PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yüzleşme Zamanı...

Badaloğlu
20.05.2010, 11:30
Kandırıldık...

Evet evet yıllarca bizi birileri kandırdı... Bize hep geçmişten, efsaneden bahsedip durdular.Bizi hep oyaladılar, bizi hep geçmişle yetinin dendi... Eyvallah geçmişe hizmet eden futbolcularımız bizim başımızın tacıdır amaaa artık bir şeyi farkettik!!! Şampiyon olmak için camiaların efsane kadrolara, ya da geçmişte kulübüne çok büyük hizmetler etmesi şartı olmadığını gördük... Şampiyon olmuş efsane kadrolarımızın olması bizim farkımızdır, güzelliğimizdir, futbol kültürümüzün göstergesidir...

Bu başlığı açmamdaki asıl neden, Trabzonspor'a geçmişte hizmet eden insanları yermek değildir.Özellikle geçmişte kulübümüze hizmet etmiş insanları bir kenara atalım, unutalım mantığı asla değildir.Efsane futbolcularımızı bir kenara atalımda demiyorum, onları görmezden gelelimde demiyorum, onlar bizim her zaman başımızın tacıdır.Eğer bizler Trabzonspor'lu olmuşsak bunun müsebbibi onlardır.Eğer bu gururu yaşıyorsak bunun tek nedeni onlardır.

Ama artık bir şeyleri sorgulamamızın zamanı geldide, geçiyor bile... Çünkü bizlere artık geçmişteki başarılarla övünmek, avunmak yetmiyor... Futbolda dün yoktur, bugün vardır, yarınların planları vardır. Bizim geçmişteki başarılı, onurlu, gururlu mücadelemizin kazandırdığı sinerjiyi, geleceğe taşıyamadıktan sonra, olduğumuz yerde saymaya mahkumuz.Zaman ve çağ değişiyor... Trabzonspor en son şampiyon olduğunda ne internet vardı, nede cep telefonu... Teknolojide bu kadar ileri değildi.

Yıllardır bu takımın şampiyon olamamasının nedenlerini bize farklı farklı anlatıp durdular.Bu konuda yerel medya olsun, ulusal medya olsun herkes kafasına göre bizlere birşeyler anlatıp durdular.Dahası bu konularda bir çok futbol uleması türedi ve bize kendi söyledikleri abuk subuk söylemlere yıllarca bizi inandırmaya çalıştılar.Ben yoksam bu takım asla şampiyon olamaz mantığı artık çürümüştür.Yerlinin yerlisi muhabbetleri artık rafa kalkmıştır, kalkmalıdır.Bursa'nın şampiyonluğu artık milletin gözünü açmıştır.Açmalıdır!!!

Yıllardır bize en çok okunan hikâye de şuydu, bizim İstanbul takımlarıyla yarışamayacak kadar paramızın olmadığıydı.Ama gördükki, Bursa'nın şampiyonluğuna etki eden etkenlerden para, en son sırada... Bursa'nın şampiyonluğunu iyi etüd etmek lazım.Bu şampiyonluğun sonuçlarına bakmak, iyi okumak, ders çıkarmak lalzımdır.

Şimdi soralım...

- Bursaspor şampiyon olurken, geçmişte ''efsane'' kadrolarının, şampiyon(!) kadroların, bu şampiyonluğa katkıları ne oldu? Ya da böyle ''efsane'' deyimi ile kadroları varmıydı?

- Bursaspor şampiyon olurken, Bursa'da kaç tane futbol uleması bu şampiyonluğa katkıda bulundu?

- Bursaspor şampiyon olurken alt yapıdan kaç tane oyuncuları mevcuttu?

- Bursaspor'un şampiyon olan kadrosunun maddi değeri kaç paradır?

- Bursaspor'un kadrosunda kaç tane eski takımından kovulmuş futbolcu vardı?

- Bursaspor'un kadrosundaki oyuncuların bonsevis bedeli ödenerek alınan kaç tane oyuncu vardı?

- Bursaspor'un kaç tane yabancı oyuncu vardı? Bunların hangisi yıldız tabir edeceğimiz isimlerdir?

Birde olayın yerel medya kısmı varki bu da çok önemli.Çünkü Bursaspor şampiyon olurken yerel medyanın tutumunu merak ettiniz mi? Kıyaslama yapma açısından şu örneği verebilirim. Bursaspor, İstanbul'da olimpiyat stadında belediye maçını 2-1 kaybettiklerinde, Bursa'daki gazeteler şu başlığı atılmıştı ''Hadi be Ertuğrul, ha gayret''

Oysa Ersun Yanal, Konya maçını kaybedince Trabzon'daki yerel medya'nın attığı en çarpıcı başlık şuydu: ''go home Ersun'' Biz Ersun'a gereken desteği vermedik, vermiş gibi yaptık... Onun başarılı olmasını istemedik.Eğer o başarılı olsaydı belliki birilerinin futbol ulemalaığı son bulacaktı.İşte artık Bursa'nın şampiyonluğu ile bazı gerçekler gün yüzüne çıkmıştır, çıkmalıdırda...

Buradan Şenol Güneş'i istemiyorum mantığıda çıkmasın, sadece ben geçmişi ve bu olayı sorguluyorum.Bu takım Şenol Güneş'le şampiyonda olacaktır, buna inanıyorum.Hatta Şenol hoca ile şimdiden 5 yıllık mukavele bile yapmalıyız.Eğer istikrar istiyorsak bu şart...

Birde olayın taraftar boyutu varki beni en çok kahreden durumların başında bu geliyor.Trabzon'da onlarca taraftar gurupları var.Ve bu taraftar guruplarının sorsak hepsi takımlarını çok seviyorlar, Trabzonspor için canını verecek durumdalar.Ama aynı guruplara gelin artık tribünlerde sadece tek bir gurup olsun, birleşin dediğinizde canını verecek insanlar size 50 tane bahane uyduruyorlar ''bu iş onla olmaz, yok o varsa ben yokum, yok ben onun liderliğinde asla birleşmem, yok kafada o varsa asla gelmem'' gibi bir sürü bahane...

Peki şampiyoın olan Bursaspor tribünlerinde ne var? Bir tane gurup... Gurup üyesi olmayan binlerce Bursa'lıda maçlara gidip takımlarını bu gurubun önderliğinde destek oluyorlar.Oysa bizde bir gurubumuz tezahürata başlayınca diğerleri ''sakın bağırmayın, destek olmayın, sessiz durun, onlar bitince biz başlarız'' diye yanındakine söyleyen taraftar profilimiz mevcut. Böyle bir düzenden, böyle tribünlerden takımına samimi bir şekilde destek gelir mi? Herkes birbirini kolluyor.Kim ne yapacak? diye...

Bu konuyu enine boyuna konuşmak zorundayız.Zira bu gerçeklerle yüzleşmediğimiz sürece herkes birbirini kandırıp duracaktır... Ama Bursaspor'un şampiyonluğunu tek kelime ile özetleyecek olursak sadece ''birlik'' olarak buraya yazabilirim...

Ahmet Faruk
20.05.2010, 11:35
Trabzonspor için en zararlı düşüncelerden birisi de geçmişteki başarılarına "Efsane" yakıştırması yapılmasıdır...
Ben hep merak etmişimdir gsnin, fbnin veya bjknin efsane kadroları var mı diye?
Bu efsane yaklaşımı maalesef son yıllarda ayağımıza vurulmuş en büyük prangalardan birisidir...

cihatöztürk
20.05.2010, 11:38
şampiyon fln olamayız biz ya inanmıyorum arkadaş

birlik beraberlik fln hiç bir şey yok klüpte

ertan arikan
20.05.2010, 11:40
Ahmet kardeşin söylediklerine katılıyorum.Tribünde yönetimde birlik olunmalı.Geçmişde TRABZONSPOR'un başarılı olduğu dönemlerde bu böyleydi.Yönetim,taraftar birlik olmuşlardı.
Futbolcularda canla başla mücadele ediyorlardı.Fakat artık bu böyle değil onun içinde bir sezon işler biraz iyi gidince birileri işleri bozmaya çalışıyor.Kimse destek olup işleri kolaylaştırmıyor.Kimse iyi işler yapanın yanında olmuyor,herkes kendine bu işlerden pay çıkartmaya çalışıyor.Önmeli olan TRABZONSPOR'un başarısıdır.Onun için birlik olma zamanıdır.BURSASPOR bunu çok iyi göstermiştir.
ZAMAN yönetimde , tribünde , sahada BİRLİK OLMA ZAMANIDIR.

Emirhan Makul
20.05.2010, 11:41
Ben birde şunu merak ediyorum 6 kez şampiyon olduğumuzda Camiamız ve Taraftarlarımız bir bütünmüydü ?

Murat Erdem
20.05.2010, 11:42
Makamlarımızı işgal eden, erk sahibi büyüklerimiz yüzleşmek istiyorlar mı ?

Cem Kıran
20.05.2010, 11:48
Bursa'nın şampiyon olmasıyla bizim şampiyon olabilme ölçütlerimiz aynı değildir..

Bunun en önemli nedeni de Bursa'ya yapılan kıyaklar bize asla yapılmaz..

-Bursa'ya karşı rakipler 1 adam 1 kişilik oynarken bize karşı 1 adam 3 kişilik oynar..

-Bursa'ya yatan rakipler bize karşı asla yatmaz gelir asılır maça gider..

-Biz 1 metre ilerden penaltı kullansak hemen o maç hükmen mağlup sayılır..

Bursa'nın kadrosu bizde olsaydı 5. bile olamazdık..Çünkü rakipler sahada yürümez asla bize karşı..

İHTİLALL
20.05.2010, 11:52
Makamlarımızı işgal eden, erk sahibi büyüklerimiz yüzleşmek istiyorlar mı ?

Erk sahiplerinin,

İpinde bile değil,şampiyonluk filan..

Onlar hallerinden gayet memnunlar,bence..

Çırpınıp duran bizleriz,gerisi fasa fiso..

Hani Ahmet diyor ya,filanca varken orada ,ben tribüne gitmem,diyorlar diye;

Aynısı ,hem de fazlası ile erk sahiplerinde mevcut:

Geçn sezon Ersun Yanal 'la şampiyon olacağız diye,

Az daha ödleri ....una karışıyordu çoğunun..

Kulübün etrafına kümelenmiş yobaz grup,Trabzonspor'un şampiyonluğunu sürekli engelleyecektir,her daim..

Şampiyonluk ve getireceği evrensellik,

Onların beklentileriyle örtüşmüyor ,çünkü..

Hüseyin Bağdat
20.05.2010, 11:55
Bursa'nın şampiyon olmasıyla bizim şampiyon olabilme ölçütlerimiz aynı değildir..

-Bursa'ya karşı rakipler 1 adam 1 kişilik oynarken bize karşı 1 adam 3 kişilik oynar..

Bursa'nın kadrosu bizde olsaydı 5. bile olamazdık..Çünkü rakipler sahada yürümez asla bize karşı..

Sen önce içinde birlik bereberlik yakal sonra herşey zamanla gelir. Rakiplerinin sana yatmasını,maç vermesini nedne bekliyorsun? Biz maçlarımızı oynayarak hakkımızla kazanmak istemiyor muyuz? Onlar bize yatmasın biz oynayarak hakkımızla kazanalım. Bu tür bahanelere sığınırsak kendimizle yüzleşemeyiz...

Her alanda yüzleşme yapmamız lazım. Yönetim kendine çeki düzen vermeli. Bu sene fazla değil üç dört yi transferle çok iyi duruma gelebiliriz...

Taraftar kendine çeki düzen vermeli. Ulusal medyada hiçbir taraftar grubumuzun esamesi okunmuyor. Taraftar grupları önce ve sadece Trabzonspor diyerek kayıtsız şartsız birleşmeli...

Hüseyin Bağdat
20.05.2010, 11:58
Erk sahiplerinin,

Kulübün etrafına kümelenmiş yobaz grup,Trabzonspor'un şampiyonluğunu sürekli engelleyecektir,her daim..

İşte bende bundan korkuyorum. Sanki birileri şampiyon olmamamız için herşeyi yapıyor. Şampiyon olursak egoları sönecek herhalde. Bir şekilde bu asalaklardan kurtulmamız lazım. Yönetimde olsun,yerel medyada olsun,eski futbolcularımızda olsun böyle düşünen kim varsa dışlanmalı. Ama bu çok zor görünüyor...

ilhan
20.05.2010, 12:00
İşe kendimizden başlamalıyız. Yazının özünde de yanlış anlamıyorsam bu yatıyor. Ama biz yüzleşmekten korkan insanlarız. Hemen birilerine kapak, kulp takmamız gerekiyor. Önce suçlu bulmaya çalışıyoruz. Taraftar olarak bir şeyleri değiştirebilirsek bu medya ve kulüpsel anlamda da kendini belli edecektir.

Ts Club'dan lisanslı ürün alan "hemen hemen" herkes takıma küfür etme hakkında sahip olduğunu düşünüyor. "Lisanslı ürün alıyorum, kombinem var" diyerekten başlıyor sövmeye. Çok mu sağlıklı?

*

Bir hafta yuhalanan topçu, ertesi hafta yere göğe sığdırılamıyor. Haftalık performans değerlendirmelerinde adeta kin kusuyoruz genel olarak. Sonuç? Demoralize olmuş adamlar.

Profesyoneller para alıyorlar, işlerini yapsınlar diye girişiyoruz. Ama insan olduklarını unutuyoruz. Bunu ben de yapıyorum bazen. Yapmayanlar varsa ne mutlu onlara, ama genel olarak yapıyoruz.

*

Yüzleşelim.

Ben hazırım. Hatta düşüncelerime de format atabilirim. Yeter ki kenetlebilelim, şampiyonluk için onurlu mücadele edelim.

Cem Kıran
20.05.2010, 12:04
Sen önce içinde birlik bereberlik yakal sonra herşey zamanla gelir. Rakiplerinin sana yatmasını,maç vermesini nedne bekliyorsun? Biz maçlarımızı oynayarak hakkımızla kazanmak istemiyor muyuz? Onlar bize yatmasın biz oynayarak hakkımızla kazanalım. Bu tür bahanelere sığınırsak kendimizle yüzleşemeyiz...

Her alanda yüzleşme yapmamız lazım. Yönetim kendine çeki düzen vermeli. Bu sene fazla değil üç dört yi transferle çok iyi duruma gelebiliriz...

Taraftar kendine çeki düzen vermeli. Ulusal medyada hiçbir taraftar grubumuzun esamesi okunmuyor. Taraftar grupları önce ve sadece Trabzonspor diyerek kayıtsız şartsız birleşmeli...

Ne demek istediğimi yanlış anlamışsın abi.Rakipler bize yatsın bizde öyle kazanalım nasıl anlamı çıkarmışsın orda..

Bizde böyle kadro olsa zorlanırız çünkü rakipler aynı kefeye koymaz bizi Bursa ile..Yani iyi trasfer etmemiz şart.Onlarda Keçeli v.b oyuncular oynar ama bizle olmuyor..

Taraftar olarak artık birlik, bütünlük tabiki şart.Kaç zamandır uğraşılıyor..

Ama sonuç çıkmıyor herkes kendi kafasında herkes biz ne dersek o olacak diyor.

Aker
20.05.2010, 12:04
Trabzonspor için en zararlı düşüncelerden birisi de geçmişteki başarılarına "Efsane" yakıştırması yapılmasıdır...
Ben hep merak etmişimdir gsnin, fbnin veya bjknin efsane kadroları var mı diye?
Bu efsane yaklaşımı maalesef son yıllarda ayağımıza vurulmuş en büyük prangalardan birisidir...

Evet onlarında var efsaneleri. Yanımda başlarlar, ah efsane kadromuzun zamanında....

pazarkapılı
20.05.2010, 12:05
ankaragücü senelereden beri bu ligde oynayan bir takım....düsmemesi; diger anadolu takımlarıyla kıyaslamasında kendisini basarılı nitelendirecegimiz sonucuna varabiliriz(ligin tüm sezonlarında)....bu takım fenerbahceyle son haftalarda mac yapıyor ve atagı yok arkadaslar atagı....ya türksel süper lig diyoruz,ne ingiltere nede ispanyadan bahsediyoruz....ligin basında zaten senin samiyonluguna yüzde yirmibeş diyorlar....

sen böyle bir ligde yirmialtı sene sampiyon olamıyorsun....ve hatta biraz atılım gösteren kayserinin,eskisehirin,belediyenin bile altına düsüyosun zaman zaman.... ozaman nerde basarı burda arakadaslar,nerde burda yöneticlik ve teknik adam dogrusu....26 senede ucundan kösesinden bir defa gecmissin sampiyonlugun üstelik bu ligde....hangi ligde?26 seneye yüzde yirmibeş şampiyon adayı olarak basladıgın ligde(hadi yirmi deyin)....

o yüzden diyorum;bu sene türkiye kupasından ziyade fenerden alınan bir puan daha büyük basarıdır diye....

genç61
20.05.2010, 12:10
biz yerel medyaya kızıyoruz ama adamların haklı oldugu yerlerde var ersuna harcanan para kime harcandı bende olsam go home yazardım

simdi senol hocaya go home yazcam cunku hicbir seye karısmıyor baskan diyordkı ben transferin para isini karısırım kime isterseler alırım

senol bir agzını acıp diyemıyorum teofileyu ben almadım senola kimi alsalar ses cıkarmıcak biz bursa degilizki bir sampiyonlukla havalara ucalım biz 6 kere sampiyon olan bir takımız bizde destek sonsuz elestride sonsuz ama genelde elestriler dogruki 25 senedir sampiyon olamıyoruz

aldıgımız alacagımız topcular belli bu topcularla sampiyon olamıyacagız belli yok sen milleti kandırıp heveslendirirsen sonra normalınden fazla elestir alırsın cunku beklenti cok cok buyuk

destek sonsuz beklenti belli ama basarı yok gelmedikce elestri gitgide cogalrı bursa birdaha sampiyon olmasa kimse elestirmez cunku onlarınki mucize biz bir mucize beklemiyoruz biz normal olan bir seyi 25 senedir yapamıyoruz

İHTİLALL
20.05.2010, 12:13
İşe kendimizden başlamalıyız. Yazının özünde de yanlış anlamıyorsam bu yatıyor. Ama biz yüzleşmekten korkan insanlarız. Hemen birilerine kapak, kulp takmamız gerekiyor. Önce suçlu bulmaya çalışıyoruz. Taraftar olarak bir şeyleri değiştirebilirsek bu medya ve kulüpsel anlamda da kendini belli edecektir.

Ts Club'dan lisanslı ürün alan "hemen hemen" herkes takıma küfür etme hakkında sahip olduğunu düşünüyor. "Lisanslı ürün alıyorum, kombinem var" diyerekten başlıyor sövmeye. Çok mu sağlıklı?

*

Bir hafta yuhalanan topçu, ertesi hafta yere göğe sığdırılamıyor. Haftalık performans değerlendirmelerinde adeta kin kusuyoruz genel olarak. Sonuç? Demoralize olmuş adamlar.

Profesyoneller para alıyorlar, işlerini yapsınlar diye girişiyoruz. Ama insan olduklarını unutuyoruz. Bunu ben de yapıyorum bazen. Yapmayanlar varsa ne mutlu onlara, ama genel olarak yapıyoruz.

*

Yüzleşelim.

Ben hazırım. Hatta düşüncelerime de format atabilirim. Yeter ki kenetlebilelim, şampiyonluk için onurlu mücadele edelim.

İlhan,

Futbol ,"kuantum fiziği" değildir..

Efennim taraftar şöyle,taraftar böyle,yerel medya böyle,falanca şöyle,filanca böyle,

Geçiniz..

Bunların çoğu çapsız,yetersiz,işbilmez,vasıfsız,vizyonsuz ve hatta kötü niyetli yöneticilerin alçakça uydurmalarıdır..

Çok iyi bir kadro yaparsın,

Forvet,kaleci,oyunkurucu,kesici noktalara ihtimam gösteririsin,

Adam gibi bir hocaya veririsin,

Şampiyonluğa oynarsın..

Bir sene olamazsan,sonraki sene olursun..

Şampiyonluğa oynadın mı ,bu yeterlidir zaten..

Bu kadar basit..

Bunu taraftar filan yapmaz,yapamaz..

Siz bunları yapın taraftar desteğini,ben garanti ediyorum..

Hüseyin Bağdat
Ne demek istediğimi yanlış anlamışsın abi.Rakipler bize yatsın bizde öyle kazanalım nasıl anlamı çıkarmışsın orda..

Bizde böyle kadro olsa zorlanırız çünkü rakipler aynı kefeye koymaz bizi Bursa ile..Yani iyi trasfer etmemiz şart.Onlarda Keçeli v.b oyuncular oynar ama bizle olmuyor..

Taraftar olarak artık birlik, bütünlük tabiki şart.Kaç zamandır uğraşılıyor..

Ama sonuç çıkmıyor herkes kendi kafasında herkes biz ne dersek o olacak diyor.

Yanlış anlama olmuşsa öncelikle özür dilerim kardeşim...

Oynadığımız her takım bizi yenmeye gayret ediyor maçlara daha çok asılıyor buna katılıyorum. Bursa maçlarında çoğu asılmadı maça bunda da haklısın...

Biz ayrıca hakemlerle de uğraşıyoruz...

Bütün bunlar için birlik olmamız lazım. Yönetim akıllı transfer yapmalı. Bize sınıf atlatacak,eksik bölgelerimizi kapatacak üst düzey oyuncu alması lazım...

Taraftar birlik olmalı. Gruplar birleşip stadı rakipler için cehenneme çevirmeli...

Biz bir olursak diğerleri karşımızda duramaz...

SEDAT
- İnşallah birlik ve beraberliği sağlarız ama onu sağlayacak bi kahraman lazım...

ilhan
20.05.2010, 12:17
İlhan,

Futbol ,"kuantum fiziği" değildir..

Efennim taraftar şöyle,taraftar böyle,yerel medya böyle,falanca şöyle,filanca böyle,

Geçiniz..

Bunların çoğu çapsız,yetersiz,işbilmez,vasıfsız,vizyonsuz ve hatta kötü niyetli yöneticilerin alçakça uydurmalarıdır..

Çok iyi bir kadro yaparsın,

Forvet,kaleci,oyunkurucu,kesici noktalara ihtimam gösteririsin,

Adam gibi bir hocaya veririsin,

Şampiyonluğa oynarsın..

Bir sene olamazsan,sonraki sene olursun..

Şampiyonluğa oynadın mı ,bu yeterlidir zaten..

Bu kadar basit..

Bunu taraftar filan yapmaz,yapamaz..

Siz bunları yapın taraftar desteğini,ben garanti ediyorum..

Ben de kuantum fiziği kurallarıyla eşdeğer bir şeyler yazmadım.

Ben birilerine kulp takmadan önce "acaba" diyerek kendimden başlamayı yeğliyorum.

Uydurma konusuna gelince, bir taraftarın uydurmalarının gerçekliğini düşünmektense idarecilerin uydurmalarının ne kadar gerçek olabileceğini düşünmeyi yeğlerim. :)

lazkopatfaroz
20.05.2010, 12:17
Birde olayın yerel medya kısmı varki bu da çok önemli.Çünkü Bursaspor şampiyon olurken yerel medyanın tutumunu merak ettiniz mi? Kıyaslama yapma açısından şu örneği verebilirim. Bursaspor, İstanbul'da olimpiyat stadında belediye maçını 2-1 kaybettiklerinde, Bursa'daki gazeteler şu başlığı atılmıştı ''Hadi be Ertuğrul, ha gayret''

Oysa Ersun Yanal, Konya maçını kaybedince Trabzon'daki yerel medya'nın attığı en çarpıcı başlık şuydu: ''go home Ersun'' Biz Ersun'a gereken desteği vermedik, vermiş gibi yaptık... Onun başarılı olmasını istemedik.Eğer o başarılı olsaydı belliki birilerinin futbol ulemalaığı son bulacaktı.İşte artık Bursa'nın şampiyonluğu ile bazı gerçekler gün yüzüne çıkmıştır, çıkmalıdırda..

atomania
20.05.2010, 12:27
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:
Kandırıldık...

Evet evet yıllarca bizi birileri kandırdı... Bize hep geçmişten, efsaneden bahsedip durdular.Bizi hep oyaladılar, bizi hep geçmişle yetinin dendi... Eyvallah geçmişe hizmet eden futbolcularımız bizim başımızın tacıdır amaaa artık bir şeyi farkettik!!! Şampiyon olmak için camiaların efsane kadrolara, ya da geçmişte kulübüne çok büyük hizmetler etmesi şartı olmadığını gördük... Şampiyon olmuş efsane kadrolarımızın olması bizim farkımızdır, güzelliğimizdir, futbol kültürümüzün göstergesidir...

Bu başlığı açmamdaki asıl neden, Trabzonspor'a geçmişte hizmet eden insanları yermek değildir.Özellikle geçmişte kulübümüze hizmet etmiş insanları bir kenara atalım, unutalım mantığı asla değildir.Efsane futbolcularımızı bir kenara atalımda demiyorum, onları görmezden gelelimde demiyorum, onlar bizim her zaman başımızın tacıdır.Eğer bizler Trabzonspor'lu olmuşsak bunun müsebbibi onlardır.Eğer bu gururu yaşıyorsak bunun tek nedeni onlardır.

Ama artık bir şeyleri sorgulamamızın zamanı geldide, geçiyor bile... Çünkü bizlere artık geçmişteki başarılarla övünmek, avunmak yetmiyor... Futbolda dün yoktur, bugün vardır, yarınların planları vardır. Bizim geçmişteki başarılı, onurlu, gururlu mücadelemizin kazandırdığı sinerjiyi, geleceğe taşıyamadıktan sonra, olduğumuz yerde saymaya mahkumuz.Zaman ve çağ değişiyor... Trabzonspor en son şampiyon olduğunda ne internet vardı, nede cep telefonu... Teknolojide bu kadar ileri değildi.

Yıllardır bu takımın şampiyon olamamasının nedenlerini bize farklı farklı anlatıp durdular.Bu konuda yerel medya olsun, ulusal medya olsun herkes kafasına göre bizlere birşeyler anlatıp durdular.Dahası bu konularda bir çok futbol uleması türedi ve bize kendi söyledikleri abuk subuk söylemlere yıllarca bizi inandırmaya çalıştılar.Ben yoksam bu takım asla şampiyon olamaz mantığı artık çürümüştür.Yerlinin yerlisi muhabbetleri artık rafa kalkmıştır, kalkmalıdır.Bursa'nın şampiyonluğu artık milletin gözünü açmıştır.Açmalıdır!!!

Yıllardır bize en çok okunan hikâye de şuydu, bizim İstanbul takımlarıyla yarışamayacak kadar paramızın olmadığıydı.Ama gördükki, Bursa'nın şampiyonluğuna etki eden etkenlerden para, en son sırada... Bursa'nın şampiyonluğunu iyi etüd etmek lazım.Bu şampiyonluğun sonuçlarına bakmak, iyi okumak, ders çıkarmak lalzımdır.

Şimdi soralım...

- Bursaspor şampiyon olurken, geçmişte ''efsane'' kadrolarının, şampiyon(!) kadroların, bu şampiyonluğa katkıları ne oldu? Ya da böyle ''efsane'' deyimi ile kadroları varmıydı?

- Bursaspor şampiyon olurken, Bursa'da kaç tane futbol uleması bu şampiyonluğa katkıda bulundu?

- Bursaspor şampiyon olurken alt yapıdan kaç tane oyuncuları mevcuttu?

- Bursaspor'un şampiyon olan kadrosunun maddi değeri kaç paradır?

- Bursaspor'un kadrosunda kaç tane eski takımından kovulmuş futbolcu vardı?

- Bursaspor'un kadrosundaki oyuncuların bonsevis bedeli ödenerek alınan kaç tane oyuncu vardı?

- Bursaspor'un kaç tane yabancı oyuncu vardı? Bunların hangisi yıldız tabir edeceğimiz isimlerdir?

Oysa Ersun Yanal, Konya maçını kaybedince Trabzon'daki yerel medya'nın attığı en çarpıcı başlık şuydu: ''go home Ersun'' Biz Ersun'a gereken desteği vermedik, vermiş gibi yaptık... Onun başarılı olmasını istemedik.Eğer o başarılı olsaydı belliki birilerinin futbol ulemalaığı son bulacaktı.İşte artık Bursa'nın şampiyonluğu ile bazı gerçekler gün yüzüne çıkmıştır, çıkmalıdırda...

Buradan Şenol Güneş'i istemiyorum mantığıda çıkmasın, sadece ben geçmişi ve bu olayı sorguluyorum.Bu takım Şenol Güneş'le şampiyonda olacaktır, buna inanıyorum.Hatta Şenol hoca ile şimdiden 5 yıllık mukavele bile yapmalıyız.Eğer istikrar istiyorsak bu şart...

Birde olayın taraftar boyutu varki beni en çok kahreden durumların başında bu geliyor.Trabzon'da onlarca taraftar gurupları var.Ve bu taraftar guruplarının sorsak hepsi takımlarını çok seviyorlar, Trabzonspor için canını verecek durumdalar.Ama aynı guruplara gelin artık tribünlerde sadece tek bir gurup olsun, birleşin dediğinizde canını verecek insanlar size 50 tane bahane uyduruyorlar ''bu iş onla olmaz, yok o varsa ben yokum, yok ben onun liderliğinde asla birleşmem, yok kafada o varsa asla gelmem'' gibi bir sürü bahane...

Peki şampiyoın olan Bursaspor tribünlerinde ne var? Bir tane gurup... Gurup üyesi olmayan binlerce Bursa'lıda maçlara gidip takımlarını bu gurubun önderliğinde destek oluyorlar.Oysa bizde bir gurubumuz tezahürata başlayınca diğerleri ''sakın bağırmayın, destek olmayın, sessiz durun, onlar bitince biz başlarız'' diye yanındakine söyleyen taraftar profilimiz mevcut. Böyle bir düzenden, böyle tribünlerden takımına samimi bir şekilde destek gelir mi? Herkes birbirini kolluyor.Kim ne yapacak? diye...

Bu konuyu enine boyuna konuşmak zorundayız.Zira bu gerçeklerle yüzleşmediğimiz sürece herkes birbirini kandırıp duracaktır... Ama Bursaspor'un şampiyonluğunu tek kelime ile özetleyecek olursak sadece ''birlik'' olarak buraya yazabilirim...

Cem Kıran
20.05.2010, 12:27
Yanlış anlama olmuşsa öncelikle özür dilerim kardeşim...

Oynadığımız her takım bizi yenmeye gayret ediyor maçlara daha çok asılıyor buna katılıyorum. Bursa maçlarında çoğu asılmadı maça bunda da haklısın...

Biz ayrıca hakemlerle de uğraşıyoruz...

Bütün bunlar için birlik olmamız lazım. Yönetim akıllı transfer yapmalı. Bize sınıf atlatacak,eksik bölgelerimizi kapatacak üst düzey oyuncu alması lazım...

Taraftar birlik olmalı. Gruplar birleşip stadı rakipler için cehenneme çevirmeli...

Biz bir olursak diğerleri karşımızda duramaz...

Evet abi ben de bunu anlatmaya çalıştım..Yok estğf.. ne demek abi..

Çok şeylerle uğraşıyoruz ama inş bunun üstesinden geleceğiz..

İHTİLALL
20.05.2010, 12:32
Ben de kuantum fiziği kurallarıyla eşdeğer bir şeyler yazmadım.

Ben birilerine kulp takmadan önce "acaba" diyerek kendimden başlamayı yeğliyorum.

Uydurma konusuna gelince, bir taraftarın uydurmalarının gerçekliğini düşünmektense idarecilerin uydurmalarının ne kadar gerçek olabileceğini düşünmeyi yeğlerim. :)

Senin yazının zorluğunu filan kastedmedimki,zaten..

Futbol takımında yapılması gereken işin basitliğinden bahsediyorum sadece..

Atla ,deve değil yani..

Uydurma konusuna gelince,

İstediğine inanma konusunda serbestsin tabi ki..

Ama Fatih Tekke'yi satan bir adam,yerine Umut Bulut'u alıpta ben şampiyon olacağım diyorsa,

Gökdeniz'i satıpta, Gabriç'i,Teofilo'yu getirip bunlarla şampiyon olacağım diyorsa,

Buna gülünür ,hemde her tarafla gülünür..

Bunların taraftarın forma alması ,tezahüratı ile alakası yoktur..

Forma almayıp,tezahürat yapmıyorsa sebebi budur zaten en başta..

Bir şey uydurmaya da gerek yok yani..

Mal meydanda..

Ayinesi iş kişinin, lafa bakılmaz ,demiş aga....

Semih
20.05.2010, 12:37
Eyvallah Ahmet Abi, bir başka başlıkta ben de tam bunları işliyordum iki gündür. :)

Semih
20.05.2010, 12:40
Veysel Abi, işin Fatih Tekke'lerde Gökdenizler'de bitmediğini Bursa açık net gösterdi bence.
Ben bugün yine iki yıl evvelki konumumdayım.

Taraftar taraftar olmasını bilirse, "Efsaneler" de gönüllerde kalmasını bilirse, ona buna karışmazlarsa; bal gibi de olur.

ilhan
20.05.2010, 12:42
Sürekli olarak olumsuz teoriler üretiyorsun Veysel abi. Sende farkındasındır sanıyorum bu durumun. Ne kadar sağlıklı olduğunun analizini sen yapacaksındır elbette. Ben dünde demiştim. Yönetim benim istediğim bir adamı almadı diye onlara sövmem, düşman bellemem, her hareketlerinin altında açık aramam. Ama eleştirimi de yapar, o duruma takılı kalmam.

Kişisel olarak şartlandıklarımızla da yüzleşebilmeliyiz. A kişisi A hatasını yaptıysa A kişisi hep hatalıdır diye düşünmek istemiyorum ben. Taraftar bazında söylemlerimden "taraftar sussun otursun" anlamı çıkarılmazsa sevinirim. Her şeye tepki göstermekle, olana tepki göstermek farklı şeyler.

Takım üzerinden düşünmeye başlarsak; bir hafta sövdüğümüz adamın ertesi hafta attığı golle göklere çıkıyoruz. Bir hafta yaptığı hata nedeniyle gol yediğimiz futbolcuya küfür edip ertesi hafta aynı futbolcunun top kaleye girmesin diye cansiperhane müdahalesiyle heyecanlanıyoruz.

Bu başlığın amacı salt olarak yönetimi topa tutma amacı taşımadığı günyüzü gibi belli. Ama biz ısrarla konuyu yönetime götürmeye, onları hedefe oturtmaya çabalıyoruz sanki. Elbette kimi insanın hedefi yönetimdir. Ama "şahsen" benim değil.

Orhan Aydın
20.05.2010, 12:46
Evet, kesinlikle bu iş taraftarda bitiyor. Yöneticilerin söylediği yalanlara inanmayan taraftarlarımız var. Çok ayıp, böyle şampıyon olunmaz.

Murat Erdem
20.05.2010, 12:47
Taraftarın Trabzonspor'a verdiği önemi, gösterdiği özeni, Trabzonspor adını verdiğimiz organizasyon, taraftarına gösteriyor mu ?

Mevcut durum da en az sorumluluk sahibi olan kesim Trabzonspor taraftarıdır.

Trabzonspor taraftarı "karşılıksız sevginin" kitabını yazıyor yıllardır.

26 senedir hiç bir mükafatını göremediği sevgisinin peşinden, köşe bucak savruluyor yurdun dört bir yanına.

Taraftar Trabzonspor'un ayağının altına halı olmuş durumda, her pislik altına süpürülüyor.

Taraftar kadar taş düşmesin başınıza !

SEDAT
20.05.2010, 12:49
- Bu konu niye yönetime kaydı onu anlıyamadım , yazıda gizlice belirtilen adres yönetimmiydi...

Murat Erdem
20.05.2010, 12:51
Taraftara gelince dilinin kemiği kaybolan bu güruh, iş Trabzonspor yönetenlerine gelince, neden vatan-millet-Sakarya savunma pozisyonu alır ?

İstisnalar kaideyi bozmaz. Layık olduğumuz kadar yönetiliyoruz.

genç61
20.05.2010, 12:52
Veysel Abi, işin Fatih Tekke'lerde Gökdenizler'de bitmediğini Bursa açık net gösterdi bence.
Ben bugün yine iki yıl evvelki konumumdayım.

Taraftar taraftar olmasını bilirse, "Efsaneler" de gönüllerde kalmasını bilirse, ona buna karışmazlarsa; bal gibi de olur.

bursa olsun bakalım birdaha olabilyorsa sen mucize bekiyorsun galiba unutma biz trabzonun biz mucize beklemiyoruz biz normal olanı istiyoruz
sen bursayla trabzonu bır tutma o kadrayu ver trabzona ayakaları tıtrer o formayı giyince ama adam bursada oynar

trabzonu bir tutma bursayla bura kadrosuna git bjk git fb git gs forması giydir gene sampiyon olamaz bu bir mucizeydi oda anadoluda bursaya nasıp oldu biz mucize beklemiyoruz eze eze sampiyonluk bekliyoruz

50 yılda bir sampiyonluk gormek istersen bursa gibi arkadaslık ortamının kurulmasını beklersin yok buyuk takımsan normal olanı beklersen takımında fatih gibi gokdeniz gibi topcular olmalı

yoksa bekle babam bekle

ilhan
20.05.2010, 12:54
- Bu konu niye yönetime kaydı onu anlıyamadım , yazıda gizlice belirtilen adres yönetimmiydi...

Maalesef böyle bir şartlandırma var. Sonra cevap verincede "Yönetimi savunuyorlar" diye etiketi yapışıyor.

Sanki çıkıp "Yönetimi eleştirenler etiketi" yapıştırılmış insanlara.

*

Şahsen ısrarla şu "birlik" kelimesinin çevresinde olmaya çalışacağım. En azından şu konuda.

Semih
20.05.2010, 12:55
Taraftarın Trabzonspor'a verdiği önemi, gösterdiği özeni, Trabzonspor adını verdiğimiz organizasyon, taraftarına gösteriyor mu ?

Mevcut durum da en az sorumluluk sahibi olan kesim Trabzonspor taraftarıdır.

Trabzonspor taraftarı "karşılıksız sevginin" kitabını yazıyor yıllardır.

26 senedir hiç bir mükafatını göremediği sevgisinin peşinden, köşe bucak savruluyor yurdun dört bir yanına.

Taraftar Trabzonspor'un ayağının altına halı olmuş durumda, her pislik altına süpürülüyor.

Taraftar kadar taş düşmesin başınıza !

Aynı şekilde ben de bilmem kaç senedir bu eylemin içindeyim, fakat yöntemin böyle olması gerekmiyor Murat Abi.

Nasıl ki, taraftarı suçlama refleksi var diyorsun; buna karşılık kimimizde de, taraftarı aklama refleksi var.

Miraç Atalay Çiftçi
20.05.2010, 12:57
İnanıyorum ki bazı yönetimsel kült sataşmaların altında başka şeyler var. Ki bu iktidar isteme, özlem nedeniyle gayet doğal.
Fakat zamanlaması yanlış...

Türkiye Kupasının alınması ve fb'nin şampiyonluktan edilmesi belki muhalif seslerin ses seviyelerini biraz kıstı ama emin olun bu güruz, görev süresinin dolmasına 6 ay kalan yönetimin transfer durumuna da şerh koyacaktır...

Oysa bu başlıkta durum farklı.
Denmek istenen, UYANIN!

süveyş
20.05.2010, 12:58
sabırla bu takımı tutuyorum, her ayrıntısını içime işliyorum...
tepeden tırnağa kenetlenmeliyiz başarısızlıkları, eksiklikleri araştırmalıyız hiçbir yerden fire vermeden nedenleri ortaya koyulmalı. bir ileri iki geri ile olmaz:(
bugünün değerli olduğunu bugünü değerli kılacak kişilerin kendileri olduğunu unutmamalılar...

bazen umudum öyle kırılıyorki ama yine de yılmıyorum kötü düşünürsen kötü olur, iyi olacak iyi olmalı...

bir de düşünüyorum bu takımda oynamanın değerini kavrayıp heyecan yapmıyorlar mı, ellerinde bu sevgiyi gösterecek imkanları var canını dişine takar oynarsın ya da tüm benliğini takıma verirsin vs....
ben bu takımı tutarken, maçlarını izlerken ya da takıma dair bir haber okurken elim ayağım buz kesiyor, her şeyi unutuyorum bazen demiyor değilim keşke bendeki sevgi onlara nakledilse kökü ben de yeniden diriltilirim o sevgiyi :)

SEDAT
20.05.2010, 12:59
Maalesef böyle bir şartlandırma var. Sonra cevap verincede "Yönetimi savunuyorlar" diye etiketi yapışıyor.

Sanki çıkıp "Yönetimi eleştirenler etiketi" yapıştırılmış insanlara.

*

Şahsen ısrarla şu "birlik" kelimesinin çevresinde olmaya çalışacağım. En azından şu konuda.

- Evet aynen öyle oluyor...Yönetime yaptığımız eleştiriler hiç görülmediği gibi ,eleştiri yaparsakta " Ne oldu daha dün savunuyordun " gibi tripler oluyor..

- Şurda birlik berberlikten bahsederken , hadi arkadaşlar herşeyi unutalım herşeye baştan başlayalım deniceğine...

- Vay efendim o şöyle yaptı o böyle yaptı...

genç61
20.05.2010, 13:00
once birlikten cok tepki koymayı bilmeli taraftar tepkisiz bir taraftar kitlesi olduk her seyi normal karsılar olduk

sampiyon olamıyorsak bu taraftararın tepkisiz kayıtsız hırsız kalmasındandır

bır kupada bıle cılgın gıbı sevınıyoruz sormak ıstıyorum acaba son 15 senede suraklı ıst takımlarına yenılıyoruz bır tepkı koyabıldıkmı hayır hayır hayır

işte bu tepkisizlik ve kayıtsızlık trabzonu kucultu surekli kotu transferler sureklı yonetım yanlıslarını ses cıkarmamak bızı bu hale getirdi

bazen en onemli birlik tepki koymaktır

fenerin sampiyonluktan ettik diye millet seviniyor ben ise nasıl boyle rezil top oynadık diye utanıyorum acıkcası bu kadroyla olmıcagı belli bunu insanlar bir gorsun

fb sampiyonluktan edıp bursanın sampiyonlugunu izleyen bir takım mı olcaz yoksa kupaları sampiyonlukları ardı sıra kaldrıran bir takım mı olcaz

Murat Erdem
20.05.2010, 13:03
Trabzonspor arızalı yol da kalmış bir araba. Taraftar arabayı arkadan ittiriyor, harekete geçirebilmek için. Ama direksiyonda ki sürücü marşı çevirip gaza basamıyor, bassa bile direksiyonu tutamayıp, duvara tosluyor. Şimdi suç kim de ? Arabaya omuz veren taraftarda mı ? Arabayı sürmeyi beceremeyen direksiyonda ki şöför de mi ?

ilhan
20.05.2010, 13:05
- Evet aynen öyle oluyor...Yönetime yaptığımız eleştiriler hiç görülmediği gibi ,eleştiri yaparsakta " Ne oldu daha dün savunuyordun " gibi tripler oluyor..

- Şurda birlik berberlikten bahsederken , hadi arkadaşlar herşeyi unutalım herşeye baştan başlayalım deniceğine...

- Vay efendim o şöyle yaptı o böyle yaptı...

Her şeyi unutmayalım. Aksine konuşulup özünde yarar sağlayacak bir şeyler varsa hep beraber oturup konuşalım. Ama maksat üzüm yemek değil bağcıya ağız burun girişmekse şahsen ben yokum. :)

Trabzonspor bir gemi olsun. Gemi bir yerden su alıyor. Orayı kapatalım. "Kaptan gemi su alıyor" demek fayda getirmez. :)

Semih
20.05.2010, 13:07
Arabaya omuz vermek, cenazede Ogün Temizkanoğlu'nu tartaklamaksa haklısın abi.
Tayfun Cora'yı yuhalamaksa, haklısın abi.
Gökhan Ünal'ın üzerine araba sürmekse, hakikaten çok haklısın Murat Abi.

SEDAT
20.05.2010, 13:08
- Bu gemi örneği daha bi gerçekçi oldu...:)

genç61
20.05.2010, 13:11
kupayı alantrabzonu onbinler karsılıyor ama gsnın yedekleri ile yendigi trabzona bir kisi tepki koymuyor eskiden bu boylemiydi

eski bir topcumuz biz hata yapmıktı taraftar oyle bir kızardıkı diyor gene eski bir topcumuz eskiden cok baskı vardı diyor trabzonda simdi ise yok diyor ne oldu eskiden sampiyonduk simdi ise hicbirsey

taraftar baskı ve tepki koymasını bilcek tepkisizlik bakısızlık basarısızık getirir buyuk olmak istiyorsak baskıda olmalı tepkide olmalı destekde olamalı bu 3 simdi nedense hic yok o yuzden sampiyonlukta yok tepki olsa bu takıma boyle kotu topcular alınırmı baskı olsa topcular boyle ruhsuz oynarmı

genç61
20.05.2010, 13:14
Arabaya omuz vermek, cenazede Ogün Temizkanoğlu'nu tartaklamaksa haklısın abi.
Tayfun Cora'yı yuhalamaksa, haklısın abi.
Gökhan Ünal'ın üzerine araba sürmekse, hakikaten çok haklısın Murat Abi.
ogune yapılan bir terbiyesizlıkı buher klupte oluyor
tayfunu tabiki yuhlıcak bu adam sampiyon trabzında oynıcak adam mı yada gokhan unal gercekci olalım boyle oyuncuları alırsan yuhlarlar tabi

gs ardayı yuhluyor gormuyormusun biz tayfunu yuhlamısız cok mu fb alex yuhladı iki sene once hey gidi hey

SEDAT
kupayı alantrabzonu onbinler karsılıyor ama gsnın yedekleri ile yendigi trabzona bir kisi tepki koymuyor eskiden bu boylemiydi

eski bir topcumuz biz hata yapmıktı taraftar oyle bir kızardıkı diyor gene eski bir topcumuz eskiden cok baskı vardı diyor trabzonda simdi ise yok diyor ne oldu eskiden sampiyonduk simdi ise hicbirsey

taraftar baskı ve tepki koymasını bilcek tepkisizlik bakısızlık basarısızık getirir buyuk olmak istiyorsak baskıda olmalı tepkide olmalı destekde olamalı bu 3 simdi nedense hic yok o yuzden sampiyonlukta yok tepki olsa bu takıma boyle kotu topcular alınırmı baskı olsa topcular boyle ruhsuz oynarmı

- Trabzonda baskı ve tepki Yok öylemi :)

Orhan Aydın
Şimdi, taraftarı da 26 senenin içine koymaya çalışanlar. NA zamanında da aynı çizgideler miydi acaba merak ediyorum:)

Semih

Ne baskıymış arkadaş!

Dün gece Abdullah Ercan'ın oradaydım belgeselini izliyordum, adam Fenerbahçe maçından sonraki infiali anlatırken hala tir tir titriyor.

Siz kalkmış, daha çok baskı, daha çok baskı diyorsunuz.

Ne oldu, o futbolcuları dövdünüz de şampiyon mu oldular?
Yoksa, o günden 5 sene sonra küme düşmemeye mi oynadık?

Baskı şampiyon mu yapmış, küme mi düşürmüş?

Semih
20.05.2010, 13:16
gs ardayı yuhluyor gormuyormusun biz tayfunu yuhlamısız cok mu fb alex yuhladı iki sene once hey gidi hey

Bir kere de yanlış örneği getirip gözümüze sokmayın yahu.
Arda'yı yuhalamış Gs...

Ne oldu yuhaladı da? Sonuçları, getirileri, götürüleri ne oldu?
Şunu düşünen hiç mi yok aranızda?

Murat Erdem
20.05.2010, 13:16
Semih, elli yıla yakın mazimiz de üç tane münferit olay olmuş onları saydın.

Bir de Trabzonspor'un peşinden savrulurken, şehit olan kardeşlerimizi saysan !

Şehitlerin analarına "Başınız sağolsunu" çok görenleri saysan !

genç61
20.05.2010, 13:17
- Trabzonda baskı ve tepki Yok öylemi :)
evet yok bunları senol hoca soyluyor eskisi gibi baskı ve tepki yok diyor nedense onun döneminde baskıda vardı tepkide ama sampiyonlukta vardı

sen var diyorsan o ayrı emin ol olsa o topcular stadtan cıkamazdı

bu baskı ve tepki olayı aynı zamanda diger takım topcularıda dıyor eskiden o stadtan gelip geldikmi cıkamazdık hep bize hen kendi oyuncuarına acayıp kızardı taraftar simdi ise elini kolunu sallayarak cıkıyorsun kimse bir sey demiyor diyor bu topcular diyor fb bjk gslisi he sen var diyorsan o ayrı

Semih
20.05.2010, 13:18
Abi işte mesele burada, bu başlıkta taraftarın yanlışını sayarken bir diğer başlıkta yönetiminden futbolcusuna görebildiğim tüm diğer yanlışları sayıyorum.

Trabzonspor oluşumunun her ayağı çürük.
Sağlam duran bir tarafı yok.

Kimse ak kaşık konumunda değil.

albatros
20.05.2010, 13:20
sorun o kadar açık ki.
bütün taraflar karşı tarafı suçluyor.
yazıda anlatılmak istenen herkesin dönüp kendine bakması değil mi?
ama yok herkes yanlış ben doğruyum değil mi?
bir başlık amacından ancak böyle sapabilirdi.

genç61
Bir kere de yanlış örneği getirip gözümüze sokmayın yahu.
Arda'yı yuhalamış Gs...

Ne oldu yuhaladı da? Sonuçları, getirileri, götürüleri ne oldu?
Şunu düşünen hiç mi yok aranızda?
git eski topcuları dinle sokaga cıkamazdıkdiyorlar yenildikmi simdi varmı oyle bir sey yok baskı olan yerde destekte vardır cunku basarısızsa tepki koyuyorlar demektir sen ne tepki koyuyorsun son 15 senede içerde dısarda madara oluyorsun bir kupada goklere sıcrıyorsun bu tepkisizlik isten seni boyle bir ufacık kupada mutlu eder bilmem anlatabildimmi

bu kadar yeter artık is vakti

Orhan Aydın
Futbolcularına paratoner muamelesi yapıp kavgadan kaçan adamlar suçlu değil, ıslıklayanlar suçlu.

Hürgün Aygün
20.05.2010, 13:22
Gerçekten de bu işe bir dur denilmeli ilk olarak biz taraftarlar kendi üzerimize düşüp kulübe baskı yapıp destek olmalıyız.Kulüp ise doğru tercihler yapmalı taraftarın da bir sabrı var her şey yeniden başlamalı.

Murat Erdem
20.05.2010, 13:23
İnanın bana en az çürüyen ayak, taraftar ayağı...Bu masa ayakta durmayı başarıyorsa, o taraftar ayağı sayesinde duruyor.

Murat Hızal
git eski topcuları dinle sokaga cıkamazdıkdiyorlar yenildikmi simdi varmı oyle bir sey yok baskı olan yerde destekte vardır cunku basarısızsa tepki koyuyorlar demektir sen ne tepki koyuyorsun son 15 senede içerde dısarda madara oluyorsun bir kupada goklere sıcrıyorsun bu tepkisizlik isten seni boyle bir ufacık kupada mutlu eder bilmem anlatabildimmi

İş vakti derken önerileri alalım,konuşmakla olmuyor kendin diyorsun.

Semih

Yahu futbolcularının korkudan sokağa çıkamadıkları bir başka takım da eski Irak Milli Takımı.

Şu Saddam dönemindeki..

Bu mudur?
Mesele orada mıdır?

Tepki koymakla abartmak arasındaki çizgiyi netleştirelim hele.
Avni Aker'de hala paşalar gibi tepki gösteriyorsunuz, lamı cimi yok.

Şampiyon mu oldunuz?
Ben göremedim herhalde.

metehan
Benzer şeyleri kupa finali sonrası da yazmıştım. Urfa'daki o coşkuyu ve ilgiyi gördükten sonra artık TS yönetiminin bunun hakkını vermesi gerektiğini söylemiştim. Bursa'nın şampiyonluğu işin tuzu biberi oldu. Fazla uzatmaya gerek yok, artık pekçok ezber bozuldu. Başta yönetim olmak üzere herkes üzerinde düşeni alır ve yaparsa TS'un zirveye oynamaması için hiçbir neden yok. Sevgili Hakan Kulaçoğlu ağabeyimizin dediği gibi şampiyonluk kısmet işidir ama sen önce gereğini yap. Onu sonuna kadar hele bir kovala, sonucu birlikte görür ve değerlendiririz. Benim tek derdim TS'un şampiyon olması değildir, yönetimin ve diğer birimlerin üzerine düşeni samimiyetle yapmasıdır. Ben önce bununla ilgileniyorum.

ilhan
20.05.2010, 13:24

Taraftar birlik,
Yönetim birlik,
Teknik heyet birlik,
Futbolcular birlik...

Hep "birlik" olmayı er ya da geç başarabiliriz umarım.

İHTİLALL
20.05.2010, 13:25
Sürekli olarak olumsuz teoriler üretiyorsun Veysel abi. Sende farkındasındır sanıyorum bu durumun. Ne kadar sağlıklı olduğunun analizini sen yapacaksındır elbette. Ben dünde demiştim. Yönetim benim istediğim bir adamı almadı diye onlara sövmem, düşman bellemem, her hareketlerinin altında açık aramam. Ama eleştirimi de yapar, o duruma takılı kalmam.

Kişisel olarak şartlandıklarımızla da yüzleşebilmeliyiz. A kişisi A hatasını yaptıysa A kişisi hep hatalıdır diye düşünmek istemiyorum ben. Taraftar bazında söylemlerimden "taraftar sussun otursun" anlamı çıkarılmazsa sevinirim. Her şeye tepki göstermekle, olana tepki göstermek farklı şeyler.

Takım üzerinden düşünmeye başlarsak; bir hafta sövdüğümüz adamın ertesi hafta attığı golle göklere çıkıyoruz. Bir hafta yaptığı hata nedeniyle gol yediğimiz futbolcuya küfür edip ertesi hafta aynı futbolcunun top kaleye girmesin diye cansiperhane müdahalesiyle heyecanlanıyoruz.

Bu başlığın amacı salt olarak yönetimi topa tutma amacı taşımadığı günyüzü gibi belli. Ama biz ısrarla konuyu yönetime götürmeye, onları hedefe oturtmaya çabalıyoruz sanki. Elbette kimi insanın hedefi yönetimdir. Ama "şahsen" benim değil.

Bi dakikaaa,

Olumsuz teori üretiyorum,öylemi?

İlhan'cığım dört yıldır yazıyorum burada ve sen forum yöneticisisin,

Benim asılsız ve olumsuz bir iki teorimi yazarmısın lütfen..

Ne olmamışta ben oldu demişim veya ne olmuşta ben olmadı demişim..

Mesela kupa maçının Ş.Urfa'da oynanmasının zannedilenin aksine bizim lehimize sonuçlanacağını ve ısrarla feneri yenip kupayı kazanacağımızı iddia ettim ki,

Bu son üç yıldır elle tutulur tek şey ,neredeyse..

Bumu olumsuz teori?

Yönetime gelince,

Bin kere yazdım hemen hemen her kurumda,

Özellikle futbol kulüplerinde,

Performansın % 99 u yönetim kuruluna aittir..

Başarılı veya başarısız..

Diğer ayrıntılar,teferruattır ama ahaliyi acaip oyalar..

Hatta bu ayrıntılar ,genellikle ana konuları arka plana iter..

Murat Hızal
20.05.2010, 13:27
Semih, elli yıla yakın mazimiz de üç tane münferit olay olmuş onları saydın.

Bir de Trabzonspor'un peşinden savrulurken, şehit olan kardeşlerimizi saysan !

Şehitlerin analarına "Başınız sağolsunu" çok görenleri saysan !

Yapmayın artık ölmüş insanlar üzerinden politika yapmayın.

SEDAT
20.05.2010, 13:27
- Bu takımdaki baskı hiç bir takımda yok kimse bana anlatmasın...

- Bu takım ne zamanki Tribünlerde yenildiği zaman bile Alkışlayan bi taraftarı görürse o zaman şampiyon olucaktır..

- Örnek vermek istemezdim ama Bursaspor tribünleri açık bi örnektir...

Semih
20.05.2010, 13:28
Hiçbir hastalığımız gözden kaçmamacasına bir operasyon lazım bize.
Taraftar daha az hasta, onu sonraya bırakalım dersek kaybederiz.

Benim için bundan sonra üzerine titrenecek hiçbir değer yok Trabzonspor'da.

Hepsi düzeltilmeli.
Hepsi organize edilmeli.

İhtilalse, buyrun ihtilal.

Napoli
20.05.2010, 13:28
Erk sahiplerinin,

Trabzonspor Küçük olsun ama benim olsun..Umurlarında değil,şu ligde

sampiyon olmak okadar basitki zor değil

bir takım düşünün son 25 yılda hep kafada oldu ama malesef sampiyon

olamadı.neden acaba teknık açıdanmı hakemlerdenmi yoksa yonetim

biçimindemi ?Bu takım sampiyon olamamışsa,sadece sebebi abi senin

yukarıda ,saydığın nedenlerden dolayı olamamıştır.

Trabzonspor eyvah sampiyon olucak,diyen zavalı insanlardan dolayı..

Yılarca kendmizi avuttuk yok istanbul medyası istemıyor,Yok hakemler

istemıyor geçniz efendiler dıyorum artık.

Şampiyon olamamızı istemeyen bu kulube çöreklenmiş 70 lik ihtiyar

amcalardır.

bir taneside isim verıyorum Hayrettın beydir

SEDAT
20.05.2010, 13:29

Hepsi düzeltilmeli.
Hepsi organize edilmeli.

- Çok güzel söyledin ...

ilhan
20.05.2010, 13:32
Bi dakikaaa,

Olumsuz teori üretiyorum,öylemi?

İlhan'cığım dört yıldır yazıyorum burada ve sen forum yöneticisisin,

Benim asılsız ve olumsuz bir iki teorimi yazarmısın lütfen..

Ne olmamışta ben oldu demişim veya ne olmuşta ben olmadı demişim..

Mesela kupa maçının Ş.Urfa'da oynanmasının zannedilenin aksine bizim lehimize sonuçlanacağını ve ısrarla feneri yenip kupayı kazanacağımızı iddia ettim ki,

Bu son üç yıldır elle tutulur tek şey ,neredeyse..

Bumu olumsuz teori?

Yönetime gelince,

Bin kere yazdım hemen hemen her kurumda,

Özellikle futbol kulüplerinde,

Performansın % 99 u yönetim kuruluna aittir..

Başarılı veya başarısız..

Diğer ayrıntılar,teferruattır ama ahaliyi acaip oyalar..

Hatta bu ayrıntılar ,genellikle ana konuları arka plana iter..

Özellikle Fatih Tekke transfer süreciyle başlayan ve sürekli "yönetim için" olumsuz mesajlarını mı sıralayayım Veysel abi? Teorilerden kastım; her şeyin ucunu yönetime dayandıran mesajların.

Yok ben öyle mesajlar yazmadım, benim maksadım üzümleri yemekti diyorsan ben senden "özür dilerim" hep yanlış algılamışım.

Yönetim ne yaparsa doğrudur demiyorum ki; yönetim ne yaparsan yanlıştır diyeyim.

Valla elle tutulur bir Urfa örneğin için teşekkür ediyorum. Başka da olmamıştır zaten yönetim için "Evet, doğru bir hamle" dediğin.

*

Bunun dışında ısrarla konunun yönetime kaymasını istemediğim için kısa kesmek istiyorum. Sürekli konu oraya kayıyor. Şahsen ben de buna vesile olanlardanım.

Özünde "birlik" yatan bir konunun bu denli kaynamasına sebep olmak istemem.

"Birlik",

Neredeyse orada olmak istiyorum.

Trabzonspor bir gemi benim için.

Hava fırtınalı olabilir, yağmurlu olabilir, güneşli de olabilir.

Fırtınalı ve yağmurlu günleri seviyorum. Güneşli günleri hep beraber severiz.

Murat Erdem
20.05.2010, 13:33
Biz taraftarlar bu platform da, bu tartışmaları yaparak, bahsedilen "yüzleşmeyi" yapıyoruz zaten.

Sıra makamları işgal eden, erk sahiplerin de !

Napoli
20.05.2010, 13:35
Futboldan anlamayıp ama futbol topuna sahip olduğu için mahale maçarında oynayan

kasabın oğlu gibi insanlar olduğu sürece başarı gelmez.

kızdım topumu aldım gıdıyorm

İHTİLALL
20.05.2010, 13:36

Hepsi düzeltilmeli.
Hepsi organize edilmeli.

Eyvallah Semih,

Bunu yapmak için,

Mevcut başkana "kutsal bir misyon" yüklememliyiz ama..

Dağları aştın geldin,

Bizleri abat ettin gibisinden..

Bu yönetiminde,bir öncekinden pek farkı olmadığını,hatta daha da kötü olduğu tespitini kabul edebilirsek,

Oradan başlayabiliriz..

SEDAT
20.05.2010, 13:40
- Yok abiler bu birlik işi zor hala başka hesaplardayız :)

albatros
20.05.2010, 13:41
Herkes arınacak egolarından.Sırf Hayrettin Hacısalihoğlu değil taraftar da arınacak muhalifler de arınacak.
Yüzleşme Trabzonspor'un her noktasına sirayet etmeli.Başkanından malzemecisine, taraftarına kadar herkese.En başta kendimize.
Nasıl ki Milli Takım maçlarında herkes hangi takımın taraftarı olduğunu unutup tek bir sesle Türkiye diye bağırıyor, biz de Trabzonspor'u aynı şekilde destekleyeceğiz.

Semih
20.05.2010, 13:41
Eyvallah Semih,

Bunu yapmak için,

Mevcut başkana "kutsal bir misyon" yüklememliyiz ama..

Dağları aştın geldin,

Bizleri abat ettin gibisinden..

Bu yönetiminde,bir öncekinden pek farkı olmadığını,hatta daha da kötü olduğu tespitini kabul edebilirsek,

Oradan başlayabiliriz..

Karakterim dolayısıyla bugüne kadar "kutsal misyon" yanlışına düştüm düştüm durdum.

Yine bugün aynı karakterim sebebiyle, yanlışımdan dönmüş olduğumu düşünüyorum.

Trabzonspor'u doğuran karakterin -kişilerin değil, karakterin- yüceliğine atfen, bu temizlenmeyi de en iyi yapacak olan o karakterdir diyorum.

Emirhan Makul
20.05.2010, 13:42
Taraftar birlik,
Yönetim birlik,
Teknik heyet birlik,
Futbolcular birlik...

Trabzonspor Klübünü Bir Arap veya Bir Rus almadıktan sonra Bunların hiç birini başaramayız. Çünkü can çıkar huy çıkmaz .

ESER
Trabzonspor arızalı yol da kalmış bir araba. Taraftar arabayı arkadan ittiriyor, harekete geçirebilmek için. Ama direksiyonda ki sürücü marşı çevirip gaza basamıyor, bassa bile direksiyonu tutamayıp, duvara tosluyor. Şimdi suç kim de ? Arabaya omuz veren taraftarda mı ? Arabayı sürmeyi beceremeyen direksiyonda ki şöför de mi ?

arabanin direksiyonunu muavinine teslim edip, iki de bir yol kenarindaki bariyerlere, uyari levhasina carpan arabanin faturasini yol kenarina yol guvenligi icin levha, bariyer koyan karayollarina kesen bir sofor varsa o arabanin olumcul kazalar yapmamasi bile basaridir. ..

isin aci tarafi ise guvendigi muavinin daha aracin mazotla mi yoksa benzinlemi calistigini bile bilemeyecek kadar zavalli olmasi..

onu da pompaciya sorar soforumuz:)

Semih
Sedat Abi, nerede toparlanacağımızı tartışmadan birlik olmanın ne manası olur?
Birlik olup, "Eeee sırada ne vardı?" mı diyelim? :)

ilhan
20.05.2010, 13:43
Nasıl ki Milli Takım maçlarında herkes hangi takımın taraftarı olduğunu unutup tek bir sesle Türkiye diye bağırıyor, biz de Trabzonspor'u aynı şekilde destekleyeceğiz.

Bursaspor örneği bu tezi çok iyi ispatlıyor sanırım.

albatros
20.05.2010, 13:43
Bu sezonun başı mıydı geçen sezonun başı mıydı bilmiyorum.
Sadri Şener bütün eski başkanları davet etmişti birlik için.
Hatırlar mısınız bir fotoğraf çekileceği zaman bile suratları asıktı bazı başkanlarımızın :)
Daha fotoğrafta birliği sağlayamamışız. Ama inşallah bir gün sağlanacak bu birlik.

Emirhan Makul
20.05.2010, 13:45
Hatırlar mısınız bir fotoğraf çekileceği zaman bile suratları asıktı bazı başkanlarımızın :)
Daha fotoğrafta birliği sağlayamamışız. Ama inşallah bir gün sağlanacak bu birlik.

He Abi o şey değil mi hani şu sürekli

"Ben , Ben , Ben , Ben , Ben " diyen eski başkan.

:D

albatros
20.05.2010, 13:46
He Abi o şey değil mi hani şu sürekli

"Ben , Ben , Ben , Ben , Ben " diyen eski başkan.

:D

fotoğrafı aradım ama bulamadım internette.
ama çok iyi hatırlıyorum o kareyi :)

SEDAT
20.05.2010, 13:47
- Ali şen gelir aklıma hep..hep takımı Büyük tufan geçirdiği zamanlarda çıkıp konuşur yada Tribünler onun için bağırdığı zaman..aslında O klübün ona ihtiyacı vardır ama o başka yerlerdedir hep..

- Bilmem anlatabildimmi :)

İHTİLALL
20.05.2010, 13:49
Özellikle Fatih Tekke transfer süreciyle başlayan ve sürekli "yönetim için" olumsuz mesajlarını mı sıralayayım Veysel abi? Teorilerden kastım; her şeyin ucunu yönetime dayandıran mesajların.

Yok ben öyle mesajlar yazmadım, benim maksadım üzümleri yemekti diyorsan ben senden "özür dilerim" hep yanlış algılamışım.

Yönetim ne yaparsa doğrudur demiyorum ki; yönetim ne yaparsan yanlıştır diyeyim.

Valla elle tutulur bir Urfa örneğin için teşekkür ediyorum. Başka da olmamıştır zaten yönetim için "Evet, doğru bir hamle" dediğin.

*

Bunun dışında ısrarla konunun yönetime kaymasını istemediğim için kısa kesmek istiyorum. Sürekli konu oraya kayıyor. Şahsen ben de buna vesile olanlardanım.

Özünde "birlik" yatan bir konunun bu denli kaynamasına sebep olmak istemem.

"Birlik",

Neredeyse orada olmak istiyorum.

Trabzonspor bir gemi benim için.

Hava fırtınalı olabilir, yağmurlu olabilir, güneşli de olabilir.

Fırtınalı ve yağmurlu günleri seviyorum. Güneşli günleri hep beraber severiz.

Urfa işini yönetime maletmedim ki..

Onlar karşıydılar,çıkıp adam gibi söyleyemediler bile..

Mı mı yaptılar bize de sorulsaydı filan..

Fatih Tekke konusuna gelince,

Sırf H.H. şeyinin keyfi olsun diye,

Avrupa çapında ve kendi tarftarımız olan bir oyuncuyu almamak için,

Güya transfer yapıyormuş gibi Ağustosta Gabriç'i ,ocaktada Teofilo'yu getirdiler.

Ve bu iki oyuncunun maliyeti yaklaşık 9,5 milyon dolar..

Ve iddia ediyorum,

Bu yapılan iş,

Tüm Türk futbol tarihinin en büyük kepazeliklerinden biridir..

Çünkü o transferler tercih filan değildir,resmen organizasyondur..

Çokta iddialıyım,bu konuda..

Bu tutumdaki insanların yetkili olduğu bri kurumda,

Taraftarların(içinde her yaş grubu ve her düşünceden ,her sosyal katmandan insan bulunan)terbiye edilmesi düşüncesi fanteziden öte değilidir..

Bazı söylediklerim sana çok iddialı gelebilir,

Ama Gabriç ve Teofilo gelmeden daha ,

Ne için alındıklarını ve nemal olduklarını yazmıştım..

Ben Teofilo'yu santrafor diye yutacak yaşı çoktan geçtim..

Ayrıca bu başlık "yüzleşme" başlığı,birlik olayına nereden girdin?

Bence taraftar birlik zaten..

Urfa'yı görmedinizmi?

Birlik olamayan "histeri" müptelası koca koca adamlar, kendine baksın önce..

Great White
20.05.2010, 13:50
Şampiyon olmak için camiaların efsane kadrolara, ya da geçmişte kulübüne çok büyük hizmetler etmesi şartı olmadığını gördük...

Ben bu üğlkede şampiyonların mükemmel oldukları için değil, kötünün iyisi oldukları için şampiyon olduklarını defalarca yazdığımda bana "Uzun vadeli istikrar planları yapmadan bu iş asla olmaz" şeklinde karşı çıkmışlardı..

Hatta konuyla ilgili foruma bir de yazı yazmıştım tam bir yıl önce..

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=14448

Daha iki sene evvel alt lige düşen Bursaspor beni doğrulamış oldu böylece..

Orhan Aydın
20.05.2010, 13:51
Bu 'Birlik' sağlam temeller üzerine olmalı. Yoksa 'Madenciliğin kaderi' olur çıkar.

Semih
20.05.2010, 13:54
Soner Abi o halde uzun vadeli planlarla şampiyonluklara ambargo koyulur diyelim de, yine planlamadan yana olduğumuzu belirtelim.

Safımız belli olsun hesabı. :p

Çağatay_
20.05.2010, 13:55
Ben birde şunu merak ediyorum 6 kez şampiyon olduğumuzda Camiamız ve Taraftarlarımız bir bütünmüydü ?

Güzel soru :)

Bence takım o kadar iyiydi ki, camiadaki kargaşaya rağmen eze eze domine etti ligi.

Great White
20.05.2010, 13:57
Soner Abi O halde uzun vadeli planlarla şampiyonluklara ambargo koyulur diyelim de, yine planlamadan yana olduğumuzu belirtelim.

Safımız belli olsun hesabı. :p

Uzun vadeli istikrar planına karşı değilim zaten Semih:)

Demek istediğim, bu ülkede şamiyon olabilmek için bunun olmazsa olmaz bir şart olmadığıdır..

Mesela bu sene Umut' dan başka bir forvetimiz daha olsaydı bize hiç değilse 3 maç kazandırıp, Broos döneminde yaşadığımız rezil tabloya rağmen son haftaya kadar şampiyonluğu kovalamamızı sağlardı..

Badaloğlu
20.05.2010, 13:57
sorun o kadar açık ki.
bütün taraflar karşı tarafı suçluyor.
yazıda anlatılmak istenen herkesin dönüp kendine bakması değil mi?
ama yok herkes yanlış ben doğruyum değil mi?
bir başlık amacından ancak böyle sapabilirdi.

Taraftar birlik,
Yönetim birlik,
Teknik heyet birlik,
Futbolcular birlik...

Çok şükür derdimi anlatabildiğim, ya da beni anlayan bir kaç kişi görmek güzel... Bu arada İlhan, yerel medya içinde birlik şart, onu unutmuşsun:) Yahu ben yazıyı o kadar uzun yazdım belki gereksizdi ama aklıma geleni yazdım sadece.Ama işin aslını ve yazının özetini İlhan yazmış.Sadece birlik istiyorum.Yensekte yenilsekte bu takımı deli gibi destekleyen taraftarlar istiyorum.

Bakın arkadaşlar bu konuyu bu kadar dallandırıp budaklandırıp hatta siyasete alet etme girişimlerinizden vazgeçin.Gereksiz çünkü, benim tarzım asla bu değildir. Bu takım için kim ne kadar güzel iş yaparsa yapsın, siyasi konumu ne olursa olsun, onu sırtımda taşırım.Bırakın şunun dönemi, bunun dönemi diye olayı kıt bir kalıba sokma çabalarını...

Birde eskiden taraftar şöyleydi, taraftar böyle tepki verirdi laflarını artık bırakalım. Ne dedik? çağımız değişti, teknolojik çağdayız artık.Taraftarın tepki vermesiyle şampiyon olunacaksa eğer Beşiktaş her sene şampiyon olmalıydı.

Yazıda anlatılmak istenen asıl mevzuyu yukarda arkadaş çok güzel izah etti.Herkes aynada bir kendine baksın... Yöneticiler, futbolcular, taraftarlar, basınımız, tüm camia... Bursa'yı şampiyon yapan etkenlere ve kadrolarına, hocalarına, medyasına, taraftarına bir bakın.Çok zor değil gerçekleri görmek...

Buynun haricinde bu başlıkta yazılan, çizilen, anlatılmak istenen garip konular (buna siyasette dahildir) asla benim anlatmak istediğim konular değildir.

Birlik, sadece birlik...

İHTİLALL
20.05.2010, 13:58

Mesela o fotoğraf yapılmadan önce,

Verilen mesajlardan,

Bunca yıllık tecrübeme rağmen, ben dahi saf saf heyecanlamıştım..

Benimde çok eleştirdiğim bir Nuri Albayrak mesela..

Adamı ibra etmedik,yerin dibine soktuk..

İbra etmemek ne demek?

Sen çaldın demek..

Versene mahkemeye..

Arasan kulübün hakkını..

Yoksa alçakça şeylermi uydurdun?

Bilanço açıklıyorsun adama 3 milyon Tl borcun var hala..

Yoktur desene!..

Ondan sonra bu adama bana destek ol,birlikolalım diyorsun..

Güldürmemeli insanlar kendilerine..

sessizkral_1
20.05.2010, 14:03
Sayın Badaloğlu (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=472) konunuzda bazı kısımalara katılmakla birlikte atladığınız birşey var.

Trabzonspor belki hem geçmişteki başarılarını bahane etmiştir doğrudur.

Fakat Trabzonspor En son şampiyon olduğu zamandan beri herzaman şampiyonluğa oynayan bir takımdır.Bu yönde ciddi bir istikrarımız vardır.Zira bu süreçte defalarca ligi 2. bitirmiş bir takımımız vardır.

Belki bunun sonucu şampiyonluk olmamıştır ancak bu istikrar Trabzonsporu herzaman büyük kılan başka bir etkendir.

Evet Bursaspor mütevazi kadrosuyla şampiyon olmuştur.Ancak bu Trabzonspor'un başarısızlığı olarak bir unsur kabul edilemez.Bursaspor şampiyonluğundan sonra yıllarca aynı istikrarda gitsin ozaman bu değerlendirmeyi yapalım.

İHTİLALL
20.05.2010, 14:09
Çok şükür derdimi anlatabildiğim, ya da beni anlayan bir kaç kişi görmek güzel... Bu arada İlhan, yerel medya içinde birlik şart, onu unutmuşsun:) Yahu ben yazıyı o kadar uzun yazdım belki gereksizdi ama aklıma geleni yazdım sadece.Ama işin aslını ve yazının özetini İlhan yazmış.Sadece birlik istiyorum.yansekte yanilsekte bu takımı deli gibi destekleyen taraftarlar istiyorum.

Bakın arkadaşlar bu konuyu bu kadar dallandırıp budaklandırıp hatta siyasete alet etme girişimlerinizden vazgeçin.Gereksiz çünkü, benim tarzım asla bu değildir. Bu takım için kim ne kadar güzel iş yaparsa yapsın, siyasi konumu ne olursa olsun, onu sırtımda taşırım.Bırakın şunun dönemi, bunun dönemi diye olayı kıt bir kalıba sokma çabalarını...

Birde eskiden taraftar şöyleydi, taraftar böyle tepki verirdi laflarını artık bırakalım. Ne dedik? çağımız değişti, teknolojik çağdayız artık.Taraftarın tepki vermesiyle şampiyon olunacaksa eğer Beşiktaş her sene şampiyon olmalıydı.

Yazıda anlatılmak istenen asıl mevzuyu yukarda arkadaş çok güzel izah etti.Herkes aynada bir kendine baksın... Yöneticiler, futbolcular, taraftarlar, basınımız, tüm camia... Bursa'yı şampiyon yapan etkenlere ve kadrolarına, hocalarına, medyasına, taraftarına bir bakın.Çok zor değil gerçekleri görmek...

Buynun haricinde bu başlıkta yazılan, çizilen, anlatılmak istenen garip konular (buna siyasette dahildir) asla benim anlatmak istediğim konular değildir.

Birlik, sadece birlik...

Ahmet ,

Ben seni çok iyi anlıyorum..

Ama çok basit bir kuraldır,

İnsanların kollektif hareket etmeleri için,

Aynı amacı taşıyor olmaları lazım..

Bu bahsettiğin resetlemeyi,

Aslında bu yönetim gelince yaptık..

Hepimiz heyecanlandık,efsane başkan geldi filan dedik..

Bizzat kendileri,her şeyin içine ettiler..

Bugün camianın tartıştığı konulardaki fitnenin kaynağı,

Bizzat yönetimin kendisidir..

Bırak bütünleşmeyi..

Peki ,soruyorum o zaman nasıl bütünleşilecek bu adamlarla?

Gözümüzün içine baka,baka hocaya küfür ettirecekler,resmi sitede,

Ayağı kırık Yattara'ya "sahtekar" damgası vuracaklar,

Elin gavurunu sepetlemek için "ezana sövdü" diye uyduracklar,

Biz de helal olsun mu diyeceğiz?

Hata ,kusur başımın üstüne..

Ama yukarıda yazdıklarım hata filan değil..

Bizim köyde ,böyle işlere "gavurluk ediyir" derler..

mazosist
20.05.2010, 14:10
Ben bu üğlkede şampiyonların mükemmel oldukları için değil, kötünün iyisi oldukları için şampiyon olduklarını defalarca yazdığımda bana "Uzun vadeli istikrar planları yapmadan bu iş asla olmaz" şeklinde karşı çıkmışlardı..

Kötünün iyisi kavramı bence yanlış.
Bunu bu ülkede kim çıkardıysa anlamak mümkün değil.
Trabzonspor şampiyon oldu kötünün iyisiydi o yüzden,yok böyle birşey
Kötü kötüdür. İyinin çok iyisi vardır ama. O zaten iyi mi çok iyimi avrupa arenasında belli olur.
Galatasarayın uefayı aldığı kadrosu iyi değil çok iyidi mesela ha o zamandan beri öyle bir kadro olmadı Türkiyede . Ama iyi kadrolar çok oldu.
Takım olabilmekle başlanıyor istikrara.
Teknik adamın ,Başkanın , Futbolcuların iskelet kadrosu hep aynı ama taraftar sürekli değişmeli sürekli bir şeyler katmalı.
Tarihinde ilk defa süper lige çıkmış bir Sivas her sene aynı isimlerle 2-3 isim katarak zirveye oynadı. Çok ta zor değil dediğimiz lig için bence çok normal. Biraz istedin mi birlik beraberlik oldu mu oluyormuş demek için ulema olmaya gerek olmayan bir lig,, hani dandik ya bizim lig o bakımdan.
Uzun vadeli plan bu lig için değil aslında bu ülke takımları için geçerli.
Neden mi? çünkü doğru düzgün taraftarları olmayan bir sürü kulup hepsinin borcu diz boyu.Kimisinin aldığı ülke kupası bile haciz edilmiş. Tabiki bu vb takımlar için uzun vadeli planlar gerekli. Ama 3 istanbul ve sizin için değildir peki neden? Neden açık sizde un var şeker var helva yok niye suyu bulamıyorsunuz.Su sizin kendi evlatlarınız. Siz her istediğiniz futbolcuyu alamıyorsunuz neden hemen bu 3 takım zıplıyor sizden fazla parayı basıyor alıyor gelecek vaadeden gençleri. Bizim küme düşmemiz bizim lehimizedir.Bizi kendimize getirdi. Şimdi ne borcumuz var ne de suyumuz eksik. O yüzden helva yaptık. Dünkü takım olsak bu dediğinde haklısın. Bundan sonra yaparmıyız suyumuzu satmazsak ki satmayacağız inşallah yine yaparız.
Ama sizin de yapmanızı çok isterim. sizin de acilen şampiyon olmanız gerek bu ligde.

macuka
20.05.2010, 14:18
Yuzlesme icin Bursaspor un sampiyon olmasina gerek yoktu, bu cok daha onceden yapilmaliydi zaten...
Birlik ve beraberligi, eger Senol hoca da saglayamazsa, bundan sonra da saglanacagini dusunmuyorum..

Arti ben Bursaspor un tesadufen sampiyon olduguna inananlardanim ve eger TS basaramazsa, anadoludan bir 25 sene daha sampiyon cikmayacagini dusunenlerdenim.

Great White
20.05.2010, 14:20
Mazoşist..

O verdiğin 2000 yılındaki Galatasaray örneği haricinde "Kötünün iyisinin şampiyon olduğu" teorisini çürütebilecek başka bir argüman bulamazsın zaten..

Umarım bu sezon siz de Avrupa' da gerçek anlamda başarıyı yakalarsınız da kötünün iyisi olmadığınızı ispatlarsınız:)

Beşiktaş geçen sene, GS bir önceki sene bir takımın yaşayacağı bütün travmaları yaşayarak şampiyon oldular yahu..

Fenerbahçe bu sezonun başı ve sonu hariç tarihinin en rezil dönemlerinden birini yaşamış olmasına rağmen son hafta bizimle oynamak yerine milletin şişirip durduğu A. Gücü ile karşılaşmış olsaydı gene şampiyon olacaktı..

Bilmem anlatabildim mi:)

oflu engin
20.05.2010, 14:30
yazıdaki ana temanın ne olduğunu anlamadan bile burda birlik olamayacağından şüphem yok.görmek ile bakmak arasındaki farktan bile daha kalın bir şekilde yazıda anlatılmış ama bu halatı bile fark edemeden cımbızla çekip alırlar.ayrılırlar tartışırlar bir araya gelemezler.

şampiyonluk mu bizim için çantada keklikde bir araya gelebilirsek.tek ses tek yürek olabilirsek.asıl zor olan bu işte.biz her zaman kolayı seçiyoruz.yakmak yıkmak silmek sonundada bitirmek.
örnek mi
efsane kadronun tamamıyla ilgili mutlaka bir kötü yazı bulurum forum sayfalarında
şuanki kadroda yerden yere vurulmayan bulamassın bir adam sayfalarda
bulamassın bir tane başkan
bir tane yönetici
bir tane altyapıdan hoca
bulamassın doğruyu söyleyipte %90 destek verirken başta dar ağacına çıkartılmaya çalışan bir üye
bulamassın burda her zaman doğüruyu savunan forum yöneticilerine yönetenlere tam destek veren,ancak duruma göre destek alır

beni burda en çok üzenlerden iki şey vardı biri ''şampiyonlukla ilgili başlıkta biz inanıyoruz dedikçe yazılarımızla dalga geçen ve inanmayı reddeden ruh hali.biride fatih başlığı en büyük hayal kırıklığımdır.
aslında bu ikisi her şeyi açıklıyor.
herkesin futbolda bir yıldızı vardır.kimisi messi kimisi ronaldo,benimde hayranı olduğum ve Trabzonsporluluğundan hiç şüphe etmediğim fatih tekke var.ve binlerce trabzonsporlu çoçuk fatih tekke hayranı ama burda bu değerimizi bitirdiler.
şampiyonluk inancı...
bu inancımızla bahaneler uydurarak saçma sapan analizler yaparak kim karşımıza geçti.yok kalite farkı yok paraydı puldu.ne oldu o kriterleri yazıpta bizim inandığımız değeri çürütmeye çalışanlar.haklımı çıktılar.ben inanıyorum deyince biri yazımı alıntılayıp ''bu yazdıklarını üç ezik taraftarı görürse alay konusu olursun ''demişti.ne oldu nede güzel alay ediyorlar bu üç eziklerle az para tek çatı birlik ve beraberlikle yenilirken bilke destekle şampiyon olanlar.
ve aklınızı başınıza alın dercesine sinyal veriyor bu beğenmediğiniz kadro kupayı alarak ve anadoluya beylik vererek,bir ağabey olarak
daha birlik olmak için başınıza taşmı düşmesi lazım.ben bıktım artık her maç sonu birine taş atılmasından.bundan birşey olmaz denmesinden hüseyini fatihi gökdenizi başkanı hocayı yöneticiyi taraftarı yerlere vurulmasından.yapılacak olan bunlar değil el vermek birlik olmak çokmu zor

mazosist
20.05.2010, 14:31
Mazoşist..

O verdiğin 2000 yılındaki Galatasaray örneği haricinde "Kötünün iyisinin şampiyon olduğu" teorisini çürütebilecek başka bir argüman bulamazsın zaten..

Umarım bu sezon siz de Avrupa' da gerçek anlamda başarıyı yakalarsınız da kötünün iyisi olmadığınızı ispatlarsınız:)

Beşiktaş geçen sene, GS bir önceki sene bir takımın yaşayacağı bütün travmaları yaşayarak şampiyon oldular yahu..

Fenerbahçe bu sezonun başı ve sonu hariç tarihinin en rezil dönemlerinden birini yaşamış olmasına rağmen son hafta bizimle oynamak yerine milletin şişirip durduğu A. Gücü ile karşılaşmış olsaydı gene şampiyon olacaktı..

Bilmem anlatabildim mi:)

Olacaktı , gibi varsayımlarla hareket etmiyor insan oğlu ;)
Bjk ve Gs geçen sene ve bir önceki sene herşeye rağmen şampiyon olmaları haricinde sen bir örnek ver istersen ben de bir argüman sahibi olayım.

bir bütün olarak bakalım olaylara aradan cımbızla kötüleri seçersek olmaz.
sezon başı sonu iyi ama ortası kötü e bunda normal olmayan ne var? Fener kendi başarısının kurbanı oldu diyelim o halde. Son 10 hafta gol yemeden buraya kadar getirmeseydi son 3 haftadan ilan edecektik şampiyonluğu. Tabiki siz vesile oldunuz. Ama seneryo buysa biz ne yapalım :)
ama olsaydı olacaktı ile olmuyor :)

İnşallah avrupada başarısızlığımız yok yine öyle olur
(kaç kere avrupaya çıktınız ki muhabbetine dönüştürmeyelim kaç kere çıktıysak başarılı olduk deyip kapatıyorum parantezi.bknz google :) )

dip not: sonuç itibari ile çürütmüşüm bir yada daha fazla argüman pek önemli olmasa gerek ;)

asimetrik
20.05.2010, 14:33
İtiraf edelim ki çoğumuz korkağız, Urfa'da maç oynamaktan korkuyoruz, Bursaspor'un şampiyonluğundan korkuyoruz, rakiplerimizin parasından, kadrosundan korkuyoruz, yenilmekten korkuyoruz, korkuyoruz da korkuyoruz. Korkaklar hiç bir zafere imza atamazlar.
Korku ve komplekslerimizden arınmamız ve bunu takıma camiaya hissettirmemiz yeterli.

Külünkoğlu
20.05.2010, 14:34
mazosist
bu başlıktan uzak dursan iyi olur. Diğer takım taraftarlarına sadece "Türk futbolu" bölümünde izin verdiğimizi de sana hatırlatırım.

mazosist
20.05.2010, 14:36
mazosist
bu başlıktan uzak dursan iyi olur. Diğer takım taraftarlarına sadece "Türk futbolu" bölümünde izin verdiğimizi de sana hatırlatırım.

pardon o zaman, bunu ilk defa duydum. peki msj silinebilir.
kısıtlama olduğunu bilmiyordum...

magicyattara
20.05.2010, 14:37
"Trabzonspor bir daha şampiyon olamaz.." bu sözü kim söylemişse,işte yüzleşmemiz gereken adam da odur..85 yılından beri bu sözü işitir dururuz..aslında çok daha önceden istanbul medyası tarafından söylenmiştir de,defalarca şampiyon olduğumuz için arada kaynayıp gitmiştir bu söz..

Son 20 yıldır da Trabzonspor taraftarının sıkça söylediği ve köküne kadar inandığı bir sözdür bu söz..e neye inanırsanız o gelir başınıza..inanmak başarmanın yarısıdır demişler..bu konuda oldukça başarılıyız..

ilhan
20.05.2010, 14:37
Urfa işini yönetime maletmedim ki..

Onlar karşıydılar,çıkıp adam gibi söyleyemediler bile..

Mı mı yaptılar bize de sorulsaydı filan..

Fatih Tekke konusuna gelince,

Sırf H.H. şeyinin keyfi olsun diye,

Avrupa çapında ve kendi tarftarımız olan bir oyuncuyu almamak için,

Güya transfer yapıyormuş gibi Ağustosta Gabriç'i ,ocaktada Teofilo'yu getirdiler.

Ve bu iki oyuncunun maliyeti yaklaşık 9,5 milyon dolar..

Ve iddia ediyorum,

Bu yapılan iş,

Tüm Türk futbol tarihinin en büyük kepazeliklerinden biridir..

Çünkü o transferler tercih filan değildir,resmen organizasyondur..

Çokta iddialıyım,bu konuda..

Bu tutumdaki insanların yetkili olduğu bri kurumda,

Taraftarların(içinde her yaş grubu ve her düşünceden ,her sosyal katmandan insan bulunan)terbiye edilmesi düşüncesi fanteziden öte değilidir..

Bazı söylediklerim sana çok iddialı gelebilir,

Ama Gabriç ve Teofilo gelmeden daha ,

Ne için alındıklarını ve nemal olduklarını yazmıştım..

Ben Teofilo'yu santrafor diye yutacak yaşı çoktan geçtim..

Ayrıca bu başlık "yüzleşme" başlığı,birlik olayına nereden girdin?

Bence taraftar birlik zaten..

Urfa'yı görmedinizmi?

Birlik olamayan "histeri" müptelası koca koca adamlar, kendine baksın önce..

H.H "şeyinin" derken? H.H neyinin? Yani ceza yeme kaygısımı var yazarken anlamıyorum. Madem hakaret edilecek açıkca edilsin. H.H. "şeyinin" demek nedir yani?

Konunun özünde "birlik" olmak yatıyor. Yüzleşeceğiz, öze ineceğiz ve karşımıza çıkacak ve bize çok ama çok uzak olan "birlik" olgusuna varacağız.

Israrla konunun yönetime eleştiri haline gelmemesi adına konudan kaçıyorum fakat benden alıntılanan mesajlar konuyu illa ki o yöne çekmeye çalışıyor. Ama girmyeceğim. Girsem "Yönetime yönelik eleştiriler" başlığı orada duruyor, soluğu orada alırım.

Bu arada, H.H "şeyinin" üslubu benim üslubum değil. O üslubu seven, o üslubu kendine yakıştıranlar öyle devam etsinler. Bana uzak bir üslup ve ben uzak kalayım.

*

Hatalar,
Yanlışlar,
Olumsuzluklar...

Ders almak(?),
Ders çıkarmak(?),
Sonuç almayaca çalışmak(?),
Ortak paydada Birleşmek(?)...

Hepsi var olan şeyler. Var olacak şeyler. Neye şartlanıyoruz? Nereye doğru yol alıyoruz?

Ben gemiyi seviyorum. Kaptanı, koşuşturanı, mürettebatını seviyorum. Gemi batarsa hepimiz sayesinde hepimizle batar, güneşli günlere gidecekse hepimiz sayesinde hepimizle beraber gider.

magicyattara
20.05.2010, 14:40
mazosist

Avrupa başarımız var derken,İnter toto kupasından bahsediyorsun sanırım..:)
Çocukken dinlediğim bir Ajax maçınızı hatırlıyorum da..:D

SEDAT
20.05.2010, 14:41
- Bu yönetim Trabzonspor tarihinin en kötü yönetimidir dersek sanırım birlik beraberlik sağlanıcak :)

İHTİLALL
20.05.2010, 14:42
İlhan ,

Asabimiyiz biraz,bugün?

ilhan
20.05.2010, 14:43
H.H "şeyinin"...

Merak ediyorum, neyinin? Hakaretse forum kurallarının bana verdiği yükümlülüğü gerçekleştireceğim.

Ömer TOPAL
20.05.2010, 14:44

he işte konuyu açanın başlıkta anlatmaya calıstıgı taraftar profili sensin...

Sen birleşip takımına tam destek verirsen, yerel medyan bir malubiyette hocayı topçuları yerden yere vurmazssa..Rakip çıkıp 3 kişilik oynarsa senin topçun 5 kişilik oynar...

Son karşılaşmalarda da gördükki, Futbolda birbirine yatan takım yoktur..Dost hiç yoktur..Bakınız bursanın dostu ankaragücüne.fenerden 3 yedi...Yatsa beraberlige hiçte zor degilken...Bırakın yattı sattı zart etti zurt etti ayaklarını..Birlik beraberlik destek ve istemek...bunlar sorunu kökten çözecektir...

Kişi inandıgı ve sabırla beklediği şeyleri mutlaka yaşayacaktır..Bu söze karşılık peki biz neye inandık Neyi sabırla bekledik ki mutlaya yaşayalım...

Takımda sampiyonluga oynacak iskelet mevcut..Hoca yeterli...Arkadaslık futbolcular arasında iyi,camianın büyüklügü sampiyonluk beklentisi futbolcuların bilinc altında yerleşmiş ve olumlu sinyaller veriyor.Onları ilgilendiren kısmı yönetimin elinde..iyi yönetildilermi sorun yok..12. adaml diye tabir ettikleri bizler ne istedigimizi bilir ve hep arkalarında olursak birleşip destegimizi esirgemezssek, yerel medyada ki kirli çamaşırları temizleyip onlarıda bu destege davet edersek bırakın önümüzdeki yılı bu takım her yıl şampiyonlugun bir numaralı adayı olur....

İHTİLALL
20.05.2010, 14:45
Mesela,

H.H.

Hayrettin Hacısalihoğlu bey..

Şeyinin keyfi ise,

"Canının" keyfi demek..

Canının keyfi öyle istedi yani..

İdam mı?

Müebbet mi?

Great White
20.05.2010, 14:47
Mazoşist..

İki mesaj atmışsın, ikisinin de içeriği birebir aynı..

BJK ve GS örneklerini ardı ardına en taze örnekler olarak verdim. Bu seneki FB örneğini de verdim gayet somut olarak. E daha ne yahu..

Üç takım da son üç senedir kendi taraftarları tarafından acımasızca eleştilecek kadar kötü olmalarına rağmen ikisi şampiyon oldu, biriyse son hafta bize takılmasa gene şampiyondu..

Yani ibranice falan mı yazmam gerekiyor daha açıklayıcı olması için..

Ayrıca eskilere gidersek daha niceleri var arşivde..

Senin Avrupa tezine bakacak olursak, Türkiye' nin Avrupa' daki en başarılı takımı açık ara G. Birliği olur herhalde. Adamlar katıldıkları sene tarih yazdılar resmen:)

Benim için önemli olan "Trabzonspor Anadolu' dan kendisinden başka bir şampiyon çıkmasını istemiyor" safsatasını yayan küçük hesapçıların laflarının ağızlarına tıkanmasından ibarettir..

Bunun gururu bize yeter. Siz ya da Eses de şampiyon olsaydınız benim açımdan değişen pek bir şey olmayacaktı..

Neyse, tebrikler tekrardan:)

ilhan
20.05.2010, 14:48
Bu forumu bayanlar okuduğu gibi genç (çocuk yaşta) arkadaşlarımızda okuyor. Onlarında anlayacağı şekilde açıklayıcı yazarsak daha sağlıklı olur düşüncesindeyim.

Ali Tunahan Güllü
20.05.2010, 14:49
mazosist

Avrupa başarımız var derken,İnter toto kupasından bahsediyorsun sanırım..:)
Çocukken dinlediğim bir Ajax maçınızı hatırlıyorum da..:D

not;googleda öyle diyor:)

Tangerine Dream
20.05.2010, 14:51
- Bu yönetim Trabzonspor tarihinin en kötü yönetimidir dersek sanırım birlik beraberlik sağlanıcak :)

Öyle değil, Sedat. Sağlanabilirse, kalıplaşmış fikirlerden arınmış bir beyin ve bakış açımızın her zaman en doğrusu olmayabileceğini farkettirecek üçüncü bir göz sayesinde sağlanacak.

Oruç
20.05.2010, 14:52
Bu 'Birlik' sağlam temeller üzerine olmalı. Yoksa 'Madenciliğin kaderi' olur çıkar.

Her gelen kendine göre "birlik"ten bahsederse eğer bu biraz zor Orhan.

Herkes istiyor ki benim etrafımda "birlik" olsun. Herkes lider olmak istiyor, kimsenin sıradan bir aza olma gibi bir gayreti yok ki "birlik" olunsun.

Ki bahsettiğimiz takım Trabzonspor. Sömüren sömürene...

Badaloğlu
20.05.2010, 14:53

Doğru söylüyorsun Soner, bu konuyuda ilave etmeliyiz bu başlığa... Zira Ertuğrul Sağlam'ın, Bursa'da topu topu 1,5 sene sonra şampiyon olması istikrarla ilgisi yok...

Ayrıca Bursa'da oynayan futbolcuların bir çoğu kendi takımından kovulan futbolcular.

Hüseyin (Trabzon)
M.Keçeli (Trabzon)
Zapotoçni ( Beşiktaş)
Ali Tandoğan (Beşiktaş)
Tuna Üzümcü (Beşiktaş)
Ömer Erdoğan (Galatasaray)
Turgay Bahadır (Kayseri)
Iglesias (Ankaragücü)
Krita (Gaziantep)

Şu kadroyu görünce hayretler içinde kalmamak imkansız. Tabi birde Ertuğrul hoca var Beşiktaş'tan kovulan...

Bu şartlarda istikrardan bahsetmek doğru değil.Yerden göğe kadar haklısın.Bence sihirli kelimemiz ''birlik''

ESER
20.05.2010, 14:53
yillardir bosa gecen her sezonun sonunda daha da buyuk bir umutla sevgiyle sarildik takimimiza ama hep husran oldu sonucu nedeni ise belli..

sorunumuz capsiz adamlar tarafindan yillardir sicrama tahtasi olarak kullanilmamiz ..
bu niyetlerin ne kadar ciddiyetsiz oldugunu bile bile...

tav olduk hemen yildiz futbolcu soylemlerine, rakibimiz real madrid olacak mavallarina..

hepsi biliyordu insanlari nereden vuracagini..

kurumsallik , sampiyonluk vs vs..

her gelene umutla sarildik.. sonuc bu agalar kulubu yazaneleri gibi kullandi somurdu..

takimin bu curuk zihniyetlerce esir alinmasina tepki versek de bir kacini al asaga etsek de yerine gelenin gidenden farkli olmadigini uzulerek gorduk,, kulup Trabzonun beyaz Turkleri arasinda ring yapan tren gibi oldu,. aralarinda o donem kimin reklama , kimin TS baskani apoletine ihtiyaci varsa o geldi..

kendini efsane baskan ilan eden zatindan tutun da simdikine ve bir oncekine kadar..

bana yalvarin ki sizi yoneteyim diyebilme cesareti gosterebildi bu camiaya ve bizde kendilerini onurlandirdik onursal baskanlikla..

bu kulubun baskanligi cok kisilere sosyal statu kazandirdi ..bu kulup gecmiste de simdi de cikar cevrelerinin kullandigi bir kurum oldu.. birlik mirlik bu abilerin cok da umrundaydi..

buyuk olmak buyuk dusunen buyuk onderlerle olur.. her hatasinda salya sumuk aglayip hasan a huseyin ihale eden, en ufak pozitif olayda ise bunun havasini kendisinden baskasina atma firsati vermeyen komplekslilerle degil..

efendim ne yapalim, bundan onceki kotuydu , bu gitsin o mu gelsin.. cinsinden kotunun iyisine tav olmak bana pek inandirici bir birliktelik soylemi gibi gelmiyor..

ben bursaspor baskanini sezon boyu uc kez gordum medyada.. ikisi olayli diyarbakir maclarinda, biri de sampiyon olduklarinda.. bizim baskani ve kankisini gormedigim gunleri soylemek daha dogru olur..

adam o kadar cok konusuyor ki , siradanlasti.. bu siradanliktan siyrilip konusulmak icin afilli pozlarina bile sahit olduk baskanimizin.. tabi poz da bir yer kadar., gundem yaratmak lazim TS ismi uzerinden sacmalak lazim periodik olarak.. madem baskan oldum arkadas ben bunun ekmegini yerim zihniyetiyle takilan ve tek dusuncesi kendi reklamini kotarmak olan bir adamin tum insanlari ortak paydada toplamasi mumkun degil..

geldigi gunlerde herkezin kendisine olan sevgi ve guvenine ihanet eden de kendisidir.. kendisine insanlarin en cok guvendigi donemde tuymeye calisan bir zatin onderliginde basari budur.. ilerisi sadece utopik bir hayal..

Emirhan Makul
20.05.2010, 14:56
Ivankov'uda ekleyebilirsin Ahmet Abi Listeye Oda Kayseriden başarısız olduğu için Gönderilmişti.

SEDAT
20.05.2010, 14:58
- Hep aynı şeyleri söylemek yerine , nasıl birlik sağlarız düşünsek bence daha faydalı olur :)

Egemen
20.05.2010, 15:00
Veysel abiye katılıyorum..

yapılacak işler belli.. taraftarın karşı çıkmayacağı bir hoca, hocanın oynatmak istediği oyunculardan oluşan bir kadro, 2 sene de eksik gedik kapattın mı 3. seneye zaten şampiyonsun.. hatta biraz şanslıysan 2. seneye de olursun.. bursa gibi..

çok zor bir mesele değil bu..
erk sahiplerinin isteyip istememe meselesi..

edit: birlik olayına gelirsek, birliğin ortasındayız BMNde.. daha birliği var mı?

Oruç
20.05.2010, 15:03
"Birlik" falan palavra. Bursa "birlik" olalım, sonra şampiyon oluruz diye mi yola çıktı ?

SEDAT
20.05.2010, 15:04
"Birlik" falan palavra. Bursa "birlik" olalım, sonra şampiyon oluruz diye mi yola çıktı ?

- Bu yorumun üstüne yorum yapılmaz artık , konuyu kilitlermisiniz :)

ilhan
20.05.2010, 15:05
Birlik falan palavra. Bursa "birlik" olalım, sonra şampiyon oluruz diye mi yola çıktı ?

İnanıp kenetlendiği için başarıya ulaştı. Ama bir bütün olarak hareket ettiler. Medyaları takıma sahip çıktı. Yönetimleri takıma sahip çıktı. Taraftarları puan kayıplarında, futbolcularının hatalarında futbolcularına sövmek yerine sahip çıktı. Belki işler iyi gittiği için böyle gözüktüler.

Böyle oldukları içinde işler iyi gitti.

*

Biz inanıyoruz ama kenetlenemiyoruz. Kenetlenince de inanamıyoruz. Değişik durumlar.:confused: :)

Murat Erdem
20.05.2010, 15:07
Tekrar ediyorum, bizler burada bu tartışmaları yaparak, "yüzleşmeyi" yaşıyoruz.

ESER
20.05.2010, 15:07
- Hep aynı şeyleri söylemek yerine , nasıl birlik sağlarız düşünsek bence daha faydalı olur :)

mesela , yonetim tum taraftar derneklerini bir cati altinda birlestirmekle baslayabilir.. onlari destekleyebilir.. tek ve guclu bir taraftar markasi olusturulabilir..ha tek degil 3 tane ama etkilisine de eyvallah..

bunu yapmasi gereken kurum bizzat kulubtur.. olaya buradan baslanabilir mesela.. ama ben sanmiyorum ki boyle bir olayi istesinler..

birbirini taniyan 3 kisinin yanyana gelmesi dahi tehlike arz eder kendileri icin,, bol parcala yonet daha hayirli kendilerinin insanlara daha kolay ayar vermeleri goygoy yapmalari icin..

birlik icin boyle bir cabayi gostersinler ve tek dusuncelerinin TS kimligi olduguna inandirsinlar bizde bu olusumun parcasi olalim ..

balik bastan kokar.. bas olmadan da ayaklar yuruyemez,.

Oruç
20.05.2010, 15:12
İnanıp kenetlendiği için başarıya ulaştı. Ama bir bütün olarak hareket ettiler. Medyaları takıma sahip çıktı. Yönetimleri takıma sahip çıktı. Taraftarları puan kayıplarında, futbolcularının hatalarında futbolcularına sövmek yerine sahip çıktı. Belki işler iyi gittiği için böyle gözüktüler.

Böyle oldukları içinde işler iyi gitti.

*

Biz inanıyoruz ama kenetlenemiyoruz. Kenetlenince de inanamıyoruz. Değişik durumlar.:confused: :)

İnanmaksa eğer bizden çok inanan olduğunu sanmıyorum İlhan. 27 yıldır inanıyoruz. Sonuç ?

Takımın iyi olur, istikrarı sağlarsın, Allah yürü ya kulum der şampiyon olursun. Bu kadar basit. Bu işin sanıldığı kadar tefferuatlı bir iş olduğunu düşünmüyorum ben. Topu 3 direğin arasından geçirebildiğin kadar geçirirsin ve şampiyon olursun.

Daha ötesi yok. Başka türlü söylemler, taraftarı uyuttuğunu sanan uyurgezerlerin bildirişim yoluyla bizlere empoze ettikleri safsatalardır.

Not:Tabi burada "hakedilen" şampiyonluktan bahsediyorum. Febe, Gese ve Bejekenin kazandığı şampiyonluklar bu kategoriye girmemektedir.:)

Egemen
20.05.2010, 15:13
aziz yıldırımla ne kadar dalga geçsekte, başarısız desekte, tribünleri ve fenerium gerçeği ortada..

pahalı transferlerlerini örnek alacağımıza yaptıkları doğru işleri örnek alsak ya..

SEDAT
20.05.2010, 15:13
- Önce yeni tesisler , Sonra yeni bir stad bakın hava çok değişicek herşey kendiliğinden gelicek öncelikli bu iki şeye ben çok inanıyorum..

- Artık taraftar profilimiz değişti ...Ben dahada iyi olucağına inanıyorum...

- Biz pat diye düzeldikmi ki hemen yönetimi düzeltmeye başlayalım...

ilhan
20.05.2010, 15:17
İnanmaksa eğer bizden çok inanan olduğunu sanmıyorum İlhan. 27 yıldır inanıyoruz. Sonuç ?

Takımın iyi olur, istikrarı sağlarsın, Allah yürü ya kulum der şampiyon olursun. Bu kadar basit. Bu işin sanıldığı kadar tefferuatlı bir iş olduğunu düşünmüyorum ben. Topu 3 direğin arasından geçirebildiğin kadar geçirirsin ve şampiyon olursun.

Daha ötesi yok. Başka türlü söylemler, taraftarı uyuttuğunu sanan uyurgezerlerin bildirişim yoluyla bizlere empoze ettikleri safsatalardır.

Not:Tabi burada "hakedilen" şampiyonluktan bahsediyorum. Febe, Gese ve Bejekenin kazandığı şampiyonluklar bu kategoriye girmememektedir.:)

İnanıyoruz ama kenetlenemiyoruz. İki kötü sonuçla sezon gitmiş gibi bir havaya bürünüyoruz. Bütün kredimiz, enerjimiz o 3-5 kötü sonuçla dibe vuruyor.

Hiçbir başarıya çicekli yollardan gidilmiyor. Ama biz ayağımıza batan birkaç dikenle birlikte çiceklerin arasında yürümekten korkuyoruz.

Her şey mükemmel olamaz. İstesek bile... Ama biz hep mükemmeli arzuluyoruz. Takım çok iyi oynasın zaten kazanır. Ama çok iyi oynayıp kaybettiğinde takıma sövmek bize katkı sağlamaz.

Körü körüne inanmışlık olmayacak tabii. Ama inanalım, kenetlenelim. Öyle ahım şahım kadrolara da gerek yok. Müthiş bir stada da gerek yok. Örnek: Bursaspor.

Biz zamanında olabilmişiz ki, Bursaspor'da oluyor. Bursaspor şimdi oluyorsa biz tekrar şampiyonluklara ambargo koyabiliriz.

M.S.SOFU
20.05.2010, 15:19
Tekrar ediyorum, bizler burada bu tartışmaları yaparak, "yüzleşmeyi" yaşıyoruz.

şuraya kadar okuduğum en sağlam mesajlardan biri bu

biz yüzleşiriz
biz üzülürüz filanda
bu kulübün asıl başında olnalar bunu yapabilecek mi
biz ersun hocaya sabrederdik arkasındada dururdukta yönetimin başındaki adamlar bu stresi kaldırabildi mi?
ersun hocanın arkasında durabildiler mi?

her yenilgi sonrası t.d. yi kovan bu taraftara ön ayak olup içine girip bu fikirleri engelleyebildiler mi?

ESER
20.05.2010, 15:21
- Önce yeni tesisler , Sonra yeni bir stad bakın hava çok değişicek herşey kendiliğinden gelicek öncelikli bu iki şeye ben çok inanıyorum..

- Artık taraftar profilimiz değişti ...Ben dahada iyi olucağına inanıyorum...

- Biz pat diye düzeldikmi ki hemen yönetimi düzeltmeye başlayalım...

bu stadyum isi basli basina muamma..
siyasi erk in siparisi uzerine kulup taraftari uyutma derdinde..

hala sondaj yapiliyor , tahminimce 10 yil surer o sondaj:)

stadyum yapilacagina inaniyormusun ciddi ciddi sedat kardes,.

Çağatay_
20.05.2010, 15:21

İlk adım bu :D

Oruç
20.05.2010, 15:22
İnanıyoruz ama kenetlenemiyoruz. İki kötü sonuçla sezon gitmiş gibi bir havaya bürünüyoruz. Bütün kredimiz, enerjimiz o 3-5 kötü sonuçla dibe vuruyor.

Hiçbir başarıya çicekli yollardan gidilmiyor. Ama biz ayağımıza batan birkaç dikenle birlikte çiceklerin arasında yürümekten korkuyoruz.

Her şey mükemmel olamaz. İstesek bile... Ama biz hep mükemmeli arzuluyoruz. Takım çok iyi oynasın zaten kazanır. Ama çok iyi oynayıp kaybettiğinde takıma sövmek bize katkı sağlamaz.

Körü körüne inanmışlık olmayacak tabii. Ama inanalım, kenetlenelim. Öyle ahım şahım kadrolara da gerek yok. Müthiş bir stada da gerek yok. Örnek: Bursaspor.

Biz zamanında olabilmişiz ki, Bursaspor'da oluyor. Bursaspor şimdi oluyorsa biz tekrar şampiyonluklara ambargo koyabiliriz.

"Kenetlenme", "birlik" gibi şeyler bana inandırıcı gelmiyor gerçekten. Mesela biz ikinci ligden birincli lige çıktığımızda takım, taraftar "hadi kenetlenelim de şampiyon olalım" mı dedi ?

Ya da bu yıl "kenetlenemedik o yüzden şampiyon olamadık" mı dediler ?

"Kenetlenip" de şampiyon olamadığımız yıllar hiç mi olmadı ? Ya da tersi bir şekilde "kenetlenmeyip "şampiyon olduğumuz bir yıl ?

Bu sayfaları okuyan abilerimizden dinlemek istiyorum. Şampiyonluk görmüşlerinden.

Külünkoğlu
20.05.2010, 15:23
Bir İtalyan düşünür demişki:“İtalyanlar hep eleştirilir, İtalya da beş yüz yıldır kavga var, isyan var, kin var diye. Fakat Rönesansı İtalyanlar başlatmış, tarihe damgasını vurmuş onlarca bilim adamı, matematikçi ve sanatçı yetiştirmiş. Buna karşılık İsviçre’de beş yüz yıldır huzur ve barış var. Peki ne yapmışlar?
Guguklu saat...
Türkiye’nin bir çok yöresindeki insanlar futbol konusunda pek bir mülayim, pek bir kalender. Fakat ne üretebildiler ? Inter-Toto kupasına katılma başarısı !

Trabzon’da kırk yıldır isyan var, öfke var, hırs var, kin var. Peki ne yaptık ? Altı şampiyonluk, yedi defa cumhurbaşkanlığı ve Türkiye kupası ve diğer kupalarla birlikte Avrupa arenasında yazılmış nice destanlar. Var mı ötesi ?

Ali Faik Ulusoy böyle yazmıştı “Bize Her Yer Trabzon” kitabında.

Milyon tane küçük ve bencilce hesapların döndüğü camiamızda “birlik” lafta kalır on yıllar boyu olduğu gibi. Bence anahtar kelime “birlik” değil “sırttan vurma” ve “çelme” dir.

Benimle aynı yolda aynı kulvardan yürümek istemiyor musun ? yürüme.. hay hay... fakat adam ol, sırttan vurma, ona gücün yetmiyorsa da çelmelemeye çalışma. Bırak koşayım şu son 100 metreyi başaramazsam sana veririm gönül rahatlığı ile elimdeki bayrağı.. Bu bilinç yerleşmediği sürece bana göre zor. İmkansız değil ama sadece zor.

Erdal
20.05.2010, 15:26
Teşekkürler Badaloğlu....

SEDAT
20.05.2010, 15:28
bu stadyum isi basli basina muamma..
siyasi erk in siparisi uzerine kulup taraftari uyutma derdinde..

hala sondaj yapiliyor , tahminimce 10 yil surer o sondaj:)

stadyum yapilacagina inaniyormusun ciddi ciddi sedat kardes,.

- Valla Stadyum başlığında yaptığım yorumlarda kendimi ispatladığımı zannediyordum ama :)

ilhan
20.05.2010, 15:29
"Kenetlenme", "birlik" gibi şeyler bana inandırıcı gelmiyor gerçekten. Mesela biz ikinci ligden birincli lige çıktığımızda takım, taraftar "hadi kenetlenelim de şampiyon olalım" mı dedi ?

Ya da bu yıl "kenetlenemedik o yüzden şampiyon olamadık" mı dediler ?

"Kenetlenip" de şampiyon olamadığımız yıllar hiç mi olmadı ? Ya da tersi bir şekilde "kenetlenmeyip "şampiyon olduğumuz bir yıl ?

Bu sayfaları okuyan abilerimizden dinlemek istiyorum. Şampiyonluk görmüşlerinden.

Bir lise son sınıf öğrencisi "hadi kenetlenelim sınavı kazanalım" demeyle sınavı kazanmıyorsa, "hadi kenetlenelim lige çıkalım" diyenlerde onu demeyle lige çıkmıyor ya da şampiyon olmuyor.

Birlikten güç doğar. Gücü dengeli ve düzgün kullanırsan başarı. Başarı insanları ortak noktada birleştirir. İnsanların o olguya endekslenmesini sağlar.

Daha önceki mesajlarımdan birinde dediğim gibi; inanırken kenetlenemiyor, kenetlenince inanamıyoruz. Hep değişik oluyor biz de bu durumlar.

*

Başarının özünde inanmak yatmıyor mu? İnanırsan başarırsın... Eğer bir şeye herkes inanıyorsa zaten o başarı için kenetlenmiş olmuyor mu?

Hüseyin Bağdat
20.05.2010, 15:33
İçimden bir ses bu sene bazı şeylerin düzeleceğini söylüyor. Belki inanmak istediğim şeyleri iç sesim bana söylüyordur:) ama bu sene farklı olacak.

Yönetim biraz çabalasa çoğu konuda olumlu gelişmeler olacak...

Öncelikle transfer işinde yanlış yapmasınlar...

Oruç
20.05.2010, 15:36
Bir lise son sınıf öğrencisi "hadi kenetlenelim sınavı kazanalım" demeyle sınavı kazanmıyorsa, "hadi kenetlenelim lige çıkalım" diyenlerde onu demeyle lige çıkmıyor ya da şampiyon olmuyor.

Birlikten güç doğar. Gücü dengeli ve düzgün kullanırsan başarı. Başarı insanları ortak noktada birleştirir. İnsanların o olguya endekslenmesini sağlar.

Daha önceki mesajlarımdan birinde dediğim gibi; inanırken kenetlenemiyor, kenetlenince inanamıyoruz. Hep değişik oluyor biz de bu durumlar.

*

Başarının özünde inanmak yatmıyor mu? İnanırsan başarırsın... Eğer bir şeye herkes inanıyorsa zaten o başarı için kenetlenmiş olmuyor mu?

Başarmanın altında çoğu kişiye göre inanamak yatıyordur muhtemelen ama benim için temel unsur "çalışmaktır."

Yani sorumluluğunun farkında olmak ve görevini yapmak. Ben klişe şeylere pek fazla itibar etmiyorum. Ki kendi hayatımdan biliyorum. Hakkını vererek çalıştın mı olmayacak/gerçekleşmeyecek şeyler minimize oluyor.

Benim gözlerimden dünya böyle görünüyor en azından. Öyle söyleyelim.

ilhan
20.05.2010, 15:48
Başarmanın altında çoğu kişiye göre inanamak yatıyordur muhtemelen ama benim için temel unsur "çalışmaktır."

Yani sorumluluğunun farkında olmak ve görevini yapmak. Ben klişe şeylere pek fazla itibar etmiyorum. Ki kendi hayatımdan biliyorum. Hakkını vererek çalıştın mı olmayacak/gerçekleşmeyecek şeyler minimize oluyor.

Benim gözlerimden dünya böyle görünüyor en azından. Öyle söyleyelim.

İnanmak için zaten çalışacaksın. Armut piş ağzıma düş değil yani. Beni de gayet iyi anladığını düşünüyorum Yılmaz'ım.

Çalışırken bir hedef belirliyorsundur. Yani sırf çalışmış olmak için çalışmıyorsundur. Hedefin başarmaktır. Çok çalışınca başaracağına "inanırsın". Öyle olmuyor mu?

Erbay
20.05.2010, 16:00
Efsane kadroya teşekkür edilip, onurlandırılmalı. Başka da bir şey yapamayız zaten. Geçmişizle yaşamayıp geçmişimizden güç almalıyız. O kadro, Türk futbolunun efsane sayılacak 4-5 kadrosundan biridir. 10 yılda yaptıklarına bakınca anlarsınız ne demek istediğimi. Saha sonuçları kötü olunca hep taraftardan, eski kadrodan, armadan bir şeyler bekleniyor. Takımın en önemli oyuncusu taraftarmış gibi gösteriliyor. Dünyanın başka neresinde var bu merak ediyorum. Taraftarın görevi bellidir. He, ne kadar yapıldığı ayrı mevzu. O efsane kadro zamanın da, hep farklı galibiyetler isteyen, Ali Kemal'den süper hareketler gelmediği zaman homurdanan taraftar hangi takımın taraftarıydı? Hep denen bir şey vardır ya, berabere kalınca ilde yapılan "sakin olun" anonsları... Taraftar ancak destek verir, olan bir şeye. Mistik görevler yüklenmemeli taraftara.

Artık dünya futbolunda mücadele etmeyen kazanamıyor. Her ülkede yeni şampiyonlar çıkmaya başladı. 1-2 sene önce Hoffenheim'ı hatırlayın. Wolfsburg... Fulham Uefa'da finale kaldı. Twente Hollanda'da şampiyon oldu. Sivas... O kadroyla 2 sezon zirveyi zorladılar. Hepsi takım oyunu-mücadele... En önemli şey artık bu. Bursaspor bunu yapan en iyi takımdı ve şampiyon oldu. Biz bunu yapamadık bir sezon boyu. Her maç en az rakip kadar mücadele etmediğin zaman kazanamıyorsun, özel futbolcuların yoksa. Bize önde basan her takıma karşı kötü oynadık. Geçen sezon evimizde oynadığımız maçları hatırlayın. Defanstan orta sahaya top gönderemiyorduk. Orta sahada presi gören geri oynuyordu. Rakip her adamımıza 2 kişiyle basarken biz kerhen pres yapıyorduk. Her maç dikkat ettim buna her maç. Broos geldi değişmedi, Şenol Güneş geldi değişmedi. O zaman yine uydurmaya başladık, Avni Aker stresi... Ne stresi? Stadtan çıt çıkmıyor yahu ne stresi? "Çıt çıt" çekirdek sesidir, ne stresi? Hep bahane, hep bahane. Futbolcuların bilinaltına işliyor tabii bu, stres hurafesi. Bahane oluyor yani.

Veysel abiye bir yerde aynen katılıyorum. Sen Gökdenizi gönderip Gabriç'i alırsan olamazsın. Bunda mantık dışı hiçbir şey yok. İyi bir forvet almayıp(Fatih veya başka bir hazır-tecrübeli iyi forvet de olabilir), Türkiye'ye gelince sudan çıkmış balığa dönen forveti alırsan şampiyon olamazsın. Broos'u getirirsen bir sezonu çöpe atarsın. He, çok güzel takım oyununda Gabriç de etkili olabilir. Ama durmadan hoca değiştirirsen o takım oyunu gelmez zaten. Geçen sezon ve bu sezon... 21 yaşındayım, şampiyon olmak için bu kadar iyi bir fırsat hiç görmemiştim. Fırsat kaçtı. Bir daha gelir mi bilmiyorum.

Tabii, kötü niyetli olan yerel basın veya varsa taraftar gruplarını ayrı tutuyorum. Yeni gelen oyuncusuna moral alkışı bile vermeyen hemen homurdanan, stadda ruh gibi oturan, yerinden bile kalkmayan, kalkanlara "oturun da maç izleyelim" diyenlere bir şey demiyorum.

Yönetim iyi yönetsin, takım doğru oynasın, taraftar destek versin.

Oruç
20.05.2010, 16:02
İnanmak için zaten çalışacaksın. Armut piş ağzıma düş değil yani. Beni de gayet iyi anladığını düşünüyorum Yılmaz'ım.

Çalışırken bir hedef belirliyorsundur. Yani sırf çalışmış olmak için çalışmıyorsundur. Hedefin başarmaktır. Çok çalışınca başaracağına "inanırsın". Öyle olmuyor mu?

Öyle elbette.

Bizimkilerde çok çalışsın istiyorum bende. Profesyonel bir şekilde, kişisel ihtiraslarını Trabzonspor menfaatlerinin önüne geçirmeden çalışsın.

O zaman başarı ister istemez gelecektir. Kaçarı yok.

Ama nerede bunları yapacak adam, o ayrı konu tabi.

Çağatay_
20.05.2010, 16:04
Öyle elbette.

Bizimkilerde çok çalışsın istiyorum bende. Profesyonel bir şekilde, kişisel ihtiraslarını Trabzonspor menfaatlerinin önüne geçirmeden çalışsın.

Ben de şunu anlamıyorum, Barış çıkıp iyi çalışmadım diyor.

Şenol Hoca Song'daki çalışma azminin 10'da biri Barış'ta yok diyor..

Nasıl oluyor da çalışmıyor anlamıyorum.Takımla idmana çıkıyor, plan belli program belli.İdmandan kaçıyorsa ceza alır.

Tam anlamıyorum bu işi :S

ilhan
20.05.2010, 16:05
Öyle elbette.

Ben biliyordum zaten bu konuda "ortak" düşündüğümüzü. :P

Oruç
20.05.2010, 16:06
"...kişisel ihtiraslarını Trabzonspor menfaatlerinin önüne geçirmeden çalışsın."

Yukarıdaki cümle yönetim kastedilerek söylenmiştir.

Çağatay_
20.05.2010, 16:08
Benim soruma niye cevap veren yok :D

Bu arada o cümleyi kim kurmuş ?

Oruç
20.05.2010, 16:13
Benim soruma niye cevap veren yok :D

Bu arada o cümleyi kim kurmuş ?

İdmanda Song ve Barış'ın ne yaptıkları hakkında bir fikrim yok Çağatay.:)

Hangi cümleyi kim kurmuş ?

Çağatay_
20.05.2010, 16:15
İdmanda Song ve Barış'ın ne yaptıkları hakkında bir fikrim yok Çağatay.:)

Hangi cümleyi kim kurmuş ?

İşte benim de fikrim yok millet koşarken Barış çekirdek mi çitliyor göbek yapmış adam :D

O yazdığın cümleyi kim kurmuş ? Yönetime dediğini..

Oruç
20.05.2010, 16:18
Cümlenin ve kelimelerin tek sahibi benim kardeşim.:)

şenolkılınç
20.05.2010, 16:19
Ben bİrlİk beraberlİk konusunda kesİnlİkle katiliyorum ama burda İŞ Önce yÖnetİme dÜŞer ve o yÖnetİmİ seÇenlere sen İyİ bİr kadro kur hak edİlen gİbİ savaŞsinlar İyİ hoca kafaya oynatsin takimi bak taraftar nasil bİrleŞİyor mesela burda bİle İkİye ayriliyoruz dandİk bİr konu yÜzÜnden umut gİtsİn umut kalsin adam bellİ deĞİl kİ taraftarin tepkİsİ bellİ olsun taraftar İkİye bÖlÜnÜyor bu sefer yÖnetİm İkİye bÖlÜnÜyor aÇin bakin forumu bugÜn bİle yÖnetİme gİtsİn dİyenlerİn sayisi azimsanacak gİbİ deĞİl e hanİ İstİkrar ne oldu yalan oldu Önce aynada ÇÖzeceĞİz durumu

Badaloğlu
20.05.2010, 16:23
Ben de şunu anlamıyorum, Barış çıkıp iyi çalışmadım diyor.

Şenol Hoca Song'daki çalışma azminin 10'da biri Barış'ta yok diyor..

Nasıl oluyor da çalışmıyor anlamıyorum.Takımla idmana çıkıyor, plan belli program belli.İdmandan kaçıyorsa ceza alır.

Tam anlamıyorum bu işi :S

O zaman çok basit bir şekilde sana anlatayaım Çağatayım. Bu neye benziyor biliyormusun? Orta 3.sınıfta (şimdi 8 oluyor galiba) fen bilgisi kitabının arasına Zagor'u koyup, okumaya benzer.Annene babana çalışıyor gibi yapıyorsun ama çalışmıyorsun:D

Barış'ın durumuda o... Hocasına çalışıyor gibi yapıp aslında çalışmıyor...

Asi Çaykaralı61
20.05.2010, 16:25
Bizim Maraton tribünün üstü kapatılacakdı.Bununla ilgili bir çalışma var mı acaba bilgisi olan var mı ?

LoVeRbOy
20.05.2010, 16:38
Taraftar birlik,
Yönetim birlik,
Teknik heyet birlik,
Futbolcular birlik...

ßu saydıklarınızın 3 ü febede var futbolcular kavgaramına gelince başkandan korkularna kenetleniyorlar. bizim başkan pısırık kalıyor ist takımlarının başkanlarına karşı. maçı hükmen fb veriyoruz dese federasyon bizimkiler yanlış karar ama saygı duyuyoruz diyecek potansiyelde. başkandan korkmayan taraftardan çekinmeyen takım şampiyon olmaz.

Cem Kıran
20.05.2010, 17:39
he işte konuyu açanın başlıkta anlatmaya calıstıgı taraftar profili sensin...

Sen birleşip takımına tam destek verirsen, yerel medyan bir malubiyette hocayı topçuları yerden yere vurmazssa..Rakip çıkıp 3 kişilik oynarsa senin topçun 5 kişilik oynar...

Son karşılaşmalarda da gördükki, Futbolda birbirine yatan takım yoktur..Dost hiç yoktur..Bakınız bursanın dostu ankaragücüne.fenerden 3 yedi...Yatsa beraberlige hiçte zor degilken...Bırakın yattı sattı zart etti zurt etti ayaklarını..Birlik beraberlik destek ve istemek...bunlar sorunu kökten çözecektir...

Kişi inandıgı ve sabırla beklediği şeyleri mutlaka yaşayacaktır..Bu söze karşılık peki biz neye inandık Neyi sabırla bekledik ki mutlaya yaşayalım...

Takımda sampiyonluga oynacak iskelet mevcut..Hoca yeterli...Arkadaslık futbolcular arasında iyi,camianın büyüklügü sampiyonluk beklentisi futbolcuların bilinc altında yerleşmiş ve olumlu sinyaller veriyor.Onları ilgilendiren kısmı yönetimin elinde..iyi yönetildilermi sorun yok..12. adaml diye tabir ettikleri bizler ne istedigimizi bilir ve hep arkalarında olursak birleşip destegimizi esirgemezssek, yerel medyada ki kirli çamaşırları temizleyip onlarıda bu destege davet edersek bırakın önümüzdeki yılı bu takım her yıl şampiyonlugun bir numaralı adayı olur....

Sende bnm ne anlatmak istediğimi anlayamamışsın..

Ne anlatmak istediğim bu alıntı yaptığın sayfada bul ona göre cvpla..

Sözlerinide seçerek kullan sensin öyle taraftar profili..

Çağatay_
20.05.2010, 18:07
Cümlenin ve kelimelerin tek sahibi benim kardeşim.:)

Peki anladım açıklama için teşekkürler :)

O zaman çok basit bir şekilde sana anlatayaım Çağatayım. Bu neye benziyor biliyormusun? Orta 3.sınıfta (şimdi 8 oluyor galiba) fen bilgisi kitabının arasına Zagor'u koyup, okumaya benzer.Annene babana çalışıyor gibi yapıyorsun ama çalışmıyorsun:D

Barış'ın durumuda o... Hocasına çalışıyor gibi yapıp aslında çalışmıyor...

Demek ki koşuyor ama boş boş kasmadan koşuyor..

O zaman ona Zanetti'yi örnek gösteriyorum.İşte 6 Ocak 2010 itibariyle, İnter'in oynadığı son 152 maçın 149'unda ilk 11'de görev alan, 37'lik Zanetti'nin sırrı.

"Sadece benim için değil tüm sporcular için yoğun bir çalışmanın ardından dinlenmek çok önemli. Bu nedenle her antrenmana sanki bir daha çalışamayacakmış gibi çıkıyorum. Tüm gücümü sarfettikten sonra da hemen evime gidip bol bol uyuyorum"

Tamamı BURADA (http://www.ntvmsnbc.com/id/25040982/)

Taner Uykuçeken
20.05.2010, 18:47
Ertuğrul Sağlam,
"Camiayla birlikte bu anlaşmanın sonuna doğru bu takımı hep beraber şampiyonluğu oynatabiliriz. İnanın bunu başaracak gücümüz ve kalitemiz var. İnanıyorumki bundan sonraki dönemde yapmamız gereken en önemli iş birbirimizi sahiplenip, kenetlenmek. Herkesin alabileceği en üst seviyede sorumluluk almak. Dolayısıyla burada kendi gücüne inanan herkesin sorumluluk alıp elini taşın altına koymasını istiyorum."

Ertuğrul Sağlam'ın Bursa'ya imza attığı gün söylediklerinden bir bölüm ve sonuç ikinci sezon Bursa şampiyon....

birlik olmak, biz birlik olabilirmiyiz, İnsanlar elini taşın altına ne kadar sokabilirler, burada olkudun yanlış hatırlamıyorsam Sayın Serdar Bali Trabzonspor yeniden şampiyon olursa biz unuturuz gibi birşeyler vardı...

Başta efsane isimler Trabzonsporun şampiyonluğunu gerçekten istiyorlar mı?

Daha biz burda en ufak meselede birbirimizi yiyoruz birbirimizi ayırıyoruz YOk Tekkesporlu, M.A.Yılmazcı, Nurici, Özkancı diye unutu veriyoruz Üst Kimliğimizi TRABZONSPORU

Cengiz Çubukcu
20.05.2010, 19:24
Çok güzel bir konu olmuş , herkesin yazdıklarını bol vaktimde okuyup kendime göre faydalanacağım :) ... bence de birlik beraberlik bize çok uzak şeyler, iyi yönetilirsek şampişyonluk eğer tek başarı kriteriyse hiç uzakta değil...

Sibel
20.05.2010, 19:30
Canı gönülden inanıyorum birlik konusuna..Ateşe üflersen büyür değil mi?İşte bu olmalı bence de,taraftar birlik olmalı,ne kadar destek o kadar iyi sonuç.

Tolunay Abdioğlu
20.05.2010, 19:44
Çok güzel bir yazı olmuş.Birlik,beraberlik olması şart.Yönetimin artık beraber hareket etmesi lazım.Görüyoruz ki başkanın asbaşkandan asbaşkanın başkandan haberi yok.

Futbolcularımızın artık bu işi başarabileceklerini anlamaları gerekir.Bursa'nın şampiyonluğu bence bize %100 katkı sağlamıştır.

Taraftar konusuna gelirsek Bursaspor'un zor maçlarında her zaman düğümü Bursaspor taraftarı açtı.Biz de böyle birşey yok ve maalesef yakın gelecekte de olabilmesi biraz zor görünüyor.Taraftarların artık elllerini taşın altına sokmaları lazım.

Sibel
20.05.2010, 20:11
''Sevgiden ölüler dirilir,sevgiden padişahlar kul olur.Sevgiden bakırlar alın kesilir.''(Mevlana)

Ne kadar birlik o kadar sevgi..Ne kadar sevgi o kadar sonuç..

Oruç
20.05.2010, 21:01
Trabzonspor camiasının ilacı "birlik" değil, "temizliktir."

Slogan bu olmalıdır.

Adil ÖZGÜR
20.05.2010, 23:35
Badaloğlu;

Başlığı inceledim, bazı yazılan mesajları da inceledim. Kendi görüşlerimi eklemek istiyorum. Geçmişten bu güne ve yarınların Trabzonsporu hakkında;

(Not;Bursasporu baz almak şartıyla yazıyorum)

Bursaspor birkaç sene evvel Bank Asya'dan gelmedimi? Geldi. Onlar oradan gelirken bizimkiler ne yapıyordu, Bizans Oyunları gibi birbirimize atıp tutuyorduk. Kongreler, muhalifler, Lazoroniler, Halilhodziçler, Hans B.Brigel,...Hugo Broos'larla oynadık durduk. İstikrarsızlık Denizinde Trabzonsporu demir attık.

Gelen Oyunculara bakıyoruz, bir transfer yapıldımı onu göklere çıkarıyoruz, bir geliyor PİR geliyor, Tıııssss Baloon, yolla gitsin, Langeler, mangeler milyon dolarlar uçar gider, Trabzonspor mali yönden mahküm edilir (unutulmasın bu arada mutlaka birileri kârlıdır, zarar varsa karşısında kâr da vardır)

Sonra futbolcularımızın gözleri korktu, kiminin arabası kurşunlandı, kiminin ayağı kurşunlandı. İçeriden gelen tazyik ve baskı ile futbolcularımızın gözleri korktu. Buna Campel, Ogün, Zaymek, Fatih, Soner, Gökdeniz ... gibi futbolcuları örnek verebilirim. Bazı özel kişiler demekki mafyalığa heveslendi, utanmadan Allah bilir hala Trabzonsporun kalbinde mafyalığa özeniyorlar. Yani yeri geldi bu sebeplerden futbolcular bilerekten oynamadılar. Dağıtıldılar. Kimi zararla, kimi de kârla Trabzonu terk ettiler.

Alt yapımuz futbolcu fabrikası, (A) takımın köşe başı tutuldu, filitrelendi, bir tane futbolcumuz yetişmiyor, yetişende takımda yedek bekliyor, oynayamıyor? Bu ne demektir, bunu kişisel olarak şöyle izah edebiliriz. Transfer edilen her futbolculardan mutlaka birileri kâr ediyor, alt yapıdan bu nedenle, yani transfer yüzünden bilinçli oyuncu yetiştirilmiyor. Açık ve net.

Trübünlerimize bakıyoruz, bakamıyoruz, hep bir birimize ters açıdan bakıyoruz, yani göstermelik kalabalık ile takımı desdekliyoruz, bir türlü kombine haraket edemiyoruz, mutlaka bir sivri zekalı ortaya bir hipotez atıyor, sonra trübünler rakiplerimize göre başarılı olamıyor, bu durum takıma olumsuz yönde etki yapıyor. Son 30 yılın en büyük hastalığı budur. Trübünler futbolu çok iyi biliyor ya, bir temsilci seçiyor, adına AMİGO deniliyor, o koskoca trübünü idare edene bakılsın bakalım, kariyeri nedir? o kimdir? vasıflımıdır? cevap hayır, milleti çoşturma adına seçilmiş eksik yetenekliler genellikle maçlarda amigo olur. Kısaca trübünde organize olamıyoruz. Trübün liderleri seçme olmalı, saygınlık kazanmalı.

Bursa Trübünleri ise İstanbul'un ağzını sulandırıyor, çok güzel organize oluyor. Niye, daha yeni Bank Asyadan gelmemişlermi? Şampiyonluklarını inanarak organize olmuşlardır. Bizim Şampiyon olduğumuz yıllarda da böyleydi. Şampiyon olamadığımızdan Trübünlerimiz çok etkili malesef değil.

Bu yıl maddi açıdan F.B. çok büyük kayıplar yaşadı, 300 trilyon zarar var diyorlar, (borsa ile beraber) bu durum F.B. yi 10 yıl geri atar, istedikleri oyuncuları alacaklarını zannetmiyorum. Peki bizim zararımız ne kadar rakam olarak değil ancak 5 yıl geri atar cinsinden bir zararımız var. (Havuz dağılımı)

Bursaspor ise gelecek 10 yıllık takımının temelini ancak bu yıl atacağı kesindir. Yoksa onlarda şampiyon olacak takım havası da yoktu, futbolcusuda yoktu. Düşeş bir şans ile şampiyon oldular. Ben buna Ertuğrul-Hüseyin Cimşir kalp temizliği ile yapılan duaların birleşmesi ile elde edilen şampiyonluk diyorum.

En büyük çatlaklık ise, bir zaman BALKANLAR SAVAŞI ile başladı. Yani BAŞKANLAR SAVAŞI. Türlü palavralar ile çıkıldı meydana, Limanlar ihale edildi, takım limana demir attı. Çakıldı kaldı. Neyseki son zamanlarda bu zihniyeti delmeye çalışıyorlar.

Şimdi pasta büyüdü, ilk ikiye giremedinmi pasta payın az, onun için iyi transfer yapılmalı, nokta transfer yapılmalı ve transfer edilen futbolcular 26 yıl çile çeken garibim taraftarın yüreğini hop hop oynatmalı.

Birlik ve Beraberlik ile ancak şampiyonluk yaşanacaktır. Tek yürekle.

Çağatay_
20.05.2010, 23:41
Güzel yazı Adil abi, son 10 yılın kısa analizi denebilir.

Umarım herkes okur.Yazmayı çok seviyoruz ama okumak ve etüd etmek konusunda ciddi sıkıntılarımız var.

KAUNAS
20.05.2010, 23:58
Başarılı olmak için sistem lazım

Çünkü hiçbir başarı tesadüf değildir.

Trabzonspor içinde bulunduğu başarısız durumdan kendisini sıyırmak için ciddi hamlelerle baştan yapılanmalıdır.

Profesyonel anlayışla kulüp yönetilmeli ve takımın başarısı için sürekli çalışılmalıdır.

Maalesef Trabzonspor, günü düşünen,plansız,öze değil yüzeye müdahale eden uygulama ve kararların kurbanı oluyor her sene.

Jetaime
21.05.2010, 00:10
Yazının en güzel kısmı taraftar profilimizi anlatan kısmı ve yüzde yüz doğru. Konuşmaya sıra geldimi en büyük taraftar biziz diyen insanımız bakteri gibi her geçen gün bölünerek çoğalıp güçlenmeye çalışıyor ne hikmetse. Ve malesef bu gruplaşamalarında görünen tek sebebi rant paylaşımı. Ortada paylaşılacak bir rant var. Ve herkes en büyük paya sahip olmaya çalışıyor.. Yüzleşecek çok şey var keşke yüzleşebilsek.. Yüzleşmekte yetmez, yüzleştikten sonra yanlışları düzeltip doğruları hayata geçirmek gerekir..

Adil ÖZGÜR
21.05.2010, 00:34
Bir yemekte Soner BOZ'dan bizzat duydum; Yabancı futbolculara gösterilen teveccüh bizlere asla gösterilmiyor??!!

Neden acaba? Bayram değil seyran değil, enişte beni niye öptün misali. Yıllardır hep böyle bu günlere geldik.

Şenol Güneş'e açık açık yazmak istiyorum. Diyor ya 4 tane yabancı transfer edeceğim diye.

Etme kardeşim 4 yabancı transfer.

4 tane daha iyi yerli futbolcuları onların yerine al. Mesela; Git Gökdenizi geri getir transfer et. Git Fatihi geri getir, transfer et.

Manisadan Güven VAROL'u gerçekten al. Lider tipli, yüreği ile oynayan kaliteli futbolculardan 4 tane alın. Kendimize gelelim ya hu?

Alt yapının da filtresini atın artık. Oraya Trabzon usülü gübreleme yapın, yeşersin alt yapı.

Mehmet Sarigül
21.05.2010, 02:10
Foruma üye oldugumdan beri okudugum en güzel yazilardan biri, tebrikler Badaloglu...

Benzer düsünceler benim de aklimdan gecti, bu kadar güzel yazamazdim. Bursaspor'un bu yil ki performansi bizim gecen sezon Ersun Yanal'la yasadiklarimiza o kadar benziyor ki, tam o senin yazdigin kirilma noktasina kadar...ama ne yazik ki icimizden birileri bile bile Ersun Yanal'la gelecek 7. Sampiyonlugu istemedi. Bundan adim gibi eminim...
Her gün bu safyalarda (ben dahil) yerel medyayi elestiriyoruz...ama allah askina yerel medya dedigimiz kim? Kim bu insanlar? Kime hizmet ediyorlar, amaclari ne?
Yerel medya dedigimiz bir öcü filan degil...Biziz! Sen ve Ben...
Taraftarlari ise ben fazla elestiremiyorum, onlarda büyüklerinden ne görüyorlarsa onu yapiyorlar.

Evet, kandirildik...hala kandiriliyoruz...

Hala birileri yabanci-yerli, yasli-genc ayirimi yapiyor...hala birileri Bursaspor'un sampiyonlugunun Trabzonspor'a zarar verecegini düsünüyor.

Birlik ice kapanmak degildir...korkmayin.

ccd6167
21.05.2010, 02:29
bursanın bu senekı ıc sahası 14 g 1 b 2 m..
bızım gecen senekı ıc saha 9 g 5 b 3 m...
bu olay herseyı anlatıyor herhalde...
sampıyonlugun yolu bırlık ve beraberlık arkadaslar...gerısı bos..kadro falan hoca flan 2. planda..
gecen sene adam gıbı tarftarımız olsaydı sampıyonduk beısktası da gecen sene bursayıda sampıyon yapan taraftarıdır..ama bız anlatamıyoruz herhalde...

E. Cumur61
21.05.2010, 02:59
Ben birde şunu merak ediyorum 6 kez şampiyon olduğumuzda Camiamız ve Taraftarlarımız bir bütünmüydü ?senol gunes belgeselini izle orda herseyin nasil oldugunu anlatiyor hoca.

mustafadinç
21.05.2010, 09:13
şampiyon fln olamayız biz ya inanmıyorum arkadaş

birlik beraberlik fln hiç bir şey yok klüpte

aynen bende katılıyorum ne zaman biraz parlasak bizim içimizden birileri çıkıp sırtımızdan hançeliyorlar bizi.

mustafadinç
21.05.2010, 09:17
bursanın bu senekı ıc sahası 14 g 1 b 2 m..
bızım gecen senekı ıc saha 9 g 5 b 3 m...
bu olay herseyı anlatıyor herhalde...
sampıyonlugun yolu bırlık ve beraberlık arkadaslar...gerısı bos..kadro falan hoca flan 2. planda..
gecen sene adam gıbı tarftarımız olsaydı sampıyonduk beısktası da gecen sene bursayıda sampıyon yapan taraftarıdır..ama bız anlatamıyoruz herhalde...

İşte bu kadar
Bursayı taraftarı şampiyon yaptı
bizi ise taraftar şampiyonluktan etti.

mustafadinç
21.05.2010, 09:18
Şimdiden Şenola pislik atanlar var şunu oynatmıyor bunu oynatmıyor vs vs vs yazık be el insaf.

Guroni
21.05.2010, 09:57
Bunları boşuna konuşuyoruz herkese kabahat bulmak çok güzel aslında. Kimimiz Hüseyine kızıyordu kimimiz Ersun'nun takımdan gönderilmesine ama haklı çıkanlar hüseyinin bu takımda kalmasını isteyenler

Hüseyin gitti çokda iyi top kullanan bir oyuncu değildi hatta bizde oynadığı topu belli bir haftadan sonra oynamaya başladı bursada. Ama adam geçirmiyor bir takımın ortasahasının ne kadar önemli olduğunu gördük. Bursa devre arasında ortasahasına takviye yaptı birde golcü aldı ama golcüsü hep yedekti. Biz ise elimizdeki iyi elemanı rakibimize verdik. Şimdi hüseyin olsaydı Selçuk daha verim alınmazmıydı. Gene aynı hatayı yapıyoruz.

Hoca ve yöneticiler tutturmuş illa yabancı oyuncuları alalım diye. Bence önce en kalitelilerinden eksik bölgelere alternatif olsun diye yerli oyuncular alınmalı sonra yabancı oyuncuları yönelinmeli.

Şu Ersun Yanalı hala savunanlarıda anlamıyorum. Hadi sizin dediğiniz gibi olsun Trabzondda başarılı oldu diyelim ama genede gönderildi diyelim. Peki bunu gören kimse yok mu. Bakın kimse takımı emanet etmiyor görev vermiyor. Milli takım hocalığı yapmış biri olarak Milli takımda alt yapı sorumlusu olarak görevine devam ediyor.

Dünyada herkes daha önce takımında oynamış oyunculardan Teknik Direktör çıkarmaya çalışıyor kimse okulda hocalık yapmış birine kolay kolay görev vermiyor (istisna Morinho oda geldiğinden beri bir şampiyonlar ligi kupası var. Eğer Eto Barcelonada olsaydı o da zor olurdu). Bizde bir tane çıktı şu an üst düzey bence yönetim bunu çoğaltmanın yollarını arasın. Hami'lere, Ünal'lara, Tolunay'lara hocalık yapabileceği takımlar bulsunlar.

Buna örnek kulüpler var Barcelona, Milan, Birezilya Milli Takımı ve bunun saymaya kalkalsak çoğalta biliriz.
Bari önümüzdeki sezon hep destek tam destek diyip Tirübüne çekirdek yemeye gelmeyelim

ccd6167
21.05.2010, 21:02
hadı kapmnya baslatalım hadıyın

güneyli
21.05.2010, 23:07
Ciddi bir organizasyon,basit ama istikrarlı bir mücadele,ekip ruhu ve şampiyonluk.Büyüklük sataşmasından ve kibrinden başkasını görmeyenlere tokat...Paranın saltanatından ekip ruhunun gerekliliğine....Takımım bu sene bunu yapabilir.Sabır ve müsaade edilirse..

Ahmet Karadeniz
22.05.2010, 00:19
Kandırıldık...

aynen benim düşündüğüm konuya geldik çünkü iyi bir traftar baskısının maç kazandırdıgı ortada bunu son 2 senede gördük ben gecen sene gaziantep macına gittim böle bu iş olmaz nerede o eski avni aker cehennemi ya herkes başka bişe söylüyor başım agırdı maçta bu kadar başı boşluk olmaz bunu biz traftarlar kendi başımıza halledemiyoruz bu aşikar bunu Trabzonun sevilen isimleri mesela senol hoca bir toplantıda açıklasa o zaman kimlerin ne kadar Trabzonsporlu oldugunu anlarız kim cıkar ilişkisinde kim hayır işinde meydana cıkar artık herkes tası elinin altına sokması lazım kaç sene oldu şampiyonluk görmedik bazı traftarlarımız bursaspor seviniyor daha trabzonspor sevinemedik bursaya seviniyoruz artık ben ve milyonlarca traftar şampiyonluk istiyor en kilit noktalardan biri bence burası diye düşünüyorum saygılarımla

Tayfun Aydın
22.05.2010, 01:24
Adamlar Bursa da maça Romalı gladyatörler gibi çıkıyorlar bizimkilerde Trabzon da Roma da Arenalarda Gladyatörlerin önüne yem diye atılan köleler gibi çıkıyorlar.Trabzon dan değil malubiyet beraberlik çıkmamalı.Futbolcu ben kazanamazsam bu maçı o stad daki 25 kişi alır demeli.Herşey ve herşey motivasyon yok 4-3-3 yok 4-4-2 yalan hepsi Onur gibi olmalı futbolcu Egemen gibi olmalı tekmeye kafasını sokmalı 90.dk da gol yedi diye ağlamalı.Bütün buları sağlamak için 11 tane TRABZONLU değil 11 tane ONURLU adam bulunmalı

Erman Akyüz
22.05.2010, 01:41
arkadaşlar bursanın şampiyonlugunu bi kıstas olarak buraya yazmamız bence doğru deil. tamam bursa büyük iş başardı. kesinlikle alın teriyle haklı bi şampiyonluk aldılar. ama bunda futbol şansının hiçmi payı yoktu sizce. 2-0 dan geriye gelip 30 kere oynansa fener macı kacında cevirebilir bursa ? 30 kere oynansa trabzon fener macı kacında şampiyonluk macında yenemez bizi fener ? 16. dakkada iptal olan ve hükmen galip sayıldıgı diyarbakırspor macına ne diyeceksiniz... kesinlikle sözüm yanlış anlaşılmasın bursanın şampiyonlugu haklı bir şampiyonluktur ama şansımız yoktu herşeyi kendimiz başardır diyemezler...

gel gelelim bize efsane kadro. geçmiş başarılar hep bu kulübün başarısızlıgına gölgelemekten başka bişeye yaramamıstır. yaramıycaktır. arkadasıma kesinlikle katılıyorum. futbolda bugün vardır. dün geride kalmıştır ancak dünden ders cıkarabiliriz... ama şunuda kabul etmek lazımki biz şanssızız arkadaslar. geçen seneki denizli macında konya macında İBB ile içerde oynadıgımız macta gördümki... geçekten top bizi sevmiyo şampiyon olmamız için tüm şartlar hazır iken. kaybettigimiz puanlar ve bu puanları nasıl kaybettigimize bir bakalım. resmen ezdigimiz konyayı denizliyi İBB de 8 puan bıraktık ve şampiyonlugu hediye ettik adeta... 96 yılındaki talihsizligi hiç saymıyorum bile...

ama bu iş inanmaktan geçer arkadaslar. 2. yorum yapan arkadasım yazmıs ben inanmıyorum diye. lütfen böyle düşüncelere kapılmayalım. inanıcaz. hayal edicez ve o günün gelmesini bekliycez. bursaspordan daha büyük bir taraftar kitlemiz var. bursaspor kadar iyi bir teknik drektörümüz bizim topragımız kendi çocugumuz şenol güneşimiz var. bursaspordan daha iyi maddi imkanlarımız ve daha iyi bir kadromuz var... tek eksigimiz birazcık futbol şansı ve İNANÇ... çok güzel yazmıs arkadasım ersun yanal örnegini. 1-2 maç yenilince hocamızın takımımızın arkasında durmazsak. trübünden sezon sonunu beklemeden bizi rubin kazana tercih eden fatih tekke diye haykırırsak. 20 bin kişilik stadımızda 1 kişilik boşluk bile bırakırsak bu şampiyonluğu daha çok bekleriz...Ama Şenol Güneşin trabzonsporu bu sene bize türkiye kupası örnegiyle göstermiştirki. inanırsak gerçekten istersek o şampiyonluk gelecek.

Tayfun Aydın
22.05.2010, 01:53
Top yetenekli futbolcuyu sever altı pastan kalecinin üstüne abanan futbolcunun nesini sevsin top.Hep dedik iyi bir santrofora ihtiyacımız var diye.Geçen sene alınmayan santfor bizi şampiyonluktan etti.Temel in fıkrası gibi şey edip edip benim üstüme atmayın...Bu Top Şota yı seviyordu da Umut a mi garezli.