PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fen Bilgisi - Fen ve Teknoloji

.....
15.08.2010, 01:09
Fen ile ilgili şeyleri burda konuşsak nasıl olur ? :)

Var mı Fenbilgisi Öğretmenliği okuyan ya da bitirmiş kimse ?

Bende Fenbilgisi Öğretmenliği okuyacağım yardımlarınızı ve tecrübelerinizi bekliyorum :)

.....
20.08.2010, 23:14
Yok mu kimse yahu ? :)

Serdar Dilekoğlu
21.08.2010, 10:28
Ben Fen bilgisi öğretmenliği mezunuyum ama bu konu hakkında konuşmamız için 26 gün daha beklemelisin Ömer Şafak 26 ;)

Cengiz Çubukcu
21.08.2010, 10:29
benim size tek tavsiyem kpss'den 90'ın üzerinde almanızdır :)

Serdar Dilekoğlu
21.08.2010, 10:53
Aynen öyle FEn bilgisi öğretmenliği okuyacağına 2 yıllık bilgisayar oku daha iyi aklıma tüküreyim ben.

.....
21.08.2010, 12:04
Kpss nin zorluklarını biliyoruz. Mecburen 90 üstü alacaz başka yolu yok :)

Vkgz
21.08.2010, 15:17
ben olsam baska bolum secerdim gelecek acısından ama hayırlısı olsun

.....
21.08.2010, 18:59
Seçtik bi kere :)

.....
27.08.2010, 07:14
20 Eylüle az kaldı bakalım dersler nasıl olacak :)

.....
27.08.2010, 07:21
SAKARYA ÜNİVERSİTESİ

EĞİTİM FAKÜLTESİ, İLKÖĞRETİM BÖLÜMÜ,

FEN BİLGİSİ ÖĞRETMENLİĞİ PROGRAMI,

DERS İÇERİKLERİ

KODU

DERSİN ADI

T

U

K

AKTS
FBE 101

A
Genel Fizik I

4

0

4

6

Fiziğin tanımı, alanları, önemi, yaşantımıza etkisi ve fiziğin tarihsel gelişimine kısa bir bakış. Standartlar, SI birim sistemi, boyut analizi, vektörler. Hareket Bilgisi (Kinematik): Hareketin tanımı ve değişkenleri, Bir ve iki boyutlu uzayda hareket örnekleri, Göreli hız. Kuvvet Bilgisi (Dinamik): Newtonun yasaları ve uygulamaları, Evrensel kütle çekim, Sürtünme kuvveti.Enerji: İş, Güç, Mekanik enerji çeşitleri, Korunumlu ve Korunumsuz Kuvvet Sistemlerinde enerji. İtme, Çizgisel Momentum: Kütle merkezi, bir ve iki boyutlu uzayda etkileşme. Dönme Hareketi: Katı cisimlerde denge, Dönme ve yuvarlanma hareketinin kinematiği ve dinamiği, enerjisi ve açısal momentum. Maddenin Mekanik Özellikleri: Maddenin tanecikli yapısı ve halleri, Uzama, kesme ve hacim esnekliği, Basınç, Kaldırma kuvveti, Viskosluk ve Hareketli akışkanlar, Bernoulli ilkesi. Salınım Hareketi: Basit harmonik hareketin kinematiği, dinamiği ve enerjisi, sönümlü ve zorlanmış salınımlar, rezonans .

KODU

DERSİN ADI

T

U

K

AKTS
FBE 103

A
Genel Fizik Lab I

0

2

1

2

Sabit Süratli Hareket, Serbest Düşme, Kuvvet Çeşitleri ve Lami Teoremi, Yoğunluk Tayini ve Kaldırma Kuvveti, Katılarda ve Sıvılarda Sürtünme Kuvveti, Denge ve Moment, Makaralar, Eğik Düzlem ve İşin Korunumu, Potansiyel Enerjinin Kinetik Enerjiye Dönüşümü, Yayların Esneklik Sabitinin Hesaplanması ve Esneklik Potansiyel Enerjisi, İki Boyutlu Uzayda Momentumun Korunumu, Katı ve Sıvı basıncı, Basit Sarkaç.

KODU

DERSİN ADI

T

U

K

AKTS
FBE 105

A
Genel Kimya I

4

0

4

6

Kimyanın tanımı, alanları, önemi, yaşantımıza etkisi ve kimyanın tarihsel gelişimine kısa bir bakış. Madde ve Maddenin Özellikleri, Bilimsel yöntem, Anlamlı sayılar, maddenin özellikleri, sınıflandırılması. Atom ve Atomun Elektron Yapısı: Atom çekirdeği, atom kuramları, elektron yapısı. Kimyasal Bileşikler: Periyodik çizelgeye giriş, bileşik çeşitleri ve formülleri. Kimyasal Reaksiyonlar: Kimyasal eşitlikler, asit-baz reaksiyonları, yükseltgenme-indirgenme reaksiyonları. Gazlar: İdeal gazlar, ideal olmayan gazlar. Termokimya: Entalpi, iç enerji, entropi. Periyodik Çizelge: Elementlerin sınıflandırılması, periyodik özellikleri. Kimyasal Bileşikler:bileşiklerin oluşumu( hibritleşme, hibrit orbitalleri oluşumu ve molekül geometrisi),formülleri, çeşitleri ve özellikleri. Kimyasal Bağlar: Temel kavramlar, bağ kuramları ve bağ çeşitleri.

KODU

DERSİN ADI

T

U

K

AKTS
FBE 107

A
Genel Kimya Lab I

0

2

1

2

Kimya Laboratuarında Çalışma teknikleri, Güvenlik kuralları, kazalar ve önlemleri, kimyasal maddelerin ambalajları üzerindeki güvenlik işaretleri ve anlamları, Kimya laboratuarında bulunması gereken laboratuar malzemeleri ve kullanımları şekilleri, Kimyasal maddelerle çalışılırken dikkat edilmesi gereken kurallar ve önemi, Cıva ile çalışırken dikkat edilmesi gereken kurallar, civa zehirlenmesi ve belirtileri, ilgili dersin konularına paralel olarak öğrenci düzeyi ve konuya özgü kapalı uçlu, açık uçlu ve/veya araştırmaya dayalı deneyler.

KODU

DERSİN ADI

T

U

K

AKTS
İME 107

A
Genel Matematik I

4

0

4

6

Sayılar:, sayı sistemleri ve özellikleri, tümevarım ilkesi, aralık, mutlak değer. Bağıntı: Sıralı ikililer, kartezyen çarpım, bağıntı tanımı, bağıntının özellikleri, ters bağıntı, denklik bağıntısı, sıralama bağıntısı. Fonksiyon: Fonksiyon tanımı, özellikleri, Fonksiyon türleri, ters fonksiyon, fonksiyonların bileşkesi, trigonometrik fonksiyonlar, üstel fonksiyonlar, logaritmik fonksiyonlar, ters-trigonometrik fonksiyonlar, özel tanımlı fonksiyonlar. Limit: Bir değişkenin limiti, fonksiyonlarda limit, trigonometrik fonksiyonların limiti. Süreklilik: Süreklilik tanımı, sağdan ve soldan süreklilik, sürekli fonksiyonların özellikleri, süreklilik türleri. Türev: Türev tanımı, türevin geometrik yorumu, türev alma kuralları, yüksek mertebeden türevler.

KODU

DERSİN ADI

T

U

K

AKTS
ATA 101
GK
Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi I

2

0

2

2

Kavramlar, tanımlar, ders yöntemleri ve kaynakların tanımı, Sanayi Devrimi ve Fransız Devrimi, Osmanlı Devleti’nin Dağılışı (XIX. Yüzyıl), Tanzimat ve Islahat Fermanı, I. ve II. Meşrutiyet, Trablusgarp ve Balkan Savaşları, I. Dünya Savaşı, Mondros Ateşkes Antlaşması, Wilson İlkeleri, Paris Konferansı, M. Kemal’in Samsun’a Çıkışı ve Anadolu’daki Durum, Amasya Genelgesi, Ulusal Kongreler, Mebusan Meclisinin Açılışı, TBMM’nin Kuruluşu ve İç İsyanlar, Teşkilat-ı Esasi Kanunu, Düzenli Ordunun Kuruluşu, I. İnönü, II. İnönü, Kütahya-Eskişehir, Sakarya Meydan Muharebesi ve Büyük Taarruz, Kurtuluş Savaşı sırasındaki antlaşmalar, Lozan Antlaşması, Saltanatın Kaldırılması.

KODU

DERSİN ADI

T

U

K

AKTS
TRE 113
GK
Türkçe I: Yazılı Anlatım

2

0

2

2

Yazı dilinin ve yazılı iletişimin temel özellikleri, yazı dili ile sözlü dilin arasındaki temel farklar. Anlatım: yazılı ve sözlü anlatım; öznel anlatım, nesnel anlatım; paragraf; paragraf türleri (giriş-gelişme-sonuç paragrafları). Metnin tanımı ve metin türleri (bilgilendirici metinler, yazınsal metinler); metin olma koşulları (bağlaşıklık, tutarlılık, amaçlılık, kabul edilebilirlik, durumsallık, bilgisellik, metinler arası ilişkiler). Yazılı anlatım (yazılı kompozisyon: serbest yazma, planlı yazma); planlı yazma aşamaları (konu, konunun sınırlandırılması, amaç, bakış açısı, ana ve yan düşüncelerin belirlenmesi; yazma planı hazırlama, kâğıt düzeni); bilgilendirici metinler (dilekçe, mektup, haber, karar, ilan/reklam, tutanak, rapor, resmi yazılar, bilimsel yazılar) üzerinde kuramsal bilgiler; örnekler üzerinde çalışmalar ve yazma uygulamaları; bir metnin özetini ve planını çıkarma; yazılı uygulamalardaki dil ve anlatım yanlışlarını düzeltme.

KODU

DERSİN ADI

T

U

K

AKTS
EBB 101
MB
Eğitim Bilimine Giriş

3

0

3

4

Eğitimin temel kavramları, eğitimin diğer bilimlerle ilişkisi ve işlevleri (eğitimin felsefi, sosyal, hukuki, psikolojik, ekonomik, politik temelleri), eğitim biliminin tarihsel gelişimi, 21.yüzyılda eğitim biliminde yönelimler, eğitim biliminde araştırma yöntemleri, Türk Milli Eğitim Sisteminin yapısı ve özellikleri, eğitim sisteminde öğretmenin rolü, öğretmenlik mesleğinin özellikleri, öğretmen yetiştirme alanındaki uygulamalar ve gelişmeler.

KODU

DERSİN ADI

T

U

K

AKTS
FBE 102

A
Genel Fizik II

4

0

4

6

Elektriksel Kuvvet ve Alan: Yük ve korunumu, elektriklenme, Yalıtkanlar ve iletkenler, Coulomb yasası, kesikli ve sürekli yüklerin elektrik alanları. Gauss Yasası. Durgun Yük Potansiyel Enerjisi: Kesikli ve sürekli yüklerde potansiyel, potansiyel farkı, dielektrikler, sığaçlarda bağlanma ve enerji. Doğru Akım: Akım, güç kaynakları, emk, dirençler, enerji ve güç, doğru akım devreleri, ölçme araçlarının yapısı, elektrik kullanımı ve güvenlik. Manyetik Kuvvet ve Alan: Akım geçen iletkenler ve hareketli yüklerle manyetik alan etkileşmesi, Biot-Savart yasası, Değişik biçimli iletken akımlarının oluşturduğu alanlar, Hall olayı, maddenin manyetik özellikleri. Elektromanyetik İndüksiyon: Faraday indüksiyon yasası, lenz yasası, özindüksiyon, manyetik alan enerjisi, AC üreteçleri, elektrik motorları, transformatörler.

.....
27.08.2010, 07:22
KODU

DERSİN ADI

T

U

K

AKTS
FBE 104

A
Genel Fizik Lab II

0

2

1

2

Elektrostatik, OHM Kanunu, dirençlerin seri ve paralel bağlanması, bir iletkenin direncinin bağlı olduğu etkenler, kondansatörlerin seri ve paralel bağlanması, pillerin seri ve paralel bağlanması ile ampul parlaklığı arasındaki ilişki, Wheatson köprüsü ile direnç tayini ve potansiyel fark, Kirchoff devreleri, potansiyometre, üzerinden akım geçen telin oluşturduğu manyetik alan, transformatörler, alternatif akım elde etme ve elektromanyetik indüksiyon, elektrik motoru, zil ve radyo .

KODU

DERSİN ADI

T

U

K

AKTS
FBE 106

A
Genel Kimya II

4

0

4

6

Kimyasal Kinetik: Hız yasaları, reaksiyonların hızı ve ölçülmesi. Kimyasal Denge: Temel ilkeleri, denge sabiti eşitliği, dengeye etki eden faktörler. Termokimya: Entalpi, iç enerji, entropi. Asitler ve Bazlar: Arrhenius kavramı, Brönsted-Lowry kavramı, kuvvetli ve zayıf asit-bazlar ve asit-baz reaksiyonları ve hidroliz. Çözünürlük ve Kompleks iyon dengeleri: çözünürlük çarpımı sabiti, çökelme. Baş Grup Elementleri I Metaller: Alkali metaller, toprak alkali metaller. Baş Grup Elementleri II Ametaller: Soy gazlar, halojenler, oksijen ve azot grubu, karbon ve silisyum, bor. Elektrokimya: Elektroliz ve Pil.

KODU

DERSİN ADI

T

U

K

AKTS
FBE 108

A
Genel Kimya Lab II

0

2

1

2

4. ve 8. sınıflarda uygulanan Fen ve Teknoloji Öğretim programında yer alan dersin konularına paralel olarak öğrenci düzeyine ve konuya uygun kapalı uçlu, açık uçlu ve/veya araştırmaya dayalı deneyler.

KODU

DERSİN ADI

T

U

K

AKTS
İME 108

A
Genel Matematik II

4

0

4

6

Türevin geometrik uygulamaları: Maximum-minimum problemleri, üstel belirsizlikler, grafik çizimleri, diferansiyel denklemler. Belirsiz İntegral: Belirsiz integral tanımı, değişkenlere ayrılabilir integral, kısmi integral, basit kesirlere ayırarak integral alma, trigonometrik fonksiyonların integrali, irrasyonel fonksiyonların integrali. Belirli İntegral: Belirli integralin özellikleri, alan ve hacim hesabı, yay uzunluğu, has olmayan integraller.

KODU

DERSİN ADI

T

U

K

AKTS
ATA 102

GK
Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi II

2

0

2

2

Siyasi alanda yapılan devrimler, siyasi partiler ve çok partili siyasi hayata geçiş denemeleri, hukuk alanında yapılan devrimler, toplumsal yaşayışın düzenlenmesi, ekonomik alanda yapılan yenilikler. 1923-1938 Döneminde Türk dış politikası, Atatürk sonrası Türk dış politikası, Türk Devriminin İlkeleri: (Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Laiklik, Devrimcilik, Devletçilik, Milliyetçilik). Bütünleyici ilkeler.

KODU

DERSİN ADI

T

U

K

AKTS
TRE 114

GK
Türkçe II: Sözlü Anlatım

2

0

2

2

Sözlü dilin ve sözlü iletişimin temel özellikleri. Sözlü anlatım; konuşma becerisinin temel özellikleri (doğal dili ve beden dilini kullanma); iyi bir konuşmanın temel ilkeleri; iyi bir konuşmacının temel özellikleri (vurgu, tonlama, duraklama; diksiyon vb.). Hazırlıksız ve hazırlıklı konuşma; hazırlıklı konuşmanın aşamaları(konunun seçimi ve sınırlandırılması; amaç, bakış açısı, ana ve yan düşüncelerin belirlenmesi, planlama, metni yazma; konuşmanın sunuluşu). Konuşma türleri:(karşılıklı konuşmalar, söyleşi, kendini tanıtma, soruları yanıtlama, yılbaşı, doğum, bayram v.b. önemli bir olayı kutlama, yol tarif etme, telefonla konuşma, iş isteme, biriyle görüşme/röportaj yapma, radyo ve televizyon konuşmaları, değişik kültür, sanat programlarına konuşmacı olarak katılma v.b.). Değişik konularda hazırlıksız konuşma yapma, konuşma örnekleri üzerinde çalışmalar ve sözlü anlatım uygulamaları, konuşmalardaki dil ve anlatım yanlışlarını düzeltme.

KODU

DERSİN ADI

T

U

K

AKTS
EBB 102

MB
Eğitim Psikolojisi

3

0

3

4

Eğitim-Psikoloji ilişkisi, eğitim psikolojisinin tanımı ve işlevleri, öğrenme ve gelişim ile ilgili temel kavramlar, gelişim özellikleri (bedensel, bilişsel, duygusal, sosyal ve ahlaki gelişim), öğrenmeyi etkileyen faktörler, öğrenme kuramları, öğrenme kuramlarının öğretim süreçlerine yansımaları, etkili öğrenme, öğrenmeyi etkileyen faktörler (motivasyon, bireysel faktörler, grup dinamiği ve bu faktörlerin sınıf içi öğretim sürecine etkisi).

.....
27.08.2010, 07:28
İlk sene baya ders varmış bee :):)

.....
04.09.2010, 00:17
Yok mu Fenci yahu ? :)

Mehmet Yusuf
04.09.2010, 00:27
Yok mu Fenci yahu ? :)
veteriner hekim lazımsa yardımcı olabilirim :))

.....
04.09.2010, 00:29
veteriner hekim lazımsa yardımcı olabilirim :))

Yok lazım değil :p :)

Fencileri görmek isterim ama göremiyorum buralarda :)

.....
11.10.2010, 20:44
Kimya Laboratuvar 1 den ilk deney föyümden 70 aldım.

Başlangıç için idare eder :)

Keramettin
11.10.2010, 21:34
En sevmediğim derslerin başında gelir Fen :)

Hoca dersden beter zaten ! :mad:

Mesajlaşma dersi :D:D

.....
19.10.2010, 18:32
Ahh bu öğretmenler yok mu :)

Sev Kerem sev, yoksa ilerde sevmediğine pişman olursun :p :)

Serdar Dilekoğlu
19.10.2010, 21:14
ben dediğim gibi Fen Bilgisi öğretmenliği mezunuyum.3 yıl fizik 1 den kaldım. 3 yıl vatandaşlıktan kaldım. 5 yılda okulu bitirdim.

.....
22.10.2010, 20:14
Fizik I bu sene bizi çok zorlayacak galiba.

Ama inşallah geçeriz diye düşünüyorum :)

Anıl Caner
24.10.2010, 12:39
Ömer benim kız arkadaşım 5 sene boyunca okudu. Çok güzel bir bölüm okuyorsun. Atanma ihtimalin de diğer bir çok öğretmenliğe nazaran yüksek. Ama öğretmenlik hakkını kazanana kadar uzunca bir dönem var önünde. yardımcı olabileceğim herhangi bir olay olursa bana ulaşmanı isterim. Elimden geldiğince sorar, aktarırım.

.....
25.10.2010, 17:09
Ömer benim kız arkadaşım 5 sene boyunca okudu. Çok güzel bir bölüm okuyorsun. Atanma ihtimalin de diğer bir çok öğretmenliğe nazaran yüksek. Ama öğretmenlik hakkını kazanana kadar uzunca bir dönem var önünde. yardımcı olabileceğim herhangi bir olay olursa bana ulaşmanı isterim. Elimden geldiğince sorar, aktarırım.

Eyvallah Anıl abi ya. Şöyle insanların ağzından güzel şeyler duymayı ne kadar özlemişim anlatamam :)

Takıldığım bir yer olursa direk seni bulurum emin ol :):)

Serdar Dilekoğlu
26.10.2010, 11:48
Ömer hocalar takıntılı değilse dersleri geçersin Fizk ler biraz zorlar. Ama sen öğretmen olmak istiyorsan Kpss hazırlıklarına şimdiden başla 88 puan alman gerekiyor. bu yıl 83 e mi ne düşmüş tam olarak bilmiyorum. Allah yardımcın olsun

.....
26.10.2010, 21:31
Sakarya Üniversitesi Fen Bilgisinde Türkiyede ki en zor üniversitelerden birisiymiş.

Hocalar çok cana yakın insanlar ve benim problemim olmaz.

Öğretmen olmak istiyorum o yüzden dersleri geçip kpssye hazırlanacağım.

Allah hepimizin gönlüne göre versin.

Ayrıca laboratuvarlar çok hoşuma gitmeye başladı :)

Bugün Fizik Labtaydik. 15 kişiden sadece ben erkektim :p :)

Serdar Dilekoğlu
27.10.2010, 00:01
15 kişiden sadece sen mi erkektin şansa bak bizim 45 kişilik sınıfta 8 kız vardı :)

.....
27.10.2010, 16:07
60 kişilik sınıfta 40 45 tane kız 10 15 tane erkek var :)

Ama bu pekte önemli değil bence :)

.....
29.10.2010, 16:19
Ben Kpss ye çalışmak istesem şimdiden hangi konulara çalışmam lazım ?

Yardımcı olacak kimse var mı ?

karahan_um
29.10.2010, 16:31
okulda acaip kolya çekerdim. benim olmaz ama istersen atmadım kopyalarımın sana faydası olursa göndereyim :)))))

.....
29.10.2010, 16:44
okulda acaip kolya çekerdim. benim olmaz ama istersen atmadım kopyalarımın sana faydası olursa göndereyim :)))))

Kopya işi beni bozar abi :)

Bileğimin hakkıyla almak için çalışacağım :)

.....
15.11.2010, 18:37
Fizik laboratuvarında Matematik ve Fiziksel Sarkaç deneyini yaptık.

Hocamız bize ödev olarak 'g' yi yeni yollarla bulun dedi. Yardım edebilecek kimse var mı ? :)

Oktay AKKUŞ
15.11.2010, 20:39
Bölümü seviyor musun bilmiyorum ama gerçekten kazanırsan bile nerdeyse KPSS'den tamamına yakın yapmalısın. Özel yapacağım işim hazır diyorsan bilemem. Tekrar düşünmeni tavsiye ederim.Bırakıp polis olan arkadaşım var.Şu anda okuyoruz beraber.

.....
15.11.2010, 20:45
Seviyorum ya güzel sarıyor :)

Anıl Caner
15.11.2010, 20:50
Benim tanıdığım 5 fen bilgisi öğretmen adayı var. 4ü 85 ve üzerinde puan aldılar. Karamsar bir durum yok yani söylendiği gibi. İyi hazırlanırsan rahatça atanırsın.

SEDAT
15.11.2010, 20:54
60 kişilik sınıfta 40 45 tane kız 10 15 tane erkek var :)

Ama bu pekte önemli değil bence :)

- Hakikaten Önemli Değilmiş :D Yedik Bizde

.....
15.11.2010, 20:57
Benim tanıdığım 5 fen bilgisi öğretmen adayı var. 4ü 85 ve üzerinde puan aldılar. Karamsar bir durum yok yani söylendiği gibi. İyi hazırlanırsan rahatça atanırsın.

Abartıyolar zaten Anıl abi.

Aldırış etmeden adam gibi çalışırsak neden olmasın ki.

.....
15.11.2010, 20:59
- Hakikaten Önemli Değilmiş :D Yedik Bizde

Sedat abi dışardan göründüğü gibi değil cidden.

Mesela Laboratuvar derslerinde sınıfı 15 erli ayırdılar.

14 kız bir tek ben erkek kaldım :)

Aslında iyi bir durum değil ama bir sıkıntısıda yok :p:)

SEDAT
15.11.2010, 21:04
Sedat abi dışardan göründüğü gibi değil cidden.

Mesela Laboratuvar derslerinde sınıfı 15 erli ayırdılar.

14 kız bir tek ben erkek kaldım :)

Aslında iyi bir durum değil ama bir sıkıntısıda yok :p:)

- İstersen Bende Girerim Gelirim Yani Dışardan Bitiriyo Hesabı:p ççç

.....
15.11.2010, 21:11
- İstersen Bende Girerim Gelirim Yani Dışardan Bitiriyo Hesabı:p ççç

Bunu teklif eden ilk kişi sen değilsin Sedat abi , son kişide sen olmayacaksın :p :)

SEDAT
15.11.2010, 21:15
Bunu teklif eden ilk kişi sen değilsin Sedat abi , son kişide sen olmayacaksın :p :)

- La Benim Fen'e Karşı Ne Biçim Hislerim Var Biliyonuzmu Sanki , Bak Doğada Bulunan 4 Element Sayayım Hemen Ateş , Su , Toprak, Tahta ççç

.....
15.11.2010, 21:18
- La Benim Fen'e Karşı Ne Biçim Hislerim Var Biliyonuzmu Sanki , Bak Doğada Bulunan 4 Element Sayayım Hemen Ateş , Su , Toprak, Tahta ççç

Neyse sana bir güzellik yapabilirim belki abi :p :D o da feni sevdiğin için :)

evrents
16.11.2010, 13:20
Fenbilgisi öğretmenliğinin ataması 85 puan filanmış.Acaba sınıf öğretmenliğinin ataması kaç puan?

.....
16.11.2010, 17:00
Pek bilgim yok. Ama 60 diye duymuştum. Yanlış olabilir.

.....
16.01.2011, 00:44
Genel Fizik 1 den kaldım.

İnşallah en kısa zamanda veririm :)

Armağan Dere
16.01.2011, 00:48
Genel Fizik 1 den kaldım.

İnşallah en kısa zamanda veririm :)

Çok zor bir ders değildir..Newton'un hareket kanunları ve atışları biliyorsan yapabileceğin bir derstir..F=m.a:)...Allah kolaylık versin Ömer geçersin

.....
16.01.2011, 01:14
Çok zor bir ders değildir..Newton'un hareket kanunları ve atışları biliyorsan yapabileceğin bir derstir..F=m.a:)...Allah kolaylık versin Ömer geçersin

Eyvallah sağolasın :)

Bizim hoca biraz zorluyor yoksa geçilecek bir dersti yani :)

Serdar Dilekoğlu
16.01.2011, 09:34
genel fizik-1 den tam 3 yıl kaldım en son hoca zorla geçirdi beni

Reşit
16.01.2011, 09:45
vay be böyle bir baslıktan haberim yoktu bende ktü 4 . sınıfım bir dönemcik kaldı bitmeye hani ömerim dedin ya zormuş sakarya diye bide ktü yü gör derim ben sana yardım edecegim bir konu olursa beklerim acısıyla tatlısıyla bitirdik nerdese okulu

.....
16.01.2011, 11:37
vay be böyle bir baslıktan haberim yoktu bende ktü 4 . sınıfım bir dönemcik kaldı bitmeye hani ömerim dedin ya zormuş sakarya diye bide ktü yü gör derim ben sana yardım edecegim bir konu olursa beklerim acısıyla tatlısıyla bitirdik nerdese okulu

Doğrudur abi KTÜ de zordur görmediğim için bilemiyorum ama Sakarya'da ödevlerle uğraşıyoruz sürekli. Finalleri ve Vizeleri zor değil ama sürekli derslerle iç içeyiz her hafta ödevlerden bıktım desem yeridir :)

Bahadır Şimşek
16.01.2011, 11:40
Aslında Genel Fizik-1 Lisedeki fiziğin bir tekrarı gibidir, tek farkı işin içine birazcık integral girer.

Genel Fizik-2 ise bunun daha zorudur ve Lise'de pek gösterilmez.

işin içine Torklar falan (bu fizik-1'de de olabilir, malum uzun zaman oldu:)) girer ve matematiği biraz daha ağırdır.
Ayrıca biraz daha elektrik ağırlıklıdır.

O yüzden Fizik-1'den kaldıysanız Fizik-2 için biraz daha fazla çalışmanız tavsiye edilir.

kolay gelsin..

.....
16.01.2011, 15:32
Genel Kimya 1 Finalinden 79 almışım inşallah bu dersi geçecem :)

Reşit
19.01.2011, 12:10
bende 3 sınıfa kadar sans eseri olsada alltan dersim olmadan geldim. 3 sınıfta lastigi patlamıs kamyon gibi 5 birinci dönem 5 ikinci dönem :D allahtan hocalarlan aram iyiydi 4 kadar düşürdüm son sınıfa fazla ders bırakmamaya calıs kı zorlanma bazı arkadaslar var alttan 14 dersi olan adamlar omurlerinde calısmadıgını 4 sınıfta calısıyor :D

.....
19.01.2011, 12:12
bende 3 sınıfa kadar sans eseri olsada alltan dersim olmadan geldim. 3 sınıfta lastigi patlamıs kamyon gibi 5 birinci dönem 5 ikinci dönem :D allahtan hocalarlan aram iyiydi 4 kadar düşürdüm son sınıfa fazla ders bırakmamaya calıs kı zorlanma bazı arkadaslar var alttan 14 dersi olan adamlar omurlerinde calısmadıgını 4 sınıfta calısıyor :D

Şimdilik alttan tek dersim var ilk dönem bitti :) İkinci seneyi zor diyorlar o yüzden yaz okuluna katılıp o dersi vermeyi düşünüyorum. Ayrıca 2.sınıftan 3.sınıfa geçmek için bizim üniversitede 1.8 ortalama istiyorlar. Mezuniyet içinse 2 ortalama :)

Reşit
19.01.2011, 12:19
Şimdilik alttan tek dersim var ilk dönem bitti :) İkinci seneyi zor diyorlar o yüzden yaz okuluna katılıp o dersi vermeyi düşünüyorum. Ayrıca 2.sınıftan 3.sınıfa geçmek için bizim üniversitede 1.8 ortalama istiyorlar. Mezuniyet içinse 2 ortalama :)
bizim epey sansımız oldu su universitede. bizden bir sene sonra ktu yede aynı uygulama geldi bizi etkilemedi . etkilesede pek bir şey degismezdi sınıfın 1/3 okulu uzatırdı :D

.....
19.01.2011, 12:48
bizim epey sansımız oldu su universitede. bizden bir sene sonra ktu yede aynı uygulama geldi bizi etkilemedi . etkilesede pek bir şey degismezdi sınıfın 1/3 okulu uzatırdı :D

Bu Kpss ne olabak ? Kimisi değişecek diyor kimisi değişmeyecek. Ben bu olayları en iyi nerden takip edebilirim ?

Reşit
19.01.2011, 12:53
Bu Kpss ne olabak ? Kimisi değişecek diyor kimisi değişmeyecek. Ben bu olayları en iyi nerden takip edebilirim ?
bu sene son seneye degısecek % 99 . artık tarih felan yok kendi bölümümüzden sorumlu olacagız . sizin için iyi olduda buna senelerdir calısanlar ıcın kötü oldu

.....
19.01.2011, 12:56
bu sene son seneye degısecek % 99 . artık tarih felan yok kendi bölümümüzden sorumlu olacagız . sizin için iyi olduda buna senelerdir calısanlar ıcın kötü oldu

Hı anladım. Hakkımızda hayırlısı olsun ne diyelim :)

Sibel
03.02.2011, 21:35
Kimyadan nefret ediyorum,Hasan hoca sağolsun:S:S:S

.....
03.02.2011, 21:46
Kimya güzel derstir hatta Fen dersleri içinde en güzeli diyebilirim :)

Sibel
03.02.2011, 21:52
Kimya güzel derstir hatta Fen dersleri içinde en güzeli diyebilirim :)
Ben de seviyordum bu seneye kadar:) Ama hoca fikir değiştirmeme neden oluyor:)

.....
03.02.2011, 21:56
Ben de seviyordum bu seneye kadar:) Ama hoca fikir değiştirmeme neden oluyor:)

Lise Son mu ?

Organik kimya ise o çok zevkli bir derstir :)

Sibel
03.02.2011, 22:00
Lise Son mu ?

Organik kimya ise o çok zevkli bir derstir :)
Üni 2:rolleyes::rolleyes: bu dönem organik görecez bakalım:)

.....
03.02.2011, 22:02
Üni 2:rolleyes::rolleyes: bu dönem organik görecez bakalım:)

Üni 2 mi ? :)

Fenbilgisi Öğretmenliği mi okuyorsunuz ?

Sibel
03.02.2011, 22:04
Üni 2 mi ? :)

Fenbilgisi Öğretmenliği mi okuyorsunuz ?
Şimdilik :rolleyes: ve malesef:(

.....
03.02.2011, 22:06
Şimdilik :rolleyes: ve malesef:(

Bende Fenbilgisi Öğretmenliği okuyorum busene birinci sınıf :) Neden böyle dediniz ?

Sibel
03.02.2011, 22:09
Bende Fenbilgisi Öğretmenliği okuyorum busene birinci sınıf :) Neden böyle dediniz ?
İstediğim bölüm değildi,mutlu değilim yani.Bir nevi mecburiyetten okuyorum.Çok ağır dersler,çok yükleniyorlar,ve ben katlanamıyorum buna..Umarım hayırlısı olur senin için..

.....
03.02.2011, 22:11
İstediğim bölüm değildi,mutlu değilim yani.Bir nevi mecburiyetten okuyorum.Çok ağır dersler,çok yükleniyorlar,ve ben katlanamıyorum buna..Umarım hayırlısı olur senin için..

Ben de Feni pek sevmezdim eskiden beri :) Matematiğim daha iyidir ve matematiği severim.

Ama işte nasip kısmet yazdım öğretmenlik iyi diye.

Senin KTÜ mü ?

Sibel
03.02.2011, 22:13
Ben de matematik severim ama bu fenden kurtulamadım :):) Her şey nasiptir,ve hayır vardır her şeyde.O yüzden pek tasa etmiyorum.Ama ettiriyorlar:)

.....
03.02.2011, 22:15
Evet..Ben de matematik severim ama bu fenden kurtulamadım :):) Her şey nasiptir,ve hayır vardır her şeyde.O yüzden pek tasa etmiyorum.Ama ettiriyorlar:)

Aynen herşeyin hayırlısı vardır bunda da bir hayır :)

Genel Fizik 1 den kaldım bende :)

Bizim üniversitede 1.80 ortalama istiyorlar 2.sınıftan 3 e geçebilmek için.Sizde de var mı o ?

Sibel
03.02.2011, 22:17
Aynen herşeyin hayırlısı vardır bunda da bir hayır :)

Genel Fizik 1 den kaldım bende :)

Bizim üniversitede 1.80 ortalama istiyorlar 2.sınıftan 3 e geçebilmek için.Sizde de var mı o ?
Evet var bizde de.Ondan burda da kalan çok:) 2.sınıfta fizik daha güzel ama.Ben fizikten nefret eden biri olarak artık çok seviyorum:) İnşallah geçersin sen de

.....
03.02.2011, 22:20
Evet var bizde de.Ondan burda da kalan çok:) 2.sınıfta fizik daha güzel ama.Ben fizikten nefret eden biri olarak artık çok seviyorum:) İnşallah geçersin sen de

İnşallah :)

Şimdilik 1.38 ortalamam iyi mi ? :)

Sibel
03.02.2011, 22:23

Şimdilik 1.38 ortalamam iyi mi ? :)
Sanırım kötü:) Ama iyi olur seneye inşallah:)

.....
03.02.2011, 22:24
Sanırım kötü:) Ama iyi olur seneye inşallah:)

Senin ortalama nasıl ?

Bir de bu laboratuvar derslerinde siz her hafta hocaya rapor veriyor musunuz ?

Ben bıktım o raporları hazırlamaktan.

Sibel
03.02.2011, 22:33
Senin ortalama nasıl ?

Bir de bu laboratuvar derslerinde siz her hafta hocaya rapor veriyor musunuz ?

Ben bıktım o raporları hazırlamaktan.
Ortalamam iyi:) Evet her hafta rapor veriyoruz..Bu seneden bıkma sakın,seneye biyoloji lab.larda rapor eziyeti neymiş göreceksin:):)

.....
03.02.2011, 23:53
Ortalamam iyi:) Evet her hafta rapor veriyoruz..Bu seneden bıkma sakın,seneye biyoloji lab.larda rapor eziyeti neymiş göreceksin:):)

Fizik 1 i seneye vermeyi düşünüyorum.İnşallah ikinci dönem hiç alttan bırakmam da seneye zorlanmam :)

Serdar Dilekoğlu
04.02.2011, 09:46
ortalaman 1,38 mi ne yaptın Ömer. 4 üzerinden di mi bu ortalama hemen düzeltmeye çalış onu. İkincisi yan dal uygulaması halen geçerli mi?

.....
04.02.2011, 13:43
ortalaman 1,38 mi ne yaptın Ömer. 4 üzerinden di mi bu ortalama hemen düzeltmeye çalış onu. İkincisi yan dal uygulaması halen geçerli mi?

İlk dönem daha abi :) İkinci dönem düzeltmeye çalışacağım inşallah :)

İkinci yan dal olayı var galiba ama neyden alabilirim ki ben ? Hem bu ortalamayla alabilir miyim? :)

Sibel
04.02.2011, 16:42
Fizik 1 i seneye vermeyi düşünüyorum.İnşallah ikinci dönem hiç alttan bırakmam da seneye zorlanmam :)

.....
04.02.2011, 17:10
Biyoloji den hiç anlamıyorum seneye hangi konular var acaba ? Yapabilir miyim bilmiyorum :)

Sibel
04.02.2011, 17:23
Biyoloji den hiç anlamıyorum seneye hangi konular var acaba ? Yapabilir miyim bilmiyorum :)
Sınıflandırma,üreme,bölünme,vitamin,hormon,dokular falan:) Kolay biyoloji yaparsın bence. Yan dal olayı nedir çok merak ettim???:S

.....
04.02.2011, 18:00
Sınıflandırma,üreme,bölünme,vitamin,hormon,dokular falan:) Kolay biyoloji yaparsın bence. Yan dal olayı nedir çok merak ettim???:S

İnşallah yaparım ya ondan korkuyorum :)

Yan dal galiba senin bölümünle uyuşan bir bölümde okuyabiliyorsun ortalaman iyiyse.

Arkadaşlarlar Zihin Engelli Okuyorlar hemde PDR den yan dal yapabiliyorlar. Bizimki de Matematik olabilir.

Sibel
04.02.2011, 18:04
Aynı anda mı yani,geçiş olarak değil mi? Ben ilk defa duydum eğer öyleyse..:S

.....
04.02.2011, 18:06
Aynı anda diye biliyorum.

Ortalaması iyi olan öğrenciler yan dal yapabilir diye duymuştum.

Ama ağır gelir bizimkisi. Fen yetiyor bir de Matematikle nasıl uğraşılır :)

Sibel
04.02.2011, 18:18
Ben hiç duymadım bunu:eek: Neyse geçti artık:)ikisi de öğretmenlik benim hiç bir farkı yok..

Serdar Dilekoğlu
04.02.2011, 19:49
geçiş bir şekilde oluyor diye biliyorum ama fen bilgii öğretmenliğinden mezun olduğun zaman ilköğretim matematik senin yan alanın oluyor. benim diplomam da öyle yazıyor yan alan ilköğretim matematik öğretmenliği diye.

.....
04.02.2011, 19:54
geçiş bir şekilde oluyor diye biliyorum ama fen bilgii öğretmenliğinden mezun olduğun zaman ilköğretim matematik senin yan alanın oluyor. benim diplomam da öyle yazıyor yan alan ilköğretim matematik öğretmenliği diye.

Bulunduğun yerde matematik öğretmeni yoksa fen bilgisi öğretmeni mi giriyor derslere :)

Serdar Dilekoğlu
04.02.2011, 20:03
aynen öyle Ömer

.....
04.02.2011, 20:24
aynen öyle Ömer

Peki bu durum için bizim yan dal almamıza gerek var mı ?

Serdar Dilekoğlu
04.02.2011, 20:29
valla biz hiçbirşey yapmadık diplomamıza yazmışlar. gerekmiyor ama en son kaldırıldı diye biliyorum bu uygulama doğruluk payı var mı diye size sordum

.....
04.02.2011, 20:44
Bende bilmiyorum abi.

Sen ne yaptın KPSS işini ?

Serdar Dilekoğlu
04.02.2011, 20:49
girmiyorum,girmeyeceğim

.....
04.02.2011, 20:52
Neden ? Bi şey mi oldu ?

Serdar Dilekoğlu
04.02.2011, 20:57
yok istemiyorum. şuan düşünmüyorum

Sibel
04.02.2011, 20:58
girmiyorum,girmeyeceğim
Ben de öyle düşünüyorum bu meslek adına:o

.....
04.02.2011, 21:00
Öğretmen olmayacak mısın abi ? Ne düşünüyorsun ?

O kadar okudun.

Serdar Dilekoğlu
04.02.2011, 21:02
şuan hem yazılım yapıyorum hemde bir e-ticaret sitesinde görev alıyorum. öğretmenliği okudum bizi yönlendiren olmadı. bizde öğretmenlik diye seçtik işte. şimdi aklım olsa 2 yıllık bilgisayar programcılığı okurdum. ayrıca benimle birlikte mezun olan arkadaşlarımın çoğu öğretmenlik mesleğini yapmıyor. çoğu polis oldu.

Sibel işiniz zor şimdiden başlayın kpss ye

.....
04.02.2011, 21:03
Burdan mezun olunca hangi meslekleri olabiliyoruz başka ?

Sadece öğretmenlik diye biliyordum ben ama..

Serdar Dilekoğlu
04.02.2011, 21:08
öyle sadece öğretmenlik yapabiliyorsun. başka bir meslek seçme şansın yok

.....
04.02.2011, 21:09
Neyse içimizi karartmayalım şimdiden :)

Kpss ye çalışmak lazım yavaş yavaş ama hangi kpss ye neye yani :)

Serdar Dilekoğlu
04.02.2011, 21:12
eğitim bilimleri. eğitim bilimlerini yaparsan kpss tamamdır. zor birşey değil kpss yi kazanmak. sabırlı çalışmaya bakıyor.

.....
04.02.2011, 21:13
O derse önem vereyim o zaman bundan sonra.

Serdar Dilekoğlu
04.02.2011, 21:15
bana hep karmaşık geldi şu eğitim bilimleri. ama üniversitedesin ya. şimdi hayatını yaşamayacaksın da ne zaman yaşayacaksın. kendini o kadar da derslere kaptırma. yaşa üniversite hayatını ki ortalamandan yaşadığın gözüküyor :P

.....
04.02.2011, 21:21
bana hep karmaşık geldi şu eğitim bilimleri. ama üniversitedesin ya. şimdi hayatını yaşamayacaksın da ne zaman yaşayacaksın. kendini o kadar da derslere kaptırma. yaşa üniversite hayatını ki ortalamandan yaşadığın gözüküyor :P

İnanır mısın ortamlardan kaçıyorum :)

Yurttan çıkmıyorum çok uyuyorum :) Ortalamama bakma ben hiçbir zaman ders çalışan birisi olamadım o yüzden öyle :)

Serdar Dilekoğlu
04.02.2011, 21:22
yaşa hayatını üniversite hayatı en güzel hayattır ama abartmadan tabi. tadını çıkar o güzel dönemin. ben ağrıda okudum Atatürk e bağlıydık. 2 Karadenizliler gecesi birde okul mezuniyet törenini yaptım. bir hocanın hatası yüzünden 5 yılda bitti okul.

.....
04.02.2011, 21:26
Sakarya da Hendekte bizim fakülde. Hendek te yapılacak pek bir şeyde yok.Allah tan Sakarya da dedemler dayımlar varda onların yanına gidiyorum hafta sonları. Benim ortamım o işte diğer ortamlara girmiyorum sevmiyorum :)

Serdar Dilekoğlu
04.02.2011, 21:30
o zaman hiç bulaşma ;) ama kpss için acele etme. 3. sınıfta başlasan çok rahat kazanırsın

.....
04.02.2011, 21:32
o zaman hiç bulaşma ;) ama kpss için acele etme. 3. sınıfta başlasan çok rahat kazanırsın

İnşallah abi. Tek dileğimiz.Hayırlısıyla bir öğretmenliğe atansam bende rahatlayacam ailemde rahatlayacak :)

Sibel
04.02.2011, 21:32
Allah razı olsun ya bu son cümleye çok güldüm:):) güldürdü beni:rolleyes:

Serdar Dilekoğlu
04.02.2011, 21:37
Allah razı olsun ya bu son cümleye çok güldüm:):) güldürdü beni:rolleyes:
Senden de razı olsun Sibel. ne bileyim o ortalamayı okuyunca kardeşim hayatını yaşıyor zannettim. Meğer Ömer ders çalışmıyormuş.

.....
04.02.2011, 21:39
Sınıfta 50 ye yakın kız 10 a yakın erkek olunca ortalama bir hayli yükseliyor.

Kızların çoğu inek olduğu için benim daha çok çalışmam gerekiyor galiba :)

Serdar Dilekoğlu
04.02.2011, 21:42
öyle sınıfta okuyamadık be bizde 5 kız vardı. :)

.....
04.02.2011, 21:45
Hiç iyi olmuyor. Kadınlar hamamı gibi vır vır başım ağrıyor :p :)

Serdar Dilekoğlu
04.02.2011, 21:47
hiç iyi olmaz mı be :P. şaka bir yana hayatınızda başarılar dilerim. işiniz zor değil. skın dişinizi 1 yıl sonra adım atın öğretmenliğe bir ömür boyu rahat rahat yaşayın.

.....
04.02.2011, 21:48
İnşallah abi.Eyvallah sağolasın.

Reşit
04.02.2011, 22:27
Kimyadan nefret ediyorum,Hasan hoca sağolsun:S:S:S
hangi hasan bu :D

Reşit
12.02.2011, 22:33
hanisiniz fenciler !!

Cengiz
13.02.2011, 02:48
hanisiniz fenciler !!

Nacizane bir Biyoloji Öğretmeni adayı olarak burdayım :)

.....
13.02.2011, 02:52
Biyoloji mi ? :)

Hangi üniversite hocam ? :)

Cengiz
13.02.2011, 02:52
Rize :)

Reşit
14.02.2011, 13:03
Nacizane bir Biyoloji Öğretmeni adayı olarak burdayım :)
benımde fen dersleri arasında en cok sevdigim biyolojidir. :D gercek seylerle ugrasıyorsun. bir cok şeyi inceleme fırsatı bulmustuk. tek lanet yanıda su latince . ömer hele bi 3 sınıfa gel anatomide o kemik isimleri felan yok mu :D

Armağan Dere
14.02.2011, 13:09
Öss'ye hazırlanırken sayısalda en sevmediğim ders biyolojiydi:)...hiç çalışmazdım..ona rağmen 7 tane yapmıştım 12 soruda..

Cengiz
14.02.2011, 15:38
benımde fen dersleri arasında en cok sevdigim biyolojidir. :D gercek seylerle ugrasıyorsun. bir cok şeyi inceleme fırsatı bulmustuk. tek lanet yanıda su latince . ömer hele bi 3 sınıfa gel anatomide o kemik isimleri felan yok mu :D

kemik isimleri bana göre o kadar zor değil ama tohumsuz bitkiler sistematiğinde çok ilginç isimler var
Phytophthora infestans mesela :), bu sadece bir tanesi tabi

Canberk
14.02.2011, 15:39
Öss'ye hazırlanırken sayısalda en sevmediğim ders biyolojiydi:)...hiç çalışmazdım..ona rağmen 7 tane yapmıştım 12 soruda..

Bende birtek Biyoloji testlerine dokunmuyorum.
Ama inşallah sen kadar şanslı olurum ççç

Reşit
14.02.2011, 16:31
kemik isimleri bana göre o kadar zor değil ama tohumsuz bitkiler sistematiğinde çok ilginç isimler var
Phytophthora infestans mesela :), bu sadece bir tanesi tabi
bide bu latinceye takıntılı oluyor hocalar. adını vermeyeyim bi prof. girdi dersimize . ula latince yazmasam vermezdi puan . lahananın ısmı pinus nigratus salatalukus bilmem bişe la arkadas lahana da bu ççç

Cengiz
14.02.2011, 23:07
tek harften bile çok puan kırılıyor

Atakan
23.02.2011, 19:54
En uygun başlık burası galiba. Buraya yazayım bari.:)

Okula gitmediğim bir gün biyolojiden dönem ödevi vermiş sağolsun hocam.:D Konu olarak da canlılarda beslenme şekilleri modeli gibi saatlerce baksam da anlayamayacağım bir konu vermiş.:D Model model model :D

Hocayla konuştum besin piramidi yapabilirsin dedi.Yani modelliycem ama nasıl.:D.Kadın ilk dönem beden dersine giriyordu yahu.:D Hiç bir şey anlattığı da yok. Bu seneki 3. biyoloji hocası zaten.

Bu konulardan anlamam.:D

Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.:D Nasıl yapacağım ben bunu:D

Hürgün Aygün
23.02.2011, 22:06
Arkadaş imzasına bile yazmış yardımlarınızı esirgemeyin.:D:D

Atakan
23.02.2011, 22:42

Okula gitmediğim bir gün biyolojiden dönem ödevi vermiş sağolsun hocam.:D Konu olarak da canlılarda beslenme şekilleri modeli gibi saatlerce baksam da anlayamayacağım bir konu vermiş.:D

Hocayla konuştum besin piramidi yapabilirsin dedi.Yani modelliycem ama nasıl.:D.Kadın ilk dönem beden dersine giriyordu yahu.:D Hiç bir şey anlattığı da yok. Bu seneki 3. biyoloji hocası zaten.

Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.:D Nasıl yapacağım ben bunu:D
Arkada kalmasın Hürgün :D

Hürgün Aygün
23.02.2011, 22:45
Arkada kalmasın Hürgün :D
Ben de sırf senin için sildircektim mesajımı.:D:)

Özkan
23.02.2011, 23:23

Okula gitmediğim bir gün biyolojiden dönem ödevi vermiş sağolsun hocam.:D Konu olarak da canlılarda beslenme şekilleri modeli gibi saatlerce baksam da anlayamayacağım bir konu vermiş.:D Model model model :D

Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.:D Nasıl yapacağım ben bunu:DCanlılarda beslenme şekilleri ile besin piramidi farklı şeylerdir. Eğer hoca gerçekten bedenciyse internette milyonlarca besin piramidi modeli var, birini yuttur gitsin. Ama işin aslı o değil. Canlılarda beslenme şekillerini anlatan bir diyagram hazırlıyorum. Birazdan buraya eklerim.

Kolay gelsin.

Çok önemli not: http://www.frmtr.com/biyoloji/1606633-canlilarda-beslenme-sekilleri.html

Bu linkte adam anlatmış. Her alt başlığı ayrıca arat ve konuya uygun birkaç resim ekle. Hazır anlatılmış olduğundan dolayı diyagram hazırlamaktan vaz geçtim. :D

Bizim zamanımızda öyle dönem ödevleri olurdu ki onlarla karşılaştırınca buna ödev demek mümkün değil. Mesela lise 2'deyken hazırladığım matematik dönem ödevini asla unutamam. Piyasadaki en kalın soru bankası elime tutuşturulmuş ve tüm soruları ayrıntılı bir şekilde çözmem, daha sonra da her sorunun yanında çözümü yazmam istenmişti. Daha sonra o hoca bir dersane açtı ve benim ve benim gibi birkaç arkadaşın dönem ödevlerinden oluşan eşsiz veri bankasını ders notu olarak dağıtmaya başladı. Lise 1'de hazırladığım Big Bang konulu fizik dönem ödevim ayrı bir komedidir. Tamam, konuyu verdin, kaynakları önerdin de be adam, henüz 15 yaşında ve Heisenberg, Hubbel, Chandasekhar gibi isimleri ilk kez duyan bir çocuğa bu konudaki fikirlerini sormak da neyin nesiydi?

Şimdiki gençler ellerinin altındaki internet bağlantılı bilgisayardan konuyu aratmayha bile üşeniyorlar. Hey gidi

Atakan
24.02.2011, 17:05
Konuyu aratmaktan üşenme gibi bir durum yok ki konuyu araştırdım zaten. Ama neyi nasıl model yapıcam falan diye düşünüyordum. BMN'ye sorayım dedim bir de. Alt tarafı bence şunu şuraya koy tahtadan bir şey yap içine hayvan koy gibi bir cevap bekliyordum. En doğru modeli bulurum diye düşündüm.

Öyle dönem ödevleri hala veriliyor ya.:D Her hoca öyle veriyor. Bana da öyle verselerdi keşke.:D

Reşit
25.02.2011, 01:00
Konuyu aratmaktan üşenme gibi bir durum yok ki konuyu araştırdım zaten. Ama neyi nasıl model yapıcam falan diye düşünüyordum. BMN'ye sorayım dedim bir de. Alt tarafı bence şunu şuraya koy tahtadan bir şey yap içine hayvan koy gibi bir cevap bekliyordum. En doğru modeli bulurum diye düşündüm.

Öyle dönem ödevleri hala veriliyor ya.:D Her hoca öyle veriyor. Bana da öyle verselerdi keşke.:D

atakan bi düşüneyim ama hic bir şey yapamazsan mukavvadan ( böylemi yazılıyor bilmiyorum :D ) bir piramit yap bunu paralel şekilde bölümlendir ve görsellerle süsle. aklıma güzel bir şey gelirsede yazarım

Atakan
25.02.2011, 18:31
Önerin için teşekkürler.:D

Özkan
25.02.2011, 19:35
Şimdi anladım ne sorduğunu. Büyükçe bir karton al. En tepeye "Canlılarda Beslenme" diye büyük harflerle yaz. Altına iki ok çiz. Sola doğru olanın ucuna Ototrof beslenme yaz, sağa doğru olana Heterotrof beslenme yaz.

Daha sonra altlarına birer tanım yaz ve birer resim koy. Ototrof beslenme ikiye ayrılır, kemoototrof ve fotoototrof şeklinde. Bunların tanımlarını ototrof beslenme başlığının altından çıkaracağın oklara yaz, birer örnek ver ve ufak birer resim koy.

Heterotrof beslenme de saprofitler, parazitler ve holozoikler şeklinde ayrılabilir. Bunların da kendi içlerinde alt grupları vardır. Bunu da ototroflar gibi göster. Bence ortaya güzel birşey çıkacaktır.

Atakan
25.02.2011, 22:46
Tamam ama hoca böyle istemiyor işte.Ortaya bir model istiyor. Sorun o.:)

Olmadı hocanın dediğini yapacağım. Besin piramadi yaparım büyük ihtimal. Bir arkadaşım ince tahtalardan piramit yaptır, sonra onun içini doldur dedi. Bir diğeri ise legoların ortasından del ip geçir piramit gibi yap, üzerlerine de birincil tüketiciler falan yaz dedi.İşte birini alırsan denge bozulur gibi bir şey dedi.

Ben de buraya yazdım.Fikirleri bekliyorum hala.:D

.....
26.02.2011, 15:29
Kimyacılar şuraya bi el atabilir misiniz :)

1.Tepkime

CaCo3 + 2HCl ------> CaCl2 + H2CO3

H2CO3--------> H20 + Co2

2.Tepkime

Zn + 2HCl----->ZnCl2 + H2

Bunlar doğru mu ?

:)

Sibel
26.02.2011, 21:20
Kimyacılar şuraya bi el atabilir misiniz :)

1.Tepkime

CaCo3 + 2HCl ------> CaCl2 + H2CO3

H2CO3--------> H20 + Co2

2.Tepkime

Zn + 2HCl----->ZnCl2 + H2

Bunlar doğru mu ?

:)
Sanırım ilk tepkime şöyle olacak(kobalt mı o? Oksijen mi? bi tutarsızlık var orda)
CaCO3+2HCl----CaCl2+CO2+H2O

.....
27.02.2011, 15:09
Tebeşir işte :)

Sibel
27.02.2011, 15:16
Tebeşir işte :)
:):):):)galiba

.....
27.02.2011, 15:23
:):):):)galiba

Kimya Lab 2 ilk deneyi , Tepkime hızını etkileyen faktörler işte.

Bu raporlar beni bitirecek :)

Sibel
27.02.2011, 15:28
Kimya Lab 2 ilk deneyi , Tepkime hızını etkileyen faktörler işte.

Bu raporlar beni bitirecek :)
Bu dönem kimya lab yok.En sevindiğim olay oldu bu:)

.....
27.02.2011, 15:33
Bu dönem kimya lab yok.En sevindiğim olay oldu bu:)

Benim söylediğim deneyi geçen sene yaptınız mı siz ?

Bildiğin bir site filan var mı ? lab. derselerini zorla geçiyorum hiç araştırma yapmadığım için :)

Sibel
27.02.2011, 15:52
Evet yaptık o deneyi.:)Site bilmiyorum bakmadım hiç,ama eski föylerimden yardımcı olabilirim hafta sonu

.....
27.02.2011, 15:54
Salı günü raporu teslim etmem lazım henüz hiçbir şey yapmadım :)

Sibel
27.02.2011, 15:58
Sen sor ben cevap vereyim o zaman:):)olduğunca

Atakan
28.02.2011, 21:14
Başlık aşağılarda kalmasın. :D

.....
01.03.2011, 20:43
Direnç değerinin tayini.

Fizik Lab. Bu haftaki konu rapora şimdiden başlamak lazım :)

Sibel
12.03.2011, 21:44
Tamam ama hoca böyle istemiyor işte.Ortaya bir model istiyor. Sorun o.:)

Olmadı hocanın dediğini yapacağım. Besin piramadi yaparım büyük ihtimal. Bir arkadaşım ince tahtalardan piramit yaptır, sonra onun içini doldur dedi. Bir diğeri ise legoların ortasından del ip geçir piramit gibi yap, üzerlerine de birincil tüketiciler falan yaz dedi.İşte birini alırsan denge bozulur gibi bir şey dedi.

Ben de buraya yazdım.Fikirleri bekliyorum hala.:D
Ne kadar vaktin var?Senin için araştırabilirim 1 hafta kadar bir süre.

Atakan
13.03.2011, 19:42
Ne kadar vaktin var?Senin için araştırabilirim 1 hafta kadar bir süre.
Nisan'ın sonuna kadar sürem var. :) :)

.....
04.06.2011, 01:23
Bu Kpss sınavı değişikliğinde son durum nedir ?

Sistem aynımı kalacak yoksa herkes kendi bölümünden mi sınava tabi tutulacak ?

Sibel
06.06.2011, 19:28
30.000 öğretmen atandı.1tane fen öğretmeni yokmuş ççç

.....
06.06.2011, 23:39
30.000 öğretmen atandı.1tane fen öğretmeni yokmuş ççç

Gerçekten mi ? Nedeni neymiş ?

.....
08.06.2011, 16:07
1000 küsür kişi almışlar diye okudum ama doğrumudur ki ?

evrents
08.06.2011, 18:10
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünden kaç kişi atandı acaba?En çok atanan her zaman olduğu gibi yine sınıf öğretmenliği mi oldu?

Sibel
08.06.2011, 18:21
1000 küsür kişi almışlar diye okudum ama doğrumudur ki ?
Bilmiyorum,haber izlerken öyle bir konu geçti sadece.Dedim heralde hiç almadılar:rolleyes:

mehmets61
08.06.2011, 18:32
evet ömer 1033 kişi alındı 85.769 taban puanı ile kapattı.

.....
08.06.2011, 18:35
evet ömer 1033 kişi alındı 85.769 taban puanı ile kapattı.

Yine çokta kötü değil. İnşallah bizde hayırlısıyla başımızı sokarız devlet kapısına :)

hayat61
08.06.2011, 18:36
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünden kaç kişi atandı acaba?En çok atanan her zaman olduğu gibi yine sınıf öğretmenliği mi oldu?

Bilişim teknolojisi öğrt. 366 kişi atadı.En çok sınıf öğretmenliğine atama oldu.personelmeb ten haziran atamaları sonucu oluşan alan ve okul bazındaki taban puanları inceleyebilirsiniz

Armağan Dere
08.06.2011, 18:56
Siz öğretmenlerin!,biz Mühendislere üstünlüğü burda işte...senede en az 40000 öğretmen alınırken,25 branşa bölsek 1500 kişi yapıyor en az,biz Makinacılardan 150 tane ya alınıyor ya alınmıyor...Ne diyim hayırlısı olsun

mehmets61
08.06.2011, 18:59
inşallah ömer:)

hayat61
08.06.2011, 19:14
Siz öğretmenlerin!,biz Mühendislere üstünlüğü burda işte...senede en az 40000 öğretmen alınırken,25 branşa bölsek 1500 kişi yapıyor en az,biz Makinacılardan 150 tane ya alınıyor ya alınmıyor...Ne diyim hayırlısı olsun
Branştan branşa değişiyor.Ben biyoloji öğretmeniyim.Benim branşımdan 2003 yılında-10;2004-0;2005-30 kişi gibi atandı.2 senedir 200 civarında atanıyoruz ki bizim bölümden çok daha az alan branşlar var.2009 fizik öğrt. birincisi 2009atanamadı.Hele meslek öğrt. 1-2 kişi atanıyor.Ve bu kadroları fen-edb. mezunarıyla paylaşıyoruz(Aynı eğitimi almamıza rağmen onlar benim hakkımdan yararlanırken ben onların haklarından yararlanamıyorum)2003 mezunuyum 1 haziranda 87.131 puanla ancak atandım.İlk defa geçen sene adam gibi çalışıp tüm sosyal hayatı sıfırlayıp hazırlandıktan sonra kopya olayıyla elimden giden kadrolu atamaya ancak kavuştum.Atama konusunda o kadar doluyum ki.

.....
08.06.2011, 19:32
Branştan branşa değişiyor.Ben biyoloji öğretmeniyim.Benim branşımdan 2003 yılında-10;2004-0;2005-30 kişi gibi atandı.2 senedir 200 civarında atanıyoruz ki bizim bölümden çok daha az alan branşlar var.2009 fizik öğrt. birincisi 2009atanamadı.Hele meslek öğrt. 1-2 kişi atanıyor.Ve bu kadroları fen-edb. mezunarıyla paylaşıyoruz(Aynı eğitimi almamıza rağmen onlar benim hakkımdan yararlanırken ben onların haklarından yararlanamıyorum)2003 mezunuyum 1 haziranda 87.131 puanla ancak atandım.İlk defa geçen sene adam gibi çalışıp tüm sosyal hayatı sıfırlayıp hazırlandıktan sonra kopya olayıyla elimden giden kadrolu atamaya ancak kavuştum.Atama konusunda o kadar doluyum ki.

Hayırlı olsun Hocam. Zor olmuş ama sonunda başarmışsınız.Allah bizede nasip etsin inşallah.

hayat61
08.06.2011, 19:48
Hayırlı olsun Hocam. Zor olmuş ama sonunda başarmışsınız.Allah bizede nasip etsin inşallah.
Çok teşekkürler.İnşallah Allah size de nasip eder.
Mezun olmadan sınava hazırlanın(benim gibi yapmayın okurken sınavı hiç önsememiştim)her sene daha da zorlaşıyor.2003 ten beri giren biri olarak söylüyorum.:)Çalışırken sınava hazırlanmak zor bir de benim gibi fakültede hiç teorik bilgi verilmemişse.Sınava hazırlananlara kaynaklar hakkında bilgi verebilirim:)

Sibel
08.06.2011, 19:51
.Ve bu kadroları fen-edb. mezunarıyla paylaşıyoruz(Aynı eğitimi almamıza rağmen onlar benim hakkımdan yararlanırken ben onların haklarından yararlanamıyorum).
Bu garip uygulama bakalım ne zaman son bulacak.

.....
08.06.2011, 20:52
Çok teşekkürler.İnşallah Allah size de nasip eder.
Mezun olmadan sınava hazırlanın(benim gibi yapmayın okurken sınavı hiç önsememiştim)her sene daha da zorlaşıyor.2003 ten beri giren biri olarak söylüyorum.:)Çalışırken sınava hazırlanmak zor bir de benim gibi fakültede hiç teorik bilgi verilmemişse.Sınava hazırlananlara kaynaklar hakkında bilgi verebilirim:)

Şimdi bu kpss sistemi değişecek mi değişmeyecek mi ? :)

hayat61
08.06.2011, 21:37
Şimdi bu kpss sistemi değişecek mi değişmeyecek mi ? :)

:)gönlüm değişmesinden yana ama sınavı yine ösym yapsın.ösym yaparken olanlar ortadayken meb yapması...
Sınav değişse bile büyük ihtimalle eğitim bilimlerinden soru olur.Fifonem,pareto diyagramı,crespi etkisi hele hele holo etkisi olmazsa ne yaparız yoksa:)

Sibel
08.06.2011, 21:44
Fifonem,pareto diyagramı,crespi etkisi hele hele holo etkisi olmazsa ne yaparız yoksa:)Bunlar da nedir?:o

hayat61
08.06.2011, 22:15
Bunlar da nedir?:o
Bunlar daha ne ki:pÖğretim yöntem ve teknikleri ve öğrenme pskolojisinden bir kaç terim.Sınava her sene yeni terimler eklendikçe kaynaklar daha da abartıyor.Ben de sınava çalışana kadar ne olduklarını bilmiyordum.Çalıştıkça yenisi karşına çıkıyor.Öğrenmek zorundaymışsın gibi geliyor her sene daha önce sorulmamış bir konudan mutlaka soru çıktığı için.

Sibel
08.06.2011, 22:28
Eğitim Bilimleri,Eğitim Psikolojisi,Öğretim Yöntem ve Teknikleri...Bu seri çok fena..:)

.....
08.06.2011, 23:06
Eğitim Bilimleri ve Eğitim Psikolojisinden geçtim ama ne işlediler ne yaptılar hiç bilmiyorum desem yeridir :)

mehmets61
08.06.2011, 23:09
hop hop fen edebiyat mezunu var burda:)

.....
08.06.2011, 23:10
Hangi bölüm ? :)

mehmets61
08.06.2011, 23:12
tarih:) eğitim fakülteliriler bizi hiç sevmiyor.sevmemelerine de hak vermiyor degilim ama ne yaparsın bizimde bir şeyler yapmamız lazım:)

Sibel
08.06.2011, 23:17
Eğitim Bilimleri ve Eğitim Psikolojisinden geçtim ama ne işlediler ne yaptılar hiç bilmiyorum desem yeridir :)
Eğitim Psikolojisi,Erikson ve Freud'dan ibaret..Boşver bilme daha iyi:rolleyes:

.....
08.06.2011, 23:28
Hayat böyle bir şey :)

Serdar Dilekoğlu
09.06.2011, 08:36
Neyse ya seneye kpss hazırlanayım da öğretmen olayım. Sıkıyor artık bu özel sektör beni.

.....
09.06.2011, 11:33

.....
31.08.2011, 13:52
Bir şey soracaktım ,

Şimdi ben ikinci sınıfa geçtim. İlk sene İngilizce dersi yoktu.Bu sene var. Bu sene başında İngilizce muafiyet sınavına girebiliyor muyum ? Bu konuda bilgisi olan var mı ?

Sibel
01.09.2011, 21:52
Girebiliyorsun Ömer.Ama zor oluyor sanırım muafiyet sınavı.
Ders konusuna gelince,içerik kolay,zorlanmazsın.3 kredi bu arada.

Serdar Dilekoğlu
02.09.2011, 11:51
Bir şey soracaktım ,

Şimdi ben ikinci sınıfa geçtim. İlk sene İngilizce dersi yoktu.Bu sene var. Bu sene başında İngilizce muafiyet sınavına girebiliyor muyum ? Bu konuda bilgisi olan var mı ?

İngilizcen iyi ise hiç muaf olma al o dersi ;)

.....
04.11.2011, 22:26
Biyoloji nasıl bir ders böyle ? :)

Sibel
05.11.2011, 17:31
Ezberinin kuvvetli olmasını gerektiren bir ders Ömer.:D

.....
05.11.2011, 17:54
Ezberinin kuvvetli olmasını gerektiren bir ders Ömer.:D

Orası belli ama ne dandik dersmiş ya :) Hoca geliyo konuşuyo konuşuyo gidiyo. Sınıfın yarısı dersi alttan alıyor. Bende hiç sevmem biyolojiyi ne yapcam :)

Sibel
09.11.2011, 20:27
Orası belli ama ne dandik dersmiş ya :) Hoca geliyo konuşuyo konuşuyo gidiyo. Sınıfın yarısı dersi alttan alıyor. Bende hiç sevmem biyolojiyi ne yapcam :)
Bizim biyoloji dersleri güzel geçiyordu(yarısı uyuyklayarak) da sınavları çok zor oluyordu. Kitabın her kelimesini ezberlemezsen geçme şansın azalıyor. Her şeyi sorabiliyorlar. Allah kolaylık versin Ömer, laboratuar nasıl gidiyor?:)

.....
09.11.2011, 20:35
Bizim biyoloji dersleri güzel geçiyordu(yarısı uyuyklayarak) da sınavları çok zor oluyordu. Kitabın her kelimesini ezberlemezsen geçme şansın azalıyor. Her şeyi sorabiliyorlar. Allah kolaylık versin Ömer, laboratuar nasıl gidiyor?:)

Laboratuarlar çok güzel :)

Gruplara bölündük ödevi grup halinde yapıyoruz , bizim grup kızlardan oluştuğu için onlar yapıyor.Ben rahatım yani :)

Sibel
09.11.2011, 21:05
Laboratuarlar çok güzel :)

Gruplara bölündük ödevi grup halinde yapıyoruz , bizim grup kızlardan oluştuğu için onlar yapıyor.Ben rahatım yani :)
O halde iyisin, ne güzel.:)

.....
01.12.2011, 01:13
Biyoloji 1 den hocanın verdiği ödev :

Biyolojiyle ilgili bir konu bulup 3 yazılık bir yazı yazınız. Güncel konular olabilir.

Yardımlarınızı bekliyorum. :)

.....
05.01.2012, 17:42
Biyoloji 1 ve Analitik Kimya'dan kaldım , Fizik 1'den CC ile geçtim :)

.....
24.04.2012, 13:23
Fen Bilgisinin ikinci öğretimleri kapatılıyormuş. Bence iyi oldu.

O kadar açıkta bekleyen var. Keşke tamamen kapatsalar.

.....
08.05.2012, 22:18
Sakarya Üniversitesinde 2.sınıftan 3.sınıfa geçersen 1.8 not ortalaması istiyorlardı. Onu kaldırmışlar diye duydum.

İnşAllah doğrudur :)