PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Transfer Dosyası -3-

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 [133] 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310

marcusjava
04.02.2011, 14:04
sporx'teki en iyi transfer anketi sonuçları: kazım 6., holosko 11., Pawel 18. toplam 20 oyuncu var. Ya hu hadi biz diğerlerine toplamda 30 puan fark atmış bir takım olarak, isim olarak tam beklentilerimizi karşılamadı bu brozek diyelim. diğerlerine ne oluyor anlamış değilim. Pawel, holoskodan da kazımdan da çok daha iyi bir oyuncu. Bu oylamayı yapanların pişman olacakları günler çok yakın.

Travelair
04.02.2011, 14:10
Haklısınız ağzı açık derken yanlış dedim beğeniyle demek istedim. İşin kısacası 11'deki oyuncuların dediğim eksikliklerinin olduğuna inanıyorum. Yedeklerin de onları zorlayamadıklarını buna rağmen yer zaman ve kaynak tükettiklerine inanıyorum. Bu demek değildir ki şu zamana kadar yapılanları yadsıyorum.

Diğer takımlarda oynayan bazı oyuncuları da kim kaça bırakır biz kaça bırakırız buna da bakmak gerekir. Bir araba aldınız. Çok yüksek kalite değil. Ama sizi bir yerden diğer yere taşıyor. Rakipleriniz daha iyi araç aldı. Daha hızlı. Ayrıca modifiye etti performansını arttırdı. Eğer o zaman siz bu araç beni zaten bir yere getiriyor buna silecek alırım, yıkarım, boya atarım kullanırım diyorsanız hedefinizi de ona göre koymanız gerekir. Sonunda elinizdeki de kapasitesinden düşecek elinizde kalacak duruma gelecektir. Ayak uydurmamız lazım. Büyüğüz diyoruz o zaman Hasan Ali Kaldırım'ı isteyip alamıyorsan, senin ardından Kayserispor alıyorsa, Ömer Şişmanoğlu'nu isteyip alamıyorsan Kayserispor alıyorsa, Muhammet'i isteyip alamıyorsan Gaziantepspor alıyorsa, Orhan Gülle'yi isteyip alamıyorsan Gaziantepspor alıyorsa o zaman yanlış yapıyorsun demektir. O zaman oyuncuların da şahsi oynamaya, kendilerini değişemez görmeye, tembelleşmeye, kendilerini geliştirmemeye, ayrılmaya, baskılar karşısında bağışıklığını yitirmeye, eziklik duymaya vs başlıyor. Hepsi birbirine bağlı. Büyük olmak istiyorsak sürekli kaliteyi arttırma çabası içinde olmamız lazım. 11'de de, yedekte de

TheCrow
04.02.2011, 15:50
Bence iyi değiliz. Camiamız büyük, ismimiz büyük olduğu için bunun psikolojik avantajıyla ilerliyoruz

İsmimizin büyük olması artık iyiden iyiye dezavantaj olmaya başladı. bursada bu baskı olmadığı için adamlar şampiyon olabildiler, ve bu sene de bu sayede yarışın içindeler. bursa galatasaray deplasmanında defans yapıp puan alabilir, ama Trabzonspor yapamaz, ismine yakışmaz, yaparsa da yerden yere ilk biz vururuz. Ligdeki her takım bursaya karşı özel önlem almaz, psikolojik baskı yapmaya gerek duymaz, ama bizde durum öyle değil, ligdeki konumumuz ne olursa olsun Trabzonspor'dan puan almak gündeme gelmek için bulunmaz fırsattır. Trabzonspor Cenk Tosun'u alıp ilk 11 de sahaya süremez, "koca Trabzon 19 yaşındaki gence mi kalmış" derler,deriz. GAziantep'te ilk maçında sahaya ilk 11de çıkabilir.
Bu sene kadromuz önceki yıllara nispeten iyi olduğu için bunun dezavantajını belki fazla yaşamadık ama, kadromuz zayıf olduğu yıllarda ismimizin büyük olmasının bedelini çok ağır ödedik. Çünkü zayıf kadro-büyük isim çok ölümcül bir kombinasyondur.

BALKAN 06
04.02.2011, 16:32
şöyle şekilli bir orta saha alsaydık,
kayserinin ve antebin yabancılarına hiç imrenerek bakmayacaktım ama şimdi ister istemez canım çekiyor;)

serkanholep
04.02.2011, 19:39
hiç bir zaman yıldızz oyuncu alamayız bence

ya kendi içimizden çıkarırız ya da alıp yıldız yapar yollarız

gerçek bu

atomania
04.02.2011, 22:26
elalem miller diye birini alip mac kurtariyor, yahu bir mac kurtaran adam alsak yeterdi bana

Yiğit SARI
04.02.2011, 22:46
Jaja'yla yetinecez ne yapalım..

littlebighorn
04.02.2011, 22:49
Bursa kadar olamamak gerçekten acı. Adamların aldığı futbolcu ikinci maçında 2 gol atıp maçı kurtarabiliyor. Biz zaten bir devrede zor oynatmaya başlıyoruz. Gerçekten bu ara transfer politikasını anlamak zor.

Fatih
04.02.2011, 23:31
Ligdeki takımlara bakıyorum ara transferde alınan oyuncuları oynatmayan tek kulüp Trabzonspor.Umarım en kısa zamanda katkı sağlayacak duruma gelirler.

Chiko
04.02.2011, 23:55
Annan, 3 gündür Schalke'de, bugün Dortmund'a karsi derbide ilk 11de forma giydi.

asilhamsi
05.02.2011, 00:14
bursa sivas macında iki seyi gordum...

İyi bir pivot santraforun takıma katkısını bakınız Mehmet Yıldız..
İyi bir bitirici forvetin takıma katkısını miller...

Fanatik34
05.02.2011, 00:18
Bizdede rakiplerin ellerindeki silahlar yok. Eğer biz şampiyonluğa oynayan büyük bir takımsak Umut forvette yalnız oynamayacak. Esas gol umudu o olmayacak. Çok kaliteli, değişik özelliklerde 4-5 rakibi olacak. Egemen'in yedeği Tayfun olmayacak. 4 milyon € verdiğimiz atak oyuncusu aldığı topları kaptırmayacak, şutları ortaları 10 metrede etkisini yitirmeyecek. Her sene takımı taşıyacak 10 gol 10 asist yapacak örneğin. Örnekleri arttırabilirim. Ben kalitesi daha kötü derken bazı yerlerimiz güçlü ona birşey demiyorum. Ama verim açısından toplama bakarsanız bazı bölgelerde kalitemiz yok. Gaziantepspor bizim istediğimiz birçok futbolcuyu alıyor değerlendiriyor. Biz de ağzımız açık izliyoruz. Neden biz istiyoruz alamıyoruz da onlar alıyor? Eğer performansları kötü olsa orda oynarken de içimiz gitmez neden gidiyor? Futbolculara sahip çıkın adı altında bir muamma yaratıldığı için, kaynakların yapılanmanın kolşaycılığa kaçarak yapıldığından olabilir mi? Sonra Şenol Güneş kurtarsın. İyi de biraz da kalite konusunda çaba gerekmiyor mu? Başkan diyor ki şampiyonlar ligine katılırsak transfer politikamız değişebilir. Yani kazan transfer yapalım. Aynı mantık. Madalya kazan ödüle boğalım. Baştan altyapısını hazırlamazsan nasıl hedefine ulaşacak? Trabzonspor takımı sahaya çıktığı zaman rakibe üstünlüğünü kabul ettirecek. Gerektiğinde 30 pas üst üste yapacak. Forvetine geldi mi bu gol diyeceğiz. Defansına geldi mi kaptırmasını değil atağı başlatmasını bekleyeceğiz. Bilmiyorum benim hayallerim bu yönde. Mücadele tamam ama kalitenin yanına mücadeleAdamlar istemiyor, bu kadar basit! Sampiyonlar ligine katilirsak stada harcayacaklari parayi hesap ediyorlar!

Ha sampiyon olduk diyelim, vasat yabancilari getirirler, onlara da para harcamazlar. Hep ya tutarsa...gerekceleride hazir, Trabzon´a adam almak zor.

Mesela Brozek´in yerine Marko Devic alinabilirmiydi? Brozek kötü bir futbolcu degil ama Devic´i almiyorsan Brozek´i niye aliyorsun? Cok maas mi istedi, elparasi diye birsey futbolda, hemde dünyanin her yerinde..yani takimdaki dengeyi korumak adina

Koray Yiğit
05.02.2011, 00:24
Gaziantep başkanı İbrahim Kızıl ve Tolunay Kafkas transferleri fevkalade iyi. Sportif bir başarı olmasa da.

Tolunay hoca belki iyi bir teknik adam değil ama futbola bakış açısını ve vizyonunu çok beğeniyorum. Kayseri ve Antep'te yaptıkları tesadüf olmasa gerek.

Tolunay Kafkas antrenörlük hayatına kısa bir süre ara verirse Ts'un squat ekinin başına veya yönetim'de futbol şubesinden sorumlu bir göreve getirmek çok isabetli bir karar olacaktır.

Farz edelim ki Gaziantep ile Trabzonspor'un oyuncu kadrosunu mübadele ettik. Buna mukabil TS camiası ve formasının avatantajlarını gözönüne aldığımızda olabilecekleri düşünebiliyor musunuz ?

Gaziantep'ten Nani( Fener maçında da beğenmiştim ) sonra sakatlanmıştı. Tandemde yaşadığımız sıkıntılara panzehir olacaktır.

Cenk Tosun demeyi çok isterdim ancak Gaziantep yönetimi onu Türk futbolcu piyasasının şişkinliğinden 7-8 milyon euro'dan aşağı fiyatlara satmaz

Fanatik34
05.02.2011, 00:33
Biz ne zaman,

"Senol Günes harika, Yönetim istifa"...diyebilirsek, hemde isler hala iyi gidiyorken, yani saha sonuclari

iste o zaman bu takimin önünde kimse duramaz!

Sadri Sener Yönetimi-Senol Günes
Faruk Özak Yönetimi-Senol Günes
Atay Aktug Yönetimi-Senol Günes

hepsinin ortak özelligi???

Senol Hoca niye haftalardan beri Teknik Direktörlügü birakabilecegini dillendiriyor saniyorsunuz? Cevaplar ayrintilarda gizli, yani yukarida!

Serdar A
05.02.2011, 01:41
Süleyman Hurma , Tolunay Kafkas Trabzonspor'dan ayrıldıktan sonra kendisini kanıtlayan iki futbol adamı . Bunlara Şota'yı da ekleyebiliriz . Şenol hocanın sezon sonu görevi bırakması halinde çok uzaklara gitmeye gerek yok . Şenol hoca ikna edilemezse de rol model olarak Özkan Sümer'in yerini alması sağlanmalı .

Ertan Artan
05.02.2011, 02:31
Biz ne zaman,

"Senol Günes harika, Yönetim istifa"...diyebilirsek, hemde isler hala iyi gidiyorken, yani saha sonuclari

iste o zaman bu takimin önünde kimse duramaz!

Faruk Özak Yönetimi-Senol Günes
Atay Aktug Yönetimi-Senol Günes

hepsinin ortak özelligi???

Senol Hoca niye haftalardan beri Teknik Direktörlügü birakabilecegini dillendiriyor saniyorsunuz? Cevaplar ayrintilarda gizli, yani yukarida!
Salı gününün Habertürk gazetesine göre Şenol Hoca sadece bir toplantı sırasında Ahmet Suat ÖZYAZICI veya Özkan SÜMER'e sadece şampiyon olursak böyle birşey olabilir gibisinden muhabbetle karışık birşeyler konuştuğunu, ama sadece orda spontane gelişen bir durum olduğunu söylemiş. Yani adamın şu anda böyle bir amacı kesinlikle var diye birşey söyleyemeyiz. Ben bunun yıpratma politikasından başka birşey olmadığını düşünüyorum. Aynı medya nedense Aykut KOCAMAN ile ilgili 1 yıllık yapılan sözleşmesini hiç dile getirmiyor. Maç öncesi sahanıza misafir gelen takımın hocasınıı selamlamama terbiyesizliğini gösteriyor ama ses seda yok. Bize gelince yaprağın sapı, onlara kendisi zihniyetiyle bakıyor olaya. Yani bu durum aslında çokta büyütülecek bir olay değil.
Asıl sorgulanması gereken şampiyonluk yolunda birlik olamayışımızdır. Buna dış güçlerin ve Bizans Medyasının etkisi olduğu kadar, bizden sandığımız medyanın da etkisi son derece fazladır. Mesela bugün Habertürk'teki Haluk AYYILDIZ imzalı bir yazı:

Selçuk İnan'ın yeni sezon için Sevilla ile el sıkıştığı ortaya çıktı.

Trabzonspor'da, kaptan İbrahima Yattara, Egemen Korkmaz ve Ceyhun Gülselam'la birlikte sezon sonunda sözleşmesi bitecek futbolcular arasında yer alan Selçuk İnan'la ilgili bombayı HABERTÜRK ortaya çıkardı.

Bordo-Mavili kulübün devre arasında sözleşmesini uzatmak için masaya oturduğu, ancak “Transfer konusu sezon sonuna kaldı” açıklamasını yaptığı yıldızın, La Liga yolcusu olduğu öğrenildi.

KURMAYLAR 'HAYIR' DEMİŞTİ
Dev adım konusunda her şey İspanya'nın güçlü ekibi Sevilla'nın, Antalya kampında Trabzonspor'un kapısını çalmasıyla başladı. Selçuk'u ara transferde kadrosuna katmak isteyen Kırmızı-Beyazlı ekibe Trabzonspor'un şampiyonluk yarışını hatırlatan Bordo-Mavili kurmaylar, “Hayır” yanıtını verdi.

'YA AVRUPA YA TRABZON'
Sevilla konusu 'ocak ayı için' bu temasla kapandı. Selçuk, başkan Sadri Şener'le Antalya'da yaptığı görüşmede ise iki hayalinden söz etti. Şampiyonlar Ligi ve Avrupa'da futbol oynamak.

Trabzonspor'a olan sevgisini dile getiren ve “Türkiye'de başka bir takımın formasını giymem” diyerek net konuşan milli oyuncu, başkan Şener'e şu sözlerle düşüncelerini aktardı:

Ben öncelikle Trabzonspor formasıyla Şampiyonlar Ligi'nde ter dökmek istiyorum. Ama bu olmazsa, Avrupa'da forma giymeyi tercih edebilirim.

PSG VE VİLLARREAL DE VAR
Bu gelişme sonrası Trabzonspor ile Selçuk arasındaki 'sözleşme uzatma' konusu da sezon sonuna kaldı. Ancak Avrupa'nın 3 devi, sezon sonunda serbest kalacak olan başarılı oyuncunun kapısını çalmaya devam etti. Paris Saint Germain ve Villarreal'in de “Seni kadromuzda görmek isteriz” dediği Selçuk'un, en ciddi teklifi aldığı Sevilla'yla söz kestiği öğrenildi. Mili futbolcunun yeni sezonda Sevilla forması giymesine kesin gözüyle bakılıyor.

AVRUPA'DA MASTER
Selçuk konusuna Trabzonspor Başkanı Şener'in sözleri de önemli bir ipucu. Şener, milli yıldızla ilgili olarak daha önce “Çocuğunuz Avrupa'da master yapmak istediğini söylese ne yaparsınız?” demiş ve Selçuk'a bir anlamda vize vermişti.

Fanatik34
05.02.2011, 02:56
Salı gününün Habertürk gazetesine göre Şenol Hoca sadece bir toplantı sırasında Ahmet Suat ÖZYAZICI veya Özkan SÜMER'e sadece şampiyon olursak böyle birşey olabilir gibisinden muhabbetle karışık birşeyler konuştuğunu, ama sadece orda spontane gelişen bir durum olduğunu söylemiş. Yani adamın şu anda böyle bir amacı kesinlikle var diye birşey söyleyemeyiz. Ben bunun yıpratma politikasından başka birşey olmadığını düşünüyorum. Aynı medya nedense Aykut KOCAMAN ile ilgili 1 yıllık yapılan sözleşmesini hiç dile getirmiyor. Maç öncesi sahanıza misafir gelen takımın hocasınıı selamlamama terbiyesizliğini gösteriyor ama ses seda yok. Bize gelince yaprağın sapı, onlara kendisi zihniyetiyle bakıyor olaya. Yani bu durum aslında çokta büyütülecek bir olay değil.
Asıl sorgulanması gereken şampiyonluk yolunda birlik olamayışımızdır. Buna dış güçlerin ve Bizans Medyasının etkisi olduğu kadar, bizden sandığımız medyanın da etkisi son derece fazladır. Mesela bugün Habertürk'teki Haluk AYYILDIZ imzalı bir yazı:

Selçuk İnan'ın yeni sezon için Sevilla ile el sıkıştığı ortaya çıktı.

Trabzonspor'da, kaptan İbrahima Yattara, Egemen Korkmaz ve Ceyhun Gülselam'la birlikte sezon sonunda sözleşmesi bitecek futbolcular arasında yer alan Selçuk İnan'la ilgili bombayı HABERTÜRK ortaya çıkardı.

Bordo-Mavili kulübün devre arasında sözleşmesini uzatmak için masaya oturduğu, ancak “Transfer konusu sezon sonuna kaldı” açıklamasını yaptığı yıldızın, La Liga yolcusu olduğu öğrenildi.

KURMAYLAR 'HAYIR' DEMİŞTİ
Dev adım konusunda her şey İspanya'nın güçlü ekibi Sevilla'nın, Antalya kampında Trabzonspor'un kapısını çalmasıyla başladı. Selçuk'u ara transferde kadrosuna katmak isteyen Kırmızı-Beyazlı ekibe Trabzonspor'un şampiyonluk yarışını hatırlatan Bordo-Mavili kurmaylar, “Hayır” yanıtını verdi.

'YA AVRUPA YA TRABZON'
Sevilla konusu 'ocak ayı için' bu temasla kapandı. Selçuk, başkan Sadri Şener'le Antalya'da yaptığı görüşmede ise iki hayalinden söz etti. Şampiyonlar Ligi ve Avrupa'da futbol oynamak.

Trabzonspor'a olan sevgisini dile getiren ve “Türkiye'de başka bir takımın formasını giymem” diyerek net konuşan milli oyuncu, başkan Şener'e şu sözlerle düşüncelerini aktardı:

Ben öncelikle Trabzonspor formasıyla Şampiyonlar Ligi'nde ter dökmek istiyorum. Ama bu olmazsa, Avrupa'da forma giymeyi tercih edebilirim.

PSG VE VİLLARREAL DE VAR
Bu gelişme sonrası Trabzonspor ile Selçuk arasındaki 'sözleşme uzatma' konusu da sezon sonuna kaldı. Ancak Avrupa'nın 3 devi, sezon sonunda serbest kalacak olan başarılı oyuncunun kapısını çalmaya devam etti. Paris Saint Germain ve Villarreal'in de “Seni kadromuzda görmek isteriz” dediği Selçuk'un, en ciddi teklifi aldığı Sevilla'yla söz kestiği öğrenildi. Mili futbolcunun yeni sezonda Sevilla forması giymesine kesin gözüyle bakılıyor.

AVRUPA'DA MASTER
Selçuk konusuna Trabzonspor Başkanı Şener'in sözleri de önemli bir ipucu. Şener, milli yıldızla ilgili olarak daha önce “Çocuğunuz Avrupa'da master yapmak istediğini söylese ne yaparsınız?” demiş ve Selçuk'a bir anlamda vize vermişti. Bakin yine bir Gazetenin haberine göre hareket ediyoruz!!!

Sezonbasi Umut Bulut´un transfer olayinda istifanin esigine gelen Senol Günes, hemde Hacisalihoglu´nun basini cekmedigi bir olay! Yönetim 1 aydir futbol oynamayan ama kampa yetistirdigi Brozek kardesleri transfer ediyor! Senol Hoca´nin en büyük eksikligi transfer...belkide hayir diyemedigi bir durum cünkü bunlar gibileri cok iyi taniyor degil mi?

Selcugun transferinde haberde gecen ne? Sampiyonlar ligi veya Avrupa...su durum itibariyla CL ligine katilamamiz sözkonusu mu? hayir..eeeee

Bunu benim söylemlerimle nasil bagdastirdiniz, merak ediyorum dogrusu???

matrix5782
05.02.2011, 10:39
Süleyman Hurma , Tolunay Kafkas Trabzonspor'dan ayrıldıktan sonra kendisini kanıtlayan iki futbol adamı . Bunlara Şota'yı da ekleyebiliriz . Şenol hocanın sezon sonu görevi bırakması halinde çok uzaklara gitmeye gerek yok . Şenol hoca ikna edilemezse de rol model olarak Özkan Sümer'in yerini alması sağlanmalı .

selamlar serdar

şenol güneş görevi bırakırsa 2 sezondan beri hazırladığı ve motive ettiği ünal karamanı göreve getireceklerini tahmin ediyorum.

littlebighorn
05.02.2011, 10:47
Dünyada hiç bir lig lideri hakkında buradaki gibi yazılar yazıldığını sanmıyorum.

Murat Engin Akyüz
05.02.2011, 11:10
elalem miller diye birini alip mac kurtariyor, yahu bir mac kurtaran adam alsak yeterdi bana

eğer miller'ı biz alsak emin olun burada kıyamet kopardı 32 yaşındaki adama niye okadar yıllık ücret verildi bu nasıl vizyonsuzluk diye.ve eminimbizim oynadığımız maçlarda ne gs maçındaki gibi boş kaleye gol pozisyonu bulabilirdi ne de sivas maçındaki gibi defans oyuncuları tarafından bomboş bırakılıp kaleciyle karşı karşıya bırakılırdı.belki oynatmazdı bile şenol hoca.sonuç olarak nerden aldık,nasıl vizyon falan demeye devam edilirdi.sorun sadece transfer değil başka şeylere de bakmak lazım bence,buna takılıp kalınılmamalı.

Murat Engin Akyüz
05.02.2011, 11:17
selamlar serdar

şenol güneş görevi bırakırsa 2 sezondan beri hazırladığı ve motive ettiği ünal karamanı göreve getireceklerini tahmin ediyorum.

abi ben sadece temenni edebiliyorum bunu.çünkü en ufak bir olumsuzlkukta hocalık kariyerine bağlanır olay yetersizliği tartışılır,yıpratmaya çalışılır gibi geliyor.halbuki ben şuan takım yönetiminde kendisinin şenol hocayla bilgi ve görüş alışverişlerinin en üst noktada olduğunu düşünüyorum.yani ünal hocanın da bana göre çok büyük katkıları var takımın bu seviyede olmasında.

Ertan Artan
05.02.2011, 12:16
abi ben sadece temenni edebiliyorum bunu.çünkü en ufak bir olumsuzlkukta hocalık kariyerine bağlanır olay yetersizliği tartışılır,yıpratmaya çalışılır gibi geliyor.halbuki ben şuan takım yönetiminde kendisinin şenol hocayla bilgi ve görüş alışverişlerinin en üst noktada olduğunu düşünüyorum.yani ünal hocanın da bana göre çok büyük katkıları var takımın bu seviyede olmasında.
Ferguson/Querioz misali gibi yani...

Ertan Artan
05.02.2011, 12:26
Bakin yine bir Gazetenin haberine göre hareket ediyoruz!!!

Sezonbasi Umut Bulut´un transfer olayinda istifanin esigine gelen Senol Günes, hemde Hacisalihoglu´nun basini cekmedigi bir olay! Yönetim 1 aydir futbol oynamayan ama kampa yetistirdigi Brozek kardesleri transfer ediyor! Senol Hoca´nin en büyük eksikligi transfer...belkide hayir diyemedigi bir durum cünkü bunlar gibileri cok iyi taniyor degil mi?

Selcugun transferinde haberde gecen ne? Sampiyonlar ligi veya Avrupa...su durum itibariyla CL ligine katilamamiz sözkonusu mu? hayir..eeeee

Bunu benim söylemlerimle nasil bagdastirdiniz, merak ediyorum dogrusu???
Eldeki bir kuş, daldaki iki kuştan iyidir. Ben işler yolunda giderken, tekere çomak sokulmaması niyetindeyim. Kol kırılsın ama yen içinde kalsın. Bu tarz durumlar olmuş olsa dahi sezon sonuna bırakılmalıdır. Yalap-şap veya tangı-tungur da olsa şampiyon olmak için daha güzel bir fırsat bulunmadı şimdiye kadar. 16 Nisan'a kadar tüm stresli maçlarımızı yapmış, belkide açık ara lider olacağız. Belki de kelimesi yetersiz bile kalabilir çünki ilk yarının aynı haftası Bursa'yı yenip açık ara liderliğe yükselmiştik.
Yani uzun lafın kısası, ortada görünen bir durum varken, sağlam adımlarla gidiyorken, orada bu gizlidir, yok bunun niyeti budur, yok şu aslında bunu söylemektedir gibi yaklaşımlarla sadece kendimize engel oluruz. İsterse Şenol Hoca emekli olsun, isterse Selçuk Sevilla'ya gitsin, isterse Teo dönmesin ama bunlar bize zarar vermesin. Hele hele Bizans medyası hummalı bir şekilde çalışıyorken bizler de onlara çanak tutmayalım.
Bu yıl şampiyon olalım da, ne olursa olsun...
İsterse kıyamet kopsun.
Öyle bile olsa son şampiyon biziz diye ahirette hava atarız. :)
Bize ahirette TRABZON...

Murat Engin Akyüz
05.02.2011, 12:28
Ferguson/Querioz misali gibi yani...

aynen öyle abi :) ben ünal hocanın futbol bilgisine güveniyorum şahsen.karakterine değinmeye bile gerek yok.hatta gözden kaça bir şey daha var onu da söyleyeyim,şenol hoca gelmeden önce onur'a eskişehir maçında şans veren de ünal hoca'dır :) umarım uzun yıllar çalışır şenol hoca en büyük temennimiz bu ancak o olmayacaksa,görev verildiği taktirde ünal hoca'ya güvenim tam.

Serdar A
05.02.2011, 12:40
selamlar serdar

Merhaba hocam , uzun zaman oldu yoksun .

Tahminlerinde çok haklısın , ancak Şenol hoca sezon sonunda olurda ben bırakıyorum derse şu an süper ligde fark yaratmayı başarmış isimler taraftar ve medyadan ciddi şekilde talep görecek . Oluşacak baskı elbette yönetimin kararını da etkiler .

Bilhassa Şota'nın içinde olacağı olasılıklar , Ünal hocaya nazaran çok daha cezbedici olacaktır . Bana inanmıyorsan , Kayseri maçını bekle derim. :)

Uğur Kalyoncu
05.02.2011, 13:34
Bu takımın başında her zaman mağlubiyetlerde bizim kadar üzülen hakiki trabzonsporlular olsun..şenol güneşten sonra da ünal,hami,tolunay,şota dan biri olsun başımın üstünde yerleri var nasıl şuan da transferde ki yanlışlardan dolayı başkası olsa ağzıma geleni söyleyecek olmama rağmen şenol hoca için kötü birşey diyemiyorsam onlar için de demem,sonuçta bizim insanlarımız ve hatalarını da daha düşük tepkilerlerle karşılamamız da gayet doğal olacaktır..ama şenol hocam seni anlayamıyorum,bu takımın lideri sensin,bu taraftarın baştacı sensin,trabzonspor deyince akla ilk önce gelenlerden biri sensin,zarar gelecekse de senden gelsin ama biz artık senin adamlılığın,emeğinin,karşılığını hakettiğin değeri almanı istiyoruz..son hamleyi yapmakta neden bu sıkıntı yaşıyorsun,bu taraftar kayıtsız şartsız senin arkanda 2 nokta transfer yapmak bu kadar mı zor,inşallah transferde ki yanlışlara rağmen sezon sonu şampiyon oluruz da hakettiğin değeri alırsın ama olurda olmazsak da yine hakettiğin bir eleştiri alacaksın,kusura bakma ama hocam büyük liderler yaptıkları hatadan ders alır bir daha yapmazlar,sen geçmişten ders almamışsın,inşallah şans bu sefer senin yanında olur..

İsa
05.02.2011, 14:10
Şota anlayış ve teknik bakımdan mükemmel oynatıyor Kayseri'yi.

Şenol Hoca giderse mutlaka ilk aday olmalı.

Serdar A
05.02.2011, 14:12
Freddy Adu Çaykur Rizespor ile sahaya çıkıyor . Lig alttan alttan büyüyor haberimiz yok . Sadece süper ligin kendisi bile bir çok kalburüstü yetenek için ikna edici bir hal almaya başladı . Dilerim bu durumu değerlendiririz . Devre arasında olduğu gibi birilerinin cebini doldurmaktan vazgeçersek , karşımıza önemli futbolcular çıkar .

Hazar_
05.02.2011, 14:50
Şotanın Avrupadaki oyuncular hakkında malumatının da çok iyi olduğunu düşünüyorum.Aslında Şota bir iki yılda Şenol Güneşin yardımcılıgını yapsaydı :)

Ertan Artan
05.02.2011, 15:08
Şota anlayış ve teknik bakımdan mükemmel oynatıyor Kayseri'yi.

Şenol Hoca giderse mutlaka ilk aday olmalı.
Şota'nın oynattığı oyun, Lucescu taktiğinin birebir aynısı. Yani Türkiye'de geçerli olan model. :)

MaDDoX_61
05.02.2011, 16:35
teofilo arjantin ligine gidecek gibi racing'de eski takım arkadaşının yanına

Asi Çaykaralı61
05.02.2011, 18:31
teofilo arjantin ligine gidecek gibi racing'de eski takım arkadaşının yanına

Kaynak nedir acaba ?

Teofilo gitmek isterse takımımız sattı diyelim şimdi gidebilir mi ?

Reşit
05.02.2011, 18:46
Kaynak nedir acaba ?

Teofilo gitmek isterse takımımız sattı diyelim şimdi gidebilir mi ?
niye gidemesin ki. alınan yerin değil alan yerin trasfer zamanı önemli olan

MaDDoX_61
05.02.2011, 19:37
http://www.identidadrc.com.ar/

teo gitti gibi açıklama yapmış

Mert Oğuzlu61
05.02.2011, 19:59
http://www.identidadrc.com.ar/

teo gitti gibi açıklama yapmış

paradan haber versin boş boş konuşacağına, ruh hastası dengesiz kolombiyalı çatlak.

Asi Çaykaralı61
05.02.2011, 22:06
Emenike'yi bir alsak sezon sonunda bence mükemmel bir transfer gerçekleştirmiş oluruz :)

FC-ST-PAULI-61
05.02.2011, 22:07
Emenike'yi bir alsak sezon sonunda bence mükemmel bir transfer gerçekleştirmiş oluruz :)
Evet Emenikeyi alirsak bizi kimse durduramaz

Asi Çaykaralı61
05.02.2011, 22:08
Evet Emenikeyi alirsak bizi kimse durduramaz

O zaman bence gücümüze güç katmış oluruz.Adam bambaşka birşey.Topu getireceksin tamamdır :)
Gerçekten çok kaliteli bir golcü

FC-ST-PAULI-61
05.02.2011, 22:10
O zaman bence gücümüze güç katmış oluruz.Adam bambaşka birşey.Topu getireceksin tamamdır :)
Gerçekten çok kaliteli bir golcü
Evet hemde Genc.Ben olsam 5 Milyon euro arti Ferhat ve Barisi öneriridim Karabüke.5 Milyon az bile bana göre

Asi Çaykaralı61
05.02.2011, 22:12
Evet hemde Genc.Ben olsam 5 Milyon euro arti Ferhat ve Sezeri öneriridim Karabüke.5 Milyon az bile bana göre

Sezer+Zafer+Ferhat+3 milyon €'ya bence Karabükspor verebilir.Ama onun alternatifini bulmadan satacaklarını zannetmiyorum

Samet Yildirim
05.02.2011, 23:49
Emenike icin takas makas hikaye.

Parayi veren alir...

Benim tahminim istedikleri para 6-7 den asaga olmaz...

Fanatik34
05.02.2011, 23:53
Emenike´ yi alacagimiza yazin sözlesmesi bitecek Marko Devic´i almak cok daha kolaydi, hemde fazlasiyla ucuza..biz neyi aldik???

Ah Yarabbim, umarim Pawel bana bu sözleri yedirtir...

Toraman
06.02.2011, 00:22
Şu bir gerçek ki transfer dönemini çok kötü değerlendirdik. Egemen'in sakatlığından sonra bir stoper alınabilirdi kaldı ki Glovacki'de sakatlanmaya meyilli bir oyuncu. Orta sahaya Colman'ın daha istikrarlısı ve fizik gücü daha yüksek olan bir oyuncu gerekiyordu o da olmadı. Santrafora hazır, gelir gelmez katkı yapacak bir oyuncu alınmalıydı. Bu da yapılamadı. Neyse ki Pawel'den ümidim var. Piotr'ın ben bizim takımda çok şey değiştirecek bir oyuncu olacağını zannetmiyorum. En iyi ihtimalle Cale'yi keser. Mehmet Çakır'da zaten sezon boyu 2 bilemediğiniz 3 maçta oynar o da sonradan oyuna dahil olmak koşuluyla.Bir KAyseri'nin Bursa'nın Antep'in yaptığını yapamadık ama hayırlısı olsun gene de şampiyon olabiliriz.

61zeynel61
06.02.2011, 02:43
3 sene önceki eksiğimiz: Sol kanat, Bitirici Forvet, (Beyin) Ortasaha.
Bugünkü eksikler: 3 yıl öncekilerle aynı.
3 yıl boyunca yapılan vazgeçilemeyecek tek transfer: Şenol GÜNEŞ (Bugünkü yaşadığımız heyecan da onun sayesinde zaten)...
Allah (c.c.) Şenol GÜNEŞ'e sabır versin...

Bursa, Kayseri v.s. transfer politikaları bizden iyi.
Başkanın en sevmediğim huyu uçağa atlayıp kafasına göre transfer yapması. Alınan yabancılardan bir tek Jaja iş görüyor.

Mollasalihoğlu
06.02.2011, 02:43
Emenike icin takas makas hikaye.

Parayi veren alir...

Benim tahminim istedikleri para 6-7 den asaga olmaz...

Benim Karabük'ten aldığım bir duyuma göre (direkt değil dolaylı), Fenerbahçe ile söz kesmiş Karabük..

FC-ST-PAULI-61
06.02.2011, 02:46
Benim Karabük'ten aldığım bir duyuma göre (direkt değil dolaylı), Fenerbahçe ile söz kesmiş Karabük..
Vay anasini:(

futbalski60
06.02.2011, 02:52

Yobo'nun Emenike'yle temasta olduğu yazılıp çizilmişti zaten Yobo Nijerya Milli Takımı'na da alınmasını istemiş ben de Fb'ye gideceğini tahmin ediyorum.

Polonya basınına göre Mierzejewski'ye bir kez daha teklif yapmışız ama yine geri çevirmişler teklifimizi. Transfer döneminin son günlerinde Hoca transfer istemiş demek ki Rivas ve Mierzejewski haberleri bunun kanıtı.

Serdar A
06.02.2011, 02:53
Emenike bu vakitten sonra Trabzonspor gerçekleriyle uyuşan bir oyuncu olmaktan çıkmıştır . Geçen sezon Ünal hoca getirecekti bu futbolcuyu, olmadı . Ünal hocanın kulübe önerdiği iki isim , Emenike ve Mehmet Batdal şu an Trabzonspor'da olsaydı belki çok farklı şeyler konuşuyor olurduk . O zaman bu futbolcuya hayranlığımızı ifade ederken bizimle dalga geçen muhteremler bizden ala Emenike hayranı olmuş . :)

Emenike'nin değeri şu an ne yazık ki 6 milyon eurodan başlıyor .

Mollasalihoğlu
06.02.2011, 02:54
Yobo'nun Emenike'yle temasta olduğu yazılıp çizilmişti zaten Yobo Nijerya Milli Takımı'na alınmasını istemiş ben de Fb'ye gideceğini tahmin ediyorum.

Zaten mantıklı bakınca Bjk Almeida varken emenike'yi düşünmez, Gs'nin de o kadar para verebileceğini sanmıyorum.. İş paraya kalınca fb alır her türlü herhalde..

@farabi

söylenen paralar senin dediğinden dahi yüksek.. bizi aşar dediğin gibi yani :)

Serdar A
06.02.2011, 02:58
...
söylenen paralar senin dediğinden dahi yüksek.. bizi aşar dediğin gibi yani :)

O fiyat aralığına çıkıldığında , dünya çapında çok önemli oyuncular var , en az benim kadar bilirsin .

Eğer bir yıllık , bir buçuk yıllık perspektifte bakılırsa o ayarda bir futbolcuyu henüz bir milyonun altında seviyede yakalamkta mümkün .

sessizkral_1
06.02.2011, 02:59
Şampiyon olursak bence emenike transferi yapılabilir.

Fatih
06.02.2011, 02:59
Emenike bu performansına devam ederse o paranın iki katına Avrupa'ya gidebilir özellikle Rusya'ya Karabük Fb'ye söz versin daha.:)

FC-ST-PAULI-61
06.02.2011, 03:00
Biglia,Maxi Lopez/Emenikeyi istiyorum.1 Defa da Parayi bas be Baskanim lütfen

Serdar A
06.02.2011, 03:08
Santrafor bölgesine harcanan para ortada , Gökhan ve teofilo başta olmak üzere , 1-2 kalıcı olamayan futbolcu daha . Harcanan para belki 10 milyon euro üzerinde . Son transfer Pawel de halen tam olarak taktik uyum yakalamış değil , fiziksel gücü de hocası tarafından açıkça kritize edilmiş . Sol kanatta yaşadıklarımıza girmiyorum bile . Aşağı yukarı aynı sayıda gelen giden ve harcanmış para .

Teşbihte hata olmaz derler , bu Emenike meselesi için geçmişte Gökhan ile yaşadıklarımız karşılaştırılabilir bir ders niteliği taşıyor .

Mollasalihoğlu
06.02.2011, 03:34
O fiyat aralığına çıkıldığında , dünya çapında çok önemli oyuncular var , en az benim kadar bilirsin .

Eğer bir yıllık , bir buçuk yıllık perspektifte bakılırsa o ayarda bir futbolcuyu henüz bir milyonun altında seviyede yakalamkta mümkün .

Ünal Hoca gündeme getirdiğinde ne kadara mâl olurdu acaba? :)

Dünyada sizin burada zikrettiğiniz onlarca çok kaliteli adam var ama biz nedense iki üç ıska yapmadan düzgün bir atış yapamıyoruz. Hayırlısı..

Travelair
06.02.2011, 10:52
Emenike alınmak istenirse alınır diye düşünüyorum. Yeter ki takas yapmasını öğrenelim. Kazan-kazan ilkesini öğrenebilelim. Emenike'yi alalım ama çok para vermeyelim. İyi futbolcumuzu da vermeyelim. O zaman Karabük neden versin? 3 milyon € + birkaç futbolcu ile ben bu transferin olabilme ihtimaline inanıyorum. Ama ücret politikasında da bir reforma ihtiyaç şart. Trabzonspor ancak hak edene ancak hak ettiği kadar ücret verilen ve ancak üstün nitelikli futbolcuların oluşturduğu bir takım olmalı

Asi Çaykaralı61
06.02.2011, 11:00
Tam olarak Emenike'nin bonservisi hakkında bilgisi olan var mı ?

Kulubü işde bu miktarı veren Emenike'yi alır diye bir açıklama yapmış mıydı ?

ysfemr
06.02.2011, 12:34
Tam olarak Emenike'nin bonservisi hakkında bilgisi olan var mı ?

Kulubü işde bu miktarı veren Emenike'yi alır diye bir açıklama yapmış mıydı ?

10 milyon euro ama tahmınen trınk 7 veren alır gokhana 6.25 veren yonetım bunu da alabılır ama alırmı orası var

Tayfun
06.02.2011, 12:44
Dünkü maçtan sonra Emenike'yi ne kadar istese haklıdır taraftar...

Mehmet Zeki
06.02.2011, 12:45

Emenike aklima geldiginde sen geliyorsun abi :). Gecen yil demistin simdiden opsiyon ile alalaim bir kac oyuncu kiraya verip. Simdi milyonlar havada ucuyor :).

Asi Çaykaralı61
06.02.2011, 12:53
Dünkü maçtan sonra Emenike'yi ne kadar istese haklıdır taraftar...

Abi bu adam bence bize süper gider.Bire birde çok başarılı bir futbolcu

Muhammed
06.02.2011, 12:55
Bu forumdakiler çoğu olaylara günlük bakıyor. Biz geçen seneden beri Emenike'yi yazarken yok Anadolu topçusu yok bilmem 2 milyon eurodan fazla etmez gibi bir ton zırva dolaşıyordu. Dün Beşiktaş maçından önce Stoke City-Sunderland maçını izlemiştim. Allah aşkına Emenike'nin 15 milyon euroya transfer olan Asamoah Gyan'dan ne eksiği var? Hem de ondan 2 yaş daha genç. Karabük ne kadar para istese haklıdır.

Travelair
06.02.2011, 13:24
10 milyon € dile kolay geliyor herhalde. Ama iş bilmez yöneticiler yüzünden bu fiyatlar böyle çıkıyor. Genel kanının aksine özellikle 3 ukalalar Türk futbolunu ilerletmiyor geriletiyor

Uğur Ö.
06.02.2011, 13:50
Biglia,Maxi Lopez/Emenikeyi istiyorum.1 Defa da Parayi bas be Baskanim lütfen
Kulübün tüm parasını versen gene yetmez bu üçlüye

Atakan
06.02.2011, 13:54
Onlar 2 kişi galiba.3lü değil gibi gözüküyor.:D

Biglia olmaz.Maxi Lopez'i bedava almadık veya alamadık veya almak istemedik.Emenike de en az Biglia kadar zor.

Mert Oğuzlu61
06.02.2011, 14:06
gabric + sezer + 5m € bu teklife karabük ''hayır'' diyebilir mi ? şampiyon olursak sezon sonu kasaya 50m € girecek boru değil, rakama dikkat !

bursa zengin oldu şuan maddi açıdan çok çok rahat bir kulüp, buna rağmen CL de oynayacaklardı isimleri duyulmamış bedavaya birkaç eleman getirdiler sonra ne oldu ? CL deki rezilliği herkes gördü, şimdi akılları başlarına geldi üst üste 2. şampiyonluğu istiyorlar miller ve altidore yi aldılar miller in bonservisine 1m € verdiler altidore kiralık, yani yine para dökmediler ama aldıkları adamların kalitesi ortada, adamlar 2. şampiyonluğu istiyorlar üst üste 2. şampiyonluk demek kasalarının patlaması demektir, bu fırsatı onlara vermemeliyiz lig sonunda 50m € parayı alan taraf biz olmalıyız yoksa işimiz biter bursa bizi her anlamda geçer tehlikenin sanırım herkes farkındadır ?

sezons sonu şampiyon olmamız halinde emenike yi ne yapıp edip almalıyız, yukardada dediğim gibi gabric + sezer + 5m € bu tip bir teklife karabük hayır diyemez emenike zaten uçarak gelir CL de oynayacak takıma, ee son şampiyon apoletide olacak ?

r9emre
06.02.2011, 14:31
Emenike'nin fiyatı bizi aşar deniyor ne aşar bizi arkadaşlar Trabzonspor isterse alır geçin o bizi aşar muhabbetini.Bari almak istemez bir Anadolu klübüne o kadar para vermeyi yediremez kendine filan diye söyleyin.Bu takım en zor dönemlerinde 6.5 milyon euro Gökhan Ünal'a 4 milyon euro Alanzinho'ya vermiş bir takım ve bence gayet 8 milyon euro eder Emenike ve parayı basıp almamız gerekli diye düşünüyorum.Yazın Umut'un transferi söz konusu olursa 5 milyon euro civarına çok,çok rahat alınabilir.Göz göre göre inanılmaz bir forveti elimizden kaçırmaya razı olacaksak tamam almayalım.İnşallah biz almayacaksak Fb'ye filan gitmez de direk Avrupa'ya gider.

r9emre
06.02.2011, 14:39
Devre arası başında burada Emenike hakkında çok şey yazmıştım alınması için bazı arkadaşlar bize gitmez filan dedi.Dün maçta gol atmadan önce de maçın tamamını izledim.Bu adam tüm özellikleriyle bire bir bizim takımın işine gelir.Umut uyuyor ise ki o da şüpheli Emenike bu takıma gelirse klüp tarihindeki en büyük golcü olabilir bu denli iddia ediyorum.Yok kapalı savunmaya bir şey yapamaz filan demeyin adamın son vuruşları da gayet başarılı hem tek vuruş özelliği hem fizik-kondisyon olarak hem hız olarak inanılmaz bir futbolcu.Nasıl Jaja için Türkiye ligi üstü bir futbolcu kesinlikle diyorsak bence Emenike'de öyle.

Hasan61
06.02.2011, 15:14
Emenike için takas tekliflerini aklınızdan çıkarın öyle bir hata yapmazlar.
Takımın yıldızını,oyunun kaderini değiştiren bir oyuncuyu 2 tane olsada olur olmasada farketmez oyuncuya vermezler(sezer gibi).
Ayrıca Emenike ucuz miktara oynayan birisi.Onu verip takasla alacakları oyuncuların maaşları çok Emenike ile kıyaslayınca 3 yıllık sözleşme göze alınıncada paranın ciddi bir kısmı gidiyor zaten.

Sonuç olarak Emenike'yi takasla vermezler.Parayı veren alır.

yatara
06.02.2011, 15:23
Bir Futbolcu önericem size yüzdeyüz takib edin Duisburgda 23 Yasinda Sahan ismi acayip oyniyor

Hiddink milli takima cagirmis ama takimin cuma günü maci var diye kabul etmemis acayip oyniyor seyrediyorum maci

Chiko
06.02.2011, 17:55
Takmasaydin Paraya, alsaydin bir iyi oyuncu.. Bu durumlara düsmezdik..

AYYILDIZ
06.02.2011, 18:20
Fatih Tekke'yi almaliydik.Bonservisi yoktu.Takimi karistirir dendi.Aslinda takim karismisti.

Uğur Ö.
06.02.2011, 18:22
Golcü alsak ne olacak gene forvette Umut oynar

Fatih
06.02.2011, 18:23
Eee şimdi kimi alıyoruz.

Erbay
06.02.2011, 18:38
Don Vito Corleone'yi aldık.

Mustafa 42
06.02.2011, 18:39
selam dostlar sakin olalim yinede ama kayip puan 7 oldu 3 haftada yani birileri bu trabzonsporun sampion olmasini istemiyorlar hele su istanbul medyasi yani birde su hakemler ayip yani nedense birden degisdiler hep trabzonspor,un üstüne oynaniyor oyunlar gibime geliyor bugünkü macda trabzonlu futbolculara hemen ilk favulde sari kart ama öbür kakimin oyuncularina kart yok bu gözelen görülen bir sey neden bizim baskan bu hakem hatalariylan alakali bir masaya yumrugunu vurmuyor yani vurma zamani geldi diye düsünüyorum birde su emenikeyi mutlaka almaliyiz adam 3 kisilik oynuyor tam bize göre vallahi neden almazlar böyle bir oyuncuyu anlamadim gitti vallahi bakin bursaya yeni aldigi oyuncu hemen gool atiyor bizimkilerse bankda oturuyor yani böyle giderse hicde icacici degil durumlar vallahi neyse ya sabir

61zeynel61
06.02.2011, 18:46
Yıl: 2008, Başkan: Sadri ŞENER
Eksik Listesi:
1- Forvet
2- Ortasaha
3- Sol Bek
4- Sol Açık

Yıl: 2009, Başkan: Sadri ŞENER
Eksik Listesi:
1- Forvet
2- Ortasaha
3- Sol Bek
4- Sol Açık

Yıl: 2010, Başkan: Sadri ŞENER
Eksik Listesi:
1- Forvet
2- Ortasaha
3- Sol Bek
4- Sol Açık

Yıl: 2011, Başkan: Sadri ŞENER
Eksik Listesi:
1- Forvet
2- Ortasaha
3- Sol Bek
4- Sol Açık

Başka sözüm yok...

Travelair
06.02.2011, 19:14
Futbolcularımızın herbiri ayrı bir alem. Hangi birine yatişelim? Yine de gerekli transferleri yapamayan değil, yapmayan yönetimi tüm şiddetimle kınıyorum!

MaDDoX_61
06.02.2011, 19:20
Futbolcularımızın herbiri ayrı bir alem. Hangi birine yatişelim? Yine de gerekli transferleri yapamayan değil, yapmayan yönetimi tüm şiddetimle kınıyorum!

hocam transfer yapamayan yönetim elindeki teofilo'yu bile satamıyor işte

Asi Çaykaralı61
06.02.2011, 19:28
Bence devre arasında daha takviye yapılması gereken bölgeler vardı

Ozan Yazıcı
06.02.2011, 19:43
Don Vito Corleone'yi aldık.

Akıllıca.. İnce espri.. :)

İsa
06.02.2011, 19:56
Bence devre arasında daha takviye yapılması gereken bölgeler vardı

Daha derken?

Takviye yapıldı mı ki dahası olsun?

Yiğit SARI
06.02.2011, 20:00
Maçtan sonra şeref tribünün önünde bi renktaş 120milyon borcunuz var 10milyon daha borç yapıp 2 adam alsaydınız şampiyon olsaydık diye bağırdı baya.. Haksız mı ?

Fatih
06.02.2011, 20:56
Alper Potuk orta saha için düşünülebilir.

Ali Yerlikaya
06.02.2011, 21:02
Maalesefki yapilmiyan forvet transferi bizi tekrar sampiyonlukdan edicek...
Yani insanlar bi hatayi 1 den fazla tekrarlayinca bun ahata degil aptallik deniliyor malesef...
Bu aptalligin kurbanida her seferinde biz taraftarlar oliyoz...

Bariz bi sekilde forvt eksikligimiz mevcut, forvetimiz ne top sakliyor ne top dagitiyor nede topu ispot dahi edemiyor...
Forvet diye oynattigmiz eleman hucum bölgesinin her yerinde oynar ama santrafor oyniyamaz...

esra61
06.02.2011, 21:53
transfer dönemi başladığı zaman başkanımız açıklama yapıyo 10milyon transfere ayırdık 3 futbolcu alındı hiç biri oynamıyo.bunların maliyeti 5 milyonu geçmez.ee başkanım nerde geri kalan 5 milyon paraya kıyıp bi santrafor alsaydın şimdi söylenmezdik sana.ah ah yine eksiklerimiz beli ama çözüm yok........kaz gelicek yerden tavuğu esirgediniz malesef.....

Terzioğlu
06.02.2011, 22:20
Yönetime yüklenmeye gerek yok. Yapilmayan forvet transferinin sorumlusu Senol Günes'tir. Bu kadar basit. Kendisini her ne kadar sevsemde bu konuda sinifta kaldi.

61zeynel61
06.02.2011, 22:23
Başkan konuşmayı sever, iş yapmayı değil... Ha bir de uçağa atlar, oyuncu alır gelir. Gelenler ya oynamaz ya da uçağa atlar kaçar gider...
Kaç senedir aynı eksikler, aynı kaçan fırsatlar aynı aynı aynı... Şu son 3-4 yılda 2 şampiyonluk görememişsek yöneticiler oturup, şapkalarını önlerine koyup düşünmeliler. Bursa, Kayseri, Ankaragücü v.s. bizden daha iyi transferler yaptıkları bir ligde hele...

BurakG
06.02.2011, 22:44
Yönetime yüklenmeye gerek yok. Yapilmayan forvet transferinin sorumlusu Senol Günes'tir. Bu kadar basit. Kendisini her ne kadar sevsemde bu konuda sinifta kaldi.

bence sorun senol hocada degil. Sanki istedigi forvet, veya transferler alinmamis gibi bir his var. Belki o yüzden brozekleri oynatmiyordur. Senol hoca böyle bir hata yapacagini sanmiyorum. Bizim "yöneticiler": "Hocam bunlar bizim isimizi görür, zaten 2 senedir takip ediyoruz, hem ucuza tranferi kapatiriz" diye transfer dönemini kapatmislardir.

Yiğit SARI
06.02.2011, 22:53
Teofilo Teofilo Teofilo Teofilo Teofilo

Niye kaçtın be sen?

BurakG
06.02.2011, 23:01
Teofilo Teofilo Teofilo Teofilo Teofilo

Niye kaçtın be sen?

saka maka, bence iyi bir kamp dönemi gecirseydi, bize cok katki saglayacakti ama nerdeeeee

DeAgLeMaNyAq
06.02.2011, 23:12

Pawel hocanın ilk tercihi miydi ki suçu direk hocaya atıyoruz. Kim bilir Pawel'e gelene kadar listede kaç kişi vardı...

Erdem Keser
06.02.2011, 23:14
Teofilo kaçmasaydı muhakkak ki faydası olurdu.Her ne kadar fizik güce dayalı oyunda eksik kalsada cezayı kesen bir oyuncu.

Cengiz Çubukcu
06.02.2011, 23:19
transfer sezonu başlamadan yazdığımız 1-2 isim...Tita, simphson ..kim şimdi istemez bu oyuncuları?

Laz_61
06.02.2011, 23:25
Tek suclu vardir o Yönetimdir.Mahmut Aksu ve Hayrettin Hacisalioglunu mumla arar olduk. Hele Mahmut Aksuyu.

BurakG
06.02.2011, 23:28
insallah sezon sonu sampiyon olup baskan bizi bi sasirtsa. Söyle Pirlo, Drogba , Bosingwa bide Mexes aldikmi SL kupasi bizim..... :)

enes uzun
06.02.2011, 23:36
Fatih Tekke'yi almaliydik.Bonservisi yoktu.Takimi karistirir dendi.Aslinda takim karismisti.

ben olsam alırdım suçu yıkmak için birebirdi:)))

futbalski60
06.02.2011, 23:37
Lacina Traore 4 Milyon € karşılığında Rusya'nın Kuban takımına transfer olmuş.

İsa
07.02.2011, 00:28
Manisa'daki Simpson solkanat için pekala ideal bir oyuncu olabilir.
Hiç düşünüldümü acaba?

Simpson,Kahlenberg,Brozek kardeşlerin toplam maliyeti ne olurdu ki?

Alihan Ertürk
07.02.2011, 00:53
Lacina Traore 4 Milyon € karşılığında Rusya'nın Kuban takımına transfer olmuş.

Alamazmıydık şimdi biz bu Traore'yi?.. Veremezmiydik 4 Milyon €?..

Şampiyonlar ligine gitsek bile üst düzey transfer yapılacağına inancım kalmadı artık..İkinci sınıf topçular alınır sürekli, belki arada Jaja gibi kumaşı kaliteli ama yine kenarında köşesinde sorunları olan oyuncular rastgelir.

ramazan-54
07.02.2011, 01:03
stoper ne olcak peki müzmin sakat glovackiye kaldık bu hafta peki ya sakatlanırsa ?

futbalski60
07.02.2011, 01:18
Alamazmıydık şimdi biz bu Traore'yi?.. Veremezmiydik 4 Milyon �?..

Şampiyonlar ligine gitsek bile üst düzey transfer yapılacağına inancım kalmadı artık..İkinci sınıf topçular alınır sürekli, belki arada Jaja gibi kumaşı kaliteli ama yine kenarında köşesinde sorunları olan oyuncular rastgelir.

O paraya daha iyisini de alırdık zor bir transfer değildi.

Şenol Hocanın transferde yaptığı en büyük yanlış formsuz oyunculara yönelmesi oldu aynı hatayı geçen sene de yapmıştı. Örneğin Pawel kaliteli bir oyuncu kumaşı iyi ama eski günlerini arıyor eski formunda değil, Piotr geçen yıl gayet başarılıydı ama bu sene formsuz ve takımında şans bulmuyordu aynı şekilde Mehmet Çakır da öyle... Bu oyuncuların kalite sorunu yok sadece hazır değiller Hocanın bu konuda daha hassas olması gerekirdi hazır oyuncu bulmak zor değil bulan buluyor yönetim de iyi bütçe ayırmıştı kendisine. Seneye Hocanın transferde daha dikkatli olması lazım bu takım artık oturdu ve sadece hazır oyunculara ihtiyacı var fazla ekonomik düşünmemek lazım.

Akif Gür
07.02.2011, 01:20
Yıl: 2008, Başkan: Sadri ŞENER
Eksik Listesi:
1- Forvet
2- Ortasaha
3- Sol Bek
4- Sol Açık

Yıl: 2009, Başkan: Sadri ŞENER
Eksik Listesi:
1- Forvet
2- Ortasaha
3- Sol Bek
4- Sol Açık

Yıl: 2010, Başkan: Sadri ŞENER
Eksik Listesi:
1- Forvet
2- Ortasaha
3- Sol Bek
4- Sol Açık

Yıl: 2011, Başkan: Sadri ŞENER
Eksik Listesi:
1- Forvet
2- Ortasaha
3- Sol Bek
4- Sol Açık

Başka sözüm yok...

yıl 2007 eksik listesi????

cevaplarsak mesaj uzunluğundan mesaj kabul edilmez heralde...

hataları var evet ama uğraşmadılar diyemeyiz..

61zeynel61
07.02.2011, 01:38
yıl 2007 eksik listesi????

cevaplarsak mesaj uzunluğundan mesaj kabul edilmez heralde...

hataları var evet ama uğraşmadılar diyemeyiz..

2007 yılında da Sadri ŞENER başkandı renktaş. O zaman ilk dönemiydi. Ondan yazmadım. Senin demek istediğin "ondan öncekiler çok mu iyiydi?".
Benim demek istediğim "ona çok güvenmiştik, kafasına göre transferler yaptı"... 4 yıldır kaçan şampiyonluğu unutmadın umarım. Bir 25 sene daha geçer de çok ararız...
Ha şampiyon olmasak n'olacak? Benim açımdan hiçbir şey değişmeyecek. Yine kombinemi alır, formamı, atkımı giyer giderim maça. Ancak bir şampiyon olursak! O zaman çok şey değişir...

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=EskiKadrolar&sezon=2007-08

Akif Gür
07.02.2011, 03:15
2007 yılında da Sadri ŞENER başkandı renktaş. O zaman ilk dönemiydi. Ondan yazmadım. Senin demek istediğin "ondan öncekiler çok mu iyiydi?".
Benim demek istediğim "ona çok güvenmiştik, kafasına göre transferler yaptı"... 4 yıldır kaçan şampiyonluğu unutmadın umarım. Bir 25 sene daha geçer de çok ararız...
Ha şampiyon olmasak n'olacak? Benim açımdan hiçbir şey değişmeyecek. Yine kombinemi alır, formamı, atkımı giyer giderim maça. Ancak bir şampiyon olursak! O zaman çok şey değişir...

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=EskiKadrolar&sezon=2007-08

o kadrodaki eksiklikleri düzeltenin hakkınıda vericeksin ama..ne kadar eleştirsende yaptıklarına haksızlık etmiceksin..b

Ertan 51
07.02.2011, 08:24
Golcü alırsın manyak çıkar ülkesine kaçar,Şenol hocam denge der,ekonomiyi düşünür şunu istiyorum diyemez,hazır eleman alınmaz derken guya ara transferde herkezden önce davranıp ligin ilk maçına yetiştirmek istediğimiz yeni oyuncularımız 3 maçta 7 puan kaybettik hala sahada yok.

Transfer başlığımızın özeti bu.

Yiğit SARI
07.02.2011, 08:41
of liderlik hafta sonunda başka takıma geçerse çok üzülürüm. Bunun sebebide tabiki yapılmayan gerekli transferlerdir.

Turgay Atalay
07.02.2011, 08:54
Bi 25 sene daha bekletecek bir yönetim anlayışımız var malesef...Daha devre arası transferin bu takım için ne ifade ettiğini kavrayamamış bir başkan ve yönetimle karşı karşıyayız. 2 sene önce yediniz bu ...u almadınız Yusufu adam ezikleri şampiyon yaptı.Bu dönem almadınız 2 tane kaliteli adam, yine takımı şampiyonluktan etmek üzeresiniz, ki polyannacılığa gerek yok, şampiyonluk ankaragücü maçıyla gitti bile.......

Serdar A
07.02.2011, 09:06
Sakin kalmakta fayda var .

Giden bir şey yok . 9 puan farkı yakalayan takım , aynı takım .

Ligin henüz 3. periyodunun ortasındayız .

Can sıkıcı olan farklı konular var ki bunlar takımın gidişatına transferden daha çok etki etmiştir . Ben bu konu hakkında naçizane görüşümü bir kaç ay evvel aktarmıştım .

Rakibimizin şikayet ettiği üç durum , tam tersi yönde gelişmeye başlamıştır .
1-Penaltı polemiği işe yaradı .
2-Artık önce fener sonra biz maç yapıyoruz .
3-Rakip takımlar Trabzonspor'u nasıl durduracağını iyi öğrenmesine karşın hiç bir önlem almadan devam etmeye çalışıyoruz .

Şampiyonluk transferle kazanılmıyor . Buna inanmıyorum , gerekirse bunu sayfalarca da tartışırım . 17 maçta 42 puan toplayan takım ligin ikinci yarısında gol atamayacak hale düştü ise hata ayıklamaya daha yukarıdan başlamak gerekir , takım kadrosu bu piramitin tepesi değil , en altıdır .

Mehmet Ç.
07.02.2011, 10:15
Selcuk'un sözlesmesini uzatmayan yönetime selam olsun!!

Cocuk 1. yari takimin beyniydi, simde ne oldugu belli degil.

Tolga_61
07.02.2011, 10:36
Millet transfer yapıyor, alınan takımı kurtarıyor.Bizimkiler ya tribünde ya da klübede. Suçlu aramak istemesemde Şenol hoca hatalı görünüyor.Hoca istedi aldık deniliyo hoca ses çıkarmıyo ben bunu doğru olarak algılarım. Elimiize böyle bir avantaj gelmişken elimizin tersiyle ittik.Bakalım devamında neler göreceğiz.Ersun Hoca yımı alsak transfer konusunda en bilgili o ya da transferden anlayan bir yönetici mi?

BALKAN 06
07.02.2011, 10:58
Sakin kalmakta fayda var .

Giden bir şey yok . 9 puan farkı yakalayan takım , aynı takım .

Ligin henüz 3. periyodunun ortasındayız .

Can sıkıcı olan farklı konular var ki bunlar takımın gidişatına transferden daha çok etki etmiştir . Ben bu konu hakkında naçizane görüşümü bir kaç ay evvel aktarmıştım .

Rakibimizin şikayet ettiği üç durum , tam tersi yönde gelişmeye başlamıştır .
1-Penaltı polemiği işe yaradı .
2-Artık önce fener sonra biz maç yapıyoruz .
3-Rakip takımlar Trabzonspor'u nasıl durduracağını iyi öğrenmesine karşın hiç bir önlem almadan devam etmeye çalışıyoruz .

Şampiyonluk transferle kazanılmıyor . Buna inanmıyorum , gerekirse bunu sayfalarca da tartışırım . 17 maçta 42 puan toplayan takım ligin ikinci yarısında gol atamayacak hale düştü ise hata ayıklamaya daha yukarıdan başlamak gerekir , takım kadrosu bu piramitin tepesi değil , en altıdır .
farabi abi 17 maçta 42 puan toplayan kadronun bu kadro olduğunu inkar eden yok ki
bunlar makine değilki hep aynı düzeyde işlemeye devam etsin,
son 3 maçta yaşanan geri gidişlerde devreye sokacağın elemanlar alınsa olmazmıydı ara transferde diye isyan ediyor taraftar.

Fanatik34
07.02.2011, 11:24
Su anda bosta olan söyle lider özellikleri olan tecrübeli bir oyuncu varmidir acaba?

m_akgun
07.02.2011, 11:52
Merhaba Arkadaşlar, Pek fazla yazmıyorum burda ama genelde okuyorum neler oluyo diye. Aslında değişen pek bişey yok oyun aynı oyun takımı boğuyoruz fakat gol yok yani sorun baştan belli. Bence hata yönetimde olduğu kadar Şenol hoca da. kendisini çok severim ve ondan başka trabzonda teknik direktörlük yapacak kimse zor bulunur derim ama dünkü maça bakıldığında adamlar belli ki 1 puan olsunda nasıl olursa olsun için gelmişler ama biz hala aynı kadro anlayışıyla oynuyoruz. Kanatlar hiç çalışmıyor. Engin Burak kanatlarda hiç yok hepsi içe katediyo bunu gören bir teknik direktör oyuna yattarayı sokmaz mı alanzinho yu alıyor ne oldu yine ortadan giriyoruz olmuyor. yattara oyunda olsa hiç bişey yapmasa dahi iki kişi yanında banko olucak ve ortada bu sefer boş alan bulucaz jaja daha rahat oynayacak. Umut bu maçta oynamasa da olurdu neden zaten hep baskı yapıyoruz rakip çıkamıyo burda karambol golcüsü lazım bize bu umut değil pawel olması lazımken adam 88 de oyuna giriyor. Ya tamam kalitesi nedir bilinmez ama sonuçta bi oynat görelim ya beşiktaş maçında ilk maçı olmasına rağmen gayet iyiydi. hatta şunu da idda ediyorum o kafa golü girseydi Pawel 11 deydi. Şenol Hoca takımı bozmamak istiyo ama sabır biryere kadar.

Fenerbahçe neden şahlandı bizim sayemizde 1, ikincisi ise futbolculara siz kimsiniz lan denildi onlara bak nasıl koşuyolar. Takımdan büyük futbolcu yoktur jaja, alanzinho, colman nerde cezaları gizli tutuluyormuş neden yüzüne vurucaksın cezayı nerde olduğunu anlıcak topçu. Sen buraya işini yapmaya geldin ne oluyor diceksin. Ben topçu olsam bu 3 lüye ceza verilmedi diye moralim bozulurdu bu kişisel olabilir ama adamlar tatilin keyfini çıkarırken ben idman yapıcam sonrada gelir 11 de oynayacak yok böyle bişey. Allah Şenol Hocanın yardımcısı olsun.
Teşekkürler.

61zeynel61
07.02.2011, 12:13
o kadrodaki eksiklikleri düzeltenin hakkınıda vericeksin ama..ne kadar eleştirsende yaptıklarına haksızlık etmiceksin..b

Sevgili kardeşim o eksikleri düzelten bir kişi varsa o da SADECE ŞENOL GÜNEŞ'tir. Aynı kadronun Ersun YANAL versiyonunu da biliyoruz değil mi?

Hem düzeltilen eksikleri bana bir söylersen sevinirim. 200 bin dolara satılması düşünülen Onur'u Şenol GÜNEŞ'in tutması bir eksiği kapattı, evet. Ama Djikuzu, Gabric, YALANzinho, Gökhan ÜNAL... (bu liste epeyce uzar) isimlerinden hangisi şu an kadroda değişmez veya vazgeçilmez?

Eskiye nazaran yeri kesin değişmeyecek 2 oyuncu varsa onlar da Selçuk ile Serkan'dır. Kimse kendini kandırmasın. Geri kalan bütün futbolcuların vazgeçilemeyecek bir yanı yok...

Peki "hemen alacağız", "yarın alacağız", "kampa yetişecek", "haftaya Trabzon'da", "geldi ama Trabzon'u beğenmedi"... sözleri kime ait?
Bursaspor, Kayseri ve Ankaragücü başta olmak üzere transfer politikası olarak şu an bize bariz fark atmış durumdalar...
Başkan sempatik, eyvallah ama çok konuşandan ziyade çok çalışanı yeğlerim...

SEDAT
07.02.2011, 13:19
- Bu takıma Yedek kalecide şart , mazallah Onur sakatlanırsa düşünemiyorum bile...

Telha TANYILDIZI
07.02.2011, 13:34
arkadaşlar aslında biz taraftar olarak bize deplasmana gelen beğendiğimiz futbolcuları tribüne çağırsak ve sevgi gösterisinde bulunsak hem oyuncunun gönlünü almış oluruz hemde yönetime bu futbolcuyu istiyoruz mesajı vermiş oluruz düşüncelerinizi alabilirmiyim bu konuda

İsa
07.02.2011, 14:13
arkadaşlar aslında biz taraftar olarak bize deplasmana gelen beğendiğimiz futbolcuları tribüne çağırsak ve sevgi gösterisinde bulunsak hem oyuncunun gönlünü almış oluruz hemde yönetime bu futbolcuyu istiyoruz mesajı vermiş oluruz düşüncelerinizi alabilirmiyim bu konuda

İtibar edeceklerini sanıyorsanız yanılırsınız.

Fatih Tekke alınsın diye kendini paraladı bu taraftar...

murat
07.02.2011, 14:51
Benim anlamadigim, herkes birilerine yukleniyor ama ilk yari ben bundan cok daha iyi futbol oynadigimiza inanmiyorum. Burakin Enginin Umutun kacirdigi pozisyonlarin haddi hesabi yok. Tek elestiririm neden bu formsuz futbolcularda israr edilmesidir. Yani Ankargucunu 5 lerdik bos kalelere kacirmasaydik ayni olay Antalya macindada oldu zaman zaman cok iyi oynadik. Biraz sansli/becerikli olsaydik 4 puan ekstramiz olacakti. Bundan sonra onemli olan transferler falan degil takimin guvenini tekrar kazanmasidir. Ayrica forvet eksikligimiz Teonun bize attigi kaziktan sonra ortaya cikmistir hemen yonetime yuklenmeye gerek yok.

Alihan Ertürk
07.02.2011, 15:08
Şu GScout kapandı mı acaba?..Bulamıyorum.

Edit: Bulunmuştur!
:)

61zeynel61
07.02.2011, 15:16
Teofiloyu ben getirdim kulübe, haklısınız. Yahu 4 yıldır saçma transfer politikaları yüzünden hem borcumuz arttı hem de şampiyonluklar kaçtı. Daha kime yükleneceğim? 40'a yakın futbolcu geldi-gitti, 4 yıldır eksikler hala aynı.
Şu kadroda değişmeyecek üç isim var: Onur, Selçuk ve Serkan. 4 yıldır bu mudur geleceğe yatırım, bu mudur idarecilik? Sen gidip Yalanzinho'yu getir, Gabric'i getir, Teoyu getir... sonra tutup Şenol GÜNEŞ'e mi kızayım? Ligde çoğu takımda bizim dışardan getirdiğimiz futbolcular var. Yönetimin başarısı ortada!
Şu an takımda, geldiğinden beri güvendiğim tek kişi Şenol GÜNEŞ'tir.
4 yılda bir golcü alamamışsak ve şampiyonluklar kaçırmışsak gidip de malzemeciye laf edecek halim yok ya. Tabiki yönetime (Şenol GÜNEŞ'i tenzih ederim) söyleyeceğim...
Bugün bir rüya görüyorsak Şenol GÜNEŞ sayesindedir; yönetimin değil!

Turgay Atalay
07.02.2011, 16:40
Başkanımız devre arası yapılan transferleri Şenol Hocanın üzerine yıktı. Ya ben bu oyunu hatırlıyorum galiba, sonunu da malesef...

Erbay
07.02.2011, 17:03
Başkanımız devre arası yapılan transferleri Şenol Hocanın üzerine yıktı. Ya ben bu oyunu hatırlıyorum galiba, sonunu da malesef...

Hem yönetimimiz hem de hocamız hatalı bu konuda bence.

Furkan S.
07.02.2011, 17:10
Trabzonspor sonunda kaçak oyuncusu Teo'dan kurtuldu. Kolombiyalı oyuncu Arjantin'in Racing Avellande takımı ile anlaştı. Trabzonspor, Arjantin ekibinin yaptığı 1,5 milyon dolarlık teklifi kabul etti. Teo, 2 yıl boyunca Arjantin ekibinde futbol hayatına devam edecek. Bu arada Arjantin'in Ole gazetesine konuşan Teo, "Kendimi çok güçlü bir forvet oyuncusu olarak hissediyorum" diye konuştu. kaynak :fotomaç

kncyalcin
07.02.2011, 17:14
Bence yönetimi ve hocayı yanıltan en önemli özellik Umut ve Burak'ın beklenenin üstünde performans sergilemeleriydi. Çünkü Teo kaçalı epey zaman oldu. Kulüp benzer özellikte oyuncu arama ihtiyacı hissetmedi. İlk yarı itibariyle Umut ve Burak yeterince gol yükünü çekti ve yönetim 2. yarı da öyle olacağını düşündü. Ancak Umut ve Burak' ın gerçek özellikleri bu. Gol kaçırma konusunda ikisi de uzmanlar. Yönetimin yapması gereken ise tüm oyunculara çok iyi alternatifler gizlice şimdiden hazırlamalı. Özellikle Alman ligi çok iyi analiz edilerek birçok yetenekli gurbetçi oyuncu takıma kazandırılabilir. Ayrıca çok iyi yabancı transferini yurt içinden yapılabilir. Kamil Grosicki, Popov, Dany, Simpson, Emenike, Tita vb. Ayrıca Alan, Yattara, böyle devam ederse Colman, Glowacki gönderilerek yepyeni ve diri kazanma arzusu ile yanan, 90 dakika rakibe baskı uygulayabilecek bir takım oluşturulabilir. Açık söylemem gerekirse ne olursa olsun bu takıma iş bitiren bir forvet lazımdı. ama maleseffff

10 numara
07.02.2011, 17:34
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/okay-yokuslu/leistungsdaten/spieler_137616.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/cenk-ahmet-alkilic/leistungsdaten/spieler_68211.html

okay ve ahmet cenk Altayda oynuyorlar 45 dk. izledim ama çok beğendim

okay daha 16 yaşında ve mili takımda oynuyor orta sahnın ortasında görev alıyor teknik kapasitesi yüksek ve yaşına rağmen fiziği gelişmeye müsait 1.88 boyu var

ahmet cenk ise 23 yaşında sağaçık oynuyor bir açık oyuncusu için gerekli olan 2 kriter kendisinde mevcut hızl ve teknik ben biraz ardaya benzettim stilini bana daha teknik geldi...

kncyalcin
07.02.2011, 17:44
bunlar sadece Almanya ikinci liginde oynayanlar. neleri vardır daha neleri. arayana topçu çok yeter ki ara bul. git hazır Mehmet Çakırı al. ya yönetimin yerinde olsam Tolunay hocadan rica ederdim transfer sezonunda bize oyuncu öner diye :))

kncyalcin
07.02.2011, 17:55
İbrahima Traore -- Sol kanat- Ausburg
Pierre-Michel Lasogga- Forvet- Hertha Berlin- 19 Yaşında 189 cm.
Olcay Sahan- Sol ve Sağ kanat- Duisburg
Nando Rafael- Forvet -Ausburg
Alper Uludağ- Ortasaha- Alemannia Aachen – 20 yaşında solak
Togay Arslan- Ortasaha – Alem Aac.-20 yaşında çift ayaklı
Marco Höger- Önlibero- Alem. Aac. -21 yaşında
Marc hensel-defans ortasaha-24 yaşında - 6 gol 189 boy.
Nils Petersen- forvet-Energie cottbus-22 yaşında -188 boy 12 gol
Uwe Hunemeier-defans-Cottbus-stoper ve 6 gol -188 boy-25 yaş

kncyalcin
07.02.2011, 18:06
Pablo Gonzalez- serie B- Navaro calcio 1908- 25 yaşında-forvet
Marcelo Larrondo- serie B- Siena- 22 yaşında -191 cm forvet.
david di Gennaro- 22 yaşında ortasaha vs vs Serie B den bile çok yetenekli oyuncu bulabilirsen.. 6 + 2 + 2 kuralının son ikisini buralardan alternatifler için kullan kardeşim. zor mu gerçekten çok mu zor . geleceğin için oyuncu hazırlarsın ederini bulanı satar hemen hazır halde oyuncunu oynatırsın. vizyon biraz ya azıcık hepsi bu kadar.

Alihan Ertürk
07.02.2011, 19:49
Trabzonspor sonunda kaçak oyuncusu Teo'dan kurtuldu. Kolombiyalı oyuncu Arjantin'in Racing Avellande takımı ile anlaştı. Trabzonspor, Arjantin ekibinin yaptığı 1,5 milyon dolarlık teklifi kabul etti. Teo, 2 yıl boyunca Arjantin ekibinde futbol hayatına devam edecek. Bu arada Arjantin'in Ole gazetesine konuşan Teo, "Kendimi çok güçlü bir forvet oyuncusu olarak hissediyorum" diye konuştu. kaynak :fotomaç

Eğer haber doğruysa; Hani hiç zarar etmeden elden çıkaracaktık Teo'yu?..:rolleyes:

r9emre
07.02.2011, 20:06
Eğer haber doğruysa; Hani hiç zarar etmeden elden çıkaracaktık Teo'yu?..:rolleyes:

Bence hiç elden çıkartmayalım eğer Pawel'i oynatmayacaksa hoca Teo'yu geri alalım onu oynatır belki takıma ısınmışlığı var diye. :p

Koray Yiğit
07.02.2011, 20:51
http://i.goal.com/files/images/stats/goal/player-images/1/42401_186x236.jpg
http://i.goal.com/files/images/stats/goal/team-logos/7/157_30x30.jpgWolfsburg (http://www.goal.com/tr/teams/germany/157/wolfsburg)

Tolga Cigerci

DOĞUM TARİHİ:23 Mar 1992
UYRUK:Almanya
BOY:180 cm
KİLO:78 Kg
MEVKİİ:Orta Saha

Şurada keşke izleme komitesinden görüş alışverişinde bulunacağımız birileri olsa.
Bu oyuncuyu kaçırmayalım. Steven Mclaren Bayern- Wolfsburg maçında oyuna 2.yarıda soktu. Merkez'de oynayacak, dinamik ve teknik bir oyuncu.

Asi Çaykaralı61
07.02.2011, 21:11
Sezon sonunda istediğim futbolculardan bir tanesi Emanuel Emenike :)

Semih Aydın
07.02.2011, 21:36
Sezon sonunda istediğim futbolculardan bir tanesi Emanuel Emenike :)
Ben de çok istiyorum herhangi bir Nijerya'lı forvet abi. :)
Peter Utaka, Emmanuel Emenike, Victor Anichebe, Peter Odemwingie, ...
Saydıklarımdan hiçbirine hayır demem valla. :)

Asi Çaykaralı61
07.02.2011, 21:41

Semih bak bu Emenike gerçekten çok güçlü golcü bir futbolcu.Kendisini kanıtlamış bence iyi bir transfer olur.Kapalı defansları çok güzel açar ayrıca Jaja ile birlikte :)

BurakG
07.02.2011, 21:44

bende Brandao yu isterim, cüzi bi rakama alinir bence ve niang etkisi yaratir. Tam bizim aradigimiz forvet

Semih Aydın
07.02.2011, 21:50
Semih bak bu Emenike gerçekten çok güçlü golcü bir futbolcu.Kendisini kanıtlamış bence iyi bir transfer olur.Kapalı defansları çok güzel açar ayrıca Jaja ile birlikte :)
Katılıyorum, iyi bir iş becermiş oluruz alırsak Emenike'yi. :cool:

bende Brandao yu isterim, cüzi bi rakama alinir bence ve niang etkisi yaratir. Tam bizim aradigimiz forvet
Niang kadar olmasa da iyi katkı sağlardı takımımıza, Brandao da beğendiğim bir santrafor. Yattara'nın yaptığı ortalara rahat kafa vurur ve daha bir çok şey katar takıma.

MaDDoX_61
07.02.2011, 22:51
Emenike teni çoktan kaçmıştır.umut!a yapılan o teklifte hemen satılıp o paraya emenike çok rahat alınırdı ve arkamıza yaslanıp rahatça maç izlerdik bol gollü.ayrıca acık ara şampiyon olurduk başka transfere bile gerek yoktu

Samet Yildirim
08.02.2011, 01:22
Teofilo'nun yeni takımı belli oldu!..
Trabzonspor'un sorunlu golcüsü Teofilo'nun yeni kulübü belli olmak üzere.

El Tiempo gazetesine konuşan Teofilo'nun menajeri Efrain Pachon, Teofilo Gutierrez'in Racing Club ile anlaştığını belirtti.

Pachon gazeteye yaptığı açıklamada "Bu transfer kesin olarak bitti. Bu sabah Buenos Aires'e geldik. Sağlık kontrollerinden sonra imzalar atılacak. En az 4 yıllık bir sözleşme imzalayacağız." dedi.

Teofilno'nun Racing Club'e 3 milyon dolar civarında bir rakama transfer olması bekleniyor.

MARATON.COM.TR DIŞ HABERLER
HABER: İLKER EZİBAY

.....
08.02.2011, 01:41
Ahhh haber inşallah doğrudur.

Terzioğlu
08.02.2011, 13:28
Sezon sonunda sözlesmesi biten Salihovic'i alalim ki gözümüz orta saha görsün. Sampiyonlar liginde bize böyle adamlar lazim olacak.

Yiğit SARI
08.02.2011, 13:37
Sejad Salihovic
TSG 1899 Hoffenheim , 1.Bundesliga (Deutschland)

Geburtsdatum: 08.10.1984
Geburtsort: Gornji Sepak
Größe: 1,82
Nationalität: Bosnien-Herzegowina
Position: Mittelfeld - zentrales Mittelfeld
Fuß: links
Marktwert: 7.000.000 €

http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/s_9354_533_2010_1.jpg http://www.transfermarkt.de/bilder/position/28.gif

kncyalcin
08.02.2011, 14:00
[QUOTE=Yiğit SARI;1917431040]Sejad Salihovic
TSG 1899 Hoffenheim , 1.Bundesliga (Deutschland)

Geburtsdatum: 08.10.1984
Geburtsort: Gornji Sepak
Größe: 1,82
Nationalität: Bosnien-Herzegowina
Position: Mittelfeld - zentrales Mittelfeld
Fuß: links
Marktwert: 7.000.000 €

böyle adamları almak için önce Şampiyonlar ligine gitmek gerek.. inşallah başarırız. seneye Yattara, Alan, Gabric gidici. Gelen polonyalıların ne vereceği çok belli değil. o yüzden çok iyi yabancı stratejisi izlenmeli.
Glowacki ile de sezon sonu sözleşme bitirilir diye düşünüyorum böyle giderse... iyi bir transfer bütçesi ayrılarak genç ve yetenekli transferler yapılabilir.
Serdar Kesimal, Soner Aydoğdu, Eren Albayrak yerli olarak. Paulo Henrique ve Keirrison hücum hattı Brezilyalı kurulabilir gerçi sorunlu oluyorlar ama 6+2+2 avantajını kullanarak bu avantaj haline dönüştürülebilir. benzer oyuncular almaktansa farklı özelliklere sahip aynı mevki oyuncuları alınırsa taktiksel yönden de alternatif oluşturulmuş olur. sözleşmesi bitecek oyuncular iyi takip edilmeli ve çok yetenekli bir forvet mutlaka alınmalı..

Turgay Atalay
08.02.2011, 15:07
Sezon sonu Glo,Gabriç,Alan ve Yattara ile yolların ayrılacağını, hatta Cale ve Colmana teklif gelmesi halinde satılacaklarını zannediyorum. Şampiyon olsak da olmasak da orta çaplı bir yenilenme hamlesi gelebilir bence

Samet Yildirim
08.02.2011, 15:30
Salihovic bizim aradigimiz tipde bir adam ama almamiz cok zor bana göre.

Alihan Ertürk
08.02.2011, 15:38
Sezon sonunda sözlesmesi biten Salihovic'i alalim ki gözümüz orta saha görsün. Sampiyonlar liginde bize böyle adamlar lazim olacak.

Geçen sene haberler çıkmıştı İbisevic & Salihovic paket halinde alıyoruz diye. :)
Şampiyonlar Ligi'ne gidersek bu paket çok iyi olur.

kncyalcin
08.02.2011, 15:59
---------------------------------Onur------------------------
serkan---------serdar kesimal-----------egemen--------- Cale

---------------selçuk----------- Colman ----------------

simon vukcevic-----------Jaja--------------- Salihovic

------------------- Vedad İbisevic-----------------
fena olmadı aslında..

Ertan Artan
08.02.2011, 16:01
Sezon sonu Glo,Gabriç,Alan ve Yattara ile yolların ayrılacağını, hatta Cale ve Colmana teklif gelmesi halinde satılacaklarını zannediyorum. Şampiyon olsak da olmasak da orta çaplı bir yenilenme hamlesi gelebilir bence
Bende sizin gibi düşünüyorum. Hatta Colman ve Cale'nin de performansına bakılmaksızın gönderileceğini sanıyorum.
Esas sorun, kimlerin alınacak olması. Duruma göre idare eder transferler yapılacaksa hiçkimse takımdan ayrılmasın daha iyi. Ama Cale yerine Contreao, Colman yerine Ki, Yattara yerine Babel, Alan yerine Kierson, Glowacki yerine Alex falan alınacaksa bir yıl daha yeni yapılmış bir takımın istim üstüne gelmesini bekleyebilirim.

Emirhan Çorumlu
08.02.2011, 16:05
Insallah sene sonunda sampiyon oluruz ;) Kredimizi tükettik ama hala 1. ciyiz... insallah Emenikeli bir trabzonsporu sampiyonlar liginde görmek nasip olur seneye bizlere ;)

kncyalcin
08.02.2011, 16:20
Colman ve Cale nin formu böyle giderse her ikisininde takımda kalmasını zorlaştıracak ama Selçuk un durumu da belirsiz. Şampiyon olsak bile eğer iyi bir yabancı kulüpten teklif alırsa gidecek gibi duruyor. Şampiyon olmazsak bizde de kalacağını zannetmiyorum. daha öncede yazdım. Alman ligi iyi analiz edilmeli çok iyi gurbetçi oyuncular var. ama takımımızda ki en önemli sorunlardan biri ise yabancı oyunculardan aldığımız katkının çok düşük olması. demek ki yabancı transferinde iyi değiliz. daha iyi analiz edilmeli ve biraz pahalı da olsa birbiri ile uyumlu oyuncular alınabilir. Salihovic in sözleşmesi sezon sonu bitiyor iki oyuncu ile takviye yapılabilir. biraz da kıyın paraya ama boşa gitmeyecek şekilde. al yolla al yolla 5 e al bedava yolla iş değil bunlar. örnek Alanzinho. norveç te ederi var adamın o zaman oraya satacaksın.

Turgay Atalay
08.02.2011, 16:24
Bende sizin gibi düşünüyorum. Hatta Colman ve Cale'nin de performansına bakılmaksızın gönderileceğini sanıyorum.
Esas sorun, kimlerin alınacak olması. Duruma göre idare eder transferler yapılacaksa hiçkimse takımdan ayrılmasın daha iyi. Ama Cale yerine Contreao, Colman yerine Ki, Yattara yerine Babel, Alan yerine Kierson, Glowacki yerine Alex falan alınacaksa bir yıl daha yeni yapılmış bir takımın istim üstüne gelmesini bekleyebilirim.
-Calenin yerine Piotr çekilir, oraya transferi unutun:D
-Glowacki nin yerine Granquvist alınsaydı Lugano gibi neredeyse her maç gol atan teknik bir stoperimiz olabilirdi.
Şampiyon olursak yazdığınız isimlere yakın oyuncular alınabilir,ancak aksi durumda hayal kurmaya devam ederiz.

kncyalcin
08.02.2011, 16:35
bu arada portekiz ligine yönelmek lazım aslında çok iyi forvetler var..

MaDDoX_61
08.02.2011, 16:38
http://www.caracoltv.com/deportes/futbol/ligaargentina/video-206428-teofilo-gutierrez-no-se-cambia-nadie-tras-su-partida-al-racing-de-argentina?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

teo kesin gitmiştir açıklama yapmış arj tvsine

Harun-61
08.02.2011, 16:39

1000 defa yazdik....Abdullah Ercan'dan sonra o bölge'ye bir oyuncu bulamadik.
Nice TD geldi, kimse basari saglayamadi.

Salihovic bir rüya, keske gercek olsa...:rolleyes:

.....
08.02.2011, 17:31
Resmi açıklama ne zaman gelecek acaba..

Tatar Kemal
08.02.2011, 18:25
fransız, portekiz ve faslı futbolcuları iyi takip etmemiz lazım. bunlardan iyi futbolcular çıkıyor.

Hüdai Pervaneli
08.02.2011, 18:52
Gerekirse salihovic icin 10 Milyon Verip alinmali

Mustafa Umut
08.02.2011, 19:48
Tabi Pawel'i daha net tanımıyorum ama Milas Baros, Bobo tarzı bir forvet.
Kahlenberg(sol açık ve göbek), Annan tarzı bir orta saha lazımdı.
Milyonlarca borcu olan klüp bir 5-10 milyon daha borç yapıp alsanız bu adamları ne olurdu ki? -Şampiyonluğa bir adım daha yaklaşırdık.

Alihan Ertürk
08.02.2011, 20:29
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6485-6A3D6F2U.jpg

Şenol Hoca Ki Sung-Yueng'in gönlünü alıyor, çağırınca geleceksin Trabzonspor'a ona göre diyor. :)

Asi Çaykaralı61
08.02.2011, 20:38
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6485-6A3D6F2U.jpg

Şenol Hoca Ki Sung-Yueng'in gönlünü alıyor, çağırınca geleceksin Trabzonspor'a ona göre diyor. :)

Hadi bakalım Hayırlısı o zaman Alihan ;)

diskus
08.02.2011, 21:13
[QUOTE=Alihan Ertürk;1917431634]http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6485-6A3D6F2U.jpg

türkiyede sampiyon olmayi en fazla senol hoca hak ediyor,allah izin verirse bu sene olacak insallah.

MaDDoX_61
08.02.2011, 21:56
http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/s_164265_6503_2010_1.jpgDong-Won Ji
19 yaşında güney koreli yarın akşam oynarsa dikkat diyorum asya kupasının yıldızlarından

_SaMeT_
08.02.2011, 23:28
Sene sonu Ş.Ligine gideceğiz Allahın izniyle..Alanzinho'yu satıp Pablo Piatti (http://www.transfermarkt.com.tr/tr/pablo-piatti/profil/spieler_56067.html) gibi bir adam alsak süper olur..Adam eksiltebilen oyuncuya çok ihtiyacımız var.

İsa
08.02.2011, 23:30
Olurda şampiyon olursak şöyle güzel bir yabancı operasyonu yapılabilir takımda..

61zeynel61
08.02.2011, 23:43
Korkarım 4 yıllık senaryo devam edecek. Biz burda kafa patlatacağız; bizi heyecanlandıran isimler telaffuz edilecek. Beklerken birer birer adaylarımızın başka takımlara transfer oluşlarını izleyeceğiz. Sonra başkan uçağa atlayıp hiç hesapta olmayan birine, önceki listede belirlenenlere vermeye kıyamadığı kadar para verip alıp getirecek. 1-2 sezon sonra ondan kurtulmaya çalışacağız falan filan...
Yanılmayı en çok istediğim fakat 4 yıldır izlediğim senaryo bu maalesef...

Alihan Ertürk
08.02.2011, 23:48
Sene sonu Ş.Ligine gideceğiz Allahın izniyle..Alanzinho'yu satıp Pablo Piatti (http://www.transfermarkt.com.tr/tr/pablo-piatti/profil/spieler_56067.html) gibi bir adam alsak süper olur..Adam eksiltebilen oyuncuya çok ihtiyacımız var.

Takımda kısa boylu oyuncuya karşıyım şahsen. Ama eğer Messi gelecekse o ayrı, reddedilmez. :)

Ertan Artan
09.02.2011, 00:12
Takımda kısa boylu oyuncuya karşıyım şahsen. Ama eğer Messi gelecekse o ayrı, reddedilmez. :)
Antony ANNAN kağıt üzerinde çok iyi bir transfer olmasına rağmen işte bu kıstas sebebiyle bana hep soğuk gelmiştir. Bazı oyunculara avantaj sağlayabilecek boy kısalığı yok onda. Mesela Messi kısa olmasının avantajıyla kısa çalım atıp, seri davranabiliyor. Aynı sorun tam tersi olduğunda da yaşanıyor. Mesela Almeida. Baktığınızda çok iyi bir transfer ama uzun boyunun avantajı ona ağırlık olarak yansıyor. Gövde ağır olduğundan hava toplarına çokta fazla sıçrayarak vuruyor diyemeyiz. Bizim maçlarda özellikle sırtını dönüp, sıçramadan hafif kambura yatarak faul kazanabilirmiyim diye birçok pozisyonuna şahit oldum.
Konu hakkında sizinle aynı fikirdeyim. Özellikle orta alan oyuncularımızın fizik kapasiteleri iyi durumda olan ve kıvrak oyunculardan oluşmasını istiyorum. Mesela Jaja bu tanıma uyan bir adam. Standartların üzerinde bir fiziğe sahip olmasına rağmen son derece kıvrak ve hareketli. Bir ara gündemimize gelmişti PSV'li Orlanda ENGELAAR. O da çok iyi bir fiziğe sahip orta alan oyuncusuydu. Üstelik çokta iyi bir oyuncu idi. Bu tarz oyuncuları bulmak lazım diye düşünüyorum. Başka aklıma gelen derseniz ilk olarak ABD'li Clint DEMPSEY'dir.

Ertan Artan
09.02.2011, 01:04
İri yapılı ve kaliteli orta saha oyuncuları...

http://www.transfermarkt.com.tr/tr/christian-fernando-noboa-tello/profil/spieler_45858.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/ilkay-guendogan/profil/spieler_53622.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/nenad-milijas/profil/spieler_36123.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/makoto-hasebe/profil/spieler_39259.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/sung-yong-ki/profil/spieler_81796.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/eugen-polanski/profil/spieler_19548.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/bakary-sako/profil/spieler_46791.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/kevin-constant/profil/spieler_43760.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/gabriel-obertan/profil/spieler_43261.html

Kalite açısından baktığımızda neredeyse Jaja hariç tüm takımımızın yabancılarından daha iyiler. Fiyatları itibarıyla sene sonu alınabilirler. Bazıları nın sözleşmeleri sezon sonu bitiyor. Ama hepsinin ortak noktaları fiziksel açıdan kuvvetli yapıya sahip ve sağlam oluşları.

The Ciks
09.02.2011, 01:37
Bu takım şampiyon olacak...
YUkarıya doğru bir ivme yakalanacak...

Esas ballı kaymak transferler sezon sonuna saklanacak..

9 puan fark olmasaydı...daha ıyı 2 yıldız alınacaktı...

pawel polonyanın fatıh tekkesıdır...bızde ıvme yakalayacaktır...

onumuzdekı sezon...sola ortaya stopere 3 marka alınacaktır...

şampiyonlar liginde ...öngörüm iyi işler yapılacaktır...

ana forvetımız ıse top klas olacaktır...

mevzu bunlar değil mevzu sezon sonu tum karadenızın sokaklara dokulmesıdır...

dokulecektırde...

endişeye mahal yok...
bizden evla bir şampiyon adayı yok....

Ertan Artan
09.02.2011, 02:36
Bu takım şampiyon olacak...
YUkarıya doğru bir ivme yakalanacak...

Esas ballı kaymak transferler sezon sonuna saklanacak..

9 puan fark olmasaydı...daha ıyı 2 yıldız alınacaktı...

pawel polonyanın fatıh tekkesıdır...bızde ıvme yakalayacaktır...

onumuzdekı sezon...sola ortaya stopere 3 marka alınacaktır...

şampiyonlar liginde ...öngörüm iyi işler yapılacaktır...

ana forvetımız ıse top klas olacaktır...

mevzu bunlar değil mevzu sezon sonu tum karadenızın sokaklara dokulmesıdır...

dokulecektırde...

endişeye mahal yok...
bizden evla bir şampiyon adayı yok....
Bizde Ege'de meydanlara döküleceğiz inşallah...

Serdar A
09.02.2011, 09:38
İri yapılı ve kaliteli orta saha oyuncuları...

http://www.transfermarkt.com.tr/tr/christian-fernando-noboa-tello/profil/spieler_45858.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/ilkay-guendogan/profil/spieler_53622.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/nenad-milijas/profil/spieler_36123.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/makoto-hasebe/profil/spieler_39259.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/sung-yong-ki/profil/spieler_81796.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/eugen-polanski/profil/spieler_19548.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/bakary-sako/profil/spieler_46791.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/kevin-constant/profil/spieler_43760.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/gabriel-obertan/profil/spieler_43261.html

Kalite açısından baktığımızda neredeyse Jaja hariç tüm takımımızın yabancılarından daha iyiler. Fiyatları itibarıyla sene sonu alınabilirler. Bazıları nın sözleşmeleri sezon sonu bitiyor. Ama hepsinin ortak noktaları fiziksel açıdan kuvvetli yapıya sahip ve sağlam oluşları.

İlkay için geç kalındığı fikrindeyim .

Onun dışında tek tek çok iyi futbolcular . Bilhassa Obertan bazı mental sıkıntıları olmakla birlikte bir dünya yıldızı olabilecek fiziğe ve tekniğe sahip . Türkiye ligi onun için gidebileceği bir lig mi , tartışılır . Şüphesiz ligimizin en büyük oyuncularından biri olurdu .

Yukarıdaki isimler içerisinde Christian Noboa bana göre en akla yatkın olanı . Orta alanda , öne hamle yapabilecek , dikine oynayacak oyuncu eksiğimiz var ki Noboa bu iş için biçilmiş kaftan .

Bu isimler dışında , sol kanat ve forvet arkası için , Fransa liginden Sylvain Marveaux eğer halen sözleşme yenilemedi ise tüm avrupadaki en cazip transfer hedeflerinden biri olur .

Süleyman50
09.02.2011, 10:02
şampiyonluk kaçarsa yapılmayan transferler yüzünden olacak...

BALKAN 06
09.02.2011, 10:30
şampiyonluk kaçarsa yapılmayan transferler yüzünden olacak...
şu cümleyi kurmamak için üstteki isimlerden birisi alınması lazımdı orta sahaya,
şampiyonluk transferle direk alakalı değil ama olmazsa da olmuyor işte,
yada almazsan elinle kingladze-zurawski-.... efsanesi yaratıyorsun...

Mustafa Umut
09.02.2011, 11:53
Beşiktaş Emenike ile her konuda anlaşmış.2011-2012 sezonunda Beşiktaş forması giyecekmiş Emenike.(Ntvspor da gazete haberlerinde okudular.)
Buda demek oluyor ki Bobo'ya yol gözüktü.Acaba:rolleyes:

Proof
09.02.2011, 11:55
Ara transferde Keske Makukula yada Eminke alsaydik.
Maku, 2, 3 milyon Emenikede en fazla 6, 7 milyona satin alinabilirdi.

Simdi bakiyorumda tek basina mac alabilecek adam yok, oysa Emine falan olsa yine ikinci yarida kendi basina 5, 10 puan kazandirabilirdi. 6 milyona ugruna Sampiyon olamamak cok yazik.

Mert Oğuzlu61
09.02.2011, 12:56
Beşiktaş Emenike ile her konuda anlaşmış.2011-2012 sezonunda Beşiktaş forması giyecekmiş Emenike.(Ntvspor da gazete haberlerinde okudular.)
Buda demek oluyor ki Bobo'ya yol gözüktü.Acaba:rolleyes:

şu emenike nin fb bjk gs bu 3 kız kardeşten birine gitmemesi için dua edelim, emenike yi alan büyük takım forvet hattını 6-7 seneliğine kurtarmış olur aldığı paranında geri dönüşü olur ilerde büyük paralara satarlar emenike yi.

anlamıyorumki biz bu adamı niye almıyoruz ? ilk devre kasamıza sadece galibiyet ödülü 6m € para girdi hasılatları süper kupa ödülünü vs.. saymıyorum bile ! onlarıda katarsak kasamızda emenike yi almak için yeterli para kuzu kuzu yatıyordur...

deneme61
09.02.2011, 13:09
beşiktaş holosko yu aldığında da cok hayaller kurmustu.emenike çok kuvvetlidir doğrudur.lakin boş defans görürse kuvvetlidir. kimse beşiktaşa karşı okadar boş defans bırakmaz. boş alan bulamayan emenike topsuz ne oynayacak.
bir tane futbol topu ile oynandıkça futbol bu tip topçular buyuk takımlarda hiçbir zaman iş yapamaz.. ısaac ı aldık da ne oldu manisa da oynuyor ama ?

Asi Çaykaralı61
09.02.2011, 14:54
Bu Emenike gerçekten gitmiş mi Beşiktaş'a resmi açıklama var mı diye baktım ama bulamadım ?

BALKAN 06
09.02.2011, 15:02
teo da baş göz edildiğine göre başlık işlevini yitirmiştir,
transfer başlığı dertlerimi depreştiriyor,transfer de imkansız olduğuna göre,
kapatılmasını arz ediyorum;)

Zafer Fidan
09.02.2011, 15:16
Önümüzdeki transfer periodlarda "financial fairplay" uygulamasi olacak. Su Istanbul takimlari bakalim ne yapacak bundan sonra.

Mert Oğuzlu61
09.02.2011, 15:34
beşiktaş holosko yu aldığında da cok hayaller kurmustu.emenike çok kuvvetlidir doğrudur.lakin boş defans görürse kuvvetlidir. kimse beşiktaşa karşı okadar boş defans bırakmaz. boş alan bulamayan emenike topsuz ne oynayacak.
bir tane futbol topu ile oynandıkça futbol bu tip topçular buyuk takımlarda hiçbir zaman iş yapamaz.. ısaac ı aldık da ne oldu manisa da oynuyor ama ?

g.birliği ndeki ısaac - emenike kıyaslaması mı yapmaya çalıştın ? :D neyse bunu atlayalım.

bu tip oyuncular büyük takımlarda oynayamaz diyorsunda, birde ligimizin büyük takımlarında oynayanlara bakıyorum ? müzmin sakat baros ve tek beğendiğim isim niang dışında bir forvet gözüme çarpmıyor... almeida var birde onu sayabiliriz. ne eksiği var bu adamlardan emenike nin ? emenike nin yaşıda genç, canavar gibi oyuncu işte büyük takımda oynaması için gerekli kriterler neler yazsana buraya ? :)

her sene milyonları döküyoruz sokağa ama hala forvet bulamadık, hiç macera aramaya gerek yok şampiyon olmamız halinde bu takıma emenike transfer edilsin diğer bölgelerede en az 2 nokta atışı, tamamdır CL içinde sonraki sezon içinde hazır oluruz.

Fanatik34
09.02.2011, 15:47
Sampiyon olalim veya olmayalim bu ligin en iyi yerli kadrosuna sahibiz.

Her iki durumda da gönderilecek en az 3-4 yabanci oyuncumuz var. Onlarin yerine alinacak oyuncular üstdüzey olmali.

Pekiyi bunun icin yillardir dogru dürüst transfer arastirmasi yapamayan Yönetim, bugünden itibaren böyle bir arastirmanin icine girmis midir???:rolleyes:

Batuhan
09.02.2011, 16:08
Emmanuel Emenike (http://www.facebook.com/Emenike78) Hakkında Çıkan Transfer Haberlerinin Gerçekle Hiç Bir Alakası YOKTUR!

Yazmış Facebook'ta Emenike sayfası :)

jetair
09.02.2011, 16:18
oynadığı ilk 2 maçı seyrettikten sonra bu resmi yapmıştım.. Hiç olmazsa ona ödediğimiz paranın yarısını kurtarabildik.. http://img003.picture2life.net/10353018/F%c4%b0LL_web-large_medium.jpg

matrix5782
09.02.2011, 18:07
Uğruna 50 saatlik yol kat edilen, okyanuslar aşılıp kıtalar geçilen taraftara yıldız ve tanınmış diye tanıtılan üstüne öykü hikaye ve masallar yazılan bir balon daha patladı.Güle güle teo

verdiğimiz paraya yazık oldu bunu üstüne hande yenerden hepsi ''çöp'' iyi gider....

nice böyle transferlere!!!!!!

matrix5782
09.02.2011, 18:29
Türkiyede anlam veremediğim şekilde transfer konusunda derin işler dönüyor.Ve bu kulüplere ağır maddi hasar , başarısızlık ,fifa vb. çöküntüye sebep oluyor.

menejerler kendilerine özel haziran ve ocak ayında turlar düzenliyolar ,akın akın anadolu misali içinde bilen de var bilmeyende,lisanslı da var lisansızda ama hepsi cebini doldurarak ülkemizden ayrılıyor.

bize bakılan bakış açısı Avrupanın Katarı sebep 1 e 5, 2 ye 7-8 misali verilen paralar

kurulan ,oluşturan sistemlerim izleme komitelerinin hepsinin boş ve işe yaramadığı veya dikkate alınmadığını düşünüyorum.

bunun da böyle devam edeceğini düşünüyorum tünelin ucu bana göre karanlık yabancı transferler konusunda

izlenilen , beğenilen oyuncular belli alınan oyuncular x takımlar üzerinden oynanan bu büyük kumarın sonu çok tehlikeli

matrix5782
09.02.2011, 18:45
Şampiyonluk yolunda verdiğimiz mücadeleye bakıyoruz ilk yarıda yerlilerin vermiş olduğu katkının yarısını yabancılardan elde edmiyoruz.devre arasında iyileştirme yapılır diyoruz yabancılar yine yerinde alınanlar kayıp b,iz her transferimizi beklemek zorundamıyız ne zman alıp hemen oynatacağız lig sonu bekliyoruz ş.ligine kalırsak bakalım ne yapacaklar eldekileri arayacakmıyız merak ediyorum alınacak mevkiler ve takviyeler belli öküz altında buzağı aramaya gerek yok akılcı ve samimi olsunlar yabancı transferlerde

kafa ağırttım

Mert Oğuzlu61
09.02.2011, 19:16
Şampiyonluk yolunda verdiğimiz mücadeleye bakıyoruz ilk yarıda yerlilerin vermiş olduğu katkının yarısını yabancılardan elde edmiyoruz.devre arasında iyileştirme yapılır diyoruz yabancılar yine yerinde alınanlar kayıp b,iz her transferimizi beklemek zorundamıyız ne zman alıp hemen oynatacağız lig sonu bekliyoruz ş.ligine kalırsak bakalım ne yapacaklar eldekileri arayacakmıyız merak ediyorum alınacak mevkiler ve takviyeler belli öküz altında buzağı aramaya gerek yok akılcı ve samimi olsunlar yabancı transferlerde

kafa ağırttım

en az 3 yıldız transferi şart, baştada emenike.. diğerleri sol kanat ve orta saha, defansa gerek yok bence egemen düzeldi mi glow la iyi bir ikili oluşturacaktır girayla mustafa da var. ama o zamanki durum belli olmaz belki stoperde gerekebilir ?

ama dediğim gibi eğer şampiyon olursak emenike + üst düzey sol kanat + üst düzey orta saha takviyesi şart. 3 nokta atışı yeter.

gelelim gidecek oyunculara... umut için toulouse tekrar kapımızı çalacaktır, 4m € teklif geçerliyse fransızlara yılın kazığını atıp umuttan gelecek paraya biraz daha katıp direk emenike yi alırız.. alanzinho + sezer + m.çakır(bizde oynayabilecek kapasitede değil boş yere geldi) + teklif gelirse ve piotr un durumuna göre cale satılabilir.. yattara bence kalsın, fazla para isterim derse onunda bileti kesilebilir ! şampiyon olduğumuzu ve 50m € kasamıza girdiğini varsayaraktan konuşuyorum, üst düzey 3 takviye emenike + sol kanat + orta saha bu iş tamamdır bence CL içinde gelecek sezon içinde taş gibi takım oluruz.. yattara + burak ın durumuna görede sağ kanat düşünülebilir ama gabric de dönecek yani şu durumda gereksiz bir hamle olur gibi, sezon sonunu bekleyelim bakalım.

BurakG
09.02.2011, 19:22
forvet emenike, sola taarabt, ortaya da sammir...sezon sonu transfer beklentiler daha da yükseldi. Bakalim bu yönetim bu isin altindan nasil kalkacak.

61karradeniz61
09.02.2011, 19:47
forvete bir emenike iyi gider

ortasahaya ki sung yong banko

Samet Yildirim
09.02.2011, 19:48
8 yabancimiz var...

2 yabanci yerimiz var...birisi yüzde yüz cift yönlü orta saha olacak....digeri neresi olur ? S.Ligine gidersek cok kaliteli bir golcu olabilir belki(Pawel nasil isleyecek onada bakmaliyiz tabiki)...diger mevkilerde pek acil durum yok zaten...hasan ali gibi genc yerli oyuncularida katabiliriz..

Ali Tunahan Güllü
09.02.2011, 19:52
Ara transferde o kadar avantajımız varken çok hatalı transferler yaptık kabul etmek lazım.

BurakG
09.02.2011, 21:46
Tunay torunla hemen ön sözlesme yapilmasi lazim, bide Ki alindimi islem tamam.... :)

Uğur Ö.
09.02.2011, 22:05
Sadece gurbetçi futbolcuların izlemesi için çok geniş bir izleme komitesi kurulması lazım.

srmnlii
09.02.2011, 22:06
şampiyonlar ligine katılsak bile bizimkilerin orada oynayacak seviyede transferler yapacağına inanmıyorum. "nede olsa transfer yapsakta yapmasakta şampiyonlar liginde başarılı olamayacaz neden kaliteli adamlar alalım ki" diyeceklerdir. boşuna hayal kurmayalım çünkü bizim transfer işlerinden sorumlu herkes ama herkes bu zihniyette ve bu vizyonda ne yazık ki.
Gel görki biz farklıyız, biz Trabzonspor'luyuz.biz inancımızı en zoruklarda yaşarız. takımımız da bana göre;
1- santrafor 2- sol açık(sol forvet) 3- çift yönlü orta saha 4- sol bek 5- stoper eksik olan bölgelerdir.inşallah gereği yapılır..

Asi Çaykaralı61
09.02.2011, 22:10
Tunay Torun,Mehmet Ekinci bugün Milli takımımızda da forma giydiler ikiside kaliteli futbolcular bence transfer edilirlerse süper transferler gerçekleştirmiş oluruz :)

Emenike ve Ki sung yong'u da alırsak bence gelecek sene çok iyi transferler yapmış oluruz :)

Asi Çaykaralı61
09.02.2011, 22:22
Tunay Torun: "Kalbimin sesini dinledim"

http://www.tff.org/Resources/TFF/Auto/0dcda964bad74e65a67b2c686007bd08.jpg

Yıldıray Baştürk, Altıntop kardeşler, Nuri Şahin derken, Bundesliga'daki son Türk temsilcisi o. St. Pauli'de yetiştikten sonra Hamburg'a transfer oldu ve altyapıda attığı gollerle sivrilerek son sezonu A takım kadrosunda geçirdi. Almanya Genç Milli Takım kampındayken Hami Mandıralı'dan gelen telefon üzerine tercihini Türkiye'den yana kullandı. Bu seçimi yaparken "kalbinin sesini dinlediğini" söylüyor. Hamburg'da mutlu olduğu için Liverpool ve Bolton Wanders'ın tekliflerini geri çevirdiğini anlatıyor.

Röportaj: Nihat Özten / TamSaha

Genç Milli Takımların değişik kategorilerinde 40'ın üzerinde maçta forma giydin, Almanya'nın köklü kulüplerinden Hamburg'un A takım kadrosunda yer alan ve geleceğin yıldız adaylarından biri olarak gösterilen bir oyuncusun. Ama Türk kamuoyu senin hakkında pek de fazla bir şey bilmiyor. Röportaja Tunay Torun'un kim olduğunu sorarak başlayalım istersen.

21 Nisan 1990'da Almanya'nın Hamburg şehrinde doğdum. Babam terzi, annem ise bir hastanede çalışıyor. Bir ablam ve bir de kardeşim var. Ablam evli, kardeşim ise henüz ufak ve okula gidiyor.

Ailen Almanya'ya ne zaman göç etmiş?

Annem zaten Almanya doğumlu, babam ise 20 yıldır orada yaşıyor. Aslen Samsun, Salıpazarı'ndanız.

Futbola tanışman nasıl oldu?

6 yaşında Hamburg'da bir yuvaya gidiyordum. Orada bir turnuva yapılmıştı. Bir arkadaşımın babası o turnuvayı izlemiş. Arkadaşım da zaten o zaman St. Pauli'de oynuyordu. O şahıs babama, "Senin oğlunda potansiyel var, St. Pauli'ye gönder" demiş. Ondan sonra St. Pauli ile antrenmana çıktım. Beni beğendiler ve böylece futbola başladım. 10 yıl St. Pauli'de oynadıktan sonra Hamburg'a transfer oldum.

http://www.tff.org/Resources/TFF/Images/0002009/TamSaha/Haziran%202009/Tunay-2.jpgSt. Pauli ile Hamburg aynı şehrin takımı ve aralarında önemli bir rekabet var. Senin bu takımlar arasındaki transferin nasıl gerçekleşti?

Hamburg, beni 3 yıl boyunca sürekli istiyordu. Bense "St. Pauli'de rahatım, arkadaşlarım ve tüm çevrem burada" diyerek bu teklifleri sürekli geri çevirdim. Ancak futbol olarak bir yerlere geldikten sonra, daha üst bir ligde, daha üst düzey bir takımda oynamam gerektiğini düşündüm. Yeni "Bir şeyler yapmam gerek" dedim. Sonuçta St. Pauli 2. Lig'de, Hamburg ise Bundesliga'da oynuyordu. Bu düşünceyle Hamburg'a geçtim.

St. Pauli aile gibi

St. Pauli dünyanın her yerinde taraftar kitlesi olan, ilginç özelliklere sahip, kendine has bir takım. Bize biraz St. Pauli'nin özelliklerinden söz eder misin?

St. Pauli sadece bir kulüp değil, bir semt, bir aile gibidir. Orada herkes arkadaştır. Mesela oyuncular dışarıda gezerken herkesle selamlaşır, herkes onları sever ve iyi davranır. Ayrıca St. Pauli'de yabancı oyunculara çok iyi davranılır. Mesela Almanya'da genel olarak çoğu kulüp yabancılarla çalışmak istemez, zor olur diye uğraşmaktan kaçınır ve Almanlara öncelik tanır. Ama St. Pauli farklıdır. Türkler olsun, Afrikalılar olsun, tüm yabancıları kucaklar St. Pauli.

Şu anda forvet oynuyorsun? Futbola da forvet olarak mı başlamıştın?

Evet forvet oynuyorum ama futbola forvet olarak başlamamıştım. Forvet arkası oynuyordum. St. Pauli'deki son sezonumda forvet oynamıştım. Kendimden 1 yaş büyüklerle, yani 1989'lularla oynadığım o sezonda 20 gol attım. Sonra da Hamburg'a forvet olarak transfer oldum. Hamburg'da da hep forvet oynadım. Ama futbola asıl başlangıç yerim forvet arkası.

Galatasaray ile Hamburg arasında oynanan UEFA Kupası maçı öncesi ismin "Hamburg'daki Türk" olarak gündeme geldi. Basın o karşılaşmada senin de oynama ihtimalinin yüksek olduğunu yazmıştı. Sen o maçta kadrodaydın, fakat sahaya çıkmadın. Neler hissettin o maçta?

Tabii öyle güzel bir statta, o taraftar önünde oynamak benim için çok güzel olacaktı ama olmadı. Yine de kadroda bile yer almak büyük mutluluktu. Aslında teknik direktörümüz benimle maçtan önce konuşmuş, hazır olmamı, oyunun ikinci yarısında beni oynatacağını söylemişti. Maçtan sonra ise beni görünce, "Maç o kadar heyecanlı geçti
ki, seni oyuna sokmayı unuttum" dedi. Maç da gerçekten çok heyecanlıydı. 2-0'dan çevirmiştik.

http://www.tff.org/Resources/TFF/Images/0002009/TamSaha/Haziran%202009/Tunay-3.jpg

2005 yılından beri Genç Milli Takımlarda oynuyorsun. Milli Takımlara ilk çağrılman nasıl oldu? Seni kim keşfetti?

Hamburg'daki bölge antrenörü Ercan Hoca vardı. Beni izlemiş ve o zaman Hannover'de toplanan karmaya çağırmıştı. O turnuvada birkaç oyuncu beğenmişlerdi ve onlardan biri de bendim. Sonra Avusturya'daki kampa davet edildim. Orada da Hami Mandıralı beni beğendi ve sonra Hollanda ile yapılan özel maçların kadrosuna çağırdı. Hollanda ile yaptığımız ikinci maçta ilk golümü attım. Ama sonra 1 yıl hiç çağrı almadım. Çünkü bu arada Milli Takımlarda teknik direktör değişiklikleri olmuştu. O süre içinde Almanya Milli Takımı'ndan teklif geldi ve beni kampa davet ettiler. Benim Almanya Genç Milli Takımı kampında olduğumu öğrenince Hami Hoca beni aradı, "Biz seni Türkiye'ye istiyoruz" dedi. Bunun üzerine Türkiye'yi tercih ettim.

Türkiye'yi seçtiğim için mutluyum

Son zamanlarda Werder Bremen'de oynayan Mesut Özil'in Almanya'yı tercih etmesi çok tartışıldı. Daha öncesinde Stuttgartlı Serdar Taşçı da aynı şekilde tartışılmıştı. Onlar tercihlerini Almanya'dan yana kullandılar. Seninle onlar arasındaki fark ne?

Bu onların tercihi ve onları bağlar. Onların hangi ortamlarda büyüdüğünü bilemem. Onlar belki Almanya'da doğdukları, büyüdükleri için kendilerini Almanya'ya daha yakın, Alman gibi hissediyorlar. Bu onların kararı ve saygı duyuyorum. Ama ben Almanya'da doğup büyüsem de kendimi Türk olarak görüyorum ve öncelik benim için Türkiye'dir. Kendi adıma da Türkiye'ye seçtiğim için çok mutluyum.

Tercihini Türkiye'den yana kullanmanda ailenin herhangi bir etkisi oldu mu, yoksa bu kararı tamamen sen mi aldın?

Karar vermem gereken süreçtebabama sordum. O da bana, "Kalbinden hangisi geçiyorsa onu tercih etmen gerekir. İçinden gelmeden sadece mantık olarak bir takıma gitmenin anlamı yok. Sonuçta bu bir milli takım. Gittiğin takımda kalpten oynamayacaksan hiç gitme" dedi. Benim kalbim de Türkiye'den yana olduğu için kalbimin sesini dinledim. İyi ki öyle yapmışım. Kamplara geldiğimde ya da maçlara çıktığımda ne kadar doğru yaptığımı görüyorum.

Hamburg'da sende başka Türk oyuncu var mı?

A takımdaki tek Türk benim ama genç takımlarda tabii ki başka Türk oyuncular var.

Onlarla ilişkin nasıl? Senin onlara yardımların oluyor mu?

Tabii ki oluyor. Bana gelip neler yapmaları gerektiği yönünde sorular soruyorlar. Ben de onlara nasıl davranmaları, nasıl çalışmaları gerektiği yönünde tavsiyelerde bulunuyorum. Onlara çok çalıştıkları ve disiplinli oldukları takdirde başarının kendiliğinden geleceğini anlatıyorum.

http://www.tff.org/Resources/TFF/Images/0002009/TamSaha/Haziran%202009/Tunay-4.jpgA takıma yükselme sürecinde neler yaşadın?

A takıma ilk defa geçen yaz çıkmıştım. Yeni bir teknik direktör gelmişti. Martin Jol benimle birlikte alt yapıdan 4 oyuncuya "Hazırlanın, A takımla kampa gideceksiniz" dedi. Kamp 1 hafta sürdü ve sonunda Martin Jol bana, "Sende bir şeyler görüyorum. Seni A takımda tutacağım. Bundan sonra artık çok daha fazla çalışman gerek" dedi. İşte o zamandan beri A takım kadrosundayım.

İlk maçımda asist yaptım

Bundesliga'da çıktığın ilk maç hangisiydi?

İlk oynadığım maç, bu sezonun başında, 2. haftadaki Karlsruhe maçıydı. Müsabaka 1-1 devam ederken son dakikada bir korner kazandık. Kornerden gelen topu kafayla arkaya aşırttım ve Mathijens de golü attı.

Neler hissettin peki o an? İlk çıktığın Bundesliga maçında gol pası vermek nasıl bir duyguydu?

Sahaya çıktıktan sonra adeta seyircileri görmüyorsunuz. Konsantrasyonunuz sizi onlardan ayırıyor. Sadece sahadaki oyuncuları görüyorsunuz. Ama o golden sonrası benim inanılmazdı. Bir anda her şey dağıldı. Herkesin bağırışını ve sevincini görüp kendimi çok iyi hissettim. Çok güzel bir duyguydu.

Hamburg'daki geleceğini nasıl görüyorsun?

Şu andaki en büyük hedefim A takımda sürekli oynamak. Hocam da zaten benimle konuştu. Beni çok tuttuğunu, bende çok şeyler gördüğünü, bu sezon biraz az oynattığını ama beni yavaş yavaş A takımın banko oyuncusu haline getirmeyi istediğini söyledi.

http://www.tff.org/Resources/TFF/Images/0002009/TamSaha/Haziran%202009/Tunay-5.jpg

Peki, sonrasında hedeflerin nelerdir? Hayalini kurduğun başka bir lig veya takım var mı?

Söylediğim gibi, şimdiki hedefim ilk 11'de sürekli oynayabilmek. Ondan sonra takımla bu sezon olduğu gibi Avrupa kupalarına gitmek ve iyi bir sezon geçirerek daha yukarılara çıkmak. Ayrıca Almanya'da şampiyon olmayı çok isterim. Sanırım muhteşem bir duygudur. Şimdilik bunların dışında Avrupa'daki herhangi bir ligde ve takımda oynamak gibi bir düşüncem yok. Ama 2 sene önce İngiltere'den Liverpool ve Bolton Wanderers takımları bana teklif yapmıştı. Yurt dışına çıkmanın erken olduğunu düşünerek bu teklifleri geri çevirmiştim. Çünkü ailem Hamburg'daydı ve burada işler çok iyi gidiyordu. Şimdilik kaldığım için de çok memnunum.

Turkcell Süper Lig'i takip ediyor musun?

Evet, fırsat buldukça takip ediyorum. Zaten Milli Takımdan yakın arkadaşlarım oynadığı içinde elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. Onları izlemek zevkli oluyor. Ama tabii bizim de çok fazla vaktimiz yok. Hep bir otelde, seyahatte ya da kampta oluyoruz.

Almanya'da oynayan bir oyuncu olarak, Türk futbolunu nasıl değerlendiriyorsun peki?

Bence Türk futbolu son senelerde çok iyi gidiyor. Sürekli gelişiyor. Mesela son yıllarda alt sıradaki takımlar büyükleri sık sık yenebiliyor. Eskiden bu kadar değildi. Türk futbolunda iyi şeyler oluyor.

Türkiye'de sempati duyduğun bir takım var mı?

Yok. Mesela ben şimdi Hamburg'da oynuyorum. O yüzden Hamburg'dan başka takım tutmuyorum. Ama tabii maçları izlerken arkadaşlarımın oynadığı takımların kazanmasını istiyorum.

Türkiye'den her hangi bir transfer teklifi aldın mı?

Bana ve kulübe yüzde yüz bir teklif gelmedi. Ama arada sırada birkaç kulüp gelip sordu. Milli Takımdaki oyuncu arkadaşlarım bazen "Bizim hocamız seni sordu" falan diyor ama direkt bir teklif almadım.

Teklif gelse Türkiye'de oynamayı düşünür müsün?

Bilmiyorum. Önce bir teklif gelmesi gerek. Sonra da oturup detaylı olarak konuşmak lâzım. Şimdi bir şey söyleyemeyeceğim.

Türkiye'de akrabaların var mı? Milli Takımlar dışında Türkiye'ye geliyor musun?

Tabii, amcam, kuzenlerim falan hepsi Samsun, Salıpazarı'nda. Annemin tarafındansa teyzem İstanbul'da yaşıyor. Ayrıca her sene Türkiye'ye tatile geliyoruz. Aile olarak hep Yalova, Çınarcık'ta tatil yaparız.

Futboldan arta kalan zamanlarında neler yaparsın? Hobilerin var mı?

Boş zamanlarımda en çok arkadaşlarımla gezmeyi severim. Bazen sinemaya gitmek, bazen çay bahçesinde oturmak, yani arkadaşlarımla bir şekilde birlikte olmak hoşuma gidiyor. Ayrıca yüzmeyi seviyorum. Fırsat buldukça havuza gidiyorum. Bunun dışında zaten bir hobi için zaman kalmıyor.

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=286&ftxtID=7248

Asi Çaykaralı61
09.02.2011, 22:24
Sahadaki joker: Serdar Kesimal

http://www.tff.org/Resources/TFF/Auto/3932e8bbc4c24c07a1e8699306da0f8a.jpg

Rize'den göçen bir gurbetçi ailesinin 20 yaşındaki tek oğlu. Doğduğu kentin takımı Wuppertal'de oynadığı tek maçla dikkati çekti ve aldığı birçok teklifin arasından Köln'ü tercih etti. Köln'ün ikinci takımındaki ilk sezonunda şampiyonluk yaşayıp Kayserispor'a transfer oldu. Futbola forvet olarak başladı ama şimdi stoper oynuyor. Savunmanın kanatlarında ve orta alanda da görev yapabiliyor. Eski bir forvet olmanın, savunmadaki işini kolaylaştırdığını söylüyor. Almanları reddedip seçmeyle girdiği U21 Takımından A Milli Takım'a sıçramak en önemli hedefi.
Röportaj: Barış Tarık Mutlu / TamSaha
Kendini anlatır mısın? Almanya'da nerede doğdun, nasıl bir ailenin çocuğusun?
Almanya'nın Wuppertal kentinde 1989 yılında doğdum. Annem ve babam Almanya'da yaşayan bir işçi ailesi. Rize'den Almanya'ya göçmüşler. 3 kardeşiz, bir ablam ve bir kız kardeşim var. Ablam Almanya'da çalışıyor, kız kardeşim ise öğrenci. Ailem halen yaşantısını Almanya'da sürdürüyor.
Aldığın eğitimden bahseder misin?
Liseden mezun oldum. Futbolu tercih edince liseden sonra okulu bıraktım.
Futbol hayatın nasıl başladı? Ailenin futbol oynamanda bir etkisi oldu mu?
Futbola sokakta arkadaşlarımla oynayarak başladım. Ailemde futbol oynayan ya da ilgilenen birisi yoktu. Sonra okul takımına seçildim. Tamamen kendi isteğimle futbola başladım diyebilirim.
Almanya'da oynadığın kulüpleri anlatır mısın?
Okul takımının ardından FC Dönberg adında amatör bir takımda oynamaya başladım. Sonrasında kentin en iyi takımlarından biri olan Wuppertal SV'ye transfer oldum.
Köln'e transferin nasıl gerçekleşti?
Wuppertal SV ile 3. Lig'de 1 maç oynadım. O zaman Almanya'da diğer takımlardan da çok teklif geldi. Bize yakın olduğu için FC Köln'ün ikinci takımı Köln II'yi tercih ettim. Okulum devam ediyordu ve yakınlığından dolayı ailem de itiraz etmedi. Köln'deki ilk sezonumda A gençlerde oynadım.
http://www.tff.org/Resources/TFF/Images/0002009/TamSaha/Agustos%202009/Serdar-Kesimal-2.jpg

İlk sezonumda şampiyonluk yaşadım
Almanya'da futbol oynadığın sürelerde unutamadığın anıların oldu mu?
Köln II'deki ilk sezonumda Almanya şampiyonu olduk ve ben stoper olarak 28 maçın 23'ünde oynadım. O şampiyonluk benim için çok önemliydi. Amatörlerde ise sağ bek olarak oynadım. İyi bir sezon geçirdim. Ardından da zaten Kayserispor'a geldim.
Peki, bu süreçte seni etkileyen, yerinde olmak istediğin futbolcular var mıydı?
Futbola başladığımda forvette oynuyordum. Hakan Şükür'ü çok beğeniyordum. Sonraki dönemde defansa geçtim, Bülent Korkmaz hayranlığım başladı. Chelsea'den Alex'i çok beğenirdim. Duruşu ve pozisyon anlayışı çok hoşuma giderdi.
Forvetten stopere geçişin nasıl oldu?
Dönberg'de forvet oynarken, bir maçta antrenörümüz pozisyon gereği beni rakibin en iyi bir forvet oyuncusunu durdurmak için defansa yerleştirdi. Gayet iyi oynadım, hocam da beğendi. Birkaç denemenin ardından benim de hoşuma gitti bu durum.
Önce forvet oynayıp, sonra defansa geçmek futbol adına sana ne gibi avantajlar sağladı?
Futbolcu olarak aslında kalecilik hariç oynamadığım pozisyon kalmadı. Sol bekte, orta sahada, defansın ortasında ve sağ bekte oynayabiliyorum. Forvet deneyimim bana diğer defans oyuncularına göre avantaj sağlıyor. Forvet oyuncularının nereye gidebileceğini, bir sonraki adımda neler yapabileceğini tahmin edebiliyorum. Bu da defanstaki işimi kolaylaştırıyor.
Görevim rakip atağı kestikten sonra başlıyor
Stoperlik anlayışını biraz anlatır mısın? Olumlu gördüğün teknik özelliklerin neler?
Günümüz futbolunda artık stoperlik, rakibini tutmakla ya da topu durdurmakla bitmiyor. Oyunu iyi kurduğumu, iyi pozisyon aldığımı düşünüyorum. Sakinim ve sahada heyecan yapmam. Forvetteyken nerede durmam gerektiğini iyi biliyor ve çok gol atıyordum. Defansta da iyi pozisyon alıyorum. Topu oyuna iyi sokmak, her zaman oyunun içinde ve hızlı olmak gerekiyor. Bu anlamda hızlı olduğumu düşünüyorum ve ileriye dönük oynamayı seviyorum. Rakibi durdurunca benim için görev bitmiyor. Asıl görev, topu aldıktan sonra başlıyor.
Peki, eksik bulduğun yanların neler?
Kafa toplarına biraz daha çalışmalı, kendimi geliştirmeliyim. Bir sezon sağ bek oynadım. Maçlarda çok sık kafaya çıkmayınca hava hâkimiyetim biraz geriledi.
Peki kariyerinin ne yönde sürmesini istersin, forvet mi stoper mi?
Stoper olarak devam etmek istiyorum.
Köln II'de başka Türk asıllı futbolcu var mı?
Takımdaki diğer Türk oyuncular Mahmut Temur ve Johannes Bahçecioğlu'ydu. Onlar Köln'de oynamaya devam ediyor.

http://www.tff.org/Resources/TFF/Images/0002009/TamSaha/Agustos%202009/Serdar-Kesimal-1.jpg
Almanya'da ve Avrupa'da oldukça yetenekli Türkiye asıllı futbolcu var. Başarılarını neye borçlular?
Türkler futbolda Almanlara göre daha yetenekli, bu tartışılmaz. Ama yetiştirme ve altyapı çok fark ediyor. Almanların disiplin anlayışı, Türk yeteneği ile birleşince oldukça iyi oyuncular çıkıyor. Ama futbolcu bu disiplini sürdüremezse başarısızlık kaçınılmaz.
Fenerbahçe Teknik Direktörü Daum ile aynı dönemde Köln'deydiniz. Daum ile ilişkileriniz nasıldı?
Köln'de Daum'la pek iletişimimiz olmadı. Gençlerle çok ilgilendiğini söyleyemem. Aynı sahada antrenman yapardık. Selam veriyordu ve daha fazla da ilgilenmiyordu. Ama iyi bir teknik direktör olduğu tartışılmaz bir gerçek.
Köln A takımı ile hiç maçlara çıktın mı?
Köln'de A takımla diğer takımların ilişkileri farklıdır. İki ayrı takım gibiydik. Biraz da Daum'un yaklaşımından kaynaklı. Daum bizlerle ilgilenmediğinden, A takımdaki oyuncular da pek ilgilenmiyordu açıkçası.
Ümit Özat'ın geçirdiği rahatsızlık, veda maçında yaşadıkları ve Köln taraftarının onu bağrına basması. Nedir Ümit'i bu kadar sevdiren?
Ümit Özat'la da çok sık görüşmedik. Rahatsızlığının ardından ve ben Ümit Milli Takım'a gelmeye başlayınca ilişkilerimiz yoğunlaştı. Köln taraftarı çok iyi, çok vefalı bir grup. Her zaman ve her şartta takımı destekleyen bir taraftar grubu. Maçı izlerler ve sonuç ne olursa olsun destek verirler, yenmişsin, yenmemişsin, sonuca pek bakmazlar. Ümit de maçta talihsiz bir olay yaşayınca taraftar ona sahip çıktı.
Alpay ve yine Türkiye'den giden Mondragon da Köln'deydi. Onlarla ilişkilerin nasıldı?
Mondragon çok sıcak davranırdı. Hatta beni ilk gördüğünde, Türk olduğumu öğrenince çok ilgilendi. Her zaman konuşur, şakalaşır, Türkçe selam verirdi. Alpay da çok iyi, çok esprili bir insan. Onunla iletişimimiz çok iyiydi.
Köln'den Kayserispor'a transferin nasıl oldu?
Kayserispor'a geçişim iki hafta içerisinde gerçekleşti. Tolunay Hoca, ümit milli maçında izlemiş beni. Görüşmeler başladı, anlaştık ve sorunsuz geldim.

http://www.tff.org/Resources/TFF/Images/0002009/TamSaha/Agustos%202009/Serdar-Kesimal-3.jpg

Futbol kariyerine Almanya'da devam etmeyi neden düşünmedin?
Almanya'da Türklere olan bakışın biraz etkili olduğunu söyleyebilirim. Almanya'da Türk olarak başarı elde etmek zor. Belki takımımın teknik direktörünün etkisi de oldu bunda. Daum gibi gençlere önem vermeyen bir insan takımın başında olunca yükselmek zordu. Yaşım 20'ye geldi, Ümit Milli Takım'da da oynuyorum ama orada amatördeyim. Yeni bir şeyler yapmam gerekiyordu. Bu bakımdan Kayserispor'un teklifi benim için iyi oldu.
Kayserispor'u nasıl değerlendiriyorsun?
Kayserispor'da çok iyi futbolcular var. Hocamız Tolunay Kafkas da gen oyunculara çok önem veriyor. Bunlar önemli benim için.
Turkcell Süper Lig'i takip ediyor muydun? Ligin kalitesini nasıl değerlendiriyorsun?
Süper Lig'in kalitesi son yıllarda yükseldi. Sivasspor şampiyonluğa oynuyor. Ligden düşen Hacettepe, Fenerbahçe'yi, Galatasaray'ı yenebiliyor. Bunlar ligin kalitesinin yükseldiğini de gösterir. Bazıları kalitenin düştüğünden bahsediyor ama Galatasaray ve Fenerbahçe çok iyi kadrolarıyla şampiyon olamıyorsa, sorun başka bir yerdedir.
Ligin kalitesinin yükselmeye başlamasıyla birlikte iyi kadroya sahip kulüplerin başarısız olmasını nasıl açıklıyorsun?

Günümüz futbolunda sisteminiz iyiyse kazanıyorsunuz. Golcülere çok büyük bağımlılık yok. Yunanistan'ın geride durarak ve zamanı geldiğinde gol atarak Avrupa Şampiyonu oluşunu hatırlayalım. Yani sisteminiz iyiyse oyunu kazanırsınız.
Peki, Turkcell Süper Lig'de beğendiğin futbolcular hangileri?
Arda Turan'ı çok beğeniyorum. Oldukça yetenekli ve başarılı bir futbolcu. Ümit Milli Takım'dan arkadaşım olan yine Galatasaraylı Aydın Yılmaz'ı çok yetenekli buluyorum. Çok da iyi anlaştığım bir insan ve geleceğini oldukça parlak görüyorum.
Ümit Milli Takım'a çağrılman nasıl oldu?
Geçen yıl Ümit Mili Takım seçmelerine geldim. 40 kişi vardı ve o maçta iyi oynayınca kadroya çağırıldım. Sonra da devamı geldi.
Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Hami Mandıralı ile ilişkilerini nasıl değerlendiriyorsun?
Hami Hoca oyunculara yaklaşımı olarak, insan olarak çok iyi. Teknik direktör olarak da ne istediğini bilen ve bu isteklerini en doğru biçimde anlatabilen bir insan. Bunun sonucunda da Ümit Milli Takım'ın başarısı ortada. Alman antrenörlerle karşılaştırdığımda arada uçurum var.
Ümit Milli Takım'da oynarken neler hissediyorsun?
Ümit Milli Takım'da kendimi çok iyi ve rahat hissediyorum. Almanya'da oynarken bu rahatlığı ve güven dolu ortamı bulanmadım. Orada bir hatana bakıyordu iş. Hele de bir Türk oyuncu isen işin daha da zorlaşıyor.
Akdeniz Oyunları'nda U21 kadrosunda yer aldın. İlk maçta Fransa'ya yenilen takım, turnuvada 6. oldu. Neler yaşandı İtalya'da?
Turnuvada sistemin azizliğine uğradık. İlk maçı Fransa yerine Malta ile oynasaydık belki durum farklı olurdu. İnanıyorum ki finale kadar giderdik.

http://www.tff.org/Resources/TFF/Images/0002009/TamSaha/Agustos%202009/Serdar-Kesimal-4.jpg

Türkiye'yi seçtim
Almanya'da genç milli takımlardan teklif almış mıydın?
Alman Ümit Milli Takımı'nın Teknik Direktörü Horst Hrubesch, o dönem U19'un başındaydı. Beni takip ediyor ve istiyordu. Alman vatandaşlığı için de başvurum vardı. Ama ben Ümit Milli Takım seçmelerine katılıp başarılı olunca, önceliğim olan Türkiye'yi seçtim.
Ümit Milli Takım'ın Avrupa Şampiyonası'ndaki grubunu nasıl değerlendiriyorsun?
Avrupa Şampiyonası eleme grubunda bizi bir tek İsviçre zorlar diye düşünüyorum. Gruptan çok rahat çıkacağımıza inanıyorum.
Takım içindeki hava nasıl? Ekip olarak kaynaştınız mı?
Bu takımla çok güzel şeyler yapacağız. Takım olarak ekip ruhu yakalandı. Herkes başarıya kilitlendi. Takımda arkadaşlık ilişkileri de süper.
Futbol hayatına nerede devam etmek istiyorsun? Hedeflerin neler?
Futbola Türkiye'de devam etmek istiyorum. Ama "Yurtdışı ister misin?" diye sorarsanız, en iyi liglerin Almanya ve İspanya olduğunu düşünüyorum. Fırsatım olursa yine Almanya'da oynamak isterim.
Almanya'da futbol dışında nelerle uğraşıyorsun?
Almanya'da futbol dışında pek zamanın kalmıyordu. Gezmeyi de çok seven bir insan değilim. Genelde boş zamanlarımı ailemle geçirirdim.
Almanya'dan sonra Kayseri'ye alışabildin mi, uyum problemi yaşıyor musun?
Kayseri'de çok zorlanacağımı sanmıyorum. Annemi Kayseri'ye getirmeyi düşünüyorum. Çok dışarıya çıkan, gece hayatı olan biri değilim zaten. Kolaylıkla alışabileceğimi düşünüyorum

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=286&ftxtID=7568

Ali Tunahan Güllü
09.02.2011, 22:35
Ki Seung Young gerçekten çok etkili bir oyuncu şuan böyle bir futbolcuya çok ihtiyacımız var.

Mesut
09.02.2011, 22:45
serdar kesimal paraya kıyıp alacaksın.
egemen-serdar defans göbeği süper olur

Burak Sahin
10.02.2011, 00:48
en az 3 yıldız transferi şart, baştada emenike.. diğerleri sol kanat ve orta saha, defansa gerek yok bence egemen düzeldi mi glow la iyi bir ikili oluşturacaktır girayla mustafa da var. ama o zamanki durum belli olmaz belki stoperde gerekebilir ?

ama dediğim gibi eğer şampiyon olursak emenike + üst düzey sol kanat + üst düzey orta saha takviyesi şart. 3 nokta atışı yeter.

gelelim gidecek oyunculara... umut için toulouse tekrar kapımızı çalacaktır, 4m € teklif geçerliyse fransızlara yılın kazığını atıp umuttan gelecek paraya biraz daha katıp direk emenike yi alırız.. alanzinho + sezer + m.çakır(bizde oynayabilecek kapasitede değil boş yere geldi) + teklif gelirse ve piotr un durumuna göre cale satılabilir.. yattara bence kalsın, fazla para isterim derse onunda bileti kesilebilir ! şampiyon olduğumuzu ve 50m € kasamıza girdiğini varsayaraktan konuşuyorum, üst düzey 3 takviye emenike + sol kanat + orta saha bu iş tamamdır bence CL içinde gelecek sezon içinde taş gibi takım oluruz.. yattara + burak ın durumuna görede sağ kanat düşünülebilir ama gabric de dönecek yani şu durumda gereksiz bir hamle olur gibi, sezon sonunu bekleyelim bakalım.

senin bu dediklerinle bence anca ligde yeterli bak yeterli diyorum tas gibi degil yeterli bir kadromuz olur CL de basari istiyorsan kendini ispatlamis bir defans bir orta saha birde forvet yabanci 2 tane de yerli cok iyi oyuncu arti bu oyuncularda bizim kadronun üstüne gelecek senol hocad aharmanlayip 22 kisiye indirecek kadroyuki tas gibi takim olalim öyle emenike arti 2 oyuncuyla ligde belki am CL de adami bal kabagi gibi oyarlar.... tas gibi takim olmak öyle kolay degil...

Tolga
10.02.2011, 01:01
Kore maçındaki 12 Numarayı alalım Alanzinho'nun ayakta kalabileni gibi geldi bana =))

Ertan Artan
10.02.2011, 01:15
Kore maçındaki 12 Numarayı alalım Alanzinho'nun ayakta kalabileni gibi geldi bana =))
Bana da sanki Güney Kore takımından kimi alırsak alalım mutlaka iş yapar gibi geldi. Komple bir takım havası var onlarda. Sadece defansta oynayan 14 numarayı istemem çünki en az 2 defa çok tehlikeli gol girişiminde bulundu kendi kalesine.:D
Yüreğim bir Recep ÇETİN daha görmeyi kaldıramaz gayri...

Samet Yildirim
10.02.2011, 01:35
Mehmet Ekiciyi ve Tunay Torunu unutun...1-2-3 sene öncede alamazdik alamadik zaten...

Serdar Kesimal alip Glowackiyi begenmeme ragmen yollayabiliriz sakatlik sorunlarindan dolayi.

Ama Serdari kac paraya alabiliriz bilemem.

keles76
10.02.2011, 09:03
baskan forvet arayislarimiz suruyor gibi bir aciklama yapti amaci nedir

Travelair
10.02.2011, 09:33
Bize baskın karakterler lazım. Mesela Emenike öyle bir karakter. Seyirci için de bu bir ihtiyaç

Ali Yerlikaya
10.02.2011, 09:38
Arkadaslar Toefiloylan FIFA lik oldugumuz icin acaba onun satisindan sonra, bize özel bi forvet transferine onay verilirmi acaba FIFA tarafindan, öyle özel tüzükler sözkonusu degilmi acaba sonucda bu durumda magdur olan külüp biziz...

Keske öyle özel bi tüzük olsa müthis olurdu, istatistiklerdede gözükdügü gibi en büyük eksikligimiz bi santrafor, onu alamazsak sampiyonluk hayal bence...
Ama IFF buna pe izin vericegini tahmin etmiyom, FIFA nin özel tüzügü varsa ne süper olurdu yaaa...

Travelair
10.02.2011, 09:44
Aslında biz transfer yapamayız ama farzedelim bir oyuncumuza ülkesinde transfer dönemi devam eden bir kulüp talip oldu. Karşılığında da bize kendi kadrolarından bir futbolcu önerdiler. Kabul etsek de o futbolcuyu kadromuza katamaz mıyız?

Ali Yerlikaya
10.02.2011, 09:48
Akin abi suan Racing Club de Avellaneda klübünün kadrosuna bakdimda onlarinda ciddi frvet eksikligi var yani takasda alinabilcek bi oyuncuya sahip degiller...
Bize fizik gücü yüksek santrafor lazim, Racing in forvetlerinin boy ortalamasi 1,60... :D

Travelair
10.02.2011, 09:53
Racing şart değil. Mesela atıyorum Rusya'dan, Brezilya'dan, Arabistan'dan vs azman bir golcü bulduk. Onlara dedik ki bizde transfer dönemi kapandı ama sizde devam ediyor. Size şu futbolcu + para verelim bu futbolcunuzu verin. Ama biz teklif yapamayız, teklifi siz yapın. Onlar da bizim futbolcumuza talip olmuşlar gibi bir takas anlaşması. Bu şekliyle transfer yapamaz mıyız? Biraz boşluk arıyorum ama? :) Gerçi transfer döneminde ne yaptık ki şimdi böyle bir "Cinlik" bekliyorum...

Ali Yerlikaya
10.02.2011, 10:01
Bizim yönetimin hesaba katamadigi olay Umutla Burak baski gördügü an gol kacirma rekorlarini egale ettikleri, yoksa ilk yariki Umut ve Burak ayni gol yüzdeleriylen oynasalar suan halen 3-5 puan farki bulunuyor olicakdi...

Benim Racing dememin nedeni suan o klüple anlasdik herhalde, yani sadec anlasmada kücük bi kac degisiklikle isi bagliyabilirdik ama onlardada bize ilac olicak eleman mevcut degil maalesef...

Baska nerde forvet arayisimiz sürüyor dedi, acaba onlarda öyle bi olasilikdanmi bahsediyor yoksa suan takim sampiyonluga giderken ve transfer sezonu bittigine göre forvet ariyoruz demek abes olurdu...

Turgay Atalay
10.02.2011, 10:12
Akşam Serdar Kesimal yine iyi oynadı. Ofsayt nedeniyle sayılmayan goldeki vuruşu biz de yapacak forvet yok diyebilirim. Egemen ve Serdar ikilisi bizim takım için mükemmel olurdu diye düşünüyorum. Ama ne Kayseri bu adamı bırakır, nede bizanslılar bize bu adamı yedirir.

Mehmet Ekici hayalini bile kurmaya gerek yok.

Tunay iyi top tutan teknik bir oyuncu, beğendim, ama onun da bizim müthiş transfer komitesinin menziline girebileceğine inanmıyorum.

G.Koreli Ki mutlaka alınması gereken bir oyuncu bana göre

Muhammed
10.02.2011, 12:51
Racing şart değil. Mesela atıyorum Rusya'dan, Brezilya'dan, Arabistan'dan vs azman bir golcü bulduk. Onlara dedik ki bizde transfer dönemi kapandı ama sizde devam ediyor. Size şu futbolcu + para verelim bu futbolcunuzu verin. Ama biz teklif yapamayız, teklifi siz yapın. Onlar da bizim futbolcumuza talip olmuşlar gibi bir takas anlaşması. Bu şekliyle transfer yapamaz mıyız? Biraz boşluk arıyorum ama? :) Gerçi transfer döneminde ne yaptık ki şimdi böyle bir "Cinlik" bekliyorum...

Federasyona oyuncu lisansı göndermek için son tarih transfer döneminin sonu oluyor. Yani 1 Şubat. Dolayısıyla böyle bir ihtimal yok.

Muhammed
10.02.2011, 12:54
Yönetime Emenike'yi transfer etmeye çalışmadığı için kimsenin kızmaya hakkı yok. Aynı dönemde buradaki çok bilmişler "Emenike küçük takım golcüsü" "en fazla 2 milyon eder" gibi zırvalarını yazmıyorlar mıydı?

Travelair
10.02.2011, 13:02
Hakikaten Bank Asya Ligi'ndeyken alsaydık fazla maliyeti olmazdı. Hatta Özkan Sümer'in izlediği/izlettirdiği haberleri hatırlıyorum. Fakat sonra ne oldu bilinmez burun kıvrıldı.

Burak Sahin
10.02.2011, 13:18
Yönetime Emenike'yi transfer etmeye çalışmadığı için kimsenin kızmaya hakkı yok. Aynı dönemde buradaki çok bilmişler "Emenike küçük takım golcüsü" "en fazla 2 milyon eder" gibi zırvalarını yazmıyorlar mıydı?

hayiridr emenike büyük takima geldide 3 macta 3 golmü atti ????

Abdülkadir Kılıç
10.02.2011, 13:26
Abdoulay Konko nasıl bir oyuncu bilgisi olan var mı?

Muhammed
10.02.2011, 13:27
Hakikaten Bank Asya Ligi'ndeyken alsaydık fazla maliyeti olmazdı. Hatta Özkan Sümer'in izlediği/izlettirdiği haberleri hatırlıyorum. Fakat sonra ne oldu bilinmez burun kıvrıldı.

Özkan Sümer değilde Ünal Karaman'ın izlediği haberleri vardı. Ancak Karabük'ün Emenike'yi satmayacağı çok açıkdı. Zira onlarda Süperlig'de yapacağı patlamadan eminlerdi bence.

atomania
10.02.2011, 13:30
Trabzonspor Çıtır Hassler’i kaptı

Trabzonspor, Almanya'nın Borusia Fulda takımında forma giyen ve Türkiye U-16 Milli Takımında forma giyen Onur Toprak'ı kaptı. 15 yaşındaki Onur için Almanya'da 'Türk Hassler' yorumu yapılıyor. Formasını giydiği Fulda takımında amatör sözleşmeyle forma giyen Onur'un, Trabzonspor ile yapacağı sözleşme ilk profesyonel sözleşmesi olacak.

http://i.tmgrup.com.tr/ftm/2011/02/10/671x324/477117268177.jpg?477366954079

BALKAN 06
10.02.2011, 15:17
Groningen'in İsveçli stoperi Andreas Granqvist, 'Ara transferde olmadı ama 4 ay sonra Fenerbahçe'deyim' dedi
10.02.2011 - 12:01

Son iddiayı Groningen'in İsveçli stoperi Andreas Granqvist ortaya attı. 25 yaşındakioyuncu, "Ara transferde olmadı ama yazın Fenerbahçe'deyim. Benim için yapılan teklifi hatırladıkça şaşırıyorum. Beni satmadığı için Groningen'i de anlıyorum" dedi.

TRABZONSPOR ÇOK İSTEMİŞTİ

Sezon sonunda kulübünün kendisine anlayış göstereceğini umduğunu da sözlerine ekleyen Granqvist, 2008'den beri Groningen'de oynuyor.
Hollanda takımı ile 86 maça çıkan, 21 gol atan Granqvist bir ara Trabzonspor'un da gündemine gelmişti. 1.92 boyundaki stoper 2006'dan beri milli takımda da yer alıyor.
(Kralspor)

---------------------------
çok istemiştik ama olmamıştı,
glo isveçliyi aratmayacak tı ama sakatlıklar hiç hesapta yoktu:(

Turgay Atalay
10.02.2011, 15:33
Groningen'in İsveçli stoperi Andreas Granqvist, 'Ara transferde olmadı ama 4 ay sonra Fenerbahçe'deyim' dedi
10.02.2011 - 12:01

Son iddiayı Groningen'in İsveçli stoperi Andreas Granqvist ortaya attı. 25 yaşındakioyuncu, "Ara transferde olmadı ama yazın Fenerbahçe'deyim. Benim için yapılan teklifi hatırladıkça şaşırıyorum. Beni satmadığı için Groningen'i de anlıyorum" dedi.

TRABZONSPOR ÇOK İSTEMİŞTİ

Sezon sonunda kulübünün kendisine anlayış göstereceğini umduğunu da sözlerine ekleyen Granqvist, 2008'den beri Groningen'de oynuyor.
Hollanda takımı ile 86 maça çıkan, 21 gol atan Granqvist bir ara Trabzonspor'un da gündemine gelmişti. 1.92 boyundaki stoper 2006'dan beri milli takımda da yer alıyor.

---------------------------
çok istemiştik ama olmamıştı,
glo isveçliyi aratmayacak tı ama sakatlıklar hiç hesapta yoktu:(

Bu adam feneve giderse inanılmaz üzülürüm. 3-4 haftadır moralimizi düzeltecek bir tane haber olmadı ya, bu ne böyle...

Ertan1982
10.02.2011, 15:40
Fenre felan gitti yok.sezo sonu biyere giderse Ingiltere olacak büyük ihtimale.

BALKAN 06
10.02.2011, 15:45
Fenere felan gitti yok.sezon sonu bi yere giderse Ingiltere olacak büyük ihtimale.
fb ye giderse ben de çok üzülürüm de,
bi yere gittiği yok diye sanki menejeri gibi konuşmuşsun be abi,
inglizlerin verdiği paranın iki katını veriyor fb naletleri niye gelmesin ki,
zaten haberde de bunu doğrular ifadesi var grang arkadaşın,
benim için yapılan teklife hala şaşırıyorum diyor,
2 milyon euro dan az teklif etmemiştir fbliler o paraya da kanat takar uçar gelir...

Alihan Ertürk
10.02.2011, 16:13
Özellikle Mehmet Ekici'yi çok beğendim, Serdar'ı zaten hayranlıkla takip ediyorum. :)
Sene sonu bu iki oyuncunun takıma kazanıdırılması çok iyi olur ama paraya kıymamız gerek.

Ayrıca ümit milli oyuncumuz Burak Kaplan'ın da takip edilmesi gerek.

Şampiyonlar Ligi için ne olduğu belli olmayan yabancılara saçacağımıza milyon €'ları Serdar ve Mehmet gibi geleceğin Türk milli takımı yıldızlarına verelim..Ama tabiki 1-2 süper yıldız da alınmalı bunların yanına. :)

Muhammed
10.02.2011, 16:18
Mehmet Ekici dün son derece etkisizdi. Nürnberg'de izledim beğeniyorum diyeni anlarımda nasıl dün izlenip beğenilebiliyor?

Fanatik34
10.02.2011, 16:19
Yanlis bilmiyorsam su anda ancak Kulübü olmayan bir futbolcuyu transfer edebiliriz.

Misal gecen sezonortasinda Pantelic bostaydi ve transfer sezonu olmamasina ragmen alabiliyorduk diye hatirliyorum:rolleyes:

Alihan Ertürk
10.02.2011, 16:22
Mehmet Ekici dün son derece etkisizdi. Nürnberg'de izledim beğeniyorum diyeni anlarımda nasıl dün izlenip beğenilebiliyor?

Bir oyuncuyu beğenmek için illa gol atıp, asist mi yapması gerekiyor?.. :)
Daha önce hiç izleme şansım olmamıştı yalnızca dün izleyebildim ve beni tatmin etti açıkçası gelecek için, Kumaşının iyi olduğunu belli etti.

Bundan sonra da Nürnberg'teki maçlarını takip etmeye çalışacağım, düşüncemde bir değişiklik olur mu bilemiyorum.

Muhammed
10.02.2011, 16:29
Bir oyuncuyu beğenmek için illa gol atıp, asist mi yapması gerekiyor?.. :)
Daha önce hiç izleme şansım olmamıştı yalnızca dün izleyebildim ve beni tatmin etti açıkçası gelecek için, Kumaşının iyi olduğunu belli etti.

Bundan sonra da Nürnberg'teki maçlarını takip etmeye çalışacağım, düşüncemde bir değişiklik olur mu bilemiyorum.

Önyargılı maç izliyoruz hepimiz Alihan kardeşim o yüzden söylüyorum. Mehmet Ekici dün sahaya Kasımpaşa'nın oyuncusu olarak çıkmış olsaydı bir daha milli takıma seçilmezdi. Ama Bayern Münih'in oyuncusu olduğu için izleyenler kendisi beğenmek zorundaymış gibi hissediyor sanki.

Alihan Ertürk
10.02.2011, 16:38
Önyargılı maç izliyoruz hepimiz Alihan kardeşim o yüzden söylüyorum. Mehmet Ekici dün sahaya Kasımpaşa'nın oyuncusu olarak çıkmış olsaydı bir daha milli takıma seçilmezdi. Ama Bayern Münih'in oyuncusu olduğu için izleyenler kendisi beğenmek zorundaymış gibi hissediyor sanki.

Haklısın, Kasımpaşa yada başka bir takım oyuncusu olsaydı dediğin gibi olurdu sahiden. Ama benim için nerede oynadığı değil nasıl oynadığı ve gelecekte neler yapabileceğidir.

Mehmet'in kumaşı gerçekten iyi, Tunay da öyle. Hiddink eğer istediğini yapabilirse gelecekte çok daha başarılı bir milli takım izleyebiliriz. Gurbetçi oyuncular sahadakilerden yaşça küçük olmalarına rağmen hiç sırıtmadılar diyebilirim.
Gelecekte İlkay'ı da izleyeceğiz A Milli formayla.

Bu çocuklar Almanya'da gerçekten iyi eğitim almışlar, tabiki yeterli değiller ama gelişim süreci sonunda çok değerli oyuncular kazanacaktır ülke futbolu.

Ben de diyorum ki Hiddink'in milli formayı verdiği gurbetçileri istanbul ezikleri kapmadan, elimizi çabuk tutalım ülke futbolunun geleceğini ele geçirelim. :)

Turgay Atalay
10.02.2011, 16:59
Alihan senin "Ki" bayağı güçlü kuvvetli bir futbolcuymuş

Alihan Ertürk
10.02.2011, 17:24
Alihan senin "Ki" bayağı güçlü kuvvetli bir futbolcuymuş

Dün hiç dikkat etmedim Ki'ye.
Nasıldı, gerçekten iyimiydi? :)

TUNCAY HİÇYILMAZ
10.02.2011, 19:02
TS Teofilo için teminat bekliyor!

Trabzonspor’un sorunlu futbolcusu Teofilo banka teminat mektubu engeline takıldı. Arjantin kulübü Raccing Trabzonspor yönetimi ile 1milyon 500 karşılığında anlaşma sağlarken bordo mavililer Arjantin kulübünden gelecek teminat mektubunu beklemeye başladı.

Güney Amerika’da ara transfer dönemi 10 Şubat'ta sona erecek. Arjantin kulübü Raccing ile antremanlara çıkan Teo için şu saate kadar Bordo mavililerin beklediği teminat mektubunu göndermeyince yönetim transfer için gereken evrakları Arjantin’e göndermedi

Aradaki saat farkı nedeniyle teminat mektubu bu gece saat 12 00 a bordo mavili kulübe ulaşmazsa bu transfer gerçekleşmeyecek

Kaynak: Haber61

Ertan Artan
10.02.2011, 22:39
Artık önümüzdeki sezona ait transfer fikirlerini masaya yatırmalıyız. Ben tüm olumsuzluklara ve kısa vadede oluşan puan kayıplarına rağmen, uzun vadede şampiyon olacağımızı düşünüyorum. Sezonun tümüne bakarsak bunun çokta zor olmayan bir hedef olduğunu düşünüyorum. Bizim sallan yuvarlan gidişimize rağmen, rakiplerimizin pekte iyi durumda olmayışları beni bu kadar cesaretli kılıyor. Fenerbahçe iyi oynamıyor. Elbet takılacaklardır ve puan kaybedeceklerdir, çünki takım oyunu yok ve bu tempoda asla 3-4 maç oynayamazlar. Bursaspor ise defans yaparak maç kazanmaya çalışıyor. Sert savunma yapan takımlara karşı başarılı olamazlar. İBB, Kayseri, Trabzon, Antalya, Antep gibi. Bizler takımımızı destekleyerek sene sonunda şampiyonluğumuzu ilan etmeliyiz. Sanırım 3 haftalık duraklama döneminden sonra çıkışa geçeriz ve mutlu sona ulaşırız.

Önümüzdeki sezonda inşallah iyi transferlere imza atarız. Şimdiden çalışmalara başlayalım.
Benim forvet adaylarım:

http://www.transfermarkt.com.tr/tr/keirrison-de-souza-carneiro/profil/spieler_68821.html Sözleşmesi 2011'de bitiyor.
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/roman-pavlyuchenko/profil/spieler_15072.html Sözleşmesi 2011'de bitiyor.
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/matias-ezequiel-suarez/profil/spieler_66660.html Sözleşmesi 2013'de bitiyor.
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/alejandro-damian-dominguez/profil/spieler_18958.html Sözleşmesi 2013'de bitiyor.
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/nikola-kalinic/profil/spieler_36371.html Sözleşmesi 2013'de bitiyor.

Hepsi okumuş çocuklar. Bize yeterince fayda sağlar, takımımızı kesinlikle ileriye taşırlar.

Alihan Ertürk
11.02.2011, 00:21
Artık önümüzdeki sezona ait transfer fikirlerini masaya yatırmalıyız. Ben tüm olumsuzluklara ve kısa vadede oluşan puan kayıplarına rağmen, uzun vadede şampiyon olacağımızı düşünüyorum. Sezonun tümüne bakarsak bunun çokta zor olmayan bir hedef olduğunu düşünüyorum. Bizim sallan yuvarlan gidişimize rağmen, rakiplerimizin pekte iyi durumda olmayışları beni bu kadar cesaretli kılıyor. Fenerbahçe iyi oynamıyor. Elbet takılacaklardır ve puan kaybedeceklerdir, çünki takım oyunu yok ve bu tempoda asla 3-4 maç oynayamazlar. Bursaspor ise defans yaparak maç kazanmaya çalışıyor. Sert savunma yapan takımlara karşı başarılı olamazlar. İBB, Kayseri, Trabzon, Antalya, Antep gibi. Bizler takımımızı destekleyerek sene sonunda şampiyonluğumuzu ilan etmeliyiz. Sanırım 3 haftalık duraklama döneminden sonra çıkışa geçeriz ve mutlu sona ulaşırız.

Önümüzdeki sezonda inşallah iyi transferlere imza atarız. Şimdiden çalışmalara başlayalım.
Benim forvet adaylarım:

http://www.transfermarkt.com.tr/tr/keirrison-de-souza-carneiro/profil/spieler_68821.html Sözleşmesi 2011'de bitiyor.
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/roman-pavlyuchenko/profil/spieler_15072.html Sözleşmesi 2011'de bitiyor.
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/matias-ezequiel-suarez/profil/spieler_66660.html Sözleşmesi 2013'de bitiyor.
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/alejandro-damian-dominguez/profil/spieler_18958.html Sözleşmesi 2013'de bitiyor.
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/nikola-kalinic/profil/spieler_36371.html Sözleşmesi 2013'de bitiyor.

Hepsi okumuş çocuklar. Bize yeterince fayda sağlar, takımımızı kesinlikle ileriye taşırlar.

Abi ellerine sağlık. Bu kadar mı etkili tespit olur, bütün yazdığın oyunculara ben de kefilim.

Süper yıldız dediğin bunlardır işte gelecek sene için.

Yiğit SARI
11.02.2011, 00:40
Ve Teofilo gitti..

Trabzonspor, Teofilo Gutierrez'den sonunda kurtuldu.. Kolombiyalı golcü, transferin son günü yaşanan Arjantin'de transfer oldu..

http://www.ajansspor.com/resimv3/teofilo_yazi_100211.jpg

Trabzonspor, Teknik Direktör Şenol Güneş’in izin vermemesine rağmen ekim ayında ailevi sorunlarını gerekçe göstererek ülkesine dönen Kolombiyalı golcü Teofilo Gutierrez'den kurtuldu.
Bordo mavililer, Kolombiyalı golcüyü Arjantin'de transferin son gününde Racing kulübüyle anlaşmaya vardı.

Lig TV Trabzonspor muhabiri Can Karyağdı'ğın transfer detayları ilgili verdiği bilgiye göre; Teofilo'nun bonservisi karşılığında 1.8 milyon dolar alacak. Bu paranın 1 milyon doları peşin ödenirken, kalanı ise 400 bin dolarlık iki çekle yapıldı. Ayrıca bordo mavililer, Teofilo'nun başka bir takıma transferi halinde yüzde 20 pay alacak.

--

Ah Teo ah

Ertan Artan
11.02.2011, 00:43
Abi ellerine sağlık. Bu kadar mı etkili tespit olur, bütün yazdığın oyunculara ben de kefilim.

Süper yıldız dediğin bunlardır işte gelecek sene için.
Haluk AYYILDIZ'ın bir haberi vardı ara transfer döneminde. Klose için Almanya'ya gidildi ve sene sonu gelecek dedi programında. Yaşlı olmasına rağmen dünya üzerindeki ender forvetlerden birisidir. Keşke oda olabilse. Listeye eklemek isterim kendisini.

Ertan Artan
11.02.2011, 00:47
Ve Teofilo gitti..

Trabzonspor, Teofilo Gutierrez'den sonunda kurtuldu.. Kolombiyalı golcü, transferin son günü yaşanan Arjantin'de transfer oldu..

http://www.ajansspor.com/resimv3/teofilo_yazi_100211.jpg

Trabzonspor, Teknik Direktör Şenol Güneş’in izin vermemesine rağmen ekim ayında ailevi sorunlarını gerekçe göstererek ülkesine dönen Kolombiyalı golcü Teofilo Gutierrez'den kurtuldu.
Bordo mavililer, Kolombiyalı golcüyü Arjantin'de transferin son gününde Racing kulübüyle anlaşmaya vardı.

Lig TV Trabzonspor muhabiri Can Karyağdı'ğın transfer detayları ilgili verdiği bilgiye göre; Teofilo'nun bonservisi karşılığında 1.8 milyon dolar alacak. Bu paranın 1 milyon doları peşin ödenirken, kalanı ise 400 bin dolarlık iki çekle yapıldı. Ayrıca bordo mavililer, Teofilo'nun başka bir takıma transferi halinde yüzde 20 pay alacak.

--

Ah Teo ah
Tam olarak hatırlayamadım ama başka bir kaynakta da 1.5 milyon dolar ve satışından %50 pay diye yazmışlardı, hangisi doğru acaba?

Ertan Artan
11.02.2011, 00:53
Tam olarak hatırlayamadım ama başka bir kaynakta da 1.5 milyon dolar ve satışından %50 pay diye yazmışlardı, hangisi doğru acaba?
http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20110209/teofiloda_beklenen_gelisme_.html
Yanılmamışım. Aynı sitenin dün sabah yaptığı haber.
Sanki kendilerini tekzip eder gibi. Hangisi doğru acaba?:rolleyes:

Samet Yildirim
11.02.2011, 00:56
1.8 milion dollar arti yüzde 20 dogru haber.

diger rakamlar arjantinde medyada yazilan haberler.

Mert Oğuzlu61
11.02.2011, 01:03
ulan teo, ulan dengesiz yaratık... neden, niye, niçin ? bir açıklama mı olmaz şu konuda adam gibi, bu adam niye kaçtı gitti... başka bir sebep var mıdır yok mudur bilemeyiz orasını ama şu olanlara bakarak teo nun dengesiz bir kişiliğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. kurtulduk sonunda teo dan ama üzülmedim dersem yalan olur.

Turgay Atalay
11.02.2011, 08:54
Dün hiç dikkat etmedim Ki'ye.
Nasıldı, gerçekten iyimiydi? :)

Vallaha şunu söyleyeyim

--------------Ki---------------
----Selçuk---------Colman-----

ortasahasını dize getirecek bir takım ben ligimizde göremiyorum. Ceyhunda arayıp da bulamadığımız ne kadar özellik varsa, hepsi bu çocukta fazlasıyla var

keles76
11.02.2011, 10:21
bugun gazetenin biri geyse Salomon Kalou yu alacak demis bizim taraftarin aklindan bile gecmez fuzuli bir ruya gorurler ama ben yine diyecem Insaallah sampiyon olduktan sonra Salomon Kalou ve Kanouteyi alalim bakin sampiyonlar liginden gelecek para bile bunlarin masrafini ceker tek sorun bu adamlarin iknasi eger tupcu alabiliyorsa pastirmacilar getirebiliyorsa sampiyon getiremiyorsa sucu trabzon sehrine atak ayib olur bence tamamen yonetici zaafi dir
ayriyeten ben 6 yil onceydi sanirim bu Salomon Kalou feyenorddan alalim cok istemistim bunun yine feyenorda abisi vardi oda super topcuydu onuda cok istedim ama o zaman ekonomik kriz avrupayi vurup bizi teget gecmemisti bu sefer denge falan gozetmiyelim zaten denge gozetecegiz diye butun dengesiz adamlari aliyoruz yada dengesizlestiriyoruz ornek teo, colman ve alanzinho syzmkowiak marcelinho vugrinec campell zaten yattara sorunlu jaja sorunlu cale geldigi gunden beri baska takim bakiyor
belki tartisilmasi gereken bizim her transferimiz niye sorunlu ve herkes neden bu takimi birakip gitmek istiyor neyi goremiyoruz yada nerede hata yapiyoruz
birde tonla alinan basarisiz olan gurcu yugo brezilyalilar var onlara hic deginmiyorum tonla para verilipte bes para etmez tomas junlar vb

Alihan Ertürk
11.02.2011, 11:55
Vallaha şunu söyleyeyim

--------------Ki---------------
----Selçuk---------Colman-----

ortasahasını dize getirecek bir takım ben ligimizde göremiyorum. Ceyhunda arayıp da bulamadığımız ne kadar özellik varsa, hepsi bu çocukta fazlasıyla var

Doğrudur. Fiziki olarak çelimsiz görünüyor biraz, hatta Celtic'te de fiziksel açıdan ilk gittiğinde uyum sağlayamamıştı o lige bile.
Ama geliştirdi demek kendini.

Benim de istediğim üçlü orta sahayla oynamamız, hem yukarıda yazdığın gibi Selçuk-Ki-Colman gelecek sene için olabilir, hemde bu sene için Selçuk-Ceyhun-Colman oynanabilir.

matrix5782
11.02.2011, 13:35

Benim forvet adaylarım:

iyi tespitler defans , orta saha ya bekliyoruz.:)

matrix5782
11.02.2011, 13:37
defans ve orta sahada en büyük transferlerimiz selçuk ve egemeni takımda tutmak olacaktır.

Yiğit SARI
11.02.2011, 13:38
Keirrison barça'dan kiralıktı sanırsam geri dönecek o

Alihan Ertürk
11.02.2011, 13:56
Keirrison barça'dan kiralıktı sanırsam geri dönecek o

Biz de kiralarız işte.

Orta sahaya benim adaş mutlaka alınmalı Rubin'deki performansı hala gözümün önünde; ALEJANDRO DOMİNGUEZ.
Onunla aynı ayarda bir stoper ve forvet aldık mı al sana yıldızlarla takım oyunu oynayan bir ekip.

Ertan Artan
11.02.2011, 14:28
Biz de kiralarız işte.

Orta sahaya benim adaş mutlaka alınmalı Rubin'deki performansı hala gözümün önünde; ALEJANDRO DOMİNGUEZ.
Onunla aynı ayarda bir stoper ve forvet aldık mı al sana yıldızlarla takım oyunu oynayan bir ekip.
Dominguez zaten Valencia'da devamlı yedek. Oynadığında da da hiçbir zaman eski performansını gösteremedi. Değerinin, daha doğrusu piyasa değerinin altında bir rakama ikna edilebilir diye düşünüyorum.

Ali Tunahan Güllü
11.02.2011, 14:41
Emenike vericeksin parayı alacaksın böyle bir golcü hiç dışarda aramaya gerek yok.

Ertan Artan
11.02.2011, 15:16
iyi tespitler defans , orta saha ya bekliyoruz.:)
Gaza geldim şimdi. :D
Tutmayın küçük enişteyi moduna girdim sanki.
Bunlar defans oyuncuları ve sözleşmeleri 2011'de bitiyor.:
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/alberto-rodriguez/profil/spieler_30543.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/karim-haggui/profil/spieler_17885.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/sotirios-kyrgiakos/profil/spieler_9706.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/christian-eichner/profil/spieler_10893.html

Buda extradan. Sanırım menajeri Ohne Berater olanlardan.. :D
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/emiliano-ramiro-papa/profil/spieler_30820.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/jonathan-ramon-maidana/leistungsdaten/spieler_39095.html (http://www.transfermarkt.com.tr/tr/jonathan-ramon-maidana/leistungsdaten/spieler_39095.html)

Bunlar da sağbek oyuncuları:
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/mikael-lustig/profil/spieler_36025.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/albin-ebondo/profil/spieler_6978.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/betao/profil/spieler_18445.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/kirill-nababkin/profil/spieler_38805.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/gabriel-ivan-mercado/profil/spieler_45319.html
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/jonathan-zebina/profil/spieler_5942.html

Orta saha oyuncuları için 1327. sayfada örnekler vardı zaten...