PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tebrikler İ.Melih Gökçek

omer61
05.08.2010, 14:09
Yaptığı usulsüz hareketlerle 2009-10 sezonu Süper Lig'inde düşme potası heyecanını yok etmeye sebep olan İ.Melih Gökçek bu sene de 1.Lig'in heyecanını yok edecek. Haber aşağıda.

Senesini hatırlayamıyorum ama Avni Aker'de oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçında Fenerbahçeli seyircilerin çıkarttığı olaylar sonucunda Fenerbahçe'ye saha kapama cezası verilmişti. Ancak Başbakanın karardan hemen sonra Fenerbahçeli olduğunu açıklaması ardından çıkan karar iptal edilmişti. Türkiye'de siyasiler spora karışmasın artık. Bırakınız futbol oyundan öte bir şey olmasın.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in usulsüz para aktardığı yönündeki iddialarla gündeme gelen Ankaraspor’un Türkiye Futbol Federasyonu tarafından tescili iptal edildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in “usulsüz para aktarma” iddialarıyla gündeme gelen Ankaraspor’un tescilinin iptal edilmesine karar verildi.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu dün yaptığı toplantıda aldığı kararla, 1. Lig takımlarından Ankaraspor A.Ş.'nin tescilinin iptal edilmesine karar verdi. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu kararı ”Ankaraspor A.Ş.'nin Türkiye Futbol Federasyonu nezdindeki taahhütlerine uymamak ve Süper Lig'den Bank Asya 1. Ligi'ne düşürülmesine ilişkin PFDK kararını onaylayan Tahkim Kurulu kararı kesin olmasına rağmen bu karar aleyhine dava açmak suretiyle, TFF düzenlemelerini ciddi ve sürekli bir şekilde ihlal etmesi nedeniyle” aldığını açıkladı.

Ankaraspor A.Ş.’nin TFF üyeliği de askıya alınırken, kulüp hiçbir kategoride müsabakalara katılamayacak. Fikstüre göre Ankaraspor A.Ş. ile maçı olan takımlar ise o haftayı maç yapmadan geçirecek. Bu uygulama 2010-2011 sezonunda Ankaraspor A.Ş.'nin faaliyet göstermeyi planladığı A2 Ligi ve diğer tüm alt yaş liglerinde de geçerli olacak.

Danıştay 1. Dairesi'nin 25-05-2010 tarihli kararı ile Ankara Büyük Şehir Belediye'sinden Ankaraspor'a usulsüz para aktarıldığı gerekçesiyle, Melih Gökçek ve Ankaraspor yöneticileri hakkında yargı yolu açılmıştı.

Mustafa Yüksek
05.08.2010, 14:16
Güzel bir senaryoydu oynandı, Ankaraspor'a ihtiyaç kalmadı ve bunlar oldu...Ankaragücü artık elinde...Tepe tepe kullansın..

tigin
05.08.2010, 14:24
Her devrin adamı Melih. Bu herifi bir gün kodese tıkarlarsa o gün benim için bayramdır, mübarek gündür.

Kadir
05.08.2010, 14:25
Güzel bir senaryoydu oynandı, Ankaraspor'a ihtiyaç kalmadı ve bunlar oldu...Ankaragücü artık elinde...Tepe tepe kullansın..

Evet aynen plan buydu..

bordo61
05.08.2010, 15:02
Bütün planlar Ankaragücünü ele geçirmek içindi

Yoksa kim takar Ankarasporu

Taraftarı bile yok.

Külünkoğlu
05.08.2010, 15:04
Hiçbir belediye özellikle büyükşehir belediyeleri futbol işine girmesin. Asli görevlerini yapsınlar.

İskender66
12.08.2010, 17:53
Ankaraspor dönecek, bedelini ödeyecekler!

Gökçek, "Tahkim Kurulu artık geçerliliğini yitirmiştir Ankaraspor davalarını kazanıp Süper Lig'e dönecek, federasyon yöneticileri ceplerinden tazminat ödeyecek" dedi
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve tescili iptal edilen Ankaraspor kulübünün onursal başkanı Melih Gökçek, "Ankaraspor Süper Lig'e geri dönecek. Federasyon ve yöneticiler ceplerinden çok yüklü bir para ödeyecek" dedi. TSYD Kupası'ndaki Ankaragücü- Gençlerbirliği maçının devre arasında SABAH'ın sorularını yanıtlayan Gökçek, Ankaraspor'un Tahkim Kurulu kararıyla düşürüldüğünü hatırlatıp, "Anayasa Mahkemesi'nin kararları var. Tahkim Kurulu geçerliliğini yitirdi. Bu nedenle bu işin peşini bırakacak değiliz. Maddi tazminat davamız lehimize sonuçlanacak. Önce federasyon kasasından, yönetim kurulu üyeleri de ceplerinden bu parayı ödeyecekler" iddiasında bulundu.

Dursun Kaplan
12.08.2010, 18:14
Gökçek adam akıllı işler yapmış gibi, birde futbola karışıyor. Önce kendi işini adam gibi yapsın.

Travelair
12.08.2010, 20:01
Hani yeni kanun çıkartılıyordu belediyeler profesyonel futboldan çekiliyordu ne oldu o kanuna?

Mustafa ÖZDEMİR
12.08.2010, 21:51
ankara futbolu seninle rezil oluyor .düş artık ankaranın yakasından...

iskenderunlu
18.08.2010, 18:58
Hiçbir belediye özellikle büyükşehir belediyeleri futbol işine girmesin. Asli görevlerini yapsınlar.
şirket klüpleri elini çekerse iyi olur Türk Telekom-Efes Pilsen--İstanbul Büyükşehir Belediye Spor kriter getirilsin deplasmana şukadar taraftar getirmesi lazım yada kendi evinde şu kadara oynamalaı vs

omer61
15.12.2010, 17:15
Şimdi de Ankaragücü olayları. Tekrar tebrikler İ.Melih Gökçek ve ailesi...

Cüneyt Canlıca
15.12.2010, 17:38
Ankaraspor dönecek, bedelini ödeyecekler!

Gökçek, "Tahkim Kurulu artık geçerliliğini yitirmiştir Ankaraspor davalarını kazanıp Süper Lig'e dönecek, federasyon yöneticileri ceplerinden tazminat ödeyecek" dedi
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve tescili iptal edilen Ankaraspor kulübünün onursal başkanı Melih Gökçek, "Ankaraspor Süper Lig'e geri dönecek. Federasyon ve yöneticiler ceplerinden çok yüklü bir para ödeyecek" dedi. TSYD Kupası'ndaki Ankaragücü- Gençlerbirliği maçının devre arasında SABAH'ın sorularını yanıtlayan Gökçek, Ankaraspor'un Tahkim Kurulu kararıyla düşürüldüğünü hatırlatıp, "Anayasa Mahkemesi'nin kararları var. Tahkim Kurulu geçerliliğini yitirdi. Bu nedenle bu işin peşini bırakacak değiliz. Maddi tazminat davamız lehimize sonuçlanacak. Önce federasyon kasasından, yönetim kurulu üyeleri de ceplerinden bu parayı ödeyecekler" iddiasında bulundu.

Ne kadar ileri görüşlü mübarek bi adammış..Aynen dedikleri çıkıyor ...Şu adamların aynısından her kahvehanede 3-5 tane vardır... Bunlarada şans verilse demekki belediye başkanı olmadı kulup başkanı olabilirler pekala.. Peki arada Fatmagül'ün suçu ne???????

Ahmet Başkaya
15.12.2010, 19:21
Ayıptır , günahtır , yazıktır isim yapmak adına 100 yıllık küluplere böyle şeyler yapılmaz .

Vkgz
16.12.2010, 17:02
Ankara takımları pek bir işe yaramıyorlardı yarayacaklarıda yoktu sonucunda hayırlı bir işe vesile olmuş ankaragücü,gençlerbirliğide düşerse güzel olur.

Mustafa
16.12.2010, 17:10
Ankara takımları pek bir işe yaramıyorlardı yarayacaklarıda yoktu sonucunda hayırlı bir işe vesile olmuş ankaragücü,gençlerbirliğide düşerse güzel olur.

Hangi ilin takımları işe yarıyor peki ?

pReN@_61
16.12.2010, 18:24
Yazık oldu A.gücüne..

winner
16.12.2010, 18:39
Ben gerçekten tebrik ediyorum.Niye kızılıyor anlamadım.

Ankaralılar yaklaşık 20 senedir şehirlerini teslim ediyorlar bu aileye, son yıllarda da futbollarını.Demek ki baba-oğul ikisinden de memnunlar.Bize ne...

İskender66
18.12.2010, 13:48
Ben gerçekten tebrik ediyorum.Niye kızılıyor anlamadım.

Ankaralılar yaklaşık 20 senedir şehirlerini teslim ediyorlar bu aileye, son yıllarda da futbollarını.Demek ki baba-oğul ikisinden de memnunlar.Bize ne...
Doğru bir tesbit :alkış:
Azınlıkta da olsa rahatsız olanlar var ama sesleri az çıkıyor. Daha doğrusu sesleri medya desteğiyle çıkıyor ama güçleri yetmiyor. Sonuçta çoğunluğun dediği olur :)

21 22 23
18.12.2010, 16:53
aynen öyle

Gecekondu_Erkan
18.12.2010, 19:42
bi tebrik de biz ankaragüçlüler edelim

kendi imkanlarımızla yüzlerce insan bugün antalyaya gidecektik gecekondu tribünü olarak sayın melih gökçek deplasman tarafının bütün biletlerini almış.. durumu öğrendikten sonra antalyalı arkadaşlarla görüşmeler oldu onlarda saolsunlar stadda sadece deplasman tribünü yok haklı davanızda yanınızdayız yanyana seyrederiz maçı dediler bu seferde saolsun sayın melih gökçek antalya emniyet müdürlüğüne ve jandarma teşkilatına ihbar etmiş bizleri olay çıkarmaya gelecekler diye...

biletleri satılan 450 kişilik tribünde sadece 15 kişi vardı işin tesadüfü.. yazıklar olsun sevdamıza engel olan her kim varsa....

azelea
18.12.2010, 21:04
Gökçek adam akıllı işler yapmış gibi, birde futbola karışıyor. Önce kendi işini adam gibi yapsın.

gökçek'in işleri meydandadır. begenmiyorsan terk edersin ankarayı

Cüneyt Canlıca
19.12.2010, 10:01
gökçek'in işleri meydandadır. begenmiyorsan terk edersin ankarayı

Ankara'nın tapusu Gökçek'te mi !!!???

SEDAT
19.12.2010, 11:00
- Gökçek oğlu için takım alıyorlar , fantazi futbol yapıyorlar , keyfe bakarmısınız.
- Böyle adamları kim sokuyor bu camialara anlamıyorum doğrusu.

bangkook_61
19.12.2010, 11:02

Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış.:)

Hotaman
19.12.2010, 11:23

kendi imkanlarımızla yüzlerce insan bugün antalyaya gidecektik gecekondu tribünü olarak sayın melih gökçek deplasman tarafının bütün biletlerini almış.. durumu öğrendikten sonra antalyalı arkadaşlarla görüşmeler oldu onlarda saolsunlar stadda sadece deplasman tribünü yok haklı davanızda yanınızdayız yanyana seyrederiz maçı dediler bu seferde saolsun sayın melih gökçek antalya emniyet müdürlüğüne ve jandarma teşkilatına ihbar etmiş bizleri olay çıkarmaya gelecekler diye...

biletleri satılan 450 kişilik tribünde sadece 15 kişi vardı işin tesadüfü.. yazıklar olsun sevdamıza engel olan her kim varsa....
Güzel kardeşim Ankaragücü gibi çınarın birilerinin oğluna oyuncak edilmesi Ankaragücü taraftarı arasında Trabzonspor formamla maç seyiretmiş bir taraftar olarak beni derinden yaralıyor.

Malesef öyle kısır bir çekişmeye girmiş ki insanlar olan hep size oluyor. İnsanlar siyası görüşleri uğruna heba edilmenize göz yumuyor. İnşallah bu bataktan kurtulursunuz. Allah yar ve yardımıcınız olsun!

İlker Akçay
19.12.2010, 11:23
Dalmışsınız siyasi egolarınızı şişirmeye,ayıptır alın işte olayın futbol yönünü konuşun Gökçek'in yaptıkları aşağıda...

Allah bildiği gibi yapsın bunları ne diyelim,yazıktır,günahtır..100 yıllık takım ne hale geldi birde 33 milyon lira alacakları varmış AnkaraGücü'nden bir de üstüne AnkaraGücü taraftarına boykot uyguluyorlar...Bee adam deplasman tribün biletlerini satın alıp,taraftarın peşinde hafiyelik yapana kadar futbolcuların parasını nasıl öderim diye düşünseydin o kadro daha yukarılarda olurdu....

Gökçek'in iddaa ettiği klüpte olan 33 milyonu irdelensin hem de öyle böyle değil yeter artık daa..

azelea
29.12.2010, 05:41

galiba öyle

İskender66
07.01.2011, 01:55
"Ankaraspor liglere dönecektir"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Tahkim Kurulu'nun, kararları aleyhine yargı yoluna başvurulamayacağı hükmünü iptal etmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Melih Gökçek, Anayasa Mahkemesi'nin verdiği kararı değerlendirerek, "Ankaraspor yeniden hemen liglere dönecektir. Federasyonun hemen istifa etmesi lazım" dedi.

"MÜKEMMEL BİR KARAR"
Tahkim Kurulu'nun, Ankaraspor'u ligden düşürmesi üzerine Ankaraspor yöneticileri tarafından açılan dava sonucu Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilen karara ilişkin Başkan Gökçek, "Anayasa Mahkemesi mükemmel bir karar verdi. Zaten bu karara ilişkin daha önce aynı şeyi söylemiştim. Çünkü Anayasa Mahkemesinin daha önce aynı emsal kararı vardı. Emsal kararı olduğu için bu kararın böyle çıkması normal" diye konuştu.

"ANKARASPOR CAS'A GİTMİŞTİ"
Bundan sonra Tahkim Kurulu'nun keyfi karar vermesinin önüne geçileceğini kaydeden Başkan Gökçek konuyla ilgili şöyle konuştu:
"Biliyorsunuz Federasyonda Tahkim Kurulu doğrudan doğruya federasyon başkanının emrindedir. Güya görüntü olarak emrinde değildir ama emrinde çalışır. Sizin seçmiş olduğunuz, tayin etmiş olduğunuz kişilerin sizin emrinizden çıkması mümkün değil. Bilindiği gibi Ankaraspor CAS'a gitmişti. CAS, 'kendi yargı mercilerinizde çözmeniz lazım, ama kesinlikle tahkim üyeleri bağımsız değildir, çünkü federasyon tarafından seçilmektedir' diye zaten karar vermişti. Anayasa Mahkemesi'nin kararı bunun teyidi oldu."

"HAKSIZLIK TEYİT EDİLDİ"
Anayasa Mahkemesi'nin verdiği kararla, başta federasyon başkanı olmak üzere federasyon yetkililerinin tamamen hukuksuz davrandığının da net olarak ortaya koyduğunu ifade eden Başkan Gökçek, "Hatırlarsanız, Ankaraspor 'un mahkemeye müracaat etmesi üzerine, 'mahkemeye müracaatınızı geri çekin yoksa sizi liglerden atarız' dediler ve biliyorsunuz 2. Lig'den de attılar. Bunun hukuksuz olduğunu Anayasa Mahkemesi, bu kararıyla teyit etti" diye konuştu.

"FEDERASYONUN TÜMDEN İSTİFA ETMESİ LAZIM"
"Bunun için federasyon nasıl çıkacak bilemiyorum. Bunun tek yolu Federasyonun tümden istifa etmesi lazım. Çünkü gerçekten Türk sporuna inanılmaz bir darbe vurdular Ankaraspor konusunda. Ama ilahi adalet döndü dolaştı geldi ve kendilerini vurdu" diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Melih Gökçek, daha sonra şunları söyledi:
"Şimdi toplanacaklar Türk sporunu bu hale getirdik ve bu hale getirdiysek biz artık çekilmeliyiz deyip onurlu bir davranış göstermeleri lazım. Şahsen ben Melih Gökçek olarak Federasyonun istifasını bekliyorum. Çünkü gerçekten büyük bir sıkıntı doğurdu. Bundan sonra yine tahkimden hoşuna gitmeyen bir karar alırsa, doğrudan yargıya gidecek ve yargının da verdiği karar da son karar olacak. Tahkimin verdiği kararın son karar olmadığı ortaya çıktı."

"BENİM DEDİĞİM NOKTAYA GELDİLER"
Daha önce Federasyon yöneticileri ile yaptığı konuşmalarda, "Türk Sporuna büyük zarar veriyorsunuz. Yarın giderler dava açarlar ve bunun sonucu bu olur, tahkimden adaleti dağıtırken, Federasyondan adaleti dağıtırken kararları verirken, dürüst olun ve insanları keyfi kararlarla üzmeyin" diyerek ikazlarda bulunduğunun altını çizen Başkan Gökçek, şöyle devam etti:
"Ankaraspor'un yetkilileri gidip dava açınca, benim dediğim noktaya mecburen geldiler. Bu federasyona gerçekten ciddi anlamda ders olur diye düşünüyorum. Tekrar ediyorum tek çözüm federasyonun derhal istifa etmesidir. Zaten Ankaraspor'un tekrar lige alınmaması diye bir şey bu karardan sonra söz konusu bile değil. Bu karardan sonra Ankaraspor yeniden hemen Türkiye liglerine dönecektir. Federasyon da inanılmaz cezalara mahkum olacaktır. Bu Federasyonun suçu değil, federasyonu yönetenlerin suçudur. Benim bildiğim kadarıyla Ankaraspor'un 2 sene içerisindeki zararı neresinden baksanız futbolcularıyla birlikte gelir kayıplarıyla birlikte 100-150 trilyon lira civarındadır. Bunu da bu federasyon yönetimi de herhalde federasyona ödetmeyip, kendi ceplerinden ödeyeceklerdir. Adaletin kendilerine en güzel dersi verdiğine inanıyorum."

"YENİ DAVALAR DA AÇILACAK"
Başkan Gökçek, bundan sonraki sürece ilişkin de şu açıklamada bulundu:
"Bildiğim kadarıyla davayı Ankaraspor yetkilileri açtı. Anayasa Mahkemesi bunun aykırı olduğunu tespit edince, şimdi ortaya bundan sonraki safhada mahkemenin kararları arkası arkasına gelecek. Tabi yeni davalar da mutlaka açılacak. Çünkü biliyorsunuz Ankaraspor bir anonim şirket, maddi kaybı olan kim varsa, doğru soluğu mahkemede alacak. Bunun neticesinde de mutlaka mahkemelerde eşit tazminat davaları açılacak. Bunun neticeleri ortaya çıkacak. Bunu artık önümüzdeki günlerde izleyeceğiz ama son karardan sonra tahkim son merci değildir mahkeme kararı otomatikman Ankaraspor'u lige döndürmüş oldu. Bunda bir tereddüt yok. Çünkü Ankaraspor ligden şundan dolayı atıldı. 'Mahkeme müracaat edemezsiniz, bu yaptığınız müracaatınızı geri çekin yoksa sizi atarız' diye attılar. Tabi Anayasa Mahkemesi kararı bunun böyle olmayacağını net ortaya koyduğu için artık Ankaraspor'un yeniden lige dönmeme ihtimali sıfır. Yüzde yüz dönecektir."

Ankaraspor 100 milyon TL isteyecek

Anayasa Mahkemesi, ‘Tahkim Kurulu’nun kararları aleyhine yargı yoluna başvurulamaz’ hükmünü iptal etti. Bu kararla Süper Lig’e dönüş yolu açılan Ankaraspor, 100 milyon TL tazminat talep etmeye hazırlanıyor.

ANAYASA Mahkemesi dün futbolda bütün dengeleri değiştirecek bir karar aldı. Ankara (http://www.hurriyet.com.tr/index/Ankara/) 4. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin açtığı davada, 5894 sayılı Futbol Federasyonu Kuruluş ve Görevleri Hakkındaki Kanun’da yer alan “Tahkim Kurulu kendisine yapılan başvuruları kesin ve nihai olarak karara bağlar ve bu kararlar aleyhine yargı yoluna başvurulamaz” ibaresinin, “... ve bu kararlar aleyhine yargı yoluna başvurulamaz” bölümü 2’ye karşı 13 üye çokluğuyla iptal edildi.
Ankaragücü ile etik dışı yollarla birleştiği gerekçesiyle liglerden men edilen Ankaraspor yönetimi bu karar için, ‘liglere dönüş süreci başladı’ değerlendirmesini yaptı. Hukukçular ise, öncelikle gerekçeli kararın görülmesi gerektiğini belirtip, kararın geriye doğru yürümeyeceğini, Ankaraspor’un tazminat hakkının doğabileceğini ifade ettiler.

Ankarapor’un tazminatına konu olacak rakamlar

12 milyon TL tutarında, ligden ilk düşürüldüğü sezon açtığı tazminat davası tutarı.
Liglerde yer almadığı 2 sezonda, katılım payı, naklen yayın payı ve başarı puanı payı olarak yaklaşık 40 milyon TL.
Spor (http://www.hurriyet.com.tr/spor/) Toto, İddaa gelirleri, yaklaşık 6 milyon TL
Forma reklamı, stad reklamı gelirleri, yaklaşık 3 milyon TL
Maç hasılat geliri yaklaşık 500 bin TL
Futbolcularının bonservis değeri yaklaşık 25-30 milyon TL,
Ankara (http://www.hurriyet.com.tr/index/Ankara/) Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek (http://www.hurriyet.com.tr/index/Melih_Gökçek/)’in sık sık ifade ettiği gibi Ankaraspor’un Süper Ligde yer almadığı 2 sezondaki gelir kaybı 100 milyon TL’ye yaklaşıyor.

azelea
07.01.2011, 08:43
Melih Gökçek bunların canını okur, demedi demeyin.
:yumruk:

Kaya
10.01.2011, 15:33
Başlık kilitlenmiştir...