PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : F1 Türkiye Ayagi

l-m
27.08.2004, 12:44
Arkadaslar 2005 yilinda F1 Türkiye'de yapilacak,biliyorsunuzdur.Orada staj yapan bir çocugun söyledigine göre rezaet bir organizasyon olacak diyor.Insaati vs. çok kötüymüs.Bu F1 Türkiye ayagi tam olarak hangi tarihte yapilacak,her yil Türkiye'ye gelecekler mi?Bilet fiyatlari hakkinda tahminleriniz var mi?Pist hakkinda fikirleriniz neler?

SDanışmaz
28.08.2004, 11:32
<DIV>Ben TV'de izledim. Pist çok iyi olacak diyorlardi.Hatta en pist bile olabilirmis.Zaten pistin %80'ini bitirmisler.Tribünleri çok iyiymis.VIP'den yarisin %90'ini falan izleyebiliyormussun. Biletlerde en ucuzu100 melyondan fazladir.(ne olursa olsun ben gitmeyi düsünüyorum)</DIV>

corleone
28.08.2004, 13:37
Arkadaslar 2005 yilinda F1 Türkiye'de yapilacak,biliyorsunuzdur.Orada staj yapan bir çocugun söyledigine göre rezaet bir organizasyon olacak diyor.Insaati vs. çok kötüymüs.Bu F1 Türkiye ayagi tam olarak hangi tarihte yapilacak,her yil Türkiye'ye gelecekler mi?Bilet fiyatlari hakkinda tahminleriniz var mi?Pist hakkinda fikirleriniz neler?

ben insaat mühendisliginde okuyan bir arkadasimin vasitasiyla piste bizzat gidip görme sansina sahip oldum arkadasimin söyledigine göre normalde kullanilan malzemenin üç kati kullaniliyormus bizim pistin insaatinda çünki müteahhit firma dünyada birkaç baska pistin de yapiminin ihalesini almak istiyormus pisitn de en heyecan verici pist olacagi söyleniyor yaris tahminen temmuz ya da agustos ayinda olacak ve aksilik olmazsa her sene yapilacak bilet fiyatlari 50 dolardan baslamakta olup 500 hatta yerine göre daha fazla fiyetlara da alici bulabiliyor seneye yaristayim insallah ayrica ist. üni insaat klübü bir gezi daha yapacak tarihi belli degil ama gidilecegi zaman ben sana haber veririm eger katilmak istersen beraber gidebiliriz....

corleone
28.08.2004, 23:59
bugün yarista açiklanan bilgiye göre türkiye gpsi 31 temmuzda olacakmis büyük bir degisiklik olmazsa böyle olacak...

l-m
31.08.2004, 11:36
Bizim pistin çok kaliteli olacagini ve diger yarislara göre ters virajlardan olusan bir pist yapilacagini söyledi tvler ama bombaci(!) bi stajerden olumsuz seyler duyuncayine de sormak istedim.Alnimizin akiyla çikalim da bu organizasyondan.Bu arada pisti vs. yapan firma Türk firmasi,degil mi?Bilet fiyatlari o kadar olursa zor giderim valla,burasi Türkiye diyecegim ama o stad her halukarda dolar.en azindan ilk yil.

sheva
31.08.2004, 11:51
süper olacak! sonunda f1 i türkiyede izleyebilecegiz ve her yil olacak tabi..yaris takviminden çikarilmazsak..gerçi dökülen ingiliz pisti ve aksiliklerle dolu brezilya gp si takvimden çikarilmadiginia göre:) bilet fiyatlari yüksek olacak kesin..ama bilet bulmak da sorun olacak tahminimce..biletlerin bir çogunun yurt disindan ayirtildigini duymustum..pistin hizli ve geçise uygun bir pist olacagini biliyorum:)umarim o zamana kadar yeni bir sampiyon çikar da daha heyecanli bir yaris olur..shuminin gezinmesini izlemek için o kadar para vermeye niyetli degilim:)

corleone
31.08.2004, 17:59
evet insaati yapan türk firmasi ama yabanci ortakliklari da var bilet fiyatlari büyük ihtimalle dedigimseviyelerde oalcaktir ama sonuçta schumi gibi bir efsaneyi canli izlemek için o kadar para da verilir...

Kaya
04.09.2004, 16:45
Arkadasl f1 organizasyonu iyi olacak insallah. Rezil olucaz gibi laflar hiç inandirici degil. Hiçte hos degil.

Biz en iyisiyiz. Allah'in izni ile basaracagiz.

CaMoKa
04.09.2004, 17:12
Arkadasl f1 organizasyonu iyi olacak insallah. Rezil olucaz gibi laflar hiç inandirici degil. Hiçte hos degil.

en içten dileklerimle sana katiliyorum

murat
08.09.2004, 10:26

la kaya biz ana konusmakta en iyiyiz, sende bunun en guzel ispatisin smileys/smiley36.gif

Kaya
08.09.2004, 10:53
Murat abi valla adamlar hiç simarmadan bu isleri gayet güzel yürütüyorlar. Formula 1 bize yakisacak buna inanniyorum.

grandiose
08.09.2004, 11:04
formula 1 2005takviminde görünüyoruz.Sabiha gökçen havalimaninda çalistigim için yakiniz oraya.. ve hiç de denildigi gibi rezalet bir durum sözkonusu degil.. mükemmel bir organizasyon ve insallah alnimizin akiyla çikacagiz.. bilet fiyatlari da asagi yukari corleone arkadasimizin söyledigi gibi.. bütün firmalarin araçlari ,teknik teçhizatlari vs cargo uçaklariyla Sabiha Gökçen havalimanina inecek...bu açidan da sansli sayilabilirim oldukça.. hepsini yakindan görebilecegim insallah...en çok da Ferrarinin o muhtesem makinasini merak ediyorum...

murat
08.09.2004, 11:05
Murat abi valla adamlar hiç simarmadan bu isleri gayet güzel yürütüyorlar. Formula 1 bize yakisacak buna inanniyorum.

hadi hayirlisismileys/smiley2.gif

sheva
17.09.2004, 16:06
F1 racing in bu ayki sayisinda kurtköydeki pist ve istanbul gp hakkinda genis bilgi var..daha fazla bilgi edinmek isteyen alsin okusun derim ben..

corleone
15.10.2004, 17:55
Türkiye, Formula 1 Dünya Sampiyonasi takvimine dahil edildi. Uluslararasi Otomobil Federasyonu (FIA), ilk kez yaris takvimine alinan Türkiye Grand Prix'inin 21 Agustos 2005'te yapilacagini açikladi.

Türkiye, yeni sezonda sampiyona takvimine dahil edilen tek ülke oldu. Tartismalara neden olan Ingiltere, Fransa ve San Marino Grand Prix'leri de FIA tarafindan listeye alinirken, teknik konularda görüsmeler sürdügü için durumlari kesinlesmedi. Uluslararasi federasyon, Avrupa, ABD ve Çin Grand Prix?lerinin tarihlerinin ve takvimin son halinin kasim ayinda belirlenecegini vurguladi.

$FIRTINA61$
16.10.2004, 13:44
Arkadaslar 2005 yilinda F1 Türkiye'de yapilacak,biliyorsunuzdur.Orada staj yapan bir çocugun söyledigine göre rezaet bir organizasyon olacak diyor.Insaati vs. çok kötüymüs.Bu F1 Türkiye ayagi tam olarak hangi tarihte yapilacak,her yil Türkiye'ye gelecekler mi?Bilet fiyatlari hakkinda tahminleriniz var mi?Pist hakkinda fikirleriniz neler? bileteler pahali olur f1 larin norlmalde

SDanışmaz
16.10.2004, 14:04
21 Agustosda yerimizi alacagiz

TheRapZoNe
16.10.2004, 16:41
gönül isterki Türkiyede yapilan yarista bir Türk pilotu izleyelim ama biz Türkiye olarak hep geriden geldgimiz için zamanla belki olur..

SDanışmaz
16.10.2004, 16:59
gönül isterki Türkiyede yapilan yarista bir Türk pilotu izleyelim ama biz Türkiye olarak hep geriden geldgimiz için zamanla belki olur..

Nerdeeeee.Keske olsa

$FIRTINA61$
16.10.2004, 18:26
türkiye de f1 yabiliyo ve f1 sürücüsü yok yazik beeeeeeeeeeesmileys/smiley7.gif

Kaya
17.10.2004, 00:47
Arkadaslar biletler 2-3 hafta sonra satisa çikacak. En ucuz biler 90-100 dolar civari. En pahalisi ise 350 dolar civari. Pahali ama yilda birkez. Bence deger.

$FIRTINA61$
17.10.2004, 11:10
ISLAH DOLARDA REZIL OLMAYIS

corleone
17.10.2004, 23:13
scumiyi izlemek için verilir o para baska bisey olsa vermem acirim!

Kaya
18.10.2004, 10:44
Ne rezilligi yaa. Dolacak elbet.

SDanışmaz
18.10.2004, 16:02
Ne rezilligi yaa. Dolacak elbet.

%100 katiliyorum

$FIRTINA61$
18.10.2004, 19:51
islahlah dolar burda almanalrin diline düsmiyim de

SDanışmaz
19.10.2004, 15:56
islahlah dolar burda almanalrin diline düsmiyim de

Niye düselim ¿

Kaya
19.10.2004, 17:02
Almanlar kim yaa. Kesinlikle anlamiyorum neden kendimizi küçük görüyoruz.

$FIRTINA61$
19.10.2004, 19:38
ya derler adamlar hem talib oluyo hemde tribünü dolduramiyo

SDanışmaz
20.10.2004, 15:14

Sen kafana takma.

Öyle birsey diyemiyecekler.Çünkü demeleri için bir sebep olmayacak.

$FIRTINA61$
20.10.2004, 15:33

Sen kafana takma.

Öyle birsey diyemiyecekler.Çünkü demeleri için bir sebep olmayacak.

isalah, bizim niyef1 yarscimis yok?

$FIRTINA61$
20.10.2004, 15:34

Sen kafana takma.

Öyle birsey diyemiyecekler.Çünkü demeleri için bir sebep olmayacak. isalah niye f1 yariscimis yok

ts-saral-of
20.10.2004, 15:44
ISLAH DOLARDA REZIL OLMAYIS

çok karamsardim bu konuda bende senin gibi ama dolmamasi için bek sebeb görmüyorum simdi

Çebi
20.10.2004, 16:17
F 1 tarihi degisik bi seyirc potansiyeliyle tanisir belki de istanbulda....Yaris baslamadan Schumi tribüne çagiriliyomus,yumruk sov falan yapiyomus....FERRARI FERRARI sesleri falan..smileys/smiley36.gif

saka bi yana dolmasi gerekiyo....50 bin civarinda yabanci turist bekleniyomus büyük bi kismini onlar doldurur zaten...

Kaya
29.10.2004, 21:07
Istanbul Pistinin Sitesi

www.formula1-istanbul.com (http://www.&#102;ormula1-istanbul.com)

SiNaN
13.11.2004, 17:29
becerebilirler mi acep?

Valla zor is?

sheva
26.11.2004, 17:28
becerebilirler mi acep?

Valla zor is?

walla bitmis bile nerdeyse ve çok da güzel olmus pist..saat yönünün tersine dönülmesi ve geçise müsait 3-4 düzlügün bulunmasi,arabalarin en son hiz sinirina kadar çikabilmeleri bu pistin en büyük ayricaliklarindan birisi..bernie duyduguma göre istanbul pistinin f1 in en heyecanli pisti oldugunu söylemis:)

pacos_bill
27.11.2004, 00:47
21 Agustos 2005 tarihinde ki F1 Istanbul ayaginin biletlerinin 80-350 Euro arasinda satilacagi belirtildi. Biletlerin satisini Biletix üstlenecek. Fiyatlar pahali olmasina ragmen kaçmaz derim.

SDanışmaz
27.11.2004, 13:34
Yarisa gitmek istiyorum.

Insallah giderim.

sheva
29.11.2004, 11:52
yarisa gitmek isteyen arkadaslar biletlerini en kisa zamanda alsalar iyi oluir diye düsünüyorum zira yurt disindan çok sayida izleyici gelecegi için kalmayabilir ( evet abarttim birz ama olabilir yane:))

Kaya
07.12.2004, 10:39
Arkadaslar yarisa giden var mi. Ben kuzen ile gidiyorum.

Kaya
17.12.2004, 20:44
Murat abi nerelerdesin. Biletler satisa çikti. Gelecekmisin. Aralak sonunda kadar biletler %10 indirim var. Ben kesin gidiyorum ve biletim büyük ihtimal portatif tribün 3'ün karsisindaki açik alandan olacak. Kombine 80 Euro(3 günlük). Biletimin yerikesinlesince sana yine haber veririm.

SDanışmaz
18.12.2004, 14:06
. Aralak sonunda kadar biletler %10 indirim var.

Bunu duymam iyi oldu.Aralik sonuna kadar ne kadar para biriktirirsem ona göre bilet alacagim.Edited by: gUgUDa_61

bahr
27.05.2005, 17:20
smileys/smiley17.gifMerhaba,

Çok ciddi bir yaris oldugunu düsünürsek insaatinin kötü olabilecegini düsünemiyorum.Olumlu düsünelim. Madem bu sansi elde edebildik günün birinde Türk Pilotumuzda olucak buna inanin ki o sansi elde etmek istiyorlarsa çok çalisip bunu basarsinlar saatlerce çalissinlar ne kedar tecrübe o kadar hedefe bir adim daha yakin olmaktir.Uzun zamandir disardan izliyorum yarislari ama bir türlü kismet olupta yakindan izleme imkanim olmadi ilk önce su diger yarislara gideyim formulayi sonra düsünürüm.

smileys/smiley1.gifFormula yarislarini ilk izlemeye basladigimda favorum Mika Hakkinen idi simdi ise Sumi Montaya ve Alonso.

Geçtigimiz haftasonu yapilan Monaco yarisi Türk Motorsporlari için bir ilke sahne oldu. Formula 1'in destek sinifi olan GP2 serisinde yarisan Can Artam, elde ettigi yedincilikle bu seride dereceye girerek puan alan ilk Türk pilot oldu. Bu seviyedeki bir dünya pist sampiyonasinda simdiye kadar alinan en iyi netice olarak Artam Türkiye?ye büyük bir gurur yasatti.

Monaco da düzenlenen GP2 Sampiyonasi?nin 5?inci ayak yarisi, 21 Mayis tarihinde Monte Carlo caddelerinde yapildi. Sezonun en zor yarislarindan biri olarak kabul edilen Monaco da CMS ve Çukurova sponsorlugunda yarisan pilotumuz Can ARTAM gene bir start klasigi sergileyerek, 90 sn içinde 19?unculuktan, 12?ncilige çikti, oldukça basarili bir yaris çikaran Artam , 7?inci sirada finis gördü.

Sezon basindan beri bir çok mekanik problem sebebiyle zor anlar yasayan Can Artam, bu yaris sonrasinda otomobiliyle ne kadar uyum içinde oldugunu gözler önüne serdi.
2005 sezonunda ilk puanini Monaco GP'si ile alan pilotumuz Can Artam, 28-29 Mayis tarihlerinde Nürburgring de düzenlenecek olan GP 2 sampiyonasinin 6?inci ve 7'inci ayak yarislari için çalismalarini sürdürüyor.

smileys/smiley17.gifBuda iyi bir gelisme bekleyin yarislarda yer alacak canlardan umutluyum ve onlardan yanayim.smileys/smiley36.gif

Dünya Ralli Sampiyonasi'nin 7. ayagi olan ve Kemer'de yapilan rallide Citroen'in Fransiz pilotu mutlu sona ulasti. Serkan Yazisi ise dokuzuncu oldu

Ikinci Türkiye Rallisi'ni Citroen'in Fransiz Pilot Sebastien Loep, 4 saat 48 dakika 53 saniyelik derecesiyle kazandi. Loeb, mücadelenin son gününde genel klasmandaki yerini koruyarak, 5.6 kilometrelik Aspendos-2 etabiyla birlikte rallinin galibi oldu. Geçen yili Dünya ikinciligi ile geride birakan Loeb, Türkiye Rallisi'ndeki birinciligi ile kariyerindeki 8., bu sezonki 4. WRC zaferine ulasti.

GRONHOLM GERIDE KALDI

Fransiz sürücü, ralli boyunca toplam 5 özel etapta en iyi zamana imza atarken, Peugeot pilotu Gronholm ise 3 özel etapta best-time yapmasina ragmen 26.2 saniye farkla ikinciligi elde etti. Yarisi Subaru'dan Peter Solderberg üçüncü sirada tamamladi. 9. sirayi elde eden Ford pilotu Serkan Yazici, Türk sürücüler içinde en iyi dereceyi elde eden isim oldu.

smileys/smiley1.gifben Fransiz pilot Loepciyim

smileys/smiley9.gifSHEVA NE BURDA DILIN ÇÖZÜLMÜS USLU DURMUYORSUN smileys/smiley32.gif

CaMoKa
27.05.2005, 17:34
ertelenecek falan denior takvimden cikarilacak falna dogrumu bu???

61trabzonomer
27.05.2005, 19:43
ola yok öle birsey ne dmeek ertelenecek..süper hazirlaniyolar..