PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ali Kemal Denizci | Teknik Danışman

Tolunay Abdioğlu
24.06.2010, 14:59
http://img403.imageshack.us/img403/6012/alkemaldenzcyi4.jpg

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş’in birlikte çalışacağı ekibine iki yeni isim daha eklendi. Buna göre Ali Kemal Denizci ile Mehmet Kulaksızoğlu Güneş’in teknik kadrosunda yer alacak. İki teknik adamdan Kulaksızoğlu sosyal işlerden sorumlu olacak. Denizci ise Teknik Danışman sıfatıyla görev alacak.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, daha önce birlikte futbol oynadığı ve antrenör olarak çalıştığı iki isimden de önemli oranda yararlanacağını ifade ederek, “Bizler futbolun sadece sahada oynanan bölümünü değil, saha dışını da iyi planlamalıyız. Bu nedenle sayın Mehmet Kulaksızoğlu daha çok sosyal ilişkilerde bize yardımcı olacak. Ali Kemal Denizci’nin de fikirlerinden ve tecrübelerinden yararlanacağız.” diye konuştu.

Kaynak:trabzonspor.org.tr | Resmi Site

Başarılar.

Fatih Özkan
24.06.2010, 15:04
Gereksiz...
Faydasız...

Bera B.
24.06.2010, 15:12
İŞin cılkı çıkmadı mı bu kaçıncı teknik danışman?

Hotaman
24.06.2010, 15:13
Babama göre Trabzonspor'un gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu.
İnşallah Şenol Hoca ile Trabzonspor'a katkı sağlar.
Hayırlı olsun.

Tolunay Abdioğlu
24.06.2010, 15:14
Bana göre ruhu yeter.Bence olumlu bir gelişme.Katkı sağlayacağından eminim.

Great White
24.06.2010, 15:18
Teknik danışmanlıkmış..

Dünyadaki en saçma ve içi boş meslek de bu olsa gerek. Tam bir boş beleş istihdam kapısı..

Şimdi koskoca Şenol Güneş, teknik direktörlük kariyeri yerlerde sürünen Ali Kemal Denizci' ye ne danışabilir yahu?

Şenol Hoca' nın bilmeyip de Ali Kemal' in bileceği şey ne olabilir ki?

Futbolun eldivensiz kalecilerle oynandığı, tekmeliksiz futbolcuların mücadele ettiği, ardı ardına 15 geri pasın verildiği, yerden kayarak müdahele yapmanın neredeyse yasak olduğu yıllarda kazanılan başarılara saygı duyalım duymasına da ölene kadar bunları mı besleyecek bu kulüp?

Ahmet Suat, Özkan Sümer, Sadi Tekelioğlu derken şimdi bir de bu çıktı..

Ne güzel iş be!!

Misina
24.06.2010, 15:20
İstihdam konusunda Kulübümüz kadar hükümet duyarlı olsaydı işsizlik diye birşey kalmazdı.

Özkan Sümer,Ahmet Suat Özyazıcı Ali Kemal Denizci.

Trabzonspor için otorite sayılacak bu isimler kulüp bünyesinde olduğu müddetçe kulüp için eleştiride bulunamazlar.Bu bir yönetim stratejisidir.Olası bir başarısızlıkta gazeteciler soluğu bu isimlerin yanında alıyordu.Ancak bu şekilde yönetim otorite sayılacak isimleri susturmuş oluyor.

Cevat Kol,İhsan Öztürk ve Halil Şanlı da kulüpte istihdam edilirse tüm aykırı sesler kesilmiş olacak

Ömer SEVİNÇ
24.06.2010, 15:21
Ne danışacakmış sorması ayıp? Takımın teknik direktörü sağa sola birşeyler danışacaksa işimiz var..

Bana daha ziyade bir şekilde maaş bağlamak için uydurulmuş kılıf bir kadro gibi göründü bu teknik danışmanlık.

ÖmerFarukYılmaz
24.06.2010, 15:27
Bu adamlar takıma bu şekilde danışman olmaya başladığından beri lüzumsuz eleştirilerin kesildiğinin farkındamısınız??

Bence yapabildikleri en iyi şey birlik oluşturmak.

Ömer SEVİNÇ
24.06.2010, 15:37
Adaş o zaman durum daha feci desene. Maaş bağlamadıkça sürekli kuyu mu kazacak bu efsaneler?

Muhammet Ali Senocak
24.06.2010, 15:50
Gerekli mi gereksiz mi bilemiyeceğim ama... Benim aklıma ilk şu geldi sezon icerinsinde kiralık verdiğimiz oyuncular veya almayı planladığımız oyuncuları Şenol hoca yerine Ali Kemal hoca takip etmesi icin getirilmiş olabilir mi acaba ?

hodlu
24.06.2010, 16:12
Yakışır efsane oyuncumuza.Ben çok sevindim onun gibi değerler bu takıma şart..............

ESER
24.06.2010, 16:38
ici bos gostermelik mevkilerden birisi olmaz insallah,

sportif direktor diye gore baslatilan Unal karaman in omuzlarindan rutbeyi sokup koluna pirpir takma isine benzeyecekse gerek de yok boyle islere. insallah yararli bir girisim olur kulubumuz icin.

mashal61
24.06.2010, 16:42
Bence işin teknik yönünden ziyade bir efsane olması neticesinde camiada birliği sağlamaya yönelik bir adım gibi duruyor. Bu katkılarla belki de teknik heyet eleştirilemez hale getirilmeye çalışılıyor. Teknik direktör Şenol Güneş, yardımcısı Ünal Karaman ve danışmanı Ali Kemal Denizci. Böyle efsane bir teknik heyet kolay kolay eleştirilmez.

Bence olumlu bir adım.

magicyattara
24.06.2010, 16:44
Teknik danışmanlıkmış..

Dünyadaki en saçma ve içi boş meslek de bu olsa gerek. Tam bir boş beleş istihdam kapısı..

Şimdi koskoca Şenol Güneş, teknik direktörlük kariyeri yerlerde sürünen Ali Kemal Denizci' ye ne danışabilir yahu?

Şenol Hoca' nın bilmeyip de Ali Kemal' in bileceği şey ne olabilir ki?

Futbolun eldivensiz kalecilerle oynandığı, tekmeliksiz futbolcuların mücadele ettiği, ardı ardına 15 geri pasın verildiği, yerden kayarak müdahele yapmanın neredeyse yasak olduğu yıllarda kazanılan başarılara saygı duyalım duymasına da ölene kadar bunları mı besleyecek bu kulüp?

Ahmet Suat, Özkan Sümer, Sadi Tekelioğlu derken şimdi bir de bu çıktı..

Ne güzel iş be!!

Israrla bunları yazıyorsun Soner..futbol hala aynı ebatlarda ki sahalarda 11 kişi ile oynanıyor..mücadele o zaman da vardı şimdi de var..
O zamanlar şampiyonluk kazanmak şimdikinden çok daha zordu..saygı duymak bir yana,bu kadar basite alınacak bir iş değil o şampiyonluklar..

http://gazetearsivi.milliyet.com.tr/ adresinden,(üye olup) o zamanlar ne olup bitiyormuş öğrenebilirsin..
Bence böyle akıl yürüterek olmaz bu işler..
*
Ali Kemal Denizci,büyük bir futbolcuydu..mutlaka yararlanılması gereken fikirleri vardır..hem saha içi hem de saha dışı..David Beckham,sakat olduğu için kadrosuna giremediği Milli takımına danışmanlık yapıyor..futbolun,sahanın içinden gelenlerin bu tür işleri yapması doğru olandır..

Great White
24.06.2010, 16:55
Şimdi Beckham ile Ali Kemal' in ne alakası var yahu..

Adam sırf sakatlıktan dolayı katılamadığı kupada arkadaşlarına moral destek vermek ve o havayı solumak adına gönüllü olarak tatilini yarıda bırakıp İngiltere kampına katıldı..

Efsane işsiz Ali Kemal Denizci gibi kadrolu eleman pozisyonunda değil yani..

Benim kaleye şut atarken biraz dikkat et baba. Hem kale boş değil, hem de açıkara offsayttasın:)

Cafer Bulur
24.06.2010, 17:16
Kendısını her zaman hocamız ıken ve sampıyonluga gıderken futbolcularım donma tehlıkesı gecırdı sözlerıyle hatırlarım.

Hasılı,bos bır transfer.

Külünkoğlu
24.06.2010, 17:16
Ali Kemal Denizci katıksız Trabzonsporludur. Şenol Güneş'de öyle.
Ama anlaşabilecekleri konusunda şüphelerim var. İnşallah yanılırım.

İlker ToSun
24.06.2010, 17:18
Trabzonspor neden şampiyon ol(a)maz?

Çünkü Trabzonspor profesyonel bir futbol kulübü değil. Trabzonspor, Trabzon şehrindeki kimi "efsane"ler için her daim hazır tutulan ekmek kapısı.

Evet Ali Kemal ve diğerlerinin bu takıma ve şehre katkıları tartışılmaz ancak bütün bu hamleleri doğru bulanlardan tek bir ricam var. Eğer araba kullanmayı biliyorsanız, birgün oturun direksiyon başına ve arkanız dönük bir şekilde gideceğiniz yere kadar kullanın arabayı.

O yüzden eski önerimi tekrarlıyorum

TRABZONSPOR İSTANBUL'A TAŞINSIN ... Bu şehirde 3 yıl oynasın, şampiyonluk gelecektir.

Miraç Atalay Çiftçi
24.06.2010, 17:21
Çok başlılık konusunda bizden ötesi yok sanırım.
Her ne olursa olsun tüm eski oyuncularımızı bu şekilde istihtam mı sağlayacağız?
Bu mudur yani!

Kimse vefa demesin çünkü bu takım adına olumlu bir adım değil.
Etrafımız eski oyuncularımızın apoletleriyle doldu.

karatasof
24.06.2010, 17:21
Kim demiş Yönetim transfer yapmıyor diye?
İşte müthiş sağ açık!
Efsane Sağ Bek Turgay ile forvet Küçük Hamdi'de transfer edilirse eksiğimiz kalmaz.
UEFA Kupası mı?
% 90.
Karanti........

magicyattara
24.06.2010, 17:48
Şimdi Beckham ile Ali Kemal' in ne alakası var yahu..

Adam sırf sakatlıktan dolayı katılamadığı kupada arkadaşlarına moral destek vermek ve o havayı solumak adına gönüllü olarak tatilini yarıda bırakıp İngiltere kampına katıldı..

Efsane işsiz Ali Kemal Denizci gibi kadrolu eleman pozisyonunda değil yani..

Benim kaleye şut atarken biraz dikkat et baba. Hem kale boş değil, hem de açıkara offsayttasın:)

Nasıl ne alakası var..adam elbiseyi giymiş,kulübede oturuyor..:) ve spikerden duyduğum kelime "Teknik danışman"dı yanlış hatırlamıyorsam..
Burdan alınacak hisse;aslında tüm dünyada bu tür büyük futbolculardan yararlanıldığıdır..biz niye itiraz ediyoruz anlamıyorum..gerçi her şeye itiraz etmek bize has..:rolleyes:

Ofsaytta olan bence sensin..verdiğim adrese girip,örneğin ilk şampiyonluğun nasıl geldiğini hafta hafta inceleyebilirsin..bak bakalım bugünden bir farkı varmıymış..:cool:

İlker ToSun
24.06.2010, 17:53
eski futbolculara istihdam kapısı olma durumumuz artık iyice kabak tadı verdi.

bu iş "devletin malı deniz, yemeyen domuz" felsefesine büründü.

yakında utanmayıp o kadrodan bazı isimleri de, "frovet danışmanı" , "sağ bek mentörü" , "orta saha motivasyoncusu" diye işe alırlarsa şaşırmam.

böyle rezalet olamaz.

ama bütün bu olaylar bizim eski futbolcularımızın da zeka seviyesini gösteriyor aslında. gerçek manada efsane olarak anılacakken herbiri birer birer kendilerinin kötü hatırlanmalarını sağlayacak davranışlarda bulunuyorlar, bir de güya bütün bunları "trabzonspor sevgisi" trabzonspora hizmet" "bitmek tükenmek bilmeyen trabzonspor sevgisi" gibi içi boş hamasi duygularla yapıyorlar.

daha öncesinde de birkaç söylediğim lafı tekrar edeyim bari

bu kulübün genç subaylarınca yapılacak bir darbeye ihtiyacı var.

Great White
24.06.2010, 17:59
Hala cevap verme çabasındasın be Murat:)

Sana somut bir bilgi verdim ama sen kalkmışsın bana ordan burdan duyduğun bilgilerle muhalefet çabasındasın..

Ayıp olacak biliyorum ama tekrar edeyim..

Beckham teknik danışman falan değil. Gönüllü olarak arkadaşlarını yalnız bırakmamak adına bulunuyor orada. Maaş yok. Sözleşme yok. Bordro ya da tazminat da yok. Bir mevzuu daha nasıl anlatılır bilmiyorum. Umarım bu kez en azından sana anlatabilmişimdir..

Ayrıca teknik danışmanlık adında bir meslek dünya futbolunda yok. Hatta sportif direktörlük denen andavallık da sadece bize özgü bir rant kapısından fazlası değil..

Efsane kadronun evrimleşmemiş futbol sürecindeki başarıları da yukarıda İlker' in de belirttiği üzere efsane olarak kalmayı becerebildikleri sürece değerlidir. Bu şekilde masadan masaya dolaştıkları sürece değil..

LazAnisT
24.06.2010, 18:04
Ahmet Suat Hocada böyle bir sıfatla gelmişti.Ne iş yaptığını bilen varmı.İhtiyacı varsa maddi yardım et.

Problem, adamlar hala eski.

magicyattara
24.06.2010, 18:14
Ben o resme bakınca alacağımı aldım Soner..açıklama yapmana gerek yok..

Oğuz ZEYTİN
24.06.2010, 18:46
Efsane kadromuzdan nedense ısınamadığım iki oyuncudan biri Ali Kemal Denizci (diğeri Serdar Bali)... Yine de genç kadromuza böylesine bir ismin gerek taktik, gerekse Trabzonsporluluk ruhu aşılanmasında katkısı olacaktır diye ümit ediyorum. Hayırlı olsun!

Tayfun
24.06.2010, 18:53
Başka eskiler de var onları da toplayalım ey Trabzonspor ruhu geri dön .... Heyyy gidi heyyyy :)

Samet Yildirim
24.06.2010, 19:19
hayirli olsun

Bu is biraz sacmalamaya basladi ama hoca lazim diyorsa istiyorsa ozaman göreve baslasinlar bakalim faydalari olur bir sekilde..

leavemealone
24.06.2010, 19:33
Yanlis hatirlamiyorsam bu kisi Alanzinhoya yalanzinho demisti ve yönetimide sürekli elestiriyordu ?
Nasil bu yönetimin altinda calisacaksa..

Hotaman
24.06.2010, 20:33
Yanlis hatirlamiyorsam bu kisi Alanzinhoya yalanzinho demisti ve yönetimide sürekli elestiriyordu ?
Nasil bu yönetimin altinda calisacaksa..
Yönetim kısmını bilmem ama Alan için ben olsam onu hiç oyundan almam ne zaman ne yapacağı belli değil dediğini hatırlıyorum.

Erbay
24.06.2010, 20:56
Hoşgelidin "Efsane".

Sefa
24.06.2010, 21:06
Şenol Hoca transfer filan olmayacağını biliyor. Elindekileri böyle efsane isimlerin yardımıyla mental olarak hazırlayacak sanırım.

.....
24.06.2010, 22:43
Ruhu yeter...

ibrahim
24.06.2010, 23:10
gazete basliklarini asmasi yeter bize rahat olun ;)

Cyzio
24.06.2010, 23:57
İstihdam konusunda Kulübümüz kadar hükümet duyarlı olsaydı işsizlik diye birşey kalmazdı.

Özkan Sümer,Ahmet Suat Özyazıcı Ali Kemal Denizci.

Bana daha ziyade bir şekilde maaş bağlamak için uydurulmuş kılıf bir kadro gibi göründü bu teknik danışmanlık.

Trabzonspor neden şampiyon ol(a)maz?

Çünkü Trabzonspor profesyonel bir futbol kulübü değil. Trabzonspor, Trabzon şehrindeki kimi "efsane"ler için her daim hazır tutulan ekmek kapısı.

Çok başlılık konusunda bizden ötesi yok sanırım.
Her ne olursa olsun tüm eski oyuncularımızı bu şekilde istihtam mı sağlayacağız?
Bu mudur yani!

Kimse vefa demesin çünkü bu takım adına olumlu bir adım değil.
Etrafımız eski oyuncularımızın apoletleriyle doldu.

Kim demiş Yönetim transfer yapmıyor diye?
İşte müthiş sağ açık!
Efsane Sağ Bek Turgay ile forvet Küçük Hamdi'de transfer edilirse eksiğimiz kalmaz.
UEFA Kupası mı?
% 90.
Karanti........

yakında utanmayıp o kadrodan bazı isimleri de, "frovet danışmanı" , "sağ bek mentörü" , "orta saha motivasyoncusu" diye işe alırlarsa şaşırmam.

böyle rezalet olamaz.

ama bütün bu olaylar bizim eski futbolcularımızın da zeka seviyesini gösteriyor aslında. gerçek manada efsane olarak anılacakken herbiri birer birer kendilerinin kötü hatırlanmalarını sağlayacak davranışlarda bulunuyorlar, bir de güya bütün bunları "trabzonspor sevgisi" trabzonspora hizmet" "bitmek tükenmek bilmeyen trabzonspor sevgisi" gibi içi boş hamasi duygularla yapıyorlar.

Ahmet Suat Hocada böyle bir sıfatla gelmişti.Ne iş yaptığını bilen varmı.İhtiyacı varsa maddi yardım et.

Problem, adamlar hala eski.

Başka eskiler de var onları da toplayalım ey Trabzonspor ruhu geri dön .... Heyyy gidi heyyyy :)

Beyler...

Biz bu "Futbolcu eskilerini istihdam işi"ne Şenol Güneş'le başladık. O zamanlar ben başımıza gelecekleri önceden görüp, "Teknik Heyet Piramidi" diye bir yazı yazmıştım, hatırlayan var mı?

O zamanlar bana kızmıştınız. Gerçi şimdi de kızacaksınız. "Size müstehak" diyeceğim ama, bana niye müstehak oluyor, onu bir çözebilsem...

Daha durun, bunlar iyi günlerimiz. Sırada Kemal Serdar, Fatih Tekke, Barış Memiş var. Yazık çocuklara işsiz mi kalsınlar?..

.

magicyattara
25.06.2010, 00:11
Herkes ne kadar da inatçı..hadi Trabzonlu'lar inatçı,ya diğerlerine ne demeli..bulaşıcı bir hastalık gibi,herkese sirayet ediyor inat..kimse mevzisinden taviz vermeden devam ediyor ateşe..kimin hangi konuda ne yazacağı belli..:)

sefatoyer
25.06.2010, 00:13
şenol hocam istemişse olay bitmiştir...

İlker ToSun
25.06.2010, 00:16
Beyler...

Biz bu "Futbolcu eskilerini istihdam işi"ne Şenol Güneş'le başladık. O zamanlar ben başımıza gelecekleri önceden görüp, "Teknik Heyet Piramidi" diye bir yazı yazmıştım, hatırlayan var mı?

O zamanlar bana kızmıştınız. Gerçi şimdi de kızacaksınız. "Size müstehak" diyeceğim ama, bana niye müstehak oluyor, onu bir çözebilsem...

Daha durun, bunlar iyi günlerimiz. Sırada Kemal Serdar, Fatih Tekke, Barış Memiş var. Yazık çocuklara işsiz mi kalsınlar?..

.

zannedersem toplu eleştirinizde beni de kurunun yanında yaş misali yaptınız.

Şenol Güneş ile ilgili tutumumu ilk mesajımdan son mesajıma kadar o başlıkta görebilirsiniz.

Cyzio
25.06.2010, 00:45
Herkes ne kadar da inatçı..hadi Trabzonlu'lar inatçı,ya diğerlerine ne demeli..bulaşıcı bir hastalık gibi,herkese sirayet ediyor inat..kimse mevzisinden taviz vermeden devam ediyor ateşe..kimin hangi konuda ne yazacağı belli..:)

Haklı olduğum konularda, hele bir de zaman beni doğruluyorsa, hep inat etmişimdir. Dua edin de, "Teknik Heyet Piramidi" konulu yazımı bulamadım.

zannedersem toplu eleştirinizde beni de kurunun yanında yaş misali yaptınız.

Şenol Güneş ile ilgili tutumumu ilk mesajımdan son mesajıma kadar o başlıkta görebilirsiniz.

O mesajımda "size müstehak" derken, alıntıladığım üyeleri değil, Şenol Güneş destekçilerini kast etmiştim. Ama şimdi yeniden okuyunca, sizin anladığınız şekilde anlaşılabileceğini de fark ettim. Yanlış anlaşılma için özür dilerim.

Selamlar.

.

İlker ToSun
25.06.2010, 00:58
O mesajımda "size müstehak" derken, alıntıladığım üyeleri değil, Şenol Güneş destekçilerini kast etmiştim. Ama şimdi yeniden okuyunca, sizin anladığınız şekilde anlaşılabileceğini de fark ettim. Yanlış anlaşılma için özür dilerim.

Selamlar.

.

Estafurullah. Teşekkür ederim.

Saygılar

Harun-61
25.06.2010, 01:08
dönüp dolasip ayni insanlari göreve getiriyoruz.

bu göreve mesela neden Szymek getirilmez veya Olsen ?

bu mu vizyon ?

.

Bera B.
25.06.2010, 01:42

böyle rezalet olamaz.

Bugün bunu düşünüyordum ben de. Üzerine baya baya düşündüm. Neler yapılabilir nasıl olabilir diye. Çok da parlak fikirlerim var ama başkan olmadan ,seçilmeden söyleyemem :p

Neyse cıvımadan devam edeyim. Kulübün bu başlarını teker teker kesip ele geçirmeden başarılı olmak vs çok zor. Bİze genç, dinamik insanlar lazım. Great White'a katılmamak elde değil. futbol eski futbol değil ama bize gelenler her ne hikmetse hep aynı, eski insanlar.

Travelair
25.06.2010, 01:49
Bence Serdar Bali'den intikam alıyor yönetim :)

Şaka bir yana, hayırlı olsun. Umarım duayenlerimizin ihtirası sadece Trabzonspor'un yüksek menfaati üzerine olur.

Ali Kemal Denizci hocamıza başarılar diliyorum

İlker ToSun
25.06.2010, 02:25
İsterseniz ufaktan bir "efsane"ler bilançosu çıkartalım. Ve neden aslında gerçekten efsane olabileceklerin bundan yaklaşık 10 sene sonra bir efsaneden çok bir "efsane rantçılar" olarak anılacağını görelim.

Buyrun saymaya başlayalım efsane isimleri.

Faruk Özak : Trabzonspor başkanlığı ve bunun vasıtasıyla Trabzon halkının vefa duygusuna dokunarak bakanlık mertebesine erişti. Ve ne tesadüftür ki Trabzonspor en çok onun döneminde Federasyon tarafından ve devlet tarafından dışlandı hatta çoğu zaman hakarete uğradı.

Şenol Güneş : Aynı takımın başına 4 kez gelen teknik adam olarak aslında kendi kariyerini yeterince düşürdü zaten. Ve 4 görev süresinde de hep aynı olduğunu gösterdi. Majör farklılıklar koyamadı ortaya. İsmi her zaman için bütün Trabzonspor teknik direktörlerinin üstünde Demokles'in kılıcı misali sallanıyor. Bu takıma 7. kez gelmeyeceğinin garantisi yok.

Özkan Sümer : Başkanlık yaptığı kulüpte, başkanlığı yaptıktan sonra profesyonel olarak çalışıyor. Daha başka birşey söylememe gerek yok diye düşünüyorum.

Ahmet Suat Özyazıcı : Allah uzun ömürler versin hiç bir zaman elini Trabzonsporun üzerinden çekmedi. Kahvesindeki meclisinde bir teknik direktör için "eh yani" dediği an ve bu kulaktan kulağa yayıldığı an o teknik adam için bavulu hazırlama vakti gelmiş demektir.

Serdar Bali : Kendisi gibi "efsane" kardeşlerini teknik adamlık makamına yada yöneticiliğe getirmeyi misyon bellemişçesine televizyonlarda ve gazetelerde boy gösterdi, göstermeye de devam ediyor. Ara sırada transfer konusunda "yardımcı(!)" oluyor.

devam edemiyeceğim, kusuruma bakmayın çünkü daha 5 isimden bahsedince ve kulübün düştüğü aczi görünce mide bulantım arttı. saymaya devam edersem bu işin sonunda bir sevgisizlik yaşamaktan korktum. midesine güvenen listeye devam etsin.

bu efsanelerin zamanında insanlar devlet memuriyetine kapak atıp, "azıcık aşım dertsiz başım yaşayayım ama yeterki geleceğimi garanti altına alayım" derlerdi. meğer ne kadar akılsızlarmış. baksanıza bu alemde en garantisi "TS emeklilik"

Cyzio
25.06.2010, 10:00
dönüp dolasip ayni insanlari göreve getiriyoruz.

bu göreve mesela neden Szymek getirilmez veya Olsen ?

bu mu vizyon ?

.

Bu saydığınız isimlerin doğum yeri neresi? Trabzon değil, öyle mi? O zaman, kusura bakmayın ama, anca avuçlarını yalarlar.

Bu arada teşekkür ederim. İlk takipçim siz oldunuz.

.

Volkan
25.06.2010, 10:11
inş takıma pozitif yönde katkıları olur

oflubektas
25.06.2010, 10:29
Kulübü istihdam kapısı olarak gören bir zihniyet maalesef mevcut ve bu açıdan yapılan eleştirileri saygıyla karşılıyorum.

Ancak;

96 yılında şampiyonluğu kaçırdığımız dönem de böyle bir komite oluşturulmuştu. Şenol Güneş'in başında olduğu; Turgay Semercioğlu, İhsan Derelioğlu, Necati Özçağlayan,Hüseyin Tok ve Özkan Sümer'den oluşan bu komite ile tarihimizin en çok puan ve galibiyet elde ettiğimiz sezonunu yaşadık. Maalesef sezonun final maçında ve çok basit bir şekilde şampiyonluğu hediye ettik. Fakat bu saydığım şahısların her birinin o takıma olan katkısını küçümseyemeyiz.

Semih
25.06.2010, 11:40
Şu camianın efsanelerinden olmak vardı.

Ahmet Faruk
25.06.2010, 11:52
Bu yapılan toplama harekatı, ekibin başında olan elemanın eleştirilmekten ne kadar korktuğunun göstergesidir.
Vizyonu olan adam, senelerce İngilterede top oynamış, jübilesinde 61 numaralı formayı giymiş ve ardından "Memleketim için bir şeyler yapmak istiyorum" diyen adamı, İngiltere gibi bir ülkede hocalık kariyerine başlamış olan bir adamı, teknik ekibine alırdı.

magicyattara
25.06.2010, 13:22
Haklı olduğum konularda, hele bir de zaman beni doğruluyorsa, hep inat etmişimdir. Dua edin de, "Teknik Heyet Piramidi" konulu yazımı bulamadım.

Yazıyı bulmanıza gerek yok hocam..ne olduğunu tahmin edebiliyorum..bence bir de şampiyonlukların piramitini yapın bakalım,aynı isimleri orda da görebilecek miyiz..:)
Savunduğunuz fikri son derece irrasyonel buluyorum..bu takım Şenol Güneş'le veya diğer bir öz evlatla şampiyon olamadığına göre,hala haklısınız..peki ya şampiyon olursa..ne diyeceksiniz..merak ettiğim yer burası..tüm yazdıklarınızı çöpe mi atacaksınız..:)

Neyse,konu uzun uzun tartışılmaya açık bir konu zaten..tekrar aynı şeyleri dillerdirmenin manası yok..
"Geleceğe bakıyorum..hatıralarla kaybedecek vaktim yok..ışığı gözümüze değil,önümüze tutun.." - Şenol Güneş..

Great White
25.06.2010, 14:03
Ne mirasmış be arkadaş!!

30 senedir yiye yiye bitiremediler:)

Aklıma Ömer Seyfettin' in Diyet adlı öyküsü geliyor bu durumlarda..

Keseceksin kolunu, atacaksın önlerine..

Sonra da "Düşün la artık yakamızdan" diyerekten yol vereceksin ki huzura eresin..

ESER
25.06.2010, 14:28
Ne mirasmış be arkadaş!!

30 senedir yiye yiye bitiremediler:)

Aklıma Ömer Seyfettin' in Diyet adlı öyküsü geliyor bu durumlarda..

Keseceksin kolunu, atacaksın önlerine..

Sonra da "Düşün la artık yakamızdan" diyerekten yol vereceksin ki huzura eresin..

30 yildir mutahitin santiyesi , issizin rantiyesi olarak somurulmus bir kulubun su bulundugu pozisyon bile basari aslinda,

ilker tosun arkadasimizin dedigi gibi bu kulubun yeni nesil bir devrime ihtiyaci var...

bir canakkale dardanel maci vardi hatirladigim kaybetmistik ve teknik direktorumuz Ali Kemal Denizci abimizdi .. mac ile ilgili hamasi ve subjektif yorumunu hep hatirliyorum nedense..

" ne maci yav , az kalsin soguktan donup olecektik , canimizi zor kurtardik"

insallah yasanilan krizler sirasinda kendisinin fikirlerinden istifade edildigi anlarda izleyecegi yol bahaneler uretmek yerine saglikli fikirler uretmek olur..

magicyattara
25.06.2010, 15:11
Mır mır etmenin manası yok..eğer elinizde daha somut bir başarı reçetesi varsa sunun da görelim..bu takım şampiyonluklardan sonra en büyük başarıları yine kendi öz evlatlarıyla yakaladı..bunu görmemek kör olmaktır..kör olmakta ısrar etmektir..
Nice yabancılar geldi,ne verdiler bu takıma..

Öz evlat denilenlerle,diğerleri arasında ki farkı da görebilmek lazımdır..ama bu körlük sanırım ona da engel..Şenol Güneş ev sahibi gibi davrandığı için,bu durumlara düşüyor..her istediği futbolcuyu alamıyor/almıyor..kulübün dengelerini sarsmamak için elinden geleni yapıyor..her gidişinden sonra,dolu kasalar kaldı kulübe..ya diğerleri gittiğinde durum neydi..

Bu insanların yakasını bırakın artık..örneğin,atıp tuttuğunuz Özkan Sümer şu kulüpten ne almıştır..burda 2 yıl hocalık yapan Ersun Yanal'ın kaçta kaçı kadar serveti vardır..oysa aynı Özkan hoca,sadece yetiştirdiği 2 futbolcunun satışından,kulübe 30 trilyon para kazandırmıştır..
4 şampiyonluk kazandıran Ahmet Suat'ın,bu kulübe sunacağı fikirleri olamaz mı..26 yıllık başarısızlığın nedeni,önceki büyük başarıları yakalayanlar mıdır..

İşler İstanbuldan göründüğü kadar basit değil..adları,istenmeyen adam olarak geçen tüm isimlerin,bu takımda büyük emekleri vardır..

Alejandro
25.06.2010, 15:14

Bu konu ile ilgili bir şeyler söylemek istediğimde bu sözlerden fazlası dökülmez herhalde dilimden.
Kanımca olası muhalif etkileri bertaraf etmek amacıyla hayata geçirilmiş bir uygulamadan başka bir şey değil bu.

Great White
25.06.2010, 15:24
Bizzat araştırdım..

Dünya futbolunda teknik danışmanlık adı altında herhangi bir meslek yok..

Gene dünya futbol literatüründe adına sportif direktörlük denen bir oluşum da yok..

Teknik direktörler ve yardımcıları var..

Menajerler var..

Yönetimlerde futbol şubesinden sorunlu olan yöneticiler var..

Ama bu türden saçmasapan bir istihdam kapısı Türkiye' den başka hiçbir yerde yok..

Ahmet Suat Hoca da teknik danışman olmuştu birkaç ay önce. Şimdiye dek ona ne danışmışlarsa Ali Kemal' e de onu danışırlar artık:)

karatasof
25.06.2010, 15:32
Kulüpte kaç danışman görev yapmakta bilen var mı Allah Aşkına?
Kim kime ne için danışacak belli mi?
Ya da danışma saatleri nedir?
Nasıl bir hiyararşi ile danışılıyor?
Kim üst kim alt belli mi?
Taraflar birbirlerine nasıl hitap ediyorlar?
Danışmanlık hizmetleri yazılı mı yoksa sözlü mü yapılmakta?

Gamze
25.06.2010, 15:34
İşleyen tekere çomak.
Çok başlılık.
Yanlış adım.

Yarın çıkacak başlıklar belli.
Umarım yanılırım.

oflubektas
25.06.2010, 18:34
Bu insanların yakasını bırakın artık..örneğin,atıp tuttuğunuz Özkan Sümer şu kulüpten ne almıştır..burda 2 yıl hocalık yapan Ersun Yanal'ın kaçta kaçı kadar serveti vardır..oysa aynı Özkan hoca,sadece yetiştirdiği 2 futbolcunun satışından,kulübe 30 trilyon para kazandırmıştır..
4 şampiyonluk kazandıran Ahmet Suat'ın,bu kulübe sunacağı fikirleri olamaz mı..26 yıllık başarısızlığın nedeni,önceki büyük başarıları yakalayanlar mıdır..

Ya da şöyle soralım; Bu takımın teknik direktörlüğünde 2-3 hafta şöööyle bir görünüp milyon dolar tazminat alıp yola çıkan Sebastiano Lazaroni'nin aldığını, Ahmet Suat Hoca 10 yılda alabilmiş midir?

Veya Hugo Broos haberlerde yer aldığı üzere istifa mı etmiş, yoksa tam aksine tazminatı ile gönderilmiş midir? Şenol Güneş ve Hugo Broos'un geçen sene kazandırdıkları ile elde ettiği gelirleri lütfen karşılaştırınız ve aradaki farkı lütfen açıklayınız.

Daha önce de söyledim, bu kulübün Trabzon'da bazı şahıslar için "iş ve işçi bulma kurumu" olduğu doğru. Ancak eleştirilerden korktuğu için Ali Kemal'in görevlendirilmesi diye birşey var mı? Ayrıca Ali Kemal ne zaman Şenol Hoca'yı acımasızca eleştirmiş, hatta onun hocalığına laf etmiştir ki? Hem teknik direktörlük kariyerleri boyunca Türk Futbolu'ndaki yerleri açısından Şenol Güneş ile Ali Kemal Denizci arasında kıyas yapılabilir mi? Olur mu öyle saçma şey?

salihismet
26.06.2010, 01:37
Teknik tanisman Ali Kemal Denizci, gerekli mi gereksiz mi? Bence gerekli, cünkü Ali kemal bir forvet oyuncusudur, oyuncu
bulmakta en cok zorlandigimiz yerde forvet olduguna göre, Ali Kemalin tanismanligi ise yarar diye düsünüyorum.

Senol hoca, baskan ve yardimcisi; iyi bir forvet bulursak alacagiz diyorlar, biz zaten senelerdir bu mevkiye adam bulamiyoruz,
isimleri simdi aklima gelmiyor, gelipte gol atmadan gidenler bile var. Gol krali olan adamlar geliyor, bir gol atmadan geri gidiyorlar.
tuhaf bir durum gercekten. Belki Ali Kemal bu duruma bir care bulur. En azindan baskanin; gidin ona sorun diyecegi bir adami daha oldu.

Ali Kemal takimi calisdirdigi zamanlarda, galiba kayseri maciydi, her 8 dakikada bir gol oluyordu orada, maci 6-5 kazandi Trabzonspor,
demek ki adam gol atma sorununu cözmüstü.
Kaleci isini Senol hoca halletti, iyi bir kaleci kazandirdi bize, orta sahayida Serdar Bali düzeltirse, kaliyor defans, orasinida düzeltmesi icin
Necatiye rica ederler, böylece iyi bir takimimiz olur, fena mi?

Halkla iliskilerde bir kopukluk var gibime geliyor, oraya acaba birisini bulmayi düsünmüyorlar mi, veya varda benim mi haberim yok?
Basinda devamli yildiz alinmadi diye kombineler satilmiyor yaza yaza zorla yildiz bir golcü aldiracaklar yönetime. Oysa ben Umuta cok alismisdim,
otura kalka otura kalka mac seyredip zamanin nasil gecdigini anlamiyordum, o oynamadigi maclarda uyuyorum resmen.

sametaydin
26.06.2010, 01:43
Kesinlikle doğru bir hamle. Ben ali kemal denizcinin bilgisinden çok faydalanacığımızı düşünüyorum.

macka61
26.06.2010, 20:24
hayırlı olsun Trabzonspora verdiği emekleride unutmayalım

antagonist
26.06.2010, 20:32

.

Ben o yazıyı buldum. (Tarih:26.04.2009)

-"Ağbi hayırdır; ellerini ovuşturuyorsun?"

-"Sorma ya, benden mutlusu yok."

-"Ersun istifa etti diye mi?"

-"Eh, başta o. Ondan sonra benim bile aklıma gelmeyen bir çözüm bordomavi.net'te dile getirilmeye başlandı."

-"Neymiş o?"

-"Trabzonspor'un başına birkaç öz evlât birden getirmek."

-"Ha, ben de okudum o mesajları. 'Şenol-Hami-Tolunay' üçlüsünden bahsediyorlar, değil mi?"

-"Boş versene üçlüyü. Bu mesajlarla yol açıldı bir kere. Benim gözüm artık piramitte."

-"O nasıl şey öyle?"

-"Şöyle: 'Teknik Heyet Piramidi' diye bir şey icad ettim. Bu piramidin en tepesinde Üstâd-ı Âzâm var."

-"O kim?"

-"Ahmet Suat. Onsuz bir piramit düşünemiyorum."

-"İyi düşünmüşsün, ağbi. Vefa, mefa..."

-"Onun altında Özkan Sümer ve Şenol Güneş'i düşünüyorum."

-"İsabet etmişsin ağbi. Çok uyumlu çalışırlar."

-"Ardından, Sadi Tekelioğlu - Ali Kemal Denizci - Turgay Semercioğlu üçlüsü geliyor."

-"Ağbi beyin fırtınası yaptın ya...."

-"Sen asıl fırtınayı dördüncü basamakta gör: Giray Bulak - Eşi - Hami Mandıralı - Eşi. İşte esas fırtına burada kopacak. Teknik heyetin bir nevî AR-GE'si."

-"Ağbi dur şimdi ağlamaya başlayacağım."

-"Az dişini sık, sonra ağlarsın. Beşinci basamakta..."

-"Ağbi artık abartmasan diyorum."

-"Dinle dinle. Beşinci basamakta: Necmi - Serdar - Necati - Hüseyin - Hüseyin beşlisi."

-"Hüseyin kim?"

-"Tok."

-"Onu biliyoruz herhalde. Ya öbürü?"

-"Cimşir."

-"Ya, ağbi... Hüseyin Cimşir daha futbolu bırakmadı ki..."

-"Tamam işte... Çocuğun geleceğini garanti altına alıyoruz. Piramide şimdiden girdi. Oyuncu-antrenör hesabı. Günü gelince nasıl olsa, 'Heyt ulan ben de Trabzonlu'yum. Öyleyese Trabzonspor'u çalıştırmalıyım.' diye höykürecek."

-"Kusura bakma ağbi. sen iyice laubalileştin. Artık dinleyemeyeceğim."

-"Altıncı basamağı dinle de, ondan sonra istersen git."

-"İyi haydi söyle."

-"Temel - İdris - Dursun - Ahmet - Mehmet - Ali altılısı."

-"Kim bunlar ağbi, ya? Meselâ kim bu ilk sıradaki Temel?"

-"Aynaya bak, anlarsın."

-"Ağbi büyüksün. Elini ayağını öperim ağbi. Yaşasın Teknik Heyet Piramidi. Eminim tam bir uyum içinde çalışırız, Dursun Ağbi. Ağbi, şimdi ben ayda kaç para alacağım?"

.

Cyzio
27.06.2010, 12:13
Savunduğunuz fikri son derece irrasyonel buluyorum..bu takım Şenol Güneş'le veya diğer bir öz evlatla şampiyon olamadığına göre,hala haklısınız..peki ya şampiyon olursa..ne diyeceksiniz..merak ettiğim yer burası..tüm yazdıklarınızı çöpe mi atacaksınız..:)

Çok düşük bir ihtimal ama, olur a Şenol Güneş'li Trabzonspor şampiyon olursa şunu yazacağım:

-"3.5 senesi kesintisiz 7 sene görev yapınca, yeteneği tartışılan biri bile Trabzonspor'u şampiyon yapabiliyor. Kim bilir bu süreyi iyi bir teknik direktöre versek neleri kazanırdık (ya da neler kaybetmezdik)?"

Pekiyi bu sene ve önümüzdeki sene de şamiyonluk gelmezse, siz neler yazacaksınız?

Ben o yazıyı buldum. (Tarih:26.04.2009)

Allah razı olsun yaa... Ben o kadar eski olduğunu ahmin etmemitim. Mayıs ve Haziran aylarını taradım. Biraz daha geriye gitsem buacakmışım.

Çok teşekkürler.

.

magicyattara
30.06.2010, 17:36
Çok düşük bir ihtimal ama, olur a Şenol Güneş'li Trabzonspor şampiyon olursa şunu yazacağım:

-"3.5 senesi kesintisiz 7 sene görev yapınca, yeteneği tartışılan biri bile Trabzonspor'u şampiyon yapabiliyor. Kim bilir bu süreyi iyi bir teknik direktöre versek neleri kazanırdık (ya da neler kaybetmezdik)?"

Pekiyi bu sene ve önümüzdeki sene de şampiyonluk gelmezse, siz neler yazacaksınız?

Bu sizde sanırım saplantı olmuş..3 transferle sezona giren bir Şenol Güneş var..Ersun Yanal'a sunulan imkanların hiç biri Şenol Güneş'e sunulmadı..adam 24 transferle sadece 1 sezona başladı..önceki sezon alınanlar ve devre arası gelenleri saymıyorum bile..kimi dediyse aldılar..sonrası ne oldu;yok o kuyumu kazıdı yok bu arkamdan konuştu dedi ve bırakıp gitti..ardında 100 milyon dolar borçla..
Bu işler böyle yürür Trabzonspor'da..Ersun gelir 100 milyon dolar harcatır,Şenol gelir o borcu kapatmaya çalışırsınız..
7 yıl çalıştığı konusuna hiç girmeyelim..3.5 yıla eyvallah ama..o 3.5 yıl sonunda mucizelerle kaçan bir şampiyonluk var..neyse lafı uzatmanın manası yok..bazı güçlerin,o takımın elinden şampiyonluğu almak için nasıl uğraştıklarını sanırım o zamanlar fark etmişsinizdir..o şampiyonluğun ne manaya geleceğini de sanırım fark etmişsinizdir..bizim uğraşımız o anlayışla..sizin ki neyle bilemiyorum..

Külünkoğlu
30.06.2010, 17:40
Şenol Güneş mi tartışılıyor ???

Ha pardon Cyzio hocaymış. :D

Deniz Telci
30.06.2010, 18:37

böyle rezalet olamaz.

fovret danışmanıda alacağız oda gerekirse ;)

Cyzio
17.07.2010, 10:43
Şu ûlvî sayfa gerilerde kalmış.

Şimdi rakipler nasıl korkuyorlardır

-"Acaba kurt teknik direktör Şenol Güneş, deha teknik danışmanı Ali Kemal Denizci'den kim bilir ne taktikler öğreniyordur? Yandık ki ne yandık."

diye.

Sahi, Ali Kemal'in nerede olduğunu bilen var mı? Trabzon'da mı, kampta mı, başka bir yerde mi?

.

Cyzio
29.07.2010, 14:27

-"Acaba kurt teknik direktör Şenol Güneş, deha teknik danışmanı Ali Kemal Denizci'den kim bilir ne taktikler öğreniyordur? Yandık ki ne yandık."

diye.

Sahi, Ali Kemal'in nerede olduğunu bilen var mı? Trabzon'da mı, kampta mı, başka bir yerde mi?

.

Hay Allah...

Bu sayfayı da hep ben öne çekiyorum.

Yok mu soruma cevap verecek bir öz evlâtçı ;)? 12 gündür cevap yaazılmamış da :D...

.

İHTİLALL
29.07.2010, 14:46
Hay Allah...

Bu sayfayı da hep ben öne çekiyorum.

Yok mu soruma cevap verecek bir öz evlâtçı ;)? 12 gündür cevap yaazılmamış da :D...

.

Olmaz mı hocam,

Ben takip ediyorum,ama şu sıralar fazla bir şey yazmıyorum..

Neden derseniz,

Forumda adım muhalife çıktı,biir,

Trabzon doğumluyum ,ikiiii,

10 yıldır kongre üyesiyim üççç,

Amatör filan azıcık yöneticilik tecrübem vardır,söylemesi ayıp döööört..

Eee,bakarsınız piramidin bir köşesine kapağı atarız,belli mi olur?...:D:D

Muhalif
29.07.2010, 18:52
Faruk Kanca nerede diye bir başlık vardı Brezilya'larda kaybolduğunda. Açıverin Cyzio hocam böyle bir başlık sizde serbest kürsüde. O vakit çıkar ortaya nerede olduğu:D

slmn
29.07.2010, 20:26
Bugün Bize her yer Trabzon diyebiliyorsak,Trabzonspor deyince göğsümüzü gururla kabartabiliyorsak bu Ali Kemal Denizciler sayesinde olmuştur.Vefa önemlidir yararlıda olsa yararsızda olsa.Çok yazık...

_SeRKaN_
29.07.2010, 20:38
Cidden Ali Kemal Denizci şu an nerdedir ?...

İlker ToSun
30.07.2010, 15:49
böyle bir çalışanımız vardı yahu unutmuşum.

ne iş yapar

necidir?

ücreti karşılığında bizler de danışabiliyor muyuz?

Cyzio
02.08.2010, 19:00
Sayın Trabzonspor Klüp Yöneticileri;

Ali Kemal Denizci'nin Görevine talibim. Hem de onun aldığı ücretin yarısını alıp (eminim o bile çok düşük bir miktar değildir), ve onun yaptığı işin iki mislini yaparak (sıfırın iki misli gene sıfırdır).

Yalnız doğum yerim Trabzon değil. Sizin için bir sorun teşkil eder mi?

Saygılarımla.

.

Samet Yildirim
02.08.2010, 19:03
Ali Kemal hoca nerede ???

Cyzio
02.08.2010, 19:05
Ali Kemal hoca nerede ???

Faruk Kanca ile "Yedi Uyuyanlar" arasında bir yerde.

.

genç61
02.08.2010, 20:14
yonetimin en iyi yaptigi is bu onlara konusacak adamlara klupte yer vermek cok iyi becerdiler hic kimsede bu yonetim ne yapiyor demiyor cunku hepsi klupte gorevli

akilli yonetim nasil olsa taraftar koyun bunlari uyandiracak adamlari biz alalim klupte grorev verelim

bunlarada taraftari uyandirmasinlar bari diye diye sonunda ali kemale gorev verildi goren barca sanir bizi

ozkan ahmet sadi ali kemal turgay bu kadar klupun icinde calisan baska takim yoktur tum konusacak yonetimi elestirecek adamlari klube soktular kendilerine muhalfet birakmadilar helal olsun yonetime super taktik bence

Cyzio
04.08.2010, 16:01

diye.

.

Neyse, nerede olduğunu değil ama, en azından hayatta olduğunu anladık. Bugünkü Fanatik'ten:

'Guti değil, yürek oynar!'

Güneş'in danışmanı ve efsane kadronun önemli isimlerinden olan Ali Kemal Denizci, Beşiktaş'a taş attı: Bu iş yürek işi. Şimdi takıma bizim dönemimizin ruhunu aşılamaya çalışıyoruz.

Trabzonspor’un hem yurt içinde hem de Avrupa’da büyük başarılar yaşadığı dönemlerde ‘efsane’ olarak nitelendirilen kadronun oyuncularından olan ve şu sıralar teknik direktör Şenol Güneş’in danışmanlığını yapan Ali Kemal Denizci, gündemdeki flaş transferleri yorumladı... Beşiktaş’ın dünyaca ünlü yeni

“Fener’e ilk yarı 3 atalım”
“Bizim zamanımızda Fenerbahçe maçına çıkarken, ‘İlk yarı 3 gol atalım, ikinci yarı iyi oynayalım’ derdik. Sonra da İstanbul’u gezelim fikriyle maçlara çıkardık. Bu kendimize olan güvenimizden geliyordu. Şimdiki futbolculara da aynı güveni ve ruhu aşılamak için o dönemi yaşayanlardan biri olan Şenol Güneş. Çok iyi çalışıyor. Bu çalışmalar sonucunda da başarılı olacağına inanıyorum. Beşiktaş’ın dünyaca ünlü yeni yıldızı Guti’den örnekle yola çıkan Denizci, pahalı transferlerin mutlaka iyi sonuçlar doğurmadığını söyledi. “Futbolu Guti değil, yürek oynar” diyerek konuya farklı bir açıdan yaklaşan spor adamı özetle şu ifadeleri kullandı:

Gerçekten tam bir teknik danışmandan beklenen açıklamalar yapmış. Teknik direktörümüz Şenol Güneş'in işi artık çok daha kolay. Danış danış dur...

Ali Kemal Denizci'nin Görevine talibim. Hem de onun aldığı ücretin yarısını alıp (eminim o bile çok düşük bir miktar değildir), ve onun yaptığı işin iki mislini yaparak (sıfırın iki misli gene sıfırdır).

Saygılarımla.

.

O zaman ben de Trabzonspor Teknik Danışman adayı olarak, ilk beyanatımı veriyorum:

'Hasan almaz, basan alır!'

.

İHTİLALL
04.08.2010, 16:31

Saygılarımla.

.

Hocam ayıp oluyor ama,:)

Biz sizden önce fikrimizi açık ettik diye,

Hemen danışmanlık kadrosuna alenen talip olmuşsunuz..

İttirmeyiniz lütfen,sıraya geçiniz..:D

Hem siz Trabzon doğumlu değilsiniz ki,

Biraz dan Hayrettin bey gelir"biz sizi daha sonra ararız" der,zaten..:D

Cyzio
04.08.2010, 16:40
Hocam ayıp oluyor ama,:)

Biz sizden önce fikrimizi açık ettik diye,

Hemen danışmanlık kadrosuna alenen talip olmuşsunuz..

İttirmeyiniz lütfen,sıraya geçiniz..:D

Hem siz Trabzon doğumlu değilsiniz ki,

Biraz dan Hayrettin bey gelir"biz sizi daha sonra ararız" der,zaten..:D

Gerçekten biraz haddini bilmezlik yaptım. Ama pozisyonlar da çok ağız sulandırıcı be birader :D.

.

Cyzio
04.08.2010, 16:56
Şimdi gene fark ediyorum ki, Fanatik'ten alıntılarken bir kes-yapıştır hatası oluşmuş. Ama düzenleme butonu olmadığından, haberin doğru şeklini mecburen buraya yazıyorum:

Güneş'in danışmanı ve efsane kadronun önemli isimlerinden olan Ali Kemal Denizci, Beşiktaş'a taş attı: Bu iş yürek işi. Şimdi takıma bizim dönemimizin ruhunu aşılamaya çalışıyoruz.

Trabzonspor’un hem yurt içinde hem de Avrupa’da büyük başarılar yaşadığı dönemlerde ‘efsane’ olarak nitelendirilen kadronun oyuncularından olan ve şu sıralar teknik direktör Şenol Güneş’in danışmanlığını yapan Ali Kemal Denizci, gündemdeki flaş transferleri yorumladı... Beşiktaş’ın dünyaca ünlü yeni yıldızı Guti’den örnekle yola çıkan Denizci, pahalı transferlerin mutlaka iyi sonuçlar doğurmadığını söyledi. “Futbolu Guti değil, yürek oynar” diyerek konuya farklı bir açıdan yaklaşan spor adamı özetle şu ifadeleri kullandı:

“Bizim zamanımızda Fenerbahçe maçına çıkarken, ‘İlk yarı 3 gol atalım, ikinci yarı iyi oynayalım’ derdik. Sonra da İstanbul’u gezelim fikriyle maçlara çıkardık. Bu kendimize olan güvenimizden geliyordu. Şimdiki futbolculara da aynı güveni ve ruhu aşılamak için o dönemi yaşayanlardan biri olan Şenol Güneş. Çok iyi çalışıyor. Bu çalışmalar sonucunda da başarılı olacağına inanıyorum.

.

İHTİLALL
04.08.2010, 17:13
Şimdi gene fark ediyorum ki, Fanatik'ten alıntılarken bir kes-yapıştır hatası oluşmuş. Ama düzenleme butonu olmadığından, haberin doğru şeklini mecburen buraya yazıyorum:

Trabzonspor’un hem yurt içinde hem de Avrupa’da büyük başarılar yaşadığı dönemlerde ‘efsane’ olarak nitelendirilen kadronun oyuncularından olan ve şu sıralar teknik direktör Şenol Güneş’in danışmanlığını yapan Ali Kemal Denizci, gündemdeki flaş transferleri yorumladı... Beşiktaş’ın dünyaca ünlü yeni yıldızı Guti’den örnekle yola çıkan Denizci, pahalı transferlerin mutlaka iyi sonuçlar doğurmadığını söyledi. “Futbolu Guti değil, yürek oynar” diyerek konuya farklı bir açıdan yaklaşan spor adamı özetle şu ifadeleri kullandı:

“Bizim zamanımızda Fenerbahçe maçına çıkarken, ‘İlk yarı 3 gol atalım, ikinci yarı iyi oynayalım’ derdik. Sonra da İstanbul’u gezelim fikriyle maçlara çıkardık. Bu kendimize olan güvenimizden geliyordu. Şimdiki futbolculara da aynı güveni ve ruhu aşılamak için o dönemi yaşayanlardan biri olan Şenol Güneş. Çok iyi çalışıyor. Bu çalışmalar sonucunda da başarılı olacağına inanıyorum.

.

Hocam,

Efsane hocamız Ahmet Suat Özyazıcı'nın bir sözü vardır(o da danışman diye hakir görmeyiniz lütfen,en azından elinde dört şampiyonluk vardır:));

Der ki;"Taraftarlar ,transfer zamanı ,kulübün içinde yönetici ve futbolcuların konuşmalarına şahit olsalar,bir daha maça filan gelmezler".

Hakikatten o konuşmalara şahit olmak istemem.(az çok tahmin de ediyoruz ya,neyse)Çünkü ,öyle ya da böyle üç kuruşluk bir maç keyfimiz var.

Sağolsun Bursaspor, bizim 15 yıldır yapamadığımızı yaptı ve yayıncı kuruluşun üç takım eksenli yayın politikasına son verip,tüm maçları yayınlamak zorunda bıraktı da,artık 34 lig maçımızı,(kaale alınmayıp yayınlanmama korkusu olmadan) izleyebileceğiz,çay kahve filan içerek..

Bunu şunun için yazdım,keşke Ali Kemal danışmanlık filan gibi,"hamili kart yakinimdir" türü iştigallere tenezzül etmese idi de,biz onu "bıçkın delikanlı" fırtına Ali Kemal olarak olarak bilmeye ,devam etsek..

Yukarıdaki demecini gördükten sonra,

"Günümüzde böyle konuşarak ,sözüm ona yüceltmeye çalıştığınız insana,tam tersine zarar verirsiniz" diye,

Kendisini uyaracak ,aklıevvel bir dostunun da olmadığını düşünüyor insan ki,

Bu daha da dramatik..

Nokta kadar iş için,koskoca virgülün hali..:o

Cyzio
04.08.2010, 17:26
Üstadım;

Sizden daha yaşlı olduğumu bildiğim halde, ellerinizden hürmetle öperek, mesajınızın altına müsaadenizle imzamı atıyorum.

.

İHTİLALL
04.08.2010, 17:45
Üstadım;

Sizden daha yaşlı olduğumu bildiğim halde, ellerinizden hürmetle öperek, mesajınızın altına müsaadenizle imzamı atıyorum.

.

Hocam estağfirullah,

O nasıl söz,

Bu gün bu ülke ve bizler,hala daha dünya da kendimize,ülkemize,kültürmüze vs.,

Derece arayabiliyor isek,yarışma cesareti bulabiliyor isek,

Bu,siz "eli öpülesi hocalarımız" sayesindedir..

Ana-baba hakından sonra,hocalarımızın hakkı vardır üzerimizde,

Hem de bir harfe 40 sene kölelik rayicinden..

Müthiş iltifatınıza mazhar olmanın mutluluğunu ve şükranını dolu dolu yaşayaraktan;

Her daim ,biz sizin elerinizden,hürmetle öperiz.

Saygılarımla...

Great White
04.08.2010, 18:06
GUTİ' YLE GÜLMESELER BARİ!

http://3.bp.blogspot.com/_imgD-RiBJgw/TFl_WMMnUXI/AAAAAAAAAn4/ecbAoeUb6as/s400/g.jpg (http://3.bp.blogspot.com/_imgD-RiBJgw/TFl_WMMnUXI/AAAAAAAAAn4/ecbAoeUb6as/s1600/g.jpg)

Trabzonspor’ da teknik direktör Şenol Güneş’ in danışmanlığını yaptığı öne sürülen eski milli futbolcumuz Ali Kemal Denizci, Beşiktaş’ ın gerçekleştirdiği Guti transferi hakkında açıklama yapmış. Bu güne ait çeşitli gazetelere ve haber ajanslarına yansıyan haber aynen şu şekil..

Teknik direktör Şenol Güneş'in danışmanlığını yapan eski milli futbolculardan Ali Kemal Denizci, Beşiktaş'ın yaptığı pahalı transferlere gönderme yaptı. Denizci, futbolu Guti değil, yüreğin oynadığını belirterek,"Bizim zamanımızda Fenerbahçe maçına çıkarken, 'İlk yarı 3 gol atalım, ikinci yarı iyi oynayalım' derdik. Sonra da İstanbul'u gezelim diye maçlara çıkardık. Bu kendimize olan güvenimizden geliyordu. Şimdiki futbolculara da aynı güveni ve ruhu aşılamak için o dönemi yaşayanlardan biri olan Şenol Güneş, çok iyi çalışıyor. Bu çalışmalar sonucunda da başarılı olacağına inanıyorum" dedi.

Futbolun eldivensiz kalecilerle, tekmeliksiz futbolcularla oynandığı dönemlerde elde edilen haklı başarıların kaymağını yiye yiye bitiremeyecekleri anlaşılan bazı eski futbolcularımızın uydur kaydır görevler ile istihdam edilerek kulüp dışındaki muhalif sesleri elden geldiğince susturma politikasını bir yere kadar anladık anlamasına da rakip futbolculardan bize ne yahu. Schuster kalkıp da yeni transferlerimiz Glowacki ya da Barış Ataş hakkında iğneleyici bir takım yorumlar yaptı da bize cevap hakkı mı doğdu yoksa? Nedir ki yani bu muhabbet? Şenol Hoca' ya hepimiz güveniyoruz; eyvallah. Bizi ilgilendiren kısım da bu zaten. Gerisi masal..

Kısa bir süre önce Şenol Hoca da durduk yere Quaresma transferine gönderme yaparaktan “Onların Q7’ si varsa bizim de TOS7 miz var. Kendisi ligde Quaresma’ yı geride bırakacak” demişti. Hazırlık maçlarında yokları oynayan ve bir de üzerine sakatlık yaşayan Murat Tosun, hocasının güvenini ne derece karşılayacak bilemiyoruz fakat elle tutulur tek bir transfer yapmadığımız gibi rakiplerimizin transferlerine çamur atarcasına yapılan yorumlar git gide komik gözükmeye başladı doğrusu..

Topyekün tüm Trabzonspor taraftarının Yönetim’ den adeta çaresizce santrfor transferinin sonlandırıldığı haberini beklediği şu günlerde duymak isteyeceği en son şey olsa gerek rakip takımların transferleri hakkında yapılan biribirinden garip garabet değerlendirmeler. Guti sezon boyunca yokları oynasa, Quaresma sorun yumağı haline gelse ve sezon ortasında ülkesine geri dönse bile bize ne türden bir getirisi olacak? Bizi ne derece ilgilendirir ki şimdi bu mevzuu? Bir de bu kehanetlerin tam tersinin gerçekleştiğini düşünün..

Sonrasında Guti’ yle gülmezler mi adama?

İHTİLALL
04.08.2010, 18:44
Gülerler,tabi Soner..

Yalnız,"utanma" kavramının yerine şimdiler de,ya da son yıllar da diyelim,bir "madara olma" kavramı geçti,neredeyse "utanma" kavramı rafa kalktı..

O ,"madara olma " kavramı,"utanma" kavramının yerini asla tutamıyor bence,hatta sulandırıyor,ne bileyim laytlaştırıyor,hatta bu yüzden belki de" bilinçaltında meseleyi hafifleştirdiği için" bu kadar tercih edilmeye başlandı...

Ve böyle bir durumda ,gençler birbirlerine"olum,çimdik attığın kız seni amma madara etti ha ki,ki,ki" ya da "olum ,babanın bütün emekli maaşını yürütmüşsün,bi ortaya çıkar sa madara olucan hi,hi,hi" diye hitap ediyorlar..

Şimdiler de çoğu yetkili bir söylem,bir itham, ya da bir iddia da bulunurken,en fazla "madara olurum" korkusu yaşıyor...

Lan amma madara olduk ha ki,ki,ki deyip geçiştiriyorlar..

Bu yüzden bir halt beceremeyenler,bunun gereğini yapacağına,

Ona buna,b..k atıyorlar"kedi uzanamadığı ciğere mundar, der" projektörüne yakanlandıklarının farkında olmadan,

Nasıl olsa en fazla "madara olunuyor" ki,ki,ki..

Başarısızlığın gereğini yapma ve insanı insan yapan en önemli unsurlardan olan "utanma",

Sadece Japon'lara tahsis edilmiş gibi,gezegenin diğer "düşünebildiğini" iddia eden canlıları tarafından..

bordo61
04.08.2010, 18:50
Bu Eski Futbolcularda heralde hala bizden iyisi yok havaları var.

izzet
04.08.2010, 19:43
GUTİ' YLE GÜLMESELER BARİ!

http://3.bp.blogspot.com/_imgD-RiBJgw/TFl_WMMnUXI/AAAAAAAAAn4/ecbAoeUb6as/s400/g.jpg (http://3.bp.blogspot.com/_imgD-RiBJgw/TFl_WMMnUXI/AAAAAAAAAn4/ecbAoeUb6as/s1600/g.jpg)

Trabzonspor’ da teknik direktör Şenol Güneş’ in danışmanlığını yaptığı öne sürülen eski milli futbolcumuz Ali Kemal Denizci, Beşiktaş’ ın gerçekleştirdiği Guti transferi hakkında açıklama yapmış. Bu güne ait çeşitli gazetelere ve haber ajanslarına yansıyan haber aynen şu şekil..

Teknik direktör Şenol Güneş'in danışmanlığını yapan eski milli futbolculardan Ali Kemal Denizci, Beşiktaş'ın yaptığı pahalı transferlere gönderme yaptı. Denizci, futbolu Guti değil, yüreğin oynadığını belirterek,"Bizim zamanımızda Fenerbahçe maçına çıkarken, 'İlk yarı 3 gol atalım, ikinci yarı iyi oynayalım' derdik. Sonra da İstanbul'u gezelim diye maçlara çıkardık. Bu kendimize olan güvenimizden geliyordu. Şimdiki futbolculara da aynı güveni ve ruhu aşılamak için o dönemi yaşayanlardan biri olan Şenol Güneş, çok iyi çalışıyor. Bu çalışmalar sonucunda da başarılı olacağına inanıyorum" dedi.

Futbolun eldivensiz kalecilerle, tekmeliksiz futbolcularla oynandığı dönemlerde elde edilen haklı başarıların kaymağını yiye yiye bitiremeyecekleri anlaşılan bazı eski futbolcularımızın uydur kaydır görevler ile istihdam edilerek kulüp dışındaki muhalif sesleri elden geldiğince susturma politikasını bir yere kadar anladık anlamasına da rakip futbolculardan bize ne yahu. Schuster kalkıp da yeni transferlerimiz Glowacki ya da Barış Ataş hakkında iğneleyici bir takım yorumlar yaptı da bize cevap hakkı mı doğdu yoksa? Nedir ki yani bu muhabbet? Şenol Hoca' ya hepimiz güveniyoruz; eyvallah. Bizi ilgilendiren kısım da bu zaten. Gerisi masal..

Kısa bir süre önce Şenol Hoca da durduk yere Quaresma transferine gönderme yaparaktan “Onların Q7’ si varsa bizim de TOS7 miz var. Kendisi ligde Quaresma’ yı geride bırakacak” demişti. Hazırlık maçlarında yokları oynayan ve bir de üzerine sakatlık yaşayan Murat Tosun, hocasının güvenini ne derece karşılayacak bilemiyoruz fakat elle tutulur tek bir transfer yapmadığımız gibi rakiplerimizin transferlerine çamur atarcasına yapılan yorumlar git gide komik gözükmeye başladı doğrusu..

Topyekün tüm Trabzonspor taraftarının Yönetim’ den adeta çaresizce santrfor transferinin sonlandırıldığı haberini beklediği şu günlerde duymak isteyeceği en son şey olsa gerek rakip takımların transferleri hakkında yapılan biribirinden garip garabet değerlendirmeler. Guti sezon boyunca yokları oynasa, Quaresma sorun yumağı haline gelse ve sezon ortasında ülkesine geri dönse bile bize ne türden bir getirisi olacak? Bizi ne derece ilgilendirir ki şimdi bu mevzuu? Bir de bu kehanetlerin tam tersinin gerçekleştiğini düşünün..

Sonrasında Guti’ yle gülmezler mi adama?

Bende dün bunu duydugumda Transfer Basligina bunu yazmistim:

Ali Kemal Hocam Gutinden Yorum uydurmus :) :alkış:

Helal olsun, Görevindeki Basari daim olsun Insallah :)

Cafer Bulur
04.08.2010, 19:55
Ali kemal hocama sunu sormak isterdim.

Sen zamaninda bizde hoca iken ve biz sampiyonluga oynarken 2-1 yenildigimiz dardanel maci sonrasi neden oyuncularim donma tehlikesi gecirdi diye aciklama yaptin?

O zaman senin ve futbolcularinin yüregi nerdeydi?

bahadır2561
04.08.2010, 20:24
Gutin tavan yapmış hemen de açıklama yap.Bir sen eksiktin.

yigits
04.08.2010, 20:39
Merak ediyorum Guti'yi ve Q7'yi biz alsaydık neler derdiler...

Cyzio
04.08.2010, 21:02

Sen zamaninda bizde hoca iken ve biz sampiyonluga oynarken 2-1 yenildigimiz dardanel maci sonrasi neden oyuncularim donma tehlikesi gecirdi diye aciklama yaptin?

O zaman senin ve futbolcularinin yüregi nerdeydi?

Bükemediğin eli öpeceksin. Önünüzde saygıyla eğiliyorum :alkış::alkış::alkış:.

Yalnız (hafızama çok güvenmemekle beraber) o maçı 2-0 olarak hatırlıyorum. Üstelik bir de (gene yanılmıyorsam) maç Trabzon'da oynanmıştı.

.

Cafer Bulur
04.08.2010, 21:11
Bükemediğin eli öpeceksin. Önünüzde saygıyla eğiliyorum :alkış::alkış::alkış:.

Yalnız (hafızama çok güvenmemekle beraber) o maçı 2-0 olarak hatırlıyorum. Üstelik bir de (gene yanılmıyorsam) maç Trabzon'da oynanmıştı.

.
Hayir hocam,mac canakkale de oynanmisti ve 2-1 yenilmistik.

Sen sampiyonluga oynuyorsun ve yenildigin mac sonrasinda ürettigin bahaneye bak,yakistiramamistim ali kemal hoca ya....

Cyzio
04.08.2010, 21:17

Sen sampiyonluga oynuyorsun ve yenildigin mac sonrasinda ürettigin bahaneye bak,yakistiramamistim ali kemal hoca ya....

Demek ki yanılmışım :o.

.

ESER
04.08.2010, 21:21
teknik danisman degil teknik gazman olarak gorev yapiyor galiba ali kemal hoca

senol hocanin kendisine ne , nasil ve ne zaman danistigini da merak ediyorum.

soner abinin de dedigi gibi ne mirasmis arkadas ye ye, somur somur bitmiyor..

_SeRKaN_
04.08.2010, 22:51
Vay be hoca spekülasyonlarla basında yer buldu...Ben yaptığı ve yapacağı icraatlarla ismini duymak isterdim...!!

irfanb
04.08.2010, 22:58

Ilk yari 1-0 öndeydik galiba.
Ikinci yari yagan kar takimimizi baya etkilemisti diye bir demecini de hatirliyorum Ali Kemal`in.
:)

İlker ToSun
05.08.2010, 01:53
ha bu uşak ne ediyyiiiii :)

Bekir
05.08.2010, 02:39
Bu amca ne iş yapar??

BALKAN 06
05.08.2010, 08:44
yönetim adam değil
şenol hoca adam değil
a.kemal denizci adam değil
bizi burda toplayan,Ts yi TS yapan ne kadar değer varsa itina ile aşağılıyorsunuz,
ne yapmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum.
şaka yollu göreve talip oluyorsunuz ya insanın aklına o geliyor çekememezlik mi var adamların geldiği noktada gözünüz mü var acaba diye düşünmeden de olmuyor.
yakın-yıkın
devam edin
aferin...

pazarkapılı
05.08.2010, 08:45

O zaman senin ve futbolcularinin yüregi nerdeydi?konuyla bütünleşik,alakalı bir nokta yakalayamadım bu acıklamadan....

magicyattara
05.08.2010, 10:39
Bunu şunun için yazdım,keşke Ali Kemal danışmanlık filan gibi,"hamili kart yakinimdir" türü iştigallere tenezzül etmese idi de,biz onu "bıçkın delikanlı" fırtına Ali Kemal olarak olarak bilmeye ,devam etsek..

Peki abi kimdir bu işin üstadları..yani Ali Kemal olmaz,Turgay olmaz,Şenol Dünya 3.sü olana kadar olmazdı-gerçi hala daha bazılarına göre olmaz ya-,Necati aman uzak dursun,Hüseyin Tok da kimmiş..

Bir açıklama istiyorum..kimler gelmeli bu takımın başına..
Ender Asman yönetici,Cezmi Turan menejer mi olsun..nedir bu işin kıstası..Köln spor akademisi mezunu olmak mı lazım..

Peki şunu soruyor muyuz kendimize;neden bizi şampiyon yapan bu değerleri 30 yıldır takımdan uzak tutmak için elimizden geleni yapıyoruz..Ali Kemal'a futbolcuyken adeta tapıp,hoca olduktan sonra yermenin psikolojisi açıklanabilir mi..ve bunu istisnasız bu camiadan yetişen tüm değerler için yapıyorsak,biraz da kendimizi sorgulamamız gerekmez mi..
Yaklaşık 25-30 yıldır Trabzon sokaklarında konuşulanları bilirim..son dönemlerinde Necati'ye,Şenol'a,Turgay'a edilen küfürleri kulaklarımla duydum..Turgay'dan kaptanlığın alınıp,Dobi Hasan'a verildiği günü bilirim..yılların Turgay'ı hala canla başla mücadele ederken bir kaptanlık bile layık görülmemişti ona..bu kararı alanları bir kenara bırakalım,bu kararı alkışlayan taraftarlar vardı..hem de çoğunluktaydı bu şakşakçılar..o zaman bile bu taraftar "kaptan Turgay olmalıydı" diyemedi..

Bu nefreti anladığımız gün,şampiyon olacağımız gündür..bu kadar açık söylüyorum..
Kendi değerleri takımdan uzak tutulduğu veya taraftarın içine bu isimler sinmediği sürece,bu takım,"takım ruhunu" asla yakalayamayacaktır..
Ahmet Suat'ı,Özkan Sümer'i özümseyebildiğimiz gün yeni Ahmet Suat'lar Özkan Sümer'ler yetiştirebileceğiz..Ali Kemal Denizci'yi,Hüseyin Tok'u anladığımız gün yeniden o ruhu yakalayabileceğiz..yeni Ali Kemal'ler sahada olacak yeni Hüseyin'ler 61'de gollerini atacak..

Yoksa elin adamı harbiden senin için koşmuyor be abi..

İHTİLALL
05.08.2010, 12:02
Peki abi kimdir bu işin üstadları..yani Ali Kemal olmaz,Turgay olmaz,Şenol Dünya 3.sü olana kadar olmazdı-gerçi hala daha bazılarına göre olmaz ya-,Necati aman uzak dursun,Hüseyin Tok da kimmiş..

Bir açıklama istiyorum..kimler gelmeli bu takımın başına..
Ender Asman yönetici,Cezmi Turan menejer mi olsun..nedir bu işin kıstası..Köln spor akademisi mezunu olmak mı lazım..

Peki şunu soruyor muyuz kendimize;neden bizi şampiyon yapan bu değerleri 30 yıldır takımdan uzak tutmak için elimizden geleni yapıyoruz..Ali Kemal'a futbolcuyken adeta tapıp,hoca olduktan sonra yermenin psikolojisi açıklanabilir mi..ve bunu istisnasız bu camiadan yetişen tüm değerler için yapıyorsak,biraz da kendimizi sorgulamamız gerekmez mi..
Yaklaşık 25-30 yıldır Trabzon sokaklarında konuşulanları bilirim..son dönemlerinde Necati'ye,Şenol'a,Turgay'a edilen küfürleri kulaklarımla duydum..Turgay'dan kaptanlığın alınıp,Dobi Hasan'a verildiği günü bilirim..yılların Turgay'ı hala canla başla mücadele ederken bir kaptanlık bile layık görülmemişti ona..bu kararı alanları bir kenara bırakalım,bu kararı alkışlayan taraftarlar vardı..hem de çoğunluktaydı bu şakşakçılar..o zaman bile bu taraftar "kaptan Turgay olmalıydı" diyemedi..

Bu nefreti anladığımız gün,şampiyon olacağımız gündür..bu kadar açık söylüyorum..
Kendi değerleri takımdan uzak tutulduğu veya taraftarın içine bu isimler sinmediği sürece,bu takım,"takım ruhunu" asla yakalayamayacaktır..
Ahmet Suat'ı,Özkan Sümer'i özümseyebildiğimiz gün yeni Ahmet Suat'lar Özkan Sümer'ler yetiştirebileceğiz..Ali Kemal Denizci'yi,Hüseyin Tok'u anladığımız gün yeniden o ruhu yakalayabileceğiz..yeni Ali Kemal'ler sahada olacak yeni Hüseyin'ler 61'de gollerini atacak..

Murat'çığım,

Ali Kemal bizde bir kaç yıl oynadı,futbol hayatının çoğunu fb ve en çokta bjk de tamamladı,bir yada iki şampiyonluğumuzda var o..

Ama efsane futbolcudur ,eyvallah..

Fakat ,yetenekli futbolcu iyi hoca olur diye bir kaide olmadığı gibi,tam tersine,

Genellikle yetenekli ,yıldız oyuncular iyi hoca olamaz..

Çünkü, iyi hoca olabilmeniz için,bir toplumda konuştuğunuz zaman,kurduğunuz cümleler ve onların içindeki enformasyonla bir etki yaratamıyorsanız,o topluluk,gerçek anlamda sizi kaale almaz..

Şimdilerde antrenmanları ,daha çok kondisyonerler yaptırıyor zaten,hocanın işi daha çok oyuncuyu mental anlamda hazırlayıp ,müsabaka öncesi de "motive" etmek..

Ziya Doğan'ın Marcelinho'yu nasıl motive edeceğini düşünmüştüm mesela..

Kulaklarımla duydum,kenardan Marcelinho diye bağırıyordu,oysa hocalar oyunculara(çocukları gibi)ön adları ile hitap eder çoğu zaman,mesela..

Basit ama önemlidir bence..

Mesela Morınho hiç futbol oynamadı,keza bizim efsanemiz Ahmet Suat vasat bir futbolcu idi..

Bu isimler ,daimi kontenjan senatörü gibi ömrübillah kendileri Trabzonspor'da istihdam edilecek diye bir kaide yok ki..

Ali Kemal futbolu bırakalı yirmi yıl oldu,Allah aşkına hoca ve idareci olarak basna bir başarısını söyleyebilirmisin?

Futbolcu Ali Kemal bie efsane idi tamam,ama hoca Ali Kemal vasata bile yaklaşamadı..

Hami Trabzonspor'a hoca olma kulisi yapıyor ve hatta gururuna yedirip Şenol Güneş'in yardımcılığını bile kabul etmiyor,

Demezlermi adama kontenjandan direk ümit milliden başaldın,ne yaptın ,ne ürettin,ne koydun ortayada Trabzonspor'un hocalığına talipsin?

Böyle saçmalık dünyanın nerseinde var?..

Birisinin acı gerçeği,daha düzgün cümle kuramadığı gerçeğini Hami'ye söylemeli..

Tabii o gerçeği ona söyleyecek kadar,dostu olan bir sostu var ise..

Asıl bu düşünce Trabzonspor'u küçültüyor ve sıradanlaştırıyor bence..

Tek istisna Şenol hocadır,Bolu,İstanbul,Antalya ,en son Kore bir şeyler yaptı kendince ki onun buralarda ki üretimi de tartışmaya açıktır..

Mesela ,hala yöneticilerin beceriksizliklerini,hatta süistimallerini ortaya çıkarıp,masaya yumruk vurmayı öğrenemedi,

Tam üç kez bu işin kazığını yemiş olmasına rağmen..

Bir dördünücüsü bile artık ,olasılık dışı değil..

Bu duruma rağmen Şenol hoca haricindeki zevat,sıfırdır,

Piyasada tek alıcısı yoktur onların..

Hadi Hüsnü hoca,Giray hoca kısmen bir şeyler yaptı diyelim,

Trabzon'da göreve başlasalar ,ilk onların kuyusunu kazmaya yukarıdaki isimler başlıyor zaten,yani kendilerine bile saygı duymuyorlar aslında..

Ne zaman saygı duyuyorlar,"teknik danışman" olarak maaş almaya başladıkları zaman..

Bu ,kangrendir..

Ve bilinen tek tedavisi,

Kengrenli bölgeyi ,kesip atmaktır..

Yoksa "hasta" ölür..

İHTİLALL
05.08.2010, 12:08
Bu arada,

Başka platformlarda görece başarılı olan değerlerimizin,

O başarıdan sonra Trabzonspor'a bakışlarına çok önem veririm ben..

Mesela Kazan'da pik yapan Gökdeniz ,kalkıp "Trabzon'a dönüp takımımı da şampiyon yapmak istiyorum ,artık "derse henüz eli ayağı tutarken,sınıfı geçebilir..

Bu yüzden ,Platini'ye" Zenıt'li nerede yahu" diye sorduran vatandaş,

Bu fakir gibilerin gönlünde "KRALDIR"..

Hiç gol atmasa bile..

magicyattara
05.08.2010, 12:27
Soruma cevap alamadım abi..sadece efsaneleri eleştirmekle bu işler olmuyor..çözümü alalım..kimlerdir bu takımın başına,izleme komitesine,alt yapısına geçecek olan adamlar..

Sana 6 şampiyonluk kazandıranı beğenmiyorsun madem,o halde nasıl bir ekibin takımın başında olması gerektiğini de söyleyeceksin..:)

Ki bu beğenmediğimiz adamların alayı,bulundukları görevlerde hep bıçak sırtında olmuşlardır..bugün sizin savunduğunuz anlayış yıllardır bu kulüpte var..yok zannetmeyin..efsane dediklerimiz yıllarca bu kulüpten içeri girememişlerdir..Dozer Cemil cebinde 5 tl ile ölmüşse,herkes kendine bundan bir pay çıkarsın..

pazarkapılı
05.08.2010, 12:41
önceliklre ahmet suat özyazıcı için söylenen vasat futbolcu tanımlamasına zamanın ocaklı güclü oyuncularının trabzonda zaman zaman benim oynadıgım 24 subat spor klubu lokalinde,sehir klubunde,işte ne bilim idmanyurdu lokalinde,sunaki trabzonspor lokalinde babamlarla sohbetlerinden katılmadıgı söylemeliyim....krino kafato abi keza büyük futbolcu suat der....istanbulda yine babamın arkadasları olan ergin kulacoglu,bir cenap genc bir köksal mesci den(duyduklarım son iki ismin trabzonda yetisen en büyük futbolculardan ikisi oldugu yönünde)suat özyazıcının tasvirini dinleyebilirsiniz....köksal abi trabzon da dsi klubundedir suan:)....

alikemal mevzusunda ise birazda kişisel düsünmek lazım....kişi acısından kişi karakteri acısından....kimi futbolcular vardır köksal mesci abimiz gibi(a.gücü ile feneri sekiz kişi yendiler iki gol attı macta erman toroglu da vardı) parayı secmemişler ve suanda kahvede oyun oynamaktadırlar....kimileride vardır parayı secip yollarına devam etmişlerdir....biraz da böyle gelelim....

İHTİLALL
05.08.2010, 13:31
Soruma cevap alamadım abi..sadece efsaneleri eleştirmekle bu işler olmuyor..çözümü alalım..kimlerdir bu takımın başına,izleme komitesine,alt yapısına geçecek olan adamlar..

Sana 6 şampiyonluk kazandıranı beğenmiyorsun madem,o halde nasıl bir ekibin takımın başında olması gerektiğini de söyleyeceksin..:)

Ki bu beğenmediğimiz adamların alayı,bulundukları görevlerde hep bıçak sırtında olmuşlardır..bugün sizin savunduğunuz anlayış yıllardır bu kulüpte var..yok zannetmeyin..efsane dediklerimiz yıllarca bu kulüpten içeri girememişlerdir..Dozer Cemil cebinde 5 tl ile ölmüşse,herkes kendine bundan bir pay çıkarsın..

Bu cevap, detaydır artık Murat,

Ama yazayım,istersen..

Mesela ,hoca olarak farkını belli eden Lucescu,neden Trabzon'a hoca olma teklifini kibarca geri çevirmiştir,diye sorayım,

Ve cevap vereyim,Ersun Yanal'ın ayağı neden kaydırıldı ise ondan.

Ve yine Avrupa'da isim yapmış bir çok hoca,çeşitli yönetimlerimizle görüşmüş,fakat anlaşamamıştır..

Yöneticlerimiz ise dönüşlerinde,aşağılık ve utanılacak bir ifade ile "efennim şeri beğenmedi" filan demişlerdir..

Halbuki,adam ücretten sonra ilk iş transfer bütçesini sorar ve bizmkiler"o işi bizum Adnan yapayi,ya da bizum Ali var ,o sağa topçi bulur" diye cevaplar ve görüşme biter..

Bu durumda kariyer ve bilgi sahibi hoca alınamaz ve başka bir b..k beceremedikleri için göreve grtirdikleri ve ilk fırsatta kurban edebilecekleri vatandaşı" bizum uşak" diye göreve getirirler..

Ve sonra kovarlar..

Demem o ki,

Avrupa'da ve Dünya'da sayısız iddialı futbol kulübünü çalıştıran,bir çok kariyer sahibi hoca Trazbon'da görev yapabilir.

Yine,bulacağı oyuncudan komisyon kapma peşinde olan ve görüldüğü gibi yıllardır hiç bir oyuncu bulamayan,izleyicilerin yerine,

Profesyonel scout ekibi kurabilirsiniz,bir futbolcu bulabilse,ekibin parası kat kat çıkar..

Mesela altyapıya ,bana göre bir marka olan Song'u,kaleci antrenörlüğüne Slyva'yı koyabilirsiniz ,fakat bu arada bu arkadaşları "dolandırmamış" olmanız gerekir..

Tabi ki temel mesele,atın sahibine göre kişnemesidir.

Yönetim çok,ama çok önemlidir.

Eğer yönetim işbilmez ise ,doğru hoca ve oğru kadronun hiçbir anlamı yoktur.Başarı imkansızdır..

Trabzonspor'da görev yapan her başkan,yönetici,futbolcu ve hatta malzemecisine kadar herkes bıçak sırtında olmalıdır zaten.ÇünküTrabzonspor büyük kulüptür ve sıradan görevliler orada istihdam edilmemelidir.

Benimde efsanem olan Dozer Cemil,cebinde beş lira ile öldü ise ,

Birazda futbolu bıraktıktan sonra ne iş yaptığı,yada futboldan kazandığı parayı ne yaptığını sorma k gerekmezmi?

Futbolu bıraktıktan sonra ,kendini geçindiremeyecek insanların,ya dafutboldan kazandıkları hatırı sayılır parayı bile değerlendiremeyen insanların,

Koskoca Trabzonspor'un kaderini belirlemesini istemek,

Alenen "cinayet" değilmidir?

Trabzonspor'a sadece kendi bünyesinden yetişen oyuncuların yönetici ve futbolcu olabileceğini ve başka birisinin bu işi daha iyi yapamayacağını düşünmek,

Dünya'da hiçbir mantıkla izah edilemeyecek bir iddia bence,eşyanın tabiatına aykırı..

Bu arada 10 yıldır topçu yetişmiyor,ne yapacağız kulübümü kapatacağız on yıl sonra?

Bu efsane isimler,Allah gecinden versin vefat ederse,"bu kadar dı artık Trabzonspor bitti" mi diyeceğiz?

Böyle bir büyük takım dünyada yoktur,olamaz da..:)

Great White
05.08.2010, 13:57
çözümü alalım..kimlerdir bu takımın başına,izleme komitesine,alt yapısına geçecek olan adamlar..

Ben bu konu ve çözüm önerisi hakkında çok yazı yazdım. Bir de buraya kısa özet geçeyim..

Bu takımın izleme komitesinin başına geçecek adam mümkünse yabancı olmalı. Herhangi bir kişi ya da oluşumun etkisinde kalmayan, futbolcu potansiyelinden anlayan, birkaç dil bilen, çalışkan, internet dünyası ile yakınen ilişki içerisinde olan genç ve dinamik kişiler arasından seçilmelidir bu insanlar.

Efsane kadromuzdaki isimlerden hiçbiri bu sözünü ettiğim kriterlerin uzağından dahi geçmedikleri için izleme komitesinin başında Ünal Karaman, Ali Kemal Yazıcı ya da Lemi Çelik gibi isimleri getirmek komiktir, gereksizdir. Zaten elle tutulur tek bir icraatleri olmaması da bu yüzdendir..

Altyapının başına ise kesinlikle bir yabancı hoca getirilmelidir. Hatta İspanyol, İtalyan gibi Akdeniz insanından değil Alman ya da İngiliz ekolünden disiplinli ve idealist bir adam olmalıdır bu kişi. Belki o zaman 10 yıldır hiçbir halta yaramayan ve adeta foseptiğe dönen altyapımızdan bir şeyler filizlenmeye başlar..

Teknik adam olarak otorite konusunda ciddi eksikleri olsa da Şenol Güneş tipindeki adamlar ideale yakındır. Futbolcusuna karşı sevecen, mülayim olmayı beceren, hatalarında ısrarcı olmayan, sürekli kendini yenileyen bir tip yani. Mükemel olmasa da yaptığı işin hakkını veren cinsten..

magicyattara
05.08.2010, 14:22
Yazımda aslında vurgulamak istediğim şey "vefa" idi..vefasızız,bunu kabul edelim..Dünya'nın en büyük kulüpleri dahi,bünyelerinden yetişmiş yıldızlarına veriyorlar en kritik görevleri..isim saymayayım burda şimdi..hatta ülke federasyon başkanları bile ülkenin en büyük futbolcularından seçiliyor..bizim gibi Basketbolcu futbolda yöneticilik yapmıyor..topla 2 saydırmamış adama vermiyorlar federasyon başkanlığını..
Vefa derken,sizin sayısız başarılara imza atmış takımın her oyuncusuna bir görev bulun demiyorum..ama en azından Dünyada ki örneklere de bakarak,bu futbolcuları değerlendirme yoluna gidin..
Bizim,belki de bu ülkenin en büyük zaferlerini kazanmış olan takımımızdan,değerlendirdiğimiz isimlere bir bakalım..en uzun ömürlü çalışanı Şenol Güneş..kim Şenol Güneş'in gönül ferahlığıyla bu takımda çalıştığını iddia edebilir..hep bıçak sırtında değil miydi Şenol hoca..ben bu taraftarın 96 yılında,"Şenol Güneş'le şampiyon olacağımıza,hiç olmayalım" diyenini tanıdım..sayıları az da değildi..
Bizim taraftar profilimiz bu ne yazık ki..dünü çabuk unutan bir camiayız..Şenol'a güvenmeyiz ama Ersun'a sonuna kadar güveniriz..
"Yapamazlar" demek kolay olanı..eminim ki,76 kadrosu için de bunu söylemişlerdir..ve o kadro kurulana kadar yaşanan curcunanın bugünden bir farkı yoktur..aynı yollardan geçiyoruz..ve o yıllardan ders almadan yanlışlarda ısrar etmeye devam ediyoruz..sonunun ne olacağı çok açık bence..
böyle nice 26 yıllar geçer gider..

Kendi özünü benimseyememiş,kendi insanına güvenemeyen bir camia,dışardan gelecek olanla eski günlerde ki başarılara dönecek öyle mi..geçiniz..

Bir de Dünya değişiyor futbol değişiyor edebiyatı var..var ama Barcelona hala alt yapısıyla şampiyon oluyor..İnter hala dışardan adam toplayarak-ki gene de çoğu aslen İtalyan olan Arjantinliler-yoluna devam ediyor..adamlar 100 yıldır aynı metodlarla ayaktalar..kısacası herkesin bir metodu vardır ve onu uygularsa başarılı olabilir..bizim ki de belli..bunun dışında ki tüm uygulamalar vakit kaybından başka bir şey değildir..

Great White
05.08.2010, 14:42
Vefa da artık bir yere kadar. Cılkını çıkarmamak lazım..

Futbolu bıraktıktan sonra kendisini hiçbir yönden geliştirmeyen, günümüz futbolunun konjönktürel yapısından bi' haber olan bir adamı sırf eskiden bu takıma emek vermiş olduğu bahanesiyle istihdam etmeye kalkarsan bunun adı vefa değil, enayilik olur ancak..

Kaldı ki bu isimler yıllar boyunca bu takımda bedavaya oynamadılar. Her biri Trabzonspor sayesinde ün, şöhret, çevre, itibar ve para kazandı. Sonrasında o paraları değerlendiren ve değerlendiremeyenler bizim sorunumuz değil..

Hem sonra Avrupa' da da durum darklı değil. En taze örnekler Raul, Guti, Marquez gibi isimler onca yıl emek verdikleri kulüplerinden zorla kopartıldılar işte. Saydığım isimler de boru değil ve nicesi var saymaya kalksam..

Barcelona ise sadece Puyol, Xavi, Inıesta ile şampiyon olamaz. Barca' nın başarılı kadrolarında mutlaka Maradona, Messi, Ronaldinho gibi spektaküler adamlar fazlaca olmuştur. Inter' in şampiyon kadrosunda ise sonradan oyuna girenler de dahil olmak üzere tek bir İtalyan dahi yoktu..

Tekrar söylüyorum. Altyapının başına kesinlikle İngiliz ya da Alman ekolünden bir adam getirilmelidir. Kimselerin ağzına bakmayacak, kimselere eyvallah demeyecek bir adam yani. Aksi halde altyapının hali şimdiki berbat görüntüsünün ötesine asla geçemez, geçmiyor da zaten. Her şey ortada:)

Külünkoğlu
05.08.2010, 15:02
Bir de Dünya değişiyor futbol değişiyor edebiyatı var..
Bu edebiyatı görev alana kadar her öz evlat yapıyor. Görev aldıktan sonra işler değişiyor. ;)

ama Barcelona hala alt yapısıyla şampiyon oluyor..İnter hala dışardan adam toplayarak-ki gene de çoğu aslen İtalyan olan Arjantinliler-yoluna devam ediyor..adamlar 100 yıldır aynı metodlarla ayaktalar..kısacası herkesin bir metodu vardır ve onu uygularsa başarılı olabilir..bizim ki de belli..bunun dışında ki tüm uygulamalar vakit kaybından başka bir şey değildir..
O alt yapılarla bizim alt yapılar arasındaki farka bakmak lazım.

Mesela 2 örnek vereyim. Alt yapıda oynayanlar soyisimlerine bakmıştım geçtiğimiz senelerde ve acı acı gülmüştüm... 2 sene üst üstte şampiyon olmuş paf takımından bir tane oyuncu gelmedi A takıma. Biraz daha geriye gidersek paf takımı kaptanları A takımın 22 kişilik kadrosuna giremeden futbolu bıraktılar. Bu mudur alt yapı ?

Sorunlarımız var ama kafada da elli türlü tilki var. Futbolcu seçimleri, Kadro seçimleri hep bu tilkilerin söylediği ile meydana geliyor. Peki niye ? niyesi şu görevi alana kadar zorluyorlar, zorladı attı kapağı, sonrası ? sonrası diyet...

Altyapı da zihniyet böyle olduğu sürece daha çok,

- kes hau ağaçları.

sözüne,

- hepsini mi ?

diye karşılık veririz.

İHTİLALL
05.08.2010, 15:03
Yazımda aslında vurgulamak istediğim şey "vefa" idi..vefasızız,bunu kabul edelim..Dünya'nın en büyük kulüpleri dahi,bünyelerinden yetişmiş yıldızlarına veriyorlar en kritik görevleri..isim saymayayım burda şimdi..hatta ülke federasyon başkanları bile ülkenin en büyük futbolcularından seçiliyor..bizim gibi Basketbolcu futbolda yöneticilik yapmıyor..topla 2 saydırmamış adama vermiyorlar federasyon başkanlığını..
Vefa derken,sizin sayısız başarılara imza atmış takımın her oyuncusuna bir görev bulun demiyorum..ama en azından Dünyada ki örneklere de bakarak,bu futbolcuları değerlendirme yoluna gidin..
Bizim,belki de bu ülkenin en büyük zaferlerini kazanmış olan takımımızdan,değerlendirdiğimiz isimlere bir bakalım..en uzun ömürlü çalışanı Şenol Güneş..kim Şenol Güneş'in gönül ferahlığıyla bu takımda çalıştığını iddia edebilir..hep bıçak sırtında değil miydi Şenol hoca..ben bu taraftarın 96 yılında,"Şenol Güneş'le şampiyon olacağımıza,hiç olmayalım" diyenini tanıdım..sayıları az da değildi..
Bizim taraftar profilimiz bu ne yazık ki..dünü çabuk unutan bir camiayız..Şenol'a güvenmeyiz ama Ersun'a sonuna kadar güveniriz..
"Yapamazlar" demek kolay olanı..eminim ki,76 kadrosu için de bunu söylemişlerdir..ve o kadro kurulana kadar yaşanan curcunanın bugünden bir farkı yoktur..aynı yollardan geçiyoruz..ve o yıllardan ders almadan yanlışlarda ısrar etmeye devam ediyoruz..sonunun ne olacağı çok açık bence..
böyle nice 26 yıllar geçer gider..

Kendi özünü benimseyememiş,kendi insanına güvenemeyen bir camia,dışardan gelecek olanla eski günlerde ki başarılara dönecek öyle mi..geçiniz..

Bir de Dünya değişiyor futbol değişiyor edebiyatı var..var ama Barcelona hala alt yapısıyla şampiyon oluyor..İnter hala dışardan adam toplayarak-ki gene de çoğu aslen İtalyan olan Arjantinliler-yoluna devam ediyor..adamlar 100 yıldır aynı metodlarla ayaktalar..kısacası herkesin bir metodu vardır ve onu uygularsa başarılı olabilir..bizim ki de belli..bunun dışında ki tüm uygulamalar vakit kaybından başka bir şey değildir..

Murat,bugün canın sıkkın herhalde..:)

Biz vefalıyız yahu..

Yeni nesil çocuklarının yarısı futbolcu adı vallahi..

Ali Kemal,Tuncay,Fatih ,Şenol bunlar benim yeğenlerim mesela..

Çevremdeki Ünal,Gökdeniz,Hami leri saymıyorum bile...

Ya da stadının içine ,o koca rezillik abidesi gecekonduyu koyan başka hangi kulüp var dünyada?..

Ya da Trabzonspor'un maçlarını yorumlamak için Zekiş Çöl gibi bir ustaya sahipken bu camia,

Düzgün cümle bile kuramayan Serdar Bali ve Hami Mandralı nasıl yorumcu olarak para kazanabiliyor?

Ya da tersinden bak,bu eski arkadaşlardan Cosmos Engin'den ,İskender Günen'e Hüseyin Tok'tan Necmi perekli'ye bir şekilde camianın içinde bir görev almamış veya dolaylı olarak Trabzonspor'dan meslek hayatını idame ettirmeyen kaç kişi var?

Dönem dönem olsa da ,bir şekilde camiada görev almışlar,yararlanmışlar.

Peki nedir özellikleri:Eski iyi futbolcu idiler!(birçoğu da değildi ya)..

Arkadaş ,adamlar eski iyi futbolcu idiler diye ,camiaya hoca yada izleyici,yada danışmanmı olmları gerekir?

Mesela biz efsane olduğumzu zamanki ve bana göre gerçek onursal başkanımız Şamil Ekinci,çok iyi bir futbolcumu idi?

Ya da La porta Barcelona'nın yıldızı mı idi?

Bu görevler farklı meziyetler,farklı nitelikler,farklı özellikler gerektiriyor..

Sen bana söylermisin 10 senedir bir b..k üretemeyen izleme komitesine hangi efsane,

Teknik direktör olarak,hangi efsane,

Danışman olarak hangi efsane,

Altyapı sorumlusu olarak hagi efsane vs.vs.

Göreve gelmelidir??...

Zaten çoğunlukla bunlar görev yapıyor yıllardır,ama sonuç ortada..

Sergen,Hakan Ü.,Hakan Ş.,Rıdvan yorum yapıyor kanallarda,

Hani bizim efsanelerimiz?

Tamam Trabzon geri planda ama mesela NTV ye hangi efsanemizi yorumcu olarak öneririsin?

Lemi mi?
Yoksa Atmaca Kemal'mi?

Acı gerçeği bir daha yazayım,onları çok seviyoruz,

AMA SORUN, KAPASİTE MESLESİ..

Ya da futbol federasyonu üyeliği veya ileride başkanlığı için,hangi efsanemizi önerirsin?

Şu anda kadroda bulunan bazı oyucularımızı tanıyorum.Özellikel Trabzon'lu olanlardan..

İddia ediyorum,futbolcu olmasa idiler simit bile satamazlardı..

Onlardan hep ileride bir kaptan,hoca ,başkan olmalarını bekleyerek konuşurum zaten,ben de senin gibi..

Ama gel gör ki üretimimiz bu,Barış Memiş'in İngilizce öğrenmemk için sarfettiği çabayı antrenmanlarda gösterse,milli takımın değişmezi olacağını düşündüğümü söylemekle bitireyim..:)

Külünkoğlu
05.08.2010, 15:09
Birşey daha ilave edeyim. Ali Kemal hoca için söylemiyorum ama şu yanılgı var bir çoğumuzda. İyi futbolcu olan iyi teknik adam olacak diye bir kural yok. Hatta daha da ileri gideyim iyi insan olacak diye bir kayde de yok... Ki bunun örneklerini zaman zaman yaşıyoruz. Ayaklarının topuğa basıp erkete gibi dolaşanları mevcut.

Eski futbolculara dair Sadri Şener Başkanın söylediği doğru sözlerden biri de şudur "hiç okumuyorlar, kendilerini hiç geliştirmiyorlar, biraz okusunlar geliştirsinler kendileri" yüzde yüz katılıyorum. Ama gel gör ki Trabzonspor büyük marka, gölgesi de büyük oluyor...

tigin
05.08.2010, 15:41
Teknik danışmanın yardımcısı nerede ey yönetim. inanamıyorum ya. Kaç zaman geçti hala Teknik danışmana bi yardımcı bulup göreve getirmediler. Boş gezen bir sürü efsane topçumuz var halbuki. Nerde vefa yuhh.

magicyattara
05.08.2010, 17:15
Son 26 yıldır kulübe başkanlık yapan insanlarımızı göz önüne getirdiğimizde,bizi hangilerinin su yüzüne çıkarmaya çalıştığını hangilerinin daha da derine gömdüğünü rahatlıkla görebiliriz..değişen sadece bakış açısıydı..kendi insanımıza hangileri şans verdi (ama samimi olarak),hangileri en ufak hatalarını kollayarak onlara yol verdi..burayı iyi ayırt etmek lazım..

Bu insanları birileri kullandılar mı yoksa bu insanlar mı kulübü kullandılar harbiden..

Bir gün Necmi Perekli menejer oluyor,6 ay sonra görevine son veriliyorsa zaten bu kulüpte ciddi bir planlamadan bahsedilemez..yani "şu adamı bir menejer yapalım,bakalım işler düzelecek mi" diye bir anlayış olur mu..
Kim kimi kullandı..

Özkan hoca çekinmeden Hüseyin'e formayı uzatırken,Ziya Doğan,Çağlar Birinci'yi beğenmeyip serbest bırakabiliyor..

İşte bu anlayış koskoca efsane dediğimiz insanları beş paralık etmiştir milletin gözünde..

Neyse tren kaçtı zaten..adamların her biri zaten en verimli olabilecekleri dönemleri çoktan geçtiler..bugün Şenol Güneş var can simidi diye sarıldığımız,tüm karşı çıkmalara rağmen..yarın onu da bulamayacağız..

magicyattara
05.08.2010, 17:19
Teknik danışmanın yardımcısı nerede ey yönetim. inanamıyorum ya. Kaç zaman geçti hala Teknik danışmana bi yardımcı bulup göreve getirmediler. Boş gezen bir sürü efsane topçumuz var halbuki. Nerde vefa yuhh.

Efsane topçulara artık itibar edilmiyor..bir cv gönderebilirsin yani..ne olur ne olmaz..

Great White
05.08.2010, 17:25
Teksas, Tommiks, Zagor ve hatta çok sevdiğim Mister No bile tarihe karıştı ama bizim "kahramanlar" hala revaçta olduğu gibi takipçileri de var maşaallah:D

a f s
05.08.2010, 18:01
Necmi Perekli zamanında iyi bir golcü olabilir ama menejerlik yapamaz.

İnsan yakından tanıyınca uzaktayken göremediklerini görebiliyor. Futbolu -keyfini kaçırmamak için- çok yakından izlememek lazım

Bakış açılarını anlamamız açısından yararlı bir örnek olabilir sanırım

http://behance.vo.llnwd.net/profiles3/96416/projects/329834/964161255975057.jpg
http://behance.vo.llnwd.net/profiles3/96416/projects/329834/964161255975076.jpg
http://behance.vo.llnwd.net/profiles3/96416/projects/329834/964161255975101.jpg
http://behance.vo.llnwd.net/profiles3/96416/projects/329834/964161255975109.jpg
http://behance.vo.llnwd.net/profiles3/96416/projects/329834/964161255975129.jpg

Yeni değerler üretmedikçe eskileri bir şekilde konuşmaya mahkumuz.

tigin
05.08.2010, 21:43
Efsane topçulara artık itibar edilmiyor..bir cv gönderebilirsin yani..ne olur ne olmaz..

Edilmiyor olur mu. Buyurun bakın dünyada olmayan bir mesleği efsane topçumuz için icat etmişiz. Acaba teknik danışman olarak ne tür hizmetlerde bulunmuş göreve geldiği süre zarfında?
Aslında işin komik tarafı bu değil.
Komik olan teknik direktörün teknik danışmanı olması. Şenol Güneş ona ne soracak ne danışacak acaba. Ha Ünal Karaman ne yapıyordu bu arada. O da yardımcıydı dimi. Ya birde Ahmet Suat Özyazıcı var. Of ülen danış danış bitmez.

pazarkapılı
06.08.2010, 09:01
bu arada kastedilen mevzuda bahsedilen efsane futbolcular belirli sayıda belirli kişiler....siz ali yavuz'u,güngör sahinkaya yı,tuncay mesci yi-köksal mesci yi,osman denizci yi,hüsnü özkarayı,hüseyin tok u ne kadar görebiliyorsunuz bu işlerde?....genelleme yapmamak lazım bu yüzden....

istanbul üniversitesi çapa tıp fakültesinde kitaplarda da sık sık görwebileceginiz kabak sebahattin i bileniniz var mı?efsane isimler serdar bali,alikemal,senoldan ibaret degil....efsane isimlerin çogu benim gözümde efsanevi bir şekilde hayatlarına devam ediyor....kimi işinde gücünde....kimi de kahvelerde bir basına.....

magicyattara
06.08.2010, 09:19
Necmi Perekli zamanında iyi bir golcü olabilir ama menejerlik yapamaz.

İnsan yakından tanıyınca uzaktayken göremediklerini görebiliyor. Futbolu -keyfini kaçırmamak için- çok yakından izlememek lazım

Bakış açılarını anlamamız açısından yararlı bir örnek olabilir sanırım

http://behance.vo.llnwd.net/profiles3/96416/projects/329834/964161255975057.jpg

Yeni değerler üretmedikçe eskileri bir şekilde konuşmaya mahkumuz.

Bir kere verdiğiniz örneği konuyla bağdaştırmadığımı söylüyeyim..eğer yaşlı adamlar Alzheimer değillerse,o gençlerden çok daha faydalı olabilirler..

Son cümlenizde haklısınız..yeni değerler üretmek lazım..ben de bunu söylüyorum işte;kimler olmalı bu yeni değerler?
Mesela,yeni değerlerin cv'lerinde ne yazmalı ki işe başlayabilsinler..nasıl bir tecrübeye sahip olmalılar..hayatını futbol oynamakla geçirenleri yetersiz görüyoruz..kim olacak bu yeni değerler..

Dünyanın en büyük kulüplerinin dahi,bünyelerinden yetiştirdiği futbolcularına-öncelikle yıldızlarına- görev verdiği gerçeği var..bu da Türkiye gerçeklerine aykırı sanırım..

Neyse lafı uzatmak niyetinde değilim..ben insanımıza güveniyorum..yeter ki onlara sabır gösterebilelim..bu kadar net..

Cyzio
06.08.2010, 18:28
yönetim adam değil
şenol hoca adam değil
a.kemal denizci adam değil
bizi burda toplayan,Ts yi TS yapan ne kadar değer varsa itina ile aşağılıyorsunuz,
ne yapmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum.
şaka yollu göreve talip oluyorsunuz ya insanın aklına o geliyor çekememezlik mi var adamların geldiği noktada gözünüz mü var acaba diye düşünmeden de olmuyor.
yakın-yıkın
devam edin
aferin...

Sevgili arkadaşım;

Sana cevabı ben foruma girene kadar, bu sayfada yazan pek çok üye vermiş zaten. Şenol Güneş konusunda yalnızım ama en azından bu konuda çok şükür çok destekçim var

Neyse lafı uzatmak niyetinde değilim..ben insanımıza güveniyorum..yeter ki onlara sabır gösterebilelim..bu kadar net..

Peki şenol Güneş'e 3.5 senesi kesintisiz 7 sene gösterdiğimiz sabrı, bir yabancıya neden gösteremiyoruz?

.

Cyzio
06.08.2010, 18:36
Peki şenol Güneş'e 3.5 senesi kesintisiz 7 sene gösterdiğimiz sabrı, bir yabancıya neden gösteremiyoruz?

.

Pardon, aynı soruyu bir kere daha sormuş ve cevabınızı almıştım:

-"Demek ki hak etmiyorlar."

Yani Trabzonspor'da görev yapmayı hak etmek için, ille de Trabzon doğumlu olmak gerekir, değil mi?

.

tigin
06.08.2010, 19:58
O kadarla kalsa iyi. Bazılarına göre Trabzonspor'u tutmak içinde Trabzon doğumlu olmak gerekiyor.

tigin
06.08.2010, 20:01

Kimse bizim için koşmaz zaten. Herkes para için koşar.
Ama yine de Ege'li Serkan Balcı nice özevlattan çok koşuyor.

Cyzio
06.08.2010, 20:02
O kadarla kalsa iyi. Bazılarına göre Trabzonspor'u tutmak içinde Trabzon doğumlu olmak gerekiyor.

Allah'tan forumda benim Trabzonsporluluğumu tartışan yok. Ben çok insana ters geliyorum ama böyle bir ithamla hiç karşılaşmadım.

.

Tolunay Abdioğlu
06.08.2010, 20:04
Foruma gireyim de Şenol Güneş'e azcık sallayım diye girenler var.Başlıkları karıştırmış(lar) ama.

Cyzio
06.08.2010, 20:09
Foruma gireyim de Şenol Güneş'e azcık sallayım diye girenler var.Başlıkları karıştırmış(lar) ama.

Bahsettiklerinizden biri bensem, başlık filan karıştırmadım. Yalnızca çok mesnetsizce ileri sürülen "sabır gösterme" safsatasını çürütmek için çok güzel bir örnek verdim.

.

Tolunay Abdioğlu
06.08.2010, 20:14
Bahsettiklerinizden biri bensem, başlık filan karıştırmadım. Yalnızca çok mesnetsizce ileri sürülen "sabır gösterme" safsatasını çürütmek için çok güzel bir örnek verdim.

.

Sizin yapmaya çalıştığınız şey sadece farklı görüşmek.

Cyzio
06.08.2010, 20:20
Sizin yapmaya çalıştığınız şey sadece farklı görüşmek.

Buna bir sabrınız yok mu :)?

.

Tolunay Abdioğlu
06.08.2010, 20:21
Buna bir sabrınız yok mu :)?

.

Benim sabır etmeme gerek yok.Gülüp geçiyorum sadece.

Cyzio
06.08.2010, 21:10
Benim sabır etmeme gerek yok.Gülüp geçiyorum sadece.

Sizi neşelendirdiysem, ne mutlu bana.

.

magicyattara
06.08.2010, 22:05

.

Hocam,3.5 yıl kesintisiz gösterdiğimiz sabrın sonunda,şampiyonluğun elimizden nasıl alındığını görmemenize inanın şaşıyorum..eğer 96 yılında sadece şampiyonluk yolunda ki rakibimiz değil,çok daha büyük güçler şampiyonluğumuzu engellemek için örgütlenmeseydi,bunları maalesef yazamayacaktınız..Şenol Güneş'e bu süreç sonunda başarısız demek kolay olanı..82 puan toplayıp şampiyon olamayan takım var mı ligimizde..

Trabzonspor'un sadece bir döneme damgasını vurup geçtiği sözleri taa 82-83 lerden beri söyleniyordu..onlara göre bu bir kabustu ve sona ermişti..Trabzonspor yeniden şampiyon olmamalıydı..96-84=12 yıl sonra şampiyonluğa koşan Trabzonspor bir şekilde engellenmeliydi..koskoca ilk yarıda 7 puan kaybetmiş bir Trabzonspor vardı o dönem..kendisinden çok daha kötü maçlar oynayan rakibi,bir şekilde maçlarını kazanıyor,farkın açılmasına izin verilmiyordu..neticede fener takımını öyle yada böyle bizim peşimizden ayırmadılar ve meşhur 96 finalini oynatmayı başardılar..bu maç öncesinde yaşananları anlatmaya gerek yok sanırım..kendi evinde deplasman takımı davranışı gören bir takım,maçın psikolojisinin altında,tüm camiasıyla birlikte ezildi..ezdirildi..

Burda hatayı sadece Şenol Güneş'te bulmak,Trabzonspor'un gerçeklerini kavrayamamaktır maalesef..her şey söylediğiniz kadar basit değil..

7 yıl meselesini anlayamadım ayrıca..3.5 yıl sonra 24 maçlık bir peryot ve geçen yıl 13. haftadan sonra tekrar takımın başına geldi Şenol hoca..

Tabii 2. peryotta ki Cem Papila faciasını da büyük bir başarısızlık olarak görüyorsanız zaten söylenecek bir şey yok size..:)

magicyattara
06.08.2010, 22:10
Kimse bizim için koşmaz zaten. Herkes para için koşar.
Ama yine de Ege'li Serkan Balcı nice özevlattan çok koşuyor.

Hangilerinden mesela..

Cyzio
06.08.2010, 22:22

.

Pardon, aynı soruyu bir kere daha sormuş ve cevabınızı almıştım:

-"Demek ki hak etmiyorlar."

Yani Trabzonspor'da görev yapmayı hak etmek için, ille de Trabzon doğumlu olmak gerekir, değil mi?

.

Bu konuda hala aynı düşüncede misiniz? Zira bu sorumu ustalıkla :D geçiştirmişsiniz.

Öte yandan, teknik direktörü kim olursa olsun; biraz yukarı tırmanırsa, Trabzonspor'un önü hep kesilmeye çalışılmıştır.

.

magicyattara
06.08.2010, 22:45
Böyle bir şey söylediğimi hatırlamıyorum..sadece,Trabzonspor'un kurtuluşu kendi değerleriyle olacaktır diyorum..çünkü tarihte bunun oldukça fazla örneği var..
İskender Günen'e Trabzonlu değil diyebilir miyiz veya Orhan Çıkrıkçı'ya..Ünal Karaman'a..Trabzonspor'un 1. Türkiye liginde ki ilk golünü atmış olan Ali Yavuz'a..yani Trabzonspor'a emek vermiş,camiayı tanıyan,şehri seven kim olursa olsun fark etmez..

Cyzio
06.08.2010, 23:07
Kusura bakmayın, başka bir "Öz Evlatçı" ile karıştırmış olmalıyım.

Neyse, sonunda ağzınızdan Trabzon doğumlu olmayan birileri için olumlu bir laf alabildik.

Ama bu sabır asla Leekens'e, Halilhodziç'e, Broos'a gösterilmemeli, değil mi?

.

magicyattara
06.08.2010, 23:52
Kusura bakmayın, başka bir "Öz Evlatçı" ile karıştırmış olmalıyım.

Neyse, sonunda ağzınızdan Trabzon doğumlu olmayan birileri için olumlu bir laf alabildik.

Ama bu sabır asla Leekens'e, Halilhodziç'e, Broos'a gösterilmemeli, değil mi?

.

Trabzon'u benimseyen herkese gösterilebilir..burda o kadar eğreti duran adamlar oldu ki..son örnekleri de Ersun Yanal ve Gökhan Ünal'dı..

Saydığınız yabancı isimlerin extra ne özellikleri vardı..o kadardılar..Leekens'in elinde iyi bir takım vardı..Kocaeli'ye burda yenilmeseydik belki de şampiyon yapacaktı takımı..kötü hocalardır demiyorum ama Şenol Güneş'te bulduğunuz hataların aynılarını bu hocalar da yaptılar zamanlarında..

Biraz da kendinizi yoklayın hocam..:)

Cyzio
07.08.2010, 00:25
Trabzon'u benimseyen herkese gösterilebilir..burda o kadar eğreti duran adamlar oldu ki..son örnekleri de Ersun Yanal ve Gökhan Ünal'dı..

Saydığınız yabancı isimlerin extra ne özellikleri vardı..o kadardılar..Leekens'in elinde iyi bir takım vardı..Kocaeli'ye burda yenilmeseydik belki de şampiyon yapacaktı takımı..kötü hocalardır demiyorum ama Şenol Güneş'te bulduğunuz hataların aynılarını bu hocalar da yaptılar zamanlarında..

Bravo size...

Bu insanlara neden "3.5 senesi kesintisiz, 7 sene sabır gösteremiyoruz?" kısmına gelmemeyi bütün mesajlarınızda başarıyorsunuz. İlk senesinde sizin de belirttiğiniz gibi şampiyonluğu iki maçla kaçıran bir adama ikinci, üçüncü, dördüncü seneleri neden esirgedik?

.

ESER
07.08.2010, 00:40

ersun yanal in tek kabahati serdar bali gibilere karsi savunmasiz olusu ve Trabzonda bir garip yerlinin yabancisi olusuydu..

yerlinin yerlisicilerce ipi cekilene kadar da performansi kotu de degildi. iki top iceri girseydi omuzlardaydi ama o iki top girmeyince populizmden beslenen baskanca kurban edildi..

ESER
07.08.2010, 00:43
Hangilerinden mesela..

baris memis den mesela..

BALKAN 06
07.08.2010, 07:35
Sevgili arkadaşım;

Sana cevabı ben foruma girene kadar, bu sayfada yazan pek çok üye vermiş zaten. Şenol Güneş konusunda yalnızım ama en azından bu konuda
çok şükür çok destekçim var

pek çok üye cevabı vermiş gözünüz aydın:)
şenol güneş konusunda da mücadeleye devam edin a.k.denizci olayı gibi yanlız kalmaz onu da bi şekilde yollarsanız ona da şükredersiniz artık,şükredecek başka şeyimiz kalmadı ya:)

şenol güneş gitsin bros gibi adamlar gelecek değil ya erikson gelir nasıl olsa
devam

.
:)

tigin
08.08.2010, 14:33
Hangilerinden mesela..
Bir defa şimdiye kadar oynamış bütün özevlatlardan,
İsim gerekiyorsa
Mesela,
2 Senedir takımda tutulduğu halde kendisini zerre geliştirmeyen alt yapıdan çıkan Barış Memiş'ten.
Üstelik ne gariptir ki o Barış Memiş'i takıma alan ve ona bu eşsiz fırsatı sunan beğenmediğiniz Ersun yanal'dı.
Sahi hatırlayan var mı. Ersun Yanal'dan başka alt yapıdan oyuncu seçip a takıma kazandıran, yada genç Trabzon'lu isimlere güvenip görev veren başka kim vardı?
aha
Samet Aybaba. Hani Bjk'li Samet Aybaba.

Konuya dönersek eğer.

Teknik danışman Ali Kemal Denizci akşam maçta mıydı?
Kendisini gören var mı?
İşini nasıl ve nerede icra ediyor.
Görevini yapıyor mu?

tigin
08.08.2010, 14:53
Hocam,3.5 yıl kesintisiz gösterdiğimiz sabrın sonunda,şampiyonluğun elimizden nasıl alındığını görmemenize inanın şaşıyorum..eğer 96 yılında sadece şampiyonluk yolunda ki rakibimiz değil,çok daha büyük güçler şampiyonluğumuzu engellemek için örgütlenmeseydi,bunları maalesef yazamayacaktınız..Şenol Güneş'e bu süreç sonunda başarısız demek kolay olanı..82 puan toplayıp şampiyon olamayan takım var mı ligimizde..

Trabzonspor'un sadece bir döneme damgasını vurup geçtiği sözleri taa 82-83 lerden beri söyleniyordu..onlara göre bu bir kabustu ve sona ermişti..Trabzonspor yeniden şampiyon olmamalıydı..96-84=12 yıl sonra şampiyonluğa koşan Trabzonspor bir şekilde engellenmeliydi..koskoca ilk yarıda 7 puan kaybetmiş bir Trabzonspor vardı o dönem..kendisinden çok daha kötü maçlar oynayan rakibi,bir şekilde maçlarını kazanıyor,farkın açılmasına izin verilmiyordu..neticede fener takımını öyle yada böyle bizim peşimizden ayırmadılar ve meşhur 96 finalini oynatmayı başardılar..bu maç öncesinde yaşananları anlatmaya gerek yok sanırım..kendi evinde deplasman takımı davranışı gören bir takım,maçın psikolojisinin altında,tüm camiasıyla birlikte ezildi..ezdirildi..

Burda hatayı sadece Şenol Güneş'te bulmak,Trabzonspor'un gerçeklerini kavrayamamaktır maalesef..her şey söylediğiniz kadar basit değil..

7 yıl meselesini anlayamadım ayrıca..3.5 yıl sonra 24 maçlık bir peryot ve geçen yıl 13. haftadan sonra tekrar takımın başına geldi Şenol hoca..

Tabii 2. peryotta ki Cem Papila faciasını da büyük bir başarısızlık olarak görüyorsanız zaten söylenecek bir şey yok size..:)

Trabzonspor'un hakkının gasp edilmesi meselesinde haklısınız. Ancak burada görmek istemediğiniz bir durum daha var.
Trabzonspor'un hakkı sadece Şenol hoca zamanında gaspedilmedi.
Ersun Yanal yönetiminde 2008-2009 sezonunda lig liderliğini sürdürürken ilk yarı maçlarında hakkımızın nasıl gasp edildiğini ve liderlikten koptuğumuzu hatırladınız mı?
Tescilli Trabzon ve Trabzonspor düşmanı Hıncal Uluç bile "Trabzpnspor ile diğer takımların arasındaki puan farkı eritildi" demedi mi?
Peki sonrasında tamamen topçularımızın beceriksizliği ile kaybettiğimiz İBB, Denizli ve Konya maçlarındaki puan kayıplarına rağmen şampiyonluk iddiamız sürerken ve sezon başında yeniden yapılanan takım gelecek adına umut saçarken o takımın hocasına neden bir sezon bile sabredemedik.

Aslında sorun hocanın Trabzon'lu olması yada yabancı olması değil.
Şenol Güneş'te en ufak bir olumsuz durumda nasıl günah keçisi ilan edilip daha önce olduğu gibi takımdan koparılacak biliyorum.

Sorun "bu ülkeye komünizm gelecekse onu da biz getiririz" zihniyeti. Sorun takımın kulübün büyüklüğü altında ezilen örümcek kafalı, çapsız, dünyadan bihaber, dedikodu ve fitneden başka bir şeye kafası çalışmayan insanların çokluğu.

Sorun, önceki sayfalarda Soner'in dediği gibi alt yapının başında torpil, kayırma vb hareketlerin önüne geçecek adil ve iş bilen bir hocaya görev verecek çapta yöneticinin olmaması.

Alt yapıdan son 5 senede çıkan 2-3 tane oyuncu var. Onlarıda "elin Buca'lısı" çıkardı.

tigin
08.08.2010, 14:58
Ve son bir şey daha.
Herhangi bir oyuncu yada hocanın aldığı paranın çok olması olumsuz bir şey değildir.
Bu, sizin ne kadar iyi bir takıma veya ne kadar iyi bir hocaya sahip olduğunuzun en bariz göstergesidir.
Bu o takımın büyüklüğüdür.
Büyümekten korkmayın.
Kurumsallaşmaktan korkmayın, kadrolaşmaktan korkun.

magicyattara
09.08.2010, 17:36
Trabzonspor'un hakkının gasp edilmesi meselesinde haklısınız. Ancak burada görmek istemediğiniz bir durum daha var.
Trabzonspor'un hakkı sadece Şenol hoca zamanında gaspedilmedi.
Ersun Yanal yönetiminde 2008-2009 sezonunda lig liderliğini sürdürürken ilk yarı maçlarında hakkımızın nasıl gasp edildiğini ve liderlikten koptuğumuzu hatırladınız mı?
Tescilli Trabzon ve Trabzonspor düşmanı Hıncal Uluç bile "Trabzpnspor ile diğer takımların arasındaki puan farkı eritildi" demedi mi?
Peki sonrasında tamamen topçularımızın beceriksizliği ile kaybettiğimiz İBB, Denizli ve Konya maçlarındaki puan kayıplarına rağmen şampiyonluk iddiamız sürerken ve sezon başında yeniden yapılanan takım gelecek adına umut saçarken o takımın hocasına neden bir sezon bile sabredemedik.

Aslında sorun hocanın Trabzon'lu olması yada yabancı olması değil.
Şenol Güneş'te en ufak bir olumsuz durumda nasıl günah keçisi ilan edilip daha önce olduğu gibi takımdan koparılacak biliyorum.

Sorun "bu ülkeye komünizm gelecekse onu da biz getiririz" zihniyeti. Sorun takımın kulübün büyüklüğü altında ezilen örümcek kafalı, çapsız, dünyadan bihaber, dedikodu ve fitneden başka bir şeye kafası çalışmayan insanların çokluğu.

Sorun, önceki sayfalarda Soner'in dediği gibi alt yapının başında torpil, kayırma vb hareketlerin önüne geçecek adil ve iş bilen bir hocaya görev verecek çapta yöneticinin olmaması.

Alt yapıdan son 5 senede çıkan 2-3 tane oyuncu var. Onlarıda "elin Buca'lısı" çıkardı.

Ersun Yanal'ın şahsına münhasır bir adam olduğunu düşünüyorum..toplum adamı değil..kendi halinde bir adam..
Kesinlikle Trabzon şehrine uyum sağlayamadı..hep mesafeli durdu,mesafeyi korudu..taraftarla arasında hiç bir maçta pozitif veya negatif manada bir bağlantısı olmadı..antrenmana gittiğim de bu durumunu kendim de hissetim..
Onun bu mesafesine şehir de mesafeli durarak karşılık verdi..taraftar "istifa" kelimesini ona karşı kullanmadı..bu şehrin insanı,kendisine 1 adım gelene 10 adım gider..kontakt olmadı maalesef ve ayrıldı..
Sabır bence ona gösterildi..hatta bırakıp gitmesi anlamsız bulundu.."Şampiyonluk süreci başlamıştır" sözüne paralel olarak,"ben bir şeyler başarmaya geldim,bana destek olun"u,taraftara hissettiremedi maalesef..inanmadı..inanmadığı içinde gitti..bu kadar basit Ersun Yanal olayı..zaten şu an aldığı pozisyon itibarıyla,çok hırslı bir yapısı olduğunu söylemek mümkün değil..
Yönetimin ona karşı bir tavrı olduğu için ayrıldığı fikrine hiç katılmıyorum..çünkü,yönetim çalışmak istemediği adamla,öyle masraflı bir planlamaya girmezdi..

magicyattara
09.08.2010, 17:48
baris memis den mesela..

Bir defa şimdiye kadar oynamış bütün özevlatlardan,
İsim gerekiyorsa
Mesela,
2 Senedir takımda tutulduğu halde kendisini zerre geliştirmeyen alt yapıdan çıkan Barış Memiş'ten.
Üstelik ne gariptir ki o Barış Memiş'i takıma alan ve ona bu eşsiz fırsatı sunan beğenmediğiniz Ersun yanal'dı.
Sahi hatırlayan var mı. Ersun Yanal'dan başka alt yapıdan oyuncu seçip a takıma kazandıran, yada genç Trabzon'lu isimlere güvenip görev veren başka kim vardı?
aha
Samet Aybaba. Hani Bjk'li Samet Aybaba.

Barış Memiş'i demek bunun için tutuyorlar takımda..:)

tigin,dostum..bundan önce ki tüm futbolcular derken haksızlık etmiyor musun..bu kadronun daha kazandığı 2 kupa var..kalan 25 kupayı kimler kazandı..nasıl bir hırs bu Allah aşkına..

AnlAy
17.12.2010, 16:52
http://www.facebook.com/pages/Ali-KemaL-Denizci/161683993877035?v=wall#!/pages/Ali-KemaL-Denizci/161683993877035?v=wall

sifuni
15.06.2012, 16:46
Hala Teknik konular danışıloyormu acaba ???

Emrah Akcagöz
01.11.2012, 15:59
Hala kulüpte görevli mi ?

pazarkapılı
01.11.2012, 16:04
Hala kulüpte görevli mi ?karıstırma....iş cıkarma:)....

Emrah Akcagöz
01.11.2012, 16:11
karıstırma....iş cıkarma:)....
Yok niyetim karıştırmak değil ancak kulüpte Ali Kemal Denizci, Özkan Sümer ve Giray Bulak ayrı ayrı görevlerde görünüyor ancak kulübe pek bi faydaları yok gibi. Ayrıca Ali Kemal Denizci'nin bayadır adını duymadık. Hala kulüpte mi yoksa ayrıldı mı ?