PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Basinizdan geçen garip olaylar....

Emorfo
08.09.2005, 14:51
Herkesin basindan geçmistir, bol gerilimli korkulu ve bir o kadarda garip olaylar. Cinli perili olaylar, cin çagirip yusuf yusuf yapmalar... hayaletler, seytanlar, kabus dolu rüyalar, karabasanlar, basilmadan korkup kaçanlar buyrun :) Edited by: Emorfo

Kaya
08.09.2005, 15:10
Valla dostum daha bu gece garip bir kabus gördüm ve hayatimda ilk defa bagirarak uyandim. Valla ev hakli gecenin bir yarisi ayaga kalkti. Iyi bagirmisim. Parçalayacaktim adami rüyamda ama sesten bende uyandim, kaçirdik...

LazY_61
08.09.2005, 15:30
Ben bir gece Trabzonda köyde sabaha kadar nefes alip verme sesi duymustum küçüktüm ve Rahmetli dedemin dua okudugunu hatirliyorum bu sesi tüm köy duyuyordu ve sanki gökden geliyordu çok korkmustum çünkü çok net duyuyordusmileys/smiley5.gif

Emorfo
08.09.2005, 15:33
Sene 1999 Trabzon Dernekpazari Holo Bogazi Arsela köyünde gece saat 3 gibi arkadaslarin balkonla çay içiyoruz muhabbet samata girla. Ortalik zifiri karanlik... Muhabbetin ortasinda karsi dagdan asagiya dogru isiklarin yana yana indigini görüyoruz herkes birbirine bakiyor. Besmele çekiyoruz. O satte orda bir insanin ya da insanlarin olmasi imkansiz bahsettigim yer ormanin en karanlik kisimlari. Isiklar derede birlesiyor büyük bir isik kümesi olusturuyor. Daha sonra ezan sesi duyuyoruz. Sabah ezani saniyoruz ancak daha sabah ezanina 2 saat var. Bir iki dakka ezan devam ediyor ve ardindan degirmende toplanan isik kümesi hareketleniyor kemençe ve kadin sesleri duyuyoruz. Köyümüzün abilerinden biri bunlar cinler diyor. Herkeste bir korku insan varliginin disinda ilk kez baska varliklarin varligina sahit oluyoruz. Bir iki saat isiklar ve sesler devam ediyor. 2 saat hiç kipirdamadan bu manzarayi seyrediyoruz. Ilginç olan bir noktayi bir iki hafta sonra ögreniyoruz. Bu isiklari bir arkadasimiz çekmis ancak ne hikmetse çekilen resimlerde bir tane bile isik görünmüyor. Resimler simsiyah çikmis. Diger normal resimler dururken o aksam çekilen resimler siyah çikti. Daha önce bir çok kez cinli hikayeler dinlemistim ancak böylesi hiç olmamisti gün dogana kadar uyuyamadik.

Cinlerde söyle bir özellikte var bulunduklarin yörenin kültürünü sahipler 7 kisi 2 saat yanlis duymadiysa paso kemençe sesleri geliyordu ve büyük ihtimalle de müslümandilar...

Gülşen
08.09.2005, 15:41
Nurtopu gibi sirlar dünyasi konumuz da oldu. Çok renkli hikayeler çikacak diye merakla bekliyorum. Hayirli olsun... Bu arada LazY61, o ses mikrofon açikken uyuyakalmis bir cami imami olabilir mi smileys/smiley17.gif

Emorfo
08.09.2005, 16:15
Gülsen abla yok mu senin basindan geçen garip bir olay ya da çok korktugun bir olay. Mesela enkaz gibi olan okulun binasindan korkmadiniz mi hiç :)

TS HASAN
08.09.2005, 16:31
Faruk abi su cinlerin adini söylemeyek daaa siteyi basarlar nolur nolmazsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifüç harfli diyelim bunlarasmileys/smiley36.gif

Bundan yaklasik 8,9 sene önce düzcedeyim bir dügünde normal bildigimiz köy dügünü falan yani, gece yarisi oldu dügün devam ediyor, biz tam yola koyulup çikicaz arabanin yönü normal biryere bakiyor fakat bizim arka yoldan gitmemiz gerekiyor, neyse tam yola çikmaya hazirlaniyoruz önümüzde iki tane ikiz küçük kiz var ozaman ikiside benim emsaldeler tabismileys/smiley36.gifALLAH ALLAH diyoruz laaaa bunlar niye duruyo arabanin önünde arkadan bir ses geldi hepimiz arabanin içinden arkaya bakiyoruz normal dügünden gelen gürültülerdi önümüzü bi çevirdik hiç birsey yok.Herneyse arabayi çevirdik normal yoldan gidicez asagi yola indik yol zifiri karanlik ulaaaa bi baktik kizlar gene orda tövbe yarabbi tövbe dedi arabadaki büyükler millet tirsti herkes yusuf yusuf bir iki dakka sonra kizlara bakarken pat ortadan yok oldular ama o geceyi hayatim boyunca hele o büyüklerin yüzündeki ifadelerismileys/smiley4.gifNeyse böyleydi vesselamsmileys/smiley2.gif
Immortal_TS(Reklam yapak daaaasmileys/smiley36.gif)

Gülşen
08.09.2005, 17:34
Bana laf atan Emorfo bak! O binadahatta bina demeyelim,ismi betonarme olanyapilar bozulabilir, çadir diyelim, çadirda siz okudunuz.Ben depremden önce hatmimi indirmistim Faruk.Uzatmalar için ara sira "ce" yapip kaçiyorduk. Gerçi hakem fazla uzatti ama neyse, allahtan son dakika golüne kurban olmadik.

Benim böyle hikayelerim yok,varsa da su an hatirlamiyorum... Aklima gelirse yazarim... Ama biz küçükken ananem "zemheri kizi" hikayeleri anlatirdi. Odakikadan itibaren ben ne banyoya gidebilirdim ne de mutfaga...smileys/smiley4.gif

Ozan
08.09.2005, 18:00
bende 5 yil önce ( 10 yasindayken) teyzemlerde kaliodum. gece uyandim. su içmeye gittim.tabi evi pek tanimiom bide küçüklük hai iste korka korka gidiodum.neyse.içdim tam geldim odaya.bi sesler duyuyom. arapca. smileys/smiley5.gif.ben o anda bi tirsdim.hemen girdim yatagin içine sonra az sakin olup dinledigimde sabah ezani oldugunu farkettim.smileys/smiley36.gif.

suan aklima bu geldi birazdan korkunç bisey gelirse sölerim.

Kaya
08.09.2005, 18:01
bende 5 yil önce ( 10 yasindayken) teyzemlerde kaliodum. gece uyandim. su içmeye gittim.tabi evi pek tanimiom bide küçüklük hai iste korka korka gidiodum.neyse.içdim tam geldim odaya.bi sesler duyuyom. arapca. smileys/smiley5.gif.ben o anda bi tirsdim.hemen girdim yatagin içine sonra az sakin olup dinledigimde sabah ezani oldugunu farkettim.smileys/smiley36.gif.

suan aklima bu geldi birazdan korkunç bisey gelirse sölerim.

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley4.gifsmileys/smiley36.gif

A.Hilal Çakıroğlu
08.09.2005, 18:05
geçen yil yurttayiz, aksam muhabbet ederken fal konusu açildi, ablam da çok güzel kahve fali bakarDI.smileys/smiley4.gif bu tür durumlar için türk kahvemizbulunuyor tabismileys/smiley2.gifbasladik fal baktirmaya, en son arkadasin falina bakarken tuhaf seyler gördügünü söyledi. kendisi de biraz korkaktir bu yüzden bakmaya devam etmedi. neyse sabah uyandik ablam korkunç bir rüya gördügünden bahsediyo, rüyasinda 3 tane cin görmüs onlardan kaçmaya çalisiyormus, bir tanesi dilenci kiliginda yaklasip para istemis bizimki hem onun da cin olabilecegini düsünüyo ama ya degilse diye de para uzatiyo (büyüklerimiz hep der ya dilenciyi bos çevirmeyin diye onu hatirlamissmileys/smiley36.gif) bu sirada cin ablamin kolunu tutmus ve çok canini yakacak sekilde sikmis.

ablam çok korkmus. bu sekilde rüyasini anlatirken biz de her zamanki gibi girgira alip gülüsüyoruz, "o kadar etkisinde kalmisim ki; hala kolum aciyo" deyince arkadas espirisine "yaa o kadar kötümü sikti, aç bakayim kolunu" dedi

ablam kolunu açtiginda hepimiz sok olduk çünkü tam o üstten cin sikti diye gösterdigi kisim mosmordu.http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley5.gif

Gülşen
08.09.2005, 18:06
Hiç gülecegim yoktu Ozi... Çok yasa emi... smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Gülşen
08.09.2005, 18:11
Fanatik pacci, ben rüyayi yorumlamaya çalisayim... Sabah hayrina derler, adettendir, ben de öyle diyeyim... Bu üç cin Istanbul takimlari olmasin??? Hatta isirmaya çalisan ezik bahçe olabilir.smileys/smiley4.gif Birkolunu koparmaya çalisiyormus, o da geçen yil ki Gökdeniz olayi olabilir.smileys/smiley36.gif

A.Hilal Çakıroğlu
08.09.2005, 18:18
Fanatik pacci, ben rüyayi yorumlamaya çalisayim... Sabah hayrina derler, adettendir, ben de öyle diyeyim... Bu üç cin Istanbul takimlari olmasin??? Hatta isirmaya çalisan ezik bahçe olabilir.smileys/smiley4.gif Birkolunu koparmaya çalisiyormus, o da geçen yil ki Gökdeniz olayi olabilir.smileys/smiley36.gif

walla güzel yorum,smileys/smiley32.gifher ne kadar ablam gökdeniz abimi pek sevmesede.smileys/smiley1.gif

ben de küçük bir ekleme yapayim barismileys/smiley4.gif su havada kalan bozuk para da eziklerin gökdenize teklif ettigi para olsa gerek

Ozan
08.09.2005, 18:22
Sene 1999 Trabzon Dernekpazari Holo Bogazi Arsela köyünde gece saat 3 gibi arkadaslarin balkonla çay içiyoruz muhabbet samata girla. Ortalik zifiri karanlik... Muhabbetin ortasinda karsi dagdan asagiya dogru isiklarin yana yana indigini görüyoruz herkes birbirine bakiyor. Besmele çekiyoruz. O satte orda bir insanin ya da insanlarin olmasi imkansiz bahsettigim yer ormanin en karanlik kisimlari. Isiklar derede birlesiyor büyük bir isik kümesi olusturuyor. Daha sonra ezan sesi duyuyoruz. Sabah ezani saniyoruz ancak daha sabah ezanina 2 saat var. Bir iki dakka ezan devam ediyor ve ardindan degirmende toplanan isik kümesi hareketleniyor kemençe ve kadin sesleri duyuyoruz. Köyümüzün abilerinden biri bunlar cinler diyor. Herkeste bir korku insan varliginin disinda ilk kez baska varliklarin varligina sahit oluyoruz. Bir iki saat isiklar ve sesler devam ediyor. 2 saat hiç kipirdamadan bu manzarayi seyrediyoruz. Ilginç olan bir noktayi bir iki hafta sonra ögreniyoruz. Bu isiklari bir arkadasimiz çekmis ancak ne hikmetse çekilen resimlerde bir tane bile isik görünmüyor. Resimler simsiyah çikmis. Diger normal resimler dururken o aksam çekilen resimler siyah çikti. Daha önce bir çok kez cinli hikayeler dinlemistim ancak böylesi hiç olmamisti gün dogana kadar uyuyamadik.

Cinlerde söyle bir özellikte var bulunduklarin yörenin kültürünü sahipler 7 kisi 2 saat yanlis duymadiysa paso kemençe sesleri geliyordu ve büyük ihtimalle de müslümandilar...

buna benzer bi olayi bizim eski okulda müdür anlatmisdi. bizim okulda ki müdüre de babasi anlatis yani babasinin basina gelmis.

onun baabsi eskiden geceleri degirmene gidermis yer kapmak için.3 kere ayri olay gelmis basina.bi keresinde geri dönerken yolda yanina buzaga(inek yavrusu) gelmis.ama rengi siyahmis.giderken sabah ezani okunmaya baslamis.sonra bakdigin da buzagi yokmus.baska bi zaman yine böle gelirken . yolda uzakda öle çalgili eglenceli bi dügün gibi bisey görmüs. daha sonra yine sabah ezani okunurken kaybolmus koskocaman dügün. en sonunda yine öle dönerken gelmis gelmis. evinin önünde kocaman dev gibi bi herif ama yüzü böle normal insan gibi degil.bu korkmus tabi haliyle.3 kere besmele çekmis.kaybolmus.smileys/smiley5.gif

la anlata anlata tüylerim diken diken oldu smileys/smiley5.gif

ben çok korkarim zaten böle cinli perili hikayelerden smileys/smiley4.gifEdited by: Fanatik Ozi

gerçekefsane
08.09.2005, 18:46
fanatik ozi

burada sorulacak çok sorular var, müdürün babasinaEdited by: gerçekefsane

Karambol
08.09.2005, 19:14
sirlar kapisi..smileys/smiley17.gif

SDanışmaz
08.09.2005, 19:19
"Fanatik Ozi" beni güLdürdün ya Allah'ta seni güLdürsün smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif Edited by: ThE_s2d

#10 Fietra
08.09.2005, 20:56
Içimizi karartinizsmileys/smiley1.gif

Emir BAYRAK
08.09.2005, 21:12
Fazla degil 3 ay önce evdekiler tatile gittiklerinde tek kaliyodum.Gece kalktim su içmeye gitmistim..O aksamda ayiptir söylemesi yatmadan dürüm yemistim.Biraz hararet yapmis olmali ki gece'nin bi yarisi kalktim mutfaga gittim.Dolaba baktim soguk su yok...Sonra disaridaki damacanadan su aldim...Cama dogru yürüdüm(balkona).Camda arkamda bembeyaz bir adamin yürüdügünü farkettim(sakalli falan düz elbise giymis)birden tirstim hemen hayatimda hiç okumadigim kadar hizli dualari okudum smileys/smiley36.gif.Aynaya baktim hayel mi görüyorum diye..Baktim hayel filan degildi...Cesaretimi topladim arkama döndügümde benim dönmemle kipirdayan bir cisim gördüm ve duvarin yanindan yok olup gitti...

Oğuzhan Görkan
08.09.2005, 22:55
benim dedem de sabah tarlaya giderken hep at üstünde orat yasli bi adam gorurmus her sabah slm werirmis adam dedem de tabi..sona dedem bu adami her sabah gorunce kimdir necidir die merak etmis konuyu babanneme anlatmis.anlatigi gunden sonra bi daha gorememis o adami kimdir necidir hala dusunuyom....

gerçekefsane
08.09.2005, 23:26
benim dedem de sabah tarlaya giderken hep at üstünde orat yasli bi adam gorurmus her sabah slm werirmis adam dedem de tabi..sona dedem bu adami her sabah gorunce kimdir necidir die merak etmis konuyu babanneme anlatmis.anlatigi gunden sonra bi daha gorememis o adami kimdir necidir hala dusunuyom....

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

güldügüm için kusura bakma

Edited by: gerçekefsane

Çagman
08.09.2005, 23:48
Bizim Orada Bu Tür Olaylardaki Korkutan Varliklara Ecünnü Derler Bende bir olay anlatayim ben yasamadim ama enistem Köydeyken anlatti.

Giresun / Güce Boncuk Çukur Köyü

Ben O Zamanlar 10 yaslarindaydim ve Yaz Tatilini Firsat Bilip Köye gittik O Zamanlar Bizim Orda yayla yolu yoktu insanlar yaylaya yürüyerek giderdi Tabikide Sabah 5 te Yola cikarlardi Sabah 5 te hava biraz karartili oluyor.

Enistem Yola cikmis Kerentesini Ve azligini alip yola cikmis.Dagdan Akan Kücük Su ya biz Obuz Deriz Ve Obuzlarda Genelde Ecünnü oldugunu soyler Koydekiler.

Neyse enistem Obuzun yanina variyor Bir bakiyor Onunu Kesecek Sekilde bir Tabut Konmus Tabi Tecrübeli Kendisi Birazda Hoca basliyor okumaya Obuzdan asagi Yuvarliyor Tabutu Az ilerdeki Obuzda Bir tane daha yolunu kesecek sekilde tabut yine okuyarak atiyor Obuzdan asagi Araba Yoluna inerken bir tane daha cikiyor karsisina onun ustunden atlayip araba yoluna kosa kosa inmeye calisiyor Anlattigina gore arkasindan tas atip bagirismalar oluyormus birisi kafasina isabet etmis bizim evde yolun üstünde bizim kapiyi siddetle caldi actik kapiyi korku icinde iceri girdi bizimkilerde kahvalti hazirlamis Onun tadida b ir farkli oluiyor tabi enistem içeri girdi basladi anlatmaya bende tabi o gunden sonra aksam 7 den sonra koyde disari cikmiyorum anca yanimda biri olur oyle.

Ayrica Köyde Cok Anlatirlar Boyle ecünnü hikayeleri .smileys/smiley5.gifEdited by: Çagman

antagonist
09.09.2005, 00:14
Faruk abi basligi keske "Sir Kapisi,Sirlar Dünyasi,Sirlara Yolculuk" falan yapsaydinsmileys/smiley36.gif

Oğuzhan Görkan
09.09.2005, 00:40

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

güldügüm için kusura bakma

no problemEdited by: X-factor

LazY_61
09.09.2005, 12:59
Böyle ne hikayeler var mesela Salih abinin babasi gençken ise gidermis ve haliyle aksam eve yani köye dönermis tabi o zamanlar vasita çok yokmus findikliklardan eve dogru çikarken findik agaclarinin arasinda beyaz cuval boyunda bir sey görmüs ve anlattigina göre göz yerleri kirmiziymis tabi hemen dua okumaya baslamis hem dua okuyormus hem de o beyazligin üzerine dogru yavasça yürüyormus bu arada o beyazlik da ayni sekilde geriye dogru hareket ediyormus ve bir müddet böyle devam ettikden sonra geriye dogru çok hizli bir sekilde giderek gözden kaybolmus bunu bana Salih abi anlatmisti buraya da yazmami istedi ayrica amcam gece köyde giderken yol üstünde bagdac kurmus oturan siyah bir kedi görmüs yine bu sefer enistem canakkale de askerlik yaparken tuttugu bir nöbet sirasinda bir sehid ile karsilasmis bu tür hikayeler çok vardir ve hepsi de gerçekdir çünkü Kuran-i Kerim bunlarin var oldugunu bize bildirir

Ayrica cin demeyelim üç harfliler diyelim çünkü isim zikredildiginde orda oluyorlarmis uyariyim dedim de smileys/smiley2.gif

bahadiroglu
09.09.2005, 15:19
13-14 yaslarinda falandim heralde.

köydeyiz.ben uyuyordum.daha sonra hafiften gözlerimi açtim.yani uyaniyor gibi oldum.ama saat gece 3,,

sonra sagima dogru döndüm.bir baktim yanimda ufak boylu bir çocuk.sasirdim.bizim evde böyle çocuk yok bu kim gibi bir fikir geçti aklimdan.daha sonra çocuk bana bir tokat atarak salona geçti.odamin kapisi açikti ve salona bakiyordu.bu varlik salonun içinde çember çizecek sekilde kosmaya basladi.bilirsiniz bizim köylerde yerler tahta dösemedir.yürüyünce ve kosunca çok ses çikartir.iste bu varlikta kostugu için çok ses çikiyordu.bir an ne oluyor ula diye yataktan kalktim.ben aniden kalkinca bu varliktan ses seda kesildi.bayagi bir korkup sabah kalkip hemen geceki olaylarisadece amcamin esineanlattim.kimseye bahsetmemesini tembihledim.

diger bir olayda 3 sene önce yine köydeyken basima geldi.yine gece tabii ki.uyuyorum.bir sey beni kolumdan tuttu.alip gitmeye çalisiyordu.yataktan ayaga bile kaldirdi yani...sonra ben hem uyku sersemiyim ne oluyor yav dedim.sonra bastim bagirmaya çiglik atmaya basladim..evdeki herkes kalkti ayaga ne oluyor diye bagrismaya basladilar.isiklari yaktilar herkes yanima kostu...ben millet telaslanmasin ve korkmasin diye yok birsey tuvalete gidiyordum da vs falan dedim.

bu iki olay su an aklima gelenler.genelde bu olaylari evdekilere ya da birlikte yasadigim insanlara anlatmiyorum.çünkü insanlar gerçekten çok etkileniyor.kimse korkmasin diye bahsetmiyorum ..

Ozan
09.09.2005, 20:48
yaw arkadaslar dikkat ettiyseniz bu tür olaylarin çogu.köylerde oluyor?köylerin bi özellligi mi var acaba ???smileys/smiley24.gif???

Oğuzhan Görkan
09.09.2005, 22:15
aynen haklisin smileys/smiley36.gif

gerçekefsane
09.09.2005, 22:27
simdiye kadar iki olayi çok dikkatimi çekti, çok ilginçtismileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley29.gif

Can basten
10.09.2005, 00:33
Yav arkadaslar konuyu civitma demeyin de aklima geldi söyleyeyim bari... Yilmaz Vural sovmeniyle bi röportajda spiker sordu, futbol hayatinizda basininzdan geçen ilginç bir olay var mi diye... Herif gülerek aynen sunlari söyledi: "Var tabi, bi kere bi maçta 7-0 yenildik, ertesi hafta beni kovdular"...smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

denizci61
10.09.2005, 01:10
Belki fazla ilginç degil ama ben yine de anlatayim...Sene 1997 veya 1998 tam hatirlamiyorum...Febeyi istanbulda 3-1 (hami,tolunay,ünal)yendigimiz maçtan sonra topluca kadiköy vapur iskelesine yürüyoruz ortalikta bi tane febeli yok, tam boga heykelinin önüne geldik...Ben elimdeki bordomavi bayrakla bogaya oley oley çekiyorum...tabi herkes yerlerde,çok egleniyoruz...Daha sonra birden farkettimki boganin arka tarafinda bir öbek b.k varsmileys/smiley36.gifCiddi söylüyorum saka degil yani...

kelkitli29
10.09.2005, 02:48
benim basimdanda cok korkunc olaylar gecti fakat anlatmayayim. gercekten yillarca etkisi altinda kaldimsmileys/smiley5.gif.
Bismillahirrahmanirrahim. Gece Gece bu konuyu nereden buldum ya

Kaya
10.09.2005, 08:57
Herkesin basindan geçmistir, bol gerilimli korkulu ve bir o kadarda garip olaylar. Cinli perili olaylar, cin çagirip yusuf yusuf yapmalar... hayaletler, seytanlar, kabus dolu rüyalar, karabasanlar, basilmadan korkup kaçanlar buyrun :)

Dostum bu gece seni rüyamda gördüm. Trabzon'da köyündeydik.

Rüyanin gerçeklesmesi senin elinde.

Hayirdir insallah. :) smileys/smiley1.gif

kelkitli29
10.09.2005, 09:50

la emorfo laz cinleri yakalamissin. merak ediyorum acaba cinlerde avni akere gidip bordooooo-maviiiiii cekiyolarmi.

kelkitli29
10.09.2005, 10:04
Yil 1999, Yasim 13

Gece uyurken acayip bir Rüya!! gördüm. Rüyada ben 3. bir kisiyim. Evde ucarak dolasiyorum KENDI ELBISELERIMLE gece. Sikilmaya baslamistimki benim yattigim odanin önüne geldim ucarak. Kapiyi bi actim ve Rüyamda kendimi uyurken gördüm. Yani ben her neydiysem ucarak O AN bizim evi dolasiyordum. Birden cigliklarla uyandim ve kapiya baktim. 1-2 saniye sonra TAK kapandi kapismileys/smiley5.gifkendiliginden.
Korku bagirti kalktim ayaga ELBISELERIM yerinde yok. Baska bir odada daginik sekilde buldum elbiselerimi.

Anneme anlattim Annem dediki bizim köyedede olmus öyle. Gece Dedem eve giderken kösede Arkadasinin elbiseleriyle birini görmüs. O sanmis ,, Hayirdir Memmet, ne isin var bu saatte burda,, demis. O varlik bir anda ucarak oradan uzaklasmissmileys/smiley5.gif.

birde 2001 de köydeyim. Aksam oldu saklambac oynuyoruz. Abim dediki ,, hadi eve gidelim, aksamleyin yerler kilitlenir,,. Hadi len dedim kendi kendime ve saklanmak icin yer ariyordum. Neyse bunlar hepsi eve gitmis benim haberim yok. Ortalikta iyice karardi bende gizli yer ariyorum habire. O Anda resmen Yer yarildi iceri düstümsmileys/smiley4.gif. AAAAAAAAA bagiriyorum duyan yok. icerisi zifiri karanlik. Megersem düstügüm yer Tavuk Piniymis ama yillardir kullanilmiyormus. Asiltuhaf olan sey, 1 - 1,5 metre yükseklikteki tavandan yukari bir türlü cikamiyordum. tam cikmaya calisirken sanki assagiya cekiliyordum ve bir daha düsüyordum. bagirdim duyan yok. Bildigim bütün dualari okurken kendimi disarida buldum. evin yolunu nasil buldugumuda siz tahmin edin

kutoz
10.09.2005, 12:41
Belki fazla ilginç degil ama ben yine de anlatayim...Sene 1997 veya 1998 tam hatirlamiyorum...Febeyi istanbulda 3-1 (hami,tolunay,ünal)yendigimiz maçtan sonra topluca kadiköy vapur iskelesine yürüyoruz ortalikta bi tane febeli yok, tam boga heykelinin önüne geldik...Ben elimdeki bordomavi bayrakla bogaya oley oley çekiyorum...tabi herkes yerlerde,çok egleniyoruz...Daha sonra birden farkettimki boganin arka tarafinda bir öbek b.k varsmileys/smiley36.gifCiddi söylüyorum saka degil yani...

Boga senden mi korktu, yoksa bayragimizdan mi?Bence bayraktan korkmustur... http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

gerçekefsane
10.09.2005, 12:49
yaw arkadaslar dikkat ettiyseniz bu tür olaylarin çogu.köylerde oluyor?köylerin bi özellligi mi var acaba ???smileys/smiley24.gif???

smileys/smiley29.gifsmileys/smiley29.gifsmileys/smiley5.gif

LazY_61
10.09.2005, 12:56
Ya bu anlattiklarmizi bir maille Sadettin Teksoya gönderelim adam sir diye diye sirlarin efendisi oldu bizim hikayelerden iyi program olur smileys/smiley2.gif

baris_aykan
10.09.2005, 15:03
sene 1999 kibrista askerim cok hikayeler anlattilar yok oluler geziyo yok gece nobet tutan askerlerin basina tas geliyo falan tabi istanbulun havasini almisiz yermiyiz hesabi bi aksam arkadasimla beraber kogusumuza donerken bir askerin nobet yerinden assagi kosarak gittigini gorduk tam onumuzden gecti allah allah savas mi cikti espirisi falan yaptik inanin oyle bi kosuyoduki bizi bile gordugune emin degilim tam donup yolumuza devam edelim derken onumuzden kosarak uzun sacli bi kiz gecti o anda inanin korkudan olecektim o kadar hizli kosuyoduki zaten zifiri karanliktiki onlar assagi biz yukari kogusa kostuk o geceyi unutamam nobetci cocuk 6 ay hava degisimi aldi psikolojiden onu biliyorum

Yunus Emre AYAZ
10.09.2005, 15:39
Anneme anlattim Annem dediki bizim köyedede olmus öyle. Gece Dedem eve giderken kösede Arkadasinin elbiseleriyle birini görmüs. O sanmis ,, Hayirdir Memmet, ne isin var bu saatte burda,, demis. O varlik bir anda ucarak oradan uzaklasmissmileys/smiley5.gif.

ayno olay babama evde olmus bundan 13 yil once ben 6 yasindayken.babam gece kalkmis su içicekmis büyük annemim kiyafetlerini giyen birini görmüs iyi geceler anne demis ama sonra düsünmüs büyük annem o aksam bizde deildiki neyse arksindan kosmaya baslamis yasli kadin veya cadi kaçmis babam silahini çekip cadiyi sag kolundan vurmus.cadi tavan arasina kaçmis.orda söminenin küllerini üzerine sürüp yok olmus babam sabah kalktiginda hala olayin etkisindeydi saten 1 hafta konusmadi hiç smileys/smiley5.gif

yattara11
10.09.2005, 15:41
geçen gece saat 12 civarlarinda bilgisayarin basinda oturuyorum... gözümü bi kararti aldi... bir seyin uçtugunu fark ettim... kelebekdir diye tahmin ettim, arkama döndüm bi baktim ki odanin tavaninda yarasa pir dönüyo... o andaki saskinligi yasamanizi hepinize tavsiye ediyorum... sonra odadan disari kaçtim... smileys/smiley4.gifyarasa kendiliginden çikti... yani çikmistir herhalde smileys/smiley4.gifüç hafta geçti üstünden simdi birden önüme firlamasini istemem smileys/smiley36.gif

mini FaNaTiK
10.09.2005, 15:44
geçen gece saat 12 civarlarinda bilgisayarin basinda oturuyorum... gözümü bi kararti aldi... bir seyin uçtugunu fark ettim... kelebekdir diye tahmin ettim, arkama döndüm bi baktim ki odanin tavaninda yarasa pir dönüyo... o andaki saskinligi yasamanizi hepinize tavsiye ediyorum... sonra odadan disari kaçtim... smileys/smiley4.gifyarasa kendiliginden çikti... yani çikmistir herhalde smileys/smiley4.gifüç hafta geçti üstünden simdi birden önüme firlamasini istemem smileys/smiley36.gif smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Can basten
10.09.2005, 16:09
Köylerde oldugukadar, böyle büyük, sato gibi evlerde de hayaleti, cini, perisifalan oluyo.. Filmlerde felan da öyle ya hep...

bahadiroglu
10.09.2005, 16:36
aslinda bu olaylar insanlarin kafalarinda kültürleri sayesinde canlanan seylerde olabiliyor.

mesela bizim kültürümüze islamla birlikte arap kültüründe var olan büyü vs. girmistir.türklerde büyücülük yoktur.büyücülügün yaygin oldugu yer arap yarimadsiydi.

mesela karadeniz bölgesinde davar bindi ya da davara geldi gibi bir terim vardir.mesela insan uykusundayken üstüne bisey binmis gibi bir hal alir hareket edemez donar kalir.korkar,üstünde ruhani bir varlik oldugunu hisseder.aslinda bu ruhani bir varlik degildir.kültürümüzde böyle birseyin olmasi bizim bu olayi cinler basti gibi yorumlamamiza sebep oluyor.

ama avrupa kültüründe böyle birsey olmadigi için onlarin basina böyle birsey geldigi an doktora gidiyorlar.doktor da hemen teshisi ve tedaviyi buluyor.bu davar binmesi cinler tarafindan yapildigi inanilir bizde.ama aslinda bu uyku felci denilen olaydir.

kültürümüzde ruhani varlik inancinin çok olmasi görünülen hayallerin cin olarak algilanmasina sebebiyet verebiliyor.insan beyninde birçok sey canlandirabilir.mesela alkolik olan insanlar gündüz bile sürekli hayal görürler.üzerlerinde yürüyen böceklerden tutun yilanlara kadar...ama bunun sebebi beynin asiri tahrib olmasi sonucudur.

The Londoner
10.09.2005, 19:43
Batil inanc, buyu, buyuculuk, parapsikolojivb. konular Avrupalilar`da Dogu toplumlarindan hic asagi kalmaz. Fazlasi vardir eksikgi yoktur. O kadar sacma sapan inanislari vardir ki bu kadarina da pes dogrusu dersiniz. Belki inanmayacaksiniz ama Ingiltere`de isi sirf hayalet avcligi yapmak olan televizyon kanallari var. Bu isler icin gelistirlmis aletler vb. isin ne boyutlarda oldugunu daha iyi aciklar saniyorum. Bunun da otesinde Cadilar Bayrami vb. ozel gunler hep Bati toplumlarinin urunudur.

Velhasil, doga ustu guclere merak insanoglunun dogasinda var. Dogulu olmus Batili olmus hic farketmez.

Salih61
11.09.2005, 13:29
Bu konuyu gece okumayi kimseye tavsiye etmem...smileys/smiley2.gif

oumaer61
11.09.2005, 13:30
bunu ben bire bir yasamadim ama bir arkadasim anlatti

Çankiri/yaprakli yakinlarinda suni bir göl yanida bir otel vardir bir kere arkadasla burada kaldik arkadasta orali otelde dayisinin oldugundan cani istediginde gidip kaliyo otelde sehir merkezine uzak dagin yamacinda issiz bi yerde

nese uzatmayimsmileys/smiley36.gifbi gün bu arkadas geceye dogru disari çikiyo disarda bulunan bi çesmede elini yüzünü falan yikarken ilerde iyi giyimli 3 kisi oturdugunu görüyo

nese arkadas bunlara selam vermis bunlarda deisik sekillerde selamini almislar sonra süphelenmis bunlar cin olabilir diye hemen besmele çekip ayet-el kürsi okumus sonra bu üç kisinin ayni anda kosarak kaçtiklarini görmüs

bu olayi bana anlattiginda titriyodu vallasmileys/smiley5.gif

Emorfo
12.11.2006, 22:41
yusuf yusuff :)

Adem Erdoğan
12.11.2006, 22:57
yaw bende okuyyorum konu ne zamandan kalma.ama güzel bi konu güncel tutulabilir.

AYYILDIZ
12.11.2006, 23:12
Geçen gün elimde Tsclub poşeti taksiye bindim adam ofluymuş hangi takımlısın abi dedim az daha dayak yiyordum Trabzonspor tabi kim olcak dedi çocukları falan fanatikmiş 6 yaşında çocuğu laf söyletmiyormuş takıma.

zafer6161
12.11.2006, 23:24
valla benim hayatım hep garip

Gürkan
12.11.2006, 23:26
Trabzonda bir köy.
Eski zaman.Tasıtın olmadıgı atın esekın kullanıldıgı yıllar.

koy kasabaya uzak.kasabada işi olan ya aksam olmadan işini bitirip köye dönüyo işleri uzarsa kasabada bir yakınlarında kalıyolar gece kimse kasabadan köye dönmüyo.

sebep kasaba ile köyü birbirine bağlayan yol mezarlık yanında geçiyor ve bu mezarlıkta geceleri birkaç beyaz gölge ve tabut görülmüş vakti zamanında.

köyliler arasında bu yayılınca köylüler geç saatte yada hava kararınca oradan geçmez olmuş.

bi zaman gurbette kalan biri köye dönmüş ve olayı duymuş.inanmamış.koyluler ısrar etsede o olmaz öyle şey demiş.

olay uzayınca adam gece oradan geçmeye karar vermiş.

köylülere olayı ispat edecek kara vermiş.köylüler yapma etme demiş ama adam dinlememiş.kasabaya inmiş beklemiş hava kararsın.hava kararınca düşmüş yola.söylenen bölgeye gelince biraz etrafı süzmüş.bir süre sonramezarlıgın oradan 4-5 beyaz gölge bir tabut taşıyo.

adam bakkmıs bakmıs.

belinden silahı çıkarmıs basmış tetıge yollamıs kursunları karanlıga.aynı andada agzına gelen kufuru saymıs.golgelerın oldugu yanı adamın kursunları bosalttıgı yerden...

-osmaaaaaaan (bu arada adamın adı osman)
yapma etme.bızız deyıp adama dogru gelmısler koyden bır kac kısı.

olay sonradan acıga cıkmıs.

bır kac kafadarkacakcılık ısıne gırmıs.mallarıda bu saatlerde gecırıyolarmıs.etrafada korku salmıslar yakalanmamak ıcın.:D

ne zaman cınden perıden bahsetsek babam bu hikayeyı anlatır bızım oralarla ılgılı.

Adem Erdoğan
13.11.2006, 01:00
benim başımdan geçmedi amcamın başından geçti bu olay.

geçen sene yayldan köye yürüme iniyomuş karşısına ayı çıkmış ama hiçbişe yapmamış.

Lapina
13.11.2006, 06:22
Valla dostum daha bu gece garip bir kabus gördüm ve hayatimda ilk defa bagirarak uyandim. Valla ev hakli gecenin bir yarisi ayaga kalkti. Iyi bagirmisim. Parçalayacaktim adami rüyamda ama sesten bende uyandim, kaçirdik...

Kaya ayni sey benimde basima sıklıkla geliyor.Bazen aglayarak uyaniyorum,bazen ustume onlarca yuk binmis sekilde.En son ''idam'' edildigimi gordum.Dehset bi seydi.Bunu cozumu yok mudur diye dusunuyorum.

Remzi
13.11.2006, 21:30
Bu topiği dün gece okumaya başladım 2. sayfaya gelince tırstım iyice.Hemen yattım en ufak bi seste yusuf yusuf.:DZor uyudum valla..

SiNo
13.11.2006, 22:17
harbi yusuf yusuf hele faruk un anlattı varya ben bir daha kalanas a giderken arşelanın önünden geçmem kardeş gece:)

Emre B.
13.11.2006, 23:13
Bu da benden olsun.Babamın dedesi köyde gezerken kemençe tulum sesi duymuş.Bakmış baya kalabalık bie grup horon ediyo.Dayanamamış dedem de girmiş.Horonun ortasında bi bakmış herkesin ayağı ters.Hiç bozuntuya vermeden horona devam etmiş.Sonra kaçmış

Gamze
14.11.2006, 00:18
Bu da benden olsun.Babamın dedesi köyde gezerken kemençe tulum sesi duymuş.Bakmış baya kalabalık bie grup horon ediyo.Dayanamamış dedem de girmiş.Horonun ortasında bi bakmış herkesin ayağı ters.Hiç bozuntuya vermeden horona devam etmiş.Sonra kaçmış

:eek: :eek: yok artık yaa habu nedur :eek: vay be ne korkmuştur haa...

Emorfo
14.11.2006, 00:21
harbi yusuf yusuf hele faruk un anlattı varya ben bir daha kalanas a giderken arşelanın önünden geçmem kardeş gece:)

Valla acayip şeyler oluyor bizim orda.
Sizin köyün ordaki ormanlık tepeye çıktık. Eskiden kilise mi ne varmış tepesinde çıkalım dedik. Zirveye az kalmıştı ki ayı ile karşılaştık. :) Ayı bizden kaçıyor biz de ayıdan :)

Adem Erdoğan
14.11.2006, 01:20

Aynısı bizim köylerdede oluyomuş.Normal şartlarda kimsenin gitmeyen cesaret edemeyeceği yerde vede saatte horon tepiyolarmış şarkı falan söylüyolarmış.

Farozlu_Huso
14.11.2006, 01:46
ilk defa duydum arkadaslar . gercekten cok ilginc .

Farozlu_Huso
14.11.2006, 03:18
benim başımdan geçmedi amcamın başından geçti bu olay.

geçen sene yayldan köye yürüme iniyomuş karşısına ayı çıkmış ama hiçbişe yapmamış.

valla cok ilgincc

Adem Erdoğan
14.11.2006, 22:03
Ev arkadaşım anlattı bana ama ben hiç farkında diildim.Bu arada farozlu hüso ev arkadaşım.Bu sabah uyurken ağlıyomuşum ama ben hiç farkında diildim.Tam tersine bende onu ağlıyo zannettim.Arkadaş sabah böyle böyle diyeanlatınca şok oldum.Dün akşamda 3 harflilerin muhabbetini yapmıştık.Onun üstüne baya bi tırstık.

Dursun Ali Bahçekapılı
14.11.2006, 22:33
Gel de şimdi yat.Yaw Evde tek başımıza kalıyoruz

Gamze
14.11.2006, 22:38
bizim bi arkadaş akşam saatlerinde eve gidior..ev karanlık...salon kapısından içeri giriyor ve bakıyor ki abisi karanlıkta oturuyor..''abi napıorsun karanlıkta''diyor cevap gelmiyor ve fazla dikkate almadan kapıyı kapatıp hemen yanındaki odanın kapısını açıor...gördüğü manzara ürkünç..Abisi bu sefer de bu odada!!! büyük bi korkuyla abisine sesleniyor ve olayı anlatıor..abisi de ben hep bu odadaydım yanlış görmeyesin falan diye olaya bi açıklama getirmeye çalışıyor ancak nafile!!!uzun bir süre bu olayın etkisinde kalmıştı kızcağız..

Özge
14.11.2006, 23:00
bizim bi arkadaş akşam saatlerinde eve gidior..ev karanlık...salon kapısından içeri giriyor ve bakıyor ki abisi karanlıkta oturuyor..''abi napıorsun karanlıkta''diyor cevap gelmiyor ve fazla dikkate almadan kapıyı kapatıp hemen yanındaki odanın kapısını açıor...gördüğü manzara ürkünç..Abisi bu sefer de bu odada!!! büyük bi korkuyla abisine sesleniyor ve olayı anlatıor..abisi de ben hep bu odadaydım yanlış görmeyesin falan diye olaya bi açıklama getirmeye çalışıyor ancak nafile!!!uzun bir süre bu olayın etkisinde kalmıştı kızcağız..

çok kötü bişey

Remzi
14.11.2006, 23:02
Yahu gece gece hortlatmayın şu topici tırsıyoruz anlayın...:)

Farozlu_Huso
14.11.2006, 23:16
valla oyle ya . dun fromtherapbzone ile konustuk ondan sonra arkadasi aglarken gordum . oda beni aglarken gormus .
sabah kalktik olayi anlattim ona . alla alla dedi. bende seni ayni gordum dedi.
anneeeeeeee.

Salih61
15.11.2006, 13:03
Benim babamın başından geçmiş bu tür bir olay yıl 75-76 babam gece yarısı Trabzondan köye dogru çıkıyor tam fındıklılara geldigi zaman yaklaşık 100-200 metre ilerisinde beyaz 2-3 metre boyunda gözleri kırmızı olan bir varlık görmüş tabi babam namaz kıldıgı için dua okuyarak ve yavaş yavaş o varlıgın üstüne yürümeye başlamış o varlıkda babamın yürüme hızıyla geri gitmeye başlamış ve bir müddet sonra kaybolmuş babamın demesi yürümüyormuş uçuyormuş Allah kimsenin başına vermesin gerçekden çok tehlikeli mevzular

sümela61
15.11.2006, 14:06
bir bakkal var bizim orada... böyle camları puslu, enteresan, metruk bir yer... hakkında hikayeler türetilen bir yer... malum, marketler icat oldu bakkallar bozuldu; ben de hiç gitmedim bu bakkala daha önce... geçen gün geç saatte sigara lazım oldu, bu bakkala gittim...

saat hayli geç, hava karanlık... içeri girdim...

-selam bakkal bey amca, sigara alacaktım da...

-1950'den beri kimse sigara almadı burdan...

bir ambians, bir gariplik, bir takım sesler böyle hışır hışır...

"bu sesler de ne?" dedim...

"böyle her gün duyuyoruz bu sesleri" dedi bakkal...

"özellikle şu taraftan geliyor" dedi bisküvi reyonunu göstererek...

çekinerek yaklaştım reyona, bir de ne göreyim: eti cin!!!

sesleri onlar çıkarıyorlarmış meğer... "bunların çileklisi de çıkmış" dedim... bakkal "ben bunlarla zor başediyorum" der gibi "yapma ya?" dedi... sonra çıktım, eve gittim... yolda bir kaç da ayı gördüm; ama bunlar şehir ayılarındandı... ;)

böyle işte...

Mehdi
15.11.2006, 14:08
bir bakkal var bizim orada... böyle camları puslu, enteresan, metruk bir yer... hakkında hikayeler türetilen bir yer... malum, marketler icat oldu bakkallar bozuldu; ben de hiç gitmedim bu bakkala daha önce... geçen gün geç saatte sigara lazım oldu, bu bakkala gittim...

sesleri onlar çıkarıyorlarmış meğer... "bunların çileklisi de çıkmış" dedim... bakkal "ben bunlarla zor başediyorum" der gibi "yapma ya?" dedi... sonra çıktım, eve gittim... yolda bir kaç da ayı gördüm; ama bunlar şehir ayılarındandı... ;)

böyle işte...

abi bende ne zaman korkacam diye okuyodum iyimi:D

sümela61
15.11.2006, 14:16
abi bende ne zaman korkacam diye okuyodum iyimi:D

ya biraz da mizah katayım dedim, ne yapayım? :D :D

Not: bu arada cin, büyü gibi kavramların hepsine sonuna kadar inanıyorum... zira inandığım Kitab'ın da içinde geçen kavramlar bunlar... artı ben de Dernekpazarı / Holo / Mardadas'lıyım... bizim büyüklerimiz de baya anlattılar bizlere başlarından geçen hikayeleri, az dinlemedik bizzat rahmetli babamdan kış gecelerinde sobanın başında... burada amacım "geçin abicim bunları" gibi bir yaklaşım değildi, yanlış anlamayın beni... ;)

Remzi
15.11.2006, 16:05

böyle işte...

Bana bununka ilgili bi mail geldi arkadaşım kalbi olanlar bakmasın diye..
Bende kendimi hazırlayarak biaçtım ki

Ne göreyim Bir Eti cinn...

galyanlim
15.11.2006, 16:13
bence bu konular 12 den sonra konuşulmalıdır korkan olabilir ( ben korkmamda)

SiNo
15.11.2006, 23:28
Valla acayip şeyler oluyor bizim orda.
Sizin köyün ordaki ormanlık tepeye çıktık. Eskiden kilise mi ne varmış tepesinde çıkalım dedik. Zirveye az kalmıştı ki ayı ile karşılaştık. :) Ayı bizden kaçıyor biz de ayıdan :)

o senin gördüğün şeyleri babam da görmüş ışık kümlerini köydeyken ufakken yani köyde kalırken var dedi öyle şeyler orada çok cin oluyormuş holo da
:) evet yukarıda var bir şeylerler abi holo bir başka:D

he birde zirvede 2 tane ev var birisi babaanemlerin o arada mezarı var rahmetlinin orada çok ayı ve domuz oluyor arka taraflara doğru

Adem Erdoğan
16.11.2006, 00:05
kedidir kedi....:D

Egemen
16.11.2006, 01:08
hokkabaz adlı filme gittik miraçla..saat 00.30 gibi film bitti. gectik otobüs duragına beklioruz ama bizi bucaya atacak otobüs gelmio neyse bi tane geldi almadı bizi. söve söve çankayadan varyanta çıktık. ordaki durakta bekliyoruz. durakta bi eleman daha var bekle bekle saat 1i gecti eleman dedi pazarlık yapalım taksiyle 10 ytlye atsın bizi dedi. tamam dedik bizde. (normalde gündüz bile 10 ytlye gitmez taksi ordan) neyse geldi bi taksi konuştu eleman taksiciyle falan ayarladı biz 5 verecez eleman 5 atacak bizi taksici. konu konuyu açtı yolda, iddaa middaa takımlar derken trabzonluyuz dedik biz. taksici ordulu bir trabzonsporlu çıkmasın mı :D arasan bulamassın yani :D hakkını da helal etti ee daha ne olsun. belki pek garip deildir ama izmirde trabzonluları bulmak kolay deil :D saygılar..

zafer6161
07.01.2007, 02:24
bu akşam çok garip gecti...