PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2013 - 2014 Sezonu | Avrupa Ligleri Transfer Dosyası

Sayfa : 1 2 3 4 [5] 6 7

tugay_98
07.07.2009, 13:08
hayırlısı olsun

Muhammet*
07.07.2009, 13:44
http://ad.kontratak.net/www/delivery/lg.php?bannerid=10&campaignid=9&zoneid=17&channel_ids=,&loc=http%3A%2F%2Fwww.cezasahasi.net%2F2009%2F07%2F bir-zamanlar-trabzona-geliyorlard.html&referer=http%3A%2F%2Fwww.cezasahasi.net%2F&cb=24e37492d9
http://ad.kontratak.net/www/delivery/avw.php?zoneid=17&cb=41&n=a443189a (http://ad.kontratak.net/www/delivery/ck.php?n=a443189a&cb=41) Bir Zamanlar Trabzon'a Geliyorlardı! (http://www.cezasahasi.net/2009/07/bir-zamanlar-trabzona-geliyorlard.html)

http://data5.blog.de/media/006/3560006_69c7551415_m.jpeg (http://data5.blog.de/media/006/3560006_69c7551415_m.jpeg)
Elijero Elia'nın da bugün itibariyle Hamburg'a transfer olmasıyla bu başlık zorunlu hale geldi. Geçen sezonun devre arasında Trabzonspor harıl harıl sol kanat oyuncusu arıyordu.İddialara göre liste kabarıktı. Medyada sürekli yazılıp çizilen Hollanda liginden 3 oyuncu vardı. Twente'li Elijero Elia, yine aynı takımda Marco Arnautovic ve Heerenven'in süper solağı Daniel Pranjic...

http://www.htspor.com/2009/06/22/resim/haber_ic_154462.jpg (http://www.htspor.com/2009/06/22/resim/haber_ic_154462.jpg)
Elijero Elia geçen sezon Hollanda liginin en iyi oyuncusu olarak gösteriliyordu.Devre arasında ismi Trabzonspor'un yanına yazılırken aslında onun peşinde Arsenal başta bir çok Avrupa devi vardı. O ara Twente onu elinde tutmayı başardı. Tabi sezon sonuna kadar müthiş performansını sürdüren Elia'nın bonservisi de tepe oldu. Hamburg Olic'in yerini doldurabilecek isim olarak onu düşündü. Elia'nın Olic'in yerini doldurabileceğine eminim. Ama aynı Hamburg'un Vaart'ı Real'e sattıktan sonra büyük paralara aldığı Thiago Neves'i 7 milyona Al Hilal'e satarak kurtulduğunu da hatırlamak lazım. Bu arada Elia'nın Hamburg'a maliyeti Flying Dutchman (http://vliegendenederlander.blogspot.com/2009/07/turkiye-hollanda-hatti.html)'e göre 14 milyon Euro. Olic'in yerini fazlasıyla doldurabilecek bir oyuncuya değer.Daha önce gerçekleşmiş Pranjic ve Arnautovic transferlerine de değinelim kısaca. Pranjic'in maliyeti 7 milyon Euro Bayern'e, kendisi de Bayern'e gidebilmek için 700000 Euro çıkardı cebinden. Sol bek ve sol açık olarak oynayabilen ve Lahm'ın sağ bek oynamasını sağlayacak yetenekli bir isim gayet makul bir fiyat.Sırada Arnautovic var. Onun geçen sezon yaşadığı sakatlık transferini etkiledi. Chelsea ve İnter onu çok istiyordu. Ama işin içine sakatlık girince kiralama yöntemini uygulamayı denediler. Son olarak menajeri yaptığı açıklamada (http://transfermarketweb.com/index.php?action=read&idsel=37766) rakam belirtmeden İnter'le 5 yıllık sözleşme imzaladıklarını söyledi.

http://www.mouthofthesouth.co.uk/USERIMAGES/arnautovic_137112h.jpg (http://www.blogger.com/%20http://www.mouthofthesouth.co.uk/USERIMAGES/arnautovic_137112h.jpg)
Farklı kaynaklardaki farklı iddialarsa hala sürüyor. Bir kesim 9 milyon satın alma opsiyonuyla Arnautovic'in bir yıllığına kiralandığını iddia ediyor. İnter'den resmi açıklama gelmeden net bir şey söyleyemeyeceğiz belli ama Mourinho'nun en büyük transfer hedefi olarak bilinen genç yıldızın şu dakikadan sonra Twente'de kalması mucize olur. 9 milyonluk bir bonservis bedeli de sakatlığına rağmen bu potansiyeldeki bir isime değer. Sonuç ortada geçen sezonun devre arasında güzide medyamızda isimleri Trabzonspor'la anılan 3 ismin şu anki değeri tahminen 30.7 milyon Euro... Bu oyuncuların transfer olduğu takımların isimleri ve kaliteleri de ortada. Trabzonspor'un adı bu isimlerle anılırken tutup getirdiği adamsa Alanzinho.Bonservisi 4.5 milyon Euro Brezilyalının.

Tayfun
07.07.2009, 14:12
FLAŞ! Onyewu Milan'da!

Fenerbahçe'nin uzun süre peşinden koştuğu Onyewu, AC Milan'a transfer oldu. Amerikalı stoperin İtalyan ekibiyle 3 yıllık sözleşmeye imza attığı belirtildi.

07.Tem.2009 13:34:43

http://i.media.goal.com/g/40596_news.jpg
[/URL]

[URL="http://www.goal.com/tr/people/united-states/10773/oguchi-onyewu"] (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=40596)
Goal.com

Transferde sürprizlere her zaman açık olmak lâzım. Konfederasyon Kupası'nda Amerika Birleşik Devletleri formasıyla dikkatleri üzerine çeken Oguchi Onyewu; Fenerbahçe, Ajax, PSG, Marsilya, Birmingham, Fulham gibi kulüplerle görüştükten sonra büyük bir sürprize imza atarak Milan'la anlaştı.

Standard Liège'de forma giyen; ancak Belçika takımıyla olan sözleşmesinin süresi dolan Onyewu'nun transferi, Milan'ın resmî internet sitesinden yapılan bir açıklamayla duyuruldu. Açıklamada, "Milan Kulübü, Oguchi Onyewu'yla sözleşme imzaladığını kamuoyuna duyurur. ABD Milli Takımı oyuncusu kulübümüzde 30 Haziran 2012 yılına dek sözleşme imzalamıştır" denildi.

Fenerbahçe'nin 2.3 milyon avroluk teklifini kabul etmeyen Onyewu'nun, İtalyan devinden alacağı ücretse şimdilik bilinmiyor. 2004 yılından bugüne dek Standard Liège'de forma giyen 1.96lık stoper, 2007 yılında kiralık olarak Newcastle'da oynamıştı. Amerika Birleşik Devletleri'nde yetişen 27 yaşındaki Onyewu, Avrupa'daki futbol kariyerineyse 2002 yılında transfer olduğu Fransa'nın Metz takımında başlamıştı.

Tayfun
07.07.2009, 14:14
Juve, Melo için resmi teklifini sunuyor

Juventus’un Fiorentina ile Felipe Melo konusunda bugün masaya oturması bekleniyor.

Goal.com

Udinese’den Gaetano D’Agostino’yu renklerine bağlayamayan Juventus Fiorentina’nın Brezilyalı orta saha oyuncusu Felipe Melo’ya yönelmişti. La Stampa’nın iddiasına göre de iki kulüp bugün Melo transferini konuşmak için masaya oturacak.

Juventus sportif direktörü Alessio Secco ve genel menajer Jean- Claude Blanc’ın Fiorentina’nın transferden sorumlu ismi Pantaleo Corvino ile görüşeceği ve Melo için yaklaşık 16 milyon avro teklif edecekleri iddia edildi.

Juventus’tan Marchionni’nin bonservisinin yarısını 2.5 milyon avroya alan Fiorentina Melo ile de geçtiğimiz ay sözleşme yenilemişti. Bu sözleşmede Melo’nun 25 milyon avro karşılığında serbest kalma maddesi bulunuyordu.

Juventuslu yöneticiler paranın yanı sıra Marcionni’nin hakları ve Zdenek Grygera’yı da Fiorentina’ya vererek bu transferi bitirmeyi amaçlıyor. Bu arada Sky Italia’da yer alan habere göre Melo’nun menajeri Jose Rodriguez Baster’de görüşmelere katılmak için İtalya’ya geldi.

Kadir
07.07.2009, 14:16
Onyewu iyi bir transfer .

Berk
07.07.2009, 14:30
Onyewu İtalya Ligi için biçilmiş kaftan.Yararlı olur..;)

Muhammet*
07.07.2009, 14:38
Onyewu'nun üstelik bonservisi de yok...

Harun-61
07.07.2009, 14:43
Arango Gladbach'da, 3 yillik kontrat imzaladi.

http://www.borussia.de/MEDIA/172165,0.jpg

.

Özge
07.07.2009, 15:04
Milan iyi transfer yaptı bence.

Orhan Aydın
07.07.2009, 15:17
milan akıllı takım:)

sessizkral_1
07.07.2009, 15:23
Arango yu Gladbach aldı biz alamadık şaşılacak iş

Muhammet*
07.07.2009, 21:51
Edin Dzeko imzaladı!

AC Milan'ın ısrarla kadrosuna katmak istediği Edin Dzeko, kulübü Wolsburg ile olan sözleşmesini uzatt
ı.
Kaka'nın Real Madrid'e satılmasından sonra transfer arayışına başlayan Milan, Bosnalı golcü ile uzun bir süre ilgilenmişti. Wolsburg'a Dzeko için 15 milyon avro öneren Milan, Wolsburg'un Dzeko'yu satmak istememesi üzerine bu transferi askıya almıştı.

Edin Dzeko'yu takımda tutmak için büyük bir çaba harcayan Wolsburg'un, Bosnalı yıldızın maaşına ciddi bir zam yaptığı ifade edildi. Öte yandan Alman basınında çıkan haberlere göre, Dzeko'yu almak isteyen kulübün 20 milyon avro gibi astronomik bir rakamı gözden çıkarması gerektiği belirtildi.

Dzeko'nun Wolsburg'ta kalmasından sonra rotasını değiştiren Milan, Huntelaar ve Fabiano için girişimlere başladı. Fabiano'nun transferi konusunda Sevilla ile anlaşma zemini arayan Galliani'nin bir yandan da şu anda Real Madrid tarafından satış listesine konulunan Huntelaar için Real Madrid ile görüşmelere başladığı ileri sürüldü.

Geçtiğimiz sezon 32 maçta 26 gol atıp 10 kez de asist yapan 1,93 boyundaki golcü oyuncu Wolfsburg'un şampiyonluğunda partneri Grafite ile birlikte büyük rol oynadı. Almanya Bundesliga'nın şampiyonu Wolfsburg'un hücum hattındaki Grafite-Dzeko ikilisi, geçtiğimiz sezon sergiledikleri performansla parmak ısırttı. İkili, sezon boyunca attıkları 54 golle bir rekorun da sahibi oldu.

07.07.2009

Kaynak : Sporx.com dış haberler

Berk
07.07.2009, 22:02
Milan yine Inzaghi'ye kaldı desenize..:D

Trabzonspor 61
07.07.2009, 22:37
Milan iyi transfer yaptı bence.

milan akıllı takım:)

Onyewu iyi bir transfer .

Onyewu'nun üstelik bonservisi de yok...

Onyewu İtalya Ligi için biçilmiş kaftan.Yararlı olur..;)

İddia ediyorum; Onyewu Bilica'dan farklı değil.

Amerika takımı sürekli olarak çakılı defans oynadığı için Onyewu iyi bir stoper olarak göründü.

Ama aslında topu oyuna sokamayan, tekniği sıfır, hucüm gücü olmayan, yani kısacası kazmanın tekidir Onjewu.

Milan, transfer edecek oyuncu bulamadığı için almıştır bu adamı.

Taraftarlar kulübü basmakta çok haklı.

Ben Milan'lı olsam intihar ederim bu transferden sonra.

Milan'ın orta ve alt sıra takımlarıyla yapacağı maçları merakla bekliyorum.

Bu adamı alacaklarına bizim Egemen'i alsalardı daha iyi olurdu kendileri adına.

Dozer gibi adam Egemen. 10 tane Onyewu eder.

Yunus Güneş
07.07.2009, 22:41
Taraftar kızgın biraz Kakanın gitmesine mialn açığı kaptmak zorunda...

Kadir
07.07.2009, 22:45
İtalya'da stoperin öyle ahım şahım bir tekniğe , ofansif güce ihtiyacı var mı ?

Onyewu fizikalitesiyle defansif gücüyle Milan'da oynar hemde iyi oynar .

Muhammed KOÇ
08.07.2009, 00:44
Onyewu yu iyiki fener almadı valla. resmen tek başına bir takım :)

irfan61
08.07.2009, 09:17
Onyewu yu iyiki fener almadı valla. resmen tek başına bir takım :)Abartmaya gerek yok bu adamı bir turnavada saman alevi gibi parladı.

Harun-61
08.07.2009, 10:36
Barcelona Kaleci Valdez'in kontratini 2013 yilina kadar uzatmis.

Bonservis bedeli: 150 milyon € :D :)

----

Hamburg'lu Th. Atouba Ajax ile 2 yilligina anlasti.

.

Serdær
08.07.2009, 10:52
Onyewu İtalya ve Türkiye dışında hiçbir Avrupa ülkesinde oynayamaz.

Dolayısıyla Milan açısından iyi bir transfer.

Fakat Avrupa kupaları ve Şampiyonlar Ligi için kötü bir transfer .

İskender YILMAZ
08.07.2009, 11:01
İspanya maçında izlemiştim, günündeydi ve gerçekten iyiydi .. :) Milan sıradanlaşıyor, üzülüyorum .. :)
Elin oğlu senin Kaka'nı, Ronaldo'yu, Benzema'yı alıyor, sen git ondan çok daha vahim durumda olmana rağmen hızan hırtıkla uğraş .. :)

Erbay
08.07.2009, 11:03
Man U, Gabriel Obertan'ı almış. Bence çok iyi transfer.

Berk
08.07.2009, 15:48
Juventus, Fiorentina'da ve Brezilya milli takımında forma giyen Felipe Melo ile 20 milyon € + Marchionni karşılığında anlaştı..

Muhammet*
08.07.2009, 16:36
Cezayir'li Yıldızı Son Şampiyon Kaptı
http://www318d.mackolik.com/img/haberbuyuk/k/karimziani080709wolfsburg_yB.jpg
Bundesliga'nın son şampiyonu olan transferin suskun takımı Wolfsburg, Marseille'nın Cezayir'li Milli futbolcusu Karim Ziani'yi renklerine bağladı.

Wolfsburg kulübünün resmi internet sayfasından yapılan açıklamada, 26 yaşındaki futbolcuyla 4 yıllık sözleşme imzalandığı bildirildi.
2007 yazında 8 Milyon Euro karşılığında Sochaux'dan Marseille'ya transfer olan ortasaha futbolcusu, geride kalan sezonda 40 resmi maçta sahaya çıkmış ve 3 gol atıp 8 sarı 1 de kırmızı kart görmüştü.

Wolfsburg teknik direktörü Armin Veh yaptığı açıklamada, "Çok memnunum. Takımımıza çok uyacak bir transfer ve bize gol yollarında büyük katkısı olacak" dedi.

Cezayir Milli takım formasını 40 defa terleten ve 3 gol atan Fransız doğumlu futbolcunun, Wolfsburg'ta 15 numaralı formayı giyeceği de açıklandı.

2005-2006 sezonunda Lorient forması giyerken Ligue 2'de yılın futbolcusu seçilen ve takımının Ligue 1'e yükselmesine yardımcı olan Cezayir'li futbolcunun, 7 Milyon Euro bonservis bedeliyle Wolfsburg yolunu tuttuğu belirtildi.
Hazırlayan: ÖZGÜR İNCE

Kaynak MACKOLIK

Muhammet*
08.07.2009, 17:15
Sinan Kaloğlu Vitesse'de

Geçen sezon Bursaspor'dan Almanya 1.Lig ekiplerinden VFL Bochum'a transfer olan Sinan Kaloğlu'nun, Bundesliga'ya veda ederek Hollanda'nın Vitesse Arnheim Kulübü'ne transfer olduğu açıklandı.VFL Bochum Kulübü'nün internet sayfasından yapılan açıklamada, Hollanda 1. Ligi ekiplerinden Vitesse Arnheim ile her türlü anlaşmanın sağlandığı ve Sinan Kaloğlu'nun bu kulübe transfer olduğu belirtildi. Sinan Kaloğlu, VFL Bochum formasıyla Bundesliga'da çıktığı 18 maçta 3 gole imza attı.

08.07.2009

Kaynak : DHA

Orhan Aydın
08.07.2009, 17:29
sinan niye oraya gitti anlamadım.daha çok para kazanma ihtimali az bence

Manu61
08.07.2009, 19:32
İddia ediyorum; Onyewu Bilica'dan farklı değil.

Amerika takımı sürekli olarak çakılı defans oynadığı için Onyewu iyi bir stoper olarak göründü.

Ama aslında topu oyuna sokamayan, tekniği sıfır, hucüm gücü olmayan, yani kısacası kazmanın tekidir Onjewu.

Milan, transfer edecek oyuncu bulamadığı için almıştır bu adamı.

Taraftarlar kulübü basmakta çok haklı.

Ben Milan'lı olsam intihar ederim bu transferden sonra.

Milan'ın orta ve alt sıra takımlarıyla yapacağı maçları merakla bekliyorum.

Bu adamı alacaklarına bizim Egemen'i alsalardı daha iyi olurdu kendileri adına.

Dozer gibi adam Egemen. 10 tane Onyewu eder.
Senin Onyewu'yu sadece Kupa maçlarında izlediğin belli..

Onyewu'yu Belçika'da Nesta'ya benzettiklerini bilmiyorsun sanırım..

Oyun kurma konusunda Onyewu'ya beceriksiz diyorsan bence sen bu adamı hiç tanımıyorsun..

Keşke bize gelseydi ben intihar filan etmezdim..

Kadir
08.07.2009, 19:36

Bırak gezsin adam :)

Manu61
08.07.2009, 19:48
Golcülerin mekanıdır Hollanda :) Orada baya gol atar..

Trabzonspor 61
08.07.2009, 20:15
Senin Onyewu'yu sadece Kupa maçlarında izlediğin belli..

Onyewu'yu Belçika'da Nesta'ya benzettiklerini bilmiyorsun sanırım..

Oyun kurma konusunda Onyewu'ya beceriksiz diyorsan bence sen bu adamı hiç tanımıyorsun..

Keşke bize gelseydi ben intihar filan etmezdim..

Onyewu'yu sadece turnuva da izledim evet.

Belçika'da Nesta'ya benzetebilirler, normaldir. Bende, Egemen'i Materazzi'ye benzetiyorum.

Kendi liginde oynayan oyuncuları övmek çok çok doğaldır.

Ayrıca internetteki arkadaşlarımla bu konuyu konuştum ve Onyewu'nun küçük takım oyuncusu olduğunu söylediler bana.

Bende konfederasyon kupasındaki maçlarının tamamını izledikten sonra bu görüşlerinin doğru olduğu kanısına vardım.

İntihar konusuna gelince; Trabzonspor'a gelse bende intihar etmem, ama Milan'lı olsam kafamı duvarlara vururum, depresyona girerim, ilaçlar alırım.

Milan'ın rakibi Bursaspor, Diyarbakır veya Fener değil, Real Madrid, Barcelona, İnter, Juventus, Liverpool gibi baba takımlardır.

Bu devlerle başa çıkabilmen için DEV oyuncular transfer etmen lazım, Onyewu gibi kazmaları değil.

Ligler ve şampiyonlar ligi başlayınca herşeyi daha net görürüz.;)

Manu61
08.07.2009, 20:32
Onyewu'yu sadece turnuva da izledim evet.

Belçika'da Nesta'ya benzetebilirler, normaldir. Bende, Egemen'i Materazzi'ye benzetiyorum.

Kendi liginde oynayan oyuncuları övmek çok çok doğaldır.

Ayrıca internetteki arkadaşlarımla bu konuyu konuştum ve Onyewu'nun küçük takım oyuncusu olduğunu söylediler bana.

Bende konfederasyon kupasındaki maçlarının tamamını izledikten sonra bu görüşlerinin doğru olduğu kanısına vardım.

İntihar konusuna gelince; Trabzonspor'a gelse bende intihar etmem, ama Milan'lı olsam kafamı duvarlara vururum, depresyona girerim, ilaçlar alırım.

Milan'ın rakibi Bursaspor, Diyarbakır veya Fener değil, Real Madrid, Barcelona, İnter, Juventus, Liverpool gibi baba takımlardır.

Bu devlerle başa çıkabilmen için DEV oyuncular transfer etmen lazım, Onyewu gibi kazmaları değil.

Ligler ve şampiyonlar ligi başlayınca herşeyi daha net görürüz.;)
Kardeşim izlememişsin adamı bu kadar eleştirmen mantıksız değilmi..Kazma filan :D Onyewu ABD takımının oyun yapısı gereği öyle dan dun oynuyormuş gibi görünebilir..Ama ben bu adamı Liege'de izledim Belçika ligini çok izlerim neden bilmem...Colman başlığındada iyi bir oyuncu olduğunu söylemiştim..Onyewu'da iyi bir oyuncu emin ol..

Trabzonspor 61
08.07.2009, 20:49
Kardeşim izlememişsin adamı bu kadar eleştirmen mantıksız değilmi..Kazma filan :D Onyewu ABD takımının oyun yapısı gereği öyle dan dun oynuyormuş gibi görünebilir..Ama ben bu adamı Liege'de izledim Belçika ligini çok izlerim neden bilmem...Colman başlığındada iyi bir oyuncu olduğunu söylemiştim..Onyewu'da iyi bir oyuncu emin ol..

Colman konusunda yanılmışsın çünkü vasat bir oyuncu.

Herkesin görüşleri farklı olabilir. Onyewu, Egemen'den aşağı bir oyuncu. Song'la ise aynı kalibre de.

Milan gibi geçmişiyle, başarılarıyla, büyüklüğüyle nam salmış bir kulübün böyle basit transferler yapmaya hakkı yok.

Taraftarlarının gösterdiği tepkilerden sonra Berlusconi, işin içinden sıyrılmak adına saçma icraatlara imza atıyor.

Ama Milan'lı taraftarlar yemez bu numaraları. Neyse fazla uzatmayacağım, iyi akşamlar.

Manu61
08.07.2009, 21:06
Colman konusunda yanılmışsın çünkü vasat bir oyuncu.

Herkesin görüşleri farklı olabilir. Onyewu, Egemen'den aşağı bir oyuncu. Song'la ise aynı kalibre de.

Milan gibi geçmişiyle, başarılarıyla, büyüklüğüyle nam salmış bir kulübün böyle basit transferler yapmaya hakkı yok.

Taraftarlarının gösterdiği tepkilerden sonra Berlusconi, işin içinden sıyrılmak adına saçma icraatlara imza atıyor.

Ama Milan'lı taraftarlar yemez bu numaraları. Neyse fazla uzatmayacağım, iyi akşamlar.
En fazla 3 sene sonra Arjantin milli takımının ön liberosu olacak bir futbolcu için vasat diyorsan bende uzatmayacağım..Sanada iyi akşamlar..

Kadir
08.07.2009, 21:08
En fazla 3 sene sonra Arjantin milli takımının ön liberosu olacak bir futbolcu için vasat diyorsan bende uzatmayacağım..Sanada iyi akşamlar..

O zor işte .

Manu61
08.07.2009, 21:12
O zor işte .
Ben Colman 3 sene içinde Arjantin milli takımına seçilecek hatta oynayacak diyorum...Neden zor olsunki..Colman'ın kumaşı çok sağlam bizden gittiği zaman ne kaçırdığımızı göreceğiz..

Hüdai Pervaneli
08.07.2009, 21:52
Takimda oynanayan bir kac adam dan biris olan colman i mi göndermeye sira geldi

h@msi61
08.07.2009, 22:59
Ben Colman 3 sene içinde Arjantin milli takımına seçilecek hatta oynayacak diyorum...Neden zor olsunki..Colman'ın kumaşı çok sağlam bizden gittiği zaman ne kaçırdığımızı göreceğiz..

Colman o agirligiyla Arjantin milli takim formasini ancak kendi kendine giyer. Kendini cok ama cok gelistirmesi lazim, Delgado'nun ruyasinda goremedigi formadan bahsediyoruz...

Muhammet*
09.07.2009, 14:26
Sergio Asenjo A. Madrid'te

Gregory Coupet ve Leo Franco'nun takımdan ayrılmasının ardından kaleci arayışlarına giren Atletico Madrid Valladolid takımından Sergio Asenjo'yu renklerine bağladı.

Atletico Madrid'in resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre 20 yaşındaki genç kaleci ile 4 yıllık anlaşma sağlandığı ve oyuncu için Valladolid Kulübü'ne bir miktar para ve Diego da Silva Costa'nın bir yıllığına kiraya verildiği söylendi.

Sergio Asenjo'nun pazartesi günü sağlık kontrollerinden sonra Vicente Calderon'da basının karşısına çıkarılacağı söylendi.

09.07.2009

Kadir
09.07.2009, 14:29
Ben Barcelona'nın almasını beklerdim Asenjo'yu .

Mollasalihoğlu
09.07.2009, 14:29
Asenjo FM'ye göre 3-4 yıl içinde küçük bir casillas oluyor :)

Orhan Aydın
09.07.2009, 14:31
Golcülerin mekanıdır Hollanda :) Orada baya gol atar..

Bırak gezsin adam :)

tabiki kendi kararı bundan sonra etki edemeyiz:)ama şaşırdım

Harun-61
09.07.2009, 14:40

Bochum'da cok az forma sansi buldu.
asiri derecede kondisyon probleme yasadigi söyleniyor.

Hollanda Ligi, Sinan gibi agir futbolcular icin ideal.

Basarilar.....

Alihan Ertürk
09.07.2009, 16:22
Sergio Asenjo 5.5M € karşılığında geçti A.Madrid'e.

Ayrıca bir de futbolcu verildi.

Semih Aydın
09.07.2009, 17:29
Sergio Asenjo 5.5M € karşılığında geçti A.Madrid'e.

Ayrıca bir de futbolcu verildi.

O verilen oyuncu Diego Costa ;)

Semih Aydın
09.07.2009, 17:36
Gabriel Obertan Manchester United'de

Girondins Bordeaux ' unun 20 yaşındaki genç yeteneği Manchester United ile 4 yıllık sözleşme imzaladı.

http://img34.imageshack.us/img34/8581/obertanajabis.jpg

Birtan Karaman
09.07.2009, 17:46
Asenjo FM'de İnanılmaz Oluyor Gerçekten :)

Bakalım Gerçek'de Neler Edecek .

Semih Aydın
09.07.2009, 17:56
Asenjo FM'de İnanılmaz Oluyor Gerçekten :)

Bakalım Gerçek'de Neler Edecek .

Fifa'dada öyleymiş :)
Arkadaşım dedi :)
Ben PES oynadığım için fazla birşey bilmiyorum Fifa ve FM ile ilgili.

Muhammet*
09.07.2009, 19:14
BORDEAUX'YA ÇEK ORTA SAHA!..

http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/81961_1_090709164739.jpg

Fransa Birinci Futbol Ligi (Ligue 1) şampiyonu Girondins Bordeaux, Ossasuna'nın Çek orta saha oyuncusu Jaroslav Plasil ile anlaştı.

Girondins Bordeaux Kulübü'nden yapılan açıklamaya göre, La Liga takımı Osasuna'dan Plasil ile 4 yıllık sözleşme imzalandı. Çek futbolcu, orta saha oyuncusu Yoann Gourcuff ve kaleci Cedric Carrasso'dan sonra yeni sezon için transfer edilen 3. futbolcu oldu.

27 yaşındaki Plasil, Osasuna'dan önce AS Monaco formasını giymişti.

www.maraton.com.tr

karim@benzema10
09.07.2009, 20:27
http://www.tumspor.com/video-galeri.php?cID=1243

90 kilolok ' ronaldo'nun ' hatrick yaparak yıldızlaştığı maçhttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon10.gif

karim@benzema10
09.07.2009, 23:56
Barcelona'dan Villa için 40 milyon Euro

Barcelona Başkanı Joan Laporta, Valencia'nın golcüsü David Villa için, mali kriz içindeki kulübe 40 milyon Euro önerdiklerini açıkladı. Laporta, golcü Samuel Eto'o'dan da, takımda kalıp kalmayacağı konusunda kararını beklediklerini söyledi.

http://media1.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/Spor%C3%96zel/villateklif.hlarge.jpg
http://www.ntvmsnbc.com/images/icons/slideshow.gif (http://www.ntvmsnbc.com/id/24982351/displaymode/1176/rstry/24982349/)

Yeni sezon öncesi transferde ciddi bir girişimde bulunmayan Barcelona, Zlatan Ibrahimovic konusunda Inter'den istediği yanıtı alamayınca, tüm dikkatini Valencia'nın golcüsü David Villa'ya çevirdi.
Başkan Joan Laporta, İspanya Milli Takımı’nda da forma giyen Villa için, mali kriz içindeki kulübü Valencia'ya 40 milyon Euro’luk bir teklif yaptıklarını açıkladı.
Valencia'ya, kendilerine yanıt vermeleri için herhangi bir süre tanımadıklarını ifade eden Laporta, transferin gerçekleşmesi amacıyla teklifi bir miktar daha arttırabileceklerinin sinyallerini verdi.

(http://www.ntvmsnbc.com/id/24982349/#storyContinued)

Laporta, iki yıllık yeni sözleşme önerilen Samuel Eto'o'dan da yanıt bekliyor.
Manchester City'nin de gündemindeki golcü futbolcunun, sözleşme teklifine hala yanıt vermediğini ifade eden Laporta, "Kendisini birkaç kez aradım. Ancak cep telefonunu açmadı. Numarasını mı değiştirdi ya da telefonunu mu kaybetti bilmiyorum. Ancak kendisiyle konuşmak istiyorum" diye konuştu.
ntvspor

Muhammet*
10.07.2009, 16:09
PENNANT ZARAGOZA'DA!..

http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/82019_1_090710151935.jpg

İspanya Birinci Futbol Ligi'ne (La Liga) 1 sezon aradan sonra dönüş yapan Real Zaragoza, Liverpoollu Jermaine Pennant ile anlaştı.

Jermaine Pennant kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, ''İspanya'ya gelmek istedim. Bu yüzden de Real Zaragoza için Avrupa'nın diğer takımlarından gelen teklifleri reddedim'' dedi.

İngiliz orta saha oyuncusunun İspanyol kulübüne 3 yıllık imza attığı bildirildi.

Geçen sezonu Portsmouth takımında kiralık geçiren Jermaine Pennant, Liverpool'da oynadığı 81 maçta 3 gol atmıştı.

Pennant, Liverpool'a Birmingham City'den 6.7 milyon Sterlin bedelle transfer olmuştu.

www.maraton.com.tr

İskender YILMAZ
10.07.2009, 16:50
Çok iyi transfer, oldukça beğenirdim Pennant'ı ..

Manu61
10.07.2009, 19:44
Pennant İspanya'da döktürebilir..

Muhammet*
11.07.2009, 12:57
JO YENİDEN EVERTON'DA!..

Manchester City'de bekleneni veremeyen Brezilyalı golcü Jo, yeniden Everton'a kiralandı!..

Geçtiğimiz sezonun devre arasında Everton'a kiralanan Jo'nun 1 yıl daha bu kulüpte kiralık olarak forma giyeceği açıklandı!..

Geçtiğimiz sezon başında CSKA Moskova'dan Manchester City'ye 18 milyon Pound'a transfer olan Jo, bu takımda istenilen performansı sergileyemeyince devre arasında Everton'a kiralanmıştı. Brezilyalı forvet oyuncusu, Everton'da 12 maçta 5 gol kaydetmişti.

MARATON.COM.TR / BORA EĞRİÇAYIR

Birtan Karaman
11.07.2009, 13:40
JO YENİDEN EVERTON'DA!..

Manchester City'de bekleneni veremeyen Brezilyalı golcü Jo, yeniden Everton'a kiralandı!..

Geçtiğimiz sezonun devre arasında Everton'a kiralanan Jo'nun 1 yıl daha bu kulüpte kiralık olarak forma giyeceği açıklandı!..

Geçtiğimiz sezon başında CSKA Moskova'dan Manchester City'ye 18 milyon Pound'a transfer olan Jo, bu takımda istenilen performansı sergileyemeyince devre arasında Everton'a kiralanmıştı. Brezilyalı forvet oyuncusu, Everton'da 12 maçta 5 gol kaydetmişti.

MARATON.COM.TR / BORA EĞRİÇAYIR

Jo'ya Brüls Taktiği Uyguluyorlar .
Aradaki Tek Fark Bizde Sorun Kontejan :)

Muhammet*
11.07.2009, 16:15
LIVERPOOL'DAN 18'LİK TRANSFER!..

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Liverpool, Fransa'nın Paris Saint-Germain takımında forma giyen 18 yaşındaki Chris Mavinga'yı transfer etti.

''Kırmızılar''ın, yeni transferi Mavinga'nın sol kanat oyuncusu olduğu, ancak görev verilmesi durumuda savunmanın göbeğinde de başarılı olduğu belirtildi.

Öte yandan Liverpool, Faslı futbolcusu Nabil El Zhar'ın sözleşmesini 2012 yılına kadar uzattığını duyurdu.

maraton.com.tr

Orhan Aydın
11.07.2009, 16:25
liverpool aldıysa vardır bir bildiği:)

Muhammet*
12.07.2009, 15:44
Maresca Olympiakos'ta

La Liga takımlarında Sevilla'da forma giyen Enzo Maresca, Yunanistan şampiyonu Olympiakos'a transfer oldu.Maresca'nın kulübe veda ettiğini resmi internet sitesinden açıklayan Sevilla, İtalyan oyuncuya yeni kulübünde başarılar diledi.

Daha önce Juventus'tan Olof Mellberg'i kadrosuna katan Olympiakos'un Enzo Maresca transferinde Sevilla'ya kadar ödeyeceği ise henüz açıklanmadı.

29 yaşındaki futbolcu, Sevilla'da UEFA Kupası'nı ve Copa del Rey'i kazanma başarısı göstermişti. Özellikle Sevilla'dan Middelsbroug'u 4-0 yendiği UEFA Kupası finalinde attığı iki golle takımının galibiyetin büyük rol oynayan Maresca, tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

12.07.2009

Kadir
12.07.2009, 15:47
Olympiakos çok iyi bir transfer yaptı . Maresca kaliteli bir oyuncu .

Orhan Aydın
12.07.2009, 15:53
yunan takımları kaliteli transfer yapıyor sürekli

Muhammet*
12.07.2009, 15:54
Yunanistan ligine bu sene önemli oyuncular transfer oluyor...

Djibril Cisse de panathinaikos'a transfer olmuştu...

Muhammet*
13.07.2009, 16:33
MARSILYA'DAN 5. İMZA!..

http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/82227_1_090713142923.jpg

Marsilya, Rennes’in Kamerunlu orta saha oyuncusu Stephane Mbia’yı Veledrome Stadyumu’na getirmek için kulübüyle anlaşıldığını açıkladı.

Mbia, Marsiya'ya 12 milyon Euro'ya mal oldu.

Mbia’nın menajerinden gelen açıklama ise, “İki kulüp bonservis bedeli konusunda anlaştılar. Mbia’nın sağlık kontrolünden sonra 4 senelik sözleşme imzalayacağını umuyoruz” şeklinde.

23 yaşındaki futbolcu aynı zamanda savunmanın ortasında ve sağ tarafında görev yapabiliyor. Marsilya’nın bu yaz kadrosuna kattığı 5. İsim olan Mbia, gelecek sezon teknik direktör Didier Deschamps için bir koz olacağa benziyor.

Marsilya bu transfer döneminde daha önce Lucho Gonzalez, Edouard Cisse, Charley Fomen ve Souleymane Diawara’yı renklerine bağlamıştı.

MARATON.COM.TR

Muhammet*
14.07.2009, 13:40
City muradına erdi!

http://www.ajansspor.com/resim/tevez_cityforma.jpg

Arjantinli süper yıldızı kadorsuna katmak isteyen Manchester şehrinin diğer kulübü Manchester City sonunda muradına erdi. City yetkilileri Carlos Tevez'le 5 yıllık bir anlaşmaya imza atarken bu transferi Premier League Fubol Birliğ'ine de onaylattı.Sağlık kontrolünden geçtikten sonra takımıyla beraber hazırlık kampının ilk ayağı olan Güney Afrika turuna katlacak Tevez, yeni sezonda 32 numaralı formayı giyecek.

Tevez'in transferinden sonra açıklamalarda bulunan Manchester City'nin menajeri Mark Hughes, "Bu gerçekten harika bir haber. Tevez gibi uluslararası arenada forma giymiş bir oyuncu takımıza güç katacaktır. Kendisi sadece teknik bir oyuncu değil aynı zamanda iyi bir golcü." ifadelerini kullandı.

Hughes, sözleşme bedeli hakkında bilgi vermezken, İngiltere medyasında 35 milyon avro telaffuz edildi.

Manchester United'a 2007 yılında West Ham United'tan katılan Tevez, burada 2 yıl boyunca çıktığı 99 maçta 34 gol kaydetti. Takımıyla birlikte 2 kez lig şampiyonluğu yaşayan Tevez, geçen yıl da Avrupa Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırdı. Tevez, Boca Juniors ve Corinthians'ta da forma giydi.

14.07.2009Kaynak : Sporx.com ve AA

Muhammet*
14.07.2009, 14:21
TRANSFER DEFTERİNİ KAPATTI!..

http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/82289_1_090714130923.jpg

İngiltere Premier Lig şampiyonu Manchester United'ın teknik direktörü Alex Ferguson, yeni sezon için başka futbolcu transfer etmeyeceklerini bildirdi.

Ferguson, takımın yeni üyeleri Michael Owen, Gabriel Obertan ve Antonio Valencia'nın basına tanıtımında yaptığı konuşmada, transfer dönemindeki imzalardan memnuniyet duyduğunu belirtirken, Cristiano Ronaldo'nun Real Madrid'e transferinden de büyük kar elde ettiklerini söyledi.

Transfer defterini kapattıklarını ifade eden İskoç teknik adam, futbolculara biçilen değerler nedeniyle futbolda zor bir yaz geçirildiğini, ancak kendilerinin bunu başarıyla atlattıklarını kaydetti.

Ferguson, Real Madrid'in son transferi Karim Benzema ile bir ara ilgilendiklerine yönelik bir soru üzerine de Fransız futbolcunun, akıllarındaki rakamın çok üzerinde olduğunu belirtti.

İskender YILMAZ
14.07.2009, 14:39
Manchester'ı hayal kırıklığı bi sezon bekliyor bence .. :)

Orhan Aydın
14.07.2009, 15:44
en azından şampıyonluk yarışı daha çetin olur ingilterede

Muhammet*
15.07.2009, 14:03
Falcao Porto'da

http://www.sporx.com/images/1/40/9113_B_falcao001.jpg

Portekiz Süper Ligi'nin son şampiyonu FC Porto, Arjantin'in River Plate takımından Kolombiyalı golcü Radamel Falcao'yu kadrosuna kattı.

''Milyonerler'' lakaplı River Plate'in asbaşkanı Domingo Diaz, Kolombiyalı futbolcu Radamel Falcao'nun, 5.5 milyon Avro bedelle Portekiz'in FC Porto takımına transfer olduğunu açıkladı.

Arjantinli golcü futbolcusu Lisandro Lopez'i Fransa'nın Olympique Lyon takımına kaptırdıktan sonra golcü arayışına giren Portekiz ekibi, Kolombiya Milli Takım formasını 14 kez giymiş 23 yaşındaki Falcao ile 5 yıllık sözleşme imzaladı.

FC Porto'nun çok büyük bir kulüp olduğunu belirten Falcao, ''Porto, hem Avrupa Şampiyonlar Ligi'ni kazanmış ve her sene bu ligde yer alan hem de kendi liginde son 4 senenin şampiyonu olmuş büyük bir kulüp'' dedi.

Falcao, River Plate formasıyla çıktığı 111 maçta 45 gol kaydetmiş, ''Milyonerler''in 2008 Clausura (Kapanış) Ligi'nde şampiyon olmasında büyük katkısı olmuştu.

15.07.2009Kaynak : AA

Emre ÖZTÜRK
15.07.2009, 14:09
M.City Adebayor ile ilgileniyor ntvspor da okudum

Muhammet*
15.07.2009, 14:21
M.City forvete yıgınak yapıyor... :)

Tevez,Santa Cruz,Robinho,Bojinov,Bellamy ve sırada Adebayor...

Orhan Aydın
15.07.2009, 14:25
m.city nin kadrosunda her geçen sene bu tip isimler artar

Ali Can
M.City forvete yıgınak yapıyor... :)

Tevez,Santa Cruz,Robinho,Bojinov,Bellamy ve sırada Adebayor...

harbiden ya adamlar forvete adam yığıyorlar
sanki forvete 5-10 tane adam alınca cok gol atıcan
al süper bi tane orta saha

Samet Berber
Adebayor'u da alacak büyük ihtimalle City .

Bojinov'un kesin olarak gönderileceğini biliyorum ama Bellamy , Tevez , Santa Cruz bir de Adebayor'u sayarsak biraz fazla oluyor.:)

Ön libero ve Sağ açığa çok ihtiyacı var City'nin ama o bölgelere transfer düşünmüyorlar heralde :) .

Muhammet*
15.07.2009, 14:31
Bu arada benjani de var forvette...

Emirhan Makul
15.07.2009, 14:51
1 Tane mi Milan haberi olmaz ya adam klübü sattı bitirdi adam almıyor ne illet bir başkanmış ya lanet olsun.

Hüseyin İlkin
15.07.2009, 14:59
Ön libero ve Sağ açığa çok ihtiyacı var City'nin ama o bölgelere transfer düşünmüyorlar heralde :) .

Bence City'nin Barry transferi ve Ireland ile sözleşme uzatmasından sonra, orta sahaya ihtiyacı yok.. Forvete de yok aslında... Ben olsam sorardım, Santa Cruz 'u niye aldın diye. Yüzde doksan dokuz Adebayor'un City'e gitmesinin ardından söylüyorum bunu tabii...

Bellamy ile Newcastle'ın ezeli rakibi Sunderland ile ilgileniyordu, ama bugün Crouch için Portsmouth ile büyük ölçüde anlaştıkları haberi çıktı, Crouch- Bellamy kurmak isterlerse, Bellamy büyük ihtimalle Sunderland'e gider.. Bojinov, Allah yolunu açık etsin, büyük yıldız olacağını düşünmüştüm.. Benjani, Caicedo, Evans... Bunlarda diğerleri, en kısa yoldan postalasınlar. Bir de kiraya yolladıkları Jo var. Forvetlere bakarmısınız? :)

Adebayor ve Tevez gelmeden;

------Barry-Ireland-DeJong
SWP----------------------Robinho
----------Santa Cruz

Diye düşündüğüm düzende dağıldı. Artık Santa Cruz ilk tercih olamaz, tek forvette olmaz takım. Tevez, ilk 11 olacak kesin, Adebayor'da öyle... Alacaklarsa Terry'i alsınlar, sonra çekilsinler piyasadan. Bu kadro iyi, daha kurcalamaya gerek yok. Bence...

Samet Berber
15.07.2009, 15:37
Hüseyin ben City'den bu kadar yatırımdan sonra büyük başarı istiyorum çünkü City'yi çok seviyorum :) başarının gelmesinin çok zor olduğunuda biliyorum ama bir ümit :) .

Bu yüzden Stephen Ireland'ın bu kadroda işi yok bence yukarıdaki kadro gayet iyi ama Adebayor ve Tevez'in de geldiğini düşünürsek böyle bir kadro kurması zor .

Ben hala orta sahaya transfer bekliyorum .

Hüseyin İlkin
15.07.2009, 15:47
Ağır ağır çıkacaksın bu merdivenlerden, City'nin bir anda ilk üç takım arasına girmesini beklemiyorum ben, geçen senenin Aston Villa'sı olarak görüyorum. Beklenti farklılığından olabilir tabii kadroyu beğenip, beğenmemeler... :)

Bu arada, klasik 4-4-2'de sol açık olarak İngiltere'nin en iyilerinden Downing, Villa yolunda.. Bir iki güne resmi olarakta açıklanır... 4-3-3'ü seven Villa, Barry'nin gitmesi, Downing'in gelmesi ile değişik bir görüntüye bürünecek. Her ne kadar Young'ı satmayacaklarını açıklasalarda, ben bekliyorum satmalarını... En büyük soru işareti Downing'in ekim ayına kadar süren sakatlığı. Bunu da Tuncay ile kapatabilirler, o da konuşulanlar arasında...

Son olarak da Serie A'dan haber verelim, Genoa 4.5 milyon euro'ya Boca'nın yıldızı Palacio'yu aldı.. Crespo-Palacio, kulağa çok hoş geliyor... :)

Emirhan Makul
15.07.2009, 16:21
"Galliani Fabiano için bastırıyor!"

İtalyan Basını; AC Milan'ın renklerine bağlamak istediği Sevillalı Luis Fabiano'nun bonservis haklarının yüzde 65'ini elinde bulunduran yatırım şirketinin konuyla ilgili yetkililerinin Rio'da Adriano Galliani'yle pazarlık masasına oturduklarını iddia etti.

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde organize edilen 8. Konfederasyonlar Kupası'nda şampiyonluğu elde eden Brezilya'nın turnuvanın gol kralı forveti için girişimlerini sürdüren Serie A devi AC Milan'da ikinci başkan Adriano Galliani'nin yıldız oyuncunun bonservis haklarının yüzde 65'ini elinde bulunduran yatırım şirketinin konuyla ilgili yetkilileriyle Rio'da pazarlık masasına oturduğu iddia edildi.

Rossoneri'nin 2009/10 Sezonu'nda sahaya 4-3-3 dizilişiyle çıkacağı ve Fabiano gibi bitirici bir forvete ihtiyaç duyacağı için bu transferde ısrarcı olduğu tahmin ediliyor.

oguzhann
15.07.2009, 17:06
porto radamel falcao garcia ile anlaşmış.iyi transfer,kutlarım portoyu.

Samet Berber
15.07.2009, 17:22
Lyon , Lille'nin Brezilyalı orta saha oyuncusu Michael Bastos'u 18 milyon euro karşılığında renklerine bağladı .

Porto'dan Aly Cissokho da yolda :) .

Lyon bu işi biliyor .

Samet Berber
15.07.2009, 17:44
Julio Ricardo Cruz Lazio ile anlaşmak üzereymiş , artık Fatih takasını kabul etmezler :) .

Sunderland Cisse'nin boşluğunu Crouch ile dolduruyor .

Cem Akyüz
15.07.2009, 17:54
Julio Ricardo Cruz Lazio ile anlaşmak üzereymiş , artık Fatih takasını kabul etmezler :) .

Sunderland Cisse'nin boşluğunu Crouch ile dolduruyor .

O zaman Roma Sheva'yı alacaktır..Cruz yada Sheva ismi konuşuluyordu

Orhan Aydın
15.07.2009, 18:09
cisse marsilyaya mı dönüyor

Cem Akyüz
15.07.2009, 18:13
cisse marsilyaya mı dönüyor

Panathinaikos'a gitti diye biliyorum..Hatta taraftarından çok etkilendim gibi ifadeleri vardı

Orhan Aydın
15.07.2009, 18:19
Panathinaikos'a gitti diye biliyorum..Hatta taraftarından çok etkilendim gibi ifadeleri vardı
unuttum ya doğru:)

Muhammet*
15.07.2009, 18:22
Marsilya'ya giden Cisse eski bjk'li yani Eduard Cisse...

Panathinaikos'a giden Cisse eski marsilyalı yani Djibril Cisse...

Ali Tunahan Güllü
15.07.2009, 18:58
porto radamel falcao garcia ile anlaşmış.iyi transfer,kutlarım portoyu.

süper trasnfer 5.5 milyon euro vermişler...:alkış:

Birtan Karaman
15.07.2009, 20:23
Ramires Benfica'ya Gitmeseydi , Kesin Fb Göz Koyacaktı .
Brezilya'ya Tim Yolladılar .
Ön Libero Arıyolar .

Samet Berber
16.07.2009, 01:08
City Gelson Fernandez'i de St. Etienne'e gönderdi , artık orta sahaya transfer şart oldu .

Adebayor da yarın sağlık kontrolünden geçecekmiş .

İskender YILMAZ
16.07.2009, 10:06
M.City golcüleri dörtledi

http://i.sabah.com.tr/2009/07/16/87889b44-6fe8-4bad-a3e9-477d24884cc0.jpg

Kadrosunda forvet hattında bulunan Robinho'nun ardından 21 milyon Euro karşılığında Blackburn'den Roque Santa Cruz ve Manchester United'tan ayrılan Carlos Tevez'i 29 milyon Euro'ya transfer eden Manchester City, Arsenal'in yıldız oyuncusu Emmanuel Adebayor'u da renklerine bağladı. 2006 yılında Monaco'dan 8 milyon Euro karşılığında transfer edilen 25 yaşındaki futbolcu için City'nin Arsenal'e 29 milyon Euro bonservis bedeli ödeceği bildirildi. Üç sezonda 142 maçta tam 62 gol kaydeden Togo'lu futbolcu geçen sezon ise 14 gole imzasını atmıştı. Bu arada İngiliz ekibi Aston Villa, sakatlığı nedeniyle Aralık ayına kadar oynayamayacak Stewart Downing'i 14 milyon Euro karşılığında Middlesbrough'dan transfer etti.

İskender YILMAZ
16.07.2009, 10:07
City iyi gidiyor, Adebayor he .. :)

Downing de iyi takıma gitti ..

Orhan Aydın
16.07.2009, 10:39
adebayor dan sonra1-4-5 oynama ihtimalli güçlendi:)

Berk
16.07.2009, 11:08
0-0-10 ile oynar City, yine çuvallar.Süleyman'a birisi maçların sadece forvetlerle kazanılmayacağını da söylemesi lazım.Adebayor'a 30 milyon ise bence fazla.Sevemedim, beğenemedim şu herifi..

Arsenal'in de artık toparlanması gerekiyor.Genç oyuncu delisi Wenger 25 yaş üstü oyunculara yönelmeli artık.Böyle giderse Arsenal 4. lük mücadelesi verebilir ancak..

Manchester United ise transferi kapamışsa şampiyonluğu da kapamışlar demektir.Bu sene Liverpool için son şans artık.Yaralı Manchester, çürümüş Chelsea ve çoluk çocuktan oluşan Arsenal.

Muhammet*
16.07.2009, 12:29
Hay maşallah,sırada Luis Fabiano var... :)

Alihan Ertürk
16.07.2009, 13:21
Maxwell Barcelona'da

Geçen sezonu üç büyük kupa ile kapatan Barcelona, transferdeki sessizliğini nihayet bozdu. Katalan ekibi, İnter'de son dönemde forma şansı bulamayan Maxwell'i kadrosuna katmak için İtalyan ekibi ile anlaştı.

http://media3.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/Spor%C3%96zel/160709-maxwell.hlarge.jpg

İSPANYA - Geçtiğimiz sezonu La Liga, Kral Kupası ve Şampiyonlar Ligi kupaları ile kapatan Barcelona, ezeli rakibi Real Madrid karşısında transferde pasif kaldı.

Oturmuş kadroyu korumayı tercih eden yönetim, Silvinho'nun takımdan ayrılmasıyla sol bek mevkiinde oluşan boşluğu kapamak amacıyla, Maxwell için Inter ile pazarlık masasına oturdu.
İtalyan ekibi görüşmeler sonunda 4.5 milyon Euro karşılığında 27 yaşındaki Brezilyalı futbolcuyu Barcelona'ya göndermeyi kabul etti.

Jose Mourinho'nun göreve gelmesiyle birlikte, ilk 11'deki yerini Davide Santon'a kaptıran Maxwell, Katalan ekibinde forma şansı bulabilmek için de Eric Abidal ile mücadele etmek zorunda kalacak

http://www.ntvmsnbc.com/id/24983980/ ( NTV Spor.net )

İskender YILMAZ
16.07.2009, 13:32
Abidal kütüğünden iyi bir sol bek .. :) Barça'ya bi Ashley Cole giderdi aslında .. :)

Manu61
16.07.2009, 13:34
Maxwell bence Barcelona'nın oyun yapısına uyan bir oyuncu değil..Abidal'ı kesebileceğini sanmıyorum..Sylvinho'dan daha iyi bir yedek olacağı bile tartışılır.

Kadir
16.07.2009, 13:36
Abidal zaten Barcelona'nın uzay futboluna yakışmayan iki adamdan biri diğeriyse Valdez .

Maxwell > Abidal , evet :)

İskender YILMAZ
16.07.2009, 13:45
Abidal zaten Barcelona'nın uzay futboluna yakışmayan iki adamdan biri diğeriyse Valdez .

Maxwell > Abidal , evet :)

Aynen :)

Barça'nın onla bunla uğraşmasına hiç gerek yoktu bence .. Reina + Ashley Cole paketi Barça'yı tam tamına kusursuz bir takıma dönüştürürdü .. :)

Manu61
16.07.2009, 14:35
Lucio Inter yolcusu

Fenerbahçe'nin de transfer gündeminde olduğu iddia edilen Bayern Münih'in Brezilyalı savunma oyuncusu Lucio'nun, Inter ile 3 yıllık anlaşma sağladığı açıklandı.

Almanya Bundesliga takımlarından Bayern Münih'in Brezilyalı defans oyuncusu Lucio, İtalya'nın Inter takımına transfer oluyor.
Bayern Münih menajeri Uli Hoaness düzenlediği basın toplantısında, Brezilya Milli Takımı'nın kaptanı olan başarılı savunma oyucusunun, İtalya Serie A'nın son şampiyonu Inter ile 3 yıllık anlaşma yaptığını duyurdu.
Hoaness, ''Lucio fikrini değiştirdi ve Inter'e gitmek istediğini söyledi'' dedi.

Alihan Ertürk
16.07.2009, 14:53
http://ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=58790

Lucio Inter'de!

( üstteki mesajı görmedim kusura bakmayın :S )

futbalski60
16.07.2009, 15:03
Lucio çok beğendiğim bir oyuncu iyi transfer yaptı İnter.

Orhan Aydın
16.07.2009, 15:11
açıkçası fenerin lucioyu paraya boğarak transfer etmesinin bekliyordum:)
barçanın transferinin az çok göz boyamak amaçlı yapıldığını düşünüyorum

Samet Berber
16.07.2009, 15:29
City , Everton'dan Jerome Lescott'u transfer etmek için girişimlere başladı . Helal olsun defansa transfer yapmayı da öğreniyoruz :) .

Arsenal de Maroune Chamakh için Bordeaux'a 7 milyon pound önermiş .

Harun-61
16.07.2009, 16:00
8 milyon € vermis Inter Bayern'e.

iyi transfer ;)

Hüseyin İlkin
16.07.2009, 16:05
Alman basını 8 diyor, İtalyan basını 5+ Avrupa'da ki performansa göre bir miktar para daha diyor. O paralarla 8'i bulur yani... :) Sözleşmesinin bitmesine 1 sene kalmasaydı İnter bu paraya alamazdı Lucio'yu diye düşünüyorum... Adebayor'un menejeri de sorun çıkarıyor sanırım. Yatarken öyle bir haber okumuştum, şimdi biraz daha bakıyım... Maaşı beğenmeyip, Manchester United'ın kapıyı çalmıştı galiba. :D

Gökhan KAN
16.07.2009, 16:06
İnter topu oyuna sokan birini aldı en sonunda...

Birtan Karaman
16.07.2009, 16:11
Guilherme'nin Ukraynaya Gitmesine Şaşırdım . Daha İyi Lig'de Oynayabilirdi .

Birtan Karaman
16.07.2009, 16:19
Hoeness: "Ribery ayrılmayacak"

Bayern Münih Genel Menajeri Uli Hoeness, Franck Ribery'nin Bayern Münih'te kalacağını ifade etti.

16.Tem.2009 15:43:04

http://i.media.goal.com/g/27186_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/MediaImagesGallery.aspx?Id=27186)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=27186)

Almanya: Franck Ribery (Bayern Münih)
İlgili Linkler

Takımlar

Bayern Münih (http://www.goal.com/tr/teams/germany/148/bayern-m%C3%BCnih)
Real Madrid (http://www.goal.com/tr/teams/spain/124/real-madrid)
Kişiler

Franck Ribéry (http://www.goal.com/tr/people/france/6241/franck-rib%C3%A9ry)

Goal.com
Bayern Münih Genel Menajeri Uli Hoeness, Ribery'nin Real Madrid'e gitmek istemesini anlayabileceğini, ama yıldız oyuncunun bu yaz hiçbir yere gitmeyeceğini ifade etti.
Hoeness'e göre, Madrid ekibi yaptığı astronomik teklifle yıldız oyuncunu başını döndürdü. Real'in Ribery'ye yıllık 10 milyon avronun üstünde bir ücret önderdiği söyleniyor.
Steren'e konuşan tecrübeli menajer, "Franck'ı anlayabiliyorum. Çok büyük miktarda teklifler söz konusu. Franck 26 yaşında ve paradan etkilenmesi normal. Böyle bir teklif alan diğer oyuncular da Bayern Münih'ten ayrılmak isterdi. Ama Ribery Münih'te kalacak, bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

---------------------------
Robinho: “Tevez City’yi seçmekte haklı”

Manchester City’nin sambacısı, Arjantinli yeni takım arkadaşının doğru tercih yaptığını düşünüyor.

16.Tem.2009 15:28:00

http://i.media.goal.com/g/39256_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/MediaImagesGallery.aspx?Id=39256)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=39256)

İngiltere: De Souza Robinho (Manchester City) (PA)
İlgili Linkler

Takımlar

Chelsea (http://www.goal.com/tr/teams/england/96/chelsea)
Man. City (http://www.goal.com/tr/teams/england/109/man-city)
Man. Utd. (http://www.goal.com/tr/teams/england/97/man-utd)
Kişiler

Robinho (http://www.goal.com/tr/people/brazil/8061/robinho)
Carlos Tevez (http://www.goal.com/tr/people/argentina/9874/carlos-tevez)

Goal.com
Robinho, Carlos Tevez’in Chelsea yerine Manchester City’yi seçmekle doğru kararı verdiğini belirtti.
Brezilyalı yıldız, The Sun’a yaptığı açıklamada, “Ben de geçtiğimiz yaz Carlos’unkine benzer bir seçim yapmak zorunda kalmıştım ve City'yi tercih etmiştim. Buna da imza atana kadar karar vermemiştim” dedi.
Manchester City’deki aile ortamına değinen futbolcu, sözlerini “Buradaki arkadaşlık ortamı çok etkileyici. Chelsea büyük bir takım. Ancak Manchester City, onlardan daha iyi olma yolunda ilerliyor” şeklinde sürdürdü.
Geçtiğimiz yaz son dakikada 38 milyon avro ödenerek Real Madrid’den transfer edilen Robinho, açıklamalarını “Para burayı seçmemde ilk faktör değildi. Burada beni isteyen bir teknik direktör vardı. Ayrıca muhteşem taraftarımızın da City’yi seçmemde etkisi oldukça büyük” ifadelerini kullanarak bitirdi.

---------------------
Avrupa'nın devleri Forlan'ın peşinde

Real Madrid, Barcelona, Chelsea ve Manchester City, Atletico Madrid'in Uruguaylı yıldızıyla ilgileniyor.

16.Tem.2009 15:11:11

http://i.media.goal.com/g/45367_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/MediaImagesGallery.aspx?Id=45367)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=45367)

İspanya: Diego Forlan (Atletico Madrid) (MARCA)
İlgili Linkler

Takımlar

Atl. Madrid (http://www.goal.com/tr/teams/spain/129/atl-madrid)
Barcelona (http://www.goal.com/tr/teams/spain/125/barcelona)
Kişiler

Diego Forlán (http://www.goal.com/tr/people/uruguay/1959/diego-forl%C3%A1n)

Goal.com
Atletico Madrid, La Liga'nın gol kralı Diego Forlan'ı satmayacağını açıklamasına rağmen, Real Madrid, Barcelona, Chelsea ve Manchester City, oyuncunun serbest kalması için gereken ücreti ödemeye hazır.
Avrupa'nın da gol kralı olarak Altın Ayakkabı ödülüne layık görülen yıldız santrfor, Avrupa'nın en büyüklerinin ilgisini çekiyor. Futbolcunun sözleşmesinde, 36 milyon avroya serbest kalabileceği yönünde bir madde var. Bu, Forlan için ödenebilecek bir tutar ve Uruguaylı'nın, diğer üst düzey forvetlerden daha ucuz olması da tercih sebebi olabilir.
Hepsi birden talip!
Valencialı David Villa'nın transferini gerçekleştiremeyen Barça, artık Forlan ile ilgileniyor ve bir teklif yapmaları sürpriz olmaz. Kadrosunda bir çok yıldız santraforu bulunan Real Madrid de ezeli rakibinin forveti ile ilgileniyor. Ancak Atletico cephesi, bu transfere sadece Gonzalo Higuain karşılığında izin verebileceklerini belirtti.
Samuel Eto'o transferinden vazgeçen Manchester City de Forlan'ı almak isteyen kulüpler arasında. Premier Lig ekiplerinden Chelsea'nin de yıldız oyuncu ile ilgilendiği biliniyor.

-------------------------
Inter'de rota Hleb

Kadrosunu güçlendirmek isteyen Serie A Şampiyonu Inter, Aliaksandr Hleb ile ilgileniyor.

16.Tem.2009 14:55:48

http://i.media.goal.com/g/35729_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/MediaImagesGallery.aspx?Id=35729)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=35729)

İspanya: Alexandr Hleb (Barcelona) (Marca)
İlgili Linkler

Takımlar

Inter (http://www.goal.com/tr/teams/italy/2/inter)
Kişiler

Aliaksandr Hleb (http://www.goal.com/tr/people/belarus/2454/aliaksandr-hleb)

Goal.com
Aliaksandr Hleb, kulübü Barcelona'da mutsuz ve ilk onbirde düzenli olarak oynayabileceği bir yere gitmek istiyor. Daha güçlü bir orta saha isteyen Inter ise, Belaruslu oyuncu için harekete geçmeye hazır.
Tuttosport'un haberine göre, İtalyan şampiyonu, Barcelona Başkanı Laporta ile yetenekli orta saha oyuncusunun transferi için görüşecek. Inter, Barça'ya Maxwell'i yeni sattı ve Katalan ekibiyle iyi ilişkilerini kullanmak istiyor.
Milano ekibi, Hleb'i geçen sene de almak istemiş, ama tecrübeli oyuncu 13 milyon avroya Barcelona'ya transfer olmuştu.
Belaruslu yıldız takımından memnun değil. Bu yüzden Jose Mourinho'nun takımında şansını denemeyi düşünebilir

----------------------
Aquilani, Liverpool'a gitmiyor

İtalyan oyuncunun menajeri, Aquilani'nin Liverpool'a transfer olacağı haberlerinin aptalca olduğunu ifade etti.

16.Tem.2009 14:42:50

http://i.media.goal.com/g/34892_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/MediaImagesGallery.aspx?Id=34892)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=34892)

İtalya: Alberto Aquilani (Roma) (Foto Grazia Neri)
İlgili Linkler

Takımlar

Liverpool (http://www.goal.com/tr/teams/england/98/liverpool)
AS Roma (http://www.goal.com/tr/teams/italy/7/as-roma)
Kişiler

Alberto Aquilani (http://www.goal.com/tr/people/italy/7452/alberto-aquilani)

Goal.com
Basında, Romalı Alberto Aquilani'nin Premier Lig ekibi Liverpool'a transfer olacağı yönünde haberler çıkmıştı. Oyununun menajeri Franco Zavaglia, bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.
La Gazetta dello Sport'un haberinde, Liverpool'un Roma'ya 18 milyon avroluk bir teklif yaptığı belirtilmişti. Haberde ayrıca, Premier Lig ekibinin Real'e gitmesi gündemde olan Xabi Alonso'nun yerine oyuncu aradığı ifade ediliyordu.
Transfere ihtimal vermiyeen Zavaglia, Romagiallorossa.com'a, "Alberto'nun Liverpool'a transfer olacağını söylemek çok aptalca. Ortada somut bir şey yokken böyle şeyler söylemenin hiç bir mantığı yok. Aquilani, Roma ile sözleşme yeniledi ve kulübünde mutlu" dedi.
25 yaşındaki oyuncu, bileğinden ameliyat geçirmişti. Aquilani'nin önümüzdeki haftalarda antrenmanlara başlayacağı tahmin ediliyor.

-----------------------------
Barcelona, Gudjohnsen için 6 milyon avro fiyat biçti

Barça’da adeta fazlalık haline gelen ‘Buz Adam’ West Ham’ın gündeminde. West Ham United’ın transfer etmek istediği Eidur Gudjohnsen’in fiyatı belli oldu. The Daily Star’ın haberine göre Barça, İzlandalı golcü için 6 milyon avro istiyor.

16.Tem.2009 11:48:34

http://i.media.goal.com/g/29698_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/MediaImagesGallery.aspx?Id=29698)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=29698)

İspanya: Eidur Gudjohnsen (Barcelona) (Marca)
İlgili Linkler

Takımlar

Kişiler

Eidur Smari Gudjohnsen (http://www.goal.com/tr/people/iceland/2891/eidur-smari-gudjohnsen)

Goal.com

İzlandalı futbolcu ile Chelsea’de beraber oynadığı dönemden beri Gudjohnsen’e hayranlığıyla bilinen West Ham Teknik Direktörü Gianfranco Zola, eski takım arkadaşını uzun süredir transfer etmek istiyordu. İngiliz gazetesi, daha önce de Zola’nın Gudjohnsen’i Bolton forması giydiği dönemde kiralamak istediğini iddia etmişti.

Son La Liga Şampiyonu Barça, fazlalık olarak gördüğü Gudjohnsen’i bonservisiyle birlikte elden çıkarmak istiyor. Chelsea formasını altı yılda 150’den fazla kez giyen İzlandalı, 2006 yılında Barcelona’ya transfer olmuştu.

Sözleşmesinin bitimine bir sene kalan Gudjohnsen’den para kazanmak isteyen Barça, bu transferi bu yaz sonlandırmak niyetinde.

-------------------
David Villa, Barcelona’ya gitmek için fedakarlık yapıyor

‘El Guaje’ lakaplı İspanyol golcü David Villa, Barcelona’ya gidebilmek için daha az para kazanmayı göze aldı.

16.Tem.2009 11:31:03

http://i.media.goal.com/g/50633_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/MediaImagesGallery.aspx?Id=50633)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=50633)

Konfederasyon Kupası: David Villa (İspanya) (MARCA)
İlgili Linkler

Takımlar

Valencia (http://www.goal.com/tr/teams/spain/126/valencia)
Kişiler

David Villa (http://www.goal.com/tr/people/spain/1713/david-villa)

Goal.com

David Villa, Valencia’dan Barcelona’ya transfer olmayı o kadar çok istiyor ki Katalan temsilcisinde daha az para kazanmayı dahi kabul etti.

Valencia’nın David Villa için Barcelona’dan 50 milyon avro bonservis bedeli istemesi, son teklifinde 42 milyon avroya kadar çıkan Barcelona’yı zorluyor. Öte yandan iki kulüp de aradaki 8 milyon avroluk farkı kapatmak için fedakarlık yapmak niyetinde değil.

Sport’un haberine göre golcü oyuncu, Barcelona’nın bonervis bedelinde 50 milyon avroya çıkmasını sağlamak için Katalan ekibinden alacağı paradan yıllık 2 milyon avro feragat etmeye hazır olduğunu söyledi. Buna göre şu anda yıllık 7.5 milyon avro kazanan Villa, Barcelona’dan 5.5 milyon avro talep edecek. Dört ya da beş yıllık bir sözleşme süresi düşünüldüğünde Barcelona’nın fazladan vereceği 8 milyon avro David Villa tarafından ödenmiş olacak.

Sport gazetesinin verdiği haberde Txiki Begiristain’in David Villa’nın menajeri olan Luis Tamargo ile bu konuda bir görüşme yapacağı da ifade ediliyor.

--------------------
GOAL

Cem Akyüz
16.07.2009, 16:41
Inter ve Barcelona Belaruslu oyuncunun transferi için anlaşma sağladı. Anlaşmaya göre Hleb bir yıl boyuncu İtalyan kulübünün formasını giyecek. Sky Sport İtalya'nın haberine göre bu sabah bir araya gelen iki kulübün başkanları Massimo Moratti ve Joan Laporta oyuncunun Milano'ya gitmesi için anlaştı.

Hleb, çok güçlü bir orta sahaya sahip olan Barcelona'da forma şansı bulamadığı için yaşadığı mutsuzluğu her fırsatta dile getiriyordu. Belaruslu oyuncu Arsenal'den 13 milyon avroya transfer edilmişti.

İlerleyen günlerde resmi açıklamanın gelmesi ve oyuncunun Inter'e katılması bekleniyor. Bu transfer kendini kanıtlamak isteyen Hleb için büyük bir şans olacak, yeni takımında Jose Mourinho'nun kendisine şans vereceğini düşünülüyor.

Erbay
16.07.2009, 16:45
M. City, Adebayor'u da almış yeni gördüm. Cahil cahil transfer yapıyorlar :) Bu kadar forveti ne yapacaklar anlamıyorum.

Birtan Karaman
16.07.2009, 16:47
Manchester Ctiy İle Pes09 Çok Zevkli Oluyor :D .
Top Rakip Ceza Sahasına Yaklaştımı Anlaki Gol :)

futbalski60
16.07.2009, 16:58
Michel Bastos O.Lyon'la sözleşme imzaladı dün gerçekten çok iyi transfer yaptılar geçen yılın flaş isimlerindendi kendisi. Daha önceden de Porto'dan Lisandro'yu kadrolarına katmışlardı yine aynı takımdan Aly Cissokho'yla anlaşmak üzereler Lyon geçen yılın acısını çıkartmak istiyor anlaşılan seneye çok güçlü bir Lyon izleyeceğiz.

Muhammet*
16.07.2009, 17:25
İnter'den 2. bomba!

İnter bombaları ardı ardına patlatıyor. Serie A'nın son şampiyonu İnter, Katalan ekibi Barcelona'nın Beyaz Rus futbolcusu Alexander Hleb'i bir yıllığına kiraladı. Daha önce Bayern Münih'in başarılı defans oyuncusu Lucio'yu kadrosuna katan İnter, ikinci bombasını da patlattı.Sky Sports'un haberine göre, Joan Laporta ile Massimo Moratti'nin yıldız futbolcunun transferi için bir araya geldiği ve anlaşma sağladığı belirtildi.

Barcelona'da bir türlü aradığı istikrarı yakalayamayan ve yedek kulübesine mahkum olan Hleb, sonunda muradına erdi. Mutsuzluğunu her fırsatta dile getiren 28 yaşındaki futbolcu, Arsenal'den 13 milyon Euro bonservis karşılığında Barcelona'ya gelmişti.

Kulüpten resmi açıklamanın ise önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

16.07.2009

Kaynak : Sporx.com

Berk
16.07.2009, 17:31
Şu başlıklara da bozuluyorum bazen.Hleb'in neresi bomba yahu?

Alihan Ertürk
16.07.2009, 17:37
İnter'in parası mı yok yoksa Hleb'e verecek parası mı yok ?

( Kiralamışlar Hleb'i .. )

Muhammet*
16.07.2009, 17:37
Milan istedi, Lyon kaptı

Fransa Ligue 1'in güçlü ekiplerinden Lyon, Lisandro Lopez ve Bastos'un ardından bir yıldızı daha renklerine bağlamaya hazırlanıyor.Fransız devinin, Portekiz şampiyonu Porto’nun Fransız futbolcusu Aly Cissokho ile anlaştığı öğrenildi. Fransız ekibinin Genel Menajeri Marino Faccioli de yapılan anlaşmayı doğrularken Portekiz ekibine 15 milyon bonservis bedeli ödeneceğini ifade etti.

Milan'ın kapısından dönmüştü
Bilindiği gibi 1987 doğumlu sol bek, bir dönem Milan ile anlaşma noktasına gelmiş ancak sağlık kontrolünde dişlerinde çıkan problemin gelecekte kaslarını olumsuz etkileyebileceği gerekçesiyle resmi imza atılamamıştı.

16.07.2009

Harun-61
16.07.2009, 17:40
Lyon bu isi cok iyi biliyor kardesim,

aldiklari adamlari 2-3 sezon icinde 20-30 milyon €'a satarlar kesin;)

İskender YILMAZ
16.07.2009, 17:47
Lucio iyiydi Bayern'de ya .. :)

Hleb oynayamaz İnter'de ..

Forlan kalır bence Atl. Madrid'de ..

:)

Alihan Ertürk
16.07.2009, 17:52
Lucio iyiydi Bayern'de ya .. :)

Hleb oynayamaz İnter'de ..

Forlan kalır bence Atl. Madrid'de ..

:)

Kafiyeli olmuş ..:)

Harun-61
16.07.2009, 18:20
eski futbolcumuz Djokaj 1860 Münih ile anlasmak üzere.

Orhan Aydın
16.07.2009, 19:08
djokay da ışık vardı zaten:=)

Paksoy
16.07.2009, 19:13
lyon bu işi biliyor

Kadir
16.07.2009, 20:07
Lyon işi biliyor falanda o eski Lyon olayı bitti artık .

Lyon'da deli paralar ödemeye başladı bonservislere .

Sessegnon61
17.07.2009, 10:32
Bence Real Madrid Bu Kadar Transfere Rağmen Yine Bu Sene Şampiyon Olamayacak...

Eren Karaahmetoğlu
17.07.2009, 11:03
Zlatan İbrahimovic Barca'daymış. Etoo+35m euro+Hleb kiralık verilecekmiş. Saçmalıktan başka birşey değil. Etoo'yla kafaya kafaya takasın haricinde en fazla 5-10m euro verilebilirdi. Çok yanlış bir iş yaptı Barca bana göre..

http://www.sporx.com/futbol/ispanya/160235/?ref=AKM1

Dursun Kaplan
17.07.2009, 11:06
Az önce bende gördüm böyle bir haber. İspanyol basını ortaya böyle bir iddaa atmış daha gerçek değil yani.

İskender YILMAZ
17.07.2009, 11:20
Zlatan İbrahimovic Barca'daymış. Etoo+35m euro+Hleb kiralık verilecekmiş. Saçmalıktan başka birşey değil. Etoo'yla kafaya kafaya takasın haricinde en fazla 5-10m euro verilebilirdi. Çok yanlış bir iş yaptı Barca bana göre..

Maliyeti gerçekten abartılı olabilir ama ..

................... Toure ....................

......... Xavi ............. İniesta ........

.... Messi ................... Henry .......

............... İbrahimoviç .................

Bunu görmek, hatta izlemek inanılmaz ötesi olur .. :)

Dursun Kaplan
17.07.2009, 11:25
Zlatan böyle birşey yapmaz umarım. :cool:

Emirhan Makul
17.07.2009, 11:26
Zlatan gelmiş barçaya helal olsun güzel transfer.

Eren Karaahmetoğlu
17.07.2009, 11:26
Maliyeti gerçekten abartılı olabilir ama ..

................... Toure ....................

......... Xavi ............. İniesta ........

.... Messi ................... Henry .......

............... İbrahimoviç .................

Bunu görmek, hatta izlemek inanılmaz ötesi olur .. :)

Ben Barca'da İBrahimovic'in Etoo kadar başarılı olacağını düşünmüyorum:) Ama bakıcaz artık.

Emre ÖZTÜRK
17.07.2009, 11:27

abartı mı bence az bile etoo ile ibo yu karşılaştırmam bile biri yıldız bir bitirici forvet diğeri gerektiğinde olmayacak goller atabilen hertürlü golü koklayabilen pas gelmese bile ortasahaya kadar inip top alan bence dünyanın en iyi forveti.İbrahimoviç in attığı gollere ve etoo nun attığı gollere bakarsak aralarındaki farkı anlarız.Bu sene ibo barçaya gelsin rahat 30 gol atar aslında dahada fazla atar ama ibo nun sevmediğim bir özelliği var oda bazen küçük maçlarda kimseyi tınlamadan oynuyor ama barçada özelliklede önemli maçlarda müthiş goller atacak ben inanıyorum

Dursun Kaplan
17.07.2009, 11:32
Zlatan'a verilen para az bile. Zlatan bana göre Eto'o'dan bin kat daha iyi bir futbolcudur. Eto'o Zlatan gibi kaç tane gol atmış hayatında. :)

Mert67
17.07.2009, 11:46
Zlatan ve Henry ikilisi muhteşem olur.(Arkadakileri saymıyorum zaten.:))
Bu sene Barca'dan normal bir gol izleyemeyeceğiz anlaşılan.

Onur Civelek61
17.07.2009, 12:22
Fenerbahçe bombayı patlattı, Bayern Münih´in yıldızı Tim Borowski´yi renklerine bağladı. Sarı-Lacivertliler´in hedefinde şimdi Hamit Altıntop var
..Ve Almanya'dan beklenen haber geldi. Fenerbahçe, uzun süredir peşinde olduğu Bayern Münih'in Alman ön liberosu Tim Borowski için kulübüyle anlaşmaya vardı. Türkiye'ye gelmeye sıcak bakan yıldız futbolcu da onay verince, transfer mutlu sonla noktalandı. Teknik direktör Christoph Daum'un dün ismini açıklamadığı ve transferini istediği Bayern Münihli futbolcunun da Tim Borowski olduğu ortaya çıktı. Ancak Sarı-Lacivertliler, transferi Tim Borowski'yle sonlandırmak niyetinde değil... Başkan Aziz Yıldırım'ın ısrarla istediği Hamit Altıntop için girişimlerin devam ettiği açıklandı. Fenerbahçe Yönetimi'nin Hamit için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduğu, Bayern'in de Hamit inadının yavaş yavaş kırıldığı dile getirildi. Teknik direktör Louis van Gaal'ın, Hamit'in kalması için ısrarcı olmaması da Fenerbahçe'nin elini güçlendiriyor. Bu arada Lucio için Bayern ile Fenerbahçe anlaşmasına rağmen Sambacı İnter'i seçince, tecrübeli savunma oyuncusu İtalyan ekibinin yolunu tuttu.

Tayfun
17.07.2009, 13:44
Zlatan geldi süper oldu.... Zlatan Eto'dan daha iyi futbolcu (bence)

100 golü yine geçerler ....

Madrid acaba buna neyle karşılık verecek :D

Forever - Barca

İskender YILMAZ
17.07.2009, 13:54
Zlatan geldi süper oldu.... Zlatan Eto'dan daha iyi futbolcu (bence)

100 golü yine geçerler ....

Madrid acaba buna neyle karşılık verecek :D

Forever - Barca

Madrid'den Torres'le bir misilleme bekliyorum .. :D

İskender YILMAZ
17.07.2009, 13:58
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_5u_Mame_Biram_Diouf01.jpg
ManU'ya Senegalli forvet

İngiltere Premier Lig'in son şampiyonu Manchester United, Norveç ligi takımlarından Molde'de oynayan 21 yaşındaki Senegalli forvet Mame Biram Diouf'u transfer etti.

''Kırmızı Şeytanlar'', Norveç'in Molde takımında forma giyen 21 yaşındaki forvet oyuncusu Mame Biram Diouf ile anlaştı. Diouf'un Ocak ayında Manchester United'ın kadrosuna dahil olacağı ve bu tarihe kadar Norveç ekibinde kalacağı belirtildi.

Molde kulübünden yapılan açıklamada, Senegalli golcü futbolcunun sağlık kontrolü için gelecek hafta İngiltere'ye gideceği ve Ocak 2010'da da Manchester Unıted'a dahil olacağı bildirildi.

Ligtv.com.tr

İskender YILMAZ
17.07.2009, 13:59
Bilgisi olan var mı ? :)

Hüseyin İlkin
17.07.2009, 14:02
Diouf'u bilmem ama, Molde diyince aklıma Solskjaer geldi. :)

Birtan Karaman
17.07.2009, 14:02
Bilgisi olan var mı ? :)
FM Efsanesi :)

Özge
17.07.2009, 14:13
Yok yok gerçek değil Zlatan gitmedi:mad:

Semih Aydın
17.07.2009, 15:20

Torres gitmez Real Madrid'e..

Birkaç gün önce İbrahimovic kalacak diye haber duymuştum.

Muhammet*
17.07.2009, 17:29
İbrahimovic haberi dilerim dogrudur...

Gökhan KAN
17.07.2009, 17:32
İnşallah bir sorun çıkar da gitmez ne işi var Barça da gel Madrid e Zlatan...

Birtan Karaman
17.07.2009, 17:44
Bi Arkadaş Yazmıştı Katılıyorum , Madrid O Kadar Transfere Rağmen Şampiyon Olamayacak.

Yunus Güneş
17.07.2009, 17:57
İbra haberi doğru galiba ben nette gördüm ...fanatik...

Dursun Kaplan
17.07.2009, 18:05
Nerede olursa olsun forever Zlatan. :cool:

karim@benzema10
17.07.2009, 20:16
Moratti: “Ibrahimovic bir yere gitmedi”

Inter Başkanı, İspanyol medyasında çıkan haberlerin henüz kesinlik kazanmadığını açıkladı.

http://i.media.goal.com/g/24090_news.jpg

Inter, Barcelona kulübünün Zlatan Ibrahimovic’i 40 milyon + Samuel Eto’o karşılığında transfer ettiği haberlerini yalanladı. Katalan ekibiyle bir görüşme yaptıklarını doğrulayan Inter başkanı Massimo Moratti, İspanyol basınında transferin bittiğini yönelik çıkan haberlerin ise gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Barça ve Inter yöneticileri bir araya gelmiş ve iki golcü oyuncunun takası hakkında bir görüşme yapmışlardı. Barcelona da Ibrahimovic için, Eto’o ve 40 milyon avro teklifi yapmıştı.

İtalyan basınına konuşan Moratti ise duruma açıklık getirerek, “Eto’o ile Ibrahimovic aynı değerde değil. Ancak bize önemli bir para önerdiler. Şu an için görüşmelerimiz sürüyor. Bu transferde oyuncuların isteği önemli” diye konuştu.

goal

yorumsuz6117
17.07.2009, 22:01
Moratti: “Ibrahimovic bir yere gitmedi”

Inter Başkanı, İspanyol medyasında çıkan haberlerin henüz kesinlik kazanmadığını açıkladı.

http://i.media.goal.com/g/24090_news.jpg

Inter, Barcelona kulübünün Zlatan Ibrahimovic’i 40 milyon + Samuel Eto’o karşılığında transfer ettiği haberlerini yalanladı. Katalan ekibiyle bir görüşme yaptıklarını doğrulayan Inter başkanı Massimo Moratti, İspanyol basınında transferin bittiğini yönelik çıkan haberlerin ise gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Barça ve Inter yöneticileri bir araya gelmiş ve iki golcü oyuncunun takası hakkında bir görüşme yapmışlardı. Barcelona da Ibrahimovic için, Eto’o ve 40 milyon avro teklifi yapmıştı.

İtalyan basınına konuşan Moratti ise duruma açıklık getirerek, “Eto’o ile Ibrahimovic aynı değerde değil. Ancak bize önemli bir para önerdiler. Şu an için görüşmelerimiz sürüyor. Bu transferde oyuncuların isteği önemli” diye konuştu.

goal

inter başkanının tipine bak ya:eek::)

futbalski60
17.07.2009, 23:42
Real Betis'in Brezilyalı oyuncusu Ricardo Oliveira Birleşik Arap Emirlikleri takımı olan Al Jazira ile sözleşme imzaladı Oliveira'nın bonservisine 15 milyon euro verilmiş. Al Jazira daha önceden Sobis'i kadrosuna katmıştı

Oktay AKKUŞ
18.07.2009, 00:13
Tuğba Özaya Sorun O bİlir:D

28TS61
18.07.2009, 03:45
inter başkanının tipine bak ya:eek::)

yilmaz morgüle benziyor :D

ilhan
18.07.2009, 09:55

A.Madrid'de oynarken Torres şöyle bir şey demişti. "Dünyada R.Madrid hariç her takımda oynayabilirim."

Orhan Aydın
18.07.2009, 10:05
yani bizim topçumuzun fbde oynaması gibi torres için:D

Oktay AKKUŞ
18.07.2009, 10:08
yani bizim topçumuzun fbde oynaması gibi torres için:D

Atl.Madrid R.Madrid Derbileri Fena :) Torres Aynı Şehir Takımı Ezeli RAkipleri Oldukları İçin Demiştir.
Ama Liverpooldan Ayrılmaz

Berk
18.07.2009, 10:11
Laporta: "Eto'o - Ibra takası bitmek üzere"

Barcelona Başkanı Joan Laporta, Samuel Eto'o'yla, Interli Ibrahimovic'in takasının gerçekleşmek üzere olduğunu söyledi. Laporta görüşmelerin iyi bir noktada olduğunu ve kulüpler arasında prensipte bir anlaşma sağlandığını belirtti.

Eto'o'nun geleceği hakkında da konuşan başkan, "Geleceği paraya bağlı değil" diyerek, Kamerunlu oyuncusu hakkında çıkan spekülasyonları da yalanladı.

Mundo Deportivo'ya konuşan Laporta, "Ibrahimovic'in transferi, oyunculara kaldı. Samuel Eto'o ve diğer faktörler de bunun içinde" diyerek, Inter'le anlaşma sağladıklarını imâ etti.
Laporta ayrıca, Valencia'nın golcü futbolcusu David Villa'nın transferinden vazgeçtikleri iddialarını reddederek, şu an için David Villa'yla ilgili hiç bir görüşmeden çekilmedik" ifadelerinde bulundu.

45 milyon avro + Eto'o + Hleb (kiralık)
Katalan kulübünün başkanı, Ibrahimovic'in transferinin kendilerine 45 milyon avro üstüne Samuel Eto'o ve Hleb'in kiralanmasına mâl olacağını söyledi.

"Henüz anlaşma yok"
Öte yandan, Maxwell ve Ibrahimovic'in menajeri Mino Riola, Barcelona'yla İsveçli futbolcu arasında henüz bir anlaşma sağlanmadığını söyledi.

Radio Radio'ya konuşan menajer, "Şu an için tek düşüncem Maxwell. Barça ve Inter arasındaki Ibra görüşmelerinde henüz bir anlaşma sağlanmadı" dedi.

GOAL

Birtan Karaman
18.07.2009, 13:05
Yahu Bundesliga'da Şampiyon Olduk Daha Transfer Yapamadık Nasıl İştir :S

Kadir
18.07.2009, 13:10
Karim Ziani , Thomas Kahlenberg'i transferden saymıyorsun galiba :)

Özellikle Ziani üst düzey bir futbolcu .

Birtan Karaman
18.07.2009, 17:20
Cook: “City para harcamaya devam edecek”

Mavi beyazlıların CEOsu, geleceğe yatırım yapmaya devam edeceklerini belirtti.

18.Tem.2009 15:43:17

http://i.media.goal.com/g/50858_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/MediaImagesGallery.aspx?Id=50858)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=50858)

İngiltere: Roque Santa Cruz, kendisini Manchester City'ye bağlayan imzayı atarken (PA)
İlgili Linkler

Takımlar

Goal.com
Manchester City CEOsu Garry Cook, iyi oyuncuları kadrolarına katmak için büyük paralar harcamaya devam edeceklerini söyledi.
Mavi beyazlılar yaz transfer döneminde Gareth Barry, Roque Santa Cruz ve Carlos Tevez’i kadrosuna katarak önümüzdeki sene için önemli adımlar attılar ve şu anda da John Terry, Joleon Lescott ve Emmanuel Adebayor’u transfer etmeye çalışıyorlar.
"Paramız bol"
Teknik patron Mark Hughes’un istediği kadroyu yaratmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Cook, “Takımda yeteri kadar kaliteli oyuncu olduğu zaman bizim de transfer sezonumuz bitecek. Parasal açıdan ise herhangi bir kısıtlamamız yok” diye konuştu.
Aldıkları oyuncuların takıma büyük katkı sağlayacağını belirten Cook, Manchester City’nin parlak bir geleceği olduğunu da sözlerine ekledi.
BBC Sport’a göre, Garry Cook sözlerine şöyle son verdi:
“Transfer ettiğimiz oyuncuların kadromuzu oldukça güçlendireceklerini düşünüyorum. Bu para harcamayla ilgili bir durum değil. Biz kulübün geleceğine yatırım yapıyoruz ve bunun herkes tarafından anlaşılmasını istiyoruz.”

Goal

Chelsea'den Vucinic için 25 milyon avro

Chelsea, Roma'nın golcü oyuncusunu kadrosuna katmak için 25 milyon avroyu gözden çıkardı.

18.Tem.2009 15:15:23

http://i.media.goal.com/g/24836_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/MediaImagesGallery.aspx?Id=24836)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=24836)

İtalya: Mirko Vucinic (Roma) (Foto Grazia Neri)
İlgili Linkler

Takımlar

Kişiler

Mirko Vučinić (http://www.goal.com/tr/people/montenegro/339/mirko-vu%C4%8Dini%C4%87)

Goal.com
Carlo Ancelotti'nin ısrarla istediği Vucinic için Chelsea fiyat yükseltecek. Daily Mail ve Il Corriere Dello Sport'un haberlerine göre, Londra ekibi golcü oyuncu için 25 milyon avro ödeyebilir.
Roma'nın eli mahkum
Roma'da mutlu olduğunu ifade eden ve kulübüyle olan sözleşmesini 4 yıl uzatan Vucinic'in, İngiltere'ye transferi zor görünüyor. Ama Roma'nın 25 milyon avro gibi iyi bir ücrete, içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar nedeniyle olumlu bakabileceği de gelen haberler arasında.
Vucinic, daha önce Tottenham Hotspur'dan gelen teklifi reddetmişti.

Goal

Eto'o senelik 10 milyon avro istiyor

Son haberlere göre, Kamerunlu forvet oyuncusu, Inter'e imza atmak için oldukça uçuk bir ücret talep ediyor.

18.Tem.2009 14:43:59

http://i.media.goal.com/g/50043_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/MediaImagesGallery.aspx?Id=50043)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=50043)

İspanya: Samuel Eto'o (Barcelona) (PA)
İlgili Linkler

Takımlar

Kişiler

Eto'o (http://www.goal.com/tr/people/cameroon/1594/etoo)
Zlatan Ibrahimovic (http://www.goal.com/tr/people/sweden/2040/zlatan-ibrahimovic)

Goal.com
Ibrahimovic - Eto'o takasında kulüplerin büyük oranda anlaşmasından sonra, iş oyuncuları ikna etmeye kalmıştı.
Ibrahimovic'in Barça'ya gitmeyi zaten sıcak baktığı biliniyor. Ancak, Kamerunlu golcü Eto'o, Inter'den senelik 10 milyon avro istiyor.
AS'nin haberine göre, Samuel Eto'o, Avrupa Şampiyonu kulübünden ayrılmak için, oldukça yüklü bir meblâ talep ediyor.
Kulüpler anlaştı
Barcelona'nın Ibrahimovic için, 48 milyon avronun yanı sıra, Samuel Eto'o'yu vermeyi kabul ettiği biliniyor. Anlaşma gereği Hleb de bir sezon Inter'e kiralanacak. Kulüpler bu konuda anlaşma sağlasa da, Eto'o'nun istekleri transferi sıkıntıya sokabilir.
Sky Sport Italia da Eto'o'nun Barça'dan ayrılmak için 25 milyonluk bir ücret talep ettiğini belirtti.
Bu şartlar altında, dev takasın gerçekleşmesi için tüm taraflar Eto'o'nun ağzından çıkacak sözlere bakıyor.

Goal

Milan Maldonado'yu istiyor

Milan, Flamengolu defans oyuncusu Juan Maldonado ile ilgileniyor.

18.Tem.2009 14:29:28

http://i.media.goal.com/g/52002_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/MediaImagesGallery.aspx?Id=52002)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=52002)

Leonardo (Milan teknik direktörü) (Grazia Neri)
İlgili Linkler

Takımlar

Flamengo (http://www.goal.com/tr/teams/brazil/477/flamengo)
AC Milan (http://www.goal.com/tr/teams/italy/1/ac-milan)

Kişiler

Juan (http://www.goal.com/tr/people/brazil/15502/juan)

Goal.com
Milan Futbol Direktörü Ariedo Braida, bir süredir Brezilya'da ve sol bek oyuncusu Juan Maldonado için girişimlerde bulunuyor.
Genç oyuncu, Milan Teknik Direktörü Leonardo'nun dikkatini çekti ve İtalyan kulübü harekete geçti. Milannews'e göre, Flamengo ile görüşmeler iyi gidiyor.
Avrupa vatandaşı
Maldini'nin futbolu bırakmasından sonra iyi bir sol bek arayan Milano ekibi için, Avrupa Birliği pasaportu da bulunan Maldonado iyi bir tercih olabilir.
Orta saha arayışları sürüyor
Orta sahaya da takviye yapmak isteyen Milan, Sao Paolo'da forma giyen Hernanes ile ilgileniyor. Genç oyuncu Chelsea'ye gitme ihtimali süren Pirlo'nun yerine düşünülüyor.

Goal

Arsenal Chamakh'la ilgileniyor

Bordeauxlu Marouane Chamakh, Arsenal'in kendisi ile igilendiğini açıkladı.

18.Tem.2009 13:14:31

http://i.media.goal.com/g/48962_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/MediaImagesGallery.aspx?Id=48962)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=48962)

Fransa: Marouane Chamakh (Bordeaux) (PA)
İlgili Linkler

Takımlar

Arsenal (http://www.goal.com/tr/teams/england/94/arsenal)
Bordeaux (http://www.goal.com/tr/teams/france/44/bordeaux)

Kişiler

Marouane Chamakh (http://www.goal.com/tr/people/morocco/620/marouane-chamakh)

Goal.com
Manchester City'ye transfer olması beklenen Emmanuel Adebayor'un yerine oyuncu almak isteyen Arsenal'in, listesindeki oyunculardan biri de Bordeauxlu Marouane Chamakh.
"Wenger beni istiyor"
Eurosport'a konuşan Faslı forvet oyuncusu, Premier Lig'den taliplerinin olduğunu söylerken, "İngiltere'de oynamak istiyorum. Tottenham, Fulham, Sunderland ve Blackburn benim için teklif yapmıştı. Sunderland'ın teklifi en güncel olanı. Ben Arsenal'de oynamak istiyorum. Arsene Wenger ile hiç konuşmadım, ama Adebayor'un yerine almayı düşündüğü iki-üç oyuncudan biri benim" dedi.
Hava toplarındaki etkinliği ve gücüyle dikkat çeken futbolcu, geçen yıl Ligue 1'de 13 gol attı ve takımının şampiyon olmasına katkıda bulundu.

Goal

Ibra giderse Cassano gelecek

Son İtalya Şampiyonu, eğer Ibrahimovic'i Barça'ya yollarsa, bu transferden elde edeceği parayı Cassano için harcayacak.

18.Tem.2009 12:40:19

http://i.media.goal.com/g/47514_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/MediaImagesGallery.aspx?Id=47514)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=47514)

İtalya: Antonio Cassano (Sampdoria) (Grazia Neri)
İlgili Linkler

Takımlar

Sampdoria (http://www.goal.com/tr/teams/italy/120/sampdoria)

Kişiler

Antonio Cassano (http://www.goal.com/tr/people/italy/139/antonio-cassano)

Goal.com
Tuttosport'un haberine göre, Eğer Zlatan Ibrahimovic-Eto'o takası gerçekleşirse, Inter, Sampdoria'dan Cassano'yu transfer etmek için girişimlere başlayacak.
Hem Inter'in hem de Barça'nın, transfer görüşmelerinde büyük yol katedildiğini açıklamasının ardından, transferin gerçekleşmesi için oyuncuların ikna edilmesi bekleniyor. Burada da tek sorun Samuel Eto'o. Kamerunlu yıldızın ikna edilmesi, yazın takasının gerçekleşmesini sağlayacak.
Eto'o-Cassano hayalleri
Sahnenin görünen kısmında bunlar yaşanırken, Tuttosport'a göre, Inter bir yandan da Antonio Cassano'yu transfer etmek için girişimlere başladı. Yetenekli futbolcunun, Samuel Eto'o'yle mükemmel bir uyum sağlayacağı tahmin ediliyor.
Inter'in, Sampdoria'ya eski Real Madridli futbolcu için, 10 milyon avro ve Mancini'yi teklif edeceği tahmin ediliyor. Daha önce Sampdorialı yetkililer Mancini'yle ilgilendiklerini belirtmişlerdi.
Eğer transfer gerçekleşirse, Milano'nun dev ekibi, Cassano'nun 2.4 milyon avroluk yıllık maaşında da arttırıma gidecek.

Goal

Birtan Karaman
18.07.2009, 17:26
Roma Aquilani'yi gözden çıkardı

Roma'nın, Aquilani'yi Premier Lig'in dev ekibi Liverpool'a satmaya hazır olduğu söyleniyor.

18.Tem.2009 12:25:46

http://i.media.goal.com/g/33042_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/MediaImagesGallery.aspx?Id=33042)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=33042)

İtalya: Alberto Aquilani (Roma) (Foto Grazia Neri)
İlgili Linkler

Takımlar

Kişiler

Alberto Aquilani (http://www.goal.com/tr/people/italy/7452/alberto-aquilani)

Goal.com
İki gün önce çıkan haberlerin aksine, Roma kulübü genç oyuncusu Aquilani'yi iyi bir teklif karşılığında Liverpool'a satabileceği belirtildi. Real Madrid'in Xabi Alonso'yu alacağı söyleniyor, İngiliz kulübü de, İspanyol orta sahanın yokluğunda oluşacak boşluğu doldurmak için, Aquilani'yi almayı planlıyor. Roma'nın yıldız oyuncusu için 30 milyon avro isteyeceği tahmin ediliyor.
Roma Teknik Direktörü Spalletti, daha önce, Aquilani için iyi bir teklif gelirse düşüneceklerini açıklamıştı. Bruno Conti, Daniele Prade ve oyuncunun menajeri Franco Zavaglia'nın yalanlamasına rağmen, kulüp genç orta saha oyuncusunu satacak gibi görünüyor.
Transferin gerçekleşmesi Real'in Xabi Alonso için yapacağı hamleye bağlı, İspanyol oyuncu takımdan ayrılırsa Liverpool, Roma kulübüyle görüşmelere başlayacak.

Goal
-------------
Marcus Berg resmen Hamburg'da

İsveçli milli futbolcunun, Bundesliga ekibine transferi sonunda resmileşti.

18.Tem.2009 12:11:54

http://i.media.goal.com/g/40808_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/MediaImagesGallery.aspx?Id=40808)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=40808)

Hollanda: Marcus Berg (Groningen)
İlgili Linkler

Takımlar

Groningen (http://www.goal.com/tr/teams/netherlands/285/groningen)
Hamburg (http://www.goal.com/tr/teams/germany/161/hamburg)
Kişiler

Marcus Berg (http://www.goal.com/tr/people/sweden/17866/marcus-berg)

Goal.com
Hamburg, bir süredir peşinde olduğu Berg'i renklerine kattığını açıkladı.
Birkaç gün önce, Hamburg'la Groningen arasında Marcus Berg için süren görüşmelerin tıkandığı iddia edilmişti. İsveçli futbolcu, 2007 yılında Goteborg'dan Hollanda ekibine transfer olmuştu.
Hamburger Abendblattes'in bugünkü haberine göre ise, iki kulüp arasında sonunda bir anlaşma sağlandı ve oyuncunun Hamburg'a transfer an meselesiydi.
Hamburg'la görüşmelerde anlaşma sağlayan futbolcunun Alman ekibine ne kadara mâl olduğu açıklanmadı.
Gol makinasının keyfi yerinde
Kulübün resmi internet sitesine açıklama yapan Berg, "Şu an çok mutluyum. Hamburg, Almanya'nın en önemli takımlarından bir tanesi. Atacağım gollerle başarılı olmamız için elimden geleni yapacağım" dedi.
Hamburg'un bu transferi gerçekleştirmesinde, oyuncunun Hollanda Ligi'nde gösterdiği etkili performansın büyük payı var. Marcus Berg, Hollanda ekibiyle çıktığı 69 karşılaşmada 44 gol attı.
Hamburg Teknik Direktörü Bruno Labbadia ise, "Böylesine etkili bir golcüyü kadromuza kattığımız için çok mutluyum. Marcus, Son 3 yılda gösterdiği performansla kendisini kanıtlamış bir futbolcu" diyerek yeni transferlerine olan güvenini ortaya koydu.

--------------------
Manchester City gözünü Trezeguet’ye dikti

‘Trezegol’ lakaplı futbolcu, transferde Premier League’in Real Madrid’i olan Manchester City’nin hedeflerinden biri oldu.

18.Tem.2009 10:49:58

http://i.media.goal.com/g/36036_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/MediaImagesGallery.aspx?Id=36036)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=36036)

İtalya: David Trezeguet (Juventus) (Grazia Neri)
İlgili Linkler

Takımlar

Juventus (http://www.goal.com/tr/teams/italy/3/juventus)
Kişiler

David Trezeguet (http://www.goal.com/tr/people/france/7/david-trezeguet)
Sheyi Emmanuel Adebayor (http://www.goal.com/tr/people/togo/854/sheyi-emmanuel-adebayor)

Goal.com

Manchester City, Arsenalli Emmanuel Adebayor'u transfer edemezse, rotayı Juventus’un golcüsü David Trezeguet’ye çevrilecek. City kulübü, son bir haftadır Adebayor’u sıkı takibe almış; hattâ oyuncunun, Manchester'a giderek sağlık kontrolüne girdiği dahi iddia edilmişti. Ancak transfer hakkında hiçbir doğrulama gelmezken kariyerine Londra’da devam etmek isteyen Togolu golcünün son dakikada vazgeçme eğilimine girdiği ifade ediliyor.

Bu yaz para saçan tek Premier League ekibi olan Manchester City, bu özelliğiyle La Liga’nın Real Madrid’ine de benzemeye başladı. Öyle ki parası bol olan City, Adebayor transferinin gerçekleşmemesi halinde Juventus’un Fransız yıldızı Trezeguet’yi transfer etme çalışmalarına başlayacak.

Geçtiğimiz sezon Torino temsilcisinde yeterince forma şansı bulamayan 31 yaşındaki golcü, hem sakatlıkların hem de taktiksel tercihlerin kurbanı oldu. Trezeguet’ye herhangi bir teklif gelmesi halinde Fransız yıldızı elden çıkarmayı da düşünen Juventus’un, bu oyuncu için 11 milyon avroluk bir bedel biçtiği belirtiliyor.

---------------
Liverpool, Xabi giderse Silva'yı alacak

Liverpool, Real Madrid ve Valencia'yı içeren bir transfer trafiğinin yaşanması sürpriz olmayacak.

18.Tem.2009 09:01:34

http://i.media.goal.com/g/43797_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/MediaImagesGallery.aspx?Id=43797)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=43797)

UEFA Kupası: David Silva (Valencia) (MARCA)
İlgili Linkler

Takımlar

Kişiler

Xabi Alonso (http://www.goal.com/tr/people/spain/1766/xabi-alonso)
David Silva (http://www.goal.com/tr/people/spain/10425/david-silva)

Goal.com
Real Madrid'in gelecek hafta 32 milyon avro karşılığında Xabi Alonso'yu transfer edeceği söylentileri devam ederken, Liverpool'un da bu oyuncunun gidişiyle boşalan oyun kurucu mevkine Valencia'dan David Silva'yı düşündüğü belirtiliyor.
The Times'ın haberinde, Silva'yı transfer etme konusunda aşama kaydeden Liverpool'un, Alonso'nun gidişine daha rahat izin vereceği ifade edildi.
Beklemelerinin nedeni var
Real Sociedad'dan 12.5 milyon avro karşılığında Liverpool'un yolunu tutan oyuncunun, İngiliz ekibinden başka bir takıma transfer olması durumunda, gelen paranın yüzde 20'si anlaşma gereği Sociedad'a gidecekti. Ancak, bu anlaşmanın süresi bugün doldu.
Öte yandan, İspanyol Milli Takım oyuncusu Xabi Alonso'nun, bu haftasonu gidecekleri Asya turunda, takımla birlikte seyehat etmemesi bekleniyor.
Alternatif yol Sneijder'den geçiyor
Bir diğer spekülasyon ise, Xabi Alonso transferinde Real Madrid'in gözden çıkardığı Wesley Sneijder'i de İngiliz temsilcisine gönderebileceği şeklinde.
Bütün bu söylentilerin yanı sıra, Benitez daha önce defalarca Alonso'nun takımdan ayrılmasını istemediğini dile getirmişti.
---------------
City, Forlan'ı Atletico'dan ayırabilir

Her ne kadar Barcelona bu oyuncunun transferinden vezgeçmiş gibi gözükse de, Atletico Madrid halen golcü oyuncusu Diego Forlan'ı kaybedebilir.

18.Tem.2009 08:28:06

http://i.media.goal.com/g/42187_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/MediaImagesGallery.aspx?Id=42187)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=42187)

İspanya: Diego Forlan (Atletico Madrid) (Marca)
İlgili Linkler

Takımlar

Kişiler

Goal.com
Atletico Madrid, Diego Forlan konusunda kabus dolu günler yaşamaya devam ediyor.
Zlatan Ibrahimovic transferinde sona yaklaşan Barça'nın, Uruguaylı golcüden vazgeçtiği düşünülürken, 30 yaşındaki gol kralı için şimdi de Manchester City'nin adı geçiyor.
Adebayor'un alternatifi
Daily Mail'in haberinde, Manchester City'nin Forlan'ı kulübünden ayırmak için belirlenmiş 36 milyon avroyu verebileceğinden bahsetti.
Manchester ekibi, halen Adebayor'u 29 milyon avro karşılığında Arsenal'den transfer etmek için mesai harcıyor. Ancak, Adebayor'un isteksizliğinin devam etmesi ve Togolu golcü oyuncunun transferinin yatması durumunda, City'nin Forlan'a yönelmesi bekleniyor.
İtalya'dan gelen haberlere göre ise, Adebayor'un alternatifi David Trezeguet.
Satılık değil ama...
Atletico Madrid Başkanı Enrique Cerezo, daha önce yaptığı açıklamada Forlan'ı satmayacaklarını söylemişti. Ancak, oyuncunun kulüple olan bonservisini iptal etmek için belirlenen minimum ücret, City için çok büyük sorun teşkil etmeyebilir
-----------
Wenger’in gözü Demba Ba’da

Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger’in, takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Adebayor’un yerine Hoffenheim’da forma giyen Demba Ba’yı takibe aldığı ifade edildi.

17.Tem.2009 23:05:20

http://i.media.goal.com/g/43897_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/MediaImagesGallery.aspx?Id=43897)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=43897)

Almanya: Demba Ba (Hoffenheim) (firo)
İlgili Linkler

Takımlar

Hoffenheim (http://www.goal.com/tr/teams/germany/327/hoffenheim)
Kişiler

Arsene Wenger (http://www.goal.com/tr/people/france/2843/arsene-wenger)

Goal.com

Hoffenheim’in özellikle sezonun ilk yarısında gösterdiği etkili performansın en büyük mimarlarından biri olan Demba Ba’nın, Arsene Wenger’in transfer listesine girdiği iddia edildi.

Manchester City’nin Togolu golcü Emmanuel Adebayor transferinde sona yaklaşmasının ardından, Fransız teknik adamın alternatifler üzerinde çalışmalara başladığı söyleniyor. Bu sezon 14 gol kaydeden 24 yaşındaki oyuncu için transfer çalışmalarına başlandığı iddia edildi.

Fransa'yı istiyor

Genç oyunculardan önemli yıldızlar oluşturmasıyla ünlenen tecrübeli teknik adamın, Senegalli oyuncunun potansiyelinden etkilendiği biliniyor. Genç oyuncunun Fransa’ya dönmek istemesinin transferin önündeki tek engel olduğu düşünülüyor.

futbalski60
18.07.2009, 23:59
O.Lyon transferin gözde ismi Aly Cissokho ile 5 yıllık sözleşme imzaladı bu transfere karşılık Porto'ya 15 milyon euro transfer bedeli ödenecek.

Miraç Atalay Çiftçi
19.07.2009, 00:47
http://www.sporx.com/images/1/33/9448_1528_B_Adebayor001.jpg

Ve Adebayor M. City'de!

Transfer piyasasının en çok konuşulan takımlarından olan Manchester City Roque Santa Cruz ve Carlos Tevez'den sonra uzun süredir ilgilendiği Arsenal'in Togolu futbolcusu Emmanuel Adebayor'u renklerine bağladı. Geçen hafta gerçekleşmesi beklenen transfer sözleşme koşulları nedeni ile aksarken Manchester City Adebayor ile 5 yıllık sözleşme imzaladı. Yeni sezonda Manchester City'de olacak olan Adebayor'un Arsenal'deki gibi 25 numaralı formayı giymesi bekleniyor.
Transferin netlik kazanmasından sonra Manchester City'nin resmi internet sitesinden açıklamalarda bulunan 25 yaşındaki Togolu forvet oyuncusu şu sözleri kaydetti:
"Kendimi özel hissediyorum ve Manchester City taraftarının önünce çıkmak için sabırsızlanıyorum. Onlara ne yapabileceğini göstermek istiyorum. Buraya tarih yazmaya geldim. Manchester City patronu ve menajeri de bana bunu çok istediklerini söyledi ve başlamak için sabırsızlanıyorum."
HUGHES: "İNGİLTERE'NİN EN İYİ FOVETLERİNDEN BİRİSİ"
Manchester City menajeri Mark Hughes yeni transferleri Adebayor hakkında ise şu açıklamayı kaydetti: "Adebayor Manchester İngiltere'ye geldiğinden beri İngiltere'nin en iyi forvetlerinden birisi. Forvet hattımızı oldukça güçlendirecek. Adebayor'un transferi ile birlikte takımıza dünyanın en iyi oyuncularını katmak istediğimizi gösterdik. Adebayor bir forvetin ihtiyacı olan her şeye sahip. Kendisi çok yönlü bir oyuncu. Çok çabuk, atik ve güçlü bir yapıya sahip. Onunla çalışmayı iple çekiyorum. Adebayor oyunumuza kesinlikle farklı bir boyut katacaktır. Adebayor'a uzun zamandan beri hayranlık duyuyorum.

Burak_52
19.07.2009, 09:27
m.city ninde forvet fena oldu santa cruz, tevez ve adebayor
bu seneyi arsenal in üzerinde tamamlarlarsa şaşırmam

Emirhan Makul
19.07.2009, 11:37
Şuraya Milandan bir haber okumak için giriyorum ama yok yok Berlusconi İstifa.

Samet Berber
19.07.2009, 12:00
Chelsea , Ctiy'nin John Terry için yaptığı 30 milyon poundluk teklifini reddetti.

Gökhan KAN
19.07.2009, 13:19
İşte Real'in satış listesi!

İspanyol Basını; 200 milyon Avro'dan fazla para harcayarak kadrosunu süper yıldızlarla takviye eden Real Madrid Başkanı Florentino Perez'in elden çıkarmayı planladığı isimleri ve tahmini bonservis bedellerini okurlarına verdi. İşte 'Los Galacticos'un 107 milyonluk satış listesi!..
200 milyon Avro'dan fazla para harcayarak kadrosunu Cristiano Ronaldo, Kaka, Karim Benzema ve Raul Albiol gibi süper yıldızlarla takviye eden Real Madrid'in 35 kişiye çıkan kadrosunu 25'e indirmek istediği biliniyor.

İspanyol Marca Gazetesi; Florentino Perez'in elden çıkarmayı planladığı isimleri ve tahmini bonservis bedellerini okurlarına verdi.

Arjen Robben: 25 milyon Avro
Klaas-Jan Huntelaar: 20 milyon Avro
Mahamadou Diarra: 20 milyon Avro
Alvaro Negredo: 17m milyon Avro
Rafael van der Vaart: 15 milyon Avro
Gabriel Heinze: 10 milyon Avro

'Los Galacticos'un Dublin'deki 2009/10 Sezonu hazırlık kampına götürülmeyen Huntelaar için Stuttgart'ın devrede olduğu biliniyor. Bundesliga ekibinin genç Hollandalı için 18 milyon Avro ödemeye hazır olduğu sızan haberler arasında.

Negredo için devreye giren Sevilla ve Villarreal'in yoksek bonservis bedeli sebebiyle transferden vazgeçtiği biliniyor. Başarılı oyuncunun Tottenham Hotspur için Ada'nın yolunu tutacağı konuşuluyor.

Heinze için eski takımı PSG ve Marsilya'nın devrede olduğu biliniyor. Ancak Arjantinli oyuncunun Real Madrid'ten yıllık 4 milyon Avro alıyor olması Fransız ekiplerinin elini kolunu bağlıyor.

Wesley Sneijder'in Xabi Alonso transferinin bir parçası olarak Liverpool'a gönderilmesi gündemdeydi ancak 'Kırmızılar'ın yüksek bonservis bedeli talebi görüşmeleri çıkmaza soktu.

Bunlara ek olarak; Real Madrid'in Javi Garcia, Miguel Torres ve Royston Drenthe gibi genç isimleri 2009/10 Sezonu'nda kiralık olarak vereceği tahmin ediliyor.

Birtan Karaman
19.07.2009, 15:28
Milan’ın yeni gözdesi Vucinic

Milan yönetimi, Fabiano’yu transfer edememeleri durumunda, Roma’nın gözden çıkarttığı Vucinic için 16 milyon avro artı Ignazio Abate’yi öneremeye hazırlanıyor.

19.Tem.2009 13:59:06

http://i.media.goal.com/g/41730_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/MediaImagesGallery.aspx?Id=41730)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=41730)

İtalya: Mirko Vucinic (Roma) (Foto Grazia Neri)
İlgili Linkler

Takımlar

Kişiler

Mirko Vučinić (http://www.goal.com/tr/people/montenegro/339/mirko-vu%C4%8Dini%C4%87)

Goal.com
Milan, Luis Fabiano konusunda Sevilla ile yaptığı pazarlıklardan sonuç alamayınca, gözünü Roma’nın golcüsü Mirko Vucinic’e çevirdi.
Sky Sport Italia’da yer alan habere göre, Milan Asbaşkanı Adriano Galliani, önümüzdeki hafta Vucinic ile ilgili girişimlerini sürdürecek.
Milan’ın, Roma’ya Vucinic için 16 milyon avro ve 22 yaşındaki kanat oyuncusu Ignazio Abate’yi önereceği söyleniyor.
Ancak bu transferde de Vucinic’i isteyen tek takımın Milan olmaması; Arsenal, Tottenham ve Chelsea’nin de Karadağlı forveti istiyor olması, hatta Chelsea’nin bu transfer için 25 milyon avro ayırması, kırmızı siyahlılar açısından sorun olacakmış gibi gözüküyor.

----------------
Terry’nin Chelsea kariyeri kırılma noktasına geldi

İngiliz basınında, hayal edilemeyen şeyin gerçek olabileceği ve John Terry’nin Chelsea’den ayrılabileceği iddia edildi.

19.Tem.2009 12:59:25

http://i.media.goal.com/g/47840_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/MediaImagesGallery.aspx?Id=47840)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=47840)

İngiltere: John Terry, Ashley Cole & Michael Mancienne (Chelsea) (PA)
İlgili Linkler

Takımlar

Kişiler

John Terry (http://www.goal.com/tr/people/england/1639/john-terry)

Goal.com
Sunday Mirror’da yer alan habere göre, John Terry ile Chelsea arasındaki ipler kopma noktasına geldi.
Gazetenin iddiasına göre, şu an Amerika’da Chelsea’nin kampında olan futbolcunun kafası bir hayli karışık.
Haberde ayrıca, Chelsea’nin Terry’yi asla satmayacağını açıklayacak olmasına rağmen, tecrübeli oyuncunun hâlâ Manchester City’ye gidebileceği belirtiliyor.
John Terry konu ile ilgili açıklama yapmaktan kaçınsa da, Sunday Mirror’a konuşan ismi açıklanmayan bir kaynak, “Chelsea’nin tavırları John Terry’ye yardımcı olmuyor. Ona verdikleri zarar çok fazla ve tedavi edilemeyecekmiş gibi gözüküyor. Konunun parayla alakası yok. O, 14 yıldır hizmet verdiği kulübünden gerekli desteği görmek istiyor” dedi.

---------
Wenger: "Taraftarlarımız Adebayor'un gitmesini istedi"

Arsenal menajeri, Adebayor'un takımdan ayrılmasında, ona yeterli desteği vermeyen taraftarların da etkili olduğunu belirtti.

19.Tem.2009 12:45:10

http://i.media.goal.com/g/25062_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/MediaImagesGallery.aspx?Id=25062)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=25062)

İngiltere: Nicklas Bendtner ve Emmanuel Adebayor'un üzüntü dolu bakışları (Arsenal) (PA)
İlgili Linkler

Takımlar

Kişiler

Sheyi Emmanuel Adebayor (http://www.goal.com/tr/people/togo/854/sheyi-emmanuel-adebayor)

Goal.com
Arsenal Menajeri Arsene Wenger, Emmanuel Adebayor'un Manchester City'ye gitmesinde suçlunun taraftarlar olduğunu söyledi.
Mail on Sunday'e açıklamalarda bulunan Fransız teknik adam, Adebayor'un taraftarlardan yeterli desteği göremediği için takımdan ayrıldığını belirtti.
Wenger, açıklamalarında, "Çok iyi bir oyuncumuzu kaybettik. O, bizim için çok önemli başarılara imza attı. Ama geçtiğimiz yıl taraftarlarımızdan yeterli desteği göremedi" dedi.
"Yolumuza devam edeceğiz"
Adebayor'un geçtiğimiz yaz da Milan ve Barcelona ile görüştüğü sırada yeterli desteği görmediğini belirten Arsenal menajeri, sözlerini "Adebayor iyi şeyler yapmak istiyordu. Ama destek göremedi. Geçtiğimiz yazdan itibaren ondaki kızgınlığı hissedebiliyordum" şeklinde sürdürdü.
Yıldız futbolcularını kaybetmelerine rağmen yollarına devam edeceklerini sözlerine ekleyen Wenger, açıklamalarını "Milan da Kaka'yı sattı ama yoluna devam ediyor. Büyük kulüpler büyük futbolcularını satsalar da, hâlâ büyük kalırlar" ifadelerini kullanarak bitirdi.
--------------
Chelsea, Beckham’ı İngiltere’ye geri getirmek istiyor

Chelsea’nin, İngiliz yıldızı Premier Lig’e geri getirmek istediği, ancak bu konuda Tottenham ile mücadele edeceği iddia ediliyor.

19.Tem.2009 12:13:31

http://i.media.goal.com/g/46290_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/MediaImagesGallery.aspx?Id=46290)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=46290)

ABD: David Beckham'ın Los Angeles Galaxy ile sözleşme imzaladığı günden bir kare (PA)
İlgili Linkler

Takımlar

L.A. Galaxy (http://www.goal.com/tr/teams/united-states/246/la-galaxy)
Kişiler

David Beckham (http://www.goal.com/tr/people/england/1886/david-beckham)

Goal.com
David Beckham, Milan’daki kiralık kontratı sona erdikten sonra LA Galaxy’ye geri dönmüştü. Ancak Fabio Capello’nun milli takımında yer almak isteyen yıldız futbolcu, Premier Lig’de futbol oynamak istiyor.
The Daily Mail’de yer alan habere göre, Carlo Ancelotti, Milan’dayken kiraladığı 34 yaşındaki futbolcuyu Chelsea’ye de getirmek istiyor.
Ancak Chelsea’nin bu transferi gerçekleştirmesi için Tottenham ve Milan ile rekabet etmesi gerekiyor.
Tottenham’a yakın olduğu söylenen bir kaynağın, The Daily Mail’e yaptığı açıklamada, “Redknapp, David’i hem insan olarak hem de futbolcu olarak çok beğeniyor. Eğer Beckham Tottenham’a gelirse, İngilere Milli Takımı’nın kapıları ona açılacaktır” dediği öğrenildi.

---------------
Atletico, Barcelona’nın Forlan teklifini reddeti

Barcelona'nın Uruguaylı golcü için 36 milyon avro ve Eto’o’yu önerdiği ancak Atletico'nun Kamerunlu golcüye sıcak bakmadığı iddia edildi.

19.Tem.2009 11:46:06

http://i.media.goal.com/g/49355_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/MediaImagesGallery.aspx?Id=49355)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=49355)

İspanya: Diego Forlan (Atletico Madrid) (MARCA)
İlgili Linkler

Takımlar

Kişiler

Eto'o (http://www.goal.com/tr/people/cameroon/1594/etoo)

Goal.com

Barcelona, Diego Forlan için Atletico Madrid’e iki değişik teklifte bulundu ancak ikisi de reddedildi. Katalan ekibinin Inter’in golcüsü Ibrahimovic ile ilgilenmeden önce Uruguaylı golcü için çabaladığı iddia edildi.

Sport’ta yer alan habere göre Barcelona 25 milyon avro artı Keirrison, Martin Cacares veya Henrique’den birini Madrid temsilcisine önerdi. Ancak Atletico Madrid bu teklifi reddetti.

Geçtiğimiz çarşamba günü ise Barcelona’nın bir kez daha Atletico Madrid’in kapısını çaldığı ve Forlan’ın sözleşmesinde yer alan serbest kalma maddesindeki miktar olan 36 milyon avro artı Samuel Eto’o’yu önerdiği belirtildi. Ancak Kamerunlu yıldızın maliyetini yüksek bulan Atletico bu teklifi de reddetti.

Barcelona’nın Ibrahimovic transferini gerçekleştirememesi durumunda ise 36 milyon avro karşılığında Forlan’ı renklerine bağlayacağı söyleniyor. Ancak katalan kulübü yine de Eto’o’ya yeni kulüp bulmak zorunda.

------------------------
Liverpool, Alonso için Sneijder artı para istiyor

Real Madrid’in ısrarla transfer etmek istediği Xabi Alonso için, Liverpool, İspanyol devinden Sneijder artı para istiyor.

18.Tem.2009 22:55:53

http://i.media.goal.com/g/45502_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/MediaImagesGallery.aspx?Id=45502)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=45502)

İspanya: Wesley Sneijder (Real Madrid) (MARCA)
İlgili Linkler

Takımlar

Kişiler

Xabi Alonso (http://www.goal.com/tr/people/spain/1766/xabi-alonso)
Wesley Sneijder (http://www.goal.com/tr/people/netherlands/2255/wesley-sneijder)

Goal.com
Wesley Sneijder’in takasta kullanılma ihtimalinin doğması üzerine, Real Madrid’in Xabi Alonso’yu transfer etme girişimleri yeniden başladı.
İspanyol yıldız Real Madrid’e gitmek istiyor; ancak iki kulüp, bonservis bedelinde bir türlü anlaşmayı başaramadılar.
The Times’da yer alan habere göre, Alonso için 37 milyon avroda direten Liverpool, Sneijder’in takasta kullanılması durumunda ücretten indirim yapmaya sıcak baktı.
Real Madrid daha önce kadrosundaki bütün Hollandalı futbolcular ile yollarını ayırma kararı almasına rağmen, teknik direktör Pellegrini, Sneijder’in kalması istemişti. Ancak Alonso transferi için, İspanyol devi onu da feda edebilir.
-------------
Goal

Orhan Aydın
19.07.2009, 15:48
barça eto'o +para mı teklif etmiş forlana karşılık=)barça da benim gibi şaka yapmamış tabiki:)

Muhammet*
19.07.2009, 17:28
İşte yeni Lyonlu!

Fransa Ligue 1'in güçlü ekiplerinden Lyon, Lisandro Lopez ve Bastos'un ardından bir yıldızı daha renklerine bağladı.Fransız devinin, Portekiz şampiyonu Porto’nun Fransız futbolcusu Aly Cissokho ile anlaştığı öğrenildi. Fransız ekibinin Genel Menajeri Marino Faccioli de yapılan anlaşmayı doğrularken Portekiz ekibine 15 milyon bonservis bedeli ödeneceğini ifade etti. Ayrıca Porto, Cissokho'nun başka bir takıma satılması durumunda, transfer ücretinden %20 pay alacak.
Lyon kulubünden yapılan açıklamada; Cissokho'nun pazartesi günü bir diğer transfer Bastos ile birlikte basına tanıtılacağı duyuruldu.

Milan'ın kapısından dönmüştü
Bilindiği gibi 1987 doğumlu sol bek, bir dönem Milan ile anlaşma noktasına gelmiş ancak sağlık kontrolünde dişlerinde çıkan problemin gelecekte kaslarını olumsuz etkileyebileceği gerekçesiyle resmi imza atılamamıştı.

16.07.2009

Harun-61
20.07.2009, 09:41
Ankaragücüne gecmis olsun,

Maniche Köln ile anlasti :)

Emirhan Makul
20.07.2009, 12:43
"Milan'da hedef Vucinic!"

Luis Fabiano için Sevilla'ya 14 milyon Avro teklif eden ve olumsuz yanıt alan Serie A devi AC Milan'ın transferde rotayı, her fırsatta AS Roma'da mutlu olduğunu ve başkent ekibinden ayrılmayı düşünmediğini dile getiren Karadağlı golcü Mirko Vucinic'e çevirdiği iddia edildi.

Güney Afrika Cumhuriyeti'nin ev sahipliği yaptığı 8. Konfederasyonlar Kupası'nın gol kralı Luis Fabiano için Sevilla'ya 14 milyon Avro teklif eden ve olumsuz yanıt alan Serie A devi AC Milan'ın alternatif isimlere yöneldiği ve transferde rotayı; her fırsatta AS Roma'da mutlu olduğunu ve başkent ekibinden ayrılmayı düşünmediğini dile getiren Karadağlı golcü Mirko Vucinic'e çevirdiği iddia edildi.

http://www.best-football-wallpapers.com/Players_Wallpapers/Mirko_Vucinic/Mirko_Vucinic_Wallpaper.jpg
Adriano Galliani'nin bu transfer karşılığında 16 milyon Avro ödemeye hazır olduğunu belirten Sky Sport Italia; AS Roma'nın transfer gündeminde olduğu bilinen 22 yaşındali Milanlı kanat oyuncusu Ignazio Abate'nin de bonservis bedeline ek olarak başkentin yolunu tutabileceğini iddia etti.

28TS61
20.07.2009, 13:49
Köln: Maniche-Verpflichtung steht bevor
Bundesligist 1.FC Köln steht nach eigenen Angaben kurz vor der Verpflichtung des portugiesischen Nationalspielers Maniche. Der 31 Jahre alte Mittelfeldakteur sei zur sportärztlichen Untersuchung nach Köln gereist. "Wir sind uns mit dem Spieler einig", sagte FC-Manager Meier. Maniche gehörte zuletzt zum Kader von Atletico Madrid.

maniche saglik kontrolleri icin kölne gitmis.
köln menejeri meier: oyuncuyla anlasma sagladik.

http://www.ard-text.de/index.php?page=224

Birtan Karaman
20.07.2009, 17:55
Milan'da Borç Harç Çok Heraldeki Göz Çarpıcı Bi Transferleri Yok .

Emirhan Makul
20.07.2009, 18:52
Milan'da Borç Harç Çok Heraldeki Göz Çarpıcı Bi Transferleri Yok .

Kaka'nın parası ne oldu acaba anlamadım gitti zaten başkan klübü satacam dedi taraftar klübü bastı sonra tık yok istifa etsede kurtulsak Devlet adamının sporla ne işi var ya. Berlusconi İstifa !

futbalski60
20.07.2009, 21:23
Zenit bu sene Rusya Ligi'nde iyi bir çıkış yakalayan Belarus'lu forvet Kornilenko ile 4 yıllık sözleşme imzaladı.

Semih Aydın
20.07.2009, 21:58
Sneijder + 20Milyon = Alonso

Alihan Ertürk
20.07.2009, 22:07
Sneijder + 20Milyon = Alonso

Bence ;

Sneijder + Robben + 15 Milyon € = ALONSO .. !!

:cool: :)

İskender YILMAZ
21.07.2009, 00:55
Bence ;

Yuuuhhhh .. :eek:

Kadir
21.07.2009, 01:15
Bence 10 Alonso 1 Robben etmez ,

5 Alonso 1 Sneijder etmez .. :)

Gökhan KAN
21.07.2009, 01:16
Yuuuhhhh .. :eek:
Bencede yuhh...Sneijder + para çözer işi..Robben de kalır takımda..

----------------Lass-------------

Ronaldo----Alonso----Kaka----Robben

-------------Benzema--------------

Murathan
21.07.2009, 07:26
Bence ;

Yok daha neler !!! Alanso + 15 milyon euro anca ROBBEN eder . :cool:

Harun-61
21.07.2009, 10:46
Dortmund'lu Frei Basel'de.

.

Birtan Karaman
21.07.2009, 14:02
Bence ;

Hayyata Verilmez .

Mollasalihoğlu
21.07.2009, 14:05
Hayyata Verilmez .

o teklif neredeyse 60-70 milyon € yapar.. verilmez bence de..

Berk
21.07.2009, 14:17
Alonso bana göre sıradan bir oyuncu.Liverpool'dan da iyi bir fiyata bir an önce gönderilmesini diliyorum.

Samet Berber
21.07.2009, 16:01
City , Julien Lescott'un peşini bırakmıyor :) .

Teklifi 17 milyon pounda çıkardı .

Birtan Karaman
21.07.2009, 16:16
Real Madrid, alımlardan sonra satışlara başladı. 22 yaşındaki orta saha oyuncusu Javi Garcia, 7 milyon papele Benfica'ya gitti.

Samet Berber
21.07.2009, 16:29
Aston Villa , Jermaine Jenas için 10 milyon poundluk bir teklif yapıyor.

Uzun süre peşinde koştuğumuz Sven Goran Ericsson İngiltere takımlarından Notts County ile anlaştı .

Sunderland , Peter Crouch için Portsmouth'a 12 milyon poundluk bir teklif yaptı .

Arsenal , Chamakh ya da Huntelaar'ı kadrosuna katmak için çalışmalara başladı .

Ufak bir İngiltere turu :) .

Birtan Karaman
21.07.2009, 16:37
Disiplinsizliğiyle ün salan Adrinano'nun, Inter'deyken yaptığı hareketleri görmeyen kalmadı. Ancak, Roma ve Milan, Brezilyalı futbolcuyu İtalya'ya geri döndürmek istiyor

Birtan Karaman
21.07.2009, 16:39
Ekonomik sıkıntılar çeken Roma, Liverpool'un Xabi Alonso'yu Real'e yollaması halinde, Aquilani'yi İngiliz ekibine satma konusunda oldukça hevesli.

Beşiktaş'ta golcülüğünden çok toramanlığıyla hatırlanan Ailton, bu sefer şansını Çin'de denemeye karar vermiş. 36 yaşındaki oyuncu Çin Ligi'nin son sırasındaki bir takımı tarafından deneniyormuş. Onun yerine kendisini daha önce deneyen takımlardan birisine telefon açmak akla daha yatkın görünüyor.

Real Madrid yıldızları kadrosuna kattıktan sonra şimdi de genç oyunculara yöneldi herhalde. Velez'in genç oyuncusu Otamendi'nin Real'e gideceği konuşuluyor. Yoksa Perez'in parası mı bitti.

Aquilani'nin menajeri Liverpool ile görüştüğü yöneninde basında yer alan haberleri yalanladı.

Inter başkanı Moratti, Eto'o transferinin gerçekleşeceğinden emin

Birtan Karaman
21.07.2009, 16:41
Galliani, Fabiano için Londra’da

Milan Asbaşkanı, Luis Fabiano transferini sonlandırmak için farklı yollar denemeye başladı.

21.Tem.2009 14:05:56

http://i.media.goal.com/g/50607_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/MediaImagesGallery.aspx?Id=50607)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=50607)

Milan Asbaşkanı Adriano Galliani (Grazia Neri)
İlgili Linkler

Takımlar

Sevilla (http://www.goal.com/tr/teams/spain/130/sevilla)
Kişiler

Luis Fabiano (http://www.goal.com/tr/people/brazil/3261/luis-fabiano)
Adriano Galliani (http://www.goal.com/tr/people/italy/8208/adriano-galliani)

Goal.com
Milan’ın asbaşkanı Adriano Galliani, Luis Fabiano’nun temsilcisi Rio and Stellar Group ile görüşmek için Londra’ya gitti.
Menajeri transfer yattı dedi
Günün erken saatlerinde, Brezilyalı yıldızın menajeri Jose Fuentes, bu anlaşmanın suya düştüğünü açıklamıştı. Ancak, Sky Sport Italia’da yer alan habere göre, Galliani, Luis Fabiano transferini sonuçlandırmak için son hamlesini yapıyor.
Galliani, Fabiano’nun haklarının yüzde 65'ini elinde bulunduran Rio and Stellar Group ile anlaşarak, bu transferi sonuçlandırmayı düşünüyor.
Milan Asbaşkanı'nın Londra’ya gittiğine dair çıkan haberlere de, henüz ne kulüpten ne de Galliani’den bir yalanlama gelmedi.

Tayfun
21.07.2009, 16:55
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_ty_garcia.jpg

Javi Garcia Benfica'da

Portekiz Süper Ligi takımlarından Benfica, Real Madrid'de forma giyen 22 yaşındaki orta saha oyuncusu Javi Garcia'yı transfer etti.

Portekiz'in güçlü ekiplerinde Benfica, Real Madrid'de oynayan 22 yaşındaki İspanyol orta saha oyuncusu Javi Garcia ile 5 yıllık sözleşme imzaladı. Benfica, Lizbon Borsası'na, Real Madrid'e bu transfer için 7 milyon avro verildiğini bildirildi. Real Madrid'in İrlanda'daki kampında yer alan Garcia, bir dönem eflatun-beyazlılarda beraber oynadığı Arjantinli golcü futbolcu Javier Saviola ile bir kez daha aynı takımda görev alacak. Bu arada, Javier Saviola önceki ay Portekiz temsilcisiyle 3 yıllık sözleşme imzalamıştı.

Tayfun
21.07.2009, 16:56
Adriano aralıkta Roma’ya gidebilir

Brezilyalı yıldızın menajeri, Adriano’nun ara transfer döneminde Serie A’ya geri dönebileceğini belirtti.

http://i.media.goal.com/g/49504_news.jpg

Eski Interli Adriano’nun ismi, Roma ve Milan'la anılıyor. Ancak oyuncunun menajeri Gilmar Rinaldi, Brezilyalı futbolcunun, ara transfer döneminden önce Serie A’ya geri dönemeyeceğini belirtti.
Inter'den kovulmuştu
Geçtiğimiz sezon yaptığı disiplinsiz hareketler nedeniyle, Inter'le olan sözleşmesi fesh edilen golcü futbolcu, Flamengo takımına transfer olmuştu. Burada kendisini yeniden kanıtlayan milli futbolcu, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, İtalya’ya geri dönebileceğinin sinyallerini vermişti.
Aralıkta boşa çıkıyor
Adriano’nun menajeri Rinaldi de, yaptığı açıklamada bu transferin ancak aralık ayında gerçekleşebileceğini, çünkü o zaman yıldız futbolcunun boşa çıkacağını belirtti.
Rinaldi, Calcimercato.web’de yer alan açıklamasında “Adriano aralık ayına kadar hiçbir yere gidemez. Zaten kendisi de Mart ayına kadar Flamengo’da kalmak istiyor” dedi.
Roma uzun süredir O'nunla ilgileniyor
Adriano’nun menajeri, açıklamalarını “İtalya takımlarının O'nu istediğini biliyorum. Adriano Parma’da oynarken, Roma ile temaslarımız olmuştu. Roma çok iyi bir takım. Ancak, aralık ayından önce bu transfer gerçekleşmeyecek” ifadelerini kullanarak bitirdi.

Goal.com

Hüseyin İlkin
21.07.2009, 17:11
Aston Villa , Jermaine Jenas için 10 milyon poundluk bir teklif yapıyor.

Barry'nin City'e gitmesinden sonra, bu bölgeye bir ihtiyaç olduğu doğrudur. Ancak, Barry'nin 12 milyon'a gittiğini düşünürsek, Jenas'ın yaklaşık olarak o paralara gelmesi demek, Villa'nın zarar etmesi demektir.

Samet Berber
21.07.2009, 17:24
Barry'nin City'e gitmesinden sonra, bu bölgeye bir ihtiyaç olduğu doğrudur. Ancak, Barry'nin 12 milyon'a gittiğini düşünürsek, Jenas'ın yaklaşık olarak o paralara gelmesi demek, Villa'nın zarar etmesi demektir.
Haklısın bence de Barry'yi hem futbol olarak hem de bir kaptan olarak arayacaktır Aston Villa .

Bir de para anlamında da bir kazançları olmadığını düşünürsek bir hayli zararlı çıkacak bu işten Villa .

Tayfun
21.07.2009, 18:29
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_1b_Ailton001.jpg

Ailton Çin'de

Bir dönem Beşiktaş'ta da top koşturan Brezilyalı forvet Ailton, Çin Süper Lig takımlarından Chongqing Lifan'a transfer oldu.

Yerel medyada çıkan haberlerde, 2003-2004 sezonunda Bundesliga Werder Bremen formasıyla kaydettiği 28 golle gol krallığına ulaşan ve aynı yıl Almanya'da yılın oyuncusu ödülünü kazanan ilk yabancı oyuncu olmayı da başaran 36 yaşındaki Ailton'un Chongqing Lifan'a transfer olduğu belirtildi.

''Chongqing Evening Post'' gazetesine açıklamalarda bulunan Çin ekibinin Hollandalı çalıştırıcısı Arie Haan, ''Onun fiziksel durumu ile ilgili birtakım şüphelerim vardı. Fakat ilk antrenmandaki performansını görünce düşündüğümden daha iyi olduğunu fark ettim'' diye konuştu.

Ailton, Almanya'nın Werder Bremen, Schalke 04, Hamburger, Duisburg, Ukrayna'nın Metallur Donetsk, Sırbistan'dan Kızılyıldız ve Türkiye'den Beşiktaş'ın da formasını giymişti.

Tayfun
21.07.2009, 18:39
Portsmouth, Hart’a teslim

Geçen sezon Adams’ın kovulmasıyla geçici antrenör olan Hart, artık takımın tek patronu

http://i.media.goal.com/g/43579_news.jpg

Portsmouth kulübü bugün yaptığı açıklamada, 56 yaşındaki teknik adam Paul Hart ile iki sezon için anlaşmaya vardıklarını açıklad.

Geçen sezon Şubat ayında Tony Adams’ın kovulması ile geçici olarak takımın başına geçen Hart’ı bu dönemde başarılı bulan kulübün yeni sahibi Sulaiman Al-Fahim, antrenör değişikliğine gerek olmadığını belirtti.

Portsmouth’un resmi internet sitesine konuşan Al-Fahim, “Geçtiğimiz sezon takımı Premier Lig’de tutma başarısı göstererek büyük bir iş başardı. Ayrıca kulübün içinden bir insan olduğu için, her konuya hakim” dedi.

Açıklamalarına devam eden Al-Fahim “Çok tecrübeli ve futbol hakkında da oldukça bir kişi olduğunu düşündüğüm için yolumuza onunla devam edeceğiz” diye belirtti.

2007 senesinde Portsmouth’a gelen Paul Hart da, burada olmaktan dolayı çok memnun olduğunu belirterek şunları söyledi: “Portsmouth bence mükemmel bir kulüp ve burada menajerlik yapmamı istemeleri de benim için büyük şeref”

“Geçtiğimiz sezon takımın başına geçtiğimde, oyuncular da bana çok yardımcı olmuştu ve güzel işler başarmıştık. Önümüzdeki sezonda da aramızda aynı bağın olacağından eminim”

Goal.com

Tayfun
21.07.2009, 18:40
Lyon, Vagner Love’u peşinde

Andre – Pierre Gignac’ı transfer edemeyen Lyon’un yeni hedefi CSKA’nın golcüsü Vagner Love.

http://i.media.goal.com/g/51415_news.jpg

Olympique Lyon’un yeni transferi Lisandro Lopez’in yanına ikinci bir forvet alma ısrarı devam ediyor. Daha önce Toulouse’da forma giyen Gignac’ı ve Nice’de forma giyen Loic Remy’yi gözüne kestiren ancak bu transferlerde başarısız olan Lyon, CSKA’da forma giyen Brezilyalı golcü Vagner Love’ı gündemine aldı.

Geçtiğimiz sezon CSKA Moskova formasıyla UEFA Kupası’nda 11 kez fileleri havalandıran golcü oyuncu attığı şık gollerle tanınıyor. Vagner Love’ın adı daha önce de Lyon’un ezeli rakibi Olimpique Marsilya ile de anılmıştı.

Le Parisien gazetesinin haberine göre Gignac ve Remy için çeşitli tekliflerde bulunan ancak bu transferleri gerçekleştiremeyen, Lisandro Lopez’e 2.5 milyon avro veren Lyon, Love’ın yıllık 3.8 milyon avroluk talebini karşılamakta zorlanabilir.

Love, bu transferle ilgili yaptığı açıklamada “Benimle ilgilendiklerini duydum, bu gerçekten çok memnun edici. Durumun nasıl gelişeceğini göreceğiz. Fransa Ligi oldukça iyi bir lig ve Lyon da kadrosunu güçlendirmeye çalışıyor. Benim için ilginç bir macera olabilir” diye konuştu.

Sözlerine “Benimle ilgilenen bir kulüp bana istediğim parayı verebilmeli” diyerek son veren Love, paranın kendisi için önemli olduğunu da ima etti.

Lyon’un Love için henüz resmi bir teklifte bulunmadığı ancak Brezilyalı golcünün yakında transferle ilgili görüşmelerin başlayacağını söylediği de alınan haberler arasında.

Goal.com

Muhammet*
21.07.2009, 18:42
MALOUDA SÖZLEŞMESİNİ UZATTI!..

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea, Fransız orta saha oyuncusu Florent Malouda ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Chelsea kulübünün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, 45 kez Fransa Milli Takımı formasını giymiş 29 yaşındaki orta saha oyuncusunun sözleşmesinin, 2012 yılına kadar uzatıldığı bildirildi.

Sitedeki haberde, bir açıklaması da bulunan Malouda, ''Kendimi gerçekten iyi hissediyorum. Umut ediyorum ki, daha çok kupa kazanacağız'' dedi.

Takımın başına İtalyan Carlo Ancelloti'nin getirilmesini, ''Ona gerçekten çok büyük saygı duyuyorum. Benim için o cidden iyi bir seçim'' sözleriyle değerlendirerek, memnuniyetini ifade eden Florent Malouda, ''Maviler''e 2 sezon önce Fransa'nın Olympique Lyon takımından gelmişti.

www.maraton.com.tr

Semih Aydın
21.07.2009, 20:14
Dortmund'lu Frei Basel'de.

.
MemleketineGitmiş:)

futbalski60
22.07.2009, 00:53
Lille Le Mans'ın yıldızı Gervinho ile 3 yıllık anlaşma imzaladı. Bence çok iyi transfer yaptı Lille.

Kadir
22.07.2009, 01:05
Tam Lyon'luk adamdı aslında Gervinho . 8 milyon avroya almışlar .

Paksoy
22.07.2009, 01:07
lyon seneye alır:D

Kadir
22.07.2009, 01:07
lyon seneye alır:D

Evet onlarda hanzolaştı artık :)

Oruç
23.07.2009, 01:19
Trabzonspor'a gelmedi İngiltere 2. ligine gitti...

Trabzonspor'un daha önce takımın başına getirmek istediği ünlü teknik direktör Sven Goran Eriksson, İngiltere'nin 2. Lig ekiplerinden Notts County Kulübü'nün Sportif Direktörü oldu.

Eriksson'un, Notts County Kulübü'nün Sportif Direktörlük görevini kabul ettiği haberi Alman spor basınında yer alırken, takımın resmi internet sitesinden de haberin doğrulandığı öğrenildi.

1862 yılında kurulan Notts County'nin, yeni hedefleri için ünlü teknik adam Sven Goran Eriksson ile anlaştıkları ifade edildi.

22.07.2009

Kaynak : DHA

Emirhan Makul
23.07.2009, 01:34
Milan'da Transfer yok mu ?

Oruç
23.07.2009, 01:40
Enson gelişme bu sanırım Milan'da.

Takas açıklaması!

İtalya Birinci Futbol Ligi takımlarından AC Milan’ın Asbaşkanı Adriano Galliani, Borriello’yu Trezeguet ile takas etmeyi düşünmediklerini açıkladı.

Asbaşkan Galliani, medyada yer alan Borriello-Trezeguet takasına ilişkin haberleri reddederek, AC Milan’ın böyle bir şey düşünmediğini ifade etti.

Galliani kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, ”Marco Boriello’yu satmayı düşünmüyoruz. Dolayısıyla Borriello hakkinda herhangi bir pazarlık sözkonusu değildir” dedi.

Takasta adı geçen Boriello da Trezeguet de geçen sezonun büyük bir bölümü sakatlıklar geçirmiş kendi takımlarında da çok fazla forma şansı bulamamışlardı.

Kaynak: AA

----------

Ayrıca Sevilla'lı Fabiano transferi de yatmış büyük ölçüde Milan için.

Kadir
23.07.2009, 01:41
Milan'da Transfer yok mu ?

Emirhan en sonunda sana eylem yaptırtacak bu Milan yönetimi :D

Murat GENEL
23.07.2009, 01:51
Erikson İngiltere 2.Ligine değil Lig 2'ye gitti buda 4.lig eder şöyleki ;

Premier Lig
Championship
Lig 1
Lig 2

Emirhan Makul
23.07.2009, 01:52
Emirhan en sonunda sana eylem yaptırtacak bu Milan yönetimi :D

Ya adam takımı satabilirim diye açıklama yaptı terbiyesiz ya nereden nerelere geldik Kaka'nın parası ne oldu borç gırtlakta tabi ya siyasi adamdan futbol başkanı olur mu çeksin gitsin terbiyesiz.

Harun-61
23.07.2009, 10:07
Alman Milli Takim oyuncusu Serdar Tasci Stutgart ile olan anlasmasini uzatti.

yillik 3 milyon € alacakmis.

Milan, Liverpool ve Arsenal cok iytiyordu Serdar'i.

.

Samet Berber
23.07.2009, 15:02
Stuttgart ve Tottenham , Klaas Jan Huntelaar için Real Madrid'e teklif götürdü , şu an için Tottenham'ın teklifi daha cazipmiş .

City , John Terry'e aylık 1 milyon pound önermiş :) .

Orhan Aydın
23.07.2009, 15:26
demedi deme ibrahim city terry i kapar:)).terry bu teklifi de kabul etmezse doğuştan chelsealiyim deme hakkına sonuna kadar sahip

Hüseyin İlkin
23.07.2009, 16:08
KEIRRISON, BARÇA'DA!..

http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/82993_1_090723154140.jpg

İspanya Birinci Futbol Ligi'nin (La Liga) son şampiyonu Barcelona, Brezilya'nın Palmeiras takımından golcü futbolcu Keirrison'u kadrosuna kattı.

Barcelona, Keirrison da Souza Carneiro'yu 5 yıllığına kadrosuna dahil ederken, genç futbolcunun kulübüne 16 milyon avro ödeyecek.

Kulübün resmi internet sitesinde, 20 yaşındaki genç futbolcunun yarın sağlık kontrolünden geçtikten sonra kendisini Barcelona'ya bağlayan imza atacağı belirtildi.

Keirrison'un, 5 yıllık sözleşmeye 14 milyon avro karşılığında imza attığı bildirildi.

Keirrison, Brezilya Ligi'nde geçirdiği son iki sezonda 26 gol atmıştı.

Maraton

Mollasalihoğlu
24.07.2009, 15:16
Granero Real Madrid'de!
La Liga ekiplerinden Real Madrid, 2 sene önce ezeli rakibi Getafe'ye verdiği orta saha oyuncusu Esteban Granero ile 4 yıllık sözleşme imzaladı.

Real Madrid'in resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Real Madrid'in genç oyuncular programında yetişen 22 yaşındaki orta saha oyuncusunun 4 milyon avroya kadroya kazandırıldığı belirtildi.

Esteban Granero, eflatun-beyazlı kulübün bu sezonki 5. transferi olurken, 22 yaşındaki futbolcunun dün akşam yapılan antrenmana yeni takım arkadaşlarıyla katıldığı bildirildi.

İspanyol radyosuna konuşan Granero, ''Getafe'de geçirdiğim iki yıl benim için çok iyi oldu. Kendimi gerçekten hazır hissediyorum. Bu benim için çok iyi bir şans, Bu şansı kullanıp, takım içindeki yerimi sağlamlaştırmalıyım, denemeliyim. Bunu yapabileceğimi düşünüyorum'' dedi.

FM'yi baz alırsam iyi bir oyuncu ama gerçekte dikkatimi çekmemişti hiç..
Hayırlısı :)

Emirhan Makul
24.07.2009, 15:19
Milan'dan Sevilla'ya tepki!

Luis Fabiano karşılığında Sevilla'ya 14 milyon Avro öneren AC Milan; yapılan teklife yazılı cevap vermek yerine golcü oyuncunun menajeri Jose Fuentes aracılığıyla basın açıklaması yapan İspanyol kulübüne tepki verdi ve Brezilyalı forvet oyuncusu için girişimlerini dondurduğunu bildirdi.

Sevilla'nın 8. Konfederasyonlar Kupası'nda gol krallığına ulaşan Brezilyalı forveti Luis Fabiano karşılığında İspanyol kulübüne 14 milyon Avro öneren AC Milan'dan konuyla ilgili girişimlerin dondurulduğu bildirildi.

İspanyol ekibinin yapılan teklife yazılı cevap vermek yerine golcü oyuncunun menajeri Jose Fuentes aracılığıyla basın açıklaması yapmasının etik olmadığına değinen Rossoneri avukatı Leandro Cantamessa "Herkesin farklı fikirlerinin olması normaldir. Fuentes'e göre Fabio için 14 milyon yeterli olmayabilir, bize göreyse yeterli" dedi.

Bu gelişmenin ardından Fabiano'yla ilgili transfer girişimlerini dondurma kararı aldıklarına da değinen Cantamessa "Bu durum görüşmeleri tamamen rafa kaldırdığımız anlamına gelmez" dedi.

Birtan Karaman
24.07.2009, 15:23
Barcelona Keirrison'u Kiralayacakmış .

Paksoy
24.07.2009, 15:26
Barcelona Keirrison'u Kiralayacakmış .

biz kiralayalım:D

Birtan Karaman
24.07.2009, 20:02
Liverpool, 16'lık Sama’yı kaptı

Dortmund’un henüz profesyonel olarak imza attırmadığı 16 yaşındaki Sama'yı, Liverpool kaptı

24.Tem.2009 19:03:00

http://i.media.goal.com/g/46835_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/photo/gallery?id=46835)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=46835)

İngiltere: Liverpool (PA)
İlgili Linkler

Takımlar

Bor. Dortmund (http://www.goal.com/tr/teams/germany/160/bor-dortmund)

Goal.com

Liverpool, Borussia Dortmund’un oyuncusu olan 16 yaşındaki genç yetenek Stephan Sama’yı renklerine kattı.İngiliz ekip, Dortmund’tan önce davranarak Alman savunma oyuncuyu kaptı.

Christopher Buchtmann’a benzetilen Sama’nın, 2012 senesine kadar Liverpool ile sözleşme imzaladığı öğrenildi. Buchtmann da Bundesliga’dan transfer edilmişti. Ancak bir açıklama yapan Dortmund paf takım sorumlusu Peter Wazinski, Sama’nın beklenilen etkiyi yaratmayacağına ve asla bir Buchtmann olmayacağına inanıyor.

Reviersport’a konuşan Wazinski, “Bu sefer beklediklerini elde edemeyeceklerini düşünüyorum. Bu transferin bizi sarsması gibi bir şey söz konusu değil. Hatta orta sahaya daha iyi bir oyuncu getirebilecek olmamız açısından daha iyi olduğunu bile söyleyebilirim” dedi.

Goal

Birtan Karaman
24.07.2009, 20:03
Fiorentina, Eboue'yi istiyor

Fiorentina Başkanı Valle, Arsenalli Emmanuel Eboue ile ilgilendiklerini doğruladı.

24.Tem.2009 16:07:14

http://i.media.goal.com/g/25092_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/photo/gallery?id=25092)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=25092)

Afrika: Emmanuel Eboue (Fildişi Adaları)
İlgili Linkler

Takımlar

Fiorentina (http://www.goal.com/tr/teams/italy/142/fiorentina)
Kişiler

Emmanuel Eboue (http://www.goal.com/tr/people/c%C3%B4te-divoire/8435/emmanuel-eboue)

Goal.com
Fiorentina'nın Arsenalli Emmanuel Eboue ile ilgilendiği doğrulandı. Mor Menekşeler'in Başkanı Andrea Della Valle, Felipe Melo'nun yerine hem defansta hem orta sahada oynayabilen Eboue'yi getirmek istiyor.

Kulübün resmi web sitesine konuşan Valle, "Eboue mükemmel bir oyuncu, ama onu transfer etmek kolay olmayacak" dedi.

İtalyan basınına göre, Fiorentina, Arsenal'e 10 milyon avro önerebilir. Fakat Floransa ekibi bu transferde yalnız değil.

Sözlerine devam eden başkan Valle, "Oyuncunun peşinde sadece Fiorentina yok. İspanyol takımları da Eboue'yi istiyor" dedi.

Birtan Karaman
24.07.2009, 20:04
Milan'ın yeni hedefi Lavezzi

Forvet hattına transfer yapmak isteyen Milan, Napoli'nin golcüsü Lavezzi için teklif yapmaya hazırlanıyor.

24.Tem.2009 15:36:37

http://i.media.goal.com/g/40572_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/photo/gallery?id=40572)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=40572)

İtalya: Ezequiel Lavezzi (Napoli) (Grazia Neri)
İlgili Linkler

Takımlar

Napoli (http://www.goal.com/tr/teams/italy/165/napoli)
Kişiler

Ezequiel Iván Lavezzi (http://www.goal.com/tr/people/argentina/5883/ezequiel-iv%C3%A1n-lavezzi)

Goal.com
'Yeni Diego Maradona' da denilen Ezequiel Lavezzi'nin, yıllık ücretinin arttırılması yönündeki talebi Napoli Başkanı Aurelio De Laurentiis tarafından reddedilmişti. Arjantinli yıldız, bunun üzerine kulübünün izni olmadan ülkesine uçmuştu.

Başkanı tarafından kadro dışı bırakılmakla tehdit edilen Lavezzi'nin kurtuluşu Milan'da olabilir. Genç yıldız, Leonardo'nun yeni sistemi 4-3-3'te oynayabilecek, yetenekli bir oyuncu.

Ilcalciomercato.it'nin haberine göre, Adriano Galliani genç oyuncuyu istiyor ve Milano ekibi Marco Borriello'yu Lavezzi'ye karşılık takasta kullanabilir

Artık Lavezzi'yi kadrosunda düşünmeyen Napoli, forvetteki boşluğu doldurmak için Quagliarella'yı transfer etmişti.

-----------------

Wolfsburg, Martins ile ilgileniyor

Kadrosunu güçlendirmek isteyen Bundesliga şampiyonu, Obafemi Martins'i istiyor.

24.Tem.2009 15:21:08

http://i.media.goal.com/g/45677_news.jpg Fotoğraf Galerisi (http://www.goal.com/tr/photo/gallery?id=45677)
Fotoğrafı büyüt (http://www.goal.com/tr/news/article-image?id=45677)

İngiltere: Obafemi Martins (Newcastle United) (PA)
İlgili Linkler

Takımlar

Newcastle (http://www.goal.com/tr/teams/england/99/newcastle)
Wolfsburg (http://www.goal.com/tr/teams/germany/157/wolfsburg)
Kişiler

Obafemi Akinwunmi Martins (http://www.goal.com/tr/people/nigeria/87/obafemi-akinwunmi-martins)

Goal.com
The Daily Mail'in haberine göre, Bundesliga şampiyonu Wolfsburg, Premier Lig'den düşen Newcastle United'ın forvet oyuncusu Obafemi Martins ile ilgileniyor.

Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edeceği için güçlü bir kadro kurmak isteyen Alman ekibi, Nilmar transferinin gerçekleşmemesi üzerine Nijeryalı golcüye döndü.

9 milyon avroluk bir teklifle, bu transferin gerçekleşebileceği düşünülüyor. Martins'in de Bundesliga şampiyonunda oynamaktan memnun olacağı söyleniyor.

Nijeryalı golcünün adı Arsenal ile de anılıyor, ama Arsene Wenger henüz harekete geçmiş değil.

Oruç
24.07.2009, 20:55
Madrid Grenaro ile anlaştı

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) ekiplerinden Real Madrid, 2 sene önce ezeli rakibi Getafe'ye verdiği orta saha oyuncusu Esteban Granero ile 4 yıllık sözleşme imzaladı.

Real Madrid'in resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Real Madrid'in genç oyuncular programında yetişen 22 yaşındaki orta saha oyuncusunun 4 milyon avroya kadroya kazandırıldığı belirtildi.

Esteban Granero, eflatun-beyazlı kulübün bu sezonki 5. transferi olurken, 22 yaşındaki futbolcunun dün akşam yapılan antrenmana yeni takım arkadaşlarıyla katıldığı bildirildi.

İspanyol radyosuna konuşan Granero, ''Getafe'de geçirdiğim iki yıl benim için çok iyi oldu. Kendimi gerçekten hazır hissediyorum. Bu benim için çok iyi bir şans, Bu şansı kullanıp, takım içindeki yerimi sağlamlaştırmalıyım, denemeliyim. Bunu yapabileceğimi düşünüyorum'' dedi.

Kaynak: AA

Oktay AKKUŞ
25.07.2009, 07:22
Sonunda imzayı attı!

İngiltere Permier League ekiplerinden Sunderland, Marsilya'nın kaptanı olan Lori Cana'yı renklerine bağladı. 25 yaşındaki Arnavut orta saha Sunderland'e 4 yıllık bir anlaşmaya imza atarken, yılda 1.25 milyon sterlin kazancağı bildirildi.Transferi Sunderland resmi sitesinden yayınlarken, atılan imza sonrası Sunderland teknik direktörü Steve Bruce "Lorik'i Sunderland'e kazandırdığımız için çok mutluyum, oyun karakteri bakımından kendisi bize çok şeyler katacak." dedi.
2005 yılında Lausanne-Sport'tan Marsilya'ya transfer olan Lorik Cana, Arnavutluk Milli Takımı formasını 31 kez terletti.

24.07.2009

Gökhan KAN
25.07.2009, 13:20
'6. transfer yolda!''

İngiliz Basını; Liverpool'la sözleşmesi 2009/10 Sezonu sonunda bitecek olan İspanyol savunma oyuncusu Alvaro Arbeloa'nın önümüzdeki hafta içinde transferin hızlı takımı Real Madrid'in yolunu tutacağını iddia etti. İspanyol devinde sportif direktör Jorge Valdano da Arbeloa girişimlerini doğruladı.
2009/10 Sezonu öncesi Cristianbo Ronaldo, Kaka, Karim Benzema, Esteban Granero ve Raul Albiol'u renklerine bağlayarak yaza damgasını vurmayı başaran Real Madrid'in 6. imzaya hazırlandığı iddia edildi.

İngiliz The Sun Gazetesi; sportif direktör Jorge Valdano'nun da doğruladığı girişimleri kaynak göstererek, Liverpool'la sözleşmesi 2009/10 Sezonu sonunda bitecek olan İspanyol savunma oyuncusu Alvaro Arbeloa'nın önümüzdeki hafta içinde İspanya'nın başkentinin yolunu tutacağını iddia etti.

Başarılı oyuncunun menajeri Manuel Garcia Quillon tarafından yapılan "Taraflar arasında görüşmeler sürüyor" açıklaması da transferin gerçekleşebileceği şeklinde yorumlanıyor.

Arbeloa'yı 2009/10 Sezonu sonunda bedelsiz kaptırmak yerine şimdi satmaya yanaşacağı tahmin edilen 'Kırmızılar'ın İspanyol oyuncu için 5 milyon Avro karşılığında transfere onay vereceği sızan haberler arasında.

Hüseyin İlkin
25.07.2009, 13:25
Glen'in transferinden sonra ilk tercih pozisyonundan düştü kendisi, 5 milyon euro veriliyorsa, satılsın.

Bunun yanında Dossena'da Napoli'ye gidebilir. Menejerinin bu konu hakkında açıklamaları var:

There is the will to join Napoli. Napoli want Dossena, and should they follow him, it means they are ready to satisfy the player's exigencies," Said Roberto La Florio (Dossena's agent)

Kadir
25.07.2009, 13:32
Dossena zaten Rafa'nın anlamsız transferlerinden biriydi .

Liverpool'a yakışmadığı ortada .

ApoCaN28
25.07.2009, 14:03
Bu benitezi bizim başımızdan alacak bi arap klubü yok mu yaaa...

Tayfun
25.07.2009, 15:39
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_fi_zttt.jpg

Bolton savunmayı güçlendirdi

Bolton Wanderers, defansını Zat Knight ve Sam Ricketts ile takviye etti.

İngiliz kulübü resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Aston Villa'dan transfer edilen 29 yaşındaki stoper Zat Knight ile Hull City'den transfer edilen 27 yaşındaki defans oyuncusu Sam Ricketts'ın 3 yıllık anlaşmaya imza attıkları bildirildi. Kulüpten yapılan yapılan açıklamada finansal detaylar belirtilmedi. Knight, 2005 yılında iki kez İngiltere Milli Takımı'nın formasını giyerken, Ricketts ise Galler Milli Takım formasını 34 kez giydi.

Tayfun
25.07.2009, 15:40
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_fi_Nilmar_Milli001.jpg

Nilmar Villa'da!

Nihat Kahveci'nin eski takımı Villareal, Brezilyalı golcü Nilmar'ı transfer etti. İspanyol kulüp resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, 25 yaşındaki Brezilya Milli Takımı oyuncusu Nilmar'ı 5 yıllık sözleşmeyle renklerine bağladığını duyurdu.

Golcü futbolcunun gelecek hafta İspanya'ya gelerek, sağlık kontrolünden geçeceği belirtildi. İspanyol medyasında, Brezilya'nın Internacional takımından transfer edilen ve 2004-2005 sezonunu Fransa'nın Olympique Lyon takımında geçiren Nilmar için Villareal'in yaklaşık 10 milyon Euro'yu gözden çıkardığı öne sürüldü

Kadir
25.07.2009, 16:13
Nilmar kaliteli oyuncu . Villareal iyi bir transfer yaptı .

Berk
25.07.2009, 16:59
Rossi-Nilmar-Altidore

Villarreal baya kuvvetli bir forvet hattı kurdu.Bu sene de Şampiyonlar Ligi'ni zorlarlar..

Murat'
25.07.2009, 17:01
Rossi-Nilmar-Altidore

Villarreal baya kuvvetli bir forvet hattı kurdu.Bu sene de Şampiyonlar Ligi'ni zorlarlar..

Ah Altidore ah.Manager'da ne biçim adamdın sen.

Cem Akyüz
27.07.2009, 17:52
Morientes Marseille'de

Gökhan KAN
27.07.2009, 18:03
Morientes Marseille'de
Morientes Monaco daki oynadığı futbolu oynarsa çok katkı yapar..

Berk
27.07.2009, 18:19
Brandao-Niang-Morientes

Bu forvet hattı Fransa Ligi için fazlasıyla kaliteli.Marsilya defansı da toparlarsa bu sene görür şampiyonluğu..

Gökhan KAN
28.07.2009, 01:48
Rossi-neri oldu mu?http://www.ajansspor.com/resim/guisepperossi_villareal.jpg

Milan'ın resmi internet sitesinde ilginç bir olay yaşandı. İtalyan ekibinin Giuseppe Rossi’nin transferini bitirdiği önce flaş haber olarak aktarıldı, hemen ardından yayından kaldırıldı.
Milan'ın resmi internet sitesinin hacklendiği iddia edildi.

Radio 24 ve Radio'da yer alan haberde, Ac Milan'ın Villaereal'de forma giyen İtalyan golcü Guisseppe Rossi'yle anlaştığı ,Rossoneri'nin resmi internet sitesinde yayınlandığı ifade edilmişti.

Ancak kırmızı siyahlıların Wolsburglu Edin Dzeko ve Sevilla'nın golcüsü Luis Fabiano'yla ilgilenirken, bu transferi gerçekleştirmesi süpriz şeklinde yorumlandı.

Milan'ın resmi internet sitesinde transferi flaş haber olarak vermesi ve hemen ardından kaldırması kafalarda soru işareti bıraktı.

Bu olayın iki mantıklı açıklaması olabileceği gözüküyor. Ya acmilan.com internet korsanları tarafından hacklendi ya da Milan kulübü çalışanlarının transferi resmiyet kazanmadan duyurarak, büyük bir gaflete düştükleri öne sürülüyor.

Ancak Milan taraftarlarının umudu ikinci olasılığın gerçekleşmesi, buna neden olarak, Villarreal'in Brezilyalı golcü Nilmar'ı ranklerine bağlamasının ardından İspanyol kulübünün Rossi'nin ayrılmasına izin vereceği şeklinde gösteriliyor.

futbalski60
29.07.2009, 00:02
Keirrison 1 yıllığına Benfica'ya kiralandı.

Harun-61
29.07.2009, 09:52
http://www.bild.de/BILD/sport/fussball/bundesliga/vereine/hsv/2009/07/29/david-rozehnal/rozehnal-12966646-mbqf,templateId=renderScaled,property=Bild,width=4 65.jpg

Cek Rozehnal 4.9 milyon Avro karsiliginda Hamburg'da.

.

Mustafa Calik
29.07.2009, 15:46
Kolo Touré su an saglik kontrollerinden geciyor .. Manchester City'e transfer olacak. Arsenal ile her konu da anlastilar.

10.27 Kolo Toure (http://www.skysports.com/story/0,19528,12875_5459450,00.html) has agreed terms with Manchester City and is now set to undergo his medical, skysports.com understands.

http://www.skysports.com/football/transfer_clockwatch?reloaded

Berk
29.07.2009, 15:47
Alvaro Arbeloa Real Madrid'de..(Resmileşti)

Muhammet*
29.07.2009, 17:12
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_04_Rozehnal_001.jpg

Rozehnal Hamburg'da

Lazio'nun Çek savunma oyuncusu David Rozehnal, Bundesliga'dan Hamburg ile anlaştı.

Rozehnal'ın menajeri Pavel Zika, Çek futbolcunun, Hamburg ile 3 yıllık sözleşme imzaladığını, takımdaki performansına göre, bu rakamın 4 yıla uzayabileceğini bildirdi. Zika, finansal detaylar hakkında bilgi vermezken, İtalya kulübünün, bu transferden 8 milyon avro kazandığı iddia edildi.
29 yaşındaki Rozehnal, Newcastle United, Paris St. Germain ve Club Brugge'da da forma giymiş, Çek Milli Takımı formasıyla da 56 maça çıkmıştı.

www.ligtv.com.tr (http://www.ligtv.com.tr)

Gökhan KAN
29.07.2009, 17:20
Gomis te Lyon a gitmiş...

Gomis de Lyon'da!http://www.sporx.com/images/1/36/9441_B_gomis.jpg

Fransa Ligue 1 takımlarından Lyon'un transfer harekatı bitmiyor. Lyon'un son gözdesi Saint Etienne'in yıldız forveti Bafetimbi Gomis. Fransız yayın organlarından Sport 24'ün haberine göre, Fransız futbolcu için Lyon'un 15 milyon Euro'yu gözden çıkardığı iddia edilirken, Gomis'in Lyon ile 4 yıllık anlaşma imzaladığı öne sürüldü.
Abdel Kader Keita, Juninho Pernambucano ve Karim Benzema ile yollarını ayıran Lyon, bu futbolcuların yerine Porto'dan Aly Cissokho ve Lisandro Lopez ile Lille'den Michel Bastos'u transfer etmişti.
Fransız basını Gomis transferinde Lyon'un anlaşma sağladığını belirtmesine rağmen, kulüpten henüz resmi bir açıklama yapılmadı.
Gomis transferi de netlik kazanırsa, Lyon'un bu sezon transferde harcadığı para 71 milyon Euro olacak.

Alihan Ertürk
29.07.2009, 17:21
Avrupa karıştı iyice .. :)

Birtan Karaman
29.07.2009, 17:43
Avrupa Harbiden Karıştı , Lyon Nokta Transferler Yaptı .

Bastos , Ve Gomis İyi Adamlar ..

İskender YILMAZ
29.07.2009, 17:44
Gomis'e ne gerek var Lyon ? :)

Alihan Ertürk
29.07.2009, 17:54
Lyon Lisandro Lopez'i de almıştı yanılmıyorsam.

İskender YILMAZ
29.07.2009, 17:58
Lyon Lisandro Lopez'i de almıştı yanılmıyorsam.

Evet aldı ..

Birtan Karaman
29.07.2009, 18:38
Gomis'e ne gerek var Lyon ? :)
Fantazi Yapıyorlardır . ;)

Hüdai Pervaneli
29.07.2009, 18:48
Arbeloa Madrid de