PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 17 Ağustos | Unutmayacağız

Miraç Atalay Çiftçi
17.08.2010, 13:05
18 Bin vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 25 Bin vatandaşımızın yaralandığı ve yaklaşık 300 Bin'e yakın meskenin tahrip gördüğü büyük felaketin 11. Yıldönümündeyiz.

Bu büyük felakette hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diler, yaralıların bu büyük yıkımın izlerini derinleşmeden silmelerini temenni ederiz.

Büyük Turk milleti olarak yaşadığımız bu büyük acıyı unutmayacağız.

Serdar Ersoy
17.08.2010, 13:11
Başımız sağolsun...

Böyle bir felaketi bir daha yaşamak en büyük korkularımdan bir tanesi...

Başta ailem olmak üzere hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun...

Enkaz'dan sağ çıkan ama canları, ciğerlerini beton yığınları arasında bırakanlara Allah sabır versin.

Tekrar başımız sağolsun...

Oğuz ZEYTİN
17.08.2010, 13:13
Aradan 11 yıl geçti. Bilim ve teknik çalışmalarının sonucunda gerekli şehir planlamaları yapılabildi mi?
Tedbir alınabildi mi? En önemlisi deprem kavramına karşı toplumumuzda bilinç oluşabildi mi?

Bu sefer inşallah öncekiler gibi bir iki gün konuşup unutmayız.

* Yitirdiklerimize tekrar Allah'tan rahmet dilerim.

Külünkoğlu
17.08.2010, 13:14
Ölenlere Allah rahmet eylesin. İnşallah bir daha böyle büyük acılar yaşanmaz.

TSelif
17.08.2010, 13:17
ALLAH bir daha böyle acı göstermesin :(

Serdar Ersoy
17.08.2010, 13:18
Aradan 11 yıl geçti. Bilim ve teknik çalışmalarının sonucunda gerekli şehir planlamaları yapılabildi mi?
Tedbir alınabildi mi? En önemlisi deprem kavramına karşı toplumumuzda bilinç oluşabildi mi?

Bu sefer inşallah öncekiler gibi bir iki gün konuşup unutmayız.

* Yitirdiklerimize tekrar Allah'tan rahmet dilerim.

Şehir planlaması mı ? Öyle birşey çok zor, hele ki İstanbulda...

Tedbir konusunda belki müteahhitler akıllanmışsa ve belediyelerin denetlemeleri sıkı ise gerçekleşmiştir.

Toplumun bilinçlendiğini düşünüyorum yani akıllanmışlardır herhalde...

Oğuz ZEYTİN
17.08.2010, 13:33
Şehir planlaması mı ? Öyle birşey çok zor, hele ki İstanbulda...

Tedbir konusunda belki müteahhitler akıllanmışsa ve belediyelerin denetlemeleri sıkı ise gerçekleşmiştir.

Toplumun bilinçlendiğini düşünüyorum yani akıllanmışlardır herhalde...

Özellikle Zeytinburnu ve Kartal'ın pilot bölgeler olarak seçildiği ve yeniden yapılanmanın buralardan başlayacağı belirtilmişti. Belediye, akademisyenler, mühendislik odalarının faaliyetlerinden haberdar olduğumu söyleyemeyeceğim ne yazık ki.

Bu arada belli semtlerde, ana noktalarda hazırlanan acil yardım konteynırlarının nasıl kullanılacağını bile bilmiyorum. Bu benim ayıbım (ki öğrenmeye çalıştım) olsun varsın, peki öğretemeyenlerin kabahati hiç mi yok?

Emin olun o konteynırlardan habersiz kitle, azımsanmayacak ölçüde.

Bir başka konu, bina güçlendirmeleri. Denetimlerin sıklığı ve ciddiyetine inşaatçılar bile inanmıyor!

Deniz kumu kullandığını itiraf eden müteahhitlerden herhangi bir şekilde hesap sorulduğunu görmedim. Çünkü o müteahhitin araba koleksiyonu basınımızın ilgisini daha çok çekiyordu.

Uzatmayayım, konu ciddi. Ama her gün hatta her saat gündemin değiştiği bu kutsal ülkede popülerlik ciddiyetin önünde! Bir iki gün sonra unuturuz...

Tunga
17.08.2010, 13:35
Allah beterinden korusun. Aslında Allah bizlere akıl fikir versin demek daha doğru galiba.

Kaybettiklerimize Allah'tan rahmet diliyorum bir kere daha.

Travelair
17.08.2010, 13:44
Hiçbir zaman bu trajedinin tam anlamıyla farkına varamadık. Ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Önümüzdekiler için önlem alma imkanımız var. İnsan hayatı herşeyden değerli. Varsın ekonomimiz yavaşlasın ama bu hazırlıklar bir an evvel tamamlansın. İnşallah ondan sonra da bu acılar yaşanmaz

Dursun Kaplan
17.08.2010, 13:46
Yüce rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın.

O büyük depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun.

Hüseyin Bağdat
17.08.2010, 13:48
Bu büyük acıyı yaşan biri olarak hiçbir zaman unutamam. Unutmama imkan yok. Her sene olduğu gibi dün gecede ayaktaydık...

Biz unutmuyoruz ama maalesef yetkililer unutmuş. Depremle ilgili hiçbirçalışma yok...

ALLAH böyle acıları hiçkimseye yaşatmasın...

TAHSİN 61
17.08.2010, 13:58
Yaşayanlardan biriyim ve ben unutmak istiyorum ......

Muhammed
17.08.2010, 14:00
Hayatını kaybedenlere ALLAH rahmet eylesin. Umarım bir daha böyle bir acı yaşamayız ülke olarak :(

28TS61
17.08.2010, 15:00
ALLAH bir daha böyle acı göstermesin :(

amin......

ÜNAL
17.08.2010, 15:29
Allah göstermesin muhakkak...

Peki şimdi yeterli düzeyde önlem alınmış mıdır geçen 11 yılda..?

Mert67
17.08.2010, 15:31
Ölenlere Allah rahmet eylesin.Allah bir daha böyle şeyler yaşatmasın inşallah.

Cem Balcı
17.08.2010, 15:48
http://www.etravma.com/wp-content/uploads/2008/04/deprem1.jpg

Marmara depreminde hayatını kaybedenleri saygıyla anıyoruz!

http://www.yesilzemin.com/17agustos.jpg

http://www.kayhanovic.com/wp-content/uploads/2009/08/cum170800.jpg

http://2.bp.blogspot.com/_R4VTJp4j_FE/Soj3b_YYsBI/AAAAAAAABO4/KP3ewHlh2uI/s400/17agustos.jpg

Rabbim sen bu acıyı yaşatma bir daha!

Cem Balcı
17.08.2010, 15:49
konuyu görmedim tekrar açtım.

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=24845

Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun...

Cagdas Topal
17.08.2010, 15:54
Vay be tam 11 yıl geçti üzerinden . Acıdan ders almadık bu gecen sürede yine bu tarz bir deprem olsa yine 11 sene önceki kadar insanımız yaşamını yitirir .

ilhan
17.08.2010, 16:20
Allah memleketimizi beterinden korusun, saklasın. Unutmak ne mümkün o günü? Allah bir daha yaşatmasın. Bu elim olayda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah rahmet eylesin, geride kalanlara da sabırlar versin.

mashal61
17.08.2010, 18:05
ALLAH bu depremde kaybettiklerimize rahmet eylesin.

Tam 11 yıl geçmiş. Umarım bundan sonra gerekli tedbirler alınır ve böyle büyük acılar yaşanmaz.

Bıyıklıoğlu
17.08.2010, 18:10
11 yıl önce bugün.Sanki dün gibi aklımda.Allahım böyle bir acıyı bir daha yaşatmasın bizlere.Vefat edenlerin mekanları cennet olsun.

Erbay
17.08.2010, 21:45
Allah ölenlerin mekanını cennet eylesin. Unutmak mümkün değil. 9-10 yaşındaydım. Sıcak nedeniyle Annem yatak odasından yattığım odaya gelmiş karşımda oturmuş, ama yine uyumuştu, uyandığımda ilk anladığım şey buydu. O sesi unutamıyorum. Binalardan çıkan o sesler. Annem babama, "Erdoğan kalk deprem oluyor" diye bağırdığında deprem kelimesi benim için hiçbir şey ifade etmemişti. Depremin ne olduğunu kafamda canlandıramıyorum o şaşkınlıkla ama depremin de tam ortasındaydık. Babamın şaşkınlıkla "kolonları tutun kolonları" demesi ve iki eliyle kolonları tutması... Dış kapının inatla açılmaması, abimin "Elektrikler kesildi de niye 5 kişi mum almaya gidiyoruz" demesi... Çok şükür biz depremi yaşamadık sayılır yani, ya da yaşıyoruz diyeyim.

Timur Mikhail
17.08.2010, 23:39
Korkarım yeterince ders alınmış değil heleki istanbul böyle bir depremi tekrar yaşarsa bilanço Allah korusun daha kötü olabilir.

Allah o olayda hayatını kaybedeblere rahmet eylesin...

Büyük bir acıydı ve o gün sanki hayat durmuştu.

Kaya
17.08.2010, 23:42
Böylesine büyük bir felaketten ne kadar ders aldık bilemiyorum. Uzmanlarca kesin görülen gelecekteki depremde umarım bu derece bir acı yaşamayız...

Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızın mekanı cennet olsun...

MDanışmaz
17.08.2010, 23:44
Depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun..

.....
17.08.2010, 23:46
Hayatını kaybeden kardeşlerimizin mekanların cennet olsun.

Allah bir daha böyle acıyı hiçbir insan topluluğuna vermesin.

Hüseyin İlkin
17.08.2010, 23:51
Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızın mekanı cennet olsun. Allah rahmet eylesin.

irfanb
18.08.2010, 00:57
Allah rahmet eylesin tüm kardeslerimize,mekanlari Cennet olsun.

Oktay AKKUŞ
18.08.2010, 01:02
Allah rahmet eylesin.
Ben uyuyordum o depremde.

Ertan 51
18.08.2010, 14:09
O acıyı yaşayanlar ve o bölge insanı unutmadı.Allahım ölenlere rahmet etsin kalanlara sabır versin ama toplum olarak unuttuk bile.Ne ders aldığımız var,ne önlem aldığımız var.Allahın hikmetinden korkup daha bi toparlamıştık kendimizi,camilerdeki safları daha fazlalaştırmıştık,ev de,mal da,mülk te pek gözümüz kalmamıştı ama hepsi unutuldu.Bu insan oğlu garip bi varlık,Allahım sen bize bakma,bir daha böyle afet bize yaşatma yarabbi.

Gülyalı
18.08.2010, 14:20
Allah tekrarını yaşatmasın.

Hayatını kaybeden bütün vatandaşlara Allahtan rahmet diliyorum.

Tangerine Dream
18.08.2010, 15:20
Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun.

Ertan 51
18.08.2010, 16:29
2.sayfayı deviremediğimiz,unuttuğumuzun resmidir.

hatice_61
18.08.2010, 18:49
ölenlere Allah rahmet eylesin Allah inş bi daha böyle büyük felaketler vermesin