PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Futbolcularımız Artık Organik Beslenecek...

UğuR
23.06.2010, 14:28
Trabzonspor Tesislerde Ahır Kurdu

Kurulan çiftliğe; 4 inek, çok sayıda tavuk ve bir kayık ile iki inek bakıcısı, 1 tavuk bakıcısı ve bir balıkçı alındı.

Trabzonspor'da futbolcu tercihleri sonuç vermeyen Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, kulüpte çiftlik oluşturdu. Hacısalihoğlu, 4 inek, çok sayıda tavuk ve bir kayık ile iki inek bakıcısı, 1 tavuk bakıcısı ve bir balıkçı istihdam etti. Amaç, futbolculara organik, taze süt, yumurta ve balık yedirmek!

Trabzonspor'da futbolcu beğenme yetkileri tamamen Teknik Direktör Şenol Güneş'in uhdesine geçince yetkileri elinde bulunduran Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, kulüpte yeni bir yönetim anlayışı oluşturdu. Kulübe ahbap-çavuş ilişkisi çerçevesinde onlarca isim alan Hacısalihoğlu, bir de çiftlik kurdu.

4 inek, çok sayıda tavuk ve bir kayık ile iki inek bakıcısı, 1 tavuk bakıcısı ve bir balıkçı istihdam edildi. Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, gazetecilerin 1 ay önce kendisine yönelttiği “Trabzonspor'a inek alıp futbolculara taze süt içirecekmişsiniz. İnek çobanı arıyormuşsunuz” şeklindeki sorusuna, “Böyle bir şey yok. Şaka yapıyorsunuz herhalde. Ben kulüp başkanıysam böyle bir şey olamaz” cevabını vermişti.

Ancak Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, Başkan Şener'e rağmen kulübe 4 inek, tavuk ve tekneyle birlikte 4 personel aldı. Dün, gelişmelerin sorulduğu Trabzonspor Başkanı Şener, “Evet, arkadaşımız böyle bir uygulamaya gitti. Tarım İl Müdürlüğü'yle görüştü. Tarım İl Müdürlüğü futbolculara taze süt içirmenin, taze balık ye yumurta yedirmenin önemini anlattı. Hayrettin Bey de geçici olarak bu uygulamayı başlattı. Bir süre deneyip kararı daha sonra vereceğiz. O gün söylenenler doğru çıktı” dedi.

Faik Yılmaz
23.06.2010, 14:39
Herhalde şaka bu.......

Great White
23.06.2010, 14:41
4 inek, çok sayıda tavuk ve bir kayık ile iki inek bakıcısı, 1 tavuk bakıcısı ve bir balıkçı alındı.

Transferde bombalar patlamaya başlamış anlaşılan!

Misina
23.06.2010, 14:42
Bu projenin başına özkan sümer verilsin.Kulupte ne iş yaptığını bilelim.

Emrah Akcagöz
23.06.2010, 14:43
Yok Faik abi gerçekmiş..

Faik Yılmaz
23.06.2010, 14:44
Yahu Guizaya Fenerin verdiği parayla çok büyük bir inek çiftliği kurulur milli ekonomiyede bir şekilde katkısı olurdu ( en azından bir işe yarardı :) ) ama nedu 3-5 inek tavuk filan.... Koskoca takıma yetermi hiç....

Kavun bahçesi de lazım.....

birde beyaz peynir için mandıra kurdukmu

Sonra şarap içinde bir üzüm çiftliği.....

tamamdır bu iş.....

Peynir kavun ve şarap ile nice şampiyonlukları kutlarlar.....

Bence bunun altapısını oluşturuyorlar......

Demedi demeyin....... :)

bkandil
23.06.2010, 14:51
Artık asbaşkana "Bu kulüp babanın çiftliği mi?" diye sorarsanız cevap hazır.

"Hayır, babamın değil benim çiftliğim. İneğim de var, tavuğum da, seneye de bir kaç damızlık öküz aldım mı, artık paraya para demem..."

TSelif
23.06.2010, 15:23
Organik beslenip organik goller atacağız :) Çok değerli canım futbolcularımız :D
Forvet transferi nerde başkan bırak bu inek tavuk işlerini :mad:
Aaa pardon unutmuşum. Daha çoooook uzun zamanımız var transfer için dimi.. 15 dk kala alırız bi adam !

Ömür Karadeniz
23.06.2010, 15:25
sayın hayrettın bey hazır ciftlik kurmusken ali babayı transfer etmeyi unutma

lazkopatfaroz
23.06.2010, 15:40
Bu projenin iyi olup olmadığını zamanla görelim. Bakalım diğer takımlarda böyle bir girişimde bulunacaklar mı ?

Külünkoğlu
23.06.2010, 15:46
"Şampiyonluktaki üç güçlü rakiplerimiz Sütaş, Maret, Aytaç" söylemi gerçek oluyor galiba...:)

.....
23.06.2010, 15:49
Afiyet şeker olsun. Yedikleri bolbol vücutlarına yarasin.

Hiç sakatlanmasınlar inşallah :)

Erdinç Dilek
23.06.2010, 16:13
Şener babanın bir çiftliği var:)

Atmaca
23.06.2010, 16:14
Benimde bircok hayalim var ama deli sanmasinlar diye söylemiyorum. Demekki bazilari icin fantazilerini gerceklestirmek cok dogal olabiliyor.Kim ne derse desin.
O degil de, simdi biz bu sene sampiyon olursak bütün dünyada müthis bir ses getirebiliriz. Sayin Haci`ya her taraftan konferans cagrilari gelebilir,"gel bu isi bize de anlat" diye.

Badaloğlu
23.06.2010, 16:46
Sonunda Türkiye'nin en büyük çiftliği tescil edildi demek... Çiftlik dedinmi böyle kurulur işte...

Bıyıkoğlu
23.06.2010, 16:55
Sayemizde Bir-İki yıl sonra ülkemizin ithal et ihtiyacı bile kalmaz :)

ESER
23.06.2010, 17:10
evet evet ...

eminim fenerbahce samandiraya ahir ve tavuk kumesi kurar bizden gorup ...yada besiktas ve gs.. ;) hatta avrupanin buyuk kulupleri de.. ,

demek ki yillardir bu yuzden basarili olamiyormusuz.. bundan sonra folluktan yedikleri yumurtalarin verdigi gucle kimse tutamayacak takimimizi ligde ve avrupada..

bi de dunya devi derler reale milan vs ye.. enayiler 80 milyon euro verip futbolcu aliyorlar ,bi bunlar icin inek ciftligi kurmuyor.. bak dunyaya ornek olacak bir proje... Trabzonspor kulubu ve ciftligi;)

yun koyunu ciftligi de kurmak lazim.. malum formalar sentetik ve futbolcularimiz dogal yunden imal edilmis formalar giymesi gerek,., mazallah bu sentetik formalar ciltlerini zedeler;)

A.Gökhan AKIN
23.06.2010, 17:11
Aslında Bide çoban lazım bunların başına!!! gerçi var herkes çok iyi tanıyor kendinisi ama çobanlık yapabilir mi? orası muamma!!!

Hürgün Aygün
23.06.2010, 17:12
Yok artık.:D

Bu işin sonu hayvanat bahçesine gider.:D

Doğan Şahin
23.06.2010, 17:13
kulüpten futbol icraatları beklerken bu çıkartılan çiftlik meselesi insanın canını sıkmıyor değil!

tamam iyi, güzel de.. herşey tas tamamda buna mı geldi sıra? önceliğimiz bu mu olmalı?

sadece bu değil çoğu konuda sınıfta kalıyoruz..

bu kafayla hiçbir yere ulaşamayız..

gaziantep geseden adam alıyor gözünü kırpmadan 2 milyon bayılıyor, ankaragücü keza öyle.

brüls hani 10 milyon avro ederdi en az.. şimdi akibeti bile meçhul! cavcav talip değil miydi bu çocuğa iki sene önce!

alacağımız avucumuzun içerisindeki adamları bile sağa sola kaptırıyor sonra ahlanıp vahlanıyoruz.

üç kuruşun hesabına düşüyoruz ve işi geciktiriyoruz. geç ama güç alacağız ama pazarda kalan son mallar gibi olacak(bazen iyi de çıkabiliyor ama istisnalar kaideyi bozmaz).

işin özü ne biliyormusunuz?

aslında farkına bile varamadık.. biz hala komadayız..

sivas iki şamar attı, uyandırmaya çalıştı bizi, uyanamadık..

bursa yumruk vurdu hala uyanamadık..

bu sene komadan çıkmak için cesur davranıp, zihniyet değiştirip, atağa kalkmamız gerekiyor ama nafile.. anlaşıldı.. koma haline devam..

iyi ki renklere aşığız.. hala hayallerimiz var.. umutlarımız var..

ancak "komada olmak mı?, kör olmak mı?" derseniz; komayı tercih eder çoğumuz..

en azından hiçbirşey olmamış gibi eski günlere dönme umudu vardır..

tıpkı trabzonsporumuzda olduğu gibi..

koma hali hayallere engel değil ama komada değilken hayal kurmak daha güzel olmaz mı?

haydi canlan trabzonspor! çık komadan! çokta zor değil! yönetiminden taraftarına psikolojik bir değişim yeterli!

elindeki yeteneklere güven ver.. oynat onları.. ısrarcı ol.. sahip çık..

taraftara güven ver.. yalan söyleme.. kandırmaya çalışma.. oyalama..

en önemlisi taktiği taraftara değil rakiplere uygula!

iskelet aşağı yukarı belli.. kat esaslı bir forveti kadroya..

top o çizgiyi rahat geçerse herşey çorap söküğü gibi peşi sıra gelir zaten..

sonra her sezon elindekilerden birer ikişer çıkartıp alttan desteklersin..

sonuçta barış'ın, göksu'nun, mustafa'nın papy'nin diğerlerinden bir eksiği yok..

tek eksik olan yönetim mantalitesi..

iyi bir takıma bu oyuncuları monte ettin mi: "vay be ne alt yapı" derler..

ama sen bunları üst çıta görüp sonuç almak için sahaya koymayı kafana koyarsan bu onları kaybetmekle eşdeğer düşer..

bu çocuklar oynadıkça üzerine koyacaklardır. tıpkı bursada sercan volkan gibilerinin yaptığı aşamalar gibi..

destekse destek.. maddiyatsa maddiyat.. ama yeterki artık akılcı işler yapılsın..

bir febe alexi 5 milyona alıp turşusu çıkana kadar oynatabiliyorsa biz de yapmalıyız..

veya bir gese aynı şekilde faydalanabileceğine emin olduğu baroşu, kewelı kadroya katabiliyorsa..

sonuçta bu adamların her zaman piyasası var..

kadroya uymadığı zaman satmak o zaman daha kolay olur..

bunları öğrenmek için komadan çıkmaya mı gerek var, yoksa komadan çıkmak için mi bunları yapmaya onu size bırakıyorum..

lütfen kulüpte istihdam ettiğiniz onca profesyoneli orada süs diye oturtmayınız..

sorumluluğu onlara bırakıp aradan çekiliniz..

sadece yönetim kurulundan-yönetim kuruluna divan kurulundan-divan kuruluna basına malümat veriniz..

basın sözcünüz de profesyonel olsun lütfen..

inanın işler o zaman hem sizin, hem bizim için daha kolay olacak..

tüm bu yapılar oturduktan sonra şu çiftlik işleri daha bir şık durmazmı!

not : arkadaşlar kulübümüzün transfer dönemlerinde dolduramadığı boşluğu "kendi kendime dolup" burada doldurayım dedim.. biraz uzun oldu ama kusura bakmazsınız umarım..

OLCAY ÇAKIR
23.06.2010, 17:17
Ben severim böyle ilginç uygulamaları...

Sevdim bile.:)

fındıkoğlu
23.06.2010, 17:25
Bombalar ardı arkasına patlıyo....
Kesin hayvancılıkta şampiyonluğa oynucaz anlaşılan...

Bu habere inanmak istemiyorum biri şaka desin lütfen...

OLCAY ÇAKIR
23.06.2010, 17:27
Haberi okuyunca bir kayık ve bir balıkçı detayını gördüm.

Bir kayık ve bir balıkçı o kadar futbolcuya olta ile balık avlayacaksa o iş olmaz.

Yetmez.

Önün deniz.

Bir somon çiftliği de denize yapılabilir.

Dağ tepede hayvan yetiştiriciliği işine girilirse şaşırmam...

Kazanırmı kulüp?

Şehrin bile kazanır....

Ciddiye alınırsa neden olmasın...

Ülkede bitik hayvancılık söz konusu...

İstihdam edilenler sıkıntı veriyor gözüksede, belkide en hayırlı istihdam edilen kadro bu kadrodur...

Sabırla beklemekten yanayım...

Fikir güzel...

Yani, bana hakikaten çok ilginç geldi...:)

İş bariz dalgaya alınsa da, tarım ve hayvancılık ülkesine giren tonlarca ithal sığır kadar komedi-dram değil...

Ben ciddiye aldım bu işi.

Bıyıkoğlu
23.06.2010, 17:31
Stadın zeminine organik hayvanlarımızın organik gübresi serpilecek, böylece çimler çok çabuk uzayacak, uzayan çimler hayvanlarımıza besin olacak. Böylece futbolcularımız organik çimler üzerinde, organik besinlerle beslenmiş olarak 2 kat fazla performans gösterecek. :)

fındıkoğlu
23.06.2010, 17:32
Olcay bizde ciddiye almak istiyoruz fakat başlık kötü... Futbolcular organik beslenicek denildimi millet tiiiye alıyo haliyle..
Trabzonspor ülkenin büyükbaş hayvan açığını karşılamak adına adım atıyo denildimi ozaman kimsenin söyleyecek tek kelimesi yoktur herhalde...

Orhan Aydın
23.06.2010, 17:34
Takıma sınıf atlatacak inekler alınmalı.

Külünkoğlu
23.06.2010, 17:36
Ben ciddiye aldım bu işi.

Transfer var mı Olcay ? Hollanda bu işin vatanı gibi, ahırın ortasını Hollanda'lılardan kuralım. :)

OLCAY ÇAKIR
23.06.2010, 17:42
Ben başkana alt yapıya 3-4 Hollanda'lı getirin tavsiyesinde bulunmuştum kahvaltıda...
Bizde öyle düşünüyoruz demişti yanılmıyorsam.

Yanlış mı anladı bizi ne? :)

*

Şu var;

Hakettikleri bir çok eleştiri bahsi var.
Hal böyle olunca her adımları transferle ilişkilendiriliyor ve hamleleri yerden yere vuruluyor.

Futbol sektörü için hata bile olsa; sonuçları anca deve de kulak denebilecek bir zararla kapatırlar bu bahsi en fazla...
Denenebilir bence...

Neeeeee?..

Deve mi dedim ben:)

Yok deveeeeee...

Deve de yakışır çiftliğe valla...

Meydandan da stada deve tur:)
Devenin nalı da bir istihdam kaynağıdır..
Aha size proce...

vuralkara
23.06.2010, 17:44
neden herkes dalga geçiyor anlamadım. son derece güzel bi olay bu. yediğimiz yapay gıdaların vücuda olması gerektiği gibi vitamin mineral katkısı yapmadığı gibi içerisindeki hormonların ne kadar zarar verdiği bilinen bir gerçek. doğal yetiştirilmiş ürünleri tüketen kişiler her zaman diğerlerinden sağlıklı ve dayanıklı olurlar. bunu kim düşündüyse bravo diyorum ben

lazkopatfaroz
23.06.2010, 17:54
100 tl ye kombine satamadığımız yerde ucuza taze süt satarız ;)

Yıldız inek aldıysak satılır yoksa satılmaz :):)

TameRHan
23.06.2010, 18:01
yönetimin,süper bir faaliyet diye resmi siteye koyup,dillendirdiği olay.ortada sportif başarı olmayınca böyle şeylerle taraftarı kandırmak istedikleri ortada

61BrAvEhEaRt
23.06.2010, 18:03
herkez kombine de alsın yanında da çiftliğe civciv falan da alsın :D:alkış::):)

TSelif
23.06.2010, 18:18
Ne yani futbolcular 365 gün çiftlikten mi beslenecek. Gittikleri her yere beslenme çantası mı götürecekler yoksa. Bunlar bizim galiba sabrımızı sınıyolar 2 yıldır. Allah bize sabır versin...

Sefa
23.06.2010, 18:23
Bu inek ve tavukları izleme komitemiz mi izledi yoksa menajer önerisi mi ? :)

TSezgin61
23.06.2010, 18:29
okadar köy var git birinden al, hem maddi destek olur köy halkina hemde futbolculara ne yedireceksen kralini yedirirsin...

kimseye demeyin gülme krizine sokariz milleti... saka gibi!

taraftar.61
23.06.2010, 18:29

ççç

Kulübü çiftlik gibi yönetiyorsunuz dersek eleştiri yapmış sayılmıyoruz artık.

Emrullah
23.06.2010, 19:12
Bu mevzu ciddi mi yoksa geçen aylarda farmwill şakası yapılmıştı, onlardan biri mi?

Enteresan bir kulübüz vesselam.

Gökhan KAN
23.06.2010, 19:14
İnşallah çift yönlü bir İnek alırlar.

Orhan Aydın
23.06.2010, 19:20
Gelecek vaad eden inek,
Bonservisi elinde olan inek,

ne yapılması gerektiğini de biz söylemeyelim artık:)

İsmail Alkan
23.06.2010, 19:38
Aslında uygulama gayet mantıklı ve cidden destekliyorum.

Keşke her kulüp yapabilse.Trabzonspor gibi bir markanın yöremize organik tarım teşviği konusunda bundan büyük katkısı olamazdı sanırım.

Tabii ki iyi tarafından bakabilirsek öyle.

Birde işin diğer tarafı var.

Misal ;
Belki önümüzdeki mali kongrelerde şöyle bir tabloyla da karşılaşabiliriz.,

"kulübümüz organik tarım yetiştiriciliğinde kullanılan 3 adet inek, 20 adet tavuk, bir adet kayık, bir adet kayık kaptanı, 3 adet çiftçi ve 7 adet ördeğin maliyeti 2 trilyon liraya malolmuş ve zarar hanemize yazılmıştır."

Kara mizah gibi ama yarın öbürgün önümüze konursa şaşırmayın :)

Mert67
23.06.2010, 19:42
Paso eleştirenler keşke orjinal fikirler de üretebilseler.

Kazım Uzunboy
23.06.2010, 19:44
4 inek yetmez. 2 de öküz almak gerek.

crazyman_61
23.06.2010, 19:47
Gelecek vaad eden inek,

yeni transferler :)

türkiyem61
23.06.2010, 19:49
enerjinizi baska yerlere kullansaydiniz coktan sampiyonduk birakin artik bu isleri

demir
23.06.2010, 19:56
daha futbolcu yetistiremiyoruz inek yetiştirmenin peşinemi düştük ???

Travelair
23.06.2010, 20:03
Bari düz inek alacağımıza kariyerli inek alsaydık. Ayranic mesela. Milkanın ineği de var ama o Trabzon'a gelmez. Avrupa'nın dev çiftlik kulüpleri, kulüp çiftlikleri (Amaan) peşindeymiş.

Şaka bir yana bence kulübü holding haline sokmak marifet değil. Bir sürü ek iş yaratılıyor. Para spora harcanmalı. Sürekli yatırım, iyileştirme, güzelleştirme diye yeni iş kolları açılıyor. Türkiye'deki işsizliğin düşmesinde bizim katkımız da var mıdır?

Emrullah
23.06.2010, 20:06
2 de öküz almak gerek.

Alt yapıyı kurmak için mi? :)

ESER
23.06.2010, 20:11
Paso eleştirenler keşke orjinal fikirler de üretebilseler.

mesela ben guzel bir oneride bulundum;)

ahir kurmak yetmez bir de tiftik kecisi agili kuralim diye..

malum sentetik kumasli formalar futbolcularimizin cildini zedeler.mazallah performanslari duser sonra.. onlara yuzde yuz dogal keci yununden formalar giydirelim ;) nasil ? :)

kulubun yan bahcesine ahir kurmaktan daha mantiksiz da degil hani..

hele o balikci kayigi hikayesi basli basina bir komedi..

bari denize balik yetistirme ciftligi kuracagiz de de inanalim isin ciddiyetine..

balikci emice vira bismillah diyip binecek takasina.. bakti isler kesat gidip halden iki kilo hamsi alacak .. al sana organik besin acilimi.. nasilsa ikisi de ayni denizden..

ESER
23.06.2010, 20:13
ayranic i gormek istiyoruz ciftligimizde.. on numara inek :)

antagonist
23.06.2010, 20:35

Ahır içi dengeleri bozmamak adına bu transferden kaçınıyoruz.
:)

Kazım Uzunboy
23.06.2010, 20:46

Alt yapıyı kurmak için mi? :)

E öyle ya Emrullah abi geleceği de düşünmek gerek. :)

Ahır içi dengeleri bozmamak adına bu transferden kaçınıyoruz.

O zaman ya 1 ya da 4 tane alınması gerek. :)

Cafer KILIÇSOY
23.06.2010, 22:48
Bari hayvanları yemlemeyi unutmasalar.

Yalnız kulüpteki 300 çalışana 4 inek yetmeyecektir.

Kulübe Wisla Krakow'dan Sarıgülü ve Hollanda'dan Karakızı öneriyorum. Kesinlikle faydalı olacaklarına inanıyorum. Bu sesimi duysunlar lütfen !!

Cafer KILIÇSOY
23.06.2010, 22:54
Kazım düşünüyoruz, bu konuda ince eleyip sık dokuyoruz.

Malum transferde hata yapmak istemiyoruz.

Bu arada süt vermeyen, ahır kurallarına uymayan ineklere kurban cezası verelim bence.. Biraz katı ama örnek bir ceza olur.

KemalEROĞLU5961
23.06.2010, 23:21
Yerinde bir hamle olarak görüyorum malum kulübe uzun vadede gelir arttırıcı projelerle borcumuzu azaltmaktan söz etmişti geçenlerde başkan...

Bahadır Çağrı
23.06.2010, 23:47
anlamadığım şu bu futbolcular zaten çuvalla para alırken yemeğin en güzelini, arabanin en kralini (bu böyle sürüp gider bilirsiniz zaten ;) ) .... zaten kullanıyor... kendi paralari organik ürün almaya yetmiyormu da kulüp böyle bir uygulamaya gitmiş ? ha derlerseki burdan elde edilen ürünler gelişme çağinda olan altyapidaki mali durumu iyi olmayan çocuklar için kullanilacak ona eyvallah derim hatta çok profesyonelce olmuş derim... değilse daha neler derim de forum kurallari müsade etmez... artik futbolcular staddan duyduklari çüşşş oha vb seslere yabancilik çekmezler nasi olsa çiftlikte yetişecek adamlar;)

Alihan Ertürk
23.06.2010, 23:49
Bu haberin başlığı vardı ve yapılan geyikler sonucu kapatılmıştı yanılmıyorsam.. :)

Ama bu sefer açık kalacak gibi.

Ceyhun Öncü
24.06.2010, 00:06
merak ettim diger takimin taraftarlari nediyor
cogu kisi yönetimi taktir etmis ve bu yönetimin diger yönetimler gibi olmadigindan filan bahsetmis

ama ilgimi ceken bir mesaj daha oldu

Bu işin öncüsü Trabzon değil Galatasaraydır.

Floryada besledikleri öküzlerden bunu rahatlıkla anlayabiliriz

Alinti : antu

Hüseyin Çümen
24.06.2010, 00:08
okurken baya güldüğüm bi haber ama antu daki yorum şahane :d

Gökhan KAN
24.06.2010, 00:09
Afrikalı bir İnek ve Öküz almak lazım. Şöyle güçlü kuvvetli. İnek Diarra olabilir mesela. Yada Öküz Essien..

Ceyhun Öncü
24.06.2010, 00:11
Bu arada Murat Tosun dan faydalanmayi düsünüyorlarmis :D

Serhat
24.06.2010, 00:15
Rezilliğin böylesi ne görüldü nede duyuldu !

Allah sizi Sütsüz Bıraksın !

Alihan Ertürk
24.06.2010, 00:20
Aldığım bir habere göre asbaşkanımız çiftlikteki çalışanlar için ibadethane yapan diğer çalışanlara köy yumurtası ve taze inek sütü ile saldırmış .:cool:

Sefa
24.06.2010, 00:21
Makukula'yı alacaklar herhalde. Anca çiftlikle beslerler onu :D

Gökhan KAN
24.06.2010, 00:22
Trabzon kökenli İneklere sahip çıkalım..:) Özevlat..

mashal61
24.06.2010, 00:24
Şampiyonluğumuza faydası olur inşa.

TSezgin61
24.06.2010, 00:25
bunlar simdi getirdikleri yabanci futbolculara müzemizden sonra burayida gezdirir... rezil olduk anasini satim:(

düsünsenize ilerde ronaldinhohu aliyoruz "ya iste bu ineklere ali aga bakiyor, tavuklarla ayse teyze ilgileniyor... napalim hayat sartlari.."

yazin bütün futbolcular findik toplamaya:D taraftarda findik fiyatlari icin devlete baski yapsin...

seneye sampiyonluk hic bukadar karanti olmamisti;)

trabzonlux61x
24.06.2010, 00:32
anlamadığım şu bu futbolcular zaten çuvalla para alırken yemeğin en güzelini, arabanin en kralini (bu böyle sürüp gider bilirsiniz zaten ;) ) .... zaten kullanıyor... kendi paralari organik ürün almaya yetmiyormu da kulüp böyle bir uygulamaya gitmiş ? ha derlerseki burdan elde edilen ürünler gelişme çağinda olan altyapidaki mali durumu iyi olmayan çocuklar için kullanilacak ona eyvallah derim hatta çok profesyonelce olmuş derim... değilse daha neler derim de forum kurallari müsade etmez... artik futbolcular staddan duyduklari çüşşş oha vb seslere yabancilik çekmezler nasi olsa çiftlikte yetişecek adamlar;)
Kardesim topcular günde 2-3 antreman yapiyorlar yani en az 10 saat tessisdeler ve sonucta yeme icme hersey tessislerde organik beslenme cok önemli birsey saglik acisindan. Ama Umut Bulut iyi besleniyor diye Drogba olacak hali yok :)

Bekir
24.06.2010, 00:36
İşte ben de Bunu bekliyordum..

Bu mükemmel bir atılım,Bu Kulubümüz için bir dönüm noktası..

Gelsin Kupalar,gelsin şampiyonluklar,Gelsin Avrupa'da başarılar....

Ceyhun Öncü
24.06.2010, 00:37
Ben Organik Tarim a destek veriyorum iyi hos

ama koca Trabzonda baska bahce yapabilecek yer yokmuydu?
veya tut bi ciftligi ondan sonra profesyonel birisini koy oraya

ama kulübün yanina olmaz

Cafer KILIÇSOY
24.06.2010, 01:33
MÖÖÖ yaz 6761'e gönder, sende çiftlikten kombine al. Bir sene boyunca ineklerin Mehmet Ali Yılmaz Tesislerindeki 300 kişiyi organik olarak besleme mücadelesine uzak kalma !!

only ts
24.06.2010, 03:00
fanatikte bir yorumum var orda yazdım yazacagımı :D 8yeriz8seneye9 benimdir :D

Faik Yılmaz
24.06.2010, 08:33
Özellikle yenildiğimiz maçlardan sonra bu konuyla ilgili bir sürü spekülasyonlar duymaya başlayacağımızdan adım gibi eminim..... :) :)

Mehdi
24.06.2010, 08:39
Anadolu'nun saf ve masum çocuğuyuz.Sosyeteye malzemeler veriyoruz,güldüğümüz fıkrayı oynuyoruz.
Ama yinede zekamızla gurur duyuyorum.
Genimizde var,yadırgayamıyorum.

Gökçebey
24.06.2010, 08:50
Forvet hattına güçlü takviye!

Trabzonspor, uzun süredir aradığı forveti, nihayet yeşil sahalarda buldu. Güçlü fiziki yapısı ve hava toplarındaki hakimiyeti ile göze çarpan Ayraniç, Trabzonspor gibi büyük bir kulüpte görev alacak olmanın kendisini çok heyecanlandırdığını belirtti. Ahır içindeki rekabetten kulübün kazançlı çıkacağını bildiren genç yetenek, transferimde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

Bonservisi elinde olan Ayraniç'in kulüple 1 yıllık saman karşılığı anlaştığı öğrenildi.

http://www.milliyet.com.tr/2007/10/07/son/resim/gal1/7.jpg

l-m
24.06.2010, 09:01
Artık eleştirmek için "Trabzonspor babanızın çiftliği mi?" diyemeyeceğiz. Tek tesellimiz öküz altında rahat rahat buzak arayabilecek olmamız.

Doğan Şahin
24.06.2010, 09:34
Ben de Hüseyin Avni Aker'de niye çimlendirme çalışması yapılıyor diye düşünmüştüm, meğer organik tarım için alt yapı oluşturuluyormuş. Hatta Türkiye Kupası sırasında o sebeple sahaya tarım makineleri sokulmuş. Artık çimleri de biçmeye gerek kalmayacak, sal inekleri stada otlasınlar.
Yalnız deplasmanlarda uçakta ineklere nasıl yer bulunacak, deplasman kombinesi sistemine tekrar dönülecek mi acaba?

Orhan Aydın
24.06.2010, 09:38
Uyum sorunu çekmeyecek ineklere yönelmeliyiz.

Ömür Karadeniz
24.06.2010, 09:46
hahaha foto mukemmel

ilhan
24.06.2010, 09:51
Bundan sonraki projeyi tahmin edebiliyorum. Herhalde at, eşek falan alıp "Futbolcularımız ilkel yollarla seyahat edecek" derler.

Uzunoğlu
24.06.2010, 09:51
Yönetimden organik tarım konusunada eğilmesini bekliyorum

Mesela yazın Avni Aker boş oluyor fasülye,patates, domates tarımı yapılabilir :)

legorakiss
24.06.2010, 09:52
istanbul takımları için mantıklı bir uygulama olabilirdi ama bizim oaralar zaten çiftlik git bi köye al istediğin kadar organik yiyecek. aklıma bir reklam geldi. adam bi köy lokantasına gidiyor. bi tavuk istiyor acele olsun diyor. sonra bakıyor pencereden canlı tavuğu yakalamaya çalışıyorlar.:D

UğuR
24.06.2010, 09:58
Yönetimden organik tarım konusunada eğilmesini bekliyorum

Mesela yazın Avni Aker boş oluyor fasülye,patates, domates tarımı yapılabilir :)

Organik Fırtına!

Trabzonspor, bir ilke imza attı. Tesis yakınına daha önce sera kurup organik sebze-meyve yetiştiren kulüp, şimdi de inek ve tavuk besiciliğine başladı!

Ülke futbolunda birçok ilke imza atan Trabzonspor, çok farklı bir atılımla bir ilki daha gerçekleştirdi. Ancak bu kez konunun futbolla direkt değil, dolaylı yoldan ilgisi var. Zira amaç öncelikle futbolcuların, daha sonra da personelin sağlıklı ve doğal beslenmesi! Bunun için kısa bir süre önce Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri içindeki bir alanda sera kurup doğal gübre ve yer altı suyuyla organik sebze-meyve yetiştiriciliğine başlayan Trabzonspor, işi büyüttü.
İşlem tamamlandı
Buna göre tesislerin doğu kısmındaki alanda ahır ve kümes inşa eden kulüp, inek ve tavuk besiciliği başlattı. Organik şartlarda beslenecek inek ve tavuklardan elde edilecek ürünlerle sporcu ve personelin ihtiyacı karşılanacak

Murat Hızal
24.06.2010, 10:04
Bizimkiler şimdiye kadar yumurtanın .öte dayanması mevzusunu tam tecrübe edememişler demek.

Yahu siz alışıksınız zaten tavuğa mavuğa ihtiyaç yoktu.

ESER
24.06.2010, 10:12
hogo bross u da bosu bosuna gonderdik iyi mi..

hazirda bulmustuk belcikanin koylusunu, ne guzel takilirdi simdi tesislerin yaninda..

Sacit
24.06.2010, 11:38
bu kadar da olmaz.. YUUUHHH..

böylece başarıda gelecek ! vay anasını ya
zaten çiftlik kurmaktan başka bişe yapamaz bu yönetim..

Kazım Uzunboy
24.06.2010, 11:41
Organik Fırtına!
Trabzonspor, bir ilke imza attı. Tesis yakınına daha önce sera kurup organik sebze-meyve yetiştiren kulüp, şimdi de inek ve tavuk besiciliğine başladı!

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm1048924.jpg

Ülke futbolunda birçok ilke imza atan Trabzonspor, çok farklı bir atılımla bir ilki daha gerçekleştirdi. Ancak bu kez konunun futbolla direkt değil, dolaylı yoldan ilgisi var. Zira amaç öncelikle futbolcuların, daha sonra da personelin sağlıklı ve doğal beslenmesi! Bunun için kısa bir süre önce Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri içindeki bir alanda sera kurup doğal gübre ve yer altı suyuyla organik sebze-meyve yetiştiriciliğine başlayan Trabzonspor, işi büyüttü.

İşlem tamamlandı
Buna göre tesislerin doğu kısmındaki alanda ahır ve kümes inşa eden kulüp, inek ve tavuk besiciliği başlattı. Organik şartlarda beslenecek inek ve tavuklardan elde edilecek ürünlerle sporcu ve personelin ihtiyacı karşılanacak.

www.fanatik.com.tr

TSelif
24.06.2010, 11:44
Sinirden patlıyorum lanet olsun ya uğraştığımız şeylere bak :mad:
Bulduk şampiyonluğun yolunu . Organik beslenip organik şampiyon olacağız.. offf offff :mad:

Canberk
24.06.2010, 11:44
Teşekkürler Fanatik ççç

Erdal
24.06.2010, 11:56
Bence biraz abartıyoruz. Trabzonspor sadece bir futbol takımı değil. Öyle düşünüyoruz. Hayatımızın bir kenarında değil merkezinde duruyor Trabzonspor. Doğru ya da yanlış durum bu....

Hal böyle iken çok da uzak olmayan bir gelecekde ön görülen beslenme problemine vurgu yapması yakışır benim kulübüme...Ha diyeceksiniz ki bir yandan HES diğer yandan organik tarım bu perhiz bu ne fasulye turşusu....E o kadar da ifrat tefrit olsun Trabzon orası :)

Sacit
24.06.2010, 11:56
aklım almıyor ya :mad:

bunların kafası ne zaman çalışmaya başlayacak...

ceserdar
24.06.2010, 11:59
Erdal Abi, bu durumda Hayrettin Hacısalihoğlu geleceği çok iyi okuyan, 20 sene sonra o günleri şimdiden görebilmiş büyük insan ve fikir insanı mı olacak?

SDanışmaz
24.06.2010, 12:08
FarmVille oynayanlar iş başına. Kulübümüze her gün bir inek hediye edin :D

Çağatay_
24.06.2010, 12:08
Bunda taraftarı rahatsız edecek ne var anlamadım..

Gayet de bizden bir olay..

karatasof
24.06.2010, 12:11
Müthiş transferler!
Resimde görülen 4 sarışın bomba ile Ligin altını üstüne getiririz artık.
UEFA Şampiyonluğu'da yanında hediyesi olur!!!!
Sağolasın Yönetim.
Teşekkürler..........

Emrah KabuL
24.06.2010, 12:11
Neden dalga geçiliyor anlamadım.. burda kendi takımının icraatlarıyla dalga geçenler hiç kusura bakmasın, benim gözüm de İstanbul takımlarının taraftarlarıyla aynı seviyedeler.

Emrah KabuL
24.06.2010, 12:13
Müthiş transferler!
Resimde görülen 4 sarışın bomba ile Ligin altını üstüne getiririz artık.
UEFA Şampiyonluğu'da yanında hediyesi olur!!!!
Sağolasın Yönetim.
Teşekkürler..........

42 yaşında ki abimiz olaya bu şekilde yaklaşırsa, 17-18 yaşında ki genç kardeşlerimiz napsın.. Tebrikler size de.

Canberk
24.06.2010, 12:14
FarmVille oynayanlar iş başına. Kulübümüze her gün bir inek hediye edin :D

Damadın taraftarından takımına 5 İnek 3 Öküz 10 tanede küçükbaş ççç

Gökçebey
24.06.2010, 12:15
Taraftar, transfer beklerken Trabzonspor'un gündeme bu haberlerle gelmesini tiye alıyor. Bunda anlaşılmayacak birşey yok. Sütten peynirden daha önemli şey takımın başarısına katkı yapacak bir isim. Gündem Pantelic, Makukula, Luca Toni'den Sarıkıza, Gülbeyaza kayınca ne yapacaktık başka?

Gökhan KAN
24.06.2010, 12:17
Neyse çok dalga geçtim ama bence güzel bişey. Teşvik açısından çok güzel.

Canberk
24.06.2010, 12:20
42 yaşında ki abimiz olaya bu şekilde yaklaşırsa, 17-18 yaşında ki genç kardeşlerimiz napsın.. Tebrikler size de.

Neden dalga geçiliyor anlamadım.. burda kendi takımının icraatlarıyla dalga geçenler hiç kusura bakmasın, benim gözüm de İstanbul takımlarının taraftarlarıyla aynı seviyedeler.

Taraftar, transfer beklerken Trabzonspor'un gündeme bu haberlerle gelmesini tiye alıyor. Bunda anlaşılmayacak birşey yok. Sütten peynirden daha önemli şey takımın başarısına katkı yapacak bir isim. Gündem Pantelic, Makukula, Luca Toni'den Sarıkıza, Gülbeyaza kayınca ne yapacaktık başka?

Açıklaması bu.
Teşekkürler Gökçe abi :rolleyes:

Orhan Aydın
24.06.2010, 12:23
Buradan TFF yetkililerine sesleniyorum; Galibiyet primi para değil inek olsun:)

Erdal
24.06.2010, 12:24
Gökçenin gerekçeleri makul...Anlaşılır...Ama aynı zamanda o ifadelerden bile anlaşılacağı üzere olay bir ayrıntı...

onur-ts
24.06.2010, 12:27
peki H.H. ithal et işine ne diyor acaba?:)gündemimizde yabancı inek transferi var mı?özellikle bonservisi elinde olanlarını transfer etmek iyi olur:)

karaman6106
24.06.2010, 12:29
Zira amaç öncelikle futbolcuların, daha sonra da personelin sağlıklı ve doğal beslenmesi!
caner çuvalcıoğlunun göbeğini görmedi galiba bunlar!!!!!şimdi de organik göbek yapacaklar...
sahi bunlar birara yayla da almışlardı...

EROS87
24.06.2010, 12:33
Başkanımızın açıklamaları
http://trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/4641-8A9H5L2S.jpg

Başkanımız Sadri Şener, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri bünyesindeki organik tarım alanıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Açıklamasında söz konusu alanın daha önce çöplerle molozların döküldüğü bir yer olduğuna işaret eden Şener, bu bölgeyi daha verimli, üretken ve çevreyle uyumlu halde kullanabilmek adına çalışma başlatıldığının altını çizdi.

Şener şunları söyledi: “Bahsettiğimiz alandaki eski görüntü bir spor kulübünün bünyesine yakışmayan bir görüntüydü. Biz bu alanı değerlendirmek ve güzelleştirmek adına bir çalışma başlatmak istedik. Bölgeyi çöp ve moloz yığını görüntüsünden sıyırıp organik tarım ve doğal beslenme alanı olarak projelendirdik. Ayrıca bu projeyi hayata geçirirken futbolcularımızın tesislerimizi sahiplenmeleri, doğal ürünlerden faydalanmaları amacını da göz önünde bulundurduk. Bir çok kulüp bu konuda bizden bilgi de aldı. Kulübümüze hiçbir ekonomik külfeti olmadan asgari ücretten iki personelin çalıştığı alanın aksine artı getirisi de söz konusudur. Bu konuda alkış beklerken bazı maksatlı çevrelerin eleştirileriyle karşılaşmamız da manidardır. Bu eleştirileri ne yazık ki iyi niyetli bulmuyoruz.”

Diğer Fotoğraflar

http://trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/4641-9M6X8H9J.jpg

http://trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/4641-6W4A6B3R.jpg

http://trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/4641-1D5M4T4D.jpg

Ali Bektaş
24.06.2010, 12:39
Bence eleştirilecek en son konu bu, hayırlı olsun

Emre GÜRDAL
24.06.2010, 12:41
bu olay gayet güzel düşünülmüş eleştiremenin bi anlam bulamıyorum

Emrah KabuL
24.06.2010, 12:44
Alın işte o şekilde bir çöplüğü ne güzel hale getirmişler.. Bu kadar sallamaya ne gerek var..

...

ESER
24.06.2010, 12:45
her idman sonrasi futbolculara cikin hazirlanacak, oyle ya.. sadece tesislerde bi ogun yemekle olmaz bu is. herkez evine TS markali yumurta ve sut goturmek zorunda.. futbolcularin evleri denetlenecek , baska marka sut ve yumurta kullanan futbolculara organik beslenmeye mualefetten buyuk para cezasi yada sarikizi otlatma , cilliyi yemleme cezasi verilmesi dusunuluyor.

Travelair
24.06.2010, 12:48
Benim anlamadığım şeyler var: Eğer sağlıklı beslenmek istiyorsan bir organik besin satan üreticiyle anlaşırsın, sponsorun olur bedavaya organik sağlıklı ürünler yersin.

Neden koca binalar, inekler, tavuklar, işçiler? Bunlar masraf değil mi? Günün birinde kestiğiniz tavuktan vs Allah korusun futbolcunuza çalışanınıza hastalık bulaşırsa bunun hesabını nasıl vereceksiniz? Bunlar aklıma takılan sorular

ESER
24.06.2010, 12:54
Benim anlamadığım şeyler var: Eğer sağlıklı beslenmek istiyorsan bir organik besin satan üreticiyle anlaşırsın, sponsorun olur bedavaya organik sağlıklı ürünler yersin.

Neden koca binalar, inekler, tavuklar, işçiler? Bunlar masraf değil mi? Günün birinde kestiğiniz tavuktan vs Allah korusun futbolcunuza çalışanınıza hastalık bulaşırsa bunun hesabını nasıl vereceksiniz? Bunlar aklıma takılan sorular

hesap vermek konusunda pek bir kaygi tasidiklarini sanmiyorum ama bir aksilik olursa ,

onu inek ve tavuktan sorumlu isciye sorun;)

Emrah KabuL
24.06.2010, 12:54

Gelecek vaad eden inek,

Forvet hattına güçlü takviye!

Trabzonspor, uzun süredir aradığı forveti, nihayet yeşil sahalarda buldu. Güçlü fiziki yapısı ve hava toplarındaki hakimiyeti ile göze çarpan Ayraniç, Trabzonspor gibi büyük bir kulüpte görev alacak olmanın kendisini çok heyecanlandırdığını belirtti. Ahır içindeki rekabetten kulübün kazançlı çıkacağını bildiren genç yetenek, transferimde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

Bonservisi elinde olan Ayraniç'in kulüple 1 yıllık saman karşılığı anlaştığı öğrenildi.

http://www.milliyet.com.tr/2007/10/07/son/resim/gal1/7.jpg

Uyum sorunu çekmeyecek ineklere yönelmeliyiz.

Buradan TFF yetkililerine sesleniyorum; Galibiyet primi para değil inek olsun:)

Alın işte o şekilde bir çöplüğü ne güzel hale getirmişler.. Bu kadar sallamaya ne gerek var..

...

Teşekkürler Gökçebey..

Ayraniç mesajınızı yeni gördüm.. şimdi daha iyi anlıyorum bu tür geyikleri hoş karşılamanızı.

bahadır2561
24.06.2010, 12:55

tamamen katılıyorum

Gökçebey
24.06.2010, 12:57
Teşekkürler Gökçebey..

Ayraniç mesajınızı yeni gördüm.. şimdi daha iyi anlıyorum bu tür geyikleri hoş karşılamanızı.

Yazdığım diğer mesajı görmedin demek ki.

Çağatay_
Çok komik durumlara düşüyoruz.

Kulüp boş araziyi böyle değerlendirme kararı almış ve çöplüğün yerini sulama yapılan tarlalar almış..Yanında yayılan inekler almış.

Sizler de dalga geçecek malzeme arayın.

Kusura bakmayın ama esprileriniz komik olmadığı gibi üzülüyorum bu duruma.Şununda dalga geçilmesi son derece anlamsız.

Cafer KILIÇSOY
Artık eleştirmek için "Trabzonspor babanızın çiftliği mi?" diyemeyeceğiz. Tek tesellimiz öküz altında rahat rahat buzak arayabilecek olmamız.
:D:D:D:alkış:

lazkopatfaroz
24.06.2010, 13:00
Taraftar transfer beklerken, bu tür uygulamaya gidilmesi eleştiriliyor.

Bende size soruyorum bu uygulamanın yapılmış olması transfer yapmayacağız anlamına mı geliyor? Yoksa sizin işinize öyle geldiği için mi dalga geçiyorsunuz ?

Erdal
24.06.2010, 13:01
Yazlar bilirim, memleketime özgü
Yiğit köy delikanlılarının
İncir çekirdeği meselelerle birbirlerini kurşunladıkları

Bekir
24.06.2010, 13:01
Çok komik durumlara düşüyoruz.

Kulüp boş araziyi böyle değerlendirme kararı almış ve çöplüğün yerini sulama yapılan tarlalar almış..Yanında yayılan inekler almış.

Sizler de dalga geçecek malzeme arayın.

Kusura bakmayın ama esprileriniz komik olmadığı gibi üzülüyorum bu duruma.Şununda dalga geçilmesi son derece anlamsız.
Bir de Şöyle düşünelim Kulüp bu Boş Araziyi satma ve ya kiralama yoluna gitse ne gibi bir getirisi olurdu??
Bu Organik saçmalıkların Bize maliyeti ne kadar??
Kulüpte İşçi maaşlarını azaltma politikası var iken Bu Organik şeyler için Ne kadar işçi alınıcak??

Madem Organik ürün yediriceksin Trabzon'da sponsorluk karşılığı bunu yapıcak Bir sürü firma bulunabilirdi...

lazkopatfaroz
24.06.2010, 13:02
Bir çok kulüp bu konuda bizden bilgi de aldı. Kulübümüze hiçbir ekonomik külfeti olmadan asgari ücretten iki personelin çalıştığı alanın aksine artı getirisi de söz konusudur.

KUTADGU
24.06.2010, 13:03
Deseler ki arkadaş İspanyol Ligi ekiplerinden Las Palmas -salladım- organik çiftlikler kurup, futbolcularının doğal ve saplıklı beslenmesi için organik tarım yapıyor, burada söylenecek en fazla şey "Adamlar profesyonel, nerde bizde bunları düşünecek yönetici".

Bizimkiler yaptı mı da olayın altını üstüne getirmekten başka da yapılan bir şey yok.

Üstelik Kulüp yönetimi herhangi bir personelin emekliliğini bile anasayfaya taşırken, bu haberi de taşımıştır.
Bunda transfer gündemini speküle edecek bir durum yok ki.

Yemin ederim, bu kadar önyargı ile olaylara bakan bir başka kitle bulamazsının dünyanın başka bir yerinde.

Projeyi mantıklı buluyorum.
Projeyi sağlıklı buluyorum.
Projeyi az maliyetli buluyorum.
Prejeyi işe yarar buluyorum.

Varsa ben projeyi mantıksız, sağlıksız, çok maliyetli ve işe yaramaz buluyorum diyenler onlarla bu konuda hasbihal edelim.

Gökçebey
24.06.2010, 13:04
Taraftar transfer beklerken, bu tür uygulamaya gidilmesi eleştiriliyor.

Bende size soruyorum bu uygulamanın yapılmış olması transfer yapmayacağız anlamına mı geliyor? Yoksa sizin işinize öyle geldiği için mi dalga geçiyorsunuz ?

İşimize gelen nedir? Gelmeyen nedir? 3 gün sonra kamp başlıyor, tavuklarla ineklerle ilgileniyoruz. Ben bunu tiye alırım. Bu kadar basit. :)

Külünkoğlu
24.06.2010, 13:04
Haddini aşma istersen...

Recep Alkan
24.06.2010, 13:06
Bu kulübün Transferden sorumlu 4 ismi var. (Başkanın açıklamalarına istinaden)

1) Sadri Şener
2) Mahmut Aksu
3) Şenol Güneş
4) Hayrettin Hacısalihoğlu.

Bu 4 isim taraftarın beklentisini karşılayacak. Başkan demecinde ne demişti, bu isimler ile gereken çalışma yapılacak.

Peki bu 4 isimden en can alıcısı ne yapıyor, yukarıda ki olayı. Peki taraftar o insandan ne bekliyor Transfer.

Peki bunu eleştiren taraftara ne deniyor, işiniz mi yok, boşuna eleştirmek için eleştiriyorsunuz.

Peki bu adamın bunlar ile uğraşması transfere engel mi ? Yok canım ne alaka, o bunlar ile uğraşır, Başkan destek verici açıklamalar yapar, Mahmut Bey yurtdışında topçu arar, Başkan ve Asbaşkan tüm yetkiyi Şenol hocaya verir.

Boş konuşan taraftarda anca birbirini yer.

Taraftarın boş konuşmasını, boş eleştirmesini istemiyorsanız, boş işler yapmayacaksınız arkadaş....

lazkopatfaroz
24.06.2010, 13:07
İşimize gelen nedir? Gelmeyen nedir? 3 gün sonra kamp başlıyor, tavuklarla ineklerle ilgileniyoruz. Ben bunu tiye alırım. Bu kadar basit. :)

Transferi isteyen yada istemeyen hocadır.

Alınan oyuncular var, alınmak istenen oyuncular var.

Bu projenin transferi aksattığını mı düşünüyorsunuz ?

Tavuklarla, ineklerle ilgilenmek ne demek ? 3 tane inek alımı için 2 sene uğraşacak değilsiniz.

Çağatay_
24.06.2010, 13:07
Deseler ki arkadaş İspanyol Ligi ekiplerinden Las Palmas -salladım- organik çiftlikler kurup, futbolcularının doğal ve saplıklı beslenmesi için organik tarım yapıyor, burada söylenecek en fazla şey "Adamlar profesyonel, nerde bizde bunları düşünecek yönetici".

Bizimkiler yaptı mı da olayın altını üstüne getirmekten başka da yapılan bir şey yok.

Üstelik Kulüp yönetimi herhangi bir personelin emekliliğini bile anasayfaya taşırken, bu haberi de taşımıştır.
Bunda transfer gündemini speküle edecek bir durum yok ki.

Yemin ederim, bu kadar önyargı ile olaylara bakan bir başka kitle bulamazsının dünyanın başka bir yerinde.

Projeyi mantıklı buluyorum.
Projeyi sağlıklı buluyorum.
Projeyi az maliyetli buluyorum.
Prejeyi işe yarar buluyorum.

Varsa ben projeyi mantıksız, sağlıksız, çok maliyetli ve işe yaramaz buluyorum diyenler onlarla bu konuda hasbihal edelim.

Ben de aynen katılıyorum.Başkası yapsa ne kadar faydalı, ne kadar akıllıca derdik.

Şimdi dalga geçiliyor elimizden geldiğince..

lazkopatfaroz
24.06.2010, 13:10
Sanırım eleştirenlerin bazıları bu proje için bütün Trabzonspor yönetiminin sadece bu iş ile uğraştıgını sanıyor.

Erdal
24.06.2010, 13:10
Kötü bellediğimiz adamların her yaptığını kötü buluyoruz. Tersten bakalım...En kötü ne olabilir? Hayrettin bey 3 tanıdığına asgari ücretten iş vermek için bu işe soyunmuş olsun...( En kötü senaryo) Mümkün mü bu? Tabiki değil....Fikir bence kötü bir fikir değil...Sevimli bile hatta...Herkese sevimli gelmeyebilir kabul....Ama transfer yapmıyorlar diye bu fikri eleştirmek de ne bileyim çok makul gelmiyor bana...

Bekir
24.06.2010, 13:12
Bu işin maliyeti nedir bilen yok mu??

Oğuzhan
24.06.2010, 13:13
Futbolcuların performansında % 100 seviyesinde bi artış görmemiz muhtemel , nede olsa organik besleniyorlar.

Recep Alkan
24.06.2010, 13:14
Bütün yönetim bunlar ile uğraşmıyordur tabiki, ama en önemli işlerden biri ile sorumlu yöneticimiz buna kafa yoruyor ve icraatı gerçekleştiriyor.

ALLAH için bu kadar yaratıcı bir fikri Takımı direkt etkileyecek bir konu hakkında duydunuz mu bahsi geçen insanlardan ?

Gökçebey
Transferi isteyen yada istemeyen hocadır.

Alınan oyuncular var, alınmak istenen oyuncular var.

Bu projenin transferi aksattığını mı düşünüyorsunuz ?

Tavuklarla, ineklerle ilgilenmek ne demek ? 3 tane inek alımı için 2 sene uğraşacak değilsiniz.

Anlatamıyorum ki. :)

Başkanın organik ahır açıklamasından önceki açıklaması 3 forvet ile ilgileniyoruz. Sonra bir haber daha, yerli bir sağbek arıyoruz. Çok önceki açıklamalar, transferler kamp dönemine yetişecek.

Bugün gazeteyi açıyoruz, internete giriyoruz, 3 forvetle ilgili bir gelişme var mı? Kim geliyor kim gidiyor? Karşımızda sarıkızlar. Ben bunu eleştiriyorum. Eleştireceğim de. Farkettiyseniz projenin iyiliğinden kötülüğünden bahsetmiyorum. Başkanın ağzından çıkacak bir çift söz, bir haber bekliyoruz, karşımızda Ayraniç. Trajikomik. Bana göre. Daha ne? :)

Orhan Aydın
Emrah Kabul , hayırdır bütün mesajlarımı alıntılamışsın? Yeterince komik değil miydi yoksa?:)

Recep Alkan
24.06.2010, 13:15
Trabzonspor Ciddi Zarar Görüyor

Trabzonspor’da kurulan hayvan çiftliği bize çiftlik sevdasına düşen Asbaşkan’dan çok, kulüp başkanının acziyetini öğretti. Başkan Sadri Şener’e rağmen kurulan inek ve tavuk çiftliğinin aslında Trabzonspor yönetimine ayna tuttuğuna inanıyoruz. Trabzonspor’un nasıl yönetildiğini seyrediyoruz.
13 Mayıs 2010 tarihli köşe yazımızda olayı Yönetim Krizi olarak adlandırmıştık. Trabzonspor’un inek çobanı aradığı duyumundan hareketle konuyu Kulüp Başkanı Sayın Sadri Şener’e aktardığımızı kayıt altına almıştık. Şener önce şakaya vurmuş ardından net konuşmuştu: “Trabzonspor başkanı bensem böyle bir şey imzalamam” demişti. Önceki gün Şener’e kulüp başkanlığını kimin yaptığını hatırlatmak üzere yeniden telefon ettik. Çiftliğin Şener’in imzasıyla mı kurulduğunu merak ettik. Kelimesi kelimesine yayınlıyoruz:
A. Öztürk: Sayın Başkan iyi günler. Nasılsınız?
S. Şener: Teşekkür ederim Ali Bey. İyiyim.
A. Öztürk: Sayın Başkan… Mayıs ayının ikinci haftasında sizi arayarak bir çiftlikten ve çoban aradığınızdan bahsetmiştik.
S. Şener: Evet hatırladım.
A. Öztürk: Şakaya vurmuş gülmüştünüz. Olayın ciddi olduğunu, gerçekten çoban arandığını söyleyince de “Kulüp başkanı bensem böyle bir şey yok. Böyle bir şey imzalamadım ve imzalamam” demiştiniz. Çiftlik kuruldu ve inekler alındı. Nasıl yorum getireceksiniz?
S. Şener: Evet alınmış. Arkadaşlar Tarım İl Müdürlüğü ile görüşmüş. Doğal süt ve yumurta için böyle bir uygulama başlatmışlar. Ama bu bir deneme. İki ya da üç ay sonra bakacağız.
A. Öztürk: Futbolculara sağlıklı süt ve yumurta için Tarım İl Müdürlüğü ile mi görüşülmüş?
S. Şener: Evet, evet. Tarım İl Müdürlüğü ile görüşülmüş.
Bizim olaydan anladığımız, Sayın Şener’in çok ciddi biçimde rahatsız olduğu. Kişiliği gereği Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu’na tavır alamamanın, yanlışlarına karşı çıkamamanın rahatsızlığını içine atıyor. Garip olanı ise Hacısalihoğlu bunu anlamıyor. Fütursuzca ve camianın öfkesini kabartan işler yapıyor.
Hayrettin Hacısalihoğlu’nun kulüp başkanlığını düşündüğü günlerdi. İnsan ilişkilerini sağlıklı bulmasak da futbolcu tercihleri ve yönetme erkine güven duyuyorduk. Bunu da açık açık yazdık. Yönetim kadrosunda olmasının Trabzonspor’a fayda getireceğine inanmıştık. Ancak spor camiası, insani ilişkilerden ötürü kendisini başkanlığa asla getirmeyecekti. Davet edildiğimiz bir toplantıda bunu açıkça dile getirerek şunları söyledik: “Camianın asla reddemeyeceği bir ismin başkanlığında seçimi alabilirsiniz” Toplantıda bulunan ve spor camiasının içinde olan isimlerden biri “Sadri Şener ismi olur mu?” dedi. “Tam kendisi” diyerek toplantıdan ayrılmıştık.
Yaşadığımız ve ayrıntılarıyla aktarmaya gerek görmediğimiz bu görüşmede zaten herkes aynı kanaatteydi. Bu anekdotu şimdi şunun için hatırlattık. ‘Sadri Bey şayet Hayrettin Hacısalihoğlu’na bir vefa borcu hissediyorsa, bu psikolojiden kurtulmalıdır. Zira Hayrettin Bey’in oradaki varlığı Sayın Şener’in varlığına bağlıdır.’
Trabzonspor’a alınan personel sayısı ve alım biçimleri…
Ahbap çavuş ilişkiler… Batra şirketinden nakiller…
İnekler, tavuklar ve kayıklar…
Futbolcu sağlığını Tarım İl Müdürlüğü önerileri ile götüren Asbaşkan...
Camia gittikçe geriliyor ve öfke kabarıyor.
Kendisi bir daha dönmemeye karar vermiş olabilir.
Hayrettin Bey bilmeli ki; Sadri Başkan’a ve Trabzonspor’a artık ciddi zarar veriyor.
ali öztürk-günebakış
geçmişte kurulan kumpası itiraf etmiş.aslında şu anda olan biteni de...hh=ö.sav

Transfer başlığında Karaman6106 nikli arkadaşın paylaştığı bir haber.

Badaloğlu
24.06.2010, 13:19
Herşey bir tarafa da bu haberi gazetelere Trabzonspor organik tarıma el attı tarzında vermeleri bence asıl komedi olanıdır. Zira organik tarım dediğiniz şeyi yapabilmek için bir çok şartın bir arada olması gerekmektedir.En basiti, organik tarıma başlamak için öncelikle Trabzonspor'un kontrol ve sertivakasyon kuruluşuna ya da kontrol kuruluşuna başvurması gerekmektedir. Bu konu uzun ve detaylı, isteyen Tarım bakanlığının yönetmeliğine bakabilir...

Her gün onlarca uçak'ın inip kalktığı havaalanın yanı başında bulunan, bu esnada uçaklardan çıkan egsoz gazlarının bu alana çöktüğü, ayrıca Trabzon-Rize karayolunun hemen yanı başında yapılan bu tarla işleri asla organik olamaz!

HES'leri işletmeye talip olan bir kulüp, diğer taraftan organik tarım diye ortaya çıkıyorsa o zaman inandırıcılığı kalmıyor yapılan işin...

bahadır2561
24.06.2010, 13:22
Herşey bir tarafa da bu haberi gazetelere Trabzonspor organik tarıma el attı tarzında vermeleri bence asıl komedi olanıdır. Zira organik tarım dediğiniz şeyi yapabilmek için bir çok şartın bir arada olması gerekmektedir.En basiti, organik tarıma başlamak için öncelikle Trabzonspor'un kontrol ve sertivakasyon kuruluşuna ya da kontrol kuruluşuna başvurması gerekmektedir. Bu konu uzun ve detaylı, isteyen Tarım bakanlığının yönetmeliğine bakabilir...

Her gün onlarca uçak'ın inip kalktığı havaalanın yanı başında bulunan, bu esnada uçaklardan çıkan egsoz gazlarının bu alana çöktüğü, ayrıca Trabzon-Rize karayolunun hemen yanı başında yapılan bu tarla işleri asla organik olamaz!

HES'leri işletmeye talip olan bir kulüp, diğer taraftan organik tarım diye ortaya çıkıyorsa o zaman inandırıcılığı kalmıyor yapılan işin...

ellerine saglık abi

lazkopatfaroz
24.06.2010, 13:24
Anlatamıyorum ki. :)

Başkanın organik ahır açıklamasından önceki açıklaması 3 forvet ile ilgileniyoruz. Sonra bir haber daha, yerli bir sağbek arıyoruz. Çok önceki açıklamalar, transferler kamp dönemine yetişecek.

Bugün gazeteyi açıyoruz, internete giriyoruz, 3 forvetle ilgili bir gelişme var mı? Kim geliyor kim gidiyor? Karşımızda sarıkızlar. Ben bunu eleştiriyorum. Eleştireceğim de. Farkettiyseniz projenin iyiliğinden kötülüğünden bahsetmiyorum. Başkanın ağzından çıkacak bir çift söz, bir haber bekliyoruz, karşımızda Ayraniç. Trajikomik. Bana göre. Daha ne? :)

Tamamda başkan yarın mı alacağız dedi :) Kamp dönemine yetişecek demiş bugün kamp mı başlıyor ? Kamp başladığında transfer gerçekleşmezse eleştiririz. Biraz aceleciyiz sanki.

Emrah KabuL
24.06.2010, 13:24
Haddini aşma istersen...

Haddimi falan aştığım yok..

Bizler burda kulubumuzun icraatlarıyla dalga geçtikten sonra, İstanbul takımı taraftarlarının senelerdir bizlerle gerek futbol takımımız gerekse de Trabzon şehriyle ilgili dalga geçmelerini makul görmek lazım..

lazkopatfaroz
24.06.2010, 13:26
Allah aşkına 1 ahır yapıp 4 inek almak, 3-5 tane tavuk almak ne kadar kafa yoracak :)

Recep Alkan
24.06.2010, 13:29
Bunları almak kafa yormaz ki, bas parayı al.

Kafa yoracak olan o boş araziye bu işi yapmak. bunu burda fikir olarak sunsak, elimizde boş arazimiz var, ne yapalım desek, bu kadar yoğunluklu siteden kaç kişi çıkar ? Oran verebilir misiniz ?

İşte kafa yoracak olan bu....

Bu arada Ahmet abinin yazdığını da dikkatle okumasını tavsiye ederim bazı arkadaşların.

Birilerini savuna savuna beyin yapınız da aynısı oldu çıktı.

Canberk
24.06.2010, 13:30
Bunlar Kurban Bayramında kampanyada yapar.
Lisanslı inek alın klübünüze katkınız olsun diye.ççç
2 inek alana 1 tavuk hediye fln diye :D

Bekir
24.06.2010, 13:30
Allah aşkına 1 ahır yapıp 4 inek almak, 3-5 tane tavuk almak ne kadar kafa yoracak :)
Oradaki Arsa Neden böyle saçma bir şeyle değerlendiriliyor ki?

Tekrar soruyorum Bu işin maliyeti ne kadar??
Ve bu işte Kullanılan arsayı Satma ve ya kiralama imkanımız yok muydu?

Bekir
24.06.2010, 13:32
Bu iş Benim gözümde Futbolculara Ayakkabı tedarik etmek için Ayakkabı fabrikası açmak gibi bir şey..

Badaloğlu
24.06.2010, 13:32
http://trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/4641-8A9H5L2S.jpg
http://trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/4641-1D5M4T4D.jpg

Eğer bu fotoğraflar çiftlikte çekilmiş ise, bu yapılan iş en az 1-2 aylık zaman dilimine denk gelir.Zira domateslerin ve patlıcanların boyu ancak bu kadar zamanda bu hale gelebilir.

Bu görüntülerden bu projenin sezon biter bitmez hayata geçirilmiş olduğu anlaşılıyor...

not: Patlıcanlar, dışarda yetiştikleri için daha az gelişmişler... Domatesler 1 aya kadar salatalara malzeme olacak gibi duruyor :)

Külünkoğlu
24.06.2010, 13:35
Haddimi falan aştığım yok..

Bizler burda kulubumuzun icraatlarıyla dalga geçtikten sonra, İstanbul takımı taraftarlarının senelerdir bizlerle gerek futbol takımımız gerekse de Trabzon şehriyle ilgili dalga geçmelerini makul görmek lazım..

Haddini aşmışsın,
Bak ne diyor Gökçe

Beğenirsin beğenmezsin bu bir eleştiridir. Trabzonsporlu olmak yada olmamakla bunun ne alakası var ? Sen mi karar veriyorsun buna ? elinde öyle bir yetki mi var ? Yada bütün Trabzonsporlular, Trabzonsporlu olabilmeleri için seninle aynı şeyleri düşünmek zorunda mı ?

İzan biraz, izan.

TameRHan
24.06.2010, 13:35
bu projeye önyargılı yaklaşıp hali hazırda dalga geçmek yersiz.benim eleştirdiğim,yönetim tek sportif başarısı olmadığı halde bu tür basit olayları çok büyük bir hizmetmiş gibi taraftara lanse edip, milleti uyutmak istemesi.yoksa, 'hacısalih' ister çiftlik isterse mandıra kursun pek önemli değil.

lazkopatfaroz
24.06.2010, 13:37
Oradaki Arsa Neden böyle saçma bir şeyle değerlendiriliyor ki?

Tekrar soruyorum Bu işin maliyeti ne kadar??
Ve bu işte Kullanılan arsayı Satma ve ya kiralama imkanımız yok muydu?

Maliyeti hakkında bilgim yok. Bende sizin bildiğiniz kadar biliyorum.

Arsanın satılmasına karşıyım. Kiralama olabilirdi.

Organik tarımı desteklemek adına önemli bir davranış.

Geçen sene fındığın tanıtımını da desteklemiştim. Trabzon ve Karadeniz için fındık çok önemli. Trabzonspor sayesinde tüm Türkiye'ye tanıtımı yapıldı. Şehrimiz ve bölgemizin tanıtımı açısından Trabzonspor'un öncülük etmesi bence çok olumlu bir davranış.

Bekir
24.06.2010, 13:41

Geçen sene fındığın tanıtımını da desteklemiştim. Trabzon ve Karadeniz için fındık çok önemli. Trabzonspor sayesinde tüm Türkiye'ye tanıtımı yapıldı. Şehrimiz ve bölgemizin tanıtımı açısından Trabzonspor'un öncülük etmesi bence çok olumlu bir davranış.
Trabzonspor Organik Tarımı desteklemek için Organik Tarım işine mi girmeli??
Bu iş Organik tarımın reklamı yapılarak halledilebilirdi..

Benim kafama takılan Bu iş için Neden Şehir içinde Bu kadar değerli bir arsa seçiliyor??

Resimlerde arsa çok Büyük gözüküyor,Bu arsa en kötü ihtimal Yüksek getirili bir işte kullanılabilirdi..

Bana göre Bu işi yapmak da,Yapılmasında ki amaç da,Yapmak için seçilen yer de Çok yanlış tecihler..

lazkopatfaroz
24.06.2010, 13:48
Resimlerde arsa çok Büyük gözüküyor,Bu arsa en kötü ihtimal Yüksek getirili bir işte kullanılabilirdi..

Yine yapılır kardeşim toprak kaçmıyor ya :)

3-5 kök domates, 1 çadır sera var zaten. Bugün bunun yapılması aynı yerde senelerce yapılacağı anlamına gelmiyorki.

Badaloğlu
24.06.2010, 13:51

Organik tarımı desteklemek istiyorsak, TEMA onursal başkanı Hayrettin Karaca'yı arayalım... O bu işe ömrünü verdi, bu konuyu ondan daha iyi bilen yoktur herhalde...

Trabzonspor Organik Tarımı desteklemek için Organik Tarım işine mi girmeli??
Bu iş Organik tarımın reklamı yapılarak halledilebilirdi..

Benim kafama takılan Bu iş için Neden Şehir içinde Bu kadar değerli bir arsa seçiliyor??

Bana göre Bu işi yapmak da,Yapılmasında ki amaç da,Yapmak için seçilen yer de Çok yanlış tecihler..

İyiki geçen sene fındığı destekleyeceğiz diye, fındık bahçeleri alma fikrini ortaya atmadılar :)

lazkopatfaroz
24.06.2010, 13:53
Trabzonspor kulübü sadece futbol takımından ibaret değildir. Bunu unutmamakta fayda var.

Orhan Aydın
24.06.2010, 13:54
Trabzonspor kulübü sadece futbol takımından ibaret değildir. Bunu unutmamakta fayda var.

Lakin, futbol takımını hallettik de tarım kaldı:)

Çağatay_
24.06.2010, 13:56
Bence çok hoş görüntü :) Ne güzel olmuşlar.

Recep Alkan
24.06.2010, 14:01
Vay be, Trabzonspor'un bu yönetim ile anlamları da değişti.

Önce Siyasi parti oldu, Belediyler ziyaret edildi, Sonra ülkemizin doğusunu sayemizde kazandık, şimdi de Organik besin işine giriyoruz.

Zaten istemesek de yakında futbol kulübü olamayacağız.

lazkopatfaroz
24.06.2010, 14:01
Lakin, futbol takımını hallettik de tarım kaldı:)

Hepimizin gönlünde o var fakat 25 seneden fazladır onu halledemiyoruz bari şehrimize, bölgemize faydamız dokunsun ;) ( 25 senelik başarısızlığı yani gelmeyen şampiyonluğu kabul ettiğim anlamına gelmez)

lazkopatfaroz
24.06.2010, 14:04
Son zamanlarda takımıza azalan Anadolu sempatisi tekrar artmış durumda. Şanlıurfa halkının neler yaptığını gördünüz. Bunu neye bağlarsınız bilmem ama bence yönetim ve takımımızla çok alakalı.

Hotaman
24.06.2010, 14:05
Ben projeyi gayet olumlu buluyorum.
Fikri ortaya atanıda uygulamaya alanıda tebrik ediyorum.

Badaloğlu
24.06.2010, 14:07
Son zamanlarda takımıza azalan Anadolu sempatisi tekrar artmış durumda. Şanlıurfa halkının neler yaptığını gördünüz. Bunu neye bağlarsınız bilmem ama bence yönetim ve takımımızla çok alakalı.

İyide Urfa halkının bu hıyar tarlası ile ne alakası var? Nasıl bir bağlantı kurmalıyız?

lazkopatfaroz
24.06.2010, 14:08
İyide Urfa halkının bu hıyar tarlası ile ne alakası var? Nasıl bir bağlantı kurmalıyız?

Hıyar tarlası ile alakalı olduğunu kim söyledi ?

lazkopatfaroz
24.06.2010, 14:10

Burada daha net anlaşılır herhalde 'hıyar' ile alakalı bir şey olmadığı.

Recep Alkan
24.06.2010, 14:20
Ben diyeceğimi dedim, yakında istesek de sadece Futbol Takımı olamayacağız.

Dikkat ederseniz bir ALLAH'ın kulu ne kolbastı için nede Fındık için eleştirmedi mevcut yönetimi. (Buna bende dahilim)

Ama bu organik işi hiçde masumane bir olay gibi gelmiyor bana.

Ve şunu da hatırlatayım, işi transfer yapmak, bu kulübü yönetmek olan insanların bu konuda ki yaratıcılığını Transfer konularında da görmek isteriz.

Lisanslı ürünler dökülüyor, stat dökülüyor, çatımız yok, transfer yapılmadı, vs vs vs. Ama ne mutlu bize ki organik besinlerimiz var.

temel_yilmaz
24.06.2010, 14:27
Hollanda dan Van Hoştaynı alarak transfer dönemini kapatsak bari tam bizim aradığımız inek.
Hani olayın tek tutulur yanı şu dersinki benim oyuncum organik beslensin tamam çok güzel de kardeşim bir kerede bir işi o işin uzmanına yaptırın.Biri demiştirki organik tarım öbürüde demiştirki çok para biz yaparız fotoğraf karesi komediye balkarmısınız koca klüp bir amca 4 tane tavuğa yem atıyor bumudur yani..

Badaloğlu
24.06.2010, 14:30
Alıntı:
lazkopatfaroz tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1916937282#post1916937282)

Alıntı:
Badaloğlu tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1916937314#post1916937314)

Burada daha net anlaşılır herhalde 'hıyar' ile alakalı bir şey olmadığı.

Keşke Trabzonspor kulübü sadece ''futbol takımı'' olabilse...

Urfa halkının Trabzonspor'a olan sempatisi bu yönetimin sayesinde değildir. Bu sempatinin yönetim katında bir nebzede olsa etkisi vardır tabi ama bu sempatiyi komple yönetime bağlamak, diğer etkenlere haksızlıktır. En basit örneği Urfa valisinin geçmişte Trabzon valiliği yapması bile bize olan sempatiyi artırmıştır.Ya Trabzonspor'un geçmişteki Anadolu ihtilali!!!

lazkopatfaroz
24.06.2010, 14:57
Keşke Trabzonspor kulübü sadece ''futbol takımı'' olabilse...

Urfa halkının Trabzonspor'a olan sempatisi bu yönetimin sayesinde değildir. Bu sempatinin yönetim katında bir nebzede olsa etkisi vardır tabi ama bu sempatiyi komple yönetime bağlamak, diğer etkenlere haksızlıktır. En basit örneği Urfa valisinin geçmişte Trabzon valiliği yapması bile bize olan sempatiyi artırmıştır.Ya Trabzonspor'un geçmişteki Anadolu ihtilali!!!

Trabzon şehrinden dolayı sadece futbol takımı olmamız şuanlık zor gözüküyor.

Ben bu sempatinin tamamı yönetimle alakalıdır demedim. Çok alakalı olduğunu söyledim.

Farkındaysanız azalan sempati tekrar artmaya başladı dedim.

Tolunay Abdioğlu
24.06.2010, 15:01
Başkanımızdan FarmWille'ye de el atmasını rica ediyorum.

hodlu
24.06.2010, 15:21
Yahu bu yönetim her gün rezaletlere imza atıyor.Camia onlardan kaliteli futbolcu transfer etmesini beklerken onlar gidip inek alıyorlar.Futbolcu Trabzon gibi bir şehirde zaten organik besleniyor sen birde gidip inek çiftliği kuruyorsun.Ne diyelim bilmem ki daha neler göreceğiz.........

Emrah KabuL
24.06.2010, 15:24
Saçmalığa bakarmısınız ya..

Sanki yönetim diyor ki, transferi falan rafa kaldırdık yeni sezonda bu ineklerle yola devam edeceğiz.!

Transferle bu olayın ne gibi bir bağlantısı var.. sırf eleştirecem diye iyice saçmalıyorsunuz.

hodlu
24.06.2010, 15:28
Alınan ineklere para vermişlerdir kesin ama futbolcu almak için bedava gelse de alsak diye bekliyorlar.Bu yönetim hergün 'harakiri' yapıyor....

Çağatay_
24.06.2010, 15:30

Sanki yönetim diyor ki, transferi falan rafa kaldırdık yeni sezonda bu ineklerle yola devam edeceğiz.!

Transferle bu olayın ne gibi bir bağlantısı var.. sırf eleştirecem diye iyice saçmalıyorsunuz.

Aynen katılıyorum.

Buna harcanan mesai için Makukula ile görüşmeler donduruldu sanılıyor gibi :D

Napoli
24.06.2010, 15:36

=)))))

abi çok yaşa,kahkaha attım resmen

hodlu
24.06.2010, 15:45
Bari hayvanları yemlemeyi unutmasalar.

Yalnız kulüpteki 300 çalışana 4 inek yetmeyecektir.

Kulübe Wisla Krakow'dan Sarıgülü ve Hollanda'dan Karakızı öneriyorum. Kesinlikle faydalı olacaklarına inanıyorum. Bu sesimi duysunlar lütfen !!
Bari bu inekler bol et veren cinsten olsalar...

lazkopatfaroz
24.06.2010, 15:49

Olur mu ? Bizim her yönden uzman taraftarımız var. Çok iyi anlarlar bu işlerden. Hatta kimsenin bilmediği şeyleri onlar bilirler. Çok bilmiştir bizimkiler.

Lafı başka yöne çekmekte ustalar. İşlerine ne geliyorsa onu söylemekte uzmanlar.

hodlu
24.06.2010, 15:54
Yahu bu yönetim her gün rezaletlere imza atıyor.Camia onlardan kaliteli futbolcu transfer etmesini beklerken onlar gidip inek alıyorlar.Futbolcu Trabzon gibi bir şehirde zaten organik besleniyor sen birde gidip inek çiftliği kuruyorsun.Ne diyelim bilmem ki daha neler göreceğiz.........
Tekrar etmek istedim...........

Murat Hızal
24.06.2010, 15:57
Tekrar etmek istedim...........

Rezalet biraz ağır bir tabir olmuş.

Nasıl olsa her şekilde yönetime sallamayı şiar edinmişsiniz bari bu kadar abartmasaydınız.

Komik bir uygulama mizahi yönden eleştirilebilir hiç bir sakıncası yok fakat bu kadar abartılacak bir durum yok ortada.

hodlu
24.06.2010, 16:03
Seneye trübünlere fındık ile beraber süt atacağız.Hemde organik taze süt.

Recep Alkan
24.06.2010, 16:05
Bu kulübün Transferden sorumlu 4 ismi var. (Başkanın açıklamalarına istinaden)

1) Sadri Şener
2) Mahmut Aksu
3) Şenol Güneş
4) Hayrettin Hacısalihoğlu.

Bu 4 isim taraftarın beklentisini karşılayacak. Başkan demecinde ne demişti, bu isimler ile gereken çalışma yapılacak.

Peki bu 4 isimden en can alıcısı ne yapıyor, yukarıda ki olayı. Peki taraftar o insandan ne bekliyor Transfer.

Peki bunu eleştiren taraftara ne deniyor, işiniz mi yok, boşuna eleştirmek için eleştiriyorsunuz.

Peki bu adamın bunlar ile uğraşması transfere engel mi ? Yok canım ne alaka, o bunlar ile uğraşır, Başkan destek verici açıklamalar yapar, Mahmut Bey yurtdışında topçu arar, Başkan ve Asbaşkan tüm yetkiyi Şenol hocaya verir.

Boş konuşan taraftarda anca birbirini yer.

Taraftarın boş konuşmasını, boş eleştirmesini istemiyorsanız, boş işler yapmayacaksınız arkadaş....

Bütün yönetim bunlar ile uğraşmıyordur tabiki, ama en önemli işlerden biri ile sorumlu yöneticimiz buna kafa yoruyor ve icraatı gerçekleştiriyor.

ALLAH için bu kadar yaratıcı bir fikri Takımı direkt etkileyecek bir konu hakkında duydunuz mu bahsi geçen insanlardan ?

Bunları almak kafa yormaz ki, bas parayı al.

Kafa yoracak olan o boş araziye bu işi yapmak. bunu burda fikir olarak sunsak, elimizde boş arazimiz var, ne yapalım desek, bu kadar yoğunluklu siteden kaç kişi çıkar ? Oran verebilir misiniz ?

İşte kafa yoracak olan bu....

Bu arada Ahmet abinin yazdığını da dikkatle okumasını tavsiye ederim bazı arkadaşların.

Birilerini savuna savuna beyin yapınız da aynısı oldu çıktı.

Murat O zaman yönetime sallamayı şiar edinmiş birisi olarak bende yazdıklarımı hatırlatayım...

(Ek olarak birde 134. mesaja bakabilirsen.)

ESER
24.06.2010, 16:08
Olur mu ? Bizim her yönden uzman taraftarımız var. Çok iyi anlarlar bu işlerden. Hatta kimsenin bilmediği şeyleri onlar bilirler. Çok bilmiştir bizimkiler.

Lafı başka yöne çekmekte ustalar. İşlerine ne geliyorsa onu söylemekte uzmanlar.

insanlari katagorize etme, yaftalama ve siniflandirma cabandan ne zaman vaz gececeksin arkadasim.. senin gibi dusunmek zorunda mi insanlar..
sana gore dogru bana gore ise tam bir komedi bu proje , ne olacak simdi? sen ilkeli ve entelektuel birikimi yuksek taraftar , biz cahil taraftar mi oluyoruz..?

karsit fikirlere saygi duy ki , fikirlerin deger gorsun..

bu fikirlere zorla biyat ettirme cabasi da moda oldu..

hodlu
24.06.2010, 16:09
Kulübün tek engeli Hayrettin Hacısalihoğlu.Her yapılacak olumlu transfere engel oldu, sebebi de kendi kişisel nedenleri.Trabzonspor sevgisi öne çıkmalı kişisel nedenler değil...

Recep Alkan
24.06.2010, 16:17
insanlari katagorize etme, yaftalama ve siniflandirma cabandan ne zaman vaz gececeksin arkadasim.. senin gibi dusunmek zorunda mi insanlar..
sana gore dogru bana gore ise tam bir komedi bu proje , ne olacak simdi? sen ilkeli ve entelektuel birikimi yuksek taraftar , biz cahil taraftar mi oluyoruz..?

Bundan vazgeçtiği gün forumda tek kelime yazamaz bazı insalar kardeşim.

hodlu
24.06.2010, 16:18
Bu organik sütler kakaolu,çilekli,muzlu olarak da sunulacakmı topçulara...

lazkopatfaroz
24.06.2010, 16:28

Kimseye benim gibi düşün dediğimi hatırlamıyorum. Kimsenin düşüncesine saygısızlık ettiğimide düşünmüyorum.

Trabzonspor ile dalga geçen bir taraftar kitlesinin olması beni üzüyor. Eminim senide üzüyordur. Adamın yazdığı mesajlara bakar mısın sürekli dalga geçiyor. Kiminle, nerede, ne için dalga geçtiğinin farkında mı ?

Konuda fikir sahibiysen fikir beyan edersin. Bilip bilmediğin her konuda sırf x futbolcu alınmadı diye atlarsan ben o yorumda hiç samimiyet aramam.

Öyle bir hale gelinmişki x şahıs alınmadı diye ister istemez insanlar üzerinde her yapılan olumsuz görünmeye başlamış.

Malum şahıs olmasa acaba sen ne yazacaktın ? Nasıl ortalığı bulandırıp milleti suçlayacaktın.

Recep Alkan
24.06.2010, 16:30
Bu zamana kadar hemen hemen hiçbir mesajımı silmedim ben. Özellikle de takım ve yönetim ile ilgili olanları. En çok yazdığım başlıklar belli. Mesajlarımda orda aynen duruyor. İnsanları senin tabirin ile suçladığım yazılarımda orda. Hangisi çıkmamış, hangisinde boş konuşmuşuz araştır getir önüme koy bilader.

Koy ki bakalım hangimiz yanlış hangimiz doğru konuşmuşuz bilip bilmediklerimiz hakkında.

He kaldı ki (yanlış hatırlamıyorsam) Kupa başlığında Sadri Şener'den özür dilediğim mesajımda mevcuttur. Sırf birisi alınmadı diye değil, gördüklerimizi söylüyoruz biz.

Eski imzamda yazardı,

Hiçbir formamın arkasına isim yazdırmadım, ama önünde her zaman Trabzonspor amblemi vardı !!!

Anlayana...

lazkopatfaroz
24.06.2010, 16:36
Kötü bellediğimiz adamların her yaptığını kötü buluyoruz. Tersten bakalım...En kötü ne olabilir? Hayrettin bey 3 tanıdığına asgari ücretten iş vermek için bu işe soyunmuş olsun...( En kötü senaryo) Mümkün mü bu? Tabiki değil....Fikir bence kötü bir fikir değil...Sevimli bile hatta...Herkese sevimli gelmeyebilir kabul....Ama transfer yapmıyorlar diye bu fikri eleştirmek de ne bileyim çok makul gelmiyor bana...

Alınan ineklere para vermişlerdir kesin ama futbolcu almak için bedava gelse de alsak diye bekliyorlar.Bu yönetim hergün 'harakiri' yapıyor....

Bari bu inekler bol et veren cinsten olsalar...

Rezalet biraz ağır bir tabir olmuş.

Nasıl olsa her şekilde yönetime sallamayı şiar edinmişsiniz bari bu kadar abartmasaydınız.

Komik bir uygulama mizahi yönden eleştirilebilir hiç bir sakıncası yok fakat bu kadar abartılacak bir durum yok ortada.

Seneye trübünlere fındık ile beraber süt atacağız.Hemde organik taze süt.

Söylediklerim daha net anlaşılır sanırım.

Melek
24.06.2010, 16:42
Ne günlere kaldık yahuu,rakiplerimiz akın akın yeni isimler katıyorlar aralarına bizde inek alıyoruz ki tosunlarımız yesinde büyüsün :D

Çağatay_
24.06.2010, 16:48

Bence daha sağduyulu davranmalısınız.

Kimse size eleştirmeyin, yanlışları söylemeyin demiyor.

Yapıcı olmadığınız ortada.Daha düzgün bir şekilde dile getirseniz ben dahil, yöneticiler dahil kimsenin size bir şey demeye hakkı olmaz.

Gerekli gereksiz her şeyi eleştirip insanların içini karartıyorsunuz.

Mesela şu projenin çok da gerekli olmadığını düşünüyorsanız bunu bizim de anlayabileceğimiz bir dille anlatın.

Çünkü ben sizin bu kıyasıya eleştirme mantığınızı henüz kavrayabilmiş değilim.Beğenmeyebilirsiniz ama bu kadar ufak bir şeye ölümüne karşı çıkmanız bana garip geliyor.Bakıyorum bakıyorum tek yapıcı mesaj göremedim uzun zamandır sizlerden.(eserkaraca abiyi tam bilemiyorum takip etmedim)

Tamam transferde yanlışlar olabilir.Hoşunuza da gitmeyebilir.Ama gereksiz konularda bile eleştiri yapılıyor.

Yani ben yönetime bayılmıyorum.Matrix 3 tane isim vermiş, Battaglia,Ebondo,Santiago Silva demiş.Sadece Silva'nın bonservisine para ödenerek 3 önemli transfer yapılabilir.Ama bizim yönetim bu işi beceremez.Bunu ben de söylüyorum.

Ama bu her şeyi eleştirmemiz gerektiğini göstermez.Bu kadar ufak şeyde bile ortalığı ayağa kaldırmanız beni hem üzüyor hem şaşırtıyor.

Foruma girince içim kararır oldu.Umarım kongrede dişli bir rakip çıkar da kazanan gerçekten kendini ıspatlamış olur.

Sadri Şener'i geçecek kişi gerçekten iyi başkanlık yapar, Sadri Şener yeniden seçilirse bu iyi olduğunu ya da olacağını gösterir.

Bizler de rahat ederiz.

Kimse kimseyi susturacak değil, bu kimsenin haddi de değil.

Benim takıldığım şey üslup.Olumlu bulmasanız da bunun üslubu bu olmamalı.İnsan kendi takımıyla dalga geçmemeli.

Bunu espri ile karşılayabiliriz komik şeyler de denmedi değil, ama bu abartılmamalı.

Ayrıca her şey kötüleniyor benim mantığım almıyor bu durumu.Bir öneri de yok.

İstifa etsin başkan bulunur deniyor, ben bulunamadığını gördüm, sizler benden büyük kişiler olarak hayli hayli görmüşsünüzdür.

O yüzden ben sizlerden büyüklerimiz olarak daha sağduyulu ve yapıcı bir üslup takınmanızı beklerim.

Murat Hızal
24.06.2010, 16:49
Murat O zaman yönetime sallamayı şiar edinmiş birisi olarak bende yazdıklarımı hatırlatayım...

(Ek olarak birde 134. mesaja bakabilirsen.)

Recep tamam da ben zaten bu konuda ki fikrimi bir kaç sayfa önce ifade etmiştim.

Benim için de gereksiz bir uygulama,fakat bu işin bu kadar abartılarak ''Çok büyük rezalet,transferlerle uğraşmaları gerekirken hindiyle civcivle uğraşıyorlar yazıklar olsun'' noktasına getirilmesine karşıyım.

Bu konu hakkında herkesin eleştiri hakkı zaten bakidir.Geciken transferler yüzünden zaten sıkıntılıyız fakat uygulamasını ve geri dönüşünü bilmeden bu işe bu kadar sallanmasına da gerek yok.

ESER
24.06.2010, 17:11
Kimseye benim gibi düşün dediğimi hatırlamıyorum. Kimsenin düşüncesine saygısızlık ettiğimide düşünmüyorum.

Trabzonspor ile dalga geçen bir taraftar kitlesinin olması beni üzüyor. Eminim senide üzüyordur. Adamın yazdığı mesajlara bakar mısın sürekli dalga geçiyor. Kiminle, nerede, ne için dalga geçtiğinin farkında mı ?

Konuda fikir sahibiysen fikir beyan edersin. Bilip bilmediğin her konuda sırf x futbolcu alınmadı diye atlarsan ben o yorumda hiç samimiyet aramam.

Öyle bir hale gelinmişki x şahıs alınmadı diye ister istemez insanlar üzerinde her yapılan olumsuz görünmeye başlamış.

Malum şahıs olmasa acaba sen ne yazacaktın ? Nasıl ortalığı bulandırıp milleti suçlayacaktın.

taraftar olmak demek hamaset yapmak demek degil.. yanlis da olsa inanacagim ve savunacagim yapilan herseyi diye bir kural yok. kulubun isleyisinde kendince yanlis hatta komik buldugu icraatlari elestirir insanlar ne var bunda? olay bana gore komik sana gore dogru bir icraat. olayin ozu bu...,, komplo teorilerine gerek yok.. sen dalga gecmek dersin ben espri derim..
zit kutup olarak gordugun insanlar da bu takimi hayatinin merkezine koydugunu da unutmamak lazim tabi bu arada..

begenmiyormusun yapilan yorumlari, koy kendine gore dogru buldugun argumanlarini sen de savun gorusunu ama yok bunlar boyle .. yok bunlar soyle diye siniflandirma yapmak kimsenin uzerine vazife degil..

farkinda misin bilmiyorum ama hala insanlari o " x " futbolcu uzerinden degerlendiriyorsun.. o gecti bittii,, unut artik o x futbolcuyu.. cikar lutfen aklinda su fatih tekke uzerinden insanlarin sabotaj yaptigi fikrini..

suan burada konusulan olay tesisin yanindaki 4 adet sarikiz , bir kumes cilli , bir adet de taka... fatih tekke nin alinip alinmamasi degil suan bu basligin konusu...

Recep Alkan
24.06.2010, 17:24
Çağatay;

Alıntıladığın mesajımda o lafım burda ki bir insana. Konu konuyu açtı bizde o lafı ettik. Birçok zaman ve birçok konuda bu yönetimi çok ağır eleştirdim, ama bu eleştirilerim ne kadar ağır olursa olsun hep ya bir dayanağı vardı, yada üslubu düzgündü. Ne zaman ki üslubumda bir sapma olmuş, ben o zaman yönetimi değil, bana cevap veren insanı eleştirmişimdir. Kaldı ki bunu da bana hitap tarzına göre yaparım. Yönetime para yiyor derken bile kelimelerimi özenle seçen bir insanım ben. Ama diyeceklerimden de asla geri kalmam.

Kaldı ki kardeşim, insan oğlu olarak devamlı karşıt görüşümüzün düşüncelerini ifade etme tarzına bakma gibi yanlış bir hastalığımız var. Keşke biraz da aynı düşüncede olduğumuz insanların anlatıum şekline baksanız. Ne demek istediğimi bir iki arkadaşın mesajında rahatlıkla görebilirsin aslında.

Kaldı ki kardeşim, bu forumda bir başlık asla ve asla ilk açılış amacını sonuna kadar taşımaz. (Bu forumun suçu değil, bizim suçumuz) Bu durum bu başlık içinde geçerli. Dikkat edersen konu yine ilk açılış durumundan çıktı. Şahsım adına konuşmak gerekirse bu konu için fırtınalar koparmıyorum. Amacımı bu sayfanın başında alıntıladığım mesajlarda çok net açıkladığımı düşünüyorum. Ama benim raydan çıkmamı sağlayan sağolsun bu sitede ki bazı isimler. Çünkü şikayet ettiğin bizim üslubumuzun daha bozuğu onlarda var. Sadece bizim kadar hırçın değiller o kadar. O kadar kıt insanlar varki hala daha her eleştirimi Fatih Tekke'ye bağlayabiliyorlar. O kadar çeşit laflar ağzımızdan çıkmasına rağmen. Ama kendisi hala daha Umut bulut ile sözleşme yenileyen yönetimi eleştirmek yerine Umut Bulutun bu takımdan (kendiliğince gitmemesini ) eleştirir duruma gelmekten kendisini alamıyor.

Konuşmak gerekirse ortaya dökülecek çok şey var, bu yönetimi sevmediğim doğrudur, gerekirse attığı adımı bile eleştirebilirim, beni anlamak isteyen adın çıkmış 9'a inmez 8'e mantığı ile bana bakmasın yeter.

karatasof
24.06.2010, 17:32
Üç tane sığır ile beş tane tavuk beslediği ve onların fışkısı ile kabak,fasülye yetiştireceği için Yönetime methiyeler dizmemizi bekleyenler yıllardır bu işleri yapan Dede,Nine,Amca ve Dayılarına en son ne zaman teşekkür ettiklerini bir düşünsünler evvela.
Benimkiler rahmet-i rahmana karıştıkları için bunu yapamadığımdan dolayı çok pişmanım zirâ!

Çağatay_
24.06.2010, 18:05
Çağatay;

Alıntıladığın mesajımda o lafım burda ki bir insana. Konu konuyu açtı bizde o lafı ettik. Birçok zaman ve birçok konuda bu yönetimi çok ağır eleştirdim, ama bu eleştirilerim ne kadar ağır olursa olsun hep ya bir dayanağı vardı, yada üslubu düzgündü. Ne zaman ki üslubumda bir sapma olmuş, ben o zaman yönetimi değil, bana cevap veren insanı eleştirmişimdir. Kaldı ki bunu da bana hitap tarzına göre yaparım. Yönetime para yiyor derken bile kelimelerimi özenle seçen bir insanım ben. Ama diyeceklerimden de asla geri kalmam.

Kaldı ki kardeşim, insan oğlu olarak devamlı karşıt görüşümüzün düşüncelerini ifade etme tarzına bakma gibi yanlış bir hastalığımız var. Keşke biraz da aynı düşüncede olduğumuz insanların anlatıum şekline baksanız. Ne demek istediğimi bir iki arkadaşın mesajında rahatlıkla görebilirsin aslında.

Kaldı ki kardeşim, bu forumda bir başlık asla ve asla ilk açılış amacını sonuna kadar taşımaz. (Bu forumun suçu değil, bizim suçumuz) Bu durum bu başlık içinde geçerli. Dikkat edersen konu yine ilk açılış durumundan çıktı. Şahsım adına konuşmak gerekirse bu konu için fırtınalar koparmıyorum. Amacımı bu sayfanın başında alıntıladığım mesajlarda çok net açıkladığımı düşünüyorum. Ama benim raydan çıkmamı sağlayan sağolsun bu sitede ki bazı isimler. Çünkü şikayet ettiğin bizim üslubumuzun daha bozuğu onlarda var. Sadece bizim kadar hırçın değiller o kadar. O kadar kıt insanlar varki hala daha her eleştirimi Fatih Tekke'ye bağlayabiliyorlar. O kadar çeşit laflar ağzımızdan çıkmasına rağmen. Ama kendisi hala daha Umut bulut ile sözleşme yenileyen yönetimi eleştirmek yerine Umut Bulutun bu takımdan (kendiliğince gitmemesini ) eleştirir duruma gelmekten kendisini alamıyor.

Konuşmak gerekirse ortaya dökülecek çok şey var, bu yönetimi sevmediğim doğrudur, gerekirse attığı adımı bile eleştirebilirim, beni anlamak isteyen adın çıkmış 9'a inmez 8'e mantığı ile bana bakmasın yeter.

Recep Abi benim onlardan olmadığımı biliyorsundur.Ama karşıt görüşlü olsak bile belli konulara saplanmamak gerek.

Konulardan birisi de Fatih Tekke.Attığı golleri izlerken bile tüylerimi diken diken yapan adamdan soğutacaklar beni neredeyse.Kaptan bandını takarken gördüğümde bile gözlerim doluyor neredeyse inan ki.Sakat sakat oynadığını biliyoruz.Ama bazı şeylere saplanmamak gerek.

Sen de biliyorsun ki ben eleştirmeyin demem, hatta kendim de eleştiririm.Benim haddime değil çünkü kimseyi durdurmak.

Keşke daha uzun vakit bulsak da uzun uzun muhabbet etsek ama böyle yaza yaza olmuyor ya :D

Söylediğin şeyde sonuna kadar haklısın.Körü körüne eleştirmek kadar kötüdür körü körüne savunmak..Buna ben zaten karşıyım..Sen de böyle bir şey yaptığımı düşünmüyorsundur heralde..Benim üzüldüğüm bir şey de vizyon meselesine takılmamız.Sanki herkes yapıyor bir biz yapamıyoruz.Santiago Silva, Ebondo, Battaglia, Boghossian vs vs hepsini istiyorum ve ekliyorum, yönetim beceremez..Ama ne yapalım şimdi bu sezonu çöpe mi atalım yönetim beceremiyor diye, iyi bir kadromuz var sonuçta..İyi taktikler yapılır ve kötü sakatlıklar olmazsa bu ipi göğüsleyebileceğimize inanıyorum, Şenol Hocamız çok aşama kaydetti.. Neyse kapatalım bitmez bu konu :)

Umarım bir zaman olur da beraber oluruz, uzun uzun konuşuruz bunları.

Görüşmek üzere, sağlıcakla.. :)

Sefaenes
24.06.2010, 18:15
Istanbul da olsa anlarim ama Trabzonun okadar köyleri var cogunda organik meyvalar sepzeler et bulabilirlerdi. Bize Oyuncu lazim baska sey lazim degil. Seneye HH burada olursa gider oraya transfer yapar nemelazim

lazkopatfaroz
24.06.2010, 19:58
kulubun isleyisinde kendince yanlis hatta komik buldugu icraatlari elestirir insanlar ne var bunda? olay bana gore komik sana gore dogru bir icraat. olayin ozu bu...,, komplo teorilerine gerek yok.. sen dalga gecmek dersin ben espri derim..

Eleştiri ile dalga geçmeyi öğrendiğimizde bazı şeyleri daha iyi anlarız.

Kimse bana bu mesajın çok masumane yada espri olarak söylendiğini anlatmasın. Hikayeden öteye gidemez.

Gerçi sana doğru gelir bu tarz mesajlar. Şahısın avatarda en büyük Trabzonspor'lu var tepki göstermekten kaçınırsınız.

hodlu
24.06.2010, 20:03

Trabzonspor ile dalga geçen biz taraftarlar değil kulübü yöneten yöneticilerimizdir.Sap ile samanı karıştıranları Tarih affetmeyecektir.Benim davam bu takımın şampiyon olması ama sevgili yöneticiler aksine çalışıyorlar......

lazkopatfaroz
24.06.2010, 20:12
Trabzonspor ile dalga geçen biz taraftarlar değil kulübü yöneten yöneticilerimizdir.Sap ile samanı karıştıranları Tarih affetmeyecektir.Benim davam bu takımın şampiyon olması ama sevgili yöneticiler aksine çalışıyorlar......

Tamam yönetimin taraftar ile dalga geçtiğini düşünüyor olabilirsin. Gayet normal.

Bunu önlemenin yolu burada yapılan bir proje ile dalga geçmek midir ? Siz yönetim ile dalga geçtiğinizi sanıyorsunuz fakat Trabzonspor ile dalga geçiyorsunuz.

Yönetimi beğenmiyorsanız yapacağınız şey burada dalga geçmek değil, seçimlerde karşısına onlardan daha iyi aday çıkarıp desteklemek olmalıdır.

Ama siz dalga geçmenin çözüm olduğunu düşünüyorsanız devam edin.

hodlu
24.06.2010, 20:16
Kongre üyeleri bu insanlara kulübü yönetsin,takımı şampiyon yapsın diye oy verdi.İnek alıp süt üretmeleri için değil.Ben bu yapılan işi ağırca eleştiriyorum evet çünkü ben organik süt değil şampiyonluk istiyorum.İnsanlarla dalga geçiyorlar.
-İki yıl önce devre arası Yusuf ŞİMŞEK alınsaydı,
-Geçen Ağustos ayında F.TEKKE alınsaydı,
-Devre arası yine F.TEKKE alınsaydı, bu takım son iki yılın en azından 1'inda şampiyon olamazmıydı.Bu iki yılda bjk-Bursa nasıl zorla şampiyon oldular bunu da düşünün.
Şimdi bizimkiler inat eder gibi 'İnek aldık organik süt içireceğiz topçulara' diyorlar.Bırakın bu kadar saçmalamayın diyorum artık...

LazAnisT
24.06.2010, 20:17
Afiyet olsun diyelim karşıya geçelim.Çenemizi yormaya deymez arkadaşlar.:)

hodlu
24.06.2010, 20:20
Tamam yönetimin taraftar ile dalga geçtiğini düşünüyor olabilirsin. Gayet normal.

Bunu önlemenin yolu burada yapılan bir proje ile dalga geçmek midir ? Siz yönetim ile dalga geçtiğinizi sanıyorsunuz fakat Trabzonspor ile dalga geçiyorsunuz.

Yönetimi beğenmiyorsanız yapacağınız şey burada dalga geçmek değil, seçimlerde karşısına onlardan daha iyi aday çıkarıp desteklemek olmalıdır.

Ama siz dalga geçmenin çözüm olduğunu düşünüyorsanız devam edin.

Yönetim taraftarla galga geçiyorsa bende taraftar olarak,kongre üyesi sorumlu bir kişi olarak yönetimi ince noktalarla eleştiriyorum...

ESER
24.06.2010, 20:22
Eleştiri ile dalga geçmeyi öğrendiğimizde bazı şeyleri daha iyi anlarız.

Kimse bana bu mesajın çok masumane yada espri olarak söylendiğini anlatmasın. Hikayeden öteye gidemez.

Gerçi sana doğru gelir bu tarz mesajlar. Şahısın avatarda en büyük Trabzonspor'lu var tepki göstermekten kaçınırsınız.

neyse arkadasim. bu son mesajim bu konuyla ilgili.. hala israrla fatih tekke uzerinden giydirme , fatihci - fatihci olmayan ayrimi cabasi icindesin.. ne yazsak bos galiba.. onyargilari parcalamak atomu parcalamaktan daha zordur diye bosuna dememis einstain emice,,

lazkopatfaroz
24.06.2010, 20:23
Yönetim taraftarla galga geçiyorsa bende taraftar olarak,kongre üyesi sorumlu bir kişi olarak yönetimi ince noktalarla eleştiriyorum...

Bende diyorum ki eleştirmek bir yere kadar. Faydalı olmak istiyorsak çözüm üretmek gerekiyor. Mesela yönetimi beğenmiyorsunuz eleştiriyorsunuz gayet normal. Sürekli eleştir eleştir ne değişti ? Hiç bir şey...

Ne yapmak lazım ? Daha iyi farklı adaylar bulup, desteklemek, kazanmasını sağlamak, faydalı olması için hareket etmek. Yanlış mı düşünüyorum ?

hodlu
24.06.2010, 20:26
Sen süt üreteceğim diyorsan bende derim ki kakaolu-muzlu-çilekli sütde dağıtacaklarmı derim.Rahatsız olan varsa gitsin yönetim'e danışsın...

lazkopatfaroz
24.06.2010, 20:29
Sen süt üreteceğim diyorsan bende derim ki kakaolu-muzlu-çilekli sütde dağıtacaklarmı derim.Rahatsız olan varsa gitsin yönetim'e danışsın...

Tamam usta sen burada sütlü sütlü eleştirmelerini yapmaya devam et. Bu yöntem ile daha çok eleştirirsin. Başkada bir şey yapamazsın ;)

hodlu
24.06.2010, 20:35
Doğru yönetimin bu anlayışı ile bol eleştiri yapar,birbirimizi kırar dururuz.Çünkü bu kişiler bizi deli etmek için her yolu deniyor.Biz forvet beklerken onlar inek alıp çiftlik kuruyor.Kolay gelsin diyelim bizde ne diyelim...

lazkopatfaroz
24.06.2010, 20:37
Doğru yönetimin bu anlayışı ile bol eleştiri yapar,birbirimizi kırar dururuz.Çünkü bu kişiler bizi deli etmek için her yolu deniyor.Biz forvet beklerken onlar inek alıp çiftlik kuruyor.Kolay gelsin diyelim bizde ne diyelim...

:) İneği forvette oynatacak halleri yok. Yani öyle sanıyorsan öyle bir durum yok.

Forvet arayışları sürüyor. İnşallah en iyisini alırlar.

İnek alındı forvet çalışmaları durdu gibi bir düşünceniz olmasın.

hodlu
24.06.2010, 20:42
Trabzonspor’da kurulan hayvan çiftliği bize çiftlik sevdasına düşen Asbaşkan’dan çok, kulüp başkanının acziyetini öğretti. Başkan Sadri Şener’e rağmen kurulan inek ve tavuk çiftliğinin aslında Trabzonspor yönetimine ayna tuttuğuna inanıyoruz. Trabzonspor’un nasıl yönetildiğini seyrediyoruz.
13 Mayıs 2010 tarihli köşe yazımızda olayı Yönetim Krizi olarak adlandırmıştık. Trabzonspor’un inek çobanı aradığı duyumundan hareketle konuyu Kulüp Başkanı Sayın Sadri Şener’e aktardığımızı kayıt altına almıştık. Şener önce şakaya vurmuş ardından net konuşmuştu: “Trabzonspor başkanı bensem böyle bir şey imzalamam” demişti. Önceki gün Şener’e kulüp başkanlığını kimin yaptığını hatırlatmak üzere yeniden telefon ettik. Çiftliğin Şener’in imzasıyla mı kurulduğunu merak ettik. Kelimesi kelimesine yayınlıyoruz:
A. Öztürk: Sayın Başkan iyi günler. Nasılsınız?
S. Şener: Teşekkür ederim Ali Bey. İyiyim.
A. Öztürk: Sayın Başkan… Mayıs ayının ikinci haftasında sizi arayarak bir çiftlikten ve çoban aradığınızdan bahsetmiştik.
S. Şener: Evet hatırladım.
A. Öztürk: Şakaya vurmuş gülmüştünüz. Olayın ciddi olduğunu, gerçekten çoban arandığını söyleyince de “Kulüp başkanı bensem böyle bir şey yok. Böyle bir şey imzalamadım ve imzalamam” demiştiniz. Çiftlik kuruldu ve inekler alındı. Nasıl yorum getireceksiniz?
S. Şener: Evet alınmış. Arkadaşlar Tarım İl Müdürlüğü ile görüşmüş. Doğal süt ve yumurta için böyle bir uygulama başlatmışlar. Ama bu bir deneme. İki ya da üç ay sonra bakacağız.
A. Öztürk: Futbolculara sağlıklı süt ve yumurta için Tarım İl Müdürlüğü ile mi görüşülmüş?
S. Şener: Evet, evet. Tarım İl Müdürlüğü ile görüşülmüş.
Bizim olaydan anladığımız, Sayın Şener’in çok ciddi biçimde rahatsız olduğu. Kişiliği gereği Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu’na tavır alamamanın, yanlışlarına karşı çıkamamanın rahatsızlığını içine atıyor. Garip olanı ise Hacısalihoğlu bunu anlamıyor. Fütursuzca ve camianın öfkesini kabartan işler yapıyor.
Hayrettin Hacısalihoğlu’nun kulüp başkanlığını düşündüğü günlerdi. İnsan ilişkilerini sağlıklı bulmasak da futbolcu tercihleri ve yönetme erkine güven duyuyorduk. Bunu da açık açık yazdık. Yönetim kadrosunda olmasının Trabzonspor’a fayda getireceğine inanmıştık. Ancak spor camiası, insani ilişkilerden ötürü kendisini başkanlığa asla getirmeyecekti. Davet edildiğimiz bir toplantıda bunu açıkça dile getirerek şunları söyledik: “Camianın asla reddemeyeceği bir ismin başkanlığında seçimi alabilirsiniz” Toplantıda bulunan ve spor camiasının içinde olan isimlerden biri “Sadri Şener ismi olur mu?” dedi. “Tam kendisi” diyerek toplantıdan ayrılmıştık.
Yaşadığımız ve ayrıntılarıyla aktarmaya gerek görmediğimiz bu görüşmede zaten herkes aynı kanaatteydi. Bu anekdotu şimdi şunun için hatırlattık. ‘Sadri Bey şayet Hayrettin Hacısalihoğlu’na bir vefa borcu hissediyorsa, bu psikolojiden kurtulmalıdır. Zira Hayrettin Bey’in oradaki varlığı Sayın Şener’in varlığına bağlıdır.’
Trabzonspor’a alınan personel sayısı ve alım biçimleri…
Ahbap çavuş ilişkiler… Batra şirketinden nakiller…
İnekler, tavuklar ve kayıklar…
Futbolcu sağlığını Tarım İl Müdürlüğü önerileri ile götüren Asbaşkan...
Camia gittikçe geriliyor ve öfke kabarıyor.
Kendisi bir daha dönmemeye karar vermiş olabilir.
Hayrettin Bey bilmeli ki; Sadri Başkan’a ve Trabzonspor’a artık ciddi zarar veriyor.

Günebakış Gazetesi Baş yazarı Ali ÖZTÜRK.... Bu yazı herkese iyi bir cevap olmuştur heralde...........

hami08
25.06.2010, 00:45
Gelecek vaad eden inek,

Gece gece çok güldürdün beni allah iyiliğini versin kardeşim :):)

TSelif
25.06.2010, 12:35
Şu adamdan kurtulmanın bir yolu olmalı !

Faik Yılmaz
25.06.2010, 13:37
Bir yandan 3-5 kuruş maaşla çalışan fotoğrafçıları işten çıkartıyorlar..... Sebebi tasarruf....

Bir yandan da inek , öküz alıp tarım yapıyorlar.....

Şaka gibi valla......

Son dönemde yaşananlar hiç bir cidd klüpte olmayan laçka ve lakayıt davranışlardır....

Birileri klübü gerçekten babalarının çiftliği gibi yönetiyorlar.....

İspatımı ? inanmayan tesislerdeki çiftliğe bakabilir.....

bahadır2561
25.06.2010, 14:22
bi kac yıl sonra bizim inekleri Hollanda'ya satabilsek iyi para kazanırız...

sıcak para lazım olur her zaman

bkandil
25.06.2010, 14:39
Şu adamdan kurtulmanın bir yolu olmalı !

Daha iyi bir rant kapısı bulabilse kendiliğinden ayrılacaktır...

Ceyhun Öncü
25.06.2010, 16:36
antu dan bir yorum

Bizim saracoglunun tarladan zaten farki yok gelsin bizdede egitsinler..

Fenerbahce Transfer bombasini patlatdi..

Fenerbahce Tranzonsporun alt yapisindan yetisen renkleri siyah beyaz olan ve ligimizin en iyi süt veren Circo kuku kala yi transfer etti.

gecon sezon 520 litre süt üreten Kücük Maradona lakabli inek Fenerbahceye gelmekten mutlu oldugu Möööledi..

Fenerbahce Circo Kala karsiliginda Ali Bilgin+Deniz+Maldonado+Jossico ve Guiza arti 1 lira 50 kurus transfer bedeli ödeyecek..

Suan transferdeki tek engel Tarim bakanliginin onayii

Emrah KabuL
25.06.2010, 16:43
Antu'ya gerek yok ki..

Burada zaten dalga geçiliyor.

Sefaenes
25.06.2010, 19:39
-ORGANİK TARIM KONUSU-
Hacısalihoğlu, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde organik tarım yapmaları konusunda ise, ''Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri belli bir yere kadardı. Ondan sonrası kullanılamaz bir haldeydi. Yıllarca buraya inşaat artıkları, çöplükler dökülüyordu. Görüntü olarak da sağlık olarak da uygun olmayan bir vaziyeteydi'' dedi.

Söz konusu alanı tesislere daha uyumlu, daha yakışır bir hale getirmek için boşalttıklarını ve toprak döktürerek burada domates, salatalık gibi ürünler yetiştirdiklerini anlatan Hacısalihoğlu, şunları kaydetti:
''Bunun yanında bir iki tane inek aldık. Futbolcularımız sabah buradan alınan sütlerden içecek. Tavuklarımızdan alınan köy yumurtaları da oyuncuların ve personelin hizmetine sunulacak. Başka kulüplerde olmayan bir şekilde tesisler içerisine meyve ağaçları diktik. Bir futbol kulübünün bunlarla ne işi var da denilebilir. Ama güzellik detaylarda gizlidir. Çevreci bir yaklaşımla böyle bir olaya girdik. Çok önemli bir olay değildir. Bu konuyla ilgili bir şey yapılacaksa bu takdir edilmelidir. İleride bunu başka kulüplerin de yapacağını düşünüyoruz. Artık organik ürünler çok aranır oldu. İlki gerçekleştirmiş olduk. Eleştirileri samimi bulmuyorum. Çünkü Trabzonspor'un konusu oradaki üç tavuk veya iki domates değildir. Bunları transfer yapılamamasına bağlamak için hiç samimi bir yaklaşım tarzı değil.''

seneye buraya 3-5 Avrupadan Inek ve tavuk transfer ettikmi organik sampiyonu oluruz. Karadeniz köylerinde okadar organik bulursunki böyle sacma islere gerek kalmazdi. Organik ismi yapmak istiyorsun git Anzak bali yapimi icin ari alip bal yaptiralim daha iyi.

Travelair
28.06.2010, 00:01
Futbolcular dikkat etsin sütlerine su katılmış olmasın :hıh

Süleyman Eruyar
28.06.2010, 14:17
AKSAL YAVUZ

Duymuşsunuzdur; yönetim tesislerin yanına bir çiftlik kurmuş.
Çiftlikte dört inek ve birkaç tavuk varmış.
Fikir hiç de fena değil aslında; süt için süt içirin…
Son yıllar üreticilerin çoğu, süte su katmıyorlar mı?
E o halde…
Bu sıralar et ithali gündemde iken, insanın kendi çiftliğini kurması gibi güzel bir iş olabilir mi? Hem de kredi almadan yapıyorsunuz bunu…
“ İşsizlik var” diyorlar…
Al sana iş imkânı işte. Üstelik iş verdiklerinizin hayır duasını da alacaksınız.
Adı ne olacak acaba bu tesisin?
Herhalde bu parlak fikri ortaya atan kişinin adı yazılır o tabelaya.

‘Ali Babanın Çiftliği’nden yola çıkıp isim aramaya kalkarsanız, işin altından kalkamazsınız. Zaten ‘baba’ ismine benzer bir isim konursa pek uygun olmaz; bakmışsınız yarın bir gün ‘Şam Babaları’ da Trabzonspor’dan hak almaya kalkarlar.
En iyisi, geyiği olmayacak çiftliğe geyik muhabbetini sevenler, kafalarına göre her gün değişik isim koysunlar. O zaman kimsenin gıgı çıkmaz…
Birkaç ineğin, tavuğun yaşadığı yeri çeşitlendirmek gerekir.
Ama nasıl?
Düşündüğüm şeye bak, zor mu sanki bir koyun, iki ördek, üç kaz, dört hindiyi oraya getirmek. Yeter ki azıcık işten çak.

Kim demiş, “Trabzonspor alt yapıya önem vermiyor” diye. Gördünüz işte, çiftlikten başlamışlar işe…
Yeni yetme çocuklar, her gün taze, katıksız süt içecekler. Tesislerde otlanan hormonsuz ineklerin etinden beslenenecekler. Dahası, deniz yakın, ördek gibi yüzmeyi öğrenecekler…
Bizler mi?
Mübarek hayvanların etinden, sütünden, yumurtasından, yününden yararlanan çocukları izleyince hindi gibi kabarıp, kaz gibi uçmayı deneyeceğiz…
Projede imzası olanlar, merak buyurmayın, onlar zaten aldıkları hayır dualar sayesinde çoktan uçmuş olacaklar.
26 senedir yüzü gülmeyen taraftara gelince…
Trabzonspor’un yıllardır çiftlik gibi yönetildiğini bilirlerdi, fakat Trabzonspor’un böyle bir çiftliği olacağını rüyalarında görse inanmazlardı…

Faik Yılmaz
28.06.2010, 14:33
Hani koskoca bir çiftlik kurup gelir getirecek bir proje olsaydı anlayabilirdim ama 3-5 inek alıp organik tarım yapacağız demek çok komik ve acı tablo bizim için.....

Sadri babanın bir çiftliği var....
Çiftliğinde inekleri var.....
Mööö Möö diye bağırır...
çiftliğinde Sadri Babanın....... :)

Gülüyorum ama ağlanacak halimize gülüyorum.....

Ya transferleri konuşacak yerde neyle uğraşıyoruz.....
Ya sabır ya sabır.....

Harun-61
15.09.2010, 18:04
Temel'i atan HH istifa etti

DeAgLeMaNyAq
21.09.2010, 23:20
TRABZONSPOR'DA HACISALİHOĞLU'NUN KURDUĞU ÇİFTLİK KALDIRILIYOR

Trabzonspor'da geçtiğimiz günlerde yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Hayrettin Hacısalihoğlu'nun, çöplük alanı temizleyerek yaptırdığı çiftliğin yıkılacağı öğrenildi. Aynı alana kurulan seraların ise korunacağı belirtilirken, tesislerin içerisinde hayvan beslenmesinin doğru olmadığını savunan yöneticilerin bu kararın alınmasında etkin rol oynadığı belirtildi. Başkan Sadri Şener de, çiftliğin yapımında Hacısalihoğlu'nun yanında yer almamıştı. Camianın bir çok kesiminden de ciddi tepkiler alan çiftlikte 4 büyükbaş hayvan ve 30'a yakın küçükbaş hayvan yer alıyordu. Hacısalihoğlu'nun kurduğu seradaki sebze ve meyveler ise futbolcuların yiyecek ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılıyor. Organik tarım yapılarak üretilen sebze ve meyvelerden futbolcuların da oldukça memnun olduğu belirtildi.

YUNUS EMRE SEL - TRABZON / DHA

Forumda biraz baktım ama bu konuyla ilgili bugün haberlere yansıyan gelişmeyle ilgili bir mesaj göremedim. Eğer bu haber doğruysa etik açıdan çok yanlış bir harekettir diye düşünüyorum. Hacısalihoğlu'na resmen küfretmek gibi bir şey...

#DcK``
25.01.2011, 18:23
yemin ederımkı bn turizm okuyom
çalıştıgım çoqu yere futbolcular geldi ama hiç unutamam ;
Körfezde staj yapıodum
bundan 2 sene önce
yazın ortasında Onur Ceyhun Selçuk inan Oraya geldılar Tava tava yumurta yedıler peynir ekmek süt bal pekmez Ler o biçim masaya gidior masayı donlttılar ... y. ederım kalktıklarında bu kadar temız bir masa topladım... herşeyi silip süpürmüşler !!!

MonteCristo
04.09.2011, 12:23
Aslında çok mantıksız birşey değildi. Sporcuların sağlıklı beslenmesi için yapılan birşey, bu kadar dalga geçicek bir taraf görememiştim. Sporcunun beslenme şeklinin performansına etkisi çok büyüktür sonuç olarak. Başkalarının dalga geçmesine göre hareket edeceksek onlar her zaman dalga geçecek birşey bulur. Gerçekten komik bir tarafı olmasa bile birşey bulup dalga geçerler, bunları takmamız lazımdı.