PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası | Son 16

Berk
03.09.2010, 21:55
Şampiyonada diğer eşleşmeleri bu başlıkta konuşalım.

2. Tur Maç Programı şöyle:

4 Eylül Cumartesi:
18.00 Sırbistan-Hırvatistan
21.00 İspanya-Yunanistan
5 Eylül Pazar:
18.00 Slovenya-Avustralya
21.00 Türkiye-Fransa
6 Eylül Pazartesi:
18.00 ABD-Angola
21.00 Rusya-Yeni Zelanda
7 Eylül Salı:
18.00 Litvanya-Çin Halk Cumhuriyeti
21.00 Arjantin-Brezilya

mehmets61
03.09.2010, 22:14
4 Eylül Cumartesi:
21.00 İspanya-Yunanistan
5 Eylül Pazar:
21.00 Türkiye-Fransa
6 Eylül Pazartesi:
18.00 ABD-Angola
21.00 Rusya-Yeni Zelanda
7 Eylül Salı:
21.00 Arjantin-Brezilya

Berk
03.09.2010, 22:19
Sırbistan-Hırvatistan ve Arjantin-Brezilya maçlarını mutlaka izlemeyi düşünüyorum.

.....
03.09.2010, 22:24
Bu Fransa futbolda ki kadar iyi mi ? :)

Berk
03.09.2010, 22:26
Bu Fransa futbolda ki kadar iyi mi ? :)

Futbolda şuan Fransa'dan kötüsü zor bulunur Ömer.:D

.....
03.09.2010, 22:44
Futbolda şuan Fransa'dan kötüsü zor bulunur Ömer.:D

Baketboldaki Fransayı , Futboldaki hangi ülke olarak nitelendirebiliriz diye sorayım o zaman :):)

Oğuz ZEYTİN
03.09.2010, 22:51
Nedved'siz Çek Cumhuriyeti...

Berk
03.09.2010, 22:54
Baketboldaki Fransayı , Futboldaki hangi ülke olarak nitelendirebiliriz diye sorayım o zaman :):)

Ömer ne desem yalan olur valla bu konuda.Ben de şampiyonadan şampiyonaya izliyorum milli maçları.Yani kimin kadrosunda fazla yetenekli oyuncu vardır, kim daha genç ağırlıklı kadroyla oynar, hangi tempoda basketbol oynarlar falan pek anlamam.Sadece ekol ülkelerin olduğunu biliyorum Slovenya, Litvanya, Yunanistan vb.

Bu konuda topu en iyisi Oğuz abi(bigben)'ye atalım, o bizi bilgilendirir sanırım.:)

.....
03.09.2010, 22:58
Ömer ne desem yalan olur valla bu konuda.Ben de şampiyonadan şampiyonaya izliyorum milli maçları.Yani kimin kadrosunda fazla yetenekli oyuncu vardır, kim daha genç ağırlıklı kadroyla oynar, hangi tempoda basketbol oynarlar falan pek anlamam.Sadece ekol ülkelerin olduğunu biliyorum Slovenya, Litvanya, Yunanistan vb.

Bu konuda topu en iyisi Oğuz abi(bigben)'ye atalım, o bizi bilgilendirir sanırım.:)

Bende tam onu diyecektim :)

bigben abi iyi anlıyor basketboldan bizi bilgilendirir :p :)

Oğuz ZEYTİN
03.09.2010, 23:15
Nedved'siz Çek Cumhuriyeti...

:)

Şöyle düşünelim.

Sırbistan-Yunanistan-İspanya 1. seviye olsun.

Ardından Türkiye-Litvanya-İtalya'yı(bu turnuvada yoklar) koyalım.

Sonra Rusya-Hırvatistan-Slovenya...

İşte Fransa (Tony Parker'sız haliyle buralarda bir yerde)...

Onun arkasına Almanya-İsrail'i koyalım...

.....
03.09.2010, 23:38
O zaman Allahın izniyle yeneriz yaaa :):)

boztepeliyasin
04.09.2010, 00:33
fransa yenemeyeceğimiz bir takım değil. milli takım istediği takdirde maçı kazanacaktır. yeterki maçtan kopmayalım.

Taner Uykuçeken
04.09.2010, 00:48
4 Eylül Cumartesi:
21.00 İspanya-Yunanistan
5 Eylül Pazar:
21.00 Türkiye-Fransa
6 Eylül Pazartesi:
18.00 ABD-Angola
21.00 Rusya-Yeni Zelanda
7 Eylül Salı:
21.00 Arjantin-Brezilya

Tahminlerim

Oğuz ZEYTİN
04.09.2010, 00:57
Bu turda en keyifli maçın Arjantin - Brezilya olmasını bekliyorum. İki takım da harika oynuyor...

En sert maç ise Rusya - Y. Zelenda olabilir.

En tarihi eşleşme ise Sırp-Hırvat maçı... Yeni Balkan Savaşı (parkedeki mücadele) tadında çarpışacaklar...

Angolalı oyunculardan İstanbul'a gelmeyen Kobe-Wade-Bosh-Chris Paul-D. Howard performansları göstermelerini bekliyorum. Onlar da bu güç var :) Neden olmasın?

Uğurtan
04.09.2010, 13:12
Ben Arjantin'den ümitliyim..

O taraftan ABD'yi eleyecekler diye bir inancım var ama bakalım.. :)

Atılay
04.09.2010, 13:16
ABD bizim karşımıza ne zaman çıkacak eşleşmelere göre

Özge
04.09.2010, 13:29
ABD bizim karşımıza ne zaman çıkacak eşleşmelere göre
İki takımda elenmezse ancak finalde karşılaşabileceğiz.:)

İlker Akçay
04.09.2010, 13:46
Diğer tarafta ABD'nin şansı Brezilya-Arjantin maçından iki takımında ABD'ye göre çok daha yıpranmış olarak çıkması olacak.Bence iki takımdan biri Litvanya'yı geçip yarı finale gelecektir kuvvetle muhtemel Brezilya olacak ABD'nin Brezilya'ya karşı avantajı Litvanya ve Arjantin yerine Angola ve Rusya(Yeni Zelanda) ile oynayacak olması.

Bizim tarafta ise Fransızlar hücumda çok dağınıklar bizde normal savunmamızı yaparsak fazla sıkıntı çekmeden geçebileceğimizi düşünüyorum sonrasında gelecek olan Slovenya açıkçası bize ters gelen bir takım olsa da pota altında bu turnuvada Slovenlere göre bariz bir üstünlüğümüz var.Koç ve oyuncular gerekeni yapıp yarı finale yükseliriz diye düşünüyorum.Yarı final durumunda ise en çekindiğim takım Sırbistan.Yunanistan ve Hırvatistan karşısında maça favori olarak çıkarız.İspanya maçını da kazanabileceğimizi özellikle pota altında Pau'suz İspanya'yı çok zorlayıp turu geçebileceğimizi düşünüyorum ancak Sırbistan maçı olursa Sırplara daha yakın gibi duruyor.Şaka maka finale kadar çıkardım takımı kendi kafamda eee artık ben bu kadar getirdim 12 DEV ADAM da kupayı alıversin :)

@Oğuz,

Buralardaysan fikrini almak isterim nedir şansımız sence? İspanya'yı çok mu yabana attım ve Slovenleri :)

winner
04.09.2010, 17:44
Bu akşamki Sırbistan-Hırvatistan ve İspanya-Yunanistan maçları en anlamlı ve çekişömeli 2.tur maçları olacak birkaç gün sonra oynanacak Brezilya -Arjantin maçı ile birlikte.

Sırbistan ve Hırvatistan daha önce aynı bayrak altında mücadele eden ve aralarında özellikle basketbolda büyük rekabet olan iki ülke. Sırbistan genç, Hırvatistan ise tecrübeli takım.Genç sırplar geçen seneden gelen ve bur turnuvada devam eden istikrarları ile önde gözükse de Ukiç,Planiniç,Tomas,Popoviç gibi tecrübeli oyuncuları ile Hırvatlar her an sürpriz yapabilir.

Yunanistan-İspanya maçı çok sert ve heyecanlı geçecek. İki takımda beklentinin altında.Yunansitan kazandığı maçları bile çok zor geçti.üstelik sıradan takımlara karşı.Bize karşı dağıldılar zaten.İspanya'da iyyıldız oyuncuları turnuvaya gelmeyen Fransa ve Litvanya'ya kaybetti turnuvada.Bu maçın favorsi yok.Kim günündeyse o kazanacak.Fiba'nın iki şımarık çocuğunun karşılaşmasında Fiba'nın kimin yürümesini isteyeceği de maçın sonucunu etkileyecek.

Paksoy
04.09.2010, 19:52
,Sırbistan-Hırvatistan maçı harikaydı, sırbistan çeyrek finalde

mehmets61
04.09.2010, 20:07
gerçekten öyleydi.5 küsür saniye lik hucumda 1 saniye kala hırvat oyuncunun faulü yenilmelerine neden oldu...71 70 bitti...

Berk
04.09.2010, 20:08
Çok güzel bir maç oldu gerçekten.Hırvatistan çok iyi mücadele etti ama son saniyedeki faul çok amatörceydi.Bıraksa zaten kaçıracak adam, uzatmaya gidecekti maç.Sırbistan iyi bir görüntü vermedi, Teodosiç kötüydü.

Diğer maçta İspanya'nın kazanmasını istiyorum.

FC-ST-PAULI-61
04.09.2010, 20:11
kendi ülkemizde kimse bizi yenemez.... Fransa hic yenemez

Ali Tunahan Güllü
04.09.2010, 22:00
Sırbistan-Hırvatistan maçı gerçekten çok zevkliydi.
Teodosic biraz oynayınca sırbistanın oyun yapısı değişiyor çok değerli bir oyuncu.

h@msi61
04.09.2010, 22:54
Sen misin bilerek yenilen Yunanistan, al sana yenilgi. Hadi simdi evinize.

winner
04.09.2010, 22:57
İki maçta beklediğim gibi geçti.Sırbistan-Hırvatistan maçı çok denkti, galibi biraz şans biraz küçük ayrıntılar belirledi.

Yunanistan son beş dakikasına kafa kafaya girdiği maçı biraz da benchten gelmeyen katkı nedeni ile İspanya'ya kaybetti.Neredeyse tüm maçı aynı 3 kısa ile oynadılar.Maçın sonu gelmedi tabii.İspanya yavaş yavaş ritme giren bir takım.Geçen sene Polonyada da böyleydi.Ama yine de eski istekleri ve kazanma arzuları yok gibi.

Cagdas Topal
04.09.2010, 23:08
Güle güle Yunanistan :D Bu çirkeflerin elenmesine çok sevindim .

İspanya bu galibiyet ile turnuvaya geri döndü :)

İsmail Coşgun
04.09.2010, 23:47
Yunanistanın elenmesine çok sevindim. Hiç etik davranmayıp, Bizans oyunları kendi başına patlayınca İspanya Yunanistan'a acımadı..

Mustafa ÖZDEMİR
05.09.2010, 00:15
İki takımda elenmezse ancak finalde karşılaşabileceğiz.:)
o zaman amerika elenmesin sakın...

Paksoy
05.09.2010, 00:41
slovenyadan çok korkuyorum.

Emirhan Çorumlu
05.09.2010, 03:24
Sirbistan ve Ispanya Galibiyetleri gayet dogal... cok güzel bir mac olacak bir dahaki turda... bugünki maclari ise bana göre Türkiyemiz ile Slovenya alir... ve Türkiye bir dahaki turda Slovenya ile eslesir... cok zor bir mac olacak... ama önce insallah fransayi eleyecegiz... bol sans... bol seyir zevki olan bir mac olsun bizim adimiza... =)

Emirhan Çorumlu
05.09.2010, 03:35
Bana göre böyle olacak:

Sirbistan - Ispanya = 2

Türkiye - Slovenya = 1

Amerika - Yeni Zelanda = 1

Litvanya - Arjantin = 1

Ispanya - Türkiye = 2

Amerika - Litvanya = 2

Final:

Türkiye - Litvanya = ?

Cengiz Çubukcu
05.09.2010, 03:47
slovenyadan çok korkuyorum.

aynen ben de ama önce Fransayı bir geçelim :)

Mehmet S. Pervan
05.09.2010, 04:00
Fransa'yı rahat geçeriz savunmaları arızalı. Ama ondan sonra gelecekler rakipler karşısında umutsuzum açıkçası. Bi günümüz bi günümüze uymuyor çünkü. Onun için ilerleyen maçlarda bize galibiyeti ilk 5'ten çok yedek kulubesi getirecektir.

Oğuz ZEYTİN
05.09.2010, 10:10
Diğer tarafta ABD'nin şansı Brezilya-Arjantin maçından iki takımında ABD'ye göre çok daha yıpranmış olarak çıkması olacak.Bence iki takımdan biri Litvanya'yı geçip yarı finale gelecektir kuvvetle muhtemel Brezilya olacak ABD'nin Brezilya'ya karşı avantajı Litvanya ve Arjantin yerine Angola ve Rusya(Yeni Zelanda) ile oynayacak olması.

Bizim tarafta ise Fransızlar hücumda çok dağınıklar bizde normal savunmamızı yaparsak fazla sıkıntı çekmeden geçebileceğimizi düşünüyorum sonrasında gelecek olan Slovenya açıkçası bize ters gelen bir takım olsa da pota altında bu turnuvada Slovenlere göre bariz bir üstünlüğümüz var.Koç ve oyuncular gerekeni yapıp yarı finale yükseliriz diye düşünüyorum.Yarı final durumunda ise en çekindiğim takım Sırbistan.Yunanistan ve Hırvatistan karşısında maça favori olarak çıkarız.İspanya maçını da kazanabileceğimizi özellikle pota altında Pau'suz İspanya'yı çok zorlayıp turu geçebileceğimizi düşünüyorum ancak Sırbistan maçı olursa Sırplara daha yakın gibi duruyor.Şaka maka finale kadar çıkardım takımı kendi kafamda eee artık ben bu kadar getirdim 12 DEV ADAM da kupayı alıversin :)

@Oğuz,

Buralardaysan fikrini almak isterim nedir şansımız sence? İspanya'yı çok mu yabana attım ve Slovenleri :)

İlker, kusura bakma dün girmedim foruma.

Eşleşmelerin diğer tarafı için söylediklerine katılıyorum. Bizim tarafsa Avrupa Şampiyonası son sekizi gibi... Yani, zor.

Sırbistan, daha önceki yıllarda olduğu gibi süperstarlara sahip değil (Stojakovic, Radmanovic gibi...). Ama takım oyunu kusursuz çalışıyor. Yine de lider oyuncuları yok, çok gençler. Bu ilerleyen turlarda sorun yaşamalarına sahip olabilir (ki dün bunu yaşadılar). İspanya bu noktada onlardan bir adım önde bence.

Slovenleri daha önceki turnuvalarda yakından takip ederdim, Nesterovic'den dolayı... :) Gruplarda parlayıp, tur maçlarında sürpriz şekilde elenirler. Çünkü sert değiller. Hele bu takımları beni pek memnun etmedi (Cengiz Abi kızacak :) ).

Gelelim bize... Fransa'yı fazla yabana atmayalım. Neden?

Çok mu iyiler, HAYIR!

Bize çok zıt basketbolları var. Dış şutları yok, kabul. Ama devamlı potaya gidiyorlar. İçeriyi zorluyorlar.

Ayrıca fiziki yetersizliklerine değinilmiş yukarılarda... Unuutmayalım ki bu adamların bazıları NBA. Batum, Diaw, Mahinmi... Diğerleri ise Fransa veya İspanya-İtalya gibi üst düzey liglerde oynuyorlar.

Benim çekindiğim oyuncu Gelebale. Zamanında NBA'deydi, geçen sene Fransa Ligi finallerinin en değerli oyuncusuydu. Şampiyonada da çok iyi oynuyor.

En büyük sorunları saf oyun kurucu eksiklikliği. Diaw oyuna yön veriyor. Onun da ne kadar yeteceği meçhul...

Dikkat! Fransa, turnuvada en çok top kaybı yapan 3. takım (İran ve Lübnan'dan sonra).

Demek ki püf noktası, Savunma! Savunmayı oturtursak (özellikle baskılı kısa savunmamız) çok fast-break atarız.

Yine de, çok kolay geçeceğini sanmıyorum (inşallah tersi olur tabii ki :) ).

*

Ev sahibi olup da tribün dezavantajı yaşayan ilk ülke olabiliriz. Çünkü Slovenlerle aynı gün oynayacağız. Dört bin küsür bilet almışlar. Gerçi çok da sorun değil, İstanbul'da Eurolig maçları da 50-60 kişiye oynanıyor zaten... Sorun etmez bizim necip halkımız...

*

Basketbol yetkililerine teklifim, Murat Murathanoğlu'nun heykelini Abdi İpekçi'nin önüne diksinler! Tek gerçek basketbol efsanemiz! (Doğan Hakyemez kusura bakmasın :) )

İlker Akçay
05.09.2010, 16:54
İlker, kusura bakma dün girmedim foruma.

Eşleşmelerin diğer tarafı için söylediklerine katılıyorum. Bizim tarafsa Avrupa Şampiyonası son sekizi gibi... Yani, zor.

Sırbistan, daha önceki yıllarda olduğu gibi süperstarlara sahip değil (Stojakovic, Radmanovic gibi...). Ama takım oyunu kusursuz çalışıyor. Yine de lider oyuncuları yok, çok gençler. Bu ilerleyen turlarda sorun yaşamalarına sahip olabilir (ki dün bunu yaşadılar). İspanya bu noktada onlardan bir adım önde bence.

Slovenleri daha önceki turnuvalarda yakından takip ederdim, Nesterovic'den dolayı... :) Gruplarda parlayıp, tur maçlarında sürpriz şekilde elenirler. Çünkü sert değiller. Hele bu takımları beni pek memnun etmedi (Cengiz Abi kızacak :) ).

Gelelim bize... Fransa'yı fazla yabana atmayalım. Neden?

Çok mu iyiler, HAYIR!

Bize çok zıt basketbolları var. Dış şutları yok, kabul. Ama devamlı potaya gidiyorlar. İçeriyi zorluyorlar.

Ayrıca fiziki yetersizliklerine değinilmiş yukarılarda... Unuutmayalım ki bu adamların bazıları NBA. Batum, Diaw, Mahinmi... Diğerleri ise Fransa veya İspanya-İtalya gibi üst düzey liglerde oynuyorlar.

Benim çekindiğim oyuncu Gelebale. Zamanında NBA'deydi, geçen sene Fransa Ligi finallerinin en değerli oyuncusuydu. Şampiyonada da çok iyi oynuyor.

En büyük sorunları saf oyun kurucu eksiklikliği. Diaw oyuna yön veriyor. Onun da ne kadar yeteceği meçhul...

Dikkat! Fransa, turnuvada en çok top kaybı yapan 3. takım (İran ve Lübnan'dan sonra).

Demek ki püf noktası, Savunma! Savunmayı oturtursak (özellikle baskılı kısa savunmamız) çok fast-break atarız.

Yine de, çok kolay geçeceğini sanmıyorum (inşallah tersi olur tabii ki :) ).

*

Ev sahibi olup da tribün dezavantajı yaşayan ilk ülke olabiliriz. Çünkü Slovenlerle aynı gün oynayacağız. Dört bin küsür bilet almışlar. Gerçi çok da sorun değil, İstanbul'da Eurolig maçları da 50-60 kişiye oynanıyor zaten... Sorun etmez bizim necip halkımız...

*

Basketbol yetkililerine teklifim, Murat Murathanoğlu'nun heykelini Abdi İpekçi'nin önüne diksinler! Tek gerçek basketbol efsanemiz! (Doğan Hakyemez kusura bakmasın :) )

Anladım Oğuzcum :)Teşekkürler verdiğin bilgiler için :)

Fransızların beni de tek korkutan yanı hızlı ve atletik oluşlarıyla potayı çok zorlamaları eğer fast-break yememeye özen gösterirsek rahat bir maç olacağı düşüncesindeyim.

Slovenlerle ilgili söylediklerin yarı final için umudumu çok artırdı zaten olan inancım iyice tavan yaptı desem yeridir seyirci durumunu düşünmezsek :)

Bordo-mavi çubuklu formayı bulmaya çalışıcam tribünde :) Umarım zaferle dönersin :)

Mustafa Umut
05.09.2010, 17:03
Fransa'nın savunmasında aksamalar var herkes aynı şeyi söylüyor.Ama bu maç önemli bir maç onlarda kolay kolay pes edeceklerini sanmıyorum son dk ya kadar mücadele olur bence.

Berk
05.09.2010, 19:15
Avustralya ne kötü bir takımdır ya.Böyle felaket bir basketbol görmedim.Amerika ile eşleşseler 20 sayıyı bile geçemezlerdi..

İsmail Coşgun
05.09.2010, 19:20
Slovenya Avusturalya karşısında maçi çok rahat götürüyor. 25 sayı farkla önde su anda. Avusturalya farkı eritecek birsey yapamıyor.

Paksoy
05.09.2010, 19:52
evet maça yaklaşık 1 saat kaldı ,atmosferi çok merak ediyorum

Emirhan Çorumlu
06.09.2010, 03:56
Bana göre böyle olacak:

Sirbistan - Ispanya = 2

Türkiye - Slovenya = 1

Amerika - Yeni Zelanda = 1

Litvanya - Arjantin = 1

Ispanya - Türkiye = 2

Amerika - Litvanya = 2

Final:

Türkiye - Litvanya = ?

2 de 2 karsilasmalari bildim ;) yarin abd - yeni zelanda maci belirlenir birdahaki tura ;)

Emirhan Çorumlu
06.09.2010, 03:58
bence arjantin, ispanya ve slovenya gibi takimlari gececek güce sahibiz... günlük performanslarda cok önemli oluyor... ama ben en cok litvanya ve abd den cekiniyorum... =)

Berk
06.09.2010, 12:33
Litvanya veya Abd ile ancak finalde karşılaşabiliriz.

Harun CAN
06.09.2010, 16:20
Gerçekci bir gözle baktığımızda genel itibariyle en iyi 4 takım arasında olmadığımız kesin...

ABD
ARJANTIN
BREZILYA
RUSYA
ISPANYA
LITVANYA
HIRVATISTAN
SLOVENYA
YUNANISTAN
ALMANYA
FRANSA

bu takımlar içinde ilk 8 e girmemiz normal ama ilk 4 de çok zor...( turnuva itibariyle değil- genel olarak söylüyorum)

2006 Dünya Kupasında zaten ilk 8 de yer aldığımız düşünürsek burda kendi evimizde ilk 4, hatta final oynamak gerekir o da ayrı bir mesele..

Paksoy
06.09.2010, 19:30
abd (all-star) maçı yapıyor sanki :)101-61 7 dk. var maçın bitimine

yorumsuz6117
06.09.2010, 20:45
ABD'de Kobe ve Lebron niye yok ?

Paksoy
06.09.2010, 21:08
gelmek istemiyorlar, ABD 20 30 yıldır dünya kupasını alamıyorlar, önemsemiyorlar

yorumsuz6117
06.09.2010, 22:08
gelmek istemiyorlar, ABD 20 30 yıldır dünya kupasını alamıyorlar, önemsemiyorlar

Dünya kupasını önemsemiyorlarsa neyi önemsiyor bunlar :)

MDanışmaz
06.09.2010, 23:40
Dünya kupasını önemsemiyorlarsa neyi önemsiyor bunlar :)

Olimpiyatları :)

Oğuz ZEYTİN
07.09.2010, 00:20

LeBron, bu yazı transfere ayırdı.

Kobe'nin ise ciddi sakatlıkları var (el parmağı, sol ayak bileği).

Paksoy
07.09.2010, 02:14
dikkatimi çeken istatistik ,Türkiye-Çin maçından
Sinan Güler = 9 sayı ,8 top çalma,7 asisst

Paksoy
07.09.2010, 18:26
çin 26-20 litvanya, çin çok iyi

Berk
07.09.2010, 23:20
Arjantin 93-89 Brezilya

Luis Scola diyorum başka birşey demiyorum.

37 sayı, 9 ribaund, 3 asist..!

MDanışmaz
08.09.2010, 02:18
Bu Slovenya maçı çok korkutuyor beni hatta İspanya maçından bile daha fazla korkuyorum çünkü bize çok ters bir takım..Bigben sen ne düşünüyorsun bugünkü maç hakkında???

Osman Yavuz
08.09.2010, 11:29
Arjantin 93-89 Brezilya

Luis Scola diyorum başka birşey demiyorum.

37 sayı, 9 ribaund, 3 asist..!
Kesinlikle şu ana kadar turnuvanın açık ara en iyi oyuncusu.MVP olma şansı az çünkü şampiyon olma şansları çok az.Ama benim gönlümde MVP oldu bile.

Oğuz ZEYTİN
08.09.2010, 11:32
Bu Slovenya maçı çok korkutuyor beni hatta İspanya maçından bile daha fazla korkuyorum çünkü bize çok ters bir takım..Bigben sen ne düşünüyorsun bugünkü maç hakkında???

Slovenya maçına ilişkin yazımdan...

"... Artık çeyrek final aşamasındayız. Yani son sekiz takım arasındayız. Rakip seçme lüksümüz yok. Kaldı ki, kalan takımlar arasında belki de en zayıfı Slovenya. Erazem Lorbek, Beno Udrih, M. Smodis gibi yıldız oyuncular kadroda yer almıyor. Yine de zorlu bir maç bekliyor bizi. Slovenler, çok tehlikeli kısalara sahip. Dragiç-Lakoviç-Beciroviç üçlüsünün dış şut becerisi üst düzey. Açıkçası içeri penetre etmektense, topu çevirip, boş oyuncuyla dış şutu yakalamak istiyorlar. Burada, savunma baskımız devreye girecektir. Hızlı adam değişimleri veya alan savunmasındaki kaymalarla rakibe boş şut imkânı vermemek lazım.

İçeride ise Brezec-Vidmar ikilisi güçlü oyuncular. Bizim uzunlarımız, Semih-Ömer-Oğuz onları en iyi şekilde savunacaklardır.

Maçın kilit eşleşmesi Hidayet-Nachbar olacaktır. İki oyuncu da takımlarının saha içi liderleri. Benzer özelliklere sahipler. Bu ikiliden, hangisi takımına daha fazla katkı verirse, bu akşam o takımın galibiyeti kolaylaşır.

Dilerim ki, millilerimiz Slovenya’yı yenip yarı finale yükselir, Olimpiyatlarda yer alma hakkı kazanır. Sonrasında ise final ve dünya şampiyonluğunu telaffuz etmeye başlarız.

Başarılar 12 Dev Adam!"

Paksoy
08.09.2010, 19:19
ispanya-sırbistan, tek kelimeyle harika bir maç

FC-ST-PAULI-61
08.09.2010, 19:35
sirbistan elensin nefret ediyorun onlardan

Paksoy
08.09.2010, 19:52
Sırbistan haketti,92-89 harika bir maçtı

Hasan61
08.09.2010, 19:54
Teodosic kullanılabilecek en kötü son topu kullandı ama niye büyük oyuncu olduğunu gösterdi.....

Seyfi_B
08.09.2010, 20:26
Arkadaslar mac sonu röportajinda cetnik isaretini gösteren Sirp oyuncuyu gördünüz mü? Skandal! Bizim muhabirlerde öküz gibi bakmak ile yetindiler. :mad:

Özge
08.09.2010, 20:42
Müthiş bir maç oldu.Sırbistan 4 dakika kala maçı koparmaya çalıştı ama İspanya buna izin vermedi.Son saniyeye kadar çekişme devam etti.Teodosic'in çok zor şutuyla maçı aldılar.

UğuR
08.09.2010, 21:59
Sırbistanın bugün bu kadar isabetli atması iyi oldu...Bizim maçda aynı oranda atamazlar herhalde.

İsmail Coşgun
08.09.2010, 22:03
İlk yarıyı Slovenya karşısında 50-32 gibi bir skorla bitirdik. Bu harika bir sonuç. Haydi devam çocuklar!

macka61
08.09.2010, 23:14
başlık artık değişmeli son 4 ler belirleniyor

Emirhan Çorumlu
08.09.2010, 23:33
sirplari yenip abd ile final oynayacagiz insallah :D

Serdær
09.09.2010, 00:14
Sırbistan - İspanya maçı başa baş oldu.

Gasol olsa İspanya çok çok rahat yenerdi Sırbistanı.

Navarro bir yere kadar götürebildi.

Altın Çocuk Rubio maçı sadece 3 sayıyla tamamladı..

Sırbistanda Teodosic ne denli yetenekli bir oyuncu olduğunu görüyoruz.

Bunların yanında Bjelica,Velickovic,Krstic,Keselj,Savanovic sayı yüzdesi olarak üst düzeyde oynadılar.

Krstic bizim maçta özel olarak önlem almamız gerekiyor , oynadığımız iki hazırlık maçında da bizi çok rahatsız etmişti.

.....
09.09.2010, 00:36
Yine rahat geçeceğimizi düşünüyorum :)

Paksoy
09.09.2010, 18:25
ilk çeyrek, ABD-25 RUSYA-25 Rusya çok iyi oynuyor ama nekadar dayanacak

Hasan61
09.09.2010, 18:39
Rusya iyi oynamakla kalmıyor.ABD'nin zaaflarını da gösteriyor herkese

Paksoy
09.09.2010, 19:01
Rusya iyi oynamakla kalmıyor.ABD'nin zaaflarını da gösteriyor herkese
evet,ABD bu maçla diğer maçların skorlarının yanıltıcı olduğunu gösterdi, çok organize bir takım abd yi yenebilir,

SemihColman
09.09.2010, 19:18
http://www.facebook.com/video/video.php?v=122337324483935&ref=mf

Arkadaşlar bu reklamın yeni versiyonunu bulamıyorum. Var mıdır bulan , veya yükleyebilecek olan ? Murat Murathanoğlu blok geldi faul dedi diyo yenisinde. Yardımcı olursanız sevinirim.

.....
09.09.2010, 19:55
Haydi Rusya :)

Yen şu Abdlileri :)

Uğurtan
09.09.2010, 22:24
Litvanya olay yapıyor şuanda..

Arjantin dağılmış durumda..

Fark 32 sayı :)

.....
09.09.2010, 22:25
Neyse Litvanya yensin bari abd yi :)

mehmets61
09.09.2010, 22:53
çin maçında zorlanmaları beni yanılttı arjantin in rahat maçı alıcagını düşünmüştüma ama litvanya tam anlamıyla dagıttı.

SemihColman
09.09.2010, 23:02
Arkadaşlar mesajım neden silindi ? Video isteği başka yerde mi yapılıyo ben bilmiyorum çünkü :S

Paksoy
09.09.2010, 23:05
mesajın 3.sayfada silinmemiş.

Oğuz ZEYTİN
10.09.2010, 01:44
Arjantin'in elenişine üzüldüğüm kadar yıldızsız Litvanya'nın yarı finale kadar gelişine memnun olmamak elde değil.

Takım oyununun en güzel örneği...

Gökhan KAN
10.09.2010, 14:02
Bu Litvanya Basketbolda neden bu kadar ilerde. Diğer dallarda adını duyamıyoruz Basketbolda hep ismini duyuyorum.

Uğurtan
10.09.2010, 15:35
Yıllardır 1. spor dalları hep basketbol olduğu için..

Tam bir basketbol ülkesi oldukları ve doğru politikalar ürettikleri için..

Trabzon nasıl diyorsakki hem ilgisi,hem sevgisi ile bir futbol şehridir..

Litvanya da tam bir basketbol ülkesi :)

Oğuz ZEYTİN
11.09.2010, 13:15
Bu Litvanya Basketbolda neden bu kadar ilerde. Diğer dallarda adını duyamıyoruz Basketbolda hep ismini duyuyorum.

Diğer branşlarını bilmiyorum fakat kendimi bildim bileli hem bireysel yıldızlar hem milli takımlar hem de kulüp takımlarında hep iddialı olmuşlardır.

Mesela Zalgiris Kaunas! Ve son dönemlerde Rytas... Az bütçeli, sağlam takımlar kuruyorlar. Alt yapıları da kuvvetli.

Yıldızlarına bakınca; Sabonis, Jasikevicius, Stombergas, Karvisovas... Hem zirvedeki isimler.

Kaynak-Plan-Yatırım dengesi doğru işlediğinde 3 milyonluk bir nüfustan bu kadar başarılı sporcular çıkarabiliyorlar...

macka61
11.09.2010, 17:15
adamlarda baketbol kendini ifade etme işi olduğu içindir herhalde rusyada slovenyayı son çeyrekteki performansıyla yendi ve 7.ci oldu

Paksoy
11.09.2010, 18:59
bu Litvanya'nın NCAA de 20bin e yakın oyuncu varmış,

Paksoy
11.09.2010, 19:06
ABD LİTVANYA maçı başladı, litvanya yenecek

İsmail Coşgun
11.09.2010, 19:35
ABD LİTVANYA maçı başladı, litvanya yenecek

Litvanya, amerika karşısında pek varlık gösteremiyor. :S

.....
11.09.2010, 19:38
Amerika yenecek gibi duruyor. Tabi bizim için hangisi hayırlısıysa o olsun.

macka61
11.09.2010, 20:00
Oğuz kardeş olimpiyatlara gitmek için hangi dereceyi almak gerekiyor

Paksoy
11.09.2010, 20:03
Litvanya erken pes etti hayal kırıklığına uğrattı beni

olimpiyatlara ilk 3 gidiyor galiba

Paksoy
11.09.2010, 20:37
kevin durant 38 sayı dağıttı,

Oruç
11.09.2010, 20:40
İspanya da elendiğine göre tek favori kalıyor o da ABD.

Oğuz ZEYTİN
12.09.2010, 09:39
Oğuz kardeş olimpiyatlara gitmek için hangi dereceyi almak gerekiyor

2012 Yaz Olimpiyatları'na katılım koşulları öncekilerden farklı:

Basketbolda;

Ev sahibi (İngiltere)

2010 Dünya Şampiyonu

2011 Avrupa şampiyonu ve finalisti

2011 Amerika şampiyonu ve finalisti

2011 Afrika şampiyonu

2011 Asya şampiyonu

2011 Okyanusya şampiyonu olmak üzere 9 takım direkt katılıyor. Kalan 3 ülkeyi belirlemek üzere 2-8 Temmuz 2012 tarihlerinde eleme maçları oynanacak.

Eleme oynayacak takımlar;

2011 Avrupa 3., 4., 5., ve 6.

2011 Amerika 3., 4. ve 5.

2011 Asya 2. ve 3.

2011 Afrika 2. ve 3.

2011 Okyanusya 2.

*

Sonuç: Bu akşam kazanırsak olimpiyatlardayız.

NOT: Daha önce 1936 Berlin ve 1952 Helsinki olimpiyatlarına katılabilmişiz.

macka61
12.09.2010, 16:28
çok teşekkür ederim bilgi için eskiden dünya kupasında ilk dörte giren gidiyordu niye değişti bu prosedür ben çünkü şampiyon olacağımıza inanmıyorum

Uğurtan
12.09.2010, 16:47
İspanya-Arjantin arasında inanılmaz bir maç oluyor..

Basketbola doymak için tavsiye ederim.. :)

Özge
12.09.2010, 16:55
Müthiş maç oluyor.İspanya 25 sayıdan geri geldi son dakika artık:)

Serdær
13.09.2010, 01:15
İspanya - Arjantin maçı inanılmaz maç oldu.

Litvanya - Sırbistan maçıda öyle.

Dünya Şampiyonası açısından unutulmayacak maçlar ..

Halil Atalay
13.09.2010, 12:39
şimdi olimpiyatlara katılıyormuyuz??

İsmail Coşgun
13.09.2010, 14:25

Evet... Yarı final oynayan takımlar Olimpiyatlarda oynama hakkı kazanıyor.

winner
13.09.2010, 16:11
Turnuva ile ilgili genel yorumları, başarı nedeni ile olayın bu kadar ilgi görmesinden önce sadece birkaç kişinin değerlendirmede bulunduğu bu başlıkta yapayım bari.

Birkaç ay sonra tekrar 50 kişiye maç oynanacak basketbolumuz için tarihi bir turnuva oldu. Yarı Final oynamak başarı eşiği olarak görülürken abd ile final rüya gibiydi. Bu ülkede basketbol diye bir spor olduğu kazandıkça! milyonlar tarafından anlaşıldı. Ama maalesef bu mantalite basketbolumuzu hem kulüpler hem de milli takımlar seviyesinde hiçbir zaman ileriye götüremeyecek. Bu konu derin, gerçekler üzücü ama böyle.

Turnuva öncesi yaptığım tahminlerin neredeyse hiçbirisi tutmadı.Bizim şanısımızı çeyrek final oynamak olarak görürken yarı finali oynayacak 4 takımın 3 tanesini bilemedim. Favoriler ve sürprizler konusunda da aynı yanılgı sürdü.

En büyük sürpriz Litvanya'nın yarı finali oldu.Benim açımdan hayal kırıklığı ise Brezilya(abd maçı dışında) ve Avustralya idi.

Gümüş madalya tarihi ve önemli bir olay.Ama aynı kadronun geçen sene Polonya'da yaşadığı hüsrandan bu yana ne değişti de bu oldu diye sorsak sanırım cevabı yok. Sadece ev sahibi avantajı ya da çoğu takımın yıldızsız, vasat takımlarla gelmeleri bu duruma etken mi bilmiyorum.

Tanjeviç' i başından beri sevmem.Milli takımda başarılı olduğunu da söyleyemem.Ama artık başarılıdır.Bir şey diyemem.Teknik,taktik vs.boş artık. Boynunda gümüş madalya var.İstediğimiz kadar konuşalım.

Miraç Atalay Çiftçi
13.09.2010, 16:20

Ben altın madalya alan takımın direkt Olimpiyatlara gittiğini, bizlerin ise eleme oynayacağımızı biliyorum.

Yanlış mı acaba?

Oğuz ZEYTİN
13.09.2010, 22:53

Ben altın madalya alan takımın direkt Olimpiyatlara gittiğini, bizlerin ise eleme oynayacağımızı biliyorum.

Yanlış mı acaba?

2012 Yaz Olimpiyatları'na katılım koşulları öncekilerden farklı:

Basketbolda;

Ev sahibi (İngiltere)

2010 Dünya Şampiyonu

2011 Avrupa şampiyonu ve finalisti

2011 Amerika şampiyonu ve finalisti

2011 Afrika şampiyonu

2011 Asya şampiyonu

2011 Okyanusya şampiyonu olmak üzere 9 takım direkt katılıyor. Kalan 3 ülkeyi belirlemek üzere 2-8 Temmuz 2012 tarihlerinde eleme maçları oynanacak.

Eleme oynayacak takımlar;

2011 Avrupa 3., 4., 5., ve 6.

2011 Amerika 3., 4. ve 5.

2011 Asya 2. ve 3.

2011 Afrika 2. ve 3.

2011 Okyanusya 2.

*

Sonuç: Bu akşam kazanırsak olimpiyatlardayız.

NOT: Daha önce 1936 Berlin ve 1952 Helsinki olimpiyatlarına katılabilmişiz.

@ Halil

Şu aşamada katılamıyoruz.

@ İsmail

Yarı final oynamakla ilgisi yok. Gerekli prosedürü yukarıda paylaştım.

@ Miraç

Eleme oynayacak takımlar 2011 kıta şampiyonaları sonuçlarına göre belli olacak.

Cengiz Çubukcu
13.09.2010, 22:58
2011 Londra'da ilk 4'e girmek şart oldu anlaşılan ....

Osman Yavuz
14.09.2010, 18:19
2011 Londra'da ilk 4'e girmek şart oldu anlaşılan ....
2011 Litvanya Cengiz abi.:)