PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bisikletle Parasız 10.000 km Türkiye Turu ve Türkiye Fotoğrafları

Halil Atalay
06.09.2010, 23:04
http://img716.imageshack.us/img716/8690/hasanorduda.jpg

Pedal çevirmekle kalmıyor, Türkiye'nin fotoğrafını çekiyor. Ve ilk sergisini Trabzon'da açacak.

Bisikletiyle parasız bir halde Türkiye'nin sınır illerini dolaşarak fotoğraflar çeken ve bölge bölge açacağı sergilerde çektiği fotoğrafları sergileyecek olan Hasan Söylemez, ilk sergisini 25 Eylül'de Trabzon'da açacak.

11 Temmuz'da yolculuğuna başlayan Hasan Söylemez, 48 günü geride bırakırken 1668 km. pedal çevirdi. Yolculuğu esnasında Şile, Ağva, Kandıra, Kerpe, Kefken, Karasu, Kocaali, Akçakoca, Alaplı, Ereğli, Zonguldak, Çaycuma, Bartın, Amasra, Kurcaşile, Cide, Doğanyurt, İnebolu, Abana, Çatalzeytin, Türkeli, Ayancık, Sinop, Gerze, Yakakent, Bafra, 19 Mayıs, Samsun, Tekkeköy, Çarçamma, Terme ve Ünye, Fatsa, Ordu, Giressun ve Görele'den geçen ve ardından Trabzon'a ulaşan Hasan Söylemez, Rize ve Artvin'den sonra Doğu Anadolu bölgesi sınırından turuna devam edecek.
Geçtiği yerlerin kültürel değerlerini, çeşitliliğini, insanlarını ve yaşam tarzlarını; hem turist, hem gazeteci, hem fotoğrafçı hem de o hayatı yaşayan sıradan bir insan gözüyle fotoğraflayıp, yaşadığı yol hikayelerini kendi adını taşıyan intermet sitesi hasansoylemez.com'da yazarak belgeleyen Hasan Söylemez, ilk fotoğraf sergisini Trabzon'da açacak.

Hasan Söylemez'in 'Yol Hikayeleri'ni okumak için tıklayınız... (http://www.htspor.com/diger/haber/544726-yol-hikayeleri)
Hasan Söylemez'in objektifinden 'Yol hikayeleri' fotoğrafları için tıklayınız... (http://galeri.haberturk.com/galeri/index/403612)

25 Eylül 2010 Cumartesi günü saat 13:30'da Trabzon Sanat Evi'nde ardından ardından Forum Trabzon Alışveriş Merkezi'nde sergilenecek olan 'Bisikletle Parasız 10.000 km Türkiye Turu ''Karadeniz'' Fotoğraf Sergisi'nde fotoğrafların satışından elde edilicek gelir Kansere Umut Vakfı'na bağışlanacak.

Hasan Söylemez, açacağı sergi öncesi Trabzon'da bir basın toplantısı düzenledi. Söylemez basın toplantısında şunları dile getirdi:
"Bisikletle Parasız 10.000 km Türkiye Turu ve Türkiye Fotoğrafları'' projemin Karadeniz ayağını tamamlamak üzereyim. 11 Temmuz Pazar günü cüzdanımdaki banka kartlarını kırıp son paramı da çocuklara dağıtarak, yanıma hiç para almadan Türkiye'nin sınır bölgelerini bisikletle gezmek için yola çıktım ve 48 günde 1668 km yol kat edip Trabzon'a vardım.

Yolculuk bitene kadar parayı kendi hayatımdan çıkarıyorum. Gittiğim her bölgenin kültürel değerlerini, çeşitliliğini, insanlarını ve yaşam tarzlarını; hem turist, hem gazeteci, hem fotoğrafçı hem de o hayatı yaşayan sıradan bir insanın gözüyle fotoğraflayıp, yaşadığım yol hikayelerini yazarak belgeliyorum.

Başta Karadeniz bölgesi olmak üzere Türkiye'nin sınır bölgelerinde çektiğim fotoğraflarla sergiler düzenleyip bu sergilerden elde edilen gelirleri ise hayır kuruluşlarına bağışlıyorum. Yolculuğumun ilk ayağı olan Karadeniz Bölgesi'ni tamamlamak üzereyim ve bu bölgede çektiğim fotoğraflar önce Trabzon Sanat Evi'nde ardından Forum Trabzon Alışveriş Merkezi'nde sergilenecek.
Biliyorsunuz Karadeniz Bölgesi Çernobil faciasından sonra kanser hastalığının en sık görüldüğü bölgelerden biridir. Bu nedenle sergide fotoğraf satışlarından elde edilen gelirlerin tamamı kanser hastalarına bir umut olması için Kansere Umut Vakfı'na bağışlanacaktır. 25 Eylül 2010 Cumartesi günü saat 13:30'da Trabzon Sanat Evi'nde düzenlenecek olan Bisikletle Parasız 10.000 km Türkiye Turu ''Karadeniz'' Fotoğraf Sergisi'ne bütün Karadenizlilerin gelmesi hem beni hem de iyileşmek için bir umut bekleyen Kanser hastalarını mutlu edecektir."

İlyas Onat
11.09.2010, 03:59
Muhteşemdi.
Gecenin bu saatinde okudum satır satır.
Samsun'dan ötesi yok yalnız yazı dizisinde.

Halil Atalay
21.09.2010, 22:36
arkadaşlar yazı dizisi geçikmeli olarak yükleniyor ayrıca bu hafta sonu fotoğraf sergisi açılışı var bilginize kendisi ile sergide tanışabilirsiniz

Uğur GEMİCİOĞLU
21.09.2010, 22:49
Yazısını okumuştum. Ama Doğu Karadeniz yazıları yok sanırsam. Onlar yüklenmeyecek mi?