PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut olayı ve Takım kaptanlığı...

hodlu
29.08.2010, 00:31
Açıkçası ben bu konuyu tartışmaya açmak istiyorum.
Ben şahsi fikrimi yazacağım ancak bunu herkes biliyor ki Futbolda mutlak doğru yoktur.Şahsi fikrim, böyle önemli bir maç günü takım arkadaşları kampta maçı zihin olarak oynarken,motive olmaya çalışırken takımın kaptan sıfatlı oyuncusu takımla alakası yok ve transfer peşine düşmüş.Böyle bir futbolcunun Trabzonspor gibi bir takım kaptanlığından derhal alınması gerekir.Bu konuda Yönetim Kurulu da suçlu ancak sorumlu bir kaptan maç bitsin sonra görüşürüz demeliydi bana göre.
Kafamda şöyle bir fikir de dolaşıyor, bu olay yaşandı bitti eğer Umut Bulut gönderilmeyecek ve onu tekrar takımda görmeye devam edeceksek kaptanlığın alınması acaba işi daha da kriz boyutuna getirir ve kafa olarak Umut takımdan koparmı...
Affınıza sığınarak herkesin fikrini beyan etmesini istiyorum... Kaptan gemiyi terk eder mi..............

Not: Trabzonspor takımının kuruluşundan bugüne kadar layıkı ile kaptanlığını yapmış tüm futbolcu abilerimize minnetlerimi sunuyor,hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet diliyorum.Onlara minnettarız ki bize böyle değerli bir emanet bıraktılar....

Misina
29.08.2010, 00:38
Menajerler tarihi bir maç öncesi kulübe rahatlıkla girebiliyorsa Umut'a fazla yüklenmem.BVaşka bişeyler vardır bu işin arkasında çünkü.

Geldiği ilk sezondan beri yılda ortalama 15 gol atmış oynadığı her maçta kapasitesini zorlayarak herşeyini ortaya koymuş yürekli bir oyuncudur.Geçen sezon sözleşmesini uzatmayarak istediği yere bedava gitme imkanı elindeyken kulüp para kazansın diye sözleşmesini uzatmış bir oyuncudur herşeyden öte adamdır.

Kulübe çok katkı yapmış bir oyuncu olarak bence gitmeyi hak etmiştir.Ancak şampiyonluğa oynayan bir takımın transferin bitimine bir kaç gün kala kaptanını satması şampiyonluk iddialarına gölge düşürürdü.Kalması çok doğru oldu.

Umarım sezon sonu Türkiye Liginin Şampiyonunun Golcüsü etiketiyle çok daha üst düzey bir Avrupa kulübüne transfer olur.

mcapak
29.08.2010, 00:43
Şenol Hoca Liverpool maçı sonrası çok net konuştu.. En önemli maçımızda bizi ortada bırakan adam kim olursa olsun farketmez.. İnşallah en kısa zamanda gider ya da bu hareketinden dolayı layığını bulup kulübede oturur..

Vkgz
29.08.2010, 00:46
Suçlu yönetimdir bu olayda.

hodlu
29.08.2010, 00:46
Kalacak görüntüsünden bakarak kaptanlığı alınmalı mı yoksa işi daha fazla büyütmemek amacı ile olayı yok sayıp kaptanlığına da devam etmesi mi..........

theo
29.08.2010, 00:47
umarım takımdan gönderilir...yarine de çok dah abaşarılı bir isim alınır...

takımını kritik bir dönemeçte yalnız bırakan bir adamın bu takımın şanslı renklerini taşıyan formayı giymeye hakkı olamaz...

Mustafa
29.08.2010, 00:49
Daha çok karıştıralım daha çok olayın cılkı çıksın.Basın atsın bi yandan gazı bi yandanda biz atalım.Tribünlerde yuhlamayada başlayalım.Çok güzel oyuna geliyoruz.

Hasan61
29.08.2010, 00:50
Menejerleri tesislere çağıran yönetimdir...Suçlu yönetimdir.....
Gökdeniz'in satılması Yattara'nın transfer hikayesinde olduğu gibi yönetim hatayı kendi üzerinden atıp oyuncuya yüklemektedir..
Şu ana kadar yapılanların önceki olaylardan farkı yoktur......
Ve maalesef taraftarımız yine aynı hataya düşüp sadece basının yazdıklarıyla hareket edip olayın iç yüzünü bilmeden hareket etmekte...

Fatih Özkan
29.08.2010, 00:52
Gereken herşey Umut BULUT başlığında konuşuluyor...
Kalacaksa kalacak işte...
Bence fazla irdelemeye gerek yok...

Kenan Berber
29.08.2010, 01:07
evet kaptanlık alınmalı umuta büyük cezalar verilmeli gibi bir çok fikir benimde aklımdan geçiyor ama Şenol hoca Umut'u takımda niye tuttu? bu yıl ondan faydalanacağımız çok maç var. bence bu tip olaylar Umut'u bitirmemize yol açar. Kendi kuyumuzu kazmayalım evet Umut koca bi eşeklil yaptı. Umut'a verilcek her türlü büyük ceza takıma da verilmiş ceza olacaktır. He sezon sonu ne hali varsa görür çünkü bu yaptığını sindiremiyorum ben de.

adem73
29.08.2010, 01:14
Güneş istifadan döndü
TRABZONSPOR'da yaşanan Umut Bulut, depremi şimdilik dururken, gelişmelerin üzerinden üç gün geçtikten sonra bilinmeyenler de birer birer aydınlığa çıkıyor. Adeta artçı deprem gibi her yeni konu Umut Bulut konusunda Trabzonspor yönetim kurulunu sorumlu hale getirirken en önemli gelişmenin Umut Bulut'un satılması halinde istifa edeceği tehdidinde bulunan Şenol Güneş'in duruşuydu.

LİVERPOOL maçının oynandığı Perşembe günü konuyu öğrenen Güneş, önce Umut Bulut'un gitmek istediğini düşünerek bu futbolcuyu ikna etmeye çalıştı fakat, Umut'un ifadeleri ile gelişmelerin bu şekilde oymadığı ortaya çıktı. Trabzonspor yönetim kurulu üyelerinin Liverpool maçından bir gün önce Fransa'nın Toulouse takımının menajerleri ile konuştuğu ve anlaşmaya vardığı ortaya çıktı.

MAÇ günü tesislere giden Şenol Güneş, Umut'u, Toulouse (http://www.sporx.com/toulouse/) takımına pazarlamaya çalışan menajerlerin tesislerde olduğunu öğrenince adeta çıldırdı. Önce menajerleri tesislerden kovan Güneş, daha sonra Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu ile görüştü. Hacısalihoğlu'nun Umut'u 3.5 milyon Avro'ya Toulouse (http://www.sporx.com/toulouse/) takımına vermeyi düşündüklerini söylemesi üzerine Şenol Güneş, o anda resti çekti.

SATIŞ kararının kimin kararı olup olmadığının kendisini ilgilendirmediğini belirten Teknik Direktör Şenol Güneş'in önce Başkan Sadri Şener ile görüştüğü ve Başkan Sadri Şener'e, “Şampiyon olacaksak Umut'u satamayız” dediği öğrenildi. Telefon kapandıktan sonra Hacısalihoğlu'na dönen Şenol Güneş'in Asbaşkana, “Umut Bulut'u satarsanız istifamı önünüze koyarım” dediği belirtildi.

BU gelişmeden sonra Güneş, Umut ile bir süre görüştü. Menajerlerin etkisinde kalan ve yönetimin kendisine satıldığını bildirmesi ile Trabzonspor'dan koptuğunu düşünen Umut Bulut, Liverpool maçında ilk 11'de oynama isteğini ortaya koydu ve Güneş ile adeta pazarlık yaptı. Kadro dışı kalan Umut Bulut'u satmaktan vaz geçen yönetim kurulu resmi sitesinde kararı Güneş'e bıraktıklarını açıkladı.
olayin ic yüzüymüs deniyor.

adem73
29.08.2010, 01:18
gerizekalilik desek fazla mi olur.o yönetici kim ise.takimin tarihi maci var .sen olmadik zamanda takimi bozuyorsun.akil var mantik var.umut veya herhangi birimiz tarihi maca cikiyorsunuz.maci mi yoksa transferi mi düsünür sünüz? burda en büyük suclu yönetimdir.ikinci yattara vakasidir.

Murat Altun
29.08.2010, 01:23
Bu soylenenler dogruysa bizim yonetim samaliklarina aetsn bir ivmeyle devam ediyor demektir
Hersey iyiye giderken bu aptalca isleri nasil dusunebiliyorlar inanilir gibi degil

Mert Marabaoğlu
29.08.2010, 01:26
bu olayın detaylarını tam olarak bence hiç kimse bilmiyor.. birbiriyle çelişen birden fazla konu var. bunlardan bi taneside umut sezon sonu sözleşmesini biticeğini biliyodu ve büyük ihtimalle avrupa'dan kendisine teklif geliceğinide.. durum böyleyken neden klüp'le sözleşme yeniledi? sonuçta bonservisi elindeyken herhangi yada istediği bi takıma gitmek kendisi için çok daha kolay olucaktı..

3 taraf var.. futbolcu, yönetim ve teklif getiren klüp (menajer) bu üçgen arasında hatanın kimde oldugu açıkcası belli değil şu anda..

en mantıklısı Umut'un çıkıp basın açıklaması yapmasıdır ..

Çağatay_
29.08.2010, 01:32
bu olayın detaylarını tam olarak bence hiç kimse bilmiyor.. birbiriyle çelişen birden fazla konu var. bunlardan bi taneside umut sezon sonu sözleşmesini biticeğini biliyodu ve büyük ihtimalle avrupa'dan kendisine teklif geliceğinide.. durum böyleyken neden klüp'le sözleşme yeniledi? sonuçta bonservisi elindeyken herhangi yada istediği bi takıma gitmek kendisi için çok daha kolay olucaktı..

3 taraf var.. futbolcu, yönetim ve teklif getiren klüp (menajer) bu üçgen arasında hatanın kimde oldugu açıkcası belli değil şu anda..

en mantıklısı Umut'un çıkıp basın açıklaması yapmasıdır ..

Daha da fazlası devre arasında GS "kontrat imzalama sene sonunda bize bedavaya gel" demesine rağmen, anlaşmayı sorun çıkarmadan imzaladı ;)

FB dense belki inanmazdım ama GS sürekli bonservis bedelsiz transfer yapıyor, inanılır bir haber..Yapmayacakları iş değil yani.

Bu arada basın açıklamasını Umut'a yedirmezler, kolay değil o işler..

Çağatay_
29.08.2010, 01:37
Menajerlerin etkisinde kalan ve yönetimin kendisine satıldığını bildirmesi ile Trabzonspor'dan koptuğunu düşünen Umut Bulut, Liverpool maçında ilk 11'de oynama isteğini ortaya koydu ve Güneş ile adeta pazarlık yaptı.

Bu cümleyi tam anlamadım ben :S

A.T.R
29.08.2010, 01:37
Açıkçası ben bu konuyu tartışmaya açmak istiyorum.
Ben şahsi fikrimi yazacağım ancak bunu herkes biliyor ki Futbolda mutlak doğru yoktur.Şahsi fikrim, böyle önemli bir maç günü takım arkadaşları kampta maçı zihin olarak oynarken,motive olmaya çalışırken takımın kaptan sıfatlı oyuncusu takımla alakası yok ve transfer peşine düşmüş.Böyle bir futbolcunun Trabzonspor gibi bir takım kaptanlığından derhal alınması gerekir.Bu konuda Yönetim Kurulu da suçlu ancak sorumlu bir kaptan maç bitsin sonra görüşürüz demeliydi bana göre.
Kafamda şöyle bir fikir de dolaşıyor, bu olay yaşandı bitti eğer Umut Bulut gönderilmeyecek ve onu tekrar takımda görmeye devam edeceksek kaptanlığın alınması acaba işi daha da kriz boyutuna getirir ve kafa olarak Umut takımdan koparmı...
Affınıza sığınarak herkesin fikrini beyan etmesini istiyorum... Kaptan gemiyi terk eder mi..............
Not: Trabzonspor takımının kuruluşundan bugüne kadar layıkı ile kaptanlığını yapmış tüm futbolcu abilerimize minnetlerimi sunuyor,hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet diliyorum.Onlara minnettarız ki bize böyle değerli bir emanet bıraktılar....

Kaptanlığa bu kadar kutsiyet yükleyen ve önemli gören anlayış, kaptanlığı verdiği adama ANA, BACI,AVRAT ayrımı yapmadan sövebiliyorsa,kişisel açıdan ağıza alınmayacak aşşağılamalarda bulunabiliyorsa, hiç ama hiç böyle bir sorgulama içine girmeye, bu konuyu irdelemeye ve Umut'u haksız görmeye HAKKI OLDUĞUNU düşünmemelidir. NOKTA.

Çağatay_
29.08.2010, 01:43
Kaptanlığa bu kadar kutsiyet yükleyen ve önemli gören anlayış, kaptanlığı verdiği adama ANA, BACI,AVRAT ayrımı yapmadan sövebiliyorsa,kişisel açıdan ağıza alınmayacak aşşağılamalarda bulunabiliyorsa, hiç ama hiç böyle bir sorgulama içine girmeye, bu konuyu irdelemeye ve Umut'u haksız görmeye HAKKI OLDUĞUNU düşünmemelidir. NOKTA.

Çok iyi bir bakış açısı..

Adamın şerefine, haysiyetine, adamlığına kadar laflar edildi..Defol git bu takımdan dendi..

Şimdi kaptan falan muhabbetleri dönüyor her tarafta..

Hodlu abiye bir şey demiyorum yanlış anlaşılmasın..

Bu arada eğer iddia edildiği gibi Umut'a "Seni sattık, anlaştık biz Toulouse ile" dendiyse, adamın kafası nasıl karışmasın..

Halit Aydın
29.08.2010, 01:59
Umut Bulut (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=3780&page=1123) Başlıkta konuşulanlar aynı yöne doğru ilerliyor. İlgili başlıkta tartışılabilir.