PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 20'lik Diş Ağrısı

Atılay
09.09.2010, 12:37
(http://forum.donanimhaber.com/m_10420759/tm.htm#)Arkadaşlar abiler 20'lik dişim çıkıyor dünden bu yana ağrıyordu ama farketmemiştim bugün aşırı derecede sancı yaptı ve diş çıktığını farkettim. Ağrı kesici alıyorum ama etkisi geçer geçmez yine başlıyor sızlamaya.

3 saatte bir hap yutar oldum yok mu bu ağrıdan kurtulmanın bir çaresi içimizde bana yardımcı olabilecek bir diş doktoru var mı hayat zehir oldu resmen

Atılay
09.09.2010, 12:50
Biri beni gelsin öldürsün

Ahmet Karadeniz
09.09.2010, 13:14
karanfil olabilir

Özkan
09.09.2010, 13:27
Diş ağrısını en güzel çözen şeyler rakı, sigara ve karanfildir. İlk ikisini elbette önermiyoruz ama karanfil uzunca bir süre ağzı uyuşturarak ağrıyı dindirir. Ama bu dertten uzunca bir süre çekmiş birisi olarak, dişleri çektirmeden kurtulamayacağınızı söyleyebilirim. Hele bir seansta 4 dişi de uçurma teklifinizi kabul edecek bir diş hekimi bulabilirseniz tadından yenmez. Geçmiş olsun.

Atılay
09.09.2010, 13:35
Diş ağrısını en güzel çözen şeyler rakı, sigara ve karanfildir. İlk ikisini elbette önermiyoruz ama karanfil uzunca bir süre ağzı uyuşturarak ağrıyı dindirir. Ama bu dertten uzunca bir süre çekmiş birisi olarak, dişleri çektirmeden kurtulamayacağınızı söyleyebilirim. Hele bir seansta 4 dişi de uçurma teklifinizi kabul edecek bir diş hekimi bulabilirseniz tadından yenmez. Geçmiş olsun.

Bir yudum sirkeye birer tutam kimyon ve kekik atıp bununla gargara yapmak

Bu yöntem işe yarar mı ?

Emrullah
09.09.2010, 14:12
La hangi dişun ağiruyisa çek vur oni. Tikkat et vurduğun diş boğazuna kaçmasun, boğulursun uşağum. :)

Karanfil güzel bir fikir.

SDanışmaz
09.09.2010, 14:28
Öss zamanında 20'lik dişlerim çıkmıştı. O günleri neydi be..

Allah yardımcın olsun. İnş en kısa sürede, acısız bir şekilde çıkarlar.

Adem Erdoğan
09.09.2010, 14:34
Çektir kurtul Atılay, 20 saniyelik bir acı sonucunda rahata erersin.:)

bunyamin55
09.09.2010, 14:51
Daha yeni bende de vardı aynı sıkıntı apse yapmıştı largopen 1g (genel bir antibiyotik kağıdında da yazıyor apse için ) lık dan aldım sabah akşam apse gitti ağrıda gitti ağrı kesici olarak da apranax fort olabilir

Erdogan
09.09.2010, 21:31
Korkutmak gibi olmasin ama agzim kopsa cekitmem 20 lik disleri

Misina
09.09.2010, 21:34
Yarım Kadeh Raki :D

Mustafa ÖZDEMİR
09.09.2010, 21:36
Arkadaşlar abiler 20'lik dişim çıkıyor dünden bu yana ağrıyordu ama farketmemiştim bugün aşırı derecede sancı yaptı ve diş çıktığını farkettim. Ağrı kesici alıyorum ama etkisi geçer geçmez yine başlıyor sızlamaya.

3 saatte bir hap yutar oldum yok mu bu ağrıdan kurtulmanın bir çaresi içimizde bana yardımcı olabilecek bir diş doktoru var mı hayat zehir oldu resmen
bir kaç ay önce benimde başıma geldi .doktora git o sana ilacını verecektir...

Nebiye
09.09.2010, 22:09
Uyyy ne dersin :D
Ben sana 20lik diş maceramı anlatsam mı acep :D
Neyse bence yarın bulabilirsin açık doktor mutlaka doktora git.Olmadı bugünden Numunenin Diş Polkliniğinin aclide gidebilirdin.
Benim başıma gelmeyen kalmamıştı,3-4 sene önceydi sanırm.Çekilmesi gerekti 2 doktor 1 saate yakn uğraşıp çekemeyince başka bi doktora yönlendirdilerdi.Dudağımın kenarı yırtık gözlerim ağlamaktan şiş üç beş kez morfin yemiş bi halde gittimdi Ameliyatta kesip almışlardı,nerdeyse o son doktor üzerime çıkmıştı.
Eyy gidi :D Çekmişti bütün ağrılarım anında gittiydi,dudağımdaki yırtık hariç :D Yaraya dönüp günlerce geçmediydi de :D
İnşaallahhhh b u yazımı okumadan sen işini halletmişindir Ati :p

Ali Can
09.09.2010, 22:11
bende ağrı mağrı yok :D..enteresan..

bu konuda ağrısı olmayan varmı acaba..

yoksa ben anormal miyim?:D ççç

Gökçebey
09.09.2010, 22:13
Arkadaşlar, mümkün olduğunca diş çektirmemeye çalışın. Ömür boyu boş kalıyor ağzınız, yazık günah.:D

Ati, Meydanda MHP binasının yanında Hasan Turgut'un muayenehanesi vardı. Hala oradaysa tavsiye ederim. Dişi çekmek yerine daima tedavi etmeyi prensip etmiş başarılı bir diş hekimi.

Hüdai Pervaneli
09.09.2010, 22:13

Suanlik benimde yok agrim sizim

zafer6161
09.09.2010, 22:16
sen ne zaman 20 yaşına girdin la :D
atılay şaka maka sen öldün olum,,ben ağzımı bile açamıyordum'la:(
durumuna çok üzüldüm,yaşayan bilir,bence hemen acile git,çok fena yaa,bence kaza hariç hayatında yaşadığın en acı durumlardan bir tanesi

geçmiş olsun :)

zafer6161
09.09.2010, 22:17

illla 20 yaşında çıkacak diye bişe yok,benim 24 yaşında çıkmıştı,doktora 20 lik dişim çıktığını demeye utanmıştım valla:D

Erdogan
Bi kac ay da bir bende agri oluyor anliyorum 20 likler bastiriyor ama anlamamaz liktan geliyorum. Kimse yede söylemiyorum hemen cektirmen lazim diyorlar. Gazi veriyorlar hemen.

Nebiye
Arkadaşlar, mümkün olduğunca diş çektirmemeye çalışın. Ömür boyu boş kalıyor ağzınız, yazık günah.:D

Ati, Meydanda MHP binasının yanında Hasan Turgut'un muayenehanesi vardı. Hala oradaysa tavsiye ederim. Dişi çekmek yerine daima tedavi etmeyi prensip etmiş başarılı bir diş hekimi.

Evet çok iyidir kendisi ayrıcana uzaktan akrabam ve hocam olur :)
Doktorlar İşhanında da İsmail Kaçgar var.Oda aynı.Gökçe'nin dediği tarzdadır.Şiddetle tavsiye ederim.Eli de çok hafiftir.Ama bayramda açık mıdır bilmem.Telini de biliyodum hatırlayamadım şimdi.
Bide boşluk konusunda da haklı Gökçe :) Zamanla alışıyorsun ama başta çok zor geliyor.Ama doktor illada çekilmeli dedi mi mecburen çekilecek :yattara:

zafer6161
09.09.2010, 22:19
ufff ati,hem dişi çekiyorlar hemde o boşluğu dikiyorlar la :D

Remzi
09.09.2010, 22:32
Benimde 20'lik dişlerim çıktı ama hiç ağrı olmadı.

Kubilay ŞAHİN
09.09.2010, 22:33
Biri beni gelsin öldürsün

Geceleri sabaha kadar ağrıdan uyuyamayacaksın.. Ve çatıya çıkıp sabahın köründe ağlayarak birazda çatının esintisi ile ağrıyı dindireceksin..:)

Paksoy
09.09.2010, 22:39
yakın zamanda benimde çıktı, genelde 20lik dişler çekiliyor çektir kurtul derim ,çok geçmiş olsun

Gökçebey
09.09.2010, 22:43
Evet çok iyidir kendisi ayrıcana uzaktan akrabam ve hocam olur :)
Doktorlar İşhanında da İsmail Kaçgar var.Oda aynı.Gökçe'nin dediği tarzdadır.Şiddetle tavsiye ederim.Eli de çok hafiftir.Ama bayramda açık mıdır bilmem.Telini de biliyodum hatırlayamadım şimdi.
Bide boşluk konusunda da haklı Gökçe :) Zamanla alışıyorsun ama başta çok zor geliyor.Ama doktor illada çekilmeli dedi mi mecburen çekilecek :yattara:

10 yıl önce dişimden bir parça kırılmıştı, içindeki et parçası büyüyüp iltihaplanmıştı. SSK'ya gittim doktor bakar bakmaz çekeceğiz deyip hazırlığa koyuldu. Sağolsun annem biraz düşünelip dedi de çıktık. Çok bilmiş doktor da arkamızdan "doktor siz misiniz ben miyim" diyordu. Zaar. :D

Babamı arayıp Hasan Turgut'a gittik. Gösterdik dişi, malum doktora selamını iletti. Güzelce temizledi, bir güzel de doldurdu, 10 yıldır aynı dolgu, hala bir deforme yok.

Ati, sen şanslısın ağrıların dün başlayıp artmış, benimkiler tam ramazanın ortasına denk gelmişti. Ey gidi günler. :D

Mustafa
09.09.2010, 23:06
Bende acaba çıkmadı bu diş yada çıktıysada hiç ağrımadan çıktı farkında bile değilim :D

A.Hilal Çakıroğlu
10.09.2010, 00:09
Aticik, benim bile yirmilik dişlerim henüz çıkmadı :)
Böyle tavsiyelerle oyalanmayıp hemen hataneye git (Gerekirse acile) Ezbere ilaç alınmaz :U

Bu 20'liğin de çıkması bir dert çıkamaması ayrı bir dert. Çeneye baskı yaptığı için birçok problemle karşılaşabiliyorsun. Sonra ameliyatla almak zorunda kalıyorlar. senelerdir çeneye gömük olan yirmiliklerden birini aldırdım. Onu aldırırken gayet cesurdum ama diğer üçü için cesaret edemiyorum :D
Ameliyat sonrası çenemi tutan hekimin parmak izleri morluk olarak uzun süre yüzümde kalmış, Nebiş'inki gibi ağzım yırtılmış, zaten ağrıyan çenem daha da kötü olmuştu. Yumurta büyüklüğündeki şişlikten bahsetmiyorum bile. (Bir de dikişlerin alınması var ki Allah korusun)

Miraç Atalay Çiftçi
10.09.2010, 00:14
Rakıyı bilirim Atılay, rakıyı tek geçerim Atılay :D

Özkan
10.09.2010, 00:19
Buradaki korku ve dehşet havasına bakma arkadaşım. 20'lik dişler ağrı yapıyorsa ve çekilmesi gerekiyorsa çektir. Çekimin ağrısı en fazla 2-3 gün sürer ama o diş orada kaldıkça ağrır.

Ben aylarca o ağrıyı çektim. Daha sonra Ankara Üniversitesi'ne gittim. Derdimi anlattım. 1 adet de dolgu gerektiren dişim vardı, onu da hallettiler. Çene cerrahisinde Trabzonlu bir abimiz vardı, dişlerimi onun çekeceği söylendi. Bana bir dişi çekmekten, diğerleri için daha sonra gelmemden söz etti. Sırayla çekecekti ama hepsini tek seansta çekmesi konusunda ısrarcı oluca Lazlığın da verdiği cesaretle beni kırmadı. Ertesi gün anamdan yeni doğmuş gibiydim.

Uzunoğlu
10.09.2010, 00:29
Büyümüş de yirmilik dişi çıkarmış :)

seyyah61
10.09.2010, 00:51
Benimkilerden birisi sorunsuz cikti. Digerlerinde de sorun yasamam insallah.
Kardesimde ise tam tersi, bir kere oldu cektirdi, ikincisi cikiyor yine hala agriyormus.
Cene yapisiyla alakali bir durum.
Genelde 20lik disler agri yapmasa bile cekiliyor, cünkü arka tarafi düzgün fircalamak zor oldugundan cürüyüp diger disleri de cürütme durumlari var. Ben simdilik memnunum 20lik dislerimden. Cektirmek istemiyorum. Ama agri yapiyorsa cikarken, daha tam cikmadan cektirmek bence en dogrusu.

zafer6161
10.09.2010, 00:58
Büyümüş de yirmilik dişi çıkarmış :)

işte buuuuuuuu :D

ummufarah
10.09.2010, 11:15
20'lik dişler kiminde sıkıntı oluştırmazken,kiminde dayanılmaz ağrılara yol açıyor,mesela bende..
Müthiş bir iltihap ve ağız yarası oluşturmştu,nefes almak bile güçtü.
ÖZel doktora gittim,bir hafta antibiyotik sonra sağdakiler,sonra 1 hafta daha antibiyotik ve soldakiler çekildi kurtuladum.Diş çekildikten sonra en fazla 2-3 saat ağrısını çektim.Çekerlerse hiç düşünme kurtul diyeceğim ama senin ki herhalde daha yeni çıkıyor!

Apranax'ın genel manada diş ağrısına iyi geldiğini söyleyebilirim ama yine de doktor tavsiyesi olmadan kullanmaman doğrudur.Ve ilacı çiğneme,suda ezeyim falan yanlış hareketler.direk yut:)

Serap
10.09.2010, 13:31
Yanlız Atinin dişi henüz çıkma aşamasında arkadaşlar:D

Çıkıpta çekdirme sonrası neredeyse 1 aylık bi acı macerası da bende var...:D

izzet
10.09.2010, 13:34
Tek Cözüm:

Narkoz-Ameliyat. Kurtulmak icin Dislerin cikmasi tek cözüm. Er yada gec yine rahatsiz edecek yoksa.

Emirhan Çorumlu
10.09.2010, 13:40
Benim gecen sene 1 ni cekti doktor digerini rahatsiz ettigi icin... cenem hamster yanagi gibi sismisti baya bir... cok rahatsizdim... doktor pense ile kirdi aldi :D ondan sonra oh atlatdim dedim 2 nci. si cikti halen cikmaya devam ediyor suan allahtan yer bulmusta o cekilmesine gerek yokmus... ondan yirtdim kaldi 2 tane daha... yirtdim derken 3-4 ay oldu dis hala cikmadi yarisi cikti nasil is anlamadim... üstüne bastirdigim an aciyor yine... süt oldugu icin herhalde? neyse gecmis olsun renkdas... zevkli bir durum degil allah kolaylik versin... :(

Fatih Ay
10.09.2010, 13:49
benimkiside yatay çıkıyor..dişçi bunu nasıl alcak...eti mi yarcak..

Emre ÖZTÜRK
10.09.2010, 14:16
Bende geçen hafta farkettim bu dişi :D

Yeni çıkmaya başlamış ama hiç ağırmıyor.İnşallah böyle büyümeye devam eder :)

Atılay
10.09.2010, 18:04
Şimdilik apranaxla idare ediyorum hayatta gitmem doktora hele youtube da o ameliyatı izledikten sonra ağrı kesici ve Miraç'ın dediği gibi rakı basacaz :)

Faruk BERBER
10.09.2010, 18:08
benimkiside yatay çıkıyor..dişçi bunu nasıl alcak...eti mi yarcak..

Filmini çeker , gerekirse yarar aynı şey başıma geldi . Diş konusunda maalesef tecrübeliyim .Sürekli kaçsak da bence derhal tedavi olmak gerekir yoksa ilerde başımıza daha büyük dert açıyolar . . .

Ali Can
10.09.2010, 18:09
burdaki yazıları okudum korktum..
bende ağrı mağrı yok..
peki bu dişin ağrısız çıkma gibi bir olasılığı varmı ?..

Ali Can
10.09.2010, 18:12
burdaki yazıları okudum korktum..
bende ağrı mağrı yok..
peki bu dişin ağrısız çıkma gibi bir olasılığı varmı ?..

Benimde 20'lik dişlerim çıktı ama hiç ağrı olmadı.

sorumun cevabı arkadaymış..
o kadar mesaj yazdım geçmiş olsun demedim :D
atılay geçmiş olsun bu arada

bordo61
11.09.2010, 10:37
Neresidir bu 20'lik diş ilerde sorun çıkarmadan gidip çektiriyim :D :D

DKaraduman
12.09.2010, 13:53
Benim de hepsi çıktı sayılır, ağrı falan yok. "Çene yapısını bozar, çektirmek lazım" diyorlar doğru mu?

Emorfo_55
12.09.2010, 13:57
Benimki Dahaca Ağrı Yapmaya Başlamadan

Masaya Yatırttılar

Dahaca Çıkmadığı İçin Yardılar , Aldılar , Kazdılar Falan :) Sonra Dikişler ,Yolladılar :)

KERİM
12.09.2010, 14:24
17 yaşındayım. Mesajları okudum ve gerçekten korktum :D

başıma bunlardamı gelecek :)

Emorfo_55
12.09.2010, 14:27
17 yaşındayım. Mesajları okudum ve gerçekten korktum :D

başıma bunlardamı gelecek :)

Bende 17 Yaşındayım :) ve Bunlar Oldu

Ayrıca Oyle Gelişmiş Oldugumda Soylemez :) 45 Kiloyum

KERİM
12.09.2010, 14:34
Bende 17 Yaşındayım :) ve Bunlar Oldu

Ayrıca Oyle Gelişmiş Oldugumda Soylemez :) 45 Kiloyum

Sağolasın. Dahada korktum :D

hatice_61
12.09.2010, 20:34
ya bende çekicem bunları

Mustafa ÖZDEMİR
13.09.2010, 01:04
ya bende çekicem bunları
mecburen:D...

Utku61
13.09.2010, 02:13
Ne yalan söyliyim hayattan soğudum yazılanları okudukça :D Geçmiş olsun Atılay abi bu arada..

Adem ERTUĞRAL
13.09.2010, 02:32
hiç farkında değilim ben çıktıklarının çıkmadı diye biliyordum:D
doktora diş aldırmaya gittm sonra da bilgi almak için 20lk dişlerim ne zaman çıkar falan diye sordum
ağzıma baktı oğlum seninkiler zaten çıkmış dedi

ağzımdan haberm yok bnm:D

mehmet83
13.09.2010, 03:10
Ayni dert bende de var. Arada bir agri yapiyor ama ben burda disciye gitmem arkadas. Memlekete donunce ilk isim disciye gitmek. Beni Turk hekimlere emanet edin.:D

Burçak
13.09.2010, 11:03

bende 20 lik dişlerimden yana en ufak sorun yaşamadım.
ama genel anlamda diş ağrısından çok çektim. sonunda yaptırıp kurtulmuştum.

Dursun Kaplan
13.09.2010, 11:06
Ben de şu anda kanal tedavisi devam ediyor. Kanal tedavisinden sonra bir dişim daha porselen olacak.

Çeyizi diziyorum. :rolleyes:

Misina
13.09.2010, 12:12
3 yıl önce yaptırdığım dolgu açılmış.Dün gece ağrıdan göz kırpmadım.Sabah 9 da soluğu Dişçi de aldım dolguyu yenilettim.Ağrı dindi birde uyuşturucunun etkisi geçse...

zafer6161
13.09.2010, 13:10
atılay bunun birde 30 luk dişi var,o 20 likten daha beter şimdiden söylimm yanii:D