PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adalet Bunun Neresinde!

Altan Atabay
21.05.2010, 00:19
Biliyorsunuz sahamızda Sivasspor'la bir maç yapmış; 90 dakika 1-0 önde iken bir kaç seyircimiz sahaya girmiş, hakem odasına kaçmış,Sivassporlu futbolcular, can güvenlikleri olmadıklarını ileri sürerek sahaya çıkmamışlar; hakemde bütün oynatma ısrarlarına rağmen maçı tatil etmişti.

Sonra ne oldu!

Trabzonspor hükmen mağlup sayıldı ve üstüne 5 maç seyircisiz oynama cezası verildi.

O zaman bütün gazeteler ne yazdı?

Bu bir milat!

Peki bu sene bir çok olaylı maç oldu; hangisinde 5 maç ceza çıktı.

Feneri şampiyonluktan ettiğimiz son maçta futbolcularımız saha içerisinde iken binlerce fener taraftarı sahaya girdi. Tribünler ateşe verildi, bir çok taraftar boğulma tehlikesi geçirdi, olaylar çıktı,basın merkezi basıldı. Ceza kaç maç? 2

Şimdi milat bunun neresinde!

Unutmadım!Unutmadık!Unutturmayacağız!

TFF bunu böyle bil....

Çağatay_
21.05.2010, 00:20
Karara şaşıran var mı ?

Altan Atabay
21.05.2010, 00:21
Karara şaşıran var mı ?

şaşıran yok ama kızan çok...

Çağatay_
21.05.2010, 00:23
Bu tip kararlar resmek korku belirtisi.Garipsemiyorum artık.

Taraftarların çirkinliklerinin 10'da birini biz yapsak vurun kahpeye moduna girerdi herkes.

Fatih Özkan
21.05.2010, 00:25
Fener şampiyon olamadı, daha da fazla üstüne gitmek istemiyorlar, korkuyorlar açık açık...
Ben şaşırmadım ama sinirlendim...
İlla birileri mi ölseydi ?

Çağatay_
21.05.2010, 00:26
300 milyon TL zarardan söz ediliyor.

Sefa
21.05.2010, 00:27
Maç biter bitmez sahaya indi taraftarlar. O sırada taraftarlardan biri herhangi bir futbolcumuza sataşsa sonuç ne olurdu ?

Yazık..

İlker Akçay
21.05.2010, 00:57
2 maç mı verildi? fazla vermişler bize de 3 4 maç verseydiler taraftarımız insan gibi maç izledi diye.

Ömer Kibar
21.05.2010, 00:57
TFF bu tarz konularda aldığı kararlarla taraflı olduğunu herkese gösterdi ama hala görevdeler hala görevdeler..

İnsanda biraz utanma olsa istifa ederlerdi zaten !

Mehmet Fatih Silik
21.05.2010, 01:11
Arkada$lar her TFF kararinda böyle konulari acmaktan vazgecin lütfen. TFF degi$medi ve degi$meyecek...onun icin güzel kafanizi bunlara yormayin. Adalet varmiydi ki ariyorsunuz? Bizi sallamayani biz niye sallayalim? Biz birdaha öyle olaylara kari$mayacagimiz icin bo$verin artik.

Ahmet Kuru
21.05.2010, 01:17
sadece ve sadece 2 maç mı ceza verilmiş?
Stadı resmen yaktılar...
10 itfaiye aracı vardı orada..
Ondan sonra..Bizim şampiyonluğumuzu aldılar...Öyle ettiler böyle ettiler,hakemler böyle hakemler şöyle..

Ömer Kibar
21.05.2010, 01:45
Arkada$lar her TFF kararinda böyle konulari acmaktan vazgecin lütfen. TFF degi$medi ve degi$meyecek...onun icin güzel kafanizi bunlara yormayin. Adalet varmiydi ki ariyorsunuz? Bizi sallamayani biz niye sallayalim? Biz birdaha öyle olaylara kari$mayacagimiz icin bo$verin artik.

Haksızlığın olduğu yerde hakkımızı aramazsak birçok böyle olay yaşarız..

Mustafa Yüksek
21.05.2010, 02:03
Ligimiz çok! temiz...Açık ara temiz..Mis kokuyor..

Enes Ünal Kaya
21.05.2010, 02:40
İnanılır Gibi Değil.. Sözün Bittiği Yer Bravo Fenerasyon

askemo_garleli
21.05.2010, 03:47
diyecek birşey bulamıyorum.bu lig temizse temizlik kelimesinin sözlük anlamı değişmiş olmalı.

ThePatriot61
21.05.2010, 03:50
Karara şaşıran var mı ?

Ben sasirdim acikcasi bir mac ceza bekliyordum. :rolleyes:

Mehmet Fatih Silik
21.05.2010, 04:04
Haksızlığın olduğu yerde hakkımızı aramazsak birçok böyle olay yaşarız..

Burda konu acmakla TFF $imdi Fener'e 15 Mac ceza mi verecek? :) Biz tepkimizi yönetimimize veririz onlar gider TFF'ye...veya olmadi TFF'ye yine siyah celenk birakiriz...Peki yine bir$ey degi$ir mi? :)

Oğuz ZEYTİN
21.05.2010, 07:58
O akşamki Sivaslı futbolcuların tahriklerini tribünde yaşamış biri olarak sahaya girenlere veryansın etmiştim. Ama takımımın sahadaki mücadelesini masa başında medyanın da çanak tutmasıyla çalınmasına ve dönemin TS yönetiminin buna ses çıkarmamasına içerlemiştik.

O dönemde Avni Aker'de tellerin kalkmasının hatalı olduğunu belirtip aksine "tellere elektrik verilmeli" diyen yazarlara bu ülkede kral muamelesi yapılıyor.

Boyalı matbuatın çeşitli noktalarından mikroplar saçılıyor insanıma, takımıma, başkanıma, hocama...

Hangisine tek yürek olduk cevap verdik?

Hangisinde hesap sorabildik?

Biz hep kendimizi kandırdık!

Onlar da bize 1100 km öteden vurdukça vurdular...

Bizse refleksleri yok edilmişçesine kabul ettik...

Adamlara diyecek söz yok, önce aynaya bakalım!

Badaloğlu
21.05.2010, 08:23
Biliyorsunuz sahamızda Sivasspor'la bir maç yapmış; 90 dakika 1-0 önde iken bir kaç seyircimiz sahaya girmiş, hakem odasına kaçmış,Sivassporlu futbolcular, can güvenlikleri olmadıklarını ileri sürerek sahaya çıkmamışlar; hakemde bütün oynatma ısrarlarına rağmen maçı tatil etmişti.

Sonra ne oldu!

Trabzonspor hükmen mağlup sayıldı ve üstüne 5 maç seyircisiz oynama cezası verildi.

Bu bir milat!

Feneri şampiyonluktan ettiğimiz son maçta futbolcularımız saha içerisinde iken binlerce fener taraftarı sahaya girdi. Tribünler ateşe verildi, bir çok taraftar boğulma tehlikesi geçirdi, olaylar çıktı,basın merkezi basıldı. Ceza kaç maç? 2

TFF bunu böyle bil....

Ayrıca bizim maçla ilgili kararı aylarca alamamışlardı:eek: Ama bakıyorsunuzki eziklerle ilgili karar, ligiminden sadece 4 gün sonra alınabiliyor.

Şimdi anlaşılıyor ki, Aziz Yıldırım Çarşamba günü bu kadar tantanayı boşuna yapmamış.Adam önümüzdeki sene sahalarının çok fazla kapatılmaması için, şimdiden federasyonu uyarmış. Federasyon'da son maçta kaçan şampiyonluktan sonra, ezikbahçenin çok daha fazla tepkisini almamak için Aziz Yıldırım'ın mesajlarına istinaden, cezayı az kesmiş.

Fener'in 5 maç ceza alması için illaki o stadda birileri ölmeli (Allah korusun) sonrada diyorlaki Fenerbahçe 17 kulübe karşı mücadele ediyor.Oysa işin aslı o değil.İşin aslı, 17 kulübü kendinden nefretettiren bir başkan ve camia oldunuz. Eğer bu kadar kulüp fenerden nefret ediyorsa Aziz bey ve zamiası aynaya bir baksın...

Recep Alkan
21.05.2010, 08:25
Kimse kızmasın, darılmasın.

Neyi unutmuyoruz ?

2004-2005 Sezonu elimizden şampiyonluk çalınıyor. Hemde adice, kahpece. Sokaklarda yürüyoruz, 30.000 kişi belki de Dünyada örneği olmayan birşey yapıyor ve şehirde yürüyor. Sonuç ne ? CP, görevden alınıyor. Zaten kariyerinin sonunda ki tetikçi, alabileceği en büyük ikramiye ile emekli ediliyor. Bizde sanıyoruz ki bunu biz yaptık. Çek üzerine süngeri geç.

2016 'ya alınmıyoruz, bağırıyoruz, çağırıyoruz, yine yollardayız, Bakanı bile istifaya çağırıyoruz, Sonuç ne ? Boğazlarımızın yırtıldığı ile kaldık, yine emzik yine emmeye devam.

Sivas maçında 30 saniyesi kalmış maçımız hükmen mağlup sayılıyor, 5 maç seyircisiz oynamaya mahkum oluyoruz. Sonuç ? Delikanlıyız ya, eyvallah madem bu bir milat o zaman ceza kabulumuz diyoruz, adalet bekliyoruz. Ama görebiliyor muyuz ? HAYIR.

Arkadaşlar, unutmuyoruz da ne oluyor ? Yine kendimizi kandırıyoruz.

Bir kere en büyük hatayı adalet beklemek ile yapıyoruz. Olmayacağını bile bile, uygulanmayacağını bile bile.

Bunlarda bahane biter mi ? Bizden bir açıklama gelsin, hemen gelecek açıklama bile hazır.

- Birisinde maç devam ediyordu, diğerinde ise bitmişti.

- Sahaya giren Fenerliler oyunculara zarar vermek için değil, şampiyonluk kutlamak için girdi.

Kısacası Federasyon niyet okuyuculuğu yapacak, ve bizi de bu fala inandıracaktır.

Ve işin de en acısı, biz yine unutmayacağız diyip, üzerine süngeri çekeceğiz.

Saygılar;

Süleyman50
21.05.2010, 08:28
karara şaşırmamakla beraber, bu cezanın 1 maça bile düşebileceğini düşünüyorum...

vuralkara
21.05.2010, 08:34
aynı olaylar bizde olsaydı yine en az 5 maç alırdık. artık bu devran böyle dönüyor belli oldu. bundan sonra da buna göre düşünüp buna göre davranmaktan başka elimizden bişey gelmez. elinde bişey gelecek olan yönetimdir. eğer onlar sessiz kalıyorsa bize oturduğumuz yerden adalatsizliğe isyan etmek kalır.

mustafadinç
21.05.2010, 08:45
Hani nerede bizim yöneticilerimiz,nerede ikide birde takımımızdaki futbolcuları kötüleyen gazetecilerimiz (Serdar BALİ,Şirin BERBER vs) neredesiniz ey adalet dağıtıcıları gazete köşelerinde neden Alanzinho oynuyorda Barış Memiş oynamıyor demekle olmuyor bu iş ekmek yediğiniz kulübün taraftarın bilcümle bu camianın hakkını her yerde her platformda arayacaksınız.

temel_yilmaz
21.05.2010, 08:45
İki maç vermişseler fazla vermişler adaletin terazi gözlerinden biri zaten hep bozuk bu ülkede.Ne olmuş ülkede sahaya seyirci girdiyse ne oldu yakıp yıktıysa suçlusu ADALET karşısına çıkmadımı anonsçu çıktı yargılandı aklandı.

İnsanın asıl zoruma giden ise herşey yapıldı sahaya girildi ,heryer ateşe verildi suçlu anonsçu adam, öyle de oldu diyelim suçlu o adamı sanki ben istihdam ediyorum tıpkı o turuncu tişörtlü adam gibi.

Bu ülkeden adalet beklemek bence artık çok saçma bu ülkede haklının değil güçlünün hukuku egemen.

mustafadinç
21.05.2010, 08:46
aynı olaylar bizde olsaydı yine en az 5 maç alırdık. artık bu devran böyle dönüyor belli oldu. bundan sonra da buna göre düşünüp buna göre davranmaktan başka elimizden bişey gelmez. elinde bişey gelecek olan yönetimdir. eğer onlar sessiz kalıyorsa bize oturduğumuz yerden adalatsizliğe isyan etmek kalır.

sonuna kadar bu işin peşini bırakmamak gerekir herkes yapabileceği herşeyi yapmalı.

Selman
21.05.2010, 08:47
Herşeyi geçtim 1-0 öne geçtiklerinde meşale yakmayı bilmeyen salaklar bayrakları filan yaktı ya insanlar basbayağı tutuşabilirdi.Alevler üstlerine düşüyordu yukarıdan.

Allah'larından bulsunlar ne diyelim ?

mustafadinç
21.05.2010, 08:49
Protokol tribününde Türkiye Cumhuriyetinin devlet Memurları üstelikte emekli filan değil görevinin başındaki memurlar sarı lacivert kravatıyla oturuyor fener gol atınca ayağa fırlıyor gol atamayınca kahroluyorlar artık gerisini siz düşünün o ülkede hangi hakem adil düdük çalabilir hangi kurul doğru karar verebilir.

Külünkoğlu
21.05.2010, 08:53
Her kararında eyyam, her kararında ilkesizlik, her kararında adaletsizlik olan TFF'den başka bir şey beklenir mi ?

Ben beklemedim.

Sizde bir hoşsunuz,

Ne olmuş canım, maç içinde talimatlara aykırı olarak marşlar çalınmışsa, anonslar yapılmışsa,

Ne olmuş canım, binlerce taraftar sahaya girmişse,

Ne olmuş canım, stadda insan varken ve maç oynanıyorken, evet "insanlar varken ve maç oynanıyorken" stadı tutuşturmaya başlamışlarsa,

Ne olmuş canım, rakip taraftar stadda iken stadın tamamı yakmaya çalışılmışsa. Ve bunda kısmen başarılı olunmuşsa.

Hoşsunuz hoooş...

onur-ts
21.05.2010, 08:57
adaletsizliğe bir türlü gelemiyorum ya.hiçbir karadenizli gibi hiçbir dürüst insan gibi ben de adaletsizliği kabullenemiyorum.böyle federasyon omaz olsun.yazıklar olsun...

Hüseyin Bağdat
21.05.2010, 09:01
Bu adilerden herşey beklenir. Sezonun başında ezikbahçenin gerilere düşmesini istemezler. Aziz boşuna bağırmıyor kaç gündür. O olaylar bizde yada Anadolu takımlarında olsaydı belkide sezonun yarısı giderdi. 2 maç göstermelik vermişler onuda vermeselerdi bari. Maç sonunu geçtim maç esnasında insanlar yanma tehlikesi geçiriyor sen iki maç ceza veriyorsun. Yazıklar olsun sana fenerasyon...

Siz sevmedim sevmeyeceğim nefretim her geçen gün artıyor. Bir gün eziklerle birlikte hakemleride fenerasyonuda yeneceğiz...

mustafadinç
21.05.2010, 09:02
Levent Kızıl kardeşimiz diyorki
"o kadar temiz bir lig olduki bütün senaryolar boş çıktı"
Tabi Bursa şampiyon oldu ya lig temiz oldu Trabzon şampiyon olsaydı bakın ne olacaktı en büyük eksiğimiz kulisimiz bürokratımız yok yazık çok yazık dünkü 2.lig takımı bursa bir tane federasyon yöneticisiyle şampiyon oldu yazık değilmi koca Trabzona.

Cengiz Çubukcu
21.05.2010, 09:02
çok utanılası bir şey , adamlar stadı yaktılar cezası 2 maç ..adam akıllı bir ceza olması için ille de birilerinin ölmesi şart galiba!!!

mustafadinç
21.05.2010, 09:06
Bu sene Fenevden kupayıda aldık ligide aldık diye bize gizli cezalarda verir şimdi bunlar inceden inceden kıyarlar önümüzdeki yıllarda görürsünüz.

Burçak
21.05.2010, 09:07
Ey Avrupaaa duy sesimiziii.
Türkiyede ligin kumandası elinde olan Kukla gibi oynatanlar var..
Çifte standart var.
Eşitlik yok.

mustafadinç
21.05.2010, 09:09
tek bir adet meşale (Bengal ateşi) yakmanın cezası yanılmıyorsam 10000 TL yani o stadta yüzlerce meşale yakıldı sonra stad tutuştu nerede para cezası.

mustafadinç
21.05.2010, 09:11
Yönetim kurulu şimdi alıp maçın kasetini cd sini gitmeli U E F A ya F İ F A ya göstermeli bunları ama oradanda sonuç çıkmaz orada ŞENES abi var halleder fenevin işini ceza meza almaz onlar bu ülke böyle ülke.

Emre Emiroğlu
21.05.2010, 09:36
Federasyona güveniyoruz (!) Sonuna kadarda arkasındayız camia olarak (!) Lütfen böyle başlıklar açmayın , yönetimle çelişmeyelim !!!!!!!!!!!!

Oğuz ZEYTİN
21.05.2010, 10:01
çok utanılası bir şey , adamlar stadı yaktılar cezası 2 maç ..adam akıllı bir ceza olması için ille de birilerinin ölmesi şart galiba!!!

İnönü'de adam bıçaklandı, karar farklı mıydı!?

Ali Sami Yen'de tribünden adam atıldı, karar farklı mıydı!?

Vs. vs.

Bunları burada kendi aramızda konuşarak, ancak kendi kendimize dertleşmiş oluruz.

Yönetimden, basından tepki beklemeden, biz taraftarlar olarak resmi ağızlardan kısa bir "kınama" yazısı hazırlayıp ajanslara geçemiyoruz!!!

Kamuoyunun dikkatini çekeceksek biz çekeceğiz, gündemi biz belirleyeceğiz!!!

Ne oldu Turgay Demir olayı... Kim aradı gazeteyi şikayet etti? Bir-iki kişi...

Hani büyük TS taraftarı... Transfer sayfalarında mangalda kül bırakmayanlar, onu bunu beğenmeyenler...

Başkanı eleştirenler, gol kaçırınca futbolcusunu ıslıklayanlar...

Taraftarlık sadece forma almak mıdır?

Lamı cimi yok, karar değişir değişmez; ancak biz üstümüze düşeni yapmalıyız!

"Ne olacak" demeden en azından var olduğumuzu hissettirmeliyiz.

Bu tarz konularda hassas yazarları bulup e-postalarla (ulaşabiliyorsak telefonla) bilgilendirmelyiz (M. Demirkol, Uğur Meleke gibi)...

Lig radyo ve Radyospor gibi geniş kitlelere ulaşan kanallardaki sohbet programlarına kısa mesajla, e-postayla katılmalıyız.

Şahsen toplu hareket göremeyince Fotomaç'ı arayıp Selçuk Yula'yı, Turgay Demir'i ve İsmet Tongo'yu şikayet ettim.

Bu sabah Lig radyo'da Mehmet Ayan'ın programına e-posta gönderdim bu konuyla ilgili.

Çok zor değil arkadaşlar, tepkisiz kalmayalım!

Doğan Şahin
21.05.2010, 10:14
Bize verilen 5 maç cezadan vicdan azabı çekmeleri lazım ama vicdan değil cüzdana göre hareket ediyorlar.

FENERASYON üzerinde öyle bir baskı kurmalıyız ki
bize verecekleri ilk cezayı verdikleri 5 maç cezadan MAHSUP etmek durumunda kalsınlar.

Bu amaçla öncelikle Anakaragücü'nün öncülüğünde kurulacak Anadolu kulüpleri birliğinde ön saflarda yer almalı, kulüpler birliğinden ayrılmalıyız.

a f s
21.05.2010, 15:53
İncir çekirdeğini doldurmayacak meseleri gündeme taşıyan yerel basınımız bu konuda da yine sessiz maalesef.

Hüseyin Bağdat
21.05.2010, 15:56
İncir çekirdeğini doldurmayacak meseleri gündeme taşıyan yerel basınımız bu konuda da yine sessiz maalesef.

Onlar dışarda olup bitenlerle pek ilgilenmiyorlar. Bize çelme taksınlar kendi egolarını tatmin etsinler yeter onlara...

Fenerasyon bundan sonra sahalarda çıkacak olaylarda ne kadar ceza verebilecek...

Ömer Kibar
21.05.2010, 16:06
Böyle konularda en büyük cezalar hep bize geliyor..

İstanbul takımlarına ceza vermeye korkuyorlar açık ve net..

Emre GÜRDAL
21.05.2010, 16:08
evet gazateyi okuudgumda biz ne yaptık ki bize okadar ceza verdiler dedim. adamlar sahayı yaktılar aldıkları ceza komik ötesi:)))) gülüyorum...

Sümeyye Şahin
21.05.2010, 19:23
Aklımda hala Sivas maçıyla, bekliyordum kararı. Ne zaman ki bi olay çıksa hep kıyaslarım silemediğim olayımızla.

Gülmek, ağlamaya bu kadar zıtken; nasıl bir tezatlığa düşürüyorlar insanı!

Şaşırmadım da.

Durumu ne taraftan tutsan elinde kalıyor!

'Sessizliğimiz' daha da şaşırtıcı ya..

Hüseyin Çümen
21.05.2010, 19:32
bence çok alakası yok

bi takım şampiyon oldumu taraftarları sahaya dalıyor maç bitimiyle!!

olimpiyat stadındada bizim taraftarlarımız saha içine girmişlerdi önceki senelerde

Sefa
21.05.2010, 20:00
Adalet mi ne adaleti adalet ne arar la fenerasyonda.. :)

Hürgün Aygün
21.05.2010, 20:17
Gerçekten bu bardağı taşıran son damla yeter be yeter daha ne olucak biz olsa 8-9 maç olurdu her şey bi tarafa maç içinde 100. yıl marşı açıyo adamlar!

Ilelioglu
21.05.2010, 23:10
Yeni birsey degil ki bu....:rolleyes:

Malesef bize öyle ona böyle....

Adalet bunun neresinde..?

:confused:

samet aslan
21.05.2010, 23:41
beklediğimden fazla bile ceza aldılar istanbul hemoganyasında yonetılen bı lıg ıcın bu ayrıncılık maalesef normaldır kardesım..

talsuv61
22.05.2010, 00:01
Bursanın şampiyon olması satılmış fenerasyona iyi bi darbe oldu.
fenerasyon adam olsaydı zaten, bilicanın kuyu kazmasına ceza verirdi.

SDanışmaz
22.05.2010, 00:15
Açık açk sövme hakkım var mı?

Tolga Okumuş
23.05.2010, 01:12
Adalet Bunun Neresinde!

İçinde içinde...

not: Nüktedir.

Ömer Kibar
23.05.2010, 01:16
Açık açk sövme hakkım var mı?

Adamlarda untanma denen bir duygu yok ki sövsen de birşey değişmez bunlar için..

Murat SİSMAN
23.05.2010, 01:16

Sonra ne oldu!

Bu bir milat!

TFF bunu böyle bil....

Söyleyecek Onca Söz Var Ama Bunu Bizlere Belirttigin İçin Teşekkürler
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış

OnurKul
23.05.2010, 01:46
Aziz'in öfkesinden korktular herhalde... Ne demeli ki ?

Medya fenerle aydınlanıyor.

neyse fazla vermişler. 1 maça indirsinler cezayı yazık günah.