PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dozer Cemil'in Kızının İşine Son Verildi

Serdær
15.06.2010, 13:55
Dozer Cemil'in kızı kovuldu

http://ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_wm_news_manset_resim_rb_Cemil_Us ta01.jpg

Trabzonspor'un birinci lige çıkan ve ligde ilk şampiyonluğu yaşayan kadrosunun efsanevi oyuncularından ''Dozer'' lakaplı Cemil Usta'nın kızı Sinem, bordo-mavili kulüpteki işinden çıkarıldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, mevcut Yönetim Kurulu döneminde işe alınan ve yaklaşık 2 yıldır kulüpte sekreterlik görevinde bulunan Sinem'in işine son verildi.

8 aylık hamile olan Sinem Usta, ''hamile olmasının ve tasarruf tedbirleri''nin işten çıkarılmasına gerekçe gösterildiğini söyledi.

Kulüp yetkilileri ise Sinem'in işten çıkarıldığını doğrularken, başka bir açıklamada bulunmadılar.

Trabzonspor'da 1970-78 yılları arasında forma giyen ve bordo-mavili takımın ilk şampiyonluğunu yaşayan Cemil Usta, Liverpool'a attığı penaltı golüyle takımının galibiyetini sağlamış ve camianın unutulmayan isimleri arasında yer almıştı.

LigTV

Dursun Kaplan
15.06.2010, 13:58
8 aylık birinin işten çıkması doğal birşey zaten. Çıkarılma lafı ağır olmuş.

Kesin bilgi bilmeden de birşey demek yanlış olur.

Kazım Uzunboy
15.06.2010, 14:00
Hamile birinin işten çıkarılması değil, izin verilmesi daha doğrudur sanıyorum.

Ali Tunahan Güllü
15.06.2010, 14:02
8 aylık hamile olan Sinem Usta, ''hamile olmasının ve tasarruf tedbirleri''nin işten çıkarılmasına gerekçe gösterildiğini söyledi.

------------------------------------------------------

Kulübe çiftlik kurunca tasarrufu düşünmüyorlar yaptıkları şeye bak..

Emre Bekar
15.06.2010, 14:04
Bunun başlık değeri ne acaba?

Canberk
15.06.2010, 14:04
Tasarruf tedbirlerinde haklı Sadri başkan dünya yıldızı transfer ettik ya para lazım klübe ...

Reşit
15.06.2010, 14:05
acaba yerine kim alınacak ? ? ?

Oğuzhan İnce
15.06.2010, 14:05
inanmıyorum arkadaş,8 aylık hamile bu kadın
illa ki bunu düşünerek yapılmış bir harekettir,en son malzemeci kovuldu diye yaptığımız isyanda nasıl utandığımızı bir hatırlayın

Külünkoğlu
15.06.2010, 14:06
8 aylık hamile bir hanıma izin verilir, Bu onun kanuni hakkıdır.
İşten çıkartılmasını gerektirecek bir durum varsa da Hamilelik sonrası işe başlamasının beklenmesi gerekir. Doğru olan etik olan budur.

Dozer Cemil konusunda bütün Trabzonsporlular hassastır. İnşallah haklı gerekçeleri vardır.

Dozer Cemil Usta anısına hatıra ormanı kuran BordoMavi.Net bunun da takipçisi olmasını bilir !

Sefa
15.06.2010, 14:07
acaba yerine kim alınacak ? ? ?
Büyük asbaşkanın bir yakını..

Faik Yılmaz
15.06.2010, 14:07
Bu ayki (Haziran-Temmuz ) sayısında Özkan Sümer klübe hizmet edenlere vefa gösterilmiyor gösterilmeli anlamında sözler kulllanmıştı.....

Demekki konuşmakla icraat yapmak çok farklı şeylermiş.......

İş Kanununa göre Doğumdan önce 8 hafta doğumdan sonra 8 hafta olmak üzere 16 hafta ücretli izin veriliyor hamilelere......

En azından bu süre beklenilebilirdi.......

Yazık Vefa İstanbulda bir semt adı imiş.....

EyüpKILIÇ61
15.06.2010, 14:11
İstanbul medyasının yalan haberlerinden biri olsa gerek... İzin verilmiştir onlar kovuldu diye yazmışlardır :)

evrents
15.06.2010, 14:19
çalışanlarına değer vermeyen trabzonspor yönetimi...

Tangerine Dream
15.06.2010, 14:28
Kulüpten konuyla ilgili bir açıklama yapılmadan bir şey söylemek doğru olmaz.

Özgür Hacıosmanoğlu
15.06.2010, 14:33
Evet, Trabzonspor taraftarları ve yönetimi Dozer Cemil hakkında çok hassas.
Vardır illaki bişey...

Gökçebey
15.06.2010, 14:36
Arkadaşlar, olay malzemecinin "işten kovulması" olayına dönmesin yine. Biraz itidalli olalım. Diğer konuda dar ağacı kuran bir çok arkadaş, olay aydınlanınca 2 çift kelam etmediler. Bunu da hala unutmuş değilim.

Olay basına yansıdı, kulüp bir açıklama yapar artık. Yapmazsa biz taraftar olarak üzerimize düşeni yapar, sorar bilgi alırız.

Murat'
15.06.2010, 14:39
Bence işten çıkarılma falan değildir arkadaşlar, baksanıza karnı burnunda bir süreliğine işini düzgün yapamaz zaten.

Engin Koltuk
15.06.2010, 14:39
Haber başlığındaki "kovuldu" kelimesini hiç kimseye yakıştıramıyorum. Kovulmak ne demek, insan olan işten en kötü deyimiyle çıkartılır.

Konuya gelince, eğer 8 aylık hamile olduğu için işten çıkarılması doğru ise klüp yanlış yapmıştır. İş mahkemelerinde dava açarsa eğer hanımefendi klübümüzden tazminat alacaktır.

zafer6161
15.06.2010, 14:42
bence böyle bişe yok,kız yakında doğum yapacak ve çocuğa bakmak için mecbur işi bırakacak,ama medya bu haberi yanlış aktarıyor,2 ay öncede ömer sevinç kovuldu diye haber çıkmıştı fakat aslı yoktu

Harun-61
15.06.2010, 14:50
yani yönetimi elestirelim de, abartmaya da gerek yok...

Hekimoğlu
15.06.2010, 14:55
Tasarruf tedbiri olarak çalışanların işine son veriyorsak vay halimize açıklama yapacaktır yönetim.

unique
15.06.2010, 14:56
Olay hakkında yönetim açıklama yapacaktır, hemen asıp kesmeyelim bence de.

UğuR
15.06.2010, 14:57
8 aylık hamile bir hanıma izin verilir, Bu onun kanuni hakkıdır.
İşten çıkartılmasını gerektirecek bir durum varsa da Hamilelik sonrası işe başlamasının beklenmesi gerekir. Doğru olan etik olan budur.

Dozer Cemil konusunda bütün Trabzonsporlular hassastır. İnşallah haklı gerekçeleri vardır.

Dozer Cemil Usta anısına hatıra ormanı kuran BordoMavi.Net bunun da takipçisi olmasını bilir !

8 Aylık hamile hanım kanunen rapor almak zorunda.... İş kanununa göre raporlu kişi raporu bitene kadar işten çıkartılamaz...

Bir yanlış anlaşılma olduğu aşikar...

mehmetali61_55
15.06.2010, 14:59
Yönetim en iyi yaptığı işi yani yalanlama işini yine yapacaktır.İnşallah izin verilmiştir kendisine...

Burçak
15.06.2010, 15:05
Haber sunum şekil tuhaf.
çıkarılmak ile hamimelik döneminde izine ayrılması farklı şeylerdir.
İşin doğrusunu yakın zaman sonra öğreniriz elbet.
Lig tv ye bu haber konusunda pek güvenemiyorum açıkcası..

Cengiz Çubukcu
15.06.2010, 15:15
olay gerçek ya da değil gerçek olan bir şey var camiamız çok hızlı bir şekilde dejenere oluyor....

Faik Yılmaz
15.06.2010, 15:28
8 Aylık hamile hanım kanunen rapor almak zorunda.... İş kanununa göre raporlu kişi raporu bitene kadar işten çıkartılamaz...

Bir yanlış anlaşılma olduğu aşikar...

Abicim bir yanlış anlaşılma var ;

kanuna göre izin doğum öncesi 8 hafta doğum sonrası 8 hafta olmak üzere 16 haftadır. Ancak çalışan kendisi isterse son haftaya kadar çalışıp bu izni doğum sonrasındada kullanabilir.....

Yani son haftaya kadar bekleyyip doğum sonrası 16 hafta izin almak amacıylada çalışıyorlarki genelde bayanlar böyle yapıyor....

İzin almak kendi insiyatifinde olduğundan yani şirkein izin verme durumu yok işten atılma ihtimali çok fazla.....

Yani raporlu iken görevden ayrılma yazısı verilemiyor kanuni olarak onuda bir not oalrak vereyim....

bkandil
15.06.2010, 17:32
Faik;
Çalışan kendisi isterse değil aslında, doktor raporu ile doğumun son 21 gününe kadar çalışabilir, 3 hafta kala izne çıkmak zorundadır. Kullanmadığı 5 haftayı ise doğum sonrasındaki 8 haftaya ilave ettirebilir...

Neyse asıl konu bu değil, umarım kulüp camiayı bu konuda en kısa sürede aydınlatır da geçen ayki gibi bir durum oluşmaz...

Badaloğlu
15.06.2010, 18:14
Bu tip haberlerin biri bitiyor, diğeri başlıyor.Alın işte İsmail Beşer denen fotoğrafçı kardeşimizinde işine son vermişler. Neden? Bu çocuk 10 yıldır çalışıyor bu kulüpte, ne yanlışını gördünüz?

Bunun anlamı olsa olsa kulübün kurumsal anlamda yönetilmediği ve tamamen bu tip işlerde ahbap çavuş ilişkisi ile yönetildiği gerçeğidir.

Yakın zamanda bununda bombası patlar...

macka61
15.06.2010, 19:07
evet bu işin suyu çıktı ilk önce emektar malzemeciyi fotoğrafçıyı dozer cemilin kızını daha ismini hatırlayamadığım bir sürü kişi birde buna tasarruf diyorlarsa yuh yani futbolculara trilyonları verin onun acısını gariban kişilerden mi çıkarıyorsunuz yazık

biltrabzon
15.06.2010, 19:13
sonucta birilerinin görevine son verilecekti.bu cemil usta nin kizi degilde zavalli fakir fukara mehmet aganin kizi olsaydi ayni yaygara kopacakmiydi.o zaman kulüp eski futbolcularin bütün sülalesini ise alsin.

M.S.SOFU
15.06.2010, 19:51
sonucta birilerinin görevine son verilecekti.bu cemil usta nin kizi degilde zavalli fakir fukara mehmet aganin kizi olsaydi ayni yaygara kopacakmiydi.o zaman kulüp eski futbolcularin bütün sülalesini ise alsin.
kesinlikle katılıyorum
kulüpte sürekli revizyon isteyen biziz
revizyon yapılıyor karşı çıkan yine biziz
artık bir taraf olmalıyız

KUTADGU
15.06.2010, 19:55
İşe gelince iş liyakati ve beceri lafları ağızdan düşmez.
Ondan sonra da her olay bir şekilde sorgulanır.

Alıntı yaptığınız cümlede o hanım kızın zaten iki sene önce bu yönetim tarafından işe alındığı da yazıyor.

Yahu cidden anlamıyorum.

eraytaskin61
15.06.2010, 19:55
inşallah erkektir dedesi gibi kaptan olur

Sefaenes
15.06.2010, 19:58
Avrupada hamile kadinin koruma hakki var 2 sene tekrar ayni isine geri dönebiliyor bizde ise isten cikarma var yazik

OYılmaz
15.06.2010, 19:59
Eylem yapalım o zaman

Onur
15.06.2010, 20:35
Başkan ve yönetim kurulunun; transfer döneminde fbye karşı takındığı etik davranışları, kendi öz evlatları, çalışanları ve emektârlarına da takınmalarını ümîd ediyorum.

Bülent AKBULUT61
15.06.2010, 21:05
bir işten atma olayı burdaymış bizim yöneticilerin tek iyi bildiği şey milleti işten atmak galiba başka bir şey bildikleri yok

Emre7
15.06.2010, 21:28
haber antipatikleşiyor?
herşeyi başlık açıyoruz...
acaba araç alımını niye kimse başlık yapmamış?
transfer saçmalıkları olmayınca oyuncağı olmayan çocukl gibi bir oraya bir buraya ....

ESER
15.06.2010, 21:41
azize adnana yag cekmek "etiklik" efsanenin kilometre taslarindan birinin evladini kapinin onune koymak tasarruf tedbiri. ustelik 8 aylik hamile olan bir bayani.. bakalim kimin torpillisi emice usagi alinacak yerine..

hodlu
15.06.2010, 22:07
Aferin sevgili yöneticiler.Gücünüz ancak savunmasız insanlara yeter.Allahın yarattığı o günahsız doğacak çocuktan ne istediniz.Onun rıskını keserek sözüm ona tasarruf yaptınız. Aferin, seçtiğiniz kişi hemde bu takımı zirveye çıkarmış o yüce insanlardan birisinin bize emaneti.Yuh olsun hepinize.Sizin yaşatacağınız şampiyonluğu da istemiyorum, zaten yaşatamassınız ya.Şampiyonluk gelir geçer ama vefa-büyüklük kalıcıdır.Yuh olsun bu karara imza atan herkese...............

Çağatay_
15.06.2010, 22:26
İşe gelince iş liyakati ve beceri lafları ağızdan düşmez.
Ondan sonra da her olay bir şekilde sorgulanır.

Alıntı yaptığınız cümlede o hanım kızın zaten iki sene önce bu yönetim tarafından işe alındığı da yazıyor.

Yahu cidden anlamıyorum.

Benim anlamadığım bizim taraftar neden her şeyle ilgilenmeye çalışıyor ?

Yahu belki işini iyi yapmadı ? Onu da bilemeyiz ki.Burası imparatorluk değil.Sen kaptansın diye oğlun da kaptan olmaz.

Bu ablamız/kardeşimiz, bize Cemil Kaptandan kalan bir hatıradır, klübe bir emanettir belki.Ve Trabzonspor bünyesinde görev almaktadır.

Bir şekilde görevi sona ermişse bir sebebi vardır.Trabzonspor klübünün Cemil Usta'nın kızına tekmeyi vurup kovacağını aklınız kesiyor mu?

Malzemecimiz Ömer Abi'ye de aynısını yaptınız.Bizi de gaza getirdiniz.İyi ki soğukkanlılığını koruyabildim de bir şey demedim.Biliyordum çünkü bir uğurlama olacağını.

Her şeyi bildiğinizi sanmayın.Zira dünyadaki en bilgili insan bile her şeyi bilemez, en iyi futbolcu bile her mevkide oynayamaz, en iyi taraftar her deplesmana gidemez, en iyi teknik direktör her şeyi çok iyi yapamaz vs vs...

Ama bizim taraftar her şeyi iyi bildiğini sanıyor.Kaç defa personel alıp çıkarmış hayatında bu yorumları yapanlar ?

Sosyal güvenlik konusunda ne biliyorlar ? Bir klüp yönetimi hakkında ne kadar bilgileri var ?

O arkadaşımıza yapılan muamele hakkında ne gibi bir bilgi sahibidir kendileri ?

Saçma sapan şeyleri konuşuyoruz.

Size kolay gelsin.Umarım kızı konusunda "kovulma" değil başka şeyler olduğunu anlamanız fazla zaman almaz.

Trabzonspor bu ablamızı/kardeşimizi kovarak gönderecek kadar düşmedi, düşmez de.

Siz bel altı vurup puan aldığınızı sanıyorsunuz ama yaptığınız fauller sebebiyle diskalifiye olacaksınız.

hamucera
15.06.2010, 23:05
doğumuna 1 ay kalan her bayan işten çıkartılır veya kendisi ayrılır konunun tam içeriği belli olmadan yorum yapmak yanlış olur

hamucera
15.06.2010, 23:08
Aferin sevgili yöneticiler.Gücünüz ancak savunmasız insanlara yeter.Allahın yarattığı o günahsız doğacak çocuktan ne istediniz.Onun rıskını keserek sözüm ona tasarruf yaptınız. Aferin, seçtiğiniz kişi hemde bu takımı zirveye çıkarmış o yüce insanlardan birisinin bize emaneti.Yuh olsun hepinize.Sizin yaşatacağınız şampiyonluğu da istemiyorum, zaten yaşatamassınız ya.Şampiyonluk gelir geçer ama vefa-büyüklük kalıcıdır.Yuh olsun bu karara imza atan herkese...............

siz zaten her konuda yönetime muhalefetsiniz bilseniz de bilmeseniz de atıp tutuyorsunuz

Çağatay_
15.06.2010, 23:21
doğumuna 1 ay kalan her bayan işten çıkartılır veya kendisi ayrılır konunun tam içeriği belli olmadan yorum yapmak yanlış olur

"Neden böyle düşünüp duraksıyorsun ?

Yoksa Trabzonspor'u değil isimleri mi destekliyorsun ?

Sadri Şener'ci misin Tekkeci mi ?"

Mentalite budur.

Rıza ÇOLAK
15.06.2010, 23:48
Nasıl bir taraftar profilimiz var Allahım....
İnsan bu kadarmı kendi içinde tutarsız olur.

Kader KORELİ
16.06.2010, 00:42

Benim için değeri Transfer başlıklarından üstün, sen git milyon liraları orda burda carcur et, ama hamile bir kadını işten at. Kimin eşi, kızı, akrabası olursa olsun, yapılan ayıptır, sekiz aylık hamile bir kadına izin verirsin, hatta gerekirse o hiç çalışmazken ve çocuğuna bakarken, iki sene maşının bir bölümünü ödersin geçinimini sağlasın diye. Elimden birşey gelmiyorya ona yanıyorum. Biz gençler bunu düşünüyoruzda, yaşlı, hayat deneyimi olması gereken 'yöneticilerimiz' bunu nasıl düşünemiyorlar?

KUTADGU
16.06.2010, 01:19
Oldu olacak Dük, Sir, Kont, Kontes, Düşes gibi ünvanlara da geçelim artık.
Dozer Cemil derseniz anlayacağım da Dozer Cemil'in kızı nedir yahu.

Miraç Atalay Çiftçi
16.06.2010, 01:22
Profesyonel hayat içinde doğal durumlar.

macka61
16.06.2010, 01:46

öyle ama abi dozer cemilin kızının durumunu biliyormusun dozer cemil hakkın rahmetine kavuştuğunda cebinde 5 lira vardı içi beni yakar dışı seni yani

hamucera
16.06.2010, 01:49
"Neden böyle düşünüp duraksıyorsun ?

Yoksa Trabzonspor'u değil isimleri mi destekliyorsun ?

Sadri Şener'ci misin Tekkeci mi ?"

Mentalite budur.

konuların içeriği açıklanmadan yorum yapmak yanlış olur. kaldı ki profesyonel iş hayatında işten çıkarmalar olacaktır.

Çağatay_
16.06.2010, 02:51
konuların içeriği açıklanmadan yorum yapmak yanlış olur. kaldı ki profesyonel iş hayatında işten çıkarmalar olacaktır.

Seni destekler bir tutumum vardı.

Taraftar mantıklı düşünmeye çalışanlara kızıyor.

Fatih Özkan
16.06.2010, 04:09
Hele doğrusunu öğrenelim...

tswebmaster
02.07.2010, 12:27
Hele doğrusunu öğrenelim...

öğrenemediniz mi hala?

o zaman bu habere de bakın : http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=4709

kişiye göre uydurulan bir görev daha!

herşey apaçık ortada, tabii görmek isteyene!!!

lehua768
26.08.2010, 05:00
Benim için değeri Transfer başlıklarından üstün, sen git milyon liraları orda burda carcur et, ama hamile bir kadını işten at. Kimin eşi, kızı, akrabası olursa olsun, yapılan ayıptır, sekiz aylık hamile bir kadına izin verirsin, hatta gerekirse o hiç çalışmazken ve çocuğuna bakarken, iki sene maşının bir bölümünü ödersin geçinimini sağlasın diye. Elimden birşey gelmiyorya ona yanıyorum. Biz gençler bunu düşünüyoruzda, yaşlı, hayat deneyimi olması gereken 'yöneticilerimiz' bunu nasıl düşünemiyorlar? öyle ama abi dozer cemilin kızının durumunu biliyormusun dozer cemil hakkın rahmetine kavuştuğunda cebinde 5 lira vardı içi beni yakar dışı seni yani .Yoksa Trabzonspor'u değil isimleri mi destekliyorsun ?Sadri Şener'ci misin Tekkeci mi ?"