PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TFF Ve Tahkim Kurulu (Genel)

denizgrsy
14.09.2005, 02:00
arkadaslar federasyonun almis oldugu keyfi uygulamalari degerlendirecegimiz,elestirecegimiz bi baslik olsun istedim...hel su son bjk olayindan sonra yeter artik!!!adamlar iki proyesto yapiyorlar saha kapanmalari kaldiriliyor!!!sahaya delici madde atiliyor,futbolcu rakip takim teknik direktörüne saldiriyor,sahaya seyirci atliyor...daha ne olacakti yani...bu inönüde olan kaçinci olay!!!

Cemalettin Taşkın
14.09.2005, 09:52
ben diyorum ki fener yensin besiktas seyircisi iyice olay çikarsin hatta fenerli futbolculari filan tartaklasin federasyonda biz ne yaptik desin.

bu federasyon sadece üç takimin federasyonu. adamlar istedigi gibi karar aldiriyorlar. gazatede yazdigina göre abdülkadir aksunun oglu murat aksu tahkimi ikna edip cezayi kaldirmis.

eger verilen cezalari tahkim affedecekse niye disiplin kurulu ceza veriyor hiç ceza vermesinler.

ayrica medya bu konuda çok tarafli davraniyor besiktasa fenere gelince hersey normal bu olaylarin yarisi trabzonda olsa kiyamet kopmustu.

halil ibo
14.09.2005, 10:24
Tinerci,hapçi serefsizlerin küçük Büsra'yi yaraladigi olayi tersine çevirirsek,Fener stadinda bir FB taraftarinin çocugunun basina öyle bir olay gelseydi.Büyük bir ceza alacagimiz kesindi.Bu çifte standarda bizim çigliklarimiz engel olamiyor.Bizim yürüyüsümüz bile bir netice vermedi.Insan kiligindaki ne idügü belirsiz özür bile dilemedi.Baskanimiz atti tuttu fenerasyonun köpegini gönderemedi.Tüm konular dönüp dolasip yönetime geliyor.Yönetimimiz maalesef YÖNETEMIYOR.Artik Trabzon'un ileri gelenleri Trabzonsporlular birlesip yeni bir yönetim için gerekli hazirligi yapmalidir.Gerektiginde federasyon baskaninin kellesini alacak,MHK baskanini hizaya getirecek,tahkimin bile korkacagibir baskan ve yönetim kurulu istiyorum.

baris_aykan
14.09.2005, 10:38
ben bu topicten cok sayin maymun bicakciya neyse....

yerinde bi topic olmus cok sey tartisicaz burda

61-firtina
14.09.2005, 10:42
istanbulun sadik usaklari hepsi konunun özeti bu.

Özkan Erdem
14.09.2005, 10:46
Türk futbolunu yönetmesi ve gelistirmesi gereken fakat bunun yerine koltukta oturanlarin kiclarini gelistirmeye yarayan kurum...

Hani hep anlatilir ya, mithatpasa stadi'nda toz toprak icinde oynanirlarmis eskiden, forma alacak para yokmus, ayakkabilar parca parca... hep guzel gunler olaran anilir futbolun o zamanlari.

Okadar da fakir edebiyati yapmaya gerek yok. yine de futbolun cogunluklasadece futbololdugu zamanlar. oyle de olmasin tabi, onbinlerce kisiyi oradan oraya surukleyen, milyonlarca kisinin her pazartesi gundem maddesi olan futbolun icindeki adamlar, kazansinlar paralarini, gozumuz yok. futbolcusu, kosarak, calisarak, mucadele ederek yukseliyor ancak. teknik adami, antrenoru de ondan farkli degil. isini iyi anlamasi, iyi iletisim kurmasi, iyi calistirtmasi gerekiyor futbolcusunu. kulupler, kulup yoneticileri, herkesin gozu onunde, hep bicak sirtinda.. hakemler de farkli degil, zorlu bir yaris icinde onlar da.

Peki federasyon ne? futbol federasyonu kim? neyin mucadelesini veriyor bu adamlar oraya gelirken? ne gibi, bilgi, beceri, yetenek araniyor? ayaginda top mu sektiriyor, dar alanda kisa mi paslasiyor oraya secilen adamlar? hayir... politika, dalavere ve akabinde cikarlar...

Hayatlarini koltuklarindan gecindiren kisiler, daha fazla kazanmak isteyen hirsli bunyeler, bi sure sonra kolesi oluyorlar ya o koltugun, federasyon da tam boyle... tam bir kokusmusluk abidesi. milyonlarca insanla her gun dalga gecilen mekan.

Daha iki kisiyi bile calimlamadan acizler ama cepleri fazlasiyla doluyor, kosan adamlarin sirtlarindan. camur icinde sahalar, yirtik formalar, yipranmis ayakkabilar edebiyati yapmiyorlar, cunku boyle bi durum yok. olsa da onlari ilgilendirmiyor zaten.

Kimseye hesap vermiyorlar, bir hedefleri, bir stratejileri, bir yontemleri yok. kulupler kendi mucadelesini verirken, onun sirtinda yukselip, goz boyuyor, her yurtdisi macina onlarca yanci ile birlikte katiliyorlar.

Futbolun icinde bu kadar para oldukca, spor hep ikinci planda kalacak, federasyon anca kendine calisacak. biz yine bosuna statlarda bagirmaya devam edecegiz.

-Alintidir.Edited by: QuakeviL61

Crazy_OfLu61_
14.09.2005, 12:42
Serefsizler istanbul takimlarina açik açik kiyak geçiyolar iste buna inat sampiyon olmak istiyorum...

Ayşe Aygün
14.09.2005, 13:07
Bir kurum bu kadarmi insanlarin elinde oyuncak olur anlamis degilim. keyfi kararlar verip bu kararlari istedikleri gibi uygulamalri beni deli ediyor. o zaman bu kurula ne gerek var. bu kurulun adini FGJF Koyalim daha iyi olur.

TheCrow
14.09.2005, 14:27
Isin ilginç tarafi,Besiktas yönetiminin "Bizim sahamizi KAPATAMAZLAR" demesi,ve daha ilginci de gerçekten kapatamamalari.Bu demektir ki,federasyonun hiç bir yetkisi,sayginligi,güvenilirligi kalmamistir.Baska hangi ülkede bir kulüp baskani federasyon baskanini azarlayabilir?..Adam federasyon baskani degil,resmen samar oglani.Ama utanma arlanma yok ki istifa etsin,o da alacagi maasa bakip samar oglani olmayi kabul etmis...

sheva
14.09.2005, 15:34
zaten nasil olup da besiktasa -yaptiklari seyle karsilastirildiginda çok hafif de olsa- ceza verdiklerini anlamamistim,sasirmistim haberi duyunca.Ama erken sasirdigimi gördüm dün.bu ne yahu? ayni olaylar herhangi bir anadolu sehrinde çiksaydi yine ayni karari mi verecekti tahkim kurulu? hiiiiiiç sanmam.her maçtan sonra "federasyon istifa" diye bagiran tiplerden degilimdir ama bence gerçekten artik görevi birakmalilar.bir futbol sever olarak dönen bu dolaplardan midem bulaniyor çünkü.maç izleme hevesim kaçti.

kenone
14.09.2005, 15:43
yazik çok yaziksmileys/smiley7.gif gerçekten karsiyaka göztepe maçinda çikan olaylar yüzünden adamlarin sahasi neredeyse bir sezon kapatildi ama kimsenin ruhu bile duymadi neden bu federasyon 3 büyükler merkezli de ondan neden çünkü kamuoyu olusturcak yayin kuruluslari istanbulda ikame ediyor da ondan... basbakanin bile objektif olamadigi bu yaptirimlar da , federasyonun da tarafsiz olmasini beklemek hayelci bir tutum olur heralde

CaMoKa
14.09.2005, 15:53
illaki çirkef olup parami yedirmek gerekiyor hakliligini ispatlayabilmek için ayrica haksizken bile çesitli yollarla hakli çikartilan insanlar b sistem devam ettikçe yasayacaktirlar

isko61
14.09.2005, 16:17
ben onlarin ne yaptigini anlamadim biri saha kapatma cezasi veriyor digeri para nasil istir bu arkadaslar ben anlamiyorum okan buruk adami dövüyor ümit özat giray hocaya küfür ediyor bu adamlar hala futbol oynuyor lisans vermeyceksin bunlara ne belli bunlar bir zaman gelcek giray bulak ve ya diyarbakirin hocasiyla çalismayacak tff kendine gelemsi lazim

NE SEVDAM BITTI NE KAVGAM

toshiba
14.09.2005, 19:07
ben diyorum ki fener yensin besiktas seyircisi iyice olay çikarsin hatta fenerli futbolculari filan tartaklasin federasyonda biz ne yaptik desin.

bu federasyon sadece üç takimin federasyonu. adamlar istedigi gibi karar aldiriyorlar. gazatede yazdigina göre abdülkadir aksunun oglu murat aksu tahkimi ikna edip cezayi kaldirmis.

eger verilen cezalari tahkim affedecekse niye disiplin kurulu ceza veriyor hiç ceza vermesinler.

ayrica medya bu konuda çok tarafli davraniyor besiktasa fenere gelince hersey normal bu olaylarin yarisi trabzonda olsa kiyamet kopmustu.

Bende buna katiliyorum. Birbirlerine girsinler o statta da biraz kendilerine gelsinler.

oumaer61
14.09.2005, 19:42

Bende buna katiliyorum. Birbirlerine girsinler o statta da biraz kendilerine gelsinler.

smileys/smiley7.gifdogru söylüyosunuzsmileys/smiley7.gif

zaten bunlar kafadan kendi aralarinda bir lig kurmuslar anadolu kulüpleri ve ne yazikki biz bu ligde figüranlik yapiyoruz buna dur demeninde yolu sampiyon olmaktan geçiyor ama biz bu konusmalari allah ömür verirse 10 yil sonrada yapacagiz çünkü bu federasyodaki zihniyet ne ilk oldu nede son olacaksmileys/smiley7.gif

Muhalif
14.09.2005, 21:08
Isin ilginç tarafi,Besiktas yönetiminin "Bizim sahamizi KAPATAMAZLAR" demesi,ve daha ilginci de gerçekten kapatamamalari.Bu demektir ki,federasyonun hiç bir yetkisi,sayginligi,güvenilirligi kalmamistir.Baska hangi ülkede bir kulüp baskani federasyon baskanini azarlayabilir?..Adam federasyon baskani degil,resmen samar oglani.Ama utanma arlanma yok ki istifa etsin,o da alacagi maasa bakip samar oglani olmayi kabul etmis...

Kaan dönem dönem olur böyle seyler.. yanlis hatirlamiyorsam ulusoy zamaninda diyarbakir maçinda biizmkiler daha maç bitmeden girmisti sahaya ve atay aktug da kapatamazlar mealinde laflar etmisti ve kapanmamisti... dedigim gibi olur böyle seyler... bizi de ilgilendirmez zaten... isimize bakalim.. belki de iyi oldu.. trabzon da buna benzer bir durum olursa bjk yi emsal gösteririz yani..

My
14.09.2005, 21:10
Dikkatinizi çektimi bilmiyorum ama bizimle ilgili herbiseyin arkasindan Hasan DOGAN'in yüzü beliriyor. Umarim bu konu yönetimimizinde dikkatini çekmistir. Günebakistan Altug ATALAY'in yazisi ;

"DEVAM "CESUR YÜREK"" http://www.gunebakis.com.tr/resim/atalay.jpg <DETAILS>Bakin 9 Temmuz 2005 tarihli "Hasan Dogan Tehlikesi" baslikli Vizyon?da neler yazmisiz!...
* "Her nedense kulüpler özelinde bir sey konusmak gerektiginde
Hasan Dogan sadece Trabzonspor?u hedef aliyor? Digerlerinin yanlis çikislarinda ne hikmetse ortada bile gözükmüyor!..."
* "Bu son yaklasim tarzi daha öncekilerle birlestiginde bugünün en yetkililerinden biri olan Hasan Dogan, Trabzonspor açisindan üzerinde durulmasi gereken öncelikli meseleler siralamasinda ön plana çikarilmalidir?"
* "Gündeme yansiyan Trabzon?a yönelik bazi kritik konularin medyada yer alis sekilleri. Gökdeniz?in adinin nahos olaylara karistiginin yine gazetelerde yer bulmasi? Yargisiz infazlar, delilsiz suçlamalar, tüm bunlarin irdelendiginde hep ayni adreste birlesmeleri, Trabzonspor adina hassasiyetlerin yükselmesi gerektiginin önemli ipuçlaridir?"
"Bizce bu nedenle Bordo-Mavili kulübün diplomatlari Hasan Dogan faktörü üzerinde çesitli stratejiler gelistirmeli, en azindan bu ismin kamuoyu önünde Trabzon ve Trabzonspor?la ilgili kullandigi ifadelerde daha seçici davranmasi gerektigini kendisine medeni yoldan hatirlatmalidirlar?"
Bu hatirlatmanin üzerinden 2 ay geçti ki bomba patladi!...
Medyada adi "cesur yürek"e çikan Hasan Dogan?in büyük titizlikle yürüttügü sorusturma sonuçlarini verdi ve Trabzonsporlu Gökdeniz Disiplin Kurulu?nun tedbirli dosyalari arasina katildi!...
Söyleyecek fazla laf yok!...
Ortada suç varsa elbette ceza da olacaktir? Sorumlular kimse birer birer karsiligini bulacaktir!...
Simdi "cesur yürege" yeni bir görev düsüyor!?
Ülkede futbolu temizlemek adina kendini ortaya koyan (!) Baskanvekili tüm saibe dosyalarini açmak zorundadir!...
Cafer Aydin?in itiraflari sonrasinda gündeme yansiyan tesvik primi iddialariyla Petkov?un transferi nedeniyle Istanbulspor?un kasasina giren kayit disi paralara kadar her sey tüm çiplakligiyla ortaya dökülmelidir!...
Hasan Dogan ülkede futbolu pir-u pak edecekse boslukta hiçbir soru isareti birakmamalidir.
Eger bunu yaparsa cesur yürekligi adamakilli hak eder!...
Aksi halde "tek dosyalik sovla" birilerini ve kendi egosunu tatminden öteye geçemez!...
Bu ülkenin medyasi tek maçlik kahramanlar yaratmaya bayilir!...
Maalesef su gün itibariyle Hasan Dogan?in durumu da böyledir!...
Federasyon Baskanvekili kendisine biçilen payeyi hak etmek için saibeli tüm dosyalari açip ayni hassasiyetle irdelemeli, tipki "Trabzon" olayinda oldugu gibi sorusturma devam ederken de bilgileri detaylariyla basina ulastirmalidir!...
Aksi halde "tek maçlik kahraman" olarak kalir ve O, futbolu temizlemekle övünürken birileri yine el altindan islerini layikiyla götürür!...
Bakalim Dogan hangisini tercih edecek!...
Tek maçlik kahramanligi mi, yoksa hukukun gerçek üstünlügünü mü?
Bekleyip görecegiz!...

Hasan Cubukcu
14.09.2005, 21:45
Cifte standartlan basladi ligcifte standartlan da biter!!!!!!!!!!

Bu problemi cözmek bizim elimizde ,türkün elinde ,böyle olaylar milleti bozuyor ahlak bozuyor ve daha daha nelere zarari var ,bence bunlar da bilincli yapiliyoryeterki huzursuzluk yasansin, düzen bozulsun(bence) katilan varmi ?

SDanışmaz
14.09.2005, 21:49
Okan'in cezasini da 2 maça indirmisLer.Bari 1 maç yapsaydiLarda fb maçinda oynasaydi...

kutoz
14.09.2005, 23:36
Bu topici açan arkadasima öncelikle tesekkür etmek istiyorum. Sanirim kisa sürede hit topicler arasinda yer alacak.

TFF ve yandakçilarinin yaptigi çifte standartlar, adam kayirmacilar, kendi sehrini sike batagindan çikarip bütün ihaleyi baskalarina kesmeler, bas bas bagirip tesvik aldim diyenlere önce susturup, ardindan futbol hayatlarini bitirenler, koltuklarinda olmamak için milli maç riskinden dolayi önce Gökdeniz'i kullanip, ardindan tedbirli disiplin kuruluna sevk edenlerin Türk Futbolunun altina dinamitledigi gerçegini hepimiz biliyoruz, öfkeleniyoruz ve buradan da öfkemizi kusuyoruz (kusacagiz)

Peki Trabzonspor taraftari olarak, yüregimizi ve mantigimizi burkan bu uygulamalara karsi nasil bir hareket tarzi izleyecgiz. Bence bu konu üzerinde yogunlasip, sistemli bir sekilde ileriye dönük hep beraber hareket etmemiz gerek. Diger türlü buralarda öfkemizi dile getirmemiz bir çözüm üretmeyecegi gibi, yarin olacaklari da engellemeyecektir.

denizgrsy
15.09.2005, 00:08
yeter da artik bu kadar da ALENI yapilmaz ki...bi kulübe ceza veriliyor,kulüp cezaya itiraz ediyor,taraftari yürüyüs yapiyor,ceza kalkiyor..üstelik fiili saldirida bulunan oyuncuya verilen ceza indiriliyor!!!!yuh be bi de 3 puan verseydiniz yaninda hediyesi!!!!

denizgrsy
15.09.2005, 00:38
'kutoz' kardesim tesekkürüne karsilik;

ne demek kardesim yerinde bi konu açtiysam ne mutlu bana...bu kurumun bir çok elestiriyi hak ettigini düsünüyorum artik...artik sesimizi duyurmaliyiz yeter...illa sokaklara çikip yürüyüs mü yapalim bizde!!!hakkimizi sokaklarda,kurumlarin kapilarinin önlerinde mi arayalim...gerekirse bunu da yapabilecegimizi gösterelim gerekli yerlere...

sanatik
15.09.2005, 05:16
nasil 11 de 6 yabanci futbolcu kurali geciyorsa federasyonun ve ilgili pfdk ve mhkininde böyle transferlere ihtiyaci var.

birde imzami ekliyorum:

Emiroğlu
15.09.2005, 08:40
Tam bir fiyasko.Denecek hiçbir sey kalmadi.Çirkeflikler bu kadarda açik açik yapilmazki.Bununda bi usülü vardir ya.Artik ayyuka çikti.ayip rezil herifler.

61viya
15.09.2005, 15:48
Allahim göstermesin,ayni olayin beste biri,bizim sahamizda olsaydi,5 adam ölmüs gibi muamele yaparlardi.Ama is sözde büyüklere gelince,federasyonun yüzüne tükürseler,yagmur yagdi diye sükredecek kisiliksizler...Ayiptir yahu,okanin cezasini da indirmisler...Artik geçekten yeter...Diyorlar ya,"lütfen" rekleminda..."Hepimiz kuraliyla oynayacagiz" diye...Siz oyunu kuraliyla oynamadiniz hiç...Ama oyunun kuraliyla oynamakta üstünüze yok...Artik defolup gidin ya...Lütfen!!!

gerçekefsane
15.09.2005, 16:17
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=468>
<T>
<TR vAlign=top>
<TD vAlign=top width=358>

kenan karci

Besiktas'in tavugu bana kaz göründü!

Biliyorsunuz Besiktas'in sahasi önce 1 maç kapatildi, sonra bu karar Tahkim'den döndü. Yani Besiktas, F.Bahçe derbisini Inönü'de oynayacak. Ben defalarca yazdim, sampiyonluk yarisini etkileyecek ve diger takimlarin da kaderine dogrudan tesir edecek bir maçin tarafsiz sahada oynanmasi yanlis. Ama Besiktas'in böyle bir olaydan 75 milyar lira para cezasiyla kurtulmasi da yanlis. Simdi Tahkim Kurulu Besiktas'a ceza mi verdi, ödül mü? Size basit bir hesap: 30 bin seyirci ortalama 50 YTL bilet fiyatiyla 1 milyon 500 bin YTL gelir demek. Vergileri falan bol keseden düs, 1 milyon YTL. Besiktas'a verilen ceza ise 75 bin YTL. Yani ceza degil, ödül verilmis. Federasyon simdi bu hesabin altindan kalkamaz. Yarin bir gün benzer durumla karsilasacak diger takimlar, "Ben de isterem elma yanaklardan" diye tutturur. Benden uyarmasi. Bir baska konu daha var. Ceza Kurulu'nun kararinin ardindan Besiktas yönetimi öyle bir açiklama yapti ki, "It yese kuyrugu düsecek" cinsten. Ceza kurulu üyelerine, "Talimatla tetikçilik yapan, mert olmayan, yanli" gibi vasiflar yakistirildi. Ben Trabzonspor Basin Sözcüsü Ibrahim Sahin'i, üstü kapali sike iddiasinda bulundu diye Ceza Kurulu'na sevkeden Federasyon'un bu açiklamalardan sonra Besiktas Yönetim Kurulu'nu topyekün 'Disiplin'e vermesini bekliyordum. Ama gördüm ki hepsi yutuldu, sineye çekildi. Trabzonspor söz konusu oldugunda atmaca kesilenler, Besiktas'a karsi neden bu kadar Kartal'lar (!) bilmiyorum... Anlayan varsa anlatsin... Yoksa komsunun 'tavugu' var da ben mi 'kaz' saniyorum. </TD></TR>
<TR>
<TD width=468 background=/i/nav_gri_kesikkesik_20.gif colSpan=2 height=20>http://www.bugun.com.tr/i/1_pix_trans.gif</TD></TR></T></TABLE>bugun.com.tr

gurbetçi 61
15.09.2005, 16:48
kenen abi dogru söylüyor.zaten istanbul federasyonundan daha ne beklenirki,

degok
15.09.2005, 18:10
Arkadaşlar bu federasyonu niye tartışıyoruz ki. Hatırlayın iki sene önce ligin başı trabzonda trabzon fener maçı. Gelmişti gene 2-3 bin kadıköy maymunu trabzona .Maçta olay çıkarmıştı. Trabzonda olay çıkardıkları için fenerin sahasını kapatmıştı federasyon. Tarihi bi karardı aslında sona başbakan ağır bir ceza demişti. Ceza iptal edilmişti. Özkan başkanda istifa etmişti. Beşiktaşın olayı bunun yanında devede kulak bence

Hasan Cubukcu
15.09.2005, 21:03
Bizim meshur Bakanlar diyor ya Türkiye bir Hukuk devleti "BOK" smileys/smiley7.gif

Adamin biraz yüzü kizarir yahuuu

gerçekefsane
05.11.2005, 14:38
Atalay'dan Savunma
Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Atalay, "Hakemler dünyanin her yerinde her zaman hata yapmislardir. Federasyonun Trabzonspor?a karsi hiçbir tutumu ve art niyeti yok. Federasyonun en büyük özelligi tüm kulüplere karsi esit mesafede olmasidir. Federasyon Yönetim Kurulu veya baska birisi hakemlere Trabzonspor?u destekleyin veya desteklemeyin diye bir sey söyleyemez. Hakemlerin hatalari tamamen sahsidir. Bu hatalardan en çok rahatsiz olan da biziz. Her maç aksami Antep?te, Maras?ta Istanbul?da, Ali Sami Yen?de, hakem ne düdük çaldi, bize ne kadar hakaret edilecek, bunun üzüntüsünü yasiyoruz. Biz bundan zevk almiyoruz ki. Niye Trabzon?un, Kayseri?nin, Diyarbakir?in puani çalinsin?" dedi.

Küfürü Biz Yiyoruz
Erdal Atalay, "Tahkim, ceza, disiplin ve MHK, hepsi kende içinde bagimsiz. Hiçbirine federasyon demiyor ki; suna üç maç ceza verin, su hakem Fenerbahçe?yi kazandirsin. Ama Trabzon?da hakem düdügü çaldigi zaman, cezasini federasyon çekiyor. Küfürü federasyon yiyor. Disiplin kurulunun elinde yönetmelik var. Hakeme küfretmenin cezasi ?üç maç? diyor. Tuncay, Ali Tandogan, Hasan Sas, Ilyas ve Hüseyin ayni cezayi aldi. Ama herkes olaylari kendine göre yorumluyor. Gökdeniz olayi kabul etmekle alti ay indirim yedi. Etmeseydi o farki da yiyecekti. Futbol federasyonu Gökdeniz?i ikna etme konusunda kimseye yetki vermedi. Ama itiraf etmeseydi de iki sene ceza alsaydi daha mi iyi olacakti?" seklinde konustu.

gunebakis.com.tr

sevencan_oflu
05.11.2005, 15:19
bunlarin hepsinin allah belasini versin serefsiz haysiyetsiz herifler

coach
18.11.2005, 10:14
dün aksam fatih altay'linin konugu ITFF(istanbul türk fifa)baskani sn.Levent Biçakçi'ydi ben hayatimda bu kadar futboldan anlamayan uluslar arasi iliskilerde yetersiz bi adam görmedim BÖYLE TANIDIGIM BI KAÇ INSAN VAR AMA ONLAR FEDERASYON BASKANI DEGILLERen azindan üstelik bu adam bizim federasyon baskanimiz adam uefa baskanina program boyunca iki satir laf etmezmi etmedi !

maçin son düdügüyle isviçreli oyuncular soyunma odalarina kosarken adam kalkiyo sifo mehmet e tekme atiyo bizim federasyonumuz buna seyirci kaliyo ya sen ne is yaparsin arkadasim onlar hemen harekete geçerek uefa ya bizi sikayet ediyor bu da kalkmis"biz ceza alirsak onlarda ayni cezayi almali"diye son derece gereksiz suçu tamamen kabul eden bir açiklama yapiyor

banane kardesim onlardan onlar ne ceza alirsa alsin sen nasil çikip dersin "biz ceza alirsak onlarda alir"sen kesinlikle suçu kabul etme ama bu açiklamandan anladigim kadariyla bize kesin ceza verirler onlara 5 yil bize 5 yil ne anladim ben bu isten,,

sabah kahvaltida haberlere bakiyorum bayan spiker anlatiyo"uefa baskani isviçre'liymis disiplin kurulu baskani isviçre'liymis kararin alinacagi toplanti isviçre'deymis vs.." niye ne oldu bu kadar tutustunuz anlamadim Türkiye'de olay farklimi BIZIM FEDERASYON HEP ISTANBUL' LU....

UğuR
18.11.2005, 10:20
DünküTahkim toplantisindan Gökdeniz ile ilgili bir sey çiktimi

coach
18.11.2005, 10:33
devre arasinda beklli olucak dedi,,

smertkan
18.11.2005, 12:37
TFF için daha önce yazmistim ama silindi.O yazilar uzundu.Ancak bu sefer kisa yazacagim.Uzun yazmaya degecek adamlar degil.

Lobici,Basiretsiz,TArafli,sahibini sesi radyosu,Bizans isiayakoyuncusu, yalaka, koltuk düskünü, Hukuk karsiti, aymaz, arlanmaz, yüzsüz adamlar sizi Istifa bile kurtaramaz.

Size Ahmet Çakar, Alisen gibi adamlar bile laf edebiliyor daha ne kaldiki duymak istediginiz.

TFF ISTIFA.

Emiroğlu
18.11.2005, 12:44
dün aksam fatih altay'linin konugu ITFF(istanbul türk fifa)baskani sn.Levent Biçakçi'ydi ben hayatimda bu kadar futboldan anlamayan uluslar arasi iliskilerde yetersiz bi adam görmedim BÖYLE TANIDIGIM BI KAÇ INSAN VAR AMA ONLAR FEDERASYON BASKANI DEGILLERen azindan üstelik bu adam bizim federasyon baskanimiz adam uefa baskanina program boyunca iki satir laf etmezmi etmedi !

maçin son düdügüyle isviçreli oyuncular soyunma odalarina kosarken adam kalkiyo sifo mehmet e tekme atiyo bizim federasyonumuz buna seyirci kaliyo ya sen ne is yaparsin arkadasim onlar hemen harekete geçerek uefa ya bizi sikayet ediyor bu da kalkmis"biz ceza alirsak onlarda ayni cezayi almali"diye son derece gereksiz suçu tamamen kabul eden bir açiklama yapiyor

banane kardesim onlardan onlar ne ceza alirsa alsin sen nasil çikip dersin "biz ceza alirsak onlarda alir"sen kesinlikle suçu kabul etme ama bu açiklamandan anladigim kadariyla bize kesin ceza verirler onlara 5 yil bize 5 yil ne anladim ben bu isten,,

sabah kahvaltida haberlere bakiyorum bayan spiker anlatiyo"uefa baskani isviçre'liymis disiplin kurulu baskani isviçre'liymis kararin alinacagi toplanti isviçre'deymis vs.." niye ne oldu bu kadar tutustunuz anlamadim Türkiye'de olay farklimi BIZIM FEDERASYON HEP ISTANBUL' LU....

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Emiroğlu
18.11.2005, 12:46

Emiroğlu
18.11.2005, 12:47

Arkadaslar bilgisayarimdaki bir problemden dolayi,ayni mesaji 3 defa yolladim,yönetici arkadaslardan ricam son attigim 2 mesaji silebilirlermi acaba?Edited by: lazoliii

YANLIZ_61
18.11.2005, 21:16
ya tff denilecek tek kelime yok nerde ise her sey ordada artik konusmak hikaye ben ce çünkü her sey f. bahcenin elin de oldugunu herkes gördü onun icin biz kim seden hayir beklemeyelim ne yaparsak kendi kendimiz ancak her maca 1 _ 0 yenik basliyoz zaten bunun toparlaya kadar mac bitiyor zaten sakatlar falan bu isi ne zaman bitecek bilmem :=):0:)

Ustaalioğlu
21.11.2005, 23:48
<TABLE width="100%">
<T>
<TR vAlign=top>
<TD vAlign=bottom align=left>
<DIV =lineStory>Bakan kisaca bunlari demis, ayrintilari ntvmsnbc'de okuyabilirsiniz...</DIV>
<DIV =lineStory></DIV>
<DIV =lineStory></DIV>
<DIV =lineStory>Bakan kibarca ?istifa edin? dedi</DIV>
<DIV =deckStory style="MARGIN-TOP: 20px">Isviçre maçindaki olaylari degerlendiren Devlet Bakani Sahin, ?Basarisiz federasyonlar gidecek, gitmezlerse ben gönderirim. TFF ile ilgili olarak Basbakanlik Teftis Kurulu?ndan inceleme isteyecegim? dedi.</DIV></TD></TR></T></TABLE>
<DIV>
</DIV>
<DIV =textMedBlack>NTV-MSNBC</DIV>
<DIV =textTimestamp>Güncelleme: 21:13 TSI 21 Kasim 2005 Pazartesi</DIV>

Ustaalioğlu
21.11.2005, 23:51
<DIV =lineStory>Piskinlik limitlerde artik, diyecek birsey bulamiyorum!!!</DIV>
<DIV =lineStory>ayrinti yine ntvmsnbc'de...</DIV>
<DIV =lineStory></DIV>
<DIV =lineStory>Biçakci: Bakan Sahin bizi kastetmedi</DIV>
<DIV =deckStory style="MARGIN-TOP: 20px">Futbol Federasyonu Baskani Levent Biçakci, yazili açiklamasinda, Bakan Mehmet Ali Sahin?in, spor federasyonlari ile ilgili genel bir degerlendirmede bulundugunu, özellikle Futbol Federasyonu?na istifa çagrisinda bulunulmadigini ifade etti.</DIV>

ftunsal
22.11.2005, 00:12
biçakci dogru söylüyor!!!!

bakan beni kasteddi smileys/smiley5.gif smileys/smiley5.gif smileys/smiley36.gif

isin yoksa istifa et bakalim simdi smileys/smiley5.gif üstelik istifa gerektirecek bisey de yapmadim,istifa edecek bi makamim bile yok. smileys/smiley5.gif ayvayi yedim yaa smileys/smiley36.gif smileys/smiley36.gif smileys/smiley36.gif

Ahmet AYDIN-28
22.11.2005, 15:14
YA BU KAYSERILILER BIZE ESKIDEN DE YAPMISLAR YAPACAKLARINI BU YAZIYI TESADÜFEN BULDUM PAYLASMAK ISTEDIM

Bordo?Mavi?ye dogru

Bir ayaginda bu yeni olusum ve diger ayaginda Idmanocaginin oldugu bu çekisme uzun ve mesakkatli ve bir o kadarda çirkinliklerin yasandigi tartismalar Idmanocaginin Danistay?a açtigi dava sonucu yeni bir boyut kazanmistir. danistayin verdigi fesih karari sonucu birlesme saglanmis ve Idmanocaginin Temmuz 1967 yilinda Trabzondan 44 otobüs dolusu futbolseveri Ankara?ya tasimasi ile Tandogan meydanini dolduran binlerce Trabzonlu adeta bir efsanenin temelinin atildigi yerdir. Varilan mutabakat sonucu karadeniz insaninin azim ve hirsini, kararliligini temsil eden Bordo, Türk?ü temsil eden Mavi (Turkuaz) Trabzonsporun yeni renklerini olusturacaktir. Böylece 2 Agustos 1967 tarihinde Bordo?Mavi renklerle Trabzonspor kurulmus oldu.

1967?1968 sezonunuda Bordo mavi renklerle 2nci futbol ligine merhaba diyen Trabzonspor, çesitli nedenler, iç çekismeler yanlis tercihlerle ancak 1971?1972 senesinde sampiyonluk kovalayacak duruma gelmistir.

Bütün bu yillarda Trabzonsporun iç çekismelerinden dolayi bir türlü ulasamadigi 1nci futbol ligi komsu kentler Samsunspor ve Giresunspor?un kolayca ulastigi hedef olmustur.

1971?1972 futbol sezonuna Kamuran Soykiray ile merhaba diyen Trabzonspor, 1974 yilinin Mayis ayinda Trabzonda bir dönem 6?0 yendigi Ankara PTT ile ligin son maçina çikiyordu.

Trabzon?un alacagi bir beraberlik bile sampiyonluguna yetiyordu. Ama bir kere kader aglarini örmüs 19 Mayis Stadyumu?ndaki bütün seyirci avantajini arkasina alan Trabzonspor, maçi Zeki?nin attigi golle 1?0 kaybediyor ve sampiyonlugu PTT?ye adeta hediye ediyordu. Trabzonda araci yakilan Necmi Iperekli Giresunspor?la anlasarak sehirden ayriliyordu....

Beton Mustafa devri

1972?1973 futbol sezonunda Trabzonspor Beton lakapli eski Milli futbolcu Mustafa Erkan?a teslim ediliyordu. Ligin bitimine 9 hafta kala Orduspor?a 3?0 yenilen Trabzonspor yarista büyük yara aliyordu. Bu maçta ayrica Orduspor?lu büyük Fikret, Türk futbolunun en büyük yeteneklerinden biri olan Ali Kemal Denizci?nin ayagini kiriyor, otoritler zor futbol oynar teshisini koyuyordu. Ali Kemal?i kaybeden Trabzonspor sehre dönmeyen hocasini da kaybediyordu.

Yapilan olagan kongre sonrasi Trabzonspor yönetimini devir alan Salih Erdem baskanligindaki yeni yönetim, As baskanliga Samil Ekinci?yi, futbol sb. basina da Rah.Dr. Ruhan Öngörü getiriyor. Idari ve Mali Yapi rahmetli Nizamettin Algan?a teslim ediliyor, saymanliga rahmetli Kayhan Karahasanoglu getiriliyordu.

Yeni yönetim Ahmet Suat Özyazici?yi Mustafa Erkan?in yerine takimin basina getiriyor, böylece yeni bir dönemi baslatiyordu...

Ahmet Suatli günler

Çiçegi burnunda hocasi ile Karabük deplasmaninda 1?0 yenilen Trabzonspor ise nefatif basliyordu. Bundan sonra kalan 8 maç adeta final havasinda geçiyor ve ligin son maçina Kayseri ve Trabzon ayni puanda giriyordu.

Gençlerbirligi Trabzon?la oynayacagi son maç için Görelede 5 gün öncesinden kampa giriyordu. Hiçbir iddiasi olmayan Gençlerbirligi?nin bu hareketi akillarda soru isareti birakiyor. Bu isin sirrini sorgulayanlar, ?nereden geliyor bu derenin suyu?? demek zorunda kaliyorlardi...

Bir Trabzon Asigi Özcan Kirali

Trabzon hava alani o gün olacaklardan habersiz güne basladiginda, saat 13.30 uçagini bekleyen Özcan Kirali?ye abi yolcunmu var diye soranlar isin sirrini daha sonra anliyorlardi.

Uçaktan üç Gençlerbirligi idarecisi, genç kalecileri Eser Özaltindere?yi koruma altina alarak Görele kampina getirmek istiyor. Bu kisiler Eser?e yaklasan irikiyim, iyi giyimli kisiyi adeta tersliyorlardi...

61 Chevroletin bagajindaki adam

Ayni gün hava alani istikametinden Trabzon?a seyir halinde olan bir askeri konvoy önünde seyreden 61 plakali Chevrolet marka aracin bagaj kapaginin bir anda açilmasi ile gördükleri manzara karsisinda çok sasiriyorlardi.

Bagajda elleri, ayaklari ve agzi bantli bir kisi Askeri konvoy komutani tarafindan kurtarildiginda, bu kisinin Gençlerbirligi futbol kulübünün Kayseri asilli yöneticisi oldugu anlasiliyor.

Olay üzerine Cumartesi günü Görele?yi terk eden Gençlerbirligi kulübü bir sonraki gün oynanacak maça çikmiyor ve 3?0 hükmen maglup ilan ediliyor, rakip Kayserispor 6 dakika uzatilan maçi son anlarinda attigi golle Orduspor?u hem yeniyor hemde sahaya giren taraftarlari ile evire çevire dövüyorlardi.

Puan ve averaji esit olan bu iki takimdan Kayserispor gol fazlasi ile bir üst lige (1 nci futbol ligine) çikiyor. Trabzon için vuslat baska bahara kaliyordu...

supermann
22.11.2005, 17:59
bu zamana kadar ki en berbat tff derhal defolup gitsinler!!

coach
22.11.2005, 18:08
çok basarisizlar fakat bunu bir kere daha yazmistim havuz olayini iyi yaptilar kulüpler gelirlerini yükseltti yalniz bu geliride en fazla ist.kulüpleri aldigi söyleniyor ama herkezin aldigi para ortada kazanan aliyo

ftunsal
22.11.2005, 19:31
fedarsyon olaganüstü toplanmisEdited by: ftunsal

Necati
22.11.2005, 19:33
Su anda Türkiye nin gündemi nedir Sayin Biçakçi?

Türkiye-Isviçre ve ceza alip almayacagimiz..

Su durumda voleybol ya da hentboldan bahsetmiyor heralde.

Sen de Atay Aktug gibi yapistin oraya,ama ikiniz de yolcusunuz.

lovehakan
22.11.2005, 20:26
bugün radyosport da ilhan cavcav konustu federasyonun sevaplari günahlarindan cokmus istifa etmemeleri dogru olurmus. bu sevaplari nerden kazandigini cok merak ettim dogrusu....

ftunsal
22.11.2005, 23:19
federasyon devam demis..
is bakana kaldi.

Hasan Cubukcu
23.11.2005, 00:14
Bakan iyi laf koydu ama !! Adamlar cok cirkef yahhu hemen cikip diyorlar öyle demke istemedi .

gerçekefsane
06.12.2005, 16:36
SISKANDAL !..

Federasyon sisten önünü göremedi, tarihi bir hataya imza atti: Iki ayri maç.. Ikisi de ayni nedenden yarida kaliyor.. Ikisinde de Federasyon yönetimi ayni.. Ama verilen kararlara bakildiginda sasmamamak mümkün degil !.. IHA Spor Müdürü Tahir Kum'un özel haberi..

Ligde bu hafta yogun sis nedeniyle yarida kalan ve dün bastan baslanarak tekrar oynanan Malatyaspor-Ankaragücü maçi ilginç bir ikilemi ortaya çikardi.

Pazar günü sis nedeniyle yarida kalan maç için ertesi gün bastan oynanmasina karar veren Türkiye Futbol Federasyonu'nun, yine sis nedeniyle yarida kalan 23 Ocak 2005 tarihindeki Mardinspor- Kayserispor karsilasmasini ertesi günü kaldigi yerden oynattigi ortaya çikti.

Futbol Federasyonu'nun 10 ay gibi kisa bir süre içinde sis nedeniyle yarida kalan iki müsabakayla ilgili gerekçe ayni olmasina ragmen iki farkli karar vermesi kafalari karistirdi.

BIR MAÇ KALDIGI YERDEN DEVAM...
23 Ocak 2005 tarihinde Mardin 12 Kasim Sehir Stadi'nda Türkiye Kupasi 3. kademe maçinda Mardinspor ile Kayserispor karsi karsiya geldi. Maçin hakemi Hamza Misir yogun sis nedeniyle 1 taç atisi sirasinda 49. dakikada karsilasmayi erteledi.

Bu müsabakayla ilgili Levent Biçakci federasyonu maçin ertesi günü kaldigi yerden itibaren devam etmesine karar verdi. 24 Ocak 2005 tarihinde Mardinspor-Kayserispor karsilasmasi 49. dakikadan itibaren taç atisiyla basladi. Normal süresi berabere biten karsilasma, penalti atislari sonrasi Kayserispor'un galibiyetiyle sonuçlandi.

ÖBÜRÜ BASTAN BASLADI...
4 Aralik 2005 tarihinde Malatya Inönü Stadi'ndaki Turkcell Süper Ligi 15. hafta karsilasmasinda Malatyaspor ile Ankaragücü karsi karsiya geldi. Yogun sis nedeniyle maçin orta hakemi Orhan Erdemir karsilasmayi 39. dakikada erteledi.

Levent Biçakci federasyonu bu kez karsilasmanin ertesi günü bastan oynanmasina karar verdi. 5 Aralik 2005 tarihinde bastan baslayan karsilasma golsüz beraberlikle sona eriyor.

BU NE PERHIZ...
Gerekçe, müracaat edilen mercii ve karar veren ayni. Ancak karar farkli. 10 ay önce "kaldigi yerden itibaren oynanmali" diyen Futbol Federasyonu, 10 ay sonra ikinci sis vakasinda bu kez "Bastan itibaren oynanmali" seklinde karar verdi.

Futbol Federasyonu Müsabaka Talimati'nda ise "Müsabakalarin yarida kalmasi" ile ilgili 21. madde, dogal zorlayici sebep dolayisiyla tamamlanamayan maçlarla ilgili karar konusunda tek yetkilinin Futbol Federasyonu oldugunu belirtiyor.

Öte yandan, Profesyonel Islerden Sorumlu yönetici Mehmet Baskan, "Bu karar nasil verildi?" seklindeki soruya, "Bu konuda hukuk kurulumuzun görüsleri alindi ve biz de yönetim kurulu olarak bu sekilde karar verdik" açiklamasini yapti.

ajansspor.com

Nytre
06.12.2005, 17:25
hesabini versinler!'!'''' bunu ortaya çikaran muhabirin tv.si bu olayin üstüne gitsin!!!

kayserililere bu kadar da ayricalik yapilmasi ayiptir ya!!!

ne federasyon ne de mhk adalet dagitmiyor yillarca!!! ayiptir be utanmiyormu bu kepazeler yaptiklari seylerden..

artik trabzonspor taraftarinin sabredeck bir seyi kalmadi bu durumlara karsi..

Tunga
07.12.2005, 00:40
Iste size bir federasyon harikasi daha...

Pek çogunuzun dikkat ettigini sanmiyorum. Fenerbahçeli Semih'e PFDK 3 maç ceza verdi. Neden? Galatasaray maçinda hakeme ve karsi takim taraftarina yaptigi hareket ve hakaretler nedeniyle. Haydi simdi tespit ve yorumlara baslayalim:

1- Bu hakaret ve hareketler demek ki hakem ve gözlemci raporunda vardi; ki böyle bir ceza çikti.

2- Bu olay 2 (yaziyla iki) hafta önce oynanan maçta gerçeklesti.

3- PFDK diyelim ki ancak toplandi; peki o zaman, bu davranisin ceza alacagi kesin. 1 maç olur, 3 maç olur ona disiplin kurulu karar verecek. tekrar ediyorum CEZA KESIN. O zaman bre kefereler ne diye tedbirsiz olarak disiplin kuruluna sevk etmediniz. O herif de çikip bizim maçimizda kiçlarini kurtardiklari golün asistini yapti.

4- Samsun maçindaki kirmizi kart nedeniyle Hüseyin'e verilen ceza 3 maçti. Peki ne oldu? Hüseyin onu takip eden 1 lig, 1 kupa maçinda oynayamadi. Derken efendim butahkim kurulu cezayi 1 maça indirdi ve bu arada Hüseyin Kayseri Erciyes (lig)veKayserispor (kupa) maçlarinda oynamadi. Yani 1 maç ceza TFF'den bize hediye oldu(?).

ÖZET: Oyuncumuz cezasiz oldugu halde oynamadi, Semih ceza alacagi biline biline oynadi. Takdir hepinizin.

(bir de dipnot:Semih'e cezahaberini febelilerintaraftar internet sitesinde buldum. Oysa su anitibariyle ne internet haber sitelerinde ne de TFF:ORG:TR'de bununla ilgili bir haber yok. Nasil aliyorsunuz kardesim bu haberi?)

Semih GÜL
07.12.2005, 00:49
Senimi alkislasam TFF yi mi anlmadim ama bildigim bisey var bunlar çok assagilik insanlar ve semih asist yaptiysa abicim bizden biri daha asist yapacaktir bunlarla avunmak bana göre degil.

gerçekefsane
07.12.2005, 01:00
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=470><T><T>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top width=220>
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=4 width=220><T><T>
<T>
<TR>
<TD ="hSpot">

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=470><T><T>
<T>
<TR>
<TD colSpan=2 ="hBaslik">

haksizlik yapmayalim yine de

Ailton ve Semih'e men cezasi</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top width=250></TD>
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=4 width=220><T><T>
<T>
<TR>
<TD ="txtKucuk">06 Aralik 2005 21:39</TD></TR></T></T></T></TABLE></TD></TR></T></T></T></TABLE>

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Fenerbahçeli Semih Sentürk ve Besiktasli Ailton'a men cezasi verdi.</TD></TR></T></T></T></TABLE></TD></TR>
<TR>
<TD background=img/menuarka.gif colSpan=2>http://www.internetspor.com/v3/img/1x1.gif</TD></TR>
<TR>
<TD colSpan=2 ="txt">

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Besiktasli futbolculardan Ailton'a 3, Koray Avci'ya 2, Fenerbahçeli Semih Sentürk'e de 3 maç müsabakalardan men cezasi verdi.

Kurul, bugün yaptigi toplantida, 25 Kasim'da Sivas'ta oynanan Sivasspor-Besiktas maçinda, rakibine yönelik eylemi nedeniyle siyah-beyazlilarin Brezilyali futbolcusu Ailton'a 3 maç ceza verirken, ayni maçta rakibine hakaret ettigi gerekçesiyle Koray Avci'ya da 2 maç müsabakalardan men cezasi uyguladi.

PFDK, Fenerbahçeli futbolcu Semih Sentürk'e de Galatasaray ile 27 Kasim'da oynanan derbi maçta ''Rakip takim taraftarina ve müsabaka hakemine hakaret ettigi'' gerekçesiyle 3 maç ceza verdi.

Ayni maçta, taraftarinin neden oldugu çirkin ve kötü tezahürat, saha olaylari ve talimatlara aykiri eylemler nedeniyle Galatasaray Kulübü 57.500 YTL, taraftarinin kötü ve çirkin tezahürati nedeniyle Fenerbahçe Kulübü ise 2.500 YTL para cezasi aldi.

PFDK'nin verdigi öteki cezalar söyle:

15 gün hak mahrumiyeti: Vural Sarici (Malatyaspor yöneticisi)
6.000 YTL: Trabzonspor
3.500 YTL: Vestel Manisaspor
2.500 YTL: Kayseri Erciyesspor, Malatyaspor, Ankaragücü

internetspor.com</TD></TR></T></T></T></TABLE>Edited by: gerçekefsane

Mollasalihoğlu
07.12.2005, 01:03
bu topice yazi yazarak nickname'imimi kirletmek istemyorum.en azindan biçakçi domuzu gidene kadar...

holigan61
07.12.2005, 01:05
yaa arkadaslar bu fedarosyona bi suikast duzenliyelim.Alayina bomba atalim.Molotof kokteyli sallayip hepsini diri diri yakalim.Bunlarin alayi orman çocugu.Alayini musait bi yerde musait bi zamanda ormanlikta(analariniyla birlikte)gusel bi toplanti yapmak lazim!!!

gerçekefsane
07.12.2005, 01:06
<TABLE height=170 cellSpacing=0 cellPadding=0 width=107 align=left><T>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top align=left width="20%">[/url]http://www.sabah.com.tr/2005/12/06/im//BF6498D0DEE20D48AAD3A674b.jpg</TD>
<TD vAlign=top align=left colSpan=2>[url=""] ("")http://img.sabah.com.tr/i/1_pix_beyaz.gif</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top align=left colSpan=3 height=7>http://img.sabah.com.tr/i/1_pix_beyaz.gif</TD></TR></T></T></TABLE>Elenme primi 5 milyon YTL

Almanya'ya gidemeyen A Milli Takim'a dagitilan prim tartisma konusu oldu.

Milliler 15 ayda 14 maç yapti, 10 milyon YTL prim 'hakki kazandi.' Bunun yarisi havuza girdi, yarisi da 45'i futbolcu olmak üzere 58 kisi arasinda dagitildi. Dünya Kupasi'na lider olarak giden Ukrayna'da dagitilan prim, sadece 2 milyon dolardi...

ISTE 'PRIM-METRE'

Ukrayna
Grup lideri olarak çikti
Toplam
2.7 milyon YTL
Kisi basi
68 bin YTL

Çek Cumhuriyeti
Play-off'ta çikti
Toplam
20 bin YTL
Kisi basi
800 bin YTL

Isviçre
Türkiye'yi eleyip çikti
Toplam
11.1 milyon YTL
Kisi basi
278 bin YTL

Norveç
Play-off'ta elendi
Toplam
1.2 milyon YTL
Kisi basi
30 bin YTL

<DIV align=center>http://img.sabah.com.tr/i/yildizlar2.gif</DIV>Yarisi havuzda kaldi

Milli Takim'in 2006 elemelerindeki performansiyla 10 milyon YTL prime hak kazanildi. Finallere gidilemedigi için bunun yarisi havuzda kaldi, 5 milyon YTL 58 kisiye dagitildi..

Euro-2000'den beri A Milli Takim'in primleri çok tartisildi. Avrupa Sampiyonasi'ndaki çeyrek final sonrasi jip krizi çikmis, temin edilebilen 14 aracin futbolcular arasinda paylasiminda sorun yasanmisti. 2002 Dünya Kupasi'nda üçüncü olan milli futbolculara 250'ser bin dolar prim dagitilmisti. Finalde Brezilya'ya kaybeden Almanya'da prim miktari adam basi 220 bin mark idi. Bu fark yetkililerce "Almanya bu turnuvalarda oynamaya ve basariya alisik bir takim. Biz ise yüksek hedeflere yüksek ödüller koyma dönemindeyiz" diye açiklanmisti. 2006 Dünya Kupasi elemeleri öncesi Federasyon Baskani Levent Biçakci prim sistemini açiklamisti. Her maçin, her pua n i n belli bir primi olacak, futbolcular bu primin yarisini alacak, havuzda toplanacak diger yarisi finallere gidilmesi halinde futbolculara ödenecekti. Içerideki Gürcistan maçinda üç puanin degeri adam basi 20 bin, deplasmanda Yunanistan galibiyetinin ödülü ise 120 bin YTL idi.

KUPA ZAFERINE SERVET
Bütün maçlar kazanilsa toplam 15 milyon YTL prim verilecekti. Dünya Kupasi sampiyonlugunun ödülü ise 35 milyon YTL idi. Ancak grupta elde edilen 23 puanin karsiligi olarak hak edilen prim 10 milyon YTL oldu. Bunun besi futbolcular (kadrolara çagrilan 45 kisi) ve teknik- idari kadroya (13 kisi) dagitildi. Havuzda bekleyen 5 milyon YTL ise barajda elenince federasyonun kasasinda kaldi. Grubumuzun birincisi Ukrayna'da futbolcular ve teknik heyet 2 milyon dolar prim aldi. Adam basi yaklasik 50 bin dolar (68 bin YTL) düstü. Play-off'tan çikan Çek Cumhuriyeti'nde prim adam basi 15 bin dolar (20 bin YTL) idi. Isviçre grupta her maçta oynayana 170 bin Isviçre Frangi verdi; baraji geçmenin ödülü 100 bin Frank idi. Yani her maçta oynayan Isviçreli futbolcu yaklasik 278 bin YTL prim aldi. Play-off oynayan Norveç, finallere gitse adam basi 30 bin dolar (40 bin YTL) prim verilecekti.
ISMAIL ANNIKIZIL
sabah.com.trEdited by: gerçekefsane

Tunga
07.12.2005, 01:44
@gerçekefsane

bir detay göstereyim:

---------------------------------------------------------

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=470>
<T>
<TR>
<TD colSpan=2 ="hBaslik">

Ailton ve Semih'e men cezasi</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top width=250></TD>
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=4 width=220><T><T><T>
<T>
<TR>
<TD ="txtKucuk">06 Aralik 2005 21:39</TD></TR></T></T></T></T></TABLE></TD></TR></T></T></T></T></TABLE>

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Fenerbahçeli Semih Sentürk ve Besiktasli Ailton'a men cezasi verdi............................................

------------------------------------------------------------ -

Malum siteye ekleniş saati: 21:33

pek fark yok ama gene de önce yayınlamışlar.

gerçekefsane
07.12.2005, 02:02
yanlis anlamani istemem oradaki haberin kaynagi nedir.

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=624><T>
<T>
<TR>
<TD width="100%" colSpan=3>Ailton?a 3, Koray?a 2 maç ceza !

PFDK; Besiktasli Ailton?a 3 maç, Koray Avci?ya ise 2 maç men cezasi verdi.</TD></TR>
<TR>
<TD width=624 colSpan=3></TD></TR>
<TR>
<TD width=469 height=15>
</TD>
<TD width=155 colSpan=2 height=15 ="text">
06.12.2005 21:01</TD></TR></T></T></TABLE>

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Besiktasli futbolculardan Ailton'a 3, Koray Avci'ya 2, Fenerbahçeli Semih Sentürk'e de 3 maç müsabakalardan men cezasi verdi

spor3.comEdited by: gerçekefsane

Semih GÜL
07.12.2005, 02:04
yaaa ben olayiniza karismak istemiyorum ama sanirim ailton bu durumda bizim maçta yok öyle degil mi?

yanlismi yoksa

gerçekefsane
07.12.2005, 02:10
yaaa ben olayiniza karismak istemiyorum ama sanirim ailton bu durumda bizim maçta yok öyle degil mi?

yanlismi yoksa

tahkim kurulunda cezasinda indirim olmazsa oynamayacak

Semih GÜL
07.12.2005, 02:11

güsel valla

smileys/smiley36.gif

ve sanirim çok haklisin 2 maça düsmesi an meselesidir.

gerçekefsane
07.12.2005, 11:04
Federasyondan cevap geldi..

Futbol Federasyonu, yarida kalan maçlari yeniden baslatmak, kaldigi yerden oynatmak ya da yarida kaldigi kosullarla tescil etmek hususunun federasyonunun yetkisi dahilinde oldugunu açikladi.

Futbol Federasyonu, iki farkli tarihte, hava kosullari nedeniyle ertelenerek, ertesi gün, baslangiç dakikalari farkli olarak oynatilan maçlarla ilgili açiklama yapti.

Federasyondan yapilan açiklamada, 4 Aralik Pazar günü Malatya'da yapilmasi gereken Malatyaspor-Ankaragücü maçinin, hava muhalefeti nedeniyle 44. dakikada hakem tarafindan ertelenip, ertesi gün bastan baslatilarak 90 dakika oynatildigi hatirlatilarak, su görüslere yer verildi:

''Basinda yer alan Mardinspor-Kayserispor Türkiye Kupasi karsilasmasi da yine maçin hakemi tarafindan hava muhalefeti gerekçesiyle tehir edilmis ve 1 gün sonra kaldigi dakikadan baslatilarak tamamlanmisti. Futbol Federasyonu Müsabaka Talimatnamesi'nin 21. maddesine göre, yarida kalan maçlari yeniden baslatmak, kaldigi yerden oynatmak ya da yarida kaldigi sartlarla tescil etmek hususu Futbol Federasyonu'nun yetkisi dahilindedir. Söz konusu karsilasma tek maçlik eliminasyon sistemiyle yapilan kupa maçi oldugundan, yönetim kurulu o dönemdeki takdirini maçi o dakikadan itibaren oynatmaktan yana kullanmistir.

Bu ve benzeri degerlendirmeler bundan önceki dönemlerde de yasanmistir.''

ajansspor.com

Tunga
08.12.2005, 19:20
oflubektas'in özdeyisi ile

http://img320.imageshack.us/img320/7549/emanetcopy2hu.jpg

Barış
08.12.2005, 19:32

güsel valla

smileys/smiley36.gif

ve sanirim çok haklisin 2 maça düsmesi an meselesidir.

.

---

Vay be,indirmisler cezayi.Yaniltti bizi herifler.

<TABLE cellSpacing=2 cellPadding=4 width=385><T><T>
<T>
<TR>
<TD ="katayrintibaslik">FENERBAHÇELI SEMIH'E VERILEN 3 MAÇLIK CEZA KALDIRILDI </TD></TR>
<TR>
<TD>Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Fenerbahçeli futbolcu Semih Sentürk'e verilen 3 maç müsabakalardan men cezasini kaldirdi. Tahkim Kurulu, 26 Kasim'daki Sivasspor maçinda rakibine yönelik eylemi nedeniyle 3 maç ceza alan Besiktas'in Brezilyali futbolcusu Ailton'un itirazini da degerlendirdi ve cezayi 2'ye indirdi.
</TD></TR></T></T></T></TABLE>Edited by: Oflu144

coach
08.12.2005, 19:44
oooolan aziz

Bülent Bayraktar
08.12.2005, 21:00
la bunlarin hepsi serefsiz semihe ilk once 3 maç ceza weriyolar sonra af ediyorlar

U.Sadıkoğlu
08.12.2005, 21:09

http://img320.imageshack.us/img320/7549/emanetcopy2hu.jpg zuahahasmileys/smiley4.gif

Nytre
08.12.2005, 22:35

http://img320.imageshack.us/img320/7549/emanetcopy2hu.jpg

zuahahasmileys/smiley4.gif

abi bu kadar süper ve net bir sey olamaz lütfen sunu pankart yapalim

herkes gorsun ALLAH ASKINA YA..ayni renklerde olsun!!!

+20 milyon benden

onurkaradeniz
08.12.2005, 23:13
süper bi resim elinize saglik smileys/smiley36.gif

Nytre
08.12.2005, 23:20
resim resim olarak kalmasi herkes gorsun bunu!

hadi arkadaslar...

onurkaradeniz
08.12.2005, 23:22
bence de ama pankart filan olmaz net ortaminda daha iyi olur

Hasan Cubukcu
09.12.2005, 01:20
Burasu türkiye burda kim güclüyse onun söz hakki gecer öyle degilmi ???? demek adamlar biryerden destek aliyorki istediklerini yaptirabiliyorlar , cezayi indirerek , verilen cezayi affadöndürerek,sampiyonlugu birinin elinden calip öbürüne vererek ,.....................................

gerçekefsane
09.12.2005, 08:32
Tahkim'in çivisi çikti

Kurul, PFDK'nin Fenerbahçeli Semih'e verdigi üç maçlik cezayi kaldirdi. Gerekçe olarak, 4. hakemin küfürleri duymadigi, temsilci raporunun bu yüzden inandiriciligini yitirdigi gösterildi. Bu karar Tahkim Kurulu ile federasyonu yine karsi karsiya getirdi

http://www.milliyet.com.tr/2005/12/09/spor/resim/axspo02.jpg CEMAL ERSEN

Temsilci raporunu hiçe sayan Tahkim Kurulu, Fenerbahçe'li Semih'in üç maçlik cezasini kaldirarak Türk futbolunda bir ilke imza atti. Galatasaray derbisinde sari-lacivertli takimin attigi golden sonra tribünlere kosarak "hepinizin .....na koyduk" seklinde agir bir sekilde küfür ettigi, maçin 80. dakikasinda ise hakem Serdar Tatli'nin duymadigi bir pozisyonda benzer hakaretini sürdürdügü rapor edilen Semih'in, Tahkim Kurulu'na yaptigi itiraz "yildirim hiziyla" sonuçlandirildi ve üç maçlik cezanin tamami kaldirildi.
Derbi maçinda saha içinde görev yapan temsilci O.Kaya Tok tarafindan küfürleri açik bir dille rapor edilen ve geçtigimiz sali günü Disiplin Kurulu tarafindan üç maç ceza verilen genç golcünün cezasinin yok sayilmasi Futbol Federasyonu'nda da sok etkisi yaratti. Federasyonun saha içi ve tribün güvenligini gözetmekle görevlendirdigi temsilcilerin resmi raporlarinin dikkate alinmamasi Tahkim Kurulu ile federasyon yönetimi arasinda da yeni bir kaosun sinyallerini verdi.

Temsilci yanlis duymus!
Tahkim Kurulu'nun Prof. Dr. Selçuk Öztek baskanliginda dün yapilan toplantisinda Semih'e verilen üç maçlik cezanin kaldirilma gerekçesi ise saskinlik yaratti. Temsilci O.Kaya Tok'un saha içindeki bulundugu yerde maçin dördüncü hakemi Mehmet Fatih Gökçe'nin de görev yaptigini ileri süren kurul, dördüncü hakemin küfürleri duymamis olmasinin temsilci raporunun inandiriciligini ortadan kaldirdigi görüsünde birlesti. Böylece ilk kez bir futbolcu resmi raporlara yansiyan küfürüne ragmen ceza almadan kurtulmus oldu.
Tahkim Kurulu'nun Semih ile ilgili kararina bazi federasyon yöneticileri de büyük tepki gösterdi. Kurul ile federasyon arasidaki savasin sogumaya yüz tuttugu bir dönemde PFDK'nin verdigi bir cezanin indirime dahi gerek görülmeden kaldirilmasi, Tahkim Kurulu seçimine yönelik olaganüstü genel kurul tartismasini da yeniden gündeme getirdi. Bu arada bir süre önce yasanan Tahkim Kurulu krizinde Fenerbahçe kulübü, bu kurulu tanimadigini açiklamasina karsin Semih'in cezasi için basvuru yapilmasi da büyük çeliski olarak nitelendirildi.

milliyet.com.trEdited by: gerçekefsane

kudu_61
09.12.2005, 11:17
Tahkim semihin cezasini kaldirdi sizce simdi semih suçlu mu degil mi kafam karisti aglamayana emzik verilmezmis adamlar bir haftadir nobre anelka sakat semih cezali diyorlardi erciyes maçina forvetsiz çikicaz diyorlardi ya mesaj yerine gitmis onlar da gereken neyse yapmislar vah Türk futbolu vah ne hallere düstün gökdenizin cezasini karardan önce indirip tahkimin kafasini sartlandiran sözde medyanin siz hiç semihin cezasi inecek diye bir yazisini okudunuz mu herifler saman altindan su yürütüyorlar tahkimi, medyayi, mhk yi, federasyonu satin almislar bizde de yönetim yok aday yok elden ne gelir...

Ayitonun rakibinin kasiklarina kasti olarak attigi tekmenin cezasi 2 maça inmis hani gökdeniz olayinda cezanin indirilmesikötü örnek olacak adalet nerede diyen delikanlilar elestirsenize bu karari da iyi herkes birbirine kasitli tekme atsinnede olsa cezasi 2 maç serefsiz medya isine gelince nasil da susuyorsun...

kudu_61
09.12.2005, 11:21
Bu federasyonun her fedi özürlü ya baksaniza biz sadece hakemlere kör diyoduk meger temsilciler de sagirmis...Üzücü durum Allah bi an önce sifalarini verir insallah insan olarak üzülmemek elde degil merhamet iste...

Barış
09.12.2005, 11:23
Anelka ve Nobre sakatlandi ya,Semih de olmasa olur mu?(!).Siz de niye kötü düsünüyosunuz(!)...

onurkaradeniz
09.12.2005, 14:42
tahkim kurulu fenerasyona mi smileys/smiley7.gifbagliydi yawsmileys/smiley7.gif

cIlgInIm
09.12.2005, 15:06
fenerasyon iste bunlar bi temizlik sart

kerimof61
09.12.2005, 15:14
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">ya beyler bu olaylar kotu ama bugünki fanatik gazetesinde federasyonun trabzonspora fener macinda küfürlü tezahürat yaptigimiza ses bombasi attigimiza dair bir rapor gönderip savunma istemis</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

MahmutHSO
09.12.2005, 16:02
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Bedir, açiklamada, iki kurul arasindaki görüs farkinin bu kadar fazla olmasinin düsündürücü olduguna dikkat çekerek, sunlari söyledi:

''Semih'e Fenerbahçe-Trabzonspor karsilasmasindaki eyleminden dolayi verilen 3 maç oynamama cezasinin, Tahkim Kurulu tarafindan tamaminin kaldirilmasi düsündürücüdür. Fenerbahçe kulübünün sakat ve cezali futbolcularinin çok oldugu bir dönemde, böyle bir karar çikmasi daha da düsündürücüdür. Bu ceza indiriminin, tamamen hukuki ve adil bir uygulama oldugu konusunda ciddi tereddütler olusmustur. Pazar günü oynayacagimiz müsabakada olusabilecek basit bir hakem hatasinin, Fenerbahçe lehine olmasi halinde, belki de bu güzide kulübümüz daha abartili bir sekilde tepki alacak ve ne Kayseri ne de Türkiye kamuoyu kolay ikna olmayacaktir.''

Bedir, Semih'in cezasinin kaldirilmasinin adaletsiz oldugunu da iddia ederek, ''Biz Erciyesspor olarak yetkili merciler kabul ettigi takdirde, rakibimizin sakatlarinin iyilesmesine veya havalarin isinmasina kadar maçi ertelemeyi de kabul ederiz'' diye konustu.

yacagimiz müsabakada olusabilecek basit bir hakem hatasinin, Fenerbahçe lehine olmasi halinde, belki de bu güzide kulübümüz daha abartili bir sekilde tepki alacak ve ne Kayseri ne de Türkiye kamuoyu kolay ikna olmayacaktir.''

Bedir, Semih'in cezasinin kaldirilmasinin adaletsiz oldugunu da iddia ederek, ''Biz Erciyesspor olarak yetkili merciler kabul ettigi takdirde, rakibimizin sakatlarinin iyilesmesine veya havalarin isinmasina kadar maçi ertelemeyi de kabul ederiz'' diye konustu.

cIlgInIm
09.12.2005, 18:08
eziklerde forvet kalmayinca mecburen kaldirdilar cezzayi idare edin ezikler iste adamlar semih e kadar düsmüsler o kadar acimasiz olmayin arkadaslar..

Allah büyük semih de gecer bi kaziga yakindir ..

nobre gecti sira onda

gerçekefsane
09.12.2005, 18:18
Federasyon kongreye gidiyor

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=470><T>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top width=250>http://www.internetspor.com/v3/resim/haber/4169bicakci.jpg</TD>
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=4 width=220><T>
<T>
<TR>
<TD ="txtKucuk">09 Aralik 2005 17:17

</TD></TR>
<TR>
<TD ="hSpot">Türkiye Futbol Federasyonu Olaganüstü Kongre karari aldi. Federasyon'dan yapilan açiklamaya göre Olaganüstü Kongre 19-20 Ocak tarihleri arasinda yapilacak</TD></TR></T></T></TABLE></TD></TR>
<TR>
<TD background=img/menuarka.gif colSpan=2>http://www.internetspor.com/v3/futbol/img/1x1.gif</TD></TR>
<TR>
<TD colSpan=2 ="txt">

Futbol Federasyon güven tazelemek için seçime gidiyor. Futbol Federasyonu, Biçakci baskanligindaki yönetim kurulu üyeleri Beylerbeyi Tesisleri'nde 14:30'da toplandi.

Futbol Federasyonu Baskan vekili Sekip Mosturoglu'nun istifasindan sonra bosalan koltuga gelecek kisiyi belirlemek için toplanan yönetim kurulu toplantisinda sok bir karar çikti.

Elestirilerle yipranan yönetim Kurulu bir nevi güven tazeleme amaciyla 19.20 Ocak tarihleri arasinda olagan genel kurul toplantisi yapma karari aldi.

Bu sok gelismeden sonra Sekip Mosturoglu'nun yerine kimin seçilecegi konusuda gündemden düstü. Artik herkes olaganüstü kongreye kilitlenmis durumda.

Biçakçi toplanti sonrasi basin açiklamasi yapti. Biçakci sunlari söyledi:

"Bastan beri seffafligi ilke edinen federasyon güven gereksinimi duymustur. Bi nedenle olaganüstü kongre karari aldik. Kisisel ikbal pesinde kosmayan yönetim kurulu üyeleri Türk futbolunu herseyden önde tutmustur."

internetspor.com</TD></TR></T></T></TABLE>

denizgrsy
09.12.2005, 19:53
iyi olmusta yerine kim gelir?

halil ibo
10.12.2005, 10:34
Saniyorum sartlar M.Ali Yilmaz lehine gelisir.Fakat bunun bizim açimizdan bir arti deger olacagini sanmiyorum.Hatta ezikler;muhtemel basarilarimizda iste federasyon baskani sizden onun karsiligini aliyorsunuz,bile diyebilirler.

Nytre
10.12.2005, 11:34
semihin cezasini kaldiriorlar o zaman ceza alan tüm oyuncularin cezalarini kaldirsinlar.. adam bir iki maç ceza neysede tam 3maç ceza goruor...

ama kaldirilior neden mi?..

çünkü fb.nin forvetteki tüm oyunculari sakatta ondan!...

bu serefsizlik yapilir da bu kadar açiktan yapilmaz!...

Nytre
10.12.2005, 11:44
federasyon ne yapacaksa yapti simdi baska bir fb. komplosu ile karsi karsiya kalmamak için kulkubumuzun dikkatli olmasi lazim...

ayrica semihe bizim maç için degil gs-fb maçindan dolayi ceza verildi..

federasyon rumlar gibi çalisior aferin onlara çok takdir ediyorum!

61_dnc_TS
10.12.2005, 22:36
bunlar sapitti... yoruma degmez.. birininki digerininkini tutmuyor...

Doğukan Uçan
18.02.2024, 12:09
fenerbahçe ve galatasaray'ın arka bahçesi gibi hareket etmekten ne zaman geçecekler acaba. ulan ayıptır ya. hakem atamaları, maç saatleri falan tamamen şaibeli. maçlar boşuna niye oynanıyor önceden sonuçları bize de söyleyin tiyatro izlemeyelim.

HOPA'LI TS'Lİ
19.02.2024, 08:17
fenerbahçe ve galatasaray'ın arka bahçesi gibi hareket etmekten ne zaman geçecekler acaba. ulan ayıptır ya. hakem atamaları, maç saatleri falan tamamen şaibeli. maçlar boşuna niye oynanıyor önceden sonuçları bize de söyleyin tiyatro izlemeyelim.

Evet kupa maçlarımızı 17.30'a, lig maçlarımızı 16.00-17.00 saatlerine çekti şerefsiz tff ve yayıncı BEIN