PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hakyemez'in İsyanı! Neler Oluyor?

Travelair
18.06.2010, 09:42
http://www.karadenizgazete.com.tr/images/haber/16_06_2010_3098_b.jpg

HAKYEMEZ: “Alt yapı kurmak için biz çalışırken, arkadan izinsiz Trabzonspor adından basketbol okulu açılıyor. Bilsinler ki artık bardak taşmıştır”

HAKYEMEZ: “Trabzonspor ile birleşme kararına karışmam. Ama profesyonel yapıya müdahale olur ve seçtiklerim ile çalışamazsam ben yokum”

O ÇATIDA OLMAM

Trabzonspor Genel Direktörü Doğan Hakyemez, Karadeniz’e olay yaratacak açıklamalar yaparken, “Patron olduğum bir yerde ekibimi seçemez, yönlendirilmeler olursa, ben o çatı altında olmam” dedi. Hakyemez, Trabzonspor’u 1.Lig’e çıkartmak için gelmediğini, amacının Trabzon’un varolan potansiyeli ile kendi yeteneklerini üreten bir yapıyı kurmak olduğunu ifade ederek, “Bunun için alt yapıyı bambaşka bir hale getirmek için kolları sıvadık” dedi.

SUSMAYACAĞIM

“Açık hava spor salonu getirdik, tüm okullar ile görüşüp basketbolu tabana yaymak için yola çıktık” diyen Hakyemez, kendilerinin bunu yaparken, arkadan Trabzonspor adı altında basketbol okulu açılmasını asla kabul edemeyeceğini belirterek, “Bunu açma yetkisi bizdedir ve böyle bir hareket yapıldığı yerde ben artık susamam. Benim olduğum yerde böyle arkadan oyunlar kimse çeviremez. Buna izin vermem, artık bardakta taşmıştır bilsinler” dedi.

EKİBİMİ BEN SEÇERİM

“Başkan Saner Ayar, var gücü ile çalışıp 2 milyon $’lık bir kaynak yaratıyor. Yönetim ve biz bu takım için maddi ve manevi fedakarlık yaparken, birileri oturduğu yerden farklı beklentiler için tekere çomak sokamaz. Bunu cevabını alır ve alacaktır” diyen Hakyemez, basketbolun Trabzonspor ile birleşmesi sürecinin idari bir düşünce olduğunu da belirterek, “Bu karar tabiî ki yönetim. Ama buradaki profesyonel yapı ile ilgili bir değişim olursa, kendi ekibimi seçemezsem burada niye olayım.Umarım emekler küçük hesaplara kurban edilmez” dedi.

http://www.karadenizgazete.com.tr/ha...BEN_YOKUM.html (http://www.karadenizgazete.com.tr/haberler-3098-TRABZONSPOR_KUCUK_HESAPLARA_KURBAN_EDILECEKSE_BEN_ YOKUM.html)

Pshycologist41
18.06.2010, 09:52
kendi kendimizi yemekten ne zaman vazgeçeceğiz acaba...! Dışarda düşman aramıyorum ben artık kesinlikle aramıyorum..!

Murat'
18.06.2010, 09:56
Bu durumun buraya gelmesinin tek sorumlusu Hayrettein Hacısalihığlu'dur.Bu adamı gördüğüm yerde acayip hakaret edeceğim.

Atalay
18.06.2010, 10:07
Mümkünse yönetim basketbol takımının vede yönetiminin geçtiği yerden bile geçmesin...!

Basketbol takımının yönetimine adam sokacaklarmış...

Sanki yunan takımının yönetimi...

Ajan sokacaklar sanki..

Bırakın şu küçük hesapları küçük beyinli insanlar...

Rahat bırakın Saner Ayar vede ekibini...!!

jackal
18.06.2010, 10:20
iyi giden heryere çomak sokmaya bayılıyorlar. futbolda mükemmel işler yapıyorlar sankide burayada adam sokacaklarmış. Çekin pis ellerinizi basketboldan.

Birde bu basketbol niye karıştırılmaya çalışılıyor anlamadım. Babalarının hatrına yada TS sevgisi için olduğunu hiç sanmıyorum.

Orhan Aydın
18.06.2010, 10:22
Kimlerin Trabzonspor'u yönettiğini görüyoruz. Yönetimi savunanlar; bunu da görmezden gelin koçlar.

Harun-61
18.06.2010, 10:37
Yapilan Hizmet'den rahatsiz olanlar var...

Basari'yi hazmedeyenler var...

Yil 2010, biz neler ile ugrasiyoruz....Ic Kavga devam ediyor :(

erolizmts
18.06.2010, 10:40
Hayrettin Hacısalihoğlu sanırım BMN'nin günah keçisi oldu. Neden sorumlu kişi Hacısalihoğlu?

Hüseyin Bağdat
18.06.2010, 10:46
Güzel giden işlere neden herkes karışmak ister anlamam. Basketbol yönetimi var ve bu işi iyi şekilde götürüyorlar onların işine karışmakta neyin nesi oluyor anlamış değilim. Eğer başarıyı kıskananlar versa ve bundan pay sahibi olmak istiyorlarsa yazıklar olsun...

Özge
18.06.2010, 11:34
Bir şeyler iyi giderken içeriden birinin böyle yapması ne acayip ya.Sanki başka takım.En önemli özelliğimizdir zaten iç kavga.

Emre7
18.06.2010, 11:39
gazeteye bakarmısın. Fuzuli....
Trabzonspor yaz okulları yeni değil ilk değilki.
her sene açılıyor. bunun yapılan çalışmalara etkisinin olduğunu açıkçası düşünmüyorum.

karatasof
18.06.2010, 11:46
Zamanında bizzatihi Başkan Sadri Şener tarafından TS Yönetiminden uzaklaştırılan Saner Ayar iyi bir ekiple iki sezon sonunda TBL'nde 1.Lige yükselme başarısı sergileyince Kulüpteki Züğürt Ağa'ların hoşuna gitmedi tabi bu durum.
Basketbol Şubesi'nin birinci lige yükselmek dışında kısa sürede Doğan Hakyemez ile yapılan anlaşma,yeni transferler ve sponsor anlaşmaları bir anda dikkat çekince bazılarının zoruna gitmiş anlaşılan.
Uzun yıllardır belli makamlarda oturup hiç bir şey üretemeyenler en fazla rahatsızlığı duyanlardır elbette.
Daha hafta başı Asbaşkanın ''Kulüp içinde kulüp olamaz!!!!!!!!!!!'' şeklinde narasının anlamı buydu işte.
Tam bir Tek Parti Dikta Yöneticisi mantığı.
Tam bir ''Bu ülkeye komunizm gelecekse onu da biz getiririz!'' anlayışı.
Hayırlı olsun denilebilir mi tüm bunlara.
Tabi ki hayır!
Bizimki lafın gelişi............

EROS87
18.06.2010, 12:32
Hakyemez basınla buluşuyor

18 Haziran 2010 / 11:52
Hakyemez yarın (cumartesi) basın toplantısı düzenleyecek

Medical Park Trabzonspor Baketbol Takımı Genel Direktörü Doğan Hakyemez yarın (cumartesi) basın toplantısı düzenleyecek.

Ayasofya müzesi yanındaki Ayasofya kahvaltı evindeki toplantı saat 10.30'da başlayacak.

Alihan Ertürk
18.06.2010, 13:12
Basketbolu da karıştırdılar , helal olsun !

Cengiz Çubukcu
18.06.2010, 13:48
birlik beraberlik bize ne kadar uzak şeyler....birbirimizi yemeye devam!!!

SEDAT
18.06.2010, 13:52
- Valla bu klüpte ortalığı karıştıran biri olduğu kesin...

- Rahat bırkaın Saner ayarı , Doğan hakyemezi...

TheRapZoNe
18.06.2010, 13:59
Trabzonspor yönetimindeki 3 isim: sadri şener,hacısalihoğlu ve alioğlu... işte bu 3 isim sürekli olarak her şeyi ben bilirim havasında olduklarından dolayı alakalı olsun veya olmasın her konuya atlamalarının nedeni budur. bu isimlerle kulüp yönetilmez,bunların olduğu yerde alt birimlerdekiler rahat görev yapamaz

Ali Can
18.06.2010, 15:40
güzel giden herşeye bulaşın bakalım..

Paksoy
18.06.2010, 15:57
yazık ,bu yönetimden artık bıkmaya başladım,

lutfu61
18.06.2010, 16:50
doğan hakyemezin yarın düzenleyeceği basın toplantısını dinlemeden, yönetime sallayıp durmayın artık
işin ayrıntısını muhtemelen yarın anlatacaktır.

mualefet başka şey, sürekli boş keseden sallamak ayrı şey...

TSezgin61
18.06.2010, 17:28
Futbol kulübüne yapilanlar tabiki basketbolada yapilacak... cikar, rant, "benim ismim olsun" ayaklari, comak sokma....

sira basketbolda, hadi bakalim burasi Tarbzon...

Hamdi Karamahmutoğlu
18.06.2010, 19:19
Ne olursa olsun DoDo'nun arkasındayız.
O ülkenin en prof. basketbol adamlarından biri.
Basketbol oyun kurallarını bile bilmeyen birilerinin onun işine karışması çok yanlış.

macka61
18.06.2010, 19:28
çok yanlış işler Doğan hakyemez oraya niçin getirldi belli sonra adamın işine karış sanki basketbolun b sinden anlıyolar basketbol yönetiminin arkasındayız hacısalihoğlu elini çeksin o futbol takımına baksın

Kaya
19.06.2010, 01:42
Hakyemez'e katılıyorum...

Saçma bir yapı oluşturuluyor...

Yiyiciler rahat durmuyor gibi... Baktılar basketboldan bir şeyler elde edebilecekler bulaşık oluyorlar...

Kulübün her kademesi böyle...

Profesyonellik her alanda sıfır...

Bu Trabzon'un değişeceğini sanmam...

Çağatay_
19.06.2010, 01:46
Hakyemez ne demişse doğrudur.

Yönetim bu işi bozarsa hata yapar.

Ve benim ciddi anlamda sinirimi bozar.

Kader KORELİ
19.06.2010, 02:14
Doğan Hakyemez'in şikayeti bu aşağıda haberinin bağlantısını eklediğim Basketbol yaz okulu ile mi ilgili?

http://wap.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=4572

Anlamaya çalışıyorum. Bir anlayanınız varsa ve yardımcı olursa sevinirim.

Şimdi bu basketbol yaz okulları birkaç yıldır düzenlenmiyormu? Eğer Basketbol takımımızın bundan sonra artık yeni bir Altyapı kurmaya yönelik çalışmaları varsa ve bu yaz okullarından okul açma yetkisi asıl kendilerinde bulunduğundan dolayı rahatsızsalar bunu bu okulları organize edenlerle konuşup çözmek istemeleri lazım, ancak muhatapları kim? Futbol şubesi sorumluları mı? Bunu anlamış değilim. Aralarında anlaşıp çözemiyorlarmı yetki dağılımını?

ÖmerFarukYılmaz
19.06.2010, 02:23
Hakyemez;

Ne klübün ne de kendi hakkını yedirtme kimseye..

Orkun_L
19.06.2010, 08:45
Zoru basaran Saner Ayar ve ekibini bu isten sogutanlarin,
Kolaylari zorlastirmadaki hünerlerine ilk defa sahit olmuyoruz.

YAZIK.

Oğuz ZEYTİN
19.06.2010, 08:53
Trabzonspor Basketbol Şubesi iki yıl önce bölgesel ligden ikinci lige çıkamadı. Yerinde bir karar ile kapanmış Ülker'in adıyla yoluna devam eden altyapı takımı olan Alpella'nın hakları satın alındı ve böylece TB2L'de yer alma hakkını elde ettik.

İlk senemizde, o sezon birinci lige yükselen Bornova Belediye'nin iki galibiyet önünde grubumuzu lider tamamladık ( 19 galibiyet - 3 mağlubiyet). Ardından play-offlarda Genç Banvitliler'i 2-0, Beykoz'u ise 2-1 ile geride bırakıp final grubuna kaldık. Son maça kadar birinci lige çıkma şansımız vardı ama olmadı. Yine de başarılıydık.

Ancak ne yazık ki yönetimimiz takımımızın arkasında duramadı. Hemen bu durumu, çok bilen bazıları (!) "başarısız olduk, futbolun parasını buraya aktarmayalım" dedi. Hatta geçenlerde Trabzonspor yazarı Barış Yurduseven basketbol takımımızın oyuncularını bizden görmeyip "İçinde, yöneticiler hariç Trabzon’dan eser bulunmayan bu ekip... Öylesine yabancı duruyor bu şehre ki, sanki Trabzon’da başka bir kulüp edasında…" akla ziyan satırlar yazmıştı. Sanki Yattara'nın partilerinden şikayet eden biz değildik? Teofilo gol atamadığında hep bağrımıza bastık ya!!! Hepsini geçtim, nüfus cüzdanında Trabzon yazan Tayfun Cora'yı şamar oğlanına(!) çevirmedik biz değil mi!? Bu oyuncular bizden kabul ediyoruz her koşulda ama ne hikmetse iki senedir TRABZONSPOR adını başarılara taşıyan basketbol takımı "bizden" olmuyor. Pardon ama, siz kimsiniz!!!

Geçen yaz Trabzonspor yönetiminden bir sebeple afaroz edilen birkaç kişi, öksüz bırakılan basketbol şubesine sahip çıkıp kendi ceplerinden harcayarak TRABZONSPOR adını yaşatmaya çalışıyor. Doğrularla, mantıkla ve büyük bir TRABZONSPOR sevgisiyle alınan kararlarla bu sezon Beko Birinci Basketbol Ligi'ne yükseldik. Mayıs ayının başında tüm basketbol camiasını şaşırtan, onların takdirini kazanan transferler yapıldı.

Bugüne kadar basketbola dair heyecanı olmamış arkadaşlarımız bile "ne güzel şeyler yapılıyor, keşke futbolda da böyle olsa" diyordu.

Bizimkiler boş durmadı: O ki futbolu, basketbol gibi yapamıyoruz; o zaman basketbola el atalım, onu futbol gibi kaotik bir ortama sokalım dediler. Sessiz sessiz işleyen çarklara, çomak sokuldu; motordan sesler gelmeye başladı.

Geçen haftaki divan toplantısında Hayrettin Hacısalihoğlu şöyle buyurmuş: "Biz de yönetim olarak salon sporlarında olmasını arzuladığımızı, ancak şuanda bütçemizin olmadığını söyledik. Siz bütçeyi merak etmeyin dedi ve geçen yıl bu şekilde yürüdü. Bir takım aksaklıklar oldu. Temelde düşünülen basketbol komitesi yerine bir yönetim tarzı yapıldı. Başkanı ve yönetimi olan. Kulüp içinde kulüp olan bir görüntü ortaya çıktı. Şevklerini kırmamak için müdahil olmadık"

Şu tabirlerdeki yakışıksızlık bile niyetin dışa vurumu değil midir?

Mevcut yönetime bu döneme dek destek olmuştum. Kurumsallaşma planları, başkanın sempatikliği, iki yıl önceki yeniden yapılanma yolunda atılan doğru adımlar kendilerine destek olma sebeplerimdendi. Ancak bu dönem içerisinde (bence) birçok da hataları oldu. Gülü seven dikenine katlanır dedim veya TRABZONSPOR sevgim gerçekleri görmemi engelledi. İsimlere takılmadan takımıma destek olmaktı tek gayem...

Ancak son birkaç haftada meydana gelenler, büyüklerimden dinleyip inanmak istemediğimiz şehir efsanelerinin aslında kocaman gerçekler olduğunu anlamamı sağladı. Küçük olsun, benim olsun anlayışı yani...

Şimdi, bugün yapılması gereken neydi? Başarılı olanı mükafatlandırmak gerekirdi. Hatta bu takıma üvey evlat muamelesi yapılmaktan vazgeçip, sahiplenmek ve desteklemek gerekirdi. Bizimkiler "sahiplenmeyi" farklı algılamışlar belli ki.

Hani sayın Hacısalihoğlu yukarıda da yazdığım gibi geçen sene şevklerini kırmak istememiş ya bu genç yöneticilerin, keşke bugün de kırmasaydı, küstürmeseydi, işi inatlaşmaya götürmeseydi.

Bu arada şunu da sizlerle paylaşmak istiyorum. Sayın Hacısalihoğlu diyor ki: "Kupa töreninde başkanın çağırılmaması konusunda son derece üzgün olduklarını, kalabalıkta gözden kaçtığını söylediler."

Keşke Doğan Hakyemez'in takıma katıldığı İstanbul'daki basın toplantısında ve yine transferlerin medyaya tanıtıldığı Sheraton'daki toplantıda da sayın Şener'in yer aldığını da söyleseymiş (belki haberi yoktur, bu da olabilir).

Sadece bu olay dahi, medyaya yansıyan güzel haberlerinde basketbol takımının yanında olma heveslerini açıklamaya yeter. Peki sıkıntılarda neden yoktunuz ey büyük yöneticilerimiz! Tesislerde bu takıma yer açmak çok mu zor? Maddi destek veremiyorsunuz, anladık; zaten basketbol takımı tamamen sponsorlar ve basketbol yöneticilerinin özkaynaklarıyla kendi kendine yetiyor. Ama manevi desteği de mi çok gördünüz?

Ve son olarak, yine Barış Yurduseven ve o şekilde düşünenlere soruyorum: Bu kabul edemedikleri oyuncular, hocalar şampiyonluk kupasını Trabzon'a getirdiklerinde şehirde yaşanan sevinç de bizden değil miydi? Orası, Meydan Parkı değil de Taksim Meydanı veya Bağdat Caddesi miydi? Bordo-Mavili formalarıyla şampiyonluk şarkısı söyleyenler de "bizden" değil miydi(!)?

Cengiz Çubukcu
19.06.2010, 09:00
teşekkürler Oğuz, güzel yazmışsın... yanlız basketbol kulübünü sürekli eleştiren Barış Yurduseven bile bak dün ne yazmış ....

''BASKETBOL TAKIMI
Sanırım basketbol takımını benden çok eleştiren yok. Eleştiriye de devam edeceğim. Çünkü sağ olsun Doğan Hakyemez durmuyor. Verdiği demeçler komik ve içler acısı. Sempati kazandıracağına daha çok cephe açıyor. Ama ben bugün başka bir şey söyleyeceğim. Haziran 26’da Basketbol takımının kongresi var. Burada Basketbol derneğinin kulübe devri söz konusu… Aman aman, bu engellenebiliyor ise engellenmeli. Evet ben eleştirdim hem de çok, ama ben yok olsun bitsin kapansın demedim. Bu basketbol takımı kulübe devredilirse sezon sonu kapanır. Nedeni ise çok basit…
Basketbola gelen sponsorluk gelirlerinin büyük bölümü, “sözde futbola” akar ve bu kulüp kapanır…
Oyuncular antrenmana çıkmaz, kaçar gider. Hemen şöyle bir açıklama da gelir. Galatasaray ve Beşiktaş takımlarında da para sorunu oldu bunlar normal. Ya da, Trabzonspor’da kimsenin alacağı kalmaz. Neyse, aman aman diyorum benden söylemesi. Bak yine eleştireceğim haaa, ama siz şu takımı koruyun ne olur…''

Oğuz ZEYTİN
19.06.2010, 09:15
teşekkürler Oğuz, güzel yazmışsın... yanlız basketbol kulübünü sürekli eleştiren Barış Yurduseven bile bak dün ne yazmış ....

''BASKETBOL TAKIMI
Sanırım basketbol takımını benden çok eleştiren yok. Eleştiriye de devam edeceğim. Çünkü sağ olsun Doğan Hakyemez durmuyor. Verdiği demeçler komik ve içler acısı. Sempati kazandıracağına daha çok cephe açıyor. Ama ben bugün başka bir şey söyleyeceğim. Haziran 26’da Basketbol takımının kongresi var. Burada Basketbol derneğinin kulübe devri söz konusu… Aman aman, bu engellenebiliyor ise engellenmeli. Evet ben eleştirdim hem de çok, ama ben yok olsun bitsin kapansın demedim. Bu basketbol takımı kulübe devredilirse sezon sonu kapanır. Nedeni ise çok basit…
Basketbola gelen sponsorluk gelirlerinin büyük bölümü, “sözde futbola” akar ve bu kulüp kapanır…
Oyuncular antrenmana çıkmaz, kaçar gider. Hemen şöyle bir açıklama da gelir. Galatasaray ve Beşiktaş takımlarında da para sorunu oldu bunlar normal. Ya da, Trabzonspor’da kimsenin alacağı kalmaz. Neyse, aman aman diyorum benden söylemesi. Bak yine eleştireceğim haaa, ama siz şu takımı koruyun ne olur…''

Aklın yolu bir Cengiz Abi...

Bu arada eleştirmek başka birşey. Bizimkiler eleştiriyle adam asmayı bir sanıyor. Çünkü herşeyi Trabzondakiler bilir!

Kusura bakamasınlar ama çoğu hiçbirşey bilmiyor. Şu barış ortamında kalemlerimizi sertleştirdiysek, şu forumda takımın olumlu havasından değil, bu başlıkta negatif yorumlar da bulunuyorsak bunun bir sebebi var ve bunu taraflı tarafsız herkes biliyor.

Ozan Yazıcı
19.06.2010, 09:18
Başlarda çok sevdiğim bu yönetimden uzun süredir ciddi biçimde soğumuş durumdayım, bir daha benden oy falan alamazlar.
Bu ne kokuşmuş bir düzendir, nasıl bir zihniyettir kardeşim. Kendilerinin Trabzonspor'a değer katması gerekirken hem Trabzonspor bunlara değer katıyor, hem de Trabzonspor'u erozyona uğratıyorlar, nasıl adam bunlar anlayamadım..

Travelair
19.06.2010, 09:38
Herkes layık olduğu biçimde yönetilirmiş. Doğan Hakyemez tavrını ortaya koydu. Bugün de açıklaması varmış. Tavrını ortaya koyamayanlar utansın

Ahmet Faruk
19.06.2010, 09:44
Basketbol takımı şu futbol takımıyla birleşirse bittiğimizin resmidir.

f1bekir
19.06.2010, 11:02
Bu ne ya? Biri bunları indirsin şurdan, bela oldular başımıza.

Tamam, futbolla basketbol birleşsin ama başkan Saner Ayar olsun, kabul mü Hacısalihoğlu?

Asi Çaykaralı61
19.06.2010, 12:14
Trabzonspor Salon İstiyor

http://www.haber61.net/images/news/25893.jpg

Trabzonspor Basketbol Kulübü Genel Koordinatörü Doğan Hakyemez, önemli açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor Basketbol Kulübü Genel Koordinatörü Doğan Hakyemez, isim vermeyerek 19 Mayıs Kapalı Spor Salonu’nun kötü olduğunu ve buranın çok kötü imkanları olduğunu işaret etti. Hakyemez, “Salon pislik içerisinde, fare ölüleri var. Kimin odası nerede belli değil. Buranın NBA standartlarına gelebilmesi imkansız. Bırakın bana yapayım stadı dedim. Ben bulacağım sponsor. Devletten bir kuruş para çıkmayacak” dedi. “Ben buraya geldiğim gün bana kimse hoş geldin demedi” diyen Hakyemez, “Bizim yapımız şu tesislerimiz şu demedi. Kırgınım o yüzden. Diyer varsa çıksın. Trabzon’a geldiğim günden beri üst veya alt düzey kimse bana hoş geldin demedi. Ama ben herkesi seviyorum” ifadelerini kullandı.

http://www.haber61.net/images/other/hakyemez.jpg

Trabzonspor Basketbol Kulübü Genel Koordinatörü Doğan Hakyemez, Beko Basketbol Birinci Ligi’ndeki hedeflerinin ilk 6’ya girmek olduğunu söyledi.
Hakyemez Ayasofya Müzesi’nin yanındaki bir restoranda düzenlediği basın toplantısında geçen sezonun ve yeni sezonun analizini yaptı. Geçen yıl Trabzonspor’a Ocak ayının 29’un da geldiğini ve gelmesindeki sebebin kesinlikle maddiyat olmadığını belirtti. Hakyemez, “Amacım Anadolu takımını birinci lige çıkarmak. Oradaki altyapıyı heveslendirmek ve Trabzon’a yakışır bir Trabzon oluşturmaktır. Sezon bittiğinde okul açacağımı bugüne kadar altyapıdan yetişmiş oyuncuları tanıyacağımı ve bundan sonra da daha sağlıklı bir şekilde Trabzon’u hep beraber el ele götüreceğimi söylemiştim. Trabzon’un birinci ligde şampiyon olması benim için başarı değildir. Yaptıklarımı ve yapacaklarımı göreceksiniz. Bu madalyonun bir yüzü. Bu şampiyonlukta başta Saner Ayar ve Celil Hekimoğlu olmak üzere yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Bize büyük destek verdiler. Hepsi bir amigo gibi takımı desteklediler. Bunlar olmasa şampiyon olamazdık. Bu başarı hepimizin” dedi. Hakyemez, “Bu bakımdan size yönetim kuruluma ve teknik heyet oyuncularımıza teşekkür ediyorum. Bu yıl benim fikrim iki buçuk milyon dolarlık bir bütçeyle lige ısınmaktır. Benim hedefim ilk 6 olacaktır. Gerek sponsorumuzun gerekse Trabzon halkının başarı istemesi yenilgilerde çok üzülmesi, dolayısıyla başkan Saner beyin ve yönetim kurulunun istemesiyle bütçemiz 4.5 milyon dolara çıkartıldı. Bu kadro ne yapar diye sorarsanız ilk 6’ya girer ve daha da yukarı çıkar. Ama ikinci ligde olduğu gibi maddi sıkıntılar yaşarsak olmaz dedim. Ona göre bir bütçe yapıldı. Ay ay ödenecek bütün paralar yazıldı. Her ay neyin ödeneceği konusunda bana da bilgi verildi. İlk ay bu hafta içinde maaşları ödenecek. Takım kadrosunu belirledik” dedi.

YENİMAHALLE’YE BASKET SAHASI

Doğan Hakyemez, Trabzonspor Basketbol Kulübü’nün yeni sezondaki takım kaptanının oy birliğiyle Jamisson olduğunu söyledi. Hakyemez, “Jamisson takımın Onun dışında belediye başkanımız Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na teşekkür ediyorum. Benim NBA’dan getirdiğim bir numara bir saha vardı. O sahayı 10 bin dolara buraya getirdik. Yenimahalle’deki yıkılan fuar alanına o saha kurulacak. Pazartesi günü oraya beton dökülecek. Rektör İbrahim Özen’e teşekkür ediyorum. Bizim üniversite ile bir diyaloga girmemizin gerektiğine oradaki gençlikle bir irtibata girmemiz gerektiğini düşünüyorum. Trabzonspor Futbol takımı ile basketbol takımı birbirinden ayrı değil. Gönülden biriz. Sadri bey ve Saner bey devamlı konuşuyorlar. Tek başıma hiçbir karar vermiyorum. Tek başıma hiçbir oyuncu almıyorum. Bu yönetim teknik heyet ve benim tarafımdan okeylendikten sonra alınıyor. Türkiye’de böyle bir saha yok. Trabzon buna sahip olacak” diye konuştu.

http://www.haber61.net/images/other/dogan_ha.jpg

GİZLİ KAPI ARKASINDA OLMAZ

Doğan Hakyemez. Trabzon’u anladığını belirterek, “Çok net anladım. Trabzon altyapısı için konuşmam için 26’sındaki seçimi bekleyeceğim. Fikirlerimi o zaman söyleyeceğim. Şuanda bence bunu konuşmamın bir anlamı yok. Yönetimimin gelmesini beklemem lazım. Bizim bir yönetimimiz var ben o bütçeye göre hareket etmişim. Sadri beyin bunlardan haberi var. O konuda ben rahatsız değilim. Trabzon rahatsız mı bilemem. Rahatsızlık bizim profesyonel yapıya girseydi oyuncular bize transfer olurmuydu bunu da düşünmek lazım. Demekki biz bunun dışındayız. Trabzon’un geleceğinin kararını Trabzonlular verecek. Aydın Örs’ü çok istedim. Örs bize ihanet falan kesinlikle etmedi. Aydın Örs çok dürüst ve karakterli bir kişiliğe sahiptir. İlk sözünü verdiği kulübe gitmiş ve anlaşmıştır. Biz de hiçbirşey gizli kapılar arkasında olmaz” dedi.

BARCELONA İLE MAÇ ÇOK KOLAY

Hakyemez, sözlerini şöyle sürdürdü: “Barcelona ile bizim bu spor salonunun açılışında maç yapmamız çok kolay. Birincisi renklerimiz aynı, ikincisi de ilişkilerimiz iyi. Renklerimiz aynı il müdürümüze dedimki bu salonu kaçında açacaksınız bana net bir tarih verin. Bana gelen cevap biz size tarih veremeyiz. 20’sinde sezon açılışı yapılacak kampa İtalya’ya gideceğiz”

Haber: Batuhan Hazar ÇAVDAR / Haber61.net

Kaynak: http://www.haber61.net/images/news_source/10.jpg
http://www.haber61.net/news_detail.php?id=59883

M.S.SOFU
19.06.2010, 12:22
ya şu kulüpte bir işte doğru dzg
n yürüsün ne olur
saçma sapan admlar gerekli gereksiz karışmasın işlere
yetki sorunu bir çözülsün
bir adama yetki verilmeyecekse oraya getirilmesin
adamında zamanından çalınmasın
kulübün şerefini iki paralık ettiniz be
yeter artık....

lutfu61
19.06.2010, 12:37
görünen o ki bariz bir sorun var
bazı şeyler sadri başkanın kontrolünden çıkmaya başlamış, takımda çok seslilik var.
başkanın acil çözüm bulması lazım, çatlak sesleri susturması lazım.

dodonun konuşmasından çıkarılacağı üzere yönetimden ziyade, belirli isimlerle sorun yaşanıyor, bu kafaların koparılması lazım, bu asbaşkan olsa bile...

Murat'
19.06.2010, 12:48
Jamison takım kaptanı olacağına göre Umut Tınay ile de yollar ayrılacaktır.

Açılış için il müdürlüğü hiç de hevesli değil anlaşılan.

Dodo salon ne zaman açılacak diyor, adamlar tarih veremiyorlar.

arveladzee
19.06.2010, 12:50
bir basketbol takımı doğru yönetilmeye başladı yönetim nasıl eğriltiriz havasında. basketbolla birleşecekmiş. şu yönetim kurulundakilerin hayatında basket maçına gittiği mi var? ömrünü basketbola harcamış adamlar hizmet edecek anlamayan kişiler onların işlerine burnunu sokacak? bir takım kendi kendine bu kadar eziyet etmez.
çok dar kafalı düşünüyoruz maalesef uzun vadeli büyük düşünemiyoruz.

Cengiz Çubukcu
19.06.2010, 13:03
Jamison takım kaptanı olacağına göre Umut Tınay ile de yollar ayrılacaktır.

Açılış için il müdürlüğü hiç de hevesli değil anlaşılan.

Dodo salon ne zaman açılacak diyor, adamlar tarih veremiyorlar.

Jamison'ın takım kaptanı olacağı konusunda ben de saygı duyarım alınan karara ama pek öyle oturaklı bizim değerlerimizi temsil edecek ağırlıkta biri gibi gelmedi bana....

Murat'
19.06.2010, 13:50
Jamison'ın takım kaptanı olacağı konusunda ben de saygı duyarım alınan karara ama pek öyle oturaklı bizim değerlerimizi temsil edecek ağırlıkta biri gibi gelmedi bana....

Ne kadar oturaklı ya da değil bunu bilmiyorum Cengiz abi ama burdan yaptığım çıkarım Umut Tınay ile yolların ayrılacak olması.

Murat'
19.06.2010, 14:00
Bizim 19 Mayıs'ın hali gerçekten de içler acısı, koridorlar falan berbat durumda.Şu haliyle birinci lig maçlarının oynanması için hiç müsait değil.Dodo sponsor bulacağım diyor ama bunu istemeyen birileri var herhalde.

Bir hafta sonra kongre olacak ama hala ortada ne olacak ne bitecek diye bir haber yok.Sadece Zeyyat Kafkas'ın yönetimde kalacağı söyleniyor.

M.S.SOFU
19.06.2010, 14:10
ulan koskoca doğan hakyemez bile 2 ayda isyan etti
varın siz düşünün kulübün halini
bence tez zamanda taraftar darbesi yapılmalı

brkylmz
19.06.2010, 14:13
26 haziran akşamı basketbolun peşinden ne kadar koşacakları ortaya çıkacak gibi duruyor. inşallah olumlu gelişmeler olur...

M.S.SOFU
19.06.2010, 14:14
26 haziran akşamı basketbolun peşinden ne kadar koşacakları ortaya çıkacak gibi duruyor. inşallah olumlu gelişmeler olur...
ne var ki 26 haziran akşamında?

Oğuz ZEYTİN
19.06.2010, 14:16
ne var ki 26 haziran akşamında?

Basketbol derneği kongre günü...

M.S.SOFU
19.06.2010, 14:19
bu iş böyle yürümez
forumda bütün başlıklardan kan dökülüyor
fakat bir allahın kulu ses çıkarmıyor
sonra vay efendim trabzonporluluk dik duruşlukmuş

taraftar darbesi yazıları yazdığım zaman mesajlarımı silenler,şimdi en büyük trabzonsporlu benim diye dolaşırken kulübün yıkılmasına,içten çürümesine müsade ediyorlar

durumumuz açık ve net

taraftar kulübü ele geçirmelidir.
ve bu baskıyla sert bir şekilde olmalıdır.

bu kulüp halkın malı
ama yönetimin yardakçıları menfaatleri uğruna kullanıyorlar
taraftar masaya yumruğunu vurmalı

Oğuz ZEYTİN
19.06.2010, 14:22
bu iş böyle yürümez
forumda bütün başlıklardan kan dökülüyor
fakat bir allahın kulu ses çıkarmıyor
sonra vay efendim trabzonporluluk dik duruşlukmuş

taraftar darbesi yazıları yazdığım zaman mesajlarımı silenler,şimdi en büyük trabzonsporlu benim diye dolaşırken kulübün yıkılmasına,içten çürümesine müsade ediyorlar

durumumuz açık ve net

taraftar kulübü ele geçirmelidir.
ve bu baskıyla sert bir şekilde olmalıdır.

bu kulüp halkın malı
ama yönetimin yardakçıları menfaatleri uğruna kullanıyorlar
taraftar masaya yumruğunu vurmalı

Dostum, hepimiz yanlış gördüğümüz kararlara tepkimizi gösteriyoruz. Doğru olduğuna inandıklarımızı alkışlıyoruz.

Taraftar kulübü tek bir şekilde ele geçirir:

Kulübe üye olarak. Ardından seçme hakkı kazandığında kongrede kulislerde lobi yapar ve hatta gücü varsa aday olur.

Ancak bu şekilde yönetimde söz sahibi olunur.

Aksi başka hiçbir ihtimal yoktur!

M.S.SOFU
19.06.2010, 14:25
Dostum, hepimiz yanlış gördüğümüz kararlara tepkimizi gösteriyoruz. Doğru olduğuna inandıklarımızı alkışlıyoruz.

Taraftar kulübü tek bir şekilde ele geçirir:

Kulübe üye olarak. Ardından seçme hakkı kazandığında kongrede kulislerde lobi yapar ve hatta gücü varsa aday olur.

Ancak bu şekilde yönetimde söz sahibi olunur.

Aksi başka hiçbir ihtimal yoktur!
bence var
lobi çalışması bile yapamıyoruz
taraftar içerisinde bile olmuyor birleşme
trabzon şehri bu bahsettiğin lobileşme işini yapmaz
çünkü birlik olayı sadece gurbette çalışıyor trabzonlularda
tek yumruk mantığı yok-ben trabzonlu değilim bu arada bunlar gözlemlerim-
içeride herkes kendine aga

brkylmz
19.06.2010, 14:32
basketbol takımı kendi yağıyla kavruluyor. bunun üzerine basketten anlamayan adamların en basit tabirle basketbola müdahil olmaları basketbolun o ufak görünen mali gücüne bile göz dikmiş olmalarıdır.

Oğuz ZEYTİN
19.06.2010, 14:34
bence var
lobi çalışması bile yapamıyoruz
taraftar içerisinde bile olmuyor birleşme
trabzon şehri bu bahsettiğin lobileşme işini yapmaz
çünkü birlik olayı sadece gurbette çalışıyor trabzonlularda
tek yumruk mantığı yok-ben trabzonlu değilim bu arada bunlar gözlemlerim-
içeride herkes kendine aga

O zaman?

Saray basar gibi kulüp binasını mı basacaksınız?

Biraz daha sağduyulu olalım kardeşim.

Bu arada muhalefet olması kötü değildir. Bak sen de muhalifsin. Sana da muhalifler olacak. Demek ki birleşmek mümkün değil. Ancak bu demek değildir ki adamlar doğru yapsa da eleştir. Tabii ki destek vereceğiz. Yanlış yaptıklarında uyaracağız.

Bunun yeri de dediğim gibi meşru zeminlerdir; divan toplantılarıdır, kongre salonlarıdır (resmiyeti olmasa da bu forumda görüş belirtmektir).

M.S.SOFU
19.06.2010, 14:38
O zaman?

Saray basar gibi kulüp binasını mı basacak?

Biraz daha sağduyulu olalım kardeşim.

Bu arada muhalefet olması kötü değildir. Bak sen de muhalifsin. Sana da muhalifler olacak. Demek ki birleşmek mümkün değil. Ancak bu demek değildir ki adamlar doğru yapsa da eleştir. Tabii ki destek vereceğiz. Yanlış yaptıklarında uyaracağız.

Bunun yeri de deiğim gibi meşru zeminlerdir; divan toplantıarıdır, kongre salonlarıdır (resmiyeti olmasa da bu forumda görüş belirtmektir).
fikirlerine kesinlikle saygı duyuyorum
dediğin bir yöntem,bu yöntemi de şu an uygulanıyor zaten.ben yeterince etkin olamadığımızı düşünüyorum bu yöntem içerisinde
ama şu an oluşturulan yönetim ve kulübe üyelik tarzı ile bu tip kongre ya da divanlarda sesimizi çıkartamamıza neden oluyor
ben bundan yakınıyorum
evet bahsettiğim biraz komik bir yöntem olabilir-evet çok dalga geçtiler daha önce- saray basar gibi kulübü basacağız
bu pilikten temizlenmenin başka yolu yok

sağduyulu olamıyorum çünkü kulübü çok seviyorum,gerçekten kulüp eskiden hayatımın %15 lik alanının kaplarken şu an kafamın % 50 si kulüple meşgul
ha bu kimse kulübü sevmiyor en çok ben seviyor demek değil,herkes için böyledir,belki ben biraz tez canlıyım oda olabilir

muhalifliğimde aslında genelde sisteme
isimlerle pek sorunum yok
benşm derdim trabzonda burjuvanın halkın olan bir değeri eline almış olması
bu kulübü burjuva değil kahvedeki mehmet ağa yönetecek diye düşünüyorum hep

Oğuz ZEYTİN
19.06.2010, 14:48
fikirlerine kesinlikle saygı duyuyorum
dediğin bir yöntem,bu yöntemi de şu an uygulanıyor zaten.ben yeterince etkin olamadığımızı düşünüyorum bu yöntem içerisinde
ama şu an oluşturulan yönetim ve kulübe üyelik tarzı ile bu tip kongre ya da divanlarda sesimizi çıkartamamıza neden oluyor
ben bundan yakınıyorum
evet bahsettiğim biraz komik bir yöntem olabilir-evet çok dalga geçtiler daha önce- saray basar gibi kulübü basacağız
bu pilikten temizlenmenin başka yolu yok

sağduyulu olamıyorum çünkü kulübü çok seviyorum,gerçekten kulüp eskiden hayatımın %15 lik alanının kaplarken şu an kafamın % 50 si kulüple meşgul
ha bu kimse kulübü sevmiyor en çok ben seviyor demek değil,herkes için böyledir,belki ben biraz tez canlıyım oda olabilir

muhalifliğimde aslında genelde sisteme
isimlerle pek sorunum yok
benşm derdim trabzonda burjuvanın halkın olan bir değeri eline almış olması
bu kulübü burjuva değil kahvedeki mehmet ağa yönetecek diye düşünüyorum hep

Kusura bakma kardeşim ama kahvedeki Mehmet Ağa'yla filan yönetilmez Trabzonspor. Diyeceksin ki şimdikiler ne yapıyor? Onları savunmuyorum. Hatta önceki sayfada bu konuya ve başlığa ilişkin yorumumu okuyabilirsin.

Sen de seviyorsun TS'yi ben de... Hatta eski bir futbolcumuz da öyle diyor ya: "Trabzonspor'u benden çok kimse sevemez. Başkalarından ne kadar istediysem, Trabzon'dan da o kadar istedim." Hadi onlar profesyonel diyelim. Benim de senin de bu takımdan tek çıkarımız (!) başarılı olmasıdır, değil mi?

İki yaz önceki atmosferde eminim sen de birçoğumuz gibi gelişmelerden memnundun. Son haftaya kadar şampiyonluk iddiamız varken (futbol için) yönetime destek vermişssindir (birçoğumuz öyleydik)...

Ama yanlışlar yapıldıkça (kime göre: sana/bana göre) tepkin doğuyor. Ben de diyorum ki "sert şekilde kulübü basalım" dersen seninle aynı safta yer almama rağmen ilk beni bulursun karşında.

Senin camianın başkanına hakaret edecek kadar küçülmeyeceğine inanıyorum kaldı ki onu makamından saygısız bir şekilde indirmekten bahsediyorsun.

Ben bunu senin gençlik heyecanına veriyorum.

Haklı olduğun noktalar var, bunları da öfkene kapılıp ziyan etme.

Hadi gel şimdi, başlığın konusuna geri dönelim... Başlık dışı eleştirlerine "Yönetime Yönelik Eleştiriler" başlığında devam edelim istersen.

Saygılar

M.S.SOFU
19.06.2010, 14:52
Kusura bakma kardeşim ama kahvedeki Mehmet Ağa'yla filan yönetilmez Trabzonspor. Diyeceksin ki şimdikiler ne yapıyor? Onları savunmuyorum. Hatta önceki sayfada bu konuya ve başlığa ilişkin yorumumu okuyabilirsin.

Sen de seviyorsun TS'yi ben de... Hatta eski bir futbolcumuz da öyle diyor ya: "Trabzonspor'u benden çok kimse sevemez. Başkalarından ne kadar istediysem, Trabzon'dan da o kadar istedim." Hadi onlar profesyonel diyelim. Benim de senin de bu takımdan tek çıkarımız (!) başarılı olmasıdır, değil mi?

İki yaz önceki atmosferde eminim sen de birçoğumuz gibi gelişmelereden memnundun. Son haftaya kadar şampiyonluk iddiamız varken (futbol için) yönetime destek vermişssindir (birçoğumuz öyleydik)...

Ama yanlışlar yapıldıkça (kime göre: sana/bana göre) tepkin doğuyor. Ben de diyorum ki "sert şekilde kulübü basalım" dersen seninle aynı safta yer almama rağmen ilk beni bulursun karşında.

Senin camianın başkanına hakaret edecek kadar küçülmeyeceksin kaldı ki onu makamından saygısız bir şekilde indirmekten bahsediyorsun.

Ben bunu senin gençlik heyecanına veriyorum.

Haklı olduğun noktalar var, bunları da öfkene kapılıp ziyan etme.

Hadi gel şimdi, başlığın konusuna geri dönelim... Başlık dışı eleştirlerine "Yönetime Yönelik Eleştiriler" başlığında devam edelim istersen.

Saygılar
tamam başlığı kirletmeme konusunda hemfikirim
dediklerin asla boşa gitmez
yazdıklarını sakin kafayla bir kez daha okuyup iyicedeğerlendirmek istiyorum
belli başlı noktalarda-şahsıma dair idealistlik ve gençlik heyecanı-haklısın
bazen zaptedemiyorum kendimi
ayrıca takım şampiyonluğa giderken bende destekledim
ama benim patlama noktam yönetimsel başarısılıklar oluyor hep
bu sadece transfer olmayışından kaynaklanan tepki değil

evet yönetime yönelik eleştiriler başlığına geçelim

bu arada basketbol şubesinden çok büyük beklentilerim yok benim
öncelikli amacımız tbl de kalıcı olmak olmalı
büyük bir şok yaşamak istemiyorum
ve doğan hakyemez gibi bir insanın bu kurumun başında olması beni çok heyecanlandırıyor açıkçası

Oğuz ZEYTİN
19.06.2010, 14:57
tamam başlığı kirletmeme konusunda hemfikirim
dediklerin asla boşa gitmez
yazdıklarını sakin kafayla bir kez daha okuyup iyicedeğerlendirmek istiyorum
belli başlı noktalarda-şahsıma dair idealistlik ve gençlik heyecanı-haklısın
bazen zaptedemiyorum kendimi
ayrıca takım şampiyonluğa giderken bende destekledim
ama benim patlama noktam yönetimsel başarısılıklar oluyor hep
bu sadece transfer olmayışından kaynaklanan tepki değil

evet yönetime yönelik eleştiriler başlığına geçelim

bu arada basketbol şubesinden çok büyük beklentilerim yok benim
öncelikli amacımız tbl de kalıcı olmak olmalı
büyük bir şok yaşamak istemiyorum
ve doğan hakyemez gibi bir insanın bu kurumun başında olması beni çok heyecanlandırıyor açıkçası

TB2L'yi şampiyon tamamladıktan sonra yeni sezona dair ilk açıklamasında Doğan Hakyemez ilk sezon hedefimizin ilk 6 olduğunu söylemişti. Çok gerçekçi bir hedef bu. Ligin yapısı ve rakiplerin durumu kadar şehrin bu takımı ne kadar destekleyeceği de önemli...

Yapılan transferler de bu hedefe uygun, emin ol ;) İçini ferah tut.

Basketbolu ne kadar takip ediyorsun bilemiyorum ama kadromuz gerçekten TBL'ye yeni çıkan bir takım için gayet iyi. Eksikleri de var kuşkusuz. Ama onlar da zamanla tamamlanır.

M.S.SOFU
19.06.2010, 15:03
TB2L'yi şampiyon tamamladıktan sonra yeni sezona dair ilk açıklamasında Doğan Hakyemez ilk sezon hedefimizin ilk 6 olduğunu söylemişti. Çok gerçekçi bir hedef bu. Ligin yapısı ve rakiplerin durumu kadar şehrin bu takımı ne kadar destekleyeceği de önemli...

Yapılan transferler de bu hedefe uygun, emin ol ;) İçini ferah tut.

Basketbolu ne kadar takip ediyorsun bilemiyorum ama kadromuz gerçekten TBL'ye yeni çıkan bir takım için gayet iyi. Eksikleri de var kuşkusuz. Ama onlar da zamanla tamamlanır.
basketbol konusunda hiçbir fikrim yok
eğer kulüp tblye çıkmasaydı tahminen fikir oluşmayacaktı
kulüp çıkınca bend takip etmeye başladım
sonra dopan hakyemezin özgeçmişini okudum
gerçekten sağlam
umarım bu 6.lık hedefini tutturuz
ayrıca doğan hakyemezin sürekli anlatıığı altyapı çalışmaları bana o akdar çok ümit vaadediyor ki
bakın bu çalışmalar trabzon şehri için çok önemli
şehrin ekonomisi için çok önemli
trabzonda yıllardır olan -1 kere gittim trabzona ama ev arkadaşım trabzonlu olduğundan hep bahseder bu konulardan- işsizlik ve gençlerin işsiz gezmesi sorununa kadar bir çok konuda şehri geliştirecek bir durum bu

trabzonspor kulübü de bu konuda doğru adamı seçmiş
başlıklardan takip ettiğim kadarıyla kadromuzun iyi olduğunu bir kaç arkadaştan daha duydum
hatta bu sene yapılan transferlerde iyiymiş
eğer aydın örs bizi tercih etseydi galiba devrim olurdu tblde

inşallah doğan hakyemez uzun süreler kulübe hizmet eder
her açıklaması geleceğe yönelik

Hürgün Aygün
19.06.2010, 15:10
Adam haklı ah bizim yönetim hep kendine göre hareket eder!

Deniz Telci
19.06.2010, 15:54
"istifa etsene hacisalihoğlu, istifa etsene" sesleri yakındır umarım :)

Mustafa Uzuner 61
19.06.2010, 17:06
Ne zaman akıllanacağız acaba :(( Balık baştan kokarmış, Bizim yönetimimiz dahil destek yerine köstek oluyorsa bu saattten sonra ne ben yerel medyada spor yazarıyım diye geçinenlere ne tribünde destek yerine kendi oyuncusuna küfür edenlere bir söz söylemeye gerek yok . En iyisi tribünde çekirdek yiyenler en azından maç içerisinde destek olmasa da köstekte olmuyor

Taner Uykuçeken
19.06.2010, 17:18
ehe tabi pasta büyüdü, sponsorlardan gelen rakam iştahını kabartıyor insanın, birde ortada bir sene içinde yapılan bir başarı var gelecek adınada çok iyi işler yapılıyor hemen nemalanmak lazım dimi,
ama o sayın yöneticimiz herşeyi Trabzonsporun menfaatleri için yapıyordu dimi başkan öyle demişti...

pReN@_61
19.06.2010, 17:58
Adam haklı beyler

Bdeniz_61
19.06.2010, 18:15
az önce haber61.net de açıklamalarını okudum.Söylediklerine inanıyorum ama salon yok diyor ondan sonra salonun bitiş tarihini soruyorum diyor.Salondan kastı antreman sahası mı?

Kafam karıştı biraz...

f1bekir
19.06.2010, 18:57
az önce haber61.net de açıklamalarını okudum.Söylediklerine inanıyorum ama salon yok diyor ondan sonra salonun bitiş tarihini soruyorum diyor.Salondan kastı antreman sahası mı?

Kafam karıştı biraz...

Pelitli'deki salon sezona yetişmiyor, acil salon lazım.

Ayrıca Hakyemez tamamen basket takımına ait olan bir salon da istiyor galiba. İstediği zaman antrenman yapabilmek için. Olması da gerek.

bordo61
19.06.2010, 21:54
İsmail Abi

Bu konu hakkında yorumun yok mu :)

İsmail Alkan
19.06.2010, 22:44
İsmail Abi

Bu konu hakkında yorumun yok mu :)
Giray başlıkla ilgili genel yorumdan bahsediyorsan, hele 26 Hazirandaki kongreyi bir görelim, ondan sonra karalarız bir şeyler.

Salonla ilgili bugünkü serzenişten bahsediyorsan kısaca değineyim.

19 Mayıs'ı basketbol kulübü istiyor.Dodo Şerif beye diyorki "bu salonu bana ver, cebimizden beş kuruş çıkmadan tüm tadilatını sponsorlara ben yaptırayım.Üstelik 5 yıldızlı otel konforunda.

Gençlik spor da "olmaz" diyor.Faruk bey buranın tadilatı için 500 milyar ödenek çıkarttı (bu ödenek geçen sezon çıkmıştı) bu ödenekle biz yaptıracağız der.

Dodo'da 500 milyarı başka tarafa aktarın, sponsorlara ben yaptırayım der ama kabul görmez.Mevzu ve haberin özeti bu.

Yorum kısmına gelecek olursak ; ben olsam önceliği Trabzonspor'a veririm.Çünkü Trabzonspor şehrin bacasız fabrikasıdır, markasıdır.Kısacası her şeyidir.Yani Trabzon'dan Trabzonspor'u çıkarın, içi boşalır.

Ver kardeşim, yaptırsın.19 Mayıs'ı basketbol fabrikasına çevirsinler.Belki bu tarz jestler ve karşılıklı iyi niyetler mevcut olan sıkıntılara da merhem olurdu.Üstelik 5 kuruş cebimizden çıkmayacak.Ayrılan 500 milyarlık ödeneği de sahilde olimpiyatlar için için yapılan ve sonradan basketbol için ayrılacak olan atletizm pistinin basketbola çevrilmesinde kullan, veya başka bir okulun salonunu büyüt, revizyondan geçir, veya prefarbik bir salon yap vs. vs.Verikende şerhini düş, de ki "kardeşim benim 1. ligde hentbol takımım var, bayan voleybol takımım var, bu kulüplerimize de maç ve antrenman zamanlarını ayıracaksın" diyerek protokolünü yap.

Örneğini Antalya'dan verdi.Antalya spor salonu da bizim 19 mayıs gibiymiş.4-5 aylık bir tadilattan sonra (sponsorlarla) 5 yıldızlı otel gibi yaptırmış (mecazi anlamda değil, sahiden öyle.elindeki dosyalarda salonun her iki hali de vardı, bizlerde görünce şok olduk)Tabii ki bunlar bizim düşüncelerimiz.Kanuni prosedürünü bilmiyoruz ama çok zor olmasa gerek.

Yıllardır altyapı altyapı diye şeyimizi yırtıyoruz.Bunu yüzümüze vurdukları zaman yanıt veremiyoruz maalesef.

Ahmet Pulusoğlu
19.06.2010, 22:58
Farzedin ki yönetim gerçekten Hakyemezin işlerine karışıyor ve Onu görmezden geliyor. Hatta üstüne üstük Hakyemez ve ekibi istifa etse ne olacak.
Kim sesini cıkarıp yonetime serzenişte bulunacak.
Yada yönetim takacağı bir kitle varmı şu durumda.
Klüp onların klübü sen formanı al kombine ni al sus otur yerine.

Asi Çaykaralı61
19.06.2010, 23:39
Türkiye Beko Basketbol Ligi'nde mücadele edecek olan Trabzonspor Basketbol Kulübü'nün Genel Direktörü Doğan Hakyemez'in açıklamalarını burdan izleyebilirsiniz

http://www.holigan.com.tr/v.php?n=kafama-gore-oyuncu-almiyorum-2010-06-19 (http://www.holigan.com.tr/v.php?n=kafama-gore-oyuncu-almiyorum-2010-06-19)

Cengiz Çubukcu
20.06.2010, 10:27
Giray başlıkla ilgili genel yorumdan bahsediyorsan, hele 26 Hazirandaki kongreyi bir görelim, ondan sonra karalarız bir şeyler.

19 Mayıs'ı basketbol kulübü istiyor.Dodo Şerif beye diyorki "bu salonu bana ver, cebimizden beş kuruş çıkmadan tüm tadilatını sponsorlara ben yaptırayım.Üstelik 5 yıldızlı otel konforunda.

Gençlik spor da "olmaz" diyor.Faruk bey buranın tadilatı için 500 milyar ödenek çıkarttı (bu ödenek geçen sezon çıkmıştı) bu ödenekle biz yaptıracağız der.

Dodo'da 500 milyarı başka tarafa aktarın, sponsorlara ben yaptırayım der ama kabul görmez.Mevzu ve haberin özeti bu.

Yorum kısmına gelecek olursak ; ben olsam önceliği Trabzonspor'a veririm.Çünkü Trabzonspor şehrin bacasız fabrikasıdır, markasıdır.Kısacası her şeyidir.Yani Trabzon'dan Trabzonspor'u çıkarın, içi boşalır.

Ver kardeşim, yaptırsın.19 Mayıs'ı basketbol fabrikasına çevirsinler.Belki bu tarz jestler ve karşılıklı iyi niyetler mevcut olan sıkıntılara da merhem olurdu.Üstelik 5 kuruş cebimizden çıkmayacak.Ayrılan 500 milyarlık ödeneği de sahilde olimpiyatlar için için yapılan ve sonradan basketbol için ayrılacak olan atletizm pistinin basketbola çevrilmesinde kullan, veya başka bir okulun salonunu büyüt, revizyondan geçir, veya prefarbik bir salon yap vs. vs.Verikende şerhini düş, de ki "kardeşim benim 1. ligde hentbol takımım var, bayan voleybol takımım var, bu kulüplerimize de maç ve antrenman zamanlarını ayıracaksın" diyerek protokolünü yap.

Örneğini Antalya'dan verdi.Antalya spor salonu da bizim 19 mayıs gibiymiş.4-5 aylık bir tadilattan sonra (sponsorlarla) 5 yıldızlı otel gibi yaptırmış (mecazi anlamda değil, sahiden öyle.elindeki dosyalarda salonun her iki hali de vardı, bizlerde görünce şok olduk)Tabii ki bunlar bizim düşüncelerimiz.Kanuni prosedürünü bilmiyoruz ama çok zor olmasa gerek.

Yıllardır altyapı altyapı diye şeyimizi yırtıyoruz.Bunu yüzümüze vurdukları zaman yanıt veremiyoruz maalesef.

Doğan Hakyemez'e 19 mayısı vermek istememelerinin tek nedeni olabilir yapacaklarından korkuyorlar, korkmayın dikmeyiz heykelini :)

macuka
20.06.2010, 11:41
Baskan ilk yenilgiden sonra 'onu Dodoya sorun' diyene kadar kalabilecek mi bakalım Dodo...

M.S.SOFU
20.06.2010, 11:51

abi özellikle şu kısıma bir kaç söylemek istiyorum

bende bu seneye kadar devletin neden bütçe konusunda bu kadar katı olduğunu düşünüp duruyordum
mesela biz hep derslerimizde işliyoruz
devlet ödenek ayırdığı işlemlere parayı harcar,eğer ihtiyaç olunursa ek ödenek çıkartabilir
bu tip örtülü ödenek olmayan,yani bizlerin ve basının takip edebildiği ödenek olaylarında verilen ödenek o mali yıl içerisinde harcanmalıdır
yoksa ödenek yanar.
benim buradan anladığım ,ne kadar faruk özaktan nefret etsemde,faruk özak elindeki bütçe ile bir kısım çalışmaları ileriki seçim döneminde göstermek üzere trarbzona harcamak istiyor
eğer sizin dediğiniz gibi dodo bu işi yapsayıdı-bu arada doğan hakyemeze dodo dendiğini yeni anladım :D- faruk özak ileriki seçim vaadlerini açıklarken ben bu şehre atıyorum 500 milyar harcadım diyemeyecekti.
zaten bu ödenek devlet tarafından o sene spor bakanlığı için ayırıldığından faruk özakta biraz kendi kellesini kurtarmak için buna müsade etmedi
geleim ödenek kısmına
eğer ödenek verilen yıl içerisinde verilen kurum tarafından harcanmazsa o ödenek yanar ve bir daha ki seneye aktarım olmaz,,çünkü devlet genel bütçe planlamasını yapmış,bütün kurumlara tahmini olarak harcamalaırın önceden belirlemiş ve bütçe dengesi tutturmuştur.eğer bu gibi fazlalıklar olursa pek hoş durumlar olmuyor
bütçe ya açık veriyor ya fazla veriyor
yani ülke bütçe dengesi bozuluyor.
bu durumun önüne geçmek amacıyla bu tip bir uygulamaya gitmiş devlet.
o yüzden bütçe ve siyasi hadiseler nedeniyle faruk özak bu işi dodoya yaptırmaz...
işe birde bu açıdan bakmak lazım

Oğuz ZEYTİN
20.06.2010, 12:02
Baskan ilk yenilgiden sonra 'onu Dodoya sorun' diyene kadar kalabilecek mi bakalım Dodo...

Başkan, Saner AYAR; onun bu şekilde bir açıklama yapacağını sanmıyorum.

Cengiz Çubukcu
20.06.2010, 12:31
ama basketbol şubesi başarılı olursa şunun da olacağı kesin '' Saner ya da Dodo Başkan Trabzon Şampiyon'' :)

Çağatay_
20.06.2010, 12:57
Basketbol şubesi bize bir şeyler düzgün ve akıllıca yapıldığında her şeyin başarılabileceğini gösterdi..

Sadece şampiyonluk ile değil, yaptığı transferler ile bir vizyonu olduğunu, bu işe önem verdiklerini camiaya gösterdiler ve bize heyecan kattılar..

Eğer bu düzgün işleyen yapı bozulursa olan yine biz Trabzonspor taraftarına ve orada emek veren kişilere olacak.

İsmail Abi, Trabzonspor taraftarları olarak Hakyemez'in arkasında olduğumuzu, ona güvendiğimizi, onu bulunmaz bir nimet olarak gördüğümüzü, Trabzonspor adına yapacaklarına ihtiyacımız olduğunu bir şekilde anlatmalıyız.

Bunu nasıl yapabiliriz, bizler artık salak salak hamlelerle başarısız olmaktan bıktık.

Trabzonspor adı baskette geçtiğinde "işte bir şeyler düzelecek" diye umutlanmışken bu haberler bizleri çok üzüyor.

Zira ben 3-4 yıl içinde Fenerbahçe'ye, çok sevdiğim ve çocukluğumdan beri basket ekolü olarak gördüğüm Efes'e (Efes'e karşı oynamak bizim için bir gurur olmalı) kafa tutacak bir takımın hayalini kuruyordum..

Bu yapı bozulacak mı abi ?

sessizkral_1
20.06.2010, 13:10
Taraftar olarak olaya el atmamız gerekmiyormu ?

Bordomavi.net 'in bu tip konularda bence öncülük etmesi lazım.En azından girişe bir yazı yazılarak başlanabilir.

Ufuk Bayraktar61
20.06.2010, 13:21
Taraftar olarak olaya el atmamız gerekmiyormu ?

Bordomavi.net 'in bu tip konularda bence öncülük etmesi lazım.En azından girişe bir yazı yazılarak başlanabilir.

bende bunu diyorum saçma sapan yerlere gösterdiğimiz tepkileri, asıl gösterilecek yerde neden göstermiyoruz. yok trtye tepki yok tffye tepki yok yazarın birine tepki yok faruk özaka tepki yok akyazı için tepki..arkadaşlar bunlar bizim değiştiremeyeceğimiz şeyler. bir nevi ulusal tepkiye girer bunlar. ama Trabzonda ne bilim bir tesislere yürümek neden bu kadar zor ? sadri şeneri bir açıklama yapmaya itmek ne kadar zor ? değil..

cihatöztürk
20.06.2010, 13:35
basketbolu da karıştırmaya başladılar

Özkan Şentürk
20.06.2010, 14:21
Şimdi bu tartışmaları görünce insan acaba Aydın Örs bunların hepsini ve daha fazlasını öngörmüş müydü diyor kendi kendine.

Aziz Yıldırım bile Aydın Hoca size hayırlı olsun dedikten sonra neden kararından vazgeçti hoca acaba?

Aydın Hoca akıllı adamdır, kolay kolay yaş tahtaya basmaz.

Murat 61
20.06.2010, 14:27
Neden bizim hiç bir işimiz doğru düzgün gitmez ?

Bizim, bizden başka düşmanımız yok buna eminim..

süveyş
20.06.2010, 14:34
futbolda göğsümüzü kabarttılar ya şimdi de baskete el atsınlar.
doğan hakyemez varken işine karışmamak gerekir ben ona sonsuz güveniyorum.
basketbol ekibimiz ancak onunla iyi işler yapar.

Mustafa ÖZDEMİR
20.06.2010, 20:52
buraya bari karışmayın be...

Cafer KILIÇSOY
20.06.2010, 21:14
Bişey olduğu yok. Benim şehrimde olağan şeyler bunlar (!)

Malum uzun sokakta başıboş gezen cahiller ordusu var. Şenol Güneş'ten dolayı futbol takımına atamıyorlar kapağı. ! Ee haliyle elde kaldı basketbol !

Çok değil, yaklaşık üç ay sonra hayatında basketbol topunu görmemiş zatı muhteremler(!) nasıl da basketbol uzmanı kesilecekler göreceksiniz !!

Adam genel direktör, çalışıyor didiniyor. Sen kendisinden izinsiz basketbol okulu açıyorsun !

Doğan Hakyemez'in kafası çalışmıyor değil mi? (!)

M.S.SOFU
20.06.2010, 21:38
.. azıttı kulübü istiyor :D
boşlukları doldurunuz

Peleray
20.06.2010, 21:58
kaç yıldır hasretini çektiğimiz basketbol takımımız 1.lige çıktı lütfen bunu mahvetmeyin.

Çağatay_
21.06.2010, 01:21
Arkadaşlar beni tanıyanlar bilir, yönetim hakkında genelde olumlu görüşlerim var.

Bu görüşümün temelinde gelir arttırıcı projeler, yarışmacı bir takım kurulması, daha prestijli ve saygı duyulan bir takım haline gelmemiz ve geçen seneki bizi manevi olarak rahatlatan bazı durumlar yatıyor.

Fakat bu duruma sebep olan bir şey daha var, Basketbol şubemizin başarısı..

Bu başarıda en büyük pay kuşkusuz Saner Ayar ve ekibinin.. Bu ekibin basket şubemizin zor anında elini taşın altına koyduğunu ve ellerinden geleni yaptığını biliyoruz.

Doğan Hakyemez gibi bir duayen de bu ekibin bir üyesi..Aleattin Yakan ise bildiğim kadarıyla basketbol camiasının önemli bir ismi.

Şimdi eğer bu yapı bozulacak ve basketbol takımımızın işleyişi sekteye uğrayacaksa ben buna tepki göstermek durumundayım.

Biliyorum burası futbol kısmı fakat en çok takip edilen yer olduğu için önemli başlıklarımız burada yer alıyor, ve bu da klübümüz açısından çok önemli bir durum.

26 Haziran'da kongre var ve bu kongrede basket şubesi kendi yağıyla kavrulan bir şube olmaktan çıkıp da her önüne gelenin el attığı bir şube olursa hayallerimiz yıkılabilir.Bütçe meselelerini de biliyoruz.Bütçeler birleşirse baskete gidecek para çok fazla olmayacaktır.

Ben konuya çok da hakim değilim.Aramızda İsmail abi gibi, BigBen gibi bu işi daha iyi bilenler var..Ama gördüğüm hava pek olumlu değil.

Özellikle Doğan Hakyemez'in açıklamaları beni karamsarlığa sürüklemiş durumda..

Ben bir taraftar olarak Doğan Hakyemez'in arkasındayım ve sizleri de bu tutumu sergileyerek bu işte bir taraf olmaya davet ediyorum !

Mustafa ÖZDEMİR
21.06.2010, 07:51
basket şubesini batırır bu zihniyet...

temel_yilmaz
21.06.2010, 09:04
Bu bütün olanlar rant işi insanın aklına başka bişi gelmiyor.
Osman Arz kimdir bugün haberlerde okurken gördüm,Osman Arz hatırladığım kadarı ile bundan 1 yada 2 sene önce görevi bırakmıştı ne oldu da Osman Arz tekar ortaya çıktı .Gavurdağlı Hakyemez'de çok oluyor ama ekibi sen kur ,transferleri sen yap başka .Burası Trabzon transferleride bize yaparız menejeride biz buluruz ne dedi sayın Hacısalihoğlu takım içinde takım olmaz.

Oğuz ZEYTİN
21.06.2010, 09:19
Sevgili Trabzonsporlular,

Malumunuz, iki üç ay öncesine kadar camiamızda basketbol sporuna ilişkin herhangi bir heyecandan bahsedemiyorduk. Hâlbuki ikinci ligde yoluna başarıyla devam eden bir takıma sahiptik. Birinci lig yolunda hızla ilerliyorduk. Bir taneniz, divan kurulunda olsun veya medyada bir haber olsun Trabzonspor yönetiminin basketbol takımına dair en küçük bir açıklamasını duydunuz mu? Gördünüz mü?

Basketbol naif bir spordur. İçinde yer alanlar bilir, dengeleri hassastır. Planlamaktır önemli olan. Bunu kısıtlı imkânlara rağmen başarılı bir grup insana destek olmak yerine, önlerine set çekercesine davranmak aklımın sınırlarını zorluyor.

Final maçında Ataköy'deki mutluluğumuzu nasıl tarif ederim ki?

Takımın Trabzon'da muhteşem karşılanması bir mesaj değil midir?

Geçmişin şaşaalı günlerini yaşamış büyüklerimiz bugünkü ataletten isyan eder duruma gelmiştir.

Yeni nesil taraftarlarımız ise bir türlü gelmeyen şampiyonluklara rağmen bu takımın peşinden gidiyorsa bunun tek açıklaması "tutku"dur! Her duygunun aşırısı gibi, bizlerin de tutkusu, sevgisi artık isyana dönüşmek üzere!

Evet Trabzonsporlular,

Bir hayalden değil, gerçekten bahsediyoruz. Uzaktan baktığımız Efes Pilsen’le rakibiz artık.

Hababam Sınıfı'nın Fenerli öğrencileri bir Mahmut Hoca'dan, bir Trabzonspor futbol takımından çekerken, artık karşılarında 12 DEV KAPLAN da olacak.

Hepsini geçtim, olaya Trabzon kenti açısından bakalım. Ekonomik yatırımsızlıktan bir gün olsun şikâyet etmemiş, ekmeğini Almanya'da, Belçika'da aramış bu kentin insanı. Zonguldak'ta madene koşmuş. Gebze'de fabrikaları doldurmuş. İşte bu manzara karşısında kentin tek SOSYAL ve EKONOMİK lokomotifi Trabzonspor markasının yeni ürünü Basketbol takımını, Trabzonluların huzuruna sunmuş bir grup gönüllü "girişimci"...

Trabzon'daki üniversite gençliğinin hafta sonu planlarına bir yenisi ekleniyor. Sonuçta bu da bir artı değil mi?

Hami’yi, Ünal’ı daha eskilerden Şenol’u, Turgay’ı örnek almış Trabzonlu çocuğun önüne artık Evren’i, Wright’ı ve İsmet’i de koymak zamanıdır.

İşte, her şey böyle lehimizeyken bu havayı herhalde bizden başkası bozamazdı. Henüz kaybedilmiş çok şey yok. 26 Haziran’daki basketbol derneği kongremizde hatalı kararlar alınmaması için değerli büyüklerimizi uyarmak istiyoruz.

Tek isteğimiz kulübümüzün başarısı!

Tek isteğimiz camiamızın huzura kavuşması!

Tek isteğimiz art niyetli insanların TRABZONSPOR'un büyüklüğünü, kendi şahsi emellerine alet etmesine engel olunması!

Tek isteğimiz Edirne'de, Manisa'da, Erzurum'da, Diyarbakır'da, Şanlıurfa'da, Ankara'da... vs. BORDO-MAVİ'yi dalgalandıran bizlerin heyecanına kulak verilmesi!

Saygılarımla…

Mucahid Erdogan
21.06.2010, 14:08
Bu durum trabzonda bi devrin başlangıcı gibi duruyor sanırım ilkdefa profesyonelleşme konusunda biri sayın Hayrettin Hacısalihoğluna başkaldırdı hasi sonumuz hayırlı olsun inş kazanan trabzon olur...

Tahsin Ağaoğlu
21.06.2010, 15:24
26 hazirandaki seçimde saner ayar aday olmıcak mı :eek:

Mustafa Uzuner 61
22.06.2010, 10:47
Sevgili Trabzonsporlular,

Malumunuz, iki üç ay öncesine kadar camiamızda basketbol sporuna ilişkin herhangi bir heyecandan bahsedemiyorduk. Hâlbuki ikinci ligde yoluna başarıyla devam eden bir takıma sahiptik. Birinci lig yolunda hızla ilerliyorduk. Bir taneniz, divan kurulunda olsun veya medyada bir haber olsun Trabzonspor yönetiminin basketbol takımına dair en küçük bir açıklamasını duydunuz mu? Gördünüz mü?

Basketbol naif bir spordur. İçinde yer alanlar bilir, dengeleri hassastır. Planlamaktır önemli olan. Bunu kısıtlı imkânlara rağmen başarılı bir grup insana destek olmak yerine, önlerine set çekercesine davranmak aklımın sınırlarını zorluyor.

Final maçında Ataköy'deki mutluluğumuzu nasıl tarif ederim ki?

Takımın Trabzon'da muhteşem karşılanması bir mesaj değil midir?

Geçmişin şaşaalı günlerini yaşamış büyüklerimiz bugünkü ataletten isyan eder duruma gelmiştir.

Yeni nesil taraftarlarımız ise bir türlü gelmeyen şampiyonluklara rağmen bu takımın peşinden gidiyorsa bunun tek açıklaması "tutku"dur! Her duygunun aşırısı gibi, bizlerin de tutkusu, sevgisi artık isyana dönüşmek üzere!

Evet Trabzonsporlular,

Bir hayalden değil, gerçekten bahsediyoruz. Uzaktan baktığımız Efes Pilsen’le rakibiz artık.

Hababam Sınıfı'nın Fenerli öğrencileri bir Mahmut Hoca'dan, bir Trabzonspor futbol takımından çekerken, artık karşılarında 12 DEV KAPLAN da olacak.

Hepsini geçtim, olaya Trabzon kenti açısından bakalım. Ekonomik yatırımsızlıktan bir gün olsun şikâyet etmemiş, ekmeğini Almanya'da, Belçika'da aramış bu kentin insanı. Zonguldak'ta madene koşmuş. Gebze'de fabrikaları doldurmuş. İşte bu manzara karşısında kentin tek SOSYAL ve EKONOMİK lokomotifi Trabzonspor markasının yeni ürünü Basketbol takımını, Trabzonluların huzuruna sunmuş bir grup gönüllü "girişimci"...

Trabzon'daki üniversite gençliğinin hafta sonu planlarına bir yenisi ekleniyor. Sonuçta bu da bir artı değil mi?

Hami’yi, Ünal’ı daha eskilerden Şenol’u, Turgay’ı örnek almış Trabzonlu çocuğun önüne artık Evren’i, Wright’ı ve İsmet’i de koymak zamanıdır.

İşte, her şey böyle lehimizeyken bu havayı herhalde bizden başkası bozamazdı. Henüz kaybedilmiş çok şey yok. 26 Haziran’daki basketbol derneği kongremizde hatalı kararlar alınmaması için değerli büyüklerimizi uyarmak istiyoruz.

Tek isteğimiz kulübümüzün başarısı!

Tek isteğimiz camiamızın huzura kavuşması!

Tek isteğimiz art niyetli insanların TRABZONSPOR'un büyüklüğünü, kendi şahsi emellerine alet etmesine engel olunması!

Tek isteğimiz Edirne'de, Manisa'da, Erzurum'da, Diyarbakır'da, Şanlıurfa'da, Ankara'da... vs. BORDO-MAVİ'yi dalgalandıran bizlerin heyecanına kulak verilmesi!

Saygılarımla…
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:: alkış::alkış:

ma5561
23.06.2010, 14:37
bir kere trabzonsporun yaptığı transferleri görüyoruz kardeşim istanbul takımları aldı başını gidiyor her branşda senin aldığın topçulara bakda ondan sonra baskete bak.hiç yoktan işi bilen birine karışmasalar bari doğan hakyemez abim nereye gitse alırlar bari kıymetini bilmek lazım trabzonspor basketbol için uğraş veriyor daha ne istiyorsunuzda sitem ediyorsun kardeşim . saygılarımla

winner
24.06.2010, 09:18
Sevgili bigben,

12 dev kaplan ifadesi dışında görüşlerine imzamı atarım.Bu kaplanı oldum olası sevemedim.

Bunun dışında yazı içeriği harika. "Derin Trabzonspor" basketbolda yakalanan ivme ve taraftarın heyecanından çok mutlu değil anlaşılan. Ama başkan Sadri Şener mantıklı ve akıllı bir insandır. Pişmiş aşa su katılmasına müsaade etmeyeceğinden eminim ya da emin olmak istiyorum. Yoksa basketbol takımımız varmak istenilen hedeflerin çok uzağında kalacaktır.

Murat Erdem
25.06.2010, 17:47
Trabzonspor borçlanarak büyüyor! Trabzonspor yönetimi Halk Bankasına, Karadenizspor ile Trabzonspor’un...
2012’ye kadar olan iddia gelirlerini ipotek ettirerek Karadenizspor adına 4, Trabzonspor adına 11 milyon lira kredi aldı.

Karadenizspor adına alınan kredi de Trabzonspor’a transfer edildi. Karadenizspor Trabzonspor’a 4 milyon lira borç vermiş gözüktü. Trabzonspor’da aldığı 11 Milyonluk kredi ile Beşiktaş maçı öncesi futbolcu ödemelerini yapacak.
Son divan kurulu toplantısında resmi borcun 93,5 milyon lira olarak açıklanmasından sonra alınan bu kredi borcu ile Trabzonspor’un resmi borcu 108.7 Milyon liraya yükseldi.
Öte yandan borçlanarak kaynak yaratma yolunu seçen yönetimin 2012 yılına kadar olan iddia gelirlerini ipotek ettirmesi ise etik olmayan bir hareket olarak nitelendiriliyor.
Trabzonspor’un Halk Bankası’ndan bu doğrultuda kredi almasında Bakan Faruk Özak’ın büyük yardımı dokunduğu da gelen haberler arasında.
Kredilenerek borçlanıp kaynak yaratan Trabzonspor yönetiminin naklen yayın gelirlerinin de gelecek yıllara ait bölümlerini de tahsil ettiği biliniyordu…

Yukarda ki haber...basket şubesine son günlerde yapılan tacizler için kılavuzdur. Tek amaç Karadenizspor için uygulanan iddia gelirlerini ipotek ettirerek Trabzonspor futbol şubesine hülle ile kaynak yaratabilmek çabasıdır. Basket şubesinin, sayın yöneticilerimiz gözünde başka hiç bir cazibesi yoktur. BBL ye terfi ederek girilen iddia listesinin gelirlerine çökebilmek için türlü rezillikler, gocunulmadan yapılacaktır. Saner Ayar-Celil Hekimoğlu-Doğan Hakyemez'e acıyorum...

ma5561
25.06.2010, 20:19
aynen katılıyorum size.ne yaptıklarını bilmiyorlar futbol yöneticileri adamlar kimleri alıyor bizimkiler kimleri gene 4 veya 5 inci oluruz ligde.senol hocamada guven misdim gene guvenıyorum ama alınanlar veya medyada cıkanlara bakılırsa durumumuz bence iyi deyil.saygılarımla

EROS87
25.06.2010, 20:24
Sadri Şener: Doğan Hakyemez bir şanstır
25.06.2010 13:49

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, "Basketbol okulu açmak, Trabzonspor basketbol takımına bağlı bir durum. İzin almadan yapılması doğru değil. Doğan Hakyemez Trabzon ve Trazon basketbolu için bir şanstır. Bu konuda sonuna kadar arkasındayız" dedi.

http://tbf.org.tr/icons/ecblank.gif
http://tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/947dba62ba635b24c22571fd002e14a3/0cdef8653c6781b5c225774d003b6d82/Blob/0.8A?OpenElement&FieldElemFormat=jpg

Trabzon’da genel direktör Doğan Hakyemez'in “Bizden izin almadan basketbol okulu açılması kabul edilemez. Bu oyunlara izin vermeyiz” tepkisiyle, Bordo Mavili Kulübün basketboldaki alt yapısında yaşanan tartışmaya Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener müdahale etti.

Şener, “Basketbol okulu açmak, Trabzonspor basketbol takımına bağlı bir durum. İzin almadan yapılması doğru değil. Trabzon’a geldiğimde bu yönde gereken müdahaleyi yapacağım. Doğru bir iş yapılmamıştır. Doğan Hakyemez Trabzon ve Trazon basketbolu için bir şanstır. Bu konuda sonuna kadar arkasındayız" dedi.

tbf.org

Çağatay_
26.06.2010, 00:01
Sadri Şener'in tepkisi olumlu.

Umarım uygulamada da gerekeni yapar.

Ufuk Bayraktar61
26.06.2010, 00:22
arkadaşlar yemeyin sadri başkanın bu laflarını. politika yapıyor gene sağ gösterip sol vuracaklar.bunların işi bu. bakında görün.

alanzinho67
26.06.2010, 02:53
fırtınaya saatler kaldı trabzonsporumuz için en hayırlı sonuç çıkması dileğimiz.

tbs1
26.06.2010, 13:29
yazık yazık yine kaos ne olacak bizim halimiz
birbirlerini çekemeyenlerin,lobilerin savaşı kaybeden yine kulübümüz ve bu kulubü seven taraftarlara olacak.

Kader KORELİ
27.06.2010, 01:58
Bu olaydan daha mühim olan salon sorunu. Görünen o ki basketbol takımımızın maçları önümüzdeki sezon tamamen İstanbul'da oynanacak.

Çağatay_
27.06.2010, 04:25
Durum nedir bir şey bulamıyoruz kongre ile ilgili :S

Oğuz ZEYTİN
30.06.2010, 22:26
1) Detaylarını bilmiyorum ancak Doğan Hakyemez'in basın toplantısında yanında Hasan Yener'in yer alması son dönemdeki karmaşıklığa karşı verilmiş bir mesajdır, yerindedir.

2) Doğan Hakyemez'in salon tadilatı konusundaki isyanı ve Sadri Şener'in önceki günlerdeki "İstanbul" resti karşılık buldu ve izinler çıktı.

Burada önemli nokta şu: Demek ki olabilitesi varmış, bürokrasi aşılabiliyormuş. Öyleyse neden zaman kaybettik? Sayın yetkililerin Trabzon halkına verecek bir cevapları olmalıdır.

3) Çalışmalarda destek verecek sponsor firmalara bir basketbolsever, bir Trabzonsporlu ve bir Trabzonlu olarak ayrı ayrı teşekkür ederim.

4) M. Ali Yılmaz Tesisleri'nin basketbol takımına açılması sevindiricidir.

5) Pelitli'deki salonumuzun inşaatı da ilgili kurumların desteğiyle hızlandırılmalıdır. Biz Trabzonsporlular da sesimizi daha gür çıkarmalıyız. Kenteki STK'lar, taraftar grupları ve genel halk kendi şehrine yapılan bir yatırımın daha çabuk bitirilmesi için tepki göstermelidir. Ses çıkarmalıdır. Akyazı projesinde bir türlü alınamayan randevulara (!) ne gibi karşılık verdik? Bizler de taraftar olarak kendimizi sorgulamalıyız. Ama pardon affedersiniz, bu tarz konular transfer kadar ilgimizi çekmiyor değil mi? Transfer sayfaları en boş anında bile 40 -50 kişiyle dolup Umut tartışmaları yaşarken takımımız ve şehrimiz için son derece önem arzeden bu konular ilgimizi çekmiyor galiba...

bangkook_61
01.07.2010, 00:54
Yahu olayı tam olarak anlayamadığımdan yorum bile yapamıyorum.

Cengiz Çubukcu
01.07.2010, 09:39
1) Detaylarını bilmiyorum ancak Doğan Hakyemez'in basın toplantısında yanında Hasan Yener'in yer alması son dönemdeki karmaşıklığa karşı verilmiş bir mesajdır, yerindedir.

2) Doğan Hakyemez'in salon tadilatı konusundaki isyanı ve Sadri Şener'in önceki günlerdeki "İstanbul" resti karşılık buldu ve izinler çıktı.

Burada önemli nokta şu: Demek ki olabilitesi varmış, bürokrasi aşılabiliyormuş. Öyleyse neden zaman kaybettik? Sayın yetkililerin Trabzon halkına verecek bir cevapları olmalıdır.

3) Çalışmalarda destek verecek sponsor firmalara bir basketbolsever, bir Trabzonsporlu ve bir Trabzonlu olarak ayrı ayrı teşekkür ederim.

4) M. Ali Yılmaz Tesisleri'nin basketbol takımına açılması sevindiricidir.

5) Pelitli'deki salonumuzun inşaatı da ilgili kurumların desteğiyle hızlandırılmalıdır. Biz Trabzonsporlular da sesimizi daha gür çıkarmalıyız. Kenteki STK'lar, taraftar grupları ve genel halk kendi şehrine yapılan bir yatırımın daha çabuk bitirilmesi için tepki göstermelidir. Ses çıkarmalıdır. Akyazı projesinde bir türlü alınamayan randevulara (!) ne gibi karşılık verdik? Bizler de taraftar olarak kendimizi sorgulamalıyız. Ama pardon affedersiniz, bu tarz konular transfer kadar ilgimizi çekmiyor değil mi? Transfer sayfaları en boş anında bile 40 -50 kişiyle dolup Umut tartışmaları yaşarken takımımız ve şehrimiz için son derece önem arzeden bu konular ilgimizi çekmiyor galiba...
bu konular ilgi çekmez Oğuz ama biz ilgi uyandırması için uğraşmaya devam edelim :) ...Doğan Hakyemez hangi işe el atıyorsa Trabzonspor camiası kendisine yardımcı olmaya devam ediyor, sırada şu altyapı meselesi var merakla yapacaklarını bekliyoruz....

Remzi
01.07.2010, 17:30
Trabzon'da 19 Mayıs salonu krizi
01 Temmuz 2010 / 17:17
Trabzon'da faaliyet gösteren salon sporlarının temsilcileri 19 Mayıs'ın Trabzonspor Basketbol Takımı'na devredilmek istenmesine tepki gösterdiler.

Trabzon'da faaliyet gösteren salon sporlarının temsilcileri ve antrenörleri ortak bir basın açıklaması düzenleyerek 19 Mayıs Spor Salonu'nun Trabzonspor Basketbol Takımı'na devredilmek istenmesine tepki gösterdiler. 19 Mayıs Spor Salonu önünde basın mensuplarına açıklama yapan Tekwando Trabzon İl Temsilcisi Rasim Bekar, salon konusunda mağdur duruma düştüklerini belirterek "Mağduruz, basket takımının burayı alıp sadece kendisi kullanıp kullanmayacağını net olarak bilmiyoruz, onu öğrenmek istiyoruz. Doğan Hakyemez hocamızla görüştük o durumun böyle olmadığını söyledi. Gençlik ve Spor İl müdürümüz herhangi bir ihtimali karşı bize uyardı 'Böyle değil' diye. Yani ortada kaldık. Yetkililerin bize açıklama yapmalarını bekliyoruz" dedi. Boks Milli Takımı eski Antrenörü Nazım Dalkıran ise "Öğrendiğimiz kadarıyla burasını Trabzonspor basketbol takımı alacakmış. Burasının onarımını Trabzonspor yapacakmış. Oysa sayın müdürümüzle görüştüğümüzde burasının Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün bünyesinde olduğunu, burasının genel müdürlük nezdinde ihale aşamasında olduğunu, dolayısıyla her defasında ekonomik sıkıntı çektiğini söyleyen Trabzonspor neden büyük bir külfetin altına gidip, burayı onarmak stemesi bizim kafamızda soru işaretleri oluşturuyor. Burası Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün dolayısıyla bizlerin salonu. Biz defalarca boks olsun diğer tüm branşlar olsun burada faaliyet gösteriyoruz. Önümüzdeki günlerde 12 ülkenin katılacağı uluslararası bir turnuva yapılacak. Dolayısıyla biz mahçup olmak istemiyoruz. Biz devletin Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nün bünyesinde olan salondan faydalanmak istiyoruz. Sayın Doğan Hakyemez bunun böyle olmadığını söyledi. Spor'dan sorumlu devlet bakanımız da telefonla arayarak sorunu çözeceğini söyledi. Bu durumun resmiyete dökülmesini istiyoruz" diye konuştu. Öte yandan Trabzonspor Basketbol Takımı Genel Koordinatörü Doğan Hakyemez ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, salonun tamamen Trabzonspor Basketbol Takımı'na devrinin söz konusu olmadığını kaydederek şunları söyledi: "Basın toplantılarını ya iyi yansıtmıyorlar yada benim söylediklerim anlaşılamadı. Benim burada sadece basketbol yapılsın diye bir açılımım olmadı. Amacımız devletten hiç bir maddi katkı almadan, devleti zarara sokmadan bu sahayı temiz bir şekilde ve kötü görüntüsünden arındırarak sporcunun hizmetine sokmak istiyoruz. Boks, tekvando, voleybol ve hentbol gibi salon sporları yine devam edecek. Kim bunları uyduruyorsa çok ayıp ediyor, Trabzonspor'a ihanet ediyor. Dün bu basın toplantısı düzenleyen arkadaşlar beni çağırdı, ben de kendilerine bu işin böyle olmadığını belirtmeme rağmen yine basın toplantısı yaptılar. On tane de basın toplantısı yapsalar ben böyle bir şey demedim. Burada bütün spor branşları yapılır. Ben 180 defa milli formayı giyen bir kişiyim. Bu neden spor salonunu kapattırayım. Buna ne yetkim ne de duygularım müsade eder."

Cengiz Çubukcu
01.07.2010, 19:44
Doğan Hakyemez her şeyi ne güzel açıklamış...bir salonu paylaşamıyorlar yiyecekler birbirlerini !!! Sayın Doğan Hakyemez hala altyapı ile ilgili somut adımlar atmadınız beklemedeyiz....

LazAnisT
05.07.2010, 22:05
İşin içine para girince futbol takımının kodamanları olaya müdahele etme gereği duydu.

Yedirliermi elin oğluna

TSezgin61
06.07.2010, 01:09
hakyemez birakip gider... bizde oldugumuz yere cakilip kaliriz.

engel olmaktan baska birsey bilmez bizim insanimiz malesef...

Cengiz Çubukcu
06.07.2010, 07:44
hakyemez birakip gider... bizde oldugumuz yere cakilip kaliriz.

engel olmaktan baska birsey bilmez bizim insanimiz malesef...

bir yere gidemez Trabzonspor tarihinde onun gibi her dediği istisnasız yapılan biri daha olmadı... sırada altyapı hamlesi var kendisi hem söz verdi hem de Aydın Örs ismiyle ağzımıza bir parmak bal çaldı tamam o isim olmadı ama ona yakın bir isim ya da oluşum bekliyor taraftar....

İHTİLALL
15.07.2010, 11:39
Bakalım Dodo, ne kadar dayanabilecek?

Cengiz Çubukcu
15.07.2010, 12:42
Bakalım Dodo, ne kadar dayanabilecek?

eğer başarılı olursa Futbola transfer ederiz onu :) ...o başkan yardımcısı olur Saner Ayar başkan .... ben de bjk'nin guti transferinden sonra ciddi ciddi düşünmeye başladım bunu..