PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası | C Grubu

Sayfa : [1] 2

ilhan
29.06.2010, 23:16
Türkiye
Yunanistan
Porto Riko
Rusya
Çin
Fildişi Sahili

*

Milli takımımıza başarılar.

Hüdai Pervaneli
29.06.2010, 23:24
kolay bir grup gözüküyo

macka61
29.06.2010, 23:39
biz ve yunanistan ile rusya çıkar ama sıralama nasıl olur bilemem

Paksoy
29.06.2010, 23:52
fil dişi mi:)

.....
30.06.2010, 00:28
Basketboldan hiç anlamazdım ama Trabzonspor sayesinde artık onunlada ilgileniyorum :)

Nasıl durumumuz ? İlerisine gidebilir miyiz ?

Kaya
30.06.2010, 00:30
Yunan'a çakmaya az kaldı... :D

Muhammet*
30.06.2010, 14:45
Turnuvalarda hakemlerin en çok koruduğu takımdır Yunanlar ama bu sefer pek şansları yok. :)

Samet Türkmen
01.07.2010, 00:22
Çinliler bir yamuk yapmaz inşallah. Çokta güçsüz değiller.

Murat'
03.07.2010, 06:55
C grubu maclari Ankara'da oynanacak galiba.

Eger Turkiye'de olsaydim muhakkak giderdim.

Burda oldugumuz icin maclari dahi izleyemeyecegiz anlasilan.

Mustafa ÖZDEMİR
04.07.2010, 11:24
favori türkiye bence...

İlker Akçay
06.07.2010, 10:51
En kötü ihtimalle madalya almamız gerekiyor.BMN Ankara'ya büyük görev düşüyor grup maçlarında ;)

Oğuz ZEYTİN
06.07.2010, 11:38
Ev sahibi olmak dışında hiçbir avantajımız yok (bunu da Turgay Dermiel'in kaybettiği Fiba seçimlerinden sonra ne ölçüde kullanırız artık, meçhul) !

Gruba kolay diyen arkadaşların bakış açısını gerçekten merak ediyorum. Gruptan çıkmamız halinde D'den gelecek çapraz takımla oynayacağız. Kadrolar henüz belli değil ancak ne olursa olsun işimiz zor. Olimpiyatlara katılma hakkı elde etmemiz başarı kabul edilebilir.

İlker Akçay
06.07.2010, 11:49
Ev sahibi olmak dışında hiçbir avantajımız yok (bunu da Turgay Dermiel'in kaybettiği Fiba seçimlerinden sonra ne ölçüde kullanırız artık, meçhul) !

Gruba kolay diyen arkadaşların bakış açısını gerçekten merak ediyorum. Gruptan çıkmamız halinde D'den gelecek çapraz takımla oynayacağız. Kadrolar henüz belli değil ancak ne olursa olsun işimiz zor. Olimpiyatlara katılma hakkı elde etmemiz başarı kabul edilebilir.

Abi grubumuz kesinlikle zor bir grup ama söylediğin gibi evsahibi,taraftar desteği bir avantaj.İddaalı görmemizin nedeni ise başarılı görmek istediğimiz için :)

D grubundan gelecek rakiplere gelince Fransa Parkersız,İspanya Pau olmadan gelecek ve geçen şampiyona da İspanya'ya karşı oynadığımız maç ve Fransa'ya karşı elemelerde oynadığımız maçlara bakınca yenilmeyecek rakip değiller aslında.

Ama temkinli olmakta fayda var kesinlikle hepsi zorlu takımlar.

Cengiz Çubukcu
06.07.2010, 12:01
Ben grupta Yunanistan ve Rusyaya yenileceğimizi porto riko ile ise başa baş oynayabileceğimizi ama sonucunun iki ihtimalli olduğunu düşünüyorum, çapraz eşleşmede ise muhtemel rakibimiz İspanya olacak herhalde..yani hiç umudum yok ....

Oğuz ZEYTİN
06.07.2010, 12:02
Abi grubumuz kesinlikle zor bir grup ama söylediğin gibi evsahibi,taraftar desteği bir avantaj.İddaalı görmemizin nedeni ise başarılı görmek istediğimiz için :)

D grubundan gelecek rakiplere gelince Fransa Parkersız,İspanya Pau olmadan gelecek ve geçen şampiyona da İspanya'ya karşı oynadığımız maç ve Fransa'ya karşı elemelerde oynadığımız maçlara bakınca yenilmeyecek rakip değiller aslında.

Ama temkinli olmakta fayda var kesinlikle hepsi zorlu takımlar.

İyi de onlar da bizim için "Okur yok" diyor. İspanya-Fransa ve diğerleri bir oyuncu olmayınca çökecek takımlar değiller (biz de öyle, hatta Japonya'daki "yıldızsız" genç takımın takdir edilen mücadelesini unutmak mümkün değil).

Turnuva havasını yakalayabilmek önemli. Burada "basketbol seyircisine" iş düşüyor. İnkar edilemeyecek düzeyde şans faktörü de yanımızda olmalı (sakatlık gibi).

NOT: Milli takımımızı (hem de spor tarihimizin en önemli olayına ev sahipliği yaparken) başarılı görmek benim de en büyük arzumdur. Ancak, bu durum gerçekleri görmemize engel olmamalı.

Şimdiden başarılar 12 DEV ADAM!!!

İlker Akçay
06.07.2010, 12:10
İyi de onlar da bizim için "Okur yok" diyor. İspanya-Fransa ve diğerleri bir oyuncu olmayınca çökecek takımlar değiller (biz de öyle, hatta Japonya'daki "yıldızsız" genç takımın takdir edilen mücadelesini unutmak mümkün değil).

Turnuva havasını yakalayabilmek önemli. Burada "basketbol seyircisine" iş düşüyor. İnkar edilemeyecek düzeyde şans faktörü de yanımızda olmalı (sakatlık gibi).

NOT: Milli takımımızı (hem de spor tarihimizin en önemli olayına ev sahipliği yaparken) başarılı görmek benim de en büyük arzumdur. Ancak, bu durum gerçekleri görmemize engel olmamalı.

Şimdiden başarılar 12 DEV ADAM!!!

Şöyle bir durumda var bigben(kusura bakma abi adını bilmediğimden) Okur bundan önce de yoktu Japonya'da ve Polonya'da olmadığı gibi.Ama Pau'nun olmaması etkileyecektir İspanyayı(tek bir oyuncuyla çökmeyecek olduklarına bende katılıyorum).

Şans faktörü kesinlikle doğru yanımızda olmalı özellikle sakatlıklarda ve seyirciye büyük bir görev düştüğü tartışılmaz.

Takımda yardımlaşma,arkadaşlık Japonya'da ki düzeye gelirse başarılı olacağız inşallah.

Kesinlikle hepimizin ortak paydası Milli Takım.Umarım madalya ile bitiririz turnuvayı.

Mayls
09.07.2010, 16:22
Spormax'da Hedo'nun bir röportajını izledim tesadüfen. Hedeflerinin madalya almak olduğunu söyledi. Zor görünse de inanıyorum madalya alacağımıza.

Samet Türkmen
14.07.2010, 01:04
Durumu çok bilmiyorum sadece bugün duydum ama Hidayet'in Phoenix'e transferi şampiyonadan önce gerçekleşirse eminim ki turnuvada Hidayete ereriz :)

Cengiz Çubukcu
03.08.2010, 09:48
Turnuvaya 1 aydan daha az bir vakit var ama ilgi çok az , inşallah dünyaya rezil olmayız.

Mert Özsarı
03.08.2010, 13:13
Aslında kolay bir grup gibi gözüküyor. Tek zorlu rakip bana göre yunanistan olsa gerek. Simdiden basarılar milli takımımıza.

selman_ayas
03.08.2010, 14:24
sakatlıklar belimizi bükmezse turnuvadan iyi bir sonuç çıkacağına inanıyorum

Harun-61
03.08.2010, 14:31
2001'de ki basarinin tekrar gelmesi ümidi ile...

Cengiz Çubukcu
03.08.2010, 14:40
2001'de ki basarinin tekrar gelmesi ümidi ile...

ah ah keşke Harun !! ama daha takımımızın doğru dürüst çalıştırıcısı bile belli değil....

Oğuz ZEYTİN
06.08.2010, 22:12
TÜRKİYE 93 - 53 İRAN

Dünya Şampiyonası hazırlıklarında ilk hazırlık maçımız İran’laydı bu akşam. Rakip Asya Şampiyonu. Ne sertlik gösterdiler ne de hücumda set oynadılar. Git-gel basketbolu oynuyorlar…

Bize gelirsek. Konuşmak için çok erken. Ancak bazı noktaları belirtmekte fayda var.

Ömer Aşık’ın maç eksiği apaçık belli oluyor. Bunun sorumlularından ne yazık ki hesap soran yok!

Semih NBA moralli ama hala erken faul problemi devam ediyor.

Sinan’ın oyun kurucu oynadığı dakikalarda setleri kurmakta zorlandık.

Engin, sakatlıktan kurtulmuş; son yıllardaki en fit halinde. Oyun zekasına söyleyecek sözümüz zaten yok.

Hep söyledim: Geçen sezonu en iyi geçiren oyuncumuz Cenk! Turnuva kadrosuna kalırsa çok önemli bir görev üstlenecek.

Bir paragraf da Trabzonspor’umuzun oyuncusu Evren Büker için. Bu maçta süre alamadı. Belli ki kadroda kalamayacak. Ancak önce 1999 Avrupa Şampiyonası ve sonrasında 2010 için bir proje olan 79 jenerasyonu milli takımdan ayrılınca Evren o pozisyonun en önemli oyuncusu olacaktır.

Oğuz ZEYTİN
08.08.2010, 00:13
Üstteki yazımda, Engin'in sakatlığından kurtulduğunu ve fiziki açıdan çok iyi göründüğünü yazmıştım. Nazar değdi, aşil tendonu koptu. Çok üzüldüm.

Mehmet'ten sonra Engin... 4 ila 6 ay oynayamazmış.

Evren'e fırsat doğdu. Kerem-Ender-Sinan-Ömer'in yanına beşinci gard olarak Evren düşünülebilir.

pazarkapılı
09.08.2010, 15:22
kerem cok iyi durumda ancak süre konusunda anlasamayacaz....bence suan için alernatif bir isim yok oyun kurucu pozisyonu için...orhun ene nin oldugu yerde oyunkurucu bulamıyoruz bu da ayrı bir konu zira....

Oğuz ZEYTİN
11.08.2010, 12:21
Dünki ikinci Sırbistan maçında Evren oynadı. Engin'in boşluğu ne yazık ki Sinan'la dolacak gibi görünmüyor.

Sinan, rakip kısalara (1-2) baskı yapan, hücumda da penetrelerle etkili olan bir oyuncu. Oyun kurabilme yeteneklerinin gelişmiş olduğunu sanmıyorum.

Ya yeni bir 1 numara davet edilecek (-ki bu seviyelerde oynayan oyuncu yok); ya da Sinan ve Evren'le idare edilecek. Yeri geldiğinde Hidayet'i point forvet oynatacak...

Engin'in kaybı çok kötü oldu...

Cengiz Çubukcu
11.08.2010, 12:27
Mazeretler şimdiden belli oldu, aslında takip ettiğim kadarıyla Engin çok sık sakatlanan pek güvenilmeyecek bir oyuncu ...Tutku alınamaz mı Oğuz?

Oğuz ZEYTİN
11.08.2010, 12:32
Mazeretler şimdiden belli oldu, aslında takip ettiğim kadarıyla Engin çok sık sakatlanan pek güvenilmeyecek bir oyuncu ...Tutku alınamaz mı Oğuz?

Abi, Engin sık sakatlanıyor, haklısınız. Hatta İran maçı için yazdığım yorumda Engin'i hiç bu kadar fit görmediğimi belirtmiştim.

Tutku olabilir, ama kondisyon çalışmaları tamamlandı. Hatta ikinci hazırlık turnuvasına gidiyor takım Almanya'ya.

Büyük ihtimalle Evren'den faydalanmaya çalışacaklar.

Ya da Hidayet'i kullanacaklar. Hido-Ömer-Cenk-Ersan-Ömer gibi bir beş mesela... Böylece gardların dinlendirilmesi sağlanır. Veya Sinan-Ender; Kerem- Evren, Sinan-Ömer tarzı varyasyonlar deneyecektir. Bir atıcı + bir tutucu şeklinde...

Cengiz Çubukcu
11.08.2010, 12:56
bence de Hidayetten 1 numarada belli bir süre top getirmesini isteyeceklerdir ama zaten bu seneyi kötü geçiren Hidayet taşıyabilir mi bu kadar yükü bilemem....

Bdeniz_61
11.08.2010, 15:03
Tutku yu iyi hatırlattınız.Asist özelliği çok iyi olan bir oyuncu.Neden çağrılmıyor ki?

EmreYavuz61
11.08.2010, 19:19
bizim adımıza bu sene turnuvanın yıldızı ersan olur.inşallah gruplardan çıkarızda top16 istanbulda çünkü bi maç izleriz..ama bence çıkamazlar ben en iyisi işimi garantiye alıp abd-slovernya maçına gideyim :)

Oğuz ZEYTİN
13.08.2010, 18:59
Milli takımımızın Litvanya ile oynayacağı hazırlık maçı Almanya'dan canlı yayınla saat 22:00'da Spor Max'te...

Cengiz Çubukcu
13.08.2010, 19:00
Milli takımımızın Litvanya ile oynayacağı hazırlık maçı Almanya'dan canlı yayınla saat 22:00'da Spor Max'te...

kaçmaz Oğuz :) favorim litvanya :(

Oğuz ZEYTİN
13.08.2010, 19:08
kaçmaz Oğuz :) favorim litvanya :(

Abi, bu kadroları çek genç. Eskilerden Kleiza, Jasaitis ve Javtokas var...

Taner Uykuçeken
14.08.2010, 15:08
Dün Litvanya karşısında izlediğim takım turnuvaya hiç katılmasın daha iyi rezil olmayız en azından

şu serbest atış problemine nasıl çözüm bulamıyorlar

çok basit hata yapıyorlar inanılmaz top kayıpları var özellikle Ersan ve Hidayet gibi iki nba oyuncusu yapıyor bu hataları

Oğuz ZEYTİN
14.08.2010, 15:16
Taner Abi (umarım "abi" diye hitap etmemde sakınca yoktur),

Şu anda önceki turnuvaların hazırlık süreçlerinden çok daha gerideyiz.

Ömer Aşık ve Kerem Gönlüm'ün maç eksikliği apaçık ortada.

Ender'in hazır olmayışı, Engin'in sakatlığı...

Dün Ömer de yoktu (Buna rağmen Evren'e süre verilmedi).

Ersan'ı 3 numara oynatmaya devam ediyoruz ve ne yazık ki faydalanamıyoruz.

Oğuz'un 4 numara savunmasından sürekli sayı yiyoruz.

Hidayet henüz sahada liderliğini gösteremedi.

Cenk'i sahada göremedik...

Allah'tan hazırlık maçı. Umarım söylendiği gibi gerekli dersler çıkarılmıştır.

Cengiz Çubukcu
14.08.2010, 15:20
Olmaz Oğuz olmaz inan... beklentimi ben seyirci desteğiyle birlikte sadece gruptan çıkmakla sınırlı tutuyorum.... 5 senedir hazırlandığımız 2010'a şurda ramak kaldı ama gerek takım olarak gerekse bireysel bazda çok berbat durumdayız.... eğer ligimizin kalitesini yukarı çekemezsek, euroligde ilk 8'e kalamazsak başarı hayal....

Oğuz ZEYTİN
14.08.2010, 15:25
Hazırlık maçlarımız:

@ Ankara TÜRKİYE 93 - İran 53

@ Ankara TÜRKİYE 87 - Y. Zelenda 65

@ Ankara TÜRKİYE 70 - Sırbistan 83

@ Ankara TÜRKİYE 61 - Sırbistan 66

@ Almanya TÜRKİYE 77 - Litvanya 80

Bu takımın hücum kapasitesi belli; iş savunmada bitiyor. Ne zamanki rakipleri 73-74'ten aşağıda tutarız, kazanmak o zaman kolaylaşır...

Oğuz ZEYTİN
14.08.2010, 15:29
Olmaz Oğuz olmaz inan... beklentimi ben seyirci desteğiyle birlikte sadece gruptan çıkmakla sınırlı tutuyorum.... 5 senedir hazırlandığımız 2010'a şurda ramak kaldı ama gerek takım olarak gerekse bireysel bazda çok berbat durumdayız.... eğer ligimizin kalitesini yukarı çekemezsek, euroligde ilk 8'e kalamazsak başarı hayal....

Cengiz Abi,

Dün gece ben de ümitsizliğe düştüm. "Yahu, bu takım ile, bu koç ile biz senelerdir 2010 için kandırılmışız " diye düşündüm.

Sinan-Hidayet-Ersan-Kerem G.-Ömer Aşık beşini ne diye sahaya sürersin anlamak zor!!!

Sanki top kontrolümüz çok yüksek!

Kerem Gönlüm'den şutör yaratma çabası içindeler, Oğuz'dan da 4 numara!

Buysa sistem, senelerce Mehmet niye dışarıda bırakıldı?

Şu Hırvatistan maçı, sanki daha iyi bir sınav olacak...

Ayhan Çolak
14.08.2010, 18:21
maalesef ihtiyaç olduğu halde evren büker oynatılmıyor.nedeni uluslararası tecrübesi azmış, adama sormazlar mı kardeşim o zaman bu hazırlık maçlarını ne diye oynuyorsun?

Oğuz ZEYTİN
14.08.2010, 22:17
Tanjevic'i anlamak her geçen gün daha da zor!

Ender-Cenk-Ersan-Semih-Ömer beşi! Sadece Cenk'le skor bulabilir bu beş...

Top kontrolümüz zaten yok!

Üstüne Semih ve Ömer yan yana...

Yazıklar olsun... Hazırlık maçı da olsa mazereti yok bunların...

Kazanma alışkanlığı denen kavram önemsiz mi?

Oğuz ZEYTİN
14.08.2010, 22:29
1) Dün JAnkunas, bugün Banic: 4 numara savunmasında sıkıntı yaşıyoruz. Oğuz'la Semih'le savunamazsınız ayakları çabuk, dış şutu olan adamları...

2) Yok, oyun kuramıyoruz. Hücumda pas kanalları açacak, seti oynatacak Kerem Tunçeri dışında oyuncumuz yok. Ender'in forma girmesi zaman alacak...

3) Post-up yapıp kendi pozisyonunu oynayacak pivot yok! Semih'e-Ömer'e pick&roll ile top indirdik, indirdik! İndiremezsek, içerden skor bulmak çok zor bu tarz oyuncularla...

4) Bu kadro yapısında; Cenk'in 2 numarada, Hidayet'in 3 numarada ve Ersan'ın 4 numarada oynaması zorunludur! Bu oyuncuların görevleriyle oynandığında takımın dengesi alt üst oluyor.

Oğuz ZEYTİN
14.08.2010, 23:33
Keşke hazırlık maçlarının yayını olmasaydı da şampiyona öncesi üzülmeseydik.
Belki de biz duygusal yaklaşıyoruz, bilemiyorum.

Ancak, yıllardır 2010'a hazırlanan çekirdek bir kadro var. Her yaz eklenip çıkarılan oyuncular var.

Turnuvaya bir aydan az bir zaman kaldı. Sakatlanan oyuncularımızın alternatiflerini bulamıyoruz.

Mücadelesi-savunması olan takım gitmiş, ruhsuz-silik, kendine oynayan adamlar gelmiş...

Onlar çıksın, beni yanıltsın tek dileğim bu! Yeter ki başarılı olsunlar, bu gece de gördük ki zor.

Pas akışı yok denecek kadar az. Eline topu alan şutluyor.

Gard rotasyonumuz iyice dar bir hale geldi.

Oğuz'un katkısı sıfır!

Ersan üç numarada eli kolu bağlı oynuyor.

Sorunlar belli..

Uzatmaya gerek yok. yine kaybettik: 72-61...

.....
15.08.2010, 00:09
Hakkımızda hayırlısı olsun :)

Oğuz ZEYTİN
15.08.2010, 09:32
Eski milli oyuncu, antrenör Altar Tunçkol'un Hırvatistan maçını analiz eden yazısından (saLsa'da):

"...Maçın benim açımdan en önemli özelliği ise ilk kez Evren Büker’in sahada süre almasıydı. Eleştirileri haklı kılarcasına süre verilirse çok da faydalı olacakmış gibi bir görüntü çizdi aldığı kısa sürede. Evren, sert savunma yapabilen, isabetli şut atabilen, penetre pası iyi olan ve sıkıştığımız anlarda topu getirebilecek özellikleri olan bir basketbolcu. Umarım bundan sonra daha fazla faydalanırız da önümüzdeki çok zorlu ve uzun maratonda alternatifimiz olur..."

Taner Uykuçeken
15.08.2010, 17:39
Taner Abi (umarım "abi" diye hitap etmemde sakınca yoktur),

Şu anda önceki turnuvaların hazırlık süreçlerinden çok daha gerideyiz.

Ömer Aşık ve Kerem Gönlüm'ün maç eksikliği apaçık ortada.

Ender'in hazır olmayışı, Engin'in sakatlığı...

Dün Ömer de yoktu (Buna rağmen Evren'e süre verilmedi).

Ersan'ı 3 numara oynatmaya devam ediyoruz ve ne yazık ki faydalanamıyoruz.

Oğuz'un 4 numara savunmasından sürekli sayı yiyoruz.

Hidayet henüz sahada liderliğini gösteremedi.

Cenk'i sahada göremedik...

Allah'tan hazırlık maçı. Umarım söylendiği gibi gerekli dersler çıkarılmıştır.

Nasıl istersen öyle hitap edebilirsin ben resmiyeti sevmem Abi bile Fazla :)

Kerem ve Ömer in eksikliklerini sağır sultan biliyordu zaten bunu teknik heyetin daha önce düşünmesi gerekliydi,

Cenki ne zaman sahada gördük ki Cenk kendini ne kadar geliştirebilmiştir İtalyada hiç takip etmedim

Hidayetin liderliğini değil ben kendisini bile görmek istemiyorum ki neyse...

Maçların kırılma anlarında maçı alıp götüremiyoruz hep basit hatalar ben takımın saha içi liderliğini hedoya değil Ersana verirdim

Birde Koç sorunumuzda var, Tanjeviç bizi taşıyamıyor.... of of of

hangisini peşin yazalım şu takımı hazırlayamayanlara selam yazalım... :)

Taner Uykuçeken
15.08.2010, 17:46

Cengiz Abi ligimizin kalitesini biz kendi elimizle düşürmedik mi zaten 2000li yılların ilk yılları lig avrupa liglerinin bile üstündeydi oyuncu kalitesi açısından Basketbolun sorunu federasyon abi Demirel Bu ülke basketboluna iki turnavadan başka ne kazandırdı

Oğuz ZEYTİN
15.08.2010, 22:03
Hazırlık maçlarımız:

@ Ankara TÜRKİYE 93 - İran 53

@ Ankara TÜRKİYE 87 - Y. Zelenda 65

@ Ankara TÜRKİYE 70 - Sırbistan 83

@ Ankara TÜRKİYE 61 - Sırbistan 66

@ Almanya TÜRKİYE 77 - Litvanya 80

Bu takımın hücum kapasitesi belli; iş savunmada bitiyor. Ne zamanki rakipleri 73-74'ten aşağıda tutarız, kazanmak o zaman kolaylaşır...

@ Almanya TÜRKİYE 61 - Hırvatistan 72

@ Almanya TÜRKİYE 54 - Almanya 68 ( Hem de Novitzki'siz genç Almanya'ya)

T. Demirel Fiba'da kişisel statüsü için koşturur. Koç ciddi hastalık geçirir, takıma bir hafta önce katıldı. Nba yıldızlarının sahada yürümeye hali yok. Gençlerin mecali kalmamış...

Bu arada Euroleague'de 16'ya kalınca başarılı sayıyoruz kendimizi...

Ümit millilerimiz, kademe düşmemek için klasman maçları oynuyor ( ki bu takımda, Furkanlar, Melihler filan var...).

2010'a günler kala basketbolun hali...

winner
16.08.2010, 12:48
Özellikle guard ve forvet jenerasyonunu yenileyemedik.Son 3-4 büyük turnuva aynı kadrolar. Evet istikrar gerekli ama sürekli başarısız olmuş, belki Japonyadaki 6.lık hariç, artık demotive ve hedefsiz oyunculardan kurulu bu takım çoktan kabuk değiştirmersi gerekiyordu.

Bunu söylediğiniz zaman cevap gecikmez; alttan oyuncu gelmiyor ki denir. Yabancı limitinin ölümüne zorlandığı bir ligde nasıl gelecekse alttan oyuncu.Rubio'ya kim forma verirdi bizim ligde.Hiç kimse.Şimdi sağdan say; Kerem,Ender,Ömer,Cenk,Hidayet....Kafalarını civciv sarısına boyattıkları şampiyonadan beri Cenk hariç aynı kadro ve hüsran üstüne hüsran...

Sezonu süper geçiren bir Evren hiç mi süre alamaz bu takımda? Furkan Aldemir basketbolümüzün geleceği değil mi?Ama bunlar niye umurunda olsun Tanjeviç'in

Hazırlık maçı sonuçları tam bir felaket. En etkili oyuncuları bizim ligde tutunamayan Jagla olan Nowitzki'siz almanya'ya yenilmek ne demek.Hedef sadece gruptan çıkmak, dünya 10.olmaksa o ayrı tabii.O zaman normal sonuç bunlar...

Cengiz Çubukcu
16.08.2010, 13:08
Özellikle guard ve forvet jenerasyonunu yenileyemedik.Son 3-4 büyük turnuva aynı kadrolar. Evet istikrar gerekli ama sürekli başarısız olmuş, belki Japonyadaki 6.lık hariç, artık demotive ve hedefsiz oyunculardan kurulu bu takım çoktan kabuk değiştirmersi gerekiyordu.

Bunu söylediğiniz zaman cevap gecikmez; alttan oyuncu gelmiyor ki denir. Yabancı limitinin ölümüne zorlandığı bir ligde nasıl gelecekse alttan oyuncu.Rubio'ya kim forma verirdi bizim ligde.Hiç kimse.Şimdi sağdan say; Kerem,Ender,Ömer,Cenk,Hidayet....Kafalarını civciv sarısına boyattıkları şampiyonadan beri Cenk hariç aynı kadro ve hüsran üstüne hüsran...

Sezonu süper geçiren bir Evren hiç mi süre alamaz bu takımda? Furkan Aldemir basketbolümüzün geleceği değil mi?Ama bunlar niye umurunda olsun Tanjeviç'in

Hazırlık maçı sonuçları tam bir felaket. En etkili oyuncuları bizim ligde tutunamayan Jagla olan Nowitzki'siz almanya'ya yenilmek ne demek.Hedef sadece gruptan çıkmak, dünya 10.olmaksa o ayrı tabii.O zaman normal sonuç bunlar...

dün akşam ben de özellikle Guard konusunu düşündüm, ülkemizin yetiştirdiği en oyun kurucunun Orhun Ene olduğu söylenir ama onun bile yurtdışı tecrübesi olmamıştı bugünkü guardlarımız ise nispeten başarısız avrupa tecrübeleri yaşadılar.... Nba'ye giden oyuncularımız da ekseriyetle uzunlarımız, eğer biz bu oyun kurucu konusunda iyisini bulamazsak hiç bir zaman istediğimiz başarıyı yakalayamayız. bir sırp ekolüne bakın en son teodosic çıktı ortalığı kırıp geçiriyor...

Emirhan Çorumlu
16.08.2010, 20:19
Bu Milli Takimdan birsey olurmu ya? hazirlik berbat gidiyor? =)

Taner Uykuçeken
17.08.2010, 00:35
Az önce garanti reklamını izleyince uyandım, haklı çocuklar "olmaz biz dünya şampiyonasına hazırlanıyoruz" diyorlar , Garanti bile reklamla mesaj vermiş bu takımdan cacık olmaz bu takım katılacağına o çocuklar katılsın diye :)

Oğuz ZEYTİN
17.08.2010, 15:40
Bir numara için Barış Ermiş takıma çağrıldı.

Daha önce Tanjevic, "dışarıdan oyunca almayacağız" demişti. Yüzüp yüzüp kuyruğuna gelip, turnuvada çuvallamayız inşallah...

winner
17.08.2010, 16:09
Bir numara için Barış Ermiş takıma çağrıldı.

Daha önce Tanjevic, "dışarıdan oyunca almayacağız" demişti. Yüzüp yüzüp kuyruğuna gelip, turnuvada çuvallamayız inşallah...

Oğuz sence Tanjeviç ne yaptığını ya da söylediğini biliyor mu?

Yaklaşık iki aydır kampta olan oyunculara büyük hakarettir bu özellikle de Evren'e.

Ayrıca hiç umudum yok turnuvadan.Hidayet ve Ersan'ın bireysel becerisine kalmış bir takım var ortada. Şu anki görüntü Yunanistan,Rusya ve Porto Rico'nun bizden daha iyi ve formda olduğu.Grubu 4 bitirirsek zaten tası tarağı topla git.

Cengiz Çubukcu
17.08.2010, 17:36
Barış Ermiş en beğendiğim yerli guardlardan biridir ama söylediğiniz gibi çok geç olmuş.... en büyük hata tanjevic'in hastalanmasıyla birlikte başka bir çalıştırıcıya gitmemeleri oldu, Doğan Hakyemez bile aynı şeyi söylemişti ..

pazarkapılı
18.08.2010, 17:33
pota altı iyi diyor herkeste ben semih e de oguza a güvenmiyorum....ömer tek basına ne yapsın....

winner
20.08.2010, 15:37
Akrapolis turnuvasında grubumuzda yer alan Yunanistan ile Sırbistan arasında oynanan maçta neler olmuş öyle.

Teodosiç-Fotsis arasında başlayan yumruklaşma diğer oyuncuların katılımıyla tam bar kavgasına dönmüş.Kristiç-baby Shaq kapışmasıyla devam eden kavga, Kristiç'in Bourisis'in kafasına sandalye ile vurarak pekmezini akıtmasıyla son bulmuş.Turkbaskette görüntüler var izleyin derim.

Bakalım oyunculara ne ceza gelecek...

Oğuz ZEYTİN
20.08.2010, 21:49
Akrapolis turnuvasında grubumuzda yer alan Yunanistan ile Sırbistan arasında oynanan maçta neler olmuş öyle.

Teodosiç-Fotsis arasında başlayan yumruklaşma diğer oyuncuların katılımıyla tam bar kavgasına dönmüş.Kristiç-baby Shaq kapışmasıyla devam eden kavga, Kristiç'in Bourisis'in kafasına sandalye ile vurarak pekmezini akıtmasıyla son bulmuş.Turkbaskette görüntüler var izleyin derim.

Bakalım oyunculara ne ceza gelecek...

Erdoğan Abi, FIBA zaten Yunan ve Sırpların elinde değil mi? Büyük bir ceza gelmez herhalde. Ceza verirlerse de göstermelik olur bence...

Kulüpler bazında, neler oluyor o liglerde ama Fiba üç maymunu oynuyor.

Cengiz Çubukcu
21.08.2010, 09:14
olayın kulüplerden kalma bir hesaptan kaynaklandığını ve büyüdüğünü söylediler akşam Ntv'de...

Oğuz ZEYTİN
21.08.2010, 10:22
İyi de abi Sofoklis de Olympaikos da oynuyor Teodosic de, Bourosis de... Takım arkadaşı değil mi bunlar?

Krstic'in ise kulüple alakası bile yok. Bu durumda hepsinin Fotsis'i dövmesi gerekirdi.

Kısacası Sırp ve Yunanların terbiye-ahlak yoksunu olduğunu kanıtlar bir olaydı. Basit bir faulden sonra olayı bu raddeye getirebilmek için insanlığın yitirilmesi gerekirdi. Zaten onlarda da insanlık aramam.

Cengiz Çubukcu
21.08.2010, 10:26
İyi de abi Sofoklis de Olympaikos da oynuyor Teodosic de, Bourosis de... Takım arkadaşı değil mi bunlar?

Krstic'in ise kulüple alakası bile yok. Bu durumda hepsinin Fotsis'i dövmesi gerekirdi.

Kısacası Sırp ve Yunanların terbiye-ahlak yoksunu olduğunu kanıtlar bir olaydı. Basit bir faulden sonra olayı bu raddeye getirebilmek için insanlığın yitirilmesi gerekirdi. Zaten onlarda da insanlık aramam.

konuyu biraz basketbolun dışına taşıyorum ama ben de senin gibi düşünüyorum, 20 sene önce onbinlerce bosnalıyı kasap gibi doğrayan bir milletin oyuncularını ülkemden bir takım transfer ettiğinde çok üzülüyorum çünkü biliyorum ki sırplarda ya da yunanlılarda alttan gelen bir vahşilik var...yıllarca birlikte yaşadığı komşusunu katletmek başka türlü izah edilemez...

Berk
21.08.2010, 12:20
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=165800&cid=10

winner
21.08.2010, 16:11
Erdoğan Abi, FIBA zaten Yunan ve Sırpların elinde değil mi? Büyük bir ceza gelmez herhalde. Ceza verirlerse de göstermelik olur bence...

Kulüpler bazında, neler oluyor o liglerde ama Fiba üç maymunu oynuyor.

Oğuzcum doğru söylüyorsun.Normalde Kristiç'e 4-5 maç, Fotsis,Teodosiç ve Sofoklis'e 2-3 maç ceza gelmesi lazım.Bir oyuncu diğerine yumtuk attığı zaman en az 5 maç ceza geliyor.Burada kafaya sandalye ile vuruluyor, bar kavgası gibi herkes önüne gelene bir yumruk çakıyor.

Sırbistan ve Yunanistan'da kulüpler ve milli takımlar düzeyinde bu olaylar hep oluyor.Saha içi çirkeflikler onlardan soruluyor.5-6 yıl önce Tomaseviç, Kızılyıldız-Partizan maçında rakip koçun kafasına demir çubukla vurmuştu.Olympiakos-pana maçları zaten maulm.

Yine de cezaları merakla bekliyorum.Verilmeyen ceza emsal olur, mesela önümüzdeki hafta İstanbul'da İranlı bir basketbolcu Kevin Durant'ın kafasına bir şey geçirirse Fiba altından kalkamaz bu işin.

İlker Akçay
23.08.2010, 18:24
Kanada maçında savunmada gayet güzel işler yaptık aynı şekilde hücumda da.

Kronik hastalığımız serbest atışları kaçırma hastalığımız son sürat devam ediyor.

Ayrıca ribaundlarda Lübnan ve Kanada maçlarında çok zayıf kaldık.

Dünkü maçta Kanada'nın pota altının zayıf olması da oyunumuzu ciddi manada olumlu etkiledi.

Bu akşam oynayacağımız Arjantin maçı turnuva öncesi çok önemli bir mesaj verecektir gidebileceğimiz nokta açısından.

Haydi 12 DEV ADAM...

MDanışmaz
27.08.2010, 01:25
Bigben hocam şampiyona öncesi tahminlerin neler???Favorilerden Yunanistan ve Arjantin'i açıkcası pek beğenmedim...Abd ise genç kadrosuna rağmen iyi..Yalnız turnuvada sert savunmaya karşı nasıl bir performans gösterirler merak konusu..İspanya'yı ise izleyemedim ama bence abd den sonra en büyük favoriler..12 Dev adam ise bence çeyrek final yaparsa büyük iş başarır..Yarı final olursa tadından yenmez :)

Taner Uykuçeken
27.08.2010, 02:23
Eveet,
Başlıyoruz....

İnşallah ülke olarak bu organizasyonu alnımızın akıyla yapmayı başarırız, hiç bir aksilik çıkmaz...

ama federasyon ve T.Demirel nasıl olur bilmiyorum ama çuvallarlar bazı şeyleri eline yüzüne bulaştırırlar...

Takımımızsa umarın bizi yanıltır hazırlıklardaki bizim gördüklerimizin aksine hazırdırlar ve başarılı olurlar

Haydi Türkiye, haydi 12 dev adam

Hayırlısı olsun

Vira Bismillah...

winner
27.08.2010, 11:06
Turnuva başlıyor ve gerçekten keyifli olacak. Bunun en büyük nedeni de bence favorinin değil favorilerin olması.

Bizden başlarsak çeyrek final ötesine gidemeyeceğimizi tahmin ediyorum, gruptan çıkarız ama ilerisi zor. Tabii gruptan hangi sırada çıkacağımızda önemli karşımıza çıkacak rakip açısından.

Abd hazırlık maçlarında çok iyiydi. Atlet kısalar mükemmel. İki pasda çembere gidiyorlar. Savunmada topa baskıyı çok iyi yaptıkları için çok top kazanıp çok fast break atıyorlar ve kolay sayı kazanıyorlar.Handikaplaru uzunlar Chandler ve Odom ne kadar yetecek. Tsartsaris gibi çok da hücum kapasitesi olmayan bir oyuncu bile şov yaptı abd çember altında.Hazırlık maçları bence yanıltıcı.Kolay top kaybetmeyen ve abd'yi set hücumuna zorlayan takım abd'yi geçer.Yarı final oynarlar, finali zorlayabilirler. Ama şampiyonluk şansları olmadığını düşünüyorum.

İspanya en iyi kadro.Bir tek Pau Gasol yok.Son dünya şampiyonu.İyi ve oturmuş bir kadroları var.Şampiyonluk adayım.

Yunanistan abd karşısında dağıldı.İki tecrübeleri guardları Diamantidis ve Spanoulis 15 gibi rekor sayılacak top kaybı yaptı.Çember altları iyi değil pek.Baby shaq 3 maç, Fotsis 2 maç yok.Yine de tecrübeli bir takım ve yarı final oynarlar.

Arjantin ciddi hayal kırıklığı yaşatacak beklentide olanlara.Jenerasyonu yenileyemediler.isimler yine muhteşem ama artık heyecanlarını kaybetmiş gibiler. Bir Delfino'nun eline bakmaya başladılar.Çember altı Oberto ve Scola. Nocioni kadrodan ayrıldı nba kontrat sorunu nedeniyle.Efes cuptada çok zorlandılar. Yarı final şansları bence çok zayıf.

Brezilayda eğer Nene kadrodan çıkmamış olsaydı final hatta şampiyonluk adayım bile olabilirlerdi.Splitter ve Varejao gibi iki üst düzey uzun ile Huertas ve Barbosa gibi önemli guardları var. Bir Nene eksik.Ciddi bir şanssızlık onlar için.Yarı final adaylarımdan birisi yine de.

Turnuvada sürpriz adayım Avustralya. Eğer Bogut'ta olsaydı 2002'de İndianapoliste yeni zelanda'nın yaptığını yapabilirler bile diyebilirdim. Ama çok can yakarlar.Bu can yakma işini Porto Rico da yapabilir.Bizim grupta dikkat.

İspanya ve Yunanistan dışında kalan Avrupa takımlarının çeyrek final ötesini göreceğini sanmam.Hepsinin eksik yönleri çok var.Belki ters basketbollarıyla Fransa yarı finali zorlayabilir.

Herkese keyifli seyirler dilerim.Yorumlarınızı eksik etmeyin.

Cengiz Çubukcu
27.08.2010, 11:39
hocam ben de gruptan çıkıp bir sonraki turda eleneceğimizi düşünüyordum ama hem izlediğim takımlar hem de senin yorumların umudumu artırdı .... sen hiç maça gidecek misin?

Harun-61
27.08.2010, 11:47
hayde cocuklar..
basarilar.

Hasan61
27.08.2010, 11:52
Yunanistan maçı çok kritik olacak alırsak.2 takımında oraya 2'de 2 ile geleceğini düşünüyorum.
Alırsak yarı final yaparız..

winner
27.08.2010, 13:00
hocam ben de gruptan çıkıp bir sonraki turda eleneceğimizi düşünüyordum ama hem izlediğim takımlar hem de senin yorumların umudumu artırdı .... sen hiç maça gidecek misin?

Cengizcim İstanbul grubunda abd-brezilya maçını izlemek istiyorum bakalım bilet bulabilirmiyiz. Çeyrek final grubuna biz kalırsak İstanbul için bilet bulmak çok kolay olmayacaktır. Zaten çoğu satıldı ya da yabancılar için ayrıldı.

Harun-61
28.08.2010, 02:16
ilk macimiz Pazar günü mü ???

macka61
28.08.2010, 02:36
hayır yarın 21:00 de fildişi sahilleri ile

Cihan_61
28.08.2010, 04:31
ntvspordami yoksa ntvdemi mac ?

Oğuz ZEYTİN
28.08.2010, 09:12
Oğuzcum doğru söylüyorsun.Normalde Kristiç'e 4-5 maç, Fotsis,Teodosiç ve Sofoklis'e 2-3 maç ceza gelmesi lazım.Bir oyuncu diğerine yumtuk attığı zaman en az 5 maç ceza geliyor.Burada kafaya sandalye ile vuruluyor, bar kavgası gibi herkes önüne gelene bir yumruk çakıyor.

Sırbistan ve Yunanistan'da kulüpler ve milli takımlar düzeyinde bu olaylar hep oluyor.Saha içi çirkeflikler onlardan soruluyor.5-6 yıl önce Tomaseviç, Kızılyıldız-Partizan maçında rakip koçun kafasına demir çubukla vurmuştu.Olympiakos-pana maçları zaten maulm.

Yine de cezaları merakla bekliyorum.Verilmeyen ceza emsal olur, mesela önümüzdeki hafta İstanbul'da İranlı bir basketbolcu Kevin Durant'ın kafasına bir şey geçirirse Fiba altından kalkamaz bu işin.

Beklenen oldu. FIBA "ağır cezalar" (!) yağdırdı.

"Milli Takımımızın Ankara'daki C Grubu’nda rakiplerinden biri olan Yunanistan’da pivot Sofoklis Schortsanitis ile forvet Antonis Fotsis’e 2 maç hak mahrumiyeti cezası çıktı.

İki oyuncu da Mavi-beyazlıların Çin ve Porto Riko maçlarında yer alamazken, 31 Ağustos'daki Türkiye maçında görev alabilecekler.

Sırbistan’da ise Yunanlı oyunculara iskemle fırlatarak yaralanmalarına neden olan Nenad Krstic 3 maç ve 45 bin İsviçre Frankı cezalandırılırken, Fotsis ile tartışarak kavganın kıvılcımını patlatan Milos Teodosic ise 2 maç ve 20 bin İsviçre Frankı ceza aldı.

Bu arada FIBA, Sırbistan ile Yunanistan Basketbol Federasyonları da 20'şer bin İsviçre Frankı ceza kesti. Bu rakamlar Genç Oyuncuların Eğitim Programı Fonu'nda kullanılacak."

Oğuz ZEYTİN
28.08.2010, 09:16
ntvspordami yoksa ntvdemi mac ?

Turnuvanın ilk gün programı şöyle;

-28 Ağustos 2010-

A Grubu:
16:30 - Avustralya - Ürdün
19:00 - Angola - Sırbistan
21:30 - Almanya - Arjantin

B Grubu
16:30 - Tunus - Slovenya
19:00 - ABD - Hırvatistan (NTV ve HD-en)
21:30 - İran - Brezilya

C Grubu
16:00 - Yunanistan - Çin (NTV SPOR)
18:30 - Rusya - Porto Riko (NTV SPOR)
21:00 - Fildişi Sahili - Türkiye (NTV ve HD-en)

D Grubu
16:00 - Yeni Zelanda - Litvanya
18:30 - Kanada - Lübnan
21:00 - Fransa - İspanya (HD-en)

Cengiz Çubukcu
28.08.2010, 09:22
favori maçım tabi ki Fransa İspanya maçı , artık dönüşümlü olarak hem bizim maçı hem de o maçı izlerim....

Oğuz ZEYTİN
28.08.2010, 10:03
Bigben hocam şampiyona öncesi tahminlerin neler???Favorilerden Yunanistan ve Arjantin'i açıkcası pek beğenmedim...Abd ise genç kadrosuna rağmen iyi..Yalnız turnuvada sert savunmaya karşı nasıl bir performans gösterirler merak konusu..İspanya'yı ise izleyemedim ama bence abd den sonra en büyük favoriler..12 Dev adam ise bence çeyrek final yaparsa büyük iş başarır..Yarı final olursa tadından yenmez :)

Fazla detaya girmeden fikrimi paylaşayım:

A grubu:

Bu grup çok zevkli geçecek bence.

Ürdün ve Angola turnuvaya renk katacaklardır. İki takımın da fiziki eksiklikleri var, kısa takımlar. Ama Angola'nın atletizmi, Ürdün'ün ise sertliği direnç noktaları.

Almanya ve Avustralya ise genç kadrolara sahipler. Ligimizden tanıdğımız Jagla ve Newley gibi oyuncular var. 3-4 paylaşırlar gibi...

Arjantin'in yıllardır gelen çekirdek kadrosunun son turnuvası. Oberto ve Scola gibi iki uzunun performansı belirleyici olacaktır. Nocioni'nin olmayışı büyük eksiklik...

Arjantin'in tecrübesine karşı diri-genç-yüksek oyun bilgisine sahip bir Sırbistan var. Ve tabii ki koç Ivkoviç...

Her ne kadar Arjantin basketbolunu çok beğensem de sanki Sırbistan bir adım önde gibi... Sadece tahmin ;)

Umarım yanılırım ve Arjantin grubu 1 bitirir. Futbolda itici geldikleri kadar basketbolları bir o kadar zevkli, mücadeleci, basit...

B Grubu:

Tunus ve Asya şampiyonu İran grubun zayıf halkaları…

Slovenya’nın tatlı-sert savunması, yıllardır yan yana oynamaları ( keşke Vidmar yerine Nesterovic’i izleyebilseydik) en önemli avantajları.

Hırvatistan ise bu turnuvada da hüsran yaşarsa şaşırmamak lazım. Takım kimyalarına bağlı biraz da... Planinic’in formu, takımı yönetme kabiliyeti de gruptaki yerlerini belirleyecektir.

Grubun favorisi ABD gibi görünüyor. Doğrusu bu takımın Dream-Team olması imkansız. İçlerinde tecrübe olarak C. Billups ve L. Odom’a saygı duyarım. Yetenek olaraksa Kevin Love ve K. Durant. Bu oyuncular dışında hiçbiri takım oyununu başarabilecek yapıda değil. Bu kalibredekilerin Avrupa’ya geldiklerinde uyum sorunu çektiklerini biliyoruz. Jay Triano’nun koç kadrosuna eklenmesi de bu eksikliği gidermek için iyi düşünüldü. Geçmişten ders almışlar, Avrupa’da maçlar oynadılar. Sonuçta ABD ama parkede iş değişebilir. Çünkü…

… Çünkü, Brezilya, son yıllardaki en sağlam kadroyla geliyorlar. Gerçi Nene yok (önceden de yoktu), bu derece geniş bir kadroya sahip olmaları büyük avantaj. Turnuvanın en sert takımı onlar.

Tahmin: Brezilya’nın ABD’yi zorlayacağı, hatta grubu 1. bitirmesinin şaşırtıcı olmayacağını düşünüyorum…

D Grubu:

Bu grubu üçerli iki alt gruba ayırabiliriz: İspanya-Litvanya-Fransa ve Y. Zelenda-Lübnan-Kanada…

İkinci üçlü arasında Y.Zelenda’nın kadrosunda Pero Cameron’u seyretmek keyif.

Fransa, Rigadeulu-Foirest-Weiss’lı dönemden evrildi, temel basketboldan hoplayan zıplayan Harlem vari bir takıma dönüştüler. Hele bu seneki kadro, tam Afro-Fransız yüksek atlamacılar + 100 metre sprinterlriyle dolu bir olimpiyat kadrosu gibi…

Litvanya, her zamanki gibi. Belki Karnisovas, Stombergas, Zukasuskas, Jasikeviciuslar yok ama Kleiza etrafında görev adamlarıyla makine gibi takımlar.

Gelelim İspanya’ya… P. Gasol yok. Geride kalanlar için fırsat. Rubio, Rudy, Marc için bundan ala fırsat olamaz. Böylesine genç isimlerden en az biri ağırlığını koyup P. Gasol’un sahadaki etkinliğini aratmazlarsa yolu son dörde hatta finale kadar gider.

Oğuz ZEYTİN
28.08.2010, 10:09
12 DEV ADAM’IN GRUP KARŞILAŞMALARI

28 Ağustos Cumartesi: TÜRKİYE–FİLDİŞİ SAHİLİ 21:00 NTV ve HD-en (Canlı)

29 Ağustos Pazar: TÜRKİYE–RUSYA / 21:00 NTV ve HD-en (Canlı)

31 Ağustos Salı: TÜRKİYE–YUNANİSTAN/ 21:00 NTV ve HD-en (Canlı)

1 Eylül Çarşamba: TÜRKİYE–PORTO RİKO / 21:00 NTV ve HD-en (Canlı)

2 Eylül Perşembe: TÜRKİYE–ÇİN / 21:00 NTV ve HD-en (Canlı)

Oğuz ZEYTİN
28.08.2010, 10:18
28 Ağustos Cumartesi

16:00 YUNANİSTAN-ÇİN / ANKARA NTV SPOR (Canlı)
18:30 RUSYA-PORTO RİKO / ANKARA NTV SPOR (Canlı)
21:00 FİLDİŞİ SAHİLİ-TÜRKİYE / ANKARA NTV ve HD-en (Canlı)

29 Ağustos Pazar

18:30 PORTO RİKO-YUNANİSTAN / ANKARA NTV ve HD-en (Canlı)
21:00 TÜRKİYE-RUSYA / ANKARA NTV ve HD-en (Canlı)

31 Ağustos Salı

16:00 RUSYA-FİLDİŞİ SAHİLİ / ANKARA NTV SPOR (Canlı)
18:30 PORTO RİKO-ÇİN / ANKARA NTV SPOR (Canlı)
21:00 YUNANİSTAN-TÜRKİYE / ANKARA NTV ve HD-en (Canlı)

1 Eylül Çarşamba

16:00 ÇİN-RUSYA / ANKARA NTV SPOR (Canlı)
18:30 FİLDİŞİ – YUNANİSTAN / ANKARA NTV SPOR (Canlı)
21:00 TÜRKİYE-PORTO RİKO / ANKARA NTV ve HD-en (Canlı)

2 Eylül Perşembe

18:30 YUNANİSTAN-RUSYA / ANKARA NTV ve HD-en (Canlı)
21:00 TÜRKİYE-ÇİN / ANKARA NTV ve HD-en (Canlı)

Cengiz Çubukcu
28.08.2010, 10:30
1. en kuvvetli bölgemizin pota altı olduğunu düşünüyorum, inşallah pota altını sık sık unutmayız
2. Hidayetten fazla bir şey beklemiyorum, gereksiz zorlama ve atış yapmasın takımı oynatsın yeter
3. ilk 2 gün galip geleceğimizi düşünüyorum (Rusyayı zorlansak da seyircinin desteğiyle yeneriz), Yunanistan maçı en kritik maçımız eğer yenersek arkasından porto rikoyu da yeneriz, yenilirsek sonraki maçı da kaybetme ihtimalimiz yükselir..
4.kısacası seyirci ve moral avantajımızdan başka bir şeyimiz yok elimizde..

İlker Akçay
28.08.2010, 14:11
Vira Bismillah diyelim :)

Hedef maç Yunanistan maçı gruptan bir çıkıp ileriki eşleşmeler için önümüzü açmalıyız...

12 DEV ADAM ....

Oğuz ZEYTİN
28.08.2010, 14:37
Şampiyonaya katılan takımların hazırlık maçı performansları:

España

FECHA LUGAR PARTIDO RESULT. MÁX. ANOTADOR
01/08/2010 Las Palmas España - Canadá 84 - 38 Felipe Reyes (14)
03/08/2010 Las Palmas España - Costa de Marfil 85 - 70 Fran Vázquez (11)
07/08/2010 Vitoria España - Lituania 97 - 76 J.C. Navarro (17)
08/08/2010 Vitoria España - Eslovenia 88 - 68 Rudy (19)
10/08/2010 Ljubljana España - Eslovenia 79 - 72 Alex Mumbrú (14)
15/08/2010 Logroño España - Argentina 83 - 76 Navarro y Reyes (14)
17/08/2010 Logroño España - Brasil 84 - 68 Juan Carlos Navarro (13)
20/08/2010 Madrid España - Lituania 94 - 75 Marc Gasol (18)
22/08/2010 Madrid España - Estados Unidos 85 - 86 Juan Carlos Navarro (20)

Alemania

31/07/2010 Leiden (Holanda) Alemania - Bélgica 76 - 58 Ohlbrecht y Staiger (11)
02/08/2010 Leiden (Holanda) Alemania - Suecia 82 - 66 Robin Benzing (16)
06/08/2010 Chipre Alemania - Grecia 54 - 82 Ohlbrecht y Staiger (11)
07/08/2010 Chipre Alemania - Croacia 76 - 77 Greene (11)
08/08/2010 Chipre Alemania - Rusia 76 - 73 Benzing y Jagla (20)
13/08/2010 Bamberg Alemania - Croacia 67 - 79 Tim Ohlbrecht (13)
14/08/2010 Bamberg Alemania - Lituania 67 - 78 Jan Hendrik Jagla (16)
15/08/2010 Bamberg Alemania - Turquía 68 - 54 Jan Hendrik Jagla (14)
20/08/2010 Halle Alemania - Puerto Rico 73 - 63 Jan Hendrik Jagla (25)
22/08/2010 Bonn Alemania - Puerto Rico 97 - 74 Tim Ohlbrecht (18)

Angola

- Los Ángeles Angola - School of California 127 - 90
- Los Ángeles Angola - Combinado universitario 104 - 72
07/08/2010 Brasilia Angola - Chile 80 - 59 Olimpio (18)
08/08/2010 Brasilia Angola - Brasil 59 - 89 Morais (19)
20/08/2010 Bormio (Italia) Angola - Azovmash 80 - 78 Mingas (14)
23/08/2010 Bormio (Italia) Angola - Azovmash 72 - 85 Almeida (13)

Argentina

03/08/2010 Salta (Argentina) Argentina - Brasil B 95 - 58 Luis Scola (30)
04/08/2010 Salta (Argentina) Argentina - Puerto Rico 84 - 79 Luis Scola (19)
08/08/2010 Santa Fé (Argentina) Argentina - Puerto Rico 89 - 96 Carlos Delfino (22)
09/08/2010 Santa Fé (Argentina) Argentina - Puerto Rico 93 - 80 Luis Scola (33)
15/08/2010 Logroño Argentina - España 76 - 83 Luis Scola (26)
16/08/2010 Logroño Argentina - Brasil 77 - 73 Carlos Delfino (23)
21/08/2010 Turquía Argentina - Canadá 79 - 64 Carlos Delfino (26)
22/08/2010 Turquía Argentina - Líbano 89 - 82 Luis Scola (19)
23/08/2010 Turquía Argentina - Turquía 93 - 89 Carlos Delfino (30)

Australia

28/07/2010 China Australia - China 64 - 63 Patrick Mills (13)
29/07/2010 China Australia - Eslovenia 77 - 63 Patrick Mills y Adam Gibson (15)
30/07/2010 China Australia - Irán 69 - 60 Patrick Mills (16)
01/08/2010 China Australia - Eslovenia 60 - 71 Joe Ingles y David Andersen (14)
22/08/2010 Lyon Australia - Brasil 72 - 69 Patrick Mills (15)
23/08/2010 Lyon Australia - Francia 67 - 66 Patrick Mills (18)
24/08/2010 Lyon Australia - Costa de Marfil 80 - 59 Steven Markovic (15)

Brasil

07/08/2010 Torneo Super 4 - Brasilia Brasil - Venezuela 92 - 50 Anderson Varejao (13) Guilherme (13)
08/08/2010 Torneo Super 4 - Brasilia Brasil - Angola 89 - 59 Leandrinho Barbosa (15)
12/08/2010 New York Brasil - China 84 - 70 Leandrinho Barbosa (25)
16/08/2010 Logroño Brasil - Argentina 73 - 77 Anderson Varejao (14)
17/08/2010 Logroño Brasil - España 68 - 84 Marcelinho Machado (14)
20/08/2010 Lyon Brasil - Francia 56 - 58 Guilherme Giovannoni (17)
22/08/2010 Lyon Brasil - Australia 69 - 72 Marcelinho Huertas (17)
23/08/2010 Lyon Brasil - Costa de Marfil 95 - 54 Leandrinho Barbosa (20)
24/08/2010 Lyon Brasil - Francia 79 - 66 Tiago Splitter (19)

Canadá

10/08/2010 Canadá Canadá - China 86 - 62 Andy Rautins (19)
12/08/2010 Toronto Canadá - Francia 69 - 58 Bucknor (15)
13/08/2010 Toronto Canadá - Francia 85 - 63 Andy Rautins (19)
17/08/2010 Atenas Canadá - Grecia 49 - 123 Jevohn Shepherd (12)
18/08/2010 Atenas Canadá - Serbia 62 - 58 Denham Brown (22)
19/08/2010 Atenas Canadá - Eslovenia 71 - 86 Jevohn Shepherd (13)
21/08/2010 Turquía Canadá - Argentina 64 - 79 Jevohn Sheperd (13)
22/08/2010 Turquía Canadá - Turquía 53 - 84 Kelly Olynyk (9)
23/08/2010 Turquía Canadá - Líbano 76 - 88 Olu Famutimi (20)

China

20/06/2010 China China - Argentina B 82 - 61 Liu Wei (18)
21/06/2010 China China - Argentina B 74 - 57 Tang Zhendong (20)
16/07/2010 China China - Lituania B 81 - 77 Ding Jinhui (15)
18/07/2010 China China - Lituania B 86 - 82 Liu Wei (21)
20/07/2010 China China - Lituania B 68 - 79 Wang Shipeng (16)
28/07/2010 China China - Australia 63 - 64 Yi Jianlian (17)
29/07/2010 China China - Irán 86 - 64 Wang Shipeng (22)
30/07/2010 China China - Eslovenia 71 - 75 Wang Zhizhi (17)
31/07/2010 China China - Irán 76 - 58 Yi Jianlian (18)
10/08/2010 Canadá China - Canadá 62 - 86 Liu Wei (19)
12/08/2010 New York China - Brasil 70 - 84 Sun Yue y Li Xiaoxu (14)
14/08/2010 New York China - Estados Unidos 51 - 98 Yi Jianlian (13)
15/08/2010 New York China - Puerto Rico 76 - 92 Wang Shipeng (18)
22/08/2010 Serbia China - Serbia 53 - 89 Yi Jianlian (20)

Costa de Marfil

15/07/2010 Calais Costa de Marfil - Inglaterra 82 - 61 Hervé Laminzana – Pape Amagou (13)
16/07/2010 Calais Costa de Marfil - Luxemburgo 99 - 69 -
17/07/2010 Calais Costa de Marfil - Bélgica 70 - 80 -
18/07/2010 Calais Costa de Marfil - Tunez 63 - 67 -
19/07/2010 Bélgica Costa de Marfil - Canadá 59 - 70 Hervé Lamizana (18)
31/07/2010 Las Palmas Costa de Marfil - Canadá 92 - 95 Mohamed Kone (19)
03/08/2010 Las Palmas Costa de Marfil - España 70 - 85 Charles Abouo y Mohamed Kone (12)
22/08/2010 Lyon Costa de Marfil - Francia 66 - 74 Souleyman Diabate (15)
23/08/2010 Lyon Costa de Marfil - Brasil 54 - 95 Pape Amagou (12)
24/08/2010 Lyon Costa de Marfil - Australia 59 - 80 Pape Amagou (16)

Croacia

24/07/2010 Porec Croacia - Italia 89 - 72 Luka Zoric y Bojan Bogdanovic (15)
25/07/2010 Pula Croacia - Italia 80 - 71 Kresimir Loncar (17)
06/08/2010 Chipre Croacia - Rusia 64 - 66 Bojan Bodganovic (18)
07/08/2010 Chipre Croacia - Alemania 77 - 76 Roko Ukic (18)
08/08/2010 Chipre Croacia - Grecia 81 - 90 Roko Ukic (19)
13/08/2010 Bamberg Croacia - Alemania 79 - 67 Marko Popovic (20)
14/08/2010 Bamberg Croacia - Turquía 72 - 61 Roko Ukic (19)
15/08/2010 Bamberg Croacia - Lituania 82 - 93 Kresimir Loncar (18)
20/08/2010 Zadar Croacia - Nueva Zelanda 93 - 88 Marko Popovic (22)
21/08/2010 Zadar Croacia - Jordania 85 - 75 Kresimir Loncar (16)
22/08/2010 Zadar Croacia - Rusia 76 - 82 Bojan Bogdanovic (23)

Eslovenia

21/07/2010 Ptuj (Eslovenia) Eslovenia - Macedonia 69 - 70 Primoz Brezec (17)
22/07/2010 Ptuj (Eslovenia) Eslovenia - Macedonia 95 - 68 Bostjan Nachbar (13)
28/07/2010 China Eslovenia - Irán 107 - 74 Sani Becirovic (23)
29/07/2010 China Eslovenia - Australia 63 - 77 Sani Becirovic (15)
30/07/2010 China Eslovenia - China 75 - 71 Goran Dragic (15)
01/08/2010 China Eslovenia - Australia 71 - 60 Sani Becirovic (20)
06/08/2010 Vitoria Eslovenia - Lituania 84 - 86 Goran Dragic (21)
08/08/2010 Vitoria Eslovenia - España 68 - 88 Goran Dragic (16)
10/08/2010 Ljubljana Eslovenia - España 72 - 79 Sani Becirovic (17)
13/08/2010 Maribor Eslovenia - Nueva Zelanda 103 - 104 Bostjan Nachbar (29)
14/08/2010 Maribor Eslovenia - Rusia 81 - 73 Goran Dragic (23)
15/08/2010 Maribor Eslovenia - Serbia 73 - 82 Bostjan Nachbar (17)
17/08/2010 Atenas Eslovenia - Serbia 81 - 82 Goran Dragic (27)
18/08/2010 Atenas Eslovenia - Grecia 72 - 96 Gasper Vidmar (17)
19/08/2010 Atenas Eslovenia - Canadá 86 - 71 Jaka Lakovic (19)

Estados Unidos

14/08/2010 New York Estados Unidos - China 98 - 51 Danny Granger (22)
15/08/2010 New York Estados Unidos - Francia 86 - 55 Rudy Gay (19)
21/08/2010 Madrid Estados Unidos - Lituania 77 - 61 Kevin Durant (15)
22/08/2010 Madrid Estados Unidos - España 86 - 85 Kevin Durant (25)
25/08/2010 Atenas Estados Unidos - Grecia 87 - 59 Eric Gordon (18)

Francia

07/08/2010 Pau Francia - Túnez 77 - 44 Nicolas Batum (14)
12/08/2010 Toronto Francia - Canadá 58 - 69 Yannick Bokolo (14)
13/08/2010 Toronto Francia - Canadá 63 - 85 Florent Pietrus (16)
15/08/2010 New York Francia - Estados Unidos 55 - 86 Boris Diaw (15)
20/08/2010 Lyon Francia - Brasil 58 - 56 Ali Traore (18)
22/08/2010 Lyon Francia - Costa de Marfil 74 - 66 Nicolas Batum (16)
23/08/2010 Lyon Francia - Australia 66 - 67 Ali Traore (17)
24/08/2010 Lyon Francia - Brasil 66 - 79 Ali Traore (16)

Grecia

04/08/2010 Nicosia Grecia - Chipre 76 - 41 Kostas Tsartsaris (16)
06/08/2010 Chipre Grecia - Alemania 82 - 54 Ioannis Borousis (17)
07/08/2010 Chipre Grecia - Rusia 101 - 63 Fotsis (20)
08/08/2010 Chipre Grecia - Croacia 90 - 81 Nick Calathes (22)
17/08/2010 Atenas Grecia - Canadá 123 - 49 Sofo Schortsianitis (24)
18/08/2010 Atenas Grecia - Eslovenia 96 - 72 Nick Calathes (16)
19/08/2010 Atenas Grecia - Serbia 74 - 73 Sofo Schortsianitis (18)
25/08/2010 Atenas Grecia - Estados Unidos 59 - 87 Kostas Tsartsaris (24)

Irán

09/07/2010 Italia Irán - Hungría 63 - 64 Nikkah Bahrami (29)
11/07/2010 Italia Irán - Italia 41 - 78 Oshin Sahakian (12)
15/07/2010 Taiwán Irán - Filipinas 81 - 68 Nikkah Bahrami (27)
16/07/2010 Taiwán Irán - Japón 77 - 73 Nikkah Bahrami (34)
17/07/2010 Taiwán Irán - Líbano 79 - 71 Nikkah Bahrami (30)
18/07/2010 Taiwán Irán - Australian Crocs 84 - 54 Saeid Davarpanah (28)
19/07/2010 Taiwán Irán - China Taipei B 97 - 65
20/07/2010 Taiwán Irán - China Taipei A 92 - 82
28/07/2010 China Irán - Eslovenia 74 - 107 Mahdi Kamrany (22)
29/07/2010 China Irán - China 64 - 86 Nikkah Bahrami (20)
30/07/2010 China Irán - Australia 60 - 69 Oshin Sahakian (16)
01/08/2010 China Irán - China 58 - 74 Mahdi Kamrany (16)
06/08/2010 Turquía Irán - Turquía 53 - 93 Hamed Haddadi (10)
07/08/2010 Turquía Irán - Serbia 68 - 96 Nikkah Bahrami (24)
08/08/2010 Turquía Irán - Nueva Zelanda 68 - 96 Hamed Haddadi (21)

Jordania

04/06/2010 Hai Man Jordania - Libertad Sunchales 65 - 78
05/06/2010 BengHu Jordania - Libertad Sunchales 75 - 60
17/06/2010 XiangFan Jordania - Libertad Sunchales 54 - 65
19/06/2010 XiangFan Jordania - Libertad Sunchales 78 - 92
25/06/2010 Bromio Jordania - Ginebra Kings 84 - 81 Islam Abbas (21)
27/06/2010 Bromio Jordania - Smart Gilas 80 - 91 Zaid Abbas (25)
24/07/2010 Lisboa Jordania - Portugal 64 - 55 Zaid Abbas (26)
- Amman Jordania - Qatar 68 - 66
- Amman Jordania - Siria 76 - 66 Sam Daghlas (23)
04/08/2010 Amman Jordania - Qatar 79 - 75 Sam Daghlas (23)
08/08/2010 Beirut Jordania - Qatar 59 - 63 Enver Soobzokov (14)
09/08/2010 Beirut Jordania - Filipinas 71 - 75 Rasheim Wright (17)
10/08/2010 Beirut Jordania - Líbano 54 - 63 Zaid Abbas (9)
11/08/2010 Beirut Jordania - Siria 89 - 65 Idais Ayman (29)
13/08/2010 Beirut Jordania - Japón 91 - 103 Idais Ayman (24)
14/08/2010 Beirut Jordania - China Taipei 114 - 66 Osama Daghles (24)
15/08/2010 Beirut Jordania - Irán B 68 - 57 Zaid Abbas (21)
20/08/2010 Croacia Jordania - Rusia 63 - 83 Osama Daghles (19)
21/08/2010 Croacia Jordania - Croacia 75 - 85 Zaid Abbas (21)
22/08/2010 Croacia Jordania - Nueva Zelanda 65 - 62 Sam Daghlas (17)

Líbano

15/07/2010 Taiwán Líbano - Japón 81 - 68 Jackson Vroman (14)
16/07/2010 Taiwán Líbano - China Taipei 93 - 84 Jackson Vroman (24)
17/07/2010 Taiwán Líbano - Irán 71 - 79 Jackson Vroman (14)
18/07/2010 Taiwán Líbano - China Taipei B 96 - 66 Elie Estephane (14)
19/07/2010 Taiwán Líbano - Australia Crocs 81 - 52 Ali Mahmoud (19)
20/07/2010 Taiwán Líbano - Filipinas 73 - 62 Elie Estephane (17)
24/07/2010 Japón Líbano - Japón 92 - 87 Jackson Vroman (28)
26/07/2010 Japón Líbano - Japón 77 - 79 Elie Estephane (20)
27/07/2010 Japón Líbano - Japón 93 - 80 Jackson Vroman (26)
07/08/2010 Líbano Líbano - Filipinas 74 - 59 Rony Fahed (23)
10/08/2010 Beirut Líbano - Jordania 63 - 54 Jackson Vroman (20)
11/08/2010 Beirut Líbano - Qatar 77 - 74 Fadi El Khatib (18)
13/08/2010 Beirut Líbano - Kazakhstan 101 - 50 Jackson Vroman (24)
14/08/2010 Beirut Líbano - Filipinas 81 - 80 Fadi El Khatib (25)
15/08/2010 Turquía Líbano - Japón 97 - 59 Rony Fahed (23)
21/08/2010 Turquía Líbano - Turquía 72 - 93 Matt Freije (18)
22/08/2010 Turquía Líbano - Argentina 82 - 89 Matt Freije (27)

Lituania

31/07/2010 Siauliai Lituania - Finlandia 91 - 59 Martynas Gecevicius (19)
02/08/2010 Panevezys Lituania - Rep. Checa 93 - 84 Paulius Jankunas (25)
06/08/2010 Vitoria Lituania - Eslovenia 86 - 84 Robertas Javtokas (14)
07/08/2010 Vitoria Lituania - España 76 - 97 Tomas Delininkaitis (14)
13/08/2010 Alemania Lituania - Turquía 80 - 77 Linas Kleiza (17)
14/08/2010 Alemania Lituania - Alemania 78 - 67 Linas Kleiza (16)
15/08/2010 Alemania Lituania - Croacia 93 - 82 Delininkaitis y Kleiza (14)
20/08/2010 Madrid Lituania - España 75 - 94 Linas Kleiza (19)
21/08/2010 Madrid Lituania - Estados Unidos 61 - 77 Linas Kleiza (12)
24/08/2010 Lituania Lituania - Zalgiris 94 - 67 Paulius Jankunas y Jonas Maciulis (15)

Nueva Zelanda

06/08/2010 Estambul Nueva Zelanda - Serbia 71 - 76 Kirk Penney (34)
07/08/2010 Estambul Nueva Zelanda - Turquía 65 - 87 Kirk Penney y Phill Jones (13)
08/08/2010 Estambul Nueva Zelanda - Iran 69 - 68 Kirk Penney (28)
13/08/2010 Maribor Nueva Zelanda - Eslovenia 104 - 103 Krik Penney (42)
14/08/2010 Maribor Nueva Zelanda - Serbia 69 - 95 Phill Jones (19)
15/08/2010 Maribor Nueva Zelanda - Rusia 76 - 89 Kirk Penney (29)
20/08/2010 Zadar Nueva Zelanda - Croacia 88 - 93 Kirk Penney (36)
21/08/2010 Zadar Nueva Zelanda - Rusia 67 - 65 Fitchett y Jones (13)
22/08/2010 Zadar Nueva Zelanda - Jordania 62 - 65 Kirk Penney (17)

Puerto Rico

06/07/2010 Santo Domingo Puerto Rico - Trinidad y Tobago 91 - 97 Carlos Arroyo (24)
08/08/2010 Argentina Puerto Rico - Argentina 95 - 82 Peter John Ramos (22)
09/08/2010 Argentina Puerto Rico - Argentina 73 - 51 Carlos Arroyo (16)
10/07/2010 Santo Domingo Puerto Rico - Belize 96 - 88 Peter John Ramos (27)
11/07/2010 Santo Domingo Puerto Rico - Panamá 77 - 70 Juan José Barea (22)
12/07/2010 Santo Domingo Puerto Rico - República Dominicana 89 - 80 Carlos Arroyo (23)
08/08/2010 Argentina Puerto Rico - Argentina 77 - 62 Nathan Peavy (18)
09/08/2010 Argentina Puerto Rico - Argentina 104 - 71 Barea (27)
30/07/2010 Mayagüez Puerto Rico - Islas Vírgenes 89 - 72 Barea (19)
31/07/2010 Mayagüez Puerto Rico - México 82 - 77 Arroyo y Peavy (16)
03/08/2010 Salta (Argentina) Puerto Rico - Paraguay 87 - 85 Carmelo Lee (24)
04/08/2010 Salta (Argentina) Puerto Rico - Argentina 79 - 84 Elías Ayuso (18)
08/08/2010 Argentina Puerto Rico - Argentina 96 - 89 PJ Ramos (21)
09/08/2010 Argentina Puerto Rico - Argentina 93 - 80 Christian Dalmau (19)
15/08/2010 New York Puerto Rico - China 92 - 76 Carlos Arroyo (16)
20/08/2010 Alemania Puerto Rico - Alemania 63 - 73 Nathan Peavy (16)
22/08/2010 Alemania Puerto Rico - Alemania 74 - 97 Daniel Santiago (17)

Rusia

29/07/2010 Rusia - Letonia 89 - 68 Fridzon (13)
06/08/2010 Chipre Rusia - Croacia 66 - 64 Anton Ponkrashov y Sergey Monya (13)
07/08/2010 Chipre Rusia - Grecia 63 - 101 Bykov (17)
08/08/2010 Chipre Rusia - Alemania 73 - 76 Timofey Mozgov (17)
13/08/2010 Maribor Rusia - Serbia 63 - 69 Timofey Mozgov (14)
14/08/2010 Maribor Rusia - Eslovenia 73 - 81 Vitaly Fridzon (15)
15/08/2010 Maribor Rusia - Nueva Zelanda 89 - 76 Andrey Vorontsevich (19)
20/08/2010 Zadar Rusia - Jordania 83 - 63 Vitaly Fridzon (17)
21/08/2010 Zadar Rusia - Nueva Zelanda 65 - 67 Vitaly Fridzon (15)
22/08/2010 Zadar Rusia - Croacia 82 - 76 Viktor Khryapa (17)

Serbia

06/08/2010 Estambul Serbia - Nueva Zelanda 76 - 71 Kosta Perovic (13)
07/08/2010 Estambul Serbia - Irán 96 - 68 Aleksandar Rasic (16)
08/08/2010 Estambul Serbia - Turquía 83 - 70 Nenad Krstic (19)
10/08/2010 Estambul Serbia - Turquía 66 - 61 Aleksandar Rasic (13)
13/08/2010 Maribor Serbia - Rusia 69 - 63 Novica Velickovic (17)
14/08/2010 Maribor Serbia - Nueva Zelanda 95 - 69 Novica Velickovic (19)
15/08/2010 Maribor Serbia - Eslovenia 82 - 73 Milan Macvan (15)
17/08/2010 Atenas Serbia - Eslovenia 82 - 81 Novica Velickocis (21)
18/08/2010 Atenas Serbia - Canadá 58 - 62 Stefan Markovic (10)
19/08/2010 Atenas Serbia - Grecia 73 - 74 Milos Teodosic (17)
22/08/2010 Serbia Serbia - China 89 - 53 Milan Macvan (20)

Túnez

- - Túnez - Besiktas 77 - 52 -
17/07/2010 Túnez - Finlandia 92 - 68 Amine Rzig (19)
18/07/2010 Túnez - Costa de Marfil 67 - 63 -
19/07/2010 Túnez - Bélgica 61 - 58 -
07/08/2010 Pau Túnez - Francia 44 - 77 Mejri (10)
- - Túnez - Besiktas
- - Túnez - Besiktas

Turquía

06/08/2010 Estambul Turquía - Irán 93 - 53 Ersan Ilyasova (17)
07/08/2010 Estambul Turquía - Nueva Zelanda 87 - 65 Ersan Ilyasova (14)
08/08/2010 Estambul Turquía - Serbia 70 - 83 Hidayet Turkoglu (14)
10/08/2010 Turquía Turquía - Serbia 61 - 66 Ersan Ilyasova (24)
13/08/2010 Bamberg Turquía - Lituania 77 - 80 Sinan Guler (18)
14/08/2010 Bamberg Turquía - Croacia 61 - 72 Omer Asik (17)
15/08/2010 Bamberg Turquía - Alemania 54 - 68 Omer Asik (13)
21/08/2010 Turquía Turquía - Líbano 93 - 72 Omer Asik (20)
22/08/2010 Turquía Turquía - Canadá 84 - 53 Omer Onan (17)
23/08/2010 Turquía Turquía - Argentina 89 - 93 Semih Erden (15)

Oğuz ZEYTİN
28.08.2010, 14:38
Yukarıdaki iletiyi düzenleyemedim. İspanyolca da olsa kaynağından görmek isteyenler için:

http://www.acb.com/redaccion.php?id=69234

Bdeniz_61
28.08.2010, 14:57
Bence kuvvetli gruptayız.En kolay rakip olarak Fildişi diyebiliriz ki onlar da Afrika'da 2.oldular ve malum Afrikalılar atletik oluyor.

Taraftar desteği en büyük avantajımız olacak.Yoksa işimiz çok daha zor olurdu:rolleyes:

Çetin
28.08.2010, 16:39
açılış töreni nasıl bir rezaletti öyle

Cengiz Çubukcu
28.08.2010, 16:46
açılış töreni nasıl bir rezaletti öyle

inşallah sadece biz seyretmişizdir , tamam Müslüm babayı ben de severim ama orda ne işi var anlayamadım...

Oğuz ZEYTİN
28.08.2010, 17:09
inşallah sadece biz seyretmişizdir , tamam Müslüm babayı ben de severim ama orda ne işi var anlayamadım...

Cengiz Abi, Müslüm Gürses'i Sezen Aksu'ya defalarca tercih ederim :)

Yalnız şöyle bir durum var: Bizim sözlükleri, forumları, bazı blogları okuyunca işin rezalet derecesinde olduğuna dair izlenimler edindim.

Fakat, uluslararası ne kadar portal varsa, olimpiyat açılışları kadar görkemli olduğunu yazıyorlar. Özellikle Fransız ve Abd kaynaklarında övgülerle bahsedilmiş.

NOT: Töreni seyredemedim, kendi yorumum değil. Sadece bizim bakış açımızla dışarıdaki gözlemlerin farklılığını belirtmek istedim.

Vkgz
28.08.2010, 17:27
bu çin çok dişliymiş, beğendim. kök söktürüyorlar yunanlılara

winner
28.08.2010, 18:05
Çin tahminlerin ötesinde zorladı Yunanistan'ı.40 dakika alan savunması yaptılar ve sürekli dış atışa mahkum ettiler. Dış şutları soktukları zaman fark açıldı, sokamadıklarında fark kapandı.

Hücumda 26 sayı 14 ribauntla Yi Jianlian ve Wang Zhi Zhi sürükledi Çinlileri ama tecrübe eksikliği etkiledi son dakikaları.Çin yenildi ama bu maçtan istddiğini aldı.Yunanistan hakkında Abd maçında oluşan soru işaretleri ise arttı. Tabii bu maçta cezalı Sofoklis ve Fotsis'ten yararlanamadıklarını hatırlatalım.

İlker Akçay
28.08.2010, 18:14
Bu Çin can yakar.Bugün bir galibiyet alabilseydiler Yunanistan'dan çok güzel olacaktı.Yi Jianlian gerçekten iyi bir uzun.

mehmets61
28.08.2010, 20:47
rusya da zorlanmasına ragmen portoriko yu yendi.

Oğuz ZEYTİN
28.08.2010, 20:59
Yunanistan 89 - 81 Çin

Y. Zelenda 79 - 92 Litvanya

Avustralya 76- 75 Ürdün

Tunus 56 -80 Slovenya

Rusya 75- 66 Porto Riko

Kanada 71 - 81 Lübnan

Angola 44- 94 Sırbistan

ABD 106 - 78 Hırvatistan

*

Çin, topu hücuma taşırken çok basit 3-4 top kaybı yaşadı. Bunu tecrübesizlik açıklayabiliriz. Ayrıca alan savunması yaptıklarından çok sayıda ribaund verdiler. Yunanistan buna rağmen oyunda istikrar yakalayamadı. Zizis'in sorumluluk almasıyla kurtardılar.

*

Rusya ve Porto Riko düşük şut yüzdeleriyle oynadılar. Savunmada ise her iki takımın sıkıntıları var. Porto Riko, iki gard, iki kanat ve tek uzunla oynuyor. Uzun da ya Ramos ya da Santiago; yani iki ağır ayak. Pick & roll oynandığında cevap veremiyorlar. Hücumda ise hem Arroyo hem de Barea ile topa hakimler.
Rusya'da ise Khyryapa'nın eksikliği çok belli. Onun savunma gayretini arıyorlar. Yenilmez değiller aslında...

*

ABD - Hırvatistan maçı... Hırvatistan yine bir turnuva hüsranı yaşayacakmış gibi... Gerçi ABD maçı ölçü olamaz.

ABD ise beni şaşırttı. Bu kadar iştahlı olacaklarını ummuyordum. Hele bu yaz 80 M $'lık kontrat almış Rudy Gay'den beklentim fast-breakleri smaçla bitirmekti. Aksine gayet iyi yayılıyorlar sahaya. Savunmada Kevin Durant'ı 4 numara kullanmalarına rağmen açık sahada alan yapıp, rakibi bozuyorlar.

*

Bizim uşaklara başarılar...

( Veeee Murat Murathanoğlu... Ahh, İsmet Abi de olsaydı... )

Mustafa
28.08.2010, 21:01
NTV fildişi sahilinin ilk beş resmini gösterirken Hidayetin resminide koydu :D

Paksoy
28.08.2010, 21:04
murat kosova da gidecek zamanı buldu,

Paksoy
28.08.2010, 21:13
dehşet başladık 11-0

Oğuz ZEYTİN
28.08.2010, 21:17
Defalarca yazdık...

Her yerde söyledik...

Yok, olmuyor, düzelmiyor... Trabzon, Ankara, Abdi İpekçi... Değişmiyor.

Serbest atış atılırken "oooooooo" diye bağırmanın mantığını bir türlü anlamadım. İçimizdeki İrlandalılar diyeceğim, tüm salon mu İrlandalı? İrlanda'da bu kadar İrlandalı yok!

Neyse, deşarj oldum...

Kusura bakmayın...

Paksoy
28.08.2010, 21:18
fildişi çok zayıf ,

Mustafa
28.08.2010, 21:25
Semih erden'in fb de oynama dışında ne özelliği varda her zaman milli takıma alınıyor anlam veremiyorum.Fatih Solak'ı 50 kez tercih ederim.

Mustafa ÖZDEMİR
28.08.2010, 21:34
nasıl gidiyor maç ...

Mustafa
28.08.2010, 21:38
Çok cıvık oynuyoruz.Rakip kim olursa olsun ciddiye almalıyız maçları.Sürekli üçlük zorlamanın manası nedir çözemedim.

Oğuz ZEYTİN
28.08.2010, 21:48
Hazırlık maçları ve bu maçın ilk yarısı şunu gösteriyor:

Kerem Gönlüm'ü 3 numara oynatmak savunmada bir kişi eksik olmak, hücumda ise onu potadan uzaklaştırıp etkisiz kılmaktır.

Ayrıca Ömer'in yıllardır, Semih'in ise oldu olası alçak postta topu alıp indirip bir daha hamle yapmaları, bunu bir alışkanlık haline getirmeleri... Elin oğlu, böyle bir durum olsa, antremanlardan sonra oyuncu gelişimi koçuyla yarım saat fundamental çalışır.

bknz. D. Howard - Patrick Ewing...

Bizde ise aynı tas aynı hamam...

*

Harun-İbo sonrası bu takımın şutör gardı Ömer Onan! Cenk'in beklenen patlamayı yapamamasına rağmen unutulmamalı ki hala 23 yaşında. Bu turnuva sonrası Ömer'e elvede denilmeli. İki numara Cenk-Sinan-Evren (gelişirse Melih Mahmutoğlu- Birkan Batuk) ile kapatılır.

winner
28.08.2010, 21:54
Oğuzcum bu Kerem gönlüm'ü 3 numara oynatma hastalığını bende anlayabilmiş değilim.Savunma kadar hücumda da sıkıntı oluyor.Hadi Nachbar gibi özellikleri olsa oynat diyelim ama bu tercih çok mantıklı değil.Ersan 4 numaradayken de iyi ve sert takımlar üzerimizden fena geçer.Mesela Brezilya.Hidayet ve Ersan'ı aynı anda oynatabilmek için yapıyor bunu.

Oğuz ZEYTİN
28.08.2010, 22:01
Anlıyorum Erdoğan Abi, ama top kontrolu kalmıyor takımda. Size yapayım derken, oyun sıkışıyor.

Cengiz Çubukcu
28.08.2010, 22:03
ilk yarımızı savunma olarak beğendim ama hücumda çok kötüyüz, eğer böylr hücum etmeye devam edersek hiç bir zorlu rakibi yenemeyiz, pota altımız kuvvetli dedik ama sayılarımız hep dışarıdan.... üstelik fildişi çok kısa bir takım... bir de Hidayet ne dışarıdan atabiliyor ne de içeri penetre edebiliyor, beline gelen adamın bile üzerinden sayıyı bulamıyor çünkü çok temposuz ve durağan oynuyor...

Mustafa
28.08.2010, 22:03
Sinan Güler=Serkan Balcı

Cengiz Çubukcu
28.08.2010, 22:07
arkadaşlar seyirci hakkında ne düşünüyorsunuz? bana kalırsa bu seyirci maç falan alamaz...

Oğuz ZEYTİN
28.08.2010, 22:09
Tipik Ankara seyircisi Cengiz Abi... Buna da şükür.

Cengiz Çubukcu
28.08.2010, 22:10
bu arada lamizana mıdır nedir Semihi blok manyağı yaptı :)

Oğuz ZEYTİN
28.08.2010, 22:13
bu arada lamizana mıdır nedir Semihi blok manyağı yaptı :)

NBA'e alışsın abi :)

Semih-Ömer-Oğuz-Kerem... Bunlardan güvendiğim ilk isim KEREM! Pozisyon bilgisi/sezgisi diğerleriyle kıyaslanamayacak kadar yüksek. Sırtı dönük oyunu da iyi.

Ve Oğuz. Onun en büyük eksiği ayaklarının yavaşlığı. Aslında Tanjevic'in ondan 4 numara yaratma çabası da soru işareti.

Geriye kalanlar NBA oyuncusu... Böyle bir tezat içindeyim.

winner
28.08.2010, 22:25
Anlıyorum Erdoğan Abi, ama top kontrolu kalmıyor takımda. Size yapayım derken, oyun sıkışıyor.

Oğuzcum Ersan'ın 4 numarada oynatılması için söylüyorsun bunu herhalde.Ben 3 numarayı Hidayet'le paylaşmalarından yanayım maçın genelinde böylece maç sonuna en azından birisi sürekli diri kalır. Bu takımın ana 4 numarası Kerem Gönlüm olur ve en az 25 dakika oynar.Geri kalan bölümde Pivot-ersan oyna, İki uzun oyna problem değil.

Bu sene Ergin Ataman en çok bu yüzden eleştiri yedi özellikle sert euroleague maçlarında iki uzunla değilde Nachbar-Pivot oynadığı için.Bu akşam için sorun değilde,İspanya,Yunanistan,Brezilya çember altında zorlanırız gibime geliyor bu sistemle.

Oğuz ZEYTİN
28.08.2010, 22:31
Oğuzcum Ersan'ın 4 numarada oynatılması için söylüyorsun bunu herhalde.Ben 3 numarayı Hidayet'le paylaşmalarından yanayım maçın genelinde böylece maç sonuna en azından birisi sürekli diri kalır. Bu takımın ana 4 numarası Kerem Gönlüm olur ve en az 25 dakika oynar.Geri kalan bölümde Pivot-ersan oyna, İki uzun oyna problem değil.

Bu sene Ergin Ataman en çok bu yüzden eleştiri yedi özellikle sert euroleague maçlarında iki uzunla değilde Nachbar-Pivot oynadığı için.Bu akşam için sorun değilde,İspanya,Yunanistan,Brezilya çember altında zorlanırız gibime geliyor bu sistemle.

Evet, yani oyuncuların pozisyonunu kaydırma teşebbüsleri ters tepiyor. Sahadaki uzun beşle set oynamakta zorlanıyoruz. Savunmada Ersan 4 numara için yetersiz, Kerem 3 oynadığında yavaş kalıyor. Bu Tanjevic'in fantazisi gibi geliyor bana...

Çünkü, hazırlık maçlarında bunları denediğinde hep başarısız olduk. Bu akşam maç içinde denediğinde takımın el freni çekilmiş gibi...

İlk maçtan böylesine tepki göstermek istemem ama bunu herkes görüyor zaten.

Cengiz Çubukcu
28.08.2010, 22:32
Sinan ve Ömer hakikaten çok formdalar ....

Cengiz Çubukcu
28.08.2010, 22:34
Evet, yani oyuncuların pozisyonunu kaydırma teşebbüsleri ters tepiyor. Sahadaki uzun beşle set oynamakta zorlanıyoruz. Savunmada Ersan 4 numara için yetersiz, Kerem 3 oynadığında yavaş kalıyor. Bu Tanjevic'in fantazisi gibi geliyor bana...

Çünkü, hazırlık maçlarında bunları denediğinde hep başarısız olduk. Bu akşam maç içinde denediğinde takımın el freni çekilmiş gibi...

İlk maçtan böylesine tepki göstermek istemem ama bunu herkes görüyor zaten.

hocanın da işi zor, Ersan ve Kerem aynı anda nasıl oynar başka türlü ?

Oğuz ZEYTİN
28.08.2010, 22:35
arkadaşlar seyirci hakkında ne düşünüyorsunuz? bana kalırsa bu seyirci maç falan alamaz...

Cengiz Abi, Olin taraftarını İstanbul'da görünce "bunlar Litvanyalılar" gibi demiştim.

Tv'den görebildiğim kadarıyla her ülkenin seyircisi t-shirt veya flamalarla gelmiş. Biz ev sahibiyiz. Forma da yok kırmızı-beyaz giysiler de... (Olsa da çok az, görsellik sağlamıyor)...

Oğuz ZEYTİN
28.08.2010, 22:40

Rakibin durumuna göre değiştirir abi.

Kerem-Sinan-Hidayet-Kerem-Ömer

Ender-Ömer-Cenk-Ersan-Oğuz

En efektif beşli setler bunlar...

Cengiz Çubukcu
28.08.2010, 22:49
diğer maçlara bakıyor musunuz? kanalı bulamadım...

İlker Akçay
28.08.2010, 22:51
Sinan Güler hiç insanileşmesin(nasıl bir kelime olduysa artık :D ) hep böyle insanüstü ve ağır psikopat performans sergilesin istiyorum :)

Seviyorum seni Sinan... Özellikle Ersan,Kerem ve Sinan :)

Oğuz ZEYTİN
28.08.2010, 22:52
diğer maçlara bakıyor musunuz? kanalı bulamadım...

Bugünkü yayın akışında 23:00 HD-En'de Fransa -İspanya var (banttan). Başka yayın yok.

winner
28.08.2010, 22:53

Cengizcim aynı anda oynamaları olmazsa olmaz değil bence.Tamam maça Ersan-Hidayet başla beş-altı dakika bak.Özellikle savunmada çember altı sertliğinde sorun yoksa devam et ama sıkıntı varsa ritimlerine göre Hidayet-Kerem, Ersan- Kerem düzenine dön.

Kerem gönlüm son birkaç yılda orta mesafe şutunu da geliştirdiği için ideal 4 numaraya döndü tam. Ne hücumda ne savunmada zayıf yönü var. Bence maçın büyük bölümünün 4 numara Kerem ile oynanması lazım.Böylece iki nab yıldızımızı da diri tutup daha efektif kullanma imkanına sahip oluruz.

Mehmet Yusuf
28.08.2010, 22:53
Türkiye, Fildişi'ni 39 Farkla Mağlup Etti..

Ev sahipliğini yaptığımız 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası, başladı.. Milli Takımımız, grubundaki ilk maçında Fildişi Sahilleri'ni zorlanmadan geçti ve 39 farkla sahadan galip ayrıldı..

MAÇ SONUCU FİLDİŞİ 47-86 TÜRKİYE

İlk yarı 40-22 Milli Takımımızın üstünlüğüyle sona erdi...
Maçta 3. periyot da 53-36 Türkiye üstünlüğüyle tamamlandı..
Maçta son periyotta Türkiye farkı 39'a kadar çıkarttı ve 47-86 kazandı..

alıntıdır..

.....
28.08.2010, 22:54
Hadi bakalım iyi başlamışız. Sonuna getirmek dileğiyle.

:)

Cengiz Çubukcu
28.08.2010, 22:55
Bugünkü yayın akışında 23:00 HD-En'de Fransa -İspanya var (banttan). Başka yayın yok.

bu kanal digiturk'te yok galiba...

Oğuz ZEYTİN
28.08.2010, 22:57
bu kanal digiturk'te yok galiba...

Yok abi, D-Smart'ta ne yazık ki...

macka61
28.08.2010, 22:58
tebrikler milli takım inşallah iyi bir dereceyle bitiririz turnuvayı

Cengiz Çubukcu
28.08.2010, 22:58
Cengizcim aynı anda oynamaları olmazsa olmaz değil bence.Tamam maça Ersan-Hidayet başla beş-altı dakika bak.Özellikle savunmada çember altı sertliğinde sorun yoksa devam et ama sıkıntı varsa ritimlerine göre Hidayet-Kerem, Ersan- Kerem düzenine dön.

Kerem gönlüm son birkaç yılda orta mesafe şutunu da geliştirdiği için ideal 4 numaraya döndü tam. Ne hücumda ne savunmada zayıf yönü var. Bence maçın büyük bölümünün 4 numara Kerem ile oynanması lazım.Böylece iki nab yıldızımızı da diri tutup daha efektif kullanma imkanına sahip oluruz.

Kerem son bir senede bol bol şut çalışmış anlaşılan :)

Oğuz ZEYTİN
28.08.2010, 23:03
Maçın istatistikleri için;

http://turkey2010.fiba.com//pages/tur/fe/10/fwcm/p/gid/3/grid/C/rid/6944/sid/4728/game.html

Göze çarpanlar:

* Asistler 21'e 7

* Üç sayı isabeti % 52'ye %25

* Lamizana'nın 5 bloğu

* (Erdoğan Abi'nin uyarısıyla) Sinan'ın 16 dakikada 8 sayı - 4 rib -4 sayı pası - 5 top çalma ve 1 bloğu

winner
28.08.2010, 23:09
Maçın istatistikleri için;

http://turkey2010.fiba.com//pages/tur/fe/10/fwcm/p/gid/3/grid/C/rid/6944/sid/4728/game.html

Göze çarpanlar:

* Asistler 21'e 7

* Üç sayı isabeti % 52'ye %25

* Lamizana'nın 5 bloğu

Sinan'ın 16 dakikada yaptıklarını da ekleyebiliriz buraya...

Oğuz ZEYTİN
28.08.2010, 23:15
Sinan'ın 16 dakikada yaptıklarını da ekleyebiliriz buraya...

Ekledim abi... :)

Çağatay_
28.08.2010, 23:19
Big-Ben takımı beğendin mi ?

Ben çok çok umutluyum diyemem..Memo olsa süper olacaktı ama her zamanki gibi yok..

Bence orada topu daha akıllı kullanan bir adamın eksikliğini çekiyoruz..

Bu arada Hedo kendini toparlamalı.Topu iyi kullanıyor ama şut isabetinde çok zayıf..

Özellikle Yunanistan ve Rusya maçlarında onun el yakan toplardaki üstün performansına çok ihtiyacımız olacak.

.....
28.08.2010, 23:28
Hidayet Türkoğlunu çok severim. Mehmet Okur u da bir o kadar sevmem.

Geçen senelerde Hidayet kolu sarılı maça çıkmıştı , Okur ise sakatım diye oynamamıştı.

Lazım değil bize Okur gibi herifler.

Oğuz ZEYTİN
28.08.2010, 23:30
Big-Ben takımı beğendin mi ?

Ben çok çok umutluyum diyemem..Memo olsa süper olacaktı ama her zamanki gibi yok..

Bence orada topu daha akıllı kullanan bir adamın eksikliğini çekiyoruz..

Bu arada Hedo kendini toparlamalı.Topu iyi kullanıyor ama şut isabetinde çok zayıf..

Özellikle Yunanistan ve Rusya maçlarında onun el yakan toplardaki üstün performansına çok ihtiyacımız olacak.

Beğenmekten ziyade takımın hazırlık maçlarına göre daha derli toplu görünmesi sevindirici. Fildişi Sahilleri'nin şampiyonanın en zayıf ekibi olduğunu unutmamak da gerek.

Yarınki maç bence Yunanistan maçı öncesi durumumuzu görmemizi sağlar.

Mehmet Okur hakkında...

Evet, büyük oyuncu. Uzunlarımızın dış şutu sıfır (biraz Kerem), Mehmet'in ise en önemli özelliği tepede oynaması. Ama yok, sakat... Gerçi o varken de yaşadığımız hüsranları da unutmamak gerek...

MDanışmaz
28.08.2010, 23:33
Defalarca yazdık...

Her yerde söyledik...

Yok, olmuyor, düzelmiyor... Trabzon, Ankara, Abdi İpekçi... Değişmiyor.

Serbest atış atılırken "oooooooo" diye bağırmanın mantığını bir türlü anlamadım. İçimizdeki İrlandalılar diyeceğim, tüm salon mu İrlandalı? İrlanda'da bu kadar İrlandalı yok!

Neyse, deşarj oldum...

Kusura bakmayın...

Bugün yensen de yenilsen'de programında da birisi aynı bu konuyu dile getirmişti..Yoksa sen miydin o :)

Oğuz ZEYTİN
28.08.2010, 23:53
Bugün yensen de yenilsen'de programında da birisi aynı bu konuyu dile getirmişti..Yoksa sen miydin o :)

Orada değildim; ama bloglarda, trabzonbasket.com'da vs. birçok yerde yazdık. Genel basketbol forumlarında anlattık.

Ama yayamadık bir türlü... Salon anonsçunun elinden mikrofunu kapıp "susun" diye bağırmak geliyor insanın içinden.

Kadir
29.08.2010, 00:11
Dandik bir takıma karşı rahat bir zafer kazandık..

Önümüzde zor maçlar var bakalım neler yapacağız.

Çağatay_
29.08.2010, 00:18
Memo gibi NBA'de sayılı uzun şutörlerden birisinin takımda olması büyük katkı olurdu.Ama milli takım konusunda pek istekli değil sanırım..

Hedo için ne düşünüyorsun Big-Ben sence beklediğimiz katkıyı sağlayacak mı bu turnuvada ?

yorumsuz6117
29.08.2010, 00:32
Zaten Hido ve Memo'lu bir milli takım göremedik bir türlü.

boztepeliyasin
29.08.2010, 01:25
maçı izleyemedim ama skora bakılırsa zevkli bir maç olmuş bizim açımızdan. bu grupta eksiklerimize rağmen bütün maçlarımızı kazanabilecek güçteyiz.

İskender YILMAZ
29.08.2010, 01:37
Hido formsuz, bu kötü .. Çok içten, çok iyi niyetli oynuyor ama formsuz, bu bariz .. Umarım toparlar .. Milli takıma yorum yapmak yanlış bu maç baz alınarak .. Ama Kerem Tunçeri'nin aynen bu şekilde bir turnuva çıkarması gerekiyor .. :)

Hadi 12 dev adam .. :)

İlker Akçay
29.08.2010, 10:15
Hido sayı anlamında kendisini toplayacaktır diğer yönlerden ise büyük katkıyla oynuyor şutlarını da sokmaya başladığında sıkıntı kalmayacak ama beni asıl endişelendiren Ender Arslan çok gereksiz şutlar deniyor ve formsuz bir görüntü çizdi umarım kendisini toparlar.

Harun-61
29.08.2010, 16:53
Bu Aksam mac varmi abiler ?
ve saat kacte ?

Oğuz ZEYTİN
29.08.2010, 16:55
29 Ağustos Pazar

18:30 PORTO RİKO-YUNANİSTAN / ANKARA NTV ve HD-en (Canlı)
21:00 TÜRKİYE-RUSYA / ANKARA NTV ve HD-en (Canlı)

Serdær
29.08.2010, 19:22
Porto Riko ilk devreyi önde kapattı.

Gayet iyi bir maç oluyor.

Diemantidis tabiri caizse dibe vurmuş durumda ..

Paksoy
29.08.2010, 21:18
türkiye maçı var ama ilgi yok galiba

Paksoy
29.08.2010, 21:28
maç çok zevkli, 21-15 öndeyiz

Paksoy
29.08.2010, 21:43
rusya karşısında arayı açıyoruz.33-20

Berk
29.08.2010, 21:58
33-22 ilk yarı sonucu, öndeyiz..

Paksoy
29.08.2010, 22:34
hido hançeri indirdi

Hazar_
29.08.2010, 22:35
Hido durdu durdu sonunda vurdu

Hazar_
29.08.2010, 22:42
65-56 kazandık

İlker Akçay
29.08.2010, 22:58
Dün Hido'nun şutlarını sokmaya başlayacağına değinmiştim ve ikinci yarı tam anlamıyla bir yıldız gibi oynadı devamı yunan maçına diyelim :)

Ender hakkında endişelerim vardı ritmini bulduğunda yine her zaman ki gibi gayet iyi oynuyor. :)

Sinan ve Ömer Onan için söyleyecek sözüm yok her ne kadar Ömer bugün erken faul problemine girmiş olmasına rağmen bizim oyunumuzun en önemli parçası olan topa önde agresif baskı için en kilit isimler özellikle Sinan,seviyorum seni psiko :)

Uzunlarımızdan Ömer Aşık ve Semih güne damgasını vurdular aynen devam çocuklar.

Kerem aldığı sürede gayet başarılıydı özellikle Sinan-Ömer Onan-Ender-Ömer Aşık ve Kerem aynı anda sahada olduğunda çok agresif bir takım görüntüsü çiziyoruz ve izlemeye doyamıyorum.

Takım olarak iyiydik özellikle savunma anlamında mükemmel bir 2.periyot çıkardık ki maçı getiren periyottu.

Önümüzde en kilit maç var Yunanistan maçı kazandığımız takdirde grup birincisi olarak çıkacağımızı düşünüyorum ve salıya çok iyi konsantre olmalıyız.Böyle maçları kazanmak için en az 35 dk iyi oyun gerekir ve bunu başarmalıyız.

Başarılar 12 DEV ADAM...

Cengiz Çubukcu
29.08.2010, 23:03
Hidayet sonunda döndü, zor geçeceğini düşündüğümüz Rusya maçı kolay oldu ... yenelim artık şu Yunanlıları !!!

Özge
29.08.2010, 23:11
Maçın en akılda kalan hareketi Hido'nun topu oyunda tutup ardından attığı 3'lüktü.:)2 maçta kolaydı ve zorlanmadık sıra Yunanistan'da.

Özkan
29.08.2010, 23:50
Bu maç Hidayet'in bittiğinin iddia eden ulemalara kapak olsun.

Müthiş savunma yapıyoruz. Tanjevic'i hiç sevmememe ve fenerbahçe ağırlıklı bu kadroya içimin ısınmamasına rağmen gururluyuz.

Yunanistan maçı 30 Ağuspos'ta olsaydı keşke.

macka61
29.08.2010, 23:58
tebrikler milli takım inşallah yunanlarıda geçicez

M.S.SOFU
30.08.2010, 00:06
yahu şu yunanlıları devirelim ogazla bir çeyrek yarı final görürüz gibime geliyor

en zor maçlarımızdan biri olan rusyayı devirdik.

rusya baya güçlü bir takım

ama bazen bizim takımın konsantrasyon eksikliği ve şut tercihleri beni çıldırtıyor

MDanışmaz
30.08.2010, 00:30
Turnuvaya çok güzel başladık..Her ne kadar Rusya eksik de olsa çok önemli bir maçtı..Başarılı savunmamız ile Rusları 56 sayıda tuttuk..Hido son çeyrekte insiyatifi eline aldı..Ve takımın lideri olduğunu gösterdi..Yunanistan maçında ona daha çok ihtiyacımız olacak..

Osman Yavuz
30.08.2010, 01:38
Takımlara bakıyorum da Oğuz-Semih-Ömer-Kerem-Ersan beşlisi turnuvada kimsede yok.O yüzden bütün iş kısalarımıza kalacak diye düşünüyorum.

mehmets61
30.08.2010, 02:30
tebrikler güzel bir galibiyet oldu:)

Mustafa ÖZDEMİR
30.08.2010, 06:27
favorilerden olduğumuzu gösterdik...

.....
30.08.2010, 06:30
Tebrikler TÜRKİYEM Tebrikler

Bıyıklıoğlu
30.08.2010, 06:43
Hidayet maça kötü başladı ama çok iyi bitirdi.Gecenin gizli kahramanlarından biri hiç kuşkusuz Sinan Güler idi.

.....
30.08.2010, 06:46
Sorması ayıp kimi yendik biz :D

Bıyıklıoğlu
30.08.2010, 06:50
Rusya'yı yendik ikinci maçta.İlk maçta da Fildişi Sahilini yenmiştik. :)

.....
30.08.2010, 06:53
Hı iyi güzel :)

Haydi Türkiyem haydi :)

Maçları izleyemesemde kalbim 12 dev adamla :):)

Oğuz ZEYTİN
30.08.2010, 09:46
Kazanmak her zaman sevindirici tabii, ancak bu Rusya'yı yenmek pek de abartılmamalı. En kariyerli adam Kyhryapa bile oynamadı.

Bir dönem uzun oyuncu seçeneğimiz çok değildi. Hüseyin ve Asım ile oynuyorduk. Asım'ın top kayıplarıyla çıldırıyorduk. Şimdi ki Semih'in Asım'dan pek de farkı yok. Topu potanın dibinde alıp dizlerine indirmemeleri gerektiğini inşallah birgün öğrenecekler (Ömer'le birlikte). Kaldı ki göğüs/karın hizasında yakaladıkları topu kol boyu avantajı ile rahatlıkla bitirebilirler, fakat ne yazık ki artık dibe inen topların büyük ihtimalle ölü top olacağı endişesi oluşuyor içimde.

Hidayet hakkında...

Bence ilk maçtaki saha içi etkinliği dün yoktu. Belki daha çok skor yaptı ama kırılma anlarında gereksiz zorlamalarla topun Rusya'ya geçmesine sebep oldu. Son periyotta isabet bulması ise moral bulması açısından güzel. Yine de unutmayalım ki Hidayet'in sorunu moralden çok fiziki hazırsızlığı!

2010 özel forması...

Türk spor tarihinin en önemli organizasyonuna özel formalar üretilebilirdi. Oyuncularımızı daha albenili formalarla görmek özel ve güzel olurdu.

Ankara'da maçı izlemeye gelen seyircilerimize sponsor firmayla birlikte t-shirtler/formalar dağıtılmalıydı (dağıtılmalıydı diyorum, çünkü Adidas mağazalarının çoğunda basketbol forması yok). Binlerce km uzak ülkelerden gelen insanlardan bu konularda öğrenmemiz gereken şeyler var.

İlk iki gün bu beklentilerimiz karşılıksız kaldı.

Belki 13 Eylül günü, madalyamız olacak; buna rağmen yıllar sonra "ahh ahh, neydi o Türk seyircisi" dedirtemeyecekmişiz gibi geliyor bana ( en azından görsellik
açısından)...

NOT: Sinan'ı senelerdir yedek bankının en sonuna gönderen, Cenk altyapılarda bir dünya yıldızıyken A takımda süre bile vermeyen Efes koçlarına en içten sevgilerimi (!) gönderiyorum.

Tanjevic'i çok eleştirdik, yalnız bu konuda hakkını teslim etmek gerek. Yıllardır Cenk ve Sinan'ın (ve önceki turnuvalarda Engin'in) milli takımda coşup kulüp takımlarında yabancıların ardında beklemesine sebep olanların Tanjevic kadar cesareti yoktur.

ÖZEL TEBRİK: Kerem Gönlüm... Tek kelime: Müthiş!

İlker Akçay
30.08.2010, 09:55
Oğuz(bigben) sence Yunanistan karşısında şansımız nedir ve ayrıca yunanlarda Baby Shaq oynayacak mı,cezaları doldu mu yunan basketçilerin?

Taraftar konusunda kesinlikle katılıyorum dünkü Sloven taraftarı izlemek büyük bir zevkti biz maalesef tek bir renge bürünemiyoruz.

Hidayet kendisi de fiziki olarak zorlandığını söylüyor.

Rusya'nın eksikleri olmasına rağmen 56'da tutmamız olumlu diye düşünüyorum senin fikrin nedir?

Oğuz ZEYTİN
30.08.2010, 10:00
İlkerciğim,

Rusya konusunda...

29 Temmuz
Rusya - Letonya
89-68

6 Ağustos
Rusya - Hırvatistan
66-64

7 Ağustos

Rusya - Yunanistan
63-101

8 Ağustos

Rusya - Almanya
73-76

13 Ağustos

Rusya - Sırbistan
63-69

14 Ağustos

Rusya - Slovenya
73-81

15 Ağustos

Rusya - Yeni Zelanda
89-76

20 Ağustos

Rusya - Ürdün
83-63

21 Ağustos

Rusya - Yeni Zelanda
65-67

22 Ağustos

Rusya - Hırvatistan
82-76
Viktor Khryapa (17)

Bunlar Rusya'nın hazırlık maçları... Görüldüğü üzere çok da skorer bir takım değil. Hele Khryapa'sız kaldıklarında tüm hücum seçenekleri azalıyor.

Bu demek değil ki biz hiç bir şey yapmadık, savunmamız çok hareketli. İkinci devre anlaşılmaz biçimde oyuncu değiştirmeden aynı takımla oynadığımızda savunmamız düştü, buna rağmen iyi iş çıkardık. İlk devre 22 sayıda tuttuk, belki 50 bile attırmazdık Sinan-Kerem oyuna dahil edilseydi...

Oğuz ZEYTİN
30.08.2010, 10:09
Beklenen oldu. FIBA "ağır cezalar" (!) yağdırdı.

"Milli Takımımızın Ankara'daki C Grubu’nda rakiplerinden biri olan Yunanistan’da pivot Sofoklis Schortsanitis ile forvet Antonis Fotsis’e 2 maç hak mahrumiyeti cezası çıktı.

İki oyuncu da Mavi-beyazlıların Çin ve Porto Riko maçlarında yer alamazken, 31 Ağustos'daki Türkiye maçında görev alabilecekler.

Sırbistan’da ise Yunanlı oyunculara iskemle fırlatarak yaralanmalarına neden olan Nenad Krstic 3 maç ve 45 bin İsviçre Frankı cezalandırılırken, Fotsis ile tartışarak kavganın kıvılcımını patlatan Milos Teodosic ise 2 maç ve 20 bin İsviçre Frankı ceza aldı.

Bu arada FIBA, Sırbistan ile Yunanistan Basketbol Federasyonları da 20'şer bin İsviçre Frankı ceza kesti. Bu rakamlar Genç Oyuncuların Eğitim Programı Fonu'nda kullanılacak."

Oğuz(bigben) sence Yunanistan karşısında şansımız nedir ve ayrıca yunanlarda Baby Shaq oynayacak mı,cezaları doldu mu yunan basketçilerin?

Taraftar konusunda kesinlikle katılıyorum dünkü Sloven taraftarı izlemek büyük bir zevkti biz maalesef tek bir renge bürünemiyoruz.

Hidayet kendisi de fiziki olarak zorlandığını söylüyor.

Rusya'nın eksikleri olmasına rağmen 56'da tutmamız olumlu diye düşünüyorum senin fikrin nedir?

Cezalar yukarıdaki gibi iki maç yani bizim maçta oynayabilirler.

Yunanistan'ın bize ters gelebilecek yönü Fotsis ve bourousis gibi tepede oynayabilen uzunları... Burada Gönlüm'ü kullanabiliriz. Yoksa Semih'i Ömer'i oralara çıkarırsak diğer uzundan faydalanabilirler.

Diamantidis patlama yapmazsa (biz de ilk gün gibi şut atabilirsek) Yunanlılarla başa baş oynarız. Geçen sene nasıl kaybettiğimizi düşününce daha da hırslanır oyuncularımız (bu da ters tepmez umarım).

Sence ne yaparız yarın akşam?

İlker Akçay
30.08.2010, 10:20
Anladım Oğuz,

Khryapa'nın olmaması onlar için büyük eksik...

İkinci yarı savunmamız düştü zaten maçı getiren ikinci periyottaki muhteşem savunma oldu sadece 7 sayı ve 5'i serbest atış çizgisinden.

Kilit maç olarak Ruslardan daha çok Yunan maçı önemli eksikleri bu maçta geri dönüyor olması bizim için dezavantaj ama benim asıl korkum Diamantidis'in bizim maçta patlama yapması.

Yunan maçı zorlu geçecek ve en az 35 dklık iyi oyun gerekli bu tarz maçları kazanmak için ve savunma dozajımızı da 2.periyotta oynadığımız gibi tutmamız lazım.

Doğru şutu arar ve zorlama şutlar denemezsek ki bunu Hido ile Ender çok yapıyorlar ben maçı alabileceğimizi düşünüyorum söylediğin gibi geçen yılki maçta motivasyonumuza olumlu yansırsa başarabileceğimizi düşünüyorum.Hido şutu girmediği anlarda fazla zorlamaya gitmeden ilk maçta oynadığı gibi atmaktan daha çok oynatmak ve attırmak için performans sergilerse takım için daha faydalı olacaktır.

Gruplardan 1. çıkmak demek büyük ihtimal ikinci turda Lübnan ile eşleşmek ve madalya için daha kolay bir maçtan ve daha kolay bir yoldan gitmek anlamına geliyor.

Ek olarak:bu sofoklis bize ters geliyor yada bana korkutucu geliyor :)

Uğurtan
30.08.2010, 10:25
Bence başa baş oynarız ama kaybederiz..

Ben kazanabileceğimizi düşünmüyorum..

İstediğimizde çok iyi savunma yapabiliyoruz bu artımız..

Ama.. Hücumda aynı derecede üretkenlikte değiliz..

Ve hala bir şutörümüz yok gerçek anlamda..

Oğuz ZEYTİN
30.08.2010, 10:27
Grubu birinci bitirmenin avantajı (yanlış hesaplamıyorsam) çaprazda İspanya bir çıkarsa, finale kadar İspanya ve ABD ile karşılaşmıyoruz (bunun simülasyonunu yaklaşık 10 kez denedim, yanılma payı çok düşük).

Oğuz ZEYTİN
30.08.2010, 10:28
Uğurtan, şutör konusunda katılıyorum. İstikrarlı dış skorerimiz yok. İlk günkü Ömer-Kerem şut performanslarıyla dünkü arasındaki fark siyah-beyaz gibiydi.

Ama kaybetmeyiz :)

İlker Akçay
30.08.2010, 10:32
Bence başa baş oynarız ama kaybederiz..

Ben kazanabileceğimizi düşünmüyorum..

İstediğimizde çok iyi savunma yapabiliyoruz bu artımız..

Ama.. Hücumda aynı derecede üretkenlikte değiliz..

Ve hala bir şutörümüz yok gerçek anlamda..

Şutör konusunda kesinlikle haklısın Harun-İbo ikilisinden sonra bi nebze olsun Serkan Erdoğan bu eksiği giderir gibi oldu Cenk'ten çok ümitliydim ama maalesef yeterli yükselişi yapamadı.Bu yıl biraz daha toparlanmış gibi görünüyor,yaşı daha genç ancak kesinlikle bu turnuvada takımın sayı yükünü taşıyabilecek potansiyelde değil.

Hücumda sıkıntı yaşıyoruz ve maçları kazanabilmemiz için en büyük silahımız savunma ve rakipleri maksimum 65-70 arası sayıda tutamazsak maç kazanma şansımız çok azalıyor.

Grubu birinci bitirmenin avantajı (yanlış hesaplamıyorsam) çaprazda İspanya bir çıkarsa, finale kadar İspanya ve ABD ile karşılaşmıyoruz (bunun simülasyonunu yaklaşık 10 kez denedim, yanılma payı çok düşük).

İspanya'nın Fransa'ya yenilmesi bu anlamda kötü oldu birinciliği tehlikeye soktular ama Polonya'da Gasol'lu İspanya'ya karşıya çok iyi performans göstermiştik bu turnuvada Gasol yok ama yinede İspanya İspanyadır.

Sofoklis hakkında ne düşünüyorsun Oğuz sence ters gelmiyor mu bize? malum en sağlam istatistikleri en kısa sürede bizim maçlarda çıkarıyor yada benim gözüm korktu bir maçtan öyle hissediyorum sürekli :)

Uğurtan
30.08.2010, 10:36
Uğurtan, şutör konusunda katılıyorum. İstikrarlı dış skorerimiz yok. İlk günkü Ömer-Kerem şut performanslarıyla dünkü arasındaki fark siyah-beyaz gibiydi.

Ama kaybetmeyiz :)

Umarım yanılan ben haklı çıkan sen olursun Oğuz :)

İnşallah bir yunan galibiyeti çok sevindirir beni özellikle de basketbol olunca..

İspanya konusunda çok korkum yok..

Bize nedense Sırplar ve Yunanlılar ters geliyor daha çok..

Biraralar da Litvanya idi ama onu aştık sanırım.. :)

Bdeniz_61
30.08.2010, 10:39
Türk milli takımımız dün çok iyiydi.Bence tek sıkıntı.Oyunu koparacak hamleleri yapamıyoruz.Rakibi hep oyuna ortak ediyoruz.Dünkü Rusya maçında en az 5-6 kez durum oldu.İlerde ABD gibi hücumu kuvvetli takımları oynarsak işi zora sokarız.

Oğuz ZEYTİN
30.08.2010, 10:40
İlkerim,

Sofoklis, tarz olarak Avrupalı uzunlardan farklı. Semih veya Ömer, Mozgov'la, Brezec'le, Perovic'le...vs ince uzunlarla boğuşur ama Sofoklis'in arkasında sağlam duracak pivot sayısı zaten çok az. Krstic gibi iri NBA oyuncusu dahi zorlanıyor savunmada, çünkü Sofoklis ayakları üzerinde çabuk dönebiliyor. Ben onu Kambala'ya benzetiyorum. Kendi sağından çok rahat dönüyor. İkili sıkıştırmalar ve dün başarılı olduğumuz alan savunmasıyla ona top aldırmayabiliriz. Veya Oğuz'la önden savunabiliriz. Topu alırsa da yardım savunması getirebiliriz.

Bu takımlar, bu oyuncular yıllardır birbirleriyle defalarca oynadılar. Artık neyi nasıl yapacaklarını ezberlemişler. Koçlar birbirlerinin setlerini noktası noktasına biliyor. O nedenle içimiz rahat olsun ;)

Hiç olmadı "Hack to Baby Shaq" yaparız :)

Oğuz ZEYTİN
30.08.2010, 10:43
Umarım yanılan ben haklı çıkan sen olursun Oğuz :)

İnşallah bir yunan galibiyeti çok sevindirir beni özellikle de basketbol olunca..

İspanya konusunda çok korkum yok..

Bize nedense Sırplar ve Yunanlılar ters geliyor daha çok..

Biraralar da Litvanya idi ama onu aştık sanırım.. :)

Uğurtan, sen de yanılma ben de haklı çıkmayayım. Kazanalım, ikimiz de, hepimiz mutlu olalım :)

Evet, Sırplar da Yunanlılara da tutmuyor şansımız. İster kötü gündeydik diyelim, ister hakemler diyelim, ister koç hatası diyelim ama bu Yunanistan'ı bir daha bulamayabiliriz.

Bence son dönem İspanya'sı ile birlikte 2000'lere damgasını vuran ülkedir, Yunanistan. Yarın akşam her şey yolunda gider inşallah...

İlker Akçay
30.08.2010, 10:46
İlkerim,

Sofoklis, tarz olarak Avrupalı uzunlardan farklı. Semih veya Ömer, Mozgov'la, Brezec'le, Perovic'le...vs ince uzunlarla boğuşur ama Sofoklis'in arkasında sağlam duracak pivot sayısı zaten çok az. Krstic gibi iri NBA oyuncusu dahi zorlanıyor savunmada, çünkü Sofoklis ayakları üzerinde çabuk dönebiliyor. Ben onu Kambala'ya benzetiyorum. Kendi sağından çok rahat dönüyor. İkili sıkıştırmalar ve dün başarılı olduğumuz alan savunmasıyla ona top aldırmayabiliriz. Veya Oğuz'la önden savunabiliriz. Topu alırsa da yardım savunması getirebiliriz.

Bu takımlar, bu oyuncular yıllardır birbirleriyle defalarca oynadılar. Artık neyi nasıl yapacaklarını ezberlemişler. Koçlar birbirlerinin setlerini noktası noktasına biliyor. O nedenle içimiz rahat olsun ;)

Hiç olmadı "Hack to Baby Shaq" yaparız :)

Aynen Oğuzcum,

Sofoklis'in arkasında durmanın zor olduğundan dolayı tedirginliğim vardı zira çok basket faullerini izledik Türkiye'ye karşı :) Yinede söylediğin gibi teknik heyet ve oyuncularımız gereken herşeyi yapacaktır.

Son paragrafa kesinlikle katılıyorum tek yapmamız gereken takımımıza güvenip,sinerji oluşturmak ve galibiyeti arzulamak :)

Hack to Baby Shaq fena fikir değil aslında :))

Hadi 12 DEV ADAM artık bu yunanı yenme zamanı gelmiştir :) birde maç bugün 30 Ağustos da olsa tadından yenmezdi :)

Oğuz ZEYTİN
30.08.2010, 10:50
Aynen Oğuzcum,

Sofoklis'in arkasında durmanın zor olduğundan dolayı tedirginliğim vardı zira çok basket faullerini izledik Türkiye'ye karşı :) Yinede söylediğin gibi teknik heyet ve oyuncularımız gereken herşeyi yapacaktır.

Son paragrafa kesinlikle katılıyorum tek yapmamız gereken takımımıza güvenip,sinerji oluşturmak ve galibiyeti arzulamak :)

Hack to Baby Shaq fena fikir değil aslında :))

Hadi 12 DEV ADAM artık bu yunanı yenme zamanı gelmiştir :) birde maç bugün 30 Ağustos da olsa tadından yenmezdi :)

Maçı da İlker Yasin anlatsaydı...

"Çıkın sokaklara, açın bayrakları..." :)

Dikkat ettiniz mi, molalarda çalan şarkılar 1990'ların sonlarında popüler olan Televole 2 toplama albümündeki parçalardı.

Ama yarın akşam, Mehter veya Gençlik Marşı çalabilir (rakibe özel)...

İlker Akçay
30.08.2010, 10:53

Maçı da İlker Yasin anlatsaydı...

"Çıkın sokaklara, açın bayrakları..." :)

Dikkat ettiniz mi, molalarda çalan şarkılar 1990'ların sonlarında popüler olan Televole 2 toplama albümündeki parçalardı.

Ama yarın akşam, Mehter veya Gençlik Marşı çalabilir (rakibe özel)...

Aman uzak dursun bizim Evren olsa peşpeşe 3 tane 3 lük sallasa muhtemel sevinci aferin!bravo! olurdu Onur'a yaptığı gibi :)

Şarkıları çok dikkat etmemiştim ama bundan sonra daha bi dikkatli dinleyecem :)

Gençlik Marşı olsun Mehter olsun ama sonunda Zafer Olsun :)

winner
30.08.2010, 11:19
Dün dansçı kızlar molalarda ve devre arasında sahaya çıkmadı. Bugün bir öğrendik ki maça giden liderimizin abdesti kaçmasın diye bu uygulamaya gidilmiş. Forever "demokrasi" diyorum başka bir şey demiyorum.

Grubumuzda ki iki maçı değerlendirirsek Yunanistan yine son dakikalarda ve biraz da hakem ittirmesiyle kazandı maçı yine.Spanoulis dışında diğer oyuncular çok sönük.Eğer onun yanında başka oyuncular çıkmazsa işleri zor olabilir.Diamantidis hücumda kötü.Zaten hücumda etkili forvetleri yok.Çember altları yetersiz kaldı. Ama Sofoklis ve Fotsis'in bizim maçla beraber turnuvaya başlayacağını unutmayalım. Sofoklis'in hacmi ve çember altında durdurulmasının zorluğu, Fotsis'in çok iyi dış şutu ve fiziği ile eşleşme sorunu yaratabilmesi Yunan takımına gelecek artılar.Port Rico beklentilerim doğrultusunda oynuyor.Barea'nın sürüklediği takımda Ramos'ta çok etkili. Dün Arroyo olsaydı sonuç çok farklı olurdu.

Bizim maça gelirsek Rusya zayıf bir kadroyla gelmiş turnuvaya.Takımın 3 önemli yıldızı Krilenko,Khyrpa ve Holden yok.Khyrpa bundan sonraki maçlarda oynayabilir ve Rusya boyut değiştirebilir. Çok önemli ve fark yaratan bir oyuncu.Dün olsaydı maç son saniyelere kalabilirdi.Oyun kurucu sıkıntıları var.Sadece Ponkrashov'la işleri zor. Üstelik çembere çok bakmayan ve çembere gidemeyen bir guard. Uzunları etkiliydi.Kaun ve Voronseviç hareketli,atlet uzunlar. Ama iyi gününde olan Ömer ikisiyle de iyi baş etti. Ender iyi bir dönüş yaptı.Ama hala sert bir takıma karşı dış şut sokma konusunda tereddütlerim var. Ömer Onan bugün atar yarın atamaz.Kerem ve Ender'de biraz öyle. Hidayet turnuvaya pek iyi başlayamadı.Dün son çeyrek kıpırdadı biraz.Galiba en sağlam el Ersan olacak bu konuda.

Yarın ki maça gelirsek işimiz zor. Yunanistan'ın motivasyonu en az bizimki kadar yüksek olacaktır. Sofoklis ve Fotsis'in onlara yapacağı katkıyı göreceğiz.Kadroları derinleşti özellikle uzun rotasyonunda.Başabaş ve çok sert bir maç olacak bence.Yunanlıların tipik sinirlendirme davranışlarına uymamak lazım.Zayıf yönleri 3 numara pozisyonu.Burada Hucümd Ersan Ve Hidayet'i iyi kullanmalıyız.

Cengiz Çubukcu
30.08.2010, 11:30
Erdoğan ilk paragrafında yazdıklarına bir de şu açıdan bak, sporu seven ve meksika dalgası yapan bir başbakanımız var :) açık söyleyeyim bu yönünü çok seviyor ve takdir ediyorum..... ponpon kızları ise eminim o değil referandum yalakası federasyon yetkilileri kaldırmıştır....

winner
30.08.2010, 11:44
Erdoğan ilk paragrafında yazdıklarına bir de şu açıdan bak, sporu seven ve meksika dalgası yapan bir başbakanımız var :) açık söyleyeyim bu yönünü çok seviyor ve takdir ediyorum..... ponpon kızları ise eminim o değil referandum yalakası federasyon yetkilileri kaldırmıştır....

Cengizcim sporu sevmesine, destek vermesine diyecek bir şey yok. Bu dansçı kızlar olayından haberi bile yoktur eminim.

Bu kararı kim almış olursa olsun.İster T.D ister başbakanın çevresindeki kralcılar. Ama demek ki öyle bir ortam var ki ülkede insanları eğlenmeye geldiği, tüm dünyanın izlediği uluslararası bir turnuvada bile birilerine hoş görünmek için hatta birileri rahatsız olmasın endişesiyle bu kadar gerici bir eyleme imza atılabiliyor. Sonuçta insanları böyle düşünmeye, oto sansür uygulamaya ben sevketmedim.Her şey ortada kimse bertaraf olmak istemiyor.

Dansçı kızlar çıksaydı başbakan rahatsızlık duymayacaktı bence.Ama insanlarda öyle bir tedirginlik varki "ya" ile başlayan soruları kendilerine soruyorlar sürekli.Çünkü makam sahibi insanların gelecekleri bir kişinin iki dudağı arasına sıkıştı kaldı.

Cengiz Çubukcu
30.08.2010, 11:47
Cengizcim sporu sevmesine, destek vermesine diyecek bir şey yok. Bu dansçı kızlar olayından haberi bile yoktur eminim.

Bu kararı kim almış olursa olsun.İster T.D ister başbakanın çevresindeki kralcılar. Ama demek ki öyle bir ortam var ki ülkede insanları eğlenmeye geldiği, tüm dünyanın izlediği uluslararası bir turnuvada bile birilerine hoş görünmek için hatta birileri rahatsız olmasın endişesiyle bu kadar gerici bir eyleme imza atılabiliyor. Sonuçta insanları böyle düşünmeye, oto sansür uygulamaya ben sevketmedim.Her şey ortada kimse bertaraf olmak istemiyor.

Dansçı kızlar çıksaydı başbakan rahatsızlık duymayacaktı bence.Ama insanlarda öyle bir tedirginlik varki "ya" ile başlayan soruları kendilerine soruyorlar sürekli.Çünkü makam sahibi insanların gelecekleri bir kişinin iki dudağı arasına sıkıştı kaldı.

çoook haklısın, bir federasyon başkanı ''inşallah 12 eylülde çifte zafer '' diyorsa bu makamda bir dakika bile durmamalı aslında...

Oğuz ZEYTİN
30.08.2010, 23:35
Kazanmak her zaman sevindirici tabii, ancak bu Rusya'yı yenmek pek de abartılmamalı. En kariyerli adam Kyhryapa bile oynamadı.

Bir dönem uzun oyuncu seçeneğimiz çok değildi. Hüseyin ve Asım ile oynuyorduk. Asım'ın top kayıplarıyla çıldırıyorduk. Şimdi ki Semih'in Asım'dan pek de farkı yok. Topu potanın dibinde alıp dizlerine indirmemeleri gerektiğini inşallah birgün öğrenecekler (Ömer'le birlikte). Kaldı ki göğüs/karın hizasında yakaladıkları topu kol boyu avantajı ile rahatlıkla bitirebilirler, fakat ne yazık ki artık dibe inen topların büyük ihtimalle ölü top olacağı endişesi oluşuyor içimde.

Hidayet hakkında...

Bence ilk maçtaki saha içi etkinliği dün yoktu. Belki daha çok skor yaptı ama kırılma anlarında gereksiz zorlamalarla topun Rusya'ya geçmesine sebep oldu. Son periyotta isabet bulması ise moral bulması açısından güzel. Yine de unutmayalım ki Hidayet'in sorunu moralden çok fiziki hazırsızlığı!

2010 özel forması...

Türk spor tarihinin en önemli organizasyonuna özel formalar üretilebilirdi. Oyuncularımızı daha albenili formalarla görmek özel ve güzel olurdu.

Ankara'da maçı izlemeye gelen seyircilerimize sponsor firmayla birlikte t-shirtler/formalar dağıtılmalıydı (dağıtılmalıydı diyorum, çünkü Adidas mağazalarının çoğunda basketbol forması yok). Binlerce km uzak ülkelerden gelen insanlardan bu konularda öğrenmemiz gereken şeyler var.

İlk iki gün bu beklentilerimiz karşılıksız kaldı.

Belki 13 Eylül günü, madalyamız olacak; buna rağmen yıllar sonra "ahh ahh, neydi o Türk seyircisi" dedirtemeyecekmişiz gibi geliyor bana ( en azından görsellik
açısından)...

NOT: Sinan'ı senelerdir yedek bankının en sonuna gönderen, Cenk altyapılarda bir dünya yıldızıyken A takımda süre bile vermeyen Efes koçlarına en içten sevgilerimi (!) gönderiyorum.

Tanjevic'i çok eleştirdik, yalnız bu konuda hakkını teslim etmek gerek. Yıllardır Cenk ve Sinan'ın (ve önceki turnuvalarda Engin'in) milli takımda coşup kulüp takımlarında yabancıların ardında beklemesine sebep olanların Tanjevic kadar cesareti yoktur.

ÖZEL TEBRİK: Kerem Gönlüm... Tek kelime: Müthiş!

Basketbol Dışı bir İleti

@ Seyirci forması

Bu akşam Brezilya-ABD maçını izlerken İsmailciğim Sinan'ın mesajından bahsetti. Yarınki maça kırmızı t-shirt veya formalarla bekliyorlarmış...

Bunu şampiyona öncesi organize edememiş zihniyetin Dünya Şampiyonası'nı ülkemize getirmesi hakikaten büyük başarı (!)

Okyanus geçip derede boğulmak gibi...

@ NTV yorumcusu koç Murat Özyer

turkbasket.com'daki görüntülü analizleri çok faydalı oluyordu. Fakat, canlı maç yorumları çok rahatsız edici. Hele espriler... :)

@ NTV Spikeri Sine Büyüka

Burcu Esmersoy'un yolunda gidiyor. Söyledikleri anlaşılmıyor.

@Genel olarak NTV-NTVSPOR

Bu turnuvada Murat Murathanoğlu'na maç anlattırmak dışında sınıfta kaldı.

Ayrıca auto-tune kullandıkları "Semih Erden Semi Semih Erden" ve Hidayet'in "hııı"larıyla geçen teaser NBA TV çakması! Amazing tarzı olmuş...

Bu arda auto-tune'un en güzel örneği için video paylaşım sayfalarında "Allen Iverson Practice" aratması yaptığınızda çıkacak videoları tavsiye ederim.

winner
31.08.2010, 00:40
Basketbol Dışı bir İleti

@ Seyirci forması

Bu akşam Brezilya-ABD maçını izlerken İsmailciğim Sinan'ın mesajından bahsetti. Yarınki maça kırmızı t-shirt veya formalarla bekliyorlarmış...

Bunu şampiyona öncesi organize edememiş zihniyetin Dünya Şampiyonası'nı ülkemize getirmesi hakikaten büyük başarı (!)

Okyanus geçip derede boğulmak gibi...

@ NTV yorumcusu koç Murat Özyer

turkbasket.com'daki görüntülü analizleri çok faydalı oluyordu. Fakat, canlı maç yorumları çok rahatsız edici. Hele espriler... :)

@ NTV Spikeri Sine Büyüka

Burcu Esmersoy'un yolunda gidiyor. Söyledikleri anlaşılmıyor.

@Genel olarak NTV-NTVSPOR

Bu turnuvada Murat Murathanoğlu'na maç anlattırmak dışında sınıfta kaldı.

Ayrıca auto-tune kullandıkları "Semih Erden Semi Semih Erden" ve Hidayet'in "hııı"larıyla geçen teaser NBA TV çakması! Amazing tarzı olmuş...

Bu arda auto-tune'un en güzel örneği için video paylaşım sayfalarında "Allen Iverson Practice" aratması yaptığınızda çıkacak videoları tavsiye ederim.

Oğuzcum basketbolün göbeğinden bir ileti aslında bu. Yunanlılar,Sırplar,İspanyollar daha çok saha dışında,tribünde işin lobi yönünde kazanıyorlar kupaları.

Bizim T.D. ise kırmızı kıyafet organizasyonunu bile ntvspor'a ısmarlıyor.Ama iş dansçı kızların başbakan için namahrem etek boylarına gelince elinde sansür makası işle bizzat ilgileniyor.

Oğuz ZEYTİN
31.08.2010, 00:46
http://www.barcin.com/adidas-turkiye-basketbol-mac-formasi-P54193.html-20,0,0,2,0,0,12628,0

http://www.barcin.com/adidas-turkiye-basketbol-mac-formasi-P54192.html-20,0,0,2,0,0,12629,0

http://www.barcin.com/fiba-short-sleeve-turkey-fan-jerseys-GB-FB-E-A06-S9.html-20,0,0,2,0,0,12611,0

Orijinal forma 102,00 TL! Ve ne yazık ki her Adidas mağazasında yok...

Çetin
31.08.2010, 02:01
bugün yunanistan'ı yenersek önüzüm açık şkj 4 için, ama yenilip fruptan lider çıkamazsak 5-6-7-8 nolu sıralamada oluruz gibime geliyor.

winner
31.08.2010, 10:05
"Dünya Şampiyonası 'nda ilk 3 gün geride kalırken zaman zaman trübünlerde de ilginç görüntülere sahne oluyor. Maçların devre aralarında ve molalarda yaptıkları kısa şovlarla seyirciyi coşturan ve kostümleri ile parkeleri renklendiren ponpon kızlar zaman zaman krize neden oluyor.

Özellikle (B) grubunda yeralan İran'ın maçlarında ponpon kızların sahneye her çıkışı Türkiye'de bulunan İran Spor Bakanı Ali Saeedlou'yu zor duruma düşürüyor.

Maçların periyot aralarında ve molalarda ponpon kızlar sahneye çıkar çıkmaz Saeedlou'nun yanındaki danışman ve korumaları hemen yerlerinden kalkıp bakanın önüne geçerek kızları görmesini engelliyorlar. Protokol tribününde her molada ve periyotlarda defalarca yaşanan bu perdeleme görüntüsü garip karşılandığı kadar zaman zaman gülüşmelere de yolaçıyor. Ponpon kızlar da çoğunlukla İran'ın aldığı molalarda sahneye çıkmamaya özen gösteriyorlar ancak rakip takım mola alırsa şovlarını sergiliyorlar.

Ponpon kızlar (A) Milli takımın Rusya ile oynadığı karşılaşmada da krize yolaçmıştı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ponpon kızların görüntülerinden rahatsız olduğu için kızların sahneye çıkıp kısa şovlarını yapması engellenmiş bu da basında "Başbakandan sansür" başlıkları ile yayınlanmıştı."

İşte kapalı ve demokratik bir rejim ile yönetilen İran ile demokrasinin beşiği! Türkiye arasında ki fark!

Ne güzel değil mi bu konuda İran ile birlikte anılmak.

Şimdi bu haber Ruters ya da Ap'de geçse ne güzel reklam olur ama.Sonra adamlar turist olarak geldiklerinde İstanbul'un göbeğinde peçeli kadın, sakalı göbeğinde adam ararlar.

unique
31.08.2010, 11:58
Yunanistan maçını sabırsızlıkla bekliyorum, çok güzel maç olacak. Yenersek frup liderliği avantajıyla yarı finale kadar gideriz.

Paksoy
31.08.2010, 21:10
maça çok iyi dengeli başladık

Paksoy
31.08.2010, 21:12
ersan nasıl bir oyuncu ya bitane kaçır be kardeşim

Paksoy
31.08.2010, 21:13
ersan ve kerem tunçeri ,şütor açığını yüksek formuyla kapatıyor,

Uğurtan
31.08.2010, 21:16
Aşırı dış şut veriyoruz bomboş..

Tek sıkıntı bu şuanda sanırım..

Paksoy
31.08.2010, 21:18
hakemlerle işimiz var, nezaman yoktu ki

Oğuz ZEYTİN
31.08.2010, 21:20
Murat Baba çıldırdı!
Carl Jungebrand'a saldıracak. Zaten taaa Efes'in Avrupa'da sahada mücadele edip masada kaybettiği yıllardan biriken öfkesini bu akşam dökecek gibi...

Uğurtan
31.08.2010, 21:22
Yuh artık adam kolbastı oynadı hatalı yürüme çalmıyorlar..

Oha yaa..

Paksoy
31.08.2010, 21:22
Murat Baba çıldırdı!
Carl Jungebrand'a saldıracak. Zaten taaa Efes'in Avrupa'da sahada mücadele edip masada kaybettiği yıllardan biriken öfkesini bu akşam dökecek gibi...
geçenlede efes pilsen belgeselinde izledim, koraç kupasını kazanmışız o takım herkezi karşısına alıp yenmiş,

-

Uğurtan
31.08.2010, 21:24
İlk çeyrekte Kerem ve Ersan mükkemmel ötesiler..

Ayrı bir parantezde Ömer Onan'ın savunmasına..

Paksoy
31.08.2010, 21:26
buarada potaaltımız çok etkili ,turnuvanın en iyi pota altı bizde diyebilirim,brezilyanın da sağlam

Oğuz ZEYTİN
31.08.2010, 21:28
geçenlede efes pilsen belgeselinde izledim, koraç kupasını kazanmışız o takım herkezi karşısına alıp yenmiş,

-

Evet ama neler çektik bu Yunan-Sırp lobisinden...

Paksoy
31.08.2010, 21:29
Evet ama neler çektik bu Yunan-Sırp lobisinden...
ne varsa şu yahudi ermeni yunan lobisi ne lobiymiş be heryerde karşımızda

Uğurtan
31.08.2010, 21:31
Oğuz bu hakem ne yahu..

1 aydır oruç tutuyoruz..

Hepsini bu maçta mı yakacam bu hakem yüzünden ben?

Sabır testinden mi geçiyoruz nedir..

Paksoy
31.08.2010, 21:31
kerem gönlüm.sinan,ömer onan nın olduğu 5 de ne savunma yapıyor :)

Oğuz ZEYTİN
31.08.2010, 21:32
ne varsa şu yahudi ermeni yunan lobisi ne lobiymiş be heryerde karşımızda

Demagoji olsun diye yazmadım. Basketbolda bu bir gerçek. FIBA Avrupa'da, adamlar etkin. Hakem atamalarından fikstür belirlemeye kadar her şey onların lehinedir.

Özge
31.08.2010, 21:33
Ersan çok iyi.Yıldız ya.

Paksoy
31.08.2010, 21:34
Demagoji olsun diye yazmadım. Basketbolda bu bir gerçek. FIBA Avrupa'da, adamlar etkin. Hakem atamalarından fikstür belirlemeye kadar her şey onların lehinedir.
haklsın bu görmek zor değil zaten ama çok derinini bilemiyorum tabi,

-bu arada ersan 17 sayı oldu,coştu

Uğurtan
Sayı üretmekte zorlanmaya başladık..

Oğuz ZEYTİN
Oğuz bu hakem ne yahu..

1 aydır oruç tutuyoruz..

Hepsini bu maçta mı yakacam bu hakem yüzünden ben?

Sabır testinden mi geçiyoruz nedir..

Uğurtan,

Carl Jungebrand için yapılan haber:

Devlerde Carl Jungebrand korkusu!
A Milli Takım'ımızı Yunanistan maçı öncesi hakem korkusu sardı.

" 2001 Avrupa Şampiyonası finalinde Yugoslavya ile oynanan maçta Türkiye'yi yakan Finlandiyalı Carl Jungebrand'ın bugünkü Yunanistan maçına atanacağı söylentisi Milli Takım kurmaylarını tedirgin etti. Eurolig'de de Türk takımlarının kâbusu olan Jungebrand, önceki gün oynanan Yunanistan-Porto Riko maçında da Yunanların galibiyetinde önemli rol oynamıştı."

Yoruma gerek yok ;)

Oruç
Adamlar maç sonunu çok iyi oynuyorlar. Muhtemelen yine öyle olacak.

Uğurtan
31.08.2010, 21:37
Uğurtan,

Carl Jungebrand için yapılan haber:

Devlerde Carl Jungebrand korkusu!
A Milli Takım'ımızı Yunanistan maçı öncesi hakem korkusu sardı.

" 2001 Avrupa Şampiyonası finalinde Yugoslavya ile oynanan maçta Türkiye'yi yakan Finlandiyalı Carl Jungebrand'ın bugünkü Yunanistan maçına atanacağı söylentisi Milli Takım kurmaylarını tedirgin etti. Eurolig'de de Türk takımlarının kâbusu olan Jungebrand, önceki gün oynanan Yunanistan-Porto Riko maçında da Yunanların galibiyetinde önemli rol oynamıştı."

Yoruma gerek yok ;)

Anlaşılan bugün çok ekstra bir galibiyet almamız gerekecek..

Paksoy
31.08.2010, 21:38
off offff harikayız hakem de harika

Uğurtan
31.08.2010, 21:39
Ayrıca sert savunmamız henüz sahne almadı..

Bir an önce savunmayı sertleştirmemiz şart..

Oğuz ZEYTİN
31.08.2010, 21:40
M.M. :"Bir blok daha bir blok daha bir blok daha..."

Efsane bu adam :)

Uğurtan
31.08.2010, 21:40
Ersan müthişsin yahu.. :)

Emre B.
31.08.2010, 21:41
Tamda aklıma 2001'de oynadığımız finalde ki hakem faciası gelmişti ki, aynı hakemmiş :mad:

Paksoy
31.08.2010, 21:41
M.M. :"Bir blok daha bir blok daha bir blok daha..."

Efsane bu adam :)
bloğun devamında bir smaç gelseydi ,ozaman görürdün ççç

Paksoy
31.08.2010, 21:43
murat abi seni seviyorum

Emre B.
31.08.2010, 21:43
Adamlar çok rahat 3'lük atıyo.

crazyman_61
31.08.2010, 21:44
arada skoru da yazsanız durum ne :)

Paksoy
31.08.2010, 21:45
41-39 ilk yarı

Uğurtan
31.08.2010, 21:47
3. çeyrekte çok iyi bir savunma yapmamız lazım..

Sadece atarak bu maçı almamız imkansız..

unique
31.08.2010, 21:53
Çok iyi oynadığımız izlenimi veren bir ilk yarı sonunda sadece 2 sayı önde olmamız düşündürücü. Yunanistan, maç sonlarını iyi oynayan bir takım çok zor bir ikinci yarı olacak.

Cengiz Çubukcu
31.08.2010, 21:56
arkadaşlar hiç telaşlanmayın bu maçı söke söke alacağız...

Oğuz ZEYTİN
31.08.2010, 22:01
Cengiz Abi,

Baltalar hazır mı? :)

Paksoy
31.08.2010, 22:05
şansımız kaçırıyorlar

Paksoy
31.08.2010, 22:07
yuh ya yuh bukadar olur

Emre B.
Bu hakemler nedir ya? Sayıyla mı bunlar her turnuva?

Tangerine Dream
Hakemler tam anlamıyla facia.

Paksoy
31.08.2010, 22:08
zisis ve shorsaınıts midir 4 ledi ,çok iyi oldu

Uğurtan
31.08.2010, 22:09
Hidayet'in zorlamadan oynatmaya yönelik sorumluluk alması lazım şuralarda..

Paksoy
31.08.2010, 22:10
ne savunma yaptık ya , nefesimi tuttum 24 sn boyunca :)

Oğuz ZEYTİN
31.08.2010, 22:10
Serbest atış atarken "oooo" diye bağıranlara susmayı öğretebileceğimiz günleri sabırla bekliyorum.

Uğurtan
31.08.2010, 22:12
Serbest atış atarken "oooo" diye bağıranlara susmayı öğretebileceğimiz günleri sabırla bekliyorum.

Avrupa maçlarında bir ara Abdi İpekçi'de öyle bir grup oluşturmuştuk sanki..

Sonra nolduysa bu bilinçlenme kayboldu gitti..

Anlamıyorum bende..

Paksoy
31.08.2010, 22:12
işte hido be aslanım hadii

Paksoy
31.08.2010, 22:13
diamantidis naptı öyle ya voleye kalktı sanki

Oğuz ZEYTİN
31.08.2010, 22:14
diamantidis naptı öyle ya voleye kalktı sanki

Perdeleme yapan oyuncuya faul çaldırmak istedi artist...

Paksoy
31.08.2010, 22:17
farkı kapattırmamız lazım ,

Oğuz ZEYTİN
31.08.2010, 22:20
--------------

Paksoy
31.08.2010, 22:21
Niye? Adrenalin mi gerek?
mamamız:)

- ersan nezaman kaçıracak ya ,

Oğuz ZEYTİN
31.08.2010, 22:22
Semih, inşallah NBA'deki ilk idmanında Shaq'ın altında kalırsın.

Çetin
31.08.2010, 22:23
bu hakem gerizekalı arkadaş

Paksoy
31.08.2010, 22:23
Semih, inşallah NBA'deki ilk idmanında Shaq'ın altında kalırsın.
ççç niye .

Oğuz ZEYTİN
31.08.2010, 22:24
ççç niye .

Az önce çok basit top kaybı yaptı, sinirlendim.

Sonra basket faulü kapınca affettim :)

Paksoy
31.08.2010, 22:25
evet yine soruyorum bu ersan neiş

Özge
31.08.2010, 22:25
Ersaaan harikasın be.

Uğurtan
31.08.2010, 22:26
Ersan İlyasovaa yaa...

Müthişsin müthiş...

Paksoy