
27.05.2009, 22:32
aşkolsun yahu aşkolsun :)

Selman
27.05.2009, 22:32
Barca'nın karşısındaki her rakip gibi ManU'da fare konumunda ;)

hamucera
27.05.2009, 22:33
ya maç sarmıyor bea. hep barça oynuyor. ama çokta iyi oynuyorlar. Allah'ım bu takımın karşısına çıkanı sen koru yarabbi.

Erdem Keser
Kadeinin fareyle oynadığı gibi:D

Hüseyin İlkin
Golden sonra Manchester ortalıkta yok.. :)

Barcelona orta sahası başımı döndürdü.

Oruç
27.05.2009, 22:34
Barça rezil etti yav. ManU çeviremez maçı imkanı yok.

Mehmet Fırat
Barca'nın karşısındaki her rakip gibi ManU'da fare konumunda ;)

Ne alakası var Selman Abi.

Şurada tarafsız yorum yazmaya geldim. İlle de diyorsun ki ManU'yu öv. :D

Barca Chelsea maçından daha iyi oynuyor. Orasını kabul ediyorum. Ama ManU'dan üstün bir oyun oynamıyor. ;)

sessizkral_1
Bigün bizde Barca gibi pas yapabilecekmiyiz?

Selman
27.05.2009, 22:36
İlahi Mehmet:) ManU ne oynuyor Allah aşkına.Barca'yı karşılıyorlar, topu nadir kaptıkları anda da uzun top.Başka?:)

abdullah6134
27.05.2009, 22:36
Olacak, olacak..

İlk yarı 2-0 olacak..

tutmadı hocam:)

Erdem Keser
27.05.2009, 22:37
Ne alakası var Selman Abi.

Şurada tarafsız yorum yazmaya geldim. İlle de diyorsun ki ManU'yu öv. :D

Barca Chelsea maçından daha iyi oynuyor. Orasını kabul ediyorum. Ama ManU'dan üstün bir oyun oynamıyor. ;)
Yok artık ?

hamucera
27.05.2009, 22:37
İlahi Mehmet:) ManU ne oynuyor Allah aşkına.Barca'yı karşılıyorlar, topu nadir kaptıkları anda da uzun top.Başka?:)

manU ortada sıçan oynuyor ama ortada oluyor :)

Erdal
27.05.2009, 22:39
Bigün bizde Barca gibi pas yapabilecekmiyiz?

Şenol hoca ile evet :) Fırsattan istifade birinin aklını çeleriz belki :)))

Selman
27.05.2009, 22:41
Ekleme olarak;

Bu mudur ManU'nun oyun taktiği? Her zaman böyle mi oynar? Barca böyle bir takım işte, ona göre taktik değiştirmek zorunda kalırsın ve onlar her zaman topunu oynar veya oynamaya çalışır. Rakip asla kendi bildiğini okuyamaz, sıkıyorsa denesin:D

Mehmet Fırat
27.05.2009, 22:41
Neyse, ben sustum. :D

90 dakika sonunda görüşürüz. :)

Hüseyin İlkin
27.05.2009, 22:45
ManU'nun taktiği genelde golü attıktan sonra oyunu soğutmaya çalışmaktı ama bugün golü yedikten sonra daha çok onları geride gördük. Afalladılar... Sağ tarafı özellikle kullanmaları şart. Sylvinho güven vermiyor bana. Tevez-Park değişikliği, oyunu biraz olsun dengeye getirebilir. Ronaldo sağa geçer böylelikle.

Sefa
27.05.2009, 22:46
2. yarı Berbatov ve Schols girsin bakalım dönüyomu dönmüyomu :/

Guardiola ile Van der sar aynı yaştaymış :)

Terzioğlu
27.05.2009, 22:46
Bunu Alan geldiginden beri diyorum ben.

Alan - Messi
Colman - Xavi
Selcuk - Iniesta
Cale - Abidal
Egemen - Puyol
Hüseyin - Toure
Gökhan - Henry

Bu futbolcularin oyun stilleri neredeyse ayni.

Hüseyin İlkin
27.05.2009, 22:48
Anderson'u çıkardı, ilginç..

Remzi
27.05.2009, 22:48
Biri İlker Yasin'i durdursun yahu. Maçın içine etti çok zevksiz anlatıyor ve de saçmalıyor bazen.

'Sir Alex Ferguson Aberdeen ile ilk avrupa tecrübesini yaşarken Guardiola 7 yaşında çocuktu.' Utanmasa Guardiola o zaman daha bebeydi kısa donla geziyordu falan diyecek:D

Harun-61
27.05.2009, 22:49
haydi cocuklar

kaldi 45 dakika..........

hayde bordo mavi ;)

Kazım Uzunboy
27.05.2009, 22:51
Henry kaçar mı bu pozisyon yahu.

Hüseyin İlkin
27.05.2009, 22:51
Hanri yazıyordu az daha..

Oğuz B.
27.05.2009, 22:54
barça iyi girdi 2. yarıya

Kazım Uzunboy
27.05.2009, 22:54
Çok acayip bir yerden serbest vuruş. :)

2 geliyor 2 :)

Erdal
27.05.2009, 22:55
İngilizlerin sabırlarına şapka çıkarmak lazım. Ben olsam sinirden dalmıştım birinin ayağına...Bu ne yahu...Sanki antrenman maçı hücümcular ve müdafacılar :)

Mustafa K. Demirbaş
27.05.2009, 22:56
direkten döndü..

Kazım Uzunboy
2. gol direkten geri döndü.. :rolleyes: :)

Fatih
Manu'nun orta sahası hafif siklet kalıyor o yüzden organize olamıyorlar oyun kurmakta güçlük çekiyorlar.

Chelsea çok daha iyi oynamıştı ve oynatmamıştı da.

Selman
27.05.2009, 22:57
2. yarı başlayalı beri ManU ilk defa ortasahayı geçti:)

Sacit
27.05.2009, 22:58
Manu'nun orta sahası hafif siklet kalıyor o yüzden organize olamıyorlar.

Chelsea çok daha iyi oynamıştı ve oynatmamıştı da.

Fatih, biliyorum için gidiyor.. :cool: :D

wien_ts
27.05.2009, 22:58
barcelona nasil bi takim yahu,topu alinca 10 dakika topu vermiyolar..hele su iniesta insan degil yahu..her donen topu aliyo adam o boyla..

Fatih
27.05.2009, 23:00
Fatih, biliyorum için gidiyor.. :cool: :D

Evet hatta gözyaşlarımı tutamıyorum Sacit.:)

Erdal
27.05.2009, 23:04
Ne oluyor yahu bizimkiler durdu...Bordooooooo

Sacit
27.05.2009, 23:04
Evet hatta gözyaşlarımı tutamıyorum Sacit.:)

:p iyi bakalım kanka.. :D

maviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Hüseyin İlkin
27.05.2009, 23:13
Messiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. :)

Mustafa K. Demirbaş
goooooooooooooooooooooolllllllllllllllllllllllllll Messiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Selman
Foruma sus smileyi istiyorum:D:D

Messssssssssssssssiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiii

Hüseyin İlkin
27.05.2009, 23:14
Erken bitti maç. :)

Sacit
27.05.2009, 23:16
Lioneeeellllllll messsiiiiiiiiiiiiii

:cool:

oow right right ! :D