PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Özkan Sümer | Futbol Koordinatörü

Cyzio
06.08.2010, 20:19
Şu ûlvî teknik kadromuzu tarışmaya başlayalım.

.

Oğuzhan İnce
06.08.2010, 21:11
kimse özkan sümer'e laf diyemez,o bu klübe şampiyonluklar kazandırdı efsane o(!)

ÖmerFarukYılmaz
08.11.2010, 18:40
TS'nin Önder Sav'ı: Özkan Sümer!
08 Kasım 2010 / 14:00
Atakan Kadıoğlu'nun kaleminden...

Trabzonspor'da öyle gelişmeler yaşanıyor ki, aklım almıyor bazen.
'Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil.”
Tesir mesir düşünmeden, Trabzonspor'un 5. viteste giden otobüsünün tekerine çomak sokmak isteyenlerle savaşacağız.
Takım önemli bir başarı ortaya koyup 5 maç üst üste kazanmış…
Takım, üç büyük diye tabir edilen takıma sahasında sıradan takım muamelesi yapmış, sıfır puanı cebine koyup evine yollamış…
Takım, ligin zirvesine büyük bir gururla oturmuş…
Bakıyorum, Trabzonspor çatısı altında çalışıp maaş alan, eski başkan yeni Eğitim ve Bölge Koordinatörü Özkan Sümer Bey'in tek amacı kongre olmuş.
Şampiyonluğa giden takımı desteklemek yerine aralık ayındaki kongre için kulis yapmak, mevcut yönetimi devirmek çok önemli bir unsur Sayın Sümer için.
Sayın Sümer'in zihniyetinden pekala şu sonucu da çıkarabiliriz:
Trabzonspor bu yönetimle şampiyon olacağına, başka bir yönetimle ligi orta sıralarda bitirsin. Pek sorun olmaz.
Kendileri vakti zamanında takımı şampiyon yaptıkları için, bir başka ismin Trabzonspor'u şampiyon yapması karşısında o döneme duyulan özlem azalacak, kendilerinin efsane sıfatı hafifleyecek. Bundan mıdır korkunuz Sayın Sümer?
Önder Sav'a benzetiyorum Sayın Sümer'i.
Sayın Sav'ın, kendi koltuğunu, partisinin çıkarından önde tuttuğu gibi, Sayın Sümer de, kendi otoritesini kulübün üzerinde tutuyor.
Bana inanmıyorsa çıksın kendisi halk oylaması yapsın.
Sorsun insanlara, “Ben bırakırsam kulübe olan sempatiniz, desteğiniz artar mı? Yoksa ben bırakırsam kulüp zarar görür mü?” diye.
Ben oy oranını açıklıyorum.
100 kişiden 95'i Sümer'i kulübün sırtında kambur olarak görüyor. Çünkü ben halkın arasındayım. Çünkü insanlarla konuşuyorum.
Bu işler Maçka'nın dağlarında mangal yapmaya benzemez.
Duyduğumuza göre, Sayın Sümer, Başkan Sadri Şener'e, 1461 Trabzon takımından ötürü kızgınmış ve kendisine selam vermiyormuş.
Öncelikle Başkan Şener'e, bu durumdan mutluluk duyması gerektiğini söyleyebilirim.
Sümer'e gelince…
Pardon da elinizin altındaki takıma ne yaptınız da şimdi başkana kızıyorsunuz.
300 Bin TL harcatıp oyuncu aldınız hepsini kulübede kaptan yaptınız.
Şimdi kalkmış gönül koyuyorsunuz.
Hakkınız yok Sayın Sümer!
Üstelik de sizin maaşınızı veren bir isime karşı bu gibi bir tavır yapmaya hiç ama hiç hakkınız yok.
Şener'in hiç mi suçu yok? Var tabi.
Ancak;
Altyapıyı katlettiniz, pilot takımı yok ettiniz. Bunda tek suçlu başkan öyle mi?
Gülerim ben buna.
Çağrım Başkan Sadri Şener'edir:
Trabzonspor üzerindeki Sümer kamburuna artık dur demeniz lazım.
Maaş verdiğiniz adam sizin altınızı oymaya gayret gösterirken seyirci kalmanız sizin cesaretsiz olduğunuzu ortaya koyar.
CHP'de, kimsenin beklemediği bir anda Kılıçdaroğlu yeter dedi, Sav'ı şutladı.
Siz de herkesin beklediği anda Sümer'i koyun kapının önüne.
Yeter artık.

Mollasalihoğlu
08.11.2010, 22:51
Bektaşi'ye demişler, abdestsiz namaz kılınır mı, ben kıldım oldu demiş..

Özkan Sümer'den "koordinatör" olması da aynı hesap..

Emre7
08.11.2010, 23:05
.............................

Ahmet Faruk
10.11.2010, 22:35
Bu adam daha yeni "değişen futbol" tarzı bir panele katılmış konuşmacı olarak.
Heralde "Hayır, herşey eskilerden kaldığı gibi" tezini savunmak üzere gitti oraya.
Bu ne perhiz, ne lahana turşusu.

Misina
10.11.2010, 22:42
Neyi koordine ettiğini bir de biz görsek.Üstte bir köe yazısı var.Ts nin Önder Sav'ı benzetmesi yapılmış.Çok doğru bir tespit.Önder Sav Partisinden SAVuşturuldu.Darısı Sümer'in başına.

Cengiz Çubukcu
10.11.2010, 22:50
Atakan Kadıoğlu nerde yazıyor bilmiyorum umurumda da değil, ama şu cümle kadar adice ,edepsizce bir şey olabilir mi ? böyle bir cümle uluorta kullanılır mı ? '' Bu işler Maçka'nın dağlarında mangal yapmaya benzemez.''.....

İlker Akçay
10.11.2010, 22:53
Hani birazda saygılı olsak hiç fena olmaz...

Bu takıma 2 defa şampiyonluk kazandırmış en zor döneminde başkanlık görevine talip olup takımı düzlüğe çıkarmış bir isimdir Özkan Hoca sevin veya sevmeyin en azından saygı gösterin Babanız yaşındaki adama Dinazor veya başka tabirler söylemek ve yukarıda ki yazıda olduğu gibi adi ithamlarda bulunmak hangi saygı çerçevesine,karaktere sığar..

Eleştiri elbette olacak ama saygıyı elden bırakmasak...

Cengiz Çubukcu
10.11.2010, 22:54
Hani birazda saygılı olsak hiç fena olmaz...

Bu takıma 2 defa şampiyonluk kazandırmış en zor döneminde başkanlık görevine talip olup takımı düzlüğe çıkarmış bir isimdir Özkan Hoca sevin veya sevmeyin en azından saygı gösterin Babanız yaşındaki adama Dinazor veya başka tabirler söylemek ve yukarıda ki yazıda olduğu gibi adi ithamlarda bulunmak hangi saygı çerçevesine,karaktere sığar..

Eleştiri elbette olacak ama saygıyı elden bırakmasak...

ondan sonra kalkar bizde niye ferguson yok diye üzülürüz ilker !!!

İlker Akçay
10.11.2010, 22:58
ondan sonra kalkar bizde niye ferguson yok diye üzülürüz ilker !!!

Maalesef öyle Cengiz Abi,dilimizin ayarı yok,sınırımızı bilemiyoruz...Tek korkumdur birgün Şenol Hocamın da bu zihniyete kurban gitmesi...

Özkan Hocanın son dönemde ki icraatlarını bende beğenmiyorum ancak bunu eleştirmek için çok daha saygılı yollar var en azından onları denemek lazım..

Bu takımın armasının üzerinde yıldız varsa bunda Özkan Hocanın da çok büyük emekleri var en azından buna saygı göstermek lazım...

Ahmet Faruk
11.11.2010, 00:24
Saygı bir sermayedir.
Yoktan başlarsın kazanmaya, biriktirirsin, akıllıca kullanır senden sonrasına bile saklarsın, ya da durmadan cepten yer, birilerinin senin seneler önce yaptığın şeye hala tapmasını beklersin, ama büyük çoğunluk sana hakkını artık sermayen bitince teslim eder.
Şimdi bu son 10 yılın alt yapıdan sorumlu elemanı için "10 yıldır ne yapmış bu, arkadaş" diye sorulunca birileri çıkıp "Şşş, aman sus çarpılırsın" demekten öteye gidemiyorsa ortada bir sorun var demektir.
Dünyadaki saygın insanların hepsi, yeri geldiği zaman gerektiği gibi davranmayı bilen insanlar olmuştur hep.

Eğer bu Hazreti Sümer Efendi, maaşlı işinde geçirdiği süreden daha çok zamanı "Maçka dağlarında mangal yaparak geçiriyorsa" pek ala kendisine böyle bir sitemde bulunulabilir.
Eğer bu arkadaşın ismi başkanlıktan ayrıldığı günden sonra her "tekere çomak sokma" faaliyetinde geçiyorsa herkesin sorgulaması gereken bir şeyler var demektir. Hepimiz sorgularken bu arkadaş sorgulamıyorsa evet geri kafalıdır.

İlker Akçay
11.11.2010, 01:38
Ahmet Faruk söylediklerini üstüme alınarak sana Özkan Hocaya tapınmanı veya eleştirmemeni söylediğimi veya sana yönelik herhangi birinin böyle bir talepinin olduğunu görmedim ki bende Özkan Hocanın son dönemlerde ki çalışmalarını beğenmediğimi ve kötü olduğunu belirttim ancak Özkan Hoca en azından dinazor lafını hakedecek bir insan değil bu klübe iyi kötü yıllarını vermiş bir insan ve bu klübün en büyük başarılarında pay sahibi olan biridir.

Eleştiri elbet olacak ama saygı çerçevesinde Özkan Hoca da bu saygıyı hakediyor en azından yaşı itibariyle..

pazarkapılı
11.11.2010, 09:04
yazıyı "sümer" i cok sevmeyen biri olarak agır buldum....bel altından vurmalar(mangal gibi)zaten hiç hoslandıgımı bir tarz degildir....önder sav benzetmesini sığ ve yüzeysel bir benzetme olarak gördüm....maası veren kişi elestirilemez mi ey sayın yazar?....

birde benim anlamadıgım nokta su;insanların işler yolunda giderken kendi kendilerine bir düsman izafe ederek ondan kurtulma cabalarına girişmeleri yeni moda oldu sanırsam....linç kampanyasına ortak olmadan eger bir insan gidecekse saygıyla sevgiyle gönül alınarak gitmeli....dogru olanda bu degilmidir?....

ozturk
11.11.2010, 11:29
yönetimden maaş alıp yönetim aleyhine çalıştığı şeklinde suçlamalar var.

oflubektas
11.11.2010, 13:44
Eleştiri tamam da şu bel altı vurmaları, "dino" benzetmelerini suratına yapar mısınız lütfen? Habole okkalı bir sövse, ben de izlesem...

Bu arada Özkan Hoca'nın alt yapıda gerekenleri yap(a)madığı, 1461 fiyaskosunda payı olduğu bir gerçek. Ancak bizim "Huysuz İhtiyar" kongre için kimin adına, hangi kulisi yapmış? Yılların Özkan Sümer'i, ligdeki konum, itibar ve maddi anlamda iyi yolda olan yönetimi, hele hele Sadri Şener'i deviremeyeceğini bilmez mi? Sadri Şener ile arası bozuksa, onun yönetimine girmek veya birilerini sokmak için nasıl kulis yapar? Kesinlikle inanmıyorum.

Hele şu "maaş alıyor" meselesini hiç açmayalım. Vaktiyle M.Ali Yılmaz ile olan çekişmesiyle ilgili Özkan Sümer eleştirilerinde "ondan maaş alıyor" şeklinde yaklaşanlara ağır bir eleştiri yapmıştım. Tekrarlamayalım. Son olarak camianın %95'inin sevmediği birini, yani aykırı adamları severim. Hele rahmetli Mehmet Tan'ın "fırtına ihtilal efsane" kitabında hakkında yazılanları okudukça hayranlığım daha da arttı kendisine.

Ahmet Faruk
11.11.2010, 17:24
Siz beni karşılaştırın, ben gerekli benzetmeleri gözlerinin içine baka baka yaparım.
Siz de sövmekten başka bir şey yapamayacak duruma düşmüş bir acziyete katıla katıla gülersiniz.
Belki kendisi de 10 yıldır utanmadığı şeylerden sizin ona gülüşünüzü görünce utanır :)

magicyattara
11.11.2010, 18:04
A.K. gibilere yazı yazdırıldığını görünce,Trabzonspor'un neden şampiyon olamadığını daha iyi anlıyorum..

Takımın temeline dinamit koymaya çalışanların uşaklığını yapar bunlar..sahiplerinin sesleridir ve onlar ne derse onu yazmak zorundadırlar..zavallıdırlar kısacası..ciddiye alınacak tipler değildirler..
**

Başlığı açan Cyzio hoca bildiğiniz gibi Şenol Güneş'e oldukça karşıt bir abimizdir..aynı zamanda Trabzon'lu olup da Trabzonspor'da görev alanların hiç birini istemez..nedendir bilinmez ama bu böyle..

Başlık açıldığında amacı belliymiş yani..

Benim nazarımda Özkan hoca,Ahmet Suat ve diğer efsanenin oluşumunda katkı verenler gibi efsane bir hocadır..ömrü Trabzon futboluna hizmetle geçmiştir..Trabzonspor efsanesi rastgele doğmamıştır..Trabzon'da futbola harcanan emeğin içinde Özkan hocanın büyük katkıları vardır..
Ondan dolayı bu insanların Trabzonspor hakkında her zaman söz hakkı vardır..
Böyle şaklabanların çıkıp bir şeyler zırvalaması,onların büyüklüklerine zeval getirmez..

oflubektas
11.11.2010, 18:12
A.K. gibilere yazı yazdırıldığını görünce,Trabzonspor'un neden şampiyon olamadığını daha iyi anlıyorum..

Takımın temeline dinamit koymaya çalışanların uşaklığını yapar bunlar..sahiplerinin sesleridir ve onlar ne derse onu yazmak zorundadırlar..zavallıdırlar kısacası..ciddiye alınacak tipler değildirler..
**

Başlığı açan Cyzio hoca bildiğiniz gibi Şenol Güneş'e oldukça karşıt bir abimizdir..aynı zamanda Trabzon'lu olup da Trabzonspor'da görev alanların hiç birini istemez..nedendir bilinmez ama bu böyle..

Başlık açıldığında amacı belliymiş yani..

Benim nazarımda Özkan hoca,Ahmet Suat ve diğer efsanenin oluşumunda katkı verenler gibi efsane bir hocadır..ömrü Trabzon futboluna hizmetle geçmiştir..Trabzonspor efsanesi rastgele doğmamıştır..Trabzon'da futbola harcanan emeğin içinde Özkan hocanın büyük katkıları vardır..
Ondan dolayı bu insanların Trabzonspor hakkında her zaman söz hakkı vardır..
Böyle şaklabanların çıkıp bir şeyler zırvalaması,onların büyüklüklerine zeval getirmez..

Hocam fikirlerinize katılıyorum ama bu arkadaş kimin uşaklığını yapmış? Takımın temeline dinamit koyan kim? Bu "Ahmet Faruk" arkadaşımızın bunlarla bağlantısı ne? Benim yazdığıma sırf altta kalmamak için birşeyler yazmış ama birilerinin paralı askeri olduğuna dair herhangi bir bilgi ve delilimiz yoksa -varsa lütfen açıklayın, özür dilemeye hazırım- niye arkadaşı töhmet altında bırakıyoruz ?

Hepimiz Trabzonsporluyuz, amacımız Trabzonspor'un başarısını, hatta kalıcı başarılarını görmek. İsimler gider gelir, takımın sahibi olanlar ise taraftarlarıdır.

magicyattara
12.11.2010, 18:03
Ahmet Faruk için yazmadım ki..yanlış anlamışsınız..:)Ahmet Faruk'u severim..her ne kadar anlaşamasak da bu konuda..:)

Üstte paylaşılan bir yazının yazarı için yazmıştım..

apachi61
10.03.2011, 15:16
Transfer işlerini bu adama bırakmak lazım

Davut Özdemir
10.03.2011, 16:37
Transfer işlerini bu adama bırakmak lazım

Yok artık:)

İlker Akçay
24.04.2011, 22:05
Şimdi olsan da şunlara okkalı bir küfür sallayıp resti çeksen Özkan Hocam...

Barış Burak
24.04.2011, 22:40
ey gidi Özkan Hoca eyyyy....

Birtan Karaman
20.08.2011, 15:28
Hocam bi Aurelio getirdin ki getirmez olaydın, her gelene Yeni Aurelio dediler.

macuka
20.08.2011, 15:53
Aslinda su sike islerinde cikip Ozkan hocaninda bir iki kufurlu meshur kelimelerinden etmen lazim ya neyse...

Ender Kuyumcu
06.01.2012, 02:05
kulüp başkanlığı yapmış bir insanın daha sonra alt kademlerde görev yapması kadar saçma bir davranış olamaz. bu kulübün neden alt yapıdan futbolcu çıkaramadığının en somut örneğidir özkan sümer.

Ufuk
10.01.2012, 21:22
iki adam daha çıkarsa yeter :D

sifuni
15.06.2012, 16:45
Aman Koordinansyon bozulmasın çok çalışın hocam !!!

oflubektas
07.02.2013, 12:36
Hoca müthiş bir yazı yazmış ama, camiamızda kocakarı dedikodularının kıymet-i harbiyesi daha fazla olduğu için hiç değinen olmamış.

Buyrun, linkini paylaşıyorum;

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/20212903.asp

ibrahim
30.06.2013, 16:24
Hala takimdami bu emici? Aman pardon emice diyecektim...