PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yaşasın Yeni Yayın Dönemimiz ! Artık Maçların Özetlerini Bile İzleyemeyeceğiz !

Mehmet S. Pervan
16.08.2010, 03:12
Evet doğru duydunuz artık maçların özetlerini bile TV'den izleyemiyeceğiz.

Ligtv'nin koyduğu katı kurallar çerçevesinde maçların özet görüntülerini TRT'den başka kanal yayınlayamayacak. Onlar da zaten bir kez özet gösteriyor. Yani o 5 dakkalık özeti izledik izledik, kaçırırsak bidaha özet filan izleyemeyiz.

Bu birinicisiydi daha devam ediyor.

Bırakın maçların özet görüntülerini, maçların pozisyonları bile TRT'den başka kanalda yayınlanamayacak.

Hatta basın toplantıları, oyuncu röportajları ve teknik direktörlerin açıklamaları dahil !

Bu Ligtv'nin üyelerini arttırması için yapılmış bir kampanyaymış. Yani illa da Ligtv alcaksınız diyor adamlar !

Almayacağım kardeşim almayacağım ! Lanet olsun sizin gibi paragöz heriflere !

Ceyhun Dündar
16.08.2010, 03:14
parayı veren dudugu calar dıye bosuna soylememıs ,nasreddın hoca:)

Ömer TOPAL
16.08.2010, 03:14
ligtv.com.tr den izlerim :)

Bıyıklıoğlu
16.08.2010, 03:17
Bu olay kaç aydır var zaten.Adamlar B lisansını satın aldılar.Bundan daha normal birşey olamaz sanırım.

Mehmet S. Pervan
16.08.2010, 03:18
ligtv.com.tr den izlerim :)
TV'nin yerine tutar mı Allah aşkına, 2 megapixellik görüntü ile :)

Fatih YAZICI
16.08.2010, 03:21
Arkadaşlar şöyle bir gerçek var ki özet konusu çok da LigTV'nin tasarrufunda birşey değil bildiğim kadarıyla. LigTV özet görüntüleri TRT'den başkasına satamıyor. Eğer TRT başka kanallara satarsa, orası ayrı. Başka kanallara da satsa dahi en erken haftanın son maçından 24 saat sonra izlenebiliyor. TRT'de ise bu maç bitiminden 1 saat sonraya tekabül ediyor.

E. Cumur61
16.08.2010, 03:27
Trt maclari sattigi taktirde, bile maclari diger kanallarda son oynanan mactan 24 saat sonra izleyebilecez.

Mehmet S. Pervan
16.08.2010, 03:32
Arkadaşlar goller Ligtv.com da var zaten germeye gerek yok ortamı :) Ayrıca facebookta anında düşüyo goller ve önemli pozisyonlar :)
İyi de bütün türkiyedeki 75 milyon kişi internet kullanıcısı değil ki be kardeşim :)

Bıyıklıoğlu
16.08.2010, 03:32
İyi de bütün türkiyedeki 75 milyon kişi internet kullanıcısı değil ki be kardeşim :)
75 milyon kişide maç izlemiyor ama be :)

Fatih Özkan
16.08.2010, 04:07
Arşiv yapan birisi olarak, özet görüntülere ihtiyacım oluyor...
Ama hala Ankaragücü maçının özet görüntülerine ulaşabilmiş değilim...

Emrullah
16.08.2010, 04:56
Özet görüntülerimizi zaten TRT'den başka veren yoktu. Bizim için değişen birşey yok yani.

Digiturk'te haklı yani. Adamlar o kadar para verdi, o kadar kampanya düzenliyor. madem futbolu seviyorsun ayda 13 TL vereceksin kendi takımının maçlarını seyredeceksin. Adamlar enayi mi bu kadar para verecekler ve para kazanamayacaklar.

tunganyan
16.08.2010, 10:17
Dünyanın en yüksek ücretli ihalesini aldı adamlar ne bekliyordunuz tabiki de katı kurallar koyacaklar!!Hiç kimse birşey diyemez..

marlalı apo
16.08.2010, 10:30
ben bütün maçlar saat 20.00 den sonra başladığı halde niçin trabzonsporun maçı daha erken oynanıyor bu sıcakta ona taktım

Süleyman Eruyar
16.08.2010, 10:39
Dünyanın en yüksek ücretli ihalesini aldı adamlar ne bekliyordunuz tabiki de katı kurallar koyacaklar!!Hiç kimse birşey diyemez..

Kesinlikle katılıyorum,
Ne bekliyordunuz, Bu kadar parayı Allah Rızası içinmi verdiler.
Bir şekilde almaları lazım,

Miraç Atalay Çiftçi
16.08.2010, 10:45
Lig Tv'nin koyduğu katı kural falan yok.
Maçların özet görüntülerini de ihale yolu ile sattılar.
Maçtan tawm 1 saat sonra bu görüntüler TRT tarafından gösterilmek zorunda. Diğer kanallar isterlerse gidip TRT ile anlaşır satın alır ve gösteriri.

Ali Özcan
16.08.2010, 11:04
Lig Tv sezon başında bize 34,90x12 ay taahhütlü, kutu hediyeli ve 9 maç izleme sözü vermiş olmasına rağmen, paketimizin şampiyonlar paketi olduğunu ve haftada sadece bjk,fb,gs,bursa ve Trabzonsporun oynadığı maçları izleyebileceğimiz aktardı dün telefonda...Yaptıkları şerefsizlik, adilik...bununbaşka izahı yok...en az 10 kere onaylatmama rağmen elefonda 9 maç olayını, küçük takımların maçlarında Digi Tv ye şifre giriyor...Şerefsiz insanlar topluluğu...

Berk
Ligtv.com.tr adresinde maçların gollerinin yer aldığı Videolig bölümündeki görüntü kalitesi rezalet.
3 yıldan beri hiçbir gelişme göremiyorum bu bölümde.
Cam gibi görüntü koymanıza gerek yok ama biraz daha kaliteli yapın şunları bari.

Misina
Sanki Trtden başkası doğru dürüst özet görüntü yayınlıyor du.

Recep Alkan
16.08.2010, 11:05
Ali dün bende de 1 nolu Digi kanalı çaışmadı, kaç kez aradım sordum, herkeste sorun var dediler, acaba bende mi aynı durumdayım ?

Orhan Aydın
16.08.2010, 11:09
Trt maçların tekrarını 2-3 gün sonra yayınlayacak mı ki yine?

Travelair
16.08.2010, 11:24
Cuma günkü maçın görüntüleri en yakın salı günü gösterilir deniyor. Buna göre diğer kanallarda görüntüler o anda yayınlanmayacağından pozisyonlar üzerinde spekülasyonlar artacaktır. Bu konuda hakem hataları, hadsiz yönetici/futbolcu açıklamaları/davranışları vs hep spekülasyon edilebilecek, haksızlık üzerinde kamuoyu oluşturmak zorlaşacağından adaleti sağlamak da o ölçüde zorlaşacaktır. Yani bu durum bazılarının işine gelecek

Erdinç Dilek
16.08.2010, 11:30
Arşiv yapan birisi olarak, özet görüntülere ihtiyacım oluyor...
Ama hala Ankaragücü maçının özet görüntülerine ulaşabilmiş değilim...
ben son anda yetiştim ama orjinal spiker ağzından verilmeyince tadı olmuyor

R.KAKISIM
16.08.2010, 11:46
ben onu bunu bilmem de trt stadyum programının sayın arıkandan sonra zırnık izlenebilirliği kalmamış resmen ordan oraya ordan oraya atlayıp duruyorlar 2 gundur ızlemeye calısıorum koskoca programdan hıcbısey anlamadım bı bızım macı verıyor tam yorumlarken fener macını verıyor derken bjk macını yorumluyorlar derken bı bakıorsun baska bı konuya gırmısler herşey yarım yamalak bu şekilde devam ederse yazık ettıler canım programa herkes yakında ligtv almak zorunda kalacak sanırım

Mustafa Umut
16.08.2010, 11:49
Neyseki Facebook 'a goller anında düşüyo maç bitincede özeti düşüyo.

Ama herkesin interneti yokki ne yapacak bu millet insanları futboldan soğutur bunlar.

R.KAKISIM
16.08.2010, 11:50
Lig Tv sezon başında bize 34,90x12 ay taahhütlü, kutu hediyeli ve 9 maç izleme sözü vermiş olmasına rağmen, paketimizin şampiyonlar paketi olduğunu ve haftada sadece bjk,fb,gs,bursa ve Trabzonsporun oynadığı maçları izleyebileceğimiz aktardı dün telefonda...Yaptıkları şerefsizlik, adilik...bununbaşka izahı yok...en az 10 kere onaylatmama rağmen elefonda 9 maç olayını, küçük takımların maçlarında Digi Tv ye şifre giriyor...Şerefsiz insanlar topluluğu...

aynı durum dun bı arkadasın evınde de oldu ama bır telefonla işi çözdüler genel anlamda bır sorun meydana geldiğiini söylediler ve düzelttiler olayı

tigin
16.08.2010, 11:55
Adamlar aylık 5 liraya takımının maçlarını internetten izleme imkanı sunuyor. 5 lira bile vermeyen maç izleyememekten yakınmasın. Bu eleştirilecek bir şey değil. Diğer tv kanallarıda azıcık ellerini cebine atıp maç özetlerini satın alıp yayınlasın.

Samet Türkmen
16.08.2010, 12:00
Bende benzer şeyler yazacaktım. 19 lirada verilmeyecek bir ücret değil artık maçlar için.

Travelair
16.08.2010, 12:14
Adamlar aylık 5 liraya takımının maçlarını internetten izleme imkanı sunuyor. 5 lira bile vermeyen maç izleyememekten yakınmasın. Bu eleştirilecek bir şey değil. Diğer tv kanallarıda azıcık ellerini cebine atıp maç özetlerini satın alıp yayınlasın.

Satın alsa dahi en erken salı günü yayınlayabiliyor

Metin Ural
16.08.2010, 12:18

Ligtv'nin koyduğu katı kurallar çerçevesinde maçların özet görüntülerini TRT'den başka kanal yayınlayamayacak. Onlar da zaten bir kez özet gösteriyor. Yani o 5 dakkalık özeti izledik izledik, kaçırırsak bidaha özet filan izleyemeyiz.

Bırakın maçların özet görüntülerini, maçların pozisyonları bile TRT'den başka kanalda yayınlanamayacak.

Hatta basın toplantıları, oyuncu röportajları ve teknik direktörlerin açıklamaları dahil !

Bu Ligtv'nin üyelerini arttırması için yapılmış bir kampanyaymış. Yani illa da Ligtv alcaksınız diyor adamlar !

ayda 2.99 tl diye biliyorum ozetleri izlemek. bu mu paragozluk?

Murat Altun
16.08.2010, 12:21
bende lig tv var maçları seyrediyorum ama maçtan sonrada kritikleri pozisyonalrı tekrar izleyip yorumcuları dinlemek hoşuma gidiyor bu yeni uygulama çok saçma oldu tüm maçlar bittikten 12 saat sonra yayın izni veriyorlarmış ne saçma cuma oynana maçı taa salı günü yayınlayabiliyor diğer kanallar

şimdi biz ikinci hafta fenere çakacağız ben her kanalın her yprumcunusu ayrı bir zevkle pozisyonlar üzerinde tartışırken görme zevkimden mahrumum Ziya sengülün kıpkırmızı omuş yüzünü artık maç görüntüsüüz izlerim bu hafta çok hava gitrmişti fenr uçuyormuş bilemem ne sanki lkarşılarında takım vardı

hatice_61
16.08.2010, 12:26
bide trt sağolsun çok geç saatte maçı veriyo maç özetlerini

Tangerine Dream
16.08.2010, 12:26
2010 yılı yayın ihalesinde "B Paketi" diye adlandırılan Süper Lig'in geniş ve kısa özetlerini, TFF 1. Lig'in canlı yayınını şifresiz olarak yayınlama hakkını TRT aldı. O yüzden yapacak bir şey yok.

Cagdas Topal
16.08.2010, 12:34
İnternetten ayda 5 lira verip takımınızı izleyemiyorsanız daha ne diyeyim ben .

Paragözlülükle alakası yok adamlar milyonlar bastılar ihaleyi alabilmek için tabiki böyle katı kurallar koyacaklar .

unique
16.08.2010, 12:42
Verilen o kadar paradan sonra bir şekilde geri almak için bir şeyler yapmak zorundalar; ticaret yani çok da haksız değiller. İnternetten 5 TL'ye Trabzonspor paketi aldım, mis gibi izledim dün. Zaten yaptıkları şeyi de ihale kurallarına göre yapıyorlar, hukuk neyse onu uyguluyorlar.

SADECETRABZON61
16.08.2010, 12:54
Konuyu Açan Arkadaş Sonucta Ligtvye Üye Olman Bir şekilde Trabzonspora ve Tüm Klüplere fazla para geliyor Ligtv dev adımlar attı cok iyide para geliyor Klüplere bunu Kimse inkar etmesin durumunuz müsaitse ayda 12 Tl cok olmasa gerek nete girebildiğine göre ayda 12 tl sigara parası Bile değil..Abartmayalım.

Gümüshane
16.08.2010, 13:04
Maclari izlemek istiyorsan alacaksin..

M.S.SOFU
16.08.2010, 13:40
kapitalizm yavaş yavaş tırnaklarını çıkarmaysa başladı

ve gözünüzün içine baka baka bize mahkum olduğumuz şeyleri dikte ettirmeye devam ediyor.

kına yakın ey kapitalistler-söz meclisten dışarı-

Bdeniz_61
16.08.2010, 14:17
Lig ihalesi yapılırken A,B ve C paketleri oluyor.A paketi normal yayın hakkı,B paketi özetleri verme vs. ve C paketide cep telefonlarıyla ilgili birşey.Ligtv de sanırım B paketini de aldığı için özetler başka yerde verilmiyor diye biliyorum.

Ama hiç olmazsa Ntvspor'da izleyebilseydik keşke.Hoş onlarda İstanbul takımlarından fırsat kaldıkça veriyorlar ya neyse.

Cagdas Topal
16.08.2010, 14:19
Lig ihalesi yapılırken A,B ve C paketleri oluyor.A paketi normal yayın hakkı,B paketi özetleri verme vs. ve C paketide cep telefonlarıyla ilgili birşey.Ligtv de sanırım B paketini de aldığı için özetler başka yerde verilmiyor diye biliyorum.

Ama hiç olmazsa Ntvspor'da izleyebilseydik keşke.Hoş onlarda İstanbul takımlarından fırsat kaldıkça veriyorlar ya neyse.

B paketini TRT aldı diye biliyorum :rolleyes: O yüzden TRT den baska hiçbir kanalda özet görüntüleri yok .

Mehmet S. Pervan
16.08.2010, 15:16
Öncelikle konu saçma sapan yerlere gitmiş onu belirtiyim. Bazı arkadaşlar "para verip izliceksin" "ayda 5 TL vermen lazım takımın maçları için, çok mu" diye gönderiler yapmışlar. Yahu ben başlıkta maçı izlemek istiyorum diye bir şey mi dedim ! Nerden çıktı maç izlemek ya. Ben konuda öyle bir şey mi belirttim ??? Belirttiysem alıntıla kardeşim.

Ben maç özetleri, tartışmalı pozisyonlar, oyuncu röportajları, basın toplantıları ve yorumculardan bahsettim.

1-) Ben illa da maç özetlerini izleyemiyoruz diye tutturmuyorum. Hadi maç özetlerini izledim netten ( her ne kadar kalitesiz görüntü olsa da ) diyelim.

2-) Tartışmalı pozisyonları nasıl izleyeceğiz ? Onu da mı facebook'ta veriyorlar yoksa...! Benim kafamdaki penaltı pozisyonunu takımın haksızlığa uğrayıp uğramadığını nasıl izleyeceğiz ? Topun çizgiyi geçip geçmediğini web tv'den mi izlicez vatandaş ?!

3-) Ben Fener'i yenmişim 3-0 keyfim yerinde, geçip televizyonun karşısına yorumcuların Trabzon hakkındaki güzel yorumlarını duyup keyiflenmek istiyorum. Maç özeti yayınlandıktan sonra Fener'li yorumcuların yüz ifadesini görmek istiyorum. Yoksa bunlarda nette var da benim haberim mi yok ?!

4-) Oyuncu röportajları ne olacak, Teo gollerden sonra ne diyecek hiç merak etmiyor mu insan maçtan sonra ?

5-) Hiç kimse mi Şenol Güneş'in maçtan hemen sonra basın toplantısında diyeceği şeyleri merak etmiyor ?

Ben Türk halkının bu para kazanma adını taşıyan sahtekarlığı "adamlar parayı basmış abi tabiki bunları yapacaklar, haklarıdır" gibi ortaçağdan kalma fikirlerle betimleyerek anında kabul etmiş olmasına üzüldüm doğrusu...

"Ben"ci değil "Biz"ci olma özelliğimizi kaybetmişiz doğrusu.

Yunus Emre AYAZ
16.08.2010, 16:09
parayı veren düdüğü çalar boş işler bu konuları tartışmak 5 lira ver maçını seyret olay bundan ibaret fakir edebiyatı yapmaya hiç gerek yok.

Sefa
16.08.2010, 16:11
Herkesi bilmem ama benim derdim özet değil maçı izliyoruz zaten şu tartışmalı pozisyonların kalkması kötü oldu.

Erman Toroğlu ve Ahmet Çakar ortalığı birbirine katacaktı ne güzel.. :)

Metin Ural
16.08.2010, 16:40
Öncelikle konu saçma sapan yerlere gitmiş onu belirtiyim. Bazı arkadaşlar "para verip izliceksin" "ayda 5 TL vermen lazım takımın maçları için, çok mu" diye gönderiler yapmışlar. Yahu ben başlıkta maçı izlemek istiyorum diye bir şey mi dedim ! Nerden çıktı maç izlemek ya. Ben konuda öyle bir şey mi belirttim ??? Belirttiysem alıntıla kardeşim.

Ben maç özetleri, tartışmalı pozisyonlar, oyuncu röportajları, basın toplantıları ve yorumculardan bahsettim.

1-) Ben illa da maç özetlerini izleyemiyoruz diye tutturmuyorum. Hadi maç özetlerini izledim netten ( her ne kadar kalitesiz görüntü olsa da ) diyelim.

2-) Tartışmalı pozisyonları nasıl izleyeceğiz ? Onu da mı facebook'ta veriyorlar yoksa...! Benim kafamdaki penaltı pozisyonunu takımın haksızlığa uğrayıp uğramadığını nasıl izleyeceğiz ? Topun çizgiyi geçip geçmediğini web tv'den mi izlicez vatandaş ?!

3-) Ben Fener'i yenmişim 3-0 keyfim yerinde, geçip televizyonun karşısına yorumcuların Trabzon hakkındaki güzel yorumlarını duyup keyiflenmek istiyorum. Maç özeti yayınlandıktan sonra Fener'li yorumcuların yüz ifadesini görmek istiyorum. Yoksa bunlarda nette var da benim haberim mi yok ?!

4-) Oyuncu röportajları ne olacak, Teo gollerden sonra ne diyecek hiç merak etmiyor mu insan maçtan sonra ?

5-) Hiç kimse mi Şenol Güneş'in maçtan hemen sonra basın toplantısında diyeceği şeyleri merak etmiyor ?

Ben Türk halkının bu para kazanma adını taşıyan sahtekarlığı "adamlar parayı basmış abi tabiki bunları yapacaklar, haklarıdır" gibi ortaçağdan kalma fikirlerle betimleyerek anında kabul etmiş olmasına üzüldüm doğrusu...

konunun basliginda maclarin ozetlerini izleyemecegiz demissiniz sonra bu ozetlerin trt'de olmasindan bahsetmissiniz. trt dergi mi?

ayrica 2.99'a da ligtv'yi izleyebiliyorsunuz. http://www.futbolunevadresi.com/DoksanArtiBir.html

diyorsaniz ben hem ligtv'deki ozetleri hem de trt'deki ozetlerimi izlemem, o zaman bu forumdaki kimse size yardimci olamayacak herhalde.

Burak TOSUN
16.08.2010, 16:53
Sadece Trt'nin yayınladığı özetten ne hayır gelir? Geçen sene maçlardan 45-50 dakika sonra Ntv, Kanaltürk hepsi yayınlayabiliyordu ve dilediğin yorumcunun ağızından maçın tarıtşmalı pozisyonlarını dinleyebiliyordun.
Kimden dinleyeceksin şimdi Hakan Şükür'den mi?
Hadi eski Stadyum kadrosu olsa Mehmet Demirkol-Ömer Üründül-Erdoğan Arıkan bir nebze çekilir.

Hüseyin İlkin
16.08.2010, 17:10
Özet görüntülerinin akıbeti LigTv'nin elinde olan bir şey değil, Trt ile alakalı diye biliyorum. Dün bu konunun üzerinde Kanaltürk ekibi duruyordu. En çok onlar üzülmüştür bu konuya, Ahmet Çakar ve Erman Toroğlu'nu bir araya getirdiler ama ellerinde görüntü yok. Animasyonlar ile uğraşıyorlar.

SADECETRABZON61
16.08.2010, 17:55

Arkadaşım onun için Ligtv paketi alıcaksın Trabzonsporun her maçını 12 tlye izliyceksin evinden Trabzonspor maç önce ve sonrası yorumlar..

Ama sen diyorsun Ben Penaltımı değilmi Onlarıda Göreyim O zamanda Ligtv 5 büyük paketi alıcaksın 39 TLydi sanırım izliceksin.
Herkezin Düşüncesi Farklı ben sevmem şahsen Öyle Yorumlamaları Filan Diyelimki Sarı Kart yerine kırmızı kart verdiler gösterince kırmızı kartı gerimi alıyorlar?

DeAgLeMaNyAq
16.08.2010, 17:56
Arkadaşlar şöyle bir gerçek var ki özet konusu çok da LigTV'nin tasarrufunda birşey değil bildiğim kadarıyla. LigTV özet görüntüleri TRT'den başkasına satamıyor. Eğer TRT başka kanallara satarsa, orası ayrı. Başka kanallara da satsa dahi en erken haftanın son maçından 24 saat sonra izlenebiliyor. TRT'de ise bu maç bitiminden 1 saat sonraya tekabül ediyor.

Önceki senelerde özetleri Lig TV dağıtıyordu. Şimdi ise TRT'ye ait. Dolayısıyla Lig TV'de özetleri pazarlayarak elde ettiği ek gelirinden mahrum kalmış durumda. Federasyon'un ihale şartnamesine göre B paketine sahip yayıncı kuruluş, o hafta oynanan son karşılaşmadan 12 saat sonra kısa özetleri diğer kanallara pazarlamak zorunda. Mevcut maç programında son maçın Pazartesi gecesi bittiği varsayılırsa, görüntüler diğer kanallara en erken Salı sabahı ulaşabilir. Yıllardır futbol programları Pazar ve Pazartesi geceleri üzerine konuşlandığından, Salı'dan sonra NTV Spor haricinde bir kanalın bu kısa özetleri satın alınacağını düşünmüyorum. Şimdi ki durum nasıl bilmiyorum ama geçtiğimiz senelerde bu kısa özetlere 50 bin dolara yakın para ödeniyordu. Spor programları bittikten ve maçlar soğuduktan sonra kimse o parayı vermek istemeyecektir. İşin bir diğer noktası ise yine ihale şartnamesinde TRT'nin geniş özetleri maçların bitiminden 45 dakika sonra yayınlayabildiği gibi, yine aynı anda bu görüntüleri başka bir ikinci kanala satma hakkı bulunuyor. Ama söylenenlere göre TRT reytingini korumak için, sırf gelir elde etmek amacıyla böyle bir girişimde bulunmamış. Kaldı ki bulunsa dahi maçın bitiminin ardından vereceği 15 dakikalık geniş maç özetlerinin fiyatı, Salı günü verilecek kısa özetlerin fiyatından çok daha tuzlu olacaktır. TRT haricindeki kanallardaki spor programlarının da tek 1 maç için 15 dakikalık görüntü kullanacaklarını hiç düşünmüyorum...

hodlu
16.08.2010, 17:59
Ağalık düzeni böyle birşey işte.Paranın ve mührün sahibi keyfine göre davranıyor.Haktır bu millete..........

only ts
16.08.2010, 18:23
lanet olsun burjuva düzen ..........

OYılmaz
16.08.2010, 18:40
Lig Tv devletleştirildi de mi böyle bir şey yapmaya hakkı var milletin eğlence özgürlüğüne özel kanalla müdahale yapılması hakikatten çok komik

Oruç
16.08.2010, 18:53
Bir açıdan sevindirici benim için. Adamlar özetleri 50 kere gösteriyorlar, Rıdvan Dilmen kalkıyor ayağa -eliyle gösterip- "oyuncu şurdan şuraya geldi vurdu ve gol oldu" diyor. Sanki izleyenler bilmiyor bunun böyle olduğunu. Zırt-pırt "ileri-geri al" muhabbetlerinden de kurtulduk. Benim açımdan iyi. Maçımızı izliyorum, forumu okuyorum yeter. Gerisi laf kalabalığı. Adamlar ekranda reyting uğruna her türlü şeyi yapıyorlar. 3 dakikalık görüntüleri 1 saat konuşuyorlar. Gariptir ki bundan zevk alanlar da mevcut. Onlara saygı duyuyorum. Adamlar oturdukları yerden para kazanıyorlar. Bir çok isim işsiz kalır bu gidişle. Dünyanın en beleş işi milyon dolarları alıp "spor yorumcu"su kisvesi altında konuşmak.

leavemealone
16.08.2010, 19:51
Ligtv son ihalede iki kati para verdi lige.. Ne bekliyordunuz ?
Ayrica trt de ihaleye girdi özetler icin .
Adamlar hakli bir yerde.. Bizler icin biraz kötü oldugu dogru ama yapacak birsey yok..

Mustafa ÖZDEMİR
16.08.2010, 20:03
bu nasıl iştir ya...

only ts
16.08.2010, 20:40
hala daha bızım macın özet görüntülerini izleyemedim. bu iş mi şimdi ?? velhasıl işimiz çıktı izleyemedik ne olacak sadece gollerimi izlicez ... vay anasını sayın seyirciler

Cagdas Topal
16.08.2010, 20:43
hala daha bızım macın özet görüntülerini izleyemedim. bu iş mi şimdi ?? velhasıl işimiz çıktı izleyemedik ne olacak sadece gollerimi izlicez ... vay anasını sayın seyirciler

İnternet denen birşey var bugün macın geniş özetini facebooktan izledim mesela 14 dklık bölüm .

Herşeyi tvde aramayın artık internet elinizin altında :rolleyes:

only ts
17.08.2010, 00:05
madem izliyosunuz paylaşında cimri olmayın :D

Cagdas Topal
17.08.2010, 00:09
madem izliyosunuz paylaşında cimri olmayın :D

http://www.facebook.com/video/video.php?v=151708154844280&ref=mf

zekeriyya
17.08.2010, 08:26
FUTBOL = PARA
olduğu için ve en yüksek parayı da ligtv verdiği için
KULÜPLERDE DAHA ÇOK PARA ALACAĞI İÇİN
buna alışmamız gerekiyor.

ozturk
17.08.2010, 09:14
internette paylaşım sitelerine hücum o zaman...

yapacak bişe yok.

maxim
17.08.2010, 10:04
Arkadaşlar ben stadyum'u izleyemedim bilenlere soruyorum;

Geçen sene atıyorum pazar saat 7'de bizim maçımız olsa, Stadyum programı da bizim maç bitmeden yayına başlamış olsa, bizim maç bittiği anda stada bağlanıp röportajları, ortamı falan gösteriyordu. Sürekli Ömer Üründül'ün sözünü kesip, arkadaşımız Barış Yurduseven'in yanında Şenol Güneş var söz sende Barış.. vs gibi durumlar oluyordu. Sonra maç sonu basın toplantısına canlı bağlanıp bir kısmını gösteriyorlardı...

Bu sene böyle değil mi şimdi?

vaslat
17.08.2010, 11:45
lig tv nin sitesinden ücretsiz üye olup istediğniz kadar izleyebilirsiniz maç özetlerini...

Cagdas Topal
17.08.2010, 12:45
Arkadaşlar ben stadyum'u izleyemedim bilenlere soruyorum;

Geçen sene atıyorum pazar saat 7'de bizim maçımız olsa, Stadyum programı da bizim maç bitmeden yayına başlamış olsa, bizim maç bittiği anda stada bağlanıp röportajları, ortamı falan gösteriyordu. Sürekli Ömer Üründül'ün sözünü kesip, arkadaşımız Barış Yurduseven'in yanında Şenol Güneş var söz sende Barış.. vs gibi durumlar oluyordu. Sonra maç sonu basın toplantısına canlı bağlanıp bir kısmını gösteriyorlardı...

Bu sene böyle değil mi şimdi?

TRT ' de değişen birşey yok yine röportajları izleyebileceksin . Bu dediklerini diger kanallar yapamayacak sadece okadar :D

Efendioglu
17.08.2010, 16:01
Arkadaşlar Öncelikle Kimse Ne Biçim Yayıncılık Falan Demesin Paran Varsa Bu Ülkede Herşeyi Halledebiliyorsun İşte Nedenleri ; --------Herkesin Okumasını İstiyorum-----

-Özetleri,Röpörtajları Sadece ve Sadece Trt Verebilecek...

-Digitürk parasını vererek(50 Milyon $)özetleri vs.yide aldı ama hiçbirşey bitmiş değil.

-Trt1'de maçtan 1 saat sonra 15 dakikalık geniş özeti ve ondan önce röpörtajları izleyebilirsiniz.

-Trt neredeyse başka gezegenden bile çekebiliyor en kolay bulunan kanal bu yüzden herkes izleyebilir.

-Tabiki kötü yanlarıda var spor kanallarında artık animasyonla canlandırma yapıyıyorlar..gerçek görüntü yok

-Basın toplantısı vs.. içeren yani koridor görüntüleri maçtan en geç 1 saat sonra çekilen görüntülerden başka görüntüler olsa bile marka değerini yükseltmek amacıyla verilmiyor.

-Bu tamamen başka spor programlarında kişilere,klüplere,futbolculara karşı kötü niyetli yorumları engellemek amacıyla yapılmış

-Ligtv'de Marcus Merk'i getirerek türkiye futbolunu yakından bilmeyen sadece pozisyonlara faul-değil diyerek basit yorumlar yaparak marka değeri korunma hedeflenmiş

Ve En Önemlisi !!!!!

Örneğin sivasspor maçında frank rijkaard ile sivassporun yardımcı antrönörü tartışmış ama sadece 1 kere görüntüye geldi ve devamı olan olayı sadece 2sn ile ekrana getirerek marka değeri koruması yaptılar..

-KISACA ÜLKE FUTBOLUNU REZİL EDECEK VE TV'DE KİMSEYİ TEKRAR BAŞA GEÇİRMEYİ(ERMANTOROĞLU)ENGELLEMEK İÇİN YAPILMIŞ KAMPANYALAR BUNLAR...

Peki Neden Yapıldı ?

Erman toroğlu ile kötü şekilde ayrılan digitürk firması artık daha net güzel programlar yapmak amacıyla klüp başkanlarınında ligtv yöneticileriyle görüşmesi sonucu(aziz yıldırım)görevinden alındı ve artık yeniden kanaltürk ekranlarında olacak erman toroğlunun söz hakkını elinden almak için görüntüler trt hariç başka kanallarda verilemeyecek...

Ancak Bu Durum Ligtv'nin Popülerliğine Kanımca 1 Ay İçerisinde Köstek Olacak Çünkü Diğer Spor Kanallarını Hiçe Saymak Amacı İçermiyor Değil...En Azından Basın Toplantıları Ulusaldır Ve Kartı Olan Bütün Basın Mensupları Ve Kanallar Bu Açıklamalarıyla Haber Yapmaları Serbesttir...

Ama ben Trabzonspor'u evden başka yerlerde izlediğimde olay çıktığı için Ligtv almak durumundayım ama boykot edilmesi gerek :)

Ayrıca ligtv.com.tr'den özetleri golleri izleyebilirsiniz facebook'ada düşüyor maçtan sonra yani sadece trt hariç kanallarda maç görüntüleri olamayacak...

Buğra Dege
18.08.2010, 19:25
adamlar 300 bilmem kaç milyon dolar verdi..15liraya kıyda al bi ligtv izle macları.onlarmı paragöz bizmi cimri düşünmek lazım?????

Timur Mikhail
18.08.2010, 19:39
Ne para veriyorum ne de herhangi bir özeti bekliyorum.
Açıyorum netten hd yapıyorum ve 22inch monitörümden maçı canlı canlı izliyorum.
Donma falan çokta umrumda maçı akıcı bi biçimde ses sistemimle izledikten sonra koy kıçına gitsin...
Alayına isyan alayına anarşiii...

Futbol zevktir parayla satılmaz. Satarsan eninde sonunda ettiğin yere oturursun.

worldmaster
18.08.2010, 20:20
Çok iyi oldu benim açımdan.Nedenine gelince ;

Pazar günü açtığım her kanal da "ezik" lerin 3 dakikalık özet görüntülerinden 3 saat pozisyon yorumu yapılmasından kurtuldum

Yok hani düşünüyorum düşünüyorum bulamıyorum.Lan biz gerizekalı mıyız,futboldan anlamıyor muyuz? Neden Rıdvan gibi adamlar karşımıza geçip izlediğim pozisyonu bana yavaş gösterim de anlatıyor ki.Ve üstüne yetmezmiş gibi dünyanın parasını kazanıyor bu adamlar...

İyi oldu ,süper oldu....

Alihan Ertürk
18.08.2010, 21:22
http://ligtv.com.tr/?r=1&hid=76754

Olaya bakın .. :)

Cenkhan
18.08.2010, 22:54

Ts-Fener maçının maraton bileti 100 milyon, LigTv'nin aylık üyeliği 14 milyon. Hayır daha ne yapmalarını bekliyorsunuz anlamış değilim.

Özgür Hacıosmanoğlu
24.08.2010, 16:01
Tıpkı maç yayını gibi, özet görüntüler de ihaleyle alınıyor.
TRT uzun yıllardır maç özeti ihalelerini alıyor.
Son 4 senedir yayın ihalesine de katılıyor fakat kazanamıyor -maalesef-.
Bu sene de Bank Asya 1. Lig Maç Yayın ihalelerini TRT aldı.
Özeti ilk olarak TRT vermek zorunda. TRT özet yayınlamadan diğer kanallar da yayınlayamaz.

apachi61
29.08.2010, 11:44
arkadaşın biri yazmış fakir edebiyatı yapmaya gerek yok aynen katılıyorum trabzonsporluysan takımına destek olmak anlamında sende elini cebine atacaksın hep destek tam destek böyle olur atıp tutmakla degil

Bilhan Özhan
29.08.2010, 11:55
LigTv diger kanallarda TRT haric özetlerini bile yasakliyo.. ben böyle federasyonun dibine tükürim ya bu ne bicim istir.. sanki diktatörlük..

bkandil
30.08.2010, 10:41
Federasyon ile yayıncı kuruluş aklı sıra futbolda tekel oluşturmaya çalışıyorlar, çünkü rant müthiş bir büyüme içerisinde...
Maç yayınları, görüntüler v.s. ihale ile verilebilir fakat maç sonu basın toplantıları, oyuncu, t.d. röportajları için bu durum söz konusu bile olamaz.
Federasyon burada topu dışarı paslayıp kendisini kurtarmaya çalışıyor. Maç sonu basın toplantısını yayınlayanların akreditasyonlarını iptal etmekle (daha doğrusu basın akreditasyonlarını kendisi vermediği için iptal ettirmekle) tehdit ediyor.

Mert Pasa
30.08.2010, 11:36
Dun Besiktas'a 1 bariz faul ve 1 olmayan penalti ile maci hediye ettiler,goruntu yok basindaki satiliklarin durumu zaten belli,bu olay bizim rekabetimizi daha da zorlastiracak.Ayni sey bize olsa herhalde birak baskasinin elestirisini vicdan azabinin alasina sokmuslardi bizi ama onlar ooo Q7 dalgasindalar

Burak TOSUN
30.08.2010, 17:56
Yaşasın yeni dönem! Pazartesi maçlarına abone olduk!
Sivas maçınıda pazartesi oynayacağız!

kani6161
31.08.2010, 00:27
Arkadaşlar trt özetleri sadece stadyumda vermiyor . Cok sayıda programı var. Yanılmıyorsam perşembe veya cuma günleri yine veriyorlar hepsini

Hürgün Aygün
31.08.2010, 01:22
Dun Besiktas'a 1 bariz faul ve 1 olmayan penalti ile maci hediye ettiler,goruntu yok basindaki satiliklarin durumu zaten belli,bu olay bizim rekabetimizi daha da zorlastiracak.Ayni sey bize olsa herhalde birak baskasinin elestirisini vicdan azabinin alasina sokmuslardi bizi ama onlar ooo Q7 dalgasindalar
Evet dademin Pazartesi Gecesi Futbolu'nda haftanın olaylarını değerlendiriliyodu tüm hakem hataları vardı Konya maçı filan Bjk maçı yoktu..!

ozturk
20.10.2010, 10:19
Maçların özetlerinin orjinal sesiyle verilmesi güzel bir gelişme..

TSercaN
20.10.2010, 11:36
Maçların özetlerinin orjinal sesiyle verilmesi güzel bir gelişme..

Zaten once niye oyle vermediklerine anlam veremiyordum :)

Akillandilar demekki