PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzon'dan Bağımsız Trabzonspor

Deniz C. Demir
03.09.2010, 06:33
Selamlar herkese öncelikle,

Bir noktaya dikkatinizi çekmek için bu yazıyı yazacağım.

Çıkış noktam Fatih Tekke tartışmaları, onun hakkında şöyle bir yazı yazmıştım:

Fatih Tekke (http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1917125427&postcount=8199)

Tartışmaların çoğunu takip ettim. Her zamanki gibi "Hangimiz daha Trabzonsporlu" diye birbirimize düşmüşüz. Her tartışmada olduğu gibi bu tartışma da asla ölçülemeyecek Trabzon sevgimiz etrafında dönmüş.

Şimdi biz niye Trabzonsporluyuz ? Trabzon şehrinin, bizim şehrimizin takımı olduğu için değil mi ? Neticede biz Akçaabat Sebatspor, Sürmenespor, Ofspor vs. takımları rakip görmüyoruz, onlar da bizim takımımız çünkü.

Sevgimizin çıkış kaynağını hatırlattıktan sonra, Fatih Tekke Beşiktaş'a gitti diye Fatih Tekke'yi desteklemenin Beşiktaş'ı tutmak olduğunu söyleyen arkadaşlara sadece bir bilgi vermek istiyorum,

Şu an itibariyle, Trabzonspor'da futbol oynamış olan Trabzon doğumlu futbolcu sayısıyla Beşiktaş'takinin sayısı aynı; 1. O da Tayfun Cora ki sezon başından beri oynamadı.

Yani 7. haftada Beşiktaş'ı mı destekleyeceksiniz diye iğneleyenler var ya, 7. haftadaki maçta, siyah beyazlı forma giyen Trabzonlu sayısı, bordo mavili forma giyen Trabzonlu sayısından fazla olacak.

Ben bu işten rahatsız olan bir Sürmeneli olarak gördüm ki, Trabzon şehrinde bu işten rahatsız olan çok az Trabzonlu var. Gördüm ki Trabzonluluğu, Trabzonsporluluğu; öz evlatlarını dışlayıp, onlara küfredip, iki ay öncesine kadar Trabzon'un ismini bilmeyen Brezilyalıları desteklemek sanan var.

Yabancı futbolcu olmayacak mı ? Tabi ki olacak. Ancak öncelik bu değildir. Yani sen Trabzonspor'u önce bir Trabzonspor yaparsın, ondan sonra eklersin çıkarırsın.

Şurada "Trabzonsporluyum" diyen, süper ligde kaç futbolcu var Allah aşkına. Şurada İstanbul takımına gidip de hala "Trabzonsporluyum" diyebilecek kaç tane futbolcu var ? 2 mi 3 mü ? Biz de napıyoruz, bu adamları düşman belliyoruz. Ha bu adam Trabzonla İstanbul takımı arasında kalıp İstanbul takımını seçseydi, "Trabzonsporluyum" dediğinde ilk küfürü edecek adam bendim, emin olun.

Lakin olay bu değildir. İşin gerçeği o'dur ki, Kolombiyalıya alacağı yıllık paralarla birlikte 10 milyon euro veren yönetim, Trabzonlunun önüne boş mukaveleyi koyamamıştır. Rubin Kazan'ın Fatih'i bedavaya aldığını göz önünde bulundurun.

Hem Fatih'in hem Gökdeniz'in futbollarının en verimli çağında boş mukaveleye imza attığını da hatırlatırım sizlere.

Ben sadece şunu söylüyorum, Fatih'i bir birey olarak ele almıyorum burada ama eğer ki 7. hafta o adam yuhalanırsa utanacağım. Bir Trabzonspor taraftarı olarak değil, bir Trabzonlu olarak utanacağım. Çünkü artık Trabzonspor'a başarıyı getiren Trabzon ruhu gitmiş, onun yerine Trabzonspor'a kapitalist futbol anlayışı gelmiştir. Bu da finansal olarak İstanbul takımlarına kıyasla çok gerilerde olan Trabzonspor'a sadece ve sadece başarısızlık getirecektir.

Bakın, biz aynı yolun yolcularıyız. Yani benim burada amacım eleştirmek değil. Benim burada amacım kimseyi yermek değil. Ben sadece diyorum ki, özümüzden kopuyoruz, Trabzonsporu Trabzonspor yapan şey olan Trabzon'dan kopuyoruz; dikkat edin.

pekdemir21
03.09.2010, 06:55
agzina, yuregine saglik hocam. dunki yazilanlarda tekkeyi yuhliyalim cumlesini gordugumde ben de utandim. boyle bi ayip olmasin aksine bizden olani alkislayalim..

worldmaster
03.09.2010, 06:56
Doğru bölümler de var ama genel olarak ana fikre katılmıyorum.

Ben Trabzon'u ömrü hayatımda bir kez dahi görmedim ama Trabzonspor'luyum.Bu sebepten Trabzon benim için normal bir şehirdir Türkiye'nin diğer şehirleri gibi.Hatta kişisel olarak şehir fanatizmi veya şehrinden dolayı övünme muhabbetlerini son derece saçma ve gereksiz bulduğum için şöyle diyorum...

Trabzonspor'u Trabzonspor yapan Trabzon şehri değildir....Trabzon şehrini Trabzon yapan Trabzonspor'dur...

Deniz C. Demir
03.09.2010, 07:42
Doğru bölümler de var ama genel olarak ana fikre katılmıyorum.

Ben Trabzon'u ömrü hayatımda bir kez dahi görmedim ama Trabzonspor'luyum.Bu sebepten Trabzon benim için normal bir şehirdir Türkiye'nin diğer şehirleri gibi.Hatta kişisel olarak şehir fanatizmi veya şehrinden dolayı övünme muhabbetlerini son derece saçma ve gereksiz bulduğum için şöyle diyorum...

Trabzonspor'u Trabzonspor yapan Trabzon şehri değildir....Trabzon şehrini Trabzon yapan Trabzonspor'dur...

Trabzonspor'un bütün şampiyonluklarındaki kadrolarının neredeyse tamamının Trabzonlu olması bile başlı başına söylediklerini geçersiz kılar.

Kaldı ki burada Trabzonlu olduğu için gurur duymayan, övünmeyen tek bir insan yoktur.

Trabzonlu olmayıp takımı destekleyenlere herkesin sevgi saygısı sonsuzdur. Ancak kimse de senin düşündüğün gibi takımı şehirden yukarıda tutmaz, kusura bakma. Trabzon olmasaydı Trabzonspor olamazdı, ancak Trabzonspor'dan önce de bu şehrin takımları vardı.

ErtuGrul
03.09.2010, 07:49
Super ligde oynayan kac tane Trabzon'lu Trabzonspor'luyum der bilmem ama,Trabzon'lu olmayan ama Trabzonspor'luyum diyen milyonlarca insan var..elin Brezilya'lisi bu takim icin ter dokuyorsa, kusura bakmayin ama ben elin Brezilya'lisini, baska takimlarda oynayan Trabzon dogumlu Trabzonsporlulardan daha cok severim..bu takimin formasi icin kim ter dokuyorsa en buyuk Trabzonsporlu odur..

worldmaster
03.09.2010, 08:04
Trabzonspor'un bütün şampiyonluklarındaki kadrolarının neredeyse tamamının Trabzonlu olması bile başlı başına söylediklerini geçersiz kılar.

Kaldı ki burada Trabzonlu olduğu için gurur duymayan, övünmeyen tek bir insan yoktur.

Trabzonlu olmayıp takımı destekleyenlere herkesin sevgi saygısı sonsuzdur. Ancak kimse de senin düşündüğün gibi takımı şehirden yukarıda tutmaz, kusura bakma. Trabzon olmasaydı Trabzonspor olamazdı, ancak Trabzonspor'dan önce de bu şehrin takımları vardı.

Ben zaten yazımda bu tip yaklaşımları saçma bulduğumu söyledim.Siz nasıl böyle bi cevap yazdınız anlayamadım.

İkincisi; futbol artık 1975 te veya 1980 de oynanmıyor.Futbolun içindeki tüm parametreler nerdeyse yerinden oynadı.Sen hala özevlat felsefesiyle şampiyon olabilceğimizi düşünüyorsun. Neredeyse 30 yıldır şampiyon olamayışımız da senin teorini geçersiz kılar...

Deniz C. Demir
03.09.2010, 08:08
Super ligde oynayan kac tane Trabzon'lu Trabzonspor'luyum der bilmem ama,Trabzon'lu olmayan ama Trabzonspor'luyum diyen milyonlarca insan var..elin Brezilya'lisi bu takim icin ter dokuyorsa, kusura bakmayin ama ben elin Brezilya'lisini, baska takimlarda oynayan Trabzon dogumlu Trabzonsporlulardan daha cok severim..bu takimin formasi icin kim ter dokuyorsa en buyuk Trabzonsporlu odur..

Paralarını verme bakalım kaç tanesi yapıyor o söylediğin işi. Adamın özel bir takım sevgisi yok. Parasını veriyorsun oynuyor. Fener versin oraya da gider arkasına bile bakmadan. Aurelio en basit örneğidir. 50 bin dolar için Fener'e gitti.

Alanzinho'yu geçen sene hatırlıyorum. Hangi maç hiç hatırımda değil ama biz yeniliyoruz, adam oyuna girecek yanındakiyle kahkahalar atarak bekliyordu oyunun durmasını. Çok da önemli bir maçtı. Hatta burada bazı arkadaşlar çok sinirlenmişti.

Yattara başka bir örneği, Katar'a gitmek için bir yerlerini yırttı da Katar takımı vazgeçti.

Demek istediğim adam bu forma bordo-mavi diye ter dökmüyor. Burası para verdiği için yapıyor o işi. Türkiye'ye gelmeden önce Beşiktaş-Fenerbahçe-Galatasaray veya Trabzonspor onun için bir şey ifade etmiyor. En iyi teklifi kim yaptıysa oraya gidiyor.

Fatih'le Gökdeniz bu takıma boş mukaveleye imza attılar. Üstelik Fenerbahçe o dönem Trabzon'un vereceği paranın 3 katını önermişken. Bunu ligin diğer takımlarının önemli oyuncularına teklif edin, boş mukaveleye imza atmalarını önerin adamlar bir yerleriyle gülerler.

O yüzden aynıdır diyemezsiniz.

Sözleşmeli futbolcu var, evlat var.

Deniz C. Demir
03.09.2010, 08:31
Ben zaten yazımda bu tip yaklaşımları saçma bulduğumu söyledim.Siz nasıl böyle bi cevap yazdınız anlayamadım.

İkincisi; futbol artık 1975 te veya 1980 de oynanmıyor.Futbolun içindeki tüm parametreler nerdeyse yerinden oynadı.Sen hala özevlat felsefesiyle şampiyon olabilceğimizi düşünüyorsun. Neredeyse 30 yıldır şampiyon olamayışımız da senin teorini geçersiz kılar...

Sen saçma bulduğunu söyledin, ben de herkesin böyle düşündüğünü söyledim. Trabzonlu Trabzonspor taraftarlarının tamamı Trabzonlu olmalarıyla gurur duyarken senin bir Trabzonspor platformunda bunu saçma bulmanı, saçma bulduğumu belirttim bir nevi.

Tamam sen bana söyle o zaman. Futbol çok değişti. Senin 1 paran var, 3 İstanbul takımının da senin her 1 parana karşılık 10 parası var. Manevi değerleri yok edip tamamen maddi felsefeyle şampiyon olmayı nasıl planlıyorsun ?

Yani şimdi 4 takım da birer sol bek alacak. Senin sol bek almak için 1 milyon avron var, Beşiktaş'ın 8 milyon avrosu, Galatasaray'ın 12 milyon avrosu, Fenerbahçe'nin de 15 milyon avrosu var. Nasıl baş etmeyi planlıyorsun ? Hadi bir pozisyona tesadüfi çok iyi bir adam buldun Afrika'nın bir köyünden. Bütün kadroyu nasıl üstün kılacaksın ?

Kaldı ki şampiyonlularımızdan sonra benim söylediğim çizgi hiç doğru düzgün yakalanılmadı ki.

Onun dışında bakalım şampiyonluğa en çok yaklaştığımız 95-96 sezonunda da misal olarak kadronun yarısından fazlası Trabzonluydu.

Veya 2003-2004 sezonlarında, defansın çok sıkıntılı olmasına rağmen 2. olduk. Fatih ve Gökdeniz'in coştuğu sezonlardı onlar. Fatih ve Gökdeniz gönderilince o çizgimiz de bitti. Hem müthiş futbolcular, hem başka takımların verdiklerinin 5'te 1'ine oynadılar. Sen Trabzonsporlu olmayan bir Fatih veya Gökdeniz getiremediğin için bu çizgiyi yakalayamadın bir daha. Gelmiyor çünkü o adamlar. Fatih'le Gökdeniz 5 yerine 1'e oynuyor ama onlar oynamıyor. Bu yüzden önemlidir işte.

Ben demiyorum ki sadece Trabzonlulardan oluşan kadro kurulsun. Ben diyorum ki, şehirden tamamen soyutlanarak, ki şuan yapılan da budur; şampiyon olamazsın. Trabzonspor tarihinin başından beri ilk kez 2 sezon önce ilk 11'inde tek Trabzonlu olmadan sahaya çıktı mesela, Hüseyin'in cezalı olduğu bir maçtı. Şimdi de "ilk kez" sıfatından çıkıp "her seferinde"'ye büründü.

İçinde Trabzonspor sevgisi olmayan, "profesyonel" futbolcular bu takım için hiçbir zaman gereken fedakarlıkları yapmazlar.

pekdemir21
03.09.2010, 09:10
aslinda hocamin kastetmek istedigi sey -trabzonlusuz trabzonspordan- cok -trabzonsporlusuz trabzonspor- memleketinin trabzon olmasi onun icin de o kadar onemli degil bence de. ben de trabzonlu degilim ve hic gormedim.

ozturk
03.09.2010, 09:13
Teşekkürler ama bence tekke konusu kapanmalı artık.

~UniCef~
03.09.2010, 09:15
Katilmiyorum . . .

Bir TS-Taraftari olarak illahaki Trabzonlu olmam gerekmiyo, yani onun icin neden illahaki Trabzonlu ariyim TSde? Türk olsun yeter.

Önemli olan basari. 18 tane Trabzonluda olsa sonucta basari gelmiyo. Ve eger hak etmiyosalar neden oynasinlar ki? hak etseler zaten oynarlar.

Önemli olan TS, TS TRabzon sehri icin cok seyler yapti. Trabzonu Trabzon yapan TS , ama Trabzon TS icin neler yapti?

Bi bunu ögrenmek gerek.

~UniCef~
03.09.2010, 09:18
Paralarını verme bakalım kaç tanesi yapıyor o söylediğin işi. Adamın özel bir takım sevgisi yok. Parasını veriyorsun oynuyor. Fener versin oraya da gider arkasına bile bakmadan. Aurelio en basit örneğidir. 50 bin dolar için Fener'e gitti.

Alanzinho'yu geçen sene hatırlıyorum. Hangi maç hiç hatırımda değil ama biz yeniliyoruz, adam oyuna girecek yanındakiyle kahkahalar atarak bekliyordu oyunun durmasını. Çok da önemli bir maçtı. Hatta burada bazı arkadaşlar çok sinirlenmişti.

Yattara başka bir örneği, Katar'a gitmek için bir yerlerini yırttı da Katar takımı vazgeçti.

Demek istediğim adam bu forma bordo-mavi diye ter dökmüyor. Burası para verdiği için yapıyor o işi. Türkiye'ye gelmeden önce Beşiktaş-Fenerbahçe-Galatasaray veya Trabzonspor onun için bir şey ifade etmiyor. En iyi teklifi kim yaptıysa oraya gidiyor.

Fatih'le Gökdeniz bu takıma boş mukaveleye imza attılar. Üstelik Fenerbahçe o dönem Trabzon'un vereceği paranın 3 katını önermişken. Bunu ligin diğer takımlarının önemli oyuncularına teklif edin, boş mukaveleye imza atmalarını önerin adamlar bir yerleriyle gülerler.

O yüzden aynıdır diyemezsiniz.

Sözleşmeli futbolcu var, evlat var.

Ozaman Ünal Karaman yada Shota, hatta ve hatta Selcuk Inan,Egemen,Serkan bunlar en az o Fatih ve Gökdeniz gibi degleriler TS icin ve bana göre ayni sekilde seviyorlar Kulubü. Trabzonlu olmak TS icin Trabzonlu olmayandan daha faydali olmak degildir.

magicyattara
03.09.2010, 09:20
Ben sadece şunu söylüyorum, Fatih'i bir birey olarak ele almıyorum burada ama eğer ki 7. hafta o adam yuhalanırsa utanacağım. Bir Trabzonspor taraftarı olarak değil, bir Trabzonlu olarak utanacağım. Çünkü artık Trabzonspor'a başarıyı getiren Trabzon ruhu gitmiş, onun yerine Trabzonspor'a kapitalist futbol anlayışı gelmiştir. Bu da finansal olarak İstanbul takımlarına kıyasla çok gerilerde olan Trabzonspor'a sadece ve sadece başarısızlık getirecektir.

Burda ne demek istediğini bir türlü anlayamadım..Fatih yuhalanırsa Trabzon ruhu nereye gidiyor..bana kalsa her şey normal karşılanırsa kapitalist ruh Trabzon'u işgal etmiş demektir..:)

Deniz C. Demir
03.09.2010, 09:32
Ozaman Ünal Karaman yada Shota, hatta ve hatta Selcuk Inan,Egemen,Serkan bunlar en az o Fatih ve Gökdeniz gibi degleriler TS icin ve bana göre ayni sekilde seviyorlar Kulubü. Trabzonlu olmak TS icin Trabzonlu olmayandan daha faydali olmak degildir.

Ünal Karaman'ın fedakarlıkları ortada zaten. Şota ise Trabzonspor için 3-4 sezon oynadı o çok doğru bir örnek olmaz.

Selçuk, Egemen ve Serkan ne alaka onu anlamadım. Egemen Bursa plakası giyiyor 2 sezon önce geldi, Serkan Fener'den geldi 3 sezon önce, Selçuk'u da 2 yıl önce Ersun Yanal yanında getirdi. Trabzon'da büyümüş, yetişmiş ve yıllarca burada oynamış Fatih ve Gökdeniz'le karşılaştırılamaz bu adamlar.

Yukarıdaki yazından da hiçbir şey anlamadım bir şey diyemiyorum.

Burda ne demek istediğini bir türlü anlayamadım..Fatih yuhalanırsa Trabzon ruhu nereye gidiyor..bana kalsa her şey normal karşılanırsa kapitalist ruh Trabzon'u işgal etmiş demektir..:)

Fatih kim ne derse desin bizim takımdaki herkesden daha Trabzonsporlu. Eğer taraftar bunu görmezse ve Fatih'i Türkiye'ye dönme kararı (Beşiktaş'a gitme demiyorum) yuhalarsa o zaman bana göre bu adamın Trabzon sevgisini hiçe sayar ve takım anlayışını tamamen para için imza atanlardan ibaret tutar. Benim görüşüm bu yöndedir.

Beşiktaş'a gitme konusunu linkini verdiğim yazımda uzun uzadıya açıkladım zaten, o tartışmaya girmeyelim başlık Fatih Tekke başlığına dönmesin. İstersen özelden konuşabiliriz.

buroli
03.09.2010, 09:52
Ünal Karaman'ın fedakarlıkları ortada zaten. Şota ise Trabzonspor için 3-4 sezon oynadı o çok doğru bir örnek olmaz.

Selçuk, Egemen ve Serkan ne alaka onu anlamadım. Egemen Bursa plakası giyiyor 2 sezon önce geldi, Serkan Fener'den geldi 3 sezon önce, Selçuk'u da 2 yıl önce Ersun Yanal yanında getirdi. Trabzon'da büyümüş, yetişmiş ve yıllarca burada oynamış Fatih ve Gökdeniz'le karşılaştırılamaz bu adamlar.

Yukarıdaki yazından da hiçbir şey anlamadım bir şey diyemiyorum.

Fatih kim ne derse desin bizim takımdaki herkesden daha Trabzonsporlu. Eğer taraftar bunu görmezse ve Fatih'i Türkiye'ye dönme kararı (Beşiktaş'a gitme demiyorum) yuhalarsa o zaman bana göre bu adamın Trabzon sevgisini hiçe sayar ve takım anlayışını tamamen para için imza atanlardan ibaret tutar. Benim görüşüm bu yöndedir.

Beşiktaş'a gitme konusunu linkini verdiğim yazımda uzun uzadıya açıkladım zaten, o tartışmaya girmeyelim başlık Fatih Tekke başlığına dönmesin. İstersen özelden konuşabiliriz.

Senin için bir Trabzon'lu bir Ankara'lıdan daha mı çok Trabzonsporlu peki?

ErtuGrul
03.09.2010, 09:53
Ozevlat Tayfun deyilmiydi? Hasan Sas'in formasini alabilmek icin arkasindan kosturan,yanlisim varsa duzeltin..

Serdar Ersoy
03.09.2010, 09:58
Neden bu kadar Trabzon - Trabzonspor olayına girdin anlamadım.

Takım iyi oynuyorsa kim oynarsa oynasın.

Senin özevladının hali ortada : Barış Memiş !

Egemen Serkan Selçuk bana göre tayfundan barışdan daha çok takımı için terinin son damlasına kadar oynayandır.

Son sözüm yöneticelere hani konu açma da 100 mesaj sınırı vardı ?

ErtuGrul
03.09.2010, 10:00
Trabzon'u hayatim boyunca hic gormedim,Ankara'da dogdum buyudum,aslen Sinop'luyum ama Trabzsonpor'luyum..futbolcu olsaydim ve Trabzonspor'da oynasaydim ozevlat kataogosisine girermiydim?,yada niye boyle bir beklentim olsun? insanlar illa Trabzon'lu olmak yada Trabzon'lu hissetmek zorundami?

Mehmet Fatih Yavuz
03.09.2010, 10:10
Hani hiçbir noktasına katılmıyorum denir ya!! Birkaç istisnai cümlecik hariç kıtmir katılmıyorum yazıya!

Mikro milliyetçiliğin, popülizmin dibinin görüldüğü bir yazı olmuş!!!

Not : Eğer bir hata olur da iznim 7. haftadaki maça denk gelirse, en çok yuhalayanların başında geleceğim.
Not 2 : Stada siyah beyaz forma ile gelecek olan f.tekkesporlu zekâ fakirlerine de(evet bilerek aşağılıyorum) selam ediyorum. Gelebilirsem de, gelemezsem de!

Mehmet Fatih Yavuz
03.09.2010, 10:18
Şu eskiden kalma boş mukavele hikâyelerine binaen de ekleme yapmak istedim...

Futbolda alt yapı önemlidir, çünkü kendi üretimin, maliyeti sıfır oyuncularındır hepsi.
Lakin bu oyuncuların Trabzonlu olması gibi bir zorunluluk yoktur.
Gökdeniz de giresunludur, Trabzonlu falan değil.
Ali kemal rizelidir, Trabzonlu değil.
Abdullah ercan bildiğin istanbulludur, ama 17 yaşında bizim alt yapıya kaltılmıştır!

Futbolda 70 lerden beri değişmeyen, güçlü alt yapısı olan bir adım öndedir, ama bu alt yapının mikro milliyetçi bir kafatasçı yapı ile bezenmesine ihtiyaç falan yoktur.

Sonucunda bu alt yapıdan çıkacak adamları da yolunacak kaz olarak görmenin de alemi yoktur!

Hakları neyse aldılar.

Gittikleri yerde daha mı çok kazanıyorlar?

Rusya gibi alenen türkiyenin 20-30 sene gerisinden gelen bir ülkede bırakın da biraz fazla kazansınlar.!

oflubektas
03.09.2010, 10:24
Şimdi beşiktaş forması giyse de Trabzonlu olması, o şahsı Trabzonspor forması giyenlerden daha mı değerli kılıyor?

Hadi canım sen de...

Ya bu işin ötesi berisi yok. Vaktiyle Ali Kemal Denizci de fener ve beşiktaş forması giymişti. Ancak kimse onun Trabzonsporluluğuna laf etmedi. Çünkü fenere zorla gitmişti. "Türkiye'de Trabzonspor'dan başka takımda oynamam" deyip de sonradan lafını yememişti.

Bir de 1095 günlük (3 sene) askerlik meselesi de var ki bunun doğruluğuna inanmak istemiyorum.

oflubektas
03.09.2010, 10:26
Rusya gibi alenen türkiyenin 20-30 sene gerisinden gelen bir ülkede bırakın da biraz fazla kazansınlar.!

Ne dersun? Valla bi yaşıma daha girdim :) Hemi de "alenen" gerimizde bir ülkeymiş. Zaten Rus kozmonotları da Şanlı Türk'ün yaptığı uzay üssünde kalıyor.

İlker Akçay
03.09.2010, 10:27
Futbolcularda özevlat tartışması yeterince gündemi meşgul ediyordu şimdide taraftarın mı özevlat olup olmayanı tartışacaz?? Gereksiz yerlere girmeyin bu tartışmalar ne bize ne de klübe birşey kazandırmaz.

Fatih Tekke olayına gelince artık kapanması gerektiğini düşünüyorum.Ne alkışlanmalı ne de yuhalanmalı.

Tepkisiz kalınmalıdır,bazen tepkisizlik en büyük tepkidir.

(Kimseye şunu yapın bunu yapın demiyorum kendi düşüncem tepkisizlik isteyen katılır,isteyen katılmaz.)

Mehmet Fatih Yavuz
03.09.2010, 10:30
Ne dersun? Valla bi yaşıma daha girdim :) Hemi de "alenen" gerimizde bir ülkeymiş. Zaten Rus kozmonotları da Şanlı Türk'ün yaptığı uzay üssünde kalıyor.

Askeri güç - halk refahı ve gelişmişlik düzeyi ile doğru orantılı olsa idi, ruslar stalini baştacı ederlerdi.

Rusların şu anda yaşadığı standartların "s" sinden haberi olmayan biri için iddialı yaklaşımlardan uzak durun derim.

Sonradan mahcup olmayın!!!

Rusya abramoviçlerden ibaret değil. 142 milyon adam yaşıyor burada!

Uğurtan
03.09.2010, 10:33
Saçma bir muhabbet olduğundan daha saçma bir yerlere doğru yol alıyor hala..

Lig başlasa da başka yere yönelsek artık..

Malum bu mevzuda akl-i selim davranamicak kimse..

oflubektas
03.09.2010, 10:38
Askeri güç - halk refahı ve gelişmişlik düzeyi ile doğru orantılı olsa idi, ruslar stalini baştacı ederlerdi.

Rusların şu anda yaşadığı standartların "s" sinden haberi olmayan biri için iddialı yaklaşımlardan uzak durun derim.

Sonradan mahcup olmayın!!!

Rusya abramoviçlerden ibaret değil. 142 milyon adam yaşıyor burada!

15 sene önce 100 dolara bir kamyon dolusu eşya alabildiğiniz Moskova bugün dünyanın en pahalı şehirlerinden biri. Başıyla sonu arasında 4 saat farkı olan bir ülkeden bahsediyoruz. "Yer" bölümündeki "Rusya - Krymsk" yazısını sonradan gördüm.Bulunduğunuz yere göre durum değişir ama Türkiye'den "ileri" oldukları da kesin. Neyse, mevzumuz bu değil. Size gurbet ellerde hayırlı kazançlar diliyorum...

Mehmet Fatih Yavuz
03.09.2010, 10:42
15 sene önce 100 dolara bir kamyon dolusu eşya alabildiğiniz Moskova bugün dünyanın en pahalı şehirlerinden biri. Başıyla sonu arasında 4 saat farkı olan bir ülkeden bahsediyoruz. "Yer" bölümündeki "Rusya - Krymsk" yazısını sonradan gördüm.Bulunduğunuz yere göre durum değişir ama Türkiye'den "ileri" oldukları da kesin. Neyse, mevzumuz bu değil. Size gurbet ellerde hayırlı kazançlar diliyorum...

Diğer bölümlerini de gördüm rusyanın!!
Tekrar ediyorum, yaşam standardı olarak türkiyenin en az 30 sene gerisindedir.

Elinde teknoloji olabilir, bunu halka yansıtmadığın sürece bir anlamı yoktur.

Neyse sen orada sadece duydukların üzerinden yorum yaparsın...

Burada yaşıyor insanlar, 2 senedir buradayım...

Yemekten, içmekten, giyinmekten vs.vs.vs....

Henüz tekstil sektörünün sıfır "0" olduğu bir yerden bahsediyoruz.

Başı sonu arasında 4 saat olacak kadar arazisi olan, ama buranın yerli türkleri olmasa ekili arazisi olmayan bir ülke, ki tarım yapacak arazi bulamayan doğu karadenizden meyve sebze ithali ile karnını doyuruyor..

Kim anlattı ise size baya bi palavra atmış haberiniz olsun!

O barlar pavyonlar evet var burada..
Hani severler içmeyi, cinselliği falan.
Ama yaşam standardınız alkolden ve sexten ibaret değil ise, rusya türkiyenin tekrar söyllüyorum 1980 lerini yaşamaktadır.

oflubektas
03.09.2010, 10:47
Diğer bölümlerini de gördüm rusyanın!!
Tekrar ediyorum, yaşam standardı olarak türkiyenin en az 30 sene gerisindedir.

Elinde teknoloji olabilir, bunu halka yansıtmadığın sürece bir anlamı yoktur.

Neyse sen orada sadece duydukların üzerinden yorum yaparsın...

Burada yaşıyor insanlar, 2 senedir buradayım...

Yemekten, içmekten, giyinmekten vs.vs.vs....

Henüz tekstil sektörünün sıfır "0" olduğu bir yerden bahsediyoruz.

Başı sonu arasında 4 saat olacak kadar arazisi olan, ama buranın yerli türkleri olmasa ekili arazisi olmayan bir ülke, ki tarım yapacak arazi bulamayan doğu karadenizden meyve sebze ithali ile karnını doyuruyor..

Kim anlattı ise size baya bi palavra atmış haberiniz olsun!

O barlar pavyonlar evet var burada..
Hani severler içmeyi, cinselliği falan.
Ama yaşam standardınız alkolden ve sexten ibaret değil ise, rusya türkiyenin tekrar söyllüyorum 1980 lerini yaşamaktadır.

Üf be kardeşim, ben hayırlı kazançlar diliyorum, mevzu bu değil diyorum, hatta "siz" diye hitap ediyorum, yok alkolmüş, seksmiş, bana palavra anlatılmış, bilmem neymiş... he he haklısın. Bi daha alıntı yap, son sözü söyle ki "haklılığın" ortaya çıksın

Mehmet Fatih Yavuz
03.09.2010, 10:49
Üf be kardeşim, ben hayırlı kazançlar diliyorum, mevzu bu değil diyorum, hatta "siz" diye hitap ediyorum, yok alkolmüş, seksmiş, bana palavra anlatılmış, bilmem neymiş... he he haklısın.

Üff be kardeşim, bilmediğin konuda yorum yapmayacaksın(ız) ki mahcup olursun(uz) dedim..

Klasik bir Türk hastalığıdır, herşeyi bildiğini düşünmek.
Kurtulun(uz)....

"Siz" deyince koltukları kabaran tiplerden değilim.
Rahat...

komdere
03.09.2010, 10:56
Trabzonlunun en iyi bildiği şey kavga etmek!!!

oflubektas
03.09.2010, 10:58
Üff be kardeşim, bilmediğin konuda yorum yapmayacaksın(ız) ki mahcup olursun(uz) dedim..

Klasik bir Türk hastalığıdır, herşeyi bildiğini düşünmek.
Kurtulun(uz)....

"Siz" deyince koltukları kabaran tiplerden değilim.
Rahat...

Ulan şimdi kör şeytan diyo araştırma yap Moskova ile İstanbul arasındaki kira bedelleri ve yaşam standardı ortalaması, Rusya'nın gelirleri, teknoloji düzeyi, bilmemnesi... Ondan sonra göster klasik Türk hastalığını.Bu arada "siz" ibaresi koltukları kabartma aracı değil, nezaket ve saygı ifadesidir. Anlayana tabi...

Zaten öyle bir mahçup oldum, öyle yerin dibine girdim ki, bir daha sokağa çıkmayı bile düşünmüyorum.

Oğuz ZEYTİN
03.09.2010, 11:03
Ünal Karaman,Orhan Çıkrıkçı, İskender Günen, Osman Özköylü, Tolunay Kaskas Trabzonlu muydu?

Süper Kupa'yı, Türkiye Kupası'nı Trabzonlular mı aldı, TRABZONSPOR mu kazandı?

Takım kötü oynadığı zamanlarda "RENKLERE AŞIĞIZ SİZLERE DEĞİL" diye bağırırken Trabzonlu-Brezilyalı ayırımı yapılıyor muydu?

Şimdi Fatih Tekke fetişizmizden dolayı, yok "Trabzonluları dışlıyoruz, kendimize gelelim"miş...

Tolga'yı, Tayfun'u protesto eden kimdi???

Getirin oradan Muzaffer Bilazer'i, Kenen Başkan'ı, Ferdi'yi, Ergin Keleş'i,, Emre Aygün'ü, Ufukhan Bayraktar'ı, Selahattin Kınalı'yı...

Bunların olduğu kadrodan destenlar bekliyorum, hadi...

Mehmet Fatih Yavuz
03.09.2010, 11:13
Ulan şimdi kör şeytan diyo araştırma yap Moskova ile İstanbul arasındaki kira bedelleri ve yaşam standardı ortalaması, Rusya'nın gelirleri, teknoloji düzeyi, bilmemnesi... Ondan sonra göster klasik Türk hastalığını.Bu arada "siz" ibaresi koltukları kabartma aracı değil, nezaket ve saygı ifadesidir. Anlayana tabi...

Zaten öyle bir mahçup oldum, öyle yerin dibine girdim ki, bir daha sokağa çıkmayı bile düşünmüyorum.

Zaten rusya moskovadan ibaret!! (not moskovayı da görmüş biri olarak söylüyorum)..

İkinci not :"bak siz diyorum" diyerek vurguladığın için söylenmiştir orası!!

Siz de desen, sen de desen içerik değişmediği sürece anlamsızdır!

Mehdi
03.09.2010, 11:17
Yazıya katılmıyorum.
İşin rengi çoktan değişti.Alt yapıdan filan çok şey beklemeye gerek yok artık.O kadar uğraşacağıma parasını bastırıp hazırını alırım mantığı vardır ya ondan işte.Bunu bu noktaya sistem değil futbolcular da getirdi.Şahsen ben 18 yaşında liseyi bitirmiş alt yapıda çalışan bir futbolcu olsam ki buna Barış Memiş en iyi örnektir,en büyük hayalim olan Trabzonspor formasını giymişsem,cebime de 1 trilyon para sokup altımda da bir araba koymuşlarsa benim için heyecan başlamadan bitmiştir.

Bugün Fatih Tekke örneği sıcacık olduğu için kaşıyıp duruyoruz ama geçen seneki Hüseyin meselesini çok çabuk soğutmuşuz.
Bu işin artık Trabzonlusu Trabzonsuzu kalmadı kabul edelim.

Mesela mı?O forma için savaşan Serkan benim için Trabzonlu oğlu Trabzonludur.

Değerlerimize sahip çıkalım derken elimizdekileri değersizleştirmeyelim.

Bu arada işi bilmeyen biri başlığı ikinci sayfadan okumaya başlasa farklı şeyler yazacak şuraya.:)

Napoli
03.09.2010, 11:34
Hani hiçbir noktasına katılmıyorum denir ya!! Birkaç istisnai cümlecik hariç kıtmir katılmıyorum yazıya!

Mikro milliyetçiliğin, popülizmin dibinin görüldüğü bir yazı olmuş!!!

Not : Eğer bir hata olur da iznim 7. haftadaki maça denk gelirse, en çok yuhalayanların başında geleceğim.
Not 2 : Stada siyah beyaz forma ile gelecek olan f.tekkesporlu zekâ fakirlerine de(evet bilerek aşağılıyorum) selam ediyorum. Gelebilirsem de, gelemezsem de!

Beşiktaş Formasıylamı Geleceklermiş ? Yok artık !!!

AKSOY_61
03.09.2010, 12:10
Rusya teknolojik anlamda bizden ilerde olabilir ama bunu genele yayan bir ülke değil.
Ordudaki gelişmişliğin çeyreği gerçek hayatlarında yok.
Bir tırcı abimiz var sürekli rusyaya gider gelir aynısını o da söylüyor türkiye daha gelişmiş diyor.
Eğer ordu gelişmişliğin göstergesi olsaydı kuzey kore de dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olurdu.
Ayrıca bazı gelişmemiş ülkelerin de moskova gibi dünyaca ünlü şehirleri vardır.

Konuya dönerse yazıya katılmıyorum.

000061
03.09.2010, 12:34
Bilmiyorum ben hayatımda Vakfıkebirden öteye geçmedim ama tuttuğu takım olarak da Giresun'dan bu tarafa hiç gelmedim :)

ceserdar
03.09.2010, 12:47
Amaç gençleri spora yönlendirmek olmalı. Onlara spor yapmaları için gerekli şartları ve ortamları sağlamak. Yetenekli olanları profesyonel sporcu yapabilmek için en ileri eğitimleri verebilmek.

Trabzon'da yaşayan her çocuk spor yapmalı. Yapmak istediğinde uygun ortamları bulabilmeli. Yetenekli olanlar desteklenmeli. Her yönden geliştirilmeli. Maalesef alt yapımızdan çok donanımlı gençler çıkmıyor. Şanslı olanlar, çevresi geniş olanlar ve anormal yetenekleri olanlar belli yerlere gelebiliyor.

Amaç düzgün sporcular yetiştirebilmek. Trabzonspor'da Trabzon'da olduğu için bu işe de ilk önce aynı şehirden başlamalı. Sonra bütün Türkiye, sonra Dünya. Bugün Barcelona'da bile yerlinin yerlisi kaç tane futbolcu var mevkisinde Dünya'nın en iyileri olan.

İslam Sezer
03.09.2010, 12:48
O halde benim için İskender en önemli oyuncu nede olsa hemşerim yani Kastamonuludur.
Oysa Fatih Tekke'yi ben de çok severdim ama hüseyini de severdim.hatta hüseyini insanlığından dolayı daha bir severdim.
ikisi için de severdim dedim şimdi pek umursamıyorum.düşmanlığımda yok.eski bir anı oldular saygı duyuorum.futbolu bırakınca Trabzonsporlu kimliğiyle hareket eder ve konuşurlarsa tekrar sevmeye başlarım çünkü asıl olan sadece Trabzonsporu önemsiyorum.Bu arada Kastamonuluyum ama hava durumunda haberlerde Trabzonu duyunca bakıyorum dinliyorum önemsiyorum.
Trabzonspordan dolayı Trabzonu da memleketim gibi seviyorum.Ancak bazı Trabzonluların özellikle ayrımcılık yapması insanı kırıyor.

Şenol Altunsoy
03.09.2010, 12:56
O halde benim için İskender en önemli oyuncu nede olsa hemşerim yani Kastamonuludur.
Oysa Fatih Tekke'yi ben de çok severdim ama hüseyini de severdim.hatta hüseyini insanlığından dolayı daha bir severdim.
ikisi için de severdim dedim şimdi pek umursamıyorum.düşmanlığımda yok.eski bir anı oldular saygı duyuorum.futbolu bırakınca Trabzonsporlu kimliğiyle hareket eder ve konuşurlarsa tekrar sevmeye başlarım çünkü asıl olan sadece Trabzonsporu önemsiyorum.Bu arada Kastamonuluyum ama hava durumunda haberlerde Trabzonu duyunca bakıyorum dinliyorum önemsiyorum.
Trabzonspordan dolayı Trabzonu da memleketim gibi seviyorum.Ancak bazı Trabzonluların özellikle ayrımcılık yapması insanı kırıyor.

Sakın kırılmayın kardeşim bu abluka da dağılacak Trabzonspor Trabzona sığmayacak kadar büyük kulüp ben temelinde mikro-milliyetçilik olan bu tartışmaların artık bitmesi gerektiğini düşünüyorum ki bunun zarardan başka hiç bir kazanımı yok.Bu takımı destekleyen herkes eşittir kimsenin bir ayrıcalığı olamaz bu takımın formasını hakkıyla ıslatan futbolcuların da doğum yeri nedeniyle başkalarına üstünlüğü olamaz

Üzeyir Gönül
03.09.2010, 12:57
Ben Fatih Tekke olayının artık iyice çığrından çıkarıldığını düşünüyorum. Bu olay artık kapanmıştır ve bundan sonra da hiç açılmamalıdır. Fatih Tekke artık Beşiktaş'ın, ebedi rakibimizin futbolcusudur ve bana göre Trabzonsporlu olması bir şey değiştirmez. Sonuçta bizim maçta oynarsa eline geçen her fırsatta bize gol atmaya çalışacaktır. Bu sefer de Fatih Tekke hain mi diyeceğiz? Fatih Tekke'ye bundan sonraki futbol yaşantısında başarılar dilemek ve Trabzon'a maça geldiği zaman, futbolu bırakıp da döndüğü zaman onu bağrımıza basmak düşer.

Ben Trabzonlu değilim ama Trabzonsporluyum. Daha önce yine Fatih ve Gökdeniz olaylarında şu mesajı vermiştim: Bir futbol takımından her futbolcu satılabilir. Önemli olan futbolcu değil futbol takımının sistemidir. Sistem içerisinde bir futbolcunun olmayışı yerine başkasını koyduğunuzda o sistemi bozmaz. Christiana Ronaldo, Mancherter'dan gittiği zaman bir şey oldu mu? Hayır! O zaman Fatih Tekke'de bizde olmasın bir şey değişmez.

Şuna katılıyorum: Trabzon bir futbol şehri ve bu şehirdeki futbol tutkusu başka şehirlerde yok. Evet, evladımıza sahip çıkalım ama sadece Fatih ve Gökdeniz'e mi? Hüseyin'e neden sahip çıkılmadı? Ya da Hasan Üçüncü'ye, isimlerini sayamadığım bir sürü öz evlada..? Şimdi takımda sadece Tayfun var. Tayfun'u kaç Trabzonlu Trabzonspor taraftarı seviyor ya da takımda görmek istiyor?

Hüseyin'le, Hasan Üçüncü'yle, Tayfun'la bu işler olmaz değil mi? Onlar Trabzonspor'u şampiyon yapabilecek kapasitede oyuncu değiller çünkü. Ne yapmak lazım? Onların yerine futbolcu almak lazım. Hem de en iyisinden değil mi? Ee, hani onlar bizim öz evlatlarımızdı? Hasan, Hüseyin neyse benim için Fatih Tekke ya da Gökdeniz de aynıdır. Fatih'i de Gökdeniz'i de çok hem de çok severim ve bana göre ikisi de Türkiye'nin en iyi futbolcularıdır ve her zaman Trabzonspor'da oynamalılar. Ancak eğer gitmişlerse arkalarından ağlamanın, suçu başkalarına atmanın da mantığı yoktur? Gittikleri takımlarda kendilerine şans ve başarı diliyorum.

Şuna da inanıyorum ki, bana göre Trabzonspor ile Fatih Tekke arasında bir kriz varsa bu krizin asıl sorumlusudur Fatih Tekke. Ya da Şenol Güneş istememiştir Fatih'i. Şenol Güneş isteyecek ve Fatih Tekke'yi yönetim almayacak. O zaman Şenol Güneş takımın başında kalır mı? Bence HAYIR!

Oğuz ZEYTİN
03.09.2010, 13:14

Ünal Karaman,Orhan Çıkrıkçı, İskender Günen, Osman Özköylü, Tolunay Kaskas Trabzonlu muydu?

Süper Kupa'yı, Türkiye Kupası'nı Trabzonlular mı aldı, TRABZONSPOR mu kazandı?

Takım kötü oynadığı zamanlarda "RENKLERE AŞIĞIZ SİZLERE DEĞİL" diye bağırırken Trabzonlu-Brezilyalı ayırımı yapılıyor muydu?

Şimdi Fatih Tekke fetişizmizden dolayı, yok "Trabzonluları dışlıyoruz, kendimize gelelim"miş...

Tolga'yı, Tayfun'u protesto eden kimdi???

Getirin oradan Muzaffer Bilazer'i, Kenen Başkan'ı, Ferdi'yi, Ergin Keleş'i,, Emre Aygün'ü, Ufukhan Bayraktar'ı, Selahattin Kınalı'yı...

Bunların olduğu kadrodan destenlar bekliyorum, hadi...

Trabzonluyum. Orada doğdum, büyüdüm.

Sizi ve sizin nezdinizde aynı serzenişte bulunan taraftarlarımıza bir Trabzonlu olarak "AYRI" olmadığımızı belirtmek istiyorum. İki-üç kişinin söylemiyle kırgınlıklara kapılmayalım. Bakın, ben de Trabzonlu olarak, o arkadaşların aksini düşünüyorum, BİR olalım, İRİ olalım, DİRİ olalım diyorum.

Yukarıya, bu sabah yazdığım mesajı aldım. Bizi görmezden gelmeyin...

Oğuz ZEYTİN
03.09.2010, 13:20
Değerli abilerimizin anlayışına sığınarak bir kavramı düzeltmek isterim.

Burada hakim olan düşünce yapısı "mikro-milliyetçilik" kavramıyla açıklanamaz. Olsa olsa "hemşehricilik" veya "memleketçilik"tir.

Mikro-milliyetçilik siyaset sosyolojisinde yer alan bambaşka bir kavramdır. Etnikçilik ve kabilecilik olarak adlandırılır. Detaylarına girip sayfanın ahengini bozmayayım.

Birkaç mesajda yer alınca, düzeltmek istedim. Yazan abilerimizin iyi niyetinden şüphem yok, yanlış anlaşılmasın...

Selim Turan
03.09.2010, 13:27
Bence BJK maçında Fatih Tekke'yi tribünlere çağıralım. Zamanında onu transfer etmeyen Yönetime mesaj olmuş olur :)

Napoli
03.09.2010, 13:29
Bu takım O kadar büyyüki,Trabzon Şehrine sığmıyor,Trabzona gitmiyenler (başka takım tarftarları)İlk Deplasman yaptıklarında şoka uğruyorlar,Biz Trabzon Sehrini Çok büyük zanedıyorduk,Çünkü Trabzonspor Çok büyük..!
Trabzonsporu Trabzon Sehrine Göre don biçenler,Ne yazıkki Hayretin Hacısalihoğlu Zihniyetindeki İnsanlardır.

Ben çok Gördüm Erzurumlu,İzmirli,Antepli,Bitlisli,Antalyalı ve hatta ve hatta,Almanyalı,Afrikalı,İskoçyalı' Trabzonspor Taraftarı gördü bu gözler...

bangkook_61
03.09.2010, 13:30
Konuyu açan arkadaş olaya ne kadar sığ baktığını ispatlamak için elinden geleni yapmış. Ben bir Trabzonlu olarak böyle konuşanları görünce soğuyorum, başka memleketli arkadaşlar nasıl kırılmasın ? Bu başlık kapansın. Alt yapımızda yetişen oyuncuları az çok bildiğim için önce adam olsunlar sonra futbolcu olabilirler.

worldmaster
03.09.2010, 13:30
Konuyu açan arkadaş ne amaçla açtı anlamış değilim.Görüldüğü üzere Trabzonspor'un adeta efsane isimlerinin sanıldığı gibi "öz Trabzonlu" olmadığı ortaya çıkıverdi.Demek ki neymiş önce araştırmak lazımmış...

Hadi diyelim teoriniz son derece doğru .Başarının yolu Trabzon'lu ları kadroya katmaktan geçiyor.Yapsınlar kardeşim yapsınlar.Trabzon altyapısında veya Türkiye liglerinde Fatih-Gökdeniz kalitesinde adam oynuyor da bi biz mi göremiyoruz.Ve yahut neden Trabzon'lu genç arkadaşlar misal Barış Memiş'in zerre umrunda değilken oynamak neden benm daha çok umrumda bu takım.Onlar yeterince sahiplendiler de takımı biz mi görmüyoruz.

Trabzonspor Trabzon'u aşmıştır Dünya ya yayılmıştır.Bugün Trabzonspor'lu ların saysısı Trabzon'luların saysının kat be kat üstündedir...

bangkook_61
03.09.2010, 13:32
Bence BJK maçında Fatih Tekke'yi tribünlere çağıralım. Zamanında onu transfer etmeyen Yönetime mesaj olmuş olur :)

Bence kocaman BJK bayrağı açalım daha etkili olur. Tey Allahım lafa bak be. Bi de gülücük koymuş sonuna.

TheRapZoNe
03.09.2010, 13:32
Bizim millette eleştirme sevdası vardır.Yeterki birisi yanlış yapmasın hemen eleştirilir.Hele hele bu kişi Trabzonluysa tamam işte o zaman eleştirilerin dozu artar.

Özer Hurmacı'yı Trabzonsporun futboldan anlamayan yöneticileri almaz,özer fener'e gider ve Trabzonspor taraftarı özer'e sırf fenerde oynuyor diye küfreder
Çağlar birinci'yi hacısalihoğlu sırf inadı yüzünden almaz,çağlar gs'ye gider ve taraftar yine bu oyuncuya neden gsye gittin diye küfreder.

aynı saçma mantığa sahip birileri çıkmış bu seferde aynı yobazlıklarını fatih tekkeye karşı gösteriyor.işin özeti bu

worldmaster
03.09.2010, 13:34
Konuyu açan arkadaş olaya ne kadar sığ baktığını ispatlamak için elinden geleni yapmış. Ben bir Trabzonlu olarak böyle konuşanları görünce soğuyorum, başka memleketli arkadaşlar nasıl kırılmasın ? Bu başlık kapansın. Alt yapımızda yetişen oyuncuları az çok bildiğim için önce adam olsunlar sonra futbolcu olabilirler.

kırıldığımız falan yok be kardeşim.Zaten ne diye kırılayım ki.Yıl olmuş 2010 hala şehrin arkasına sığınmalar.Nedir ki yani bu şehri övmeler.Bir Ağrı bir Edirne bir Denizli...Bu şehirlerin birbirine ne üsttünlüğü olabilir.Hepsinden çıkan "İnsan".Geçelim artık bu tip yavan söylemleri...

yigits
03.09.2010, 13:36
Takımda Trabzonlu oyuncular olmamasına rağmen bir Trabzonludan daha yürekli oynayan oyuncularımız var.Eğer takımda Trabzonlu diye

kontenjan açmak yerine onlar kadar yürekli oyuncular bulursak asıl hedefe ulaşırız zaten.

SEDAT
03.09.2010, 13:44
- Onur , Egemen , Serkan , Ceyhun , Teo , vs..Bunların suçu Trabzonlu Olmamamak mı ?

CENKK
03.09.2010, 13:47
Trabzonspor'un önündeki en büyük engel onu Trabzon il sınırlarına hapsetmeye çalışan mikro milliyetçilik ve onun kısır çekişmeleridir. Trabzonspor bir ruhtur, bir duruştur onun sevgisini nüfus cüzdanı ile açıklayamazsınız!

İlker ToSun
03.09.2010, 13:49
Trabzonspor'un kurtulması gereken başındaki en büyük bela Trabzon şehri değil, hayatlarında Trabzonspor'da gelebilecekleri konumun eşdeğerini başka hiçbir alanda yakalayamayacak olup Trabzonspor'un rantı uğuruna kendi çıkarları doğrultusunda kamuoyu oluşturan, yeri geldiğinde tribünleri bu uğurda provoke eden bir takım eski futbolcu görünümlü "kene"lerdir.

Bunlardan kurtul(a)mayan bir Trabzonspor'un başarıya ulaşması çok güç. Zira bu birtakım çevre, "Trabzonspor tarihinde tek" olarak anılmak adına yeri geldiğinde başarıya giden yolda önümüzdeki en büyük engeldir.

Eğer bunlardan arınmanın tek koşulu Trabzon şehrinden taşınmaksa, ciddi ciddi düşünülmeli.

Ama tabii Trabzon şehrinde kalıp bu temizliğin yapılabilmesi daha hayırlı olacaktır

Selim Turan
03.09.2010, 13:54
Bence kocaman BJK bayrağı açalım daha etkili olur. Tey Allahım lafa bak be. Bi de gülücük koymuş sonuna.

Lafı başka yere kaydırma. Üslubuna dikkat et.

CENKK
03.09.2010, 13:59
Trabzonspor'da ne zaman yöneticiliğin ön şartı Trabzonlu olmaktan çıkarsa işte o zaman kulüp istikrarı ve başarıyı yakalayacaktır. Trabzonspor Trabzon şehrinin gelir kapısı olmaktan kurtulmalıdır.

SDanışmaz
03.09.2010, 14:03
Yazıya katılmıyorum.

Bir kere Trabzondan bağımsız Trabzonspor, Trabzonspor'dan bağımsız Trabzon olamaz.
Ben arkadaşlarıma gururla söylüyorum, Trabzon'da diğer takımların formasıyla gezmek yürek ister diye. Bu şehir diğer takımları içinde barındırmayacak kadar tutkulu.

Bu takımda Trabzonlu olmayıp Trabzonlular daha çok formasına bağlı olan futbolcular gördük. Akla gelen ilk isim Ünal Karaman. Ünlal'a zamanın da İstanbul takımları dünyanın parasını verdiler, elinin tersiyle itti.
Yabancı futbolcu örneği isterseniz Şota. Var mı dışarıdan gelip de Şota kadar formaya, şehre aşık olan? MAY zorla satmasaydı hala daha Trabzonspor'da olurdu. Ben eminim ki Türkiye'ye dönmek isteseydi Trabzonspor'dan başka takıma asla dönmezdi.

Fatih ne yaptı peki? Pire için yorganı yaktı.
Geçin öz evlatlarımızı karalıyoruz laflarını. Öz evlatlarımız da taraftarı kullanmasın o zaman!

lutfu61
03.09.2010, 14:06
karadenizle hiçbir kan bağım olmamasına rağmen ben bu renklere ölürüm...

Muhammed
03.09.2010, 14:22
-------------Tolga-------------
Dereli--Sedat----Tayfun--Caglar
Barış---Hüseyin--Ragıp---Ergin
-------İbrahim-M.Yılmaz------

Bu kadroya oynamamız lazım.

Paksoy
03.09.2010, 14:28
Deniz demir kardeşim, bu lig de oynayan Trabzonsporluları toplarsak kümeye oynarız olmayan bişi için kafa yormanın bi anlamı yok ,fatih gökdeniz le de olacak iş değil, biz Trabzonsporluyuz diyen futbolcularıda gördük, özer hurmacı gibi çağlar birinci, gelmek istemiyorlar biz onlara burda ağlıyoruz,
-Trabzon'lu olmadığım içinmidir nedir,bu Trabzonlu öz evlat muhabbeti beni çok üzüyor,hele hele,BİZE HER YER TRABZON ilk kitabında ,(Faroz'u,Sotka'yı Yeni mahalle'yi,Arafil boyunu,herhangi bir Trabzon toprağını görmeyen yaşamayan Trabzonspor,'u kayrayamaz) .......

Muhammed
03.09.2010, 14:30
Yönetime de Trabzon'lu Cevahirler gelmeli. Tabi oyuncuları BJK'ye bedavaya verirlerse sorumlusu ben değilim :D

Ömer1967
03.09.2010, 14:43
Trabzon tam bir futbol şehridir,futbola sempatisi olan her trabzonlu çocuk ilkokulda trabzonspor seçmelerine girer,çok iyi oynayan çocuklar vardır ama çesitli nedenlerle(torpil gibi) bu çocuklar harcanır gider mahalle maçlarında ya da halı sahada inanılmaz iyi top oynayan çocuklar görürsünüz.Ama bunlar Trabzonspor altyapısında oynamaz.Ve bu çocuklar Trabzonsporluluk ruhu taşır ve Trabzonsporda oynamayı çok ister.Ne yazık ki Trabzonlu oyuncular yetiştirilemiyor,Yetişenler de başka takım altyapılarına gidiyor.

hasona
03.09.2010, 17:54
basligi gec gördüm sanirim.... basligi acan arkadas demiski "bu forumda trabzonluluguyla gurur duymayan kimse tanimiyorum".....
Ben "özbeöz" bir Trabzonlu olarak trabzonlu olusumdan gurur duymuyorum. Cünkü bunda benim hicbir emegim yok...
Seviyorum ama trabzonumu... tipki buralarda maclari beraber izledigimiz malatyali bir Tarabzonsporlunun memleketini sevmesi gibi.... yani memleketler icerisinde güzel bir memlekettir Trabzonum.... Ama trabzonsporluluk baska birseydir.... Iste ondan cok gururlyum... Hemide nasil
öyleyse tanismis olduk.

murat
03.09.2010, 20:00
Fatih Tekke basligi kapatilmisti, bu baslik ayni tartismalara neden olacaktir. Fatih beni hayal kirikligina ugratmistir, nedenide belli. Bu bir duygudur degismez! Turkiyenin en atesli taraftarinin onune cikmayi buyuk heyecanla bekliyormus... Kolay gelsin...

Paksoy
03.09.2010, 20:13
ntvspor da, fatih tekke ile ilgili haber dönüyor,bişiler demiş :D

Oğuzhan İnce
03.09.2010, 20:20
yazıyı başından sonuna kadar 2 defa okudum,daha önce de değişik başlıklarda bu konu tartışılmıştı,uzun süre de tartışılır...
Ünal karaman trabzonlu mu?
şamil ekinci trabzonlu mu?
diyarbakır'da her maça gelen şeyhmuz trabzonlu mu?
ben trabzonlu muyum herşeyden önce?

Gövdemizin üstünde taşıdığımız şeyi azıcık düşünmek için kallanmak lazım.
Trabzon sadece trabzonluların tuttuğu bir takım değil,Trabzonspor'u çemişgezeksporlulaştırma çabalarından artık vazgeçin,bir ordulu olarak trabzonspor karadeniz kültürünü,trabzonsporun devrimci kültürünü,kazım abiyi,kuymağını tulumunu en az sizin kadar ben de seviyorum
Fatih tekke zenit'e giderken en az sizin kadar ben de ağladım

deplasmanlara giderken en az sizin kadar ben de sıkıntı çekiyorum..Ayrıca benim memleketim ne yapayım tutmasam olmuyor diye bir takıntım da yok,bu belaya bile bile seve seve girdim

Tüm trabzonlu olmayan Trabzonsporlular da benim gibi düşünüyor bundan da eminim..

Travelair
03.09.2010, 20:49
Bu iş yöreye göre değil kaliteye göre olur. Ama bizde "Ben daha iyi yaparım" mantığı, torpil, kayırma, nüfus savaşı ve çekememezlik olduğu için kalite Trabzon'da tükendi, mecburen dışa bağımlı kalıyoruz. Gerçekten Trabzon'u bir kaynak haline getirmek istiyorsak, ilk önce görevleri adaletle hakkı olanlara (Din, dil, ırk, grup, yöre vs gözetmeden) vermemiz lazım

Oğuz ZEYTİN
03.09.2010, 20:53
yazıyı başından sonuna kadar 2 defa okudum,daha önce de değişik başlıklarda bu konu tartışılmıştı,uzun süre de tartışılır...

Trabzon sadece trabzonluların tuttuğu bir takım değil,Trabzonspor'u çemişgezeksporlulaştırma çabalarından artık vazgeçin,bir ordulu olarak trabzonspor karadeniz kültürünü,trabzonsporun devrimci kültürünü,kazım abiyi,kuymağını tulumunu en az sizin kadar ben de seviyorum

deplasmanlara giderken en az sizin kadar ben de sıkıntı çekiyorum..Ayrıca benim memleketim ne yapayım tutmasam olmuyor diye bir takıntım da yok,bu belaya bile bile seve seve girdim

Tüm trabzonlu olmayan Trabzonsporlular da benim gibi düşünüyor bundan da eminim..

Trabzonlu olup da bu şekilde düşünenler de var... Sıkmayın canınızı... ;)

Baştan sona okuyunca göreceksin ki, "memleketçilik" destekçisi bir-iki tanedir.

Emre7
03.09.2010, 20:57
yanlış yazı.....

Gizadam34
03.09.2010, 21:18

hepsine katılıyorum.. Kazım ın hemşehrisi olarak önemli olanın o ruhu özümsemek olduğuna inanıyorum.. ''kim daha çok seviyor'' u Allah bilir..

zekeriyya
03.09.2010, 23:11
trabzonspor u küçük bir şehir sınırları içine sokmayı bırakın artık
trabzonlu öz evlatları görüyoruz profesyonellik çok iyi bir kılıf oluveriyor birden.
ben yıllarca diyorum trabzonlu değil trabzonspor luyum
ayrıca bence trabzonlu lar kendi çocukları yeğenleri ve torunlarına sahip çıksın !!!
topçular zaten profesyonel olduğu için futbolcuları boşverin bence

U.Sadıkoğlu
03.09.2010, 23:22
Fatih tekke babamı tanımam diyor bizim forumda ki yazılara bak..

Şenol Altunsoy
03.09.2010, 23:27

Bende bir Of'lu olarak senin gibi düşünüyorum

Melis 61
04.09.2010, 19:09
Öz be öz Trabzon şehrinin bir çocuğu olarak şunu söylemek istiyorum ki, Trabzonlu olmayıp da Trabzonsporu tutanlara karşı daha fazla saygı ve sevgi hissediyorum. Çünkü onlar Trabzonsporun büyüklüğünün göstergeleri...
Geçen sene şampiyon olunca 5. büyük diye lanse edilen Bursasporu bir düşünün. Sizce Bursalı olmayıp bu takımı destekleyen var mıdır. Bırakın bunu ben Bursa şehrini iyi bilen bir olarak iddaa ediyorum ki Bursadaki Trabzonsporlu sayısı gerçek Bursasporlulardan daha fazladır. Trabzonsporun farkı ve büyüklüğü işte burdadır...

Ilelioglu
04.09.2010, 19:17
Bende Fatih Tekke'yi cok seviyorum...

Ama artik bu Transfer'den sonra Fatih Tekke Konusu kapanmalidir..!

Yönetim yanlislar yapmis olabilir, bizlerde dogal olarak elestirmis olabiliriz ama dogrularida söylemek lazim, yani gercekleride görmek lazim, sonucta 2 Kupa var ortada...

Hersey yolunda gözüküyor, bizede gereken destegi vermek düsüyor tabiki..

Bu sezonu insallah 3 Kupa ile tamamlariz...

:);)

Great White
04.09.2010, 19:23
Bende bir Of'lu olarak senin gibi düşünüyorum

Siz Oflular da kendinizi Trabzon ile pek bağlantılı saymazsınız zaten be abi :D

msukas
04.09.2010, 23:56
Trabzonlu olmak olmamak muhabbeti trabzonspora zarar verir vede veriyor arkadaşlar trabzonspor diğer şehir takımları gibi değildir Trabzon şehrini aşmıştır bunu Trabzon şehri sınırları içine hapsetmek cahilliktir. tabiiki Trabzonlu olan arkadaşlar Trabzonspora belkidaha yakın olabilir fiziki olarak!! ama trabzonspor sevgisinin ölçüsünü kusura bakma kimse ölçemez ayrıca ben bu tartışmalardan rahatsız oluyorum. Bu tür tartışmalar girmeyelim Biz Trabzonsporu daha ileriye nasıl taşırız onun tartışmasını yapalım

ergin cesit
05.09.2010, 04:42
artık bırakalım şu fatih olayımı.bana göre fatih bizim için bitmiştir.insan önce ne konuştuğunu bilmeli

Berberoğlu
05.09.2010, 06:20
Başlığı baştan sonra okudum son yarım saatte:)

Zaten gereken cevaplar verilmiş.
Ben anne-baba-dede-sülale... doğma büyüme Trabzon-İskefiyeliyim. Ömrümün şu ana kadar geçen 34 yılının ilk 17 yılını İskefiyede, bundan sonraki 17 yılını da sırasıyla Ankara(5 yıl, üniversite), Ulan Bator - Moğolistan (2 yıl, yüksek lisans), Cleveland-ABD (2 yıl, iş), İzmir (1 yıl, askerlik), İstanbul (7 yıl, iş) şehirlerinde geçiren eski gezgin şimdi İstanbul'a yerleşik birisi olarak söylüyorum ki bu başlığın ilk mesajındaki düşünceyi bertaraf etmemiz maalesef çok zor.
Bir ihtimal olur da 7. şampiyonluğu hemen hemen garantilediğimiz bir 34. hafta iç saha maçında TRABZON'lu olmayan MİLYONlarca TRABZONSPOR'lu taraftar havalimanını, deniz yollarını, Karadeniz Sahil Yolu'nu tıkayacak şekilde şehre aktığında ömründe Trabzon sınırları dışına çıkmamış(fiziki anlamda çıkmamak değil, mantık aleminde çıkmamaktan bahsediyorum) YÜZBİNlerce Trabzon'luyu apıştırıp ne yapacağını şaşırttığında ve de o kadar insanı barındaracak otel, sahil çadırı, açık hava parkları yetmeyip de geçen Mayıs ayında Urfa'da olduğu gibi aklıbaşında Trabzon'lular evlerinin kapılarını dışardan gelen renkdaşlarına açtıklarında BELKİ bu ÖZ EVLATÇILIK konusu kapanabilir.

Uzun cümleler için kusura bakmayın. Umarım fikrimi izah edebilmişimdir.

Not: Rusya-Türkiye gelişmişlik konusunda kesinlikle Mehmet Fatih arkadaşımızı haklı görüyorum.

Ek Not: Tekke konusunda hiç yorum yapmamıştım, çok kısa net söyleyeyim. Fatih Tekke de, Ünal Karaman da, Şenol Güneş de, Sadri Şener de, Hayrettin Hacısalihoğlu da sizin benim gibi MİLYONlarca Trabzonspor taraftarı içinde BİR kişiyiz. Şu an taraftar olarak ben takımıma ne kadar katkı sağlayabiliyorsam Tekke de o kadar sağlayabilir, o da tabii yaparsa. Yani üzerinde çizgili bordo-mavi taraftar formasını giyip Fulya'daki rezidansın önündeki kafede haftasonu arkadaşlarıyla oturup Trabzonspor-XXX maçını hararetle seyredebilirse, cep telefonunda Trabzoncell hattını kullanırsa benim kadar takıma katkısı olabilir. Bunları yapmayacaksa taraftardır belki ama katkısı da yoktur. 7. haftadaki maça kadar Fatih TEKKE oynayacak durumda olur, Schuster Trabzon'a gelecek kafileye alırsa, ki umarım böyle gelişmez olaylar, maalesef üzülerek söylüyorum bizim memlekette her türlü olumlu-olumsuz tepkiyi görür. Gerek maç öncesi, maç sırası, maç sonrası vs, anlamsız kardeş kavgalarında da sebebiyet verir. Eğer Fatih iyi bir Trabzonlu TRABZONSPOR'luysa bunun böyle olacağını zaten bilir. Buna rağmen maç için Trabzon'a gelirse taraftarı olduğu BÜYÜK TRABZONSPOR camiasına yapılabilecek en önemli ZARARI vermiş olur. Durum bu şekilde gelişirse bireysel tepkilerin önüne geçilemese de en azından taraftar toplulukları TEPKİSİZLİK kararı almalı, statda Fatih'in ismi anons edildiğinde tribünler hep birden susmalı ya da "SESSUZLUK, SESSUZLUK" diye tempo tutmalıdır diye düşünüyorum. (Çok uzun kaçtı, ama içimi döktüm.. :D)

xunutulmazx
05.09.2010, 10:27
her başlığa baktığımızda konu dönüp dolaşıp fatih konusuna geliyor.

bir söz vardır.

giden gitmiştir.
gittiği gün bitmiştir.
ben gideni değil.giden beni kaybetmiştir.

fatih gitmiştir ama bu konuda sadece fatihi suçlamak biraz yanlış diye düşünüyorum.burada hırsızın hiçmi suçu yok.herkes şunu biliyorki bjk ile imza günü bile fatih gel deseler bile koşa koşa gelecek yapıda bir trabzonsporludur kendisi.belki büyük laf etmiş olabilir ama geçmişte kaldı farzedelim ve bu fatih konusunu kapatalım bence..

Oğuz ZEYTİN
05.09.2010, 11:00
her başlığa baktığımızda konu dönüp dolaşıp fatih konusuna geliyor.

bir söz vardır.

giden gitmiştir.
gittiği gün bitmiştir.
ben gideni değil.giden beni kaybetmiştir.

fatih gitmiştir ama bu konuda sadece fatihi suçlamak biraz yanlış diye düşünüyorum.burada hırsızın hiçmi suçu yok.herkes şunu biliyorki bjk ile imza günü bile fatih gel deseler bile koşa koşa gelecek yapıda bir trabzonsporludur kendisi.belki büyük laf etmiş olabilir ama geçmişte kaldı farzedelim ve bu fatih konusunu kapatalım bence..

İyi de Gs için gelmiş, anlaşamayınca Bjk "gel" demiş. Oraya koşa koşa gidecek bir yapıda bir Bjkli de olabilir bence...

Her gel diyene gidecekse...

Erdinç Dilek
05.09.2010, 11:10
Gürcistan milli takımında oynayan şota yı, bursa da oynayan Hüseyini tribünlere çağırıp alkışladıysak onuda çağırır alkışlarız, kimse merak etmesin, futbolu bıraksa da kurtulsak

salihismet
05.09.2010, 12:09
İyi de Gs için gelmiş, anlaşamayınca Bjk "gel" demiş. Oraya koşa koşa gidecek bir yapıda bir Bjkli de olabilir bence...

Her gel diyene gidecekse...

gs taraftari Fatih´e bir macta nasil bagirdiklarini hepimiz biliyoruz, bunu Fath de biliyor, fakat Fatih´inde dedigi gibi kendisi bir
profesoneldir, ancak Fatih Trabzonsporun bazi taraftarlarini kullanirken profesonelce hic düsünmedi, bunu konusmalari ve
haraketleriylei fazlasiyla ortaya koydu. bjk ya gelisindeki ilk demecindede ben Trabzonsporluyum gibi laflar etti, öyle anlasiliyor ki birileri kulagina
birseyler söylemis olacak ki, bir gün sonra; ben sahada babami bile tanimam, ben Türkiyenin en atesli taraftarina sahip bir
takima geldim diye bazi seyleride ekledi konusmasina. Demek ki Türkiye gibi bir yerde abur cubur konusup ne kendini nede baskalarini zor durumda birakmiyacaksin.

Sunuda itiraf etmeliyim ki; Fatih bjk ya gidince bayagi rahatladim, adam bazi isimleri sayarak ben onlardan daha fazla Trabzonsporluyum dedi ya,
acaba bendende fazla Trabzonsporlumudur diye bir komplekse kapildim, bu isin bir ölcme aleti olmasada, Fatihin daha önceki konusmalariyla
bjk ya gidisini yorumlayip ondan daha fazla Trabzonsporlu olduguma kanaat getirdim.

bugrahankazaz
05.09.2010, 12:42
her zaman iddia ettiğim bir konudur ancak tabi birazda yanlış gibi geliyor olsa bile bence trabzonspor istanbula taşınmalıdır.İddia ediyorum her sene ilk 2 ye gireriz

Bilhan Özhan
05.09.2010, 12:59
bu böyle devam eder kimisi Sultan der kimisi Cakma Sultan der bu asla bitmez.. ve bunu tartışmakda artık anlamsızdır.. cünkü bir sonuca hicbirtürlü varılamaz..

Yavuz Hasan
05.09.2010, 13:13
benim için önemli olan

giydiği formanın aldığı paranın hakkını verendir

neymiş nereliymiş çok da önemli değil

tabii isterim ki takımın çoğunluğu trabzonlu trabzonsporlu olsun ama

olmazsa olmaz da değil işini profesyonelce yapsın

giydiği formanın da duyulan güvenin de aldığı paranın da hakkını versin gerisine bakmam

fenerbahçeye gol atsın isterse maçtan sonra fenerbahçe formasıyla gezsin

ayrıca fatih tekke yi severim beşiktaşda başarılı olmasını da isterim

bu sezon şampiyon beşiktaş olacaksa beşiktaşı şampiyon yapan adamın fatiholmasını isterim

Adulyan7
05.09.2010, 14:44
trabzonspor için birşey yapmayan hiçkimse trabzonsporlu değildir trabzonsporluluk lafla olmaz... fatih tekke şuan türkiyenin en ateşli taraftarının!!! kralı olmak için babasının oğlunu tanımıyacak konuma gelmişse artık beşiktaşlı olmuşur zaten...

Orhan Kahraman
05.09.2010, 15:08
Evet tüm yazılanları okudum

Önce yazılanları sonra yazanların nerede ikamet ettiklerine baktım
Trabzonda yaşamayanlar çok farkli bir Trabzon görüyor öyle eskisi gibi sokakta başka formayla dolaşamazsin demiş bir arkadasım ama o isler bitti

Super kupa macında Hüseyin'i çağırdık ve 40.000 kisi alkışladık ki bende dahil ama ben de ona Trabzonspordayken küfredenlere de dahilim.
Şimdi herkesin kafasını kurcalayan husus Fatih gelince alkışlamalı mı yoksa isliklamali mı vallahi Fatihi çok sever(im)(dim), henüz koyamiyorum adını bir an geliyor isliklamaliyiz diyorum bir an geliyor alkışlamalıyız diyorum

Peki neden?
Fatihe yapılacak olumsuz protesto kimseye birsey kazandırmayacak , onu alkışlamak belkide birşeyleri ona tekrar hatirlatabilir : Ateşli olmak degil sağduyulu olmaktır traftar diye
Ama ben ki hayatımın 18 yılını bu sehirde yasamissam o gün stadda fatihi alkışlayanlar temiz bir dayak yiyeceklerdir tecrübelerime dayanarak söylüyorum bunu malesef bu kadar sigiz zaten boyleydik

lazkopatfaroz
05.09.2010, 19:09
Gs olayının aslını bilmiyorum. Eğer varsa öyle bir durum;
Fatih küfür yediği takımlara gitmeyi seviyor yada umursamıyor.. Trabzon'da da küfür yese yine gelir. Gs-Bjk-Ts....

Armağan Dere
05.09.2010, 19:13
Gs olayının aslını bilmiyorum. Eğer varsa öyle bir durum;
Fatih küfür yediği takımlara gitmeyi seviyor yada umursamıyor.. Trabzon'da da küfür yese yine gelir. Gs-Bjk-Ts....

Fatih'e gs taraftarı ''fatih bize kupon yapsana'' dedi zamanında ve bjk taraftarı ''fatih tekke bize ateş etsene etsene" "fatih tekke bize silah çeksene çeksene'' dedi..Ancak Fatih'in gs'yi reddedip bjk'ye gitme sebebi ne olabilir..taraftarla yaşadıkları değil,alacağı para olsa gerek...ya da bjk'yi gs'den daha mı mert görüyor kendince anlamadım gitti

lazkopatfaroz
05.09.2010, 19:25
Fatih'e gs taraftarı ''fatih bize kupon yapsana'' dedi zamanında ve bjk taraftarı ''fatih tekke bize ateş etsene etsene" "fatih tekke bize silah çeksene çeksene'' dedi..Ancak Fatih'in gs'yi reddedip bjk'ye gitme sebebi ne olabilir..taraftarla yaşadıkları değil,alacağı para olsa gerek...ya da bjk'yi gs'den daha mı mert görüyor kendince anlamadım gitti

Kendini onlara yakın görüyordur.

Hasan YAYLI
05.09.2010, 23:25
Yazılanlara şöyle bir göz attım,da fikirler farklı farklı....

Benim fikrim ise , Fatih'e 7. hafta bjk maçında maç öncesi yeni takımında başarılar dilemek ve yapabileceğimizi sanmıyorum ama oooo överek bahsettiği bjk taraftarın takımlarına gösteremeyeceği kadar takımımıza olan sevgimizi cümle aleme göstermektir....

Alakadar olması gerekenler gerekli mesajları oradan alabilirler......

O gün maç sırasında sahada ki Bordo-mavi oyuncularımızdan başka hiçbir kişi ile ilğilenilmemeli bu hem fatih hemde yönetim (hh) olsun,olumlu olumsuz....

Fatih'e Avni akerden çıkarken bazı şeyleri hatırlatmak gerekir,

Yani herşeyi geçtim bu sene gördüğüm kadarıyla iki rakibimizden biri olan bjk'ye eski hastalıklarımız sebebiyle puan kaybedersek,bir zamanlar baştacı yaptığımız bir oyuncuyu yuhlarsak,bu bize hiç birşey kazandırmayacağı gibi bu yolda bizi aşağılara doğru iter.....

Ogün herkesin karmaşık duygular içinde olacağı aşikar ama en doğruyu yapmak da elimizde

Erdinç Dilek
05.09.2010, 23:34
Ali Kemal Denizci de beşiktaşa gitmişti o zamanı hatırlayanlar olayın nasıl karşıladı Trabzon anlatabilirlermi.

atf61
06.09.2010, 00:14
yaaa sıkıldık artık fatih senden....sahaya çıkıpta bi tarafını yırtma babasının oğlunu tanımama muhabbetinden....yaa dünyayı gezdin bi dünya paran var sınıf atlayamadın bi türlü...hala müslümcüsün arabesksin....öff yaaa sıktın artık....

Muhammed
06.09.2010, 00:38
Ali Kemal Denizci de beşiktaşa gitmişti o zamanı hatırlayanlar olayın nasıl karşıladı Trabzon anlatabilirlermi.

Daha yakınlara gelelim. Abdullah ve Ogün Fener'e gidince birşey oldu mu?

silentpain61
06.09.2010, 01:49
bence TRABZONSPORU TRABZON şehrinde artık ayırmak lazım(sevgi olarak değil tabiki lütfen yanlış anlaşılmasın) şampiyon olduğumuz dönemdeki futbol işle şimdiki futbol bir değil artık futbol çok değişti takımı sadece TRABZON'lular dan yada büyük çoğunluğunu TRABZON'lu oyunculardan kurmak bizi şampiyonluğa götürmez.bende takımdaki çoğunluğun Trabzon'lu oyunculardan olmasını isterim ama olmuyorsada bu konuda şehircilik yapmamak lazım Serkan Balcı Tayfun Cora'dan daha iyiyse Tayfun şehrinden dolayı oynamamalı ama Gökdeniz gibi bir Trabzonlu oyuncunuz varsa zaten eksilmez,önemli olan TRABZONSPORUN başarılı olması için en faydalı oyuncu kimse onun oynaması.serkan selçuk ceyhun egemen giray umut barış ataş TRABZON'lu değildir ama formalarını terlerinin son damlasına kadar ıslattıklarında TRABZONLU oyuncudan ne farkları vardırki??? barış memiş TRABZON'ludur ama sahada saydığım futbolcuların hiçbiri kadar savaşmamaktadır ne yapmak gerekir?
şunuda söylemek isterim bu tür tartışmalar TRABZONLU olmayıpta TRABZONSPOR sevdalısı kardeşlerimizi incitebilir.
HERKESE HAYIRLI KANDİLLER