PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu haftaki maçlara özel marşlarım

Doğan Şahin
21.08.2010, 23:37
Bu haftaya özel iki marşımı elimden geldiğince düzenleyip sizlerle paylaşmak istedim.
Volkan Konak'ın marşını dinlediğim gün yaptığım bu besteyi düzenledim:

Dinle: >>Trabzonspor Bestesi Yık Yak - Şakoğlu Doğan: (http://www.megakatalog.com/tv/oynat2.aspx?ref=bmn201008&bnr=SakogluMarsYikYak.mp3)
İliklerime kadar işlemiş,
Senin asil renklerin.
Doğruyu bulmak zor işmiş,
Herkese nasip olmaz.

Yık, yak, parçala,
Haydi bastır Trabzon.
Rakipleri hırpala,
Ol şampiyon Trabzon.

Kuzey yıldızı tektir,
Kargadan kılavuz olmaz.
Renkleri bordo mavi,
Asaletin tarifi.

Yık, yak, parçala,
Haydi bastır Trabzon.
Rakipleri hırpala,
Ol şampiyon Trabzon.

Aslanlar kanaryalar,
Kartallar ve timsahlar.
Fırtınam sizi boğar,
Boğmasa da tımarlar.

Yık, yak, parçala,
Haydi bastır Trabzon.
Rakipleri hırpala,
Ol şampiyon Trabzon

2-3 sene önce yazmış olduğum marşı kırptım(rtük) ve düzenledim:
Dinle: >>Rezilbahçe Marşı (http://www.megakatalog.com/tv/oynat2.aspx?ref=bmn201008&bnr=RezilbahceMarsi2010.mp3)

Her iki parçanın da nakarat kısımlarını tezahürat olarak kullanabiliriz, umarım beğenirsiniz.

Ufak bir ayrıntı ama notebook hoparlöründen sesler eksik çıktığından kulaklık veya kaliteli hoparlörden dinlerseniz daha bir hareketli oluyor.

EmreYavuz61
22.08.2010, 00:02
Yık, yak, parçala,
Haydi bastır Trabzon.
Rakipleri hırpala,
Ol şampiyon Trabzon.

sözler güzel ama stadda söylenecek bir ritmi yok bence.slow gibi olmuş daha hareketli bir müzikle bu sözler stadda söylense güzel olur en azından bizimde özel bir bestemiz olur..
bu kısım güzel aslında bu kıs

Doğan Şahin
22.08.2010, 12:11
Ufak bir ayrıntı ama notebook hoparlöründen sesler eksik çıktığından kulaklık veya kaliteli hoparlörden dinlerseniz daha bir hareketli oluyor.

000061
22.08.2010, 15:38
İkinci marş pek iyi değil, şamata için yapılmış :)

1.si söz olarak güzel ama kayıt iyi değil, 5-10 kişi hep bir ağızdan söylemeli, Kral TV'deki şarkılar gibi :)

Ama biraz düzenlense çok iyi olur.

DN: abi sen hangi Programı kullandın bunun için?

Doğan Şahin
22.08.2010, 15:59
İkinci marş pek iyi değil, şamata için yapılmış :)

1.si söz olarak güzel ama kayıt iyi değil, 5-10 kişi hep bir ağızdan söylemeli, Kral TV'deki şarkılar gibi :)

Ama biraz düzenlense çok iyi olur.

DN: abi sen hangi Programı kullandın bunun için?

Cubase kullanıyorum ama o kadar adamı bu kadar kısa sürede bulabilmek mümkün değil tabi çünkü sabah Trabzon'a geliyorum :)

Dediğin gibi benim de kafamda taraftarları evde toplayıp o şekilde kayıt yapmak var ama inşallah Liverpool maçından sonra.

000061
22.08.2010, 16:08
Cubase kullanıyorum ama o kadar adamı bu kadar kısa sürede bulabilmek mümkün değil tabi çünkü sabah Trabzon'a geliyorum :)

Dediğin gibi benim de kafamda taraftarları evde toplayıp o şekilde kayıt yapmak var ama inşallah Liverpool maçından sonra.

Yani abi marş için adam toplamak zor değil bence o kadar kahvede bile olur o iş :)

Bilhan Özhan
22.08.2010, 17:38
Bu haftaya özel iki marşımı elimden geldiğince düzenleyip sizlerle paylaşmak istedim.
Volkan Konak'ın marşını dinlediğim gün yaptığım bu besteyi düzenledim:

Dinle: >>Trabzonspor Bestesi Yık Yak - Şakoğlu Doğan: (http://www.megakatalog.com/tv/oynat2.aspx?ref=bmn201008&bnr=SakogluMarsYikYak.mp3)
İliklerime kadar işlemiş,
Senin asil renklerin.
Doğruyu bulmak zor işmiş,
Herkese nasip olmaz.

Yık, yak, parçala,
Haydi bastır Trabzon.
Rakipleri hırpala,
Ol şampiyon Trabzon.

Kuzey yıldızı tektir,
Kargadan kılavuz olmaz.
Renkleri bordo mavi,
Asaletin tarifi.

Yık, yak, parçala,
Haydi bastır Trabzon.
Rakipleri hırpala,
Ol şampiyon Trabzon.

Aslanlar kanaryalar,
Kartallar ve timsahlar.
Fırtınam sizi boğar,
Boğmasa da tımarlar.

Yık, yak, parçala,
Haydi bastır Trabzon.
Rakipleri hırpala,
Ol şampiyon Trabzon

2-3 sene önce yazmış olduğum marşı kırptım(rtük) ve düzenledim:
Dinle: >>Rezilbahçe Marşı (http://www.megakatalog.com/tv/oynat2.aspx?ref=bmn201008&bnr=RezilbahceMarsi2010.mp3)

Her iki parçanın da nakarat kısımlarını tezahürat olarak kullanabiliriz, umarım beğenirsiniz.

bu marslari indirme imkanimiz var mi :)

Doğan Şahin
22.08.2010, 17:55
bu marslari indirme imkanimiz var mi :)

İndir :>>> Yık Yak - ŞakoğluDoğan (http://www.megakatalog.com/tv/SakogluMarsYikYak.mp3)
[/URL]
[URL="http://www.megakatalog.com/tv/RezilbahceMarsi2010.mp3"]İndir :>>> Rezilbahçe Marşı (http://www.megakatalog.com/tv/SakogluMarsYikYak.mp3)

Sağ tıklayıp farklı kaydet (save target as) seçerek indirebilirsin.

Bilhan Özhan
22.08.2010, 17:59
sagol :) yaklasik 2-3 hafta sonra benimde kayitlarim olucak(rap) fakat sözleri dahace hazir degil

Doğan Şahin
22.08.2010, 19:26
sagol :) yaklasik 2-3 hafta sonra benimde kayitlarim olucak(rap) fakat sözleri dahace hazir degil

Hayırlı olsun diyelim o zaman, başarılar.

Gümüshane
22.08.2010, 19:35
volkan konakinki rezaletti zaten. bu dahada rezalet. :D ama emegine saglik.

Doğan Şahin
22.08.2010, 19:48

madem otoritesin daha iyisini yap biz seni eleştirelim o zaman.

zisinoli
22.08.2010, 20:32

Asıl bu cevap rezalet. Bu nasıl bir nezakatsizliktir böyle!

Nizam
22.08.2010, 20:57

Sen daha rezaletsin !

SEDAT
22.08.2010, 21:02
- Düşünmeniz Bile Güzel..Emeğinize , Yüreğinize Sağlık :)

Şahin_53
22.08.2010, 21:06
Renkdaşım önce emeğine sağlık...

Dinledim marşı fena değil burada eleştiri yapmıyorum tabiri caizse otoriter değilim..
Ancak bir şeyler eksik gibi yanlış anlamanı istemem hep beraber söylenecek tarz da değil gibi..Aslında demek istediğim hani ''Sevdim seni bir kere başkasını sevemem'le başlayıp devam eden tarzında sloganlı tezahurat gibi daha kısa akılda kalıcı marş ve ya ne deniyorsa sanki biz Trabzonspor taraftarının daha çok talep edebileceği ve sahipleneceği bir durum olur.

Benim ki sadece ve sadece bir fikir..

Emeğine sağlık.:alkış:

Doğan Şahin
22.08.2010, 21:15
Teşekkür ederim arkadaşlar..

Bir konuyu belirtmeliyim; beste sipariş üzerine değil de anlık duygularla oluşan bir ürün olduğu için bu beste de bu şekilde oldu. Ama sonraki bestelerde bahsettiğiniz kriterleri de göz önünde tutabilmek amacıyla sizlerle paylaştım. Olumlu olumsuz görüşleriniz sonrakilerin daha iyi olmasına vesile olacaktır inşallah.

Gümüshane
22.08.2010, 23:29
madem otoritesin daha iyisini yap biz seni eleştirelim o zaman.

Ben yapamayacagim bir ise bulasmam. Sende bulasmasaydin keske. Begenmedim ama emege saygi dedim. Elestirilere acik degilsen bidaha yapma.

Erdem Koltuk
23.08.2010, 00:42
Ben yapamayacagim bir ise bulasmam. Sende bulasmasaydin keske. Begenmedim ama emege saygi dedim. Elestirilere acik degilsen bidaha yapma.

Yorum yazacaksan önce Türkçe yazı yazmayı öğren.Sonra gel buralarda ukalalık yap.

cicin_61
23.08.2010, 01:27
ukalalık yapmak istemem arkadaşımızın bir düşüncesi olmuş ve bizlen paylaşmış iyi yada kötü olması farketmez önemli olan düşüncesi. teşekkür etmek lazım.
benim düşüncem ise biz büyük bir kulübüz yani bursaspor gibi sonradan görme kulüp değiliz bunun için marşlarımızda diğer takımlara saldırma küçük düşürme gibi kelimelerin olmaması gerekiyo. yani kendimizden başka bir kulübü asla ağıza almamalıyız ayrıcada marşlarda özbenliğimizin takıma olan sevgisini yansıtacak kelimeler kesinlikle olması gerekiyodur

ruhumda bu ateş sönermi sandırn
kanım borda mavi akmazmı sandın.

vb.

bordoylamavi
23.08.2010, 10:44
dostum yanlış anlama ama müzikal bir yanı yok maalesef. arkada düdük sesi ve vurmalı bir kaç çalgını dışında ortada bir melodi yok. ikincisine gelecek olursak başkasının marşıyla alay geçmenin neresi marş oluyor bunu da anlamadım.