PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2010 Dünya Kupası Şampiyonu Kim Olur?

ilhan
29.06.2010, 23:26
Artık son 8 takım kaldığına göre anketimizi açabiliriz. :)

faik celikoflu
29.06.2010, 23:27
Almanya...

Sefa
29.06.2010, 23:28
Brezilya..

Hüseyin İlkin
29.06.2010, 23:30
Viva Espana!

Gönlümden ilk geçen takım Arjantin olsa da, Almanya veya İspanya karşısında işleri oldukça zor.

ilhan
29.06.2010, 23:32
Şimdiye kadar hiçbir dünya kupasında Arjantin'e sempati duymadım. Ama bu dünya kupasıyla birlikte bütün sempatimi kazandılar. Umarım şampiyon olurlar.

Harun CAN
30.06.2010, 00:29
Brezilya...Her türlü ilaç mevcut adamlarda..! hücum-savunma...

ikinci adayım ise Almanya...

parlayan
30.06.2010, 00:45
Hollanda olsun ya :)

Umarım Hollanda şu Brezilya'yı geçer de finalde yer alır.. Diğer taraftan da Arjantin gelsin.
Güzel maç olur.

Hürgün Aygün
30.06.2010, 00:49
İspanya olur bence...

Emirhan Makul
30.06.2010, 01:33
Viva Espana!

Gönlümden ilk geçen takım Arjantin olsa da, Almanya veya İspanya karşısında işleri oldukça zor.

Aynı hissiyatı taşıyorum.

İlk önce almanyayı sonra da İspanyayı geçmemiz gerekecek.

Çok zor olacak ancak belki de Messi , kaybolan yıldızlar kılişesinden kurtulup Maradona gibi takımını dünya şampiyonu yapar.

Defansif anlamda daha dikkatli olmalıyız.

Bütün iyi dileklerim Arjantin ile.

Bıyıklıoğlu
30.06.2010, 01:37
En başından beri favorim Arjantin.İnşallah alacaklar.

İlker Akçay
30.06.2010, 07:48
İngiltere ve Arjantin favorilerimdi.Artık tek favorim kaldı Maradona :)

Faik Yılmaz
30.06.2010, 08:17
Şu ana kadar takım oyunu yardımlaşma olarak beni en fazla tatmin eden takım Uruguay...

Ha gönlün kimden yana derseniz ya Almanya ya Arjantin......

Onur
30.06.2010, 10:42
İspanya kupaya en yakın takım. Hayvani pas güçleri getirecek kupayı :)

Gökhan KAN
30.06.2010, 10:55
İngiltere mort olduğuna göre İspanya diyebiliriz.

Süleyman50
30.06.2010, 11:10
arjantin diyorum...

Emrah Akcagöz
30.06.2010, 11:54
Almanya-Arjantin maçını galibi şampiyon olur..

Bu arada digitürk web tvye ücretsiz üye olup dünya kupası canlı olarak izlenebiliyor..

mehmets61
30.06.2010, 12:28
iki favorimin önde olması sevindirici. fakat ben ispanya alsın istiyorum daha önce hiç almadıgı için.

Tolunay Abdioğlu
30.06.2010, 12:31
Tabii ki İspanya kazanıcak.

Ama Arjantin'de olabilir. Messiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. :)

Oğuz B.
30.06.2010, 12:41
Gana'nın kazanmasını isterim ama Arjantin olur bence.

Canberk
30.06.2010, 12:49
Brezilya :meşale1:

Emrah Akcagöz
30.06.2010, 12:58
Almanya yabana atılacak bi takım değil eğer Arjantin'i geçerlerse (2006'da çeyrek finalde bunu başarmışlardı) kupayı kaldırırlar ki Arjantin savunması o kadar da iyi değil..

Benim favorim Almanya..

Emrullah
30.06.2010, 18:53
Büyük ihtimalle Brezilya veya Almanya'dan biri olur.

Berk
30.06.2010, 19:19
Mantığım Brezilya, kalbim Arjantin diyor ve ben kalbimi destekliyorum..

Ilelioglu
30.06.2010, 20:02
Ya Almanya yada Brezilya....:);)

Mira_61
30.06.2010, 20:05
Kupa Messi'ciğime çok yakışacak.:)

Hotaman
30.06.2010, 20:20
Elbette İspanya. Para olsa Vestel'den lcd alırdım o derece İspanya.:)

biltrabzon
30.06.2010, 20:55
son 8 kalan takimlardan almanya,ispanya yada brezilya sampiyon olur.digerlerinin sampiyon olma ihtimali cok zayif.
1.ispanya
2.almanya
3.brezilya

Kılıç Ali
02.07.2010, 00:55
kim olur bilmiyorum ama Uruguay olsun istiyorum.

sametaydin
02.07.2010, 13:58
Kupa bendce ispanyanın. Portekzi elemesi halinde kupayı kaldıraağını düşünüyordum. Portekizi de elediler. Bu saatten sonra karşısına kim gelirse gelsin eler.

Hüdai Pervaneli
02.07.2010, 14:00
Güney Amerika-Dünyaya karsi

Bügün Yerel gazetenin basligiydi

Bence kupayi Güney amerika takim i alicak

Emirhan Makul
02.07.2010, 15:43
Arjantin Tarafında İddaalar 2 oldu .

Maradona açıklamıştı eğer şampiyon olurlarsa Arjantinde soyunacağını Şimdi ise Luciana Salazar şampiyon olurlarsa Lionel Messi ye striptiz yapacağı sözünü verdi.

Erbay
02.07.2010, 18:55
Brezilya olamaz bence :D

Koray Yiğit
03.07.2010, 00:50
İspanya futbolcu kadrosu ve oyun anlayışı ile muhteşem bir takım şampiyonluğun bir numaralı favorisi ola ki turnuvaya
veda ederse hiç de sürpriz olmaz kupayı HOLLANDA evine götürür.Oyum portakallara

Canberk
03.07.2010, 01:03
Elbette İspanya. Para olsa Vestel'den lcd alırdım o derece İspanya.:)

Abi istediğin LCD olsun hergün birsürü kişiye kuruyoruz bir tanede sana kurarız.
İspanya'da en pahalısıydı yaa gerçekten almak lazımdı bir tane :D
En çok giden ürün Hollanda oldu çünki standart 82 ekran LCD olduğu için millet kampanya var diye değil normal LCD alıyorum diye aldı.
Birde Hollanda YArı Finale kadar gelmişken kupayı alırsa çoğu kişiye büyük bir süpriz olacak :D

Y-DRMS
03.07.2010, 01:06
arjantin alsın.

Kaan
03.07.2010, 01:14
Başlığı yeni gördüm, yoksa Gana derdim. Ama gönlümün şampiyonu Gana. :D

Hollanda alacak inşallah kupayı. :)

Alihan Ertürk
03.07.2010, 01:17
Arjantin alır kupayı ..İspanya'ya da güvenim kalmadı artık.

sametaydin
03.07.2010, 04:09
Favorim ispanya kesinlikle ama olaki elendi o zaman da almanya bence bu işi götürür.

Fatih Özkan
03.07.2010, 04:26
Arjantin'in savunmasına güvenmiyorum...
Bence İspanya kupayı alacaktır...

İskender66
03.07.2010, 08:20
Muhtemelen İspanya - Hollanda finali olacak. Öncelikle favorim İspanya. Hollanda da alsa üzülmem. İspanya ve Hollanda'nın hiç dünya kupası şampiyonluğu yok. Değişik takımlar alsın artık.

yunuse61
03.07.2010, 10:45
hollanda - almanya(arjantin) final budan başkası yalan ispanya hikya masal sırbistana nasıl yedildiyse yarı final dede öyle yenilir

.....
03.07.2010, 18:51
İspanya :)

Gökhan KAN
03.07.2010, 18:53
28 arkadaş birden diskalifiye oldu. Geçmiş olsun.

Kazım Uzunboy
03.07.2010, 18:54
Almanya acayip bastı gaza. :)

Özge
03.07.2010, 18:55
Ispanya'yi istiyorum ama Almanya olacak sanki.

Sefa Murat Dokuz
03.07.2010, 18:56
Hollandayı yabana atmayın derim !

İbrahim CİHAN
03.07.2010, 19:00
ah be arjantin!

ilhan
03.07.2010, 19:06
Ben zaten Almanya'ya verecektim. Elim kaymış Arjantin'e vermişim. ççç

*

Şaka bir yana kalan takımlar arasında İspanya-Almanya favorilerim. :)

fincher
03.07.2010, 19:07
Almanya oylarında patlama olur artık...

mehmets61
03.07.2010, 19:07
ilhan 4 takımda 2 favori kesin tutar:)

Berk
03.07.2010, 19:08
Paraguay favorim..

Emrullah
03.07.2010, 19:39
Finali şimdiden yazıyorum hayırlı olsun.

Uruguay - Almanya....

Şampiyon Almanya...

İskender66
03.07.2010, 19:41
Bende şimdiden finali yazıyorum hayırlı olsun. Finalin adı İspanya-Hollanda..
Şampiyon İspanya.(Hollanda da olsa fark etmez. Onlarda iyi oynuyor)
Uruguay iyi değil. Almanlar bana itici geliyor. En iyi futbolu İspanya oynuyor. Hollanda da göze hoş geliyor. İspanya-Hollanda final oynarsa tadından yenmez :)

ApoCaN28
03.07.2010, 19:59
Hooolllanda - Almanya Olur .

Hollanda zor da olsa alır =)

Anıl Caner
03.07.2010, 20:16
bariz şekilde tırt arjantin'e nasıl o kadar kişi oy vermiş. valla garip. ispanya,hollanda,elenen brezilya, ingiltere bunların hepsi çok daha iyi takım oyunu oynuyor arjantin'e nazaran. higuain,messi,tevez,milito,aguero gibi takımlarında en önemli pozisyonlara sahip oyuncular bir arada çalışmadı haliyle. çalışmaz da hiç bir zaman. son 10 yılın real madrid'i örneği var.

yıldız oyuncuların bir arada bulunduğu takım ise ispanya. ama bence onlar da iyi takım değil. arjantin'den farkları ise puyol gibi bir adamlarının oluşu.

almanya bi aksilik olmazsa alır yürür kupayı. arjantin'in şöyle hücum gücü var, brezilya böyle manyak atak yapıyo zırvalarını da ingiltereye ve arjantin'e 4er tane sallayarak kanıtladılar.

Emrah Akcagöz
03.07.2010, 20:23
Almanya yabana atılacak bi takım değil eğer Arjantin'i geçerlerse (2006'da çeyrek finalde bunu başarmışlardı) kupayı kaldırırlar ki Arjantin savunması o kadar da iyi değil..

Benim favorim Almanya..
Teşekkürler Almanya oyumu size vermiştim şimdi sırada İspanyollar (büyük ihtimalle) var..

Final: Hollanda-Almanya bir Avrupa derbisi..:)

Fatih Özkan
03.07.2010, 20:31
Arjantin'in savunmasına güvenmiyorum...
Bence İspanya kupayı alacaktır...

Demedim mi İbrahim ? :rolleyes:

Harun-61
03.07.2010, 20:55
almanya ciddi ciddi alacak kupayi ya.

Alihan Ertürk
03.07.2010, 21:58
Ben zaten Almanya'ya verecektim. Elim kaymış Arjantin'e vermişim. ççç

Aynı şey bana da oldu.

Almanya-Arjantin birbirine benziyor zaten elim kaymış benim de. :p

Harun CAN
04.07.2010, 00:35
Anketin tekrardan düzenlenip oylamaya açılması ihtimali yokmu ? teknik olarak böyle birşey yapılamıyormu ?

Harun CAN
04.07.2010, 00:37
Finali şimdiden yazıyorum hayırlı olsun.

Uruguay - Almanya....

Şampiyon Almanya...

Ben de bu finali istiyorum. Uruguay final oynası ve varsın kupayı kazanamasın... ispanya filan oynamasın da..!

Sefa
04.07.2010, 00:48
Brezilya demiştik ama elendikten sonra ibre Almanya'ya döndü.. :)

Sinan_Ts61
04.07.2010, 02:53
Turnuvan nin basdan biri 3 tane favorim vardir:

1.Hollanda....Hollanda Brezilya yi eledi nekadar sevindim anlatamam...
2.Ispanya.....Ispanya her avrupa ve dünya kupasinda favorim..
3.Italya.......Hic beklemedim anda gruptan cikamadilar..

Umarim finali de Hollanda -Ispanya oyna.....Almanya ya gelince herturnuvada ya yarifinaldeler yada final de sikildim artik dikkat ediyorum grup olarak cok sansli oluryorlar
cünkü dogru dürüst bir takim cikmiyor ...Bir sirbistan kadar olamiyorlar..Arjantin ise güvendim daglara kar yagdi....Ve evsahribi Afrika hic begenmedim münkün ise daha hic afrika da olmasin ...

Sinan_Ts61
04.07.2010, 02:58
Bende şimdiden finali yazıyorum hayırlı olsun. Finalin adı İspanya-Hollanda..
Şampiyon İspanya.(Hollanda da olsa fark etmez. Onlarda iyi oynuyor)
Uruguay iyi değil. Almanlar bana itici geliyor. En iyi futbolu İspanya oynuyor. Hollanda da göze hoş geliyor. İspanya-Hollanda final oynarsa tadından yenmez :)

Cokkk iyi demissin ve yazmissin abi tebrik ederim...

Almanya bana da itici geliyor hemde nasil bir hava bir hava bu hava brasiliya da vardir heleki Kaka da ama ne oldu :D..Almanya simdiye kadar ne yapti soruyorum =?Karisinda dogru dürüst takim mi vardir =?Iste Sirbistan vardir orda 1-0 Yendi almanlari demek ki almanlara karisi özgüven olurcak takim ruhu olurcak yenilmez degil almanya ..
Ben almanya da yasiyorum diye almanya yi tutmak zorunda degillim.Bir alman türkiye yi tutmuyor ama...;)Ben niye tutayim :D=?

faik celikoflu
04.07.2010, 03:29
tabi ki Almanya ;)

sametaydin
04.07.2010, 03:55
Almanya çok iyi. Yalnız ispanya ile kıyasladığımızda ispanyollar her açıdan ağır basıyorlar. Almanyanın en iyi oyuncularından müller cezası nedeniyle ispanya karşısında oynamayacak.

Paraguay karşısında seyrettiğim ispanya tutuktu. Tabi bunda paraguayın oyun anlayışının da etkisi var. Oynatmamaya yönelik bir oyun tercih etti. Bunu da başardı aslında. Penaltıyı gol yapsaydılar bence turu geçeceklerdi. Çünkü o dakikaya kadar çok iyi kapandıklarını gösterdiler.

Bir eleştirim de delbosqe ye olacak. Bana göre sahaya uygun olmayan kadroları sürüyor. Mesela bu maçta david silva kesinlikle oynamalıydı. Torres formsuz artık bu adamda ısrar etmenin mantığı yok. Almanya maçında da aynı böyle kadro sürerse çok sıkıntı yaşayabilir. Almanya gibi fizikli bir savunmayla mücadele edecekse bu torres ya da lorente ile olmalı. Torres de formsuz olduğuna göre lorente denenmeli.

Almanya gol sıkıntısı çekmiyor bu turnuvada. İspanya karşısında mutlaka gol bulacaklardır. Tabi ispanyollar gününde olurlarsa almanyaya top yüzü de göstermeyebilirler.

Bu eşleşmeden galip ayrılan taraf kupayı da alacaktır diye düşünüyorum. Bu eşleşmeden galip olacak takım da ispanya olur diye düşünüyorum.

worldmaster
04.07.2010, 20:20
Arjantin gibi mahalle futbolu anlayışlı takım nasıl en fazla oyu alıyor yaw hayret bi durum...Gönlüm Uruguay-İspanya finalinden yanaydı grup maçlarından bu yana,ne yazık ki şu an hakeden Almanya şampiyonluğu...Baklaım ne olacak...

worldmaster
04.07.2010, 20:35
bariz şekilde tırt arjantin'e nasıl o kadar kişi oy vermiş. valla garip. ispanya,hollanda,elenen brezilya, ingiltere bunların hepsi çok daha iyi takım oyunu oynuyor arjantin'e nazaran. higuain,messi,tevez,milito,aguero gibi takımlarında en önemli pozisyonlara sahip oyuncular bir arada çalışmadı haliyle. çalışmaz da hiç bir zaman. son 10 yılın real madrid'i örneği var.

yıldız oyuncuların bir arada bulunduğu takım ise ispanya. ama bence onlar da iyi takım değil. arjantin'den farkları ise puyol gibi bir adamlarının oluşu.

almanya bi aksilik olmazsa alır yürür kupayı. arjantin'in şöyle hücum gücü var, brezilya böyle manyak atak yapıyo zırvalarını da ingiltereye ve arjantin'e 4er tane sallayarak kanıtladılar.

Gayet iyi bi yorum tebrikler.

Arjantin! tam bir fiyasko ve tabii ki futbolculuğu ayrı yere konmalı ama Maradona 2.fiyasko.Bu kadar antipati duyduğum bi teknik adam daha varsa o da Fatih Terim galiba.Futbolculuğunu görmedim bişey diyemiyeceğim.Elde ettiği başarılara bakınca çok büyük topçu olduğu ortada;ama iyi futbolcuların illa da iyi teknik direktör yapılmaya çalışıldığı bu sistemden de nefret ediyorum.Kimse geçmiş başarılarının kaymağını yememeli.

Maradonayı neden bu kadar eleştiriyorum çünkü o kadar iyi bi malzeme var ki ancak bu kadar berbat edilebilir.Yanlışlar daha CL şampiyonu takımdan en formda iki oıyuncuyu çağırmamakla başladı.Cambiasso ve Zanetti nin olmayışı zaten savunma olarak büyük bi eksiklikti.Orta saha da illa da Di maria da ısrar edilişi ve sezonun formsuz ismi liverpoolda bile yedek kalan maxi de ısrar edişi anlam veremediğim noktalar.Şöyle VERON-CAMBİASSO-MASCHERANO orta üçlüsünden güzel bi çalışmayla harika verim alınabilirdi diye düşünüyorrum.

Yine ileri de Aguero ve sezonun en formda forveti Milito'dan hiç yararlanmaması da inanılır gibi değil.Aslında daha ilk 2 maçtan anladığım şuydu maradona antrenör olarak daha işin ABC sinde dolayısıyla ben inanmakta sıkıntı duymadım çoğu işinin aksine.

Ayrıca bir savunma neden bu kadar kötü oynar.İki stoperin de CL de bu sezon final oynadı.

Yani tüm kapılar maradona nın kötü antrenörlük yaptığına delil.Kısaca takım ne çalışmış ne bişey.Taktik yok,mücadele yok.Ver Messi'ye belki bişey yapar diye beklemek çok ilkel....

Bu arada Arjantin'in elenişi "Messi olmasa Barcelona o kadar iyi bi takım değil" diyenler için de kapak oldu sanırım...

Samet İslamoğlu
05.07.2010, 00:53
İspanya'da Bosque yine mantıksız seçimler yapmazsa Almanya maçını ve turnuvayı büyük ölçüde alırlar.Almanya'ya göre çok ağır basıyorlar.Çünkü Almanya'nın oynadığı İngiltere ve Arjantin'e göre çok çok daha iyi bir orta sahası var İspanya'nın.Hatta dünyanın en iyi orta sahasına sahipler.Şuda var İngiltere ve Arjantin'de defans ve kaleciler çok kötüydü.İspanya'da böyle bi durumda yok.Puyol,Pique,Casillas.
Sonuç olarak en başından beri favorim İspanyaydı hala İspanya.Ama Almanya'yı sevmememe rağmen kupayı alırlarsa belkide hiç kimsenin hak etmediği kadar hak ederek alacaklar.Kolay değil İngiltereyi,Arjantini,İspanyayı,Hollandayı geçerek kupa almak.Her yiğidinde harcı değil:)

Samet İslamoğlu
05.07.2010, 00:58
Gayet iyi bi yorum tebrikler.

Arjantin! tam bir fiyasko ve tabii ki futbolculuğu ayrı yere konmalı ama Maradona 2.fiyasko.Bu kadar antipati duyduğum bi teknik adam daha varsa o da Fatih Terim galiba.Futbolculuğunu görmedim bişey diyemiyeceğim.Elde ettiği başarılara bakınca çok büyük topçu olduğu ortada;ama iyi futbolcuların illa da iyi teknik direktör yapılmaya çalışıldığı bu sistemden de nefret ediyorum.Kimse geçmiş başarılarının kaymağını yememeli.

Maradonayı neden bu kadar eleştiriyorum çünkü o kadar iyi bi malzeme var ki ancak bu kadar berbat edilebilir.Yanlışlar daha CL şampiyonu takımdan en formda iki oıyuncuyu çağırmamakla başladı.Cambiasso ve Zanetti nin olmayışı zaten savunma olarak büyük bi eksiklikti.Orta saha da illa da Di maria da ısrar edilişi ve sezonun formsuz ismi liverpoolda bile yedek kalan maxi de ısrar edişi anlam veremediğim noktalar.Şöyle VERON-CAMBİASSO-MASCHERANO orta üçlüsünden güzel bi çalışmayla harika verim alınabilirdi diye düşünüyorrum.

Yine ileri de Aguero ve sezonun en formda forveti Milito'dan hiç yararlanmaması da inanılır gibi değil.Aslında daha ilk 2 maçtan anladığım şuydu maradona antrenör olarak daha işin ABC sinde dolayısıyla ben inanmakta sıkıntı duymadım çoğu işinin aksine.

Ayrıca bir savunma neden bu kadar kötü oynar.İki stoperin de CL de bu sezon final oynadı.

Yani tüm kapılar maradona nın kötü antrenörlük yaptığına delil.Kısaca takım ne çalışmış ne bişey.Taktik yok,mücadele yok.Ver Messi'ye belki bişey yapar diye beklemek çok ilkel....

Bu arada Arjantin'in elenişi "Messi olmasa Barcelona o kadar iyi bi takım değil" diyenler için de kapak oldu sanırım...

Maradona 1980lerde kendi oynadığı dönemlerde kalmış.Nitekim futbolda artık öyle 2li arkası falan gibi bi durum pek kalmamasına rağmen Messi'yi 2li arkası oynatmaya çalıştı.Herşeye rağmen eğer Almanya maçında DiMaria'nın yerine Veron'u oynatıp tabi orta sahada.Messiyide kanata kaydırsaydı Almanyayı yenebilirlerdi.Ama bunu bile yapmadı.Sadece maçı izledi.Messi'nin o bölgede başarılı olamaması normal.Çünkü artık eski futbol yok.2 kişi önünde 2 kişi kademesinde var adamın.Ama kanatta top alsa çok daha iyi işler yapabilirdi.

Alejandro
05.07.2010, 01:15
Ben de bu finali istiyorum. Uruguay final oynası ve varsın kupayı kazanamasın... ispanya filan oynamasın da..!
uruguay finale cıkarsa fenerliler bunu 5 sene konusur boyle bsy ıstemıyorum

Harun CAN
05.07.2010, 14:55
uruguay finale cıkarsa fenerliler bunu 5 sene konusur boyle bsy ıstemıyorum

Haklısın ve doğru diyorsun ama Bu zaten Fenerlilerin klasik hastalığı...Bırakın konuşsunlar ya ezikler, ne olcakki !

Selman61
05.07.2010, 15:09
Haklısın ve doğru diyorsun ama Bu zaten Fenerlilerin klasik hastalığı...Bırakın konuşsunlar ya ezikler, ne olcakki !

Bari finalde fark yeseler de o zaman sussalar :)
Bence şampiyon Almanya...

SefaÇetinKulak
05.07.2010, 15:15
Almanya götürür gibi .

Oktay AKKUŞ
05.07.2010, 15:27
İspanya'nın tatsız oyununun Almanya karşısında söneceğini düşünüyorum. Almanya-Hollanda finali diyorum. Winner ise Almanya olur.

Mesut'u da artık nerelerde görürüz bilmiyorum ama Müller kaç yaşında 20 değil mi ? Yaş önemli değil işte . Zihniyet farkı.

x_man
05.07.2010, 16:41
ispanya hollanda final oynar kupayıda ispanya alır

Kılıç Ali
06.07.2010, 01:44
Genelde "taş gibi takım" denilen takımlar, aslında blok halinde oynadıkları için izleyenlere çok keyif vermezler. Oysa bence bu turnuvada iki tane taş gibi takım var ve ben Uruguay'ı istesem de bu iki takım yarı final oynayacaklar. Almanya ve İspanya.

zaman zaman taş gibilikten çıksalarda genelde bir blok halinde oynuyorlar. Öngörüm Hollanda'nın kimle finl oynarsa oynasın (eğer çıkarsa tabi) kaybedeceğidir.

Hollanda grup elemelerinden ve dünya kupası gruplarından hep galip gelerek çıktı. Ama oynadığı takımlara bir bakalım:

Norveç, İskoçya, İzlanda, Makedonya. (Grup elemeleri)

Japonya, Danimarka, Kamerun (Dünya kupası gruplar)

Slovakya (2. tur)

Brezilya (Çeyrek final)

Brezilya dışında dişe dokunur bir rakiple hiç karşılaşmadı. Aslında kötü bir takım mı hayır. Ama dünya şampiyonu olacak bir performansı da olmadı. Brezilya eşleşmesi dışında da hala çok şanslı gidiyor. Almanya ve İspanya gibi taş gibi takımlarla ancak finalde oynayacak.

Kabul edelim ki Brezilya da belki de dünya kupalarına katılan en kötü Brezilyaydı.

Uruguay karşısında içimden geçen ile favorilerim farklı. Hollanda - Uruguay eşleşmesinden mağlüp çıkacak takım, dünya dördüncüsü olur ancak.

Bu arada Avrupa Futbolu zarttada zurt diyenle de erken konuşmanın ceremesini çekecekler. Uruguay'da oynayan, Arjantin'de oynayan, Brezilya'da oynayanlar da dahil trnuvanın tüm önemli oyuncuları Avrupa'dan geliyorlar. Yarı finalde de 3 Avrupa takımı var.

Hep akıl kazanıyor.

En sevindiklerim...

Galatasaray'ı dünya kupasına hazırlık kampı olarak gören "kahraman" Kewell'ın ilk maçta oynatılmayıp, ikinci maçın ilk yarısında kırmızı kart görerek dünya kupası göremeden evine dönmesi.

Capello'nun dramı

Domanech'in dramı

Fransa'nın İrlanda'nın ah'ından çekmesi

Yunanistan'ın hiç ilerlemediğinin ispatı.

Sinan_Ts61
06.07.2010, 22:02
Hersey den önce benim gönlüm Hollanda ve Ispanya dan yana böyle de olmasi lazim.
Ingiltere ve Arjantin turnuvan en kötülerindendir.Ingiltere bir futbol ülkesi sen kalkip almanya dan 4 gol yiyiyorsun olurcak is mi =?Hicmi hazirlanmadin belkide iyi oynasan yeneceksin onlari ...Arjantin cok havalidir mac baslamadan önce bir hava bir hava ne oldu gördük...Brezilya ise cok haz oldu iyi ki evlerine gittiler yeter onlarin bukadar kupa kazandir ...;)...Tekraliyorum almanya yenilmez degil >Öyle olsa Sirbistan nasil yenedir almanlari...Hic ama hic istemiyorum almanya kupayi kazansin artik 4 sene konusular bu konuyu .Eurovision da birinci oldular simdide bu olursa tam bir berbat ötesi birsey olur.

İlyas Özdemir
08.07.2010, 22:52
en başından beri arjantini destekliyordum ama olmadı eğer almanya karşısındaki gibi oynarsa ispanya şampiyon olur diye düşünüyorum bencede hak ediyorlar

sametaydin
10.07.2010, 17:24
Arjantin futbolu benim için hayal kırıklığı oldu. Düşünüyorum da bizim colman bu arjantin takımında rahat rahat oynardı bence harika işler de çıkartırdı.

Şampiyon ispanya.

Paksoy
10.07.2010, 17:37
ispanya ve almanya ya bastım 50 tl tutarsa olimpiyat parası çıkacak:D

Harun-61
12.07.2010, 00:00
4 dakika kaldi

Ispanya ;)

Sinan_Ts61
12.07.2010, 00:26
......ispanyaaaa bravooooo....;););)