PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İsmail Başer Görevinden Neden Alındı?

Badaloğlu
15.06.2010, 18:26
http://www.bordomavi.net/images/haber/ismailbaserbmn.jpg

Kulübümüze ait resmi web sitesinin kuruluşundan bu yana, takımımızla ilgili haber ve fotoğrafların taraftarlara birinci elden ulaşmasında önemli emekleri olan İsmail Başer, haber editörlüğü, fotoğrafçılık ve kameramanlık yönleriyle kulübümüzün habercilik birimine 10 yıl boyunca ciddi katkı sağlamış; hem görevindeki başarısı, hem de kişiliğiyle camiamızın sevgisini kazanmıştı.

Görevde bulunduğu süre içinde gerek medya mensupları, gerekse taraftar örgütleriyle çok başarılı ilişkiler kuran İsmail Başer, son olarak, yakında taraftarlarla buluşması planlanan ve Trabzonspor'un Türkiye Kupası'nı almasıyla ilgili özel görüntüleri içeren bir kısa filmin hazırlanmasına öncülük etmişti.

Trabzonspor'un Almanya kampına götürülmek üzere kulüp tarafından vize işlemleri dahi tamamlanan ancak açıklanmayan bir nedenle apar topar görevinden alınan İsmail Başer'in başarıyla sürdürmekte olduğu görevinden hangi gerekçeyle alındığını kulüp yetkililerimize soruyor; konunun takipçisi olacağımızı duyuruyoruz.

bordo61
15.06.2010, 18:28
Madem Fotoğrafçı olacaktı kulüpte

Niye İsmail Başer değilde Alaattin kazancı

İki kişiyi de isim dışında tanımam.

Ama adam mı eksiltiyorsunuz yoksa kendinize adam mı alıyorsunuz anlamadık.

Cengiz Çubukcu
15.06.2010, 18:47
Madem Fotoğrafçı olacaktı kulüpte

Niye İsmail Başer değilde Alaattin kazancı

İki kişiyi de isim dışında tanımam.

Ama adam mı eksiltiyorsunuz yoksa kendinize adam mı alıyorsunuz anlamadık.

helal !! aynı şey nedense benim de aklıma geldi...

macka61
15.06.2010, 19:03
neden böyle karar alında kadrolaşma mı var kulüpte

biltrabzon
15.06.2010, 19:11
bu taraftarlarin bir kulübün fotorafcisinin yada sekreterinin neden görevinden alindigini sormadigi kalmisti,simdi onuda yapiyorlar.isterseniz kulübün caycisinida biz atayalim ne dersiniz?yeter yahu ,nedir herseyden hesap sorma,yada aciklama beklemek durumunda kaliyorsunuz.birakinda kulübü yönetenler bu ufak meselelere kendileri karar versin.cemil usta nin kizi görevden alindi,orda bir hesap sorma.iyi o zaman kulüp bütün eski futbolcularin coluk cocugunu,hatta sülalesini ise alsin maaslarida siz verirsiniz.

DNA-TS
15.06.2010, 19:11
alaattin kazancımı getirilmiş bu göreve yönetime helal olsun ozaman kadrolaşma hareketlerini devam ettiriyor (......)

a f s
15.06.2010, 19:17
Onca yıllık tercrübe, birikim, emek, üstelik böylesine önemli görevde ihtiyaç duyulurken hiç şık olmamış.

Acı olan insanın böylesine sevdiği bir kurumdan, işini iyi yapıyorken böyle ayrılması.

Kulübün çalışacağı insanları seçmesi, insan kaynaklarını verimli kullanması ayrı bir olay, pat diye garip görev değişiklikleri ayrı olay.

Taraftar olarak merak ediyoruz neden?

bordo61
15.06.2010, 19:26
Bir Kişiyi Daha İşten Attılar..
10 Haziran 2010 / 11:06

Trabzonspor hem işe adam alıyor, hem de atıyor.

En son, işe alınanlar arasında Medya departmanına Günebakış Gazetesi’inden Alaaddin Kazancı ile eğitimci Mustafa Kaynar’dı

Bugün ise, medya departmanı çalışanlarından İsmail Başer’in kulüple ilişkisi kesildi.

Kulüpte uzun yıllar görev yapan ve medya departmanının en eski özverili çalışanlarından Başer’in sözleşmesinin uzatılmaması çok manidar bulundu..

Çakır
15.06.2010, 19:33
Arkadaşlar,

Taraftarlar olarak başarılı olduğunu düşündüğümüz bir kulüp görevlisinin neden hiç bir açıklama yapılmaksızın görevden alındığını sorgulamak bir şey; bu görevi yapmak üzere görevlendirilen ve camianın bir parçası olan bir diğer basın mensubu dostumuza yakıştırmalarda bulunmak tamamen başka birşeydir. Bu konuda lütfen çizgiyi çok doğru çizelim.

Gerek İsmail Başer, gerekse Alaattin Kazancı bu camianın bir parçası olan değerli insanlardır, Trabzonspor'a faydaları dokunmuştur ve dokunacaktır.

Burada sorgulanan konu,

Alaattin Kazancı'nın ya da bir başkasının layık görülüp bu göreve getirilmiş olması değil; bu işi yıllardır başarıyla götürmekte İsmail Başer'in işini iyi yaparken neden ani bir kararla ve bir açıklama yapılmaksızın görevden alındığıdır.

Taner Uykuçeken
15.06.2010, 19:36
Kulüpten sürekli birileri çıkartılıyor da

peki kulübe yeni elamanlar alınıyormu ve yeni alınan elemanlar birilerine!! yakın kimseler mi merak etmiyor değilim...

KUTADGU
15.06.2010, 19:39
İşini iyi yaparken görevinden aldığını kim çıkarıyor?
Yahu bir kulübün her personeli ile ilgili yaptırımı ya da yatırımı sorgulanır mı arkadaş?
Anlamıyorum.

Lafa gelince resmi sitedeki her haber fotoğrafı bombardımana tutulur,
Lafa gelince iş bilmeyenlerin derhal görevi bırakması salık verilir,
Lafa gelince şöyle....
Lafa gelince böyle....

Yahu el insaf.

Bu kadar da olmaz.

matrix5782
15.06.2010, 19:40
ismailim senide mi aldılar görevden suçun neydi ismailim neydi

oy toplayacak çevren mi yoktu

yerine hangi vasıfsız kaç liraya işe alınacak kim bilir

bu arkadaşı yakından tanıyorum çok dürüst namuslu sadece işiyle ilgilenen ve eğitimini almış arkadaş

sebebi 2010 aralık kongredir.

KUTADGU
15.06.2010, 19:42
Yahu habere bak çok manidar bulunmuş güya.

Neye göre manidar?
Kime göre manidar?

Ya yönetim bıraksın cidden bu işi.
Bu hamle bile sorgulanıp, manidar bulunacaksa, kimse iş yapmasın arkadaş.
Hiç kimse iş yapmasın.

Hotaman
15.06.2010, 19:44
"Efsaneyi Kovdular" başlığının ilk sayflarını okur gibiyim.
Neyse çıkar yakında işin aslı ortaya.

lazooo28
15.06.2010, 20:17
ismailim senide mi aldılar görevden suçun neydi ismailim neydi

oy toplayacak çevren mi yoktu

yerine hangi vasıfsız kaç liraya işe alınacak kim bilir

bu arkadaşı yakından tanıyorum çok dürüst namuslu sadece işiyle ilgilenen ve eğitimini almış arkadaş

sebebi 2010 aralık kongredir.

peki ne alakasi var kongreyle

My
15.06.2010, 20:20
İşini iyi yaparken görevinden aldığını kim çıkarıyor?
Yahu bir kulübün her personeli ile ilgili yaptırımı ya da yatırımı sorgulanır mı arkadaş?
Anlamıyorum.

Lafa gelince resmi sitedeki her haber fotoğrafı bombardımana tutulur,
Lafa gelince iş bilmeyenlerin derhal görevi bırakması salık verilir,
Lafa gelince şöyle....
Lafa gelince böyle....

Yahu el insaf.

Bu kadar da olmaz.Hakaten ya :) Benim de ilk aklıma gelen bu olduydu. Yani resmi sitede çıkan fotolara veryansın eden bizler. Bu ne yaaa ceplemi çektin n'olcak bu amatör zihniyet diyen bizler :) Yoksa bunla bir ilgisi yok mu? Kafam karıştı valla. Eğer İsmail Başer resmi siteye o fotoları çeken kişiyse tepkinin neye olduğunu pek anlayamadım?

Emre Bekar
15.06.2010, 20:57
Geçen seneki forma tanıtımında Serkan Balcı'nın arkasında pembe fonu kullanan fotocumu bu?

Bülent AKBULUT61
15.06.2010, 21:03
bu abimizi kardeşimizi tanımıyorum ama bizim kulupte moda işten atmalar en yakın zamanda bir acıklama yaparlar İnşallah resmi sitemiz

Burçak
15.06.2010, 21:06
Hakaten ya :) Benim de ilk aklıma gelen bu olduydu. Yani resmi sitede çıkan fotolara veryansın eden bizler. Bu ne yaaa ceplemi çektin n'olcak bu amatör zihniyet diyen bizler :) Yoksa bunla bir ilgisi yok mu? Kafam karıştı valla. Eğer İsmail Başer resmi siteye o fotoları çeken kişiyse tepkinin neye olduğunu pek anlayamadım?

Şu konuda adım gibi emin olduğum birşeyi paylaşmak istiyorum.
Resmi sitede gördüğümüz cap canlı fotoları çeken İsmail Başerdi.
Bir dönem Askere gitti . o sıralarda foto işi biraz bocaladı.
şikayetlerin doruk yaptığı dönem ..

Sonralardan kötü diye eleştirdiğimiz fotoların o şekilde bozuk olmasının sebebi ise, özellikle geçen sene ki fotoları hatırlayın..
Trabzon dışına fotoğrafçının getirilmeyişiydi.
Trabzon dışına gidilen çok yerde bu böyleydi.
Haliyle bende bilmeden bu nasıl foto çekmek diyordum..
Ama o kötü fotoların sorumlusu İsmail değil Trabzon dışına fotoğrafçı götürmeyen kulüptür.
Amatörce çekimler yapılmıştır.
Fazla iddaalı olacak belki ama o fotoların bazılarının cep telefonuyla bile çekildiğini duymuştum..

Alaattin abinin fotolarıda çok kalitelidir.
Hatta BMN ye bi çok foto yolladı bir dönem.

Bizim sorgulamamız gereken Alaattin Kazancı değil, İsmail Başerin açıklama yapılmadan gönderilmesidir.
Bunu hak edecek ne yaptı ?

Gümüshane
15.06.2010, 21:07
Atsinlar bize ne?

Burçak
15.06.2010, 21:09
Atsinlar bize ne?
Seni tanımam etmem.
Olduda yarın bir gün seni BMN den attılar.
Merak eder öğrenmeye çalışırım.
İyi güzel yorumlar yazıyordu. Durduk yere ne olduda siteden atıldı diye öğrenmek isterim..
Atsınlar banane diye düşünmem.
Belki anlatabilmişimdir.

Emre7
15.06.2010, 21:12
la havle!
herşeyi sorgulamak ne oluyor merak ediyorum!
yazıyı okuyan 6 şampiyonlukta katkısı olan birini açlıktan öldürttük dercesine!
burdaki bazı arkadaşlar yorum yazarken daha dikkatli davrammalı.
Özellikle mesajları ile zihinlerde bir yerlere gelmiş olanlar...

Fatih Solmaz
15.06.2010, 21:14
yakında anlaşılır ne olduğu.

matrix5782
15.06.2010, 21:19
peki ne alakasi var kongreyle

bu ilk değil son olmayacakda kongreye kadar bu sürecek

ne kadar oy toplarsa aralıkta seçilme şansları o kadar artar

ismail ile herhani bir x i karşılaştıralım

ismail kongrede yönetime 2 oy atabilecek

x ise 6 oy

güle güle ismail

hoşdeldin x

bu sorgulama yada herhangi birşey değildir.

ap açık oy toplama işidir ve kesinlikle doğrudur.

Cengiz Çubukcu
16.06.2010, 08:38
bunca senedir başarısız olmamıza rağmen hala dimdik ayakta durmamızın nedeni taraftarımızın yeri geldiğinde kulübü sorgulamasıdır, hem şahsım adına kongre üyesi olduğuma göre böyle bir işe son verilme olayını merak etmem oldukça doğaldır!!!

Faik Yılmaz
16.06.2010, 08:49
Klüpte gerçekten hiç bir iş yapmayanlara milyarlar ödenirken emekçi kardeşlerimizin işten atılmalarını şiddetle kınıyorum.....

Fatih Bayrakdar
16.06.2010, 09:02
Mustafa Kaynar'ı iyi tanırım ... Hocalığımı yapmıştır kendisi ...

Ondan neler çektiğimizi bir biz bir de Allah bilir...

Trabzonspor'da kadrolaşma değil SİYASİ PARTİLEŞME var ...

Kim ne derse desin ...

Recep Alkan
16.06.2010, 09:30
bu taraftarlarin bir kulübün fotorafcisinin yada sekreterinin neden görevinden alindigini sormadigi kalmisti,simdi onuda yapiyorlar.isterseniz kulübün caycisinida biz atayalim ne dersiniz?yeter yahu ,nedir herseyden hesap sorma,yada aciklama beklemek durumunda kaliyorsunuz.birakinda kulübü yönetenler bu ufak meselelere kendileri karar versin.cemil usta nin kizi görevden alindi,orda bir hesap sorma.iyi o zaman kulüp bütün eski futbolcularin coluk cocugunu,hatta sülalesini ise alsin maaslarida siz verirsiniz.

Bu kadar yönetimi savunmak nedendir anlamış değilim. Dikkat ediyorum hiç laf ettirmiyrsunuz yönetime ? Ben taraftarım, birileri benden maddi bir kaynak beklediğinde hemen bu kulübün gerçek sahibi oluyorum, ama gerçek sahib olarak hesap sormaya kalktığımda hemen aldığım ürünler, kombineler, maçlar sorgulanıyor yada ilgilenme arkadaş sana ne deniliyor. Neden herkes işine geldiği gibi konuşuyor o zaman ?

Bu yönetim geldiğinde bu forumda Hacısalihoğlu'nun bir sürü elemanı Trabzonspor bünyesine koyduğunu söyleyen ilk kişi idim. Ne yalancılığım kaldı, nede hainliğim. Gelinen nokta ortada. Sonrasında personel giderinin 400.000 lira olduğu da yine benden çıktı. Suçlamalar ve sonuç yine aynı.

Bugün gelinen noktada ise, artık eleman alacak yer kalmamış, eski elemanlar çıkarılmaya başlanmış, ve yerlerine sırada bekleyenler sokulmaya başlanmıştır.

Sonra da birileri kalkıp arkadaş size ne demeye başlamış ? Belki SİZE ne olabilir, ama bana ne değil arkadaş. Ben hesap sorarım. Önemli olan birinin kızının yada oğlunun çıkarılması değil bilader, önemli olan yaşlılık, hamilelik gibi salakça bahaneleri ortaya çıkarıp insanları gönderip, yerine mevcut konum ile ilgili ne tür bir deneyimi yada yeterliliği olup olmadığı belli olmayan insanların alınması.

Arkadaşların dediği gibi, yaşayan müzemiz işten çıkarıldığında da ilk fırtına benden koptu. Hala da laflarımın arkasındayım, insan işten çıkarılır ama bir şekli vardır. Ben çalıştığım şirkette firma sahbinin işçi çıkarırken ezildiğini gördüm, ama bizimkiler zart diye adamı kapı önüne koyabiliyor. Hemde kendisine gram açıklama yapmadan. Sonrasında ki bir göstermelik tören ise herşeyi alıp götürüyor. Bir arkadaş demiş ki nasıl utandık. Ben utanmadım, çünkü utanması gereken ben değilim.

iyi o zaman kulüp bütün eski futbolcularin coluk cocugunu,hatta sülalesini ise alsin maaslarida siz verirsiniz

Eğer Hacısalihoğlunun eşi dostu, bilmem hangi ismi duyulmadık yöneticinin teyze çocuğu işe girecekse eski topçularımızın, çamur yutarak bizi şampiyon yapmış, attığı goller ile tarihe geçmiş topçularımızın eşi dostu işe girsin daha iyi.

Külünkoğlu
16.06.2010, 09:40
Konuyu iki yönlü araştıracağız, bakalım neler çıkacak.

Bu arada Recep içinde bu kadar "ben" olan bir yazı bu forumda ilk defa okuyorum. Bir çok işlerde ve haberlerde imzası olan ve halen forumda yazmakta olan kişilerden biraz tevazu öğrensen iyi olur senin için.

Recep Alkan
16.06.2010, 09:53
Forumda ki birçok konuya dikkat eden birisi olarak, bunu BEN'i öne çıkarmak için yazmadığımı da bildiğini düşünüyorum Metim Abi. anlatmak istediğim çok farklı birşeydir ve anladığını düşündüğüm bir konu için daha fazla yazmak istemiyorum.

Ve nacizane senden de bunu bekliyorum abi..

mehmetdoğan
16.06.2010, 10:02
trabzonspor kimsenin babasının tekkesi değildir tabiki işten çıkarılmalar olacak iş hayatında olabilir böle şeyler kimseyle ömür boyu sözleşme yapılmaz ayrıca forumda yok şu işten çıkarıldı yok bu niye çıkarıldı türü haberlerden gına geldi.

parti gibi yönetilmez kulup takımları herkes kendi adamını çalıştırmak ister kulupte ama bence çok radikal değişiklikler yapılmalı özellikle ts cluptaki bir çok kişi gönderilmeli

Faik Yılmaz
16.06.2010, 10:51
Klüpte hiç bir faydası olmayan bilakis zararı olan dinazorlarıda gönderseler ya....

oflu engin
16.06.2010, 10:59
sebeb : personel tasarrufu

(koskoca Trabzonspor personel maaşına düşecek kadar aciz bir durumdamı)

neden : madem personel tasarrufu yerine alaaddin kazancı neden alınıyor.gelecek olan bedavamı çalışacak.

toplanan imzalarda neden ergün ata ve hacısalıhoğlunun imzası yok.

tswebmaster
16.06.2010, 11:47
Arkadaşlar,

Taraftarlar olarak başarılı olduğunu düşündüğümüz bir kulüp görevlisinin neden hiç bir açıklama yapılmaksızın görevden alındığını sorgulamak bir şey; bu görevi yapmak üzere görevlendirilen ve camianın bir parçası olan bir diğer basın mensubu dostumuza yakıştırmalarda bulunmak tamamen başka birşeydir. Bu konuda lütfen çizgiyi çok doğru çizelim.

Gerek İsmail Başer, gerekse Alaattin Kazancı bu camianın bir parçası olan değerli insanlardır, Trabzonspor'a faydaları dokunmuştur ve dokunacaktır.

Burada sorgulanan konu,

Alaattin Kazancı'nın ya da bir başkasının layık görülüp bu göreve getirilmiş olması değil; bu işi yıllardır başarıyla götürmekte İsmail Başer'in işini iyi yaparken neden ani bir kararla ve bir açıklama yapılmaksızın görevden alındığıdır.

Çakır ne şiş yansın ne kebap hesabındasın, ama bu iki durumu birbirinden ayrı değerlendiremezsin... Alaatiin Kazancı'ya TSYD seçimlerinde Ergun Ata'ya verilen bir oyun rüşveti olarak TS'de iş verildiği herkesin dilinde... Olay sadece İsmail'in işten atılması olayı değildir. Yönetim sistemli bir şekilde eski personelleri tasviye ederek, yerlerine ahbap-çavuş ilişkisiyle kalifiye olmayan elemanları dolgun maaşlarla yerleştirmeye devam ediyor. Bu durum uzun süredir var fakat son bir kaç gündür medyada yansıması oldu... Konuyla ilgili söylenecek çok şey var, ancak istediğim takımına bağlı insanların biraz daha yakından gelişmeleri takip etmeleri ve bu gelişmeler karşısında kayıtsız kalmamalarıdır. Trabzonspor kimsenin malı değildir, kimsenin bakkal dükkanı da değildir, yönetim kurulu geçici bir süre için yetkiyi kongre üyelerinden aldığını unutmamalıdır... Takımımıza sahip çıkalım!

wien_ts
16.06.2010, 11:50
bazi arkadaslarin anlayamadigi nokta su saniyorum.burda herhangi bir kisinin isten cikarilmasindan ziyade, bu isi yillardir yapan bir kisinin isten atilip yerine isin ehli olup olmadigi bilinmeyen, sadece birilerinin tanidigi ve akrabasi oldugu icin ise alindigi endisesi forumdakileri isten atilma sebeplerini ogrenmeye sevkediyor.

bilinen bir de gercek var ki,bu yonetim gelmeden once persone giderlerinin cok oldugundan sikayetci olmustu ama geldiklerinden bu yana personel sayisinda azalma yerine baya da bir artis oldugu surekli forumda konusuluyor.Insallah bunlarin asli astari yoktur.

tswebmaster
16.06.2010, 11:53
bazi arkadaslarin anlayamadigi nokta su saniyorum.burda herhangi bir kisinin isten cikarilmasindan ziyade, bu isi yillardir yapan bir kisinin isten atilip yerine isin ehli olup olmadigi bilinmeyen, sadece birilerinin tanidigi ve akrabasi oldugu icin ise alindigi endisesi forumdakileri isten atilma sebeplerini ogrenmeye sevkediyor.

bilinen bir de gercek var ki,bu yonetim gelmeden once persone giderlerinin cok oldugundan sikayetci olmustu ama geldiklerinden bu yana personel sayisinda azalma yerine baya da bir artis oldugu surekli forumda konusuluyor.Insallah bunlarin asli astari yoktur.

Maalesef aslı astarı var kardeşim, hem sayı arttı hem de verilen paralar katlandı!!!

wien_ts
16.06.2010, 12:17
Maalesef aslı astarı var kardeşim, hem sayı arttı hem de verilen paralar katlandı!!!

Öyleyse kulubun durumu hicte iyi degil.Bir isi ehline degil de es dost akrabaya verirsen ordan basarida beklemeyeceksin.Ayrica nasil bir insan baska bir kisiyi elestirdigi bir konuda ondan daha asiriya gidebilir anlamis degilim,sonucta rezil olmak tukurdugunu yalamak var.Yönetime gelmeden once kulupte calisan cok de,sen yonetime gelince calisanlarin hem sayisini hem de ucretini artir,secimden once fatih tekke,stephanov nasil satilir de gelince ilk is gökdenizi sat, yönetime gelmeden bu ne kadar cok borc de 2 sene sonunda borcu 2'ye 3'e katla.Anlayamiyorum,nasil bir sevdadir bu koltuk sevdasi ki insana tukurduklerini yalattiriyor.Umarim bunu Trabzonspor sevgilerinden yapiyorlardir,kendileri icin bir cikar sagliyorlarsa isleri hakikaten 2 taraftada zor..

Külünkoğlu
16.06.2010, 12:30
Alaatiin Kazancı'ya TSYD seçimlerinde Ergun Ata'ya verilen bir oyun rüşveti olarak TS'de iş verildiği herkesin dilinde...
Eğer bu söylediğiniz doğru ise çok vahim, çook.

Çakır
16.06.2010, 13:16
Olay sadece İsmail'in işten atılması olayı değildir. Yönetim sistemli bir şekilde eski personelleri tasviye ederek, yerlerine ahbap-çavuş ilişkisiyle kalifiye olmayan elemanları dolgun maaşlarla yerleştirmeye devam ediyor. Bu durum uzun süredir var fakat son bir kaç gündür medyada yansıması oldu... Konuyla ilgili söylenecek çok şey var, ancak istediğim takımına bağlı insanların biraz daha yakından gelişmeleri takip etmeleri ve bu gelişmeler karşısında kayıtsız kalmamalarıdır. Trabzonspor kimsenin malı değildir, kimsenin bakkal dükkanı da değildir, yönetim kurulu geçici bir süre için yetkiyi kongre üyelerinden aldığını unutmamalıdır... Takımımıza sahip çıkalım!

Emre, ne şiş yansın ne kebap yaklaşımında olunsaydı takdir edersin ki bu sitede böyle bir haber yapılmazdı.

Belirttiklerin son derece önemli ve irdelenmesi gereken hususlar. Hepimiz kulüp ilkeli ve düzgün yönetilsin çabasındayız. Daha iyi işleyen, daha verimli, daha kaliteli bir kurumsal yapı Trabzonspor'un başarılı olabilmesinin önemli bileşenlerinden birini oluşturuyor. İfade edilenlere bakıldığında, ortada bir sıkıntının olduğu görülebiliyor.

Bu sıkıntıların ortadan kaldırılması ve kulübümüzün özlenilen yapıya kavuşması hepimizin ortak dileği.

tswebmaster
16.06.2010, 13:29
Emre, ne şiş yansın ne kebap yaklaşımında olunsaydı takdir edersin ki bu sitede böyle bir haber yapılmazdı.

Belirttiklerin son derece önemli ve irdelenmesi gereken hususlar. Hepimiz kulüp ilkeli ve düzgün yönetilsin çabasındayız. Daha iyi işleyen, daha verimli, daha kaliteli bir kurumsal yapı Trabzonspor'un başarılı olabilmesinin önemli bileşenlerinden birini oluşturuyor. İfade edilenlere bakıldığında, ortada bir sıkıntının olduğu görülebiliyor.

Bu sıkıntıların ortadan kaldırılması ve kulübümüzün özlenilen yapıya kavuşması hepimizin ortak dileği.

Çakır, kullandığım ifadeyi sadece Alaattin Kazancı'nın işe alınışı ile İsmail'in kovuluşunu ayrı tutmak gerektiğini söylediğin için kullandım. Bu iki olay ayrı ayrı olaylar değildir, İsmail'in gönderiliş sebebi Alaattin Kazancı'nın işe alınmasıdır. Alaattin Kazancı'nın da neden işe alındığına dair söylentiler de herkesin dilinde...

Onun dışında senin ve bordomavi.net camiasının daima Trabzonspor'un menfaatlerini savunduğundan şüphem yok.

Çağatay_
16.06.2010, 13:44
İşten çıkarılanların hiç birini tanımıyorum, karekterleri ve işi yapma becerileri konusunda yorum yapmak benim haddim değil.

Ama bir taraftar klübün personeli ile ilgilenmez.

Bilinen bir şeyler olsa ve ortaya çıksa, ortada bir skandal olsa ve bu yayınlansa amenna.Biz de bilgilenmiş oluruz.

Ama işin ilginç yanı bir şey bilmeden, şahıslar işten çıkarıldıktan sonra teoriler üretilmesi..

Elle tutulur bir şey olup olmadığına bakacağım tekrar.İlginç iddialar var, umarım doğru değildir.

tswebmaster
16.06.2010, 14:06
İşten çıkarılanların hiç birini tanımıyorum, karekterleri ve işi yapma becerileri konusunda yorum yapmak benim haddim değil.

Bilinen bir şeyler olsa ve ortaya çıksa, ortada bir skandal olsa ve bu yayınlansa amenna.Biz de bilgilenmiş oluruz.

Ama işin ilginç yanı bir şey bilmeden, şahıslar işten çıkarıldıktan sonra teoriler üretilmesi..

Elle tutulur bir şey olup olmadığına bakacağım tekrar.İlginç iddialar var, umarım doğru değildir.

Ben de eski bir kulüp çalışanıyım. Çalıştığım birimin başına tepeden inme yetersiz birisi getirilince kendi isteğimle istifa ederek ayrıldım. Çalıştığım süre zarfında buna benzer olaylara bizzat şahit oldum. Bunlar teori değil yani, biraz araştırırsanız sizde bilgi sahibi olursunuz. "Ama bir taraftar klübün personeli ile ilgilenmez" demişsin, konu o diil ki... Konu kulüp yöneticilerinin uygulamarında kulüp menfaatlerini hiçe sayarak kendilerine çıkar,rant sağlamalarıdır... Bu personele konusunda da böyle, transferler konusunda da böyle, tesisleşme konusunda da böyle...

tswebmaster
16.06.2010, 14:11

Ayrıca;

Bu konular bir taraftar olarak seni ilgilendirmiyor olabilir belki, sen sadece sahanın içinde olanlarla ilgileniyor olabilirsin belki ama beni bir kulüp üyesi olarak ilgilendiriyor...
Yöneticiler yetkiyi benim gibi kulüp üyelerinden aldılar ve bizlere karşı sorumlular...

Atalay
16.06.2010, 14:16
Biz Profesyonelleşelim kurumsallaşalım diyoruz..

Bunlar bu işin ehli genç insanları görevden alıp yerlerine dinazaorları koyuyorlar...!!

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...

Diğer işten çıkarmaları anlamıştık...

Adamların emeklilikleri geçeli uzun yıllar olmuştu...

Şimdi bu ne yahu...!!

Derhal bu kulüp ahpap çavuş ilişkisinden kurtulmalıdır...

Bıktım bu torpil tanıdık eş dost ilişkisinden...!!

bordoylamavi
16.06.2010, 15:31
bordomavi.net sırf mesaj yazılan bi yer değil. tabi ki sorgulayacak. bi taraftar forumudur. ve bi nevi yazılı bir organ sayılır. burda da başlıklar açılır yorumlar yapılır. gerektiğinde de birşeyler sorgulanır. ha bişi değişir değişmez o kulübün bileceği bi iştir. ama ben böyle konuların buralarda tartışılmasını doğru buluyorum.

61viya
16.06.2010, 15:52
Orada neler oluyor, bilen varsa beri gelsin.

Alaaddin Kazancı'nın fotoğrafçılığını ya da Trabzonsporluluğunu sorgulamak değil amacım. Kendini kanıtlamış bir insandır her anlamda. Olayın sorgulanması gereken kısmı İsmail abi neden çıkartıldı işten? Neyi eksikti, ya da yanlış?

Resmi sitede fotoğrafları gördüğümğzde kulaklarını çınlattığımız adam İsmail abi değildi. O fotoğraflar, İsmail abi askere gittikten sonra gelmeye başladı. Belirtmekte fayda var.

Samet Yildirim
16.06.2010, 16:20
Bi isler dönüyor ama hayirlisi bakalim...

KUTADGU
16.06.2010, 16:27
Ben anlamam arkadaş.

Trabzonspor yönetilmiyor diyenler, Trabzonspor'un yönetilmemesine engel olanlardır.

Personel politikasındaki bir gel-git bile başlıklara taşınıp, sorgu meselesi yapılıyorsa en başta herkes kendi eteğindeki taşları ortaya dökecek.

Ben Alaattin Kazancı ismini kulüpte hiç bir tanıdığım olmamasına rağmen daha önce defaatle duymuş ve bu duyumların çoğunda olumlu intiba etmiş bir adamım.

Üstelik mevcut personel politikasını ahpap-çavuş ilişkisi içerisinde değerlendirilenlerin bulundukları pozisyonlarda ahpap-çavuş ilişkisi içerisinde olmadıklarını biz nerden bilelim?

Mevcut mantığınız ve mevcut sorgulamanızla kulüpte çalışan her personeli bir çuvala soktuğunuzun farkında mısınız?

Ben bu tür konularda ahd-e vefa falan anlamam onu da söyleyeyim.

Parasını alıp işini yapan ve mevcut iş kanunları çerçevesinde işinden ayrılan adam zaten kıdem tazminatını da alır?

Sitem etmeye, sorgulamaya, hesap sormaya, herşeyin altında bir çapanoğlu aramaya bu kadar meraklı olmamız da anlaşılır bir şey değildir.

Bu kadar komplo meraklısı olmaya hiçte gerek yoktur.

Taraftar, taraftarlığını bilmeli.
Her bilmediği konuda birilerinin gaz vermesiyle, manşetiyle olayı yukarılara tırmandırmamalıdır.

Benim oyumla oraya geldiler diyen adam oy zamanı oraya gittiğinde indirmesini bilir zira bu tür hesaplar Divan Kurulllarında ve Genel Kurullarda görüşülür.

Üstelik "benim oyumla oraya geldiler" önşartı ahpap-çavuş ilişkisinin selamunaleykümüdür.

Herkes yazmadan önce bir düşünsün.

abdullah6134
16.06.2010, 20:31
ben de ikisini de tanımam..yalnız tüm yorumları okudum sadece şunu sormak istiyorum Alaattin Kazancı'nın yerinde siz olsaydınız bu satırları okuyunca ne hissederdiniz...Bazı arkadaşlar fotoğrafçlıktan anlayıp anlamadığını bilmediğimiz birini nasıl getirirsin bile demiş yahu bu ülkenin bütün fotoğrafçılarını tanıyomusun sen? ya da kulüp her ladığı personelde sana mı soracak bu adamın mesleğini nasıl bilirsin diye nasıl bir anlayış bu merak ediyorum...son olarak sadece kulüpten sebepsiz yere işçi çıkarılmasına tepki koyanlara bir lafım yok ama tanımadığı bir adam ve fikri olmadığı bir meslek hakkında bu kadar rahat konusarak insanları karalayanlara bir zamanların meşhur cümlesini yolluyorum:Müddei iddiasını ispatla mükelleftir, iddiasını ispatlamayan namerttir... unutmamak gerekir ki işten kovulmak haysiyetli bir insan için kişiliğine laf söylenmesinden çok daha hafiftir...

KUTADGU
16.06.2010, 20:33
.. unutmamak gerekir ki işten kovulmak haysiyetli bir insan için kişiliğine laf söylenmesinden çok daha hafiftir...

Çok güzel anlattın.

Tebrikler.

Recep Alkan
17.06.2010, 08:43
ben de ikisini de tanımam..yalnız tüm yorumları okudum sadece şunu sormak istiyorum Alaattin Kazancı'nın yerinde siz olsaydınız bu satırları okuyunca ne hissederdiniz...Bazı arkadaşlar fotoğrafçlıktan anlayıp anlamadığını bilmediğimiz birini nasıl getirirsin bile demiş yahu bu ülkenin bütün fotoğrafçılarını tanıyomusun sen? ya da kulüp her ladığı personelde sana mı soracak bu adamın mesleğini nasıl bilirsin diye nasıl bir anlayış bu merak ediyorum...son olarak sadece kulüpten sebepsiz yere işçi çıkarılmasına tepki koyanlara bir lafım yok ama tanımadığı bir adam ve fikri olmadığı bir meslek hakkında bu kadar rahat konusarak insanları karalayanlara bir zamanların meşhur cümlesini yolluyorum:Müddei iddiasını ispatla mükelleftir, iddiasını ispatlamayan namerttir... unutmamak gerekir ki işten kovulmak haysiyetli bir insan için kişiliğine laf söylenmesinden çok daha hafiftir...

Bahsettiğiniz cümlelerden birisini de ben ettim haddim olmayarak. Eğer yazınız bana itafen ise, ben kimsenin mesleki sorumluluğunu yada yeterliliğini irdelemedim. Sadece elinizde hazır iş yapan genç bir isim var iken, görevini nasıl yaptığını hepimiz bilirken bu adamı gönderip yerine bu isim kadar işinin ehli olup olmadığı bizler tarafından bilinmeyen bir ismi neden alma ihtiyacı hissettiniz idi. Ama gelin görün ki galiba meslek sorgular gibi anlaşılmış. Kulüp mutlaka ki her aldığı adamı yada personeli bize sormayacak. Ama göz göre göre yapılan bu kadrolaşmayı da bir şekilde bize açıklamak zorundadır. Bazı değerlerimizi sorgusuz sualsiz gönderip, taraftar tepkisi ile göstermelik törenler yapanlar, hamileliği bahane edip insanlara mazaret izni yerine işten çıkarma izni verenler,personel tasarrufu adı altında personel çıkaran ama yerine yenisini almakta gram gecikmeyenler bir zahmet kalkıp da hesap versin, yada bu taraftar hesap sorabilsin.

Hafızam beni yanıltmıyorsa, Mahmut Aksu’ya sorulan bu personel alımı ile ilgili soruya kendisi, Her gelen yönetim alıyor, büyütülecek bir durum yok diye cevap vermişti.

Aslında verilen bu yanıttan sonra konuşacak bir şey de kalmıyor, biz eleştirmek için yer aramıyoruz, ama birileri başa geldi ve kıyma makinesi gibi milleti doğruyor. Her fırsatta birlikten bahseden insanlar değerlerini bir bir çıkar uğruna kapıya koyuyor.

Çakır
18.06.2010, 10:34
Arkadaşlar,

Önceki mesajımda da bu konuya vurgu yapmış ve uyarıda bulunmuştum, ama yine konunun ekseninden uzaklaşmaya başladık.

Bu konu, kulüp çatısındaki görevini uzun süredir özveri ve başarıyla sürdüren İsmail Başer'ın görevden alınış gerekçesini sormak ve kulübümüzde personel atamalarının işleyişi hakkında bilgi alışverişinde bulunmak, eğer bu konuda süregelen bir sıkıntı var ise bunu ortaya koyabilmek için açılmıştı. Söylenmesi gereken herşey söylendi, herkes düşüncesini dile getirdi, bilgilerini duyumlarını paylaştı, bu konudaki mesajımız ulaşması gereken yere ulaştı.

Konunun daha fazla uzaması, her yazılan iddianın doğruluğunun kontrolünü sağlamamızın zorlaşması yönüyle kulübümüzü yıpratmaya başlayabileceği için konuyu kilitliyorum.

Daha iyi işleyen, daha verimli, daha kaliteli bir kurumsal yapı Trabzonspor'un başarılı olabilmesinin önemli bileşenlerinden biri. Bordomavi.net olarak kulübümüzün kurumsal işleyişi ile ilgili konulara gereken önemi vermeye devam edeceğiz.