PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şevval Sam - Has Arabesk 2010

Bekir
06.06.2010, 14:02
Şevval Sam’dan Şimdi de “Has Arabesk”
Türkiye 70’lerin arabesk müziğiyle tekrar buluşuyor…
Kalan Müzik, müzik dünyasındaki özgün çalışmalarına bu kez de “Has Arabesk” albümünü ekledi ve 70’lerin arabesk sound’u Şevval Sam’ın kendine has yorumuyla tozlu raflardan marketlere taşındı…
İki yılı aşkın bir süredir üzerinde çalışılan proje, arabesk müzik aracılığıyla Türkiye’nin 30’lardan , 90’lara kadar uzanan sosyo-politik tarihine de ışık tutan bir akademik araştırmaya dayandırıldı…
Arabesk müziğin karakterine uygun olarak hiçbir elektronik enstrümanın kullanılmadığı albümde, Orhan Gencebay’dan, Ferdi Tayfur’a, Gülden Karaböcek’ten, Esengül ve Müslüm Gürses’e kadar dönemin ikon haline gelmiş arabesk sanatçılarının, arabesk tarihinde iz bırakmış şarkılarına yer verildi…
Bu topraklara ait her dilden ve türden şarkıları, özgün yorumuyla yeniden hayatımıza katan Şevval Sam, alaturka, Karadeniz, caz, etnik müzik derken bu kez de arabesk albümüyle Türkiye’nin bir başka yüzüne bakarak, proje sanatçısı olduğunu bir kez daha kanıtladı. “Has Arabesk” albümüyle 10 yıllık hayalini gerçekleştiren Sam’a en büyük destek de müzik tarihimizin akışını değiştiren Kalan Müzik’ten geldi…
“Has Arabesk” albümü üzerinde en çok tartışılan müzik türü olan arabeski, “bugünkü aklımızın” gündemine yeniden taşıyacak gibi görünüyor….

Şevval Sam – Has Arabesk
01. Şevval Sam – Yalnızım Dostlarım
02. Şevval Sam – Bana Sor
03. Şevval Sam – Benim Dünyam
04. Şevval Sam – Bu Şehirde Yaşanmaz
05. Şevval Sam – Yağmurun Sesine Bak
06. Şevval Sam – Kırılsın Ellerim
07. Şevval Sam – Taht Kurmuşsun Kalbime
08. Şevval Sam – Bir Kulunu Çok Sevdim
09. Şevval Sam – İçiyorsam Sebebi Var
10. Şevval Sam – Anadan Ayrı
11. Şevval Sam – Sarhoş
12. Şevval Sam – Eller Aldı
13. Şevval Sam – Annem
14. Şevval Sam – Güz Gülleri
15. Şevval Sam – Sürünüyorum

Şevval Sam bu kez de Arabesk albüm çıkarmış,İstisnasız her şarkısına hasta oluyordum Ama bu albümü beğenmedim nedense,Belki dinledikçe alışırım:)

Misina
06.06.2010, 16:21
Ne söylerse söylesin Sesine yakışıyor