PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Can Dündar “Nerede o o....”

Külünkoğlu
18.05.2010, 08:14
En ufak olumsuzlukta senelerce Trabzon'u ağızlarından düşürmeyenlere selamlarımızla (!)

Can Dündar'dan dinleyelim.

Fenerbahçe (http://www.milliyet.com.tr/index/Fenerbahce)-Trabzonspor (http://www.milliyet.com.tr/index/Trabzonspor) maçının hemen sonrası... Taraftar, şampiyonluk sevinciyle sahaya fırlamış, oyuncularını kucaklamış; ancak ardından gelen “Şampiyon başkasıymış” açıklamasıyla elinden oyuncağı alınmış çocuk gibi yıkılmış.

Heyecanın birkaç saniye içinde hüsrana dönüştüğü anlar...
Zaferin yerini bozgunun almasıyla karnaval havası da birden hiddet dalgası şeklinde kabarıyor.

Derin hayal kırıklığı hızla şiddetli bir öfkeye evriliyor.
Önce stadın koltukları kırılıp devriliyor.

“Mücadelenizle hayata direniyoruz” diyen pankartlar ateşe veriliyor.

Şimdi kale arkasında, yukarıdan yağan sandalyelere karşı baraj (http://www.milliyet.com.tr/index/baraj) oluşturmuş polisler var; bir de itfaiye araçları... Yanan tribünlere su sıkılıyor.
Kara bir duman, sarı lacivert balonların asılı durduğu kapalı tavanına üşüşüyor hızla...

Zafer tacı olarak hazırlanmış konfetiler alev alıyor.
Saat 23.00 olmuş; maç biteli 1 saati geçmiş.
Az önce “En büyük başkan” olarak selamlanan adam, şimdi öfkenin hedefinde...

Çılgın kalabalık, nefretini yöneltecek hedef arıyor.
Çıkış tünelinin körüğünü tekmeleyerek;
“En büyük taraftar/ yönetici sahtekar” diye bağırıyorlar.
O sırada 1907 locasından bir genç kız, aşağıda isyan bayrağı açanlara “Nankörler”diye bağırıyor.

Bağıran, Fenerbahçe yöneticilerinden birinin kızı...
5 dakika sonra 15-20 kişilik bir erkek grubu, (belki de öğlen Develi’de söz Cimbom’dan açılınca “Fenerbahçe büyüktür/küfretmez” diye sus işareti yapanlar) ağızlarında en gariz küfürlerle locayı basıyor: “Nerede o o...u” diyerek genç kızı arıyorlar.

Genç kız, yan kapıdan zor bela kaçırılıyor. Bir linç, kılpayı önleniyor.
Dayağı, kızı korumaya çalışan koruma yiyor. Sessiz koruma, kalabalık taraftar karşısında çaresiz, hırpalanıyor. Olay yerine gelen polise “Siz karışmayın, bu iç işimiz” deniliyor.

Polis gözetiminde tokatlar, yumruklar havada uçuşuyor.
Az sonra, stadı bir yangın yeri gibi bırakarak dağılan kalabalık, önce basın toplantısının yapılacağı konferans odasının kapısını tekmeliyor.
Yeniçeri ayaklanmasını hatırlatırcasına “kelle istiyor”. “Onları bize verin” diye haykırıyor.

Kimseyi bulamayınca stadın üst katlarına çıkan duvarlarda asılı fotoğraflardan alıyor hıncını...

Aziz Yıldırım (http://www.milliyet.com.tr/index/Aziz%20Yildirim)’ın ve futbolcuların gülümseyen dev fotoğrafları birer birer devriliyor, yırtılıyor, tekmeleniyor.
Bir halk ihtilali havası var.

Kapıdakiler “Dışarı çıkmayın, orası daha kötü” diyor.
Kadıköy (http://www.milliyet.com.tr/index/Kadikoy) sokakları bir iç savaş (http://www.milliyet.com.tr/index/ic%20savas) görüntüsü yansıtıyor.
Polis, itfaiye, ambulans, özel güvenlikçiler oraya buraya koşturup isyanı bastırmaya çalışıyorlar.

Futbolcular ve yöneticiler içerde; kaçmanın, canlarını kurtarmanın bir yolunu arıyorlar. Yerler kırılmış bira şişeleri, indirilmiş camlar, yırtılmış bayrak ve pankartlar, sönmüş balonlarla kaplı...

Sağda solda hıncını alamamış çubuk formalı Fenerliler ağlıyor.
Kör öfke, az sonra polisi de hedef alıyor.
Onların üzerine de bira şişeleri yağıyor.

“Bir spor müsabakası”ndan geceyarısı “Canımızı kurtardık, şükür” diye ayrılıyoruz.

İnsanoğlunun yenilmeyi sindiremeden yenmeyi öğrenemeyeceği gerçeğini bir kez daha acıyla idrak ediyoruz.

Gökçebey
18.05.2010, 08:28
Onlara insanoğlu demeyeceksin Dündar efendi. Bu memlekette yenilmeyi sindiremediği için sessizce dünyadan göçüp gidenler var...

Külünkoğlu
18.05.2010, 08:31
Taraftarı anlattı Can Dündar, şimdi başkan seviyesinde devam ediyoruz...

Şampiyonluğun kaçmasının ardından çok üzgün bir şekilde soyunma odasına giden Aziz Yıldırım’ın futbolcuların koridordaki ufak televizyonlarda Bursa’nın şampiyonluk görüntülerini izlediklerini görünce, “Girin lan içeri.. Bir de Bursa’nın şampiyonluğunu iziiyorsunuz, şerefsizler” dediği ve küfür ettiği öğrenildi.

Cengiz Çubukcu
18.05.2010, 08:42
Sabah bu yazıyı ben de okudum, hatta ilk golden sonra sevinen Can Dündarın da haleti ruhiyesini merak etmiyor değildim... bu kadar insanlıktan çıkılmış olması onları toplum gözünde sıfırlayacak ve gelecek yıllarda inşallah Kadıköy harici bir yerde taraftarları kalmayacak....

Fatih Yücel
18.05.2010, 08:47
Onlara insanoğlu demeyeceksin Dündar efendi. Bu memlekette yenilmeyi sindiremediği için sessizce dünyadan göçüp gidenler var...

Bunu hiçkimse hatırlatmıyor çünkü biliyorlar ne kadar asil ve dik duruşlu olduğumuzu.

Misina
18.05.2010, 08:52
Seviyesiz taraftarlık örneği.Beter olun.

Ayşe Aygün
18.05.2010, 08:59
O görüntüleri izleikten sonra, Taraftarımızla , Yöneticimizle gurur duydum. Tel örgülere elektirik vermek gerek diyen KAZIM KANAT yaşasaydında görseydi nereye elektirik verilmesi gerektiğini .

CAN DUNDAR da maçtaydı olaylara objetif bakıp bunu kaleme alması bile güzel.En azından doğruları yazan var .

magicyattara
18.05.2010, 09:04
Bu ihtilali kim yaptı..:)
Bursa şampiyon oldu ama karteli 7. defa kim alaşağı etti..Trabzonspor tabii ki..

Kaç şampiyonluğumuz çalındı..gözlerimizin önünde gitti şampiyonluklarımız..ne yaptık;hiç bir şey..onlar sevindiler..yıllarca aldıkları sahte şampiyonluklarla sabahladılar..
O staddan bizden başka kim çıkabilirdi..
Ulan Trabzonspor harbiden ne kadar büyükmüşsün sen..yıllardır kayırılmayla bir ona bir buna dolanan şampiyonluğu ellerinden nasıl da aldın tekrar..
Belki sen şampiyon olamadın ama olsaydın bu kadar büyümezdin belki de..

Hayalkırıklığı..kendi evinde vurulmak..kazanacağını ezberlemişken,kaybetmeyi görmek..o şeref tribününde kimler oturmuyordu ki..iptal edilen rezervasyonlar,indirilen bayraklar,yakılan pankartlar,alev alev bir stad,birbirine o...u diyen taraftarlar..hahahahahaha...
Çıldırın çıldırın o.....:D

Ufuk Bayraktar61
18.05.2010, 09:07
selçuk yula gibi yazsan daha iyi olurdu..o o........ğu

Ustaalioğlu
18.05.2010, 09:11
Bu ihtilali kim yaptı..:)
Bursa şampiyon oldu ama karteli 7. defa kim alaşağı etti..Trabzonspor tabii ki..

Kaç şampiyonluğumuz çalındı..gözlerimizin önünde gitti şampiyonluklarımız..ne yaptık;hiç bir şey..onlar sevindiler..yıllarca aldıkları sahte şampiyonluklarla sabahladılar..
Ulan Trabzonspor harbiden ne kadar büyükmüşsün sen..yıllardır kayırılmayla bir ona bir buna dolanan şampiyonluğu ellerinden nasıl da aldın tekrar..

Hayalkırıklığı..kendi evinde vurulmak..kazanacağını ezberlemişken,kaybetmeyi görmek..o şeref tribününde kimler oturmuyordu ki..iptal edilen rezervasyonlar,indirilen bayraklar,yakılan pankartlar,alev alev bir stad,birbirine o...u diyen taraftarlar..hahahahahaha...
Çıldırın çıldırın o.....:D

Geçtiğimiz hafta Kocaelispor başkanı bana uğradı, Trabzonspor'un 1. lige çıkmasında Kocaelisporun katkısından bahsetti. Bilmiyordum, muhtemelen önümüzdeki yıllarda da hatırlamıyacağım bile.
Bizim yaptığımız çok önemli ama gündelik başarı, kesinlikle 96nın intikamı da değil. 96nın intikamını ancak feneri geriden gelip saracoğlunda yenip şampiyon olabilirsek alacağız, gerisi avuntu...

Badaloğlu
18.05.2010, 09:18
Can Dündar en azından bunları yazabilmiş... Belkide kendisine bunları yazdıkları için fenerliler kızacak, tepki verecek ama bir gerçek varki o da dün, Kadıköy'de eğer birileri ölmediyse bu tamamen şans...

Hadi Beyaz gibi, Acun gibi şovmen adamlar Fener'li olurda, Can Dündar, Bedri Baykam gibi adamlar neden fener gibi bir takımı tutarlar? onu hayatta anlamam... Sanatçı dediğin, düşünür, yazar dediğin adam düzene karşı durur.Ama bunlara bakıyorsun hepsi düzenin adamı olmuş sıradan insanlar yani...

İstanbul, medeniyetlerin beşiği, 2010 Avrupa kültür başkentinde yaşanan görüntülerle bakın... Allah muhafaza bu görüntüler ya Trabzon'da olsaydı?

magicyattara
18.05.2010, 09:20
Geçtiğimiz hafta Kocaelispor başkanı bana uğradı, Trabzonspor'un 1. lige çıkmasında Kocaelisporun katkısından bahsetti. Bilmiyordum, muhtemelen önümüzdeki yıllarda da hatırlamıyacağım bile.
Bizim yaptığımız çok önemli ama gündelik başarı, kesinlikle 96nın intikamı da değil. 96nın intikamını ancak feneri geriden gelip saracoğlunda yenip şampiyon olabilirsek alacağız, gerisi avuntu...

İntikam almalar hiç bitmez..buna intikam demek ne kadar doğrudur orası da tartışılır gerçi..hayalkırıklığı demek daha doğru bana göre..
Namusu ve şerefi için oynayıp sonuç almak intikam değildir..yapılması gerekendir..

Tarih akıp gidecek,belki zaman gelecek bu hayalkırıklığını tekrar biz yaşayacağız..olsun yaşayalım,yaşayalım ama rakiplerimiz de bizim bugün olduğumuz kadar mert olsunlar..bu ülkenin,insanlığın buna ihtiyacı var..

96'nın rövanşı konusunda söylediklerine katılıyorum..o maçın rövanşı da bir gün gelecektir..umarım biz kazanırız o gün..o gün kaybettiğimiz şampiyonluğu yakalarız tekrardan..
Yalnız bizim o gün yaşadığımız hayalkırıklığının aynısını bugün fenere yaşattığımızı düşünüyorum..rövanşı bile almadan..

Külünkoğlu
18.05.2010, 09:27
96nın intikamını ancak feneri geriden gelip saracoğlunda yenip şampiyon olabilirsek alacağız, gerisi avuntu...

96'nın rövanşı konusunda söylediklerine katılıyorum..o maçın rövanşı da bir gün gelecektir..umarım biz kazanırız o gün..o gün kaybettiğimiz şampiyonluğu yakalarız tekrardan..
Yalnız bizim o gün yaşadığımız hayalkırıklığının aynısını bugün fenere yaşattığımızı düşünüyorum..rövanşı bile almadan..

Arkadaşlar lütfen rica ediyorum. 1996 rövanşı olamaz çünkü aynı şartlarda olması lazım. Durum 1-1 diyoruz. Kadıköy'de son dakikalarda golü atıp şampiyon olduk. Adamlarda Trabzon'da aynısı yaptılar. Bu yılda fenerbahçe'yi bütün kupalardan bertaraf ettik bir kupa da kazandık ikincisini de kazanacağız inşallah. O yüzden şu 1996 hesabını kitabını bir kenara bırakalım artık.

İlker Akçay
18.05.2010, 09:28
Ama olur mu hiç fener taraftarı yapmaz onlar en centilmen taraftar hiç yapar mı onlar kedicik iyi aile çocuğu hepsi.Hiç bir şey demiyorum şu yapılanların 10 da 1 ini biz yapmış olsaydık şimdiye ne teröristliğimiz ne vatan hainliğimiz kalmıştı.

mustafadinç
18.05.2010, 09:29
protokol tribünüde kalabalıktı sarı lacivert kravatı takan gelmiş kimler kimler vardı orada onlarıda üzdük tüh yazık oldu,bu kadar üzüleceklerini bilseydik veriverirdik maçı.:D

İHTİLALL
18.05.2010, 09:30
[QUOTE=magicyattara;3240211]Bu ihtilali kim yaptı..:)

İHTİLAL,

Bizim işimiz!..

Her hakkı mahfuzdur...:)

Hüseyin Bağdat
18.05.2010, 09:37
Bu yazıyı sabah okudum. Kendi rezillikleri ile kalsınlar.

Hıncal Uluç'un yazısınıda okudum. Orda anons ile ilgili yazmıştı. Anansu yapan ödüllendirilmeli diyordu. Düşününce hak verdim. O anans yapılmasaydı bizim takım ordan nasıl çıkardı. hayvanımsı insanlar bizim futbolcularımıza saldırırdı...

İlker Akçay
18.05.2010, 09:38
96 nın intikamı alınmaz biz o zaman canlar kaybettik ve birçok insanın psikolojisi bozuldu.Ama sportif anlamda önümüzdeki en önemli engeldi ve artık aşılmıştır,kafalarda da aşılması lazım yeni şampiyonluklar için.

Burçak
18.05.2010, 09:41
Taraftarı anlattı Can Dündar, şimdi başkan seviyesinde devam ediyoruz...

Şampiyonluğun kaçmasının ardından çok üzgün bir şekilde soyunma odasına giden Aziz Yıldırım’ın futbolcuların koridordaki ufak televizyonlarda Bursa’nın şampiyonluk görüntülerini izlediklerini görünce, “Girin lan içeri.. Bir de Bursa’nın şampiyonluğunu iziiyorsunuz, şerefsizler” dediği ve küfür ettiği öğrenildi.

Başkanı böyle bir ucube olan camianın taraftarından ne beklenirki!
Bizde fb taraftarına kızıyoruz lafta centilmen ama yaptıklarıyla terörist gibi ortalığı yangın yerine çevirenler için!

Gökhan Döner
18.05.2010, 10:08
Bu İstanbul Takımlarının taraftarları bir test yapılsa inanın %90 nında
psikolojik sorunlu çıkacağına adım gibi eminim.
2 Tanede çalıştığım ofiste var.
Dün akşama kadar kafalarını kaldırmadılar.

Külünkoğlu
18.05.2010, 10:09
Bu İstanbul Takımlarının taraftarları bir test yapılsa inanın %90 nında
psikolojik sorunlu çıkacağına adım gibi eminim.
2 Tanede çalıştığım ofiste var.
Dün akşama kadar kafalarını kaldırmadılar.
Böyle bir güruh kafalarını kaldırmasın zaten.

Murat 61
18.05.2010, 10:26
Maçtan sonra Bağdat Caddesi' nde ellerinde biralarla üzeri siyah beyaz, içinde 2 tane bayan olan arabaya saldıran ezik taraftarları gördükten sonra, bunların insanlıktan nasiplerini almamış yaratık olduklarına kanaat getirdim.

Can Dündar biraz daha insancıl anlatmış.

İHTİLALL
18.05.2010, 10:32
Bu yirmi altı yıl bizi bayağı olgunlaştırmış,düşünüyorumda..

Bizimde "Trabzon'a gelene bilet bedava" zamanlarımız vardı, eskiden..

Atalay
18.05.2010, 10:32
Yahu arkadaşlar o akşam bağdat caddesinde tahrip edilen yakılan parcalanan yüzlerce arac oldu hangisini medyada gördünüz duydunuz....

Bu olanların onda biri bizde olsaydı şu an 1 ordu komutanlığı Trabzon meydanına karargah kurmuş Trabzonda sıkıyönetim ilan edilmiş ne insanlığımız nede şerefimiz kalmıştı...!!

İHTİLALL
18.05.2010, 10:37
Yahu arkadaşlar o akşam bağdat caddesinde tahrip edilen yakılan parcalanan yüzlerce arac oldu hangisini medyada gördünüz duydunuz....

Bu olanların onda biri bizde olsaydı şu an 1 ordu komutanlığı Trabzon meydanına karargah kurmuş Trabzonda sıkıyönetim ilan edilmiş ne insanlığımız nede şerefimiz kalmıştı...!!

Yaşamadık mı?

Olmadımı?

96 da Erzincan'dan kolordu getirildi Trabzon'a,4000 jandarma getirildi,Ali Şen'i Trabzonlu "teröristlerden" korumak için..

Ne kadar kendinizi parçalarsanız parçalayın,biz "ötekiyiz", maalesef..

96 bunun uygulamalı örneğidir..

karatasof
18.05.2010, 10:43
Fb-Ts maçı sona erdiğinde sahaya koşan ve takımının oyuncularını bağrına basan fb'li taraftarın görüntüleri her iki maçı canlı sunan İspanyol spikeride yanıltmış.İspanyol spiker fb taraftarının ikinci olan takımna bu denli samimi çoşkusunu;
''Türklerden olgunluk dersi.Hangi avrupa ülkesinde bu görüntüye şahit olabilirsiniz ki.Tüklerden öğrenmemiz gereken çok şeyler var.'' neviinden açıklamaları olmuş.
Aynı spiker fb taraftarının kendi takımlarının şampiyon olduğunu sandıkları için böyle sevindiğini öğrenince birazda mahçup eda ile ;
''Hangi devirde yaşıyoruz.Adamların radyo diye bir şeyden demi haberi yok?'' deyivermiş.
Sonrası herkesin malumu.
Anons skandalı!
Bu konuda bende belkide ilk defa Hınçal Uluç'la aynı paralelde düşünüyorum.
Bence de Fb Yönetimi ''Bursa maçı berabere;Şampiyon Olduk!'' anonsunu kaçırılan şampiyonluktan sonra çıkması kuvvetle muhtemel büyük olayları örtbas etmek için bizzatihi planlamıştı.
İşte yaşananlar yeni yeni ortaya çıkıyor.
Kendi futbolcusuna,kendi yöneticisine,kendi hocasına linç girişimleri ortada.
Böyle bir anons hiç yapılmamış olsaydı o sahaya dalan kalabalık TS'lu futbolcu ve kenar yönetimine ne yapardı?
Kendi stadını ateşe verenler tribündeki bir avuç TS'lu taraftara ne yapardı?
Maç sonu Stad çevresinde çıkarılan olaylar ortada.
Üstü siyah-beyaz damalı bir küçük otomobil içinde linç edilmek istenen kadınların halet-i ruhiyesini bilen var mı?
Maç sonu Bursa'ya bağlanan ve bir dahada Şükrü Saraçoğlu'na dönmeyen PisligTv'nin maksadıda bu görüntüleri gizlemek değilmiydi sanki?
Bursaspor'un şampiyonluk kutlamalarında takılıp kalmak birdenbire olaşan bursaspor sevgisindenmiydi?
Ancak mızrak çuvala sığmıyor.
Fb taraftarının yaptıklarının yine bir fb taraftarının şahsi kamerasından tün türkiye izleme fırsatı buluyor.
Planlı bir şekilde pek çok noktadan ateşe verilen stadı söndürmek için onlarca yangın söndürme aracı stadın içine doluyor.
Birileri israrla bize anonsçuyu gösterip ''Canbaza bak canbaza!!!!'' diyor.
Siz ne yapıyorsunuz?
Gösterilen parmağın ucundakiyle mi yetiniyorsunuz?
Parmağın sahibini hiç merak etmiyormusunuz gerçekten?

mustafadinç
18.05.2010, 10:48
Yöneticilerimiz çıksın konuşsun Fener kaç maç ceza alacak desin sorsun Levente(Kızıl) sorsun Mahmuta(özgener) ne cevap verecekler bakalım.

Ömer Kibar
18.05.2010, 10:54
Türkiye kupasında Otto Bariç rezaletleri vardı

Bu rezalet de bir ömür boyu yeter fenere

İHTİLALL
18.05.2010, 11:06
Fb-Ts maçı sona erdiğinde sahaya koşan ve takımının oyuncularını bağrına basan fb'li taraftarın görüntüleri her iki maçı canlı sunan İspanyol spikeride yanıltmış.İspanyol spiker fb taraftarının ikinci olan takımna bu denli samimi çoşkusunu;
''Türklerden olgunluk dersi.Hangi avrupa ülkesinde bu görüntüye şahit olabilirsiniz ki.Tüklerden öğrenmemiz gereken çok şeyler var.'' neviinden açıklamaları olmuş.
Aynı spiker fb taraftarının kendi takımlarının şampiyon olduğunu sandıkları için böyle sevindiğini öğrenince birazda mahçup eda ile ;
''Hangi devirde yaşıyoruz.Adamların radyo diye bir şeyden demi haberi yok?'' deyivermiş.
Sonrası herkesin malumu.
Anons skandalı!
Bu konuda bende belkide ilk defa Hınçal Uluç'la aynı paralelde düşünüyorum.
Bence de Fb Yönetimi ''Bursa maçı berabere;Şampiyon Olduk!'' anonsunu kaçırılan şampiyonluktan sonra çıkması kuvvetle muhtemel büyük olayları örtbas etmek için bizzatihi planlamıştı.
İşte yaşananlar yeni yeni ortaya çıkıyor.
Kendi futbolcusuna,kendi yöneticisine,kendi hocasına linç girişimleri ortada.
Böyle bir anons hiç yapılmamış olsaydı o sahaya dalan kalabalık TS'lu futbolcu ve kenar yönetimine ne yapardı?
Kendi stadını ateşe verenler tribündeki bir avuç TS'lu taraftara ne yapardı?
Maç sonu Stad çevresinde çıkarılan olaylar ortada.
Üstü siyah-beyaz damalı bir küçük otomobil içinde linç edilmek istenen kadınların halet-i ruhiyesini bilen var mı?
Maç sonu Bursa'ya bağlanan ve bir dahada Şükrü Saraçoğlu'na dönmeyen PisligTv'nin maksadıda bu görüntüleri gizlemek değilmiydi sanki?
Bursaspor'un şampiyonluk kutlamalarında takılıp kalmak birdenbire olaşan bursaspor sevgisindenmiydi?
Ancak mızrak çuvala sığmıyor.
Fb taraftarının yaptıklarının yine bir fb taraftarının şahsi kamerasından tün türkiye izleme fırsatı buluyor.
Planlı bir şekilde pek çok noktadan ateşe verilen stadı söndürmek için onlarca yangın söndürme aracı stadın içine doluyor.
Birileri israrla bize anonsçuyu gösterip ''Canbaza bak canbaza!!!!'' diyor.
Siz ne yapıyorsunuz?
Gösterilen parmağın ucundakiyle mi yetiniyorsunuz?
Parmağın sahibini hiç merak etmiyormusunuz gerçekten?

Hocam, bu kadar ince detayı bir paragrafa sığdırmışsın..

Bravo yani..

Gariban anonsçuyu günah keçisi yapmışlar..

Önümüzdaki yıl ,aynı adamı yine anonsçu olarak görürüsek o stadta şaşmamak lazım..

Erdal DİLEK
18.05.2010, 11:16
bizde kacırsak bizde yaparız birbirimizi kandırmayalım. . .

macka61
18.05.2010, 11:23
bencede yaparız ama bizle fenere verilen ceza aynı olmaz orasıda var fenere ne ceza verilecek görücez artık

SDanışmaz
18.05.2010, 11:35
Beter olsunlar.

Güya medeniyet şehrinde oturuyorlarmış peh...

ilteriş
18.05.2010, 11:44
düşüncene katılıyorum.

mygunoo61
18.05.2010, 11:48
Bu adamlar bizim gibi senelerce şampiyon olamasaydı dağa çıkardı kesin ve ülkenin başındaki terör sorunu şu ankinin iki katı olurdu. Ama mesele dağdakiler değil çünkü onlar zaten namlumuzun ucundalar, asıl mesele işte bunlar gibi içimizde yaşayan TERÖRİSTLER...(Yetkililer bunu göz ardı etmesin konuyu takip edelim)

Fatih Özkan
18.05.2010, 11:59
Aynıları Trabzon'da olsa, ulusal medya canlı bağlantılarla çıkan olayları gösterir, "Trabzon Cehennem Gibi!" derlerdi bağıra bağıra!
Ordudan destek istenir, sonra görüntüler keyifle medyada yer bulurdu!

Fatih Özkan
18.05.2010, 11:59
bizde kacırsak bizde yaparız birbirimizi kandırmayalım. . .

96'yı ben bile hatırlıyorum...
Ne olay oldu 96'da anlatsana bana ?
Yaparmışız!!!

bkandil
18.05.2010, 12:04
96'yı ben bile hatırlıyorum...
Ne olay oldu 96'da anlatsana bana ?
Yaparmışız!!!

Stadda olmadı belki, ama dışarıda oldu.
Eskiyi dürtmenin anlamı yok...

Travelair
18.05.2010, 12:08
"Olay yerine gelen polise “Siz karışmayın, bu iç işimiz” deniliyor.

Polis gözetiminde tokatlar, yumruklar havada uçuşuyor."

:eek: Çok vahim. İçerde isyan, dıaşrda isyan. Bu ne biçim taraftarlık?

Barış Burak
18.05.2010, 12:10

Devlet trabzona darbe yapardı o zaman resmen.

Gökhan Abi,

eğer fener yenseydi yine medyada şerefimiz namusumuz kalmayacaktı.bizim ulusal medyada şerefimiz namusumuz var mı ki zaten?

ama biz biliriz şerefimizide namusumuzuda.

sitede Sn. Yusuf ALP in yazdığı gibi;

Allah öyle büyük Allahki, bizim üzerimizden büyüklük taslayan bursaya,kendi şampiyonluğunda bile trabzon diye bağırttı(biraz değiştirdim:))

hayat bana çok güzel.

52 bin taraftarın ağlamasına hiç üzülmedim.

Mehmet Dalmana selam olsun

ARTIK İNTİKAM VAKTİ DEĞİİL.İNTİKAM GEÇEN HAFTA BİTTİ.ZTK VE TSL İLE

EĞER FENER 96 DA GELECEĞİ GÖREBİLSEYDİ VE GEÇEN PAZARI GÖREBİLSEYDİ,96DA KENDİ KALESİNE ATARDI GOLLERİ.ÇÜNKÜ BU İNTİKAMDANDA ACI

BU ÖLDÜRMEYİP ÖLDÜRMEKTEN BETER ETMEKTİR.

artık önümüz aydınlık. çark döndü diye düşünüyorum Allahın izniyle.

5 sene içinde şenol hocayla 2 şampiyonluk yaşarız en az.

sabredilirse tabi

altinkaya08
18.05.2010, 12:34
O görüntüleri izleikten sonra, Taraftarımızla , Yöneticimizle gurur duydum. Tel örgülere elektirik vermek gerek diyen KAZIM KANAT yaşasaydında görseydi nereye elektirik verilmesi gerektiğini .

CAN DUNDAR da maçtaydı olaylara objetif bakıp bunu kaleme alması bile güzel.En azından doğruları yazan var .

aksi bişey yazmasını beklemem zaten.can dündar bu.araştırmadan görmeden etmeden yazmaz kesinlikle.türkiye böyle objektif yazarlarla ilerleyebilir ancak.iftira atan yanlı yazarlarla değil.

Rahim.K
18.05.2010, 12:45
Bu sene Türk futbolunun ve taraftarlıgının nereye geldigini görünce hayret ediyorum.Sevgi,saygı ve centilmenlik dışında herşey var.
Federasyon sadece naklen yayın konusundamı yetkili?Niye böyle olaylara müdahele etmezler?Diyarbakırda olan olaylar kadıköydeki olayların yanında baya basit kalır.Medeniyetin beşigi dedikleri yerde bunu yapan başka yerde neler yapmaz.Federasyon bu olaylardan sonra Agır cezalar vermezse seneye çok daha Vahim şeyler olabilir.

Çağatay_
18.05.2010, 12:45
Maçın son 10 dakikası falan FB'nin 100.yıl marşı çaldı aralıklı olarak.. Yanlış mıyım ?

el_conquistador
18.05.2010, 13:07
http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=984905&title=taraftarlar-bagdat-caddesini-savas-alanina-cevirdi

http://www.haber1.com/Bagdat-Caddesinde-huzun--color-redVIDEO_145789.html

Çağatay_
18.05.2010, 13:08
"İyisin iyisin, aferin!"
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın, Trabzonspor maçının devre arasında soyunma odası koridorlarında karşılaştığı hakem Yunus Yıldırım’a, “İyisin iyisin, aferin! Gereğini yapıyorsun” dediği öğrenildi. Hürriyet Gazetesi'nin 18-05-2010 tarihli baskısında yer alan haber şöyle devam ediyor: "Başkan Yıldırım’ın kinaye mi yaptığı yoksa gerçek düşüncelerini mi söylediği anlaşılamadı.

O Egemen’e söyle... Aziz Yıldırım’ın yine soyunma odası koridorunda Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş’e, “O Egemen’e söyle; futbolcularıma küfretmesin, yoksa onun .....” diye sinkaflı sözler söylediği iddia edildi.

Koç tebrik etti Öte yandan Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç’un, karşılaşma sonrası hakem soyunma odasına gittiği ve Yunus Yıldırım ile yardımcılarına, “Tebrik ederim. Gayet iyiydiniz. Elimizde olmayan bu olaylardan dolayı çok üzgünüz” dediği öğrenildi.

F.Bahçe PFDK’da Soyunma odasında yaklaşık 2 saat mahsur kalan hakemlerin, sıkı koruma altında kaldıkları otele gittikleri bildirildi.

Bu arada Fenerbahçe Kulübü, Trabzonspor maçı sonrası, taraftarlarının Şükrü Saracoğlu Stadı’nda çıkardığı olaylar nedeniyle dün Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) gönderildi. Sarı lacivertli ekibe en az 3 maç saha kapama cezası verilmesi bekleniyor."

Travelair
18.05.2010, 13:15
Küfretmesin deyip kendi mi küfretmiş? Çok feci

Çağatay_
18.05.2010, 13:23
Küfretmesin deyip küfretmiş mi? Çok feci

İddia deniyor, bilemiyoruz..

asimetrik
18.05.2010, 13:31
Fenerbahçe'nin tarindeki en büyük rezaleti, en büyük maddi kaybı, en büyük manevi kaybını yaşatan dik bir takımın takımın taraftarı olmaktan gurur duyuyorum. Bunu rakibin üzüntüsüne sevindiğimden değil, gerçek yüzleri ortaya çıktığı için söylüyorum. Gs nin de bunlardan hiç aşağı kalmadığını, bjk nin de her sezon birilerine yattığını hatırlatmak istiyorum.
Sen ne büyüksün Trabzonspor..

mavikan
18.05.2010, 21:02
Can Dündar en azından bunları yazabilmiş... Belkide kendisine bunları yazdıkları için fenerliler kızacak, tepki verecek ama bir gerçek varki o da dün, Kadıköy'de eğer birileri ölmediyse bu tamamen şans...

Hadi Beyaz gibi, Acun gibi şovmen adamlar Fener'li olurda, Can Dündar, Bedri Baykam gibi adamlar neden fener gibi bir takımı tutarlar? onu hayatta anlamam... Sanatçı dediğin, düşünür, yazar dediğin adam düzene karşı durur.Ama bunlara bakıyorsun hepsi düzenin adamı olmuş sıradan insanlar yani...

İstanbul, medeniyetlerin beşiği, 2010 Avrupa kültür başkentinde yaşanan görüntülerle bakın... Allah muhafaza bu görüntüler ya Trabzon'da olsaydı?
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Mustafa ÖZDEMİR
18.05.2010, 21:15
istanbul medyası işta .boyalı medya .beşiktaştan konuşmuyorlar şimdi.şiketaştan ...

Gamze
18.05.2010, 21:32
İskenderun'da bizim taraftarımıza saldırıp bıçaklayan Fenerlileri de unutmayalım...

Fenerbahçe'nin tarindeki en büyük rezaleti, en büyük maddi kaybı, en büyük manevi kaybını yaşatan dik bir takımın takımın taraftarı olmaktan gurur duyuyorum. Bunu rakibin üzüntüsüne sevindiğimden değil, gerçek yüzleri ortaya çıktığı için söylüyorum. Gs nin de bunlardan hiç aşağı kalmadığını, bjk nin de her sezon birilerine yattığını hatırlatmak istiyorum.
Sen ne büyüksün Trabzonspor..

Özeti budur.
:alkış:

Selim Turan
18.05.2010, 21:39
Yahu birde şu var... Bu anonsçu Trabzonsporlu oyuncuları ve Hakemin hayatını kurtardı deniyor.

Denildiği gibi topcularımıza, teknik heyete ve hakeme bir saldırı olsa darp linç olsa (Allah göstermesin). Ülke karışmazmıydı? Ne bilim sadece İstanbul'da olan en aşşa 800.000 Trabzonlu Kadıköyü basmazmıydı? Bu kadar ucuz mu bu işler? Benim topcumu sen kim oluyorsunda stadyumda linç ediyorsun?

İstanbul'da yer yerinden oynardı sanırım. (Ki maç sonu herkes ne olduğunu anlamadı neden fenerliler sahaya girdi ilk düşüncelerim bunlardı.)

Ve tüm bunlar ortadayken federasyonun fenerbahçeye 3 maç ceza vereceğini söylüyorlar. Şakamı bu? İnsanların can güvenliği yoktu o stadyumda. Başkan koridorda önüne gelene küfür ediyor. Federasyon en aşşa 7 maçtan az ceza vermemeli.

hodlu
18.05.2010, 21:40
Can Dündar sonuçta fenerli.Onun doğru yazdıkları bile bence felaket.Susun tüm fenerliler susun.Bari 1 hafta susun da bizde saygı duyalım size............

Gamze
18.05.2010, 21:46
Sivas maçında Trabzonspor'a 5 maçı dayayanlar bu maç için nasıl bir karar verecekler merak konusu...

* bir ömür hatırlatacağım bu maçı sesimizi duyan olmasa da *

Rahim.K
18.05.2010, 21:51
Sivas maçında Trabzonspor'a 5 maçı dayayanlar bu maç için nasıl bir karar verecekler merak konusu...

Bu kadar Morali bozulmuş ve kızgın bir Takıma çok ceza vereceklerini düşünmüyorum çünkü Federasyon Fb yi üzerine çeke bundan dolayı çekinir diye düşünüyorum.
Adil bir ceza verilse en aşagı 7 maç saha kapatma olmalı.

güneyli
18.05.2010, 22:02

Gamze hanım, şampiyonluk gibi herşeyin sanal olduğunu ,gerçekte bir şey olmadığını söylerler.Birde bu acı yeter derler.Gözler görmek istemezse cezada vermezler.Bekleyelim görelim bakalım.