PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spor Toto Süper Lig 5. Hafta | Trabzonspor 1 - 3 Manisaspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12

surmnli
18.09.2010, 01:53
Allahaşkına abi nedir bu ya , şu yeni sezonun dinamikliğini , muhteşem atmosferini , bizim için zikredilen bu kadar güzel sözler ve methiyelerden sonra şu yakışıklılığımızı bozan :( takıma bak ; bir de takımın başındaki şowmen kasıntı adama bak , teo şu maçta 2 yi yapsan cimin göbeğine noktayı koyuyorduk . lan şu maçı kazanıp liderliğe , ardındanda seriye bağlamak vardı ama hayal kırıklığı yaşadık .
onur kendine olan güvenden dolayımıdır nedir , gelen her yan topu karşılarım düşüncesiyle kalenden çıkıyorsun sonrada ileride yakalanıyorsun ondan sonrada orası karışıyor valla yeni bir atraksiyon getirdin o tarafa
neyse önümüzdeki maçlara bakacağız

İlyas Onat
18.09.2010, 01:57
Su anda seyreklesen üyelere....bugüm hala Hikmet Karaman´in goller sonrasi yaptigi gol hareketine herhangi bir elestiri olmayacak mi??????

Nasıl bir eleştiri getirebilirsin ki o hareketlere.

Ben kendi adıma buralardan baya bir methiye düzdüm ama garip olan stadda da pek fark eden, tepki veren olmadı gibi.

Neler oluyor bize böyle? :)

Sefaenes
18.09.2010, 01:57
mac 1-0 iken , fatih tekke diye bagiran taraftarin amaci ne? Tebrikler....
ya o kisiler neden Trabzon destekliyorlar gitsinler Bjk katilsinlar. Bende fatihin gelmesini cok istiyordum fatihin bjk gitmesini normal karsiladim ama artik fatih bizim icin bitmistir o bjk li biz ise Trabzonlsporluguz. Fatih Tekke bagiranlar lütfen bjk desteklesin. Bizim maclarda duymak istemiyorum artik.

silentpain61
18.09.2010, 02:00
Su anda seyreklesen üyelere....bugüm hala Hikmet Karaman´in goller sonrasi yaptigi gol hareketine herhangi bir elestiri olmayacak mi??????
doğru söylüyorsun gereksiz ve abartılı bir hareket yaptı...
hikmet hocanın o salladığı kolu kesip başka organına(backround) dikerler haberi yok...
sevinmeye sonuna kadar EVET ama saygısızlığada sonuna kadar HAYIR....

Mesut
18.09.2010, 02:02
pazartesi oynayalım biz hep :D

nesta61
18.09.2010, 02:03
ALLAH belani versin federasyon yediginiz bu kul hakki elbet bir gun cikacaktir!!! ULAN 4gun sonraya macmi verilir ver bu maci cumartesi 19 yada pazara bizans oyunlari baslamistir malesef, ama sucu disarda deyil icerde ariyalim , senol hocayi anlamiyorum , neden inat ediyor anlamiyorum senol hocam haftaya kayseriye ciksana bu kadroyla varya adami sucuk pastirma yaparlar ... bedava 3puan verdikk , bu 3puani cok arariz ligde 5 hafta geride kaldi puan kaybi 5 .. ben ilerleyen haftalar icin umitli deyilim...

Sefaenes
18.09.2010, 02:04
merak etmeyin Hikmet karaman seneye kadar manisadan istifa eder o hareketi yedirirler ona. Onun gibi dinozorlara hocalik bile yaptirmamak gerekir

silentpain61
18.09.2010, 02:06
bu arada bu hakemin manisalı futbolcuarın (özellikle kalecinin) sürekli zaman geçirmelerine,rüzgardan bile yere düşüp sakatlanmalarına bu kadar kayıtsız kalmasıda yeterince kızdırdı beni...zaten bizi pek seven bir hakem değil sanırım bursa maçında sercanın 86 metre ofsaytını görmeyen! hakemde buydu...
bu arada yanlış anlaşılmasın maçı kaybetmemizle hakemin alakası yoktu sadece hakemin bu duyarsızlığını paylaşmak istedim.

İlyas Onat
18.09.2010, 02:11
Fanatik, bu maçın skoru,taktiği,golleri, hamleleri kadar üzerinde durulması gereken bir yönü de Karaman'ın bu edep dışı sevinç gösterisiydi.

Umarım Türk medyası bu fotoğrafı Şenol Hoca'nın gol sonrası sevincinin fotoğrafıyla yanyana koyar da üç beş kelam ediverir.

Fanatik34
18.09.2010, 02:13
Fanatik 34, dün gece Ernst in kafası girmeseydi yine kazanmayı bilen bir takım diyecekmiydin Beşiktaş'a....O kaazanmayı bilen takım neden Belediye'yi yenemedi mesela....Bu takımın sol bek ve sol açık problemi var eyvallah...Ama ne bileyim benim seyrettiğim Beşiktaş ın da ciddi bir savunma problemi var mesela...O anlamda bana göre en dengeli kadro Fener de...Ama bu hafta mağlup olursa hocası gidecek....Tüekiye´de savunma problemi olmayan takim var mi? Yasiniz geregi bilirsiniz, 90-92 yillari arasi Sampiyon olan BJK takimi istatistikler geregi 80 dk. sonrasi attigi goller sayesinde Sampiyon olmamismidir? Su anda aklima gelen ilk örnektir!

Mesela gecen sezon bursaspor 80 dk. sonrasi attigi goller ile kac puan kazanmistir? hatta buna bu sezon buna devam ederken...

Fanatik34
18.09.2010, 02:16
Fanatik, bu maçın skoru,taktiği,golleri, hamleleri kadar üzerinde durulması gereken bir yönü de Karaman'ın bu edep dışı sevinç gösterisiydi.

Umarım Türk medyası bu fotoğrafı Şenol Hoca'nın gol sonrası sevincinin fotoğrafıyla yanyana koyar da üç beş kelam ediverir.Bunu o dedigin makamlar koymaz ama sen koyarsan kayitsiz kalamaz!!!

Kalamayan oldu mu???

İlyas Onat
18.09.2010, 02:20
Bunu o dedigin makamlar koymaz ama sen koyarsan kayitsiz kalamaz!!!

Kalamayan oldu mu???

Ben yatıyorum, uğraşamam o işlerle şimdi. :)

Bu akşam pek kederliyim, bir sigara içimi 'cinayet saati' diyeceğim.

Hayden hayırlı geceler cümleten.

ugere
18.09.2010, 02:28
her zamanki gibi icerde puan kaybettik bi dk ya puan bile alamadik gecen senede boyle olmamismiydi surekli icerde puan kaybediorduk ama bi sey var bi umut var o umut ne peki SENOL GUNES !!! ben guveniyorum arkadas ders cikartalim yeter bize

surmnli
18.09.2010, 02:29
şenol hocamızın şu beklerimizi mutlaka oyuna dahil etmesi gerekiyor. özellikle sol tarafta oynayan ferhatın üzerine daha çok özveri alması lazım . Bugün görüldüki ortadan içeriye katederek kaleye sürekli şut atmayı düşündük . Aslında bu düşünce güzel bir düşünce ama sürekli olunca oyunumuzun yaratıcılığını etkiliyor . Neticesinde yandan top taşıyan bek oyuncumuz topu ortaya oynayınca bindirme yapmayıp buzak gibi yatıyor . buda rakip takımın oyun anlayışını bozmadığı için 4 lü savunmayı şutla aşmaya çalışıyoruz . bu konuda bekler cesaretlendirilmeli çık kardeşim ileri hata yapa yapa doğruyu bulursun denilmelidir . Şayet büyük takımsan evinde asla yenilmemelisin , bu içerideki alınan sonuçlar totalda herşeyi etkileyen ana unsurdur . zaten dışarda puan kaybını ister istemez her kulup yaşıyor . tabii bu noktadadeğinmeden edemiyeceğim jose mourinho denilen insan evladının çalıştırdığı takımlarla yakaldığı bir iç saha istatistiği vardır ki harikadır bu adam 7 sezondur çalıştırdığı takımlarla evinde resmi musabakalarda hiç bir şekilde kaybetmedi offff ulen offff

zafer44
18.09.2010, 02:40
Bir musibet bin nasihatten iyidir; lakin bu atasözü zaten binlerce yıllıktır yeniden öğrenmeye ne gerek vardı.Yenilgiyi tuhaf nedenlere bağlayanlar var halen acı olan da bu. Yenilginin tek sebebi ciddiyetsizlik takımın profesyonel bir anlayıştan uzak olmasıdır. İlk yarıda abartılı teknik gösterileri ancak halı saha maçlarında görülebilecek zırvaları; hoca, kulübedekiler ve tribündekiler yani yöneticiler herkes gibi seyrettiler. Elbette futbol üç sonuçlu bir oyun sözlerimin sebebi skor değildir;sahada büyük bir camiaya yakışmayacak laubali davranışlarıdır Hikmet Karaman'ın hareketleri tabii ki ayıptır ama daha büyük ayıp rakibi ciddiye almamaktır çünkü bu ayıp milyonlarca taraftara karşı yapılmıştır.Sezonun en kötü takımına herkesin perişan ettiği bir takıma kendi sahanda üç puan vermenin affedilir bir yönü yoktur. İddiam şudur bu kadar top kaybeden bir takımın ilk beşe girmesi bile sürpriz olur. Bu maçta görülen bir sıkıntı ise kriz yönetiminin halen olmamasıdır geçen sezon zor bela kazanılan özgüvenin darmadağın olması da başka bir acı yöndür. Kadro süper deniyordu ama görüldü ki ileride top tutacak, kafa topu alabilecek bir golcü yok sorumluluk alabilecek tek oyuncu Jaja henüz hazır değil. Hem sağ hem sol kanatta gerçek anlamda kanat oyuncusu yok (Gabriç ne akla hizmet kiralık verildi.). Umarım Kayseri maçına kadar ciddi tedbirler alınarak gerçekçi bir oyun anlayışla eksikler giderilir...

ugurozturk
18.09.2010, 02:49
kamil abitoğlu ve huseyin göçekle maç kazanamıyoruz. bu bir gerçek.

kamil abitoğlu ondan fazla kritik faulu calmadi...

rakibe top carpsa 3 dakika durdurdu..

5 kez duran, 6 kişi değişen maçı 4 dk uzattı.

ts bu hafta da kazansa derbi sebeiyle beşiktaş veya fenere 7 puan fark yapacaktı..

bursayı da bu hafta çizecekler. gorur de bakarsınız.. bursa kazanmayı bilirse o başka..

Peleray
18.09.2010, 02:50
bu maç bir kazadır, telafisi mümkündür.

sametaydin
18.09.2010, 02:51
Bu malubiyeti kimseye bağlamıyorum. Şenol hoca haklı olarak kazanan takımı bozmak istemedi. Manisanın sivastan tek farkı hücum oyuncularının daha iyi olmasıydı. Yalnız şu var ki ben bu yattaranın oyunundan bişey anlamıyorum. Tamam yetenekli ilerde iş yapabilir fakat serkana biraz yardım bugün yarardan çok zarar verdiğini söylemek istiyorum. Tabi şu da var ki bu maç geçen haftaki sivas maçı gibi 6lık yapabilirdik manisayı fakat şanssızdık. Biz ne kadar şanssızsak manisa da o kadar şanslıydı. Ama bu malbiyetin erken olması iyi oldu. Oyuncular çok şımarmışlar havaya girmişler ayakları biraz yere basmalı. Diğer açıdan da ortasahada daha çok pas yapan bir takım olmalıyız bunun için de orta sahada fazla sayıda oyuncuyla oynamalıyız diyorum ben. Bu puan kaybını telafi edebilmek için bence önümüzdeki 3 maçı kazanmalıyız.

Harun CAN
18.09.2010, 03:10
Cale gibi adam varken ısrarla Ferhatı oynatan Şenol Hocaya bir mana veremedim.Ayrıca bazı oyuncular varki derhal oturulup ikaz edilmeli. Bunların başında Egemen geliyo. Zamanlama hataları, kontrolsüz topa girişler, saçma sapan top şişirmeler ve daha neler neler.. Manisadan 3 gol yemeye gelince, Trabzon bunu hep yapıyor, küme düşen Denizli ve konyaya Avni Akerde 3 puan hediye eden biz değilmiyiz ? Peki ya Siirt JEtpa dan 5 yiyen biz değilmiyiz. Nedense ölmüş eşşeği diriltmeyi çok iyi yapıyoruz. Makukulanın durup durup bugün bize 2 gol atması ve sonrasında adeta dalga geçmesi kanıma çok dokundu. 2. bir olay ise maç boyunca skoru korumak adına sırayla futbolcuların yerlerde yattığı Manisa takımın hocası hikmet Karamanın mac sonlarına doğru artislik ve dahası ukalalık yaparcasına oyuna Kaheyi alması....Biz bunu hakettik.! Seyirciye zaten laf söylemek istemiyorum herkes gördü..Maçın bitmesine 7 dakika kala stadı terkeden seyirci gitsin sinemada Recep ivedik izlesin..

nuhoglu
18.09.2010, 04:42
hicbirşey zoruma gitmiyorda şu dinazor hikmet o hareketleri yaptıya avni akerde o zoruma gidiyor istanbul yalakası şerefsiz

atf61
18.09.2010, 07:41

Umarım Türk medyası bu fotoğrafı Şenol Hoca'nın gol sonrası sevincinin fotoğrafıyla yanyana koyar da üç beş kelam ediverir.
yaa bırakın bu işleri beyler....adamın karakteri bu...heyecanlı...sanki nasıl geçirdim trabzona diye yaptı....bize özel filan değil....adam kendini ispat etti...0 çekmiş takımla geldi bizi yendi net....nedir bu yaaa herşeyden alınmak...

atf61
18.09.2010, 07:48
Bir musibet bin nasihatten iyidir; lakin bu atasözü zaten binlerce yıllıktır yeniden öğrenmeye ne gerek vardı.Yenilgiyi tuhaf nedenlere bağlayanlar var halen acı olan da bu. Yenilginin tek sebebi ciddiyetsizlik takımın profesyonel bir anlayıştan uzak olmasıdır. İlk yarıda abartılı teknik gösterileri ancak halı saha maçlarında görülebilecek zırvaları; hoca, kulübedekiler ve tribündekiler yani yöneticiler herkes gibi seyrettiler. Elbette futbol üç sonuçlu bir oyun sözlerimin sebebi skor değildir;sahada büyük bir camiaya yakışmayacak laubali davranışlarıdır Hikmet Karaman'ın hareketleri tabii ki ayıptır ama daha büyük ayıp rakibi ciddiye almamaktır çünkü bu ayıp milyonlarca taraftara karşı yapılmıştır.Sezonun en kötü takımına herkesin perişan ettiği bir takıma kendi sahanda üç puan vermenin affedilir bir yönü yoktur. İddiam şudur bu kadar top kaybeden bir takımın ilk beşe girmesi bile sürpriz olur. Bu maçta görülen bir sıkıntı ise kriz yönetiminin halen olmamasıdır geçen sezon zor bela kazanılan özgüvenin darmadağın olması da başka bir acı yöndür. Kadro süper deniyordu ama görüldü ki ileride top tutacak, kafa topu alabilecek bir golcü yok sorumluluk alabilecek tek oyuncu Jaja henüz hazır değil. Hem sağ hem sol kanatta gerçek anlamda kanat oyuncusu yok (Gabriç ne akla hizmet kiralık verildi.). Umarım Kayseri maçına kadar ciddi tedbirler alınarak gerçekçi bir oyun anlayışla eksikler giderilir...
gabriç neden verildi...ömer aysan niye gönderildiyse...bırak bu işleri şenol hoca...engin denen çirkef futbolcu sen adam edecen...bu arkadaşlar...maalesef tartılmaya başlandın....ben sana taktım bu hayrettin mevzundan...felaket...kimse trabzonspordan ve taraftarından üstün değiildir...şenol hayrettin sadri...

Ertan 51
18.09.2010, 07:59
Antalya maçında kaçan 2 puan nazarlığımızdı tamam ama bu 3 puan geçen yıllardaki makus talihimizin devamını işaret ediyor.2 farklı kazanacağımız maçı 2 farklı kaybettik,okunmalımıyız üflenmelimiyiz bilmiyorum ama acayip kadersizlik-kısmetsizlik var.

H.Karaman,Makukula ve Ö.Aysan ın sevinci ve hırsı insanın doğasında olan bişi,dikkatimi çekti ama ekstra kızmadım,Ligin en iyi takımını 4 maçta sıfır çeken takım farklı yeniyor olacak o kadar şov,biz kendi işimize bakalım.

Dün gine ömrümden ömür gitti,5-6 saat kendime gelemedim,Allahım bu sevgimi azalt diye dua ettim:( çünkü kalbim duracak gibi oluyor.Şartlanıyorum şartlanıyorum sonu dumur oluyor ve kabullenemiyorum,her şeyin sonu değil ama geçen seneki Denizli,İbb gibi maçlar akla geliyor bu bahtsızlığımız korkutuyor insanı.

DNA-TS
18.09.2010, 08:10
takım taraftar ve camia olarak çok çabuk gaza geliyoruz.şuan için benim kendi düşüncem takımda oyun disiplini ve ciddiyet yok.her maçı kazanacağız diye bir kural yok ama oyun disiplinini kavramak lazım.nasıl ki manisa 9.dk geriye düşmesine rağmen oyun disiplinini bozmadı nasıl başladıysa öle devam etti ne hırsından ne ısrarından vazgeçti biz ise öne geçince fark beklemeye başladık geçen haftaki sivas maçındaki gibi.hep konuşulurya yeni hocalarla çıkılan ilk maçlarda genelde galibiyet olur diye gene gerçekleşti.
geçmiş olsun ,sağlık olsun lig uzun maraton önümüzdeki maçalra bakacağız diyelim.bakarsınız şampiyon oluruz bu mağlubiyetle!

Murat Keçeci
18.09.2010, 08:59
sivas maçından gelen iki şey vardı birincisi moralimizin yüksek olması ikincisi ise rehavet idi maç başladığında ilki gerçekleşti moralimiz yüksek olduğu için yine pozisyonlara girdik bu da futbolcuların üzerindeki rehaveti arttırdı görevlerini aksatmaya başladılar ve gelen beraberlik golünden sonra pas yapan takımın pas kalitesi iyice düştü biran önce ikinci golü atmak istediği orta sahayı iki pasla geçme düşüncesine dönüştü ve kaybolan konsantrasyon sonucu ilk yarı ikinci golüde yedik.

İkinci yarı alanzınho değilde eğer sakat falan değilse jaja oyunda kalsa daha faydalı olurdu kapanan takımları açmak için onun özellikleri alanzınhodan daha iyi duran top kazandırıyor şut çekme imkanıda bulabilirdi belki.Teofilo nun performansı takıma bağlı diğer oyuncular etkisiz kalınca onunda performansı düştü maça iyi başlamıştık aslında o süreçte teofiloda güzel oynuyordu 2gol kaçırdı ama son vuruş eksikliği var diyemeyiz 2.kaçırdığı golde terse doğru koşan kalecinin diğer tarafına vurdu ki bence doğru bir vuruştu kaleci çıkardı diyelim o vuruşu manisanında hakkını vermek lazım alan daraltma işini çok iyi yaptılar zaten kanatları kullanamıyorduk manisanın işi daha da kolaylaştı.

Takımda iyi performans sergileyen bir tek Selçuk vardı kendiisne yakışır şutlar çekmeyede başladı böyle devam eder inşallah.Colman ilk yarı özellikle etkisizdi yattara zaten istikrarsız bir futbolcu hangi maç iyi oynayacağı belli değil.Savunma hattıda vasat oynadı.Onurun gollerde hatası yok ama tekrar çıkışa geçmesi lazım bizi hayata bağlayan tekrar maça ortak eden o kıritik kurtarışlarını göremiyoruz son maçlarda.

Özellikle avni akerde yenik duruma düşmemeliyiz hep önde götürmeliyiz maçı çünkü kanatları kullanamıyoruz.

İstikrarsız bir grafik çiziyoruz bunun en büyük sebebi galibiyetleri ve mağlubiyetleri çok fazla abartıyoruz bu da futbolcuları rehavete veya demoralize durumuna sokuyor maçlardan önce

Kayseri maçından önce bu yenilgi kötü oldu o maçta zor olacak ama şampiyonluk yolunda iddaalıysak çıkıp kazanmalıyız.

jacek cyzıo
18.09.2010, 09:15
taraftarın beşiktaşlı fatihe tezahurat yapması takımını satması ile eş değerdir.ferhat bu takımda oynayamaz.umuttan sol açık olmaz.dikine gidebilen jaja ikinci yarı çıkmasa idi oyunu çevirebilirdik diye düşünüyorum çünkü tipik bir orta saha mücadeleci kimliği var..alan yattaranın yerine girmeliydi.hayrettin hacısalihoğlunuda buradan şiddetle kınıyorum.iki ay sabredemedinmi bozguncu.

zafer6161
18.09.2010, 09:19
bu maçı kaybetmemizin tek sebebi HH dir,,,,istifalar takımı kafa olasrak çok etkilemiş,,,adam içerdeykende zararı vardı,giderkende zarar verdi,,
bu arada futbolcuların ilk golden sonra artislik yapmalarının sonucu ağır şekilde ödediler...

Tolunay Abdioğlu
18.09.2010, 09:23
Takımın 1-0 önde.Sen çıkıp rakip takımının forveti lehinde tezahürat yapıyorsun.O değil daha doğru dürüst takımının lehine tezahürat yapamayan taraftar bu adam için çok da güzel bağırabiliyor.Kimse kusura bakmasın o tribünlerin bir şekilde temizlenmesi lazım.Bu yapılan şey takıma ihanetten başka birşey değildir.

Travelair
18.09.2010, 09:30
Umut'un dikkati çekilmeli artık. Aynı şekilde yabancıların da. Başta Yattara olmak üzere

SEDAT
18.09.2010, 09:34
- Herkes Başkana Kızıyor Ama Umut o Anda Satılmalıydı , Kafa Gitmiş Fransaya...

- Kalecimiz ve Defansımıza Bi Uyarı Yapılmalı..

- Evet Dün Gece Bende Çok Üzgündüm Ama , Erken Uyarılar Her Zaman İyidir..

- Bu Köprünün Altından Daha Çok Sular Geçer , Kimse Umutsuzluğa Kapılmasın..

- Ne Olursa Olsun Sonuna Kadar Destek..

arifberkay
18.09.2010, 09:47
Yattara efendi yıllardır ortada yok geçen hafta oynadı hemen sözleşme yenileme lafları ortaya çıktı bu adam geldiğinden beri ne bize ne kazandırmış kendi ne kazanmış ona bakalım...Bir maç oynayıp sözleşme yenileyelim teklifinde bulunursan Yattara da sizin gibi sazan yönetime böyle yapar

SEDAT
18.09.2010, 09:51
- Arif abi Hayrettin Bey İstifa Etti Haberin Yok Galiba..

grigandalf1967
18.09.2010, 10:00
Trabzonspor üzerinden küçük bir oyun oynandı.Yazık ki birçok arkadaş bunu göremedi.Yaşı genç arkadaşlara söylüyorum bu hafta yaşananları sakın unutmayın ...

magicyattara
18.09.2010, 10:01
Maça iyi başladık..Şenol hoca geçen hafta galip gelen takımı bozmadan bu maça çıkarmıştı..ilk 10 dakika pozisyonlar ve gol geldi..
Takımın konsantresi bu ana kadar iyiydi..taraftar da yavaş yavaş maçın havasına giriyordu..ta ki Trabzonlu Gençler grubunun klasik 10 dakikalık suskunluktan sonra tezahürata başladığı ana kadar..

Her zaman toplu üçlü çektirerek tribünleri coşturan bu grup,bu kez yönetim,başkan ve hoca lehine sloganlarla başladı tezahürata..bunun neresi kötü diyebilirsiniz..bu tezahüratlarla birlikte HH'nin istifasıyla başlayan kriz sahaya indi..ne tribünler maça konsantre olabildi ne de taraftarın büyük çoğunluğu..ben kendi adıma bir anda maçtan soğudum diyeyim..

Dakikalar nasıl geçti anlamadım..geçen maçın coşkulu takımı bu dengesizlik içinde mücadele edemedi..hocanın hatalarına veya futbolcuların kötü performansına bakmaya gerek bile yok..4 gün önce muhteşem oynayan,her yere basan bu futbolculara ne olmuştu..belki yönetimde ki bu çalkantıları iyi bir 90 dakika ile kafalarından silmek istiyorlardı..aslolan Trabzonspor'un maçları kazanması değil miydi..bu her şeyin üstüne sünger çekebilirdi..
Ama o tezahüratlar..bana göre her şeyi berbat etti bıraktı..her şeyiyle yanlarında olmasını bekledikleri başkanlarının meğer derdi çok başkaymış..başkanları için önemli olan zamanında pek de isteyerek oturmadığı o koltuğuymuş..tatlı koltuk..

Yönetimler ne zaman taraftar gruplarını ayarlayarak lehlerine tezahürat yaptırdıysa,sonucunu bu tür ruhsuzluklar,dağılmalar olarak almıştır ..en son NA'nın lehine pankart açmıştı bu gruplar.."bırakma bizi büyük başkan" pankartı bu grupların elindeydi..dün sana bugün bana..

Trabzonspor'un en büyük rakibi bu samimiyetsizliktir..gönülden sevmek bu değil..

Maçın benim adıma özeti budur..

şenolkılınç
18.09.2010, 10:01
KÖtÜ oyun kÖtÜ takim kÖtÜ maÇ bunu herks kabul edİyor sanirim bence jaja kalip alan yattara deĞİŞİklİİ daha faydali olurdu benİm uzun zamandir gÖrdÜĞÜm en kÖrÜ ts defansi vardi dÜn sahada dk 65 adamlar Önde yÜklenİyorlar bİz sankİ deplasmanda gİbİ 8 kİŞİ defans yapiyoruz dÜn neredeyse hİÇ Şut Çekİlmedİ bu İlgİnÇ Ülkenİn en Çok Şut Çeken takimi İÇİn sonuÇ İtİbarİyle yenİldİk sebebİ ne aŞiri ÖzgÜven her vurduĞumuz gol olacak psİkolojİsİ ben İddaa edİyorum İz golÜ erken bulmasaydik yenerdİk manİsayi neyse enİldİk bİttİ ÜzÜldÜm mÜ evet İnanin uyku tutmadi ben maÇin telafİsİ dİye bİŞeye İnanmiyorum ne demek sen er maÇa galİbİyet İÇİn Çikarsin yenİlİrsen kayiptir kaybin telafİsİ olmaz yanİ Şİmdİ bİz Şu maÇtan puan alamayiz dİye maÇ belİrledİk puan mi almaya ÇaliŞacaĞiz telafİ İÇİn rakİplerİ yenersİn kazanirsin bu kadar basİt ama bİde olayin Şu yÖnÜ var tabİ kesİnlİkle kİmse bahane ÜrettİĞİmİ dÜŞÜnmesİn İlk dk dan İtİbaren ben hİÇ bİzİm lehİmİze dÜdÜk duymadim krİtİk yerlerde jaja bİÇİldİ resmen bİr kart bİle Çikmadi faul verİlmedİ nerdeyse manİsa kalecİsİnİn elİne gelen her topun degaj 1 dk sÜrdÜ uyari bİle almadi manİsali her topÇu son 30 dk nin İddaa edİyorum 10 dk sini yerde geÇİrdİ hİÇ İŞİn kÖtÜsÜ bu zamanlarda 2 tane tehlİkelİ pozİsyonumuz yanİ bİzİm pozİsyonumuz dedİĞİmİz pozİsyonlar hakem tarafindan kesİldİ bakin bu Çok Önemlİ maÇin tarİhİne zaten dİyecek lafim yok o yÖnetİm ayibidir ama ne olursa olsun yenİlmek bİze yakiŞmiyor hele manİsa gİbİ 5,sinif bİr takima yenİlmek hİÇ hazmedİlmİyor

Tolunay Abdioğlu
18.09.2010, 10:04
@magicyattara

Peki Fatih Tekke diye bağıran kimlerdi abicim?

Bilmediğim için soruyorum.

Ozan Yazıcı
18.09.2010, 10:05
Bu takıma güvenip de biraz keyiflenmek, biraz kendine güvenerek konuşmak her daim haram olacak bize demek ki..

Rezil oyuncuları, bitik seyirciyi, yönetemeyen yönetimi, ne yaptığı belli olmayan teknik kadroyu, dar futbolcu kadrosunu vs. herşeyi bir kenara bırakalım; şu maç Makukula'yı her ne sebeple olursa olsun almayan, ve daha önemlisi bu forumda Makukula'ya burun kıvıran herkese kapak olsun. O adam bu sene de gol kralı olacak, hem de Manisa gibi küme düşmeye aday bir takımda.

Bu takım arada saman alevi gibi verdiği umutlara rağmen şampiyon falan olamaz. Ömürden bir sene daha gider..

Nihat Güneş
18.09.2010, 10:07
Hayırlı bir mağlubiyet ,Şenol hoca ve takımın ve biz taraftarın bulutların üstünden yeryüzüne inmesine vesile olur inşallah.

magicyattara
18.09.2010, 10:07
@magicyattara

Peki Fatih Tekke diye bağıran kimlerdi abicim?

Bilmediğim için soruyorum.

Fatih Tekke değil.."Sad-ri Şen-er" di o abisi..:)

Eren Karaahmetoğlu
18.09.2010, 10:08
Bu arada Avni Aker'de oldukça kötü bir atmosfer oluşmaya başladı. Geçen seneyi bu seneye tercih ederim. Maraton'a geçen gruplar bile biri bir uçta, diğeri öbür uçta. Trabzonlu Gençler bir kale arkasından başka bir grup da diğer kale arkasından bağırmaya çalışıyor. Oldukça iğrenç bir ses kirliliği oluyor. Ne diyeyim. Devam.

Tolunay Abdioğlu
Fatih Tekke değil.."Sad-ri Şen-er" di o abisi..:)

Eee Fatih Tekke diye bağıranlar olduğunu söylüyor forumdakiler. :)

grigandalf1967
Önümüzdeki üç maç şampiyonlukta şampiyonluk yarışında olup olmayacağımızı belirler.Kayseri,beşiktaş,antep

hodlu
18.09.2010, 10:10
Bu takıma güvenip de biraz keyiflenmek, biraz kendine güvenerek konuşmak her daim haram olacak bize demek ki..

Rezil oyuncuları, bitik seyirciyi, yönetemeyen yönetimi, ne yaptığı belli olmayan teknik kadroyu, dar futbolcu kadrosunu vs. herşeyi bir kenara bırakalım; şu maç Makukula'yı her ne sebeple olursa olsun almayan, ve daha önemlisi bu forumda Makukula'ya burun kıvıran herkese kapak olsun. O adam bu sene de gol kralı olacak, hem de Manisa gibi küme düşmeye aday bir takımda.

Bu takım arada saman alevi gibi verdiği umutlara rağmen şampiyon falan olamaz. Ömürden bir sene daha gider..

Evet bu yönetici şekli ile bu takım şampiyon olamaz.Zaten o kişiler şampiyonluğu engellemek için herşeyi yapıyorlar...

Eren Karaahmetoğlu
18.09.2010, 10:10
Eee Fatih Tekke diye bağıranlar olduğunu söylüyor forumdakiler. :)

Büyük ihtimalle Sadri Şener'i Fatih Tekke anlamışlar.

Tolunay Abdioğlu
18.09.2010, 10:11
Büyük ihtimalle Sadri Şener'i Fatih Tekke anlamışlar.

O zaman 5-6 tane mesajı editlemem lazım. :)

hodlu
18.09.2010, 10:13
Tarih Hayrettin beyin yaptıklarını yıllarca yazacak ve bizler yıllarca unutmayacağız...............

SEDAT
18.09.2010, 10:15
- Ya Yeter Ama Ya Hayrettinde Hayrettin , Akşam Hayrettin Sabah Hayrettin Azıcık Soluklanın Yeter Yahu , Sıkıldık artık Bu Hayrettin Muhabbetinden..

Sercan Yaylı
18.09.2010, 10:18
kim ne derse ne desin bu maçı bence şenol güneş verdi her yenilgi sonrasında yattaraya yükleniyor bence bu takım en iyi oyuncusu yattaradır..
yattara oyundayken rakip takımın sol tarafı ileri cıkamıyor çünkü karşılarında yattara var hucum daha cok yattarının hucumlarını önlemeye çalışıyor ne zaman yattara cıkıyor rakip takımın soldaki futbutbolcuları rahat bir şekilde oyun oynuyorlar ben liverpool maçınında bu sekilde verildiğini düşünüyorum...

Ve umut bulut beyfendiyi kazanmak için trabzonsporu kaybediyoruz , HOCAM umuta verdiğin şansı maç içinde neden yattaraya vermiyorsun bu umutta ne var senin gördüğünü biz neden göremiyoruz neden her fırsatta yattarayı alıyorsun umutu almıyorsun...

Serdær
18.09.2010, 10:31
Ben birçok taraftar gibi kolay maç olacağını düşünmüyorum.

Bizim açımızdan çok zor maç olacak.

Her zaman söylendiği gibi 1-0 olsun bizim olsun ..

Maçtan önce bunları dile getirmiştim.

Kazanma yönünden ne yazık ki öyle olmadı.Oyun yönünden korktuğum başıma geldi.

Trabzonspor bizim kadar ciddiye almış olsaydı maçı rahat kazanırdı.

Ciddiyetsizlik kaybetmenin temel nedenidir.

mahmuter61
18.09.2010, 10:36
Bir takım yenilir elbette ama ligin sonuncusuna helede puanı olmayan kümede kalması zor olan bir takıma kendi sahanda önde olduğun bir maçı veremezsin!Ama bu Trabzonspor bunu yapar bir Konya-Denizli maçları varki şampiyonluk gitti daha neler göreceğiz hayırlısı bakalım.

Dursun Kaplan
18.09.2010, 10:40
Erken şamar yememiz çok iyi oldu. Takım oyuncuların ayakları yere basar böylelikle.

is_mail61
18.09.2010, 10:48
ya biz erken şamar yesekde bişi deişmioki bi maç harika bi maç bakıosun berbat oyun dengesiz takım önemsemiolar giden hep şampiyonluk oluo lig çok uzun maraton o kararlılığı ve isteği devamlı göstermek lazım şimdi kayseri ve beşiktaşı kesnlikle yenmeliyiz yani

Tolga Kurt
18.09.2010, 11:03
Moral denen bişey kalmadı yaa :(

İnş Rakiplerimizde puan kaybeder...

Kazım Uzunboy
18.09.2010, 11:04
Derbi berabere biter ve G.Antep puan alırsa iyidir.

şenolkılınç
18.09.2010, 11:11
BÜyÜk İhtİmalle takim 2 hafta Öncesİne gerİ dÖnecek bunda ŞÜphe yok tek forvet umut yedek kalacak ceyhun veya bariŞ ataŞ oyuna katilacak benİm tercİhİm bariŞtan yana jaja top oynamayi gerÇekten bİlİyor kumaŞi saĞlam orta sahaya defansi ve ofansi olan bariŞ gİbİ bİr oyuncu aldiĞinizda en azindan colman rahatlayacaktir buda bİÇok Şeyİ deĞİŞtİrebİlİr colmanin rahat kalmasi jaja selÇuk gİbİ yaratici oyuncularin İŞİne gelİr ama mutlaka sol kanada bİ Çare bulunmali hadİ saĞ kanatta yİne bİŞeyler gelİŞİr ama sol taraf felÇ cale zaten klasİk sol bek İlerİ Çiksada bİŞey bekleyemezsİnİz ferhatta Çok fazla Çikmayi seven bİ adam deĞİl dÜn ÇiktiĞi pozİsyonlarda da gerİ dÖnemedİ sol aÇik olarak mutlaka bİr adam kİlİtlenmelİ bu artik jaja olur colman olur bunu hoca karar vermelİ madem gabrİÇ dÜŞÜnÜlmÜyor ÇÖzÜm bulunmali

sessizkral_1
18.09.2010, 11:12
Santrfor farkı

18 Eylül 2010

Sadece bu topraklarda değil, dünya yüzünde rastlayabileceğiniz en garanti golcülerden biri Makukula. Anormal bir yüzdeyle (1/3) isabet buluyor ve yine akılalmaz bir yüzdeyle (1/2) skor yapıyor.
Dün Trabzonspor’un rahat ve baskılı başladığı maç sonuçta bir felakete dönüştüyse, buna sebep, Trabzonspor’un çok isteyip alamadığı Portekizli’yle, ilk yarıda 2 net pozisyonu ezen Teofilo’nun performans farkındandır. Hiç uzatmadan bunu söylemek mümkün. Dün sahada bir yıldır hemen hemen çıktığı tüm maçlarda olduğu gibi bir Makukula şovu vardı...
Bordo-mavililer iki haftadır tam bir 4-2-4’le oynuyor. Geçen hafta Sivas’ın sol bekini erken kaybedip Murat Sözgelmez’i sola çekmesi Yattara’yı maçın kahramanı yapmıştı. Yattara bu kez yine maça çok hızlı ve etkili başladı ama Teofilo işi koparamayınca Manisa ayakta kaldı.
Hikmet Karaman muhtemelen göreve geldiği günden bu yana Şenol Güneş yine bu 4 hücumcuyla sahaya çıksın diye dua etmiştir. Çünkü tüm planını bunun üzerine kurmuştu. Isaac ve Simpson’ı 4-2-4’ün doğal boşluklarına yani orta sahanın iki kanadına ekstra adam olarak koyarak, Trabzonspor’un iki kanadının hücum bek bağlantılarını koparmayı amaçlamıştı.
Bu plan Manisa’yı baskılı ve sürekli akın yapan bir takım yapmadı ama Trabzsonspor’un işleyişini 25. dakikadan sonra koparttı. Bu oyunda yine maçın başındaki bocalama dışında çok iyi mücadele eden Mehmet Güven-Murat Erdoğan ikilisinin de payı büyük. Bu dörtlü mücadeleden kopmayıp oyunu iki yönlü oynamayı başarınca Umut - Jaja - Yattara üçlüsü arkadan sürekli destek alamadı ve tempoları bozuldu.
Bu işin sahadaki tarafı. Bir de beyinlerdeki hal var. Kabul edelim ki Trabzonspor evinde lig sonuncusuyla değil düşmüş bir takımla oynuyor ruh halinde maça çıkmıştı.
Manisaspor ise düşmeme maçına çıkar gibi...
Konuk ekibin ligin iyi ve pahalı kadrolarından birine sahip olduğu Hakan Kutlu döneminde unutulmuş belli ki. En büyük ama hemen herkesin içine düştüğü anlaşılabilir hata buydu.
Bu maçla birlikte;
1- Bu oyun planının sürekli uygulanabilir olmadığı,
2- Manisaspor’la bu zamana kadar oynayan takımların çok şanslı olduğu ortaya çıktı.
Ama Trabzonspor’un ligin favorilerinin başında geldiği gerçeği yalanlanmadı.
Bu takım hâlâ şampiyonluğun en güçlü adaylarının başında.

Mehmet Demirkol

Arda'
18.09.2010, 11:16
haftaya kayseriye de yeniliriz olay biter

Tolga Okumuş
18.09.2010, 11:18
Ciddiyetsizlik yüzünden kaybedilen maçlara sinir oluyorum.

Bir oyuncuyu az övünce kendilerini dünya yıldızı sanmaları da beni deli ediyor.

Yasin T.
18.09.2010, 11:18
Erken şamar iyidir ve bunda da hayır vardır diye düşünüyorum.Demekki fazla havaya girmemek lazım.

Hasan61
18.09.2010, 11:19
Ne sivas'a attığımız 6 bizim muhteşem olduğumuzu gösterir.Ne bu maç çok kötü olduğumuzu.

iso_4939
18.09.2010, 11:20
uzun zamandır böyle rezil olmamıştık helal olsun sana manisa bizimkiler bıraz utanmıssa zaten toparlanırlar ama benım hıc ümidim yok kayseri ve bjk maclarında yalnız bir puan toplarız...

Ömer Faruk61
18.09.2010, 11:23
şu takıma Colmanın üst düzey alternatifini almayan Yönetime Selamlar olsun.Selçuk iki senedir beğenmediğim yönü insiyatif almama yönünü geliştirmiş Allah nazardan saklasın.Colman Tam bir rahatsız Ne gole sevinir Ne de kendine yapılan sert faule tepki verir.Herif rahatsız.Colmanın ayağına bakar şu takım.birde Fizik gücü yüksek santraforu olan takımlara bu Giray ve Egemen hiç bir şey yapamıyor.Aslında GLowacki-Stepanov ne süper olurdu beaaa.

Emrah Akcagöz
18.09.2010, 11:26
Ulan gördüğüm her Hayrettin'e küfredesim geliyor artık..

Tatar Kemal
18.09.2010, 11:28
makukula'nın transfer edilmeyişi bize çok pahallıya patladı. makukula başka takımlara bu kadar rahat gol atamaz. patlamayı bize yaptı. eminim bu sezon başka hiç bir maçta bu kadar kendinden söz ettirmeyecektir.

Serdær
18.09.2010, 11:29
makukula'nın transfer edilmeyişi bize çok pahallıya patladı. makukula başka takımlara bu kadar rahat gol atamaz. patlamayı bize yaptı. eminim bu sezon başka hiç bir maçta bu kadar kendinden söz ettirmeyecektir.

Bende şundan çok eminim ki , Manisaspor ligde kalırsa eğer en büyük nedeni Makukula olacaktır .

Barış Burak
18.09.2010, 11:30
Boşverin üzmeyin kendinizi renktaşlar.Bu dersi erken almamız iyi oldu.Şampiyon olmak istiyorsak şımarmamayı öğrenmemiz gerekli.biz bunu öğrenememişiz.Şİmdi acı şekilde öğrendik. Erkenden öğrenmek iyi oldu.

bundan sonra namağlup gideriz inşaallah

iso_4939
18.09.2010, 11:33
Boşverin üzmeyin kendinizi renktaşlar.Bu dersi erken almamız iyi oldu.Şampiyon olmak istiyorsak şımarmamayı öğrenmemiz gerekli.biz bunu öğrenememişiz.Şİmdi acı şekilde öğrendik. Erkenden öğrenmek iyi oldu.

bundan sonra namağlup gideriz inşaallah

fazla degıl iki hafta öncede aynı sözleri söyledık ne oldu daha beteri REZİL.olduk...bırakın bu sözleri modası gecti kardeş...

bahadır2561
18.09.2010, 11:33
Manisa bu kadroyla ligden düşmez..çok net...

Not: kalecileri sakat devre arası iyi bir kaleciyle daha iyi olabilrler..

Sertan Danışer
18.09.2010, 11:34
bir szon daha erkenden bitti bunun başka açıklaması yok geçmiş olsun kendi sahanda sonucuya yenilirsen son hafta lideri şampiyon ettik yürkiye kupasını aldık gibi gereksiz başarılarla övünür durursun

Gökhan KAN
18.09.2010, 11:41
Uyandığımda ilk aklıma gelen düşünce yenildik oldu..

B.AKDEMİR
18.09.2010, 11:43
Takımda herşey yolunda giderken yapılan iki oyun var!!!

1-Hafta içi bazı yöneticilerin istifa edip medyanın bunu abartması ve takım üzerinde olumsuz bir hava oluşturmaya çalışması
2-Medyanın takımın 2-3 galibiyette takımı ve futbolcuları göklere çıkararak rehavet havası oluşturmaya çalışmasıdır.

Dikkat edilmeli ve önlemler alınmalı!Daha ligin başındayız!

Tüm bunların dışında kendimizize eleştirelim!Bazı futbolcularımızın kapasitelerinin sadece 45 dk lık olduğunu ve kritik maçlarda bekleneni veremediğini hepimiz biliyoruz.Yönetim kritik noktalara çareler düşünmeli!34 maçın 6-7 tanesinde oynayıp diğer maçlarda varlık gösteremeyen futbolcularlada ilgilenmeli!

Herşey Trabzonspor için!

Yasin T.
18.09.2010, 11:44
bir szon daha erkenden bitti bunun başka açıklaması yok geçmiş olsun kendi sahanda sonucuya yenilirsen son hafta lideri şampiyon ettik yürkiye kupasını aldık gibi gereksiz başarılarla övünür durursun

klasik bir Trabzonspor taraftarı

macka61
18.09.2010, 11:48
daha önümüzde 29 tane maç varken niye sezon bitmiş sana göre bitmiş olabilir ama bana göre bitmedi

Napoli
18.09.2010, 11:49
Sebebler herkes bılıyor

1) Cıddıyetsızlık

2) 6 hucumcu ıle cıkmamız (Şenol Hocamızın hatası)

3) 1-0 dan sonra showa donuk takım ruhundan uzak hareketler

4) pazartesı-cuma maçları

5) Yonetım ıcındekı belirsızlık ve ıstıfalar

6) Senol Gunes takımdan cok hafta ıcı Yonetımle beraberdı gelişmeler ıcın

7) Medyanın gazı

Benım Notum: İdda edıyorum Liverpool macındaki (Ingılteredeki)kadro ıle yenemıyecegımız takım yok turkıyede..

İsa
18.09.2010, 11:54
Yine bir Sivas maçı sendromu...

kaptans
18.09.2010, 11:54
Trabzonda oturmuyorum samsunluyum bu yüzden o stadda 1 kere maç izleyebildim onuda kaybettik zaten.istanbulda çok defa maçlara gittim olimpiyatta...çocukluğumda hatırlıyorum en övündüğümüz şey seyirci profilinin diğer takımlardan çok üstün olmasıydı 90 - 00 arası bunu çok net görüyorduk bi cehennem havası vardı statta.şimdi bakıyorum 2000 den sonra bu değişti cennet bahçesine döndü hadi 2000 2001 2002 veya kötü olduğu senelerde takımın ki bu arada 2004 2005 şampiyonluklar kaçırdık neyse onuda geçtim taraftar biraz daha katılım açısından pasif kalıyordu diyelim...
ama bu sene daha net anladım ki sorun taraftarın ta kendisinde.O gelen takımlara korku veren uğultu baskı takımdan kaybolmuş sadece bi kaç grubun bağırışlarına terk edilmiş amacını bilmeyen bir insan topluluğu haline gelmiş digitürkte maç keyfi yapan kayseri taraftarından bi farkı kalmamış çekirdek kabuklarını tribünlere dolduran bi yığın oluşmuş.Sanırım neden şu kombine bilet satılacak diye İstanbul Ankara gibi büyük şehirlerdeki zengin kesim işte her zaman duyduğumuz valilik gibi kurumların aldığı biletler daha sonra bunların taraftar profilinden çok uzak seyirci diyebileceğimiz evet burda biraz ileri gideceğim belki ama bizim gibi takım yenildiğinde veya puan kaybettiğinde 1 haftası moralsiz geçecek kadar takımına bağlı taraftar özverisini belki gösteremeyen sadece hayatında bi eğlence olarak gören seyirci kısma dağıtılması olabilir diye düşünüyorum...
yapılması gereken nedir ? bence kendini taraftar olarak adlandıramayacak seyirci ismini kendisine yakıştıracak kişilerin acilen staddan uzak durmaları gerekiyor...bildiğim ve gördüğüm kadarıyla trabzonda bir görev olarak bile bunu başarabilecek genç yaşlı binlerce kişi var kombinelerin bu kişilere vermesi lazım ve taraftar gruplarının daha çok kalabalıklaşarak güçlenmesi gerekiyor yoksa CEHENNEM CENNETİN Bİ KÖŞESİ OLARAK KALIP GİDECEK VE BURAYA GELDİĞİMİZDE AYAKLARIMIZ TİTRİYOR DİYEN FUTBOLCULARIN YERİNİ MAVİYLE YEŞİLİN BİRLEŞTİĞİ CENNETTEN Bİ KÖŞE DİYE TANIMLAMALAR YAPAN FUTBOLCU KİTLESİ ALACAKTIR....Umarım eski günlere en yakın zamanda döner vesselam...

Ömer Faruk61
18.09.2010, 11:55
Sebebler herkes bılıyor

1) Cıddıyetsızlık

2) 6 hucumcu ıle cıkmamız (Şenol Hocamızın hatası)

3) 1-0 dan sonra showa donuk takım ruhundan uzak hareketler

4) pazartesı-cuma maçları

5) Yonetım ıcındekı belirsızlık ve ıstıfalar

6) Senol Gunes takımdan cok hafta ıcı Yonetımle beraberdı gelişmeler ıcın

7) Medyanın gazı

Benım Notum: İdda edıyorum Liverpool macındaki (Ingılteredeki)kadro ıle yenemıyecegımız takım yok turkıyede..

+ Abitoğlu kansızı...???

Ömer Faruk61
18.09.2010, 12:05
Metin Tokat: Abitoğlu vasatı aşamadı

Mustafa Kamil Abitoğlu, topu oyunda tutma gayreti içinde şüpheli pozisyonlarda düdük çalmadı. Böylece maçın ilk yarısı tempolu, heyecanlı ve gollü geçti. Bu olumlu yönetim tarzına rağmen ilk yarıdaki faul yorumlarında tutarlı değildi.

Yiğit İncedemir arka arkaya yaptığı 5 faule rağmen devreyi kartsız tamamladı. Jaja’nın rakibinin müdahalesi ile yerde kaldığı pozisyonun devamında Manisaspor çok tehlikeli bir atak geliştirdi. Gol olsa maçın tansiyonu yükselirdi.

Kalabane’ye, Jaja’ya arkadan çelme takması nedeniyle gösterdiği sarı kart doğruydu. Ceza alanı içinde Teofilo, Kalabane’nin el temasını hissettiği anda penaltı beklentisi içinde kendisini yere bıraktı. Devam kararı doğruydu. Ancak hakemi aldatmadan çıkaracağı sarı kartını unuttu.

İkinci devre yavaş tempoda oynandı. Futbolculara gösterdiği sarı kartlarda haklıydı. Devamlı faullü oynayan Yiğit İncedemir ve Mehmet Güven’e hoşgörülü davrandı. Abitoğlu, skoru etkileyen kararlar vermemesine rağmen, kartlarda yaptığı hatalarla vasatı aşamadı.

Nefret Ediyorum Bu adamdan bir daha bizim maça verilirse ben o maçı izlemem.Zaten dünde izleyemedim.

exelans_25
18.09.2010, 12:07
ya arkadaş bizim takım 4 forvetle maçı çıkaramaz.colman selçuk ileri geri ileri geri yoruldular onlar da insan.umutun bu takımda ne işi var sahadan yoktu dün.

atf61
18.09.2010, 12:08
Bu arada Avni Aker'de oldukça kötü bir atmosfer oluşmaya başladı. Geçen seneyi bu seneye tercih ederim. Maraton'a geçen gruplar bile biri bir uçta, diğeri öbür uçta. Trabzonlu Gençler bir kale arkasından başka bir grup da diğer kale arkasından bağırmaya çalışıyor. Oldukça iğrenç bir ses kirliliği oluyor. Ne diyeyim. Devam.
aynen öle yaaa acayip komik rezalet skandaldık bu hafta....gülmekten öldüm maratonun sol tarafında elleri havada adamlar tezahurat....sağ tarfta başka bölüm...tam ortada çekirdekçiler büyük kısım:D:D:Dçok komik bir camiayız:D:D

cihatöztürk
18.09.2010, 12:08
liverpoll maçında oynadığımız kadroyla oynamamız lazım çok hücümcu ile oynarsan bu tür sıkıntıları daha çok yaşarız

Mustafa Umut
18.09.2010, 12:09
nağmağlup şampiyon olmamızı belkliyordunuz heralde

mhayri
18.09.2010, 12:09

Büyük takımlar ve hemen altındaki (Kayseri-Antep-Bursa vb.) takımlarla oynayacağımız maçlara o kadro ile çıkacağız zaten belliki...
Ama daha alttaki takımlara karşı daha çok hücumcu ile çıkacağımız için kaybetme riskimiz dün akşamki gibi olacak maalesef...
Şenol hocanın deyimiyle "büyük takım gibi oynayacağız" o küçük maçlarda maalesef...Ve sonuç malum...

Napoli
18.09.2010, 12:11
Dun 4 hucumcuyla oynayan Manısasporu,Ingılteredeki mac kadrosuyla cıksaydık Adım gıbı emınım Dumduz ederdık...Hıkmet Karamana sorsalardı mactan once nasıl Bır Trabzosnpor kadrosu ıstersın dıye Kuskusuz Sıvasspor macındakı kadroyu ısterdı... Hocam keske bunu gorseydın

atf61
18.09.2010, 12:15
Dun 4 hucumcuyla oynayan Manısasporu,Ingılteredeki mac kadrosuyla cıksaydık Adım gıbı emınım Dumduz ederdık...Hıkmet Karamana sorsalardı mactan once nasıl Bır Trabzosnpor kadrosu ıstersın dıye Kuskusuz Sıvasspor macındakı kadroyu ısterdı... Hocam keske bunu gorseydın
yok hoca haftaboyu hayrettini vazgeçirmeye uğraştı...takımı çalıştıramammış konsantre edememiş...hay alllahım yaaa....abi yeter şampiyonluk istiyoruz...lanet olsun lig sonuncusuna puan kaybetmek istemiyoruz....kimse öle böle demesin tepki koysun....hoca senin milletin gönlünü etme gibi bir görevin yok yok yok...sanane sadriden hayrettinden...öfffff yaaaaaa

demirel
18.09.2010, 12:18
maalesef her zaman yaptığımız hatayı yine yaptık,bu kadar forvetle maça çıkmak zaten hata,defansa gelen her top gol oldu,bundan sonra ceyhun takıma girebilir

Napoli
18.09.2010, 12:19
yok hoca haftaboyu hayrettini vazgeçirmeye uğraştı...takımı çalıştıramammış konsantre edememiş...hay alllahım yaaa....abi yeter şampiyonluk istiyoruz...lanet olsun lig sonuncusuna puan kaybetmek istemiyoruz....kimse öle böle demesin tepki koysun....hoca senin milletin gönlünü etme gibi bir görevin yok yok yok...sanane sadriden hayrettinden...öfffff yaaaaaa

Hoca ne yapsın Kulup Idarı kısmı kaynıyor,Senol Gunes Kulupte söz sahıbı ınsanların basında gelıyor,Senol Gunes Trabzonspor ıcın hocadan daha ote bırsey,Ve yonetıcılerın cogu Cocukluk arkadası belkıde..Istıfalarla mecbur ılgılenmek zorunda..He Yabancı bır hocamız olsaydı,Umrunda olmazdı Hayretın Hacısalıhoğlu Istıfa etmıs,etmemıs...

Senol Gunesı sadece Hoca olarak gormemek gerek,Kulupte bir Bardak kırılsa onla ılgılenmek ıcın sorumlulugu oldugunu dusunuyor..Olması gerekende bu degılmı..?

Muhalif
18.09.2010, 12:21
Maçın yorumunu Demirkol yapmış. 6 hücumcu falan geçelim. o 6'lıdan biri Makukula olsa maçı çok farklı kazanmıştık. Ama Teofilo bomboş pozisyonda vuramadı, düştü. Makukula ise 3 pozisyona girip 2 sini attı ve kazandılar. Yapacak bir şey yok. Yönetimin transfer politikasını eleştirmekten başka tabi.

only ts
18.09.2010, 12:22
hayatımda tribünden izlediğim en zevksiz en saçma en kötü maçtı.. 3. golden sonra çıktım zaten

Mustafa Umut
18.09.2010, 12:24
NtvSpor da bi Trabzonspor'lu abimiz diyoki;

''Trabzonspor'un mağlubiyetini Barcelona'nın Hercules'e yenilmesi gibi değerlendiriyorum'' :)

süveyş
medyanın gazı ( rüya takım)
bizim futbolcuları çıkan haberlerden uzak tutmak gerek, insanoğlu ister istemez biz olduk havalarına giriyor.
en çok gol yiyen takıma gol atamadık hem de biz en çok gol atan takım, ne kadar acı, yol yakınken birileri futbolcuların beyinlerine kazısın biz şampiyonluk istiyoruz yine bu sene olmadı seneye gibi kandırılmayalım, her şeyde hayır vardır inş. bu durumdan ders alınır... öne geçtik diye futbolculara showa başladı ama neden???

Nihat Güneş
Bu hafta fener bjk yi yener. Yenmek zorunda. gs bucaya takılır. Antep bursayı yener. Kayseri berabere kalır ya da yenilir. bakın gördünüz mü kaybedilen birşey yok :)

Bu hafta ancak bu sonuçlar alınırsa rahat geçer bizim açımızdan. Yoksa nasıl geçer bu hafta off offf .

exelans_25
18.09.2010, 12:26
böylesi belki de daha hayırlı oldu artık bi tarafları kalkmaz futbolcuların , medyadaki tabzonsporu kimse yenemez baskısı ortadan kalktı bizim için daha rahat yolumuza bakabiliriz.

exelans_25
18.09.2010, 12:28
bu arada onurda acayip bir form düşüklüğü var normalde o 2. gol yenmez.

Mustafa Umut
18.09.2010, 12:29
Yenilmemizi bekleyen tüm İstanbul takımları ve diğer vatan hainleri size 2 çift sözüm var;

SON GÜLEN İYİ GÜLER.

Bdeniz_61
18.09.2010, 12:30
Maçtan sonra hayal kırıklığından dolayı foruma bile giremedim.Çok iyi bir sivas maçından sadece 4 gün sonra böyle takım olarak saçmalak çok garip geldi bana.

Ama iyi tarafından da bakmak lazım.Zira ligin başında böyle tokat yemek aklımızı başımıza aldırır.

yaranozlu
18.09.2010, 12:34
valla ne ağız tadıyla uyuyabildim, ne de kendime gelebildim. çok gereksiz bir puan kaybı oldu. manisa gibi takıma hem de içerde kaybetmek çok kötü. bu maçla ilgili enteresan düşüncelerim var. mesela bir önceki şenol güneş serüvenimizde, içerde manisaya 2-0 kaybetmiş ve o maçtan sonra şenol hoca istifa etmişti. bu hikmet karaman, adanasporun başındayken yine trabzonda bizi 1-0 yenmişti. biz içerde arka arkaya oynadığımız maçlarda nedense birinde genlede puan kaybediyoruz. Her farklı yendiğimiz maçtan sonra, veya derbi maçlarını kazandıktan sonra hep puan kaybediyoruz. Ben de genelde böyle bir intiba var ama yanlışlıklar olabilir zira psikolojim bozuldu, bu maçı kaybetmeyecektik, ciddi bir güven problemi oluşacak takımda.

atf61
18.09.2010, 12:39
Hoca ne yapsın Kulup Idarı kısmı kaynıyor,Senol Gunes Kulupte söz sahıbı ınsanların basında gelıyor,Senol Gunes Trabzonspor ıcın hocadan daha ote bırsey,Ve yonetıcılerın cogu Cocukluk arkadası belkıde..Istıfalarla mecbur ılgılenmek zorunda..He Yabancı bır hocamız olsaydı,Umrunda olmazdı Hayretın Hacısalıhoğlu Istıfa etmıs,etmemıs...

Senol Gunesı sadece Hoca olarak gormemek gerek,Kulupte bir Bardak kırılsa onla ılgılenmek ıcın sorumlulugu oldugunu dusunuyor..Olması gerekende bu degılmı..?
kardeşim tepkimiz hocaya kesinlikle...yani dicem kadro yetersiz abi olurmu bu takımlara 5 basar...bu maçlar psikolojik olarak önemli...geçen hafta 6 atmışın bu haftada 3 4 atcan.....güçlüyken ezcen bascan duman edicen korku salcan piyasaya...maalesef hoca bunu kullanamadı....tek sorumludur....şampiyonluk böle gidiyo işte....psikolojik liderliği kaybettik maalesef....

Ali YILDIRIM
18.09.2010, 12:39
Maç öncesi eski borç ve primler ödenmiş. Ne zaman ödeme olsa hep aynı durumdayız.

apachi61
18.09.2010, 12:40
Market sahibiyim normalde her sabah gaztelere göz gezdiririm ama bu sabah bakamıyorum yani böyle olmamalıydı en cokta 1-0 dan sonra yenilmek zoruma gidiyor hiç atmasak neyse derdim oldu bi kaza ama bu kaza felan degil oyuncuların ciddiyetsizliği.Kimse şenol hocaya kabahat bulmasın bi maçla adamı ipe götürmesin

Armağan Dere
18.09.2010, 12:49
Dün akşam da görülmüştür ki bu takım şampiyon olamaz..ne kafa olarak hazırlar ne kadro olarak..

Alihan Ertürk
18.09.2010, 12:50
Dün akşam da görülmüştür ki bu takım şampiyon olamaz..ne kafa olarak hazırlar ne kadro olarak..

Kim hazır hem kadro hem de kafa olarak?

demirel
18.09.2010, 12:52

Bu takımın şampiyon olması için elinde bulunması gereken kadrodan fazlası var ancak kafa olarak hazır olmadıklarına bende katılıyorum,ligde puanı olmyan bir takımdan 3 tane yiyorsan bu senin bu maça nasıl hazırlandığını gösterir.Bu arada bu maça iyi hazırlanamayan başka biride şenol hocaydı. Umarım en kısa zamanda hatalardan gerekli dersler çıkarılacak ve liderliğe oynamaya devam edeceğiz

atf61
18.09.2010, 12:53
hadi devamınıda getir....ebed müddet olamayacak dimi...biri bana şu ruhumdaki trabzonspor sevgisini nasıl atabileceğimi sölesin...

Bdeniz_61
18.09.2010, 12:53
Haklısın senin gibiler kafa olarak hazır değiller.Madem bu kadar eminsin kendinden.Böyle açıklamaları maçtan önce yap.Olan olduktan sonra herkes konuşur.

psikopat_hamsi
18.09.2010, 12:55
Böyle kazalar elbet olacaktır. Önemli olan kazalardan ders alıp aynı kazaları tekrar etmemek ve eksik yanlarımızı görmek. Bu maçta açıkça görülen eksiklik kanat atağımız hiç yok gibiydi. Ataklarımızın hemen hepsi göbekten atılan arapaslar, ceza alanı dışından çekilen şutlar ve defans arkasına atılan toplardı. En kısa zamanda Engin'in güçlendirilmesi ve sağda Yattara, solda Engin ile oynamamız lazım. İlerde ise Umut, Teo, Jaja, Alanzinho dörtlüsünden ikisiyle mücadele etmemiz lazım. Zor maçlarda ise Ceyhun'u ön libero oynatıp forveti tekleyebiliriz. Defansın da toparlanması lazım her maç mücadeleyle kazanılmaz. Yönetimin stoper arayışlarına şimdiden başlaması lazım. 3 stoperimiz var biri sakatlandı elde alternatif yok. Hava toplarına hakim bir stoper lazım bu takıma.

Armağan Dere
18.09.2010, 12:56
Haklısın senin gibiler kafa olarak hazır değiller.Madem bu kadar eminsin kendinden.Böyle açıklamaları maçtan önce yap.Olan olduktan sonra herkes konuşur.

Ben 2 aydır sölüyorum..bu takım kavis maçlarının hiçbirini alamaz ki geçen gün maçtan önce duygularım ağır bastı 3'de 3 yaparsak ilk yarı namağlup lider oluruz demiştim ama mantığım öle demiyordu...kayseri ve bjk maçları var sırada maksimum 3,hatta sıfır bile çekebiliriz...

crazyman_61
18.09.2010, 12:58
bu maç geride kaldı yapacak bişey yok ileriye bakmak lazım artık

nakzo
18.09.2010, 13:02
Olay şu güzel futbol oynamaya gerek yok bu rezil lig ve oynatmamaya dayalı kepaze futbol takımlarına karşı sert ve sonuç alıcı futbol oynamak lazım .Bakınız bursaspor iki senedir futbol oynamıyorlar ;ama biçe biçe şişire şişire kazanıyorlar öncelikle gol yememeyi öğrenmemiz lazım 1 golü her halukarda atarsın zaten.

TheCrow
18.09.2010, 13:04

Tabi, sadece Bursa ve Kayseri kaldı şampiyonluk ihtimalleri olan. Onlar da mağlup oldukları zaman TSL'de bu sene bir ilk gerçekleşecek ve hiç bir takım şampiyon olamayacak.

tarkan57
18.09.2010, 13:05
Dün akşam maç bitiminden şu anakadar ilk kez bakıyorum tv int.gazete..ancak kendime geldim:))

Bence Ş.Güneş bu maça değişik bir kadro ile çıkmalıydı.her maça aynı kadro olursa rakipler ister istemez sizi çözüyor.Nitekim Karamanda şifreyi çözmüş.

Maçta futbolcular geçen haftanın 6-1 lik skorun havasında kalmışlar maalesef. Biraz ciddiyet olsa idi inanın bu maçta farka giderdi.Ne yazıkki yenildik.Teo' nun kaçırdığı goller !!!

Bir çift sözümde taraftara bu nasıl sessizlik anlayamadım.benim bildiğim bu skoru sahada oynayanlar tezahüratlarla ateşli taraftar ile değiştirir malesef erken bırakan futbolculara kızmayın zaten taraftar maçı 70. dk bırakmıştı. Ç.r.ı grubunu örnek verirsek nasıl şaha kaldırıyor takımı..??? Bu durum değişmeli taraftar daha yüksek dozda desteklemeli.yendiğimiz maçlarda bağıralım çoşalım.yenildiğimiz maçlarda oturalım sessiz kalalım.çok yanlış yoldayız.

Saygılar.

Armağan Dere
18.09.2010, 13:08
Tabi, sadece Bursa ve Kayseri kaldı şampiyonluk ihtimalleri olan. Onlar da mağlup oldukları zaman TSL'de bu sene bir ilk gerçekleşecek ve hiç bir takım şampiyon olamayacak.

demek istediğimi ilerleyen günlerde anlayacaksın abi..sırf bu mağlubiyete göre konuşmuyorum..bu maçı alsaydık da değişmeyecekti bu..ben 2 aydır sölüyorum kavis maçlarını alamayız,alamıyoruz

Napoli
18.09.2010, 13:11
Trabzonspor'dan daha ıyı top oynayan,seyır zevkı guzel olan başka takım varmı afaedersınız ?

Yenılırız,yenerız,ben bu takımdan zevk alıyorum...Bursa,ve Besıktasın futbolunu begenmıyorum...Belkı daha saglamcılar (Bursa ıcın) ama ınan sıkılıyorum ızlerken...

Napoli
18.09.2010, 13:13
demek istediğimi ilerleyen günlerde anlayacaksın abi..sırf bu mağlubiyete göre konuşmuyorum..bu maçı alsaydık da değişmeyecekti bu..ben 2 aydır sölüyorum kavis maçlarını alamayız,alamıyoruz

Kavıs maclardan kastımız ?

Bdeniz_61
Takım olarak kötüydük ve bizler için de kötü bir akşam oldu.

Artık önümüzdeki maçları düşünmekten başka yapabileceğimiz birşey yok.

Olmuşla ölmüşe çare yok...

Tolga Okumuş
Şampiyon olacak takımın sezon içinde 4-5 maç kaybetme lüksü vardır.

Ancak şampiyonluğa oynaycak takımın bu kadar ciddiyetsiz olmaya hakkı yoktur.

Kafa olarak bence de hazır değiller. Laf ile demeyle olmuyor bu işler.

Bu dolduruşlardan sonra yere çakılmayı en iyi bilen camia olarak hala daha aynı tuzağa nasıl düşüyoruz anlamak mümkün değil.

mhayri
18.09.2010, 13:15

Okuduğumdan beri gülüyorum "dönüm maçı" demek istedi heralde...
Kavis maçı :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

TheCrow
18.09.2010, 13:17

Bu yeni bir şey değil ki, kavis maçlarını 15 senedir alamıyoruz zaten. Ama yine de bu sene şampiyonluğun en güçlü adayı biziz. Devre arasında 2 sağlam transferle bu iş olur.

Tolunay Abdioğlu
18.09.2010, 13:18

Bursa,Beşiktaş,Kayseri,Galatasaray maçları galiba.Ayrıca kritik dönemlerde ligde ki herhangi bir takımla oynadığımız maçlar.

Ama ben şunu söyleyeyim.Biz bu sene bütün maçları kavis maçları olarak görmeliyiz.Hepsine final gözüyle bakmalıyız.Ayrıca kadro yapısı oturduğunda bizi bu ligde ye-ne-bi-le-cek bir ta-kım yok.

Kötü futbolla maç kazanıcağımızı da düşünmüyorum.Kazanıcağımız bütün maçları iyi futbol oynayarak kazanmak zorundayız.

TheCrow
18.09.2010, 13:19
Şu anda Manisa maçının önemi sıfır. Bu sezonun en önemli maçı şu anda Kayserispor maçı.

Armağan Dere
18.09.2010, 13:20

viraj maçları,takımın kaderini belli edecek maçlar..tarihimizde çok var..zamanında Van,Denizli,Konya...hele şu fikstürün son 4 haftasından korkuyorum..hani çok arkadaşın en rahat olacağımız haftalar dediği...böle bi senaryo tekrarlanabilir..bu kafa olarak hazır olmadığımızı gösterir..kadro olarak ise sol kanadımızın felç ve Colman ve Yattara gibi 2 tane istikrarsız adamımızın olmasıdır...bu maçta bir kavis maçıydı neticede..Kayseri ve Bjk gibi 2 çok zor maça çıkmadan önce tepeyi görebilme adına iyi olacaktı

Tolunay Abdioğlu
18.09.2010, 13:20
Şu anda Manisa maçının önemi sıfır. Bu sezonun en önemli maçı şu anda Kayserispor maçı.

Aynı görüşteyim.Kayseri ve Beşiktaş'ı 2 maçta da yenmeliyiz.Bunu başarabilirsek önümüz açık.

TheCrow
18.09.2010, 13:21
Bursa,Beşiktaş,Kayseri,Galatasaray maçları galiba.Ayrıca kritik dönemlerde ligde ki herhangi bir takımla oynadığımız maçlar.

Ama ben şunu söyleyeyim.Biz bu sene bütün maçları kavis maçları olarak görmeliyiz.Hepsine final gözüyle bakmalıyız.Ayrıca kadro yapısı oturduğunda bizi bu ligde ye-ne-bi-le-cek bir ta-kım yok.

Kötü futbolla maç kazanıcağımızı da düşünmüyorum.Kazanıcağımız bütün maçları iyi futbol oynayarak kazanmak zorundayız.

Bu da güzel bir yaklaşım. Manisa maçı kavis maçı diyelim, peki bu maçı kazansaydık Kayseri maçı kavis maçı olmayacak mıydı, peki ya sonraki bjk maçı?.. Ya ondan sonraki maç?..

TheCrow
18.09.2010, 13:22
Aynı görüşteyim.Kayseri ve Beşiktaş'ı 2 maçta da yenmeliyiz.Bunu başarabilirsek önümüz açık.

Şu anda bjk maçının önemi de sıfır. Sadece ve sadece Kayseri maçı önemli, sezonun en önemli maçı...İlk maçımız sezonun en önemli maçı olmalı bu sene. Bu bilinçle oynamalıyız.

Tolunay Abdioğlu
18.09.2010, 13:24
Bu da güzel bir yaklaşım. Manisa maçı kavis maçı diyelim, peki bu maçı kazansaydık Kayseri maçı kavis maçı olmayacak mıydı, peki ya sonraki bjk maçı?.. Ya ondan sonraki maç?..

Bence takım da böyle düşünüyor.Hoca da yönetim de.Biz de böyle düşünüyoruz.Bu sezon herkes kendisine düşen herşeyi yapmalı.Hiçbir zaman yapmayanlar bile yapmaya çalışmalı.Muhteşem bir hava yakaladık.Ligin en iyi kadrosuna sahibiz.Bunu bu sezon başarmalıyız.

kaptans
18.09.2010, 13:25
şu anda yapılacak tek iş kayseri beşiktaş ve antep maçlarından minimum 7 puan almaktır eğer başarabilirsek heleki 9 puan alabilirsek o zaman işimizin çok kolaylaşacağı düşüncesindeyim ilk yarıda başımıza çok büyük bi kayıp gelmez ve tek kazamız manisa olur.düşüncem bir daha böyle bi kazaya uğramayacağımız doğrultusunda inşallah yanılmam...Şenol hoca bu maçta yaptığı hataları bir daha yapmaz sanırım kafası başka yerlerdeydi gibi geldi bana buda onun nazarı olsun

birde bence beşiktaş kaybeder , galata kaybeder , kayseri berabere kalır , bursa üç ihtimal hadi hayırlısı

KÖKSAL AYDIN
18.09.2010, 13:27
Arkadaşlar Armağan kardeşe bir yönüyle katılıyorum.

Şenol hocanın futbolculara şampiyonluk bilincini veya her maça ayrı konsantre ile hazırlanılması gerektiğini kazandırdığını düşünmüyorum.

Bir basın toplantısı oluyor Colmana laf ediyor, diğerinde Alan'a vb.

Bu futbolcular basın yoluyla bunları öğreniyor.Ondan sonraki hafta maça asılıyorlar.Ama bu güdü sadece 1 hafta sürüyür.Yattaraya bakın geçen hafta hayatının futbolunu oynadı bu hafta ne haldeydi.

Bir Teknik direktör futbolcularıyla basın yoluyla mı iletişimde bulunur?

Demek istediğim şu ki: Şenol hoca Trabzonsporun, futbolcuların egolarından daha önemli olduğunu futbolculara belletmesi lazım.Yoksa 1-2 maç laf yiyen topçular maça asılır, ondan sonraki hafta yine hüsran yaşarız.

iso_4939
18.09.2010, 13:29
kayserı ve bjk macında ıkı puan alsak basarıdır bence....ama gorunen ıkıde sıfır...

Ali İhsan
18.09.2010, 13:29
şu anda yapılacak tek iş kayseri beşiktaş ve antep maçlarından minimum 7 puan almaktır eğer başarabilirsek heleki 9 puan alabilirsek o zaman işimizin çok kolaylaşacağı düşüncesindeyim ilk yarıda başımıza çok büyük bi kayıp gelmez ve tek kazamız manisa olur.düşüncem bir daha böyle bi kazaya uğramayacağımız doğrultusunda inşallah yanılmam...Şenol hoca bu maçta yaptığı hataları bir daha yapmaz sanırım kafası başka yerlerdeydi gibi geldi bana buda onun nazarı olsun

birde bence beşiktaş kaybeder , galata kaybeder , kayseri berabere kalır , bursa üç ihtimal hadi hayırlısı

Senaryolarımız hep yalan oldu.

Bu maçı kaybederek çok büyük avantaj kaybettik. Şimdi telafi etmek için önümüzdeki iki çok zor maçtan 6 puan almak zorundayız. Peki aldık diyelim, ondan sonra yine böyle bir süreçte kolay bir maçta yine tökezleyip yine avantaj kaybedeceğiz. Çünkü bu bizim camianın alışkanlığı. Biz avantajı elimize alınca kolay takımlara genelde de içerde kaybediyoruz. En büyük örnek iki sene önce olanlar, veya geçen sene lige çok iyi başlamışken yaşananlar.

nakzo
18.09.2010, 13:30
Ben kesinlikle şuna inanıyorum lucesku'nun 2003 yılında beşiktaşa oynattığı sistemle oynamalıyız. Hatırlarsanız, beşiktaşın futbolunu o sene kimse beğenmiyordu ;ama adamlar sadece 1 defa yenilerek vede derbi maçlarını sadece bizle berabere kalarak diyerlerini yenerek tamamlayıp şampiyon oldular. Çoğunlukla 1-0 kazandılar ama çok iyi bir defans dörtlüsü vardı adamların...... Tekrar söylüyorum; mağlup duruma düştüğümüz her maçı kaybederiz ;çünkü takım paniğe giriyor onun için gol yememeliyiz mutlaka araya bir gol sıkştırırız.

KÖKSAL AYDIN
18.09.2010, 13:34
Maç giderken geri dönüşü sağlayacak en öneml unsur lider bir oyuncudur.

Veya Trabzonspor'un ne demek olduğunu bilen bir topçudur.Şu anda takımda, takım gerideyken arkadaşlarını yüreklendirecek ve takımı şaha kaldıracak böyle bir futbolcu göremiyorum.

Belki biraz Engin olabilir...

nakzo
18.09.2010, 13:35
Ayrıca kayseri maçını 1-0 alacağımızı düşünüyorum,beşiktaş maçındada uçmaya gerek yok 1 puan bizi yarışın içinde sonuna kadar tutar; çünkü bu hafata fener beşiktaşı ne yapar eder yener ,gs kazanır, antep artık kazanmak zorunda bursanın şansı heralde bu maçta biter kayseride antalyayla 0-0 kalır.

Tolunay Abdioğlu
18.09.2010, 13:36
Ben kesinlikle şuna inanıyorum lucesku'nun 2003 yılında beşiktaşa oynattığı sistemle oynamalıyız. Hatırlarsanız, beşiktaşın futbolunu o sene kimse beğenmiyordu ;ama adamlar sadece 1 defa yenilerek vede derbi maçlarını sadece bizle berabere kalarak diyerlerini yenerek tamamlayıp şampiyon oldular. Çoğunlukla 1-0 kazandılar ama çok iyi bir defans dörtlüsü vardı adamların...... Tekrar söylüyorum; mağlup duruma düştüğümüz her maçı kaybederiz ;çünkü takım paniğe giriyor onun için gol yememeliyiz mutlaka araya bir gol sıkştırırız.

Bu durumdan diğer takımların taraftarları memnun olabilir.Mesela Bursaspor bu durumdan çok memnun.

Ama ben bir Trabzonspor taraftarı olarak bu durumdan 2-3 maç sonra sıkılırım.Takımımın sahada göze hoş gelen bir futbol oynamasını isterim.Çoğu kişinin de Trabzonspor ile ilgili olumlu düşüncüleri de takımın oynadığı iyi futbol sayesinde oluyor.Bu durumun devam etmesi gerekiyor.

Ayrıca kötü futbol oynarak maç kazanıcak kadromuz olduğunu düşünmüyorum.Olursa istisna olur.1-2 maç.

kaptans
18.09.2010, 13:38
Senaryolarımız hep yalan oldu.

Bu maçı kaybederek çok büyük avantaj kaybettik. Şimdi telafi etmek için önümüzdeki iki çok zor maçtan 6 puan almak zorundayız. Peki aldık diyelim, ondan sonra yine böyle bir süreçte kolay bir maçta yine tökezleyip yine avantaj kaybedeceğiz. Çünkü bu bizim camianın alışkanlığı. Biz avantajı elimize alınca kolay takımlara genelde de içerde kaybediyoruz. En büyük örnek iki sene önce olanlar, veya geçen sene lige çok iyi başlamışken yaşananlar.

hocam geçen seneleri bi kenara bırakmalıyız herkes şunda hemfikir sanırım bu takımın başında şenol hoca olmasaydı bu kadar şampiyonluğa adapte olamazdık hocaya güvenmeliyiz eminim bizim kadar oda bunların farkında ve elinden geleni yapacaktır. evet bende anlamadım sanki bu maçta takımın başında değildi o yerinde agresifliğinden eser yoktu bilmiyorum neden bu şekilde maçı izlemeyi tercih etti ve o büyük oyuncu değişikliği yanlışlıklarını yaptı ama eminim bildiğimiz şenol hoca bu takımı hep zirvede tutmayı başaracaktır ona destek olalım herzaman.

Napoli
18.09.2010, 13:41
viraj maçları,takımın kaderini belli edecek maçlar..tarihimizde çok var..zamanında Van,Denizli,Konya...hele şu fikstürün son 4 haftasından korkuyorum..hani çok arkadaşın en rahat olacağımız haftalar dediği...böle bi senaryo tekrarlanabilir..bu kafa olarak hazır olmadığımızı gösterir..kadro olarak ise sol kanadımızın felç ve Colman ve Yattara gibi 2 tane istikrarsız adamımızın olmasıdır...bu maçta bir kavis maçıydı neticede..Kayseri ve Bjk gibi 2 çok zor maça çıkmadan önce tepeyi görebilme adına iyi olacaktı

Bu maç takımın kaderını bellı edecek bir maç degılde bence.

Kavıs'ten kastımız donum macları ıse,Donum macı olarak Manısa macını en son sıraya koyarım.Evet Kayserı ve Besıktas Kavıs macı..

Ayrıca Kavıs macları kazanmıyoruz derken Bıraz haksızlık etmıyormuyuz?

Ersun Yanal zamanı ıle karıstırdık sanırım.Trabzsonpor Gırdıgı butun kavız maclarını kazandı..

Bknz: Galatasaray macı

Bknz: Fenerbahce Kupa macı

Bknz: Bursaspor Kupa macı

Bknkz:Fenerbahce macı

kaptans
18.09.2010, 13:42
arkadaşlar hep birlikte kötü bi gece yaşadık ama şu SELÇUK a nazar değmesin ne top oynuyor adam yemin ederim xavi yimi izliyorum selçuğumu senenin başından beri böyle çok büyük soğuk kanlılık kazanmış ALLAHım nazarlardan sakla...Onurda eski formuna dönmeli hatalı goller yemeye başladı sanırım belçika maçındaki şanssızlığı hala kafasında psikolojik destek gerek gibi davranışları da bunu gösteriyor bunu da en iyi yapsa yapsa şenol hoca yapar...

Tekrar söylüyorum maç kaybederiz o kesin ama bu büyük bi kazaydı hiçbirşey olmaz denilerek yola çıkmışız o belli ve küçük bi tümsekte araba savruldu.şenol hocaya güvenim tam inşallah mutlu sona biz ulaşacağız...

Sinan Sağlam
18.09.2010, 13:54
Her Trabzonspor lu gıbı ben de macı ızlerken kahroldum , kazandıgımız takdırde ligin zırvesıne oturacagımın farkındaydım ama sadece 5 hafta sonunda....

Beşiktaş İBB ye evınde 2-0 yenıldı ve ne takımda ne taraftarlar arasında galeyana gelme durumları olmadı , kimse schuster soyle boyle gutı bu muymus hanı quaresma kurtarsaydı ya bızı seklınde en ufak bı yorum gormedım....

Bursa valencıa dan 4 yedı evınde herkes efendı efendı takımının arkasında durdu....

Bakın bız manısaya konyaya ona buna belkı puan kaybederız ama buyuklugumuz kayserıde oynayacagımız , bursada oynayacagımız , ıstanbulda oynayacagımız maclarda ortaya cıkacak....

Bu takım sampıyon olacaksa manısayı yenerek deıl besiktası evıne puansız yollayarak olacaktır...

Kimse macın teknık taktık analızıne gırmesın lutfen bu takım fazlasıyla kalıtelıdır , her takımın basına gelebılecek bı kaza yasadık sadece....

Olimpiyatta bursayı caresiz bırakan fenerı yarım saatte saskına cevıren ıkıncı yarı tek kale oynayan takım da bu takımdı....

Bu topcular robot deıl her mac aynı performansı sergılesınler...

Yazdıgınız her yorumu , arkadas ortamlarındaki sohbetlerınızde her kelımenızın takım hakkında olumlu ya da olumsuz bır hava olusturdugunu aklınızdan cıkarmayın lutfen.....

Tek bı ortak noktamız var Trabzonspor sevgısı o kadar..........

Miraç Atalay Çiftçi
18.09.2010, 13:55
Yattara'nın takıma ısınması oyun mantelitesi anlamında Trabzonspor'a zarar verdi. Bu olumlu durumu kendimiz olumsuza çeviriyoruz.
Sürekli sağ kanattan atak girişiminde bulunuyoruz. Oysa orta sahada topu dikine en iyi oynayan iki oyuncumuz var. Ama sürekli sağ kanat ataklarıyla gol arıyoruz ve bu tahammül edilemeyecek bir seviyeye geliyor.
Bu eksikliğimizi giderdiğimiz anda daha yaratıcı oyunlar oynar, üretken oluruz.

Adem Erdoğan
18.09.2010, 13:57
Arada bir tokat yemek lazım.:)

Harun-61
18.09.2010, 14:05
bence tam zamaninda yenilidik...

Cengiz Çubukcu
18.09.2010, 14:07
ah Sivas mahfettin bizi :) ne olurdu biraz mücadele edip burunumuzu kaldırmasaydınız :)

zafercalikoglu
18.09.2010, 14:11
bu sene bu tip yenilgiler her takımın basına gelcektir,sadece bu sene degil bundan sonra lig bu şekilde ,arkadaslar buyuk pARAlar donuyor bu islerde,ayrıca bence takımımız su anda en hazır takım görünümünde ve iyi pas yapan ekip,daha da iyi olacak pres olayını birazdaha artırırsak,bence son 2 haftadır coık ofansif adamla cıktık,enginin ,glwacki,ve onurun eski haline geldikten sonra bizi Tr de yenecek takımzor cıkar bundada iddaliyıyım..

Tayfun
18.09.2010, 14:12
Bu buz gibi duş iyi geldi.!

İskender Çakmak
18.09.2010, 14:15
guzel zamanda yenildik simdi akillarini baslarina toplamalari lazim ceyhun selcuk colman 3 lu orta sahaya donmesi gerekiyor jajanin biraz daha takima isinmasi lazim.

gurkankyildiz
18.09.2010, 14:17
Ne radyasyon ne gdo..Bilinen en etkili kanserojen kesinlikle Trabzonspor'dur..

objek
18.09.2010, 14:19
Şu anda bjk maçının önemi de sıfır. Sadece ve sadece Kayseri maçı önemli, sezonun en önemli maçı...İlk maçımız sezonun en önemli maçı olmalı bu sene. Bu bilinçle oynamalıyız.

Katiliyorum ilk gelen macin neler getirip neler goturecegi hic belli olmaz en son manisa ornegi gozumuzun onunde aslinda manisa macina gelene kadar gecmis sezonlarda nice beklenmiyen sok yenilgiler almamiza ragmen isler biraz iyi giderken pusudaki tehlikeleri unutuyoruz gunumuz futbolunda artik delikli demir cikti mertlik bozuldu kurali isliyor artik sampiyon olmak icin show yapip goze hos gelen futbol yeterli degil mutlak olmak istiyorsan manisa gibi rakipler karsisinda 1-0 ondeyken once skoru korumaya gideceksin malesef trabzonsporun elindeki kadrosu attikca cosan ama tek farkli skorlari korumada cok sikinti ceken bir yapisi var

Selim Turan
18.09.2010, 14:27
Şenol Güneş Derhal takım içerisindeki gruplaşmanın önüne geçmeli. Yahu Türkler kendi aralarında seviniyorlar. Yabancılar kendi aralarında seviniyorlar gol olunca. (Yattara hariç) Selçuk dünkü golden sonra kendisine doğru koşan Colman'ı eliyle geri itiyor bu ne şimdi?

Takım içerisinde gruplaşma almış başını gitmiş...

Dahası var... Neden her serbest vuruş kavga ağız dalaşına neden oluyor. Selçuk İnan'ın duran toplarda başarılı olmadığını biliyoruz. Hareketli toplarda gayet iyi fakat her serbest vuruşta topun dibinde bitiyor. Yattara ve Jaja ile polemiklere giriyor. Dünkü maçta Yattara'yı başından nasıl savdığını iyi gördük. Sen nasıl hocasın bu kavgaları görmüyormusun takımda? Yap kendin bir serbest vuruş listesi bu bu kişiler kullanacak diye ozaman bak bakalım kavga oluyormu...

UĞUR DURTAŞ
18.09.2010, 14:35
Kazanan takim deĞİŞmez dİye bİr kural yok Şenol hocam bunu sÖylÜyor ama ayni kadroyla sahaya Çikiyor.

kaptans
18.09.2010, 14:35
bu yenilgiye nerden bakarsak bakalım ilerki haftalarda bizi çok kötü etkileyecek.Özellikle bu hafta bjk'nin muhtemel bi puan kaybı ve önümüzdeki 2 maçın kayseri ve bjk ile olması bu yenilgiyi hazmedilmez hale getiriyo.adama en çok koyanda ligde averaj takımı olarak görünen ve herkesin 3 puan yazıp geçtiği bir takımdan avni akerde 3 yemek.diğer arkadaşlarında dediği gibi bunun telefasi ancak önümüzdeki iki maçı da kazarak giderilebilir.ne kadar hazmedilmez bi yenilgi olursa olsun moralleri bozmamak lazım.barça da geçen hafta hercules'e evinde 2-0 yenildi......;)

barcelona gİbİ takimiz boŞuna demİyoruz...

Varlıbaş61
18.09.2010, 14:36
maçı 1-0'dan 1-3 vermek gerçekten büyük hayal kırıklığı..!
o golü atacaktın teo..
böyle şanssız maçlar her zaman olacaktır...
biraz da ayaklarımız yere basacaktır artık...
şampiyonluğun en büyük adayı hala biziz..
yeter ki bizi bize bıraksınlar..!

cihatöztürk
18.09.2010, 14:38
Trabzon Karadenizin başkanı Hüseyin Örs de istifa etmiş

fanatikde yazıyor

KERİM
18.09.2010, 14:41
Barça da geçen hafta hercules'e evinde 2-0 yenildi......;)

Bende bunu belirtmiştim. Barça bile 2-0 yenildi. Yol çok uzun

BDiler61
18.09.2010, 15:00
Bence bu başlık sezon sonuna kadar kapanmasın.3 atarız 5 atarız diye sallayanlar gher maçtan önce görsün bu başlığı.Bu rehavet sadece taraftarın değil tüm camianın çok çabuk havalara giriyoruz.Umarım bundan sonra farklı bir galibiyet alınca bir sonraki hafta için böyle 3ler 5ler havada uçuşmaz.

Ali Tunahan Güllü
18.09.2010, 15:02
Şenol hocanında futbolcularında bu maçtan ders alacağını düşünüyorum ki öyle olması lazım artık.
Ciddiyetsizlik başımıza bunları getiriyor.
Ama bu takımın gücünü hepiimiz biliyoruz İnşallah haftaya kayseriyi yeneceğiz.

UĞUR DURTAŞ
18.09.2010, 15:04
-bizim yakımın skoru değiştirecek oyuncuları tamamı bir maçta harikalar yaratıyorlar ertesi hafta hep birlikte rezil top oybuyorlar içinizden bir kaçı klası göstersin yok anlaşmışlar gibi....
-sivas maçından sonra fazla sevinmedim rakibi ciddiye alacaksın sola bakıp sağ pas vermiyeceksin ,skor ajantajını ele geçirince rakiple dalga geçer gibi oynamıyacaksın,aynı hareketleri dün niye yapamadınız diye adama sorarlar cevap veremezsiniz.ciddi oynayacaksın...
-sevgili arkadaşlar ferhat bu takımın oyuncusu değil şenol honanın gördüğü bizim göremediğimiz bir şeyler mi var?ferhatı bedava ver kimse almaz cale iyimi kesinlikle hayır ikisi topla 36 yaşındaki ibrahim üzülmez etmez...
-hiç bir takıma jaja,umut,teo,yattara oynamaz rakip takım 5 sanayide bu dört oyuncumuzu arkalarına alıyor,kesinlikle colman selçuk ceyhun orta alanda olmalı,iki veya üç fark atarsın sonra bu sisteme dönersin rakibini kovalayan yok...
-serkan,giray egemen ferhat bu dörtlü bir adamı tutamadılar adamda zaten iki gol attı,
-skor böyle oldu diye söylemiyorum.manisa maçından önce hikmet hoca gelmiş bizim takımın gevşek oynayacağından adım gibi emindim niçin orta sahayı kalabalık tutmadın sevgili şenol hocam,takım ruhsuz oynuyor şenol hocam takım yoruldu diyor canım hocam takımı değiştir değiştirmiyorsun zamanın da oyuncu değiştir onuda yapmıyorsun,maç oynanırken takıma taktik verilmezmi takım kötü oynuyor kenerdan ikaz ları yap biraz motive et bağır oyuncunu gaza getir...
-jaja geleli 1 ayı geçti bir düzelme yok kondisyonunda sanki 3 aydır oynamıyor bir futbolcu ciddi anlamda 10 gün 15 gün tam kapasiteyle antreman yapsın çıkar oynar jaja vurdum duymaz oynuyor antremanda koçar gibi maç esnasında koşuyor temposu inanılma yavaş kesinlikle bekletilsin alanı ve teo beklediğimiz gibi onuda bekletelim....
-2 yıldır bir sol açık alamadık nasıl oluyor bu işler anlamıyorum,gaçriç niçin ankara verdik bilen varmı?
-diğer takımların oyuncularının ayağı kırılıyor koşulara başlıyor kısa sürede oynuyor tayfun amaliyat olalı 1 yılı geçti enginin hafif bir sakatlığı var dediler 6 hafta oldu glavakçi 15 yok dediler bir ay olacak en azından sağlıklı açıklama yapılsın...
-colmanda form düşüklüğü var bekletilsin vaçgeçilmez olduğunun farkında şenol hocam cezalandır biraz bekletsin bak nasıl oynuyor.
-hiç yokken 3 puan gitti abitoğlunu kullanamadılar ben olsam bu hakemi çok güzel kullanırdım detaya girmek istemiyorum.....
-bizim takımı övmeyeceksin futbolcularımıza kutluyorum bizlere haram iki hafta sevinmek şenol hocam ünal hocam bizim futbolcuların kafasına işliyeceksin bunların görevi top oynamak,bursa antepte gs bucada fb bjk ile oynuyor biz ise hiç puan alamamış bir takıma yeniliyoruz biraz insanda düşünce olur varını yoğunu ortağa koyar allahtan bursa gs ve bjk fb puan kaybedecek içimden bir ses öyle söylüyor.
-daha 5. hafta şenol hocam devre arasında düzkün iki tane bir sol bek birde sol açık alınsın lütfen....

Koray10
18.09.2010, 15:11
baskan simdi ne düsünüyordur acaba. jaja mi makukula mi? dün görüldü ki jaja bir gereksiz bir transfer adam ne forvet ne de ortasaha oyuncusu..
simdi yanlis anlasilmasin senol hocaya tam destek ama bence dünkü yenilginin sorumlusu senol hoca dir. 6-1 mactan sorna senol hoca takimi hava dan indirecekdi takimin simarma masina izin vermicekti yani agirlini koyacakti, bunu basaramadi.
böyle maclarda bizim liderimiz yok, alan sifir, alx in 10 da 1i olamaz. bence biz bu sene yine avrupaya girmeye calisalim, sampiyonluk hayal gibi.
gecen gün besiktas macina baktim ne destek var di yaho taraftar resmen takimi costurdu, bizim taraftara bak yüzde 70i elinde cekirdek. bir kere de su stadi derbi maclardan haric full görmek istiyorum.
öyle sinir oldum ki dün aksam arkadaslarlan disari cikacak dikki be gidemedim..

Emirhan Uludüz
18.09.2010, 15:23
Manisayı rahat yenseydik Kayseri'yi geçemezdik bence..İyi olmuştu yenilgi..Takımın kendini affettirmek için önümüzdeki 2 maçı kazanır..Şenol hoca kulaklarını çekmiştir..

Koray10
18.09.2010, 15:30
en cok sinir oldugum sey trabzonsporun alamadigini manisaspor alabildi ya yaziklar olsun yahoo

KERİM
18.09.2010, 15:32
en cok sinir oldugum sey trabzonsporun alamadigini manisaspor alabildi ya yaziklar olsun yahoo

Bildiğime göre Makakula Trabzonun teklifini az gördü. Transfer sezonunun sonuna kadar başka yüksek teklif gelmiyince makakula açıkta kaldı. ( Bu arada Trabzon JAJA yı aldı. ) Makakula açıkta kalınca mecburen manisayla anlaştı.

YADA

Çocuğunun okul tercihleri olabilir.

objek
18.09.2010, 15:33
Şenol hocanında futbolcularında bu maçtan ders alacağını düşünüyorum ki öyle olması lazım artık.
Ciddiyetsizlik başımıza bunları getiriyor.
Ama bu takımın gücünü hepiimiz biliyoruz İnşallah haftaya kayseriyi yeneceğiz.

Arkadaslar ben sahsen alanzinho yattara colman teofilo gibi oyuncularin bazi maclarda bilerek ciddiyetsiz simarik veya umursamaz ciktiklarina inanmiyorum.... su olabilir ozel hayatinda bir sorun olur iyi uyuyamaz veya vaktinde yatmaz ufak bir saglik problemi olabilir vs ... ve maca yansiyabilir bence bu oyuncularimiz kaliteli ama istikrarsizlik genlerinde var devamlilik olsaydi zaten hepsi avrupada buyuk takimlarda oynuyor olurdu

Koray10
18.09.2010, 15:36
Bildiğime göre Makakula Trabzonun Yıllık 2M Euroluk teklifini az gördü. Transfer sezonunun sonuna kadar başka yüksek teklif gelmiyince makakula açıkta kaldı. ( Bu arada Trabzon JAJA yı aldı. ) Makakula açıkta kalınca mecburen manisayla anlaştı.

adam manisaya niye gitsin. eminim ki benficada manisadan daha fazla aliyordur. olay su yönetim deki catlaklar demistir ula 29 yasindaki adama bu kadar fazla para verilir mi diye.

Ertan 51
18.09.2010, 15:40
Makuku Manisa ya kaça geldi,yıllık ne alır bilen varmı ? Ah keşke biz alsaydık demiyorum da merak ettim maddi boyutunu.

objek
18.09.2010, 15:43
Gazetelerin yazdiklari gercegi yansitiyorsa makukula cocuklarinin fransizca ders alma imkani izmirde oldugu icin manisayi secmis

talsuv61
18.09.2010, 15:46
makakulayı yerin dibine sokanlar vardı onlar şimdi ne düşünüyorlar acaba? Böyle olacağı da belliydi zaten adam gol kralı olmuş ve biz beğenmiyoruz adamı barselonayız ya

K@HrY
18.09.2010, 15:48
Futbolculara trilyonlarca paralar veriliyor ama gördüğümüz sadece iki lakait hareket! Alanzinho bu takımda fuzuli olan bir oyuncudur bizim artise ihtiyacımız yok. Teoya gelince en az 4 ne pozisyondan yararlanamadı ahki onları umut kaçırsaydı çoktan idam sehpasını hazırlamıştık! Şenolca oyuncu değşiklikleriyle adamların ekmeğine yağ sürdü! Girayı hiç anlatmama gerek yok herzamnki bomba girayımız!

saffet61
18.09.2010, 15:49
makukula bizim futbol mantalitemize uymayan bir topçu
o zamanlar inş. almayız diyodum şimdide iyiki almadık diyorum

Koray10
18.09.2010, 15:52
bizim oyuncular mactan sorna yenilgiden ders aldik diyorlar, bunu mactan sorna nasil söyleyebilirler..sen mactan hem sorna ne yanlis yaptigini biliyorsan kardesim niye o zaman hatayi yapiyorsun..utanc verici

Orhan Kahraman
18.09.2010, 15:55
makakulayı yerin dibine sokanlar vardı onlar şimdi ne düşünüyorlar acaba? Böyle olacağı da belliydi zaten adam gol kralı olmuş ve biz beğenmiyoruz adamı barselonayız ya

bizi biz ilgilendirir ama çarpıcı birşey söyleyeyim

fenev de 5 tane gol kralı var şuan

Sümeyye Şahin
18.09.2010, 15:55
Gazetelerin yazdiklari gercegi yansitiyorsa makukula cocuklarinin fransizca ders alma imkani izmirde oldugu icin manisayi secmis
Seçim hakkını Makukula zaten Trabzonspor'dan yana kullanmıştı yanlış hatırlamıyorsam.
Bonservis bedelinde anlaşılamamıştı bir türlü.

*
Makukula'nın performansını umursamıyorum.
Onun performansının yüksek olması, bir bakıma bizim savunmadaki aksaklıklarımızı ortaya çıkarır.
Makukula yerine, savunmadaki (özellikle ilk yarı bitimine doğru yenilen gollerde) yapılan veya yapılmayanları umursamalaıyım.

Burçak
18.09.2010, 15:58
Trabzon Tıp Fakültesinde ACİL bir hasta için A Rh + kan grubuna ihtiyaç vardır.
iletişim : Fatih Balta 0506 661 42 37

SADECETRABZON61
18.09.2010, 16:08
Bu durumdan diğer takımların taraftarları memnun olabilir.Mesela Bursaspor bu durumdan çok memnun.

Ama ben bir Trabzonspor taraftarı olarak bu durumdan 2-3 maç sonra sıkılırım.Takımımın sahada göze hoş gelen bir futbol oynamasını isterim.Çoğu kişinin de Trabzonspor ile ilgili olumlu düşüncüleri de takımın oynadığı iyi futbol sayesinde oluyor.Bu durumun devam etmesi gerekiyor.

Ayrıca kötü futbol oynarak maç kazanıcak kadromuz olduğunu düşünmüyorum.Olursa istisna olur.1-2 maç.

Aynen katılıyorum Güzel Futbollu galibiyetler lazım yoksa defans yapıp kontra atak futbolu oynayp hep 1-0 maç kazanmak bize birşey kazandırmaz

Fanatik34
18.09.2010, 16:09
Yanilmiyorsam gecen sezon IBB´yi 6-1 yendigimiz mactan sonra da Manisa ile oynadik ve 3-1 yendik.

Aradaki tek fark, macin Istanbul´da olmasiydi...yani anlayana!

Jaja´ya bir sorsalar, herhalde Trabzon´da saskin saskin yanlis seyirci önünde mi oynuyorum diye düsünüyordur! Keza Olimpiyatta gördügü manzarayi Trabzon´da görmesine imkan yok!

Çetocan
18.09.2010, 16:09
Tam Anlamı İle Rezillik Nerde Sivas Macını Oynayan Takım Aksam yine basımız öne egik bir sekilde dolastık...

Kadir
18.09.2010, 16:14
Hiç yakışmadı valla. İş kazası diyelim, inşallah ders çıkarırız.

Cagdas Topal
18.09.2010, 16:17
Maku ve İsaac savunmamızı acayip bozdu :D

toksoy61
18.09.2010, 16:18
ts taraftarıda, takımıda, yöneticiside laubali ve disiplinsiz. hemen 2 maç kazanmayla takımı şampiyon ilan edenleri, manisayada 6 atarız plaka yaparız diyenleri görmek isterim.

ne yazıkki ts taraftarındaki bu laubalilik, rakibi küçümseme ve şov duygusu sahayada yansıyor. eğer selçuk colman gibi adamlara yattara kadar değer verilmiyorsa bu demektir ki bizim seyirci maç kazanmak değil şov seyretmek istiyorlar. o zamanda manisa maçındaki gibi şovu sana seyrettirirler. bu yaşıma geldim böyle yenildiğimiz pek çok maç hatırlıyorum. formdayız, asarız keseriz sonra yine hüsran yine hüsran.

hala daha akıllanmadık. şimdi kayseriyi yen beşiktaşa asarız keseriz nidalarını dinle. futbol ciddiyet oyunudur. gs, fb nasıl oynuyorsan manisayada öyle oynayacaksın. yoksa faturayı eline verirler.

son olarak şenol hocaya şunu sormak isterim. yattara, teo, jaja gibi 3 tane koşmayan pres yapmayan adamı sahada tutarak nasıl defans yapacaksın. 1-0 önde olduğumuz bir maçı kendi evimizde verdik. hiç olmazsa formuz umut un yerine ceyhunla başlayıp colmanı ileri sürebilirdin.

sağlık olsun diyorum umarım bu ts taraftarınada, takımınada iyi bir ders olur. ts taraftarından zerre umudum yokta belki şenol hoca takımı hazırlar her maça. sezon sonuna doğru böyle maçlar kaybetmektense sene başında kaybetmek daha iyi.

Serhat34_61
18.09.2010, 16:39
Hiç yakışmadı valla. İş kazası diyelim, inşallah ders çıkarırız.

bu iş kazalarıyla şampiyonluktan olcaz :)

İsmail Coşgun
18.09.2010, 16:55
Tam Anlamı İle Rezillik Nerde Sivas Macını Oynayan Takım Aksam yine basımız öne egik bir sekilde dolastık...

Bu takımın, taraftarın, teknik ekibin ve yönetimin işini ciddiye almamasından dolayı ortaya çıkan bir sonuçtur. Bu mağlubiyet bize iyi bir ders olmalıdır!..

28TS61
18.09.2010, 16:59
bu yenilgiyle cok büyük bir firsati kaybettik malesef. böyle maclari alamicaksak hangi maclari alacagiz ???

halilaziz61
18.09.2010, 16:59
bence tam bir özgüven eksikliği yaratacak sonuç inşallah yanılırım

halilaziz61
18.09.2010, 17:01

sivas macında da ilk yarım saat iyi oynamadık alkin skor 3 -0 oldu her zaman kedi mama yamiyor işte

Emrullah
18.09.2010, 17:40
Yanilmiyorsam gecen sezon IBB´yi 6-1 yendigimiz mactan sonra da Manisa ile oynadik ve 3-1 yendik.

6-1'lik maçtan sonra Antalya ile Avni Akerde oynadık ve 3-1 yendik.

Serdær
18.09.2010, 17:49
Güneş tutulması

Şenol Güneş Manisa maçında hatanın kendisinde olduğunu itiraf etti...

[/URL] [URL="http://www.google.com/buzz/post"] (http://www.facebook.com/sharer.php?u=http%3A%2F%2Fwww.goal.com%2Ftr%2Fnews %2F232%2Fspor-toto-s%25C3%25BCper-lig%2F2010%2F09%2F18%2F2124617%2Fg%25C3%25BCne%25C 5%259F-tutulmas%25C4%25B1&t=G%C3%BCne%C5%9F%20tutulmas%C4%B1%20-%20Goal.com&src=sp)

http://u.goal.com/62400/62414_news.jpg

Trabzonspor'un Teknik Direktörü Şenol Güneş geçen hafta Sivasspor'u 6-1'le geçen takımı değiştirmeyerek Manisa karşısındaki mağlubiyetin faturasını kendine kesti. Kazanan takımda da bazen değişikliğe gidilebileceğini vurgulayan Güneş, yenilginin hafta içindeki istifalarla bir ilgisi olmadığını ifade etti.

Başarılı teknik adam maçta coşkulu bir futbol sergilemediklerini belirtirken, "Kazanan takım bozulmaz yanılgısına düştüm. Bir kaç değişiklikle sahaya çıksaydık sonuç farklı olabilirdi. En azından fiziken daha sağlam kalabilirdik. İnandığımızı yaptık ama sonuç alamadık" dedi.

Hata yaptıkları için oyuncularını eleştiremeyeceğini de dile getiren Güneş, Engin'i sakatlığı geçmesine karşın kazanan takımı bozmak istemediği için kadroya almadığını, Glowacki'ninse sakatlığının geçmek üzere olduğunu bildirdi.

Goal

Koray10
18.09.2010, 18:10
ben artik 2-3 lüye sevinmek istemiyorum sampyonluk istiyorum

TSunami_69
18.09.2010, 18:17
abartısız söylüyorum dünkü maçta 4 golü de pozisyon başlarında hissettim. ve de şunu itiraf edeyim maç 1 0 iken bizimkiler öle laubali oynuyordu ki ben de kaleyi boş bıraksak bile atamazlar atsalar bile hemen 2 3 golle karşılık veririrz hissi uyandı.takım olarak yönetim olarak ders alacağız da ben ce taraftar olarak da ders almamız lazımm..şunu unutmamak lazım süper ligde kolay rakip yok.. ve de takımımıza haddinden fazla güvenmeyeceğiz sonuçta onlar da insan hata yapabiliyor

TheCrow
18.09.2010, 18:37
Şu havaya girme konusunda önce taraftar olarak kendimize bakalım. Kaç tanemiz Sivas'a attığımız golleri hafta boyunca defalarca seyretmedi, kaçımız gece yatınca o golleri tekrar tekrar hayal etmedi? Ve şimdi kaçımız geride kaldığı halde Manisa maçının etkisinden kurtulabildik, kaçımızın hala sinirleri bozuk değil, kaçımız hala aklımızdan bu maçı silemiyoruz. Futbolculara suç atmak kolay havaya girdiler diye, ya biz?.. Hala bakıyorum beşiktaş maçını konuşanlar var. Yahu o maça daha var, şu anda o maçın hiç önemi yok, hem de hiç. Aynen Manisa maçının artık hiç önemi olmadığı gibi. Şu anda tek bir maçın önemi var, o da Kayseri maçı.

Bir de Şu bizim alamadığımızı Manisa nasıl aldı mevzuu var ki, bunu hala dile getiren arkadaşların büyük ihtimalle 24 saat boyunca kapalı bir kasanın içinde yaşadığını düşünüyorum. Arkadaş kaç kere daha anlatacağız, adamlar bizden 7 milyon euro istemişler, o kadar para etmeyeceğini düşündüğümüz için vazgeçip başkasını almışız, sonra da başka taliplisi çıkmayınca 1 milyon Euro civarı Manisa'ya satmışlar.

TheCrow
18.09.2010, 18:39
Nasıl ki Sİvas maçının gevşetici etkisinden kurtulamamak bize pahalıya patladıysa, aynı şekilde Manisa maçının sinir bozucu etkisinden kurtulamamak da pahalıya patlar. Bitti o maç, unutalım artık.

S.DEMİRCİ
18.09.2010, 18:39
futbol çok enteresan..
teo o golü atsa şimdi başka şeyler konuşuyorduk..
bu maçı şenol hoca kaybetti..
o nedenle daha öncede yazdım..
3 lü orta saha bizim için vazgeçilmez..
yoksa bir maç 6 atar daha sonra yine şok bir yenilgi...

aaahmet61
18.09.2010, 18:46
takım güzel oynuyor arkadaşlar en azından bana keyif veriyor.akşam futbol şenol hocaya ders verdi.6 tane savunma yönü olmayan futbolcuyla sahaya çıkarsan sonucuna katlanırsın.önce savunma sonra hücüm.bu takım sezon sonuna kadar şampiyonluğa oynar.

Adem CAKIR
18.09.2010, 18:59
Rakiplerimizin birbiriyle oynadığı bir hafta da bu kadar kolay bir rakip karşısında bu kayıp hesapta yoktu ve hiç iyi olmadı.
Dün gece futbol vs oynamadık. Futbol oynamaya değil şov yapmaya çalışmanın bedelini ağır ödedik.
Ancak bir musibet bin nasihatten hayırlıdır demekten ve gerekli derslerin alındığını ümit etmekten başka çare yok.

Bu takımın hocasından futbolcusuna taraftarına kadar bu hatayı telefi edecek potansiyeli fazlasıyla var.
Bir çiçekle bahar gelmediği gibi iki damlayla kışta gelmez.
Sabırlı olmak ve inancımızı korumak zorundayız.

Samet Yildirim
18.09.2010, 19:10
Schalke 04 gecen sene 2.oldu bu sene daha puani bile yok...
Bayern Münih neler yaptigini biliyoruz 5 macta 1 galibiyeti var...

Manisaspor malubiyeti tabiki kötü fakat bundan sonra futbolcular daha dengeli daha SIKI calisip ilerki maclarda 3 puanlari alabiliriz. Bizim takim icin Konsantre cok önemli bunu iyi yaparsak cok iyiz biraz laubali olmaya baslarsak kötüyüz.

Kayserispor-BJK maclari var 6 puan alabiliriz...

güneyli
18.09.2010, 19:41
Maçı izlerken bizim oyuncuların geçen haftanın rehavetiyle maça çıktıklarını gördüm.ilk golude atınca bu rahatlık olmayan konsantrasyonumuzu biraz daha aşağıya çekti.Geçen hafta herşey güzeldi ve bazı hataları görmeyi engelledi...Bizim oyuncuların devamlılığı yok..Şampiyonluğu inatçı ve istikrarlı olanlar kovalar..Her maça aynı ciddiyet lazım...Bu arada aynı şekilde fark yapsaydık kayseri maçını kaybederdik...Belki bu mağlubiyet bize kayseri ve bjk maçlarını kazandıracaktır.işi ciddiye alırsak.benim inancım bu..Bu seneki takıma geçen seneden daha çok güveniyorum.Düşmek yok..

apachi61
18.09.2010, 19:54
Spikerler bile biliyodu manisanın bizi yenecegini. Adamlar istatistiklere dayanarak diyoki ligde hangi takım antrenör degişirse ilk macına mutlaka olumlu yanısyor. bunu herkes farketti aslında şenol hocada farketmiş ki kazanan takımı bozmak istemedim düşüncesiyle yanıldım demiş 6 tane hücum oynuyosun plaj futbolu degil fresstyle hiç degil takımın özgüveni cok fazla bi iki yenilgi daha aldık mı erken havlu atarlar lige heyecan olması lazım. Ayrıca yattara degil 8 18 sene daha trabzonsporda oynarsa ne o ne de biz şampiyonluk görürüz

Murat Altun
18.09.2010, 19:58
Tutturmus herkes forvet fazlaydi diye
Yahu manisa sanki akin akin geldi gecti bizim orta sahayi filan Yok oyle birsey iki defa geldiler duean toptan sans golu buldular olan bu Oyuncu degisiklikleri cozum getirememis olabilir ama senol hocadan daha iyi bildigimizi sanmayalim

blacksilva
18.09.2010, 19:59
birileri burda ilk yariyi nagmalup bitiririz diyorlardi hani??

kimyager
18.09.2010, 20:34
birileri burda ilk yariyi nagmalup bitiririz diyorlardi hani??

dedikleri olmadı da sende huzura mı erdin yana yakıla diyenleri arıyosun.nedir bu laf sokma telaşı.olmaz böyle trabzonsporluluk

bordoylamavi
18.09.2010, 20:42
ya arkadaşlar seyirci havaya girdi de seyirci mi çıkıp oynadı. seyirci havaya girse nolur. forumdaki insanlar havaya girse nolur kimi ve neyi etkiler. sahaya çıkıp oynayan oyuncular oynatan da hoca. şu herşeyi taraftara bulma mantığından bıktım artık. stadda seyircinin girdiği hava nasıl maçın sokorunu etkiledi. o havayı sahaya mı üflediler. hayret bişi ya

Tunay ERDEM
18.09.2010, 20:52
Şu havaya girme konusunda önce taraftar olarak kendimize bakalım. Kaç tanemiz Sivas'a attığımız golleri hafta boyunca defalarca seyretmedi, kaçımız gece yatınca o golleri tekrar tekrar hayal etmedi? Ve şimdi kaçımız geride kaldığı halde Manisa maçının etkisinden kurtulabildik, kaçımızın hala sinirleri bozuk değil, kaçımız hala aklımızdan bu maçı silemiyoruz. Futbolculara suç atmak kolay havaya girdiler diye, ya biz?.. Hala bakıyorum beşiktaş maçını konuşanlar var. Yahu o maça daha var, şu anda o maçın hiç önemi yok, hem de hiç. Aynen Manisa maçının artık hiç önemi olmadığı gibi. Şu anda tek bir maçın önemi var, o da Kayseri maçı.

Bir de Şu bizim alamadığımızı Manisa nasıl aldı mevzuu var ki, bunu hala dile getiren arkadaşların büyük ihtimalle 24 saat boyunca kapalı bir kasanın içinde yaşadığını düşünüyorum. Arkadaş kaç kere daha anlatacağız, adamlar bizden 7 milyon euro istemişler, o kadar para etmeyeceğini düşündüğümüz için vazgeçip başkasını almışız, sonra da başka taliplisi çıkmayınca 1 milyon Euro civarı Manisa'ya satmışlar.

Yalan yok, ben her gün izledim abi, hala da izliyorum. Bi daha zor çünkü...

babaschar
18.09.2010, 21:36
bugün 5 te 5 yapamamış durumda isek,..

antalya maçı berberliği alanzinho,

manisa mağlubiyeti teofile yüzündenir,..

İsa
18.09.2010, 21:36
Herkes 3 'lü ortasahadan bahsediyor ama Şenol hoca 4 lü ortasaha oynatmak ısrarlı.İyi bir sol kanat oyuncusu bulmak gerekli.
Sezon başında bu sorun çözülmeliydi.Sol kanat eksikliği çok ciddi bir problem saha içerisinde...

erol-61
18.09.2010, 21:46
biz düşmanı başka yerlered arıyoruz düşman içimizde sorsan kesseler beni kanım bordo mavi derler ama lafda hepsi hava civa nasıl bir taraftar kitlemiz var çözemedim bazı arkadaşlara bakıyorum da haklı çıkmak için takımın yenilmesi için nerdeyse dua edenler var bu zihniyet taraftrda olduğu gibi bazı yöneticilerdede var bundan dolayıdırki biz messi yide getirsek şampiyon olamayız stada bakıyorum bir avuç kadar insan kendince yırtınıyor en azından birşeyler yapmaya çalışıyor maç 1-2 olmuş trübünler sus pus takım öndeyse desdek ee ben buna kusura bakmayın ama yuh derim oraya neden gidilir onlayabilmiş değilim daha maçın başı pozisyon kaçıyor hemen yuh sesleri ben yuh sesi ve küfür yerine kaçan pozisyonda bile futbolcusunu ALKIŞLAYAN GAZ VEREN TARAFTAR istiyoorum gerisi gitmesin maça ya git otur evinde seyret maçı sizden gelecek destek ALLAH'dan gelsin....

KERİM
18.09.2010, 21:55
Nasıl bir taraftar topluluğuyuz ? Bir maç kaybedildi diye demediğinizi bırakmadınız. Bu ligde herkes kerkesi yenebilir.
Daha üst liglerden örnek veriyim;

Barcelona , Herculese evinde 2-0 kaybetti.
Haftalardır rakiplerini gol yağmuruna tutan Arsenal Sunderland ile 1-1 kaldı.

Ah vah tabiki edicez ama şunu iyi biliyorum ki iyi bir taraftar değiliz.

Mustafa Umut
18.09.2010, 22:21
Nasıl bir taraftar topluluğuyuz ? Bir maç kaybedildi diye demediğinizi bırakmadınız. Bu ligde herkes kerkesi yenebilir.

Katılıyorum..Nağmağlup şampiyon olmamızı bekliyor bazı arkadaşlar sanırsam :)

Taktiğin hatalı olduğunu gördük 4-4-1-1 bize uygun taktikmiş bunu gördük.

Hayırlısı böyleymiş..

Halil Atalay
18.09.2010, 22:30
arkadaşlar sıkmayın canınızı olur böyle vakalar trabzonspor yoluna devam eder.

Mustafa Umut
18.09.2010, 22:34
Antalyaspor-2

Kayserispor-1

jackal
18.09.2010, 22:38
maçın kaybedilmesine bu kadar tepki gösterilmesinin nedeni futbol olarak geçen hafta ve bu hafta arasındaki fark ve ligin sonundaki takıma verilen puandır. Yoksa sadaka mı demeliyim hep bu puanlardan oluyor ne oluyorsa işin yoksa uğraş kayseri vs yeneyim bunu telafi edeyim diye.

Şimdi bir kısım başlıyacak yine gerçi başladılar bile "biraz sabır", "takımın her zaman arkasında olun" diye. Ben 26 yıldır şampiyonluk görmedim heryıl sabredip koşulsuz takım arkasında oldum ama bu iş tek taraflı olmuyor birazda onlar fedakarlık yapsın da şampiyon olsunlar. Evet ne acayip bir taraftarız genç nesil bir şampiyonluk görmedik ama deli gibi Trabzonspor'u destekliyoruz.

Örnek verilen takımlar 2-3 yılda bir şampiyon oluyor lütfen bizim şampiyonluk hasretimizide hesaba katıp öyle yargılayın taraftarıda çünkü Trabzonspor taraftarından daha özverili bir taraftar topluluğu daha bulmak imkanzırdır bence.

Şu şampiyonluk duygusunu tatmak çok mu kötü bir şey bir kere ya hayatımda bir kere delicesine kutlamak istiyorum ama öyle bir Trabzonspor'u ömrüm boyunca göremedim.

servet nuh
18.09.2010, 22:44
FUTBOLDA YENİLMEK ELBETTE VAR,tüm maçlarını kazanıp şampiyon olan takım yok ama manisa maçı bu kategoriye girmiyor...bu maçı kayıpsız atlatmak bu takımın boynunun borcu idi....kayseri-bjk maçları 6 puanla aşılmaz ise durumumuz ağır...

Mert Oğuzlu61
18.09.2010, 22:44

böyle bir yenilgiden sonra taraftar takımı eleştirmeyecekte ne zaman eleştirecek ? geçen hafta öve öve bitiremediğimiz takımımız 4 gün sonra yine iç sahada, 1-0 öne geçtiği maçta ligin son sırasındaki takımdan fark yiyerek mağlup oluyor altın değerinde 3p bırakıyor, taraftar takım iyi oldu mu övecek kötü olduğu zamanda eleştirecek, bundan daha doğal ne olabilir ?

barça örneğini vermişsin, o ligde 2 takım var şampiyonluğa oynayan sezon sonunda real madrid ve barça en yakın rakiplerine kaç puan fark atacak görürsün ama bizim ligde 1p bile sezon sonunda şampiyonu belirleyebiliyor, böyle basit maçları alamazsan taraftarını hayal kırıklığına uğratırsın her türlü eleştiriyide yersin, ligin son sırasındaki takım bize futbol dersi verdi biz izlerken yerin dibine geçtik yinede bir umut bekledik belki geri dönüş olur diye ama yok oda olmadı, maç bitsede gitsek havası vardı takımda...

şampiyonluk istiyorum artık yeter be bu gözler bursanın şampiyonluğunu gördü bizim neyimiz eksik, geleni gideni puansız yollamamız lazım bu takım istediği zaman karşısındakini parçalar ama nedir bu isteksizlik bir anlam veremedim !

biraz ciddiyet artık, biraz ciddiyet..!

jackal
18.09.2010, 22:49
böyle bir yenilgiden sonra taraftar takımı eleştirmeyecekte ne zaman eleştirecek ? geçen hafta öve öve bitiremediğimiz takımımız 4 gün sonra yine iç sahada, 1-0 öne geçtiği maçta ligin son sırasındaki takımdan fark yiyerek mağlup oluyor altın değerinde 3p bırakıyor, taraftar takım iyi oldu mu övecek kötü olduğu zamanda eleştirecek, bundan daha doğal ne olabilir ?

barça örneğini vermişsin, o ligde 2 takım var şampiyonluğa oynayan sezon sonunda real madrid ve barça en yakın rakiplerine kaç puan fark atacak görürsün ama bizim ligde 1p bile sezon sonunda şampiyonu belirleyebiliyor, böyle basit maçları alamazsan taraftarını hayal kırıklığına uğratırsın her türlü eleştiriyide yersin, ligin son sırasındaki takım bize futbol dersi verdi biz izlerken yerin dibine geçtik yinede bir umut bekledik belki geri dönüş olur diye ama yok oda olmadı, maç bitsede gitsek havası vardı takımda...

şampiyonluk istiyorum artık yeter be bu gözler bursanın şampiyonluğunu gördü bizim neyimiz eksik, geleni gideni puansız yollamamız lazım bu takım istediği zaman karşısındakini parçalar ama nedir bu isteksizlik bir anlam veremedim !

biraz ciddiyet artık, biraz ciddiyet..!

yazdıklarına aynen katılıyorum. Bursa nın şampiyonluğunu geçtim adamlar bizden önce şampiyonlar ligi oynadılar. Bizse kaç sezondur avrupada yokuz ligede de karıncalı zaten. Ama eleştirmeye geldimi onu yapmamız yasak. Oda nedense?

esra61
18.09.2010, 23:00
bi maç kaybedildi diye şampiyonluk umutları bitmedi,bitmemeli...
bi yenilgiyle bişi olmaz ama eğer inancımız giderse işte o zmn bizim için lig bitmiştir.
bu takımd aynayan tüm oyunculara ve özellikle ŞENOL HOCAYA GÜVENİM TAM......
emin olalımki şenol hoca bizim mağlubiyetlerden sonraki üzüntümüzü anlayabiliyor.çünkü o bizden biri...

iso_4939
18.09.2010, 23:04
bi maç kaybedildi diye şampiyonluk umutları bitmedi,bitmemeli...
bi yenilgiyle bişi olmaz ama eğer inancımız giderse işte o zmn bizim için lig bitmiştir.
bu takımd aynayan tüm oyunculara ve özellikle ŞENOL HOCAYA GÜVENİM TAM......
emin olalımki şenol hoca bizim mağlubiyetlerden sonraki üzüntümüzü anlayabiliyor.çünkü o bizden biri...

katıldıgım tek söz senol günese destek olmamızdır..ama gerısıne katılmam mumkun degıl bu cıddıyetsızlıge ruhsuzluga...

Özkan Şentürk
18.09.2010, 23:09
Şu gs ve fb nin maçlarını izleyince biz hertürlü bu yarışın içinde oluruz diyorum ama unutulmaması gereken şey, biz şampiyonluğu 96 sadece fenere yenilerek kaybetmedik o maçtan önceki hafta vanspora avni akerde yenilerek kaybettik.O nedenle böyle takımlara karşı kendi sahamızda kaybetmememiz lazım.Gerçi bunu da en iyi Şenol Hoca bilir.

Fanatik34
18.09.2010, 23:10
Schalke 04 gecen sene 2.oldu bu sene daha puani bile yok...
Bayern Münih neler yaptigini biliyoruz 5 macta 1 galibiyeti var...

Manisaspor malubiyeti tabiki kötü fakat bundan sonra futbolcular daha dengeli daha SIKI calisip ilerki maclarda 3 puanlari alabiliriz. Bizim takim icin Konsantre cok önemli bunu iyi yaparsak cok iyiz biraz laubali olmaya baslarsak kötüyüz.

Kayserispor-BJK maclari var 6 puan alabiliriz...Su örnekleri vermekten ne zaman vazgececeksiniz? Belki dogru olabilir ama birseyi unutuyorsunuz, burasi Türkiye!!!

Dünyanin hicbiryerinde hakemlik yapamayacak Abitoglu, Göcek, Özkahya, ve Özkalfa bu ligte nerdeyse her 2-3 haftada bir mac yönetiyor.

Senol Hocama haddim olmayarakta olsa tek tavsiyem, Alan´i degilde Jaja´yi kazanmaya calissin. Alanzinho´dan bir halt olmaz, bunu ne zaman anlayacak acaba? Takima uymuyor, zorlamanin manasi yok. Keza Umut Bulut öyle
Ama Jaja öyle degil..su anda bariz bir özgüven sorunu var. Manisa macinda erken cikarmasa belkide atacagi bir golle o sorun ortadan kalkacakti.

Hocam Jaja 90 dk. sahada kalmali..Eger bu takim az cok Sampiyonlugu kovalacak hatta olcaksa, bu Teo-Jaja ikilisinin yakalayacagi uyumla olacak!!!

Ahmet Faruk
18.09.2010, 23:16
Umarım "İnşallah ders almışızdır" dediğim son maç olur.
Bu sene puan kayıplarından sonra hep aynı şeyi söyledik ama sanki hiçbirisinden ders çıkartmamışız.

Mustafa Umut
18.09.2010, 23:21
Ntv de biri bizi konuşuyor :D

Süleyman Baykan
18.09.2010, 23:21
Nerde profesyonellik?

Nerde ciddiyet?

Nerde rakibe saygı?:alkış::alkış::alkış:

Baya geride kalmış öne alıyım biraz Manisa maçı için sorulacak 3 güzel soru zaten bunlar şampiyonluk ve başarının anahtarı

Cafer Bulur
18.09.2010, 23:33
Ben mactan sonra senol günesin rakibin fizik gücüne yenildik aciklamasina fena takildim.

Nasil oluyorda bizim gibi sampiyonluk hedefi olan bir takim düsmeme mücadelesi veren bir takimin fizik gücüne yeniliyor?

Hem da bahsedilen rakip takimin hocasi yeni takimiyla 2-3 antrenmana cikmisken.

Bizim takim dogru dürüst idman yapmiyor mu,nasil oluyorda fizik gücümüz birden bire düsüyor?

Bu sorularin cevaplarini almak sanirim cok güc ama vaziyet böyle ise sampiyon olamayacagimizin resmidir bu.

Samet Yildirim
18.09.2010, 23:37
Su örnekleri vermekten ne zaman vazgececeksiniz? Belki dogru olabilir ama birseyi unutuyorsunuz, burasi Türkiye!!!

Dünyanin hicbiryerinde hakemlik yapamayacak Abitoglu, Göcek, Özkahya, ve Özkalfa bu ligte nerdeyse her 2-3 haftada bir mac yönetiyor.

Senol Hocama haddim olmayarakta olsa tek tavsiyem, Alan´i degilde Jaja´yi kazanmaya calissin. Alanzinho´dan bir halt olmaz, bunu ne zaman anlayacak acaba? Takima uymuyor, zorlamanin manasi yok. Keza Umut Bulut öyle
Ama Jaja öyle degil..su anda bariz bir özgüven sorunu var. Manisa macinda erken cikarmasa belkide atacagi bir golle o sorun ortadan kalkacakti.

Hocam Jaja 90 dk. sahada kalmali..Eger bu takim az cok Sampiyonlugu kovalacak hatta olcaksa, bu Teo-Jaja ikilisinin yakalayacagi uyumla olacak!!!
Türkiye !!!

GS ilk 8 mac 24 puan sonuc ??
FB hatta ilk 9 mac 27 puan sanirim, sonuc dramatik bir son sahne yasadilar dimi ??

Önemli degil ismini bilmedigim icin kusura bakma abi...

Kayserisporu ve BJK yi yenelim zoru severiz biz :) KA yenilmicek takim degil bunu gördük...
BJK zaten bizim oyun stilimize cok yatkin defans acik felan filan...

JAJA icin bende diyorum oynamali oynamali mümkünse 90 dakika...

Ahmet Kuru
18.09.2010, 23:38
kötü oldu...
özellikle kendi sahamızda kaybetmemeliydik..
kedi sahanda kaybetme lüksünü bu maçta kullanmamalıydık..
Takım olarak özellikle golden sonra bi rahatlama bi gevşeklik oldu...Bu maç yenilmeseydik,bunun bedelini başka bir maçta mutlaka ödeyecektik...Belkide erkenden olması daha hayırlı oldu...
Yenilebiliriz...Elbetteki olağan şeyler bunlar...Taraftar olarak üzerimize düşen inancımızı ve desteğimizi ilk gündeki gibi,sabırla umutla sürdürmek...
Maçın sonucu ne olursa olsun unutmayalım ki bizim başka Trabzonsporumuz yok.!!!

Cafer Bulur
18.09.2010, 23:42
Türkiye !!!

GS ilk 8 mac 24 puan sonuc ??
FB hatta ilk 9 mac 27 puan sanirim, sonuc dramatik bir son sahne yasadilar dimi ??

Önemli degil ismini bilmedigim icin kusura bakma abi...

Kayserisporu ve BJK yi yenelim zoru severiz biz :) KA yenilmicek takim degil bunu gördük...
BJK zaten bizim oyun stilimize cok yatkin defans acik felan filan...

JAJA icin bende diyorum oynamali oynamali mümkünse 90 dakika...
Zoru da seven bir takim degiliz biz,kazanma aliskanligini henüz edinmemis bir takimiz.

Dünkü macta yenen gollere tekrar tekrar baktim,hücum oyuncularimizin bile yedigimiz gollerde hatalari vardi.

Yattara dönen toplarda rakibe hic basmadi,sadece toplu oyunda var kendisi.

Mesajinla direk alakasi yok ama böyle direncsiz oyuncularla kayseri ve bjk macini kazanmamiz da cok zor.

KERİM
18.09.2010, 23:52
Milan 1-1 Catania

Armağan Dere
18.09.2010, 23:59

.

hee bizde Barcelona gibiyiz ya zaten her tarafımız tıkır tıkır işliyor asıl onların ki iş kazası..sen gelecek maç kayseri ve sonraki bjk maçını kesin kazanır diyebiliyormusun takım olarak da..duygusallığı bir kenara bırak...Barcelona örneğini veriyorsun...Barcelona-Hercules>Trabzonspor-Manisaspor...bu bu kadar basit...

Bdeniz_61
19.09.2010, 00:06
hee bizde Barcelona gibiyiz ya zaten her tarafımız tıkır tıkır işliyor asıl onların ki iş kazası..sen gelecek maç kayseri ve sonraki bjk maçını kesin kazanır diyebiliyormusun takım olarak da..duygusallığı bir kenara bırak...Barcelona örneğini veriyorsun...Barcelona-Hercules>Trabzonspor-Manisaspor...bu bu kadar basit...
Arkadaşın örneğine düz mantıkla yaklaşıyorsun.Dolaylı düşündüğünde ne demek istediğini anlayacaksın.

Kayseri ve Beşiktaş maçlarını nasıl garanti edebiliriz.Ya da Barcelona A.Madrid'le oynayacak yarın.Sen garanti edebiliyor musun kazanır diye.

Eleştirmek için yer arayan gazeteciler(!) gibisin valla!

Armağan Dere
19.09.2010, 00:14
Arkadaşın örneğine düz mantıkla yaklaşıyorsun.Dolaylı düşündüğünde ne demek istediğini anlayacaksın.

Kayseri ve Beşiktaş maçlarını nasıl garanti edebiliriz.Ya da Barcelona A.Madrid'le oynayacak yarın.Sen garanti edebiliyor musun kazanır diye.

Eleştirmek için yer arayan gazeteciler(!) gibisin valla!

senin barcelona'nın diğer kluplerle olan farkı kadar farkın var mı hem kalite olarak,hem para olarak da kendini Türkiye'nin Barcelonası gibi görebiliyorsun...ve de bunu yazıyorsun buraya demek istedim....bu her maç için geçerli..Trabzon Buca'ya da kaybedebilir ama Barcelona yarın A.Madridi kesin yener bu kadar iddaalıyım

Samet Yildirim
19.09.2010, 00:14
Zoru da seven bir takim degiliz biz,kazanma aliskanligini henüz edinmemis bir takimiz.

Dünkü macta yenen gollere tekrar tekrar baktim,hücum oyuncularimizin bile yedigimiz gollerde hatalari vardi.

Yattara dönen toplarda rakibe hic basmadi,sadece toplu oyunda var kendisi.

Mesajinla direk alakasi yok ama böyle direncsiz oyuncularla kayseri ve bjk macini kazanmamiz da cok zor.
Mademki degiliz ozaman bundan sonra severiz ;) Haftaya gireriz foruma yine Sampiyonlugun en büyük adayi trabzonspor deriz alisigiz nasil olsa...

böyle bir kadro ile o 2 maca cikmazki zaten.

Yedigimiz goller basit savunma hatalari böyle savunma hatalari olmamali...Glowacki ve Cale umarim geri döner....Orta sahaya engin veya ceyhun monte edilmeli artik hoca nasil isterse..
Belkide Burakla basliyip yattarada oturturabilir...

Bera B.
19.09.2010, 00:15
Kötü oldu ama yapacak bir şey yok. Bazen böyle yenilgilerin işe yarayabileceğini düşünüyorum. Futbolcular işin ciddiyetini anlamamış olabilirse bu onlara bir tokat olmuştur diye düşünüyorum

Cafer Bulur
19.09.2010, 00:17
Mademki degiliz ozaman bundan sonra severiz ;) Haftaya gireriz foruma yine Sampiyonlugun en büyük adayi trabzonspor deriz alisigiz nasil olsa...

böyle bir kadro ile o 2 maca cikmazki zaten.

Yedigimiz goller basit savunma hatalari böyle savunma hatalari olmamali...Glowacki ve Cale umarim geri döner....Orta sahaya engin veya ceyhun monte edilmeli artik hoca nasil isterse..
Belkide Burakla basliyip yattarada oturturabilir...
Madem manisa gibi bir takima direnc gösteremiyoruz,bundan sonra direnc gösterebilecekler oynamali.

Takimda rakibi kovalamayan 1 en fazla 2 oyuncu olmali,rakibi isirmaliyiz.

Varlıbaş61
19.09.2010, 00:18
çok iyi Trabzonspor; çok kötü gs'nin 1 puan önünde maalesef :(

Samet Yildirim
19.09.2010, 00:19
çok iyi Trabzonspor; çok kötü gs'nin 1 puan önünde maalesef :(
takma, 10 hafta sonra 1 arkasina 0 ekleriz eder 10 ;)

GS tel tel dökülüyor bakma, pozisona giremeden 6 puan aldilar ileriye dönük isik yok yani...

Cafer Bulur
19.09.2010, 00:21

GS tel tel dökülüyor bakma, pozisona giremeden 6 puan aldilar ileriye dönük isik yok yani...
Biz ne yapiyoruz samet,son 3 macta da biz tel tel dökülmedik mi?

Sivas macinda bile kötüydü takim,farkli kazandik diye iyimiydik yani?

Varlıbaş61
19.09.2010, 00:23

hazır onlar tel tel dökülüyor iken aradaki farkı açmalı idik...

jackal
19.09.2010, 00:37
kıyaslama yapılan takım barcelona adamlar 3 değil 30 puan fark atıyorlar 3-4 bile. adamlar bırakın ligi şampiyonlar ligi şampiyonu olacağız dese herkes inanır. Biz her yıl şampiyon olacağız diye çıkıp duruyoruz bırak şampiyonluğu bir sonraki maçı kesin kazınırız diyemiyoruz bile ne zaman bunu diyebiliriz o zaman bu takıma kimse bir laf diyemez.

İstanbul takımları ise her yıl en kötü zamanlarında bile bizle aynı bitiriyorlar.

Samet Yildirim
19.09.2010, 00:38
hazır onlar tel tel dökülüyor iken aradaki farkı açmalı idik...
Orasi öyle ama ne yapalim...

lazkerem
19.09.2010, 00:49
taraftarın şampiyonluğa olan inancı ve takıma olan pozitif katkısını bu yenilgi bayağı torpilemiş gibi görünüyor iyiki kayseri maçı deplasmanda ve arkasından bjk maçı gibi derbi niteliğinde her durumda taraftarın ilgi göstereceği bir maç var yani en azından takım 2 hafta daha taraftarın kendisine olan ilgisinin ve desteğinin azaldığını hissetmeyecek

Necat Ulusoy
19.09.2010, 00:51
bugün 5 te 5 yapamamış durumda isek,..

antalya maçı berberliği alanzinho,

manisa mağlubiyeti teofile yüzündenir,..

büyük ölçüde katılıyorum
teo neyse ama alanzinho bizim futbolcumuz değil, bu çok açık
adam zor maçların ve anların futbolcusu değil.
kritik anlarda çok güzel topu ezip kaybediyor.
ne şut var ne de asist, görmek istemiyorum onu takımda...

ve malesef antalya ve manisa maçlarıyla şu ortaya çıktı ki bu takım bu kadroyla lig maratonunu 1. sırada bitiremez.
bu takımın yapabileceği en iyi şey, tek ya da bir-iki ayaklı maçları yüksek uyum ve motivasyonla kazanmaktır.
her yıl aynı senaryo ; anadolu takımlarıyla oynadıgımız aptal futbolla daha baştan kaybediyoruz.
antalya ve manisa maçları alınsaydı şimdi kayseri ve beşiktaşa karşı her sey bambaşka olacaktı.
demeç verirken şampiyonluk sloganları, sahada halı saha futbolcusu

bunlara önce sampiyonlugun küçük maçlarla geldiğini ve hiç bir maçın garanti olamayacıgını birileri anlatmalı
!!!

Cafer Bulur
19.09.2010, 00:57
Ersun yanal döneminde sampiyonlugu konya ve denizli gibi takimlara karsi ruh gibi oynayarak kaybetmistik,dün de manisa ya karsi ayni sekilde yenildik.

Yenilmemize üzülmüyorum ama gelen gidenden fark yiyen bir takima karsi teslim olusumuzu kabul edemiyorum.

Samet Yildirim
19.09.2010, 00:59

Tel tel derken sivasspor macinda costuk ;)

Antalyaspor maci bence ayri sen pool, fb, pool sonra git antalyaspora karsi oyna bu biraz zor ama yinede pozisyonumuz var GS da buda yok...

Son mac zaten dökülmek veya baska birseyi yok...Ciddiyetsizlik, laubalik, konsantre eksikligi...

Son macta istemedik ve yenemedik.

GS istiyor istiyor kendini zorluyor zorluyor ama olmuyor pozisona dahi giremiyor...

Neyse daha ligin basi 10 hafta felan bir gecsin ligin renki 3 asaga 5 yukari belli olur...

sametaydin
19.09.2010, 01:20

Bu maçın sivas maçından tek farkı bulduğumuz pozisyonları gole çeviremememiz oldu. Sivas maçında bulduğumuzu attık. Zaten 3-0 dan sonra sivas oyunu bıraktı o oyunun farka gitmesi normaldi. Manisa maçında ise 2 yi bulsaydık yine farka gidecekti oyun. Ama bu sefer kaçırdık. Bir de manisanın hücum elemanlarının iyi oluşu oyunu bir anda değiştirdi.

ccd6167
19.09.2010, 01:47
kayserı ve besıktas maclarından 6 puan alırsak sampıyonlugun en buyukadaylarından bırısı oluruz..egerkı alamazsak zaten 2 takımı yenemıyosan olma arkadasım olma ıstemıyorum...ya manısa antalyayı yen de su takımlara puan ver ya da su 2 takımı yenın artık gozunuzu seveyım..

ccd6167
19.09.2010, 02:05
kımse kusura bakmasın ama bu takımın hala bı sol bek sol acık sag bekı o mevkılerın adamları yada u takımı kaldıracak adam degıldır..

el_conquistador
19.09.2010, 02:32
Daha yüksek kalitede olan takimlarin, kalite farkini ortaya koymasi icin her zaman yüksek tempoda oynamasi lazim. Eger tempoyu yükseltip, ritmini bulamazsan, her zaman zayif takimin ekmegine yag sürersin. Dün Trabzonspor macin basinda beri hep düsük tempoda oynadi. Buna erken gelen gol, rehavet veya daha farkli seyler neden olmus olabilir. Beni en cok düsündüren sey, maglup duruma düstükten sonra, cevap verememiz oldu. Iki sezon önce, Ersun Yanal döneminde, bir sürü macta geri düsmemize ragmen geri dönmesini bilmistik. Bunu Manisa macinda, ne yazikki beceremedik. Bu takim bu sezon ilk defa geri düstü, ve bu maca kadar maglup duruma düsünce ne yapacagini bilemiyorduk. Insallah bu dünkü maca bagli bir özel durumdur ve ilerki maclarda geri dönmesini biliriz.

Dün baska takildigim konu ise, hep frikiklerde yasanan tartismadir. Burda hoca bir otorite olarak, frikicinin kim oldugunu belirlemesi lazim. Sahada yasanan tartisma hic hos degildi.

Birde herkesin her maglubiyetten sonra, bir suclu aramasi cok komik. Bir takimdada herkesin belirli fonksiyonu vardir. Nasil basarida herkes bir belirli performans gösterip, basarida pay sahibi oldugu gibi, maglubiyetlerdede herkesin bir belirli payi vardir.

Bu takimi sampiyon olmak istiyorsa, bir dahaki maclari kazanarak, derslerini aldiklarini, bu maglubiyetin sadece kaza oldugunu, yollarindan sasmadiklarini göstermesi lazim.

Timur
19.09.2010, 03:06
Biz sadece 3 puan kaybetmedik, derbi var, biri yada ikiside öyle yada böyle puan kaybedecek, ve Bursa yüzdeyüz Antepe karsi puan kaybedecek. Kayseri kaybetti bile.

Olayi ciddiye alicaksin, eger sampiyon olmak istiyorsun.

Ayrica su Teao artik yedek kalsin, sirf bos kaleye gol atiyor diye oynatiliyordu bu macta o nu bile beceremedi.

Koray10
19.09.2010, 06:24
arkadaslar ben yoruldum gercekten yoruldum be...bu trabzonspor tutkusu ne bu böyle be..yoruldum be...mayisin bir gününde ben de sampiyonluk sarkisi söylemek istiyorum..cok mu fazla istiyorum...?

Ertan 51
19.09.2010, 08:39
büyük ölçüde katılıyorum
teo neyse ama alanzinho bizim futbolcumuz değil, bu çok açık
adam zor maçların ve anların futbolcusu değil.
kritik anlarda çok güzel topu ezip kaybediyor.
ne şut var ne de asist, görmek istemiyorum onu takımda...

ve malesef antalya ve manisa maçlarıyla şu ortaya çıktı ki bu takım bu kadroyla lig maratonunu 1. sırada bitiremez.
bu takımın yapabileceği en iyi şey, tek ya da bir-iki ayaklı maçları yüksek uyum ve motivasyonla kazanmaktır.
her yıl aynı senaryo ; anadolu takımlarıyla oynadıgımız aptal futbolla daha baştan kaybediyoruz.
antalya ve manisa maçları alınsaydı şimdi kayseri ve beşiktaşa karşı her sey bambaşka olacaktı.
demeç verirken şampiyonluk sloganları, sahada halı saha futbolcusu

bunlara önce sampiyonlugun küçük maçlarla geldiğini ve hiç bir maçın garanti olamayacıgını birileri anlatmalı
!!!
Tamamen katılıyorum.

Arda'
19.09.2010, 11:05
şu cuma maçlarından da nefret ediyorum

lutfu61
19.09.2010, 11:10
hala transfer yorumları mı
ocağa kadar transfer yoksa konuşmanında bir manası yok
şu takıma destek olun biraz, sadece zaferlerde horona katılmayın, cenaze namazında saf tutmayıda öğrenin

Mustafa Umut
19.09.2010, 11:19
Yeter artık cuma ve p.tesi olmasın şu maçlarımız.Ha eğer C.tesi Pazar olacaksa da biz sıradan bi klüp değiliz 6 kere şampiyon olmuşuz ve çok şükür stadımızın ışıkları var.Akşam yapsanızda stada seyirci dolsa..Öğrenciler izlese.?!!??

DNA-TS
19.09.2010, 11:25
büyük başarılar küçük detaylarda gizlidir bunu birilerinin futbolculara anlatması gerekir.

Barış Burak
19.09.2010, 11:27
Renktaşlar bu puan kaybı çok üzücü oldu ama en aızndan bu kadar havalanmaya karşı ne olacağını henüz hiç galibiyet alamayan takıma karşı gördük. kayseri ve bjk maçlarından 6 puan toplayacağımıza ve istikrarın geleceğine inanıyorum.

şenol hocanın bence tek hatası alan ve yattarayı bir sürede olsa beraber oynatmaktı.o süre maçın kader süreleriydi atacağımız bir gol değiştirirdi rüzgar yönünü ama maalesef alan çok kötüydü.

Mağlubiyet için bence asıl hatalı olanlar oyunculardı.maçın önemini kavrayamayacak kadar kötü hazırlandıkları maalesef belli oldu.ama dedik ya her işte bir hayır vardır die,2 haftada iki farklı skor görmeleri iyi oldu bence.

Bu mağlubiyet bize ders verdi ama benim tek korkum oyunculara ve taraftara özgüven eksikliği vermesi.İnş bizim taraftarımız ve oyuncumuz güvenini kaybetmez.

Necat Ulusoy
19.09.2010, 11:34
Yeter artık cuma ve p.tesi olmasın şu maçlarımız.Ha eğer C.tesi Pazar olacaksa da biz sıradan bi klüp değiliz 6 kere şampiyon olmuşuz ve çok şükür stadımızın ışıkları var.Akşam yapsanızda stada seyirci dolsa..Öğrenciler izlese.?!!??

cuma ve pazartesi maç yapma olayı hikaye arkadaslar,
ciddiye alıp oynarsan hangi gün oldugunun önemi yok, kazanırsın zaten
teo o golü atsaydı mesela, şimdi cuma maçlarından memnun bile olurduk, değil mi !?