PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kürtlesen Türkler

Külünkoğlu
06.09.2005, 15:58
Bugün bir yazarin yayinladigi yazi, Türklerin nasil Kürt haline getirildigini getirilmek istendigi konusunda fikir verenönemli bir yazi.. yazaragelen mail asagida lütfen okuyun.

"Iyi günler size önemli bir konuda yazacagim... Ben Beritanli Asiretine mensup bir gencim... Biz tam bir konar göçer Türkmen yörük asiretiyiz... her yönümüz yörük kültürüdür... bizlere dedemin de anlattigi gibi yillardir batili istihbarat örgütlerinin diger türkmen asiretlerine de yaptigi gibi kürtlük propagandasi sonucunda insanlarimizin önemli bir kismi kendini Türkten ayri birsey zannetmektedir... ayni sey Karakeçili Türkmenlerine de yapilmistir fakat insanlar tarihini arastirdikça Türklük gerçegi ile karsilasmistir... suan 3 arkadasiz... birimiz Karakeçili birimiz Badilli yani Begdili Türkmeni bende beritan Türkmeniyim... Karakeçili arkadasim sirf bunun için Kirikkale'ye ve Kütahya'ya gitti ve oradaki Karakeçililerle her seylerinin ayni oldugunu ve dokuduklari kilimlerin motiflerinin bile ayni oldugunu gördü... Söylenenlerin propaganda degil koskoca bir gerçek oldugunu gördü... Arastirdi ve Kayi boyuna mensup olduklarini ve Osmanlinin kurulusunda var olduklarini gördü... Ve gözümüzün önünde Türkçeden baska bir dil konusmayacagina yemin etti... Badilli arkadasim Türk oldugunun zaten farkindaydi ama arastirmamisti... Arastirdiginda 24 Oguz boyunun oldugu ve onlarinda Begdili boyunun ta kendisi oldugu gerçegini gördü...

Akrabalarinin soyadlarinin Beydili Beydilli Baydilli Baydil ve Badilli oldugunu zaten biliyordu... Bir an dogunun üzerinde nasil bir oyun oynandigini konusmaya basladik... Türk olmamiza ragmen nasil Türkten ayri bir sey zannettirdiler bize diye düsündük... Ve o gün bizlerde Türkçeden baska bir dil konusmamaya yemin ettik... Ve haril haril Türk tarihi okumaya basladik... Kürt sözünün tarihte ilk defa Orta Asya'da Eleges yazitlarinda geçtigini ögrendik.. Alp Urungu Begleri idi ve öz be öz Türk idi... sonra düsündük Kürt ne demekti... Ilk defa farkettik ki konustugumuz Kürtçe dedigimiz dilde Kürt diye bir kelime yoktu... Bunu neden daha önce düsünmedigimize yandik.. Anlastigimiz dil ise Türkçe . Ben Zazaca konusuyorum hiç anlamiyolar... Onlar Kürtçe konusuyolar ben anlamiyorum... Anlastigimiz dil tabii ki Türkçe...
Beritan sözünü arastirdim tamamen Türkçe bir kelime... Göçer göçebe anlaminda...Yörükleri arastirdim. Her seyimiz ayni... Çok yasli dedelerimize danistim, çok önceleri yalnizca Türkçe konustugumuzu söyledi... Anladik ki bizler öz be öz Türküz... simdi ise yeminimizde oldugu gibi Türkçeden baska bir dil konusmuyoruz... Vatanimiza simsiki baglandik milli kimlige simsiki baglandik... Bekliyoruz ki vatansever gazeteciler üniversite hocalari bu konuyu ele alsinlar... Biz insanlarimizi uyariyoruz... Ve inanin insanlarimiz Türk olduklarini duymak istiyorlar...

Koskoca Avsar boyunu Kürt yaptilar... Ama onlar bunu yemiyorlar artik gençleri arastiriyorlar Avsarlarin Oguz Türkünün genis bir boyu oldugunu ögreniyorlar... Sizleri gazecilige davet ediyorum... neden gidip Türkan asiretinin üyeleriyle yaslilari ile röportaj yapmiyorsunuz ? neden kendine Kürt denmesinden hoslanmayan zaza dedeleriyle röportaj yapmiyorsunuz... ? Neden Karakeçili Türkmenleriyle röportajlar yapmiyorsunuz...? Neden Kürt sözünün Türkçe oldugunu ve ilk defa Türk yazitlarinda geçtigini söylemiyorsunuz...?

Neden Hakkari'ye adini veren Türk asiretinden Saka Türklerinden Akari asiretiyle konusmuyorsunuz..? Neden Gur Türklerinin Asireti olan Guran Türklerini üniversite hocalarindan dinlemiyorsunuz... Fatihin hocasi Molla Gurani'nin asiretinin neden kendini Türk saymadigini arastirmiyorsunuz... Neden ayni asiretin Azerbaycan'daki kolu kendini Türk biliyorda Kürtçe tek kelime bilmiyorda Türkiye'deki kolu kendini Türkten ayri bir sey saniyor... Arastirmak bir vatan görevidir.... Haksizlik karsisinda susan dilsiz seytandir demis Peygamberimiz...Bu arastirmalar terörü bitirir... Çünkü hepsi öz be öz Türk.. Kaynak bir sürü... Korktugunuzu aklima bile getirmek istemiyorum Inanmiyorum da.... Allah askina arastirmaya degmez mi?.... Devletin dikkatini neden bu noktaya çekmiyorsunuz..."

Iste budur..

Ne Mutlu Türküm demenin bir önemli yolu da budur.. Edited by: Külünkoglu

Mollasalihoğlu
06.09.2005, 16:04
smileys/smiley32.gifHakkaten de ''Ne mutlu Türküm diyene''

Emir BAYRAK
06.09.2005, 16:35
smileys/smiley32.gif

t-sat
06.09.2005, 16:46
Arastirmazlar,çünkü medya da TÜRK degil.

A.Hilal Çakıroğlu
06.09.2005, 16:46
smileys/smiley32.gifmail atan kisi olayi çok güzel açiklamis, buraya tasidiginiz için tesekkürler

Crazy_OfLu61_
06.09.2005, 17:13
ALLAH ima Sükürler Olsun ki Müslüman-Türk Dogdum...

Külünkoğlu
06.09.2005, 17:21
Crazy_OfLu61_ <?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

kirmizi,bold ve büyük yazmayinca yazdiklarinin okunmadigini düsünüyorsan hata ediyorsun bu hata sebebiyle de seni forum kurallarina göre uyarmak zorundayim. (Ayni mesaj özeline de gönderilmistir)

Uygunsuz Hareketler / Yazim Kurallari:4) Forumun düzenini bozacak sekilde çok büyük fontlarla yazmak, mesajin tamaminda renkli ve italik font kullanmak ve gönderilen mesajin tamamini diger büyük harflerle yazmak da uygun olmayan davranis olarak tanimlanmistir. Kuralin ihlali halinde, ilgili üye önce uyarilir, hatanin devami halinde ise üye 2 gün foruma mesaj gönderememe cezasi alir.

KuĞu
06.09.2005, 17:23
bravo gerçekten bu gençlere arastirmakla yetinmemisler bunu maillerle insanlara ulastirmak istemisler, bizlerede rumsunuz propagandasi yapilmiyormu hala yani onlara yapilan oyunun bizlerede yapildigi asikar ama ne cins milletiz biz yaa bize sökmüyor hatta kamyonda tasidigimiz bölücüyü tekme tokat jandarmaya kendi elimizle teslim ediyoruzsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Hünkar
06.09.2005, 17:25
Arastirmazlar,çünkü medya da TÜRK degil.

buna inanirim iste

Hünkar
06.09.2005, 17:42
su yaziyi bide ben kurtum TURKLUKle alakam yok diyenler okusada ibret alsa ama nerde

My
07.09.2005, 03:45
Müthis emek harcanmis çok güzel bir yazi smileys/smiley32.gifBence bizlerde bu maildeki yaziyi ulusal tüm gazetelere göndermeliyiz. Bu maildeki yazinin çok daha fazla kisiye ulasmasina muhakkak yardimci olmaliyiz.

TRABZONLU_TS
07.09.2005, 04:02
smileys/smiley32.gif

yakup midi
07.09.2005, 04:50
Bugün bir yazarin yayinladigi yazi, Türklerin nasil Kürt haline getirildigini getirilmek istendigi konusunda fikir verenönemli bir yazi.. yazaragelen mail asagida lütfen okuyun.

"Iyi günler size önemli bir konuda yazacagim... Ben Beritanli Asiretine mensup bir gencim... Biz tam bir konar göçer Türkmen yörük asiretiyiz... her yönümüz yörük kültürüdür... bizlere dedemin de anlattigi gibi yillardir batili istihbarat örgütlerinin diger türkmen asiretlerine de yaptigi gibi kürtlük propagandasi sonucunda insanlarimizin önemli bir kismi kendini Türkten ayri birsey zannetmektedir... ayni sey Karakeçili Türkmenlerine de yapilmistir fakat insanlar tarihini arastirdikça Türklük gerçegi ile karsilasmistir... suan 3 arkadasiz... birimiz Karakeçili birimiz Badilli yani Begdili Türkmeni bende beritan Türkmeniyim... Karakeçili arkadasim sirf bunun için Kirikkale'ye ve Kütahya'ya gitti ve oradaki Karakeçililerle her seylerinin ayni oldugunu ve dokuduklari kilimlerin motiflerinin bile ayni oldugunu gördü... Söylenenlerin propaganda degil koskoca bir gerçek oldugunu gördü... Arastirdi ve Kayi boyuna mensup olduklarini ve Osmanlinin kurulusunda var olduklarini gördü... Ve gözümüzün önünde Türkçeden baska bir dil konusmayacagina yemin etti... Badilli arkadasim Türk oldugunun zaten farkindaydi ama arastirmamisti... Arastirdiginda 24 Oguz boyunun oldugu ve onlarinda Begdili boyunun ta kendisi oldugu gerçegini gördü...

Akrabalarinin soyadlarinin Beydili Beydilli Baydilli Baydil ve Badilli oldugunu zaten biliyordu... Bir an dogunun üzerinde nasil bir oyun oynandigini konusmaya basladik... Türk olmamiza ragmen nasil Türkten ayri bir sey zannettirdiler bize diye düsündük... Ve o gün bizlerde Türkçeden baska bir dil konusmamaya yemin ettik... Ve haril haril Türk tarihi okumaya basladik... Kürt sözünün tarihte ilk defa Orta Asya'da Eleges yazitlarinda geçtigini ögrendik.. Alp Urungu Begleri idi ve öz be öz Türk idi... sonra düsündük Kürt ne demekti... Ilk defa farkettik ki konustugumuz Kürtçe dedigimiz dilde Kürt diye bir kelime yoktu... Bunu neden daha önce düsünmedigimize yandik.. Anlastigimiz dil ise Türkçe . Ben Zazaca konusuyorum hiç anlamiyolar... Onlar Kürtçe konusuyolar ben anlamiyorum... Anlastigimiz dil tabii ki Türkçe...
Beritan sözünü arastirdim tamamen Türkçe bir kelime... Göçer göçebe anlaminda...Yörükleri arastirdim. Her seyimiz ayni... Çok yasli dedelerimize danistim, çok önceleri yalnizca Türkçe konustugumuzu söyledi... Anladik ki bizler öz be öz Türküz... simdi ise yeminimizde oldugu gibi Türkçeden baska bir dil konusmuyoruz... Vatanimiza simsiki baglandik milli kimlige simsiki baglandik... Bekliyoruz ki vatansever gazeteciler üniversite hocalari bu konuyu ele alsinlar... Biz insanlarimizi uyariyoruz... Ve inanin insanlarimiz Türk olduklarini duymak istiyorlar...

Koskoca Avsar boyunu Kürt yaptilar... Ama onlar bunu yemiyorlar artik gençleri arastiriyorlar Avsarlarin Oguz Türkünün genis bir boyu oldugunu ögreniyorlar... Sizleri gazecilige davet ediyorum... neden gidip Türkan asiretinin üyeleriyle yaslilari ile röportaj yapmiyorsunuz ? neden kendine Kürt denmesinden hoslanmayan zaza dedeleriyle röportaj yapmiyorsunuz... ? Neden Karakeçili Türkmenleriyle röportajlar yapmiyorsunuz...? Neden Kürt sözünün Türkçe oldugunu ve ilk defa Türk yazitlarinda geçtigini söylemiyorsunuz...?

Neden Hakkari'ye adini veren Türk asiretinden Saka Türklerinden Akari asiretiyle konusmuyorsunuz..? Neden Gur Türklerinin Asireti olan Guran Türklerini üniversite hocalarindan dinlemiyorsunuz... Fatihin hocasi Molla Gurani'nin asiretinin neden kendini Türk saymadigini arastirmiyorsunuz... Neden ayni asiretin Azerbaycan'daki kolu kendini Türk biliyorda Kürtçe tek kelime bilmiyorda Türkiye'deki kolu kendini Türkten ayri bir sey saniyor... Arastirmak bir vatan görevidir.... Haksizlik karsisinda susan dilsiz seytandir demis Peygamberimiz...Bu arastirmalar terörü bitirir... Çünkü hepsi öz be öz Türk.. Kaynak bir sürü... Korktugunuzu aklima bile getirmek istemiyorum Inanmiyorum da.... Allah askina arastirmaya degmez mi?.... Devletin dikkatini neden bu noktaya çekmiyorsunuz..."

Iste budur..

Ne Mutlu Türküm demenin bir önemli yolu da budur..

sevgili abicim yaninda olsam öperdim o ellerden.....senin yazdigin su satirlar tarihsel gerçeklerdir ve yüksek ihtimalle ahmet taner kislalinin katline sebep olan bilgilerdir.....türkiyedeki kültürel cinayetin oynanan oyunun ve türk medyasi diye zikredilen kesimin yaptigi uyutmanin en güzel kanitidir.....kürt kelimesinin binyillar içinde sadece ve sadece orta asyadaki türk devletleri dahil türk tarihine ve diline ait oldugu kesin ve su götürmezdir.....oysaki içinde dogmus oldugumuz bu dünyada sanki bir ilizyon ve hipnozun etkisindeymis gibi yasiyoruz malesef ve algilamalarimiz varsayimlarimiz tartisma noktalarimiz hep yanlis oluyor ve bizi bir yere götürmüyor......

ben bu konuyu buradaçesitli defalar dile getirmeye çalismistim ama senin yazin öldürücü olmus.....ve de sevgili abicim türk medyasinda tarih kitaplarimizda dil tarih corafya akademilerimizde bu konunun hakkiyla layikiyla ortaya konamadigini ve kültürel bir drama ile karsi karsiya olusumuzu göstermektedir.....

malesef ülkemizde medya yok malesef milletimizin bir basini yok malesef namussuzlar namuslulardan güçlü vede iletisimli vede organize......hal böyleyken türkiye nin türk milleti nin ne kadar büyük bir tehlike altinda oldugunu bana en çok hissettiren bilgilerdir bunlar ve sen yazinca burada ürperdim tekrardan......iste kürt sorunu diye cahilce akilsizca vemantiksizca ifade edilen problemin tartisilmasi gereken taban budur.....

tarih yazmak tarih yapmak kadar önemli eger senin akademisyenin gazetecin yazarin ve çizerin yoksa sana öyle bir tarih yazarlarki iste bu hale gelirsin......türk milleti kendine ait olan kelimeleri bile bu gün düsmanina kaptirmis malsef....her kelime bir kaledir ve o kaleleretekrar türk bayragi dikilmedikçe hiçbir sonuç alinamaz.....

abi ben tekrardan çok tesekkür ederim ellerine yüregine saglik.....

imported_Suha
07.09.2005, 11:50
Türk milletindenim..islam ümmetindenimmmm...

Badaloğlu
07.09.2005, 12:19
Türk milletindenim..islam ümmetindenimmmm...

Suha kardesim, yukarda Metin kardesimiz bir arkadasimiza renkli yazmama konusunda bir uyarida bulundu,senin gözünden kaçmis galiba!...Liütfen kurallara biraz daha riayet edelim...(Özelden kendisine bu konuda bilgi verilmistir)

4) Forumun düzenini bozacak sekilde çok büyük fontlarla yazmak, mesajin tamaminda renkli ve italik font kullanmak ve gönderilen mesajin tamamini diger büyük harflerle yazmak da uygun olmayan davranis olarak tanimlanmistir. Kuralin ihlali halinde, ilgili üye önce uyarilir, hatanin devami halinde ise üye 2 gün foruma mesaj gönderememe cezasi alir.
<?:NAMESPACE PREFIX = O /><O:P></O:P>

selçukabi
07.09.2005, 12:35
Degerli arkadaslar, Metin kardesimin açtigikonuyla ilgili daha detayli bilgiyiS.Ahmet Arvasi'nin "Dogu Anadolu Gerçegi" adli kitabinda bulabilirsiniz.

Zafer Keskin
07.09.2005, 13:02
muhtesem bir yazi helal olsun ne mutlu türküm diyene.....

Külünkoğlu
07.09.2005, 13:14
arkadaslar yazi bana ait degil yanlis anlasilma olmasin. Beritanli asiretine mensup bir kardesimizin yazisi...

seyyahali
07.09.2005, 13:37
degerli dostlarim Allahtan benim dogdugum yer kürtlerler alakasi yok son demine kadar türküm çünkü ben kafkas türküyüm yani oguzlarin kipçaklar boyuna ait bir türk boyuyuz

halil ibo
07.09.2005, 15:20
Sevgili kardesim kürt olmak kötü birsey degil.Kötü niyetlilere masa olmak kötü.Bir kültürü yozlastirmak,yok saymak kötü.Aydin zannettigin insanlarin karanliklar içinde olmasi ve seni o karanliga çekmek istemeleri çok çok kötü.Kardesi kardese kirdirmalari hepsinden daha kötü.

erdddemeroglu
07.09.2005, 15:30
ne mutlu TÜRKÜM ne mutlu TRABZONSPORLUYUM diyene

ozcan_asanoglu
07.09.2005, 16:09
aslinda bilimsel olarak kürtlerin, türk kökenli oldugunu, türk kavimlerinden biri oldugunu daha sonra arap ve özellikle fars etkisinde kaldiklarini söyleyen, kanitlayan birçok bilim adami,yayin var....bugün kürtçe ile macarca arasinda bile bir sürü ortak kelime var, adamlar tek tek dökmüsler...

ama bunlar bir sey ifade etmiyor çünkü adam ben türk degilim diyorsa yapacak birsey yok..zorla türk'sün kardesim demek demokratik degil..herkes kendini ne hissediyorsa, nasil tanimliyorsa öyle tanimlasin...ama kalkip bu vatani bölmeye, askerini, sivilini öldürmeye kalkarsa hak ettigini bulur....

Armağan Dere
07.09.2005, 16:25
metin abi ellerine saglik çok güzel bir yazi ama molla gürani kismini anlamadim kendini türk saymiyomus gibi bi ifade kullanilmis o yanlis galiba

Armağan Dere
07.09.2005, 16:26
Fatihin hocasi Molla Gurani'nin asiretinin neden kendini Türk saymadigini arastirmiyorsunuz... metin abi cümle bu

Külünkoğlu
07.09.2005, 17:09
Molla Gürani'nin hayatina bakinca tam tersi bir mana çikiyor dogrusu "neden kendini Kürt saymadigi" olsa gerek. Ben yazmadigim için bilemiyorum tesbih de hata da olabilir.

baris_aykan
07.09.2005, 17:55
ALLAH ima Sükürler Olsun ki Müslüman-Türk Dogdum...

dikkat etbanlanacan smileys/smiley36.gifEdited by: baris_aykan

Sönmez Özlü
03.11.2005, 02:36
Kürtlerin aslen Türk oldugu iddiasi vaktiyle terörün önünü kesmek isteyen devletimizin uyguladigi ama basarisizlikla sonuçlanan bir iddia olmustur.

Kültürel baglamdaki farklara bakarsak sosyolojik olarak, antropolojik ve rasyolojik verileri incelersel irkî olarak kürtler Türk degildir.

Kürtler aslen Farslarin bir koludurlar. Araplarla fazlaca karismislar ve yari semitik bir kavim haline gelmislerdir.

Kürtlerin Türk oldugu sadece ideolojik ve siyasal sebeplerle öne sürülür ama ileri sürülen söylemler ve veriler kanit olmaktan çok uzaktir.

Isin asli bu.

Saygilarimla.

BDiler61
03.11.2005, 13:47
gerçekten çok güzel bir yazi

U.Sadıkoğlu
03.11.2005, 13:49
Türküz Dogruyuz Gururluyuz Çünkü TRABZONSPOR'luyuz...

Salih61
03.11.2005, 14:32
smileys/smiley32.gifHakkaten de ''Ne mutlu Türküm diyene'' smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Külünkoğlu
07.11.2005, 12:55
@ Moyunçur

Yazinin ana temasi nerde.. senin yazdiklarin neler..

Burçak
07.11.2005, 13:00
Kardesim onu bunu bilmem burasi TÜRKIYE. niye baskalari biz laziz biz çerkeziz demiyolar. biz TÜRKÜZ TÜRK. burasi TÜRKIYE. itirazi olan çeker gider .

Can basten
07.11.2005, 15:18
Kardesim onu bunu bilmem burasi TÜRKIYE. niye baskalari biz laziz biz çerkeziz demiyolar. biz TÜRKÜZ TÜRK. burasi TÜRKIYE. itirazi olan çeker gider .

Arkadaslar Moyunçur'u tanirim Trabzonludur ve Türktür, sadece Türküm der... Yanlis anlama olmasin...

Tesekkürler...

Burçak
07.11.2005, 17:03
hayir canim yanlis anlama yok. moyunçura hitaben demedim zaten. genel konustum. türk oldugunu kabul etmeyen TÜRKIYEDEN GIDER.

Onur
07.11.2005, 18:26
Ya TÜRK üm dersin ya da bu diyardan gidersin...

ancibranoz
08.11.2005, 14:49
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=3 width="100%">
<T>
<TR>
<TD =smText vAlign=top background="" bgColor=#f4f4fb><A name=226183></A>halil ibo
Normal Üye
http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_images/2_star_rating.gif
forum_images/blank.gif
bmn | Istanbul

Yer: Turkey
Baglanti Durumu: Offline
Gönderilenler: 609 </TD>
<TD =text vAlign=top background="" bgColor=#f4f4fb>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD =smText width="80%">Gönderen: 07-Eylül-2005 Saat 15:20 | Kayitli IP </TD>
<TD noWrap align=right width="20%">http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_images/report_ic&#111;n.gif (http://www.bordomavi.net/bmn/forum/report_post.asp?PID=226183&amp;FID=17&amp;TID=4363&amp;TPN=1) http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_images/quote_ic&#111;n.gif (http://www.bordomavi.net/bmn/forum/edit_post.asp?M=Q&amp;PID=226183&amp;TPN=2) </TD></TR>
<TR>
<TD colSpan=2>
<HR>
</TD></TR></T></TABLE>Sevgili kardesim kürt olmak kötü birsey degil.Kötü niyetlilere masa olmak kötü.Bir kültürü yozlastirmak,yok saymak kötü.Aydin zannettigin insanlarin karanliklar içinde olmasi ve seni o karanliga çekmek istemeleri çok çok kötü.Kardesi kardese kirdirmalari hepsinden daha kötü. </TD></TR></T></TABLE>

Ne kardesi halil ibo? Onlarmi kardes. Çoktan bitti o kardeslik, halil ibo kardesim.

bahadiroglu
08.11.2005, 15:34
Kürtlerin Türk oldugu sadece ideolojik ve siyasal sebeplerle öne sürülür ama ileri sürülen söylemler ve veriler kanit olmaktan çok uzaktir.

Isin asli bu.

gerçekten isin asli budur.

kürtler türk degildir.

artik bunlari asalim.güncel konu olmaktan çikmis bunlar.biz kürtler türk müdür diye tartisirken elin adami uzayda nasil yasarim,nasil daha küçük laptop icat ederim,tüplü televizyonlarin yerini plazma tvler alacak bizi pazar dogacak vs vs diye çabalarken türkiyede biz "kürtler türk mü?,türbanla girelim mi?,yok bilmem ne!!!! " gibi seylerle ugrasiyoruz.

bu foruma kaç defa yazildi çizildi.simdi uzun uzun tekrar anlatmama gerek yok.kürtler türk degil.herkes türk degil.olamazda zaten.hz.muhammedi bile türk ilan ettiler...önüne gelen türk oldu bu memelkette..adam ben tügrk degilim diyor yok sen bilmiyorsun ama sen türksün..ee sen nerden biliyorsun?benim bilmedigimi der o zaman haklidir da..

bir kere mantik hatasi var bu düsüncede..nasil mi?

kürtler türk ise;türklerde kürttür o zaman..di mi?çünkü kürt = türk oluyor..böylece türklerde kürt oluyor.o zaman kürt türk ise bizde kürt oluyoruz.nasil ki kürtlerin soyu türkler ise o zaman türklerin soyuda kürt oluyor. di mi?

o zaman kürdistan kelimesi kirgizistan tataristan gibi bir kelime olur.kürtçe sarkida söylenirse demek ki türkçe sarki söylenmnis olur.ya da bir arkadasin macar-kürt örnegi gibi macarlarda kürttür,macaristan kürt devletdir...macar tarihi=kürt tarihi..

uzun uzun açiklayacaktim ama fazla bu konulari irdelemeyelim.yazdik çizdik tartistik,ülke gündemine geldi ama hala israr edenler var..

zinos
08.11.2005, 16:08
isin asli ne ? forum da tartisilmis, konulari incelemeyelim diyorsunuz ama karar vermisiniz.

ozaman kürtlerin asli ne bukonuya
hngi kaynaklardan bulabiliriz onu söylermisiniz. (S.AHMET ARVASI
DEDI BIR ARKDASIMIZ)

Yazili bildigim kaynak serefname den bska varmi,

&nbs p;&nbs p;&nbs p;&nbs p;&nbs p;
cevap verirseniz sevinirm

Külünkoğlu
08.11.2005, 16:13
Hala basligin açilmasina sebep olan yaziyi okumamakta israr edip gelisi güzel yorum yapanlarin olmasi ve konuyu alaksiz yerlere çekme gayretlerini esefle izliyorum. bu kadar mi "du bikelam edeyim" e meraklisiniz. "du bi kelam edeyim" den, "du bi okuyayim ne diyor" terfi etmeniz hiç zor olmasa gerek. YazidaKürtler Türk'tür denmiyor. Bir kere bile okumak zahmeti göstermeyenlere ithaf olunur...

SiNo
08.11.2005, 16:31
smileys/smiley7.gifkürtlerin isminin geçtigi bütün topiclerden nefret ediyor daha ötesi yok kürt iste ne beklenebilirki....

zanoylu
08.11.2005, 16:49
Günümün 15 saati karakeçililerle geçer ama biz kürtüz diye bir sey dediklerinle karsilasmadim,kabul de etmezler zaten ama çevresindeki kürtler böyle iddaa eder buda onlar için çok da önemli degil