PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Olimpiyat'taki İETT Rezaleti!

Ahmet_8
09.08.2010, 09:59
Sabah kalktık büyük bi heycanla hazırlıklara başladık ve saat 14.00 da yenibosna duragına gittik uzun bekleyişin ardından otobusun kapısı acıldı ve girişe başladık soför bey herkesten 5 TL istedi.Neymiş gelirken ücretsiz gelicekmişiz!!

Neyse verdik 5 TL Henüz daha söfor olimpiyata nasıl gidilir onu bile bilmiyo 50 defa yanlış yere girdi biz olmasak gidemicez bunada tamam.

Uzun ugraslar sonucunda olimpiyata geldik soruyoruz abi gelişte nerde olucaksınız ?

-Soför= Bilmiyorum valla.

Nasıl bilmiyosun napcaz biz ?

-Soför=Bana soylemediler

Neyse herhalde bıraktıgı yerde olur dedik indik macın heycanından pek sıkmadık adamı gitti.

ve maç bitti.Kupa showunu izledik ve indik o kadarda acele ettik kacar araba filan diye showun sonunu bile izlemedik neyse çıktık ortalıkta ne bir İETT ne bir soför var.
Ara ara ara ara yok kimsede bilmiyor polise soruyosun tersliyo güvenlige soruyosun yanlış soyluyo seyyar satıcılar kendi havasında taraftarlar bilmiyor bizim gibi iett arayanlar sıkıntıda onlarda bilmiyor.Yerini en sonunda bi polis cıkısta dedi.Koştuk cıkışa birde ne görelim 4-5 İETT Arka arkaya sıralanmış hemen koştuk ohh be bulduk diye sevinirken... neymiş bunlar Çevik kuvvete aitmiş taraftar kesinlikle alınmıcakmış ee biz ne olcaz dedik Sizin İETT gitti dedi burda bunca insan İETTye para verdi bu insanlar ne yapıcak ? dedik bizi ilgilendirmez gibi sinir bozucu bi cevap verdiler Götürmeyi biliyolar getirmeye gelince bizi ilgilendirmez !!!

Her neyse ;

Uzun sıkıntılardan sonra 02.30da eve gelebildim.Ordaki onca İETT Mağduru insanlar ise kim bilir neler çekmiştir Yazık çok yazık !!! bu devirde devlete işine guvenilmez boşa demiyolar...Biz zar zor geldik sükürki ama şunu anladım bir daha ÖZEL Arabasız Olimpiyat gitmekmii ?

TÖVBELER OLSUN !!!!!

saygılarımla..

pazarkapılı
09.08.2010, 10:00
herkes kendine oynuyor ama herkes....

Ahmet_8
09.08.2010, 10:06
herkes kendine oynuyor ama herkes....

al bendende o kadar...

Travelair
09.08.2010, 10:30
Şikayet etmek lazım geçmiş olsun

Atalay
09.08.2010, 10:33
Biz bunun olacağını haftalar öncesi yazdık çizdik...!!

Başlığı açan kardeşime tavsiyem Olimpiyatta çiddiyet istiyoruz adı altındaki başlığa bir göz gezdirmesi...!

yldz_yn
09.08.2010, 10:36
o polis denen adamlar hele o güvenlikçiler arkadaş para alıyosunuz hakkını verin bunlara hiçmi bişe öğretmiyolar adamların dünyadan haberi yok hele o iett allahın dan bulsun

Selçuk Aydın61
09.08.2010, 10:45
aslında olimpiyatta oynanan hermaçta taraftarımızı böyle kandırıyorlar dönüş için iett gelmemiştir yanı kaçırmadınız gelmemiştir manisa maçında aynı seyi yaptılar ... parayı aldılar dönüşde gelmeiler :( gerçekbu

Can Tuna Kurt
09.08.2010, 11:07
4 saat kala Istanbul Cevahir'e bilet almaya gittim, bilet satışının durdurulduğunu söylediler. Bu da Biletix rezaleti olsa gerek.

Tamamen İETT ile yapacaktım gidiş-dönüşümü...

İyi ki gidememişim.

AKSOY_61
09.08.2010, 11:28
Geçen sene manisa maçında millet akpil basmıştı.
Şöför yine olimpiyatın yolunu bilmiyordu otobüs girdiği yerden çıkamıyor
bağıranlar çağıranlar sinirinden millet kahkaya boğulmuştu artık unutamam o günü.

B.Yiğit
09.08.2010, 11:31
aynn bizde 2 kişiydik 10 tl bayıldık şöföre geliş bedava sizi dışarıda beklicez dediler çıkışta tek otobüsleri yoktu hepsi şrszleri onların.. şikayet edelim..
insanı enayi yerine koymaları zoruma gidiyor.

ben şikayet ettim. renkdaşlarımında buraya bir şikayet maili göndermesini rica ediyuorum

e-mail: iett@iett.gov.tr (iett@iett.gov.tr)

İETT ile ilgili tüm konularda başvuru telefonu:
444 1871
08002111871

Ahmet_8
09.08.2010, 11:47
evet arkadaşlar herkes buraya mail atsın yeter artık rezillik başka bişey değil..

e-mail: iett@iett.gov.tr (iett@iett.gov.tr)

İETT ile ilgili tüm konularda başvuru telefonu:
444 1871
08002111871

Ali YILDIRIM
09.08.2010, 11:53
BMN İstanbul ile 00:30 gibi staddan ayrıldık. Biz otoparktan çıkarkan bir tane körüklü otobüs gördüm :D trafikte ilerlemeye çalışıyordu.

Atalay
09.08.2010, 11:58
Arkadaşlar bu tip sıkıntılar yaşamamak için bundan sonraki olimpiyat stadındaki maçlara Bmn Organizasyonları ile gitmeye çalışın...

Bmn üyesi olmamasına rağmen bile bir çok kardeşimiz o otobüsle bizlerle beraber geldi vede sorunsuz döndü...

Napoli
09.08.2010, 12:18
Birileri tabelarla oynamış....Dikkatınızı çektimi bilmıyorum... Allahtan Yolu bılıyordumda şaşırmadım..

Doğu Tribün ---------> Trabzonspor

Batı Tribünü---------->Bursaspor

Bu nedir ?

Çetin
09.08.2010, 12:21
yahu metrobüsleri iterek hareket ettirmeye çalışan biz zihniyetin hizmetinin ne kadar mükemmel olmasını bekliyorsunuz? :)

Yasin T.
09.08.2010, 12:21
bizim İETTotobüsÜ giderken yolda hararet yaptı:D Yolda kaldık.indik arabadan yolun kenarında bekliyoruz.sağolsun bi tane ağbimiz minubusune çağırdı bizi onla stada vardık.dönüştede İETT denen bi şey yoktu.yine sağolsun bi abimiz arabasına aldı metrobuste bıraktı bizi(hemşeri gibisi yok arkadaş ben bunu anladım:D).stada giderken İETT'ye verdiğim 5liraya acıyorum.karnımı doyururdum hiç değilse.eve geldiğimde saat 1.30 du.

magicyattara
09.08.2010, 13:10
Hakkınızı arayın arkadaşlar..bunların yaptığına hırsızlık denir..

Kaan
09.08.2010, 13:15
Benim gittiğim otobüste maç çıkışı otobüsün nerede olacağını söylediler. Sıkıntı olmadı yani. Gidip geldim otobüsle.

hamucera
09.08.2010, 13:16
4 saat kala Istanbul Cevahir'e bilet almaya gittim, bilet satışının durdurulduğunu söylediler. Bu da Biletix rezaleti olsa gerek.

Tamamen İETT ile yapacaktım gidiş-dönüşümü...

İyi ki gidememişim.

bilet saışında iett rezaleti yok, çünkü bilet satışının saat 15.30 sa sona ereceği ve internetten dahi alınan biletlerin o saatten sonra teslim edilmeyeceği yazıyordu

DeAgLeMaNyAq
09.08.2010, 18:03
bilet saışında iett rezaleti yok, çünkü bilet satışının saat 15.30 sa sona ereceği ve internetten dahi alınan biletlerin o saatten sonra teslim edilmeyeceği yazıyordu

Bilet satışı konusunda haklısın ama teslimatı konusunda yanlışın var. Ben biletimi saat 18'de aldım...

Yunus Emre SEYHAN
09.08.2010, 18:11
Yenibosna'dan İETT otobüsüne bindim. Araba giderken arada stop ediyordu veee stada 3-5 km kala bozuldu, inmek zorunda kaldık.

Badaloğlu
09.08.2010, 18:47
Sabah kalktık büyük bi heycanla hazırlıklara başladık ve saat 14.00 da yenibosna duragına gittik uzun bekleyişin ardından otobusun kapısı acıldı ve girişe başladık soför bey herkesten 5 TL istedi.Neymiş gelirken ücretsiz gelicekmişiz!!

Neyse verdik 5 TL Henüz daha söfor olimpiyata nasıl gidilir onu bile bilmiyo 50 defa yanlış yere girdi biz olmasak gidemicez bunada tamam.

Uzun ugraslar sonucunda olimpiyata geldik soruyoruz abi gelişte nerde olucaksınız ?

-Soför= Bilmiyorum valla.

Nasıl bilmiyosun napcaz biz ?

-Soför=Bana soylemediler

Neyse herhalde bıraktıgı yerde olur dedik indik macın heycanından pek sıkmadık adamı gitti.

ve maç bitti.Kupa showunu izledik ve indik o kadarda acele ettik kacar araba filan diye showun sonunu bile izlemedik neyse çıktık ortalıkta ne bir İETT ne bir soför var.
Ara ara ara ara yok kimsede bilmiyor polise soruyosun tersliyo güvenlige soruyosun yanlış soyluyo seyyar satıcılar kendi havasında taraftarlar bilmiyor bizim gibi iett arayanlar sıkıntıda onlarda bilmiyor.Yerini en sonunda bi polis cıkısta dedi.Koştuk cıkışa birde ne görelim 4-5 İETT Arka arkaya sıralanmış hemen koştuk ohh be bulduk diye sevinirken... neymiş bunlar Çevik kuvvete aitmiş taraftar kesinlikle alınmıcakmış ee biz ne olcaz dedik Sizin İETT gitti dedi burda bunca insan İETTye para verdi bu insanlar ne yapıcak ? dedik bizi ilgilendirmez gibi sinir bozucu bi cevap verdiler Götürmeyi biliyolar getirmeye gelince bizi ilgilendirmez !!!

Her neyse ;

Uzun sıkıntılardan sonra 02.30da eve gelebildim.Ordaki onca İETT Mağduru insanlar ise kim bilir neler çekmiştir Yazık çok yazık !!! bu devirde devlete işine guvenilmez boşa demiyolar...Biz zar zor geldik sükürki ama şunu anladım bir daha ÖZEL Arabasız Olimpiyat gitmekmii ?

TÖVBELER OLSUN !!!!!

saygılarımla..

Yani arkadaşım şurada eleştiri mahiyetinde bir başlık açıyorsun ama nedense aklına BMN ile birlikte maça gitmek gelmiyor.Garip valla...

Ayrıca bu İETT'nin Trabzonsporlulara attığı ilk kazık değil. Burada suç yönetimindir.Girişimler doğru düzgün yapılmıyor.Maçın sonunda ''bakın başınızın çaresine'' tavrının hesabını Trabzonspor kulübü yetkilileri vermeli.Tabi tepkilerimizi doğru yerlere saygı çerçevesinde yapmak kaydıyla. Geçmiş yıllarda da İETT ile sıkıntı yaşamıştık. Görünen o ki, gene yaşayacağız...

Olimpiyat köy bile değil, orada oynamaya devam edildiği sürece, sıkıntı çekmeye devam edilecektir.

samet aslan
09.08.2010, 19:42
aynı şekilde İETT lerin önünde bekliyenlerdenim bende sonra çift katlı bı otobus bulduk adam maçı izlemeye gelmiş bızım gıbı taraftar koca otobusuyle bırlıkte hem ıs hem mac hesabı karsıya gecenlerden 7 tl avrupa yakasında ınenlerden 5 tl aldı bende 1 de vardım edırnekapı ya rezillik baska bişe deil metro tamamlanınca rahatlarız herhalde.....

ö.saral
09.08.2010, 19:59
Para vermeniz hata bi yığılcan otobüse erkekse basmasın gaza.. plakasını alsaydınız bence dahada mantıklı bi iş olurdu..

Yiğit Gayretli
09.08.2010, 20:01
Mecidiyeköy'den otobüse binen olduysa bilir(yorumları okumadım).Otobüsümüz bozuldu Seyrantepe'yi biraz geçmiştik ki...O kavurucu güneşin altında tam yarım saat yeni otobüs gönderiliyor teranelerini dinledik.Belki 100-150 kişi asfaltın üstünde.Parça parça kopmalar başladı otostopunu çeken bindi gitti.Verilen 5 liralar İett'ye kar kaldı.Çektiğimiz eziyette cabası...

Çıkışı hiç anlatmıyorum.Yanımda 11 yaşında kardeşim vardı.Etrafta ne bir otobüs, ne bir minibüs... En sonunda ümidi kestik otostop yapalım boş bir arabadan rica edelim hiç yoktan merkeze indirsin metrobüse bineriz diye.Yanında hiç kimse olmayan, arabası boş bir Trabzonspor'lu vatandaşa yaklaştım.Usulca selam verdim "Ne tarafa doğru gidiyorsun ağabey ?" dedim. Cevap:"Hiçbir yere gitmiyorum." ...Uzun uğraşlar sonucu Mecidiyeköy'e kadar giden bir çift katlı otobüs bulduk, bindik.Adam Mecidiyeköy'e götürmek için 10 tl istedi hem benden hem yanımdaki sabiden...5 tl uzattım götüreceksen al abi yoksa bakarız başımızın çaresine dedim, "insafa geldi beyim"...

Velhasıl-ı kelam; bir daha Olimpiyat'a vesaitle gitmek mi? ASLA... Allah yazdıysa bozsun...

Hamza Öztürk
09.08.2010, 20:15
.Yanımda 11 yaşında kardeşim vardı.Etrafta ne bir otobüs, ne bir minibüs... En sonunda ümidi kestik otostop yapalım boş bir arabadan rica edelim hiç yoktan merkeze indirsin metrobüse bineriz diye.Yanında hiç kimse olmayan, arabası boş bir Trabzonspor'lu vatandaşa yaklaştım.Usulca selam verdim "Ne tarafa doğru gidiyorsun ağabey ?" dedim. Cevap:"Hiçbir yere gitmiyorum." ...

adamin günahini almayalim belki cadir kuracak orda kalacakdi :D

Fatih Solmaz
09.08.2010, 20:19
mecidiyeköyden bindim BMN otobüsüne klimalı mis. aslanlar gibi gittim geldim.

Yiğit Gayretli
09.08.2010, 20:23
.Yanımda 11 yaşında kardeşim vardı.Etrafta ne bir otobüs, ne bir minibüs... En sonunda ümidi kestik otostop yapalım boş bir arabadan rica edelim hiç yoktan merkeze indirsin metrobüse bineriz diye.Yanında hiç kimse olmayan, arabası boş bir Trabzonspor'lu vatandaşa yaklaştım.Usulca selam verdim "Ne tarafa doğru gidiyorsun ağabey ?" dedim. Cevap:"Hiçbir yere gitmiyorum." ...

adamin günahini almayalim belki cadir kuracak orda kalacakdi :D

Araba hareket halindeyken mi kuracaktı çadırı ? :D

B.Yiğit
09.08.2010, 20:26
iett otobüslerini göremeyince baktım trafik yoğun ileriye doğru yürüdüm illaki bişey bulurum diye..

2 katlı mecidiyekoy otobüsüne kişi başı 2.5 ytl verdim.. metrobüse yakın yerde inip metrobüsle merterde indim..

ESER
09.08.2010, 20:30
Araba hareket halindeyken mi kuracaktı çadırı ? :D

cadir hareket halinde de kurulabilir:D

(hani kamyon kasasinda falan babinda yanlis anlasilmasin:D:D)

Yiğit Gayretli
09.08.2010, 20:32
cadir hareket halinde de kurulabilir:D

(hani kamyon kasasinda falan babinda yanlis anlasilmasin:D:D)

Bu bildiğin taksi tipi otomobildi ama :D

Bıyıklıoğlu
10.08.2010, 02:44
Demiştim ben demek istemiyorum ama harbiden demişştim:)
O statda hiç bir iett şöförü beklemez.Bu her zaman böyle olmuştur.
Adamlar trafiğe yakalanmamak için maç bittiği anda kontağı çeviriyorlar.
Neyseki böyle bir sıkıntımız yoktu çok şükür Bmn otobüsü ile maça katıldık.

Bera Algün
11.08.2010, 12:54
boşuna zulümpiyat denmiyor o stada

serdar avcı
11.08.2010, 13:13
manisa maçını bana sorun o iett den neler çektim, arkadaşlara katılıyorum özel arabanız yoksa kesinlikle zulümpiyat stadına gitmeyin ben bir daha o eziyeti çekmem.

Muhammet Hacısalihoğlu
11.08.2010, 13:22
mecidiyeköyden bindim 5 lira verdik. maç sonu ne otobüs ne bişe. çift katlı özeller 10 lira istiyor. polise şikayet ettim ben ne yapayım diyor. ulan sen bişe yapamıyosan biz ne yapalım. muavin bide demesin mi gel abi 5 lirada olur ! fırsatçı şeref yoksunu insanlar.

tsburak08
11.08.2010, 14:23
o polis denen adamlar hele o güvenlikçiler arkadaş para alıyosunuz hakkını verin bunlara hiçmi bişe öğretmiyolar adamların dünyadan haberi yok hele o iett allahın dan bulsun
Parayı polis mi alıyor herşeye polise yüklemeyi ne kadar çok seviyorsunuz..Adamın görevi belli orda.. İETT'ye şikayet ediceksin..

Burçak
11.08.2010, 15:21
burdan çıkan sonuç Olimpiyatada BMN Organizasyonu ile gidilmeli ..

ö.saral
11.08.2010, 18:42
ßeyler sonuçta herkes bi şekilde gece nin 3ündede 4ündede olsa evine varmış ßiz ßursaya sabah 7 de vardık özel araçla geldiğimiz halde silivriye eşi dostu bıraktık.. ki Trabzondan gelenler vardı onlar ne yapsın.. bu kadar büyütmenin alemi yok bidaha binmezsiniz olur biter şerefsizlik son moda bunu biliyorsunuz zaten..

KemalEROĞLU5961
11.08.2010, 19:10
Daha önce benzeri bir olayı sanırım Manisa maçında yaşamıştım, maç için Bakırköy'den bindiğim İETT aracının şoförü yolu bilmiyordu. Maça yarım saat kala ancak girebildiydim o gün stada, o gün bugündür de İETT araçlarıyla gitmiyorum maça çünkü arkadaşların da dediği gibi şoför asla trafiğe kalmak istemez Olimpiyat dönüşünde, maç biter bitmez hareket eder, kimseyi de beklemez.

Dipnot: BMN İstanbul'un organizasyon listesi dolu olduğundan BMN otobüsünde değildim o maçta, dönüşte yer vardı da İstanbul'un otobüse kaynak yaptıydım hatta... :)