PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2012 Avrupa Sampiyonasini Alamadik..

Barış
08.11.2005, 12:38
<H3>2012 Avrupa Sampiyonasi'ni alamadik</H3>
<DIV id=metin>Türkiye, 2012 Avrupa Sampiyonasi ev sahibi adaylari arasinda ilk 3'e kalamayarak elendi.

2012 Avrupa Sampiyonasi'na Türkiye, Yunanistan ve Italya'nin yani sira Hirvatistan-Macaristan, Polonya-Ukrayna gibi ülkeler de ev sahipligi için ortak basvuruda bulunmustu.

Basvurular sonunda UEFA her adayin ayri ayri ele alindigi yaklasik 40'ar sayfalik raporlar hazirlayarak, aday ülkeleri Genel Kosullar, Politik Destek, Futbolun Toplumdaki Yeri, Stat Durumu, Konaklama Imkânlari, Ulasim ve Güvenlik gibi basliklar altinda degerlendirmisti.

UEFA Yönetim Kurulu hazirlanan bu rapor dogrultusunda bugün 2006 Aralik'inda kesinlesecek ev sahipligi için mücadele edecek üç ülkeyi belirledi. Ancak Türkiye bu üç aday arasina giremeyerek, 2012'ye ev sahipligi yapma sansini yitirdi.</DIV>

Oruç
08.11.2005, 12:40
Dinsizin hakkindan imansiz gelir iste Baris'im.smileys/smiley4.gif

Sen bir Futbol sehri Trabzon'u almazsan böyle olur iste!

halil ibo
08.11.2005, 12:42
Biçakçi xxxxx gördün mü ?

Bu yeterli sanirim...smileys/smiley1.gifEdited by: Badaloglu

Külünkoğlu
08.11.2005, 12:45
Allah büyük. Türkiye için kayip bu açidan bakinca üzülüyoruz. Ama Trabzon dururken kayseri sehrini alan zihniyete de bir ders olur insallah.

tigin
08.11.2005, 12:46
iyi oldu.smileys/smiley7.gif

Armağan Dere
08.11.2005, 12:47
Biçakçi xxxxx gördün mü ? gördü abi gördü smileys/smiley5.gifxxxxx simdi naapçansmileys/smiley7.gif

Arkadaslar, bize yakisir sekildefikirlerimizi yazalim...Edited by: Badaloglu

Ayhan Yüksek
08.11.2005, 12:49
Türkiyem için bi kayip olsada,üzüldüm diyemem futbolun mabedi Trabzonumu bu isin disinda tutanlar dersini almis oldu böylece muratlarina eremediler ne iyi oldu.

Y.Sert
08.11.2005, 12:51
ne yalan söyliyim,hiç üzülmedim,aksine çok sevindim.

gerçekefsane
08.11.2005, 12:51
2016 Avrupa sampiyonasina talip oluruz smileys/smiley2.gif

schumi
08.11.2005, 13:00
sevindim, bak suana kadarbugünün en güzel haberi!

EmrahYalçınalp
08.11.2005, 13:01
Artik içinde kalmasin diye 2012 Avrupa Pastirma Sampiyonasi düzenlersin Kayseri'de...

kudu_61
08.11.2005, 13:07
Mazlumun ahi yerde kalmaz

süper lig :Trabzonspor

2.Lig Play Off : Akçaabat Sebat Spor

3.Lig 2. Grup : Arsin Spor, Arakli Spor, Degirmendere Spor, Of Spor

Dünya Sampiyonu : Trabzon Lisesi

Gözün kör mü Biçakçi bu takimlarda TRABZONLULAR oynuyor bu mu zoruna migitti "ALMA MAZLUMUN AHINI ÇIKAR AHESTE AHESTE"

B-N061
08.11.2005, 13:09
oh iyi oldu

Badaloğlu
08.11.2005, 13:14
Bu konuda bu forumda pek üzülenin olacagini zannetmiyorum.Çünkü adamlarin planlarinda Trabzona yer yoktu.Ülkemiz için bir kayip olsada asil kayip bu organizasyonun Trabzon haricinde gerçeklestirlecek olmasiydi.Buna hiç dayanamazdim.

Bursa-Konya-Kayseri... biyir Biçaki, sen turnuvana devam et...Olmadi 2016-2020-2050'ye kadar aday olabilirsin...Ama sonuç malum her seferinde fiyasko olacaktir.Çünkü Avrupalilar bizi bizden daha iyi biliyorlar.Gerçekleri adamin suratina sak diye çarpiyorlar.Biz yapinca yarabbi sükür oluyor.smileys/smiley1.gif

Istanbulda Sampiyonlar ligi finalki yapildida herkes ne kadar büyük is basardigimizi anlatti.Oysa bunu birde maçi seyreden taraftarlara sorsaydiniz ya!Adamlari dolandiran taksicilerden tutunda, servis minübüsü ile korsan yolcu tasiyanindan tutunda,30 Avroya 1 kutu bira satanlari tutunda, yatak çarsafini bayrak diye yutturanher firsatidegerlendiren isportaci esnafini daha kimse unutmadi.Bakmayin o zaman Senez Erzig'in gayreti olmasa böyle bir maçi dagin basina kimse veremezdi.

Levent Biçakçi kiiiim?Avrupa futbol sampiyonasi düzenlemek kiiim?Ofsaydi bile bildigine inanmiyorum.

ozcan_asanoglu
08.11.2005, 13:20
türk futbol tarihinde birakin bir sayfa daha bir kelime bile yazmamis sehirlerle aday olan levent biçakçiya güzel bir ders olmustur bu..hiç üzülmedim...hatta sevindim...kayseri ye, antalyaya yeni stad yapilacak, tv.den dünya kupasi maçi seyredicem oralarda trabzona birsey yok...oohh..

Cengiz Çubukcu
08.11.2005, 13:24
Ben 2012'deki sampiyonanin türkiyeye verilmesi halinde trabzonda maç oynatilmayacagini asla kabul edemezdim ve mutlaka trabzonsporlular olarak ne yapip edip trabzonda maç oynatacagimiza inaniyordum...2012'den de umudumuzu kesmemiz büyük bir üzüntü benim için...yas 30, 2012'de 37, 2016'da 41(bunu baska ülke kapar), 2020'de 45(demek oluyor ki bu yasta sampiyona görebilecegiz, o da ölmez sag kalirsak)

kaplan6161
08.11.2005, 13:26
Bu olay biçakçinin aklinin ermedigi olaylar olmadigi için normal karsiliyorum. Bu adam yalnizca fenerbahçeyi nasil sampiyon yapmarim diye düsünüyor.

uslanmazlaz
08.11.2005, 13:28
sayin biçakci artik bir yerine kina yaksin hem sen trabzonu alma sonra da tabi isde dost eliyle düsma samari al sen hakkettin bunu

kaplan6161
08.11.2005, 13:33
Trabzon ve Trabzonsporlular gibi futboldan anlayanIli katmayip bize ceza verdigini düsünenve Dünya'ya at gözlügüyle bakan biçakçiya çok iyi bir ders olmustur.

Ama Türkiye açisindan ise kayip olarak düsünüyorum

gerçekefsane
08.11.2005, 13:39
2012 HAYAL OLDU !..

Türkiye'nin 2012 finalleri ev sahipligi yarisinda elendigi haberinin resmi açiklamadan önce duyulmasinin perde arkasini arastirdik !.. Haber, atilan bir çiglik üzerine yapildi.. Ve ardindan TFF Baskani Levent Biçakçi'nin açiklamasi geldi.. Iste perde arkasi..

Haberin kaynaginda yatan su:

DHA Muhabiri Mehmet Çiftçi, henüz resmi açiklama yapilmamasina ragmen, Italyan delegelerin "Türkiye Elendi !.." seklinde bagrismalari üzerine haberi hemen Türkiye'ye duyurdu..

TFF Baskani Levent Biçakçi da yaptigi basin toplantisinda ilk üçe kalamadigimizi dogruladi....

Biçakci, yapilan gizli oylamada 4. oldugumuzu ifade etti..

Levent Biçakçi: "Çok üzüntülüyüz, ancak Avrupa Sampiyonasi, Dünya Kupasi, UEFA Kupasi finali ve yeniden Sampiyonlar Ligi finali için çalismalarimiza devam edecegiz.. Son 3'e kalan Polonya/Ukrayna adayliginin raporlari oldukça kötü not almisti, stadlari yok, yollari yok, herhalde duygusal puanlari alamadik !.." dedi..

2012 adayligi için basvuran Hirvatistan/Macaristan, Yunanistan, Italya, Polonya/Ukrayna ve Türkiye'nin arasindan Polonya/Ukrayna, Italya ve Hirvatistan/Macaristan 2. tur da gizli oylamada ilk 3 sirayi alarak finallere ev sahipligi yapma sansini devam ettirdi..

2012 Avrupa Sampiyonasi'nda kimin ev sahipligi yapacagi 2006 Aralik'ta belli olacak

ajansspor.comEdited by: gerçekefsane

İleli
08.11.2005, 13:47
Hic uzulmedimsmileys/smiley2.gifpeehhh

Guests
08.11.2005, 14:07
Biçakçi adami böyle oturturlar iste biçagin üstüne

Alma mazlumun ahini çikar aheste aheste

Sen simdi git bir kazan pastirmali kuru fasülye ye. Ama dikkat et motorun gaz yapmasin.Malum ortalik fena halde pastirma kokuyor.Bi de senin pis kokunla delinmesin güzelim ozon tabakasi.
Edited by: Galafka

Erdinç Dilek
08.11.2005, 14:26
Valla topicin konusuna baktim ve direkt ikinci sayfayi açtim düsündüklerimi yazmak için... yukarida gördügünüz Galafka ve Akçaabatli benden çok yasacaksiniz ayni seyleri yazacaktim bende..

Erdinç Dilek
08.11.2005, 14:28
Alma Trabzonun ahini çikar girer çikar girer çikar girer...... bir nefeste bir heveste

ancibranoz
08.11.2005, 14:40
yaw bu Biçakçi yüzünden Türkiye düsmani olacaz çikacz. baksaniza üzücü bir olaya bile üzüleyimmi sevineyimmi bilemiyorum. Yazik. Ulusoy neden çekildi bu adam karsisinda adayliktanki? smileys/smiley7.gif

bordox
08.11.2005, 14:44
Niye vermemisler acaba?Tipten mi kaybetmis Biçakci?

sanatik
08.11.2005, 14:44
kesinlinkle ancibranoz

hernekadar istesekde tr düsmani olamayiz onlarin ts düsmanligi kadar ama ts yi dislayarak bizi mecbur birakiyorlar.

Kahrolsun PKK ve TFF

Guests
08.11.2005, 14:48

Tipten kaybetmesi için adamin bir tipinin olmasi lazim.Bunun tipi yok.
Allahin koca göbekli tekerlegi.Pastirma yiye yiye önce midesi çürüyecek sonra da patlayacak sonunda. Sifatina tüküreyim biçakçi. Nasil olsa nisan yagmuru zannedersin.

vizarian
08.11.2005, 14:54
Aziz amcasi yardim edememismi acabasmileys/smiley36.gif.

Bugatti
08.11.2005, 14:56
Bence trabzon tek basina girseydi alirdi bu sampiyonayi dogru düzgün futbolun oynandigi tek yer TRABZONsmileys/smiley36.gif

Oruç
08.11.2005, 15:01
Aziz amcasi yardim edememismi acabasmileys/smiley36.gif.

Aziz amcasi degil Azize teyzesi!smileys/smiley36.gifsmileys/smiley4.gif

supermann
08.11.2005, 15:02
sen almazsan Türkiyenin ilk ve tek futbol kenti olan Trabzon sehrini listeye böyle oturturlar iste seni koltuguna!! çooooooook sevindiim çoooooooook smileys/smiley36.gif

#10 Fietra
08.11.2005, 15:11
Vallaha bir kayiptir ancak Trabzon'u almayip böyle bir gaflet ile yapilacak Avrupa Sampiyonasina da agzim açik bakamazdim.Neyse hak yerini bulur diyelim.

mini FaNaTiK
08.11.2005, 15:20
Ne is yaptilar ki bu zamana kadar febeyi bir koynuna kayseri takimlarini bir koynuna koymaktan baskasmileys/smiley7.gif Ayrıca Türkiye Trabzonsuz bir turnuvayı alması güzel olmazdı iyi oldu sevindim..Edited by: mini FaNaTiK

sanatik
08.11.2005, 15:32

Tipten kaybetmesi için adamin bir tipinin olmasi lazim.Bunun tipi yok.
Allahin koca göbekli tekerlegi.Pastirma yiye yiye önce midesi çürüyecek sonra da patlayacak sonunda. Sifatina tüküreyim biçakçi. Nasil olsa nisan yagmuru zannedersin.

smileys/smiley4.gif

federasyon kapisindan disari sigmayabilir bu artik.

Edited by: sanatik

corleone
08.11.2005, 15:44
iyi oldu sevindim Trabzonu yok sayan yok sayilmaya mecburdur...

Onur
08.11.2005, 16:01
UEFA bakti Trabzon gibi kenti listene almamissin sen 2012 yi haketmiyorsun dedi. Demek tarafsiz olmak böle bir sey . Çok iyi oldu Trabzon suz 2012 direksiyonsuz arabaya benzerdi zaten.

ozcan_asanoglu
08.11.2005, 16:05
senes erzik denen herifi de unutmamak lazim...projeyi yakindan takip etti..trabzonu alin diye söylebilirdi..muhtemelen de almayin demistir..bunlarin hiçbiri trabzonu çekemiyor, trabzon düsmani..

Murat'
08.11.2005, 16:13
walla ben en basindan beri bir iste yunanistanla biz warsak o organizasyonu her zaman için yunanlilara vereceklerini biliyorum..

hiç de üzülmedim trabzonu listeye almayan zihniyetle simdi kina yaksinlar

melrok
08.11.2005, 16:16
insallah bu federasyon giderde sonraki sampiyonada adil sehir seçimleri ile aday oluruz. tabii siyasetçilerinde karismamasi gereksmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

zanoylu
08.11.2005, 16:21
Sen verdigin listeye bakacaksin ilk önce, olmayan stadlari bildiriyorsun yok surda sunu yapacam burda bunu falan filan mevcutlari gelistirmek aklina gelmiyor.Tabi böyle bir kiyagi trabzona niye yapasinki basli basina futbol endrüstüsü bir sehri hiç sayiyorsun.

Valla çikan karara üzüldüm desem yalan olur......smileys/smiley36.gif

Onur
08.11.2005, 16:26
Yani bizim ortak kararimiz hak yerini buldu.

Efrasiyab
08.11.2005, 16:33
hani senes hani azizesmileys/smiley36.gif

kapak olsun biçakçi sana helal olsun uefasmileys/smiley2.gif

gerçekefsane
08.11.2005, 16:38
Kemal Sunal, metin Akpinar, Zeki Alasya'nin oynadigi bir film vardi.

oradaki güzel bir sözler vardir. hatirlamissinizdirsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

zanoylu
08.11.2005, 16:39
smileys/smiley36.gif

Guests
08.11.2005, 16:41

oradaki güzel bir sözler vardir. hatirlamissinizdirsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Hatirlayamadim simdi.Bi hatirlat bakalim

Bir de Hasip ile nasip diye filimleri vardi zeki-metin'in.Orada da belediye baskanligini kaybeden Nasip söyle diyordu: Saglik olsun Hasibe de nasip olmadi.smileys/smiley36.gif

gerçekefsane
08.11.2005, 16:44

Bir de Hasip ile nasip diye filimleri vardi zeki-metin'in.Orada da belediye baskanligini kaybeden Nasip söyle diyordu: Saglik olsun Hasibe de nasip olmadi.smileys/smiley36.gif

bu da güzel,smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif söyledigim filmdeki sahne daha da güzelsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifEdited by: gerçekefsane

İ.Öztel
08.11.2005, 17:02
UEFA ya alkis.. smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifGeçmis olsun biçakçi ..smileys/smiley36.gif

Efrasiyab
08.11.2005, 17:04

hakim karsisina çiktiklarinda güzel bir sehrimizin ismini söylemislerdismileys/smiley4.gif

tamamdirsmileys/smiley4.gifEdited by: Efrasiyab

Efrasiyab
08.11.2005, 17:05
fazla sevinmeyelim vatan haini ilan eder bu kansizlar bizi !

ama sevinmemekte elde degilsmileys/smiley1.gif

BDiler61
08.11.2005, 17:08
Trabzon 'suz bir liste verirsen uefa ya böyle olur

Punisher-61
08.11.2005, 17:12
ohh iyi oldu..

trapezus61
08.11.2005, 17:30
Allah daha beter etsin Biçakçi...

Sevgili arkadaslar bu kadar basarisiz bir federasyonu devirmek için hala ne bekliyoruz... Inanin Trabzonspor lobisi birbirini yemeyi birakip taraftari da arkalarina alsa iki günde yerle bir ederiz bu kansizlari... Neden böyle bir olusumun adimlarini biz atmiyoruz? Demokratik yollardan ama dünyayi sallayacak bir organizasyonu Trabzonspor camiasindan baska kim yapabilir ki?

Tmac61
08.11.2005, 18:54
Türkiye, 2012 yilindaki Avrupa Futbol Sampiyonasi´na ev sahipligi için yaptigi basvuruda ilk 3´e kalamayarak elendi. </font>

08.11.2005

Avrupa Futbol Federasyonlari Birligi
Organizasyon Komitesi´nin 2 gündür Malta´da devam eden toplantisinda,
2012 Avrupa Futbol Sampiyonasi finallerini düzenlemeye aday ülkelerin
5´ten 3´e düsürülmesi için yapilan oylamada Türkiye 6, Yunanistan ise 2
oy alarak sampiyonayi düzenleme hakkini kaybettiler.

2008 Avrupa Futbol Sampiyonasi´ni düzenlemek için ortak aday olan ancak
basarili olamayan Türkiye ve Yunanistan, 2012 için yaptigi ayri ayri
basvurudan da bir sonuç çikaramadi.

Türkiye ve Yunanistan´in sampiyonayi düzenlemek için aday olan diger
rakiplerinden Italya 11, Hirvatistan-Macaristan ortakligi 9,
Polanya-Ukrayna ortakligi ise 7 oy toplayarak ilk 3 arasina girdi.
Sampiyonayi düzenleyecek ülke 8 Aralik 2006 tarihinde Isviçre´nin Nyon
kentinde yapilacak final oylamalariyla belli olacak.

?Politik karar?

UEFA Asbaskani Senes Erzik, Türkiye´nin EURO 2012 adayligindan
elenmesiyle ilgili alinan karari ?futbol politik? olarak nitelendirdi.

UEFA Icra Kurulu´nun Malta´daki toplantisinda yeralan Erzik, bir
televizyon kanalina telefon baglantisiyla katildigi programda,
?Böylesine bariz teknik farkliliklar olan dosyalari
degerlendirirken,son bir oylamayla her seyi unutup, futbol sportif
yerine, futbol politik kararlarin alinmasi beni fazlasiyla rahatsiz
etti? dedi.

Uzun süren degerlendirmeler yapilarak hazirlanan dosyalarla, adetadidik
didik edilerek yapilan teknik degerlendirme sürecinden birincilikle
çikan Türkiye´nin elendigini ifade eden Erzik, ?Maalesefgizli oylamada,
arkadaslarimin bazilari, kalplerinden deger verdiler ve biz kaybettik?
diye konustu.

Senes Erzik, ?Böyle bir karar alinacaksa, bir yillik süreçte bu kadar
insani, federasyonlari, genel direktörleri, diger direktörleri bu kadar
çok çalistirmaya, hem zaman hem de para kaybina sebep olmaya gerek yok?
diye konustu.</font>

Tmac61
08.11.2005, 18:55
Zerre üzülmedim o kelleci paçaci biçakçinin simdi agzimi bozacagim bi taraflarina girer insallah 2012 kupasi...

Aldi agzinin payini Trabzonu almazsan olacagi bu...smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Beter olsun lanetin isleri...

immortal_TS
08.11.2005, 19:01
Hayirlisi valla bir yandan da sevindim kayseriye stad insallah yapilmaz Levent tarafindan.

Tmac61
08.11.2005, 19:02
Trabzon gibi futbol kentini görmezden gelmek ne demektir ey biçakçi...

Beter ol beter...

Burçak
08.11.2005, 20:52
hiç üzülmedim. belki akillari baslarina gelir. bunubahane ederek kayseriye stat yapacaklardi bide.

kutoz
08.11.2005, 21:13
Yazik oldu güzel Ülke adina. Kurali bilemiyorum ama, olsaydi bir sekilde 2012 listesine Trabzon'u yazdirirdik. Neyse, önümüzde daha uzun yillar var. TFF basina gelecek akilli insanlar, dogru yolu bulup Trabzon'lu bir listeyle girerler de kazanirlar.

gurbetçi 61
09.11.2005, 10:14
federasyon kuklalari yine çulladi,eeeee orda torpil sökmüyor,iyi oldu,

TSelif
09.11.2005, 10:35
ben de çooook üzüldüm simdi ya smileys/smiley36.gif ..vah kayseri vahsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

gultekinsurul
09.11.2005, 10:55
Alma Trabzonun ahini çikar aheste aheste!

daha yeni basladi o biçakçinin iki yarasi bir araya gelmez bundan sonra.Edited by: Oguz

Muhalif
09.11.2005, 11:55
ya wah wah... çok üzüldük simdi bakin... Türkiye de futbol mu oynaniyor ki bize futbol sampiyonasi vereceklerdi.. 2012 avrupa sampiyonasini alamadik da sampiyonalar çuvala mi girdi.. aliriz bir ara.. hele fb bi sampiyonlar ligini alsin öncesmileys/smiley4.gif

FANATIK61
09.11.2005, 12:32
Fifa enayimi Türkiyeye verecek 2012'i. Her Hafta TFF'de olayalar Tahkim Kurulu, Hakemler vs... Trabzonun bedduasi tuttu oh ohsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley36.gif

agahozlu
09.11.2005, 18:09
çok üzüldüm çok.levent midir nedir var ya biri çok iyi oldu ona ohhh kayseriymis.sen TRABZONU almazsan böyle olur.ohh.

İleli
10.11.2005, 03:02
cok uzuldum anlatamamsmileys/smiley36.gif

eys_61
10.11.2005, 03:41
hadi yaaaaaaaaaaaaaaa tüh tüh tühsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

ancibranoz
10.11.2005, 09:14
konya ile kayseri gibi daha dogru dürüst kent altyapisi olmayan kenti almislarda Trabzonu almamislar.

Siirt'i kesin almak istemislerdirbizim first lady nin memleketi diye ama Siirt için OHA demislerdir.smileys/smiley2.gif

dinceraydogan
10.11.2005, 12:50
<TABLE cellSpacing=5 cellPadding=0 width=470>
<T>
<TR>
<TD bgColor=#e6e6e6>Kayseri-Konya tercihi 2012'yi kaybettirdi!</TD></TR>
<TR>
<TD>http://www.vatangazetesi.com.tr/pics/clear_pixel.gif</TD></TR></T></TABLE>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=470>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top>
<TABLE cellSpacing=5 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top width=470>Sok iddia: Gül'ün memleketi ile AKP kalesinin yetersizken listeye eklenmesi Türkiye'nin ilk 3'e kalmasina engel oldu
10.11.2005

Adana-Trabzon yok
Türkiye'nin 2012 Avrupa Futbol Sampiyonasi adayligiyla ilgili yasadigi hüsranin arkasinda yanlis ü tercihlerinin yattigi iddia edildi. Türkiye, bir yil önce yaptigi adaylik basvurusu sirasinda maçlarin oynanacagi 7 ilin içine Istanbul, Ankara, Izmir, Antalya, Bursa'dan sonra Disisleri Bakani ve Basbakan Yardimcisi Abdullah Gül'ün memleketi Kayseri ile Ak Parti'nin kalesi olan Konya'yi da dahil etmis ve alt yapilari sampiyonanin standartlarina daha uygun olan Adana ve Trabzon sehirleri devre disi birakilmisti

Tepkiler dinlenmedi
Otoritelerin "Kayseri ve Konya'nin altyapi eksigi var. Degerlendirme kurulu özellikle ulasim konusunda çok hassas" seklindeki uyarilari ise "2012 ye uzun süre var. Bu eksiklikler giderilir, yeni 5 yildizli oteller insaa edilir, yeni tren yolu da tamamlanir" denilerek dikkate alinmadi. Federasyon da Kayseri ile Konya'nin projeye alinmasina gerekçe olarak Ankara-Antalya üzerinde yapilmasi planlanan yeni demiryolu hattini göstermis, Basbakan Recep Tayyip Erdogan da UEFA Baskani Johansson'a devlet güvencesi verince tepkiler azalmisti

'Basi çekiyorduk'
UEFA Asbaskani Senes Erzik de Türkiye'nin favori gösterildigi 2012 adayliginda sürpriz bir biçimde denmesiyle ilgili VATAN'a çarpici açiklamalar yaparak sunlari söyledi: "Adaylar arasinda bir yil süren teknik degerlendirme yapildi. Sonrasinda Türkiye'nin profesyonelce hazirlanmis dosyasi çok begenildi. Verilen ekonomik garantiler, güvenlik, alt yapi, stadyum kapasitesi ve seyirci konforunda Türkiye basi çekiyordu. Sadece Türkiye tüm statlarin üstü kapali proje vermisti

'Oylamada degisti'
Finansman ve biletlerin garantisi hepsi yerindeydi. Sadece küçük çapli ulasim sorunlari vardi. Ama bu sorun Italya'da da, diger ülkelerde de vardi. Konya ve Kayseri'ye gidisler ile 5 yildizli otel konaklama eksikligi vardi. Teknik degerlendirme sonuçlari sonrasinda bize Türkiye, Italya ve Yunanistan çok farkli dendi. Ama kapali oya geçince isin rengi degisti. Ne yazik ki, teknik degerlendirmenin bu kadar kiymetli oldugunu bilen arkadaslarimiz beyinlerinyle degil de duygulariyla hareket ettiler" </TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>

Kimi
10.11.2005, 13:09
Eee sayin Kasikçi.Siz burda çifte standart uygularsaniz ayni muameleyi orda görürsünüz.Ne demisler kendi düsen aglamaz...

Sacit
11.11.2005, 16:48
ne kadar üzüldüm simdi vah vah.smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

kendi etti kendi bulduEdited by: ayazoglu

Nytre
13.11.2005, 16:07
<TABLE borderColor=#111111 height=129 cellSpacing=0 cellPadding=3 width=384 align=center>
<T>
<TR bgColor=#ffffff>
<TD vAlign=center width=191 bgColor=#ffffff height=79>
<DIV align=center>KARAR SIYASI IMIS!!!
</DIV></TD>
<TD width=181 height=79>
<DIV align=right>http://www.takagazete.com/yazarlar/ioksuz.jpg</DIV></TD></TR>
<TR bgColor=#f3f3f3>
<TD width=378 colSpan=2 height=25>
<DIV align=left>
<TABLE id=Aut&#111;number2 style="BORDER-COLLAPSE: collapse" borderColor=#111111 height=435 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR vAlign=top>
<TD height=435>
<DIV align=left>
http://www.takagazete.com/resim/img/bullet_yesil.gif Türkiye 2012 Avrupa Futbol Sampiyonasi adayligindan elendi. Federasyon ve Türk medyasi kiyameti kopariyor. Hakli olarak diyorlar ki, "Bu karar siyasidir. Türkiye adayligi hak etmisti" Evet ben de ayni görüsleri paylasiyorum.
Kararin siyasi oldugunu, Türkiye'nin Avrupa'da basta AB olmak üzere her alanda oldugu gibi uyutuldugunu söylüyorum. Diyorum ama nafile... Türkiye hep "bekleme odasinda" kalacak gibi görünüyor. Bazilari bu bekleme odasina "küvez" de diyor...
UEFA, Türkiye gibi Yunanistan'i da devre disi birakti. Neymis? Alt yapi eksikleri varmis... Türkiye için olabilir de, Yunanistan için mümkün degil... Neden? Çünkü adamlar bir yil önce olimpiyat düzenlediler! Yani tüm alt yapiyi önceden tamamlamislar ve bunu bir olimpiyat düzenleyerek ispat etmisler. Onlara "alt yapiniz eksik" demek gülünç... Bütün bunlara ragmen kaldi ki, 2012 yilina daha çok zaman var. Türkiye bu eksikliklerini giderebilirdi.
Ancak konunun bir de baska boyutu var. Biliyorsunuz ki Türkiye Futbol Federasyonu 2012 adayligi için Türkiye'de Istanbul disinda tek sampiyonluk çikaran Trabzon'u es geçti. Bütün itirazlara ragmen Trabzon'u eger adaylik kesinlesseydi 2012 yilinda yapilacak Avrupa Futbol Sampiyonasi finallerinde maç oynanacak iller arasina koymamisti. Yani? Isin yanisi ulemalar, UEFA'nin nasil siyasi bir karar aldigini iddia ediyorlarsa, iste o iddiacilar Trabzon için de Türkiye için de ayni karari almislardi! Simdi hiç aglayip sizlanmalarina gerek yok...
Türkiye'de tam 6 lig sampiyonlugu, 7 Cumhurbaskanligi, 5 Türkiye Kupasi, 5 basbakanlik kupasi kazanmis, dünya çapinda teknik direktörler, futbolcular çikarmis Trabzon'u kenara iteceksiniz ve futbolda hiçbir basarisi olmayan Kayseri, Konya, Antalya ve benzeri illerde maç oynatilmasina karar vereceksiniz! Bu siyasi olmayacak ama, UEFA'yi siyasi karar almakla suçlayacaksiniz. Hadi oradan be... Dalga mi geçiyorsunuz? Siz kendi degerlerinize sahip çikmayacaksiniz da UEFA'dan medet umacaksiniz öyle mi? Size kim inanir?
Türkiye Futbol Federasyonu ektigini biçiyor. Medyanin büyük bölümü de... Türkiye'nin adayligi alamamasi üzücü ama, belki de Trabzon'un ahi tutmustur! Kim bilir? Kimin kalbinde ne oldugunu bilemeyiz ki!!!
</DIV></TD></TR></T></TABLE></DIV></TD></TR></T></TABLE>

The Legend
13.11.2005, 18:56
tff sen mi almazsin trabzonu.smileys/smiley7.gif

iste böyle alirsin 3'ün 1'ini.smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Emre B.
13.11.2005, 19:13
UEFA bakti listede Trabzon yok.Dediler bu güzel sehri madem göremiycez Türkiyeyi eleyelim dediler

emrecilingir
13.11.2005, 21:21
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif tebrikler yazi için

Keleşoğlu
14.11.2005, 12:40
bu kafalar basta oldugu surece degil 2016 , 2064 ü bile alamayizsmileys/smiley5.gifsmileys/smiley36.gif

aleminkrali
15.11.2005, 01:52
ohhhh sanki ben soktum.

TSunami
15.11.2005, 10:37
<DIV =lineStory>2020 Ukrayna, 2032 Gürcistan...

Nevzat AYDIN
<DIV =textMedBlack>NTV-MSNBC</DIV>
<DIV =textTimestamp>
'Çagdas ve kurumsal bir yapida futbola yayginlik ve katilim kazandirmak, uluslararasi organizasyonlarda sürekli var olmak.? Levent Biçakci yönetimindeki Türkiye Futbol Federasyonu?nun vizyonu internet sayfalarinda bu sekilde anlatilmis
Bu yaziyi yazmak için sabir ile 2012 Avrupa Futbol Sampiyonasi?nin Türkiye?ye verilmemesini bekledim. Umarim yakin bir tarihte biz de bu tip bir sampiyonaya evsahipligi yapariz ancak ülkenin cografi olarak yarisindan çogunun dislandigi, sosyal ve etnik sorunlarin tartisildigi ortamlarda aleyhte delil olarak kullanilabilecek bir organizasyon dagilimi ile degil.
Türkiye?de futbol ile ilgilenen 1000 kisiye bir anket verseniz ve Türkiye?de yapilmasi muhtemel bir Avrupa Futbol Sampiyonasi?na ev sahipligi yapacak 7 il seçmelerini isteseniz acaba Trabzon en çok seçilenler listesinde kaçinci sirada olurdu? Levent Biçakci?nin listesinde ilk 7 arasinda yer alamadigi kesin. Aklima gelen sebeplerden bazilari sunlar:

http://www.ntvmsnbc.com/Site_Elements/dotBlack.gif Trabzon tam bir futbol sehri. Bütün sehir futbol ile yatip kalkiyor. Futbol ile bu kadar ilgili bir sehrin bu maçlara evsahipligi yapmasi Avrupa Futbol Sampiyonasi?nin ruhuna ve Levent Biçakci?nin vizyonunda yeralan ?futbola yayginlik ve katilim kazandirmak? amacina ters.

http://www.ntvmsnbc.com/Site_Elements/dotBlack.gif Trabzon, Türkiye?nin sampiyonluk kazanabilmis ve Türkiye?yi Avrupa Sampiyon Kulüpler Kupasi?nda temsil edebilmis tek Anadolu sehri. Maçi izlemeye gelen taraftarlar Trabzonspor?un kupalarinin sergilendigi Trabzonspor Müzesi?ni gezerken dalip giderek maç saatini kaçirabilirler.

http://www.ntvmsnbc.com/Site_Elements/dotBlack.gif Turnuva için gelebilecek Liverpool, Barcelona, Lazio, Schalke vs.. gibi takimlarin taraftarlari zaten daha önceden bu sehre gelip takimlarini destekledikleri için Türkiye?nin baska bir güzide ilini, mesela Kayseri veya Konya?yi gezip görmek isteyeceklerdir.

http://www.ntvmsnbc.com/Site_Elements/dotBlack.gif Karadeniz Bölgesi Türkiye Süper Ligi?nde en çok sehir ile (Trabzon, Rize, Samsun, Ordu, Giresun, Zonguldak, Bolu...) temsil edilen bölge. Bu bölge zaten futbola doymus oldugu için bir de Avrupa Futbol Sampiyonasi ile falan ugrasmasina gerek yok.

http://www.ntvmsnbc.com/Site_Elements/dotBlack.gif Trabzon?a hava ulasimi fazla kolay. Özel sirketlerin tamami Trabzon?a her gün birçok sefer yapiyorlar. Oturup kaç tane oldugunu saymadim ama Istanbul, Ankara, Izmir ve Antalya?dan sonra tahminim en çok uçak inen havaalanimiz Trabzon?da. Kaldi ki bir liman kenti olan Trabzon?a her sekilde rahatlikla deniz ulasimi da yapilabilir. Dolayisiyla her gün rahatlikla binlerce taraftar gidebilir. Bu kadar fazla taraftar sehre rahat rahat giderse sehrin sükuneti bozulur.

http://www.ntvmsnbc.com/Site_Elements/dotBlack.gif Tarihsel anlamda Rum Pontus Imparatorlugu?nun kuruldugu sehir olmasi sebebiyle Sümela Manastiri gibi birçok tarihi eser mevcut. Bunlar da futbol odakli gelen taraftarlarin ilgisini dagitabilir.

Asagida daha önce bu tip organizasyonlari yapmis Kore, Japonya ve Portekiz?in, organizasyon yapan sehir dagilimlari ve 2006?da düzenleyecek olan Almanya?nin evsahibi sehirleri var. Lütfen bu ülkelerdeki stat lokasyonlarini Türkiye?ninki ile karsilastirin. Bu denli adil olmayan ve ülkenin cografi olarak yarisindan fazlasinin - kuzey, dogu ve güneydoguda bir tane sehir yok, güneyde de sadece Antalya var - dislandigi baska bir tane yapi var mi?

<TABLE style="PADDING-RIGHT: 0px; PADDING-LEFT: 0px; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="1%" align=center>
<T>
<TR>
<TD>http://www.ntvmsnbc.com/news/211744.gif</TD></TR>
<TR>
<TD></TD></TR></T></TABLE>
</DIV></DIV>
Istanbul, Ankara ve Izmir?i nüfuslari ile anlayabilirim. Hadi diyelim Antalya da turizmi ile listeye giriyor; ayni Kore?deki Seogwipo Adasi ve Porekiz?de Algarve Bölgesi?nde yer alan Faro-Loule gibi. Ancak bu 4 ilden sonra aklimin, mantigimin gösterdigi ilk adres tartismasiz Trabzon sehri. Birinci Lig?de su anda olmayan veya düne kadar olmayan, her sene inip çikan takimlari ev sahibi yapip, Türkiye Futbol Ligi sampiyonlugunu rakiplerine göre o kadar imkansizlik içinde Istanbul?un disina tasimis olan tek takima adini vermis olan bir sehri; Trabzon?u bu organizasyonun disinda birakmaniz utanç vericiydi Sayin Biçakci.

Maç yapilan sehirlere çok ciddi anlamda tesisler yapilmakta. Fransa 1998?te 1.5 milyar $, 2002 için Kore 1.7, Japonya 4.3 milyar $, Portekiz ise 2004 için 1.1 milyar $ harcamis. Bu maliyetlerin çok büyük bir kismi da statlara harcanmis. Trabzon Avni Aker Stadi yapilacak bu yatirimlarla tipki Sükrü Saraçoglu Stadi gibi gerçek bir futbol arenasi haline gelirdi. Futbolu bu kadar seven bir halka verilebilecek en güzel hediye de buydu. Ancak siz neredeyse normal lig maçlarinda bile stadini dolduramayan Kayseri ve Konya?ya o muhtesem statlari yaptirip bos biraktiracaktiniz. Üstelik bütün uluslararasi futbol otoritelerinin büyük bir hata olarak gördügü dagin basina yapilan yüzmilyonlarca dolarlik statlarin normal lig maçlarinda bile kullanilmadigi Portekiz 2004 skandalindan sonra. Siz UEFA asbaskanligi yaptiniz sayin Biçakci; Kore ve Portekiz?de saçmasapan sehirlere yapilan saçmasapan derecede pahali statlari bilmemeniz mümkün degil.

Bu kadar mi zordu turistik, konaklama ve ulasim imkani müsait olan, ülkenin tamamina hitap edebileceginiz 7-8 tane futbol kenti seçmeniz. Bu seçimi yaparken neyi kriter aldiginizi bizimle de paylassaniz da biz de anlasak neyin Trabzon?u bu seçimin disinda tuttugunu. Yanitiniz Haluk Ulusoy mudur, Gürcistan maçi midir bunu bilemem, ama üzülerek UEFA?nin bize bu organizasyonu vermemesine çok sevindigimi söylemek zorundayim. Yoksa dünyanin neresinde olursa olsun gittigim bir uluslararasi futbol organizasyonunu kendi ülkemde içim kan aglayarak seyredecektim. Umarim bundan sonraki basvuruda ayni ?rezillik? tekrarlanmaz; yoksa Trabzon?un bir futbol sampiyonasina evsahipligi yapmasi için tek sans Ukrayna - gerçi Ukrayna simdi de aday ancak kanimca Italya organizasyonu alacak - veya Rusya buyrugu altina geçip 2020 veya 2032 gibi sampiyonaya evsahipligi yapmak olur. Eminim onlar bile o kadar uzaktan bakarken sehirdeki potansiyeli görüyorlardir.