crazyman_61
11.08.2010, 12:36
2010-2011 sezonunda Beko Basketbol Ligi'nde mücadele edecek takımların temsilcilerinin katıldığı basın toplantısı ve kura çekimi The Marmara Otel’in de gerçekleştirildi. Türkiye Basketbol Federasyonu yöneticileri, Ligler Direktörlüğü yetkilileri ve kulüp temsilcilerinin yer aldığı kura çekimine göre Beko Basketbol Lig'inde 2010-11 sezonu 16 Ekim'de başlayıp, 8 Mayıs'ta sona erecek. Play-off serisi ise 14 Mayıs-23 Haziran 2011 tarihinde oynanacak.
Bu arada Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası 13 Ekim 2010 tarihinde Fenerbahçe Ülker-Efes Pilsen takımları arasında oynanırken, BEKO All-Star ise 29-30 Ocak 2011'de gerçekleştirilecek.
Kura çekimine son şampiyon Fenerbahçe Ülker'de Genel Menajer Nedim Karakaş katılırken, Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, Galatasaray Cafe Crown Basketbol Şube Sorumlusu Hakan Üstünberk, Beşiktaş Cola Turka Menajeri Murat Murtezaoğlu ve Medical Park Trabzonspor Menajeri Doğan Hakyemez ile diğer kulüp temsilcileri hazır bulundu.
2010-2011 sezonu takvimine göre Türkiye Kupası Eleme Grubu maçları, 5-11 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Beko Basketbol Ligi’ndeki 16 takımın dört grupta mücadele edeceği turnuva, TBF’nin belirleyeceği dört il merkezinde organize edilecek. Eleme müsabakaları sonucunda gruplarında ilk iki sırayı alan 8 takım, 10-13 Şubat tarihlerinde düzenlenecek Türkiye Kupası Final Grubu maçlarında karşı karşıya gelecek.
BEKO Basketbol Ligi'nde 2010-11 sezonunun ilk yarı fikstürü ise şöyle:
1. Hafta: 16-17 Ekim 2010
Banvit-Fenerbahçe Ülker
Efes Pilsen-Antalya Büyükşehir Belediyesi
Aliağa Petkim-Oyak Renault
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Olin Edirne Gençlik
Bornova Belediyesi-Medical Park Trabzonspor
Türk Telekom-Beşiktaş Cola Turka
Galatasaray Cafe Crown-Erdemir
Tofaş-Pınar Karşıyaka
2. Hafta: 23-24 Ekim 2010
Medical Park Trabzonspor-Tofaş
Erdemir-Efes Pilsen
Beşiktaş Cola Turka-Banvit
Pınar Karşıyaka-Galatasaray Cafe Crown
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Mersin Büyükşehir Belediyesi
Fenerbahçe Ülker-Aliağa Petkim
Olin Edirne Gençlik-Türk Telekom
Oyak Renault-Bornova Belediyesi
3.Hafta: 30-31 Ekim 2010
Banvit-Olin Edirne Gençlik
Efes Pilsen-Pınar Karşıyaka
Aliğa Petkim-Beşiktaş Cola Turka
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Erdemir
Bornova Belediyesi-Fenerbahçe Ülker
Türk Telekom-Antalya Büyükşehir Belediyesi
Galatasaray-Cafe Crown-Tofaş
Oyak Renault-Medical Park Trabzonspor
4. Hafta: 6-7 Kasım 2010
Medical Park Trabzonspor-Galatasaray Cafe Crown
Erdemir-Türk Telekom
Beşiktaş Cola Turka-Bornova Belediyesi
Pınar Karşıyaka-Mersin Büyükşehir Belediyesi
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Banvit
Fenerbahçe Ülker-Oyak Renault
Olin Edirne Gençlik-Aliağa Petkim
Tofaş-Efes Pilsen
5.Hafta 13-14 Kasım 2010
Banvit-Erdemir
Efes Pilsen-Galatasaray Cafe Crown
Aliağa Petkim-Antalya Büyükşehir Belediyesi
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Tofaş
Bornova Belediyesi-Olin Edirne Gençlik
Türk Telekom-Pınar Karşıyaka
Fenerbahçe Ülker-Medical Park Trabznospor
Oyak Renault-Beşiktaş Cola Turka
6. Hafta: 20-21 Kasım 2010
Medical Park Trabzonspor-Efes Pilsen
Erdemir-Aliağa Petkim
Beşiktaş Cola Turka-Fenerbahçe Ülker
Pınar Karşıyaka-Banvit
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Bornova Belediyesi
Galatasaray Cafe Crown-Mersin Büyükşehir Belediyesi
Olin Edirne Gençlik-Oyak Renault
Tofaş-Türk Telekom
7. Hafta: 27-28 Kasım 2010
Banvit-Tofaş
Beşiktaş Cola Turka-Medical Park Trabzonspor
Aliağa Petkim-Pınar Karşıyaka
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Efes Pilsen
Bornova Belediyesi-Erdemir
Türk Telekom-Galatasaray Cafe Crown
Fenerbahçe Ülker-Olin Edirne Gençlik
Oyak Renault-Antalya Büyükşehir Belediyesi
8. Hafta: 4-5 Aralık 2010
Medical Park Trabzonspor-Mersin Büyükşehir Belediyesi
Erdemir-Oyak Renault
Efes Pilsen-Türk Telekom
Pınar Karşıyaka-Bornova Belediyesi
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Fenerbahçe Ülker
Galatasaray Cafe Crown-Banvit
Olin Edirne Gençlik-Beşiktaş Cola Turka
Tofaş-Aliağa Petkim
9. Hafta: 11-12 Aralık 2010
Banvit-Efes Pilsen
Beşiktaş Cola Turka-Antalya Büyükşehir Belediyesi
Aliağa Petkim-Galatasaray Cafe Crown
Bornova Belediyesi-Tofaş
Türk Telekom-Mersin Büyükşehir Belediyesi
Fenerbahçe Ülker-Erdemir
Olin Edirne Gençlik-Medical Park Trabzonspor
Oyak Renaul-Pınar Karşıyaka
10. Hafta: 18-19 Aralık 2010
Medical Park Trabzonspor-Türk Telekom
Erdemir-Beşiktaş Cola Turka
Efes Pilsen-Aliağa Petkim
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Banvit
Pınar Karşıyaka-Fenerbahçe Ülker
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Olin Edirne Gençlik
Galatasaray Cafe Crown-Bornova Belediyesi
Tofaş-Oyak Renault
11. Hafta: 25-26 Aralık 2010
Banvit-Türk Telekom
Beşiktaş Cola Turka-Pınar Karşıyaka
Aliağa Petkim-Mersin Büyükşehir Belediyesi
Bornova Belediyesi-Efes Pilsen
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Medical Park Trabzonspor
Fenerbahçe Ülker-Tofaş
Olin Edirne Gençlik-Erdemir
Oyak Renault-Galatsaray Cafe Crown
12. Hafta: 29 Aralık 2010
Medical Park Trabzonspor-Banvit
Erdemir-Antalya Büyükşehir Belediyesi
Efes Pilsen-Oyak Renault
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Bornova Belediyesi
Pınar Karşıyaka-Olin Edirne Gençlik
Türk Telekom-Aliağa Petkim
Galatasaray Cafe Crown-Fenerbahçe Ülker
Tofaş-Beşiktaş Cola Turka
13. Hafta: 1-2 Ocak 2011
Banvit-Aliağa Petkim
Erdemir-Medical Park Trabzonspor
Beşiktaş Cola Turka-Galatasaray Cafe Crown
Bornova Belediyesi-Türk Telekom
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Pınar Karşıyaka
Fenerbahçe Ülker-Efes Pilsen
Olin Edirne Gençlik-Tofaş
Oyak Renault-Mersin Büyükşehir Belediyesi
14. Hafta: 8-9 Ocak 2011
Banvit-Bornova Belediyesi
Efes Pilsen-Beşiktaş Cola Turka
Aliağa Petkim-Medical Park Trabzonspor
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Fenerbahçe Ülker
Pınar Karşıyaka-Erdemir
Türk Telekom-Oyak Renault
Galatasaray-Olin Edirne Gençlik
Tofaş-Antalya Büyükşehir Belediyesi
15. Hafta: 15-16 Ocak 2011
Medical Park Trabzonspor-Pınar Karşıyaka
Erdemir-Tofaş
Beşiktaş Cola Turka-Mersin Büyükşehir Belediyesi
Bornova Belediyesi-Aliağa Petkim
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Galatasaray Cafe Crown
Fenerbahçe Ülker-Türk Telekom
Olin Edirne Gençlik-Efes Pilsen
Oyak Renault-Banvit
Bu arada Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası 13 Ekim 2010 tarihinde Fenerbahçe Ülker-Efes Pilsen takımları arasında oynanırken, BEKO All-Star ise 29-30 Ocak 2011'de gerçekleştirilecek.
Kura çekimine son şampiyon Fenerbahçe Ülker'de Genel Menajer Nedim Karakaş katılırken, Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, Galatasaray Cafe Crown Basketbol Şube Sorumlusu Hakan Üstünberk, Beşiktaş Cola Turka Menajeri Murat Murtezaoğlu ve Medical Park Trabzonspor Menajeri Doğan Hakyemez ile diğer kulüp temsilcileri hazır bulundu.
2010-2011 sezonu takvimine göre Türkiye Kupası Eleme Grubu maçları, 5-11 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Beko Basketbol Ligi’ndeki 16 takımın dört grupta mücadele edeceği turnuva, TBF’nin belirleyeceği dört il merkezinde organize edilecek. Eleme müsabakaları sonucunda gruplarında ilk iki sırayı alan 8 takım, 10-13 Şubat tarihlerinde düzenlenecek Türkiye Kupası Final Grubu maçlarında karşı karşıya gelecek.
BEKO Basketbol Ligi'nde 2010-11 sezonunun ilk yarı fikstürü ise şöyle:
1. Hafta: 16-17 Ekim 2010
Banvit-Fenerbahçe Ülker
Efes Pilsen-Antalya Büyükşehir Belediyesi
Aliağa Petkim-Oyak Renault
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Olin Edirne Gençlik
Bornova Belediyesi-Medical Park Trabzonspor
Türk Telekom-Beşiktaş Cola Turka
Galatasaray Cafe Crown-Erdemir
Tofaş-Pınar Karşıyaka
2. Hafta: 23-24 Ekim 2010
Medical Park Trabzonspor-Tofaş
Erdemir-Efes Pilsen
Beşiktaş Cola Turka-Banvit
Pınar Karşıyaka-Galatasaray Cafe Crown
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Mersin Büyükşehir Belediyesi
Fenerbahçe Ülker-Aliağa Petkim
Olin Edirne Gençlik-Türk Telekom
Oyak Renault-Bornova Belediyesi
3.Hafta: 30-31 Ekim 2010
Banvit-Olin Edirne Gençlik
Efes Pilsen-Pınar Karşıyaka
Aliğa Petkim-Beşiktaş Cola Turka
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Erdemir
Bornova Belediyesi-Fenerbahçe Ülker
Türk Telekom-Antalya Büyükşehir Belediyesi
Galatasaray-Cafe Crown-Tofaş
Oyak Renault-Medical Park Trabzonspor
4. Hafta: 6-7 Kasım 2010
Medical Park Trabzonspor-Galatasaray Cafe Crown
Erdemir-Türk Telekom
Beşiktaş Cola Turka-Bornova Belediyesi
Pınar Karşıyaka-Mersin Büyükşehir Belediyesi
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Banvit
Fenerbahçe Ülker-Oyak Renault
Olin Edirne Gençlik-Aliağa Petkim
Tofaş-Efes Pilsen
5.Hafta 13-14 Kasım 2010
Banvit-Erdemir
Efes Pilsen-Galatasaray Cafe Crown
Aliağa Petkim-Antalya Büyükşehir Belediyesi
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Tofaş
Bornova Belediyesi-Olin Edirne Gençlik
Türk Telekom-Pınar Karşıyaka
Fenerbahçe Ülker-Medical Park Trabznospor
Oyak Renault-Beşiktaş Cola Turka
6. Hafta: 20-21 Kasım 2010
Medical Park Trabzonspor-Efes Pilsen
Erdemir-Aliağa Petkim
Beşiktaş Cola Turka-Fenerbahçe Ülker
Pınar Karşıyaka-Banvit
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Bornova Belediyesi
Galatasaray Cafe Crown-Mersin Büyükşehir Belediyesi
Olin Edirne Gençlik-Oyak Renault
Tofaş-Türk Telekom
7. Hafta: 27-28 Kasım 2010
Banvit-Tofaş
Beşiktaş Cola Turka-Medical Park Trabzonspor
Aliağa Petkim-Pınar Karşıyaka
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Efes Pilsen
Bornova Belediyesi-Erdemir
Türk Telekom-Galatasaray Cafe Crown
Fenerbahçe Ülker-Olin Edirne Gençlik
Oyak Renault-Antalya Büyükşehir Belediyesi
8. Hafta: 4-5 Aralık 2010
Medical Park Trabzonspor-Mersin Büyükşehir Belediyesi
Erdemir-Oyak Renault
Efes Pilsen-Türk Telekom
Pınar Karşıyaka-Bornova Belediyesi
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Fenerbahçe Ülker
Galatasaray Cafe Crown-Banvit
Olin Edirne Gençlik-Beşiktaş Cola Turka
Tofaş-Aliağa Petkim
9. Hafta: 11-12 Aralık 2010
Banvit-Efes Pilsen
Beşiktaş Cola Turka-Antalya Büyükşehir Belediyesi
Aliağa Petkim-Galatasaray Cafe Crown
Bornova Belediyesi-Tofaş
Türk Telekom-Mersin Büyükşehir Belediyesi
Fenerbahçe Ülker-Erdemir
Olin Edirne Gençlik-Medical Park Trabzonspor
Oyak Renaul-Pınar Karşıyaka
10. Hafta: 18-19 Aralık 2010
Medical Park Trabzonspor-Türk Telekom
Erdemir-Beşiktaş Cola Turka
Efes Pilsen-Aliağa Petkim
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Banvit
Pınar Karşıyaka-Fenerbahçe Ülker
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Olin Edirne Gençlik
Galatasaray Cafe Crown-Bornova Belediyesi
Tofaş-Oyak Renault
11. Hafta: 25-26 Aralık 2010
Banvit-Türk Telekom
Beşiktaş Cola Turka-Pınar Karşıyaka
Aliağa Petkim-Mersin Büyükşehir Belediyesi
Bornova Belediyesi-Efes Pilsen
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Medical Park Trabzonspor
Fenerbahçe Ülker-Tofaş
Olin Edirne Gençlik-Erdemir
Oyak Renault-Galatsaray Cafe Crown
12. Hafta: 29 Aralık 2010
Medical Park Trabzonspor-Banvit
Erdemir-Antalya Büyükşehir Belediyesi
Efes Pilsen-Oyak Renault
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Bornova Belediyesi
Pınar Karşıyaka-Olin Edirne Gençlik
Türk Telekom-Aliağa Petkim
Galatasaray Cafe Crown-Fenerbahçe Ülker
Tofaş-Beşiktaş Cola Turka
13. Hafta: 1-2 Ocak 2011
Banvit-Aliağa Petkim
Erdemir-Medical Park Trabzonspor
Beşiktaş Cola Turka-Galatasaray Cafe Crown
Bornova Belediyesi-Türk Telekom
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Pınar Karşıyaka
Fenerbahçe Ülker-Efes Pilsen
Olin Edirne Gençlik-Tofaş
Oyak Renault-Mersin Büyükşehir Belediyesi
14. Hafta: 8-9 Ocak 2011
Banvit-Bornova Belediyesi
Efes Pilsen-Beşiktaş Cola Turka
Aliağa Petkim-Medical Park Trabzonspor
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Fenerbahçe Ülker
Pınar Karşıyaka-Erdemir
Türk Telekom-Oyak Renault
Galatasaray-Olin Edirne Gençlik
Tofaş-Antalya Büyükşehir Belediyesi
15. Hafta: 15-16 Ocak 2011
Medical Park Trabzonspor-Pınar Karşıyaka
Erdemir-Tofaş
Beşiktaş Cola Turka-Mersin Büyükşehir Belediyesi
Bornova Belediyesi-Aliağa Petkim
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Galatasaray Cafe Crown
Fenerbahçe Ülker-Türk Telekom
Olin Edirne Gençlik-Efes Pilsen
Oyak Renault-Banvit