PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spor Toto Süper Lig 2. Hafta | Trabzonspor 3 - 2 Fenerbahçe

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19]

sedatalis82
24.08.2010, 13:35
ben arkadaşın 'aptalca saldırma sevdası' lafına takıldım.

acaba aynı durumda fener seni bulsa kaç atardı.

biz beşiktaş bizi sahamızda 5-0 yenerken sinan enginin çıkıp maçtan sonra çocuklara fazla atmayın dediği günlerden gelmişiz bu günlere.hatırlatırım.

a-ta-cak-sın

feneri bu haldemi buldun atacaksın.Fenere saldıran kazanır.bunu da en iyi Senol hoca bilir.alanzinhoyu alıp umutu koyması beni müthiş mutlu etti.adam saldıran takım istiyor.çekilince olmuyor.görüyoruz.
haaa içimizde ziya doğanı özleyenler varsa el kaldırsın

kaptans
24.08.2010, 13:35
halanında bıyığı olunca amca oluyodu galiba
:alkış::D

o söze ancak bu denirdi

Cengiz
24.08.2010, 13:40
feneri bu haldemi buldun atacaksın.Fenere saldıran kazanır.bunu da en iyi Senol hoca bilir.alanzinhoyu alıp umutu koyması beni müthiş mutlu etti.adam saldıran takım istiyor.çekilince olmuyor.görüyoruz.
haaa içimizde ziya doğanı özleyenler varsa el kaldırsın

olur mu arkadaşım öyle şey, ziya doğan gibi savunma, şenol güneş gibi hücum yapmak zorunda takım :)

her pozisyonda 3'e1 kalan bekler adamları geçirmemek zorunda, beceremiyolarsa 3e bölünmeleri lazım

christian'ın tekmeleriyle (rakiplere göre tekme sahibi değişir) muhattap olan alanzinho'nun, colman'ın her maç 4'4lük performans göstermesi lazım

3 gün önce Liverpool'la mı oynadın, gerekirse 2 günde bir oynayacaksın gene 90 dk koşacaksın, robotsun ya

Barcelona'yız ya zaten, her maç yapmamız lazım bunları ;)

champions
24.08.2010, 13:42
Dikkatlerden kaçan bir nokta; maçın 76 dk sını skor olarak önde götüren bir Trabzonspor var.Yattara ve Teo ile bulduğumuz pozisyonlar gayet sıradandır bu açıdan.Burda sorgulanması gereken maçın çok çok büyük bölümünü önde götüren bir takım nasıl olur da maçı bu derece riske eder, oyunu soğutamaz ve rakibe net pozisyonlar verir?

mkmsas
24.08.2010, 13:42
Trabzonspor ezberlediği bol pasa dayalı oyununu oynayamadı..

Bunda Fener'in, Trabzonspor'un pas düzenini bozmak için takım savunmasını ileride kurup hem savunma oyuncularımıza hem de topu savunmadan alarak oyun kuran Selçuk-Colman-Ceyhun üçlüsüne sert ve yoğun baskısının etkisi büyüktü..

Buna Trabzonspor'un cevabı etkili pas ayaklarıyla Yattara-Teo-umut gibi oyuncularını önde kurulan Fener savunmasının arkasına kaçırmak oldu..

Bu şekilde sayısız gol pozisyonu yakalandı..

Rakiplere benim oyunumu bu şekilde bozabilseniz bile, buna verilecek çok etkili bir cevabım var mesajı verildi..

Bu tür bir oyunu Beşiktaş maçında bekliyordum.. Ama İBB onları uyandırmış olabilir...

Melek
24.08.2010, 13:43
Çok güzel bir maçtı Glo'nun sakatlanmasıda olmasaydı..
Birde bilikanın tünel kazmak için daha maç bitmeden kalenin içinde dolanması yokmuydu pess yani :D
Jaja'yı da alsaydı Teo'nun yerine Şenol hocam tam olucakti :)

sedatalis82
24.08.2010, 13:46
olur mu arkadaşım öyle şey, ziya doğan gibi savunma, şenol güneş gibi hücum yapmak zorunda takım :)

her pozisyonda 3'e1 kalan bekler adamları geçirmemek zorunda, beceremiyolarsa 3e bölünmeleri lazım

christian'ın tekmeleriyle (rakiplere göre tekme sahibi değişir) muhattap olan alanzinho'nun, colman'ın her maç 4'4lük performans göstermesi lazım

3 gün önce Liverpool'la mı oynadın, gerekirse 2 günde bir oynayacaksın gene 90 dk koşacaksın, robotsun ya

liverpool bizden sonraki ilk maçında ne hale düştü gördük

ya biz ..liverpooldan sonra feneri hezimete uğratıyorduk

taraftar iyi bilir.doğru doğru
her sene bursa (deplasman.?)-ankaragücü(deplasman)-liverpool(deplasman)-fener-liverpool maç trafiğine giriyoruz

çok doğru

Berat Akçay
24.08.2010, 13:46
Çok güzel bir maçtı Glo'nun sakatlanmasıda olmasaydı..
Birde bilikanın tünel kazmak için daha maç bitmeden kalenin içinde dolanması yokmuydu pess yani :D
Jaja'yı da alsaydı Teo'nun yerine Şenol hocam tam olucakti :)
bakıyor nereyi kazsam petrol cıkar diye düşünüyor :D:D:D

zaferyıldız
24.08.2010, 13:49
önce şunu soyleyeyim şenol hoca herşeyimiz ...o taa uzaklar da iken gelmesi ve bizim son şansımız olduğu ile ilgili çok şey de yazmışımdır...o sonuna kadar bu takımın başında kalmalı,hayranı olduğu man unıted ın hocası neyse ,şenol güneş trabzonspor için o olmalı....vs vs

fakat dünki maça gelelim

aykut hoca hafta içi ts yi oynatmıyacaz dedi..ve ona göre orta saha da mücadele gücü yüksek olabilecek ,aynen bursanın gs ye yaptığı gibi oyun bozup oynatmıyacak bir kadro kurdu..ve ben eminim alexle başlasaydı biz oyuna daha çok hakim olacaktık..yani aykut doğru yaptı

biz beklenmedik şekilde öne geç,inçe ve 2. gol de gelince bence şenol hoca hiç vakit kaybetmeden zaten saha da aksadığı belli olan bazı şeylere mudahale etmesi gerek,irdi etti ama geç kaldı..dün ki maç çok kolay olabilir di kim ne desin bunu nedeni önce şenol hoca oldu sonra da teo yattara ve colman la kaçan goller..
ama aynı yattara dün takımın serkan la birlikte eniyisiydi o ayrı ..alanzinho yararlı olamadı çık tı oysa ilk onbirde olmasaydı ve iki takımın yorulduğu 70. dakikadan sonra girse hem topu bizde tutar hem rakibi bozar ve kart gostertir çok faydalı olabilirdi.. alan ilk onbirde başlayıp sonra da çıkarılınca maçın son bölümünde yorulan colmanın yanına destek olabilecek hamle yapma şansımız da kalmamış oldu..penaltı konusu çözülmeli onur kurtarıyor sa birileri de atmalı..ama o kişi yumuşak plaseci colman olmamalı bu da yanlış oldu..

sonuçta hatalar da olsa doğrularımız daha fazlaydı ki kazandık..çok önemli bir maçtı bu se zon ki şampiyonluk söylemimizi doğrudan etkiyecek maçtı o yuzden kazanmak çok güzel ve değerli oldu..

bu takımın herşeyi şenol ,,aldanmayalım bu yönetim hala çok çok kötü;

sadri ,hacisalihoğlu efendi, bir sürü yöneticimiz ,hatta ünal ve eski hocalar ne yaparlar ..futbol kültürü dün başlamış bir şehir de olmaz bu zemin rezaleti ,,ne yapılması gerektiğini biz mi araştırmalıyız ..dün avni akerdeki zemin sadece yönetimin ayıbıdır..

Murat Altun
24.08.2010, 13:50
fenev sahda sadece ayakta duran antalya karşısında 4 gola ttı diye yeriş göğü inlettiler süper futbol oynuyor uçuyorlar filan diye Eleştirleri olabilir kötü gününd eolan oyuncularımızda olabilir ama arkadaş bu maçın normal sonucu 8-3 filandı insaf yahu yok kalite yokmuş yok bilmem neymiş yok şuymuş buymuş şampiyonluğun en büyük adaylarından birini yendik ki kendi sahamızda uzun zmandır bir şansszılığımız varıd bunu kırdık
şundan biray önce transfer forumunda ağlıyorduk sinirden bu takım ne yapacak böyle hiç transfer olamdı bir glo alındı oda yaşlı vs diye Şenol hoca elleri öpülecek adam feneve de gerekeni yapmıştır Eksiklerimiz var evet ama transfer şampiyonalarına paraları büyük kulüplere bakınca dahada bir parlıyor TRABZONSPOR um

Keyf,niçıkartın arkadaşlar Gerçi artık feneve 5 ten aşağısı keyif vermiyor çünkü çok sıradan oldu onları 3 lemek :)

objek
24.08.2010, 13:50
Bu mactaki eksikligimiz 2-0- ve 3-1 onde goturdugumuz bir macta sanki arkada olan bizmisiz gibi kontrolsuz hucuma cikip kontralar yememiz oncelikle bu tip maclarda 2 farkli ondeyken macin temposunu bir sekilde dusurmeyi rakip ataklarini ileride ve orta sahada kesmegi basarmamiz lazim

ozcan_asanoglu
24.08.2010, 13:53
Israrla bardağın boş tarafını gündeme biraz abartarak getiren arkadaşlar var. Tabiki bir takım eksikler var, sonuçta bu bir süreç. Bazı şeyler zamanla hallolacak. Ama bardağın dolu taraflarından bahsetmemek Şenol Hoca ve talebelerine haksızlık olur.

Ayrıca, bazı maçlar bazı futbolcular iyi oynamayacak bu dünyada her yerde böyle, her zaman olacak bu..hemen de oraya transfer gerekmez.Transfer ihtiyacı hiçbir zaman bitmez. 100 tane kupa alsanız da transfer gerekebilir.

Başarıya ulaşırken eksik yanlarınız, zaaflarınız olacaktır önemli olan bunları telafi edebilecek önlemleri almak veya güçlü yanlarınızın ağır basmasını sağlamaktır. Şenol Hoca bunu çok iyi bir şekilde başarmaktadır.

Ne kadar büyük ve iyi takım olursanız olun çok ciddi bir Avrupa maçından sonra ligde bırakın iyi futbolu puan kaybı bile muhtemeldir. Bu şu anda 1 numara olan Barça için bile geçerlidir.

Ben de takımı çok beğenmedim ama sen 3 gün önce Liverpool'la kora kor mücadele et sonra gel sana bilenmiş Fb yi'de darmadağın et. Hem yen hem futbolunla ez .Bunu beklemek biraz insafsızlık olur.Maçın içinde git-gellerin olması biraz da bundan kaynaklandı.

Kİ takım bu şartlarda iyi mücadele etti ve kazanmasını bildi. Akıl almaz golleri ve penaltıyı kaçıran da yine bizim takım oldu.

Yiğit Gayretli
24.08.2010, 13:55
Her şeyden çok zemine takıldı aklım.İnanılmaz yumuşak...Hala oturmamış.Güzelim Avni Aker zemini ne hale geldi.Çok marifetti o havada o kupa maçını oynatmak.Hala ceremesini çekiyoruz. :mad:

winner
24.08.2010, 13:56
Israrla bardağın boş tarafını gündeme biraz abartarak getiren arkadaşlar var. Tabiki bir takım eksikler var, sonuçta bu bir süreç. Bazı şeyler zamanla hallolacak. Ama bardağın dolu taraflarından bahsetmemek Şenol Hoca ve talebelerine haksızlık olur.

Ayrıca, bazı maçlar bazı futbolcular iyi oynamayacak bu dünyada her yerde böyle, her zaman olacak bu..hemen de oraya transfer gerekmez.Transfer ihtiyacı hiçbir zaman bitmez. 100 tane kupa alsanız da transfer gerekebilir.

Başarıya ulaşırken eksik yanlarınız, zaaflarınız olacaktır önemli olan bunları telafi edebilecek önlemleri almak veya güçlü yanlarınızın ağır basmasını sağlamaktır. Şenol Hoca bunu çok iyi bir şekilde başarmaktadır.

Ne kadar büyük ve iyi takım olursanız olun çok ciddi bir Avrupa maçından sonra ligde bırakın iyi futbolu puan kaybı bile muhtemeldir. Bu şu anda 1 numara olan Barça için bile geçerlidir.

Ben de takımı çok beğenmedim ama sen 3 gün önce Liverpool'la kora kor mücadele et sonra gel sana bilenmiş Fb yi'de darmadağın et. Hem yen hem futbolunla ez .Bunu beklemek biraz insafsızlık olur.Maçın içinde git-gellerin olması biraz da bundan kaynaklandı.

Kİ takım bu şartlarda iyi mücadele etti ve kazanmasını bildi. Akıl almaz golleri ve penaltıyı kaçıran da yine bizim takım oldu.

Çerçeveletip duvara asmak lazım bu yorumu.

sedatalis82
24.08.2010, 13:58

nereye imza atıyoruz

kudu_61
24.08.2010, 13:58
onur : 7
serkan : 9
egemen : 7
glow : 8
cale : 5
ceyhun : 6
selçuk : 7
colman : 5
yattara : 9
alan : 5
teo : 6
umut : 6
barış : 6

bence maçın en kötüsü cale en iyileri serkan - yattaraydı
egemenin o pozisyonda ellerini arkasına bağlayarak rakibine girmesini yakıştıramadım geçen sene de yapmıştı aynısını
onur 2.golde hatası vardı ama maç genelinde iyiydi
colman - alan zaten onların ikisi istese en az 8 - 2 olurdu sonuç çok kötüyduler
glowun sakatlığına çok üzüldüm resmen pozisyonu kurtarmak için kendini sakatladı geçmişy olsun glow
serkan sana hayranım müthiş birşeysin heryerdesin her müdahaledesin sen bir tanesin
kara belam yaptın yapacağını anlayan varsa attığın golde ofsayt dersi de verdinn teoya teo gördünmü adam rakibini takip ediyor ve ofsaytten kurtarıyor kendini sense son adamken boş pozisyonda ofsayttesin glowun golü kaleciden sekse gene ofsaytsın ofsayte kalınır lafım yok ama sen çok basit kalıyorsunnn
neyse skor güzel ama malesef futbol çok kötüydü gabriç niye bu takımı giremiyor birisi çıkıp bunun açıklamasını yapmak zorunda
alan ve colman yeteneklerinizi bilmesek bunları nerden buldunuz derdik ama siz bu değilsiniz canınız mı oynamak istemiyo anlamıyommm liverpol maçına bu futbolla çok yerizz ve böyle bi defans ta yakalayamayız

Ali Can
24.08.2010, 14:00
Dikkatlerden kaçan bir nokta; maçın 76 dk sını skor olarak önde götüren bir Trabzonspor var.Yattara ve Teo ile bulduğumuz pozisyonlar gayet sıradandır bu açıdan.Burda sorgulanması gereken maçın çok çok büyük bölümünü önde götüren bir takım nasıl olur da maçı bu derece riske eder, oyunu soğutamaz ve rakibe net pozisyonlar verir?
bunu yapabilecek oyuncu yok herhalde 2 farkla öndeyken bile oyunu riske eden hareketlerde bulunuyoruz..

Mustafa Uzuner 61
24.08.2010, 14:06
Dün takımı beğenmedim ama takımın kötü oyununa sebebler nelerdi. Ankarada kötü zeminde mükemmel mücadelenin ardından liverpoll maçında ki inanılmaz efor ve dün kü maç neredeyse aynı kadro bu oyuncularında insan olduğunu unutmayalım 65-70. dakikalarda takım oyundan düştü gibi gözüktü ama sadece bir pozisyon verdi ve 3 gün sonra liverpoll maçı var bu oyuncular 3 gün sonra o maça da çıkacaklar haliyle kendilerini rolantiye almak istemeleri normaldir.

Son yıllarda çok iyi oynayıpta kaybettiğimiz bir çok maç hatırlıyorum ama kötü oynayıpta kazandığımız hiç büyük maç hatırlamıyorum. Bu bile takımın gerçek büyük kimliğinin oturması adına iyi bir adım .

kudu_61
24.08.2010, 14:07
Taraftarlardan biri de bendim.Geçen sene çok nadir vardı dünkü atmosfer.Fotoğraflara bakıp tribünde yüzlerce kişi arasından eli ağzında olanları arayanlara aldırış etme,o kadarcık olacak.Şahsen büyük bir kısım hiç oturmadı.Maratonla kale arkaları birleşince ses sanki daha bir gür çıktı.İkinci yarının başlarında biraz bocaladık ama sonradan yine maçta olduğumuzu hatırladık.Sahadakileri de,tribündekileri de tebrik ediyorum.

mehdi ses organize toplu çıkmadıktan sonra nasıl çıktığının pek önemi yok dün tv den izlerken 2.yarı net bi destek alamadım tribünden bi bağırış şeklimiz yok sen ne dersen de dün de diğer maçlarda olduğu gibi sınıfta kaldık seyircimizle olmuyoo bize profsyonel amigolar ve gruplar lazım bu işi yapan maratonda lazımmm çok kötü tribün verdik dün

asimetrik
24.08.2010, 14:08
Dün gece son derece rahat bir maç seyrettim. Şenol hocaya, bana bu rahatlığı veren bir takım oluşturduğu için teşekkür ederim.
Dün bana göre takımda pek fazla gariplik yoktu. Oyuna hakim başladık iki gol bulduk. Gollerin birisi (daha sonra bir tane daha attık) duran toptan ki zaten duran toplarda rakip için her zaman tehlikeliyiz. Diğeri de iyi bir asist ve klas bir gol vuruşu.
Kötü oynadığımıza katılmıyorum. Kötü ve sistemsiz oynayan fb idi ve biz de bu oyun tarzı karşısında zaman zaman bocaladık hepsi bu.
Dün için sıkıntılı gördüğüm bir kaç konu şunlar;
Birincisi, rakip gollere kadar kalemize bile gelemedi. Ancak 2-0 dan sonra karşımızda ne yaptığını bilmeyen, şuursuzca her hattıyla (dos santos hariç) atak yapmaya çalışan fb ye, sakin kalarak gereken cezayı kesmemiz gerekiyordu kesemedik. İkinci yarı bu eksikliğimizi giderdik ama gol vuruşlarını yapamadık.
İkincisi rakip bize defansımızda bastığında ki maç boyunca sık yaptılar, topu pas yaparak çıkaramadık. Üstelik bunu Liverpool'a karşı bile yapabilmiştik. Sanırım Aykut hocanın maçtan önce Trabzonspor'un sistemini bozmaya yönelik oynayacağız ifadesi buna yönelikti. Gerçekten sistemi bozdu.
Üçüncüsü hepimizin bildiği, kangren olmaya doğru giden sol taraf. Defanstan hücum hattına kadar sorunlu. Şenol hoca da zaten farkında. İkinci yarı gereken müdahaleyi yaptı ve oyun yine normal olarak kontrolümüze girdi.
Eksik bölgelerimize transfer yaparsak kalan 32 maçı da arkamıza yaslanarak rahatça izleyebiliriz.

okg_53
24.08.2010, 14:10
ya bu arada leminin özere ne oldu arkadaşlar ? :)

Yiğit Gayretli
24.08.2010, 14:11
Şimdi 3. golü izlerken bir şey dikkatimi çekti: Teo yine arka direkte... Golcü adam topun kaleciden sekme, direkten dönme, arkaya aşma ihtimallerini kovalayan adamdır...Teo bu işleri harika yapıyor bravo !

Murat Erdem
24.08.2010, 14:12
Gürcan abi, Antalya maçı ?

Yiğit Gayretli
24.08.2010, 14:13
ya bu arada leminin özere ne oldu arkadaşlar ? :)

Hala ağlıyorlarmış :)

28TS61
bu ara tek ben mi gördüm mactan sonra sahya girip futbolculara sarilan 4-5 kisiyi.

yazik cok yazik. illaki kendimizi zor duruma sokacagiz.

Emrullah
Şenol Hoca'nın oyunu okuma noktasında her hangi bir sıkıntısı yok. Çok gerekli bir zamanda gerekli müdahaleleri yaptı bence.

Dün oynanan oyunu değerlendirirken şunları göz önünde bulundurmalıyız, yoksa hem takıma hem de hocaya haksızlık yapmış oluruz. Bunlar;

1- 19 Ağustos Perşembe günü oynadığımız çok üst düzey Liverpool maçı,
2- maçın 15. dakikasında elde edilen 2-0'lık skorun vermiş olduğu rehavet ve 26 Ağustos Perşembe günü yapacağımız Liverpool maçını düşünerek futbolcuların kendini yormama isteği.

Maç hakkında değerlendirme yaparken unutmayalım ki bu takım Avrupa Liginde deplasmanda çok üst düzey bir maç yaptı. Liverpool ile oynamak ve orada kıran kırana maç yapmak futbolcuları hem bedenen hem de psikolojikmen yorar. Bu yüzden FB maçında Liverpool maçında oynanan oyunu beklemek, Liverpool maçında ne yaptığını bilen bir takım görüntüsü çizmek kolay değil. Kabul etmek lazım ki iki tane üst düzey maçı kaldıracak tecrübede ve güçte değiliz. Bazı şeyler zamanla, tecrübeyle kazanılır.

FB maçında ilk 10 dakika akıllı, normal bir oyun oynandı. Fazla agresif değildik, öncelikle rakibi tartmak istedik. 15. dakikada 2–0 öne geçince takım ister istemez Liverpool maçını da düşünerek rehavete girdi. Çok da anormal bir durum değil. Futbolcuları neden rehavete girdiniz diye çok da yargılamamak gerekir. Bu anlayışla karşılanabilir rehavet sonucu takım bir gol yedi. Bir dakika geçmeden tekrar golü bulup 3-1'i yakalayınca futbolculara ekstra bir güven daha geldi ve akıllar tamamen Liverpool maçına gitti. FB maçında ne kadar az efor Liverpool maçında o kadar çok efor anlayışını benimsedi futbolcular. Maç 3–2 olunca futbolcular panikledi, bu maçı ciddiye almaya başladı, daha fazla efor sarf etmeye başladı.

Şenol Hoca'nın çok doğru bir hamleyle Umut'u oyuna almasıyla ikinci yarıda işin ciddiyetine varan futbolcularımız pozisyon üzerine pozisyon buldular, defansta açık vermemeye çalıştılar. Son 15 dakika pili biten FB'ye çok fazla yüklenmeyerek 3-2'nin verdiği skor üstünlüğüyle maçı rolantide bitirmeye çalıştılar. Bunda da başarılı oldular.

Neticede önümüzdeki Perşembe günü tarihi önem derecesinde bir maçımız var. Bu maç öncesi atlattığımız çok önemli bir maç var. Daha ne olsun. Ben de memnun değildim maçtan sonra(biz birbirimize benzeriz) ama sakin kafayla düşününce çok büyük bir iş başardığımızı düşünüyorum.

Evet, sıra Liverpool maçında. Bu maçı Sadri Şener'in de dediği gibi kazandırırsa taraftar kazandırır, kaybettirirse taraftar kaybettirir. Bu maçı futbolcularımızla almamız çok zor. Çıkabilecek kötü bir neticede kimse oyunculara suçu atmasın. Kazandıran da kaybettiren de taraftarımız olacak.

asimetrik
Gürcan abi, Antalya maçı ?

Antalya'dayım ama bekleyemeyeceğim. İnşallah fırsat bulursam maça kadar dönmeyi düşünüyorum.

Armağan Dere
24.08.2010, 14:15

olayı abartmışsın, vasat bir futbolla şampiyonluk ya da 3 kulvar hesapları yapmıycaksın..Bursaspor örneğini vereceksin şimdi de ''papaz her zaman pilav yemez'' diyorum yemiycektir de...eğer ki Trabzonspor 3 kulvar hesabı yapıyorsa kadrosunu derin tutmak zorundadır...60'dan sonra tel tel döküldü takım..Colman'ı gördük dün..az daha takımı yakıyordu...teofilo'da yattarada %100'lük goller kaçırdılar olması gereken bir durum mu sence onları da yedeğe çekerek cezalandırmayı bilmelisin ki bunu da yapmak için barcelona falan olmak gerekmez..

Mustafa Uzuner 61
24.08.2010, 14:18
Şenol Hoca'nın oyunu okuma noktasında her hangi bir sıkıntısı yok. Çok gerekli bir zamanda gerekli müdahaleleri yaptı bence.

Dün oynanan oyunu değerlendirirken şunları göz önünde bulundurmalıyız, yoksa hem takıma hem de hocaya haksızlık yapmış oluruz. Bunlar;

2- maçın 15. dakikasında elde edilen 2-0'lık skorun vermiş olduğu rehavet ve 26 Ağustos Perşembe günü yapacağımız Liverpool maçını düşünerek futbolcuların kendini yormama isteği.

Maç hakkında değerlendirme yaparken unutmayalım ki bu takım Avrupa Liginde deplasmanda çok üst düzey bir maç yaptı. Liverpool ile oynamak ve orada kıran kırana maç yapmak futbolcuları hem bedenen hem de psikolojikmen yorar. Bu yüzden FB maçında Liverpool maçında oynanan oyunu beklemek, Liverpool maçında ne yaptığını bilen bir takım görüntüsü çizmek kolay değil. Kabul etmek lazım ki iki tane üst düzey maçı kaldıracak tecrübede ve güçte değiliz. Bazı şeyler zamanla, tecrübeyle kazanılır.

FB maçında ilk 10 dakika akıllı, normal bir oyun oynandı. Fazla agresif değildik, öncelikle rakibi tartmak istedik. 15. dakikada 2–0 öne geçince takım ister istemez Liverpool maçını da düşünerek rehavete girdi. Çok da anormal bir durum değil. Futbolcuları neden rehavete girdiniz diye çok da yargılamamak gerekir. Bu anlayışla karşılanabilir rehavet sonucu takım bir gol yedi. Bir dakika geçmeden tekrar golü bulup 3-1'i yakalayınca futbolculara ekstra bir güven daha geldi ve akıllar tamamen Liverpool maçına gitti. FB maçında ne kadar az efor Liverpool maçında o kadar çok efor anlayışını benimsedi futbolcular. Maç 3–2 olunca futbolcular panikledi, bu maçı ciddiye almaya başladı, daha fazla efor sarf etmeye başladı.

Şenol Hoca'nın çok doğru bir hamleyle Umut'u oyuna almasıyla ikinci yarıda işin ciddiyetine varan futbolcularımız pozisyon üzerine pozisyon buldular, defansta açık vermemeye çalıştılar. Son 15 dakika pili biten FB'ye çok fazla yüklenmeyerek 3-2'nin verdiği skor üstünlüğüyle maçı rolantide bitirmeye çalıştılar. Bunda da başarılı oldular.

Neticede önümüzdeki Perşembe günü tarihi önem derecesinde bir maçımız var. Bu maç öncesi atlattığımız çok önemli bir maç var. Daha ne olsun. Ben de memnun değildim maçtan sonra(biz birbirimize benzeriz) ama sakin kafayla düşününce çok büyük bir iş başardığımızı düşünüyorum.

Evet, sıra Liverpool maçında. Bu maçı Sadri Şener'in de dediği gibi kazandırırsa taraftar kazandırır, kaybettirirse taraftar kaybettirir. Bu maçı futbolcularımızla almamız çok zor. Çıkabilecek kötü bir neticede kimse oyunculara suçu atmasın. Kazandıran da kaybettiren de taraftarımız olacak.

Okuduğum en güzel yorum :alkış::alkış::alkış:

Harun-61
24.08.2010, 14:18
bu arada;
Lazer ile Rakip oyunculari rahatsiz eden saygisiz taraftar yakalandi mi ?

.

kudu_61
24.08.2010, 14:20
Şimdi 3. golü izlerken bir şey dikkatimi çekti: Teo yine arka direkte... Golcü adam topun kaleciden sekme, direkten dönme, arkaya aşma ihtimallerini kovalayan adamdır...Teo bu işleri harika yapıyor bravo !ama kesinlikle ofsaytte onu da fark edebildin mi glow vurduktan sonra kaleciden dönen top demek ofsayt demek :) ve yattaranın pasında bi futbolcu en geride ki futbolcuyken önündeki bütün futbolcuları görebiliyorken ofsaytte ka - la - maz bakın yattara nasıl zeki attığı golde resmen ofsayti kokladııı teo beceremiyo bunuuu

Cengiz
24.08.2010, 14:21
onu da yedeğe çekerek cezalandırmayı bilmelisin ki bunu da yapmak için barcelona falan olmak gerekmez..

Colman'ı yedeğe çekip cezalandırmak için barcelona olmak gerekmez tabi lafım yok

senin istediğin mükemmel futbolu oynayıp,her maç 5 atıp, hiç yemeyip, 3 kulvarıda silip süpürmek için gerekir

türkiye'de şampiyon olan hangi takım "Mükemmel Futbol" oynamış

28TS61
24.08.2010, 14:22
bu arada;
Lazer ile Rakip oyunculari rahatsiz eden saygisiz taraftar yakalandi mi ?

.

mac sonu sahaya girenler yakalandimiki o yakalansin.
bu mac yine ceza alacagiz tff den. aslinda bu sahislari tutup sikayet edeceksin ve gelen cezalari bunlara ödettireceksin. bak bakalim bidaha sahaya girmeye veya baska bisey yapmaya cesaret eden olacakmi

kudu_61
24.08.2010, 14:22
bu ara tek ben mi gördüm mactan sonra sahya girip futbolculara sarilan 4-5 kisiyi.

yazik cok yazik. illaki kendimizi zor duruma sokacagiz.bizde gördük te sadece sen görmüşsun gibi yapıyoz çaktırmaa milli takım durumuna düşmeyelim sonra :)

murat
24.08.2010, 14:23
olayı abartmışsın, vasat bir futbolla şampiyonluk ya da 3 kulvar hesapları yapmıycaksın..Bursaspor örneğini vereceksin şimdi de ''papaz her zaman pilav yemez'' diyorum yemiycektir de...eğer ki Trabzonspor 3 kulvar hesabı yapıyorsa kadrosunu derin tutmak zorundadır...60'dan sonra tel tel döküldü takım..Colman'ı gördük dün..az daha takımı yakıyordu...teofilo'da yattarada %100'lük goller kaçırdılar olması gereken bir durum mu sence onları da yedeğe çekerek cezalandırmayı bilmelisin ki bunu da yapmak için barcelona falan olmak gerekmez..

Golu kacirdi diye yedege attigin adam 1 gol 1 de asistle oynadi dun. Senin bu yorumun bence dogru degil. Sana katildigim yonler var ama oyunun genelinde biz daha iyidik. Ozellikle 2-0 ve 3-1 yaptiktan sonra Colman ve Alanzinhonun israrla ileride kalip ortasahaya ve ozellikle sol tarafa yardim etmemesi bizi zor duruma soktu. Bir futbolcuya bunu illa hocasi soylememeli kendiliginden yapmali. Nitekim ikinci yari Umut girince fener duruldu ve oyunun mutlak hakimiydik ve basit goller kacirdik 2 tanede pozisyon verdik ama bizimki gibi 4 net pozisyon degil.

Sana katildigim nokta herzaman bukadar sansli olmayabiliriz boyle pozisyonlari harcamamiz lazim..

Murat Erdem
24.08.2010, 14:23
Kendi görüşüm, çok savruk oynadık. FB biraz iyi olsa bizi yenerdi. Emre Belözoğlu çirkef adam ama müthiş bir oyuncu. Bizim orta sahaya bir tane Emre gerek. Alanzinho'nun bizim lig de oynanan futbolda yeri yok. Colman solda kayboluyor. O bölge de istemeden oynadığı her halinden belli oluyor. İkinci devre ortaya geçince biraz olsun toparladı.
Son 20 yılın muhasebesini yaparsam, 20 senedir beceremediğimiz, kendi evimizde rakibimizi yenmeyi sonunda başardık. Biz hep akşam ki maçın tersini yaşardık, müthiş oynar ama kaybederdik...bu sefer pek parlak bir oyun oynamasakta maçı kazandık.
Bu bile yüzümde bir tebessüm yaratıyor. İçim de garip bir kıpırtı var...Bu sene, acaba ?

Yiğit Gayretli
24.08.2010, 14:24
ama kesinlikle ofsaytte onu da fark edebildin mi glow vurduktan sonra kaleciden dönen top demek ofsayt demek :) ve yattaranın pasında bi futbolcu en geride ki futbolcuyken önündeki bütün futbolcuları görebiliyorken ofsaytte ka - la - maz bakın yattara nasıl zeki attığı golde resmen ofsayti kokladııı teo beceremiyo bunuuu

Ofsaytte olduğunu gördüm de benim belirtmeye çalıştığım zaten o topa kimsenin vuramadığı durumda müdehale etmek için orada bulunuyor olmasıydı.

trbznspr.61
24.08.2010, 14:25

çok fazla abartıyorsunuz ya.

Armağan Dere
24.08.2010, 14:32
Golu kacirdi diye yedege attigin adam 1 gol 1 de asistle oynadi dun. Senin bu yorumun bence dogru degil. Sana katildigim yonler var ama oyunun genelinde biz daha iyidik. Ozellikle 2-0 ve 3-1 yaptiktan sonra Colman ve Alanzinhonun israrla ileride kalip ortasahaya ve ozellikle sol tarafa yardim etmemesi bizi zor duruma soktu. Bir futbolcuya bunu illa hocasi soylememeli kendiliginden yapmali. Nitekim ikinci yari Umut girince fener duruldu ve oyunun mutlak hakimiydik ve basit goller kacirdik 2 tanede pozisyon verdik ama bizimki gibi 4 net pozisyon degil.

Sana katildigim nokta herzaman bukadar sansli olmayabiliriz boyle pozisyonlari harcamamiz lazim..

stoch ve alex girince terazi fener tarafına ağır basmaya başladı...Nıang'ın penaltısı(tabi ben öle gördüm) verilmedi...fenerbahçe oyuna stoch ve alex'le başlasaydı maçı kaybedebilirdik...bir de kaleci faktörü de var fb'nin...biz bu maçı almak için kadro olarak %40 başarı sergiledik anca...bu her zaman yetmez...teofilo'yu jajaya tercih eden bir teknik direktörümüz var..peki niye aldın diye sorarlar adama...takım bas bas sol kanat bağırıyor...gabriç kadro dışı kalıyor bunlar nasıl görülmez...yattaranın eski top driplingleri yok dikkat ettiniz mi bilmiyorum çalım atıp dışa çekip tekrar çalım atabilme özelliği kaybolmuş

Mustafa ÖZDEMİR
24.08.2010, 14:34
şenol hoca sol tarafın aksadığını ilk yarıda fark etseydi şimdi tarihi farkı konuşuyorduk...

Emre EFENDİOGLU
24.08.2010, 14:34
Ben cevaplayayım :).

Sizin gibi bir bmn üyesiyim. Hayatımda ne profosyönel ne de amatör futbol oynadım. Pek çoğunuz gibi, arkadaşlarla mahallede oynardım (gençken).

Mesleğim öğretim üyeliği.

Yeter mi :)?

.

Yeterli teşekkürler :D

yigits
24.08.2010, 14:35

2 kişi atladı sahaya Egemen de çekti onlara bi azar zaten. :)

Emre EFENDİOGLU
24.08.2010, 14:36
Sanırım normal bir üye :D

Bu arada r10da bi ara biriyle iddaaya girdiğinizi görmüştüm. Ordada iyi tartışma çıkarmışsınız :D . Sanırım adam sözünü tutmamış :)

Yok ben girmedim korcerrah nickli bir arkadaş girmiş ama bende sözünü tutmasını istedim :) Bu fenerliler her yerde aynı, -rep atıp durmuşlar :)

kaan aydın
24.08.2010, 14:55

İmza,imza,imza... :alkış::alkış::alkış:

Takım hakkında olumsuz bir düşüncem yok tek eksiklik taraftarımızda herkes biraz kendisini eleştirmeye başlasa bu sorunda çözülür ama nerde.
Liverpool maçında taraftar kaybettirir bize benim gönlüm takımdan yana;)

Burak TOSUN
24.08.2010, 15:02
Bir forumda fenevbahçeli bir arkadaşla iddiaya girdik. Ben kazandım ve benim belirlediğim imza ve avatarı 1 hafta kullanacak. Ne önerirsiniz?

Mustafa Umut
24.08.2010, 15:02
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs394.snc4/45687_422669299579_182089889579_4969826_8233368_n. jpg

YARILLLLL :D

parlayan
24.08.2010, 15:05
İlk yarı kötüydük ve 2-0'ken bile rahat değildim. Ama Şenol Hoca gerekeni yaptı ve 2. yarı biraz daha biz gibi oynadık. Rıdvan Dilmen'in dediği gibi ölümüz bile Fener takımını yenmiş oldu.. Her zaman mükemmel oynayamayız, önemli olan da zaten bu maçlarda da 3 puanı bir şekilde hanemize yazdırabilmek, aynen büyük takımların yapması gerektiği gibi :)

Kamil Çakmak
24.08.2010, 15:06
Dün akşam çok seri ve üst düzey bir maç oynamasakta Liverpool maçının yorgunluğuna rağmen iyi mücadele ettik. Bizim takım, Fb nin paok maçından yorgun dönmesi oranı ile bizim Liverpool dan daha yorgun dönme oranımız aynı değildi. Biz daha çok üst düzey mücadele etmiştik. Ve akabindede yorulmuştuk.

Buna rağmen dün akşam fena değildik.
Düşünsenize artık Derbi maçları kazanan bir takımımız, oyunumuz, oyuncumuz ve daha önemlisi iyi bir hocamız var.

Bu günleri çok özlemiştik biz...Şimdi mutluyuz..

yağız61
24.08.2010, 15:09
her ne kadar emin adımlarla hedefe yürümeliyiz abartmayalım sadece zorlu bir maçı kazandık desem ve bu anlamda bir eleştiri dile getisem de.yinede bazı arkadaşlarımın bazen bir oyuncu veya hocayı hedef alan bundan bir şey olmaz gibi eleştirilerine katılmadığımı belirtmek istiyorum.dün trabzonsporun pas trafiğinin istenen düzeyde olmaması fenerin oynamaktan çok oynatmama üzerine kurulan ve özellikle ilk yarı bunda da bir nebze olsun başarılı olan oyun anlayışından kaynaklanıyor.colman ve alanzinyo bu oyun anlayışından dolayı çok fazla top kaybettiği söyleneblir.ama bu oyuncularda ne bunlardan bir cacık olmaz gibi eleştirileri hak etmediklerini söyleyebilirim.onlar bizi daha çok sevindirecekler.lütfen bir pozisyon veya penaltı üzerinden oyuncuları inssan içine çıkılamayacak duruma sokmayalım.ayrıca aman onur nazara geliyon daha dikkatli ol.

kaptans
24.08.2010, 15:10
çoğu fenerbahçelilerin arasındaydım bunlar durumu 2 - 1 yapınca çok sevindiler trabzona laf falan atmaya çalıştılar ama sinirlendim içimden...daha 1 dakka geçmeden 3 - 1 olunca skor ağzımdan çıkan cümle ya bunlar 2 dakika sevinemeyecekler mi oldu....
ve btün gözler bana döndü bazılarında tebessüm bazılarında bi yıkılmışlık...
NE GÜZEL DAKİKALARDI

winner
24.08.2010, 15:15
Anfield'de Liverpool ile kafa kafaya mücadele edeceksin, 3 gün sonra kafanın bir yerinde Liverpool rövanşı varken fbye sahayı dar edeceksin. Bravo çocuklar...

Mustafa Umut
24.08.2010, 15:16
çoğu fenerbahçelilerin arasındaydım bunlar durumu 2 - 1 yapınca çok sevindiler trabzona laf falan atmaya çalıştılar ama sinirlendim içimden...daha 1 dakka geçmeden 3 - 1 olunca skor ağzımdan çıkan cümle ya bunlar 2 dakika sevinemeyecekler mi oldu....
NE GÜZEL DAKİKALARDI
Bravo süpersin :)

Laf oturtmanın böylesi :):alkış:

Sefa
24.08.2010, 15:21
Bir forumda fenevbahçeli bir arkadaşla iddiaya girdik. Ben kazandım ve benim belirlediğim imza ve avatarı 1 hafta kullanacak. Ne önerirsiniz?
" Fenerbahçelilere iyi davranın onlara çok yükleniyorlar " :)

Burçak
24.08.2010, 15:24
Anfield'de Liverpool ile kafa kafaya mücadele edeceksin, 3 gün sonra kafanın bir yerinde Liverpool rövanşı varken fbye sahayı dar edeceksin. Bravo çocuklar...
:alkış::yattara2:

NE GÜZEL DAKİKALARDI
Offfff . O ifadeleri görmeyi çok isterdim :)

Ahmet KESKİN
24.08.2010, 15:29
NE GÜZEL DAKİKALARDI

ya üsdat su laf ı insan kanlısına söylemez cok agır olmuş beeeeeeeee:D:D:D

Oğuzhan
24.08.2010, 15:29
Wait we liverpool , we're coming soon ..

kaptans
24.08.2010, 15:32
ya üsdat su laf ı insan kanlısına söylemez cok agır olmuş beeeeeeeee:D:D:D

o anda zaten bilerek söylenmiş bi laf değildi sonradan çok ağır olduğunu düşündüm ama o yediğimiz 1. golden sonraki hareketlere sinirlenmiştim ...oldu bi kere iyide oldu

Hazar_
24.08.2010, 15:38
maçı indirebileceğimiz bi kayıt var mı

Berk
24.08.2010, 15:43
Futbol maçlarının torrentlerini içeren bir site varmı?

Tayfun
24.08.2010, 15:44
Geçirmişler olsun feneve.

yorumsuz6117
24.08.2010, 15:44
Maçın özetini veya gollerini indiribileceğimiz bir yer var mı ?

zafercalikoglu
24.08.2010, 15:46
liverpool maçı sonrası hakikaten tempolu heyacanlı bir maç oldu,bir ara fark yaparız dedik bir ara yok arkadaş 2-0 da öne geçsek biz bu macı vercez zannettim.neyseki bizim açımızdan iyi olan oldu.
fenerin ilk golunde egemenin koşuşu çok garipti,birde yattaranın kaçırdıgı pozisyon ,şenol hoca bile cok rahat atar onu,
takımızda eksiklikler göze batdı,sol kanatımızda engin olmayınca o kanat bitmiş,acil çözüm bulmmamız lazım...
herşeye rağmen fenere bu sezon ilk mağlubiyetini tattrırıp,

Emrullah
24.08.2010, 15:47
Maçın özetini veya gollerini indiribileceğimiz bir yer var mı ?

http://www.dizihd.com/trabzonspor-fenerbahce-maci-ozeti-izle-hd#

5 dakikalık özet.

Bu arada www.dizihd.com 'da hem lig hem de Avrupa Kupaları maçlarının özetlerini bulabilirsiniz.

Ali Can
24.08.2010, 15:48
http://www.facebook.com/#!/pages/Trabzonspor-Tum-Lig-Kupa-Maclari-90-Dakika/153390324671683?ref=ts

internetten video indirme programlarıyla indirebilirsizin. önerim orbit

Oktay AKKUŞ
24.08.2010, 15:49
bu arada, Bilica'nin ne yapmak istedigini izah edebilecek olan birisi varmi ??

bu adam'da harbi var biseyler ???

.

Hayır. Alex'in direk kaleye vurcağını düşünüp dokunabilme çabasındaydı.Çift vuruş olduğu için. Bu kadar net :)

arifemre
24.08.2010, 15:51
Bravo süpersin :)

Laf oturtmanın böylesi :):alkış:

Hayır. Alex'in direk kaleye vurcağını düşünüp dokunabilme çabasındaydı.Çift vuruş olduğu için. Bu kadar net :)

ofsayttan da haberi yok zaten :)

hooligans61
24.08.2010, 15:52
ben demistim rahat kazanırız diye golleri cok rahat atdık da gerisi o kadar rahat değil di :D

Oktay AKKUŞ
24.08.2010, 15:52
arkadaslar 61 kişilik orkestramızı gören oldu mu maçta?

Kemençe seslerini duydum ben. Göremedim ama.

Oktay AKKUŞ
24.08.2010, 15:53
Rıdvan'ın dediği doğruydu... Bursa'nın bile bizden daha çok oynatabileceği stoperi var. Bek konusu da vs.

Allah aşkına Vederson'dan başka kim var ? Ali Tandoğandan başka ?
Ha diyeceksin Ali Veli var.
Biz de de Tayfun ve Ferhat var. Ali Veli kadar.

Serdær
24.08.2010, 15:55

Ofsayt olacağını düşünümedi herhalde :)

DURAS
24.08.2010, 15:56
şu maçtan sonra şenol hocayı acımasızca eleştirenlerinin amacının ne olduğunu çok merak ediyorum doğrusu!!!yok şenol hocanın performansı takımınkinden kötüymüşte, yok kötü oynarken kazanmakta iyi bişeymişte...
Bende şenol hocayı bu maçta eleştirdim, ama bu kadarda acımasız olmadık. alanzinho tercihine saygı duydum ancak 30. dk lardan sonra takımın düştüğü hali gördüğü halde müdahale etmediği için kızdım. müdaheleyi devre arasında yaptı. yinede ben kızdım derken bir bildiği olduğunu düşünüyorum bu beklemenin. çünkü süper kupa maçındada ilk yarı boyunca teoya iyi sabrettiğini niye oyundan almadaığını düşünüyordum!!
birde renktaşlar biz kötü oynuyordukta fener bizi sürklasemi etti onu anlamadım!! bizim kötü olduğumuz dklar 30-45. dakikalardı onun dışında maçın her anı üstündük.
orta sahada selçuk colman birazda ceyhun var. bizde bu adamların alternatifi yok. belki ceyhunun alternatifi barış ve serkan olur ama selçukla colmanın alternatifi yok keşke aureolloyu biz alsaydık demeden edemiyorum.
sonuç olarak evet şenol hocanın hatası olmuştur, alanzinho tercihidir o hatası da. ancak biraz geç olsa da müdahale etmiştir duruma. colmanı kötü olmasına rağmen sahada tutmasını hata olarak görmüyorum. eğer avrupa da liverpoolu elersek en az 3 transfer lazım. yoksa colman cale serkan selçuğun canı çıkacaktır. ne ligde ne avrupada sonunu getiremeyiz bu kado derinliğiyle...

Oktay AKKUŞ
24.08.2010, 16:00
ofsayttan da haberi yok zaten :)

Kale içinde ofsayt olmuyor abi:D Olmuyor diye biliyorum çünkü kalenin içine girmişti.Çizgiden dokunacaktı heralde.Bilmiyorum artık her ne düşünmüşse ama amacı o galiba.En mantıklısı:D

Oktay AKKUŞ
24.08.2010, 16:07
Edit. :) Gereken yapılmış mesajı alıntılamayayım.

yorumsuz6117
24.08.2010, 16:08
http://www.dizihd.com/trabzonspor-fenerbahce-maci-ozeti-izle-hd#

5 dakikalık özet.

Bu arada www.dizihd.com 'da hem lig hem de Avrupa Kupaları maçlarının özetlerini bulabilirsiniz.

Bana indirebileceğim yer lazım izliyebileceğim değil. Yinede saol. :)

Oktay AKKUŞ
24.08.2010, 16:11
İnsanlar ne kadar utanmaz olmuş:D Yeneriz susmazlar. 2 hafta yenilirler susmazlar.

Adem CAKIR
24.08.2010, 16:13
Maçtan önce 1-0 olsun bizim olsun demiştim. 3 attık, 3 daha atabilirdik.
Ama ne oynanan futbol, nede skor hiç umurumda değil bu hafta.

Rakiplerimizin sıfır çektiği bir haftada her birinden 3'er puan uzaklaştık.
Yolculuk, Liverpol maçı, yolculuk ardından Fener maçı ve akıllarda 2 gün sonra oynanacak bir liverpol maçı daha.
Bu şartlarda en önemli rakiplerinden biri karşısında alınan galibiyet ballı ekmek kadayıfı dır... Daha ne isteyeceğim.
Allah hepsinden razı olsun.

Glock'u kaybetmek hesapta yoktu.
Glock transferinden sonra bir mesajda keşke Stepanov'da alınsa demiştim.
Çoğu kişi ne gerek var diyordu. İşte bunun için gerek vardı.

Ahmet Kuru
24.08.2010, 16:13
Çok güzel olmasada göze hoş gelen bir futbol ve 3 puan iyi geldi.Hele ki perşembe günü maçı öncesi çok iyi geldi.
Ben takımdan çok üst düzey bir maç beklemiyordum,4 gün önce zorlu bir maça çıkılmış,3 gün sonra hayati önem taşıyan bir maç daha var.
3 puanı alalımda nasıl alırsak alalım aslında pek önemli değildi.
Bu şartlara rağmen güzel futbol oynanması takımdaki yıldızların futbola güzel bir dönüş yapması taraftar olarak bizi heyecanlandırdı gelecek adına...
Hadi hayırlısı diyelim...

LoVeRbOy
24.08.2010, 16:15
Mert Pasa tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1917099897#post1917099897)
takim kademe atladi biz de bos durmayip taraftar olarak bir kademe daha atlamamiz daha mutsuz olmamiz gerekiyor galiba,yattara niye gol atmadi yerine hem hizli hem cabuk hem iyi defans yapan hem iyi hucum eden hem guclu hem teknik hem her yakaladigini gol atan birini almazsak bu is boyle olmaz bu yonetimle is yurumez senol da acemi zaten

Sen hangi takımlısın uşağum ilkönce bunu bilelim sonra hangi ligi seyrediyorsun?
Takımı baltalamayı KES !
Takım Dünya Devi Liverpool deplasmanından geldi beşiktaş gibi 8 yemedi başabaş dişe diş maç oldu. geldi 2 gün sonra fenevi eze eze yendi tarihi farkı kaçırdı hala bu takımı baltalamaya çalışanlar var YAZIK diyorum.

futbalski60
24.08.2010, 16:15
3 puan bizim için çok önemliydi Fb suan sancılı günler geçirse de ilerde toparlanacaktır cok kaliteli oyuncuları var şampiyonluk yarışında en ciddi rakiplerimizden biri olacaktır böyle bir takıma karşı 3 puan almak çok önemliydi oyuncularımzı bu yüzden kutluyorum. Maça gelecek olursak Hoca'nın sahaya sürdüğü 11 yanlıştı, Alanzinho ve Yattara aynı anda sahada olunca takımın işleyişi resmen bozuluyor bunu daha önce de gördük bu ısrar neden anlamış değilim tek bir mantıklı sebebi bile yok ikisinin bir arada oynamasının. Buna rağmen Mehmet Topuz'un kendi kalesine gol atması, ardından Yattara''nın attığı şık golle 2-0 öne geçtik. Her sey iyi giderken takım savunmasında sorunlar yaşadık ve iki takımın da bu sorunları yaşaması maçın basketbol maçı havasında geçmesine sebep oldu. Alanzinho-Yattara ve Teofilo'nun ilerde basmaması, arkadaslarına yardım etmemesi defansta açıklar vermememize neden oldu. Maç 3-1'ken de defansın gereksiz yere öne çıkması saçmaydı zaten 2 farklı öndesin rakipte Niang var Stoch oyuna girmiş bu riski almanın mantığı yoktu zaten rakipte ikinci golu defansı fazla önde tutmamızdan dolayı attı. Bu tarz hatalar ilerde başımızı yakabilir Hocanın artık kontrollü oyunu benimsemesi lazım lig uzun maraton takım yorulabilir gücümüzü mümkün olduğunca ekonomik kullanmamız gerek zaten kadromuz geniş değil ilerde sorun yaşayabiliriz. İkinci yarıda Umut'un oyuna girmesi takımı biraz olsun rahatlattı biraz daha kontrollü oynamaya çalıştık ikinci yarı, son 15 dakikada zaten enerjimiz de kalmamıştı oyundan düşen oyuncularımız oldu Hoca'nın ikinci yarıda yaptığı değişiklikler takımı rahatlattı. Hatalı da oynasak kazanmasını bildik ama bu her zaman olmaz bazen tersi olabilir futbol bu dikkat etmek lazım :)

Adem CAKIR
24.08.2010, 16:20
Kale içinde ofsayt olmuyor abi:D Olmuyor diye biliyorum çünkü kalenin içine girmişti.Çizgiden dokunacaktı heralde.Bilmiyorum artık her ne düşünmüşse ama amacı o galiba.En mantıklısı:D

Amacı barajın yerini ayarlamak için önünde eğilen kaleciyi taciz etmek, konsantrasyonunu bozmaktı. Futbol sahalarında var mı bir örneği daha bilmiyorum.
Nitekim Onur barajı kurdurup yerini aldıktan sonra Bilica öküzü de kale içinden çıktı.

Şahsen gördüğüm en aptalca hareketlerden biriydi...

Paksoy
24.08.2010, 16:26
bence an, gelen 2-0 oyuncularımızda dağınıklık yarattı , devre arasında şenol hoca iyi vermiş derslerini, eğer o goller gelmeseydi bu maçda gol yemezdik ,

Erbay
24.08.2010, 16:26
Son 15-20 dakika bakamadım maça. Çok önemli bir sonuç aldık hele ki Liverpool maçlarının arasında yani. Çok çok önemli bir "6" puan. Ama hiç beğenmedim takımı ne yalan söyleyeyim. Liverpool maçından sonra olmasını da hesaba katarak söylüyorum. Her ne kadar çok gol kaçırsak, penaltı da kaçırsak oyun olarak çok dengesizdik. Rakip üç kişi ile basarken biz izledik onlar atak yaparken. Mücadele olarak mesela bir kupa finalinden çoooook uzaktaydık.

Maçın sonlarına doğru olan yorumlara bakın nasıl sıkıntı çektiğimizi daha iyi anlarsınız. Sonuca çok sevinsem de maç boyu kafayı yedim belki de çok abarttım bilmiyorum. Ben Liverpool'a elenedim de fb'yi yenelim diyordum. Zaten eleneceğiz bari şu maçı alalım gibisinden yani. İstediğim oldu :D

Mustafa ÖZDEMİR
24.08.2010, 16:28
üyeliği durdurun admin...

Orhan Kahraman
24.08.2010, 16:30
Düne nazaran bugün daha sağlıklı yorumlar görüyorum

Orhan Kahraman
24.08.2010, 16:31
Cincon gibi dostun olacağına fenev gibi düşmanın olsun , yeğlerim.

Sefa
24.08.2010, 16:32
Galatasaraylılara iyi davranın onlara çok yükleniyorlar

Erbay
24.08.2010, 16:32
Dedelere balon.

Mustafa ÖZDEMİR
24.08.2010, 16:33
Galatasaraylılara iyi davranın onlara çok yükleniyorlar
onlara her sene fener yükleniyor zaten bize sıra gelmiyorki:D...

Gökçebey
24.08.2010, 16:35
Adam son sıradaki haline üzülmüyor da gelmiş laf atıyor. Citroen.

Arkadaşlar gereksiz tiplerin gereksiz mesajlarını alıntı yapmayın. Raporlayın yeter.

Mehdi
24.08.2010, 16:36
Tevekkelin mail adresinde de 6-0 yazıyo.Nasıl bir cinconluysa artık.Viva Mazoşizm.

Külünkoğlu
24.08.2010, 16:36
Bir kedi gördük sanki :)

17. galatasaray acaba kümede kalır mı ?

:D

İlker Akçay
24.08.2010, 16:37
haftaya 3 te 3 yapacaklar zaten Es-Es hesaplarını keser bırakalım kendi salaklıklarıyla sevinsinler yazıktır hemde Ramazan günü büyük sevaba gireriz :)

Paksoy
24.08.2010, 16:38
foruma üyelik en azından maçdan bir gün önce ve sonra yasaklanmalı ?

Mehmet Fatih Yavuz
24.08.2010, 16:40
Sokak kedisi almıyoruz !

Es es bu hafta bi dayasın döşesin sizin evi de sonra görüşelim.

ozturk
24.08.2010, 16:40
goassaraylı arkadaşlar. size bizden ekmek çıkmaz.. uslu uslu okuyun forumu. misafirliğinizi bilin.

dahası gidin kendi forumunuza kendi takımınızı tartışın..

nesta61
24.08.2010, 16:42
ah be enginim nerdesin sol taraf aksiyor resmen felc olmus durumda 2 gol de sol tarafdan cale cok aksadı boyle hataları lverpool kesınlıkle affetmez işimiz cok zorrr

Adem CAKIR
24.08.2010, 16:43
bence an, gelen 2-0 oyuncularımızda dağınıklık yarattı , devre arasında şenol hoca iyi vermiş derslerini, eğer o goller gelmeseydi bu maçda gol yemezdik ,

Bence de,
2-0 normal bir rehavete sebep oldu.
Bilhassa orta sahada.
Takım yorgun, 2 gün sonra çok kritik bir maç oynayacak vs.
O ara fener 1 attı hemen cevap vermemiz süper oldu.

Mehdi
24.08.2010, 16:45
Bir de az önce bir tane kedi gelmiş güya bizi tebrik edecekmiş ama çok kızmış yazılanlara.Ba ba ba.
Sanane len.Sana mı atfettik dünkü maçı.
Haseki.

Adem CAKIR
24.08.2010, 16:45
ah be enginim nerdesin sol taraf aksiyor resmen felc olmus durumda 2 gol de sol tarafdan cale cok aksadı boyle hataları lverpool kesınlıkle affetmez işimiz cok zorrr

Cale dün gününde değildi doğru ancak haksızlıkta etmeyelim.
Cale'nin aksaması kadar normal bir şey yok çünkü önünde rakibi yavaşlatacak, çıkmasını engelleyecek kimse yok. Nitekim ikinci yarı Umut'un oralarda dolanması bile yetti...

Murat Altun
24.08.2010, 16:47
Yazık cincona yaa elleşmeyin garbinalara
Yapmayın abisi Tebrik etmeye gelip kin kusup giderler böyle zaten bu cinconlulardan beklenen bir harekettir Ne dedikleri ne yaptıkalrı ne oldukları belli değil. Fenev in hiç olmazsa bir duruşu var düşman bile olsa belli enazından Ama biz artık cinconun da ne mal olduğunu çok iyi biliyoruz
Son yedikleri naneyide unutmadık sözleşmeleri devam eden futbolcularımızı kandırmaya çalıştılar imzalamayın ali turan gibi bir sene yatın mesajları gönderdiler bizi durdurmak için Ama bizim futbolcualrımız ali turan değil karakterli çocuklar bunu anlayamadı cincon tabi

Mustafa ÖZDEMİR
24.08.2010, 16:47
Bir kedi gördük sanki :)

17. galatasaray acaba kümede kalır mı ?

bunları eskişehirde yenerse kimse kalmaz klüpte .ankaraspor gibi ligden ihraç edilseler daha iyi olur :D...

Tayfun
24.08.2010, 16:48
3-3 mü oldu?

(:

Samet Yildirim
24.08.2010, 16:52
Bana göre iyi oynamadik ama cok iyi mücadele ettik ve galibiyeti hakettik. Bizim kadro daha iyi oynayabilir fakat zor maclar pes pese olunca böyle sikinti olmasi dogal.

sanatik
24.08.2010, 16:53
Aykut Kocaman gelecegin fenerbahcesini kuruyormus
ama bana göre gelecegi zaten 1-2 hafta :)

Yeni Teknik direktörleri kim olacak merak ediyorum.

hüseyin1975
24.08.2010, 16:55
Ikinci yarinin basinda 1 Gol bulabilseydik belki Plaka yazrmisdik.

HH_52
24.08.2010, 16:56
Yine eskisi gibi Fenerin korkulu rüyası olmaya başladık :D

Yolun sonu Şampiyonluk kokuyor uşaklar...

cwooL5jqCuQ

Mustafa Umut
24.08.2010, 16:59
Şu Colman 'a ne istiyosa verin de oynasın adam gibi yeter artık !

Orhan Aydın
24.08.2010, 17:00
Eskişehir, kümede kalma amacındaki rakibini küçümsemez inşallah. Mazallah, sürpriz felan olur

hüseyin1975
24.08.2010, 17:01
Şu Colman 'a ne istiyosa verin de oynasın adam gibi yeter artık !

Önce Ceyhun ve Selcugun Mukavelelerini uzatsinlar.
Ardindan onunkinide uzatip maasininda iyilestirme yapsinlar.
Gecen sezon oynadigi ile bunu hak etti bence.

Ceyhun Dündar
24.08.2010, 17:01

cale ne yapsın arkadas stoch gırdıkten sonra stoch dos santos topuz 3 u bırden soldan bındırıyor alan orta sahada zaman gecırıyor.bu mac 3-3 de olabılırdı olsa suclu o gollerın yendıgı kanadın bekı deıl acıgıdır adam mıtoz mu gecırsın resmen ıskence gıbı adama yapılanlar...
Sahsen hepımız kabul edelım kı aklımız %50 lıver macında ıdı bı de futbolcuları dusunun fenerle her sene en az 2 kez oynuoruz ,liverpool la 30 senede bir boyle eleme sansın olur.
Zemin öyle bi zemin ki senol hoca korktu oyuncu degistirmekten cok gec degisiklik yapmasının nedenının bu oldugunu dusunuyorum yoksa 45 de alan -umut %500 dogru degısıklık glo sakatlandı cıktı ,yattara yı da bekletmesı hem belkı 1 kontra yakalarız hemde sakatlık rıskı...
millet yatara yerıne jaja demıs ve 3-2 yı elestırmıs eger jaja oyuna gırseydı ve es kaza 1 gol yeseydık aynı kısılerın burdakı yorumu aynen soyle olurdu;''Arkadas orta saha dokuluyor jaja yı oyuna alıyorsun bız mıyız onde olan onlar mı?''
Bu zihniyette taraftarımız her zaman olacak zaten jajayla bırlıkte 1 haftadır idmanlara onlar cıkıyor durumunu falan biliyorlar...
Neyse beni sinirlendiren konusanların birsey bilmemesi degil ligde en son galibiyetimizi unuttugum fenerı super bı mac sonucu yenmemızın bıle keyfını burnumuzdan getirmeleri...

bu arada nesta61 sadece ilk paragraf sana görüş bildirdim kardesim digeri buradaki futbol bilginlerine...

Mustafa ÖZDEMİR
24.08.2010, 17:03
türkiyede futbolu sadece fb-ts maçlarında izleyebilecez...gerisi tıraş....tbrkler tekrardan arkadaşlar...futbola doyduk...2. yarıdaki maçı iple çekiyorum... artık bjk-gs ile oynadığımız maçlar beni pek ilgilendirmio.....

fenerli bir arkadaşın yorumu...

temel_yilmaz
24.08.2010, 17:04
Yanlış foruma geldin arkadaşım git belediye spor forumuna sizin akranlarınız orda :)Tam tipik Galatasaraylı Hain,sinsi,içtenpazarlıklı sıra size gelince altına saklanıcak çim bile bulamıyacaksınız :)

Ceyhun Dündar
24.08.2010, 17:04
Önce Ceyhun ve Selcugun Mukavelelerini uzatsinlar.
Ardindan onunkinide uzatip maasininda iyilestirme yapsinlar.
Gecen sezon oynadigi ile bunu hak etti bence.

hic sorma abi yukseltın 200-300 bin euro adam bildigin futbol oynamıyor... yenı bı transfer olur..
Ayrıca bu selcuk ceyhun işi mide bulandırıyor insallah bu oyuncuları aurelio gibi kaybetmeyiz...

Napoli
24.08.2010, 17:06
Galatasaray gibi sinsi arkadan kuyu kazan,Türkiyedeki bütün sözleşmeli futbolculara salça olucak kadar Ahlaksız kulup görmedim..

Evet sizin gibi dostumuz olucağına Fenerbahçe gibi düşmanım olsun...

Gidin sözleşmeli futbolcuların akılarını çelin yakışır size

Ceyhun Dündar
24.08.2010, 17:34
yanlız resmi sitedeki liver ts atkısını gordunuz mu kesınlıkle harika...
http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=5212

Semih
24.08.2010, 17:37
Bir de az önce bir tane kedi gelmiş güya bizi tebrik edecekmiş ama çok kızmış yazılanlara.Ba ba ba.
Haseki.

çççççç

Haseki!

Orhan Kahraman
24.08.2010, 17:55
Haseki.

Mehdi bey :) hasekii?? :):)

Alemsin abi :)

KÖKSAL AYDIN
24.08.2010, 18:02
http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=2136&PN=74

Süper yapmışlar:)
Aziz yuvarlanıyor onu anladım da yandan kaçanı çıkartamadım.M.Topuza benziyor.

KERİM
24.08.2010, 18:11

:) bu forumdada sık sık gösterilmişti, gerçekten müthiş :D

SEDAT
24.08.2010, 18:12
- Stadda Bağıran Tarfatarımızın Yüreğine , Ağzına Sağlık Diyorum , Önlerinde Saygıyla Eğiliyorum..

- Gelelim Ruhsuz , Oturarak Maç İzleyen Taraftarımıza..

- Takım 3-1 Galipken Stadda Öyle Negatif bi Hava Varki , Skoru Bilmesem 4-0 Gerideyiz Zannedicem..

- İnsan Bi Bağırır be , Bu Kadarda Ruhsuzluk Olurmu , Eğer dün Puan Kaybetseydik Tek Sorumlusu Çekirdek Yiyen ve Sus pus Olan Tarafttarımız Olucaktı , Tartışmam Bile..

- Takım Bazı Bölümlerde Oyundan Düşünce Taraftar Destek Verir , Ne Bileyim Maçı Çevirirsin , ama nerdeee..

- Abartmıyorum kamera Ne zaman Bizim Tribünleri Gösterdiyse 10 kişiden 5'i Çekirdek Yiyor..

- Yazık vallahi Yazık , Bu Zihniyetle Bu stadda Şampiyonluk Çok zor malesef..

Mustafa ÖZDEMİR
24.08.2010, 18:15
- Stadda Bağıran Tarfatarımızın Yüreğine , Ağzına Sağlık Diyorum , Önlerinde Saygıyla Eğiliyorum..

- Takım 3-1 Galipken Stadda Öyle Negatif bi Hava Varki , Skoru Bilmesem 4-0 Gerideyiz Zannedicem..

- İnsan Bi Bağırır be , Bu Kadarda Ruhsuzluk Olurmu , Eğer dün Puan Kaybetseydik Tek Sorumlusu Çekirdek Yiyen ve Sus pus Olan Tarafttarımız Olucaktı , Tartışmam Bile..

- Takım Bazı Bölümlerde Oyundan Düşünce Taraftar Destek Verir , Ne Bileyim Maçı Çevirirsin , ama nerdeee..

- Abartmıyorum kamera Ne zaman Bizim Tribünleri Gösterdiyse 10 kişiden 5'i Çekirdek Yiyor..

dün taraftar gereken desteği verdi .yavaş yavaş diğer huylarındanda vazgeçecek inşallah .önceden formalı taraftar çok az olurdu avni akerde .dün stadın tamamına yakını formasıyla geldi maça...

yağız61
24.08.2010, 18:19
Cincon gibi dostun olacağına fenev gibi düşmanın olsun , yeğlerim.
katılıyorum kardaşım.ve ben hala düşmanca bakılacaksa düşmanlık yapılacak tek takımın gs olması gerektiğini düşünenlerdenim. en azından fenerin bir duruşu var.lafı eğip bükmüyorlar.

Ahmet KESKİN
24.08.2010, 18:25
kadiköyde halen timsah yürüyüşü yapan fenevliler varmıs arkadaşlar ...

bu onların deil bizim kabahatimiz..

yazık valla

SEDAT
24.08.2010, 18:26
dün taraftar gereken desteği verdi .yavaş yavaş diğer huylarındanda vazgeçecek inşallah .önceden formalı taraftar çok az olurdu avni akerde .dün stadın tamamına yakını formasıyla geldi maça...

- Ben Başka Maçı İzledim Galiba..

- Yavaş Yavaş Derken..

- Sakaryaspor , Kocaelispor , Bursa , Beşiktaş vs..Birçok Takımın Maratonunda ateşli Tarftarı vardır ve Bunlar Tabiri Caizse Ölüyü diriltirler..

- Sakaryasporun Bir sezon açılışı varki Tribünleri Görmelisiniz..

- Anlatmak İstediklerim Bunlar , Ha Siz Memnunsanız Onada saygım var..

Murat Altun
24.08.2010, 18:30

semih kaçan :)

iskenderunlu
24.08.2010, 18:32
dün İskenderunda uğuruna inandığığım yer Teysir deydim ve üstümde ts club un çıkardığı çubuklu bordomavi formamla izledim ve ender Trabzonspor lulardan biriydim Fener li arkadaşla maçı izledik ve ona formasını uzatmama rağmen giymedi Trabzon havada karada yener bizi dedi ve goller gelince ayağa zıpladığımda benim oturduğum yerde sadece 7 Trabzonsporluyduk diğer bölümlerle birlikte toplasan 20 kişi vardık inanın azınlıkda olup çoğunluğu susturmak süper bişe

Ahmet KESKİN
24.08.2010, 18:33
süper yapmıs kim yapmısa valaa puahhhhhhhh

U.Sadıkoğlu
24.08.2010, 18:36
http://i41.tinypic.com/33tpcau.gif

aynen bomba :D

Cengiz Çubukcu
24.08.2010, 18:39
dün İskenderunda uğuruna inandığığım yer Teysir deydim ve üstümde ts club un çıkardığı çubuklu bordomavi formamla izledim ve ender Trabzonspor lulardan biriydim Fener li arkadaşla maçı izledik ve ona formasını uzatmama rağmen giymedi Trabzon havada karada yener bizi dedi ve goller gelince ayağa zıpladığımda benim oturduğum yerde sadece 7 Trabzonsporluyduk diğer bölümlerle birlikte toplasan 20 kişi vardık inanın azınlıkda olup çoğunluğu susturmak süper bişe

bu duyguyu ben de iyi bilirim :) tebrikler...

Hürgün Aygün
24.08.2010, 18:42
Başlığı da açmam da bi hayır varmış.:)

yorumsuz6117
24.08.2010, 19:23
http://i41.tinypic.com/33tpcau.gif

aynen bomba :D

Çok önceden görmüştüm ama hala gülüyorum. :D

pReN@_61
24.08.2010, 19:35
Bilica kadar haysiyet yoksunu şerefsiz bir adam daha var mıdır?

yorumsuz6117
24.08.2010, 19:38
Bilica kadar haysiyet yoksunu şerefsiz bir adam daha var mıdır?

Bilica'nın annesi babası : Biz daha şerefsizini yapana kadar en şerefsizi bu.

Cafer Bulur
24.08.2010, 20:18
Mac hakkinda bir iki satir da ben yazmak istiyorum.:)

Hakettigimiz bir galibiyetti,bunda süphe yok.

Buna karsin 2-0 ve 3-1 den sonra maci daha rahat götürmeliydik,özellikle yedigimiz goller bize yakismadi.

Geride olan bir takimin yiyebilecegi golleri yedik,buna anlam vermek mümkün degildi.

Takimin genel temposu,istahi ve hirsi cok iyiydi.

Daha farkli kazanmammiz gereken bir macta,galibiyeti riske attik ama sonucu almak cok önemliydi.

Takimda serkan,egemen,glowacki,selcuk,ceyhun ve yattara günün basarili isimleriydi.

sulo61gun
24.08.2010, 20:24
bence her zamnki gibi golü erken bulduğumuzda geri çekilme sorunu var bu takımda bu ankaragücü maçında bile oldu golü atıp 2 pozisyon vermiştik. buna ya bi çare bulacaz ya da golleri 70ten sonra atacaz:)

aseld
24.08.2010, 20:31
http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/bilgic/2010/08/24/sorunun_degil_cozumun_parcasi

hala konusan saygısızlar var. tepkisini aldı benden

Cafer Bulur
24.08.2010, 20:31
bence her zamnki gibi golü erken bulduğumuzda geri çekilme sorunu var bu takımda bu ankaragücü maçında bile oldu golü atıp 2 pozisyon vermiştik. buna ya bi çare bulacaz ya da golleri 70ten sonra atacaz:)
Ayrica yattara ile alanzinho nun ayni anda ilk 11 de oynatilmasinin bir intihar olduguna yine sahit olduk.

Ilk yarida fb den baski yememizin nedeni yattara ve alandi,alan cikinca hersey normale döndü.

Cale dün aksam kötüydü ama orada cok yalniz birakildi.

sanatik
24.08.2010, 20:32
türkiyede futbolu sadece fb-ts maçlarında izleyebilecez...gerisi tıraş....tbrkler tekrardan arkadaşlar...futbola doyduk...2. yarıdaki maçı iple çekiyorum... artık bjk-gs ile oynadığımız maçlar beni pek ilgilendirmio.....

fenerli bir arkadaşın yorumu...

inshallah bu bekleyisler bir 15 yil devam eder böyle.

Bu sezon ancak ben Fener ile Sampiyonluguna oynuyacagimizi düsünüyorum (cakdirmadan bursa olmazsa)

MehmeTS_ADANA
24.08.2010, 20:35
http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/bilgic/2010/08/24/sorunun_degil_cozumun_parcasi

hala konusan saygısızlar var. tepkisini aldı benden
yaw bişeyi çok merak ediyorum.bu spor yazarları her fırsatta menajerleri eleştiriyorlarya.acaba kendilerine hiç bakıyorlarmı türkiyede spor yazarı olmanın kriteri nedir.

sulo61gun
24.08.2010, 20:37

yav aradaşım tvden gördüğünüzle nasıl yorumluyorsunuz bu taraftarı anlamış değilim.yok çekirdek yiyen gördüm falan filan.diğer stadlarda çekirdek yenmiyor sanırsın.bağıran gruplar var zaten onlar yeterli desteği veriyor.ayrıca hala anlayamadınız bizim taraftar takımla birlikte coşan bi taraftar kitlesidir bu eskiden beri böyledir.yani senede 2-3 maç istanbulda oynanıyor diye yok takım istanbula taşınsın yok istanbul taraftarı trabzondakinden daha iyi ayrımları bu taraftarla şampiyon olunmaz falan filan.sanki trabzondan onlarca otobüsle gruplar bursa maçına gitmemiş ve destek vermemiş gibi.

sanatik
24.08.2010, 20:37
türkiyede spor yazarlarina sezonbasi bir takim biraksan acaba sonu ne olur ?

aseld
24.08.2010, 20:38
kriteri belli de yazamayacağım :)

sulo61gun
24.08.2010, 20:41
Ayrica yattara ile alanzinho nun ayni anda ilk 11 de oynatilmasinin bir intihar olduguna yine sahit olduk.

Ilk yarida fb den baski yememizin nedeni yattara ve alandi,alan cikinca hersey normale döndü.

Cale dün aksam kötüydü ama orada cok yalniz birakildi.

sana yine katılıyorum:)alan formsuz bu aralar onun da artık yedek oturma vakti geldi.umut derbi maçlarında oynamalı ayrıca.jajayı da bi görebilsek diyorum artık

FC-ST-PAULI-61
24.08.2010, 20:42
macin tekrarin nerden izleyebilirim bilen varmi?

ESER
24.08.2010, 20:42
paoklu bir taraftar sivil polis ayagina yapip gfb nin pankartina el koymus:) bu pankarti once kendi tribunlere asip sonra da tribunde elden ele gezdirip teshir etmisler:D bugun pankartini veren yarin neler vermez ki :D

Ali Tunahan Güllü
24.08.2010, 20:54
Bugün dersanede geçtiğim dalgayı hiç bir gün geçmedim:D

Orhan Aydın
24.08.2010, 20:57
paoklu bir taraftar sivil polis ayagina yapip gfb nin pankartina el koymus:) bu pankarti once kendi tribunlere asip sonra da tribunde elden ele gezdirip teshir etmisler:D bugun pankartini veren yarin neler vermez ki :D

-Çıkarın la kimlikleri
+Tamam, kavga çıkmasın

Paksoy
24.08.2010, 20:59
Bugün dersanede geçtiğim dalgayı hiç bir gün geçmedim:D
affetme :D

EmreYavuz61
24.08.2010, 21:02
neden bilmiyorum ama dalga geçme gibi huyum nedense yok ya.çünkü maç öncesi saçma sapan siz kimsiniz ya sizi hep yeniyoruz yok şöyle yok böyle saçma sapan konuşanlara adam akıllı neden yeneceğimizi anlatıyorum yendiğimizdede maçtan sonra onlarda hiç maç muhabbeti açmıyorum kendi saçmalıklarıyla yüz yüze bırakıyorum bence daha büyük bi acı ... :)

not.. bi kuzenle dalga geçtim... 2.golde 3 3 3 mesaj attım. 3te 5 5 5 diye mesaj attım..sonra o bana futbolun biraz adaleti varsa biz alırız dedi ilk yarıda..ilk yarı biter bitmez ben.15 dk sonra karadeniz üzerinden marmaraya sert bir fırtına geliyormuş fırtınanın adıda karadeniz fırtınası sıkı giyinin dedim :):) maç bitimndede şampiyon..kolbastı show yazdım :):)
vay be iyi dalga geçmişim ya bide geçmem diyorum :):)

Tunay ERDEM
24.08.2010, 21:04
İki maç kazanınca büyük takımları küçümsemek gibi bir hastalığımız var bizim. Dün iliklerimize kadar hissettik.

Cafer Bulur
24.08.2010, 21:08
İki maç kazanınca büyük takımları küçümsemek gibi bir hastalığımız var bizim. Dün iliklerimize kadar hissettik.
Evet,inanilir gibi degil ama dün hoca da ,takimda taraftarda 2-0 dan sonra oyun disiplininden koptu.:)

objek
24.08.2010, 21:32
Gunumuz futbolunda bilhassa derbi maclarinda one gectikten sonra skoru korumanin ne kadar zor oldugunu dun aksam bir kez deha gormus olduk buyuk takim olabilmenin en onemli kriterlerinden biride (onemli!) maclarda ondeyken panik yapmadan maci rolantiye alabilme olgunluguna erismis olman lazim simdilik takim yapisindaki oyuncu karakterleri istenilen olgunluk seviyesinde degil ileride daha iyi oluruz diyelim

only ts
24.08.2010, 21:45
dün akşamki ntvspor programında mehmet demirkol : aslında bizim trabzonspor üzerinden konuşmamız gerekiyor ama alışkanlık işte fenerbahçe galatasaray bejiktaş üzerinden konuşuyoruz. ( ardından derin bir sessizlik ve başka bir konuşmacının konuyu değiştirmesi ) ......

Uğur GEMİCİOĞLU
24.08.2010, 21:48
dün akşamki ntvspor programında mehmet demirkol : aslında bizim trabzonspor üzerinden konuşmamız gerekiyor ama alışkanlık işte fenerbahçe galatasaray bejiktaş üzerinden konuşuyoruz. ( ardından derin bir sessizlik ve başka bir konuşmacının konuyu değiştirmesi ) ......

Mustafa Doğan mı :D

Mustafa
24.08.2010, 22:42
2-0 dan sonra onların oyun disiplininden kopması gerekirken biz koptuk.Orta sahamız kayboldu.Çok dersler çıkarabileceğimiz bir maç oldu.

Mehmet Fatih Yavuz
24.08.2010, 23:06

Sadece büyük takımları değil, hangi takımı küçümsersen küçümse iliklerine kadar sıkıntıyı hissedeceksin.

Ciddiyeti çok çabuk kaybedebiliyoruz!

Dün normal standartlarımızın %50-60 ı ile oynasak çok rahat 3-1 4-1 alırdık maçı.

Gereksiz ciddiyetsizlik sonucunda gene iş sıkıntıya girdi, kurdeşen döktük..

BordoMavi 61
24.08.2010, 23:11
Trabzon o maçta 1dk ard arda on numara gol atmamız şaşırtıcı

İdris Toksoy
24.08.2010, 23:11
rıdvan dilmen:trabzonun ölüsü yetti feneri yenmeye.

yağız61
24.08.2010, 23:19
dün geceden beri anlatmaya çalıştığım şeyi görmek beni mutlu etti.arkadaşlar gayet gerçekçi yorumlar yapıyor ve çıkarılması gereken dersler olduğunu ifade ediyorlar.bunu yaparken mantıklı ve yıkmadan, yapıcı eleştirilerin yapılması da mutluluk verici.sizlere katılıyorum.

TS61_NL
24.08.2010, 23:24
Bu keyif baska bir keyif gercekten! Trabzonsporumu boyle oynarken, bizleri heyecanlandirmasi bana o kadar keyif veriyor ki anlatamam! Burada takimin eksik noktalarini yada yanlislarini tartisabiliriz ama ne gerek var? Cikartin tadini ve Trabzonsporumuzun sampiyonluga kosusuna hep birlikte eslik edelim! Hic bir zaman bir takim tam olarak eksiksiz yada kusursuz olmayacak, lakin her zaman daha iyisini isyecegiz, basta Senol hoca. Ama son 5 derbiden (kupa finali dahil) 3 galibiyet ve 2 beraberlik almisiz, biz daha neyi konusuyoruz? Tesekkurler Trabzonsporum, tesekkurler Senol hoca, tesekkurler Sadri baskan, ve tesekkurler CEFA VE VEFAKAR TRABZONSPOR TARAFTARI.....

ISTS
24.08.2010, 23:27
Artık o kadar benimsemişim ki, Yattara'nın maç sonu röpörtajında Fransızca konuşması çok garibime gitti.

Ali YILDIRIM
24.08.2010, 23:29
yav aradaşım tvden gördüğünüzle nasıl yorumluyorsunuz bu taraftarı anlamış değilim.yok çekirdek yiyen gördüm falan filan.diğer stadlarda çekirdek yenmiyor sanırsın.bağıran gruplar var zaten onlar yeterli desteği veriyor.ayrıca hala anlayamadınız bizim taraftar takımla birlikte coşan bi taraftar kitlesidir bu eskiden beri böyledir.yani senede 2-3 maç istanbulda oynanıyor diye yok takım istanbula taşınsın yok istanbul taraftarı trabzondakinden daha iyi ayrımları bu taraftarla şampiyon olunmaz falan filan.sanki trabzondan onlarca otobüsle gruplar bursa maçına gitmemiş ve destek vermemiş gibi.

Stata niye gidilir takımı desteklemeye. Bkn. çarşı grubu bütün tribünleri ile organize oluyorlar. Biz niye kendi evimizde bunu yapamıyoruz sence? He ihtiayrlar var tama onlar bağırsın dmeiyoruz ama 30-35 yaşındaki adamda çekirdek yemesi hiç güzel değil.

Sefa Murat Dokuz
24.08.2010, 23:30
Duran Toplardan gol bulmamız, gollere erken cevap vermememiz çok ama çok umut verici.

only ts
24.08.2010, 23:31
Mustafa Doğan mı :D

emin değilim ama sanırım ;)

only ts
24.08.2010, 23:33
rıdvan dilmen:trabzonun ölüsü yetti feneri yenmeye.

o şöyle değilmiydi yada ben yanlış dinlemiş olabilirim

rıdvan dilmen: bugün trabzonun ölüsü bile feneri yenerdi

Çağatay Özmen
24.08.2010, 23:33
iki kez farkı 2'ye çıkardık, ikisinden sonra da takım fazla baskı yedi ve fenerbahçe tehlikeli bölgelerde top dolaştırdı. galibiyetin getirdiği rehavetse bu bir an önce düzeltilmeli. o kadar psikolojik destek departmanı kurduk ne kadar çalışıyor acaba?

Sefa Murat Dokuz
24.08.2010, 23:35
Yo Trabzonun ölüsü yendi dedi.Özellikle ilk yarı için. 2.yarı Trabzon gol atamadı ama 3 gol attığı devreden çok daha iyiydi dedi. Zaten 5-6 çok rahat olurdu dedi.

Cem Akyüz
24.08.2010, 23:42
Rıdvan Dilmen: Bugün sahadaki Trabzonspor ölü Trabzonspor olmasına rağmen Trabzonspor tarihi farkı kaçırdı

Fatih
24.08.2010, 23:45
Sadece büyük takımları değil, hangi takımı küçümsersen küçümse iliklerine kadar sıkıntıyı hissedeceksin.

Ciddiyeti çok çabuk kaybedebiliyoruz!

Dün normal standartlarımızın %50-60 ı ile oynasak çok rahat 3-1 4-1 alırdık maçı.

Gereksiz ciddiyetsizlik sonucunda gene iş sıkıntıya girdi, kurdeşen döktük..
2-0'dan sonra oyunu soğutmak gerekiyordu ama bizimkiler daha çok soğuk espiri yapar gibiydi.Garanti pasla 4'ü 5'i bulacakken maçın son dakikalarında Alex'in ayağına bakar olduk.

Avrupa Liginde oynamak istiyorsak önce disiplinden ödün vermememiz lazım.Dün Fb'nin yerine Liverpool olsaydı bu anlayışla maç 3-2 değil rahat 3-5 biterdi.

sulo61gun
24.08.2010, 23:46
Stata niye gidilir takımı desteklemeye. Bkn. çarşı grubu bütün tribünleri ile organize oluyorlar. Biz niye kendi evimizde bunu yapamıyoruz sence? He ihtiayrlar var tama onlar bağırsın dmeiyoruz ama 30-35 yaşındaki adamda çekirdek yemesi hiç güzel değil.

çarşı grubu iyi ninni söylüyor neymiş kartal gol gol gol diyipte o an hiç gol olduğunu gördünüz mü ?kendilerini eğlendiriyor onlar zaten maça baktıkları bile yok:).bbli iskenderin laflarını dinlerseniz biz daha fazla motive oluyoruz diyor bjk seyircisinden. bana göre fbnin stadındaki baskı daha fazladır bu anlamda şarkı türkü ile baskı olmaz sahada futbol oynayan adam maça başladıktan sonra bu ona ninni gelir önemli olan hakem üzerinde baskı kurabilmek veya takım atağa kalkarken taraftarın da atağa kalklmasıdır tıpkı premier ligindeki gibi .Ayrıca 30-35 yaşındaki adam gruba katılıp bağırmaz en azından yüzde 90nı bağırmaz bu işler gençlerin işidir.bizim taraftarın sorunu grupların fazlalığı,gruplardaki elaman sayısının azlığı ve bütün içinde hareket edememesidir.yani 50 kişilk 4 tane grup olacağına 2 tane 100 kişilk grup olması daha uygundur.

Mustafa Umut
24.08.2010, 23:47
Rahat geçer maç inş.

Bazı oyuncularımızı dinlendirir bence Şenol Hocamız.

Paksoy
24.08.2010, 23:48
Rıdvan Dilmen: Bugün sahadaki Trabzonspor ölü Trabzonspor olmasına rağmen Trabzonspor tarihi farkı kaçırdı
nezaman nerde dedi?

sulo61gun
24.08.2010, 23:49
neden futbolcuları rehavetle suçluyoruz ki .siz değil miydiniz maçtan bir gün önce fark atarız dağıtırız diyen rehavet sadece futbolcularda mı oluştu yani:)

yorumsuz6117
25.08.2010, 00:12
nezaman nerde dedi?

Dün maçtan sonra %100 Fenerbahçe programında.

jackal
25.08.2010, 00:13
FBTV Trabzonspor Fenerbahçe maçını olduğu gibi banttan veriyor seyretmek isteyenlere duyrulur.

Bu arada hala daha TS TV yi kurmayıp bizi elelame mahkum edenlerede teşekkürler bir TSTV kuramadılar ne zormuş.

Çağatay Özmen
25.08.2010, 00:14
çarşı grubu iyi ninni söylüyor neymiş kartal gol gol gol diyipte o an hiç gol olduğunu gördünüz mü ?kendilerini eğlendiriyor onlar zaten maça baktıkları bile yok:).bbli iskenderin laflarını dinlerseniz biz daha fazla motive oluyoruz diyor bjk seyircisinden. bana göre fbnin stadındaki baskı daha fazladır bu anlamda şarkı türkü ile baskı olmaz sahada futbol oynayan adam maça başladıktan sonra bu ona ninni gelir önemli olan hakem üzerinde baskı kurabilmek veya takım atağa kalkarken taraftarın da atağa kalklmasıdır tıpkı premier ligindeki gibi .Ayrıca 30-35 yaşındaki adam gruba katılıp bağırmaz en azından yüzde 90nı bağırmaz bu işler gençlerin işidir.bizim taraftarın sorunu grupların fazlalığı,gruplardaki elaman sayısının azlığı ve bütün içinde hareket edememesidir.yani 50 kişilk 4 tane grup olacağına 2 tane 100 kişilk grup olması daha uygundur.
aynı şekilde ben de çarşının yaptığı tipte tezahüratların takıma bir noktadan sonra etki yaptığını düşünmüyorum ki bunun hakkında yapılan araştırmalar da bunu söylüyor. önemli olan ingiliz stadlarındaki gibi maçtaki hareketlere göre ani tepkiler vermek, alkışlamak

erkankoc
25.08.2010, 00:18
takim acikca bu macta yorgun oldugu velliydi...orta sahamiz acaip oyundan dustu bi ara..kimse geri kosmuyordu ve dakika daha 30 bile degildi....liverpol maclari bizi cok yoracak belli..elensek bile uzulmeye degmez lige asiliriz

hamucera
25.08.2010, 00:32
şimdi ligtv de fenevli oyuncuların stadyumdan çıkışını gösterdi topuzz buraya topuz buraya sesleri geliyordu, sanırım bizimkilerdi :D

sanatik
25.08.2010, 00:52
katiliyorum sulo61gun tezahurat yorumuna özelliklede bu kismina.

"bu anlamda şarkı türkü ile baskı olmaz sahada futbol oynayan adam maça başladıktan sonra bu ona ninni gelir önemli olan hakem üzerinde baskı kurabilmek veya takım atağa kalkarken taraftarın da atağa kalklmasıdır tıpkı premier ligindeki gibi ."

@FLU
25.08.2010, 01:07
glowacki tam 61. dakika da sakatlanmış

İleli
25.08.2010, 01:20
ligtvde 3 korner 1 penalti programi var bizim maca galip takimla baslamak yerine stochun pasi ile basladilar, ulan tamam serefsizin onde gidenisiniz seyinide cikarmayin be kardesim suratsiz insanlar...

U.Sadıkoğlu
25.08.2010, 01:22
aynı şekilde ben de çarşının yaptığı tipte tezahüratların takıma bir noktadan sonra etki yaptığını düşünmüyorum ki bunun hakkında yapılan araştırmalar da bunu söylüyor. önemli olan ingiliz stadlarındaki gibi maçtaki hareketlere göre ani tepkiler vermek, alkışlamak

hayırlı işler çarşı grubunu tartışıyoruz..
ligde beşiktaş 18 tane maç oynuyorsa içerde bunun 10 tanesini seyircisiyle kazanıyor..
beşiktaş-liverpool maçında inönüdeydim size yemin ediyorum öyle bi atmosferi trabzon'da yakalasak şu an ki takımla liverpool'a 3 tane atmazsak şerefsizim..

Çağatay Özmen
25.08.2010, 02:49
hayırlı işler çarşı grubunu tartışıyoruz..
ligde beşiktaş 18 tane maç oynuyorsa içerde bunun 10 tanesini seyircisiyle kazanıyor..
beşiktaş-liverpool maçında inönüdeydim size yemin ediyorum öyle bi atmosferi trabzon'da yakalasak şu an ki takımla liverpool'a 3 tane atmazsak şerefsizim..
çarşı grubunu tartıştığımız yok taraftarın takımı destekleme şekliyle ilgiliydi yorumum. ayrıca beşiktaşın o 10 maçı seyircisiyle kazandığını senin yorumun ben de bjknin müthiş tribün desteğine rağmen kaybettiği bir çok maç biliyorum benim demek istediğim çarşı gibi tekdüze tezahürat tipinin pek de verimli olmamasıydı

yigits
25.08.2010, 02:53
Konu çarşıdan açılmışken şuna da değinmek istiyorum çarşının olduğu kapalı tribünün ambiansı muhteşem.İnanılmaz yankı yapıyor stad içinde.Mesela p.tesi günü İnönü'de kasımpaşa-buca maçı vardı orda kapalı tribünde 2 bin-3 bin taraftar vardı.O kadar adamın bağırması stadı inletti diyebilirim size.Belki stad çok boştu ondan da yankı yapmış olabilir ama inanın bizim stattan tv'ye gelen sesin 10 katıydı diyebilirim çıkan ses için.

U.Sadıkoğlu
25.08.2010, 03:01
çarşı grubunu tartıştığımız yok taraftarın takımı destekleme şekliyle ilgiliydi yorumum. ayrıca beşiktaşın o 10 maçı seyircisiyle kazandığını senin yorumun ben de bjknin müthiş tribün desteğine rağmen kaybettiği bir çok maç biliyorum benim demek istediğim çarşı gibi tekdüze tezahürat tipinin pek de verimli olmamasıydı

Takımı destekleme şekillerinde ne var organize bi şekilde 2-3 bin kişilik kemik tayfası olan bi grup ve her maç mağlup duruma düşseler bile bir şeyler bağırıyorlar ve her olaya tepkilerini koyuyorlar her maçı tabii ki seyirci desteğiyle kazanılmaz fakat seyirci her zaman takım için itici bi güçtür ve bana göre eğer ateşli bi taraftarın varsa maça 1-0 önde başlarsın..

Fanatik34
25.08.2010, 03:54
http://img90.imageshack.us/img90/4328/homer3my2.png (http://img90.imageshack.us/i/homer3my2.png/)

Arkada kalmasin:D

Fatih Özkan
25.08.2010, 03:59
İlk defa bi Fener galibiyetinden sonra bu kadar durgunum (:
Liverpool zaferinin yanında devede kulak kalacak çünkü...

halukozcelik
25.08.2010, 08:39
Taraftar çarşı gibi bağırsında varsın olsun yenilelim.

Gülyalı
25.08.2010, 08:48
Başlığı kapatalım da Liverpool'a odaklanalım derim ben:)

Anıl Caner
25.08.2010, 08:51
Ne çarşıymış yahu. Bilmesek mükemmel bir tribün grubu falan sanacağız :)

Burçak
25.08.2010, 08:54
Konu çarşıdan açılmışken şuna da değinmek istiyorum çarşının olduğu kapalı tribünün ambiansı muhteşem.İnanılmaz yankı yapıyor stad içinde.Mesela p.tesi günü İnönü'de kasımpaşa-buca maçı vardı orda kapalı tribünde 2 bin-3 bin taraftar vardı.O kadar adamın bağırması stadı inletti diyebilirim size.Belki stad çok boştu ondan da yankı yapmış olabilir ama inanın bizim stattan tv'ye gelen sesin 10 katıydı diyebilirim çıkan ses için.
O tribünde sesin normalden çok çıkmasının sebebi İddaa ediyorum tavanın betondan oluşu.
Beton da çok daha yankı yapar ses

spormania
25.08.2010, 09:05
İlk yarı derbileri içeride oynamak büyük avantaj..
hem deplasmanda daha iyi oynuyoruz..
Hem de şampiyonluğa giderken içerde alacağımız bir derbi mağlubiyetinin tranvası diye birşey olmayacak..

ozturk
25.08.2010, 09:11
İlk yarı derbileri içeride oynamak büyük avantaj..
hem deplasmanda daha iyi oynuyoruz..
Hem de şampiyonluğa giderken içerde alacağımız bir derbi mağlubiyetinin tranvası diye birşey olmayacak..

güzel bir bakış açısı..

derbileri erken haftalarda oynamak ta avantaj..

Gülyalı
25.08.2010, 09:14
Çarşı kadar taş varmıdır diye düşünürüm yıllardır.
Bizim tribünde 35 bin kişi ağzında meşale yakıp ters burgulu 5 salto atıp üçlü çekse bilmiyorum çarşı kalitesine ulaşır mı milletin gözünde.

Herkese inat:
Benim teyzem de,dedem de,amcam da o maçı izleyecek kardeşim.Bu takımı yaşlılardan,çocuklardan,bayanlardan arınmış yaşları 25 - 30 aralığındaki 35bin kişi izlemiyor tribünde.Burası Trabzon ve millet sevdalı bu işe.Şunu kabullenemedik gitti.

Mustafa Ayazoğlu
25.08.2010, 09:33
Taraftar çarşı gibi bağırsında varsın olsun yenilelim.

Bir tır mavi dağıtsın yönetim :) Unutmayalım ki çarşı gurubu maça 3-5 kutu devirmeden girmiyorlar.. Maçta ne yaptıklarını kendileri bile bilmiyor :)

B.Yiğit
25.08.2010, 10:07
bence iyi oynamadık özellikle ilk yarı çok kötüydük. garip olansa 1. yarıda skor üstünlüğünü sağlamamız.

Harun
25.08.2010, 11:09
Ben açıkcası oynadığımız oyundan hoşnut kalmadım.Özellikle orta alana iyi pas yapamadık.2-0 öne geçmişiz kapanıyoruz.Maçın henüz 20. dadikası halbuki.Bu kapanmalar sonucu farkı hep 1 e indirdik. Açıkcası 2-0 dan sonrası rakibi darmadağın edeceğimizi umuyordum.Talihsiz bir gol yesek maç berabere bitecek gerisini siz düşünün.Rakip moralmen çökmüş taraftar gaza gelmiş moralmen en üst seviyedeyiz ama kapanmaya gidiyoruz. Bunu biran önce aşmamız gerekmektedir.
Birde Şenol hocanın Alanzinho-Umut değişikliğini anlayamadım.Teo her nekadarda morallide olsa Alanzinho yerine onun çıkması gerekirdi.Belki ilk yarı Alan bir varlık gösteremedi fakat topun rakip sahaya geçmesini sağlayan iki futbolcudan biride o idi.

Bu maç moral motivasyon açısından güzeldi.Fakat eksikleri görmemezlikten gelmemeliyiz.Daha iyi futbol oynadığımızı hepimiz biliyoruz.Biraz daha dikkatli ve konsantreli oynamalıyız.

mhayri
25.08.2010, 11:14
Maçın başında peşpeşe gelen gollerden sonra düşündüm biz en son ne zaman bu kadar kolay goller atmıştık diye.
Hatırlayamadım çünkü yoktu...Çünkü son 3 sezondur gol için çektiğimiz kabızlık bünyeye ait bütün uzuvları iptal seviyesine ulaşmıştı neredeyse...Herneyse gol goldü ve tabela lehimize değişmişti...
İşte bu erken gelen goller sevgili hocamızın Alan-Yattara ikilisini birlikte oyunda tutma hatasını devre sonuna kadar örtmüş oldu...

İkinci yarının başındaki takım iki sezon önce Umut-G.Ünal-Yattara lı ileri üçlüyü hatırlattı bana...Hatta o sezonun ilk yarısının son maçında Saracoğlu'nda oynanan maçı hatırlayanlar bilir... O zamanki kadrodan değişik sadece kaleci ve Glo var...Ve iştah aynı belki daha fazlası ve oyun olarak üzerine bir kademe daha koymuş bir takım tabiiki...

Tabiki o maçta olduğu gibi yine peşpeşe kaçan goller ve yetmezmiş gibi bir de kaçan penaltı, üstüne oyuncuların 60 dan sonraki fiziksel tükenişleri ve bunu kolaylaştıran bir zemin...
Ve geçmeyen dakikalar , golleri atarken su gibi akan zaman süper slow motion'a dönmüşken Alex'in girişi Bilica'nın insan varlığına aykırı manyakça hareketleri, Niang denen futbol aygırının yıkılmaz adam Egemen'in ayağından topu alıp dozerleme geçişi, ve saçma şut tercihleri ile kaleyi bulamayan rakibin oyunu...

90 dakika içinde harika oynadığımız anlarda müzmin gol kaçırma hastalığımız nüksediyor ancak oyun olarak vasat ve belki de kötü olduğumuz anlarda üstüste üç gol atabiliyorduk... Maç bittiğinde ağzımızda buruk bir tad bırakmıştı bu geceki oyun...Yenmiştik ama maçı zor bitirmiştik... Ama herşeye rağmen galibiyet hele de fener'e karşı alınmış galibiyet şahaneydi...
ve dün gece tıpkı 2 sezon önce söylediği gibi Haşmat Babaoğlu'nun: Yürü be Trabzonspor hep böyle devam et...

Süleyman50
25.08.2010, 11:30
çok gol kaçırmışız ama tek farkla da olsa kazanmak güzeldi...

Ahmet Okumuş
25.08.2010, 11:33
Manisa Fenerbahçeliler Derneği Başkanı ve yerel Gündem Gazetesi'nin İmtiyaz Sahibi Ahmet Kurşun, dün akşam Fenerbahçe'nin Trabzonspor ile oynadığı maçı izlerken kalp krizi geçirdi.

Manisa Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesine alınan Kurşun'un burada kalbi durdu. Doktorların yoğun çabası ile yeniden hayata döndürülen Ahmet Kurşun saat 01.00 sıralarında Özel Sekiz Eylül Hastanesi'ne sevk edilmek üzere ambulansa alındı. Ambulansta Kuşun'un kalbi yine durdu. Bir kez daha yoğun bir çaba gösteren doktorlar Kurşun'un kalbini yeniden çalıştırmayı başardı. Kurşun daha sonra Sekiz Eylül Hastanesi'ne sevk edildi. Edinilen bilgiye göre, Kurşun'un 17 defa kalbinin durduğu ve tekrar çalıştırıldığı, kendisine anjiyo yapıldığı öğrenildi. Yoğun bakımda bulunan Kurşun'a uyandığında by pass yapılacağı bildirildi.

Geçmiş olsun..

Ertan 51
25.08.2010, 11:40
Çarşı kadar taş varmıdır diye düşünürüm yıllardır.
Bizim tribünde 35 bin kişi ağzında meşale yakıp ters burgulu 5 salto atıp üçlü çekse bilmiyorum çarşı kalitesine ulaşır mı milletin gözünde.

Herkese inat:
Benim teyzem de,dedem de,amcam da o maçı izleyecek kardeşim.Bu takımı yaşlılardan,çocuklardan,bayanlardan arınmış yaşları 25 - 30 aralığındaki 35bin kişi izlemiyor tribünde.Burası Trabzon ve millet sevdalı bu işe.Şunu kabullenemedik gitti.
25 bin in 10 bin i aileden olsun,15 bin i Fırtına olsun essin.Hiç olmazsa halam,teyzem,dedem ve dayım da neşeli bir 90 dakka geçirmiş olur:)Yani sıkıntı ters burgulu 5 salto atabileceklerin çekirdek çitlemeleri yoksa trübünde deyzem gil olmadan Tabzonspor olmaz:)
Face de Nihal Ayvaz kardeşimizin Nenesi var mesela maça gidiyor,35 bin çarşıcı ya değişmem.

SADECETRABZON61
25.08.2010, 11:44
Takımı destekleme şekillerinde ne var organize bi şekilde 2-3 bin kişilik kemik tayfası olan bi grup ve her maç mağlup duruma düşseler bile bir şeyler bağırıyorlar ve her olaya tepkilerini koyuyorlar her maçı tabii ki seyirci desteğiyle kazanılmaz fakat seyirci her zaman takım için itici bi güçtür ve bana göre eğer ateşli bi taraftarın varsa maça 1-0 önde başlarsın..

Çok Doğru Bir Yazı Olmuş..
Taraftar desteğini Sağlayabilirsek dikkat edelim Seyirci demiyorum Stadı Doldurmakla Taraftar Olunmaz Hepbir ağızdan bağıran 5-6 bin taraftarımız olsa biz avni akerde Maç Kaybetmeyiz.

Mustafa ÖZDEMİR
25.08.2010, 18:41
maçın tekrarını izledim .statta bütün tribünlerin bereber yaptıkları bordo mavi şampiyon trabzon tezahuratının bile çok cılız bir şekilde tvden duyulduğunu farkettim.yani avni akerin üzeri kapanmadıkça tribünden pek fayda yok gibi...

Fatih Özkan
25.08.2010, 18:53
maçın tekrarını izledim .statta bütün tribünlerin bereber yaptıkları bordo mavi şampiyon trabzon tezahuratının bile çok cılız bir şekilde tvden duyulduğunu farkettim.yani avni akerin üzeri kapanmadıkça tribünden pek fayda yok gibi...

Stadın üstü meselesi bir yana, cılız bir şekilde bağrıldı...
Eğer adam gibi bağırsaydı herkes, TV'den rahatlıkla duyulabilirdi...

buroli
25.08.2010, 18:55

Tekrar bakarsanız maraton tribününün yarısının bağırmadığını da görebilirsiniz.

bahadır2561
25.08.2010, 18:58
nasıl çaktık ama :D

içimde kalmasın

okg_53
25.08.2010, 19:01
ya o değilde himmet ağabey ...
leminin özere ne oldu ???

Serdær
25.08.2010, 19:04
Aykut Kocamının Ankaraspordan öğrencisi olan Özer Hurmacının nasıl futbol oynadığını gördük.

Maç boyunca tek bir olumlu haraketi olmayan Özer için Lemi ne demiştir acaba ..

Selim Turan
25.08.2010, 19:15
Manisa Fenerbahçeliler Derneği Başkanı ve yerel Gündem Gazetesi'nin İmtiyaz Sahibi Ahmet Kurşun, dün akşam Fenerbahçe'nin Trabzonspor ile oynadığı maçı izlerken kalp krizi geçirdi.

Manisa Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesine alınan Kurşun'un burada kalbi durdu. Doktorların yoğun çabası ile yeniden hayata döndürülen Ahmet Kurşun saat 01.00 sıralarında Özel Sekiz Eylül Hastanesi'ne sevk edilmek üzere ambulansa alındı. Ambulansta Kuşun'un kalbi yine durdu. Bir kez daha yoğun bir çaba gösteren doktorlar Kurşun'un kalbini yeniden çalıştırmayı başardı. Kurşun daha sonra Sekiz Eylül Hastanesi'ne sevk edildi. Edinilen bilgiye göre, Kurşun'un 17 defa kalbinin durduğu ve tekrar çalıştırıldığı, kendisine anjiyo yapıldığı öğrenildi. Yoğun bakımda bulunan Kurşun'a uyandığında by pass yapılacağı bildirildi.

Geçmiş olsun..

Geçmiş Olsun acil şifalar diliyorum...

nesta61
26.08.2010, 17:44
cale ne yapsın arkadas stoch gırdıkten sonra stoch dos santos topuz 3 u bırden soldan bındırıyor alan orta sahada zaman gecırıyor.bu mac 3-3 de olabılırdı olsa suclu o gollerın yendıgı kanadın bekı deıl acıgıdır adam mıtoz mu gecırsın resmen ıskence gıbı adama yapılanlar...
Sahsen hepımız kabul edelım kı aklımız %50 lıver macında ıdı bı de futbolcuları dusunun fenerle her sene en az 2 kez oynuoruz ,liverpool la 30 senede bir boyle eleme sansın olur.
Zemin öyle bi zemin ki senol hoca korktu oyuncu degistirmekten cok gec degisiklik yapmasının nedenının bu oldugunu dusunuyorum yoksa 45 de alan -umut %500 dogru degısıklık glo sakatlandı cıktı ,yattara yı da bekletmesı hem belkı 1 kontra yakalarız hemde sakatlık rıskı...
millet yatara yerıne jaja demıs ve 3-2 yı elestırmıs eger jaja oyuna gırseydı ve es kaza 1 gol yeseydık aynı kısılerın burdakı yorumu aynen soyle olurdu;''Arkadas orta saha dokuluyor jaja yı oyuna alıyorsun bız mıyız onde olan onlar mı?''
Bu zihniyette taraftarımız her zaman olacak zaten jajayla bırlıkte 1 haftadır idmanlara onlar cıkıyor durumunu falan biliyorlar...
Neyse beni sinirlendiren konusanların birsey bilmemesi degil ligde en son galibiyetimizi unuttugum fenerı super bı mac sonucu yenmemızın bıle keyfını burnumuzdan getirmeleri...

bu arada nesta61 sadece ilk paragraf sana görüş bildirdim kardesim digeri buradaki futbol bilginlerine...

mac 3-2 olmuş heran 3-3 olabilir cıkar alanı colmanı yerıne cek sok oyuna umutu bunu 40cı dakıkada yapabılırdı ama senol hoca oyuncuyu kusturmeme adına bunu yapmıstır dıye dusunuyorum , caleye gelınce cale yı iyi izleyin şuan bu takımda en aksayan taraf onun tarafı, seken topları , havadan gelen topları rast gele vuruyor , sen profsun kardeşim hergun ıdman yapıyorsun insan geldigin bu yana ustune bişey koymazmı cale aynı caleee

ARAF
28.08.2010, 14:31
özer hurmacının bize atılan golden sonra hırsla topu ağlardan alıp sevinmesi ve hemen santraya koşmasına sinir oldum
böyle trabzonluluk olurmu
ne kadar kendi takımın için ter döksende memleketinin takımına bu kadar kin duyar gibi davranmaz insan

Tayfun
28.08.2010, 14:46
3-3 mü oldu?

(:

Ilelioglu
28.08.2010, 14:51
Bu Baslik kapanmali artik....:cool:

Önümüzde Antalya maci var ona konsantre olmak gerekiyor.

ApoCaN28
28.08.2010, 14:56
Neyse VazGeçtim . . .

arifemre
28.08.2010, 14:59
özer hurmacının bize atılan golden sonra hırsla topu ağlardan alıp sevinmesi ve hemen santraya koşmasına sinir oldum
böyle trabzonluluk olurmu
ne kadar kendi takımın için ter döksende memleketinin takımına bu kadar kin duyar gibi davranmaz insan
ibrahim akin in bjk ye
guvenin manisa ya attigi golden sonra `sevinmeyisleri` geliyor aklima
ama bu ozer hakkaten feci hirs yapmis bize. birdaha da trabzonlu diye anmayacam kendisini.
dayisinin oglu...

Tayfun
28.08.2010, 14:59
Özer Hurmacı ne kadar kişiliksiz bir topçu olduğunu gördük , hep bir çirkeflik vb hareketleri , oynasın ezikler de dilediği kadar . . .

Bize karşı oynadığı maçlarda çirkefleşiyor...

İçinde birşey kalmış gibi :rolleyes:

TSezgin61
28.08.2010, 15:05
yanlis hatirlamiyorsam serkan calik bile galatasarayda oynarken 1-0 yenildigimiz macda tek golu macin son anlarinda atmis, ama sevinmemisti...

onun kadar Trabzonlu degilsin özer...

ApoCaN28
28.08.2010, 15:09
Bize karşı oynadığı maçlarda çirkefleşiyor...

İçinde birşey kalmış gibi :rolleyes:

Çok sinir Bozucu Biri Yahu .

Ramazan Ramazan Maçta Az küfür Yemedi Benden =))

Burçak
28.08.2010, 15:20
3-3 mü oldu :D

28TS61
28.08.2010, 15:44
3-3 mü oldu :D

yok yok degil, hala 3-2. böyle mac görmedim ben :D:D:D

TAMTÜRK61
29.08.2010, 01:55

Geçmiş olsun..

Manisa F. Derneği Başkanı'na acil şifalar diliyorum geçmiş olsun! E kolay değil Ahmet Kardeşim bizimle 3 maç yaptınız, son 3 maçta da size büyük acılar tattırdık. Sen sen ol, fener bizle oynarken bir daha sakın maç izleme.
Feneri yakaladık mı daha neler yapacağız, neler? Dur bakalım diğer Anadolu takımları da sırada bekliyor, onlar da sizi yenecekler.. DAha beter olun!!!

Fatih Özkan
29.08.2010, 05:47
Aklıma geldikçe tebessüm ediyorum (:

Çetin
29.08.2010, 12:43
Fenerbahçe 1 gol daha atabilseydi maç 3-3 biterdi.

tahmin edin kim? :D

demiradam57
29.08.2010, 13:20
Hafta başında oynanan ve Trabzonspor'un 3- 2 galibiyetiyle sonuçlanan karşılaşmanın ardından geçirdiği kalp krizi sonucu yoğun bakıma kaldırılarak tedaviye alınan Manisa Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ahmet Kurşun, verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

Hafta başında oynanan ve gönül verdiği takımın Trabzonspor (http://www.hurriyet.com.tr/index/trabzonspor/)'a 3- 2 mağlubiyetiyle sonuçlanan karşılaşmanın sona ermesinin ardından Manisa Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ahmet Kurşun, kalp kirizi geçirerek hastaneye kaldırıldı. Kurşun, tedavi altına alındığı Ege Üniversitesi Hastanesi'nde bugün saat 20.00 sıralarında verdiği yaşam savaşını kaybetti.

Ahmet Kurşun'un ölüm haberi, eşi İmren, çocukları Savaşan ve Nihan ile sevenlerini yasa boğdu.

Kurşun'un cenazesi yarın Manisa Hatuniye Camisi'nde öğle namazına mütakip kılınacak cenaze namazının ardından Kırpük mezarlığı'nda toprağa verilecek.

okg_53
29.08.2010, 13:23
Fenerbahçe 1 gol daha atabilseydi maç 3-3 biterdi.

tahmin edin kim? :D

üÖrMüEnRdül

ya o değilde himmet ağabey :)

leminin özere ne oldu ?

Huskyy61
24.10.2010, 18:05
Ömer Üründül tabikide başka böyle saçma sapan hangi yorumcu konuşur :))

Hürgün Aygün
14.11.2010, 23:03
Bu sezon en heyecanlandığım maçtı neydi ama ya.:)

Sibel
18.11.2010, 13:50
Yazık,artık bordo mavi görünce bayılıyor FBliler korkudan

Hamza Milet
28.02.2013, 20:29
Içime dert oldu, daha önce hiç düsünmemistim ama simdi yaziyim ..

Colman penaltiyi atsaydi 4-2 olacakti ..
Peki bu skor 2-0lik rövans neticesinde 2li averajdan bize üstünlük saglamiyacakmiydi?

Hasan YAYLI
28.02.2013, 22:07
O durumda genel averaja bakılacaktı,lig sonunda yine geride kalıyorduk ama olası eşitlik olacağı 15 maç evvelinden bilinecekti,maçlar buna göre oynanacaktı....Kısacası ne olacağı belli olmazdı...

Ama bunların bir önemi yok,2010-2011 sezonunu şampiyon olarak kapatan takım Trabzonspordur...Yargıtayda bunu tasdikleyecek yakın bir zamanda...

Mustafa ÖZDEMİR
08.05.2017, 13:01
Içime dert oldu, daha önce hiç düsünmemistim ama simdi yaziyim ..

Colman penaltiyi atsaydi 4-2 olacakti ..
Peki bu skor 2-0lik rövans neticesinde 2li averajdan bize üstünlük saglamiyacakmiydi?

5-2 yenseydik biz şampiyon olmuştuk

matalar
09.07.2017, 21:39
5 2 yenseydik başka bir maçta ayak oyunu yapacaklardı.

MuratB.
16.10.2017, 03:28
Colmanın kaçan penaltısı ve daha bir çok pozisyon..