PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soyağacı ve Şecere

fındıkoğlu
28.06.2010, 14:44
Arkadaşlar kendi soyağacım ve şeceremle alakalı bir araştırma yapmak istiyorum.
Bu konuda bana hertürlü fikrii ve yol gösterici düşüncelerinizden faydalanmak istiyorum..
Kendi soyağacına ulaşırken veya bu konuda kafa yormuş olan arkadaşlardan ufakta olsa yardımcı olmalarını bekliyorum...

Fatih Yücel
28.06.2010, 15:13
Kerim abi ben evdekilere sormuştum ama en fazla 2 gömlek geri gidebildim :D

Misina
28.06.2010, 15:16
Bağlı bulunduğunuz nufüs müdürlüğüne gidip soy ağacı bilgilerinize alabiliyorsunuz.

4 yıl önce 16.yüzyıla kadar olan kayıtlarımı almıştım.Ancak sonradan sistem değişikliğe uğradı.Şuan gidip talep ettiğinizde dedenizin babasından itibaren olan bilgileri veriyorlar.

Külünkoğlu
28.06.2010, 16:14
Arkadaşlar kendi soyağacım ve şeceremle alakalı bir araştırma yapmak istiyorum.
Bu konuda bana hertürlü fikrii ve yol gösterici düşüncelerinizden faydalanmak istiyorum..
Kendi soyağacına ulaşırken veya bu konuda kafa yormuş olan arkadaşlardan ufakta olsa yardımcı olmalarını bekliyorum...
Kerim hasbelkadar 8 yıl uğraştım bu işlerle. :)
Vukuatlı nüfus cüzdan örneği alıyorsun öncellikle. 1870 yılına kadar resmi kayıtlarda geriye gidebiliyorsun. Fakat bu tarihten öncesi çok meşakatli ve yorucu iğne ile kuyu kazmaktan beter. Tapu tahrir belgeleri, arşivler araştırmalar... bitmez yani. 5 kişi uğraşmıştık neler çektiğimizi bir biz bi de allah bilir.

fındıkoğlu
28.06.2010, 16:21
Vukuatlı nüfus cüzdan örneği alıyorsun öncellikle. 1870 yılına kadar resmi kayıtlarda geriye gidebiliyorsun. Fakat bu tarihten öncesi çok meşakatli ve yorucu iğne ile kuyu kazmaktan beter. Tapu tahrir belgeleri, arşivler araştırmalar... bitmez yani. 5 kişi uğraşmıştık neler çektiğimizi bir biz bi de allah bilir.
Gözümü kOrkuttun yani metin abi. İnsanın en başındanda hevesi kırılmazki kardeşim. Alıştıra alıştıra deseydin ya şunu.:D
Neyse yılmak yok....:D

fındıkoğlu
28.06.2010, 16:22
Kerim abi ben evdekilere sormuştum ama en fazla 2 gömlek geri gidebildim :D
Olm ne gömleği ben pantolonuda bulucam .
Karışma bende..:D

Harun-61
28.06.2010, 16:26
A.Kerim abey, Adem a.s.'a kadar gider bu secere benden demesi :)

gercekten cok zor bir is, Allah yardimcin olsun.

irfanb
28.06.2010, 21:01
GenProfi Stammbaum diye benim de kullandigim bir program var.
Soyagaci ile ilgili cok güzel bir program.Tek dezavantaji Almaca olmasi.

Buradan indirebilirsiniz.
http://www.genprofi-stammbaum.net/wiki/index.php?title=Download#Version_3.1Version 3.1

Keramettin
28.06.2010, 22:10
Bizim köyden bi adamdı galiba kitap çıkarmıştı soy ağacı olarak.

fındıkoğlu
28.06.2010, 23:21
GenProfi Stammbaum diye benim de kullandigim bir program var.
Soyagaci ile ilgili cok güzel bir program.Tek dezavantaji Almaca olmasi.

Buradan indirebilirsiniz.
http://www.genprofi-stammbaum.net/wiki/index.php?title=Download#Version_3.1Version 3.1

Hiç srun değil... bi bakayım...

SEDAT
28.06.2010, 23:27
- Benimde çok merak ettiğim bi olay..

Emirhan Makul
28.06.2010, 23:31
Kesin Erzincanlıyım ben yada erzurum , başka kaçar yolu yok.

Mucahid Erdogan
29.06.2010, 00:06
bizimkini baban araştırmıştı ailenin yaşlılarına sora sora taaaa osmanlı zamanında ofun belediye reisliğini yapan babamın büyük dedesine kadar bulabildik :D bizim aile ofun eski ailelerindenmiş bunuda öğrenmiş oldum :D

SEDAT
29.06.2010, 00:24
Kesin Erzincanlıyım ben yada erzurum , başka kaçar yolu yok.

- Sen tam urfalısın bence ççç

Gökhan KAN
29.06.2010, 00:31
Ben de aslına merak ediyorum soyağacımı. Ama babama soruyorum senin dedenin ismi ne onu bile bilmiyor. :) Gelde bu cevaptan sonra soyağacını sor.:)

Cem Akyüz
29.06.2010, 01:37
Kesin Atina'dır benim soyum :)

SDanışmaz
29.06.2010, 01:51

Metin Abi ben 1870 yılına kadar gitmeye razıyım :D