PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İhsan Eş - Espira

EMiRHAN61
23.05.2010, 16:57
Arkadaşlar otantik karadeniz müziğine ilgi duyan herkesin büyük beğenisini kazanacağını düşündüğüm bu muhteşem albümü hepinize tavsiye ederim. Albümde ismi geçen emeği geçen kişilerin , sanatçıların isimlerini okuyunca her birinin başlı başına büyük üstadlar olduğunu göreceksiniz. Pişman ettirmeyecek bir albüm.

http://www.yenialbum.com/covers/IhsanEs-Espira.jpg

http://www.resimkoy.net/images/vxchlomwe2.jpg

Emrullah
23.05.2010, 18:35
Albümün çıktığı ilk gün dinlemeye başladım ve halen dinlemekteyim. İhsan Eş Ankara'da yaşayan Çaykaralı bir iş adamıdır. Aynı zamanda müzisyendir.

1.Düz
Söz & Müzik: Anonim Yöre: Uzungöl (Saraho)
2.Romiko
Söz & Müzik: Anonim Yöre: Trabzon
3.Ormanin Arasinda
Söz & Müzik: Anonim Yöre: Salpazar(Agasar)
4.Enisen Efilodi
5.Oy Degirmen
Söz & Müzik: Ihsan Es Yöre: Uzungöl (Saraho)
6.Anam Vay Olsun Beni
7.Miroloyema (Agit)
8.Haramdur Yedugumuz
Söz & Müzik: Anonim Yöre: Sürmene
9.Kız Gibi Yoktur
10.Gemiciler Kalkalim
11.Espira
12.E Çaykara
Söz & Müzik: Hasan Düzgün
13.Yedi Yedi Onyedi

Son yılların en güzel albümlerinden biri. Tam 7 eser Uzungöl(Saraho) yöresine, 1 eser ise Çaykara yöresine ait. Yani Çaykara yöresi ağırlıklı bir albüm.

EMiRHAN61
23.05.2010, 18:40
FwTpQJRv6dE

Emrullah
23.05.2010, 18:41
Albümün tamamını dinlemek için http://ihsanes.ning.com/ Sadece dinleyebiliyorsunuz.

Albümdeki favori parçalarım Düz, Romiko, Oy Değirmen, Espira, E Çaykara ve Yedi Yedi Onyedi.

EMiRHAN61
23.05.2010, 18:46
Tüm parçalar tarihi bi tad taşıyor. Albüm baştan aşağı çok güzel kanımca. Otantik tarzda düzenlenmiş olmaları da çok iyi olmuş. Aslına sadık kalınmadan yapılan çalışmalar güzel türküleri bile bozuyor. Son dönemde yeniden otantik tad'da karadenizin tozlu sandıklarından çıkarılan türkülerden oluşturulan albümler gerçekten umut verici. Bu kültürel amaçla yapılmış albümlere sahip çıkalım. Yoksa meydan zıpır züppe istanbul kültürüne boyun eğmiş tarzda karadenizin basit temsilcilerine kalacak :( :)

Kerimcan Yıldırım
23.05.2010, 22:52
Paylaşım için teşekkürler. Bu hafta edineceğim albümü. Zaten Kalan Müzik'ten ne çıksa yerim :)

LazAnisT
23.05.2010, 23:33
Böyle bir başlık vardı.

Yaklaşık 4-5 ay önce bu albümü edindim.

Benim gibi eski şarkıların müzikal anlamda bozulmaması gerektiğini düşünenler için tartışmaya açık bir albüm

Kerimcan Yıldırım
24.05.2010, 12:12
Böyle bir başlık vardı.

Yaklaşık 4-5 ay önce bu albümü edindim.

Benim gibi eski şarkıların müzikal anlamda bozulmaması gerektiğini düşünenler için tartışmaya açık bir albüm

Ben de genelde muhafazakar sayılırım bu konuda, ama yine de bir-iki albümlük açılım yapayım diyorum.

Bugüne kadar malum firmanın elinden hayal kırıklığı yaratan müzik dinlediğimi hatırlamıyorum.

Neşet Ertaş'dan Yorgo Bacanos'a, Zeki Müren'den Aynur'a kadar edindiğim hemen her albüm zevk verdi bana. Firmayla herhangi bir bağım yok bu arada :)

Yine de tartışmaya açıktır elbet.

Dursun Ali Bahçekapılı
28.05.2010, 00:46
Espira denince benim aklıma Taksimde bulunan karadeniz müzikleri dinleyebileceginiz güzel mekan geliyor sadece:)

macka61
28.05.2010, 01:54
evet kalan müzik çok iyi bir firma bir çok karadeniz albümü o firmadan çıkıyor