PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fındık fiyatları belli oldu

izzet
29.07.2010, 01:22
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 2010 yılı fındık maliyetinin kilo başına 4,39 TL olduğunu bildirdi.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kahrettsin ya. Dünyanin Kaliteli Findiginin büyük Bölümünü ürettiyoruz, ama Pazarlamasini bilmiyoruz.

Kilo Basi 2 € nedir ya? Findigin Dibi Temizlenecek, Ilaclanacak, Toplanacak, Cuvallar, Sepetler Zor arazi Sartlarda Eve kadar tasinacak. Sonra Serip, Kurutulacak, Patozlanacak, Satilacak...

Bunun karsiligi 2 € mu? Findigi biz üretip, Toplayacagiz, Kaymagini biz neden yiyemiyoruz. Bu kadar Alin terinin karsiligini neden alamiyoruz?

Neden kendi Ürünümüzü Pazarlayip, Isleyemiyoruz?

Herseyden önce: Bu konuda neden yillardir önümüze konulani Kabulleniyoruz? Emegimizin karsiligini neden söke söke almiyoruz?

Transfer, Stadyum Basliklarinda oldugumuz kadar, Cografyamizin menfaatlarinida koruyalim.

Tüm Karadeniz icin! Türkiye icin!

Bıyıklıoğlu
29.07.2010, 01:34
Zaten bu sene gene fındık az bide fiyatı az oldu.Allah sonumuzu hayır eylesin.

Bıyıklıoğlu
29.07.2010, 01:38
Abi ne yapayım başka türlü olmayacak siyasetse siyaset.Dünyanın en kaliteli fındığına verilen paraya bak.Yazıklar olsun ya!
En kalitelisini geçtik Uğur.Dünyanın fındık ihtiyacının 4te 3 ünü sağlayan bir ülke fiyatı belirleyemiyor.Ben ona yanarım

izzet
29.07.2010, 01:39
Cok aci.

FIndik Borsasi yanilmiyorsam Hamburgda... Ne alaka ise?

faik celikoflu
29.07.2010, 01:44
4.39 gerçekten çok düşük bir fiyat...

Emirhan Makul
29.07.2010, 01:46
Çok bile vermişler yok olmasını amaçladıkları fındıkçılık için.

Gökhan KAN
29.07.2010, 01:48
Mesela ne kadar olsa iyi olurdu..

izzet
29.07.2010, 01:49
Ayip ya. Su an sinirden odada Volta atiyorum.

----

En zoruma giden ise: Millet benden Nutella Rica ediyor?

Resmen kendi elimizle Topladigimiz Findigi, parayla yine Ülkeye sokuyoruz!

izzet
29.07.2010, 02:07
Mesela ne kadar olsa iyi olurdu..

Asgari 6 Lira...

Asgari...

Uğur GEMİCİOĞLU
29.07.2010, 02:27
Yöneticiler sağolsun mesajlarımı da silmişler canları sağolsun.Sağlık olsun.

Oğuzhan İnce
29.07.2010, 02:42
cumhuryetin yıllar boyu borçlarını ödeyen fındık,ne yazık ki üniversite paramı bile karşılayacamaacak önümüzdeki sene (:

Hasan YAYLI
29.07.2010, 03:17
milet bunu duyduğu an yakar bütün fındıklıklarını,resmen dalga geçmişler

toplamasan daha karda olursun,o kadar zahmeti ve masrafı düşününce

Alllah tek geçim kaynağı fındıkçılık olanlara yardım etsin....

Murat'
29.07.2010, 03:21
Arkadaslar benim anladigim kadariyla bu findik fiyati falan degil bir kilo findigin ciftciye olan maliyeti.Findik fiyatinin belli falan oldugu yok yani sizin anlayacaginiz.

Hem de findik fiyatini aciklamam Ziraat Odalari Birligine dusmez, siz de nasil boyle hemen celallendiniz anlamadim.

Once iyice okuyun anlayin.

Ha su da var tabi yakinda ciklanir findik fiyati tas catlasa da 5 lira olur.

Mustafa ÖZDEMİR
29.07.2010, 07:37
Çok bile vermişler yok olmasını amaçladıkları fındıkçılık için.
amaçları insanların fındık ağaçlarını sökmeleri olduğu için böyle fiyat veriyorlar .yoksa fındığın hakkı 10 tl...

Çetin Can
29.07.2010, 09:16
Arkadaşlar bu açıklanan rakam ziraat odasının yaptığı bir maliyet hesabı sadece... Fındık fiyatını belirlemek gibi bir yetkisi yoktur ziraat odaları birliğinin... Ayrıca haber üreticiyi bilgilendirmek amacıyla yapılan bir açıklamadır... anlatılmak istenen şey eğer fındığınızı bu rakamın altında satarsanız zarar edersiniz demek istemiştir....

Misina
29.07.2010, 09:19
Dünya fındığının 4 te 3 ünü karşılayan bir ülkenin fındık üreticisinin hakkını koruyamamasını kabullenemiyorum.
Bu devirde hak aramak hak iddia ederken muhatap alınmak için Kürt olmak gerekiyor.Biz ülkemizi karşılıksız severken yanlış mı yaptık?

Harun-61
29.07.2010, 09:40
Arkadaslar benim anladigim kadariyla bu findik fiyati falan degil bir kilo findigin ciftciye olan maliyeti.Findik fiyatinin belli falan oldugu yok yani sizin anlayacaginiz.

Hem de findik fiyatini aciklamam Ziraat Odalari Birligine dusmez, siz de nasil boyle hemen celallendiniz anlamadim.

Once iyice okuyun anlayin.

Ha su da var tabi yakinda ciklanir findik fiyati tas catlasa da 5 lira olur.

evet, anladigim kadari ile net aciklanmadi daha...

Emirhan Makul
29.07.2010, 10:25
amaçları insanların fındık ağaçlarını sökmeleri olduğu için böyle fiyat veriyorlar .yoksa fındığın hakkı 10 tl...

Yani bencede normal , sanırım samsun ve çevresinde de dikimine ve bahçeleştirmeye yasak koyulmuş , böyle birşeyler duydum.

Ya amaç Türkiyemin güzel kaynaklarını sonlandırıp muazzam bir sömürge ülkesi yaratmak neyse girmeyeyim o dallara.

Halk'a gübresidir , tohumudur bunları 10 liradan satıp fındık için halka 5 lira verip aynı fındığı 15 liraya satanlar ile bu dünyada değil ise öbür dünyada hesaplaşırız.

Kazım Uzunboy
29.07.2010, 10:47
Keşke başka gelirler olsa da fındık üreticileri fındıklarını satmasa.

Bakalım o zamanda vermiyorlar mı güzel güzel paraları..

izzet
29.07.2010, 11:02
Arkadaslar, bende haber61de bu basligi görünce, basligi ve ilk Satiri aynen kopyaladim.

Özür dilerim, ben yanlis anladim galiba Haberi.

Oktay AKKUŞ
29.07.2010, 11:06
XXXXX haydi bizim gibi 200 300 kg fındık alanları geç , o kadar millete de mi acımıyorsun. Bunlara satmıcaksın abicim fındıkları. 1 sene bakalım ne ihraç edicekler. Gidelim bakkallara çakkalara satalım İstanbul'da onlar değerini biliyorlar en azından.

Kaya
29.07.2010, 11:11
XXXXX haydi bizim gibi 200 300 kg fındık alanları geç , o kadar millete de mi acımıyorsun. Bunlara satmıcaksın abicim fındıkları. 1 sene bakalım ne ihraç edicekler. Gidelim bakkallara çakkalara satalım İstanbul'da onlar değerini biliyorlar en azından.

Oktay bazı kelimeleri kullanmazsan sevinirim... ;)

izzet
29.07.2010, 11:16
Arkadaslar özür dilerim.

Ben de haber61 in Ilkeli ve Düzgün haber anlayisinin Kurbani oldum.

Basligi aynen kopyaladim, ama Fiyatlarin belli olduigu yok. 4,39 sadece Maaliyet.

Basligi Raporladim.

Miraç Atalay Çiftçi
29.07.2010, 11:17
Arkadaslar başlık fiyatlar net olarak açıklanana kadar kapatilmistir.