PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spor Toto Süper Lig 3. Hafta | Antalyaspor 0 - 0 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14

Raskolnikof
31.08.2010, 01:56
Sezon başı.
İlk 30 dakikalar korakor oynanıyor.
Ben Yattara ve Alanzinho nun en az birinin ya da her ikisininde kenarda silah olarak beklemesini, ilerleyen dakikalarda kullanılmasını öneriyorum:)

yaz ayları için dediğin doğru ama sezonun çoğu sonbahar ve kış ayında oynanıyor ona ne çare bulacaksın.
Zaten Yattara ve Alanzinho' nun aynı anda bu takımda oynması yanlış.Gerçi Engin' in eksikliği de bunda pay sahibi

Hasan Ayvenli
31.08.2010, 01:56
Gabriç meselesine gelirsek;

Bu sağda oynamak istemesi, solda oynamak istememesi meselesi de çok saçma geliyor bana.

Ne bileyim her futbolcu bi yerlerde oynamak istiyodur da hoca onu başka bi yerde oynatınca "küstüm oynamıyorum" diyecek hali yok.

Başka bir şey var bu işin içinde. Bize en çok lazım olan adamlardan birisi Gabriç. Rotasyon için özellikle.

Anıl Caner
31.08.2010, 01:57
Sezon başı.
Ben Yattara ve Alanzinho nun en az birinin ya da her ikisininde kenarda silah olarak beklemesini, ilerleyen dakikalarda kullanılmasını öneriyorum:)

Olcay abi ben Yattara ve Alanzinho tipindeki her oyuncunun aslında her zaman kenardan kullanılacak silahlar olduğunu düşünüyorum. Bunu Yattara'nın en iyi olduğu dönemlerde de söyler bolca tepki toplardım arkadaş çevremde.

Bir anda bir şeyleri değiştirebilecek serbest stilli adamların kenardan her zaman daha faydalı olduğunu düşünmüşümdür.

Hem de skorun ve oyunun durumuna göre değil her zaman.

Rakip önce geçip kapandığında da bu oyuncular ile açabilirsin,
Sen öne geçip rakip üzerine geldiğinde bolca boş alan bulacağın için de kullanabilirsin.

Oyuna girdikleri her maçta da havayı değiştirebilen stilde adamlar çünkü.

Cem Akyüz
31.08.2010, 01:57
Takımda en korktuğum mevki sol bek..Cale neden bu kadar içeriye kaçıyor anlamış değilim..Adama kabak gibi gel bizim ceza sahasına orta yap diyor resmen

Ali Tunahan Güllü
31.08.2010, 01:58
Giray,tamam özverili,istekli,arzulu oynuyor ama Glo-Egemen ikilisi gerçekten çok önemli takım açısından.

matalar
colman için yazılanlar şaka gibi.
ilk yarı takımın ayakta kalan tek ismiydi.
adam nereye koşacağını şaşırdı.hala eleştiriliyorsa ben bu futbol denen meretten anlamıyorum

Erdal
Gabriç meselesine gelirsek malum Alan, Burak ve Engin torpilli...O yüzden bunların elinden formayı kapma ihtimali olan Gabriç i yolladı hoca :)...Duymak istediğiniz bu değil mi :)

Yiğit SARI
31.08.2010, 01:59
Giray,tamam özverili,istekli,arzulu oynuyor ama Glo-Egemen ikilisi gerçekten çok önemli takım açısından.

Evet kesinlikle . Glo'nun en son MR'ı çekilecekti sonuç ne oldu görmedim hiç bi yerde ?

Ali Tunahan Güllü
Sivasspor maçında sakatlarında dönmesiyle çıkacak 11'i çook merak ediyorum:)?

Erdal
colman için yazılanlar şaka gibi.
ilk yarı takımın ayakta kalan tek ismiydi.
adam nereye koşacağını şaşırdı.hala eleştiriliyorsa ben bu futbol denen meretten anlamıyorum

Tamam Colman meselesinde sicilim bozuk kolay konuşamam ama kötü idi bu gün Colman...Bayağı kötü idi....

Ali Tunahan Güllü
31.08.2010, 02:00
Evet kesinlikle . Glo'nun en son MR'ı çekilecekti sonuç ne oldu görmedim hiç bi yerde ?

2-3 hafta sahalardan uzak kalır dendi.Yani sivas maçında hazır oluyor.

Yiğit SARI
31.08.2010, 02:01
2-3 hafta sahalardan uzak kalır dendi.Yani sivas maçında hazır oluyor.

İyi güzel :)

matalar
31.08.2010, 02:01
Alanzinho'nun çok kötü oynadığını kabul ediyorum da bu gece şu Umut yıllardır süründürüyor çok daha basit pozisyonlardan dolayı bizi hiç bu kadar tepki çektiğini görmedim.Alanzinho ilk defa kaçırdı resmen katledecekler adamı tamam çok kötü oynadı diyebilirsin de ilk defa pozisyon kaçırdı diye bu kadar saçmalanamaz.
liverpool maçında da maç 1-1 iken kabak gibi pozisyonda topu nasıl becerip 2 metreden dışarı attı.bu adamda bir form düşüklüğü var bu sene.ya çözdüler bu adamı hiç döndürmüyorlar.yada alan top oynamayı unutmuş

Travelair
31.08.2010, 02:02
------------Onur--------------

Serkan--Giray--Egemen--Cale

-------Colman--Selçuk--------

Yattara------Jaja-----Alanzinho

------------Umut--------------

Alanzinho Jaja geldiğinden beri ikilemde kalıyor. Düşüşte. Alanzinho'nun Jaja ile birlikte oynayabileceğini görmesi gerek. Ayrıca Alanzinho'nun sola çekilmesi Colman için de iyi olacaktır, ortaya esas yerine geçecektir. Olmazsa oyunun gidişatına göre Burak konulabilir diye düşünüyorum. Antalya önde baskı yapan bir ekip olduğundan arkalarına sarkma şansımız artacaktır. Ayrıca Yattara'nın da artık oynaması gerek

Maçtan önce yazdığım 2 yazı. Maç kadrosunu ve gidişatını da büyük ölçüde tahmin etmişim. Aslında bence de gerekçelere bakınca mantıklı görünüyordu. Ama nerden bileyim takımın mücadele gücünün bu kadar düşük olacağını, oyuncuların patlayıp duracaklarını?

matalar
31.08.2010, 02:02
Tamam Colman meselesinde sicilim bozuk kolay konuşamam ama kötü idi bu gün Colman...Bayağı kötü idi....
yapma abi yaa.bence çok önyargılı bakıyorsun.

hodlu
31.08.2010, 02:03
Sezon başı.

İşte gecenin özeti de bu.Biri ilk yarı biri 2. yarı oynamalı ama asla ikisi bir arada olmamalı........

Ali Tunahan Güllü
31.08.2010, 02:04
http://www.ligtv.com.tr/App_Themes/Basic/_images/Galeriler/2010830_antalyasportrabzon/20100830.220132_ANT594_1404247.jpg (http://ligtv.com.tr/Galeri.aspx?g=342&pid=5&p=1)

:)

Erdal
31.08.2010, 02:06
Matalar, Colman a karşı peşin hükmüm var doğru ama pozitif anlamda...Onunla o kadar uğraştıktan sonra yüzümü kara çıkardığı için...Bu gün Colman çok kötü idi...Öyledi yani...Şenol hoca gibi :)

My
31.08.2010, 02:06
Maçtan önce yazdığım 2 yazı. Maç kadrosunu ve gidişatını da büyük ölçüde tahmin etmişim. Aslında bence de gerekçelere bakınca mantıklı görünüyordu. Ama nerden bileyim takımın mücadele gücünün bu kadar düşük olacağını, oyuncuların patlayıp duracaklarını?Sanırım aynısını da Şenol hoca düşündü :)

Ali Tunahan Güllü
31.08.2010, 02:07
"Çok büyük hatalar yaptık"

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş de basın toplantısında, oynadıkları oyundan memnun olmadığını ifade etti.

Ortaya konan oyunla üç puan almanın zor olduğunu belirten Güneş, ''Rakip en azından beraberlik için gücü nispetinde mücadele etti. Zaman zaman da bizim hatalarımızdan gol pozisyonlarına girdi. Ama biz kendi seviyemizin altında bir oyun ortaya koyduk. Elektrik kesintisi ya da hafta içi oynadığımız Liverpool maçı da kötü oyuna bahane olamaz. Çok büyük yanlışlıklar yaptık. Bu anlayışla oynadığımız zaman maç kazanmamız da zorlaşır'' dedi.

Bugünkü oyunun karşılığında alınan 1 puanın da iyi olduğunu kaydeden Güneş, ''Hafta arasında maç oynamak bizi etkilememeli. Demek ki büyük takım ve büyük oyuncu olmayı öğretememişiz. Büyük olmak için her maçı kazanmalıyız. Ara sıra maç kazanılarak büyük takım olunmaz. Maça oyuncularımı hazırlayamamışım demek ki'' diye konuştu

Kaynak:Ligtv

Sert konuşmuş Şenol hoca.

hodlu
31.08.2010, 02:08
Gabric konusunda artık yazmayacağım.Çünkü anlamı yok,herkes Gabric hayranı olmuş çıkmış.Demekki geçen sene izlediğimiz Gabric değil başka bir oyuncuydu...

.....
31.08.2010, 02:09
Nazar boncuğumuz olsun ne diyelim.

Vardır bunda da bir hayır..

mehmets61
31.08.2010, 02:12
aldıgımız beraberlikten ziyade oynadıgımız futboldaki düşüş beni endişelendirdi.sanırım sahaya çıkartılan kadro bunda önemli faktör.erken bir gol bulsaydık daha eglenceli bir maç izleyebilirdik bu kadroyla.eksik oyuncularımızın katılımı ile daha güzel bir trabzonspor izleyecegimizden eminim:)

Anıl Caner
31.08.2010, 02:12
Gabric konusunda artık yazmayacağım.Çünkü anlamı yok,herkes Gabric hayranı olmuş çıkmış.Demekki geçen sene izlediğimiz Gabric değil başka bir oyuncuydu...

Gabric aslında beğenilmeyecek bir oyuncu değil.

Tamam yıllardır bize sunulan kanat oyuncuları gibi değil. 4-3-3 ün kanadında oynayacak serbest adam stilinde değil.

Ancak tam bir ortasaha oyuncusu vasıflarına sahip, ve bu alanın kanat kısmında başarılı olanı şeklinde. Evet üst üste çalımlar yapıp, kesme enfes bir orta çıkaracak adam değil ama oynadığı her takıma katkı sağlayabilecek bir adam.

Skora katkı da sağlayabiliyor.

Zaten bu özellikleri ile Hırvatistan gibi (her ne kadar son şampiyonada elemiş de olsak bizim milli takımımıza göre çok daha kaliteli bir takımdır) bir ulusal takımda şans buluyor.

Yani öyle gömülebilecek veya kötü oyuncu denilebilecek bir durumu yok bence.

Trabzonspor performansını ben de çok beğenmedim geçen sezon.

matalar
31.08.2010, 02:15
Matalar, Colman a karşı peşin hükmüm var doğru ama pozitif anlamda...Onunla o kadar uğraştıktan sonra yüzümü kara çıkardığı için...Bu gün Colman çok kötü idi...Öyledi yani...Şenol hoca gibi :)
bence de takımın en iyisiydi.
ceyhunun olmadığı,yattara alan ve jaja 3lüsünün arkasında oynaması ve antalya nın orta sahamızı esir almasıyla ortada tek başına mücadele etti.her topa koştu müdahale etti.top aldı.top dağıttı.yanlız 1-2 pozisyonda hatalı pas yaptı.
ve oyundan çıkarılmasına da çok şaşırdım.ceyhun alan değişikliği bekliyordum.ceyhunun colmanı rahatlatacağını ve colmanın biraz daha öne çıkarak hucuma katkı sağlayacağını düşünüyordum.nitekim 2. yarı tam baskı kurup pozisyon bulmaya başlamışken bence bu değişiklik maçı bitirdi.

asimetrik
31.08.2010, 02:15
Bugün Colman'ın kötü oyununu dizilişe ve rakibin ortasahada kalabalık baskısına bağlıyorum.
Yine kafama takılan başka bir durum şu; Jaja ortasahaya çok gelerek Colman'ın görevini üstleniyor ve bu durumda Colman'a oynayacağı alan bırakmıyor. Çok emin olmamakla birlikte bir organizasyon bozukluğu gördüm. Sanki Jaja biraz daha önde kalsa Colman rahatlayacaktı gibi geldi. Ayrıca nokta santraforsuz oynamamız da galiba aleyhimize oldu.

Hasan Ayvenli
31.08.2010, 02:16
Engin'i orta 3'lüde değerlendirsek nasıl olur sizce?

------------Selçuk------
-----Colman-----Engin-----
Jaja--------------------Umut
------------Teofilo---------

Şeklinde? :)

Harun CAN
31.08.2010, 02:17
onur
serkan *
glowacki
egemen
cale**
barış
selçuk
colman
engin
jaja
teofilo

* yerine adam gibi sağbek alınıp alternatif oyuncu olarak kullanılmalı
** yerine acilen adam alınmalı

Ömer TOPAL
31.08.2010, 02:17
üç kız kardeslerin ve şeftali kurdunun puan aldıgı hafta bu kayıp pek bi üzdü beni..Olsun bunda da bi hayır vardır diyelim...Nazar boncugumuzu taktık :)

Anıl Caner
31.08.2010, 02:18
Bugün Colman'ın kötü oyununu dizilişe ve rakibin ortasahada kalabalık baskısına bağlıyorum.
Yine kafama takılan başka bir durum şu; Jaja ortasahaya çok gelerek Colman'ın görevini üstleniyor ve bu durumda Colman'a oynayacağı alan bırakmıyor. Çok emin olmamakla birlikte bir organizasyon bozukluğu gördüm. Sanki Jaja biraz daha önde kalsa Colman rahatlayacaktı gibi geldi. Ayrıca nokta santraforsuz oynamamız da galiba aleyhimize oldu.

Gürcan Abi bu Jaja oynadığı sürece devam edecek eğer sorun ise.

Jaja'nın stili bu. İzlediğim Metalist maçlarında da hep bu şekildeydi.

hodlu
31.08.2010, 02:19
Tekrar ediyorum şuan Trabzonspor yönetimi bu takım şampiyon olmasın diye ellerinden geleni yapıyor.Onları bu yolda hüsrana uğratacak bir hocamız var ve ben pazara değil mezara kadar onun tam destekçisi olacağım....

Yasin T.
31.08.2010, 02:20
Sıcak hava ve Liverpool maçı yorgunluğu takımın iyi oynamasını engellediğini düşünüyorum.Ayrıca doğru düzgün maç yapıldığıda söylenemez.Oyun çok sık durdu hatta sinir bozucu bir şekilde.
Maçın en iyisi Egemen'di.
Alan ve Yattara iksi aynı anda oynayamıyorlar.
Colman rezaletti ve kötü gününde hiç çekilmiyor.
Jaja çok iyi bir transfer.Boyu uzun olmasına rağmen teknik ve topa hakim bir oyuncu.
Birde şu Cale neden hep sol kanadı boş bırakır anlamam.Habire içeriye kaçıyor ve bomboş bırakıyor sol tarafı.Keşke zamanında Çağlar'ı alabilseydik ya da Cale'yi yollayıp sola adam alabilirdik ama iş işten geçti artık.

asimetrik
31.08.2010, 02:20
Gürcan Abi bu Jaja oynadığı sürece devam edecek eğer sorun ise.

Jaja'nın stili bu. İzlediğim Metalist maçlarında da hep bu şekildeydi.

Biliyorum, ben de aslında durağan olmayacağı için sevinmiştim. Ancak bugün biraz kafama takıldı. Aslında ilk maçlardaki kadroda Alan yerine oynasa daha iyi olacak.

Paksoy
31.08.2010, 02:21
bu yenilgiden şenol hocamız alan yattara beraber oynayamayacağını çıkarırsa bizim için galibiyet olur,

Kasım BEKTAŞ
31.08.2010, 02:22
bu yenilgiden şenol hocamız alan yattara beraber oynayamayacağını çıkarırsa bizim için galibiyet olur,

hangi yenilgiden ?

İlyas Onat
31.08.2010, 02:23

Bunlara bir de Jaja eklendi.

Bugün genel olarak iyi bir görüntü verse de defansif anlamda zaafiyet yaşatır mı takıma diye düşündürmedi değil beni.

OLCAY ÇAKIR
31.08.2010, 02:24
Herkese hayırlı sahurlar.
Bana müsade.

Anıl Caner
31.08.2010, 02:25
Biliyorum, ben de aslında durağan olmayacağı için sevinmiştim. Ancak bugün biraz kafama takıldı. Aslında ilk maçlardaki kadroda Alan yerine oynasa daha iyi olacak.

Önünde santrafor ile oynaması gereklilik falan değil direkt zorunluluk Abi.

Uç noktadaki o aksayış olacaktı, kaçarı yoktu. Santraforsuz oynadık maçı.

Dediğin gibi Alanzinho'nun yerinde oynadığı zaman önünde de Teo veya Umut olduğu zaman işler değişecek.

Şahsen

selçuk-colman

yattara jaja burak
umut

şeklinde çıksaydık maçı çok daha iyi şekilde bitirirdik diye düşünüyorum ben.

kısacası teo da eklenince, alan'ın yerinde oynadığı müddetçe çok daha faydalı olacak jaja.

.....
31.08.2010, 02:26
Sol kanatsız bu kadar oluyor. Kimseye suç bulmak istemiyorum.Hepsi elinden geleni yaptı.

Alanzinho o golleri atsaydı daha farklı olurdu ama nasip kısmet. Herşeyde vardır bir hayır.

Paksoy
hangi yenilgiden ?
yanlışlık olmuş ama yenilgi sayarım yinede beraberliğe sevinmeyeceğiz dimi.:)

Hasan Ayvenli
Şöyle birşey var bizde. Berabere bile kalsak yenilmişiz gibiyiz taraftarlar olarak. Kötü oynadığımız maç sonrası beraberliği bile kabullenemiyoruz.

Kaç kişi bu akşam yenilgi yazdı buraya :)

Harun CAN
31.08.2010, 02:27
Jaja ve Teofiloda birbirine benzeyen çok özellikler var..Topu kontrol edişi ve servis yapışı çok güzel. Mücadeleden de pek kaçmıyo, savaşıyo, dikkat ettim göğsüyle top falan da indiriyo çoğu kez, Lucas Barrios ' da çok yapıyo bunu ve böyle asistleri bile var.

------------Onur----------
Serkan-Glowacki-Egemen--Cale
---------Selçuk-------------
Barış-----Colman-------Engin
----------JAJA-------------
---------Teofilo------------

Kadrom bu şekilde..

Kasım BEKTAŞ
31.08.2010, 02:28
yanlışlık olmuş ama yenilgi sayarım yinede beraberliğe sevinmeyeceğiz dimi.:)

yanlış yazdığını farkettim de bi latife yapayım dedim hakkını helal et :)

her puan kaybı yenilgi kadar üzücüdür... ama gerçekte yenilgi benim için yıkımdır :)

Paksoy
31.08.2010, 02:29
Şöyle birşey var bizde. Berabere bile kalsak yenilmişiz gibiyiz taraftarlar olarak. Kötü oynadığımız maç sonrası beraberliği bile kabullenemiyoruz.

Kaç kişi bu akşam yenilgi yazdı buraya :)
yenilgi beraberlik =hüsran bizim için aynı şey yenilseydik farklı olmucaktı, ayırt etmiyoruz, ama şuda var yenilmemekde bir artı herşeye rağmen

hodlu
31.08.2010, 02:29
Geçen sene ankarada G.Birliği-Bursa maçı oynandı.Ligin son haftalarına doğru maç 0-0 bitti.Ertuğrul Sağlam maç sonu Şampiyonluk yolunda kaybedilen 2 puan değil kazanılan 1 puan olarak görüyorum dedi.Ve lig sonunda o Bursa 1 puan fark ile şampiyon oldu.Biz halen bu gece yenilgi diye bahsediyoruz.Lig uzun bir maraton her sonuç olacak önemli olan hataları görmektir...

Anıl Caner
31.08.2010, 02:30
Şunu da atlamayalım. Beraberlik için üzülüyoruz bugün ancak bahsettiğimiz pozisyonlardan birisi gol olsa, yani Alanzinho karşı karşıyaları atsaydı belki bir şeyleri görmemize, hocamızın bazı detayları atlamasına engel olacaktı.

Bu puan kayıpları eksik, gedikleri görmek açısından önemi dönüm noktalarıdır.

O pozisyonlardan birisi gol olsaydı Alanzinho bu şekilde eleştirilmeyecekti misal, halbuki 5 maçtır takım adına olumlu sayılabilecek pek hareketi olmamasına rağmen.
Colman'ın neden bu durumda olduğunu sorgulamayacaktık.
Jaja'nın önünde mutlaka nokta santrafora ihtiyaç duyacağını da çok dile getirmeyecektik.

Hatta muhtemel geyikler offf Alan var Teo var Jaja var Umut var Yattara var Burak var hocam sana kolay gelsin nasıl kadro kuracaksın bu kalabalığın arasından olacaktı.

Rotasyona kafa yormayacaktık fazla.Belki teknik heyet de bu kadar yormayacaktı.

Bu noktada bu puan kaybı hayırlara vesile olmuş da olabilir.

Canımızı çok sıkmayalım. Bu puan kayıplarını her takım yaşar, yaşayacak. Şampiyonluğumuza engel değil.

.....
31.08.2010, 02:30
Böyle puan kayıpları illaki olacaktır. Her maçı kazanacağız diye bir şey yok.

Ama bunları en asgariye indirmek lazım.

Zaten Şenol Hocamız bunu bizden çok düşünüyor. Yaptığımız hataları yapmayıp ilerki maçlarda çok güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum.

Hasan Ayvenli
31.08.2010, 02:32
yenilgi beraberlik =hüsran bizim için aynı şey yenilseydik farklı olmucaktı, ayırt etmiyoruz, ama şuda var yenilmemekde bir artı herşeye rağmen
Hocam ben geçen haftaki Fener maçında yenilmişiz gibi hissediyordum. :)

Paksoy
31.08.2010, 02:33
Geçen sene ankarada G.Birliği-Bursa maçı oynandı.Ligin son haftalarına doğru maç 0-0 bitti.Ertuğrul Sağlam maç sonu Şampiyonluk yolunda kaybedilen 2 puan değil kazanılan 1 puan olarak görüyorum dedi.Ve lig sonunda o Bursa 1 puan fark ile şampiyon oldu.Biz halen bu gece yenilgi diye bahsediyoruz.Lig uzun bir maraton her sonuç olacak önemli olan hataları görmektir...
evet 1 puan 1 puandır, ben farketmeden o yanlışı yaptım,ama yinede yıkım oluyor.

Harun CAN
31.08.2010, 02:33
Böyle puan kayıpları illaki olacaktır. Her maçı kazanacağız diye bir şey yok.

Ama bunları en asgariye indirmek lazım.

Zaten Şenol Hocamız bunu bizden çok düşünüyor. Yaptığımız hataları yapmayıp ilerki maçlarda çok güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum.

Düşünce güzel, gayet mantıklı sakin bir düşünce yapısı ve doğru olan da bu ama sorun şu hatalarımızı görsek bile mevcut oyuncuların bazılarıyla bu hataları düzeltmek çok zor görünüyo. Birşey yapmalı..ve yarın son gün. Karamsar olduğum nokta bu.!

Paksoy
31.08.2010, 02:34
Hocam ben geçen haftaki Fener maçında yenilmişiz gibi hissediyordum. :)
handikaplı olarak mı düşünüyorsun ,
-tek farklı zorla sıkıntılı maçlarda bende sevinemiyorum ,maçdan zevk alcam keyfle izlicem,

hodlu
31.08.2010, 02:34
Colman 3 lig maçında da sahada yürüdü sıkıntısı var derhal kendine gelmeli bence...

Paksoy
31.08.2010, 02:36
forum duruldu , aslında yenilgive beraberliklerde 2 saat forumu kapatmak lazım, herkez maçın siniriyle istenmeyen tartışmalara falan giriyor

Anıl Caner
31.08.2010, 02:37
Sorunların çözümü olarak da hep transferi düşünmemeliyiz.

Bu takımda kanatlarda görev alabilen oyuncular: Yattara,Alanzinho,Engin,Umut,Burak,Alanzinho
göbekte görev alabilen oyuncular: selçuk,colman,ceyhun,serkan balcı,barış ataş,engin,sezer badur
forvet arkası oynayabilen oyuncular: alanzinho,jaja,umut,tos7,engin,yattara,burak
santrafor oynayabilen oyuncular: teo,umut,jaja,burak,tos7

illa yeni isimlerle bir şeyleri değiştirme yoluna gitmeye gerek yok. zaten kalabalık olan kadromuzdan varolan en büyük verimi sağlamalıyız.

sametaydin
Bahane aramaya gerek yok. Tabi yorgunluk, sıcaklık bilmem ne filan da var ama bugün bu berbat oyunun tek sebebi sahaya sürülen 4 forvetli kadro. Bunun başka açıklaması yok. Yani tamam şenol hocaya güveniriz ederiz ama böyle de saçma kadro sürülmez sahaya. 4 tane forvet oynadık yattara zahmet edip geri gelmedi bile. Hocanın burak ısrarını şimdi anlıyorum açıkçası. Alanzinho konusuna girmek istemiyorum ama hocanın hala bu oyuncuda niye ısrar ettiğini de açıkçası çok merak ediyorum. Adam yapamıyor işte. Böyle maçlarda oyunu kazandıramıcan da hangi maçlarda kazandıracan merak ediyorum. Jajayı çok beğendim. Bundan sonra ilk 11in değişmez ismi olacağını düşünüyorum.

ENGİN ÖZTÜRK
İnsan puan kaybeder esasında bugünkü oyuna göre 1 puan iyi ama antalyaya puan kaybetmemiz lazımdı bakın bu antalya küme düşecektir.

Kasım BEKTAŞ
31.08.2010, 02:38
beni bu akşam üzen kaybettiğimiz 2 puandan çok

ciddiyetsizlik ve konsantrasyon eksikliği oldu...

lig uzun maraton bu puanlar tabiki telafi edilir...

ama artık her rakibi ciddiye alarak ve varımızla yoğumuzla mücadele ederek oynamamız gerektiğini umarım anlamışızdır...

necmiati61
31.08.2010, 02:38
Bugün Engini çok aradım sahada.. Gabriç bize ilaç olmazdı, defansif yönünü biraz daha geliştirmeli komple bir oyuncu olmalı..

Hasan Ayvenli
31.08.2010, 02:39
handikaplı olarak mı düşünüyorsun ,
-tek farklı zorla sıkıntılı maçlarda bende sevinemiyorum ,maçdan zevk alcam keyfle izlicem,
Çok iyi oynamamış olmamıza rağmen çok rahat götürebileceğimiz bir maçtı ve o gazı almışken bile bir türlü kopartamadık oyunu ve son dakikaya kadar sıkıntılı geçti. Ha yedik ha yicez diye izledim son 15-20 dakikayı 2. yarıda o kadar fırsattan yararlanamayınca.

Paksoy
31.08.2010, 02:40
Bahane aramaya gerek yok. Tabi yorgunluk, sıcaklık bilmem ne filan da var ama bugün bu berbat oyunun tek sebebi sahaya sürülen 4 forvetli kadro. Bunun başka açıklaması yok. Yani tamam şenol hocaya güveniriz ederiz ama böyle de saçma kadro sürülmez sahaya. 4 tane forvet oynadık yattara zahmet edip geri gelmedi bile. Hocanın burak ısrarını şimdi anlıyorum açıkçası. Alanzinho konusuna girmek istemiyorum ama hocanın hala bu oyuncuda niye ısrar ettiğini de açıkçası çok merak ediyorum. Adam yapamıyor işte. Böyle maçlarda oyunu kazandıramıcan da hangi maçlarda kazandıracan merak ediyorum. Jajayı çok beğendim. Bundan sonra ilk 11in değişmez ismi olacağını düşünüyorum.
aynen herşey net açık, sıcaklık+yorgunluk+yumuşak orta saha birazda beceriksizlik

.....
31.08.2010, 02:40
Düşünce güzel, gayet mantıklı sakin bir düşünce yapısı ve doğru olan da bu ama sorun şu hatalarımızı görsek bile mevcut oyuncuların bazılarıyla bu hataları düzeltmek çok zor görünüyo. Birşey yapmalı..ve yarın son gün. Karamsar olduğum nokta bu.!

Yarında transfer yapılmazsa mecburen eldekilere her zamankinden daha fazla destek olacağız.

Bunlar bizim oyuncularımız ve hepsi çok karakterli kişiler.

Hepsini çok seviyorum.

Ve inanıyorum ki şampiyon olacağız.

Haa olamadık ?

-Varsın olamayalım , sanki şampiyonluk gördüğümüz için mi sevdik bu renkleri :)

My
31.08.2010, 02:42
Maçı daha yeni izleyebiliyorum.
Egemen çok çok iyi oynamış. Hatta o kadar iyi ki Cale'nin yerine bile oynamış :)

bordolumavi
31.08.2010, 02:42
takım sahaya cıktıgında bende kadroyu gorunce hatalı bı kadro dıye dusundum tek on lıbero olmaz dedım ama sonuca bakınca takım gol yememıs ama sansına ama adamların becerıksızlıgınde dolayı snucta gol yememısız,eger alanzınho o ıkı pozısyondan bırını gole cevırse su an senol hoca ılahtı(benım ıcın herzaman oyledır:)) )ama gol atamadıgı ıcın becerıksız alan o nedenle ıkı puan gıttı...cok fazla degıl bundan 2-3 gun once burda alanzınho nun hıcbır ıse yaramadıgını yazmıstım bugun bunu golzerımle bı kez daha gordum...nasılkı burak yavas yavas kesıldıyse emınım senol hoca engın baytar ıylestıgınde jaja artık kadroda olacgına gore alanzınho nunda yedege cekılme vaktı gelmıstır...bal yapmayan arının en onde gıdenı bana gore alanzınho...

ugere
31.08.2010, 02:43
onemli olan icerde kayipvermemek avni akere gelen takimlarin cekingen olmasi ve uzerlerinde baski yaaratilmasi deplasman maclarinda illaki puan kayiplari olacaktir arkadaslarin dedigi gibi

.....
31.08.2010, 02:43
Egemen bu takımın Gladyatörü :)

Bazen çok ciddi hatalar yapsada o bizim kahramanımız.

İBB maçında attığı 3 gol halen daha gözümün önünde :)

Harun CAN
31.08.2010, 02:44
Yarında transfer yapılmazsa mecburen eldekilere her zamankinden daha fazla destek olacağız.

Bunlar bizim oyuncularımız ve hepsi çok karakterli kişiler.

Hepsini çok seviyorum.

Ve inanıyorum ki şampiyon olacağız.

Haa olamadık ?

-Varsın olamayalım , sanki şampiyonluk gördüğümüz için mi sevdik bu renkleri :)
Olalım arkadaş ! Bursa şeftalisi bile şampiyonluk gördü biz neden görmeyelim!

Tabiki yürekten sevdik, şampiyonluk görmedik ama bu takım bizim takım dedik.Farkımız da bu. Şampiyonu herkes tutar..

.....
31.08.2010, 02:45
Olalım arkadaş ! Bursa şeftalisi bile şamğiyonluk gördü biz neden görmeyelim!

Tabiki yürekten sevdik, şampiyonluk görmedik ama bu takım bizim takım dedik.Farkımız da bu. Şampiyonu herkes tutar..

Ya tabi isteriz şampiyonluğu görmeyi.

Hemde nasıl isteriz var ya :)

Allahın izniyle olacaz. Ben sonuna kadar inanıyorum.

Bu maçı kaybetmiş olsaydık bile farketmezdi.İnanmak çok önemli.Bizler inanıyoruz.

My
31.08.2010, 02:47
Belki maçın heyecanıyla pek gözükmemiştir ama takımda bariz yorgunluk var.Hem fizik hem kafa olarak.
Çalımı yiyen şişip kalıyor.
Top bizdeyken koşan ya da koşana ayak uyduran pek yok.
Colman oyunda hiç yok.

Paksoy
31.08.2010, 02:49
ama jaja'nın Avni Aker'de nasıl heyecan yaratacağını düşünemiyorum,

.....
Bu milli maç arası bize iyi gelir diye düşünüyorum :)

Onur ve Selçuk u Milli Takımda izleriz nasip olursa :)

Ali Can
colman-yattara-cale-nerdeyse alanziho yokları oynadılar..

Berat Akçay
31.08.2010, 02:51
bakıyorum colman'ı herkes 4 mactır kötülüyor ama kadrolarından eksik etmiyorlar ? sorun nerde :D

Hasan Ayvenli
31.08.2010, 02:51
Belki maçın heyecanıyla pek gözükmemiştir ama takımda bariz yorgunluk var.Hem fizik hem kafa olarak.
Çalımı yiyen şişip kalıyor.
Top bizdeyken koşan ya da koşana ayak uyduran pek yok.
Colman oyunda hiç yok.
İleri 4'lüde oynayan 4 adamın 3'ü zaten koşacak adam değillerdi ki. Sadece Umut vardı aralarında top rakipteyken de kovalayacak ama o da diğerleri olmayınca tek başına yetmedi. Orta sahada da Colman kötü olunca patladık.

Hasan Ayvenli
31.08.2010, 02:52
bakıyorum colman'ı herkes 4 mactır kötülüyor ama kadrolarından eksik etmiyorlar ? sorun nerde :D
Sorun istikrarında. Neler yapabileceğini herkes biliyor çünkü. Kendini oyuna vermesi yeterli.

Berat Akçay
31.08.2010, 02:53
Sorun istikrarında. Neler yapabileceğini herkes biliyor çünkü. Kendini oyuna vermesi yeterli.
bir ayar çekilemez mi ?

Ali Can
31.08.2010, 02:54
o günde kendini bulmasını umduğumuz için koyuyoruz :)
kapasitesini bildiğimiz için koyuyoruz..

hodlu
31.08.2010, 02:55
Transfer yok demişti başkan ama yine de bir son dakika sürprizi bekleyen varmı ne dersiniz.......

sametaydin
Ya arkadaşlar bu takım daha 2 hafta önce antalyaspordan bir gömlek üstün ankaragücünü çok rahat bir oyunla yendi. Şimdi neden böyle bir kadro anlamakta zorlanıyorum. Ortasahayı kalabalık tutup paslı oynayamazmıydı bu takım yani en iyi yaptığımız şey bu.

Hasan Ayvenli
bir ayar çekilemez mi ?
Geçen sene Şenol Hoca Antep deplasmanında kadroya almamıştı. Sezon sonuna kadar her maçta istikrarlı bir şekilde üst düzey oynamıştı.

Yine böyle bir şey lazım sanırım. :) Ya da şu sözleşmenin iyileştirilmesi meselesi diyolar. Bence bundan dolayı olmamalı ve değildir. Çünkü Colman hep böyleydi. Sürekli aynı formunu gösterebilse çok zor maç kaybederiz.

.....
Bu maçın üstüne fazla gidilmemeli.

Gidildikçe bi yerlere zarar veririz.

Geçti bitti. 1 puan 1 puandır. Gol yemedik en azından o artımız var ve 3 maçtır yenilmiyoruz. Olaya iyi tarafından bakalım :)

Tabi Ayın 13ünde Sivası mutlaka yenelim :):)

levithan69
31.08.2010, 02:56
bugün şenol hoca formsuzdu.jaja,yattara,umut,alanzinho hepsi sahada.karıştılar birbirlerine.jaja forvet başladı,baktı olmadı umutu aldı oraya...vs

sametaydin
31.08.2010, 02:56
Transfer yok demişti başkan ama yine de bir son dakika sürprizi bekleyen varmı ne dersiniz.......

Ben aslında transfer olmadan da bu takımın hedefe ulaşacağını düşünüyordum ama bu maçtan sonra fikrim değişti. Transfer yapmazsak işimiz zor. Hoca da böyle fantezilere kaçarsa daha da zorlaşır.

Armağan Dere
31.08.2010, 02:57
Takımdaki oyuncular erken tatile çıktılar kafa olarak ama bu düzelmelidir...yoksa bu lig araları problem yaşatıyor..Colman,Yattara Şenol Hoca tarafından bi silkelenmeliler..Alanzinhonun takımda yeri yok,bu arada Glovacki takıma yetiştirilmeli Giray güven vermiyor..Selçuk vasattı hadi ona fazla bişe demiyorum...Cale zaten her zaman ki Cale hep hatalı..hele bi pozisyonda Necati topu ayağından aldı gitti o da yattı yere yok ayağıma vurdu falan bahanesiyle heralde ama müdahale temizdi..Serkan da öle aman aman top oynamadı..takımın alkışlanacak isimleri Egemen ve Onurdur...Onur ki o yapılan tacizlere rağmen sinirlenmedi bile...

ama her şeye rağmen şu maçı almalıydık...Bursa'dan 2 puan geriye düştük...olmadı bakalım ilerleyen haftalara Sivas daha tehlikeli

Harun CAN
31.08.2010, 02:57
Jaja nasıl şut atıyo ama..!!

Hami gibi.. Onun gibi şut çeken en son Hamiyi görmüştüm bizim takımda...

Eğer 6 değil de 9.15 lik barajlar kurulursa Jaja sırf serbest vuruştan 5 tane gol atar.

levithan69
31.08.2010, 02:58
bize gerçekten ortasahaya sert,diri ve top yapabilen adam şarttı.kahlenberg iyi olurdu.colmana bel bağlanmaz tam sezon.

Ali Can
31.08.2010, 02:59
şu anki en iyi transfer gabricin satılmaması olur..

My
31.08.2010, 03:00
Transfer yok demişti başkan ama yine de bir son dakika sürprizi bekleyen varmı ne dersiniz.......Ümit elimizdekinden olmayalım da :)

Paksoy
herkeze iyi uykular ,

levithan69
...........onur...........
serkan......glova........egemen......cale
yattara.....selçuk......colman.......umut
.............jaja...........
............teo...........

levithan69
31.08.2010, 03:03
...........onur...........
barış......glova........egemen......cale
serkan.....selçuk......colman.......umut
.............jaja...........
............teo...........

levithan69
31.08.2010, 03:04
bizim tayfunda bi dönemedi sahalara.

Çağatay_
31.08.2010, 03:04
Şenol Hoca bence bugün sezonun ilk önemli hatasını yaptı..

Bir şeyler yapmaya çalışan Yattara çıktı, bugün bir türlü tutmadığı görülen Alanzinho oyunda kaldı..Eğer çıkan adam Alanzinho olsaydı maç çok daha farklı olabilirdi.

Değişiklik yapıldıktan sonra forvet arkasında Jaja, önünde Umut, solda Burak ve sağda Yattara ile daha çok zorlayabilirdik..

Tabi maçtan sonra konuşmak kolay diyeceksiniz ama ben olsam maça da böyle başlamazdım.Yazmış olduğum 11 de arkada bir yerde duruyor zaten.Ceyhun veya Barış'ı yine kullanarak Colman ve Selçuk'un defansif yükünü azaltmak isterdim.Sağda Yattara, solda Umut, gezen forvet olarak da Jaja'yı kullanırdım, Umut da onu desteklerdi..

Bence bu şekilde orta alan oyuncularımız daha diri kalırdı..

Jaja bence Alanzinho'nun yerine forvet arkası olarak düşünülmeli.Santrafor oynadığında pek de memnun olmadığını gördük..Açıkçası biraz da tembel bir tip, orada iş yapmaz.Forvet arkası oynarsa topları Alanzinho'dan daha verimli kullanacaktır bence.Zaten maç ilerledikçe belki hocanın da talimatı ile Jaja daha sol ortaya yaklaşırken Umut ileri uca geçti..

Bu arada değinmeden geçemeyeceğim Umut'un Alanzinho'ya attığı pas maçta bizim adımıza en olumlu hareketti.Umut bu tip pasları iyi görüyor ve hız ayarını da iyi yapıyor.Umut'da top ayağındayken en beğendiğim yönlerden birisi karar verdiği noktaya iyi paslar çıkarması.Gerek uzun paslarda gerek bu tip ara paslarda gayet başarılı..Kupa finalinde Colman'a yaptığı asist, FB maçında Yattara'ya açtığı orta, Téo'ya attırdığı gol vs yakın zamanda hatırlayabileceğimiz örnekler..

Puan kaybı olabilir çok çok büyük problem değil ama alabileceğimiz bir maçta 2 puanı oraya bıraktık, bu kötü oldu.

Benim şahsi kanaatime göre eğer hocamız Ankaragücü maçındaki gibi orta sahada Selçuk-Colman-Ceyhun(Barış) 3'lüsü ile başlasaydı en azından 2. devrede diri kalan orta sahamız oyunu daha iyi yönlendirirdi ve maçı alırdık..

delfino61
31.08.2010, 03:13
Umut, sen neden böylesin?
Kişiliksizlik, midesizlik kimde?
Salı gününden Cuma'ya kadar kaldığım, M.Ali Yılmaz tesislerinin dibinden de gördüğüm kadarıyla menajerler tesislere girdi, evet.Neden kadro dışı bırakıldın?Satılmıştın hani?Kadro dışı bırakıldın, nasıl hemen kadroya girdin ve üstelik bugün sahada o kaldıramadığın formana, kaptanlık pazu bandını taktın?
Bu yönetim nasıl midesizdir böyle?
Belki Umut Liverpool maçını alabilirdi?
Niye görüşüyorsun menajerlerle?
Hadi görüştüysen, sat o zaman.
Satmıyorsun, bi de tekrar kadroya alıyorsun.
Ve kaptan oluyor o adam bugün.
Hasıl-ı iki soru.
Umut neden kadro dışı kaldı?
Ve, Umut şu anda neden kadroda, bu kadar kısa sürede hem de?
Biri bana anlatsın sağlam kaynaklardan yoksa, sıyıracağım.

Çağatay_
31.08.2010, 03:13
Takımdaki oyuncular erken tatile çıktılar kafa olarak ama bu düzelmelidir...yoksa bu lig araları problem yaşatıyor..Colman,Yattara Şenol Hoca tarafından bi silkelenmeliler..Alanzinhonun takımda yeri yok,bu arada Glovacki takıma yetiştirilmeli Giray güven vermiyor..Selçuk vasattı hadi ona fazla bişe demiyorum...Cale zaten her zaman ki Cale hep hatalı..hele bi pozisyonda Necati topu ayağından aldı gitti o da yattı yere yok ayağıma vurdu falan bahanesiyle heralde ama müdahale temizdi..Serkan da öle aman aman top oynamadı..takımın alkışlanacak isimleri Egemen ve Onurdur...Onur ki o yapılan tacizlere rağmen sinirlenmedi bile...

ama her şeye rağmen şu maçı almalıydık...Bursa'dan 2 puan geriye düştük...olmadı bakalım ilerleyen haftalara Sivas daha tehlikeli

Yorumuna katılmakla beraber katılmadığım noktaları belirtmek gereği hissettim.Bence Selçuk şu ana kadarki en keskin performansını gösterdi.Maç temposunda ayakta kalan tek adam oydu orta sahada.

Cale ise o kadar güvensiz bir adam değil.Sadece fazla garantici.Bire birde geçmesi çok zor bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.Cale orada faul beklediği için yatmadı ayrıca adele sakatlığı oldu ufak çaplı sanırım.Belki de söylediğin gibi topu kaptırdığı için öyle bir ayar çekmiş olabilir tabi ;) Ama Cale kötü bir oyuncu değil.Serkan'ın önünde en azından iyi-kötü bir adam var.Cale'nin önünde defans yapmayan bir adam olsa bari, o bile yok.O çizgide duran kimse yok..Adam orada tek kalıyor.. Tek kaldığı için de bir 2'ye 1 yapıldığında ekarte oluyor.

Tabi oradaki alternatifsizlik de önemli bir sorun..Orada onu zorlayacak, tehdit edecek bir isim olsa gerçek Cale'yi görebiliriz.Hatırlarsak geçen yıl Ferhat 2 maçta görev aldıktan sonraki Cale bambaşka bir oyun oynamıştı..

Bence Giray da güven veren bir isim ama maç eksiği sıkıntısı olabilir..Yoksa ligdeki yerli defans oyuncuları içinde en iyilerden diye düşünüyorum.

necmiati61
31.08.2010, 03:16

Çok doğru söylüyorsun, sana hak veriyorum..

Çağatay_
31.08.2010, 03:16
Salı gününden Cuma'ya kadar kaldığım, M.Ali Yılmaz tesislerinin dibinden de gördüğüm kadarıyla menajerler tesislere girdi, evet.Neden kadro dışı bırakıldın?Satılmıştın hani?Kadro dışı bırakıldın, nasıl hemen kadroya girdin ve üstelik bugün sahada o kaldıramadığın formana, kaptanlık pazu bandını taktın?
Hasıl-ı iki soru.

Umut kadro dışı kalmadı, Liverpool maçı kadrosuna alınmadı sadece.Şartlar göz önüne alındığında normal bir durum olarak karşılıyorum..Yaşananları değil alınan o kararı.

O kadroya alınmaması ne kadar normalse bugün sahada olması da o kadar normaldir.

Kaynak : Ben.

Fanatik34
31.08.2010, 03:30
Jaja nasıl şut atıyo ama..!!

Hami gibi.. Onun gibi şut çeken en son Hamiyi görmüştüm bizim takımda...

Eğer 6 değil de 9.15 lik barajlar kurulursa Jaja sırf serbest vuruştan 5 tane gol atar.Bakalim o hakem ne zaman yine görev alacak? Fauldu, Penaltiydi, kartti hepsi bir sekilde takdir hakki olabilir ama baraj kurdurmanin hatasi olmaz!

Kartlarindaki tutarsizliga hic deginmeyeyim! Bu adam bizim maclari hep böyle yönetiyor ama Yönetimden bir Allah´in kulu cikipta isyan etmiyor:mad:

Atılay
31.08.2010, 03:34
Ben bu maçtan zaten ümitli değilidm üç aşağı beş yukarı böyle bi sonuç bekliyordum zaten ama olsun sivas ve manisa maçları rahat geçecek

Bekir
31.08.2010, 03:35
Antalyaspor gibi Ligin en çok Koşan takımlarından birine karşı 4 tane koşmayan adamla oynayıp Ortasahayı rakibe verirsen maçtan bir şey bekleme...

Şenol Hocanın bu hatası beni çok şaşırttı..

Ali Sırrı
31.08.2010, 03:37
Özlenen Trabzospor döndü! Hayırlı olsun..

BDiler61
31.08.2010, 03:55
Yakıp yıkmaya gerek yok bahenelerimiz var ama onlara sığınmamalıyız yinede.Şenol Hocave takım kötü bir günündeydi.Milli maç arasını iyi değerlendirip sivas maçınca yeniden iyi futbol oynar ve kazanırız.

kursat1313
31.08.2010, 03:57
Hasıl-ı iki soru.
abi tam kafamdakileri yazmışsın:alkış:

TraBz1o61
31.08.2010, 04:28
abi tam kafamdakileri yazmışsın:alkış:

helal olsun en başından beri yönetim kademesinde ki bazı kişiler başarısılık için gene düğmeye basmış umutu basının taraftarın önüne atttılar bunlarda ramazan ramazan allah kitap korkusuda yok terbiyesiz herifler umut bana hakkını helal et bende çok kötü sözler kullandım sana ama bundan sora kaçırsanda sonuna kadar arkandayım bu simsarlara haddini bildirmek lazım

Anıl Kadir
31.08.2010, 04:29
arkadaslar bence bugünkü olay sadece bi iş kazasıydı... senol hocanın ufak bi hatası vardı.. ona ragmen macı alabilirdik.. kısmet deilmiş... bunu senol hocaya yüklenmek icin söylemiyorum kesinlikle yanlış anlaşılmasın... 4-3-3'ü orta geride colman-selçek önlerinde yattara - alanzinho - umut onlarında onunde jaj ile 4-2-3-1 gibi başladı... tutmayınca alanzinhoyu sol cekti umutu ileri sürdü, jjayı geri cekti.. biraz daha harketlendi takım... ama orta saha saglam olmayınca veya ondekiler iyi basamayınca (ki yattara - jaja - alanzinho top rakiptyken hic basmadı) bizim sistem tam yürümüyo... senol hoca belki yorgun oldugu icin ceyhunla baslamamıstır tartısılır... liverpool dönüşü yorgundur belki takım.. veya konsantre olamamıştır... ama olsun.. bu takım bişeyler yapacak.. ben inanıyorum... hep destek diyorum... yanlız benim şöyle bi düşüncem var ki; tamamen saglıklı bir kadroda ilk 11imiz : onur - serkan - glo - egemen - cale -- selceuk - ceyhun - colman -- yatara - teo - engin gibi gözüküyor... ilk macı olmasına ragmen jajanın ne tam forvet ne orta saha ne de SS deddigimiz ikinci forvet olmadıgını düsünüyorum ben... aslında jaja oynicaksa farklı bir 4-3-1-2 denenebilir bizim takımlar
onur
serkan - glo - egemen - cale
selcuk - ceyhun - colman
jaja
umut - teo
bizim taktik zaten orta acmaya dayalı bi taktik degil... bu takım hem süper pas yapar, hem de leblebi gibi gol atar... benden soylemesi =))))

OZDEN61
31.08.2010, 04:47
arkadaslar bence bugünkü olay sadece bi iş kazasıydı... senol hocanın ufak bi hatası vardı.. ona ragmen macı alabilirdik.. kısmet deilmiş... bunu senol hocaya yüklenmek icin söylemiyorum kesinlikle yanlış anlaşılmasın... 4-3-3'ü orta geride colman-selçek önlerinde yattara - alanzinho - umut onlarında onunde jaj ile 4-2-3-1 gibi başladı... tutmayınca alanzinhoyu sol cekti umutu ileri sürdü, jjayı geri cekti.. biraz daha harketlendi takım... ama orta saha saglam olmayınca veya ondekiler iyi basamayınca (ki yattara - jaja - alanzinho top rakiptyken hic basmadı) bizim sistem tam yürümüyo... senol hoca belki yorgun oldugu icin ceyhunla baslamamıstır tartısılır... liverpool dönüşü yorgundur belki takım.. veya konsantre olamamıştır... ama olsun.. bu takım bişeyler yapacak.. ben inanıyorum... hep destek diyorum... yanlız benim şöyle bi düşüncem var ki; tamamen saglıklı bir kadroda ilk 11imiz : onur - serkan - glo - egemen - cale -- selceuk - ceyhun - colman -- yatara - teo - engin gibi gözüküyor... ilk macı olmasına ragmen jajanın ne tam forvet ne orta saha ne de SS deddigimiz ikinci forvet olmadıgını düsünüyorum ben... aslında jaja oynicaksa farklı bir 4-3-1-2 denenebilir bizim takımlar
onur
selcuk - ceyhun - colman
jaja
umut - teo
bizim taktik zaten orta acmaya dayalı bi taktik degil... bu takım hem süper pas yapar, hem de leblebi gibi gol atar... benden soylemesi =))))

benim sistemi yazmışsın

POYRAZ
31.08.2010, 04:50
Bu maci kazansaydik iyi olacakti ama saglik olsun.

Halit Aydın
31.08.2010, 05:18
Gol vuruşları hakkında yorum yapmadım hiç bir zaman. Fakat Umut'un oynamadığı zamanlarda rakiplerimiz ortasahayı daha çabuk, daha kalabalık bir şekilde geçiyorlar.

Yani şu takımda defansif anlamda ilk kesik yiyecek iki adam var öncelikle. Alanzinho ve Yattara.

Bu iki ismin yerine sol tarafta Umut, sağ tarafta Burak daha faydalı olur. Neden mi? İkisi de pres yapıyor. Böylece rakiplerimiz orta sahayı kolay ve hızlı bir şekilde geçemezler.

Yattara sağ çizgide dikildiği sürece hep 1 kişi eksik oynuyoruz. Alanzinho da ondan farklı değil. İkisi de ancak iyi bir yedek olur.

Ve şu sol-sağ açıklı sistemden vazgeçmeliyiz. Hiç bir faydası yok bize. Ne orta açıyoruz, ne de vuran var ortalara.

Üstteki arkadaşın yazdığı gibi ileride Umut-Teo arkalarında Jaja çok iyi gider. Colman-Selçuk ikilisinin arkasında Ceyhun'la birlikte ortasahamız çok güçlü olurdu.

İskender Çakmak
31.08.2010, 06:42
olur boyle kazalar maci hic izlemedim yorgunluk sicaklik biraz da kafalarin liverpool macinda kalmasi bu macin boyle bitmesine sebep olmus olabilir. Onumuzde bir ara var bunu iyi degerlendirip lige tekrar konsantre olup galibiyet serisine baslamamiz gerekiyor.

lazkerem
31.08.2010, 07:23
dün akşam teo'yu çok aradık umarım oynayabilecek durumda iken getirilmeme gibi bir durum söz konusu değildir .
Alanzinho 'nun yakaladığı pozisyonlardan birini kesin gol yapardı teo

TheCrow
31.08.2010, 07:25
onur
selcuk - ceyhun - colman
jaja
umut - teo

4-3-1-2 den daha çok, 4-1-2-1-2 gibi. Orta saha baklava dilimi gibi olacak arkada Ceyhun (ben Barış'ı tercih ederim), onun önünde Selçuk ve Colman orta sahanın tam ortasında, onların önünde ofansif orta saha olarak Jaja ve ilerde Umut-Teofilo. Kanatlardan orta işini de bekler yapmalı gerekirse, onu da sadece sağ kanattan idare edeceğiz artık :)

kelkitli29
31.08.2010, 07:28
Cok kötü macti fakat genede önemli olan, böyle maclarda bile puan almak. Ilk kez bu kadar darlandim bir Trabzon macinda. Uyku bastirdi, oyun bozuk, moraller bozuk. Bitsede giip uyusam diye bekledim son 10 dakika.

arifberkay
31.08.2010, 08:10
Jaja hariç alayı bitse de tatile çıksak modundaydı.Tavırlarından sonra Umutu 11 de oynatan zihniyeti kınıyorum

Ozan Yazıcı
31.08.2010, 08:36
Vallahi kendisini günahım kadar sevmem ama dün akşamki sonuçta bence Umut'un hiç günahı yok.
Dar bir kadro ve bunun sonucunda rotasyon imkanlarının sınırlı olması, yorgunluk (ki Allah'tan UEFA'da gruplara kalamadık, yoksa en az 5-6 maçımız böyle sürünerek geçerdi ligde), artık miadı dolmuş bir Yattara, dün komediden öteye geçemeyen Alanzinho ve Şenol Hoca'dır bu sonucun sorumluları.

Burada puan bırakmamalıydık, bence acısını çok çekeceğiz ilerde. Niyeyse en basit maçlar bizim için hep zor olmuştur.

S.DEMİRCİ
31.08.2010, 08:39
maç üstüne çok yorum yapılabilecek bir maç değildi..
takımın yürümeye bile hali yoktu..
kafama takılan tek soru
takım yorgunken şenol hoca niye bu kadar dirençsiz bir takım çıkardı sahaya?

trabzonlux61x
31.08.2010, 08:46
3 Hafta övdük takimi bir beraberlikle yerin dibine soktuk hepsini. Bu forumdaki bazi kisiler sanki böyle günleri bekliyor. Bu takimi siz asil simdi izleyin lige dönüs milli aradan sonra basliycak.

Rasim YILMAZ
31.08.2010, 08:46
Senol hoca iyi bir hoca ama bu aksam yine oyunu okuyamadi bence.

Yaptigi degisikliklere genelde hic ama hic anlam veremiyorum...

E sen tüm silahlarını Antalya'nın sıcağında ,neminde ilk 11'de sahaya sürersen ,oyun 60. dk böyle kilitlenir... Kulübe'de skoru değiştirecek taze kan arar bulamazsın , Ceyhun'u Barış'ı alırsın oyunu daha da kilitlersin...

Gereksiz bir 11 ile başladık...

Gereksiz 2 puan kaybettik...

Gereksiz yere sinirlendik...

Külünkoğlu
31.08.2010, 08:48
Yok fileler, yok lüzumsuz anlarda su molaları, birde üstüne üstlük elektrik kesintisi... nem ve sıcak da eklenince yol kazası olabilir diyoruz, diyoruz da arkadaş Tita''da aynı sahada oynuyor Yattara'da Alanzinho'da Colman'da.

Bir takımın orta sahasının tamamı kötü olur mu ?

Olurmuş.

Olumsuzlukları sayarsak yoruluruz. Olumluları yazalım. Jaja'nın ilk maçı olması rağmen göz doldurdu bence. Kontrollü ayağa ve iyi bir fiziğe sahip. İstekli olduğunu her zaman hissettirdi. Sürekli faulle durdurulmaya çalışılsa da yılmadı.

Diğer ise Allah nazardan saklasın Onur kaldığı yerden devam ediyor. Onu çekemeyenler ona önlem alıyorlar hem de her türlü etiği hiçe sayarak.

Hüseyin Bağdat
31.08.2010, 08:52
Bu maçtan korkuyordum...

Maç içinde takımın yorgunluğu belli oluyordu. Orta sahamız oyunda olmayınca ileriye fazla gidemedik. Kötü oynadık ama Alan o pozisyonlardan birini atsaydı kazanabilirdik...

Ben hala sol bek ve bir orta saha diyorum...

BALKAN 06
31.08.2010, 09:01
alan-yattara aynı anda sahada olunca 9 buçuk kişi mücadele ediyoruz.
para derdin olmayacak alanzinhoyu fesh edip iyi bir orta saha alacaksın
gabriccan ın yerine de bir sol açık
ondan sonra bak bakalım antalya savunma yapabiliyormu...

DEEP BLUE
31.08.2010, 09:11
"Şenol Güneş yatsın kalksın Onur a dua etsin"...Peki Onur kime dua etsin? Şifo kime dua etsin? Takımın 8 aydır geldiği noktayı bir tek Onur a havale ettik ve işin içinden çıktık şimdi öyle mi? Etme abi etme Deep Blue....

:):):) Sinirlenmeye gerek yok. ''Takımın bugünkü konumu bir tek Onur'a bağlıdır'' dediğim bir tek cümlemi gösterin, her dediğinizi kabul edeyim. Bu kadar basitleştirmeyelim olayı. Şifo Mehmet kime dua etsinmiş... Kime ederse etsin bana ne...

Soru;

Liverpool maçları dahil, son 5 maçta kalemizde kaç %100 tehlike yaşadık, kalecimiz kaçını olağanüstü şekilde kurtardı, bu süreçte kalemizde vasat bir kalecimiz olsaydı(Sylva gibi) Şenol hoca bugün neredeydi?

Onur, Serkan, Egemen ve oynadığı maçlarda Glowacki her maçın en iyileri oluyorlar. Buraya özellikle dikkat ediniz. Rahat kazanıyor gibi göründüğümüz maçlarda bile orta sahamız top sadece bizdeyken var. Yumuşacık, son durulama suyuna yumoş katılmış gibi... Bakın göreceksiniz, bir gün bir takım çıkacak ve bizi delik deşik edecek. Şapka düşecek kel görünecek. Colman ve Selçuk, Xavi ve İniesta değiller. Barcelona taktiğiyle oynuyoruz bu açık. Ama bu kadro buna müsait değil.

Sol stoperin iki kişilik oynuyor, çünkü sol bekin zayıf. (bakınız Liverpool ve Fenerbahçe maçları) Ayağına top yakışan Colman, adam kovalamaktan yorgun düşüp neredeyse %100 pas hatasıyla oynuyor. Kendini Messi burayı da Patagonya mahalli ligi zanneden bir ufaklığın var ki tam bir baş belası... Sol açığın yok. Oyunu iki yönlü oynayan fizik gücü yüksek ve atletik özellikleri olan bir ön liberon yok. Oyun sıkıştığında açabilecek bir Alex'in yok. Nokta santrforun yok (Var da yok) Sağ açıkların biri dışarı alınmaktan yoruldu, diğeri zaten kanat oyuncusu değil.

Neyse, daha fazla yazmayacağım. Benim bile canım sıkıldı yazmaktan.

DEEP BLUE
31.08.2010, 09:13
Jaja hariç alayı bitse de tatile çıksak modundaydı.Tavırlarından sonra Umutu 11 de oynatan zihniyeti kınıyorum

Egemen'de tatil modunda mıydı sizce? Emeğe saygısızlık olmaz mı?

İlker Akçay
31.08.2010, 09:15
Dünkü maçta hata olarak başladığımız kadroda Alan yerine Barış ile başlayabilirdik..

Zaten hareketli olan antalya ortasahası göbekte yorgun Colman ve Selçuk'a karşı çok üstün oynadı.Eğer Barış olsa hem gereken sertliği hem de hareketliliği sağlayabilirdik.

Yattara'nın oyundan alınması da yanlıştı.Bunlar Şenol Hocanın yanlışları.

Takıma gelecek olursak Colman çok seviyorum seni benim için çok önemlisin ama arkadaş bu kadar bariz kötü oynadığın bir maç hatırlamıyorum.Umarım bu kötülük fiziksel nedenlerdendir eğer mental ! nedenlerse gerçekten daha da kötü.

Alan için fikrim hala sabit kesinlikle yedek klübesinden oyuna dahil olmalı.

Bu takımda oynayacak 5 isim kesin belli Teo-Jaja-Colman(Ceyhun)-Selçuk-Engin(Umut) diğer ismin kim olacağı ve nasıl bir diziliş ile oynayacağımız durumu belirleyecek.

Görüldüğü kadarıyla Jaja 3 lü göbek oynamamız için uygun bir isim değil ve benim en büyük çekincem burada,

2 li mi 3 lü mü?

Eğer uç elemanlarımız basan rakibi yoran,rahat çıkarmayan isimler olursa 2 li ortasaha denenebilir ve uygulanabilir ama dünkü gibi bir kadro ile asla olacak gibi durmuyor.

3'lü,

Selçuk-Ceyhun-Colman
Yattara(Engin)-Jaja(Umut)
---------TEO---------

2'li
-----Selçuk-Colman-------

Yattara---Jaja--Umut(Engin)
---------TEO-------------

Karar vermek zor ancak Jaja'nın oynaması ve faydalı olması için 2'li daha iyi gibi duruyor.

temel_yilmaz
31.08.2010, 09:24
Dün gecede hakem inceden bir balans ayarı yaptı yine.1 dakika futbol izlenilmezmi sahada bir dakika akmadı oyun herşeye daat düüüt ,bir hakem düşünün maçın son şansı oyunculara baraj kurdurtamıyor.Kim ne derse desin kötü oyun kötü skor ama hakemde aldığı talimat gereği dün yine lige balans ayarı yaptı.

Tatar Kemal
31.08.2010, 09:28
sağlık olsun moral bozmaya gerek yok. takımımız 15 günde çok önemli maçlar oynadı. bu sebeple bu performans düşüklüğü normaldir. moral bozmaya gerek yok. istanbul takımlarının hali ortada. güçleri ancak zayıf anadolu takımlarına yetiyor. Allah'ın izni ile bu sene şampiyonluğun en güçlü adayı biziz. her koşulda takımııza destek olmalıyız.

bariskaratas
31.08.2010, 09:31
Dünkü maçta hata olarak başladığımız kadroda Alan yerine Barış ile başlayabilirdik..

Zaten hareketli olan antalya ortasahası göbekte yorgun Colman ve Selçuk'a karşı çok üstün oynadı.Eğer Barış olsa hem gereken sertliği hem de hareketliliği sağlayabilirdik.

Yattara'nın oyundan alınması da yanlıştı.Bunlar Şenol Hocanın yanlışları.

Takıma gelecek olursak Colman çok seviyorum seni benim için çok önemlisin ama arkadaş bu kadar bariz kötü oynadığın bir maç hatırlamıyorum.Umarım bu kötülük fiziksel nedenlerdendir eğer mental ! nedenlerse gerçekten daha da kötü.

Alan için fikrim hala sabit kesinlikle yedek klübesinden oyuna dahil olmalı.

Bu takımda oynayacak 5 isim kesin belli Teo-Jaja-Colman(Ceyhun)-Selçuk-Engin(Umut) diğer ismin kim olacağı ve nasıl bir diziliş ile oynayacağımız durumu belirleyecek.

Görüldüğü kadarıyla Jaja 3 lü göbek oynamamız için uygun bir isim değil ve benim en büyük çekincem burada,

2 li mi 3 lü mü?

Eğer uç elemanlarımız basan rakibi yoran,rahat çıkarmayan isimler olursa 2 li ortasaha denenebilir ve uygulanabilir ama dünkü gibi bir kadro ile asla olacak gibi durmuyor.

3'lü,

Selçuk-Ceyhun-Colman
Yattara(Engin)-Jaja(Umut)
---------TEO---------

2'li
-----Selçuk-Colman-------

Yattara---Jaja--Umut(Engin)
---------TEO-------------

Karar vermek zor ancak Jaja'nın oynaması ve faydalı olması için 2'li daha iyi gibi duruyor.

!!! imza !!!

komdere
31.08.2010, 09:36
sağlık olsun moral bozmaya gerek yok. takımımız 15 günde çok önemli maçlar oynadı. bu sebeple bu performans düşüklüğü normaldir. moral bozmaya gerek yok. istanbul takımlarının hali ortada. güçleri ancak zayıf anadolu takımlarına yetiyor. Allah'ın izni ile bu sene şampiyonluğun en güçlü adayı biziz. her koşulda takımııza destek olmalıyız.

Olayın özeti budur! Başka söze gerek yok!

SEDAT
31.08.2010, 09:45
- Oyunu Çirkinleştiren Bi Antalyaspor Ve Beceriksiz Yönetimi , Hakem vs... Bunlara Hiç Değinmiyorum..

- Takım Kafa Olarak Yorgundu , Bence Liverpool Maçının Yorgunluğuydu , Her anlamda..

- Ben Takımın Yinede Mücadelesinden Memnunum , Sonuçta Her Maçı Kazanıcaksın Diye Birşey Yok..

- Bu Kadar Şansızlığa Rağmen Son Haftaların Süper Laubalisi Alanzinho son Vuruşlarında Becerikli Olsa Galip Gelebilirdik..

- Nazarlık Olsun Diyelim :)

Fora61
31.08.2010, 09:56
Şenol Hoca bana göre büyükk bir hatayla çıktı maça.Jaja-Alanzinyo-Yattara-Umut dörtlüsüyle ortasahayı rakibe teslim ettik ve ileriye paslaşarak top çıkaramadık.

Niye yani buzamana kadar oynadın sistemden vazgeciyorsun anlamak mümkün deil.

Barış ataşı oyuna almandaki anlam neydi rakibin pozisyona girmesini önelemekmi? Yoksa bize golluk paslar atmasını beklemekmi? Eğer birinci şıksa bu takımın büyüklüğü nerde ? Eğer ikinci şıksa Barış Ataş oyuna neden girdi. Yine söylüyorum hep söylicemde hatta iddaa ediyorum Barış Ataşın = Hasan Üçüncü.

BYGUNES
31.08.2010, 09:57
tatsız tuzsuz bir maç izledik. uykum geldi. Hatta son 10. dakikasını izlemedim bile. isteksiz oynayan oyuncular vardı. Jaja iyi kumaş. bu hafta böyle olsun bakalım. bir haftadan bir şey olmaz :)

Doğan BULAT
31.08.2010, 10:06
Herkes Alanzinhoya yüklenmiş ama o iki pozisyondan birini atsa şimdi kahramandı.. Ya da dün maçı 3- 4 gol atıp bitirsek herkes "Şenol Hocaya bak ne takım çıkarmış sırf gol için oynuyor " diyecektik eminim..Futbol böyle garip bir oyun.. Bu takımda Alanzinodan önce aforoz edilecek o kadar çok topçu var ki? Dün Yattara kaç mt koştu? Bir tane adam geçmedi? Umut pas vereceği yerlerde kaç pas attı arkadaşına? Colman kaç haftadı sanki oynamak istemiyor.. Var bi sıkıntı ama hayır olsun.. En kötü şampiyonuda biz belirleriz ne olmuş..

Taner Gündoğdu
31.08.2010, 10:08
dün gece tekrar gördük ki çok hücumcu ile çok gol atılmıyormuş... eğer ortasahanız rakibi durdurup ileriye öldürücü topları atamazsa, kanatlarınız cezasahasına top yollayamazsa maçtan puan almanız defans ve kalecinize kalmıştır ve öyle de oldu...

yattara-alanzinho-colman-özellikle colman- çok kötü olunca topu bir türlü rakip sahada tutamadık. colman'ın müthiş isabetsiz pasları hem olası atakları doğmadan öldürdü hem de kalemize pozisyon olarak döndü! colman'ın kesinlikle bir problemi var ve umuyoruz ki "duygusal" değildir!

yattara liverpool maçında olduğu gibi topu ayağına alıp "durduğum yerde 3 kişiye çalım atarım" modundaydı dün gece... ilginç ilginç şeyler denedi. bir iki pozisyonda klasını konuşturdu ve beklentileri yine sonraki maça taşıdı...

alanzinho attığı müthiş çalımlardaki klasını son vuruşlarda gösteremeyince galibiyet gelmedi çünkü usta yorumcu ömer üründül "galip gelmesi için gol atması lazım" demişti vakti zamanında :)

sahanın en iyisi bence egemen'di dün gece. vurulmadık bir tane hava topu bırakmadı süperman...

jaja çok olumlu şeyler yaptı, umudum var. ama frikik konusu kafa karıştırdı. her topun başına beş oyuncu gitmez, bunun bir çalışması yapılmıştır heralde!

TSelif
31.08.2010, 10:13
Hocam sakın bir daha dünkü kadro ile entrenman maçına bile çıkma :D
Nazar boncuğumuz olsun diyip arayı iyi değerlendirmeliyiz. Çıkışımıza Sivasla devam etmeliyiz.
Ama Egemen'e değinmeden geçemeyeceğim.. İyi ki varsın :alkış:

bariskaratas
31.08.2010, 10:15
Herkes Alanzinhoya yüklenmiş ama o iki pozisyondan birini atsa şimdi kahramandı.. Ya da dün maçı 3- 4 gol atıp bitirsek herkes "Şenol Hocaya bak ne takım çıkarmış sırf gol için oynuyor " diyecektik eminim..Futbol böyle garip bir oyun.. Bu takımda Alanzinodan önce aforoz edilecek o kadar çok topçu var ki? Dün Yattara kaç mt koştu? Bir tane adam geçmedi? Umut pas vereceği yerlerde kaç pas attı arkadaşına? Colman kaç haftadı sanki oynamak istemiyor.. Var bi sıkıntı ama hayır olsun.. En kötü şampiyonuda biz belirleriz ne olmuş..

arkadasim alana sadece bu mac icin degil her mac icin yukleniyoruz.
o golleri kacirdi diye de yuklenmiyoruz.
yattara ile alani bir tutmakta cok yanlis.
yattara assist pas yapmasini alandan 10 kat daha iyi yapiyor ve kanat oyuncusu.
bizim gobekte zayif halkaya yerimiz yok be kontra cikarken top kaybediyor.
cok tehlikeli oluyor. musait durumdaki arkadaslarina vermiyor pas calim tercih ediyor.
yattara pas verebilecegi adam oldugunda veriyor.
alan ancak yedek olur bu takimda.

ogeday6106
31.08.2010, 10:17
Şenol Hoca bana göre büyükk bir hatayla çıktı maça.Jaja-Alanzinyo-Yattara-Umut dörtlüsüyle ortasahayı rakibe teslim ettik ve ileriye paslaşarak top çıkaramadık.

Niye yani buzamana kadar oynadın sistemden vazgeciyorsun anlamak mümkün deil.

Barış ataşı oyuna almandaki anlam neydi rakibin pozisyona girmesini önelemekmi? Yoksa bize golluk paslar atmasını beklemekmi? Eğer birinci şıksa bu takımın büyüklüğü nerde ? Eğer ikinci şıksa Barış Ataş oyuna neden girdi. Yine söylüyorum hep söylicemde hatta iddaa ediyorum Barış Ataşın = Hasan Üçüncü.

bu takım ne çekiyosa sizin gibi çok bilmiş taraftarlardan çekiyo
düşük artık şu takımın yakasından, sizden büyük düşmanı yok bu takımın.

samway
31.08.2010, 10:18
herseyı bı yana bıraktım takımda kı bozuklukları da elektrık kesılmesını de yattaranın yurumelerınıde gectım alanzınhonun lakayıt tavırlarını ve umut un sacmalıklarını da... en cok hakeme takıldım ınceden ınceye hep harcadı bızı dun her dk mac durur mu anlamıs deılım yıne bu hakemlerle lıg bıtmez sanırsam...

Doğan BULAT
31.08.2010, 10:25
arkadasim alana sadece bu mac icin degil her mac icin yukleniyoruz.
o golleri kacirdi diye de yuklenmiyoruz.
yattara ile alani bir tutmakta cok yanlis.
yattara assist pas yapmasini alandan 10 kat daha iyi yapiyor ve kanat oyuncusu.
bizim gobekte zayif halkaya yerimiz yok be kontra cikarken top kaybediyor.
cok tehlikeli oluyor. musait durumdaki arkadaslarina vermiyor pas calim tercih ediyor.
yattara pas verebilecegi adam oldugunda veriyor.
alan ancak yedek olur bu takimda.

Doğrudur arkadaşım bir lafım yok dünkü maça istinaden yazdım sadece.. Yoksa iyi bir Yattaranın neler yapacağını hekes biliyor..Demek istediğim bir gol olsa bu kadar konuşulmazdı bazı şeyler.. Düne kadar bu forumda teofilo'da bu takımın topçusu değil diyenler de vardı bugün olsa maçı alırdık diyoruz... Bugün kızdığımız Alanzinho Kupa maçlarının yıldızıydı bence.. Umarım bir an önce tekrar forma girer takım.. Aranın iyi geleceğini umut ediyorum..

winner
31.08.2010, 10:37
Olabilir. Kötü de oynayacağız puan da kaybedeceğiz. Şenol Hoca da hata yapacak oyuncular da. Önemli olan direnci ve inancı kaybetmemek. Şenol Hoca'nın maçı sonu açıklamaları bu sinyali veriyor. Milli takım arası ilaç gibi geldi. Aradan sonra evimizde üst üste maçlar oynayacağız. Bu takım hala bu ligin favorisi.

SEDAT
31.08.2010, 10:43
- Şu Favori Gösterilmek Korkutuyor Beni..

Erdinç Dilek
31.08.2010, 10:45
alanzinhoya her antreman sonrası sağ ayakla şut çalışması yaptırılsın, yo yo şaka etmiyorum ciddi ciddi bu çalışma yaptırılsın, adam sürekli sola çekiyor yaa.

Tolga_61
31.08.2010, 10:47
Puan kaybı çok önemli değil bence.Daha çok maç var ama bazı noktalar çok göze battı.Colman son maçlarda çok tutuk oynuyo sanki isteksiz gii çok ağır kalıyo çok pas hatası yapıyor.Bu haftaki liverpool yorgunluğumu bilmem ama orta sahaya mutlak kaliteli bir adam lazım.Oyun olarak biraz tutuk olsakta yine çok net pozisyonlar bulduk.Son vuruşlarda yine çok zayıf kaldık.Ben şahsen Jaja yı beğendim. Orta sahadan ileri top taşımada top kullanmada iyiydi .Hatırladığım iki şutu var.Toplara çok sert vuruyor, işimize çok yarayacak.Teo da gelince daha kolay olacak bizim için...

Emrullah
31.08.2010, 10:47
Fanatik'ten Serhat Demirtaş'ın değerlendirmeleri;

Trabzonspor: Onur xx, Serkan x, Cale xx, Giray xx, Egemen x, Selçuk xx, Colman x (Dk. 59 Ceyhun), Alanzinho x (Dk. 77 Barış x), Jaja xx, Umut Bulut x, Yattara x (Dk. 68 Burak x)

Cale 2 yıldız
Egemen 1 yıldız.

Mehdi
31.08.2010, 10:49
Oyun bize hiç yakışmadı.Bu kötü oyuna rağmen büyük takımlığın gerektirdiği gibi fırsatını bulduğumuz,atamayanı döverler diye nitelendirilebilen 3 net pozisyonu golü çevirebilirdik ki bunu yorgunluğu değil beceriksizliğe bağlıyorum.Orta sahayı hiç bu kadar kötü görmemiştim.Jaja'yı çok beğendim.Adamda bir ağır ve umursamaz tavır var gibi duruyor ama poziyona girince hiç öyle boş bir adam olmadığını belli ediyor.

Egemen'e ayrı bir parantez açalım.Bir ara seri şekilde yerden kalkıp uçarak uzaklaştırdığı toplardan sonra yanındaki arkadaşlarını gırtlaklayacak diye düşündüm.

Kendimi avutacak asıl sebep Şenol hoca.Bugün gazetelerde bazı eksikler,sağlam rakip,yorgunluk,sıcak hava,elektrik kesintisi filan değilde ''demekki bazı şeyleri iyi anlatamamışız,büyük takımlık bu değildir'' cümlelerini okumak beni mutlu etti.

Herşeye rağmen kazanabileceğimiz bir maçtan 1 puan çıkardık.Bunun Sivas maçında olmasını istemezdim.Hem ders hem nazarlığımız olsun.

mahmuter61
31.08.2010, 10:50
Alan halı saha topçusudur bunu inkar etmeyin adam da takım oyunu diye birşey yok.Akşam girdiği 2 tane %100 gollük pozisyon var bunları atacaksın atamazsan eleştirileceksin senin işin bu hergün topla yatıp kalkıyorsunuz üstünede trilyonları alıyorsunuz Antalya gibi 3.sınıf takım ve başındaki 5.sınıf çoban mehmete şov yaptırmadan atacan o golleri.

SEDAT
31.08.2010, 10:54
- Hepsini Anlarımda Alanzinho'nun O Son Vuruşu Ciddiyetsizliğini Tam anlamıyla Ortaya Koydu..

bariskaratas
31.08.2010, 10:55
Doğrudur arkadaşım bir lafım yok dünkü maça istinaden yazdım sadece.. Yoksa iyi bir Yattaranın neler yapacağını hekes biliyor..Demek istediğim bir gol olsa bu kadar konuşulmazdı bazı şeyler.. Düne kadar bu forumda teofilo'da bu takımın topçusu değil diyenler de vardı bugün olsa maçı alırdık diyoruz... Bugün kızdığımız Alanzinho Kupa maçlarının yıldızıydı bence.. Umarım bir an önce tekrar forma girer takım.. Aranın iyi geleceğini umut ediyorum..

hepimiz oyle umuyoruz. takim yorgunluguna veriyoruz.
umarim boslamislik degildir.

bariskaratas
31.08.2010, 10:56
Oyun bize hiç yakışmadı.Bu kötü oyuna rağmen büyük takımlığın gerektirdiği gibi fırsatını bulduğumuz,atamayanı döverler diye nitelendirilebilen 3 net pozisyonu golü çevirebilirdik ki bunu yorgunluğu değil beceriksizliğe bağlıyorum.Orta sahayı hiç bu kadar kötü görmemiştim.Jaja'yı çok beğendim.Adam da bir ağır ve umursamaz tavır var gibi duruyor ama poziyona girince hiç öyle boş bir adam olmadığını belli ediyor.

Egemen'e ayrı bir parantez açalım.Bir ara seri şekilde yerden kalkıp uçarak uzaklaştırdığı toplardan sonra yanındaki arkadaşlarını gırtlaklayacak diye düşündüm.

Kendimi avutacak asıl sebep Şenol hoca.Bugün gazetelerde bazı eksikler,sağlam rakip,yorgunluk,sıcak hava,elektrik kesintisi filan değilde ''demekki bazı şeyleri iyi anlatamamışız,büyük takımlık bu değildir'' cümlelerini okumak beni mutlu etti.

Herşeye rağmen kazanabileceğimiz bir maçtan 1 puan çıkardık.Bunun Sivas maçında olmasını istemezdim.Hem ders hem nazarlığımız olsun.

hoca bunu demisse icim cok rahatladi

Travelair
31.08.2010, 10:58
Jaja henüz durarak oynuyor, biraz daha hareketlenmeli. Belli kalitesi var

Hakem her zaman ki gibi karşımızdaydı. Baraj kurdurmaktan aciz, topu oynatmayan tarafa prim veren, kartlarını çıkartırken kendini düşünüp aman kazasız belasız atlatayım havasındaydı. Belki Antalyaspor başta sarı kart görse bu kadar sert oynayamayacak, ya da eksik kalsa biz daha etkili oynayacaktık. Oyunumuzu sık sık faulle kestiler ama ya çalınmadı ya da sadece düdük. Onların yanına kar kaldı. Djehoua mıdır nedir o bile Onur'a çalıştı durdu bu aciz eyyamcı hakem yüzünden

Tempomuz düşüktü. Bunun yorgunlukla ilgisi olabilir ama bence daha çok keyfiydi. Ne zaman önümüzde bir ara oluyor, herkes o tatil havasına giriyor, rehavet başlıyor

Bu takıma korakor ikili mücadele lazım. Sadece topun arkasına geçip rakibi seyrederek ve yanında refakat ederek bir kere varamayız. Özellikle ortasahada bunun eksikliğini çekiyoruz. Ne ikili mücadele, ne top kapma var. Biraz Colman yapmaya çalıştı ama o da kötü gününde olunca çıldıran bir futbolcu, az daha saha dışında kalıyordu

Son olarak takım oyunu demek sorumluluk almaktan kaçınmak değildir bunu birilerinin futbolculara anlatması lazım. Keyfi durumların bitmesi, disiplinin ve Trabzonspor'da oynamanın farkındalığının futbolcularda arttırılması lazım. Hırs lazım. Azim lazım. İnat lazım. Eğer ki şampiyonluğa oynuyorsak! Bu kararlılığı göstermeyenin de gitmesi lazım

srdr
31.08.2010, 10:59
bakıyorumda her kez futbolcuları ve şenol güneşi eleştirmeye başlamış ralax arkadaşlar relax. ben bu takımdan umutluyum ama rahat bırakırsalar şenol hocayı ve futbolcuları. oyunlara gelmiyelim ayaklarımız yere sağlam bassın yeter. taraftar dediğin iyi günde götü günüde yanında olmaktır. macı izlemedim bilerek izlemedim puan kaybedeçeğimizi düşündüm ve kaybettik. bir beraberlikle futbolculara yüklenmiyelim. onlarda insan hata yapabilirler, kötü günündede olabilirler bunları anlayışlıkla karşılamalıyız önemli olan süreklilik arz etmemesi... KARIŞMAYIN ŞENOL HOCADA :)

ozayarda
31.08.2010, 11:01
onu beşi bilmem ama dün jaja izlerken rivaldoyu izler gibiydim...müthiş derecede oyun stili rivaldoya benziyor bize çok faydası olacak...

Travelair
31.08.2010, 11:09
Hakemler bizi baltalıyor, önlem almamız lazım

magicyattara
31.08.2010, 11:09
Bu hakemlerle şampiyon falan olamayız..kendimizi kandırmayalım..

ozayarda
31.08.2010, 11:10
bu Burak kendini ne zannediyorsa essaktan topçuymuş gibi frikik atarmış gibi dün jaja ile frikik muhasebesine giriyor:)

SEDAT
31.08.2010, 11:11
- Hakem Uzatmayı Bence Eksik Göstererek Çuvalladı Resmen.. Kart Tercihleri İse Rezaletti , Ama Bizim İşimizi Hakeme Bırakmamamız Lazım..

erolizmts
31.08.2010, 11:13
Hakem bahaneleri başladı yine.

magicyattara
31.08.2010, 11:14
Trabzonspor ilk yarının bazı bölümlerinde ve 2. yarının tamamında maçı force etti..adam oynatmadı bizi..işi bitireceğimiz kritik anlarda hep ters kararlarla hızımızı kesti..o mübarek gecede ettiğim küfürlerin günahı bu şerefsizin boynuna olsun..

Şenol hoca bile "Allah belanı versin" dedi buna son dakikada ki serbest atış pozisyonundan sonra..yazık günah yahu..bunların yakasına asılacak birileri lazım..

magicyattara
31.08.2010, 11:16
Hakem bahaneleri başladı yine.

Ne bahanesi..adam 2 puanını çaldı hala bahane diyorsun..

oflum61
31.08.2010, 11:22
Ne bahanesi..adam 2 puanını çaldı hala bahane diyorsun..

Ne? Hakemin adi alanzinhomu? Umut? Yattarami?
Hakemi birakin ya, sen Yattaraya bak, ne yapti???

reisoğlu61
31.08.2010, 11:26
galip gelemememizin en büyük nedenleri yorgun bir TS nin olmasi, ve Alanzinho,Colman orta sahasi olmasi.

Külünkoğlu
31.08.2010, 11:27
Orta yol bulamaz mısınız ? Mesela, futbolcu formsuz olabilir ama bu hakemi ilgilendirmez.

Maçın sonu gelmiş Jaja frikik atacak. Baraj 6 metreye inmiş, Jaja ısrarla baraj yanaştı diyor işaret ediyor. Hakem Jaja'dan daha da ısrarcı "oyna" diyor da başka bir şey demiyor. Baraja bile bakmıyor. İş mi bu ?

hami08
31.08.2010, 11:28
Olabilir. Kötü de oynayacağız puan da kaybedeceğiz. Şenol Hoca da hata yapacak oyuncular da. Önemli olan direnci ve inancı kaybetmemek. Şenol Hoca'nın maçı sonu açıklamaları bu sinyali veriyor. Milli takım arası ilaç gibi geldi. Aradan sonra evimizde üst üste maçlar oynayacağız. Bu takım hala bu ligin favorisi.

Ohh be aklı başında biri çıktı sonunda sağolasın abi :) Yine başlamış bizim çok bilmiş taraftarlar tamam kötü oynadık,kazanmamız gerekiyordu ama olmadı sanki şampiyonluğu kaybettik bunlar telafisi olan puanlar hemen köstek olmak yerine biraz destek olsanız şenol hocaya,takıma çok zor bir şey mi ??

Hasan Cubukcu
31.08.2010, 11:28
Günaydin dostlarim fazla tartismaya gerek yok bence , antalya spor kendi sahasinda beraberlige oynuyor siz buna ne dersiniz ????

ve trabzon yarin pekde kötü oynamadi talafisi olur bence fazla stresse gerek yok

apachi61
31.08.2010, 11:33
Komplo teorilerine kalındıgı yerden devam ediliyor. Burdan BMN yönetimine sesleniyorum yeni bir başlık altında en güzel komplo teorisi üretme yarışmasını açalım bizim taraftara böyle bişey yakışır. Yazık valla çok yazık

Ertan 51
31.08.2010, 11:34
Yav Alanzinho fırsat ayağına gelmiş,at golünü kazandır 3 puanı sustur bizi.Bu tip maçlarda da katkın olmayacak ta ne zaman olacak anlamıyorum.Takımın en zayıf halkası şu hali ile.

Bilhan Özhan
31.08.2010, 11:35
bu beraberlik takimimiza iyi bi ders oldu.. maci oynamadan alinmiyacagini görmüs olduk ;) hüsrana ugradik ama önümüze bakmamiz lazim

Mehdi
31.08.2010, 11:36
Güneş" Beklentileri Karşılayamadık"
30 Ağustos 2010 / 23:56
Teknik direktör Şenol Güneş Antalyaspor karşısında oynanan futboldan memnun değil

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş de basın toplantısında, oynadıkları oyundan memnun olmadığını ifade etti.

Ortaya konan oyunla üç puan almanın zor olduğunu belirten Güneş, ''Rakip en azından beraberlik için gücü nispetinde mücadele etti. Zaman zaman da bizim hatalarımızdan gol pozisyonlarına girdi. Ama biz kendi seviyemizin altında bir oyun ortaya koyduk. Elektrik kesintisi ya da hafta içi oynadığımız Liverpool maçı da kötü oyuna bahane olamaz. Çok büyük yanlışlıklar yaptık. Bu anlayışla oynadığımız zaman maç kazanmamız da zorlaşır'' dedi.
Bugünkü oyunun karşılığında alınan 1 puanın da iyi olduğunu kaydeden Güneş, ''Hafta arasında maç oynamak bizi etkilememeli. Demek ki büyük takım ve büyük oyuncu olmayı öğretememişiz. Büyük olmak için her maçı kazanmalıyız. Ara sıra maç kazanılarak büyük takım olunmaz. Maça oyuncularımı hazırlayamamışım demek ki'' diye konuştu.
Teofilo'nun yokluğunun maçın sonucuna etki etmediğini de dile getiren Güneş, ortaya konan oyunla hangi oyuncu olursa olsun sonucun değişmeyeceğini kaydetti.
Jaja'nın performansını da değerlendiren Güneş, Jaja'nın takıma yeni yeni ısındığını belirterek, maçta da gayretli bir oyun ortaya koyan Jaja'dan memnun olduğunu ifade etti.

Haber61

kaptans
31.08.2010, 11:42
en güzeli herşeyi olduğu gibi anlatan çamura yatmayan hataları varsa söyleyen çözüm arayan , bir yanlış yapıldığında en önde doğrularda arkada duran adam gibi adam bir teknik direktörümüz var.bana göre şampiyonluk gelecekse kadromuzun istanbul takımlarından daha iyi olmasından gelmeyecek elindeki kadroyla gerçekten iş yapabilecek bir teknik adamımız olduğu için gelecek...değerini bilmek lazım şenol hocanın allah yıllarca ayırmasın bizi

Mert M.
31.08.2010, 11:42
Dün futbol adına hiç bir şey yoktu sahada maalesef. Benim takımım top yapmaya çalıştıkça, hakem bir yana, rezil ve rezalet bir futbol anlayışı olan antalyaspor'un oyunu kesmeye çalışmalarından başka bir şey izlemedim.
Mehmet Hoca'dan, bize olan garezinden ötürü soğumaya başladım. Takımına uygulatmaya çalıştığı çamur futbol da cabası. Hiç bir şekilde gelişme gösteremez o takım. Sedat'larla, Balili'lerle, hele hele o aygırımsı bir topçu var ya siyahi, adı aklıma gelmedi şimdi, resmen çirkeflikliklerle uğraştık.
Elektrlik konusu ise ayrı bir muamma. Oynatma kardeşim o zaman maçı, oynatma. Kontrol et oynatma! Bu ne yahu! Her seferinde bu aksilikler benim takımımın maçına mı denk gelecek?
File davası ise ayrı mesele. Maç başlayacak, 10 dakika file onarımı için bekilyoruz. Bu ne ciddiyetsizliktir? Hakem isen yapacaksın kardeşim.

Mehdi
31.08.2010, 11:53
Bu arada çirkeflikte ve kaypaklıkta istikrarından hiçbir şey kaybetmeyen tek takım tanıyorum o da Antalyaspor.
Bunlara karşı yaşadığım en büyük haz 2 sene önce sağanak yağmur altında 2-1 iken son anda çevirdiğimiz maçtır.Hatta oyundan faul ile çıktığı halde hakem kenardan oyuna alıp gol attırmıştı Ertuğrul'a.
Adamlar öndeyken taç atışını iki dakikada kullanıyorlardı,topu almıyolardı,yerden kalkmıyorlardı filan.
3-2 öne geçtik,sanki biri forward tuşuna bastı kumandadan.Taç kullanacaklar top bizim Hüseyin'in elinde.Zitouni kenarda Hüseyin'in topu atmasını bekliyor.Hüseyin kedi oynatır gibi oynuyor onunla sonra topu yere koyuyor gel al diyor.:)Yerim ben onun ballarını:)

Velhasıl 2 sene geçti ama adamlarda gelişen tek şey kaleciyi rahatsız edip golü bulma fikri olmuş.Tebrik ediyorum Mehmet Özdilek'i kendini geliştirdiği için.

lazkpt
31.08.2010, 11:57
ula o frikikte cok umutluydum baraj jajanın yanına kadar geldi yuh dedim yuuuuuuuh

Taner Gündoğdu
31.08.2010, 12:02
Velhasıl 2 sene geçti ama adamlarda gelişen tek şey kaleciyi rahatsız edip golü bulma fikri olmuş.Tebrik ediyorum Mehmet Özdilek'i kendini geliştirdiği için.

ama güzel bir buluş :D

Aytaç Çakıroğlu
31.08.2010, 12:06
ewet kötüydük şenol hocanın dediği gibi iyi hazırlanamdık. ama olsun daha 31 maç var rekndaşlar.sakin olup önümüzdeki maçlarda bu hataları yapmadan devam edeceğimize sonsuz inanıyorum.

Murat Altun
31.08.2010, 12:26
Bu arada çirkeflikte ve kaypaklıkta istikrarından hiçbir şey kaybetmeyen tek takım tanıyorum o da Antalyaspor.
Bunlara karşı yaşadığım en büyük haz 2 sene önce sağanak yağmur altında 2-1 iken son anda çevirdiğimiz maçtır.Hatta oyundan faul ile çıktığı halde hakem kenardan oyuna alıp gol attırmıştı Ertuğrul'a.
Adamlar öndeyken taç atışını iki dakikada kullanıyorlardı,topu almıyolardı,yerden kalkmıyorlardı filan.
3-2 öne geçtik,sanki biri forward tuşuna bastı kumandadan.Taç kullanacaklar top bizim Hüseyin'in elinde.Zitouni kenarda Hüseyin'in topu atmasını bekliyor.Hüseyin kedi oynatır gibi oynuyor onunla sonra topu yere koyuyor gel al diyor.:)Yerim ben onun ballarını:)

Denizlide boşuna taşlamamışlar bu antalyalıları Ki denizli gibi Türkiye ninen centilmen tarftar gruplarından birini bile delirtmişler Bİz Denizli deplasmanına gittiimizde çarşıda görenler hoışgeldiniz diye karşılıyorlardı

Mehmet Ç.
31.08.2010, 12:29
http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20100831/ugur_meleke_dogaclama_futbol.html

macin kisa özeti. ama ugur meleke birseyi unutmus.. Tita o kornerleri atamazdi öyle eger Onur'un önüne adam dikmeseler!!

Murat Altun
31.08.2010, 12:34
Orta yol bulamaz mısınız ? Mesela, futbolcu formsuz olabilir ama bu hakemi ilgilendirmez.

Maçın sonu gelmiş Jaja frikik atacak. Baraj 6 metreye inmiş, Jaja ısrarla baraj yanaştı diyor işaret ediyor. Hakem Jaja'dan daha da ısrarcı "oyna" diyor da başka bir şey demiyor. Baraja bile bakmıyor. İş mi bu ?

Hakemler illa penaltı vererek gol iptal ederek filan etki etmezler skora Aslında en güzeli ince ince doğramaktır çaktırmadan pozisyon oluşmadan engellemektir dünküde bunu çok iyi becerdi Dünkü hakem oraya diye yollanmış adam 6 mye baraj kurduruyor bariz kornerimizi auta çeviriyor bir antalyalının ayağı kaysa hemen faulü veriyor bizimkiler yere inince kalk kalk diyor Trabzon da olsa o elektrik kesintisi helede maç Trabzon un istediği skorda ise maçı anında tatil ederlerdi

Bu arada tabikide biz kötü oynadık Gerçek Trabzonspor gibi oynayıp hakemide antalya takımımsınıda tüm çirkefliklerinide yenmeliydik

legorakiss
31.08.2010, 12:34
geçen seneden bir farkımız yok. kapalı savunmaları açamıyoruz. antep, kayseri başta olmak üzere kapalı oynayan takımları yenemeyiz. antalyada bunun göstergesi. büyük maçlarda iyi oynamamızın sebebide bu açık takım takımlara karşı iyi oynuyoruz. istanbullular kasımpaşa ve belediyeye zorlanırken biz rahat geçiyoruz. bu sene en iyi ihtimal 3. oluruz. şenol hocanın oyucu tercihlerine, ne ilk 11 e nede sonrdan girenlere aklım mantığım almıyor. bilr bildiği vardır heralde...

TSelif
31.08.2010, 12:37
Bu Onur'un yanına her kornerde adam dikmeyi diğer takımlar da öğrenirse işimiz var demektir. Sinirden kudurdum resmen akşam:mad:
Buna hakem izin vermeli mi ? Açıkca taciz ediliyor kaleci kurallar böyle mi ?

Murat Erdem
31.08.2010, 12:37
Sene olmuş 2010. Biz halen 1980 lerin modası olan, Yattara-Alanzinho gibi oyunculardan medet umuyoruz.

tanjugunduz
31.08.2010, 12:38
arkadaşlar bir şey dikkatinizi çekti mi colman geride oynadığı zaman cok verimsiz oluyor hem pynayacağı alan daralıyor hemde pas atma mesafesi uzuyor forvetlere jaja güzeldi ama dşünüyorum düşünüyorum bizim takımda bir yer bulamıyorum ona eğer colmanın önünde oynarsa hem colmanı bozar hemde pek sağlam basamadığı için orata sahayı iyice zayıflaştırır bence bizim orta sahamızın değişmez üçlüsü

selçuk ceyhun
colman
forvet : teo kanatlara ise yeri geldi
yattara burak
yeri geldi yattara engin
he birde şu tespitim var alanzinho keisnlikle yattaranın yedeği burakta enginin yedeği olmalı burağı beğenmiyordum ama burak gercekten faydalı oluyor tam bir kanat gibi oynuyor oyunu ileri sürkülase ediyor taşıyor ortasını yapıyor

ben alanazinhonun bir tane orta yaptığına daha şahit olmadım

son tespit keşke jaja yerine iyi bir sağ bek alsaydıkta serkanı zaman zaman sağ açıkta kullanabilseydik o zaman görürdük serkanı , sağlam orta saha nasıl oluyormuş

serkan selcuk ceyhun colman engin (burak)

bu orta saha ligimizin en iyi orta sahası olurdu bence ...

tanjugunduz
31.08.2010, 12:41
Bu Onur'un yanına her kornerde adam dikmeyi diğer takımlar da öğrenirse işimiz var demektir. Sinirden kudurdum resmen akşam:mad:

akşam sürekli bu geldi gözlerimin önüne gece rüyama girdi ama hep aklıma ezikbahçeli volakn geliyor bir ara hangiğ maçtı volkanı böyle engelliyorlardı volkan oraya adam dikmek yerine adamı itikliyordu 2 eliyle hakem oalayı görünce önce rakibini uayrmıştı ama atış kullanınca volkan yine adamı itikleyip topa müdahele etmişti ama hakem yinede volkana faul çalmıştı yani kaleci orada uyanık olacaktı itikle adamı hakem kalaciye müdahele var deyip faulu sana versin bazen avrupa maçlarında da görüyorum kalacei kendi yüklenip şarj ediyor ama oarada dokunulmazlığı oldugu için faulu kendisi alıyordu yanlış hatırlamıyorsam....

Erbay
31.08.2010, 12:42
Dünkü maçtan sonra şunları bir kez daha anladım. Önde basan rakipler karşısında çok zorlanıyoruz. Önlbero olmayınca olmuyor, Ceyhun veya Barış Ataş kesinlikle oynamalı. Yattara-Alanzinho, özellikle takım kurgusunun olmadığı bir maçta kesinlikle bir arada oynayamıyor. Son olarak Selçuk ve Colman'ın alternatifi kesinlikle yok.

Emrah KabuL
31.08.2010, 12:45
İlk puan kaybında takımı eleştirecek birisi değilim ama dün oynadığımız futbol belki de son 10 sezonun en kötü futboluydu.. kadro yetersiz olur, sakatlık falan olur ne kadar ekmek o kadar köfte deriz fakat Liverpool ve Fener gibi zorlu rakiplere karşı varını yoğunu ortaya koyan bir takımın Antalya maçında yürüyecek halinin olmaması çok rezil bir durumdu..

Hafta da 2 maç yaptık diye yorgunsak eğer, Antalya maçına çıkan ilk 11 çok yanlıştı.. madem bu takım yorgun düşüyor o zaman neden ortasaha da Barış ve Ceyhun gibi mücadeleci oyuncular yer almadı ? madem bu kadar yorgundu takım neden Yattara-Alanzinho-Jaja ve Umut aynı anda maça çıktı ? Benim bildiğim bu tip maçlarda önce rakibi yıpratırsın daha sonra hücum gücü yüksek oyuncuları oyuna dahil edersin.. burada Şenol Güneş'in çok büyük yanlışı oldu.

Ayrıca maçın ayakta kalan isimleri Onur,Serkan,Egemen,Selçuk hatta Giray ve Umut idi.. bu da ne demek oluyor Jaja'yı saymazsak geriye kalan yabancı futbolcularımız resmen döküldü bu maçta.. bence bu olayın sebebi yabancı oyuncularımıza gereğinden fazla değer vermemizdir..

Neyse umarım bir daha böyle bir maç izletmezler bize.. mücadele etsinler,gol kaçırsınlar,yenilsinler önemli değil.. yeter ki bu maçta ki gibi isteksiz,ruhsuz bir takım görmeyelim sahada.. bir takım düşünün ki kornerlerde, frikikler de bile etkili olamıyor.

Erdinç Dilek
31.08.2010, 12:46
geçen haftada bu haftada takımımızın lehine olan serbest vuruşlarda barajlar 9,15 metrenin altında idi aleyhimize olan serbest vuruşlarda 9,15 üstünde; alın size fenerin maçından birkaç örnek:
http://img835.imageshack.us/i/14244612.jpg/[/URL]
http://img820.imageshack.us/i/19501455.jpg/ (http://img710.imageshack.us/i/26766691.png/)
bu da fenerin lehine olan bir pozisyon:
http://img707.imageshack.us/f/34702687.jpg/ (http://img822.imageshack.us/img822/9894/81709384.png)[URL="http://img291.imageshack.us/img291/5639/48286395.png"]
artık antalya maçındaki o son dakikada atılan pozisyonu herkes hatırlıyordur onun resmin ikoymaya gerek yok buraya..

demirel
31.08.2010, 12:46
futbolcularımız kaliteli ancak şampiyonluğu haketmiyorlar,önce inanmak lazım,istemek lazım,bu 2 puanı çok arayacağız,herkesin serkan gibi profesyonel olması lazım,serkan yorulmadımı,her maç 90 dakika oynuyor,kondisyon değil kafa yapıları değişmeli

Cemalettin Taşkın
31.08.2010, 12:47
istanbula gidip fark yiyen bir takımla berabere kalmamız kötü oldu adamlar o kadar çok faul yaptılar ki hüseyin göçek yerine başka hakem olsa kırmızı kart görürlerdi kesin.

gerçekten hakem şansı diye birşey var biz hüseyin göçekle yunus yıldırımla filan maç kazanamıyoruz.

kötü oyuna rağman kazanabilecek pozisyonlara girdik atamadık resmen teofiloyu aradık.

tanjugunduz
31.08.2010, 12:49
Dünkü maçtan sonra şunları bir kez daha anladım. Önde basan rakipler karşısında çok zorlanıyoruz. Önlbero olmayınca olmuyor, Ceyhun veya Barış Ataş kesinlikle oynamalı. Yattara-Alanzinho, özellikle takım kurgusunun olmadığı bir maçta kesinlikle bir arada oynayamıyor. Son olarak Selçuk ve Colman'ın alternatifi kesinlikle yok.

herkes colmana yükleniyor ama colman yerinde oynatılmıyor ki dün kaç kere onu resmen defansın önünde gördüm onun yeri oarası değil ki jajanın oynadığı yer oraya koy bak nasıl son paslar atıyor selcuktan adlığı pasları nasıl dağıtyor bu yanlış selcuğuda bozuyor topu ileriye pas yapacagına gözleri colmanı arıyor ama yana pas yapmak zorunda kalıyor dün dikkatli gözlerle seyredenler bunu görmüştür selcuk ileriye dogru sadece 2 pas yaptı .. birde sunu söyleyeyim su ceyhunu cok seviyorum baktıki kimse ileriye oynamıyor kendisi sorumluluk alıp ileri oynamak istiyor ama ondan top beklemeyen hüzüm oyuncularımız onun paslarını boşa cıkarıyorlar hep ben forvet olsam top selcugun colmanın ceyhunun ayağına gelince ok gibi fırlarım ileriye hem ofsayta düşmem hemde rakip kaleciyle baş başa yemek yeriz ama nerde bizde öyle uyanık forvetler yok yok işte..

TheRapZoNe
31.08.2010, 12:50
beklenen oyundu bana göre.zira son yıllardaki kazanmamız gereken maçları sürekli kaybetme geleneğimizinde devamı oldu.bursaspor geçen sene bu tür maçları kaybetmeyerek şampiyon oldu.bizim oyuncularsa garip şekilde sahada yürüyor ve top oynamıyorsa ortada yanlışlık var demektir.
bu maçla kadro eksikliğinide görmüş olduk.kadromuz yeterli en iyi kadro bizdedir diye açıklama yapan futboldan anlamayan trabzonspor yöneticilerine kapak olmuştur umarım bu puan kaybı

KERİM
31.08.2010, 12:51
5-6 metreye baraj kurduran hakemden ne bekliyorsun?

Cemalettin Taşkın
31.08.2010, 12:52
bu kerem şeras trabzonlu değil mi? gençlerde iken 61 numara giyiyordu.

Çakıroğlu İhsan
31.08.2010, 12:54
akşam sürekli bu geldi gözlerimin önüne gece rüyama girdi ama hep aklıma ezikbahçeli volakn geliyor bir ara hangiğ maçtı volkanı böyle engelliyorlardı volkan oraya adam dikmek yerine adamı itikliyordu 2 eliyle hakem oalayı görünce önce rakibini uayrmıştı ama atış kullanınca volkan yine adamı itikleyip topa müdahele etmişti ama hakem yinede volkana faul çalmıştı yani kaleci orada uyanık olacaktı itikle adamı hakem kalaciye müdahele var deyip faulu sana versin bazen avrupa maçlarında da görüyorum kalacei kendi yüklenip şarj ediyor ama oarada dokunulmazlığı oldugu için faulu kendisi alıyordu yanlış hatırlamıyorsam....

Evet bende böyle bir şey bekliyodum dün Onur'dan.

Murat Keçeci
31.08.2010, 12:57
Hem fiziksel yorgunluk hemde kafa olarak yorgunluk vardı maça bu kadar ofansif oyuncuyla çıkmak orta sahadakı pas yapan takımın durmasına sebeb oldu.colman ve selçuka yaklaşarak oynaması gereken oyuncular ileri uca yaklaşarak oynadılar selçuk ve colman karşısında 3-4 antalyalı oyuncuyu buldu ve pas hataları arttı çalım atarken topu kaptırmalar arttı böyle olunca orta sahada oyun kuramadık fiziksel olarak alanzınho ve yattaranında her zamanki gibi yetersiz kalışı oyun üstünlüğünü ele geçirememize sebeb oldu.Herşeye rağmen çok net fırsatlar yakaladık alanzınhonun son vuruş eksikliği nedeniyle değerlendiremedik.Jajayı beğendim kumaşı kaliteli,topu kolay kolay kaptırmıyor şutları kaliteli oyun görüşü iyi.Hem skoru değiştirebilecek hemde takım oyununa uyan ofansif oyuncularımız colman-teofilo-jaja bu oyuncuları koyup çevresini maçın durumuna göre defansif-ofansif dengeyi bozmadan kurabiliriz.

Fb maçından aldığımız puanları bu maçla geri verdik şimdi yeniden bir seri galibiyet başlatmalıyız.

Travelair
31.08.2010, 12:57

Bizimkiler kuzu kuzu. Hakeme biraz bağır hey de hiç olmazsa. Toplan kafasına. Neden yapmıyorsun? Şenol Güneş hakemle konuşma dedi. İyi de bunlar iyi niyetten anlamıyorlar ki. Zoru görmedikce eyyamcı davranıyorlar kendilerine yontuyorlar. Bir barajı bile kurduramadık adama. Madem kalenin dibinde dikiliyor ittir adamı biraz yanaş bağır futbolcular gelsin itiraz etsin de hakem de görevini hatırlasın kaleciyi engellemekten faul çalsın. Futbolcularımızda biraz hırs olmalı. Diğer takımların futbolcuları gibi kuduz olmuşçasına saldırmalarını beklemiyorum ama biraz itiraz etmesini öğrenmeleri gerek. Kuzu kuzu duruyorlar sahada

Erbay
31.08.2010, 12:59
herkes colmana yükleniyor ama colman yerinde oynatılmıyor ki dün kaç kere onu resmen defansın önünde gördüm onun yeri oarası değil ki jajanın oynadığı yer oraya koy bak nasıl son paslar atıyor selcuktan adlığı pasları nasıl dağıtyor bu yanlış selcuğuda bozuyor topu ileriye pas yapacagına gözleri colmanı arıyor ama yana pas yapmak zorunda kalıyor dün dikkatli gözlerle seyredenler bunu görmüştür selcuk ileriye dogru sadece 2 pas yaptı .. birde sunu söyleyeyim su ceyhunu cok seviyorum baktıki kimse ileriye oynamıyor kendisi sorumluluk alıp ileri oynamak istiyor ama ondan top beklemeyen hüzüm oyuncularımız onun paslarını boşa cıkarıyorlar hep ben forvet olsam top selcugun colmanın ceyhunun ayağına gelince ok gibi fırlarım ileriye hem ofsayta düşmem hemde rakip kaleciyle baş başa yemek yeriz ama nerde bizde öyle uyanık forvetler yok yok işte..

Görüşlerinize katılıyorum. Selçuk'a hamallık görevi vermekle büyük yanlış yapıyoruz. Xavi gibi oynamasını istiyorsak arkasında kesinlikle defansif biri oynamalı(Yaya Toure, Busquets gibi). Colman, orta sahada arkasında sadece Selçuk'un olduğunu unutup çok riskli oynuyor. Selçuk'un önündeki "ikinci adam" olarak çok daha basit oynamalı ve az top kaybı yapmalı.

Ömür Karadeniz
31.08.2010, 13:00
Kimse takıma yuklenmesın takımımız kadro bakımından kısıtlı selcuk ceyhun egemen colman bu oyuncuların alternatifleri yok o yuzden haftada 3 mac zor geldi oyuncularımıza milli arada yeniden toparlanırız.

Mehmet Fatih Yavuz
31.08.2010, 13:01
Güneş" Beklentileri Karşılayamadık"
30 Ağustos 2010 / 23:56
Teknik direktör Şenol Güneş Antalyaspor karşısında oynanan futboldan memnun değil

Bugünkü oyunun karşılığında alınan 1 puanın da iyi olduğunu kaydeden Güneş, ''Hafta arasında maç oynamak bizi etkilememeli. Demek ki büyük takım ve büyük oyuncu olmayı öğretememişiz. Büyük olmak için her maçı kazanmalıyız. Ara sıra maç kazanılarak büyük takım olunmaz. Maça oyuncularımı hazırlayamamışım demek ki'' diye konuştu.
Teofilo'nun yokluğunun maçın sonucuna etki etmediğini de dile getiren Güneş, ortaya konan oyunla hangi oyuncu olursa olsun sonucun değişmeyeceğini kaydetti.
Jaja'nın performansını da değerlendiren Güneş, Jaja'nın takıma yeni yeni ısındığını belirterek, maçta da gayretli bir oyun ortaya koyan Jaja'dan memnun olduğunu ifade etti.

Haber61

Çok büyük yanlışlıklar yaptık. Bu anlayışla oynadığımız zaman maç kazanmamız da zorlaşır'
Demek ki büyük takım ve büyük oyuncu olmayı öğretememişiz. Büyük olmak için her maçı kazanmalıyız. Ara sıra maç kazanılarak büyük takım olunmaz. Maça oyuncularımı hazırlayamamışım demek ki!

Oyuncuların maç motivasyonu ayrı bir mesele!
Ama bu söylediklerini önce hoca kendine söyleyecek!
Takım ayırmayacaksın, sistemini darma dağın etmeyeceksin...
Hele bu kadar iyi giderken, işin cılkını çıkarıp rakibi küçümsemeyeceksin!

Alan yattara jaja umut...
Keşke burak da olsaydı!

Böyle saçma bir kumar oynanmaz.

Altıncı atışta rus ruleti tabancasını kafasına dayayan delidir deli!!

Bunun adına cesaret denmez.

Bizimki 3. sıkışta patladı..

Oğuzhan Fidan
31.08.2010, 13:01
antalyasporu tebrik etmek lazım umarım ligin ilerleyen haftalarındada bu performanslarını sergilerler. 3 istanbul takımının hediye galibiyetler aldığı bi haftada bi anadolu takımı trabzonspora kök söktürdü helal olsun demek gerekir. bu arada yorgunluğu ben dahi hesaba katmamıştım açıkça görmüş olduk.

Emrah KabuL
31.08.2010, 13:03
Kimse takıma yuklenmesın takımımız kadro bakımından kısıtlı selcuk ceyhun egemen colman bu oyuncuların alternatifleri yok o yuzden haftada 3 mac zor geldi oyuncularımıza milli arada yeniden toparlanırız.

Bence kısıtlı değil..

Asıl rakiplerimizin Selçuk,Colman,Ceyhun gibi oyuncuları yok..

Yeter ki bu adamlardan verim almayı bilelim..

Mehdi
31.08.2010, 13:04
Colman'ın oyundan düşmesini yerinde oynatılmamasına bağlamıyorum.Egemen'i forvete koysanız en azından yanındaki adama pas atabilir.Colman çok bariz bir şekilde yorgunluğunu belli ediyordu dün.

Oğuzhan Fidan
31.08.2010, 13:04
5-6 metreye baraj kurduran hakemden ne bekliyorsun?
bu tip pozisyonlarda hakem sarı kartını eline alır ve barajı bozan kartı yer diye uyarır. bukadar basit bi kural dahi ihlal edildi.sanırım antalyanın hırsından kaynaklanıyo olur böle şeyler maçta.

Ömür Karadeniz
31.08.2010, 13:06
Bence kısıtlı değil..

Asıl rakiplerimizin Selçuk,Colman,Ceyhun gibi oyuncuları yok..

Yeter ki bu adamlardan verim almayı bilelim..
Tamamda onlar olmadımı yerine oynayacak adam soyle bana.Bariş fln deme deliririm.

Mehmet Fatih Yavuz
31.08.2010, 13:09
Tamamda onlar olmadımı yerine oynayacak adam soyle bana.Bariş fln deme deliririm.

Barış da oynar serkan da oynar orada...

Yeter ki sistem 3 orta sahadan taviz vermesin.. Biraz uğraştır engin bile oynar.

Barcelona bile xavi ve iniestayı yalnız bırakacak kadar uçmuyor...
MArques arkalarında oynuyor..

Babalarıının hayrına değil herhalde.

Dün gece hala aklımda, sinirden kuduracak gibi oluyorum.

Bile bile ateşe gidene af olunmaz der bi ayette..

Bu bile bile ateşe gitmekti.

tanjugunduz
31.08.2010, 13:09
Bizimkiler kuzu kuzu. Hakeme biraz bağır hey de hiç olmazsa. Toplan kafasına. Neden yapmıyorsun? Şenol Güneş hakemle konuşma dedi. İyi de bunlar iyi niyetten anlamıyorlar ki. Zoru görmedikce eyyamcı davranıyorlar kendilerine yontuyorlar. Bir barajı bile kurduramadık adama. Madem kalenin dibinde dikiliyor ittir adamı biraz yanaş bağır futbolcular gelsin itiraz etsin de hakem de görevini hatırlasın kaleciyi engellemekten faul çalsın. Futbolcularımızda biraz hırs olmalı. Diğer takımların futbolcuları gibi kuduz olmuşçasına saldırmalarını beklemiyorum ama biraz itiraz etmesini öğrenmeleri gerek. Kuzu kuzu duruyorlar sahada

baraj meselesine gelince kullanma ya kullanma en fazla sarı alırsın ama orada bir gol atarsan 3 puanı kaparsın futbol sadece iri kaslarla oynanmıyor uyanık olacaksın biraz kullanma hakem en fazla birini secer sarı verir ama baraj yerine gecer gec topun önüne kullanma bakalım ne b...k yiyecek hakem müsvettesi ...

Emirhan Makul
31.08.2010, 13:11
Artık Sözleşmeler uzatılsın bazı futbolcular bu sıkıntıyı birebir sahaya yansıtıyor.

Maç hakkında söylenecek birşey yok , Onur gibi olağan üstü bir insan olmasaydı 3-0 yenilir gelirdik.

Hiç bizde pozisyon bulduk demeyin biz kaçırdık onlar kaçırmadı onlar gol attı olağan üstü olan Onur kurtarılmayacak topları kurtardı.

Allah Onur'a güç kuvvet versin.

Maöın gitmesinde ki baş kahramanlar Colman ve Alanzinhodur.

halil ibo
31.08.2010, 13:11
Maalesef rakip küçümseme alışkanlığımız nüksetti.Hatta o kadar ileri gitti ki Şenol Hocada eski moda olan bu alışkanlığa uydu tıkır tıkır işleyen orta sahayı bozdu.
Kaybedilen 2 puan çok aranmaz bence sezon başı telafisi mümkün ancak gerekli dersler çıkarılabilmeli.
Milli ara dönüşü,Glowacki ve Teofilo döner,Colman daha istekli ve arzulu oynar,Jaja'da fiziksel açığını kapatırsa daha iyi bir Trabzonspor izleriz.
İki küçük not:
1-Jaja diye tutturmanın anlamsızlığını taraftarımız görsün ve oyuncu seçimlerinde anlamsızca eleştiri yapmasın artık.Adam yetenekli yararlı olacağını gösterdi ancak hazır değil.
2-Bence Alanzinho bu takımın oyuncusu olamayacak.Mümkünse kısa sürede pazarlanmalı,en kötü kiralık olarak gönderilmeli.

Nevzat KAĞAN
31.08.2010, 13:13
Ünal Karaman çıksa dünkü Alanzinho'dan iyi oynardı.Bu oyuncunun kadroda işi yok.

tanjugunduz
31.08.2010, 13:14

Yeter ki sistem 3 orta sahadan taviz vermesin.. Biraz uğraştır engin bile oynar.

işte demek istediğim aynen bu senin 2 lin süper top yapıyor pas uzmanı ama rakalarına dikeceksin ceyhunu hatta oda yetmez sezonun düşünüp ceyhundan 2 tane bulacaksın her topa tatlı sert o girecek ya bunun sakatlığı var yorgunluğu var ben serkana acıyorum ( aslında kutluyorum ) her maç 90 dakika hatta uatma dakikalarında bile canla başla oynamaz ki kardeşim az naz yap oynama da kıymetini bilsinler colman gibi :)

Emin Danışmaz
31.08.2010, 13:15
Trabzonspor da COLMAN oynamadığı zaman takım kazanamıyor.Şimdiye kadar izlediğimiz TRABZONSPOR rakibi boğan ve ayağa pas yapan bir takım görüntüsü verdi ve hoşumuza gitti değil mi?Dün akşam ise ofansif bir kadro ile çıkarak rakibe baskı yapmayan ve ayağına top bekleyen oyuncu sayısı çok olunca takım defans anlamında da sıkıntı yaşadı,zaten oyunsal anlamda SELCUK ileri katkı yapan bir oyuncu değil artı COLMAN'ı yanına çekersen ileri servis yapacak oyuncun yok oluyor.SELCUK-CEYHUN ikilisi her zam oynamalı ki COLMAN istediği oyunu sergilesin veya takıma katkı yapacak orta saha alınmalıdır.
BU TAKIM NASIL KAZANIRKEN SEVİNİYORSAK KAYBETTİĞİ ZAMANAN DA DESTEK OLMALIYIZ.İyi günde değil kötü günde TRABZONSPOR.

S.DEMİRCİ
31.08.2010, 13:16

daha öncede yazdığım gibi bu maçtaki tek eleştirim hocanın neden bu kadar dirençsiz bir kadroyla maçı başladığıdır..
ayrıca barış bu maçta sahada olmayacaksa hangi maçta sahada olacak..
yattara veya alan yedek oturacak,bunun başka çaresi yok..
ve dediğiniz gibi 3lü ortasaha bu takımın vaçgeçilmezidir..
sonrasını istediğin şekilde kur...

Emrah KabuL
31.08.2010, 13:16
Aslında puan kaybı yaşamadık dün gece.. motivasyon kaybı yaşadık.. sanırım benim gibi bir çok renktaşımız da bu duruma sinirlenmişlerdir.. yoksa bu kadar zorlu maçların ardından Antalya deplasmanın da berabere kalmak sorun değildi.

Emrah KabuL
31.08.2010, 13:19
Trabzonspor da COLMAN oynamadığı zaman takım kazanamıyor.Şimdiye kadar izlediğimiz TRABZONSPOR rakibi boğan ve ayağa pas yapan bir takım görüntüsü verdi ve hoşumuza gitti değil mi?Dün akşam ise ofansif bir kadro ile çıkarak rakibe baskı yapmayan ve ayağına top bekleyen oyuncu sayısı çok olunca takım defans anlamında da sıkıntı yaşadı,zaten oyunsal anlamda SELCUK ileri katkı yapan bir oyuncu değil artı COLMAN'ı yanına çekersen ileri servis yapacak oyuncun yok oluyor.SELCUK-CEYHUN ikilisi her zam oynamalı ki COLMAN istediği oyunu sergilesin veya takıma katkı yapacak orta saha alınmalıdır.
BU TAKIM NASIL KAZANIRKEN SEVİNİYORSAK KAYBETTİĞİ ZAMANAN DA DESTEK OLMALIYIZ.İyi günde değil kötü günde TRABZONSPOR.

Ortasahası kötü olan takımlar kazanamıyor desek daha doğru olur.

Sezon başlamadan önce dediğim gibi.. bu sene şampiyon olabilirsek Ceyhun-Selçuk-Colman'ın performansı bunda etkili olacaktır.

S.DEMİRCİ
31.08.2010, 13:21
orta sahamızdaki bir problemde colmanın alternatifi olmalı..
bu kadroda engin buna adaydır..
ama takıma bir orta saha oyuncusu transfer edilirse rekabet artar...

Trabzon34
31.08.2010, 13:24
Arkadaşlar dünki kaybın sebebi yorgun olmak değildi bence. Zira 2. yarı daha iyi oynadık. Maçta alanzinyonun ki hari %100 lük bir pozisyonumuz yok. Antalya daha çok kaçırdı. Taraftar gözlüğümüzü çıkarırsak maçı illa bir takım kazanacaksa bu Antalya olmalıydı. olmadı berabere kaldık. Hedefleri olan bir takım olduğumuz için bu beraberliğe sevinicek değiliz. Ama skor kötünün iyisi bence. Takımda umut belli sebebplerden iyi değildi. Jaja ilk maç olmasına rağmen iyi ışık verdi. Alan oynadı mı? .. yattara ayrı bir alem.. bu taraftarın kendisi kadar sabrettiği kimse yoktur. Ya bu oyunu düzeltecek ya da oyunuzya bizi heyecanladırsa da sonuçta ıslıklarla veda edecek avni aker e..
Bizim sıkıntımız yedek klübesi fakirliği.. Dünki maçta "şu girse oyun değişebilir" dediğimiz bir kişi var mıydı allah aşkına? Bu arada şu cale oynamasın artık. eğer ferhat şu cale kadar oynayamıyorsa vah bize.. Onun gibi 3 metre ötesine pas ataamsa ve kademeye giremese bile en azından türk kontenjanında oynar ferhat.. ki bunları yapar bence..

Emin Danışmaz
31.08.2010, 13:24
JAJA-DEVİÇ ikilisi gol yapar.UMUT-JAJA ikilisi UMUTsuz vaka olur.Kesinlikle JAJA-TEO ikilisi oynamalı ki her zaman savunduğum gibi UMUT bizim kesinlikle ilacımız değil.Umut ile biz sadece hastanelik olur ilaç katsayımız yükselir.Bir oyuncu yanıbaşında duran arkadaşına pas atmaz da dört oyuncuyu geçme lüksüne giderse düşünülmesi gereken çok hassas bir nokta olduğu gerçeği gözden kaçmamalıdır.

S.DEMİRCİ
31.08.2010, 13:27
JAJA-DEVİÇ ikilisi gol yapar.UMUT-JAJA ikilisi UMUTsuz vaka olur.Kesinlikle JAJA-TEO ikilisi oynamalı ki her zaman savunduğum gibi UMUT bizim kesinlikle ilacımız değil.Umut ile biz sadece hastanelik olur ilaç katsayımız yükselir.Bir oyuncu yanıbaşında duran arkadaşına pas atmaz da dört oyuncuyu geçme lüksüne giderse düşünülmesi gereken çok hassas bir nokta olduğu gerçeği gözden kaçmamalıdır.
umut takıntımız nedir anlayamadım
o dediğinizi hem alan hem colman yapmaya çalıştı dün akşam..
ama siz sadece umutu görmüşsünüz..
bu arada alanı kaleciyle karşı karşıya kaldığı pasıda umut atmadı..
umut her haliyle bu takımda oynar..

tanjugunduz
31.08.2010, 13:27
orta sahamızdaki bir problemde colmanın alternatifi olmalı..
bu kadroda engin buna adaydır..
ama takıma bir orta saha oyuncusu transfer edilirse rekabet artar...

alternatif var hemde kapı gibi serkan sen serkanın yerine adam al bak sana alternatif ben fener maçlarının kac tanesi bu serkanın orata sahaya sürülerek baskı kurdugunu sayabilirim maksat orta sahaya adam doldurmak değil alternatifli kadro yapmak bak yattara alanzinho barış burak umut jaja kaç tane adam bence sadece orta sahada geriye kalan 2 mevki için aday serkanın yerine adama alırsan hem defsanının alternatifi olur hem orta sahanın örnek fenerdeki gökhan gönül yeri geldi ileri koy yeri geldi geri koy artık futbol böyle oyuncularla oynanıyor... yattra gibi caıkılı cizgi adamları ile değil o 1990 ların dizilişiydi ...

S.DEMİRCİ
31.08.2010, 13:28
alternatif var hemde kapı gibi serkan sen serkanın yerine adam al bak sana alternatif ben fener maçlarının kac tanesi bu serkanın orata sahaya sürülerek baskı kurdugunu sayabilirim maksat orta sahaya adam doldurmak değil alternatifli kadro yapmak bak yattara alanzinho barış burak umut jaja kaç tane adam bence sadece orta sahada geriye kalan 2 mevki için aday serkanın yerine adama alırsan hem defsanının alternatifi olur hem orta sahanın örnek fenerdeki gökhan gönül yeri geldi ileri koy yeri geldi geri koy artık futbol böyle oyuncularla oynanıyor... yattra gibi caıkılı cizgi adamları ile değil o 1990 ların dizilişiydi ...
serkan colmanın alternatifi filan olamaz..
ceyhunun olur ancak...

tanjugunduz
31.08.2010, 13:32
Ortasahası kötü olan takımlar kazanamıyor desek daha doğru olur.

Sezon başlamadan önce dediğim gibi.. bu sene şampiyon olabilirsek Ceyhun-Selçuk-Colman'ın performansı bunda etkili olacaktır.

gerçekten katılıyorum colmana endeksli takım olduk madem öyle selcuk ve colmandan verim alabileceğin en iyi dizlişi ve oyuncuları secmeli hocamız ben inanıyorum ki böyle olursa colman ve selcuk yüzümüzü kara cıkartmaz şampiyonluğu göğüsleriz yaşım 26 şampiyonluk göremediğim yahu üzülüyorum bak gene üzüldüm .:(

tanjugunduz
31.08.2010, 13:34
serkan colmanın alternatifi filan olamaz..
ceyhunun olur ancak...

onun değil zaten orta sahanın sağ kanadın aletrnatifi hemde orta sahanın defans yükünü azaltacak sekilde yani colmanı rahatlatıcı yönde ...

Murat Altun
31.08.2010, 13:34
Bu umut hakan şükürlü milli takım gibi oldu Hakan şükürü oynatmıyor diye ersun yanalı gönderdiler Hakanla oynayan Şenol Güneşe millet veryansın ediyordu Oynamasa yine Umut da öyle oynasa bir türlü oynamasa bir türlü
Liverpoolmaçında oynamadı eleştirler neredeyse umut olsa liverpoola fark atardıka geldi Oynadı bu hafta yine aynı eleştiriler umutla olmaz umut şöyle böyle En iyisi bir kaç milyona satılması galiba onada bizede yazık yahu
Dünkü maçta formsuzluğuna rağmen jaja iyidi Egemen çok iyidi birde herzamnki gibi onur Diğer bütün futbolcularımız kötüydü biri kiki kişiye bağlamak yanlış oluyor

Milli maç arasında jaj form tutar teo iyileşir Şenol hoca pansumanı yapar İlk maç yine eseriz Eleştirilerde acımasız olmayalım arkadaşlar

S.DEMİRCİ
31.08.2010, 13:38
onun değil zaten orta sahanın sağ kanadın aletrnatifi hemde orta sahanın defans yükünü azaltacak sekilde yani colmanı rahatlatıcı yönde ...
ona kabul ama colmanın performasını artırmak istiyorsak kendisini rahat hissetmemesi lazım..
ayrıca sakat,cezalı olma durumu var..
o nedenle transfer yapılmayacağını düşünürsek engin colmanın alternatifi olabilir..

Hürgün Aygün
31.08.2010, 13:39
-------------Onur----------
Serkan---Glo-----Egemen---Cale
---------Selçuk----Colman--------
Engin-----------Jaja----------Umut
------------------Teo------------
Yattara-Alan 11 oyuncusu değil sonradan girerler...

S.DEMİRCİ
31.08.2010, 13:42
alanın derdi basit oynamayı bilmiyor..
hep 3 kişi çalımlama derdinde..
futbol artık değişti..

boztepeliyasin
31.08.2010, 13:43
böyle düşüşler olabilir. takımı hemen yargılamamak lazım. ama bu futbolu önümüzdeki haftalarda da sergilemeye başlarsa o zaman eleştiriler yapılabilir.

S.DEMİRCİ
31.08.2010, 13:44
-------------Onur----------
Serkan---Glo-----Egemen---Cale
---------Selçuk----Colman--------
Engin-----------Jaja----------Umut
------------------Teo------------
Yattara-Alan 11 oyuncusu değil sonradan girerler...
selçuğun yanında barış veya ceyhun oynamalı..
teo ileride gerisini istediğin şekilde doldur..

Çetin
31.08.2010, 13:47
Şenol hocaya sesleniyorum; hocam lütfen birkaç gün güzelce dinlenin, iftarda bol bol tatlı tüketin... sonra form tutun, çünkü çok formsuzsunuz, silkelenip kendinize gelin.

Tangerine Dream
31.08.2010, 13:48
Merak edip Hüseyin Göçek'in şimdiye kadar yönettiği maçlarımızı araştırdım.

Antalyaspor 0 - Trabzonspor 0 (30 Ağustos 2010) Lig

Trabzonspor 2 - Antalyaspor 0 (25 Mart 2010) Türkiye Kupası

Trabzonspor 1 - B. Belediyespor 0 (10 Şubat 2010) Türkiye Kupası

Gençlerbirliği 2 - Trabzonspor 2 (25 Eylül 2009) Lig

Trabzonspor 1 - Bursaspor 0 (17 Mayıs 2009) Lig

Trabzonspor 0 - Denizlispor 2 (21 Şubat 2009) Lig

Gaziantepspor 3 - Trabzonspor 1 (29 Ekim 2008) Türkiye Kupası

Ankaragücü 1 - Trabzonspor 2 (29 Ağustos 2008) Lig

Manisaspor 3 - Trabzonspor 0 (30 Ekim 2007) Türkiye Kupası

Trabzonspor 2 - Sivasspor 0 (4 Mayıs 2007) Lig

Gençlerbirliği 3 - Trabzonspor 0 (20 Ekim 2006) Lig

Karagümrük 1 - Trabzonspor 2 (21 Aralık 2005) Türkiye Kupası

Ligde 7 maçımızı yönetmiş;

Galibiyet = 3 (Hatırlarsanız Bursa ve Ankaragücü galibiyetlerini uzatma dakikalarında attığımız gollerle kazanmıştık, yani bu iki maçın da berabere bitme ihtimali çok yüksekti)

Beraberlik = 1

Mağlubiyet = 3

Türkiye Kupası'nda 5 maçımızı yönetmiş;

Galibiyet = 3

Mağlubiyet = 2

Uğursuzluk gibi şeylere inanmam, ancak Hüseyin Göçek'in yönettiği, özellikle lig maçlarımızda puan kayıplarımız dikkat çekici şekilde çok fazla.

Emrullah
31.08.2010, 13:54
Colman'ın oynamama sebebi sahaya sürülen 11 ve bu 11 içindeki yeri. Colman bu takımın vazgeçilmezidir. Dün önünde Jaja, Umut, Alan oynuyordu. Colman'ın etkili olduğu yer çift forvetin arkası. Dün arkasının da arkasında oynadı. Hadi dün yorgundu diyelim, yorgun olmasa bile dünkü sistem olduğu müddetçe Colman'dan faydalanmamız mümkün değil.

Napoli
31.08.2010, 13:55
Kısa ve net Colman yoksa bizde yokuz.Takımın 5.vitesi..

iso_4939
31.08.2010, 13:56
dün umut yıne guzel oynadı yönetimin bu kadar çirkeflıgıne ragmen ....

Emin Danışmaz
31.08.2010, 13:57

hay gözünü seveyim senin.

Tangerine Dream
31.08.2010, 14:00

Colman'ın olması için de Emrullah'ın dediği mevkide oynaması şart. Onu sol kanada hapsetmek ya da bir ön libero gibi oynatmak üretkenliğini son derece olumsuz etkiliyor.

iso_4939
31.08.2010, 14:00
umut takıntımız nedir anlayamadım
o dediğinizi hem alan hem colman yapmaya çalıştı dün akşam..
ama siz sadece umutu görmüşsünüz..
bu arada alanı kaleciyle karşı karşıya kaldığı pasıda umut atmadı..
umut her haliyle bu takımda oynar..

bu takımda cale,yattara,alanzınho gıbı adamlar oynuyorsa umut da haylı hayli oynaması lazım.

iso_4939
31.08.2010, 14:11
dünkü macta alan,ın kacırdıgı pozısyonları umut kacırsaydı kesınlıkle gönderırdıler hatta ana avrat sövererdi..ben sonuna kadar umut,a destek verecegım.gercek taraftarında boyle olması lazım.

Kamil Çakmak
31.08.2010, 14:24
Alanzinho geçenyılki performansına bir türlü ulaşamadı. Keza yattara da yarı kapasite öle oynadı.
Aslında yabancı futbolcularımızdan Jaja hariç hiç biri vasatın üstüne çıkamadı.
Vay anasını yahu ne kadar yormuş bizi Liverpool. 4 günde dinlenemedik.
120 dakka futbol aynayıpda 4 gol atan rakiplerimize ne demeli o zaman.
Bizimkiler maça kostrante olamadılar ben bunu gördüm.

Travelair
31.08.2010, 14:29
Merak edip Hüseyin Göçek'in şimdiye kadar yönettiği maçlarımızı araştırdım.

Antalyaspor 0 - Trabzonspor 0 (30 Ağustos 2010) Lig

Trabzonspor 2 - Antalyaspor 0 (25 Mart 2010) Türkiye Kupası

Trabzonspor 1 - B. Belediyespor 0 (10 Şubat 2010) Türkiye Kupası

Gençlerbirliği 2 - Trabzonspor 2 (25 Eylül 2009) Lig

Trabzonspor 1 - Bursaspor 0 (17 Mayıs 2009) Lig

Trabzonspor 0 - Denizlispor 2 (21 Şubat 2009) Lig

Gaziantepspor 3 - Trabzonspor 1 (29 Ekim 2008) Türkiye Kupası

Ankaragücü 1 - Trabzonspor 2 (29 Ağustos 2008) Lig

Manisaspor 3 - Trabzonspor 0 (30 Ekim 2007) Türkiye Kupası

Trabzonspor 2 - Sivasspor 0 (4 Mayıs 2007) Lig

Gençlerbirliği 3 - Trabzonspor 0 (20 Ekim 2006) Lig

Karagümrük 1 - Trabzonspor 2 (21 Aralık 2005) Türkiye Kupası

Ligde 7 maçımızı yönetmiş;

Galibiyet = 3 (Hatırlarsanız Bursa ve Ankaragücü galibiyetlerini uzatma dakikalarında attığımız gollerle kazanmıştık, yani bu iki maçın da berabere bitme ihtimali çok yüksekti)

Beraberlik = 1

Mağlubiyet = 3

Türkiye Kupası'nda 5 maçımızı yönetmiş;

Galibiyet = 3

Mağlubiyet = 2

Uğursuzluk gibi şeylere inanmam, ancak Hüseyin Göçek'in yönettiği, özellikle lig maçlarımızda puan kayıplarımız dikkat çekici şekilde çok fazla.

Eline sağlık

Eren Karaahmetoğlu
31.08.2010, 14:36
Aydın abi uğursuzluk değil zaten. Bu adamın tek maçımızı adam gibi yönettiğini hatırlamıyorum.

irfanköse276
31.08.2010, 14:54
bu takımda cale,yattara,alanzınho gıbı adamlar oynuyorsa umut da haylı hayli oynaması lazım.

alanzinhoyu formsuzlukla eleştirebilirim ama yattaraya katlanabilen ve hala yattara diye ölüp bitenleri anlayamıyorum

mhayri
31.08.2010, 15:04
Jaja forvet mevkiine değilde forvet arkasına alınmış hissi uynadı bende.
Ve eğer orada oynarsa Umut veya Teo arkalarında jaja şeklinde bir forvet hattı çok daha etkili olacaktır.
Hele de halı saha topçusu Alan dan çok daha etkili...
Sol tarafa Engin'in gelmesi ile orta sahamız daha dengeli bir hal gelecektır lakin hocamızın fantezilerini sınırlı tutması şartıyla...
Ve eğer oynayacaksa Alan-Yattara ikilisinden birisinin oynaması hatta Yattara'nın dahi fizik olarak güçlenmeden sahaya
adımını dahi atmaması şartıyla...
Ceyhun-Colman-Engin-Selçuk dörtlüsü
önlerinde Jaja-Teo ikilisi ile dün akşamkinden beş gömlek üstün bir oyun oynayacağımızdan kuşkum yok.
Bu arada sayın hocamızın büyüklük ifadeine de katılmıyorum, büyüklük fanteziye kaçıp rakiple dalga geçecek bir
onbir ile sahaya çıkmak değil rakibin zaaflarını bilmek ve hepsinden önemlisi kendi zaaflarını da bilip ona göre savaşa girmektir...
Büyükler her zaman kazanamazlar elbet ancak her zaman kazanacak kadar oynarlar...

cabri
31.08.2010, 15:04
Gayet güzel işleyen sistemi değiştirmek takımın bocalamasına neden oldu. Buna peşpeşe oynanan üst düzey maçların yorgunluğu ve Antalya nın 40 derece sıcağı eklenince bu sene alıştığımız tempolu oyunu göremedik.

Hocanın niye böyle bir kadro oynattığı biraz muamma.. Fener-Antalya maçını mı izleyip taktik belirledi acaba.. Yoksa ayağındaki 10 topun 9 unu rakibe atan Ceyhun a güvenmiyor mu artık.. Jaja ya mı yer açmaya çalışıyor.. vs vs... Kendisi açıklarsa bizde öğreniriz artık.

Hocamız en doğrusunu bilir diyorum, moralimizi bozmaya gerek yok. Şenol Güneş duygusal insan, yan gelip yatmaz futbolcusunu da yatırmaz. Takımı düzeltir.

burhankocabey
31.08.2010, 15:27
jaja ya kötü diyenler ozmn o takımda oynayan ceyhun, umut ve girayı bu takımdan hemen gönderilsin ne bu ya daha maçı tam izlemeden 5 dk'sı ile yorum yapanlara bak ya yok jaja öleymiş böyleymiş görceksiniz....jaja-alan-yattara-teofillo-glo ve colman bu takımı sırtlayacaktır. emin olun.......

Napoli
31.08.2010, 15:28
Colman'ın olması için de Emrullah'ın dediği mevkide oynaması şart. Onu sol kanada hapsetmek ya da bir ön libero gibi oynatmak üretkenliğini son derece olumsuz etkiliyor.

Sol kanat ona en buyuk haksızlık.. Engının acil donmesi gerekıyor....

Armağan Dere
31.08.2010, 15:38
Bunlara karşı yaşadığım en büyük haz 2 sene önce sağanak yağmur altında 2-1 iken son anda çevirdiğimiz maçtır.Hatta .

Gökhan'ın 2 gol atıp devleştiği maç avni akerde...hele o son golde Ömer'in bacaklarının altından atılan golde taraftarın sevinmesi hala kulaklarımdadır...o ambians mükemmeldi

Burak Sahin
31.08.2010, 15:39
antalya macinin özet görüntülerini izleyebilecegim bir yer var mi acaba arkadaslar ????????

Hüseyin Gündoğdu
31.08.2010, 15:41
bir sağbek alsak da 4-4-2 oynasak.

----------------onur---------------

sağbek------glo------egemen-----cale

serkan-------selçuk----colman----engin

-------------teofilo-----jaja-----------

almazsak bari şöyle oynayalım.

-------------------onur-------------------

serkan-------glow-------egemen-----cale

-------------ceyhun----selçuk------------

engin(yattara)-----colman-------------jaja

------------------teofilo-----------------

Badaloğlu
31.08.2010, 15:43

İyide bu Colman senede kaç tane Colman gibi maç oynuyor ki?

Atılay
31.08.2010, 15:46
İyide bu Colman senede kaç tane Colman gibi maç oynuyor ki?

Canı istediğinde mi yoksa rakip dişine göre olduğunda mı çözemedim :)

Oğuz ZEYTİN
31.08.2010, 15:51
Maç sonlarında yapılan basın toplantılarında genellikle o gün başarılı olmuş-sivrilmiş oyuncular mikrofunun başına geçer.

Bu hemen hemen her takım sporunda böyledir. Bugün birisi, sonraki sefer başkası... Bu bir kural değil ancak gelenek olmuş (teamül de diyebiliriz).

Dün akşamki maçın ardından resmi sitedeki açıklamaları okurken dikkatimi çeken olay maç ile ilgili konuşan sporcularımızdı:

Colman ve Alanzinho... (Jaja da var, onun zaten ilk maçı, yani normal)

Yani dün akşam (genel anlamda) en çok eleştirilenler! Ters psikoloji sanırım...

Badaloğlu
31.08.2010, 15:53
Benim ısrarla sol tarafa Cale'nin yerine ve Colman'ın alternatifi olacak bir adam alınması istemiştim. Zaten parada yok, kulüp borç içinde... Zira bu yönetim umut'u satmaya çalıştı ama onuda gene yüzlerine bulaştırdılar.

Egemen, dün bence sahanın yıldırzı idi... Özelliklede 2. yarı Cale'nin boşluklarını doldurmaktan kendi görev yerine gidemedi. Bu Cale, çok başımızı ağırtacak. Gene söylüyorum, adamda ne oyunu okuma var, ne de sahada yer tutmasını biliyor.Pozisyonunu kaybediyor, farkında olmadan içeri doğru(Egemen'e doğru) gidiyor. Sol taraf açıklar veriyor, arkasına atılan her top tehlike arz ediyor.

Arkadaşlar, Trabzonspor maçlarını iyi takip edin... Rakipler ısrarla soldan gemeye çalışıyorlar, neden acaba? Cale'nin önünde Umut oynasada bu gerçek değişmedi dün gece...

LoVeRbOy
31.08.2010, 15:59
Liverpool trabzonspor maçını izleyen toto süperlig teknik direktörleri sol kanadımızın zayıflığını gördükleri için sürekli soldan soldan geliyorlar cale nin yerine serkan gibi dişli rakibini yıpratan birisini almamız lazım egemen hangisine yetişecek.

Murat Altun
31.08.2010, 16:06
Neyse bardağın dibi doluydu yenilmedik enazından Bu teselli olsun bize Takımımız sivas maçında affettrecektir kendini deyip işi tatlıya bağlayalım :)

Hüseyin Gündoğdu
31.08.2010, 16:09
türkiye'de sol açık kaliteli oyuncular yok.
bizde hep sağdan gitmiyor muyuz?
gs ile oynayalım da bakın cale mi sırıtacak serkan mı?