PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzon'da Ne Yapabilirim? Ne Yapmalıyım?

izzet
19.06.2010, 00:22
Arkadaslar,

Her tatilini son gününe kadar Trabzonda degerlendirmeye calisan bir Gurbetci olarak, Bos vakitlerimizi Trabzonda ve Cevresinde nasil Degerlendirebilicegimize burda Fikir alis verisinde Bulunabiliriz.

Memlekete uzak ikamet ettigimizden, Bilindik yerler disinda nerelere gidilebilecegine dair sikinti yasiyorum.

Bu Baslikta:
Trabzonda Forum ve Uzun Sokak disinda nasil hos Vakit gecirebiliriz? Nereye hangi sekilde ulasabiliriz? Hangi etkinlik nerde? gibi Sorulari paylasabiliriz diye düsünüyorum.

Baslangici ben yapmak istiyorum:

Trabzonda nerde Bisiklet kiralayabilirim?
Akyazida Halisaha varmi?
Ögrenci Bütcesine uygun Giyim-Kusami nerden temin edebilirim?
Hangi mekanlara gönül rahatligiyla gidebilirim?

Öneri ve Cevaplarinizi beklyiorum...

Alihan Ertürk
19.06.2010, 00:34
İlk iş olarak Hayrettin Hacısalihoğlu'nu ziyaret et bence abi , onu ne kadar sevdiğimizi (!) anlat. :)

Canberk
19.06.2010, 00:38
Haklısın Alihan ben tesislere gitmey planlıyorum belki sondaj yapıyordur oralarda biryerlerde ççç

hatice_61
20.06.2010, 16:27
trabzonda olanlar anlatsın bizde faydalanalım oraya gidince neler yapabiliriz diye

agahozlu
20.06.2010, 17:08
Trabzonda yaşamayan birisi olarak dilimin döndüğü kadar yardımcı olmaya çalışayım.

* Sümela Manastırı,Uzungöl,Sera Gölü,Çalköy Mağarası, Trabzonspor Müzesi,Stadı,Uzun Sokak ve meşhur yayları sadece hatırlatarak geçiyorum.

* Trabzona havadan giriş yaparken meşhur "TRABZON" yazısının gözüktüğü yere yani Boztepe'ye çıkıp Trabzon manzarasına karşı güzel bir çay içebilirsiniz. Unutmadan çayı semaverde içmenizi tavsiye ederim. Oradaki kafelerde arkadaşlarla muhabbet şeklinde iyi vakit geçirebilirsiniz.

* Şehir içinde gezilebilecek Atatürk Müzesi ve Ayasofya Müzesi var. Bir diğer müze ise Cevdet Sunay Müzesi yalnız bu müze Çaykara'dan Sultan Murat Yaylasına doğru giderken. Bu kültürel gezilerin yanı sıra Pazarkapı Mahallesinde yer alan Sekiz Direkli Hamam'a uğramadan olmaz (tabi hamamı seviyorsanız-sevmiyorsanızda tavsiye ederim :))

*Maçka'dan yukarıya doğru tırmanmaya başlarken Coşandere mevkiinde giderken sağ tarafta tam derenin üstünde kalan restoranda köy ortamı havasında köy kahvaltısı yapmadan (kuymak-yağ-bal-kaymak-kaygana-sıcak süt vs.vs) geçmeyin derim. Ardından Sümelayı ziyaret edip Zigana geçidine doğru kıvrılmaya devam ederken geçide gelmeden sol taraftaki restoranlar et keyfi yapabilirsiniz. Asıl gideceğimiz yere daha gelmedik :) Zigana geçidinin oraya gelmeden kime sorsanız gösterecekleri Hamsiköy'e sütlaç yemeye mutlaka ama mutlaka gidin. Unutmadan sütlacın üstünde mutlaka bir parmak fındık olacak :)

* Şehir içinde ise Moloz'un orada minibüslerin karşı sokağından içeriye girdiğinizde Kalkanoğlu pilavınızı yemeyi unutmayın. Ayrıyetten herhangi bir yerde peynirli yiyebilirsiniz.

*Bu kadar yemekten sonra yediklerimiz eritmek için ertesi gün bir deniz iyi olur.Açıkçası Trabzondan doğu tarafını pek iyi bilmem.Ama batı tarafa doğru geldikçe özellikle Akçakale ve Mersin civarlarında denize girmek için iyi yerler bulabilirsiniz. Sahildeki kayık damlarından birisine inip biraz muhabbete başladıktan sonra Karadenizin sıcak kanlı insanlarından elbet birisi ufak bir tekne turu attırır size diye tahmin ediyorum.

Aklıma ilk bunlar geldi zaten önerileri geliştirenlerde elbette çıkacaktır.

Fatih BALTA
20.06.2010, 17:32
Kalkanoğlu pilavı pek bilinmez ama herkese tavsiye ederim.

http://4.bp.blogspot.com/_pHtYljzjfQU/RySqycZgBmI/AAAAAAAAA7g/1zLSFGOcxxI/s320/kalkanoglu5.JPG

Emrullah
20.06.2010, 17:52
Arkadaslar,

Her tatilini son gününe kadar Trabzonda degerlendirmeye calisan bir Gurbetci olarak, Bos vakitlerimizi Trabzonda ve Cevresinde nasil Degerlendirebilicegimize burda Fikir alis verisinde Bulunabiliriz.

Memlekete uzak ikamet ettigimizden, Bilindik yerler disinda nerelere gidilebilecegine dair sikinti yasiyorum.

Ee yavrim madem boş duruyisun yapacak heyirli bir iş deyeyim sağa. Beyganam(babaanne) yalanuzdu, çayirlar kesilmemiş, çayirlar kesilecek. Al elune kerendiyi(tırpan) da gir çayira, bir iki günde kes-kurut çayirlari. Ee yavrim sevaptu, hem beyganamun duasini alursun, hemida öbir dünyada hesap küninde sağ kefen daha ağir gelmiş olur.

Üç öğinda yemek verur sana beyganam. Sabahlari yayla kaymağiyla dönme kuymak yapar sana, öğleyin bi tas soğuk ayran, akşami da bol kofinli ğuliya(kara lahana yemeği) yemeği yaptimi hem karnun toyar hemida otantik bir gün yaşamiş olursun. :)

Fatih BALTA
20.06.2010, 17:57
Beton Helva'ya uğramayı ihmal etmeyin.
Helva sevenler için alternatif çeşitleri değerlendirilebilir.
Dondurma severler için kağıt helva arası dondurmasını tavsiye ederim.
İçecek olarak sadece yazın 2 ay boyunca satışı olan Şıra yı tavsiye ederim.

http://www.betonhelva.com.tr/kullanici_dosyalari/image/betonhelva/sub1b.jpg

Kaya
20.06.2010, 19:35

http://4.bp.blogspot.com/_pHtYljzjfQU/RySqycZgBmI/AAAAAAAAA7g/1zLSFGOcxxI/s320/kalkanoglu5.JPG

Fatih kenardakiler ne öyle?

Muhteşem görünüyor...

Emirhan Makul
20.06.2010, 19:56
O Pilavı akşam saatlerinde yemenizi öneriyorum , direk kalp spazmı nedeni , kara princden yapılmış pilav ve kavurma.

Yalnız öyle bir olay vardır ki , O İşletmeye gelen çoğu kişi kavurma koydurtmaz kenarına çünkü pilav yeterince doyurucu.

Ölmeden önce yenilmesi gereken yiyeceklerden bir tanesidir kendisi. :)

Fatih BALTA
20.06.2010, 21:16
Kaya, Emirhan açıklamayı yapmış benden önce.
Emirhan akşama doğru pilav biter öğle civarı gitseniz kesin yersiniz.Akşama kalmadan bitiyor çoğu zaman pilav.
.................................................. .........................................
http://2.bp.blogspot.com/_pHtYljzjfQU/RySqx8ZgBkI/AAAAAAAAA7Q/oyJoXc6w4pc/s320/kalkanoglu3.JPG

Trabzon Kadınlar pazarının yer aldığı Pazarkapı mahallesinde bulunan Kalkanoğlu Pilavcısı 1856'dan bu yana hizmet veriyor. İlk olarak Osmanlı Sarayı'nın Trabzon'daki pilavcıbaşısı olan Süleyman Ağa'nın yaptığı bu mesleğe ondan sonra oğlu Hafız Ahmet Kalkan işe devam etimiş. Bugün 4.kuşak Taner Kalkanoğlu çocukları ve yeğenleri ile iş başında. Taner bey Trabzon'da gazetecilik yaparken babası ölünce mesleğini bırakmış, ata mesleğini ele almış.

Taner Bey genel olarak pilav yemeğinin kökeninin Orta Asya olduğunu, bu pilavın da köklerini oralarda aramak gerektiğini söylüyor. Nitekim 2006'da Soçi'ye gitmiş ve Türkmen pilavının da kendi pilavlarına çok benzediğini görmüş.

Pilavın yapılış şeklini sır olarak saklamıyorlar, yeterli derecede kaliteli malzemeniz ve en önemlisi sabrınız var ise sizde evinizde deneyebilirsiniz. Bu pilavı hazırlamak için önce yapılacak pilavın miktarına göre yeteri kadar et suyunu verecek bacak kemiği 10-15 saat kadar kaynatılıyor. Burada önemli olan kemiğin ilikleri eriyinceye kadar kaynatılması. Bu arada pirinç 1-2 saat ılık suda bekletiliyor. Yumuşayan pirinçler kaynayan et suyu ile birlikte pişiriliyor. Önce kaynayan suya atılan pirincin altı sonra iyice kısılıyor, hatta ateşi tamamen kapasanız bile olurmuş! Pişirme sırasında ekstra yağ kullanılmıyor. Ancak pilav piştikten sonra servis öncesinde lezzet ve koku vermesi için üstüne kızarmış tereyağ dökülüyor. Pilav pişirmede önemli bir konu olan ne oranda su konmalı konusunda Taner bey'in önerisi pirinciniz taze ise 1-1, eski ise 1-1,5 su konması yönünde. Peki taze ve eski pirinci nasıl ayırt edeceğiz? Cevap çok basit, eski pirinci dişinizle ezince kıtır kıtır olur, pirinç çuvalına elinizi soktuğuuzda ise pirinç un gibi dağılır, ev hanımlarına bulunmaz tüyolar! :) Taner Bey pilav yaparken pirinci kavurma yöntemini kullanmıyor, bu yöntemde pirincin yağı çekeceğine bu sebeple pilavın tutmama riskinin azalacağını ama aynı lezzeti vermeyeceğini belirtiyor. Pirinç olarak ise Taner Bey Terme, Osmancık, Bafra yörelerinin pirinçlerini tercih ediyor.

Pilavın yanına ayrıca kavurma et hazırlanıp büyük pilav tenceresinin üstüne bu da ekleniyor, yemeğiniz pilav üstü et olarak servis ediliyor. Kavurmada etin adalesiz, kol bölgeleri kullanılıyor. Et kendi yağı ve suyu ile pişiriliyor.

http://3.bp.blogspot.com/_pHtYljzjfQU/RySrOMZgBpI/AAAAAAAAA74/yS5zno3CZoM/s320/kalkanoglu8.JPG

Dilerseniz pilavınızı son yıllarda servisine başladıkları kuru fasulye ile de tamamlayabilirsiniz. Ancak ben pilavın tadını tam olarak alabilmeniz için en azından ilk sefer gidişinizde sade pilav yemenizi tavsiye ederim. Pilavın yanında servis edilen hoşaf ile birlikte başka hiçbir lezzete ihtiyacınız olmadığını göreceksiniz.

Kalkanoğlu'nda servis sabah 10'da başlıyor, öğleden sonra saat 3-4 gibi kapanıyor. 1990 senesine kadar servis sabah 7'de başlarmış ancak son yıllarda bu gelenekten vazgeçilmiş. Burada pilav porsiyon ile değil kilo ile satılıyor. Genelde 400 gr'lık bir tabak doyurucu 1 porsiyona tekabül ediyor.

Yukarıdaki bilgiler alıntıdır.

Mesut
20.06.2010, 21:21
trabzonda ne yaapalır meydanda 2 tur atılır.meydan parkında bir içeçeek içilir tercihen yazın geldiğim için soguk şeyler.sonra ver elini çaykara uzungöl. :)

Mustafa ÖZDEMİR
20.06.2010, 21:28
Haklısın Alihan ben tesislere gitmey planlıyorum belki sondaj yapıyordur oralarda biryerlerde ççç
sondaj işi akçaabat tarafında kalıyor:D...

Emirhan Makul
20.06.2010, 21:35
Evet kışı bilmiyorum ancak yaz döneminde saat 3de biter o pilav hep 2 tencere vardır zaten dibini görmemek için erken gitmemek gerek , yedikten sonra gölgede küçük yürüyüşler yapın kesinlikle oturmak tansiyon çıkarır uyursan ölürsün.

Fatih BALTA
20.06.2010, 21:36
trabzonda ne yaapalır meydanda 2 tur atılır.meydan parkında bir içeçeek içilir tercihen yazın geldiğim için soguk şeyler.sonra ver elini çaykara uzungöl. :)
Meydan parkında oturmaktansa parkın Uzun Sokak tarafından girişinde hemen sağda, parkın içinde yer alan Kafe Kaan ı tercih ediyorum 1 senedir.Fiyat olarak meydan parkı ile bir farkı yok.Hijyen ve kalite bakımından fazlası var.Yine parkın içerisinde ayrı bir işletme.İç ve dış mekanı var.Ek olarak bir de tavla oynanabiliyor.

Emrullah
20.06.2010, 21:41
Bu başlık çok işe yarıyacak. Kalkanoğlu pilavcısını bilmiyordum, sayenizde öğrendim. Gelince muhakkak deneyeceğim. Trabzondaki yemek mekanlarını bilenler detaylı bir şekilde paylaşırsa misafir getirdiğimizde mahcup olmayız.

Hasan YAYLI
20.06.2010, 21:57
Beşikdüzü adacık mevkiinde aqua park(biraz minik ama) ve alt tarafında plajıyla uğranılması gerekenbir yer,üstelik orada konaklamak için ahşap odalardan otelde mevcut...

Plaj da çok yandık biraz da serinleyelim dersen vur kendini sis dağına doğru derim,ağasar deresinin kıyısını takip edip acı suda bir mola ver,güzel et yemekleri çeşitlerine ulaşabilirsin taze hayvandan,yerli.....sonra orada kesin kes bulursun bir horoncu ekip takıl onlara erit yediklerini zaten iştiğin acısu sana oldukça yardımcı olacaktır...oradan sonrada pek bişi kalmıyor sis dağına,eğer oraya kalabalık gidecekseniz güneşe aldanıpta birbirlerinizden ayrılmayın çünkü sadece 2-3 dk içerisinde 1 m önünü göremeyecek olabilirsin....

Akçabatlılar sera gölünü tarif edin bakem bende merak ediyorum,fırsat olursada gitmeyi düşünüyorum :)

Oğuz ZEYTİN
20.06.2010, 22:12
Doğup büyüdüğüm kente son yedi yıldır, senede sadece bir veya iki haftalığına gidebiliyorum.

Kendimce bazı alışkanlıklarım, özlemlerim var. Naçizane paylaşmak isterim:

* Çardak'ta pide yemek ( Çardak; Meydan tarafından Uzun Sokak'ın girişinde, sağ tarafta)

* Evimiz yakın olduğundan sabahları Atatürk Köşkü'ne yürümek

* Çoçukluğumuzun geçtiği Gazipaşa Mahallesi'nin sokaklarında gezmek

* Yine bizim çocukluk yıllarımızda harabe olan Kızlar Manastırı'ndan Boztepe'ye çıkmak

* Ayasofya sahilden Beşirli tarafına yürürken gün batımı izlemek

* Lalezar simiti yemek

* Kalkanoğlu'nu yukarıda paylaşmışlar ama tekrarlamak istedim.

* Ganita'da gazoz içmek ( bu sırada arkadaşlarla Trabzonspor'un geleceğini kurtarmak)

* Çarşıdaki kulüp binasının üst katındaki müzemizi ziyaret etmek...

* Uzun Sokak'ta Trabzon Müzesi var, bence görülesi bir yer...

* Pastane olarak Meydan'dan sahile inen Gazipaşa Caddesi'ndeki Selim'i tavsiye ederim.

Kısmetse haftaya perşembe yola çıkıyorum Trabzon'a doğru. Geçen sene temmuzdan beri sadece ağustostaki Diyarbakırspor ve marttaki Gençlerbirliği maçı için tek günlük gitmiştim. Özlemişim...

Uzunoğlu
20.06.2010, 22:19
Meydan parkında oturmaktansa parkın Uzun Sokak tarafından girişinde hemen sağda, parkın içinde yer alan Kafe Kaan ı tercih ediyorum 1 senedir.Fiyat olarak meydan parkı ile bir farkı yok.Hijyen ve kalite bakımından fazlası var.Yine parkın içerisinde ayrı bir işletme.İç ve dış mekanı var.Ek olarak bir de tavla oynanabiliyor.

Talimgahın mı orası :)

Mustafa ÖZDEMİR
20.06.2010, 22:22
kadırgaya yaylasına gitmeden olmaz...

Atılay
20.06.2010, 22:22
Yeşilyurt Halının antik halılarını görmeni tavsiye ederim :) Ünü meşhurdur Doğu Karadeniz'de

Uzunoğlu
20.06.2010, 22:24
Yeşilyurt Halının antik halılarını görmeni tavsiye ederim :) Ünü meşhurdur Doğu Karadeniz'de

Bunu unutmayın işte

Bu halıları görüp Ati'ye kazık atmayana Trabzonlu demiyoruz :)

Emre Bekar
20.06.2010, 22:26
Rüştünün fırınında kıymalı yemenizi tavsiye ederim.

Adres:)
Rüştü'nün Fırını
Pazarkapı Mah. Kalkanoğlu Sok. No.4 / TRABZON

Emirhan Makul
20.06.2010, 22:31

Rüştü'nün Fırını

Fırından başka bir yerde Pide yememenizide tavsiye ediyorum :)

Fırın olsun taştan olsun pide salonu olmasın , acımayın 1 lik sabah 10 da al evine git duble çay :)

izzet
20.06.2010, 22:41
Ne kadarda Pis Bogazli bir MMilletiz :D:D ;)

Iki önerinin biri Yemek üzerine :D

Nejla Hanimin Laz Böreginide tek gecerim. Besirliye tasinacak diye söyleniyordu ne oldu o is ?

Emirhan Makul
20.06.2010, 22:54
Ne kadarda Pis Bogazli bir MMilletiz :D:D ;)

Iki önerinin biri Yemek üzerine :D

Nejla Hanimin Laz Böreginide tek gecerim. Besirliye tasinacak diye söyleniyordu ne oldu o is ?

O zaman Yemek dışında birşeyler önerelim.

Bu Taşbaşı var pazarı felan var meydanın altında kime sorarsanız gösterir zaten o taşbaşı pazarına girin , sonra o yol sizi , otel dolu bir sokağa götürecek , o sokakta enlemesine yavaş yavaş yürüyün , zaten denizide görüyor , ama orada bir yürüyün. Kendinizi o mistik sokağın akışına bırakın , sokak sizi gizeminin içine çekecektir.

Fatih BALTA
20.06.2010, 23:04
Emirhan :)
O kadar güzel anlattın ki bilmeyenler Trabzon'a gelince ilk iş şurada bir yürüyeyim diyecek ççç

A.Ali Karanis
20.06.2010, 23:05
Mükemmel bir başlık olmuş.Kalkanoğlu pilavını ilk kez duydum,1 ay sonra Trabzon'a gidince deneyeceğim.Ayrıca önceki sayfada belirtilmiş,Beton helva'nın şırası da müthiş olur:) Son olarak,buradaki herkes en az 1 kez yapmıştır zaten ancak bende belirteyim,her memlekete gittiğimde eğer denk gelirse yaparım,maç günleri Meydan'daki bir cafede 1-2 saat geçirdikten sonra uzun sokaktan başlayıp stadyuma kadar yürümekten mükemmel haz alırım :)

Emirhan Makul
20.06.2010, 23:08
Emirhan :)
O kadar güzel anlattın ki bilmeyenler Trabzon'a gelince ilk iş şurada bir yürüyeyim diyecek ççç

Çaktırmadan devam edelim o zaman :)

Sokak size ilk önce derme çatma gelecektir , adeta eski amerikan kasabalarında ki kırık döküklük , bina aralarına girdikten sonra cezbedici bir hal alacaktır. Sokağı özel ve kıymetli kılan şey , her kapısının başka bir dünya ülkesine açılır gibi olmasıdır , dünyanın bütün kültürleri orada yaşanır , kendinizi bu minyatür Dünyadan mahrum etmeyin.

Mucahid Erdogan
20.06.2010, 23:16
Trabzonda en iyi nargile nerde ? :D

Emrullah
20.06.2010, 23:27
Emirhan sokağın gizemine kapılmış, kendini söz konusu minyatür Dünyadan mahrum etmemiş anlaşılan. :D

Sefa
20.06.2010, 23:55
Stres cafe de içebilirsin.. Ve ya Boztepe.

**

Giyim kuşam için Taximmix tek adres.. :)

PS3 için Kunduracılarda bir arasokak var orası ideal.

Akyazıya yakın bir halı saha mevcut.

Denize girecekseniz Mersin ve ya Glida :)

Mucahid Erdogan
21.06.2010, 00:26
deniz için mersin tavsiyem :yattara: sabahtan akşama kadar ordayım :D

OYılmaz
21.06.2010, 00:31
Maraton'da çekirdek çıtlatabilirsin

Nurbanu
21.06.2010, 00:41

Rüştü'nün Fırını

bence karatay fırını da iyi peynirli yada kıymalı yemek için :U yalağuz yağmurlu havalarda daha güzel sarıyor :)

çocukken babamdam kıymalı isterdim yazın sıcağında. derdi ki kızım yağmur yağsın habu sıcakta nasıl yiyeceksin. ey gidii yağmur yağması beklerdim. :p
büyünce anladım gerçekten de güneşli havada hiç sarmıyormuş :D

haa bi de yazıldı mı bilmiyorum ama ayasofya müzesinin bahçesi var. sessiz sakin bir yer. guymak , muhlama ve kesinlikle turşu gavurma yemelisiniz orda ;) :p

Emirhan Makul
21.06.2010, 00:44
@Nurbanu

Ayasofyanın içinde ki kahvaltı yeri dediğin gibi çok güzeldir , açık havada müzeye ve denize nazır yöresele kahvaltı.

Sessiz ve sakindir güzel kahvaltı yapılacak yerlerdendir.

Fatih BALTA
21.06.2010, 00:54
Atatürk köşkünü rehber eşliğinde gezmeniz gereken yerlerden bir diğeri.Bina içerisinde farkedemediğiniz o kadar çok ayrıntı var.Rehber bunları size anlattacaktır.
Sonrasında Atatürk Köşkü'nün arka bahçesinde sabah kahvaltısını da tavsiye ederim.Ama kahvaltılık malzemenizi(zeytin,peynir,poğaça ..filan) kendiniz getireceksiniz,orada mevcut olan sadece içecekler.Sonrasında Köşkten çıkıp 2 tarafı ağaçlarla sıralanmış yoldan Atekent'e kadar yürüyeceksiniz.Sonrasında bişey yok oradan dolmuşa binebilirsiniz. :D

Sefa Murat Dokuz
21.06.2010, 01:07
Ben Sürmene(köy)-Erdoğdu-Boztepe-Avni Aker arası mekik dokuyorum :D
Bu yaz Atatürk köşküne gitmem lazım.

Faik Yılmaz
21.06.2010, 08:36
Baslangici ben yapmak istiyorum:

Akyazida Halisaha varmi?

Trabzon Lisesinin yanındaki bisikletçilerden kiralayabilirsin.....

Akyazida Halisaha varmi?

Akyazıda yok ama giderken Uzunkumda bir tane var oraya yakın sayılır....

Kunduracılar Caddesinden Pazarkapıya doğru şöyle biri nerne her türlü giyeceğe ulaşabilirsin.......

Onları arkadaşlar sağolsn yazmış ama Faroz' da çay içmeden sakın şehirden ayrılma. Gitmedende sakın bana ve bize haber vermemezlik etme...... :D

onur-ts
21.06.2010, 09:24
valla ne yapın edin "günlük" yemeğiniz Kalkanoğlu Pilavı olsun.zaten bi gün yeter size başka bişe istemezsiniz:)bide uyursan ölürsün demiş Emirhan Makul.işte bunu çok doğru söylemiş.orda pilav yedikten sonra sahile doğru yürümek güzel oluyor.şahsen ben öyle yapmıştım.yürüyerek ganitaya gitmiş orda çayımı yudumlamıştım.sonra şehir içi aktiviteleri üstte yazmışlar.onlar yapılır tercihen.akşama doğru ise yapılacak tek şey...çekirdek, fıstık falan çerez alınır doğru boztepeye.orda semaverini alır çay içer çerez yersin.ve yanındakilerle muhabbet etmenin en çok orda sana zevk verdiğini bir kez daha anlarsın.tabi yanındakiler kafa denigi, muhabbet ortak olacak:)

Ömür Karadeniz
21.06.2010, 11:31
Beşikdüzü adacık mevkiinde aqua park(biraz minik ama) ve alt tarafında plajıyla uğranılması gerekenbir yer,üstelik orada konaklamak için ahşap odalardan otelde mevcut...

Plaj da çok yandık biraz da serinleyelim dersen vur kendini sis dağına doğru derim,ağasar deresinin kıyısını takip edip acı suda bir mola ver,güzel et yemekleri çeşitlerine ulaşabilirsin taze hayvandan,yerli.....sonra orada kesin kes bulursun bir horoncu ekip takıl onlara erit yediklerini zaten iştiğin acısu sana oldukça yardımcı olacaktır...oradan sonrada pek bişi kalmıyor sis dağına,eğer oraya kalabalık gidecekseniz güneşe aldanıpta birbirlerinizden ayrılmayın çünkü sadece 2-3 dk içerisinde 1 m önünü göremeyecek olabilirsin....

Akçabatlılar sera gölünü tarif edin bakem bende merak ediyorum,fırsat olursada gitmeyi düşünüyorum :)
sera golu yakın bir yer.düzkoy yolu uzerındeydı yanlıs hatırlamıyorsam.bu arada baya güzel tarif etmişşin sis dagını:)

Ömür Karadeniz
21.06.2010, 11:33
Atatürk köşkünü rehber eşliğinde gezmeniz gereken yerlerden bir diğeri.Bina içerisinde farkedemediğiniz o kadar çok ayrıntı var.Rehber bunları size anlattacaktır.
Sonrasında Atatürk Köşkü'nün arka bahçesinde sabah kahvaltısını da tavsiye ederim.Ama kahvaltılık malzemenizi(zeytin,peynir,poğaça ..filan) kendiniz getireceksiniz,orada mevcut olan sadece içecekler.Sonrasında Köşkten çıkıp 2 tarafı ağaçlarla sıralanmış yoldan Atekent'e kadar yürüyeceksiniz.Sonrasında bişey yok oradan dolmuşa binebilirsiniz. :D
aman orda bi kopek var deli gibi dikkat edin:)

Ali Can
21.06.2010, 11:36
ben pek gezmiyorum trabzonu :D
sabah ilk iş kalkmak denize karşı kahvaltı..
sonra 10-15 dk yürüyüp mersin yada darıcadaki kayalıklarda denize girmek ve akşam olur:D

Sibel
21.06.2010, 11:42
Tabiki bol bol köy suyu iç ve Trabzon ekmeği ye...

Atılay
21.06.2010, 12:40
Foruma git zamanın nasıl geçtiğini anlamazsın

izzet
21.06.2010, 18:43

Trabzon Lisesinin yanındaki bisikletçilerden kiralayabilirsin.....

Akyazida Halisaha varmi?

Akyazıda yok ama giderken Uzunkumda bir tane var oraya yakın sayılır....

Kunduracılar Caddesinden Pazarkapıya doğru şöyle biri nerne her türlü giyeceğe ulaşabilirsin.......

Onları arkadaşlar sağolsn yazmış ama Faroz' da çay içmeden sakın şehirden ayrılma. Gitmedende sakın bana ve bize haber vermemezlik etme...... :D

Tesekkürler :)

Emirhan Makul
21.06.2010, 18:48
Hamsiköyde sütlaç yemeden O Memleket terkedilmez.

Sefa
21.06.2010, 18:50
Ve Cemil Usta da köfte.. :)

izzet
21.06.2010, 18:51
Bu sene Damak zevklerimi pek tatmin edemiyecegim, Ramazan dolayisi ile...

Yoksa Sütlaci ve Köfteyi biliyorum :)

Degirmenderede Sanayi Lokantasindaki yemegide cok severim :D

Emirhan Makul
21.06.2010, 19:08
O zaman daha değişik şeyler vardır ;

Mesela Trabzon'a her gittiğimde meydanın o taştan kenarlarında otururum saatlerce bir günü orda bitirmişliğim vardır az gezer dolaşır yine gelir oraya otururum.

Oradan bir günde bir insanın 5 defa geçişini hayretme izlerim , diğer oturanlar ile sohbet ederim. İnsanların hayatının akışını izlerim çünkü Trabzonun can damarı o yol , herkes oradan geçmeye mecburdur ve herkesi gözlemlerim.

Kesinlikle rastgele kahvehanelere otururum , derneklerde otururum. Bu sahilde canlı müzik tarzı yerler var nezih ortamlar aile yerleri oralara kesinlikle giderim.

Çünkü şu vardır gurbetten gelen bir insan ne ister Trabzondan yemek içmek dışında , sohbet muahbbet ister , Bu da oralarda.

Bu gezintinin köy tarafı var ancak bu çok ama çok farklı bir çerçeve sayfalarca yazarım köylerde yapılacak olanları.

İnşallah köy ortamında olur İzzet.

izzet
21.06.2010, 19:10
Yahu zaten bütün Findik isi bana kalacak. Ramazan dolayisiyla Meydanlarda cokda fazla olamiyacagim Trbzon merkezde...

Köy beni bekler, Insallah bu sene Su sikintisi cekmeyiz ... :-/

albatros
21.06.2010, 19:13
arkadaşlar hazır yemek üzerinden konu devam ediyor,
akçaabat köftesi ve döner nerede yenir bir deyiverin hele gurme renktaşlarım :)

Emirhan Makul
21.06.2010, 19:16
Ooooo Dur bakayım Sen fındık toplamaya gideceksin birde çarşıda gezecek yer mi soruyorsun.

Aklın varsa o köyden aşşağa inme , ölümüne uyku , ölümüne sebze meyve ve muhabbet.

1-) Aileden dede diye nitelendirilen ve her akşam " Du bi kahveye ineyim yaşay mı öldü mü demesinler görünelim millete" diyerek usanmadan bıkmadan gidip , zifiri koyu çaydan 1 demlik içen fertleri küçümsemeden ayak uydurun.

2-) Fındıklık haricinde ki ormanlar vardır genellikle en serin yerler oralardır köylerde oraya kitap veya bir kağıt kalem alıp gidin , telefonu bırakın , bağıra çağıra şarkı türkü söyleyin.

3-) Bıkmadan usanmadan Mısır ,pazı, fasulye ve lahana ürünlerini tüketin .

4-) Kendinizi uykunuzun gelmesinin akışına bırakın , hiç kasmayın el mahkum saa 10 olmadan uyuyacak ve sabah 6 da uyanacaksınız. Doğanın gücüne teslim olun.

Oğuz ZEYTİN
21.06.2010, 19:29

Döner için Akçay'ı tavsiye ederim. Postanenin oralardaydı...
Bir de Ziraat Bankası ile yeni kültür merkezinin arasındaki sokakta Muharrem (veya Muammer) Usta (hatırlayamadım adını) vardı.

Köfte için Akçaabat tarafında her yer olabilir. Son dönemde Cemil Usta'yı daha çok tutuyorlar galiba...

albatros
21.06.2010, 19:31
Döner için Akçay'ı tavsiye ederim. Postanenin oralardaydı...

Köfte için Akçaabat tarafında her yerde olabilir. Son dönemde Cemil Usta'yı daha çok tutuyorlar galiba...

Teşekkür ederim.
Trabzon'a gidince ilk uğrayacağım mekanlar bunlar olacak :)

Oğuz ZEYTİN
21.06.2010, 19:36
Teşekkür ederim.
Trabzon'a gidince ilk uğrayacağım mekanlar bunlar olacak :)

Rica ederim. Ama ben 7 senedir uzağım Trabzon'a. Başkalarının da fikrini al istersen. Belki buraların ustası-aşçısı-hizmeti değişmiştir.

onur-ts
21.06.2010, 20:14

Ahmet Ustanın döneri güzeldir.uzun sokakta rastlarsın illaki...
Akçaabat Köftesi de denildiği gibi fevzi hoca veya akçaabattaki yerler vardır ama meydanda bi köfte yemek istersen belediyenin arkasındaki sokakta, eskiden doğum hastanesi dolmuşlarının durağı vardı şimdi hangi dolmuşlar var bilmiyorum onun karşısında iskenderpaşa köftecisi var.geçen orda yedim güzeldi.yani akçaabata gitmeden meydanda akçaabat köftesi arıyosan tercih edilebilir.

DKaraduman
21.06.2010, 20:33

Boztepe'de kesinlikle, Stress'te içmeyi deneme bile.

Peynirli için Çardak,

Balık için Fevzi Hoca,

Et döner için Akçay,

Tavuk döner için Doksanoğlu ( İskender Paşa İlköğretim'in tabakhane-uzunsokak yolu tarafında),

Çekirdek için sahil :D,

Köfte içinse ne Cemil Usta ne Nihat Usta; adını unuttum yerin ama Akçaabat'ta sahildeki caddenin bir üstündeki caddede (sanırım Orta Mahalle deniyor) ismi "K" ile başlayan bir yer vardı orada yediğim köfteyi hiçbir yerde yemedim.

albatros
21.06.2010, 20:39
Köfte içinse ne Cemil Usta ne Nihat Usta; adını unuttum yerin ama Akçaabat'ta sahildeki caddenin bir üstündeki caddede (sanırım Orta Mahalle deniyor) ismi "K" ile başlayan bir yer vardı orada yediğim köfteyi hiçbir yerde yemedim.

Köfte için bir arkadaşım da bana bahsettiğiniz yerde bir köfteciyi methetmişti.
Adı da yanlış hatırlamıyorsam Kumaroğlu.
Yanlış hatırlama ihtimalim yüksek :)
Acaba aynı yer mi...

DKaraduman
21.06.2010, 20:44
Köfte için bir arkadaşım da bana bahsettiğiniz yerde bir köfteciyi methetmişti.
Adı da yanlış hatırlamıyorsam Kumaroğlu.
Yanlış hatırlama ihtimalim yüksek :)
Acaba aynı yer mi...

Kumaroğlu değildi de Kamaroğlu tarzı bir şey olabilir, ben de hatırlayamıyorum tam :D

albatros
21.06.2010, 21:03
galiba bahsettiğimiz yeri buldum.
Komaroğlu :)

Canberk
21.06.2010, 21:33
Allah razı olsun birsürü yer söylemişsiniz hepsini yapamasakta birçoğunu yapacağım :)
Sisdağı konusuna katılıyorum diğer yaylaları tam bilemem ama Sis Dağı apayrı biryerdir :)

izzet
21.06.2010, 22:34
Sakin Keyvan olmasin o Köfteci?

DKaraduman
21.06.2010, 22:44
Sakin Keyvan olmasin o Köfteci?

Hayır, arkadaşın dediği gibi Komaroğlu'ydu bence de.

Canberk
21.06.2010, 22:49
Dediklerinizi haritada aramaya başladım bile :D

izzet
21.06.2010, 23:10
Nejla Hanimin Laz Böregi hala Akcaabat-Trabzon arasimi?

Iki sene önce Besirliye tasinacak diye bir Laf dönüyordu...

İlker ToSun
22.06.2010, 02:15
Izzet kardeşim

Nihat Usta'da misler gibi köfteni ye
Kalkanoğlu pilavcısında pilavını ye
Herhangi bir pidecide pide ye
Şehrin merkezinde dönerini ye
Hamsiköy'de sütlacını ye
Yaylalara çık (demirkapıyı öneririm)
Günü birlik bi Rize'ye kaçıp Hüsrev'de fasulyeni ye

dönünce bi tahlil yaptır, kolesterol ve şekerine baktır ve spora başla :)

Fatih BALTA
22.06.2010, 02:34
Olduda gece canınız sıkıldı.
Arkadaşlarınızla çay içip sohbet etmek için bir mekan arıyorsanız 24 saat açık olan Serender'i tavsiye ederim.

http://www.haber61.net/images/news/serender.jpg

Serap
22.06.2010, 10:59

yeme yeme :rolleyes: Trabzon'da yaşayan birisi olarak henüz ben yemiş değilim ayıp olur :D

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri halka açık,gidip birşeyler yiyip içebilir futbolcularımızla karşılaşabilirsin de :)

Cengiz Çubukcu
22.06.2010, 11:13
Bu başlığın ismi Trabzonda ne yemeliyim olmalı bence :) ...insan çok fena oluyor :)

Oğuz ZEYTİN
22.06.2010, 11:25
Bu başlığın ismi Trabzonda ne yemeliyim olmalı bence :) ...insan çok fena oluyor :)

Abi, perşembe çıkıyorum yola :)

Uzunoğlu
22.06.2010, 11:30
Olduda gece canınız sıkıldı.
Arkadaşlarınızla çay içip sohbet etmek için bir mekan arıyorsanız 24 saat açık olan Serender'i tavsiye ederim.

http://www.haber61.net/images/news/serender.jpg

Deşifre etmesene bizi :)

izzet
22.06.2010, 11:45
Serender nerede ve nasil ulasabiliriz diye yazarsaniz daha yararli olur diye düsünüyorum.

Ayrica bizim orda Zigana Yörük Cadiri vardi. Oranin Yemekleri ve Ortami hakkinda Bilgi sahibi olan varmi?

Cengiz Çubukcu
22.06.2010, 11:48
Abi, perşembe çıkıyorum yola :)

aynen :) cuma ve cumartesi oralardayız... ben kalkanoğlunda sana bir pilav ısmarlamayı öneriyorum :)

onur-ts
22.06.2010, 12:04
Serender nerede ve nasil ulasabiliriz diye yazarsaniz daha yararli olur diye düsünüyorum.

Ayrica bizim orda Zigana Yörük Cadiri vardi. Oranin Yemekleri ve Ortami hakkinda Bilgi sahibi olan varmi?

tanjanttaki migrosun hemen yanında.özel karadeniz hastanesinin karşısında.binersin yeşiltepe, aydınlık evler o tarafın dolmuşlarına ordan geçerler...

Canberk
22.06.2010, 12:15
Evet abilerim çok güzel paylaşımlar geliyorda önce adresi birde kolay tarifini yazarsanız bizlere daha çok yardımcı olursunuz :)
Teşekkürler şimdiden :)
Zaten bu hafta burda çıkanlardan bir liste yapıp bu başlıkta tek mesaj olarak yayınlamayı düşünüyorum :)

Oğuz ZEYTİN
22.06.2010, 12:23
aynen :) cuma ve cumartesi oralardayız... ben kalkanoğlunda sana bir pilav ısmarlamayı öneriyorum :)

:) Mahçup oldum Cengiz Abi şimdi...

Neyse, buna en azonun kadar lezzetli bir şekilde geri dönerim, adettendir :)

Hele bir görüşelim hayırlısıyla ...

Oğuz ZEYTİN
22.06.2010, 12:24
Evet abilerim çok güzel paylaşımlar geliyorda önce adresi birde kolay tarifini yazarsanız bizlere daha çok yardımcı olursunuz :)
Teşekkürler şimdiden :)
Zaten bu hafta burda çıkanlardan bir liste yapıp bu başlıkta tek mesaj olarak yayınlamayı düşünüyorum :)

Beşikdüzü'ne gidersen Şarlı yoluna yakın bir yerde Elize pastanesi var. Dondurması meşhurdur...

Kuloğlu muydu neydi, Vakfıkebir yolunda... Orada da pide ;)

Ali Can
22.06.2010, 12:25
Foruma git zamanın nasıl geçtiğini anlamazsın
en son 2 sene önce gittim foruma o zaman beni çekecek hiç bir şeyle karşılaşmadım..
2 senede baya ilerledimi forum ?

Fatih BALTA
22.06.2010, 12:32
Arkadaşlar buraya Ganita,Boztepe ....gibi herkesin bildiği yerleri yazıp tekrar etmeyelim.Genelde az bilinen yada bilinen ama dile getirilmemiş yerleri yazarsak daha faydalı olacaktır.

Oğuz ZEYTİN
22.06.2010, 12:36
Moloz'a inerken çarşının içinden, Tarihi BEDESTEN Çarşısı vardı. Trabzon'a ait yerel hediyelik eşyalar vardı. Hala aktiftir herhalde...

Serap
22.06.2010, 12:38
Moloz'a inerken çarşının içinden, Tarihi BEDESTEN Çarşısı vardı. Trabzon'a ait yerel hediyelik eşyalar vardı. Hala aktiftir herhalde...

aktiftir :)

Serap
22.06.2010, 12:47

Ne zamandır gitmedim ama ortamı düzgün bir yerdir. 141 çeşit kahvaltı çedişi ile 41 kere maşallah diye reklamları geçiyor :D açık büfe.

cantona_1461
22.06.2010, 12:52
Arabanız varsa madura çıkın,martalaya,mesehora,armanoza,limliye,mudeye,i stamatalıya,varenaya,
kudalaya,gugudaya gidin..Buralarda birde kuymak yerseniz,arabanızdada orhan babanın cd si varsa daha ölüm bile gelmez insana..

Hazar_
22.06.2010, 13:03
Beşikdüzü'ne gidersen Şarlı yoluna yakın bir yerde Elize pastanesi var. Dondurması meşhurdur...

Kutoğlu....

Canberk
22.06.2010, 13:21
Kutoğlu....

Evet yol kenarında.

Abi orlar hep bizim mekan teşekkürler :)
Dünde Beşikdüzü'ndeydim Kazım abiyle görüştük (Kazım Uzunboy'la) Beşik pastanesinden almış dondurma orasıda güzel orayıda tavsiye ederim :)
Ama Elizede güzel yapıyor dondurmayı :D

MuratB.
22.06.2010, 13:23

Peynirli için Çardak,

Balık için Fevzi Hoca,

Et döner için Akçay,

Tavuk döner için Doksanoğlu ( İskender Paşa İlköğretim'in tabakhane-uzunsokak yolu tarafında),

Bahsedilen yer kırandi. Pek bilinmez ama Trabzonun en iyi köftesini yapar.

Oğuz ZEYTİN
22.06.2010, 13:24
Evet yol kenarında.

Abi orlar hep bizim mekan teşekkürler :)
Dünde Beşikdüzü'ndeydim Kazım abiyle görüştük (Kazım Uzunboy'la) Beşik pastanesinden almış dondurma orasıda güzel orayıda tavsiye ederim :)
Ama Elizede güzel yapıyor dondurmayı :D

Konu başlığından ayrılmak gibi olmasın da ben de Beşikdüzülüyüm...

Orada yaşamadım ama senede 1-2 gün gidiyoruz. Çok yer bilmiyorum yani...

izzet
22.06.2010, 16:18
Bir Salpazarli olarak Geyikli yolundaki Alabalik tesislerini ve Acisu da kavurma yemegi önerebilirim :)

Sefa
22.06.2010, 16:39

Peynirli için Çardak,

Balık için Fevzi Hoca,

Et döner için Akçay,

Çardak sezonu kapandı muhtemelen artık pide türü pek yenmez yazın. Et ve Tavuk döner için doğru adresler kesinlikle Akçay ve Doksanoğlu dediğin gibi.

Çekirdek ve alkol tüketimi yapmak isteyenler sahil. :)

Tatlı için Güloğlu ama şuan tadilatta. (Galiba yakınlarında bir yerde tatlı satışı devam ediyor. )

Lahmacun yemek isterseniz artık Seyidoğlu'na gitmeyin derim. Zira ucuza yapacağım diye lezzetinden mahrum kaldı. Uludağ Kebap ideal.

Coşandere'de kahvaltı yapmayı öneririm. Sonrasında balık yersiniz.

Yemek dışında Playstation 3 oynamak isteyenler Sadri Şener tesislerinin ilerisinde bir ara var orası ideal.

Deniz için Akyazı sahili ideal olsa da plaj isteyenler Mersin'e doğru yol alsın.

Uzungöl'e daha önce gitmiş olanlar eski güzelliğiyle bilsin orayı tekrar gitmesin daha farklı yaylalara gitsinler. :)

Zağnos vadisinde piknik yapılabilir.

Dondurma için Tufan Pastanesini öneririm.

Son olarakta BMN Trabzon'un organizasyonlarına katılmayı ihmal etmeyin. :)

Aklıma geldikçe yazarım.

izzet
22.06.2010, 16:48
Iyi hos diyorsunuzda, ben Ramazan Ayi boyunca Trabzond olacagim. Yani Yemek yeme isi zaten biraz Yas gibi :)

Organizasyon olayina gelirsek, Sahsi fikrim olarak, BMN deki kadar Gurbetcilere Önyargiyla yaklasan, hatta asagilamaya calisan baska bir Siteye üye degilim SAHSEN.

O bakimdan Organizasyonlara katilmayi pek düsünmüyorum. Ancak BMN atki vs gibi seyler Temin etmeyi istiyorum tabiki...

Fatih BALTA
22.06.2010, 16:52
Iyi hos diyorsunuzda, ben Ramazan Ayi boyunca Trabzond olacagim. Yani Yemek yeme isi zaten biraz Yas gibi :)

Organizasyon olayina gelirsek, Sahsi fikrim olarak, BMN deki kadar Gurbetcilere Önyargiyla yaklasan, hatta asagilamaya calisan baska bir Siteye üye degilim SAHSEN.

O bakimdan Organizasyonlara katilmayi pek düsünmüyorum. Ancak BMN atki vs gibi seyler Temin etmeyi istiyorum tabiki...
İzzet ne demek istiyorsun biraz daha açarmısın.

Uzunoğlu
22.06.2010, 16:55

Ne zaman aşağıladık seni biz :)

Sefa
22.06.2010, 16:57
İlk defa duyuyorum valla böyle birşey.

Neden öyle birşey olsun ki gurbettekiler bizden değil mi ki insan değil mi ? :)

izzet
22.06.2010, 16:57
İzzet ne demek istiyorsun biraz daha açarmısın.

Bu Bmn ile direk alakali bir Konu degil. Konumuzdan cokda uzaklasmaya ve bu konuyu derinlestirmek istemiyorum.

Ama burada ikili tartisma, hatta normal dialoga girdigimde "Sen Anlamazsin Almanci" "Türkce ögrende gel" hatta ve hatta "Zengin -cocugu-" demeye getirilidi.

Hatta ben bu yüzden almanyaTS olan Nickimi bile degistim.

Bu sadece bana özel degil, birkac Gurbetci Üyeye yapildi. Bu kesim genel olarak Azinlikta olsa bile, sayisal Manada cok olmalari beni acikcasi biraz itti böyle Organizasyon olaylarindan...

Basligi cok amacindan uzaklastirmayalim ama bence :)

Fatih BALTA
22.06.2010, 17:11
Şimdi Türkiye'ye geldiğinde 3-4 kişi sana benzeri cümleler kursa bir daha Türkiye'ye ayak basmam mı diyeceksin.
3-5 kişiye bakıp genelleme yapman çok yanlış.
Hele ki o 3-5 kişiye bakıp tanımadığın insanlar hakkında önyargıda bulunmak hepten yanlış.
Yani şimdi sen Trabzon'daki BMN üyeleriyle işim olmaz demeye getirmişsin.
Sefa'da sana illa BMN Trabzon organizasyonlarına katılacaksın dememiş.Katılırsan güzel vakit geçirirsin demeye çalışmış.
Birde tınlamadığın adamlardan tatilde neler yapmalıyım önerileri almak istemende ayrı bir saçmalık.

izzet
22.06.2010, 17:23
Şimdi Türkiye'ye geldiğinde 3-4 kişi sana benzeri cümleler kursa bir daha Türkiye'ye ayak basmam mı diyeceksin.
3-5 kişiye bakıp genelleme yapman çok yanlış.
Hele ki o 3-5 kişiye bakıp tanımadığın insanlar hakkında önyargıda bulunmak hepten yanlış.
Yani şimdi sen Trabzon'daki BMN üyeleriyle işim olmaz demeye getirmişsin.
Sefa'da sana illa BMN Trabzon organizasyonlarına katılacaksın dememiş.Katılırsan güzel vakit geçirirsin demeye çalışmış.
Birde tınlamadığın adamlardan tatilde neler yapmalıyım önerileri almak istemende ayrı bir saçmalık.

Benim kimseyi tinlamadigim yok. "Siz israr ettiniz-ama ben kendimi agirdan satiyorum" tarzi bir Tutumum da yok.

Senin burada 3-5 kisi dedigin Kesim, hicte azimsanmayacak bir kesim. Bunu biz Gurbetciler kendimiz yasadigimiz icin belki daha iyi anlayabiliyoruz. Gururumuza Dokunan seyler bile duyduk burada "sen orda 4-5bin € yu kazanip, Kombine konusunda tartisamazsin" diyenleri, Gurbetci oldugumuza vurgu yapilip "Siz ne anlarsiniz" tarzi laflarida duyduk.

Hatta bariz bir sekilde kendi ile celisen, Tayfun Cora basligi idi sanirsam, bir Üyeye bunu gösteren Gurbetciye "Orasi Almanya, orda öyle anlarsin" sen diyenide gördük.

Kendim söyledigim gibi bu Üyeler azinlikta olsa bile, 30 kisi arasindan 1 kisi bana bu tarz bir Söylemde bulunsa, benim Moralim bozulur. Bunu kimseyi Kaale almamak ile uzaktan yakindan alakasi yok.

Tanidigim, Özel hayattada Tanismak istedigim üyelerde az degil hani. Hatta özelden bir Üyeye bu Konuda teklif bile yaptim bu Basliktan yola cikarak.

-------------

Konumuzdan uzaklasmayalim diyorum. Isteyen Messengerlerimi eklesin, yada ÖM atsin. Oradan devam Konusalim :)

ferhat çınar
22.06.2010, 18:28
nede çok yemek yeri biliyon vallahi iyiha.bu arada akçaabat daki 'k' başlayan yerinde ismi komaroğlu köfte dir galiba,çok iyidir köftesi..

Oğuz ZEYTİN
22.06.2010, 19:31
Sahilden TAKANİK diye bir kayıkla deniz turu yapılıyordu. Hala var mı?

* İzzet kardeşim,

İki-üç olumsuz örnekten dolayı kızmayalım. Hepimiz gurbetteyiz. Trabzon'daki arkadaşları tanımıyorum, inşallah haftaya gittiğimde birçoğuyla buluşup tanışmak istiyorum. Sen de gönül koyma araya...

Bu arada BMN'nin Trabzon'da lokali veya toplandığı bir mekan var mı?

Emirhan Makul
22.06.2010, 19:35

* İzzet kardeşim,

İki-üç olumsuz örnekten dolayı kızmayalım. Hepimiz gurbetteyiz. Trabzon'daki arkadaşları tanımıyorum, inşallah haftaya gittiğimde birçoğuyla buluşup tanışmak istiyorum. Sen de gönül koyma araya...

İsmail Abinin ( Alkanın ) bir birosundan bahsediyorlar üst olarak ama :) Gittiğimde ilk uğrayacağım yerleden olacak :)

Oğuz ZEYTİN
22.06.2010, 19:36
Oradayım Cuma günü :)

Atılay
22.06.2010, 19:43

* İzzet kardeşim,

Var var Atılım İnternet Cafe :D

Oğuz ZEYTİN
22.06.2010, 19:45
Var var Atılım İnternet Cafe :D

Nereden bulayım internet kafeyi? Tarif et bakayım...

Atılay
22.06.2010, 19:56
sana 3 adres verecem buradan bi yere mutlaka uğra

1)İş bankası mumhaneönü şubesi var pazarın başında onun karşısında tabakhane camiine çıkan bi ara var o arada solda bi halı dükkanı var oraya uğrayabilirsen ben ordayım

2)İskenderpaşa İlköğretim Okulunun karşısındaki Stress Cafenin arasında İsmail Abinin dükkan var oraya da uğrayabilirsin

3)Atılım da belediyenin tam karşısında taşbaşına inerken

Oğuz ZEYTİN
22.06.2010, 20:00
sana 3 adres verecem buradan bi yere mutlaka uğra

1)İş bankası mumhaneönü şubesi var pazarın başında onun karşısında tabakhane camiine çıkan bi ara var o arada solda bi halı dükkanı var oraya uğrayabilirsen ben ordayım

2)İskenderpaşa İlköğretim Okulunun karşısındaki Stress Cafenin arasında İsmail Abinin dükkan var oraya da uğrayabilirsin

3)Atılım da belediyenin tam karşısında taşbaşına inerken

1) Eski KAvram Dershanesi'nin altı, değil mi?

2) Ziya Bey Sitesi'nin olduğu sokak mı?

3) Önemli değil şimdilik... Bulurum onu.

izzet
22.06.2010, 20:06
Gönül Koydugumuz yok. Iki yerdede Yabaci olmak koyuyor Insana... herneyse...

Meydanda Bwling vardi duruyormu o?

Cengiz Çubukcu
22.06.2010, 20:42
ben olmayan saçlarım için hangi berbere gideyim?

Murathan
22.06.2010, 20:46
Of'ta bir döner yemelisin ;) :D

DKaraduman
22.06.2010, 21:42
Gönül Koydugumuz yok. Iki yerdede Yabaci olmak koyuyor Insana... herneyse...

Meydanda Bwling vardi duruyormu o?

O kapanalı baya oluyor, Forum Trabzon'da var şimdi.

Fatih BALTA
22.06.2010, 23:51
Trabzon ziyaretine gelecek arkadaşlar,abiler.Habu aralar KPSS modundayız arkadaşlarla ama geldiğinizde görüşelim bir şekilde.Hafta sonları akşam Ganita buluşmalarımız oluyor.Bekleriz.

Fatih BALTA
23.06.2010, 03:40
Ts Club'tan alışveriş yapın sonra 1 üst katta bulunan müzemizi gezin.

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs040.snc4/34356_406214473850_582808850_4386006_7864888_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4386007&id=582808850)

Bu sezon kazandığımız TB2L Şampiyonluk Kupası:

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs020.snc4/34356_406214453850_582808850_4386004_4796077_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4386005&id=582808850)

Birde aşağıdaki gibi ilginç bir hikayesi olan bir kupa var.Müzemize gidin diye fotolarla teşvik ediyorum :)

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs020.snc4/34356_406222523850_582808850_4386133_3464225_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4386134&id=582808850)

Bu sezon kazandığımız Ziraat Türkiye Kupası :

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs020.ash2/34356_406214468850_582808850_4386005_4816330_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4386006&id=582808850)

Faik Yılmaz
23.06.2010, 08:13
Sevgili İzzet Kardeşim istisnalar olmakla birlikte bizim grubumuz gayet sevecen , hoş görülü ,anlayışlı ve dost canlısı bir gruptur..... Sadece bir organizasyonumuza katıldığınızda bunu sizde göreceksiniz....

Hiç tanımadığım yüzünü görmediğim arkadaşlarım ve abimle ilk karşılaşmamızda bile kırk yıllık dostlar gibi sarılıp kucaklaşıyoruz..... Çünkü biz bir aileyiz......

izzet
23.06.2010, 17:53
Besirli Tarafinda Spor yapabilecegimiz bir Salon varmi?

Bu kadar yemegin üstüne Spor yapmak gerekir :)

Fatih BALTA
23.06.2010, 22:43
Hatıra Ormanlarımızı Ziyaret edebilirsiniz.
Biri çok yakın hemen Forum AVM yanında 100.Yıl Parkı İçerisinde,diğeri Zigana Yolu üzerinde tünele varmadan yolun solunda.

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs040.snc4/34356_406222053850_582808850_4386076_6585026_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4386077&id=582808850)

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs040.snc4/34356_406222653850_582808850_4386151_2876112_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4386153&id=582808850)

Oğuz ZEYTİN
23.06.2010, 23:17
Oradayım Cuma günü :)

Ne yazık ki cumartesi veya pazara ertelendi :(

izzet
24.06.2010, 00:03
Ah 100. yil Parki ah.... Ah 100. Yil parki ah... Ugramam sana daha :)

izzet
01.07.2010, 00:22
Akcaabatdan Merkeze giderken, yanilmiyorsam Mira Park Ceivarinda Markalarin "Outlet"i bulunuyor.

Hic gitmedim.

Giden varsa tavsiye edebilirmi? Marka/Fiyat/Kalite acisindan...

ceserdar
01.07.2010, 01:47
Mirapark demeyelim de, Akçaabat'a giderken Mirapark'ın aşağı yukarı 200 metre ilerisinde yolun karşısında kalıyorlar. Levi's var mesela, hem sezon ürünleri hem defolu ürünler hem seri sonu ürünler satılıyor. Fiyatları her yerdeki Levi's Outletler ve mağazaları ile aynı. Anlatmaya gerek yok. Gene o civarda bir Lazmod isimli bir mağaza var sanırım. Orada da Puma, Adidas vs her markanın ürünü var. Standart mağazalar anlayacağın. Levi's 501 her yerde hemen hemen aynı fiyattır, ne olduğu bellidir. Ya da bir Puma ayakkabının da fiyatı bellidir. Yani her yerde bulabileceğin şeyler var orada.

izzet
01.07.2010, 23:07
Yemek

Hamsiköy Sütlaci
Kalkanoglu Pilav
Beton Helva
Sira (Icecek)
Degisik Restoranlarda Pide(mesela Cardak)
Lalezar Simiti
Nejla Hanimin Laz Böregi
Ayasofyada Kahvalti
Vakfikebir Ekmegi
Balik(Mesela Fevzi Hoca)
Akcabat Köftesi(Mesela Cemil Usta)
Köy Suyu :)
Zigana Yörük Cadiri
Acisu

Kültür

Atatürk Müzesi
Ayasofya
Sümela Manastiri
Trabzonspor Müzesi
Hüseyin Avni Aker Stadi
Cevdet Sunay Müzesi
Sekiz Direkli Hamam
Kizlar Manastiri
Trabzon Müzesi
Bedesten Carsisi

Bos Vakit

Uzun Sokak
Boztepe
Meydan Parki
Forum
Faroz
Serender
100. YIl Parki
Zagnos Parki
Mirapark

Giyim

Forum
Taximmix
Kunduracilar Caddesi
Pazarkapi

Doga

Sis Dagi
Kadirga
Meshur Yaylalarimiz
Sera Gölü
Uzungöl
Calköy Magarasi
Zigana
Acisu

Spor

Forum Bowling
Forum Go-kart
Mersin ve Akcakale Plajlari
Besikdüzü Aqua Park
Trabzon Lisesi mevkiinde Bisiklet kiralama

izzet
01.07.2010, 23:08
Unuttuklarim, Gözden kacanlar olmus olabilir. Eksikleri tamamlayalim beraber.

Trabzon Merkezde Fitness Salonu vardir herhalde? Varmi önerebileceginiz bir yer :)

izzet
24.07.2010, 22:06
Yemek

Hamsiköy Sütlaci
Kalkanoglu Pilav
Beton Helva
Sira (Icecek)
Degisik Restoranlarda Pide(mesela Cardak)
Lalezar Simiti
Nejla Hanimin Laz Böregi
Ayasofyada Kahvalti
Vakfikebir Ekmegi
Balik(Mesela Fevzi Hoca)
Akcabat Köftesi(Mesela Cemil Usta)
Köy Suyu :)
Zigana Yörük Cadiri
Acisu

Kültür

Atatürk Müzesi
Ayasofya
Sümela Manastiri
Trabzonspor Müzesi
Hüseyin Avni Aker Stadi
Cevdet Sunay Müzesi
Sekiz Direkli Hamam
Kizlar Manastiri
Trabzon Müzesi
Bedesten Carsisi

Bos Vakit

Uzun Sokak
Boztepe
Meydan Parki
Forum
Faroz
Serender
100. YIl Parki
Zagnos Parki
Mirapark

Giyim

Forum
Taximmix
Kunduracilar Caddesi
Pazarkapi

Doga

Sis Dagi
Kadirga
Meshur Yaylalarimiz
Sera Gölü
Uzungöl
Calköy Magarasi
Zigana
Acisu

Spor

Forum Bowling
Forum Go-kart
Mersin ve Akcakale Plajlari
Besikdüzü Aqua Park
Trabzon Lisesi mevkiinde Bisiklet kiralama

Malum Memleket Mevsimi geldi. Biraz Güncel tutalim basligi. Eklemeler, Elesitiriler, Raporlar olsun :)

tigin
25.07.2010, 12:55
Ne yaparsınız bilemem ama herhangi bir restorant, lokanta, pideci vs farketmez yemek yenen bir mekanda garsonlara sipariş vermeyin, çok kızıyorlar.

Bıyıklıoğlu
22.08.2010, 23:21
Kültür

Atatürk Müzesi
Ayasofya
Sümela Manastiri
Trabzonspor Müzesi
Hüseyin Avni Aker Stadi
Cevdet Sunay Müzesi
Sekiz Direkli Hamam
Kizlar Manastiri
Trabzon Müzesi
Bedesten Carsisi

Bos Vakit

Uzun Sokak
Boztepe
Meydan Parki
Forum
Faroz
Serender
100. YIl Parki
Zagnos Parki
Mirapark

Arkadaşlar başlangıç yerini Havaalanı yapıp bir sıralama yapabilecek var mı acaba?

yorumsuz6117
22.08.2010, 23:21
Birşey yapmana gerek yok otur evinde. :)

Bıyıklıoğlu
22.08.2010, 23:24
Birşey yapmana gerek yok otur evinde. :)
Salı gecesi orada olacağız nasipse.Gezebildiğimiz kadar yer gezmek istiyoruz:)

izzet
01.05.2011, 22:10
Baslik cok gerilerde kalmis :(

Eyof 2011 kapsaminda degisik Aktiviteler olacakmi acaba? Kültürel, tarihsel...?

Canberk
01.05.2011, 22:21
23 Temmuzda başlıyor Eyof
Yada bitiyormuydu yaa :D

Birşeyler yapmak lazım katılmalı Eyof'a

Sibel
01.05.2011, 22:25
23 Temmuzda başlayacak.Bu arada 61 gün kala bir organizasyon olacak diye duydum.

Cem Akyüz
02.05.2011, 03:00
En kötü uzun sokakta bir kaç tur atın hacı olun gelin