PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jet Fadıl Bombaladı

Armağan Dere
23.07.2010, 20:13
Jet Fadıl bombaladı!
Fadıl Akgündüz, Aziz Yıldırım ve TFF Başkanı Mahmut Özgener'e ağır suçlamalarda bulundu...

Fadıl Akgündüz, hazırladıkları deklarasyonun kabul edilmemesi durumunda Türkiye Futbol Birliği kuracaklarını söyledi. Akgündüz, TFF Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Aziz Yıldırım ve TFF Başkanı Mahmut Özgener'e ağır suçlamalarda bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde bulunan Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki 12 kulüp yöneticileri Fadıl Akgündüz Başkanlığı'nda Bingöl'de bir araya gelerek bir deklarasyon yayınladılar. Deklarasyon maddelerinin kabul edilmemesi durumunda Türkiye Futbol Birliği çatısı altında futbola devam edilmesi kararlaştırdı.

Belediye Bingölspor ev sahipliğinde Ahmet Dursun Spor Kompleksi'nde düzenlenen toplantıya katılan Jetpa Holdig Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Akgündüz, TFF Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Aziz Yıldırım ve TFF Başkanı Mahmut Özgener'e ağır suçlamalarda bulundu.

"BİZ TÜRKİYE'Yİ SEVİYORUZ, ONLAR BÖLÜYOR"
Kulüp başkanları ve taraftarlara seslenen Fadıl Akgündüz, Özgener ve Yıldırım'ın kendilerini Türkiye resmi içinde görmek istemediklerini ileri sürdü. Akgündüz, "Bizi Türkiye resmi içinde görmek istemeyen doğal olarak Türkiye'yi de Türkiye'nin yüce ismini de temsil edemez. Biz Türkiye'yi seviyoruz, onlar Türkiye'yi bölüyor. Ama biz buna müsaade etmeyiz. Bizim şehirlerle, bölgelerle derdimiz yok, ama karakteri bozuk insanlarla, mafya bozuntularıyla derdimiz var ve onları futbol camiasında barındırmayacağız" dedi.

YILDIRIM VE ÖZGENER'E SERT ELEŞTİRİ
Konuşmasında Aziz Yıldırım ve Mahmut Özgener'e sert eleştirilerde bulunan Akgündüz, bunların Doğu ve Güneydoğu'ya istihdamın gelmesini engellemeye çalıştığını ileri sürdü.

"SİLAH TÜCCARI MISINIZ?"
Akgündüz, "Soruyorum, Sayın Aziz Yıldırım bu bölgelerde çatışmalar oluyor, kan gidiyor, kan akıyor, siz acaba silah tüccarı mısınız? Bunun cevabını verin. İkincisi siz acaba bu bölgede kan akışı durmasın diye buradaki futbol kulüplerinin önünü kesmek mi istiyorsunuz ve silah satışını devam ettirmek mi istiyorsunuz? Sayın Aziz Yıldırım siz askerlik yaptınız mı? Çünkü jilet reklamında bir cümle vardır, der ki 'erkek askerlik yapar' ve bundan dolayı soruyorum Aziz Yıldırım'a lütfen bunun da cevabını çıkıp kamuoyuna versin" dedi.

"SENİ ACABA İSRAİL Mİ YÖNETİYOR"
Akgündüz, "Sayın Özgener'e de soruyorum, Siz Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin, Türkiye Cumhuriyeti'nin, Türkiye Cumhuriyeti Bakanlıklarının ve Bakanlıklar teşkilatlarının üzerinde misiniz? Bu Cumhuriyet'in kanunları Jetpa Holding A.Ş.'yi yasalara uygun bir şekilde kabul etmiş ve faaliyetlerine izin vermiş. Ben bu şirketin imza yetkilisiyim, sen kim oluyorsun da bu şirketin ismini reddediyorsun? Sen Türkiye Cumhuriyeti'ne tabi değimlisin, seni acaba arkadan İsrail mi yönetiyor? Soruyorum sana. Seni acaba arkadan ülkemizin başka hainleri mi yönetiyor? Seni acaba doğuya istihdam gelmesin, doğuda kan aksın diyen dış güçler ve Aziz gibi iç güçler mi yönetiyor, bunun cevabını istiyorum" şeklinde konuştu.

"DEKLARASYON KABUL EDİLMEZSE..."
Bingöl'de yapılan toplantının ardından bir metin hazırladıklarını belirten Fadıl Akgündüz, 4 madde halinde hazırladıkları deklarasyonun kabul edilmemesi durumunda Türkiye Futbol Birliği kuracaklarını söyledi.

Akgündüz, "Bingöl'de toplandıktan sonra bir metin hazırladık. Bundan sonra bizim TFB olarak bu metindeki taleplerin kabul edilmemesi halinde nasıl bir çözüm önerisi getirdiğimizi de açıklayacağız. Taleplerimiz kabul edilmezse kendi birliğimizi kurup aslanlar gibi yeşil alanlarda yerimizi alacağız. Türkiye Futbol Birliği iki hafta sonra Diyarbakır'da toplanacaktır. TFF 4 talebimizi kabul ederse, biz de bu federasyon çatısı altında futbolumuzu sürdüreceğiz. Ama kabul etmezse o zaman kendi birliğimizi kurup Doğu ve Güneydoğu kulüpleri birliğimizin çatısı altında toplanacaktır. Doğu ve Güneydoğu Anadolu kulüpleri TFF'den ayrılırsa futboldan değil, sadece federasyondan ayrılacaktır" ifadelerine yer verdi.

Belediye Bingölspor Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Varolgüneş, Diyarbakırspor Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Sümer ile birlikte 12 kulüp yöneticileri ve taraftarlarının katıldığı toplantıda alınan kararlar açıklandı. FIFA, UEFA, TFF ve kamuoyuna duyurulmak üzere hazırlanan deklarasyonda 23 Temmuz 2010 Cuma günü saat 14.00'te Bingöl'de toplanan ve Türkiye Futbol Birliği'ni oluşturan profesyonel ve amatör kulüpler ile federasyonlar ve taraftar dernekleri, futbolun tüm Türkiye sathında en üst düzeye getirilmesi amacı ile bir bildiri yayınlama kararı alınmıştır. Kararda şu hususlar belirtildi:

YAYINLANAN DEKLARASYON
"2010 ve 2011 sezonunda 2. ve 3. ligler için TFF tarafından uygulamaya konulan Türkiye sathına yayılmış karma fikstür uygulaması özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri takımları açısından adaletsiz bir durum yaratacaktır. TFF 2009-2010 yılı faaliyet raporunun 273 ve 274. sayfalarında görüldüğü üzere Türkiye genelindeki kulüplere ödenen 10 milyon 575 bin 969 TL tutarındaki maddi desteğin sadece 100 bin TL'sinin bölgemizdeki bir kulübe ödenmiş olduğu ve kanun gereği Türkiye geneline adil bir şekilde dağıtılması gereken maddi desteğin yüzde 1'den de az kısmının bölgemiz takımlarına ayrıldığı görülmektedir. Talebimiz bu adaletsizliğin derhal giderilmesidir. Türkiye'nin üçte bir nüfusuna sahip bölgelerimizin TFF Yönetim ve Kurulları'nda yüzde 0 oranında temsili bölgemiz takımlarının dışlanması ve ayrımcılığa tabi tutulmasının açık bir göstergesidir. Talebimiz TFF'nin derhal olağanüstü genel kurula giderek tüm bölgelerin federasyonda adil temsilini sağlamasıdır. Son olarak TFF, kulüplerimizin bulduğu sponsor şirketleri keyfi ve ön yargılı olarak reddetmektedir. Talebimiz, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre kurulmuş ve yasal olarak faaliyetine devam eden şirketlerden kulüplerimizin sağlayacağı isim hakkı ve sponsorluklara TFF'ca onay verilmesidir. Bu taleplerimizin TFF tarafından 6 Ağustos 2010 tarihine kadar yerine getirilmemesi halinde birliğimiz 8 Ağustos 2010 tarihinde Diyarbakır'da toplanacaktır. Birliğimiz çatısı altında düzenlenecek liglerin statüsü ve oluşumu hakkında karar alınacağı TFF ve Türkiye kamuoyuna deklare edilir."

http://www.htspor.com/diger/haber/535446-jet-fadil-bombaladi

LazAnisT
24.07.2010, 01:43
Söyledikleri hakikaten yenilir yutulur cinsten değil.Kendisini radyoda canlı yayında dinleme fırsatıda buldum.Ben hepsinin doğru olduğuna inanıyorum.

Harun-61
24.07.2010, 01:45
söyledikleri dogru olabilir.

bu kansiz seref... önce kazikladigi gurbetcilerin hesabini versin.

Terbiyesiz Herif !!!

Cengiz Çubukcu
24.07.2010, 01:58
Bu konunun forumda yankı bulmamış olmasına çok üzüldüm çünkü oldukça önemli bir mevzu ...düşünün bulunduğum şehrin Takımı Kırklarelispor 3. lige yeni çıktı ve rakipleri arasında Erzurumspor , Gümüşhanespor gibi takımlar var ... bir deplasman yolculuğu 10000 lira olsa bu parayı nasıl karşılayacaklar merak ediyorum ...hiç böyle saçma uygulama olur mu !!!

Recep Alkan
26.07.2010, 08:48
Bu adamı gün geçtikçe daha çok sevmeye başlıyorum. Özellikle son paragraf bir çok konuya açıklık getiriyor.

Adana Demirspor
Sakaryaspor
Kocaelispor
Tarsus İdmanyurdu
Pursaklarspor
Türk Telekom
Balıkesirspor
Şanlıurfsapor
Belediye Vanspor
Elazığspor
Ç.Dardanalespor
Fethiyespor
Eyüpspor
Pendikspor
Tokatspor
Konya Şeker
Ofspor
Trabzon Karadenizspor

Buyrun içinde Balıkesirspor'unda bulunduğu 2. Lig grubu. Nerdeyse kendi bölgemizde takım yok. Bu tarz takımlar süper lig takımları gibi büyük gelirlere sahip takımlar değil. Gelirler belli, giderler ise ne yazık ki TTF tarafından devamlı yükseltiliyor.

Şimdi biz urfaya gideceğiz, ne ile ? Otobüs ile gitsek o topçular sahaya nasıl çıkacak ? Uçak gitsek maliyet ne olacak ?

TFF kısacası şunu diyor, arkadaşım paran varsa bu ligde nefes alırsın, yoksa kusura bakma Amatöre de takım lazım.