PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Play Off 2. Maç | T.Karadenizspor 0 - 1 TKİ Tavşanlı Linyitspor

ceserdar
27.05.2010, 22:08
Bu maçın sonucunda Bank Asya Ligi hayalleri başka bir bahara kaldı.

Serdar Ersoy
27.05.2010, 22:09
Geçmiş olsun, ne diyelim kötü oldu :(

ÖmerFarukYılmaz
Ahh be....Bu olmadı işte..

Yasin T.
tecrubesizlik başka bir şey değil :(

Uzunoğlu
27.05.2010, 22:10
Kapatın şu takımı yeter götürenlerin götürdüğü bu takım üzerinden

unique
27.05.2010, 22:11
Yazık oldu yine emeklere ve o kadar paraya.

KUTADGU
27.05.2010, 22:12
Haspünallah diyorum başka da bir şey demiyorum. Bugünkü sonucu da her fırsatta mevcut futbolcularımıza giydirip "Yavuz Selim'de bunlardan çok var" diyenlere ithaf ediyorum. Trabzon futbolunun hali işte bu kadar içler acısıdır. Bırakın Trabzonspor Takımında yer alma kapasitesini, henüz ikinci ligin altındaki ligde bile başarılı olamayan bu futbolcu güruhunu alsında YavuzSelimciler alkışlasın. Ben alkışlamam arkadaş.

Fatih
27.05.2010, 22:12
Karadenizspor şampiyon olmasın üst lige de çıkmasın sadece Trabzonspor'a yıldız yetiştirsin onu da yapamıyorsa kapatılsın açık ve net.

ceserdar
27.05.2010, 22:13
Bu proje çuvallamıştır bence.

Keramettin
27.05.2010, 22:15
2 oldu bu artık yeter :S

Uzunoğlu
Bilmediğin işi yaparsan böyle paranla rezil olursun

Aynı paranın yarısını bile harcamayanlar süper lige çıktılar ama bizimkiler mahalle takımlarını o kadar para harcayarak geçemediler

Futbolcu yetiştireceklermiş falanda filan

Köşe olanlar oldu gerisi hikaye

KAUNAS
yönetimin çuvalladığı hedeflerden sadece birisi...

bu başarısızlığı kime soralım sevgili başkan?

hacısalihoğlu?

izzet
A2 ve Sebat varken, sacmalik ve showdan baska birsey degil...

Yunus Emre AYAZ
27.05.2010, 22:16
karadenizspor yerine bence taraftarı olan ve bu baskıyı kaldırabilecek ilçe takımlarımıza destek çıkılsa.

mesela ofspor , A.sebatspor gibi onlara yatırım yapıp onların başarıyı yakalamasını sağlamak lazım aslında sonuçta oyuncu yetişecekse ordan da yetişir ayrıca pilot takım vs gibi şeyler söylenmez 2 takım günün birinde karşı karşıya geldiğinde yatıcak vs. sözlere meydan verilmez.

ceserdar
27.05.2010, 22:18
Bu kadar imkana rağmen bir üst lige çıkamayan 2. bir takım yok Türkiye'de.

EROS87
27.05.2010, 22:19
ilk yılda yanlış adımlar atıldı ancak bu yıl doğru işler yaptılar.
şuanki takım, türkiye liglerindeki en genç takım.
çoğu oyuncuda geçtiğimiz sezonun pafından gelme. nerdeyse sıfıra yakın para harcandı bu sezon.

ilk yıl bir saçmalık yapıp çok para harcadılar ancak bu yıl olması gereken yapıldı.

zaten pilot takım işi 1-2 yıllık beklenti içerisine girelecek birşey değil.
eğer bir faydasını göreceksekde buda uzun vade de olacaktır.

TheRapZoNe
27.05.2010, 22:22
karadenizspor takımı baştan yanlıştı.Trabzon'un en büyük 2. kulübü Sebatspor ortada bırakıldı.Yani Trabzonspor'un basiretsiz yöneticilerinin yanlış kararı sonucu gidildi değirmenderesporla anlaşıldı.trilyonlar harcandı.trabzonspora alınan oyuncular karadenizspora verildi.ama nedense 2 yıldır takım bank asyaya çıkamıyor.parayla rezil olmak bu olsa gerek

Onur
27.05.2010, 22:29
Gelecek sezon Trabzonspor'a 1 (Yazıyla bir) futbolcu verebilirse; bu sene ki görevini yapmış demektir.

Ne yapalım önümüzdeki seneye bakacağız artık.

sessizkral_1
27.05.2010, 22:34
Karadenizspor sandığınız kadar maliyetli bir takım olmadı.Sadri şener oradan 1 tane oyuncu dahi kazanabilsek maliyetini karşılıyor demişti.Ama 2 yıldır bank asyaya çıkamadığımızı göz önüne alırsak bende Bank asyadan bir takımın pilot takım olarak seçilmesinden yanayım.Böylece 2 yabancı oynatma fırsatımız doğacak.Brüls ve papy i orada değerlendirebiliriz.Ve Trabzonspordaki genç oyuncuları orada pişirebiliriz (barış ,ferhat vs)

Yasin T.
27.05.2010, 22:38
bu arada tokat eyup maçı penaltılara kaldı.spikeri bi dinleyin.nasıl bağırıyor görmeniz lazım(kadırga tv)

Can01
27.05.2010, 22:41
bu maçta bize golü atan oyuncunun 6 ay hak mahrumiyeti cezası varmış ve bir önceki macta oynadığı için tff ye şikayet edilmiş,tff salı günü karar verecekmiş bakalım ne olacak??

Emre ÖZTÜRK
27.05.2010, 22:42
Hayır ya elenmişiz :(

Umutlar seneye kaldı yine

Taner Uykuçeken
27.05.2010, 22:44
Tavşanlı Linyitsporun iyi bir takım olup olmadığı pek önemli değil Karadenizspordaki futbolcular Trabzonsporda oynayabileceği düşünülen isimlerde oluşturuldu bu takım bank asyaya çıkma başarısını gösteremiyorsa bize yararı yoktur...

Cafer Bulur
27.05.2010, 22:46
Bu takim artik kapatilmalidir,bu proje amacina ulasmamistir.

Gelismesi gereken genc oyuncularimizi bütün bölge takimlarinda degerlendiririz olur biter.

EMiRHAN61
27.05.2010, 22:49
karadenizspor yerine bence taraftarı olan ve bu baskıyı kaldırabilecek ilçe takımlarımıza destek çıkılsa.

mesela ofspor , A.sebatspor gibi onlara yatırım yapıp onların başarıyı yakalamasını sağlamak lazım aslında sonuçta oyuncu yetişecekse ordan da yetişir ayrıca pilot takım vs gibi şeyler söylenmez 2 takım günün birinde karşı karşıya geldiğinde yatıcak vs. sözlere meydan verilmez.

bende böyledüşünüyorum
yazıktır süper lig görmüş bir sebatın hali içimi acıtıyor.

Uzunoğlu
27.05.2010, 22:49
Karadenizspor sandığınız kadar maliyetli bir takım olmadı.Sadri şener oradan 1 tane oyuncu dahi kazanabilsek maliyetini karşılıyor demişti.Ama 2 yıldır bank asyaya çıkamadığımızı göz önüne alırsak bende Bank asyadan bir takımın pilot takım olarak seçilmesinden yanayım.Böylece 2 yabancı oynatma fırsatımız doğacak.Brüls ve papy i orada değerlendirebiliriz.Ve Trabzonspordaki genç oyuncuları orada pişirebiliriz (barış ,ferhat vs)

Dardanelden 1,5 milyon dolar ödeyerek aldığımız yıldızlar vardı 2 tanecik :)

KAUNAS
27.05.2010, 22:50
bu maçta bize golü atan oyuncunun 6 ay hak mahrumiyeti cezası varmış ve bir önceki macta oynadığı için tff ye şikayet edilmiş,tff salı günü karar verecekmiş bakalım ne olacak??

eğer doğruysa Trabzon düşmanı TFF'den bizim lehimize olumlu bir karar çıkacağını sanmam.

M.S.SOFU
27.05.2010, 22:50
fiyasko...

TAMTÜRK61
27.05.2010, 23:12
Maalesef yenildik. Buraya kadarmış.

ESER
27.05.2010, 23:36

isin garip yani adamlar TS den aldigi paralarla takim kurup bankasya ya cikti..
kulubumuz da bankasya ya cikan canakkale ye hadi size bir guzellik daha dedi ve gelecegin yildizi diye alinan adamlardan birini kiraladi hemde aldigi takima, hemde ne TS de ne karadenizsporda oynamadan,,.. ne is?

bu alis veris de mide bulandiran isler var sanki..
birileri acaba arpalandi mi bu isten diye dusunuyor isnan..

Bıyıklıoğlu
27.05.2010, 23:36
Allah'tan Eyüpspor'da elenmedi de bir yerden tutunacak yerim kaldı.Karadeniz çıkamadı.Semtimin takımı Eyüp çıkar inşallah.

Fatih Özkan
27.05.2010, 23:56
Ulan bilerekten mi çıkmıyorlar anlamıyorum ki!

_SeRKaN_
27.05.2010, 23:58
Yine aynı senaryo...

TAHSİN 61
28.05.2010, 00:04
Herkezi okumadım ilk 5 mesaj ve baktım o msj atanlara daha önce istikrar diyen arkadaşlar. Şöyle söyliyim anayan anlamayan herkezin konuşması gibi birşey bu çok değerfli çocuklar çok yetenekliler ama daha zamanı var 10 yılda Fulham AV de Final oynadı 10 yılda bizim çocuklarda Süper lige çıkıp kalıcı olucaklar sakin olun sadece destekleyın ordakı çocuklar 500 mılyar bile kazanmıyor senede hayırdır yaa ne oluyor herkeze Zafer Yelen Adnan tjkuzu bu adamlardan daha az hatda çok az paraya oynuyorlar ve eminim koy buçocuklardan 2 sini takıma taş gibi oynar TEBRİKLER uşaklar seneye artık .... T.KARADENİZSPOR..

macka61
28.05.2010, 00:07
ben karadenizspordan memnunum profesyonel liglerdeki en genç takım hepsi 17-18 yaşlarındalar buraya kadar gelmeleride çok büyük başarı geçen sene ilk maçta elenmiştik

Ahmet Faruk
28.05.2010, 00:13
Bu takım çok genç...
Bu çocukları sürükleyecek birisi yok.
Bu kadar tecrübesiz bir kadro ile bu yola çıkılması hataydı zaten.
Seneye kadro korunursa daha rahat olacaklardır.

Mahmut Baran
28.05.2010, 00:16
Bu takıma harcanan para alt yapıya harcansa bir yıldız adayı mutlaka bulunmuştu.

Mert Oğuzlu61
28.05.2010, 00:18
ben karadenizspordan memnunum profesyonel liglerdeki en genç takım hepsi 17-18 yaşlarındalar buraya kadar gelmeleride çok büyük başarı geçen sene ilk maçta elenmiştik

o kadarda genç değiller...

şimdi öğrendim ve çok üzüldüm, yapacak birşey yok buraya çok masraf yaptık tutmadı bu proje ... beceremediler.

Bekir
28.05.2010, 00:22
Herkezi okumadım ilk 5 mesaj ve baktım o msj atanlara daha önce istikrar diyen arkadaşlar. Şöyle söyliyim anayan anlamayan herkezin konuşması gibi birşey bu çok değerfli çocuklar çok yetenekliler ama daha zamanı var 10 yılda Fulham AV de Final oynadı 10 yılda bizim çocuklarda Süper lige çıkıp kalıcı olucaklar sakin olun sadece destekleyın ordakı çocuklar 500 mılyar bile kazanmıyor senede hayırdır yaa ne oluyor herkeze Zafer Yelen Adnan tjkuzu bu adamlardan daha az hatda çok az paraya oynuyorlar ve eminim koy buçocuklardan 2 sini takıma taş gibi oynar TEBRİKLER uşaklar seneye artık .... T.KARADENİZSPOR..
Baya hayal olmuş...
Anlayan-anlamayan herkes bence de konuşmamalı,Mesela Karadenizspora alınan sadece 5 futbolcuya 3.5 Trilyon harcandığını fazla kişi bilmiyordur,Asıl işin acı tarafı Bu oyuncuların şuan nerede oldukları bile belli değil.

Benim izlediğim maçlarda Karadenizspor'da abartılıcak kadar iyi futbolcular yok.
Ne Göksu,Ne Hasan Ahmet,Ne Utku Trabzonspor'da taş gibi oynamayı bırak,Vasat bile oynuyamaz...
Trabzonspor'da taş gibi oynucak 2 oyuncuya sahip olsaydı Karadeniz Şuan zaten Bank Asyadaydı...

Salih Yazıcı
28.05.2010, 00:38
karadenizspor tam bir fiyaskodur çünkü okadar paralar haracandı yazık onun yerine giresunspor orduspora bu paraları verip oyuncu ve yatırımı yapsaydık daha faydalı olurdu bence kardenizspor trbzonsporu ekonomik olarak çok yıpratıyor.

el_conquistador
28.05.2010, 00:49
Karadenizspor, bir günlük yada üc günlük, bir yillik veya iki yillik bir yatirim degil, uzun vadeli bir yatirim olarak düsünülmeli. Bayern Münih'in Final oynamis takiminda tam 5 tane futbolcu vardi, ikinci takimlarindan gecmis olan...

Sefaenes
28.05.2010, 00:59
pilot takim kuruldugunda cok masraf edildi hepsi bosuna gitti. Ama yinede pilot takim olmali ama masraf cok yapilmadan alt yapidan oyuncular direk oraya gitmeli. Oraya transfer edilecek oyuncular hem genc hem cok ucuz olmali. Almanya dan amatör liglerden ucuza oraya 1-2 transfer yapilir cok para harcanmadan.

parlayan
28.05.2010, 01:27
Bu takımın yaş ortalaması 21. Öyle çok da genç futbolculardan bahsetmiyoruz. Eğer iki sezonda da Bank Asya'yı görememişlerse burda bir başarısızlık vardır.

Başarısızlığın sorumlusu yok bence, projenin kendisi bir kere hata. O kadar ilçe takımın varken, çevrende o kadar Bank Asyada oynayan takım varken, neden Değirmenderespor'u alıp kendi takımın yapmak zorunluluğunu hissedersin... Ötekiler senin takımın değil mi?

Hem bu takımlara bir jest yapmış olur, hem maliyetlerinden kurtulur, hem de o çocukların gerçek bir stadyumda gerçek taraftar önünde oynamasına vesile olursun. Herkes kazanır.

TheRapZoNe
28.05.2010, 01:46
evet belki abartılacak bir şey yok,zira bu sene olmadı seneye olur diye de geçiştirebilir veya sabredelim devamı gelir de diyebiliriz, ama bana göre en önemli sorun kulübün sistemsiz ve plansız davranması.
yani tamam bi proje yapalım,alt takımımız olsun,oradan oyuncu kazanalım gibi düşünceler içerisindeler ama bu projeyi gerçekleştirmek için yaptıkları bir sistem yok.o kadar trilyon harcayıp alınan oyuncular nerede?
kısacası o kadar para ve son 2 yıl sırf plansızlıktan gitti.acemilik yani. birisi fulham örneği vermiş; evet fulham çok yıllar bekledi ve sonunda başarılı oldu ama başarılı olana kadar sistemli ve planlı gittiler.

karadenizspor'un sorunu bu.plansız yapılıyor işler

Fatih BALTA
28.05.2010, 01:52
Tavşanlı Linyitspor play off maçlarında cezalı oyuncu oynattı diye Adana Demirspor federasyona başvurdu.
Maçların yeniden oynanması umudu azda olsa var.Bahsedilen cezalı oyuncu bizim maçta golü atan oyuncu.

DeAgLeMaNyAq
28.05.2010, 03:37
Yazık oldu bu saatten sonra kuruluş hedeflerini gerçekleştirmesi zor gözüküyor...

OfFark61
28.05.2010, 04:46
yiyicilerin toplandığı bi kuruluş olmuş pilot takım ayağına kendilerine gelir kapısı edinenlerin mekanı olmus anlaşılan her yıl trabzonspora derdik seneye inşallah artık karadenizsporada demeye başladık sonumuz hayırlı olsa bari.

Ümit Tekşan
28.05.2010, 08:13
İnanılacak gibi değil, okadar paraları öde öde sonunda hiç bişey olmuyor. Yazık vallahi giden paralara sağlık olsun demekten başka yapacak bir şey yok.

Faik Yılmaz
28.05.2010, 08:17
Bu kadar masrafa rağmen pekte başarılı olduğu söylenemez......

Bence boşa harcanan bu kaynakların bölge futboluna aktarılması daha doğru olurdu....

Cengiz Çubukcu
28.05.2010, 08:34
TKİ(Türkiye Kömür işletmeleri) Tavşanlı linyitspor çok yakından tanıdığım bir takım, babamın çalıştığı kurumun takımı , ama bu bile yenilginin üzüntüsünü hafifletmiyor.... olsun bu sene de olmadı, seneye inşallah demekten başka çaremiz yok....üzerinden en azından bir hafta geçmeden bütçeden, yapılan yatırımın yanlışlığından bahsetmek doğru olmaz....

Faik Yılmaz
28.05.2010, 08:43

Sadece o da değil... Pazarspordan öyle şartlar oyuncu almıştıkki görende Pazar değil Real Madridden aldık zanneder..... ( Abdükadir)

Geçen sene bu takımı oluşturmak için milyonlarca lira evet miyonlarca lira harcandı......

Ancak iki yıldır değil takıma as oyuncu kazandırmak yedek olacak kalitede oyuncu bile gelmedi.....

Oynayan oyuncularda gelecek vadeden genç isimler varmı hayır yok.. En küçüğü 20 li yaşlarını geçmişler....

Bakınız Kayserispor 16-17 yaşındaki gençlerine as takımda şans veriyor.....

Oysa biz hala Karadenizspordan oyuncu yetiştireceğizde takıma kazandıracağızda hala o noktadayız.....

Karadenizsporun ne Trabzonspora nede bölge futboluna bir katkısı olmamıştır.... ( Pazarspora verilen 600.000 tl hariç)

Bu kadar masraf yapılıp bu kadar başarısız olan bir takımda bir şeyler yanlış yapılıuyor demektir...

Saygılarımla....

Hotaman
28.05.2010, 08:44
Karadenizspor'un bu yıl ki maleiyeti 300.000 liranın altında.
Takım profesyonel liglerin en genç takımı.
Takımın kaptanı ve en yaşlı oyuncusu 22 yaşında.
Takımın Hoca'sı Trabzon'un yeni nesilde gelen alternatiflerinden.
Bu takımda sadece bu yıl profesyonel olmuş 8 tane sporcu mevcut!

Kapatın gitsin abi, bunlar için play-off oynamak. İl takımlara ile mücadele etmek, pisi pisine yarı finalde yenilmek başarı değil!

Yönetim fiyaskosu!
Şov!
Kazık ve nefret!
Kapatın evvelki yıllarda ki paftan yetişenler kendilerine kulüp arasın.
Sonra dönsün dolansın GS'ye imza atasın!

Kapatın biz çok biliyoruz ka-pa-tın!

Hüseyin Gündoğdu
28.05.2010, 08:58
karadenizspor'un bank asya'ya çıkmasını acaba yönetim istedi mi?
onu sormak lazım. resmi sitede bile haberleri maçtan iki gün sonra çıkıyordu.
hangi yönetici antalya'da takımın başındaydı.
ilk maçta hasan ahmet sarı yedek oynatılıyor mesela.
çocuk takımın en iyisi halbu ki.
Allah bize basiretli bir yönetim nasip etsin!!!

Cengiz Çubukcu
28.05.2010, 09:02
Yine sallamalar devam ediyor....bu takım zaten beklentileri karşılayacak düzeyde olsaydı bank asyaya iş buraya kalmadan çıkardı... yeni mi farkına varıldı anlamıyorum !!!

T.B_1461
28.05.2010, 09:58
Zaten çıkamayacağı belliydi, hayal kırıklığı yaratmadı bende.

mehmetali61_55
28.05.2010, 11:37
Bende çıkacaklarına ihtimal vermiyordum,en azından bizim grubtan giden Tokat çıksaydı finale oda çıkamadı.

bordo61
28.05.2010, 11:56
Gencecik çoçuklar ortalama 20 yaş.

Karşılarında tecrübeli bir takım.

Zordu işleri biraz ne olduklarının farkında değiller çorumspor maçında Trabzon Lisesi maçını izlermiş gibi bir hisse kapıldım , çok boş ve umursamaz oynuyorlar bazıları eskiden de öyleydiler.

Bu arada ek olarak Ahmet Özen'in müdahale yeteneğinin olmadığını görmüş olduk.

Murat GENEL
28.05.2010, 15:34
beyler Linyit 2 maçtır cezalı oyuncu oynatıyor..bu oyuncu Karadeniz'e golü atan oyuncu..6 ay ceza alan oyuncu oynatılıyor..Adana Demir taraftarı ne kadar gündeme getirmeye çalışsada olay örtbas ediliyor..cezanın 2010-2011 tarihinde başlayacagı söylensede bunun Linyitspor yöneticilerinin talebi oldugu biliniyor..

karatasof
28.05.2010, 15:39
Bank Asya 0lmadı yine.
Bence sponsoru değiştirelim.
Ziraat iyiydi mesela.
Çok iyiydi hatta.
Bu ligin sponsoru da Ziraat Bankası olsun.

Fatih BALTA
28.05.2010, 16:09
beyler Linyit 2 maçtır cezalı oyuncu oynatıyor..bu oyuncu Karadeniz'e golü atan oyuncu..6 ay ceza alan oyuncu oynatılıyor..Adana Demir taraftarı ne kadar gündeme getirmeye çalışsada olay örtbas ediliyor..cezanın 2010-2011 tarihinde başlayacagı söylensede bunun Linyitspor yöneticilerinin talebi oldugu biliniyor..
Karşıyakaspor klübü oyuncusuna benzeri bir cezai işlem sonrası farklı karar uygulanmış.Federasyon feci çuvallamıştır.Bakalım nasıp örtbas edecekler.İzlemedeyiz.

Birtan Karaman
28.05.2010, 16:30
Takımın Abisi yok.

Murat GENEL
28.05.2010, 17:44
Karşıyakaspor klübü oyuncusuna benzeri bir cezai işlem sonrası farklı karar uygulanmış.Federasyon feci çuvallamıştır.Bakalım nasıp örtbas edecekler.İzlemedeyiz.

Ksk play-off'ta oynatmayı istemiş oyuncuyu ama reddedilmiş..Ama Linyit oynatmış üstelik Linyit play-off'ta oynatmak için hiç başvuru bile yapmamış..Biraz üstüne gitse Trabzonspor çok şeyler olur ama gerek duyulmuyor heralde..

yigits
28.05.2010, 17:48
Takımın tamamına yakını 89,90,91,92 doğumlular.Karşı takımdakiler oldukça tecrübeli oyunculardı.Mesela Çorum maçını geçmemiz açıkçası beni şaşırtmıştı.

İzlemeden atıp tutmayın lütfen çok genç arkadaşlar bunlar.

Atmaca
28.05.2010, 18:01

Sonra Linyitsporla olan iyi iliskilerimiz yara almasin sakin ha.

parlayan
28.05.2010, 20:41
Takımın tamamına yakını 89,90,91,92 doğumlular.Karşı takımdakiler oldukça tecrübeli oyunculardı.Mesela Çorum maçını geçmemiz açıkçası beni şaşırtmıştı.

İzlemeden atıp tutmayın lütfen çok genç arkadaşlar bunlar.

Takımın ortalaması 89lu. Yani 21 yaş eder.. Hala tecrübesiz hala gelişimleri istenilen seviyede değilse bunlardan Trabzonspor'a gelecek artı ne olacaktır? 21 yaş futbolcu artık genç futbolcu değil maalesef..

Berk
28.05.2010, 20:43
Biz cezalı oyuncu oynatamıyorsak Linyit oynatsın..

playa
28.05.2010, 21:46
takımımız seneye kaçıncı ligde mücadele edecek ?

Özge
28.05.2010, 22:32
2 sene sonra Bank Asya'dayız.Bu sene 1. elemeyi geçtik seneye 2.yi de geçeriz ve ondan sonraki yıl da çıkarız:D

Uzunoğlu
28.05.2010, 22:38
Bu takımdan hala ümide olanlar var ya pes doğrusu

Bir tane oyuncu bile çıkmaz o kadrodan

Hocaya hiç girmiyorum konuşmaya değer bir hocalık yeteneği yok

Yönetim mevzusudur bu iş

Rant nereye akmış onu tespit etmek lazım ama umrumuzda mı değil tabiki

Çamurdan olsun Trabzonlu olsun ne de olsa

Alın size takım işte baştan aşağıya çamur tepe tepe kullanın

M.S.SOFU
29.05.2010, 00:06
Bu takımdan hala ümide olanlar var ya pes doğrusu

Bir tane oyuncu bile çıkmaz o kadrodan

Hocaya hiç girmiyorum konuşmaya değer bir hocalık yeteneği yok

Yönetim mevzusudur bu iş

Rant nereye akmış onu tespit etmek lazım ama umrumuzda mı değil tabiki

Çamurdan olsun Trabzonlu olsun ne de olsa

Alın size takım işte baştan aşağıya çamur tepe tepe kullanın

bunu ortaya çıkarabilecek bilir kişi varmı

bence yok

sadece komplo teorilerinden hareket ediyor gibiyiz

bende yıllardır kulübün içinde dolanan fosiller teorisinin bir destekçisiyim

ama yok ispat edecek kaynağım yok

o kadar derin bir istihbarat ve bilgi gücüne sahip değiliz

lütfen bizi bilgilendirin

Murat'
29.05.2010, 00:35
Her sene bir adım ileri gidiyoruz, bu da demek oluyor ki iki sene sonra birinci lige yükseliriz.

TS-AKCAABAT-61
29.05.2010, 02:37
allah bu takimi basarisiz görenlere akil fikir versin. hepsi gencecik cocuklar. futbolu bilen anlar. yani istikrar yok. su anda birsey beklemek yanlis. ama inaniyorum, böyle trabzonlu cocuklara güvensinler, en gec 2 sene sonra bank asyadayiz. durmak yok, yola devam usaklar. bu projeyi hayata gecirenlere en azindan ben tesekkur ediyorum. saygilar.
futboldan anlamayanlar, lütfen en azindan buraya negatif mesaj yazmayin.

atf61
29.05.2010, 09:57
yaa bu takımniye var anlamıyorum....

Uğur Demircioğlu
29.05.2010, 11:12
Karadenizsporda tecrübeli futbolcu yok.Bunun dezavantajını yaşadılar linyit maçında.Ki ilk net pozisyonu karadeniz atmış olsa şu an finale çıkmış olan takım biz olcaktık belki de.

Uzunoğlu
29.05.2010, 11:35
bunu ortaya çıkarabilecek bilir kişi varmı

bence yok

sadece komplo teorilerinden hareket ediyor gibiyiz

bende yıllardır kulübün içinde dolanan fosiller teorisinin bir destekçisiyim

ama yok ispat edecek kaynağım yok

o kadar derin bir istihbarat ve bilgi gücüne sahip değiliz

lütfen bizi bilgilendirin

Komplo teorisi mi ?

Elde resmi veriler var. Dardanelden 2 oyuncuya 1,5 milyon dolar verdik mi vermedik mi? Bu oyuncular şu anda neredeler? Keza Pazarspor'dan aynı şekilde transfer yaptık mı yapmadık mı? Aldığımız oyuncunun akıbeti ne olmuştur?

Bu proje daha en başta ölü doğmuştur. Trabzonda o kadar takım varken bu takım tamamen gereksizdir. Harcanan paranın geri dönüşü hem maddi hem de başarı olarak daha gerçekleşmemiştir. Bu sebeple bu işin sorumluları kanaatimce Karadenizspor'un ve Trabzonspor'un yönetimidir.

Taraftara kombine konusunda çemkiren yöneicilerimiz önce bu takımın hesabını versinler sonra taraftara pislik atsınlar.

allah bu takimi basarisiz görenlere akil fikir versin. hepsi gencecik cocuklar. futbolu bilen anlar. yani istikrar yok. su anda birsey beklemek yanlis. ama inaniyorum, böyle trabzonlu cocuklara güvensinler, en gec 2 sene sonra bank asyadayiz. durmak yok, yola devam usaklar. bu projeyi hayata gecirenlere en azindan ben tesekkur ediyorum. saygilar.

Futbolu sizin kadar bilemem. Öyle bir iddiam hiç olmadı. Futbolu bildiğini iddia edip takımı uçuruma atan zihniyete hiç alet olmadım. Yalnız ortalama bir zekam var onunla size bazı çıkarımlar yapabilirim.

Harcanan para ile bank asyaya değil süper lige takım çıkardı. Haydi diyelim sportif başarı tecrübe endeksli olabilir o yüzden olmadı. Umut vaad eden bir oyuncu çıkardı. Göksu, Mustafa falan filan diyeceksiniz futbol profesörü olduğunuz için ama bu oyuncular bir seviyeye gelecekler ondan sonra yokolup gidecekler. Çözümü profesyonel ekiplerle çalışmaktır bu işin. Kendisini bir kademe dahi geliştirememiş hocaya verirsen takımı böyle olur. Bizi mikro milliyetçilik bitirecek.

Hotaman
29.05.2010, 13:10
Yönetim ya da yandaşlarına hatta bölge futbolunda ki ilçe taraftarı idolojilerini 20'li yaşlara varmamış ve topu topu 300.000 tl (tüm masraflar dahil!) tutarında bir takımın üzerinden vurmak da ayrı bir haz veriyor olsa gerek.

Buğra gideli İsmail gideli Fatih gideli 1 sene oldu!

Bölgemizde ki engin futbol yöneticileride 30'luk herifleri kadrolarına tutmuş Trabzon futboluna katkıdan bahsediyorlar?

Helal uşaklar.
İnadına uşaklar!

M.S.SOFU
29.05.2010, 13:20
Komplo teorisi mi ?

Elde resmi veriler var. Dardanelden 2 oyuncuya 1,5 milyon dolar verdik mi vermedik mi? Bu oyuncular şu anda neredeler? Keza Pazarspor'dan aynı şekilde transfer yaptık mı yapmadık mı? Aldığımız oyuncunun akıbeti ne olmuştur?

Bu proje daha en başta ölü doğmuştur. Trabzonda o kadar takım varken bu takım tamamen gereksizdir. Harcanan paranın geri dönüşü hem maddi hem de başarı olarak daha gerçekleşmemiştir. Bu sebeple bu işin sorumluları kanaatimce Karadenizspor'un ve Trabzonspor'un yönetimidir.

Taraftara kombine konusunda çemkiren yöneicilerimiz önce bu takımın hesabını versinler sonra taraftara pislik atsınlar.

...

işte öyle olmuyor
ben resmi bir olay bekliyorum
yani hukuk önünde

biz hukuk önünde bir şey yapamadıkça bu devran böyle gelir böyle gider

daha somut belgelerden bahsediyorum

yani işte böyle usülsüzlük olud diyebilecek belgeler lazım bize

paralar aktarıldı deniyor

ama siz bunu söylediğiniz zaman adam futbolcu aldık,fos çıktı,ne yapalım yani diyecek bunu siz de biliyorsunuz

eğer bu aşamayı geçemezsek bahsettiklerimiz hala komplo teorisi,iddaa, hatta eğer gerekçeli bir şekilde açıklayamazsak iftira şeklinde bize geri dönecektir

bu yüzden diyorum ki bir bilir kişi elinde dosya,fatura şu bu madem ortada böyle bir iddaa var usülsüzlüğü açıklasın

insanları kirletmek veya şu bu çok kolay

ben yılllardır diyorum ki bu kulübün içinde fosiller var

hadi çık ispat et bakalım,öyle olmuyor olay işte

ceserdar
29.05.2010, 13:21
@Uzunoğlu, sana tavsiyem Ahmet Özen'e fazla dokunma. :) Adam daha şurada kaç ay önce bizim Guardiola adayımızdı.

Bazı arkadaşlar körü körüne savunmaya geçiyorlar. Ömrünüzde hiç bir arada 100.000 Lira bir arada gördünüz mü? 300.000 Lira maliyet çıtır çerez parası gibi geliyor bazılarına. Akçaabat Sebatspor'un geçen sezon bütçesi ne kadardı? Çünkü Karadeniz Akçaabat'tan daha başarılı değildir şu gelinen noktada. Hatta Akçaabat devre arasında 200.000 Lira borçtan dolayı transfer bile yapamadı. Onu geçtim Akçaabat'ın tesislerine gelen su faturalarını ödemeye dahi parası yoktu. Bu koşullara rağmen ikisinin de başarısı aynı.

Göksu ve Mustafa'dan başka bir oyuncu var mı Karadenizspor'dan hafızanızda? Bu kadar mı kurudu bu Trabzon? Bir tane adam yok mu amatör takımlardan bulunmuş?

ceserdar
29.05.2010, 13:28
Ben şuna da karşıyım. Mesela Göksu, sen bu adamı alt yapından takımına alıyorsun, hazırlık kamplarına getiriyorsun. Sonra hop 2. Lige postala. Böyle oyuncu kazanılmaz, kaybedilir. Ama bir oyuncuyu amatörden alırsın, toprak sahadan alırsın, gider 2. Lige koyarsın o adamı kaybetmezsin, bir şeyler kazandırırsın.

Gene Göksu'dan örnek verelim, adam hazırlık kampının en çalışkanı oluyor. Belki kafasında hesaplar yapmaya başlıyor, ben şu adamı keserim diye. Bu adamı sen daha küçüksün diye 2. Lige yolla. Bu adama koyar. Bir adam böyle gelişmez. Eğer çok üstün bir kişiliği yoksa, moralini bozarsın gelişimi durur. Ki bu adam senin son yıllarda alt yapından çıkardığın gelecek vaad eden bir kaç isimden birisi.

Hotaman
29.05.2010, 13:30
@Uzunoğlu, sana tavsiyem Ahmet Özen'e fazla dokunma. :) Adam daha şurada kaç ay önce bizim Guardiola adayımızdı.

Bazı arkadaşlar körü körüne savunmaya geçiyorlar. Ömrünüzde hiç bir arada 100.000 Lira bir arada gördünüz mü? 300.000 Lira maliyet çıtır çerez parası gibi geliyor bazılarına. Akçaabat Sebatspor'un geçen sezon bütçesi ne kadardı? Çünkü Karadeniz Akçaabat'tan daha başarılı değildir şu gelinen noktada. Hatta Akçaabat devre arasında 200.000 Lira borçtan dolayı transfer bile yapamadı. Onu geçtim Akçaabat'ın tesislerine gelen su faturalarını ödemeye dahi parası yoktu. Bu koşullara rağmen ikisinin de başarısı aynı.

Göksu ve Mustafa'dan başka bir oyuncu var mı Karadenizspor'dan hafızanızda? Bu kadar mı kurudu bu Trabzon? Bir tane adam yok mu amatör takımlardan bulunmuş?
:)
Çok bilgilisiniz.
Karadenizspor grubunun en ucuz takımı hüvviyetinde.:)
Böyle "körü körüne" yazmak, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmakta bu şekilde oluyor demek.

Nihayetinde Karadenizspor çeşitli kategorilerde 5 tane milli oyuncu barındırdığını da bilmiyorsunuz.

Ayrıca dikkat ediniz, ben 300.000 lira maliyeti toplama tabii tuttum. Sadece takım değil tüm giderler!

Evet 300.000 lirayı yanyana görmedim. Bence bir eksiklik de değil. Ancak çok şükür yorum ve mukayese kabiliyetlerini sahibim. Misal Karadenizspor elediği Çorumspor'dan en az 4 kat daha ucuz en az 6 yaş daha genç bir takım. Bunu görebiliyor olmam bana yeter. Diğer taraftan sizin gibi görmektense size göre kör olmaya razıym.

ceserdar
29.05.2010, 13:36
@Hotaman, sen bana takımların değer sıralamalarını gösteren resmi bir belge gösterebilir misin? Akçaabat'ın bütçesi şuydu, Karadenizspor'un şuydu diye.

Hotaman
29.05.2010, 13:51
Elbette ki mümkün değil.
Resmi bir çalışan değilim ki resmi evraklarım olsun. Ancak resmi transferleri gösterebilirim.

Peki siz? Sebatspor'un daha ucuz olduğunu ispatlayabilir misiniz?

Unutmadan! Mesajım sadece o konudan ibaret değil.

ceserdar
29.05.2010, 13:57
"Ayrıca dikkat ediniz, ben 300.000 lira maliyeti toplama tabii tuttum. Sadece takım değil tüm giderler!"

"Resmi bir çalışan değilim ki resmi evraklarım olsun. Ancak resmi transferleri gösterebilirim."

Tüm giderler derken, bunun içine ulaşım ücretleri girer, takımdaki futbolcuların maaşları girer, primler girer, teknik direktör maaşı girer, personelin maaşı girer, sigorta primleri girer, vergi girer, su girer, elektrik girer, yemek girer, konaklama girer; girer de girer. Ne gösteriyorsan göster, 300.000 lirayı geçmesin. Bana o yeter.

Bir de kadrodaki millileri göster. 5 tane olacaklar.

parlayan
29.05.2010, 14:04

Akıl, fikir herkese...

Bu takım Bank Asyaya çıksa ne olacak? Süper Lige çıksa ne olacak? Böyle bir takımın oluşturulma nedeni nedir? Akçaabatlısın. Ben de. O çocukların birkaç tanesini Sebatspor'a bıraksalardı geri alabilme koşuluyla ve de diğer bölge takımlarına, herkes için daha iyi olmaz mıydı.. Değirmenderespor kimin umrunda. Stadyumu neresidir, taraftarı kimdir.

Trabzonspor'a futbolcu yetiştiriciliği yapıyorsalar kimi yetiştiriyorlar.. Bu PAF'ın görevi olsa gerek Karadenizsporun değil. Ki yaş ortalaması 21 olan bir takımdan bahsediyoruz. Bunlar artık genç değil.

Hotaman
29.05.2010, 14:26
Takımın deplasman giderleri Trabzoncell tarafından karşılanıyor.
Konaklama ücretlerinin bir kısmı anlık sponsorlarlar, bir kismi da Anadolu Jet tafından karşılanıyor. Bir kısmı da elbette kulüp tarafından.
Forma malzeme giderleri Nike tarafından.
Kulüpte ki milli oyunculara gelince; Utku Demirel, Göksu Alhas, Ferhat Aydın, Can Parlayan, Abdulkadir Özdemir, Mehmet Kuruoğlu, Kadir Keleş, Hasan Ahmet Sarı, Utku Demirel, Zeki Ayvaz ve Abdullah Karmil.
Oldu mu 5 dene?
Kulübün sözleşme ücretlerini öğrenmek için kulüple az önce bir görüşme yaptım. Zaten bildiğim ama ille de ıspat istendiği için yazılı bir istekte bulunacaktım. Malesef hafta sonu olduğu için kulüpte sadece güvenlik görevlileri mevcutmuş.

Hotaman
29.05.2010, 14:30
Nihayetinde benim sorularım hala daha yanıtsız?
Hala daha beklemede.

ceserdar
29.05.2010, 14:34
Listeye şöyle bir baktım, Can Parlayan en son 2005 yılında bir özel maç kadrosuna çağrılmış. Mehmet Kuruoğlu'nun 2007'de 5 maçlık bir U-18 macerası var, onda da kadroda dolgu malzemesi olmuş. Ah Akçaabat ah Of, siz bulamazdınız ki sponsorlar. :) Ama bir türlü 300.000 Lira ortada yok. Trabzonspor ortada olmasa kim kime sponsor olur? :) Sen bütçeni sponsorlarla denk yapmışsın, yani fukara olmamışsın. Bunlara rağmen sınıfta kalmışsın.

Hotaman
29.05.2010, 14:43
Evet düzenli çağrılan sporcuların sayısı 5 tane.
Zaten orda onu kast etmeye çalıştım. Genelli incelesek ya hani.:)
Ah bir baksak oynayan onbirlere Of ta Sebat'ta Acaba kaçı 80 ve üzeri doğumlu diye.
Ah bir sorulardan kaçmasak ya.
Ah bir Gökdeniz'in Giresun Yeniyol spordan Trabzonspor'a geldiğini hatırlasak ya.
Ah sadece 3 yıl önce paftan gelen oyunculara kulüp bulun dediklerimizi hatırlasak ya.
Ah Çağlar ah, ne işin var Bakırköyspor da ah.
Ah Hotaman ah ne anlatıyorsun ah vah.:)

ceserdar
29.05.2010, 17:34
Sorulardan falan kaçmam. :) İlk önce sapla saman birbirine karışmasın. Bütçe dedik, bu takımın bütçesi nedir dedik? 300.000 Lira denildi. Nerede yazıyor dedik? Her kurumun bir bütçesi vardır. Bir de gelirleri vardır. Bütçede giderler yazar., her harcanan para bütçeye dahildir. Bir de gelirler vardır. Bir futbol takımının gelirleri de sponsorlardır. Sonuçta fındık ya da hamsi satmıyorsun. Sen sponsorun bir şekilde reklamı yaparsın, o da sana kaynak sağlar. Trabzon Karadenizspor gibi takımların sponsorlarına katacakları pek bir şey yoktur. Anca böyle büyük bir abileri olur Trabzonspor gibi ya da başka bir isim, onun hatırına ondan alacakları menfaat karşılığında sponsor olurlar.

Yani uzun lafın kısası, bedavaya olan bir iş yok ortada. Ve yaratılan imkanlar var. Sonunda ne oldu? 1 koyup 10 mu aldık? 10 almadık da 2 mi aldık? 1 koyup 1 alacaksan uğraşmana değmez zaten. 1 bile alamadık. 10 senede 1 Yeniyol'dan Gökdeniz geliyor, ya da alt yapıdan bir oyuncun Bakırköy'e gidebiliyor. Zaten adam olacak çocuk bir şekilde adam oluyor. Geri kalan olmayacaksa zaten senin pilot takımında da olmuyor, bir başka takımda da. Olana da verirsin parasını alırsın. Can Parlayan'a bilmem kime neden yatırım yapayım ki. Zaten parasını verdikten sonra her yerde var böyle adamlardan.

Hotaman
29.05.2010, 23:30
Şimdi olayın şöyle bir boyutu var. Karadenizspor'un sezon açılışında başkan Hüseyin Örs'ün yerel medyada yaptığı bir röportajında takımın futbolcu maliyetinin 100.000 liranın altında olduğunu ve bunun 2. liglerde ki en ucuz maliyete tekabul ettiğini söyledi. Nihayetinde kendisi KTÜ İKTİSADİ VE İDA.B.F. - EKONOMETRİ - EKONOMETRİ - ANABİLİM DALI başkanıdır. Yar Doç'tur. Ben kendisine inanıyorum. İnanmayan / arzu eden bizzat ona da sorabilir.

Burada bir noktayı ayıralım. Sapla saman harbiden karışmasın. Karadenizspor neden var? Kupa için mi? Başarı için mi? Yoksa gelişimi gözlemlenebilecek oyuncuları takip etmek için mi? Örneğin evvelki yıl buralar Karadenizspor diye inlerken ben Karadenizspor'a muhaliftim. Nedeni Karadenizspor'a ordan burdan transferler yapılmasıydı ve Karadenizspor evvel ki grubun en pahalı takımıydı ama geçen yıl.

Kulübün sponsor bulması elbette ki Trabzonspor'un ismiyle mümkün. Nihayetinde bu takımın kemik bir taraftarı yok. Dışarıda deplasman takımı içeride "gereksiz, şımarık ve öteki" konumunda. Ancak öyle ya da böyle bu takımın sponsoru var. İyi ki de var.

Orada ki Yeniyol örneği özellikle verilmiştir. 2004 yılı çekirdek kadrosu;
Fatih: Altay, Antepspor.
Gökdeniz: Giresun Yeniyol.
Hüseyin: Antalyaspor
Hani nerde bölge futbolu, nerde bölge futbolundan gelenler yazında bizde öğrenelim!

2 Koyup bir almak gibi bir dertde yok. Çarpık bir sistemle kurulan, hatalar silsilesi barındıran ilk yıldan sonra takımda doğru olgular yerleşmeye başladı. Üste de yazdım bu takımda henüz bu yıl profesyonel olmuş 8 oyuncu var. Bunlardan biri amatörden geldi. Bizzat Yavuz Selim'den yani. En nihayetinde bu çocukların 5'i takımın ilk onbirinde düzenli olarak oynuyorlar. Daha ilk yıllarında 20.000 kişilik Çorumspor deplasmanı yaptılar. Play-Off'larda yarı final oynadılar. Benim gözümde onların herbiri bir şampiyon. Varsın kör olayım; daha önce de yazdığım gibi sizin gibi göreceksem eğer...

Ayrıca rakiplerin oyuncu kadrosu bizim takımdan çok daha olgun ve dahası arkalarında onları sahiplenen bir taraftar topluluğu var. Karadenizspor'un durumu pekala bu başlıkta açıkça belli.

Yinelemekte fayda var. Projeye nasıl baktığımız önemli. Karadenizspor uzun vadeli bir proje... Hani o Yeniyolspor'dan gelen Gökdenizler ümidi taşıyan bir proje. Hani o giderken takımına peşin ve net 9.750.000 € bırakabilecek oyuncuları yetiştirme potansiyeli barındıran bir proje.

Şahsım adıma, takımın Bank Asya'ya çıkmasını, sadece daha zorlu müsabakalar oynama şanslarına erişecekleri için istedim. Yoksa dediğim gibi kupaymış, başarıymış benim için önemli değil. Nihayetinde bu takım bir araç amaç değil!

Evet sorularım baki duruyor.

Bölge futbolu takıma en son ne zaman bir oyuncu yetiştirmiş?
Bölge futbolunun takımlarının amaçları ne?
Söz konusu takımlarımızın oyuncu kadrosundan bilginiz var mı?
Karadenizspor'un hala daha pahalı bir takım olduğunu ıspatlayabilecek resmi! bir belgeniz var mı?
Milli dedik, Sebat'ta oynayan genç bir arkadaşımız dışında bölgede kaç milli oyucu var?

Soruyoruzda cevap gelmeyeceğini bilerek. :)

orhan_ts
30.05.2010, 04:23
Sayın Hotoman(onun gibi düşünenler);
Trabzonspora en ucuz yoldan oyuncu kazandırmaktan bahsediyorsunuz. Size sormak istiyorum bir futbolcu bir takıma nasıl kazandırılır bunu biliyor musunuz?
Böyle Karadenizspor gibi uyduruk ve angarya takımlar oluşturularak, yılda 101-2 transfer yapılarak, daha pişmaden yandım dedirterek bir takıma oyuncu kazandırılamaz.

Sen Trabzonspora oyuncu mu kazandırmak istiyorsun? Ben sana yapmn gerekenleri bu gencecik yaşımla ve amatörde de top oynamış birisi olarak söyleyeyim.
-Söğütlüde 4 sahayı yıkıp yerine bir atletizm sahası yapmayacaksın. Gidip başka bir yere yapacaksın o sahayı.
-Amatörlerin soyunma odalarına kışın yakacak odun koyacaksın.
-Gencecik çocuklara adam akıllı malzeme sağlayacaksın. Bu futbolcu adayları her maça aynı formayla, patlak kramponlarla çıkmayacak.
-Her ilçeye güzel bir antreman tesisi yapacaksın. Potansiyeli olan ilçe takımını açıktan destekleyeceksin.
-Futbol eğitimi almış kişilere bu futbolcu adaylarını teslim edeceksin. Futbolu suni çimde değil, çim sahada öğreteceksin. İnanın o zaman her takımdan her yıl trabzonsporda oynamaya aday 1-2 kişi çıkar. Bu da nereden bakarsanız bakın Trabzon gibi bir yerde rahatlıkla 13-15 kişi eder. Bunları da pişmeleri için Bank Asyaya gönderdin mi daha ne olsun. İster geri alıp oynatırsın, ister satıp kâr elde edersin.

Bu ve bunun gibi faktörleri çoğaltabiliriz. Bunların sayısı ne kadar artarsa artsın; toplam maliyeti Karadeniz gibi bir çöplüğün masrafından daha fazla olmaz. Mantıklı düşünce arıyorsak bu gayet yeterli. Hem karadeniz gibi ne idiğü belirsiz bir takım Trabzonsporluluk bilinçini nerede bilecek diye de sormak istiyorum. Kadronun çoğu yabancı şehirlerden. Oysa bu şehrin çocukları birer Trabzonspor taraftarı ve o formasının hayalini kuran gencecik insanlar. Siz ve sizin gibi bu Karadeniz düşüncesinde olan insanlar ilk başta onlara haksızlık yapıyorsunuz.

Bu ayıptan bir an önce dönmeniz ve dönmeleri dileğiyle... Hami gibi frikik atmayı, Fatih gibi kafa vurmayı, Şenol gibi efsane olmayı hayal eden bu Trabzon gençliğine yazık oluyor! Lütfen...

Uzunoğlu
30.05.2010, 08:37
işte öyle olmuyor
ben resmi bir olay bekliyorum
yani hukuk önünde

biz hukuk önünde bir şey yapamadıkça bu devran böyle gelir böyle gider

daha somut belgelerden bahsediyorum

yani işte böyle usülsüzlük olud diyebilecek belgeler lazım bize

paralar aktarıldı deniyor

ama siz bunu söylediğiniz zaman adam futbolcu aldık,fos çıktı,ne yapalım yani diyecek bunu siz de biliyorsunuz

eğer bu aşamayı geçemezsek bahsettiklerimiz hala komplo teorisi,iddaa, hatta eğer gerekçeli bir şekilde açıklayamazsak iftira şeklinde bize geri dönecektir

bu yüzden diyorum ki bir bilir kişi elinde dosya,fatura şu bu madem ortada böyle bir iddaa var usülsüzlüğü açıklasın

insanları kirletmek veya şu bu çok kolay

ben yılllardır diyorum ki bu kulübün içinde fosiller var

hadi çık ispat et bakalım,öyle olmuyor olay işte

Resmi bir belge olsa ne olacak

Nuri Albayrak yönetimini kongrede ibra etmedik yaptırımı ne oldu. Üzerine bir araştırma oldu mu? Kulüplerimiz dernekler kanununa göre yönetildiği müddetçe bir yaptırım uygulayamazsınız. Problem orada. Resmi belge yok diye yapılanları görmezden gelmek bana yanlış görünüyor.

Ahmet Özen mi :) Hoca olacak niteliği yok. Alt yapımıza ne katkı sağlamış bugüne kadar. En basitinden şu örneği veriyim kendisi paf takımının başındayken Bursaspor ile paf maçımızı izleme fırsatım oldu. Malum Bursaspor malum yetiştirdiği genç oyuncularla dikkat çekiyor. O maçta her iki takımın hocasını da gözlemleme fırsatım oldu. Bursaspor'un hocası adeta bir eğitmen olarak oyuncularını yönlendirirken Ahmet Özen kulübede sesi soluğu çıkmadan oturuyordu. O takımlardan çıkan oyuncular aradaki farkın bariz örneğidir zaten.

Kulüpte ki milli oyunculara gelince; Utku Demirel, Göksu Alhas, Ferhat Aydın, Can Parlayan, Abdulkadir Özdemir, Mehmet Kuruoğlu, Kadir Keleş, Hasan Ahmet Sarı, Utku Demirel, Zeki Ayvaz ve Abdullah Karmil.

Milli oyunculara bak be :) Çoğu ıskartaya çıkmış 3. ligden öteye geçemeyecek yeteneksiz oyucular. Bunları övünç kaynağı olarak görmek bilinçli bir tavır değil bana göre.

Ah Çağlar ah, ne işin var Bakırköyspor da ah.
Ah Hotaman ah ne anlatıyorsun ah vah.:)

Çağlar değil mübarek Roberto Carlos'un gençliği sanki. Çok mu iyi oyuncu Çağlar yani. Gönderilmesi isabet olmuş.

Şimdi olayın şöyle bir boyutu var. Karadenizspor'un sezon açılışında başkan Hüseyin Örs'ün yerel medyada yaptığı bir röportajında takımın futbolcu maliyetinin 100.000 liranın altında olduğunu ve bunun 2. liglerde ki en ucuz maliyete tekabul ettiğini söyledi. Nihayetinde kendisi KTÜ İKTİSADİ VE İDA.B.F. - EKONOMETRİ - EKONOMETRİ - ANABİLİM DALI başkanıdır. Yar Doç'tur. Ben kendisine inanıyorum. İnanmayan / arzu eden bizzat ona da sorabilir.

Burada bir noktayı ayıralım. Sapla saman harbiden karışmasın. Karadenizspor neden var? Kupa için mi? Başarı için mi? Yoksa gelişimi gözlemlenebilecek oyuncuları takip etmek için mi? Örneğin evvelki yıl buralar Karadenizspor diye inlerken ben Karadenizspor'a muhaliftim. Nedeni Karadenizspor'a ordan burdan transferler yapılmasıydı ve Karadenizspor evvel ki grubun en pahalı takımıydı ama geçen yıl.

Kulübün sponsor bulması elbette ki Trabzonspor'un ismiyle mümkün. Nihayetinde bu takımın kemik bir taraftarı yok. Dışarıda deplasman takımı içeride "gereksiz, şımarık ve öteki" konumunda. Ancak öyle ya da böyle bu takımın sponsoru var. İyi ki de var.

Orada ki Yeniyol örneği özellikle verilmiştir. 2004 yılı çekirdek kadrosu;
Fatih: Altay, Antepspor.
Gökdeniz: Giresun Yeniyol.
Hüseyin: Antalyaspor
Hani nerde bölge futbolu, nerde bölge futbolundan gelenler yazında bizde öğrenelim!

2 Koyup bir almak gibi bir dertde yok. Çarpık bir sistemle kurulan, hatalar silsilesi barındıran ilk yıldan sonra takımda doğru olgular yerleşmeye başladı. Üste de yazdım bu takımda henüz bu yıl profesyonel olmuş 8 oyuncu var. Bunlardan biri amatörden geldi. Bizzat Yavuz Selim'den yani. En nihayetinde bu çocukların 5'i takımın ilk onbirinde düzenli olarak oynuyorlar. Daha ilk yıllarında 20.000 kişilik Çorumspor deplasmanı yaptılar. Play-Off'larda yarı final oynadılar. Benim gözümde onların herbiri bir şampiyon. Varsın kör olayım; daha önce de yazdığım gibi sizin gibi göreceksem eğer...

Ayrıca rakiplerin oyuncu kadrosu bizim takımdan çok daha olgun ve dahası arkalarında onları sahiplenen bir taraftar topluluğu var. Karadenizspor'un durumu pekala bu başlıkta açıkça belli.

Yinelemekte fayda var. Projeye nasıl baktığımız önemli. Karadenizspor uzun vadeli bir proje... Hani o Yeniyolspor'dan gelen Gökdenizler ümidi taşıyan bir proje. Hani o giderken takımına peşin ve net 9.750.000 € bırakabilecek oyuncuları yetiştirme potansiyeli barındıran bir proje.

Şahsım adıma, takımın Bank Asya'ya çıkmasını, sadece daha zorlu müsabakalar oynama şanslarına erişecekleri için istedim. Yoksa dediğim gibi kupaymış, başarıymış benim için önemli değil. Nihayetinde bu takım bir araç amaç değil!

Evet sorularım baki duruyor.

Bölge futbolu takıma en son ne zaman bir oyuncu yetiştirmiş?
Bölge futbolunun takımlarının amaçları ne?
Söz konusu takımlarımızın oyuncu kadrosundan bilginiz var mı?
Karadenizspor'un hala daha pahalı bir takım olduğunu ıspatlayabilecek resmi! bir belgeniz var mı?
Milli dedik, Sebat'ta oynayan genç bir arkadaşımız dışında bölgede kaç milli oyucu var?

Soruyoruzda cevap gelmeyeceğini bilerek. :)

Şunu anlamıyorsunuz :

Bu takımın bir üst lige çıkması demek kadrosuna yabancı oyuncu katabilmesi demek. Başka bir espirisi yok zaten.

Gelelim Karadenizspor'un sudan ucuz maliyetine. Beni bu projenin tamamı ilgilendirdiği için tüm harcamaları maliyettir bana göre. 3 oyuncuya 2 milyon dolar bonservis verip üçüne de yol verirseniz bunun bir sorumlusu olmalı. Bu maliyetin içindedir. Bu bağlamda bu kadar harcama yapıp hedeflenen amaçlardan hiç birine ulaşamayan takım başarısız oğlu başarısızdır. Bu takıma harcayacağımız parayı alt yapımıza yatırım olarak harcasaydık 2 yıl sonra meyvelerini toplar olurduk.

Kazım Uzunboy
30.05.2010, 09:14
Kütahya takımı bizi eledi ya şimdi onları destekliyorum. En azından seneye Bank Asya maçlarına gideriz.

Hotaman
30.05.2010, 09:55
Sayın Hotoman(onun gibi düşünenler);
Trabzonspora en ucuz yoldan oyuncu kazandırmaktan bahsediyorsunuz. Size sormak istiyorum bir futbolcu bir takıma nasıl kazandırılır bunu biliyor musunuz?
Böyle Karadenizspor gibi uyduruk ve angarya takımlar oluşturularak, yılda 101-2 transfer yapılarak, daha pişmaden yandım dedirterek bir takıma oyuncu kazandırılamaz.

Sen Trabzonspora oyuncu mu kazandırmak istiyorsun? Ben sana yapmn gerekenleri bu gencecik yaşımla ve amatörde de top oynamış birisi olarak söyleyeyim.
-Söğütlüde 4 sahayı yıkıp yerine bir atletizm sahası yapmayacaksın. Gidip başka bir yere yapacaksın o sahayı.
-Amatörlerin soyunma odalarına kışın yakacak odun koyacaksın.
-Gencecik çocuklara adam akıllı malzeme sağlayacaksın. Bu futbolcu adayları her maça aynı formayla, patlak kramponlarla çıkmayacak.
-Her ilçeye güzel bir antreman tesisi yapacaksın. Potansiyeli olan ilçe takımını açıktan destekleyeceksin.
-Futbol eğitimi almış kişilere bu futbolcu adaylarını teslim edeceksin. Futbolu suni çimde değil, çim sahada öğreteceksin. İnanın o zaman her takımdan her yıl trabzonsporda oynamaya aday 1-2 kişi çıkar. Bu da nereden bakarsanız bakın Trabzon gibi bir yerde rahatlıkla 13-15 kişi eder. Bunları da pişmeleri için Bank Asyaya gönderdin mi daha ne olsun. İster geri alıp oynatırsın, ister satıp kâr elde edersin.

Bu ve bunun gibi faktörleri çoğaltabiliriz. Bunların sayısı ne kadar artarsa artsın; toplam maliyeti Karadeniz gibi bir çöplüğün masrafından daha fazla olmaz. Mantıklı düşünce arıyorsak bu gayet yeterli. Hem karadeniz gibi ne idiğü belirsiz bir takım Trabzonsporluluk bilinçini nerede bilecek diye de sormak istiyorum. Kadronun çoğu yabancı şehirlerden. Oysa bu şehrin çocukları birer Trabzonspor taraftarı ve o formasının hayalini kuran gencecik insanlar. Siz ve sizin gibi bu Karadeniz düşüncesinde olan insanlar ilk başta onlara haksızlık yapıyorsunuz.

Bu ayıptan bir an önce dönmeniz ve dönmeleri dileğiyle... Hami gibi frikik atmayı, Fatih gibi kafa vurmayı, Şenol gibi efsane olmayı hayal eden bu Trabzon gençliğine yazık oluyor! Lütfen...
Bu mesajı yazmış olmanız kadromuz hakkında bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğunuzu göstergesidir. Dahası beni haksızlıkla suçlamanız benim mesajlarımı da okumadan benim hakkımda fikir sahibi olduğunuzu göstergesi.

Bunun dışında; bende amatörde oynadım Avni Aker'de top topladım. Memleketin alt yapsının içler acısı halde olduğunu en az sizin kadar bilirim. Erdoğduspor'da bölgesel şampiyonluğa katılacağımız zaman takımın alt ve üst formla numaraları birbirini tutmuyordu. Ancak bunlar bu konu içinde yapılacak eleştiriler değil.

Milli oyunculara bak be :) Çoğu ıskartaya çıkmış 3. ligden öteye geçemeyecek yeteneksiz oyucular. Bunları övünç kaynağı olarak görmek bilinçli bir tavır değil bana göre.
Orada kadroda bulunan bütün milli oyuncuları yazdım. Bu arkadaşların 6 tanesi geçtiğimiz yıl çeşitli milli müsabakalarda mücadele ettiler. Mesala aralarında Kadir Keleş' geçen yıl hiç milli takıma çağrılmadı. Ancak kendisi söz konusu kadroda en fazla milli olan oyuncu. Aralarında 91 doğumlu oyuncular var. Milli olmasının üzerinden 3 yıl geçmiş oyuncuları görürken bu arkadaşları göz ardı etmemek lazım.Ayrıca; buradan şöyle bir örnek verelim Gökdeniz Karadeniz U-18 kadrosundan sonra ilk kez U-21 milli takımına çağrıldı. 2 yılı aşkın bir süreyle...Ne diyeyim; Allah'tan o dönemde o yaşta bilinçi bir antrenör tarafından ıskartaya çıkarılmadı.:)

Çağlar değil mübarek Roberto Carlos'un gençliği sanki. Çok mu iyi oyuncu Çağlar yani. Gönderilmesi isabet olmuş.
Ben onu bunu bilmem. Bu ligin millli sol beki Çağlar. İşin içine beğeni kriterlerini yazacaksak olay çığrından çıkar.
Tabii birde bizim alt yapı heryıl Carlos çıkarıyor olması Çağlar açısından talihsiz olmuş.:)

Şunu anlamıyorsunuz :

Bu takımın bir üst lige çıkması demek kadrosuna yabancı oyuncu katabilmesi demek. Başka bir espirisi yok zaten.

Gelelim Karadenizspor'un sudan ucuz maliyetine. Beni bu projenin tamamı ilgilendirdiği için tüm harcamaları maliyettir bana göre. 3 oyuncuya 2 milyon dolar bonservis verip üçüne de yol verirseniz bunun bir sorumlusu olmalı. Bu maliyetin içindedir. Bu bağlamda bu kadar harcama yapıp hedeflenen amaçlardan hiç birine ulaşamayan takım başarısız oğlu başarısızdır. Bu takıma harcayacağımız parayı alt yapımıza yatırım olarak harcasaydık 2 yıl sonra meyvelerini toplar olurduk.
Ben mi bunu anlamıyorum? Bunu ilk savunan bendim zaten.
Gelelim maliyet hesabına; benim sizi anladığım ve sizin beni anlamadığınız gayet açık. Öyle ki ben geçen yıl bu projeye mualif olduğumu açıkça deklare etmişim yukarıda. Evet, elbette söz konusu sorumlulular olmalı. Mümkünse kendilerinden bu külfet de çıkarılmalı. Yapabiliyorsanız buyrun yapın ben size duacı olurum.
Ancak! Bunun sorumluları bu kadroda ki çoluk çocuk değildir. Israrla beriltmeye çalıştığım şey, bu takım bu yıl yaptıklarıdır. Size göre başarısız oğlu başarısız olan bu çocuklar bence başarılı oğlu başarılıdır. İnşallah gelecek senelerde içlerinden en az 3-4 tanesi A- Takımda oynayabilecek gelişmeyi gösterir. Bu olduğu zaman Buğra ve İsmail gibi başkalarının yanlışlarını da bu sporcular ödemiş olur.

Uzunoğlu
30.05.2010, 10:27
Orada kadroda bulunan bütün milli oyuncuları yazdım. Bu arkadaşların 6 tanesi geçtiğimiz yıl çeşitli milli müsabakalarda mücadele ettiler. Mesala aralarında Kadir Keleş' geçen yıl hiç milli takıma çağrılmadı. Ancak kendisi söz konusu kadroda en fazla milli olan oyuncu. Aralarında 91 doğumlu oyuncular var. Milli olmasının üzerinden 3 yıl geçmiş oyuncuları görürken bu arkadaşları göz ardı etmemek lazım.Ayrıca; buradan şöyle bir örnek verelim Gökdeniz Karadeniz U-18 kadrosundan sonra ilk kez U-21 milli takımına çağrıldı. 2 yılı aşkın bir süreyle...Ne diyeyim; Allah'tan o dönemde o yaşta bilinçi bir antrenör tarafından ıskartaya çıkarılmadı.:)

Ben onu bunu bilmem. Bu ligin millli sol beki Çağlar. İşin içine beğeni kriterlerini yazacaksak olay çığrından çıkar.
Tabii birde bizim alt yapı heryıl Carlos çıkarıyor olması Çağlar açısından talihsiz olmuş.:)

Ben mi bunu anlamıyorum? Bunu ilk savunan bendim zaten.
Gelelim maliyet hesabına; benim sizi anladığım ve sizin beni anlamadığınız gayet açık. Öyle ki ben geçen yıl bu projeye mualif olduğumu açıkça deklare etmişim yukarıda. Evet, elbette söz konusu sorumlulular olmalı. Mümkünse kendilerinden bu külfet de çıkarılmalı. Yapabiliyorsanız buyrun yapın ben size duacı olurum.
Ancak! Bunun sorumluları bu kadroda ki çoluk çocuk değildir. Israrla beriltmeye çalıştığım şey, bu takım bu yıl yaptıklarıdır. Size göre başarısız oğlu başarısız olan bu çocuklar bence başarılı oğlu başarılıdır. İnşallah gelecek senelerde içlerinden en az 3-4 tanesi A- Takımda oynayabilecek gelişmeyi gösterir. Bu olduğu zaman Buğra ve İsmail gibi başkalarının yanlışlarını da bu sporcular ödemiş olur.

Gökdeniz ile bu oyuncuları karşılaştırmak altınla bakırı karşılaştırmak gibi bir şey. Bir tarafta hep Trabzonspor'un formasını giymiş bir oyuncu diğer tarafta düşük seviyelerde bile kendilerini gösteremeyen oyuncular. Çokça değiniyorum bu suç oyuncuların değil alt yapı sistemimizindir. Profesyonelleşmeden oyuncu filan çıkartamayız daha. Kara düzen futbol tarihe gömüleli çok oldu ama farkında değiliz.

Gelelim Çağlar'a. Kendisinin takımımızla adı transfer sebebiyle anılmasından beri muhaliftim ama 2 ay öncesinden İstanbul'a doğru yol alacağını bildiğim için rahatlamıştım. Kötünün iyisi olmak Trabzonspor'da oynamak için bir kriter olmamalı. Yerli oyuncu yoksa taş gibi Cale var. Her yıl Carlos çıkartmaya gerek yok. Yabancı oyuncu oynatma hakkımız var belki bilmiyorsundur hatırlatayım dedim :)

Sorumlulardan hesap sormak imkansız. Türk futbolunun sorunu bu zaten. Kulübün parasını iç etse dahi yöneticier kalkıp hukuki bir hak arayamıyorsun. Dernekler kanunu sana engel oluyor. Bu sistem değişmeden doğru adımlar atılamaz. Buna tüm kulüplerimiz dahil.

Bu kadrodaki oyuncuları suçlamadım ben. En masumu o oyuncular. Problem onları oraya toplayıp yüksek bedeller harcayıp çuvallayan idarecilerde. Oyuncu zorla beni alın dememiş. Gitmiş almışlar oyuncunun kabahati ne?

Uğur Demircioğlu
30.05.2010, 10:38
Bazı arkadaşlar bazı şeylerin çabuk olmasını bekliyorlar.Bu takıma iki sene önce çok harcama yapıldı doğrudur.O zamanda eleştiriler vardı.Neden bizim çocuklarımız oynamıyor diye.Neden Çanakkale dardanelden oyuncu alınıyor dendi.Bu sene bambaşka bir şekilde Ahmet Özen Trabzonsporun Paf takımı oyuncularını aldı ve yeni bir oluşuma gidildi.Bence geldikleri yol başarılı.Ancak bank asyaya çıkamamış olmaları bazı çevrelerce başarısızlık olarak görülüyor.En azından gençlerimiz anadoluda farklı kulüplere giderek kendini göstereceğine burda gözümüzün önünde başarılı olsunlar.Çağlar, abdurrahman dereli gibi elimizde patlamasınlar.

Uzunoğlu
30.05.2010, 10:53
Çağları sola alın Abdurrahman'ı sağa

Bakın Hasan Üçüncü de ziyan oldu onu geri alın

Ergin gelsin Manisa'dan

Kalede Tolga var zaten kovun gitsin Onur'u

Olmadı sizden de takviye yaparsınız alın taş gibi mahalle takımı size

Akif Gür
30.05.2010, 11:38
bu takımda yetenekli oyuncular var...yasin sarı,mustafa yumlu,zeki yavru,utku demirel,hasan ahmet sarı,göksu alhas...bu oyunculardan ileride birşeyler olur kanaatindeyim...üstlerine gidilmesi lazım

Hotaman
30.05.2010, 11:47
Üste de yazdım;
Gökdeniz Giresun Yeniyolspor'dan,
Fatih'i Antep'e verirken 3 Milyon € parayla Erhan Namlı'yı takas ettik.
Hüseyin, şampiyonluğa oynayacak takımın ortasahasında oynayamayak olan Hüseyin de Antalya'dan geldi.
Bu sporcularımız hiçbiri alt yapıdan çıkıp takır takır futbol oynayamadılar...

Günümüzde güzel ve güncel bir örnek var Barış. Bakalım Trabzonspor'da oynamaya hangi tarihte başlayacak?

Bu arada zaten 96'dan beridir sol bekimizde hep taş gibi yabancılar oynuyordu. Tabii taraftarımızın büyük bir kısmının Cale'yi beğenmemesini işin içine katmıyorum bile. Çok şükür ben beğeniyorum, iyi ki de var.

Birde yabancılardan yana da öteden beridir isabetli tranfer polikamız var. Misal takım gol atamıyorsa alırız Jun, Lange Lobe nedir yani?:)
Kim bekleyecek yeteneksiz Göksu'yu Ahmet'i.Eğer yetenekli olsaydı oynardılar ya. Bu taraftar A - Takım formasını ilk giydiği sene Fatih'i "döve döve" göndermedi zaten.

Burada ciddi bir tezat var;
Kulübün alt yapı hamlesi yok. Alt yapıya yönelik iyi kötü bir Karadenizspor var elde. Ona da gereksiz gözüyle bakılıyor birde alt yapı yatırımından bahsediliyor. Alt yapıdan gelmiş çeşitli milli kademelerde boy gösteren oyuncularımıza, yeteneksiz gözüyle bakılıyor. Tabii kaç maç izlenildikleri de muallak? Verilen her cevaba bir "kulp" var nasıl olsa. Maksat kulp takmak olsun her türlü takılır zaten.

Nihayetinde; Karadenizspor benim gözümde bu yıl gelecek adına diri bir ışık vermiştir.
Tebrikler Ahmet Hoca tekrar!
Tebrikler çocuklar, kendi taraftarınca bile sahiplenilmeden iyi işler yaptınız.
İnşallah gelecek yıllarda Trabzonspor'a uzun yıllar hizmet edersiniz.

Uzunoğlu
30.05.2010, 12:25
Üste de yazdım;
Gökdeniz Giresun Yeniyolspor'dan,
Fatih'i Antep'e verirken 3 Milyon € parayla Erhan Namlı'yı takas ettik.
Hüseyin, şampiyonluğa oynayacak takımın ortasahasında oynayamayak olan Hüseyin de Antalya'dan geldi.
Bu sporcularımız hiçbiri alt yapıdan çıkıp takır takır futbol oynayamadılar...

Günümüzde güzel ve güncel bir örnek var Barış. Bakalım Trabzonspor'da oynamaya hangi tarihte başlayacak?

Bu arada zaten 96'dan beridir sol bekimizde hep taş gibi yabancılar oynuyordu. Tabii taraftarımızın büyük bir kısmının Cale'yi beğenmemesini işin içine katmıyorum bile. Çok şükür ben beğeniyorum, iyi ki de var.

Birde yabancılardan yana da öteden beridir isabetli tranfer polikamız var. Misal takım gol atamıyorsa alırız Jun, Lange Lobe nedir yani?:)
Kim bekleyecek yeteneksiz Göksu'yu Ahmet'i.Eğer yetenekli olsaydı oynardılar ya. Bu taraftar A - Takım formasını ilk giydiği sene Fatih'i "döve döve" göndermedi zaten.

Burada ciddi bir tezat var;
Kulübün alt yapı hamlesi yok. Alt yapıya yönelik iyi kötü bir Karadenizspor var elde. Ona da gereksiz gözüyle bakılıyor birde alt yapı yatırımından bahsediliyor. Alt yapıdan gelmiş çeşitli milli kademelerde boy gösteren oyuncularımıza, yeteneksiz gözüyle bakılıyor. Tabii kaç maç izlenildikleri de muallak? Verilen her cevaba bir "kulp" var nasıl olsa. Maksat kulp takmak olsun her türlü takılır zaten.

Nihayetinde; Karadenizspor benim gözümde bu yıl gelecek adına diri bir ışık vermiştir.
Tebrikler Ahmet Hoca tekrar!
Tebrikler çocuklar, kendi taraftarınca bile sahiplenilmeden iyi işler yaptınız.
İnşallah gelecek yıllarda Trabzonspor'a uzun yıllar hizmet edersiniz.

Öncelikle git Gökdeniz'in kaç yaşında Trabzonspor'da oynamaya başladığını, oynadıktan sonra git piş öyle gel denilip denilmediğini bir öğren onsan sonra gel bu sayfalarda ahkam kes.

Alt yapıdan çıkıp takır takır oynayan oyuncu yok diyorum zaten son yıllarda. Ben aksini iddia ediyormuşum gibi şark kurnazlığı yapma. Önceden vardı son yıllarda yok. Bu da alt yapı yetersizliği.

96'dan beridir problemli bir bölgemiz var diye o bölgeye problemli bir oyuncuyu(yetenek açısından9 sırf kimlik bilgilerine dayanarak istihdam etmek çağdaş futbolun olmazsa olmaz gereği olmalı...

Transfer politikası kötü diye kalkıp yabancı almıyoruz demek bir başka altın kural. Bunu uygulayabilirsek zaten kupalara ambargo koyarız. Bu kadar sığ bir düşünce olabilir mi? Transfer yapmayı bilmiyoruz ama bilmemizin yollarını aramalıyız diyeceğimize 3. sınıf oyunculara mahkum olalım demek için engin bir futbol görüşü olmalı insanın.

Fatih'i döve döve göndermek mi? Sen hatırlarmısın o dönemleri. Fatih o yıllarda nasıl performans gösteriyordu? Özel yaşamına dikkat ediyor muydu? Aydınlat bizleri o tükenmez bilgilerinle...

Alt yapı yatırımı ile ne demek istediğimi bile anlamış değilsin. Karadenizspor değildir alt yapı yatırımı. Adeta bir futbol okuludur alt yapı yatırımı. Yüzlerce genç çocuk profesyonel ekiplerce uygun tesislerde çalışır durur. Aynı zamanda eğitimlerinin aksatılmaması için her türlü çaba gösterilir.Tabi bu kadar sığ bir fikirle yola çıkarsak alt yapı 20-25 tane reşit olmuş çoğunun yeteneksiz olduğu bir takımdan ibarettir.

Ahmet Hoca profesyonelliğin zirvesidir zaten ondan ötesi yoktur. Takımın final psikolojisini hakkıyla kaldırması onun profesyonelliğinin en büyük delilidir!

Hotaman
30.05.2010, 12:55
Öncelikle ahkam kesmek gibi bir niyetim yok!
Öyle bir uslubumda yok!
Ben sene başından beri zaten bu takımla ilgileniyorum. Yenildiği yarı final maçından sonra gelip yazmaya başladım buraya.

Evet Fatih'in gönderildiği dönemi gayet iyi hatırlıyorum. O dönemde saha kenarında top topluyordum. Fatih sığ iç çekişmeler uğruna taraftarın önüne atılmış ve kurban edilmiştir. O dönem ki mukayese gayet tabii Fatih-Hami Sümer-Yılmaz çatışmasına çevrilmiştir. Fatih'in John Leshiba Moshoeu'yi tutmak için sahaya ön libero çıktığını da biliyorum. Söz konusu maçtan sonra panik-atak geçirmesinide. Bu adamın yaşı çocuk sayılır, o dönemde öyle bir ortama sokarsan yaşayacaklarından sorumlu tutulacak son kişi odur.

Benim burda şark kurnazlığı ile yaftalayabilmen için önce sezon boyu bu başlıklarda yazdıklarımı takip etmen lazım. Benim hakkımda, görüşlerim hakkında bilgin olmaması beni yaftalama hakkını sana vermez!
Nihayetinde sende beni anlamıyorsun ama ben bunu senin kötü niyetli olmanla bağdaştırmıyorum. Her seferinde kendimi daha iyi ifade etme amacıyla yeniden yazıyorum. Tabii bundan sonra gerek görmeyeceğim!

Son olarak, ben transfere karşı değilim.
Ben alt yapı yatırımına karşı değilim!
Ve beni böyle anladığın için seni şark kurnazlığı ile de suçlamıyorum!

Beni burda anlatmaya çalıştığım öyle ya da böyle bu takımın yabancı transferinde yıllardan beri başarısız olmasıdır. Öyle ya da böyle altan gelen oyuncuların tam hazır bir şekilde A takıma gelememisidir.
Beni gerisi ilgilendirmiyor. Şu doğruydu, bu doğruydu olmuyor işte.

Uzunoğlu
30.05.2010, 13:13
Beni burda anlatmaya çalıştığım öyle ya da böyle bu takımın yabancı transferinde yıllardan beri başarısız olmasıdır. Öyle ya da böyle altan gelen oyuncuların tam hazır bir şekilde A takıma gelememisidir.
Beni gerisi ilgilendirmiyor. Şu doğruydu, bu doğruydu olmuyor işte.

Ivır zıvır meseleleri uzatmaya gerek yok. Bu son paragrafın konunun özü. Alttan oyuncu gelmeyecek bu gidişle. Karadenizspor ise bu işin angarya kısmı. Asıl müdahale alt yapıya yapılmalı. Önümüzde bir Bursaspor örneği var. Bursaspor'un şampiyonluğunu sırf bu yüzden önemsedim ama kimse çıkıp alt yapıya yatırım yapalım, profesyonel ekipler getirelim demiyor.

Hotaman
30.05.2010, 13:23
Ivır zıvır meseleleri uzatmaya gerek yok. Bu son paragrafın konunun özü. Alttan oyuncu gelmeyecek bu gidişle. Karadenizspor ise bu işin angarya kısmı. Asıl müdahale alt yapıya yapılmalı. Önümüzde bir Bursaspor örneği var. Bursaspor'un şampiyonluğunu sırf bu yüzden önemsedim ama kimse çıkıp alt yapıya yatırım yapalım, profesyonel ekipler getirelim demiyor.
Bakın bana haksızlık yapıyorsunuz.
Benim bütün inancım profesyonel alt yapı oluşturulması yönündedir. Ben bunu her fırsatta dile getiririm.
Elimde olsa alt yapıyı Hollandalı işini bilen profesyonel ekiplere bırakırım. Ben Trabzon amatörde oynarken hocam Paşa Hoca'ydı. Bilenler bilir, adam sporcularını dövmekle ünlüydü. O takımdan bizim iki üst gruptan Alişen Kandil Trabzonspor'a gitti. Adamın alt yapısı Paşa Hoca elinde şekillenmiş. Trabzonsporda başarılı olamamasının iki nedeninden biri kendisiyse diyeride yetenekli oyuncuları işleyemeyen hocalarındır.

Üstte yazarak anlatmaya çalıştım. Bölge takımlarımız sporcu yetiştirme derdinde değiller. Bu oyuncu kadrolarından açıkça belli.

Olayı kişisel boyuta çekersek; ben olsam kulübün alt yapısına her yıl yüklü miktarda para ayırırım. Bugün süperligte Bucaspor'un 5 yıl önce esamesi okunmuyordu mesala.

Buna inandığım için bu nokta da elde avuçta bir dikili ağacın Karadenizspor olduğuna inanıyorum. Bu nedenle de Karadenizspor'un bu politikayla söylediğiniz gibi "kötünün iyisi" bir işlev üretebilecek bir potansiyeli var bana göre.

Karadenizspor günümüz için bir çözüm değildir.
Hiçbir zaman bu yönde düşünmedim. Karadenizspor bir geçiş sürecidir. Belki alt yapı yatırımlarını artmasını sağlayacak bir kıvılcım çakabilir. Ya da bunca sistemsizliğin içinde bir sistem oluşturmumamıza bir vesile olabilir.

Bütün anlatmaya çalıştığımda bu zaten.

orhan_ts
30.05.2010, 13:45
Sayın Hotoman, nereye haksızlık yapılıyor bunu hala anlamış değilim. Sizin düşünemden kendinizi Karadenizin avukatı saymanız ve onların kalemi gibi davranmanız asıl saçmalık. Öyle bir yazıyorsunuz ki sanki bu takım Arsenal gibi bir alt yapı örneği teşkile diyor. Lütfen elinizi vicdanınıza koyun ve saçma sapan şeylerina vukatı olmayınız. Daha Trabzon halkının bile kabullenip benimseyemediği bir takımı nasıl olurda bu kadar yükseklere koyabiliyorsunuz. O takıma harçanan o kadar para Trabzonda amatör takımlara harçansaydı bugün alttan koşar adım Trabzonspor A Takıma gelen gençler vardı. Eğer Trabzonun bir mahalle takımı 3. Ligde top oynayabiiyorsa bu şehirde potansiyel hala var demektir. Karadenizspor gibi angarya çalışmalarla ancak bu hevesi kırar, Trabzon futboluna zarar verirsiniz...

Yok ben görmek istemiyorum, Karadenizspor çok büyük takım oalcak Trabzonspora oyuncu kazandıracak diyorsanız; size ve ütopyanıza saygı duyuyoruz. Umuram gün gelir de, bizler mahçup oluruz. Mahçup olunca yüzümüz kızarır en azından...

Misina
30.05.2010, 14:52
Yine Olmadı. :(

parlayan
30.05.2010, 15:34
Karadenizspor yanlış bir projedir. 20-21 yaşındaki çocuklar (Avrupada 20 yaş üstüne artık genç yetenek bile demiyorlar) 24-26 yaşına geldikleri zaman mı Trabzonspor'da forma giyebilecek seviyeye gelebilecekler?
Asıl problem alt yapıdır ve Karadenizspor altyapı problemini çözmez.. Olayın temeline inmek gerekir. Altyapından çıkan oyuncuyu 19-20 yaşında Karadenizspor'a gönderip onların orda pişmelerini bekleyeceksek daha çok bekleriz..
Son 10 yıl içinde bir kişi bile yok altyapıdan takıma gelip düzenli forma giyebilen... İyi bir altyap her 2 yılda en az 1 oyuncu verebilmelidir takıma.. Bizde 10 yılda bir kişi neden yok, bunlara bakmalıyız...

Trabzon'daki çocuklar yeteneksiz mi? Türkiye'deki çocuklar yeteneksiz mi? Eğer Serdar Taşçı, Mesut Özil, Gökhan İnler, Eren Derdiyok da Türkiye'yi seçseydi şu an Milli Takımın ilk 11'inin çoğu gurbetçi olacaktı belki de.. Bir avuç Katalunya'dan bile o kadar futbolcu çıkıyor altyapıdan, neden kaynaklanıyor havasından mı suyundan mı?

ceserdar
30.05.2010, 16:41
Uzunoğlu sana tavsiyem bazı şeyleri bazılarına anlatmaya çalışma. Körü körüne yazıyorlar. Karşıdaki ne demiş, onlar için hiç önemi yok. 5 sene önce dolgu malzemesi olarak çağrılan isimleri süper yetenekler olarak kabul edersen, Karadenizspor'un aslında fındık ve hamsi ticareti yapmak için kurulduğunu, sponsorların karşıladığı giderlerin de bonus olduğunu kabul edersen dedikleri doğru çıkıyor.

Hotaman
30.05.2010, 16:44
Sayın Hotoman, nereye haksızlık yapılıyor bunu hala anlamış değilim. Sizin düşünemden kendinizi Karadenizin avukatı saymanız ve onların kalemi gibi davranmanız asıl saçmalık. Öyle bir yazıyorsunuz ki sanki bu takım Arsenal gibi bir alt yapı örneği teşkile diyor. Lütfen elinizi vicdanınıza koyun ve saçma sapan şeylerina vukatı olmayınız. Daha Trabzon halkının bile kabullenip benimseyemediği bir takımı nasıl olurda bu kadar yükseklere koyabiliyorsunuz. O takıma harçanan o kadar para Trabzonda amatör takımlara harçansaydı bugün alttan koşar adım Trabzonspor A Takıma gelen gençler vardı. Eğer Trabzonun bir mahalle takımı 3. Ligde top oynayabiiyorsa bu şehirde potansiyel hala var demektir. Karadenizspor gibi angarya çalışmalarla ancak bu hevesi kırar, Trabzon futboluna zarar verirsiniz...

Yok ben görmek istemiyorum, Karadenizspor çok büyük takım oalcak Trabzonspora oyuncu kazandıracak diyorsanız; size ve ütopyanıza saygı duyuyoruz. Umuram gün gelir de, bizler mahçup oluruz. Mahçup olunca yüzümüz kızarır en azından...
Ben sana önceki mesajımda gerekli cevabı verdim.
Karadenizsporda zaten Trabzon amatöründen gelmiş oyuncu da var, geçen yıl paftan gelmiş oyuncu da.
Hangi konudan bahsediyoruz?
Önce ki mesajımı okudun mu?
Sana gere ütopik gelen benim ümitle sene başından beri takip ettiğim bir proje. Karadenizspor'da hiçbir yakınım da yok!

Hotaman
30.05.2010, 16:46
Bu arada vah vah:)
Demogajide son nokta.:)

orhan_ts
30.05.2010, 18:35
Ben sana önceki mesajımda gerekli cevabı verdim.
Karadenizsporda zaten Trabzon amatöründen gelmiş oyuncu da var, geçen yıl paftan gelmiş oyuncu da.
Hangi konudan bahsediyoruz?
Önce ki mesajımı okudun mu?
Sana gere ütopik gelen benim ümitle sene başından beri takip ettiğim bir proje. Karadenizspor'da hiçbir yakınım da yok!

Hocam senin cevap felan verdiğin yok. Körü körüne saçma sapan bir projeyi savunuyorsun. Daha söze gerek yok, Allah akıl fikir versin...

Hotaman
30.05.2010, 19:01
Hocam senin cevap felan verdiğin yok. Körü körüne saçma sapan bir projeyi savunuyorsun. Daha söze gerek yok, Allah akıl fikir versin...
Amin be hocam...
Bu da bir ders olsun bana...:rolleyes:
Bir daha birini muhattaba alırken iki kez düşünmeme vesile olacaksın. Senden de Allah razı olsun.:)

Cafer Bulur
30.05.2010, 22:13
Karadenizsporu eleyen tavsanli linyit bank asya ya cikti.

Gecen sezon da dardanel ayni isi basarmisti.

Zügürt tesellisi iste.

Cafer Bulur
30.05.2010, 22:16
Kadirga tv de eyüp ciksin diye cok yirtindi ama yetmedi.

Ben de karadenizin maclarini vermek icin maclari yayinliyorlar zannetmistim.

Misina
30.05.2010, 22:22
İhsan Öztürk denilen çirkef spiker gençliğinde kendine İlker Yasini mi örnek aldın acep?

Eyüp gol atıyor yırtınıyor bağırmaktan.

Tavşanlı gol atıyor uzun bi sessizlik ardından gol oldu.

Senin gibi adamlar medya sektörüden ekmek yiyor ya vay bu medya sektörünün haline!

Cafer Bulur
30.05.2010, 22:27
İhsan Öztürk denilen çirkef spiker gençliğinde kendine İlker Yasini mi örnek aldın acep?

Eyüp gol atıyor yırtınıyor bağırmaktan.

Tavşanlı gol atıyor uzun bi sessizlik ardından gol oldu.

Senin gibi adamlar medya sektörüden ekmek yiyor ya vay bu medya sektörünün haline!
Eyüpsporla kadirga tvnin galiba anlasmasi varmis,ondan yirtiniyormus.:)

Misina
30.05.2010, 22:29
Evet yayın için Eyüpspor sponsor olmuş.Olabilir ama hem Eyüp taraftarlığı yapıp hemde iki kulübede eşitiz diyip komik duruma düşmenin de bi manası yok değil mi

Cafer Bulur
30.05.2010, 22:31
Evet yayın için Eyüpspor sponsor olmuş.Olabilir ama hem Eyüp taraftarlığı yapıp hemde iki kulübede eşitiz diyip komik duruma düşmenin de bi manası yok değil mi
Evet,eyüp gol atinca süper ligde sampiyon oldular zannettim.:)

macka61
30.05.2010, 23:05
birde tavşanlı linyitsporun hocası trabzonlu onun desteklenmesi gerekirken garip olmuş

muribbi
30.05.2010, 23:07
karadenizsporun başarı ölçütü kazandığı kupalarla değil yetiştirdiği süper lig futbolcularıyla ölçülmelidir.

orhan_ts
30.05.2010, 23:09
Evet iki kez düşün bence de!!! Söyleyeceğin söz içinde geçerli olsun bu. Bizim sevgimiz her şeyi ve herkesi kapsıyor onun için konuna yorum yaptık ama anlıyoruz ki doğrular biraz batıyor. Tüm yorumları okuyorum da bi sen haklısın gerisi haksız ya. Sana helal olsun, aynen devam et, zaten bu futboldan bi sen anlıyorsun :)

orhan_ts
30.05.2010, 23:11
karadenizsporun başarı ölçütü kazandığı kupalarla değil yetiştirdiği süper lig futbolcularıyla ölçülmelidir.

Nerde öyle bir futbolcu?
Kaç tane var, kaç para ediyor bir oyuncu?
Kulübe ne kadar kâr ettiriyor?
Kaç yaşında kulübe para kazandıracak bu adam?

Hocam Allah rızası için kendimizi kandırmayalım.

Hotaman
30.05.2010, 23:15
Yazmayacağım yazmayacağım diyorum da kendimi tutamıyorum.:)
Yani demek sen doğru olduğuna inandığın bir konuda karşına senin gibi düşünmeyen iki üç kişi çıkınca fikirlerinin yanlış olduğunu kanaatine varabiliryorsun.
Sen böyle devam.
Çok şükür inandığım doğruları yanıldığımı anlayana kadar savunurum.:)

Bu arada yine notumu düşeyim. Bu takımın "ne üdüğü belirsiz Trabzondan bir haber oyunculardan oluştuğunu bu oyuncular içinde Trabzonspor sevgisinin olmadığını" düşünmeye devam et. Nihayetinde bunu birtek sen ölçebiliyorsundur. Gün gelipde bunu somut bir icat şeklinde büründürsen kulübe patent hakkı ver. O kadar da olsun:)

orhan_ts
01.06.2010, 00:25
Sayın Hotoman o kadar konuştun Karadenizspor hakkında. Sana son olarak şunu söylemek istiyorum; Cumartesi 22.00-23.00 saatleri arasında Akçaabat/Darıca Halasahasındaki maçı izlemeye git. Karadenizsporun Trabzonspora kazandıracağı topçulardan bir kaçını izlersin!!!
işte böyle adamlar, bu bilinçteki insanlar Trabzonsporun geleceğini oluşturacak. Gidip görmen ve anlaman temennisiyle. Yok ben bu düşüncelerle giderim diyorsan ona da saygı duyuyoruz.

pReN@_61
01.06.2010, 00:32
Geçmiş olsun cümleten

cahoe
01.06.2010, 00:34
Eee güzel kardeşim bu nasıl sığ bir kafa yapısıdır.Tatilde ki bir sporcunun halı sahada mac yapmasının ne sakıncası var? Bende çok rastladım hem tatilde hemde sezon içindeki aralarda bile oynayanlarını tayfun cora'dan yattara'ya çağlar birinci'den hasan üçüncüye kadar.

Eleştirin de bu kadar ön yargılı değil be güzel kardeşim.

orhan_ts
01.06.2010, 01:14
Eee güzel kardeşim bu nasıl sığ bir kafa yapısıdır.Tatilde ki bir sporcunun halı sahada mac yapmasının ne sakıncası var? Bende çok rastladım hem tatilde hemde sezon içindeki aralarda bile oynayanlarını tayfun cora'dan yattara'ya çağlar birinci'den hasan üçüncüye kadar.

Eleştirin de bu kadar ön yargılı değil be güzel kardeşim.

Evet Fatih Tekkede bi dönem o yüzden hocasından azar yemişti! Amatörde oynarken bile bizlere halısaha maçı yasaktı, ki profesyonellere serbest oalcak. üstte ismini verdiğin kişilerin yaptıkaları da yanlış, disiplinsizlik.
Hocam iki yanlışdan bir doğru etmez...

cahoe
01.06.2010, 01:31
Kardeşim futbolcuya halı saha maçı yasak diye bişey yoktur. Sakatlık riskinden dolayı haklı olarak hocalar tasvip etmez.
Dinimizde Haram ve Mekruh ilişkisi gibi bişey buda. Ki örnek verdim bunu en prof üst düzey oynayan oyuncular'da oynuor zevk için bu genclerin oynamasını hör görmek bu kafadaki adamlar TS'ye aday demek yanlış düşünce. O zaman futbolcu tatilinde plaj voleybolu oynamasın kumsal'da top oynamasın jet ski binmesin aman düşer vs vs bu kadar abartmayın.

LazAnisT
01.06.2010, 22:22
Buraya kadar gelebilmeleri bile büyük başarı.

Tüm oyuncuları ve teknik ekibi kutluyorum.

Misina
01.06.2010, 22:30
Seneye Bu Takımın Hedefi Olacaksa Mutlaka kadroya Üst Lig Tecrübesi Görmüş Ancak Kaşarlanmamış 2-3 Tecrübeli oyuncu katılmalı.

TS-AKCAABAT-61
08.06.2010, 03:26
benim anlamadigim birsey var. adana demirspor ve eyüpspor tavsanli linyitsporun bank asyaya cikisini protesto ediyor, tff ye basvuruyor. bizimkiler neyi bekliyor, anlamis degilim. bu cezali bizim oyunda da oynadi. yanilmiyorsam, golü de o atti. kimi-neyi bekliyoruz!!!!!

Misina
08.06.2010, 09:31
Bişey çıkmaz bu işten.Kitabına uydururlar.

macka61
08.06.2010, 10:22
ne gereği varki zaten 2 takım başvurmuş bir şey varsa zaten cezalandırılır

Gökhan KAN
10.06.2010, 16:58
Tr.Karadenizspor'a tepkimizi koyalım demiş Eyüplüler bizimkiler federasyonla aramız bozulmasın diye kabul etmemişler

Fatih BALTA
11.06.2010, 02:37
Bu konunun üzerine en çok Adanademirspor düşüyor ki bencede en doğrusunu yapıyorlar.Ortada açık açık yapılan bir yanlışı kılıfına uydurma durumu söz konusu.Adanademirspor bugün TFF önünde protesto ve basın açıklaması yaptı konu ile ilgili.